KŘESŤANSKÉ JESLIČKY, č. 17 Dovolená - čas poznání

Rodičovství

Znáte to. Pár měsíců předem si řeknete, že si v létě zajedete na dovolenou, naplánujete termín a vyberete místo. Z druhé strany vám odpoví, že ano, v uvedeném termínu je ještě dostatek volných míst a nabídnou ubytování s doprovodnými službami. A tak se stalo i nám. Rozhodli jsme se strávit letošní dovolenou na horách i s Honzíkem, kterému měl jít k duhu zdravý horský vzduch. Na internetu jsme našli vhodnou tuzemskou destinaci se spoustou možností, jak relaxovat a při tom i zabavit roční dítě. Cena byla tomu přiměřená, ale řekli jsme si, že raději zaplatíme víc za lepší pohodlí a plnou penzi, než se někde tísnit v malém pokojíku s umývadlem, jídlo si chystat na koleně a tiše závidět jiným, kteří si jdou na oběd do restaurace.

Termín dovolené se přiblížil a já už měsíc předem chystala seznam, co všechno bude vhodné vzít s sebou, poněvadž kdo ví, jaká je to končina, a zda tam je nějaká civilizace, či jen lišky dávají dobrou noc. Řekne se - hory, ale jak má člověk vědět, zda je tam vůbec přístup k obchodu, kdyby došlo těch 100 ks plen, které vezete v samostatném zavazadle, nebo pokud by došlo k té tragédii, že by pochybělo nějaké tričko, či Sunar. A tak nedbajíce manželovy připomínky, že hlady ani chladem bídně nezhyneme, přibalila jsem ještě Honzíkovi osmé bodýčko a navrch ještě jednu krabici Sunaru. Ale tu jsem později stejně uklidila na své místo v kuchyňské lince…

Hotovo, zabaleno, jedeme. Vyrážíme v sobotu odpoledne a na místo přijíždíme bez jakéhokoli bloudění. To nám dovolená krásně začíná, říkáme si.
U hotelové recepce vystojíme frontu, aby nám posléze slečna recepční unaveně vydala klíče a dala podepsat jakási lejstra.
Náš pokoj se nachází ve 3. a posledním patře, a podle obrázků na internetu by se mělo jednat o pohodlný, útulně zařízený pokoj s koupelnou a WC. Vláčíme se do 3.patra s našimi objemnými zavazadly (o existenci výtahu zatím netušíme), a já si poněkud zahanbeně přiznávám, že zas tolik jsme toho brát nemuseli. Ale manžel je poklad, neřekne ani slovo a vytahá všechno až ke dveřím pokoje.

Vstoupíme dovnitř a nadšení z internetových lákadel bere za své. Náš pokoj je sice pěkně vybaven novým nábytkem, ovšem rozloha 3×3 metry (a oním nábytkem 2×2 metry) nás vyvádí z míry. Akorát se sem vešla manželská postel a dvě nízké komody, takže jsme si neuměli představit, že bychom ještě někam umístili postýlku. Ještě, že ta je skládací.
No nic, rychle se ubytovat a uháníme k bazénu. Tak ten je tedy perfektní. Pravděpodobně nový, moderně zařízený s brouzdalištěm pro děti, hned vedle je bar s prosklenou zdí, kde je možno pozorovat dění ve vodě, bowling, sauna, solárium. Tomu říkám úroveň a těším se, že bazénu hojně využijeme.

Ale druhý den jsem dostala menstruaci. Vzalo mi to kus sebeovládání a chce se mi brečet - taková smůla. Dostat to o týden dřív a zrovna na dovolené. Po dlouhé době jsem vytáhla paty z Ostravy, a teď, abych se jen dívala tou prosklenou zdí, jak se můj muž cachtá s Honzíkem ve vířivce a smějí se na ně fešné ženy, které, kde se vzaly, tu se vzaly.
No jo, holt nejsem moderní žena, která užívá hormonální antikoncepci a může si proto dovolenou naplánovat, jak chce. Ale co, solárium je volné, tam mi menstruace nevadí. Objednávám si poprvé 6 minut - ovšem pohled na mou pleť, paprsky nijak nedotčenou, mě přesvědčí, že 6 minut je málo. Koneckonců - na informační tabuli vedle solária se dočtu, že jako začátečník bych mohla se svým fototypem klidně na 20 minut. Tak podruhé. Stojím v té supermoderní peci, před sebou vidím skrz černá skla ochranných brýlí tmu a okolo mě s ohlušujícím rachotem hučí ventilátory. Dnes jsem si v soláriu zaplatila 12 minut a těším se na svou novou image sexy mulatky. Večer na pokoji mě začne štípat nejdřív jedno stehno, pak druhé, pak si pro palčivost nemůžu ani sednout na postel. Manžel mě lituje a na postižená místa nanáší narychlo koupenou smetanu. Nechápu to. Postupovala jsem podle pokynů, pečlivě jsem se namazala opalovacím krémem a jsem spálená na 4 místech těla. Ale smetana mi ulevila, i když po celý následující den okolo sebe šířím aroma zkyslého mléka.

