Filutové z Chytrálkova - Vojtovo cestovatelský deníček

Rodičovství

Nazdárek kamarádi Filůtkové!!! Hlásí se vám vydovolenkovaný Vojtíšek, mám tuny super zážitků, prostě dovča stála za to.

Byli jsme týden na chaloupce kousek od Tábora, okolo byla veliká oplocená zahrada, na zahrádce bazén a za plotem louka a les.Taky jsme vzali sebou naší sestřenici Nikolu (12let), to aby nás bylo víc a nebáli jsme se vlka nic :-)

Jen si to představte, můžete si jíst co chcete a kdy chcete, takže jsem snídal v jedenáct dopoledne rohlík s máslem, obědval ve tři pod pohrůžkou násilí půl jogurtu a kopeček zmrzlinky, k svačině kilo meruněk (když jsme je nesehnali tak kromě bonbonků a lízátek nic)a k večeři něco pořádně dospěláckýho, například opečený buřtíky nebo paštičku či jinou dobrůtku z konzervy, prostě batolecí stravu jsem ignoroval a vůbec, kdyby mi pořád něco k jídlu nevnucovali, nejedl bych vůbec, nějak jsem na to neměl čas. Taky jsem nechodil přes den spát, než jsme se nasnídali, bylo skoro poledne a to jsme pak většinou vyrazili někam na výlet, takže jsem se vždycky vyspal v autě a večer jsme řádili do noci, nikdy jsem nešel spát dřív než před půlnocí a to jsem pak ještě zlobil holky, jinak by bývaly usnuly dřív než já. Pak ale chtěli ráno všichni vyspávat, dělal jsme budíčky v sedm ráno,ale občas jsem se ještě nechal překecat a na chvíli si zdřímnul s našima v posteli.
Ale kromě výletování o kterém vám napíšu za chvilku, jsem většinu času trávil v autě, mohl jsem s tátou řídit auto do vrat a zpět a i kdykoliv během dne jsem měl dovoleno vlézt si do auta, točit volantem a mačkat si všechny čudlíky dle libosti, jenom klíčky mi zabavili, prevíti :-)

Už jenom cesta na dovolenou a zpět by jistě vydala na samostatný deníček. Tatínek po podrobném studiu automapy využil internetu a vyhledal nejvhodnější trasu, všechno vytiskl a maminku pověřil navigací se slovy že s tímhle by zabloudil leda absolutní blb.Tak nevím, kdo tím blbem vlastně byl,ale jedno je jisté, maminka se jako navigátor zcela neosvědčila, divte se, když mezi podáváním svačin (holkám), pití (všem), hraček (mě), Kinedrylů a blicích pytlíků (Nikole) , soudcováním kdo koho a proč kopl,štípl,plá­cl,vyplazoval jazyk a odpovídáním na mé věčné otázky kam jedeme,proč tam jedeme a proč nemůžu ze sedačky dolů, měla ještě sledovat mapu a na klíčových křižovatkách okamžitě určit zda máme jet vpravo či vlevo, když podle mapy máme jet rovně a směrem Kotěhůlky,nikoliv Praha nebo Plzeň. Tak jsme museli kromě čůracích a skoroblinkacích pauz zastavovat ještě k prohlídkám mapy,tu prohlížel tatínek a pokaždé maminku označil za zcela neschopnou osobu. A to si ještě maminka ve chvíli,kdy Nikolce bylo už vážně dost špatně,já jsem byl velmi rozmrzelý a Tereza zlobila, protože si jí nikdo nevšímal, dovolila poznámečku o tom,že dalších pár vesnic ze seznamu se na mapě vážně nevyskytuje.Tatínek málem vyskočil i s volantem v ruce,ale bohužel byla pravda na mamky straně a před námi byl vojenský prostor se kterým jaksi nikdo nepočítal.Takže následovala asi dvacetikilometrová objížďka při které jsme všichni vzadu usnuli a probudili se až skoro před chalupou.
Cesta zpět vedla radši jinudy,vše se vyvíjelo obdobně, tudíž my jsme zlobili, mamka špatně navigovala, k tomu připočtěte obrovské vedro a uprostřed křivokládských lesů, 100 km od domova, auto dojelo. To bohužel nebyl vtip, táta se hodinu pokoušel opravovat (já to zaspal), nakonec se auto sice rozjelo,ale vypadalo to velmi bídně, vydali jsme se do nejbližší vesnice a s autem kterému motor fungoval jenom na tři válce jsme absolvovali asi dalších 20km (opačným směrem než jsme potřebovali) kolečko tipu „já nevim co tomu je,ale Franta ve vedlejší vesnici na to určitě přije“. Po dvou hodinách jsme našli toho správného Frantu,ten nám autíčko opravil, ale v průběhu cesty ještě několikrát stávkovalo a naši začali pomalu uvažovat o odtažení.No ale nakonec jsme auto přemluvili a domů jsme dojeli v pořádku, jen skoro o pět hodin později, prostě idylka, cestování nás bude bavit i v budoucnu :-)