Když si u bazénového baru stěžuji obsluze solária, že to jejich zařízení bude potřeba opravit, zděšeně mě pozorují a diví se, že jsem si tam klidně šla na 12 minut. „ Šest by vám bohatě stačilo. To naše solárko je tak výkonné, že po 20 minutách už bychom vás z něj vymetali metličkou." Polykám a už se raději nabídce supermoderního opalovacího zařízení vyhýbám.
A aby těch šoků nebylo příliš málo, pravidelně každé ráno v 6,30 do pozdních večerních hodin provází náš pobyt pronikavý zvuk motorové pily a zabrušovačky, které používají řemeslníci při stavbě dřevěného zastřešení venkovního schodiště. Ráno, když ještě všichni spí a v údolí hor, které obklopují naše letovisko, je velebné ticho, budí nás všechny pracovití truhláři a klempíři, a večer zase zvuk pil, vrtaček a brusek bzučí ještě do našeho spánku.

Jsme ze všeho už po několika dnech unavení, navíc já v horkém počasí se koupu ve svém potu i krvi, Honzík je z našeho malého pokoje utrápeně plačtivý a manžel se začíná těšit domů. Tohle má být ta vysněná dovolená?
Příští den když Honzík po obědě usíná, dopřáváme si s mužem luxus společného oběda na terase hotelu. Než nám donesou jídlo, trvá to. Pozorujeme okolní hory a vyruší nás vrznutí židlí u vedlejšího stolku. Vidíme, že k němu přiváží na invalidním vozíčku mladá žena malé dítě, vozík ustaví a laskavě promlouvá k dítěti. Je to asi dvanáctiletý chlapec, podle všeho nevnímá své okolí, poněvadž jeho pohled je zaměřen kamsi vzhůru a celé tělo zkroucené. Patrně si prošel krutou dětskou obrnou, což je však jen můj laický odhad. Posloucháme, jak k němu žena tiše promlouvá, když vybírá jídlo:„ Máš žízeň, miláčku? Maminka ti objedná něco k pití, ano?… Podívej na ty hory kolem, to je krása. Škoda, že s náma není taťka. Ale v pátek přijede, těšíš se?…"

Nešlo neslyšet. Matce bylo odpovědí jen ticho nebo jen jakýsi hrdelní zvuk, ale v mém srdci se cosi láme, a možná je to odpověď na otázku: co s touhle dovolenou… Najednou cítím, že jde a je to snadné, vidět vše jinýma očima. Být spokojená s tím, co mám. Jako ta žena, která v klidu komunikuje se svým dítětem a není v tom ani jediný náznak únavy a nespokojenosti.

Mlčky se s manželem na sebe díváme a oba to vnímáme stejně: jsme šťastní lidé, protože máme zdravé dítě a jeden druhého. Jsem šťastná se svým mužem, protože vím, jak nás má rád. Můžeme být spokojení, že si můžeme dovolit jet na dovolenou. Můžeme být vděční za vše, co máme, protože mnohdy v životě stačí pár vteřin a všechno je jinak.

Večer se modlím a děkuji…

Vaše Demi.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 01.08.06 19:49

Demi je to úžasné v první chvíli jsem si říkala ještě že jsme tam nejeli, ale když jsem dočítala běhá mi mráz po zádech máš pravdu člověk si má vážit každého okamžiku se svými blízkými a být vděčný že jsme zdraví.Občas jsem si posteskla že jsme letos nikam nevyrazili,ale vždyt mám manžela doma věnuje se dětem mi a pomáhá mi co víc by nás mělo sblížit než péče o naše děti a o to aby nám bylo dobře.
Vždyt úsměvy a mazlení s dětmi nenahradí žádná dovolená a přepych, lásku si můžem dávat všude.Kolikrát lidí mají přepych ale hádají se a jsou nervozní.