A jestli moje povídání ještě chvilku vydržíte,musím vám rozhodně podat seznam navštívených pamětihodností:
HRAD CHUOSTNÍK - Šel jsem pěšky celou cestu za velkého obdivování všech lidí (netušili že na hrad koukáme z okna chalupy), hrad mě nijak extra nezajímal, jenom jsem chtěl přelézt zábradlí na věži abych lépe viděl.
Ze zajímavostí pro batolata můžu uvést pouze kamínky a klacíky na cestě, chudinky stromy co je polámal vítr a jednu starou motorku u pokladny.
VĚŽ NA NÁMĚSTÍ V TÁBOŘE - Táta zbabělec se ujal role hlídače kočárku a já jsem si sám a sám vyšel všech 200 schodů, sice jsem mírně zablokoval provoz oběma směry,ale všichni mi to snad odpustili když viděli jak se snažím.Tatínka jsem z té výšky neviděl, mával jsem tedy alespoň kašně s vodou,táta mával mě a byli jsme oba spokojeni.
Zajímavosti pro batolata: obrovský zvon na který se ale nesmí sahat a vystavené suvenýry nahoře ve věži.
CHÝNOVSKÉ JESKYNĚ - Mamka chtěla počkat venku se mnou,ale tatínek zavelel k hromadné prohlídce a pěkně si mě ponosil po všech 380ti kluzkých schodech. Pokaždé,když se slečna chystala k nějakému nudnému výkladu, zakřičel jsem že už jdeme domů.Tak mě mamka navzdory občerstvovacímu zákazu krmila rozdrobenou karamelou kterou našla v kapse kalhot a nějak jsme to přežili.
Zajímavosti pro batolata: vůbec nic,musíte být po tichu,nesmíte nikam lézt a na nic sahat a ještě vám na chvíli vypnou světla!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!
KOZÍ HRÁDEK - Prima zříceninka se spoustou vysokých zdí po kterých se sice chodit nesmí,ale všichni tak činí a tak jsem si taky pěkně zariskoval a jal se kázat po vzoru nějakého pana Husa, moje kázání se ale týkalo skateboardů a hajduka (moje oblíbená píseň od O-Zone)
Zajímavosti pro batolata: nádherné dětské hřiště v přilehlé lesní restauraci. ČERVENÁ LHOTA - Krásný zámek který stojí uprostřed rybníka,všude spousta lidí, po skušenostech s jeskyňováním mě na prohlídku nevzali a byli jsme se zatím s tátou projít.Terezka na prohlídce nejvíc ocenila obří šoupací bačkory a Nikola dobový dětský pokojíček.
Zajímavosti pro batolata: Voda,voda,voda, svlékal jsem se a chtěl jsem se koupat.Stánky okolo cesty, dostal jsem od hodné paní malinkaté vycpané srdíčko se kterým spím. A hlavně velké bílé kamínky na nádvoří zámku, krásně se s nimi házelo a byl jsem od nich celý bílý.

Tak jestli jstevydrželi číst až do konce,děkuji vám za pozornost a mějte se prima!
Toto všechno absolvovali: Vojta (už hodně brzy dva roky), Terezka (8 let), Nikola (12 let), mamka Stáňa a táta Láďa (oba dva děkují za předchozí gratulace a k věku se nepřiznávají :-))

Váš příspěvek
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 02.08.04 20:12

Ahoj Vojtíku,
deníček je zcela nádherný, ty si vážně umíš dovolené užívat, jen prosím tě příště špitej to o těch karamelkách a lízátkách, máma z toho prý má osypky, co kdyby mi to náhodou zachutnalo, zatím jsem stále jen u čokošky za precizní nočníkování (tudíž si jí užívám zplna hrdla, heč) a nyní jsem objevila Tik Tak.
Navigování si vem příště na starost sám, když máš tak schopné rodiče, v:,–(ím se, že to zvládneš líp.
No a popis batolecích turistických atrakcí je velmi výstižný, hned je jasné, kam se máme vydat a kde je to zcela nezajímavé.

Prostě ti velmi závidím, jak ses měl, jen té zpáteční cesty kdyby nebylo. Ala jak tě znám, ty určitě vemeš šroubovák a kleště a pěkně to stávkující autíčko tátovi spravíš, nebo s ním rovnou zajedeš do servisu, že.
Tak pa
Johanka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 02.08.04 20:39

Milý Vojtíku,
to jsi nám to krásně popsal!! Je vidět, že si umíš užívat. A zajímalo by mě, jak ses aklimatizoval zpátky na domov. Taky chodíš spát o půlnoci? To s mamkou na chatu asi vůbec nemáme počítat, co?
Musím říct, že návštěva Červené Lhoty byla to jediné, co mamce z dovolenkového deníčku vypadlo. Dost jsem si to užila. Naši mě totiž dovnitř vzali. Jenže paní průvodkyně se nemohla přenést přes mé občasné poznámky typu: jé (na vycpaného medvěda), pán (na pány na obrazech), tam (na ostatní, co mě zaujalo) a vykázala nás s mamkou z místnosti. Mamka se ale odmítla vrátit, takže jsme byly zamčené o pokoj pozadu a pustili nás vždycky až paní dovykládala. Taťka pak mamce rychle pošeptal, o čem ten pokoj je. Joj, to jsme si to užily!!!! Vlezly jsme úplně všude, stála jsem na okně a dívala se na lodičky, sledovala hrací hodiny, vyzkoušela křesílka…
VŘele doporučuju!
A byli jste pak na lodičce? My ne, protože pršelo. Jo a na těch krásných bílých kamínkách mi spadl svačinkový banán a nějaký hnusný pán mi ho okamžitě rozšlápl. :-((

Tak co, už chystáte oslavu? Nebo je to tajný?

ahoj Verča zrzečka

Jirina
Neúnavná pisatelka 15239 příspěvků 02.08.04 21:30

Ahoj Vojtíšku a ostatní bando,

já se chci pochlubit ohromným zážitkem. V pátek nás mamka venku vykoupala a uložila Haničku, ale šla ji hlídat babička a mamka s dědou mě vzali do zahradní restaurace, kde loni pracoval táta, protože tam hrála country kapela a tatínek s nima hrál jako host na foukací harmoniku.

Sedli jsme si ke stolu, první tři písničky jsem byl vzorný chlapeček, jenže pak jsem se rozkoukal a začal utíkat a posléze se dobývat k tátovi na podium. Já to podium znám, když jde tatínek se mnou pro pivo, tak mě tam vždycky chvilku nechá běhat, takže na něj umím vylézt (je jen nizoučké).
Mamka mi s sebou vzala vyřazenou harmoničku, co mi dal táta, takže jsem si chtěl zahrát taky.
Pořád jsem lezl za tátou, mamka se mě snažila hlídat, abych něco nevyvedl, ale já stejně vyvedl ? hned nakraji za tátou stál mixážní pult a dvěma čudlíkama jsem stihl otočit :o)
Taťka mě vždycky chytil do náruče, abych něco neprovedl, no nebudu vás napínat, nakonec to skončilo tak, že si mě dal na koně, protože měl zrovna hrát sólo, já jsem si dal do pusinky tu moji harmoničku a statečně jsem to odfoukal taky. Taťkovi sice trošku drnčelo v hlavě, protože prý jsem hrál úplně jinou písničku a ještě falešně, ale mně se zdálo, že jsem sklidil mnohem větší potlesk než on :o))
Pak už ale mamka řekla, že to stačilo, takže mě řvoucího popadla a raději jsme šli domů.

Druhý den šel táta pro pivo a vzal mě s sebou a já jsem se vevnitř v hospodě počůral :o( to bylo ostudy, ale já si říkal, ale nočník jsme neměli a ven na travičku bylo daleko.

Naučil jsem se říkat mamce MAMÍKA, sice ještě říká, že mi tam chybí N, tak jsem přinesl písmenko Nána že tady ho má :o)
A víte co je to JOHJO? Rohlík :o)

AHoj Jíra, za měsíc 2 roky

P.S: popis dovolené je super!

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 02.08.04 22:22

Ahoj Vojtíšku a všichni kámoši,

to jste měli krásnou dovolenou, hned bych na nějakou takovou taky jel!
Koukám, taky tě rodičové nutějí furt něco jíst, viď? Já to vůbec nechápu, přece jim jasně dávám najevo, že prostě jíst nechci a přesto do mě mamina furt něco cpe. Ale já se nedám!!! Zrovna dneska jsem s díky odmítl večeři (mezi námi i oběd, a to mi mamina vařila rajskou s knedlíkama!) a mamina šikula to celkem rychle pochopila a podruhé už mi nenabízela a radši to snedla sama.

Jinak mě taky ještě čeká nějaká dovča, ve čtvrtek jedu s babičkou k babičce, ale zas jen na pár dní, ale to neva, stejně si to tam užiju.
A až nás někdy rodičové vezmou na takový pamětihodnosti, jaký jsi viděl ty, Vojtíšku, tak si na to všechno vzpomenu a rodiče pořádně provedu!

Takže toť od nás vše (no, nic moc)
zdraví Kuba.

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 03.08.04 08:18

Teda Jíro,
seš frajer!
Verča

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 03.08.04 09:15

Nazdárek Johanko!!!

Tak ty dostáváš za nočníkování čokošku? To se ale máš,na mě už se dávno s odměňováním vyprdli :-( Takže musím semtam něco vyžebrat od Terezky, karamelku jsem měl v té jeskyni poprvé a byla moc ňam ňam! No a lízátka jsou moje slabost, mamka je upřimně nenávidí,ale kdysi mi ho někdo hodný ukázal a znáš to, tyhle zakázaný věci si člověk hned zapamatuje :-) Občas nějaký lízadlo dostanu, většinou ve chvíli,kdy odmítám jakoukoliv spolupráci při nakupování a vyřizování různých dospěláckých záležitostí, to je pak jediná možnost jak mě donutit k hodnění :-) Jo,jo, dovolená skončila a tak i přísun dobrot nějak vyschnul,co se dá dělat.

Pa pa Vojtíšek

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 03.08.04 09:21

Ahojky Verunko,
moje aklimatizace probíhá celkem v pohodě, bez auta odmítám přes den spát, tudíž v osm večer padám na ústa :-)
Tak ty jsi taky byla na tom krásném kamínkovém zámku? A dokonce tě vzali dovnitř? To jsi se ale měla, například přítomnost obřího medvěda mi zcela zatajili, já jim dám,příště se nenechám takhle odbít!!!
Na lodičkách jsme nebyli, holky sice žebraly,ale naši už byli po několika dnech honění a hlídání mé osůbky natolik vyčerpaní, že se nakonec rozhodli neriskovat moje případné skokanské pokusy a lodičky nám zatrhli.
Upřímně řečeno, tvou starost o svačinový banán nechápu, já bych měl radost že už ho nemusím jíst.
Pa Vojta

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 03.08.04 09:23

Ahojky Jíro,

k tvému hracímu a čůracímu výkonu v oné hospůdce už nemám co dodat, jenom valim očka závistí!

Ahoj a příště se počůrej tátovi za krk, to bude ještě lepší bžunda :-))))))
 Vojta

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 03.08.04 09:28

Ahojky Kubíku,

tak tě beru do klubu vzduchožroutů, konečně nějaký pořádný jedlík do party :-)))
Já taky včera nevečeřel a dneska ráno skoro nesnídal,co taky z toho,žejo. Momentálně jedu jedině na ty meruňky, dokud babičce neočešu strom, nehodlám měnit repertoár.
Tak se měj prima a hezky si tu dovču s babičkama užij, jsi šikula, to já bych bez maminky rozhodně nikam nejel!

Ahoj,zdraví tě Vojta

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 03.08.04 09:40

Nazdárek kamarádi,

tak jsme konenčně přečetli všechny komentáře z minulých deníčků, to byla ale fuška.
Takže moc zdravíme navrátivšího Ondráška a také dodatečně gratulujeme k narozeninám, doufáme že nám brzy zase napíšeš!!!
Taky děkujeme Johance za popis oslavy, muselo to být úžasné, hlavně mamčino vstání z mrtvých musíme obdivovat. Už jste obě zdravé?
Jo a foukáme Davídkovi bebí, takhle ti bráška ubližuje? Nedej se a příště mu taky jednu pořádnou vraž, já to tak dělám s Terkou pořád :-)
Tak snad jsme na žádnou závažnou událost v minulém deníčku nezapomněli, Jani,jak Ti jde hubnutí????

U nás doma už se začalo špitat cosi o nějaké oslavě, bude ve středu,ale dělám že jsem nic neslyšel, včera jsem viděl mámu, jak táhla něco placatého zabaleného z obchodu,ale hned to běžela schovat.
Jinak co jsme se vrátili z dovolené, trávíme odpoledne na koupališti, jeden den si mě vzala babička do parády a naučila mě plavat! Když mám na rukách rukávky, umím plavat sám ve velké hloubce a nikdo mě nemusí držet, mamka z toho byla celá vedle!

Tak ahojky, mějte se krásně letně, snad už i na Johanku dojde a pustí jí s tátou na nějaké plavčo, moc bych jí to přál.
Pa Vojta

P.S.Davídku, už máš nový plavkový model? Moje mamka neodolala a koupila mi ve slevě nový plavečky, nechala mě abych si vybral a tak mám krásný světlounce modrý s delfínkama!

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 03.08.04 21:48

ahoj filuťáčci a maminy,
tak si tady musím ulevit.
Dneska jsme předali Filípka švagrovi. Jeli za dědou na chalupu. My jsme za nimi s Verčou měly přijet ve čtvrtek, protože chodíme do intenzívního kurzu plavání (vybíráme náhrady za zameškané hodiny.