Dneska to bylo nádherné přišla jsem z práce domu(chodím jednou týdně vypomáhat takový relax) a holky se na mě vrhly jako klíšťatka a Zuzanka natahovala ručičky bylo to užasné a zavolala MAMA.
Taky nám asi rostou zoubky má asi týden zvýšené teploty a máme zatím jen dva zuby tak si myslím že je to od zubu teda doufám.
Hezký večer všem

Šarko myslím že nebudeš dlouho snažilka ale těhulka vyčkej na ten správný okamžik.

Barča a klíšťatka

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 01.08.06 23:27

… vas komentar … Ahoj Demi, nádherný procítěný deníček…jen málokdo by to tak krásně, mateřsky popsal…jsi úžasná. Už se těším až se zase sejdeme. Mějte se hezky. S pozdravem Zuzka+Emily

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 02.08.06 12:53

Ahoj holky,

tak je nás tady poskrovnu, ale nevadí.

Lamvinku: to, že Zuzanka měla doteď jen 2 zuby vůbec neva. Řekla bych, že ty ostatní se jí budou klubat co nejdříve. Někde jsem slyšela, že výhradně kojené děti mají zuby později (asi aby nekousaly…).
Já Honzíka stále kojím, ale od ukončeného 10.měsíce dávám i Sunar. Také mu zoubky rostly pomaličku.

Jinak jsem dnes byla s kočárkem na procházce v našem lesoparku (poprvé za celou dobu, co tady bydlíme). Bylo tam moc hezky a čistý vzduch. Hned vedle je nový aquapark, a tam, když se teď ochladilo, bylo lidí jen pár. Když si vzpomenu, že ještě minulý týden tam byla hlava na hlavě…

Tak zase brzy ahoj!
Dem.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 03.08.06 16:21

HOlky, nevím jak to děláte, ale já s tím naším malým vůbec nezvládám psát. Když tu bednu zapnu, odpovím kamarádkám na mejly a na emimi už se jaksi nedostává času, tak jen rychle k tomu novému deníčku, pro nás je totiž dost aktuální. Koukám, že Ostravici si k dovolenkování vybralo (nebo alespoň vyhlédlo, že lamvinku) víc. My jsme tam byli na prodloužený víkend a musím říct, že mě velikost pokojů taky docela zarazila, myslím, že pro hotel, který je jinak tak šikovný pro menší a malé děti, je to fakt dost handicap; zvlášť tedy když uvážím tu cenu za něj :-( A to jsme tam ani neměli řemeslníky. I když , po pravdě, nám by to stejně bylo jedno, protože Míša má budíček kol. půl šesté pravidelně :-))) / :-O. Ale abych si taky jen nestěžovala, my jsme hodně chodili, takže nám to nakonec ani moc nevadilo. Zato se nám velice líbili snídaně se švédskými stoly, hlavně náš malý kombajn byl naprosto uchvácen :-).
A dobrá zpráva nakonec: Druhý test na toxoplazmozu je NEGATIVNÍ. Nechápu, jak to, že mohou být tak rozdílné, ale ani po tom nepátrám. Moc díky za modlitby!

Lamvinku: Pozdravuj holčičky, až budu mít to druhé, budu chodit na radu, jak to tak pěkně organizovat, jak ty :-). Taky se mi líbí, jak to máš s tou prací, taky by se mi to líbilo, na jeden den.

Sarah: Drž se, vím jaká touha dovede být potvora, snad se brzy to vajíčko přestane před těma potvůrkama schovávat! Budu se za tebe modlit, slibuju!
Mějte se moc krásně Markéta

 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 04.08.06 10:42

Ahojky, konečně se mi snad podaří vložit komentář, pořád mě to odhlašuje:-(
Maky, to je paráda, síla modlitby je neuvěřitelná!!! Tak ať vás v dál provází Boží požehnání! Díky za podporu, někdy je to potřeba, ale On má určitě lepší načasování než si představuju já;-))) Aspoň se naučím trpělivosti, pokoře a vděčnosti za každý den..
Demi, Lamvinku, vám taky hezký den! Šárka