Takže jsem v šest večer po:,–(ila Filípka do auta, zamávala, břichem mi projel takový ten pocit, když posíláte dítě s někým jiným. O půl sedmé zvoní telefon: Jani, měli jsme bouračku, přijeď si pro Filipa, snad mu nic není. Nechala jsem Verču se sousedkou na písku, zavolala na trénink Hynkovi, ať jede okamžitě domů a vyrazila. Snažila jsem se jet podle předpisů, ať se nevybourám i já.
Dojíždím na místo a telefon: Právě nás odváží rychlá. Zatmění. Křičím: Jsem 10m od vás. Rychlá zastavila, řekli, že Filípek je v šoku a strašně ho bolí bříško, vezou ho do dětské nemocnice. Švagra do úrazovky, ten vypadal hůř. Auto slisovaný zepředu zezadu, ale povedlo se vytáhnout Filípkovu sedačku i všechny věci. Výměna čísel s policajtama a účastníky nehody. V Dětské mi řekli, že Filípka už převezli na oddělení a je na JIPce. Druhé zatmění.
Naštěstí mu nic nebylo, jen pohmožděné bříško. Zachránila ho sedačka. Sestřička říkala, že ještě v nemocnici mu vyndávali střepy napadané za triko.
Udělali sono břicha - v pořádku, krev, EKG… Filípek je strašně statečný. Ochotně spolupracuje, řekl jim, kdy se narodil, kolik váží, nechal si vysvětlit, jak funguje EKG…
Nechávají si ho tam na pozorování. Nemůžu s ním být přes noc, ale celý den jo. Švagra už taky pustili. Otřes mozku neměl, jen šok. Takže nakonec je naštěstí zrušené jen auto (jeho první, měl ho 2 měsíce). Uff.

A co se vlastně stalo? Nějaký debil v tranzitu jel jak prase a když museli přibrzdit, napálil do nich zezadu. A oni tím pádem do oktávky před nimi. Tomu řidiči se nic nestalo. Tomu kreténovi nevím.
Tak, uvidíme, jak dlouho Filda pobude v nemocnici. Bere to jako zkoušku na vůdcovství vlčí smečky. Asi ho tím vůdcem fakt budeme muset udělat.
Ahoj
Klidný večer
Jana + Filípek (5) + Verča (21m)

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.08.04 22:18

Ahojky Jani,

uplne mne mrazilo pri cteni a mrazi mne i pri myslence, co se stalo! Boze muj, to je desne, chudacek Filipek a i svagr … musim jenom konstatovat, ze je velke stesti, ze se nestalo nic vaznejsiho a ze jsou oba dva relativne v poradku, plechy ber cert, nakonec v tomto pripade to pojistovna uhradi. Uplne jsem trnula pri cteni rychle a o JIPCE, Filipek je maly hrdina a sikulka, jak spolupracuje s doktory, urcite to zvladne a zitra uz budete spolu a urcite ho brzy pusti, nebudou ho drzet v nemocnici zbytecne dlouho.

Ted uz mohu napsat, at se uklidnis, das si panaka a hezky se vyspis … i kdyz to asi nebude jednoduche, urcite jsi v soku taky a celou noc budes na to myslet jak to mohlo dopadnou … v takove chvili si rekni, ze to dopadlo dobre a ze uz na to myslet nebudes!

Papa a pofoukanicko Filipkovi

Sulanek a Verunka

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 03.08.04 23:08

Vojto,
to já už jezdím bez mamky skoro rok, tak už v tom mám trošku cvik. Ale řeknu ti, že když se takhle sejdem u babičky, kde je 1.mamka, 2.babička Miládka mladší a 3.babička Miládka starší, vítězí jedině babička Miládka mladší.
To jen tak na okraj, aby si mamka nemyslela, že mě má v hrsti.
A k těm meruňkám, ty taky jím, ale jen trošku, pak je dám radši pejskovi nebo mamině.
Takže vzduchu zdar!
 Kuba

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 03.08.04 23:15

Ahoj Jani,
to je hrozný, taky mi běhá mráz po těle, chudák malej, ale je to fakt šikula šikovnej a statečnej.
Držím vám palce, ať jste z toho rychle venku!!!
 Katka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.08.04 16:27

ahoj holky,
dík za podporu.
Tak jsem dneska byla v nemocnici celý dopoledne. Odpoledne tam je strejda (ten, co řídil - už je v pořádku) a pak Hynek. Filípek je stále na jipce. Lékařka mi řekla, že krvácení do břicha vyloučili, ale má zvýšený jaterní testy, což prý odpovídá tomu pohmoždění jater (břicha?). Takže mu zítra budou dělat znovu všechny testy a podle toho se rozhodnou, jestli může na normální odd, nebo ne. A celkově prý bude v nemocnici tak TÝDEN!!! To je hrozný. Mu už nic není, bříško už ho nebolí a strašně se tam nudí. Vím, že je lepší, když se nudí, než kdyby mu něco bylo, ale stejně :-((.

Panáka jsem si včera nedala. Nějak mě to nenapadlo. A přitom mi bylo celý večer blbě, asi od těch nervů. Možná by mi pomohl. A v noci mi to spaní taky moc nešlo. Naštěstí zlatíčko Verunka pochopila a místo o půl paté vstávala AŽ v 7.00!!!

Takže se tam střídáme. Už jsme celkem v klidu, jen doufáme, že ho pustí co nejdřív.

Nejhorší je, že si pořád vyčítám, že jsem tu sedačku nedala za sedadlo spolujezdce. Přestože VÍM, že pokud je to možné, má tam být. Jenže švagr tam měl nějaký věci a nechtělo se mu to předělávat. Měla jsem na tom trvat! Kdyby se Filípkovi nesklopilo do bříška to řidičovo opěradlo, mohl být v pořádku. Myslím, že v sedačce to od pásů není. I Filip říká, že cítil jen ránu a pak to opěradlo v břiše. Ach jo. Kdyby, kdyby…

Ahoj Jana

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 04.08.04 16:36

Janiku,

nic si nevycitej, kdyby kdyby nema cenu rozebirat, vzdycky tu jsou jine moznosti, ale nikdy to neni mozne vratit a mozna to byla i lepsi varianta, to se nikdy nedovis!
Hlavne ze Filipek netrpi a nekrvaci do briska, ale stejne je hruza, ze tam musi zustat tyden, kdyz ho vsak daji na normalni pokoj, budes moci byt s nim, ze? I kdyz mas doma jeste Verunku, tak nevim, zda je vubec pro tebe mozne zustat v nemocnici s Filipkem po organizacni strance…
A dneska lupni panaka, at se trochu vyspis, je nutne to vydychat, stres je strasna potvora!

Papa a drzte se a at mate loupeznika brzo doma

Sulanek a Verunka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.08.04 20:59

Tak mám v sobě pořádnýho bechera, Hynek šel rozhánět stres na karty a já přemýšlím, jak dopravit prodlužku, kterou nemám, k počítači, abych mohla žehlit u chatu:-))
Myslím, že s Filípkem budu v nemocnici opravdu jen přes den. I tak jsem ráda, že seženu hlídání. Dneska babička ráno přijela, odvezla Verču na plavání, tam si ji přebrala Sylva, šla s ní plavat. Tchýně mezitím vozila Ondráška. Pak si prohodily děti a pokračovaly ve svých programech…:-)). No nějak se na všechno prostřídáme. Filípek to zvládne.
Ahoj Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.08.04 21:03

ahoj Stáňo,
hubnutí mi nejde. Až teď jsem si uvědomila, že jsem to špatně načasovala, protože já s odstavováním pěkně přibírám. Takže přesto, že jsem minulý týden nejedla sladké a každý den cvičila, nezhubla jsem ani deko. Ale když o tom tak přemýšlím, můžu být ráda, že jsem ještě nepřibrala.
P.S. Verča zvládá skvěle, počítám že za týden bude definitivně odstavená. (Pro mě znamená přechod z kojení do nekojení zatím 4 kg navíc :-((((((( )

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.08.04 21:06

Milý Vojtíšku,
k tvým narozeninám ti přejeme SPOUSTU ZDRAVÍĆKA, ŚTÉSTÍČKA, A´T TI CHUTNÁ TEN VÁŠ ZDRAVÝ VZDUCH (JÁ DÁM PŘEDNOST DORTU), AT´JSI POŘÁD STEJNÝ ČIPERKA A MAZLÍČEK

Verunka zrzečka s mamkou Janou a Filípkem

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 04.08.04 21:59

Ahojky Jani,

teprve teď jsem se od včerejška dostala k počítači a je mi úplně špatně z tvých zpráv. Ale hlavně že všechno dopadlo takhle dobře, musela sis užít pěkný nervy, vůbec se ti nedivim,já bych taky celou noc nespala.Teďka hlavně abyste s Filípkem nějak přežili ten týden v nemocnici, ale jak píšeš, je to moc veliký šikulka, takže o něj nemusíš mít strach. Moc držíme palečky aby se jaterky srovnaly a nebyl nějaký další skrytý problém. A nějaké další kdyby si vůbec nepřipouštěj,stejně tím nic nezměníš, ještě pořád znám spousty lidí kteří děti do auta nepřipoutávají,o hel­mě na kolo a dalších bezpečnostních opatřeních ani nemluvě a když se pak něco přihodí je to fakt hrůza.Takže si můžeš říct že jsi víc udělat nemohla a že nebyl zrovna Filípek na té bezpečnější straně auta? Co kdybys posílala k babičce obě děti,koho bys po:,–(ila za řidiče? Takových otázek tě může napadnout milion a je ti to stejně k ničemu.Takže se držte, budeme na vás moc myslet a netrpělivě očekávat další zprávy.
A děkujeme za gratulaci k narozeninám, oslava byla super, ale dneska se mi o tom nechce psát, nějak by se to sem ani nehodilo,tak až někdy příště,
Ahoj Stáňa

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.08.04 22:51

Můj milý Vojtíšku,
posílám ti moc pusinek a jednu obrovskou gratulaci s přáním hodně zdraví a štěstí. A navrch přeju spoustu zážitků, rošťáren i vzorňáctví do dalšího stárnutí. A doufám, že oslava byla superbombová, tak jak to tví rodiče už uměj.
Pa
Tvoje Johanka (i za mamku, taťku a brášku)

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 04.08.04 23:07

Ahoj Jani,
jsem moc ráda, že to všechno dobře dopadlo. Absolutně nic si nevyčítej, naopak ses zachovala velmi zodpovědně a na tu sedačku ses nevyprdla, jako to dělá spousta matek. Já vždycky když vidím stát dítě za jízdy mezi předními sedadly, tak skřípu zubama.
Určitě budeme čekat na další zprávičky a pozdravuj od nás Fildu, je moc statečná kluk.
Papa
 Zuzka

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 04.08.04 23:11

Ahoj Vojtíšku,
přejeme ti s maminkou VŠECHNO NEJLEPŠÍ, HLAVNĚ HODNOU MAMINKU S TATÍNKEM A VELMI POSLUŠNOU SESTŘIČKU :-).
Nám dneska odjel taťka, tak jsme s maminkou ještě trochu mimo, ale hlavně i z toho, že nás minulý týden nečekaně unesl letadýlkem a teprv předevčírem jsme se vrátili, ale o tom prý napíšeme příště.
Tak se měj a napiš, jak jsi pořádně zapařil.
Vojtíšek pilůtek

David1
Kecalka 287 příspěvků 05.08.04 00:42

Milý Vojtíšku

Chvátám chvátám abych ti stihl poslat gratulaci k tvému velkému dni. Přejeme ti VŠECHNO NEJLEPŠÍ K NAROZENINÁM, hodně zdravíčka a štěstí, hodné rodiče a stále tak hodnou sestřičku:) Ať je z tebe pořád tak skvělý, hodňoučký chlapeček, prostě prima kamarád. Těšíme se na vyprávění o oslavě.

Jinak tvou dovolenou ti závidím, měl jsi se skvěle. Samé dobroty jsi mohl papat, zažil jsi zajímavou cestu. Jo a mě na zámek taky nevzali, takže jsem čekal s mamkou venku. Tak jako ty. A taky tam měli super kamínky. Jenže nebyly bílý ale tmavý, takže si umíš asi představit jak jsem pak vypadal…

Tak ahoj David

P.S. A už mám nové plavečky, tak trochu v havajském stylu ale jsou super. Představ si, že velikost na 2 roky mi nebyla a tak mi máma koupila vel. na 4 roky. Že bych byl už tak velký kluk? Možná to bude pupíkem:)

David1
Kecalka 287 příspěvků 05.08.04 00:56

Ahoj Jani

Četla jsem tvé vyprávění jedním dechem a hned mi naskočila husí kůže. Je mi moc líto co se Filípkovi stalo ale hlavní je, že se mu nic nestalo nic vážného. A třeba ho nakonec domu pustí dřív než za týden, uteče to jako voda a budete ho mít zase doma.
Filípek je teda statečný kluk, jak to hezky zvládá. Vůbec si neumím představit jak by jsme něco podobného zvládali my. Tak ať už máte Filípka co nejdřív doma.

Jinak si rozhodně nemáš co vyčítat. Na takové věci vůbec nemysli. Já třeba vozím dvě děti a jedno prostě musí být za řidičem a druhé za spolujezdcem, někdy není na výběr a nemá cenu si něco vyčítat.

Přeju pevný nervy a co nejmíň stresu.
Ahoj Eva

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 05.08.04 01:41

ahojky Filuti,
tak konečně můžu sepsat, co se všechno událo nového. Už jsme konečně všichni zdrávi, ale trvalo to dost dlouho, vlastně až v neděli mě mamka pustila mezi lidi. Vyrazili jsme na vycházku s jejíma kámoškama z chatu, ale nebyly tam žádné děti, tak jsem dělala zakřiknutou smutnou. Pak nás tam nějaký lidi ulovili, že prý si máme prohlídnout chystanou reklamu na Granko - moc se mi nelíbila, to ty ostatní, co pouštěli ku srovnání, byly lepší. Ale kreslenej kluk tam uměl moc hezky cucat kakao. No a pak jsme šly s mámou pěšky směrem k domovu, abychom se poté dozvěděly, že jsme se o čtvrthodiny minuly s granátem :-(. Máma to zjistila až odpoledne, a byla z toho pěkně rosolovitá.
No a když jsme unikli tomuto, tak jsme si užili v tramvaji. Jela jsem si totiž s tátou hodit šipky, moc se nám dařilo, i jsem si tam schrupla a pak jsme sedli do skoro prázdné tramvaje, máma štípla lístek, naštěstí si stihla i sednout a práááásk, obrovská šviha, až se tramvaj zatřásla. Narazil do ní holandský džíp. Nikomu se nic nestalo, jen řidičovi bylo špatně od žaludku. Být to méně masivní auto, asi to tak dobře nedopadlo.
No a na pondělí jsem s mamkou a tetou Mismiskou a její Barunkou vyrazili vláčkem za tetou Norreen. Byl to parádní výlet, byly jsme v hospůdce na výborné polívce (máma ovšem na pivku), pak jsme si u tety pohráli na zahradě se skvělým štěnětem, ale máma tam hrozně zlobila. Stále si hrála s Barunkou a já jí musela chodit ukazovat, že jsem stejně roztomilá a že si mě má tudíž taky všímat. Tak jsem si chodila sedat do trávy vedle Barči a dělat zcela vzornou holčičku. Jinak mi Bára nevadí, je to skvělé mimí na mazlení, protože si ode mě nechá dost líbit, ale lézt po mý mámě zrovna teda nemusí. Pondělek by byl nádherný, ale až v úterý máma zjistila, že za vše se musí platit. Nenašla totiž peněženku s veškerými doklady. Existují tři varianty: 1. Máma vytrousila ve vlaku, když mi hledala pití. 2. Táta vytrousil z otevřeného ruksaku u nás v domě, když ho táhl přeplněný věcma z kočáru. 3. Po příchodu domů se mi zalíbilo štrachat v otevřené kapse, peněženku jsem vyjmula a ukryla, abych si s ní mohla v nestřežených chvilkách hrát. S tou poslední variantou já rozhodně nesouhlasím, i jsem to mámě řekla. A ona po dvou dnech hledání je nakloněna mi věřit. Však už má taky zažádáno o nový OP, už máme průkazky pojišťovny a jsou bloklé karty, už jen potřebuje kartičku od účtu a řidičák. To snad stihnem zítra.
Jak vidíte, o zážitky nouze nebyla a teď má mamka kalup, aby stihla vše do odjezdu. Bohužel nestihla dnes dát vyvolat fotky z narozenin do té správné sběrny, takže budou až po dovolené :-(
Co se týká domácích chumelenic, tak jsem taťku spérovala já. Normálka jak začal zase lemplovat na gauči, tak hurá na něj a v japonštině jsem ho sprdla tak, že se už tři dny nezastavil a kmitá a pomáhá mně i mámě. Tak jsme ho zase vzaly na milost a je to náš hodný starostlivý tatínek. Dokonce jsme ho dnes za odměnu pustily na další turnájek, jenže se vrátil poražen, žádnou hračku (které si obvykle jako výhru vybírá) nedonesl, takže ho zase zítra asi sprdnu, pustila jsem ho jen s tou vizí maňásků, balónků, blikátek a jiných dárečků.
U marodění jsem trošku s nočníkem lajdačila, takže nočníkuju s nadšením, ale nepozorně, když musím, tak musím a na nějakou nehodu prostě nekoukám. Tedy koukám, ale až když nastane, dnes například jsem protáhla mamku celým bytem a jen ukazovala: tady ee, tam ee, dohromady hezká turistická stezka značená bobkama :-) I v tom nočníku tři bobky byly, prostě se tam všechno nevešlo.
Horší je to s mluvením, opět sklouzávám do japonštiny a mámou navrhované dvouslabiky prostě odmítám - semtam uznám, že kolo, kutálení, koberec, atp - to vše je Koooo. Mamka už se mnou skoro vůbec nemluví, je totiž nešťastná, že jí neodpovídám. Navíc jsem se naučila na:,–(it nechápavý výraz, když po mně nějakou tu odpověď chce.

Filípku, koukej rychle vyzdravět, ať se mamka tolik netrápí. Tímto zadávám úkol pro ostatní Filuty: Co navrhujete za dárek za takovouhle statečnost? Já myslím, že Filip si určitě něco zaslouží. Přemýšlím nad tím už od včerejška, tak přispějte návrhama.

Jinak odjíždíme do Zlína až v neděli, tam budeme mít spousty rodinných povinností. A do té doby budou mít rodičové kalup kvůli dokladům, takže srazíkování opět odkládám až po návratu. Tím se chci omluvit Kubíkovi, ale možná mamka stihne alespoň krátkou večerní předávku někde na metru, aby věděl, co mě tak hezky dokáže uspat. No a Liberecký srazík je momentálně taky na vodě, tentokrát mořské - taťka totiž na stejný termín objevil nabídku na Bulharsko a jeho moře. No a uznejte, že takovéhle nabídce se těžko odolává. Ale ještě neházím flintu do žita, protože není níc jisté.

Mějte se hezky
Johanka (a Romana)

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.08.04 21:05

Ahoj holky,
tak máme za sebou dallší den v nemocnici. Dneska ráno Filípka převezli na chirurgii. Moc se mu tam nelíbí, protože na JIPce bylo všechno prosklený a hlavně nový (rekonstruovali to asi před 3 lety). Teď je chudáček sám na pokoji, na takovým tom, co býval za nás. Nechápu, proč ho nedali na druhou stranu chodby do těch prosklených kójí. Ale možná by některým dětem bylo líto, že u Filípka opravdu pořád někdo z nás je. Když jsme se tam ráno střídaly s babičkou, mohl se i na chvilku pomazlit s Verčou. Děti do 10 let mají vstup zakázán, ale sestřičky nás na chviličku pustily do šatny.
Verunka Filípkovu nepřítomnost zaregistrovala až dneska ráno a moc se divila. Teď už ví, že je Filípek u pana doktora - hned si ho ztotožnila s polámaným mravenečkem. Mimochodem, víte, jak se mraveneček polámal? „Kolo, kolo dělal, bác.“

Filípek mi důvěrně pošeptal do ouška, že ho na jipce všichni obdivovali a sestřičky za ním chodily, jak je hodný. (Není divu, když mu na rozdíl od ostatních skoro nic nebylo :-)) Taky proto se mu odtud nechtělo.
Dneska jsem u něho byla večer já a zase to nechám na jiných. S maminkou totiž srdceryvně plakal, že mě nepustí. Včera taťku propustil v pohodě. Rvalo mi to srdce, ale i tak jsem tam byla o hodinu víc, než jsou návštěvní hodiny. A musela jsem taky přebrat Verču.

Ale máme i dobré zprávy: Mamka mluvila s ošetřujícím lékařem (já jsem bílý plášť nezahlídla). Řekl jí, že má v sobotu službu a pokud všechno dobře půjde, tak mi Filípka v sobotu propustí. Hurááá. Jen to nezakřiknout.
To by stihl tetinu oslavu. Moc se na ni těší. I když s jaterní dietou si na grilování moc nepošmákne :-((.
Tak mi držte pěsti, ať to tak dopadne. Filípkovi jsme to samozřejmě zamlčeli, aby se k tomu moc neupnul.

ahoj Jana

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 05.08.04 21:30

Milý Vojtíšku,
pozdě, ale přece ti přejemě VŠECHNO NEJLEPŠÍ k narozeninám!! Doufáme, že sis užil krásnou oslavu, veliký dort, spoustu dárečků ..no prostě všechno nej…
Ondra a mamka Andrea

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 05.08.04 21:37

Jani, držím pěstičky, ať je Filiípek v pořádku a ať ho co nejdříve pustí domů..k počítači jsem se dostala až dnes..ještě teď mi z toho běhá mráz po zádech..
 Andrea

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 05.08.04 22:14

Uf, no zaplaťpámbů, že to dopadá takhle. To by bylo fajn, kdyby už byl na víkend doma. A taky je od těch doktorů hezké, že se bojí něco zanedbat a radši si ho hlídají.
Tak ať už je to rychle za vámi, Filip je moc statečnej a určitě se mu bříško rychle zhojí.
Pa
 Romana

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 05.08.04 22:27

My ostudy se taky hlásíme s gratulací, tedy:

Náš milý Vojtíšku!
Všechno nejlepší, hodně zdravíčka a štěstíčka, hooodně dárků a pohodičky Ti přejí Kuba, Tobík a mamka Katka.

Omlouvám se, že gratulujem takhle pozdě, ale netušil jsem, že máš narozky právě teď. Tak pro příště si to už snad zapamatuju :-). Doufám, že sis užil oslavu a už se těším na referát.

Tak se měj v tom třetím roce pěkně, pa Kuba.

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 05.08.04 23:47

Ahoj Vojtíšku a Filutové

Tak si představte, že jsme byli uneseni našim taťkou. On nám totiž včera zmizel do Švédska na závody a bude tam až do konce příštího týdne a měl pravděpodobně z tohoto zmizení černé svědomí a tak nás minulou středu unesl letadýlkem do Moravské Třebové, kde je akrobatické centrum a kde trénuje na ty závody. Měl tam pro nás zajištěný pokoj a musím říct, že ačkoliv jsme to s mamkou vůbec nečekali a na přípravu jsme měli tak dvě hodinky, bylo to tam moc príma. Já jsem tam dostal neuvěřitelný apetit a snědl na co přišel, nevyjímaje veškeré taťkovo jídlo :-) a taky jsem tam mohl od rána do večera běhat po venku, kde neustále kolem prolétala a projížděla letadla. Prostě ráj pro všechny malé kluky. Vrátili jsme se jenom v sobotu, protože mamka se měla účastnit nějaké rozlučky se svobodou a hned v neděli v poledne jsme tam odletěli zpět. To už bylo teplejší počasí a tak jsem konečně mohl otestovat tamější letištní bazén. No, uznejte, může být něco parádnějšího, než se cachtat ve vodičce a kolem hlavy vám prolétají letadla? Vodička byla sice trošku studená, což i mou otrlou povahu trošku zaskočilo, ale překousl jsem to a samozřejmě při vytahování ven jsem hodně hlasitě nadával. Takže já se rozhodně hlásím k Vojtíškovi do klubu vodníků, jelikož bez vody jsem jako ryba na suchu. Při jakékoliv příležitosti si musím smočit alespoň cípeček kabátku :-).

Taky se musím přiznat, že jsem podlehl nočníkové mánii a když jsem doma tak běhám nahatý a poctivě čůrám do nočníku a venku kolem baráku pokud není v blízkosti kanál, očůrávám stromečky. Takže mě moc nekamenujte, ale docela mě baví, hrát si na dospěláka a být bez plen.

Ovšem co se týče spaní, tak to mamce zase nechávám trošku sežrat. Budím se přibližně každé dvě hodiny a většinou chci napít. Mamka se sice teď chystá na nějaký radikální zásah, ale asi to spočívá pouze v tom, že mě nechá vyřvat, jenže to bude stejně jenom soutěž kdo z koho, kterou samozřejmě vyhraju, protože ve vztekání já mám neuvěřitelnou výdrž, zatím jsem ještě ani jednou neprohrál, tak mi držte palečky.

Moc myslím na Filípka, ať už je brzo z nemocnice doma, aby nebylo Verunce smutno.
Tak papa
Váš Vojtíšek pilůtek

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.08.04 02:36

Vojtíšku
ubožátko moje, jak budeš tatánkovat bez tatínka. Obzvlášť když si tě namlsal tím únosem. A to ještě budeš teď muset dělat toho hlavního chlapa doma, ale věřím, že tuhle roli už máš zmáknutou a nenecháš mamku vydechnout. Akorát ta moje žmundrá, ať necháš mamce pár chvilek v noci na chat.
Jinak nemám slov, čůrací exhibice a letištní bazén mi je opět sebraly. Jen tu tiše žloutnu závistí.
Tak si to s mamkou hezky užij.
Pa
Johanka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 06.08.04 13:26

Hurááááá,
tak už je to jistý. Dneska řekl pan doktor Filípkovi, že ho zítra pustí! Dnes měl poprvé netekutou stravu, tak ještě čekají, co na to to bříško řekne.
Musím končit, vzpíná se tu po mně zuřící býk. Dneska ji hlídal švagr s Ondráškem. Udělala jim prý hodinovou hysterickou scénu a pak usnula vysílením ve stoje u sedačky opřená jen hlavičkou. Takže se poobědová siesta nekoná. Přechází plynule z řádicí euforie do řevu. Spát už dneska asi nebude :-((

ahoj Jana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.08.04 14:11

To je prima zprávička, to by chtělo oslavit nějakým tím biftekem :-)
Já myslím, že se Veru zase zklidní, až bude mít brášku doma.
 Romana

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 06.08.04 18:08

Ahoj Jani,

tak to je skvělé, už jsem se chtěla zeptat, jestli Filípka už pustili, ale myslela jsem, že bude ještě brzo.
Tak ho hezky opatrujte, chlapáka statečnýho :-).

Katka

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 06.08.04 18:20

Ahoj Vojtíšku,

teda ty se máš, takhle si poletovat, to by se líbilo především naší mamce, ale věřím tomu, že mě by se to taky zalíbilo. Já si zatím poletuju vlakem (s babičkou) a autem (s mamkou).

Tak si to lítání hezky užij,
ahoj Kuba.

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.08.04 12:58

Ahoj všichni,
tak už ho máme doma. Řádí jak divoká střela. Je vidět, že byl týden na lůžku a nic mu nebylo. Rychle odjíždíme k babičce, než nám z bytu udělá kůlničku na dříví.
Verunka je taky příjemná jako trn někde… Že by to bylo těma lezoucíma trojkama? Uvidíme, každopádně už z obou dětí lezu po zdi. (Taťka je pro jistotu na tréninku).
Tak ahoj všichni, doufám, že se mi zítra podaří vyplodit deníček.

Ahoj Jana, Verča a Filda

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.08.04 13:02

Vojtíšku,
tak to já bych se tatínkem unést nenechala. Já jsem teď svízel přítula, jak se mamka hne na metr ode mně, hystericky řvu. Ale to letadlo bych taky někdy zkusila. No, pro letošek zůstaneme jen u toho bazénu :-)).
A držím pěsti, ať tu mamku převezeš. Jak jednou prohraješ, už se to s tebou poveze napořád. to znám dobře.
Tak se měj Verča

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 07.08.04 20:48

Ahoj Jani,
tak to je fajn, buď rada, že řádí :-), aspoň mu fakt nic není. Tak si to u babičky pěkně užijte a ve zdraví se vraťte!

P.S. Kuba to spalničkový očkování fakt neměl.

Katka

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 08.08.04 12:06

Ahoj Jani,
to nám spadl kámen ze srdce a jsme s Vojtíškem moc rádi, že už je Filípek v pořádku.
Akorát by mě zajímalo, jak dokážeš u babičky dodržovat jaterní dietu. U naší babičky se zá:,–(ně jedlo protijaterně :-).
Papa a mějte se hezky
Zuzka s Vojtíškem

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.04 21:14

Ahoj Pilůtci,
tak přestože je babička lékařka, jde to s tou dietou docela ztěžka. Narozeniny jsou narozeniny. Ale snažíme se. Horší, než ta dieta je udržet Filipa v klidu. Opravdu by mě zajímalo, jak mu ve středu dopadnou ty kontrolní odběry.
Ahoj Jana, Verča - klíště a Filípek - zdivočelá střela

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 08.08.04 21:47

Ahojky,
hlásí se vám ostuda nepsavec a dokonce nečtenář Vojta :-(((
Koupališťování nás zmáhá natolik,že já večer uléhám v osm a máma s Terčou v devět, prostě totální mrtvolky co se na vás skoro vyprdly :-(
Snad nám to Filípek odpustí, protože jsme na něj i tak moc mysleli a v sobotu si říkali,že už je určitě doma a jsme rádi že je tomu skutečně tak.
Moc se těšíme na nový deníček od Verunky a spešl pozdrav pro pilůtka - už jsi se odtatánkoval a vzal jsi mamču útokem?

Ahoj Vojta a zbytek odumírajících rozmočených velryb :-)

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 10.08.04 21:12

Ahoj holky,
radši to píšu i sem. Kdybyste si nevšimly, tak nový deníček (Filípkův) už vyšel, ale já, zmatená, jsem nenapsala název deníčku.
Tak ahoj
 Jana

Vložit nový komentář