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 05.08.06 16:39

Ahojte, už jsme doma! Dalísek si užíval, drápal se po schodech, válel se psem, šmejdil v krbu, pochodoval kolem plotu na zahrádce, škubal víno a bylo mu tam moc fajn. A samozřejmě prováděl psí kusy, drápal se do kamen a vůbec mu nevadilo, že to pálí, nějak se mu podařilo otevřít dvoulitrovou PET láhev s vínem od bratrance z jižní Moravy, co tam měl prastrýc na večery, polil se a smrděl jak sud, protože netekla voda a do obchodu jsem šla až další den. Naštěstí v ní už moc nebylo.
Demi - moc hezký deníček; chystám se teď sejít s jednou svou bývalou žačkou - holčina má 18, ¨po DMO, na vozíku, nesedí bez přikurtování, skoro jí není rozumět, nechodí, nepíše, musí ji krmit, má zasažené i okohybné svaly, takže si moc nepočte, ztrácí se v textu - a zrovna minulý týden mě napadlo, jak jsem sledovala Dalíska ťapajícího kolem zdi, že už teď je pohyblivější, než ona kdy bude, a že ty drobné všední mrzutosti jsou vlastně prkotiny.
Lamvínek - ty jsi pracovitá! Ale musí to být i fajn změna, ne? Tedy pokud nejsou jiné problémy. Snad vám příští rok dovolená vyjde lépe.
Maky - jé, já tu týden nejsem a ty už jsi kdesi ve 4. měsíci :-) jak to děláš. S tou toxou je to fajn, že se to NĚJAK ;-) srovnalo; ale ten doktor je síla. Připomněla jsi mi zážitky mých dvou kamarádek, každá šla k jnému gynekologovi s podezřením na těhotenství, oběma to potvrdili a obou se ptali - hned - jestli TO chtějí dát pryč? Podotýkám, že obě jsou vdané, do třiceti let, jedna bezdětná, druhá měla 6letou dceru. Obě z toho měly husí kůži a já se vůbec nedivím.
Sarah- samé úspěchy :-), teď ještě to miminko - určitě přijde v pravý čas; třeba budeme těhotnět spolu ;-)    

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 06.08.06 19:20

Ahoj holky,  

hlasim navrat z dovolene. Jsem uplne hotovka, dneska jsme jeli z Orlickych hor k nam a docela me to vyridilo. Posledni 3 dny nam proprsely, manzel lezel v posteli s anginou, takze by se zdalo, ze nic moc, ale my si to bajecne uzivali. Ted peru jednu pracku za druhou a chystam se na patek - to nam prijdou menit okna v celem byte… :-//  

Vic napisu, az se trosku seberu, asi zitra.  

Stazi

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 06.08.06 21:33

Vítej zpět, Stázko! Hlavně, že se vám líbilo. My jednu čtyřdenní zimní dovolenou strávili totálně zapadaní v chatě, kde nešla elektřina a kamna to vytopila na deset stupňů, v metru a půl sněhu běžkovat moc nešlo, tak jsme skoro celou dobu byli spolu s termoskou čaje a s knížkami zalezlí pod duchnou na gauči a bylo to moc fajn, dlouho jsme si tak důvěrně neprom­luvili.

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 07.08.06 13:33

Ahoj holky,
všechny vás po víkendu zdravím. Můj víkend bohužel vůbec nepatřil k radostným, ikdyž původně takový měl být. Chtěli jsme v sobotu oslavit taťkovy narozeniny, ale ráno jsme dostali zprávu, že nám zemřela má teta, kterou jsme měli moc rádi. Takže místo bujarého veselí smutek a slzy. Vím, že mé tetě už je dobře, že už pominulo všechno to trápení, kterým si musela projít. Smrt pro ni byla vysvobozením, a zbavit ji utrpení měl určitě v úmyslu i Bůh. Přesto ji oplakáváme, protože nám moc chybí. Loni o této době jsme pohřbili 2 strýce, kteří zemřeli 14 dnů po sobě.
Tak promiňte, že nepíšu nic povzbudivého. Vím, že setkání se smrtí není nic, co by člověka těšilo.
Ale také vím, že proto nám Bůh dává děti, které jsou naší nadějí a smyslem života, abychom denně viděli, že v nich náš život pokračuje.

Maky: jsem moc ráda, že ty poslední testy dopadly dobře. S pomocí Boží se Ti určitě narodí zdravé děťátko. Kdy máš termín porodu?
Maxiku: vítej z dovolené. Chtěla jsem se tě zeptat, jak pokračuje váš plán s adopcí? Šárko: nic se neboj a vytrvej. Někdy to trvá déle, než by si člověk přál, ale určitě se také dočkáš miminka. Před 2 lety jsem obrečela každou menstruaci, ale nakonec jsem se dočkala i já. Jen jsem poslední 2 měsíce před otěhotněním musela užívat léky na úpravu cyklu - měla jsem jej jako noty na buben. Ale všechno to čekání se nakonec vyplatilo.
Lamvinku: jak se vám daří, manžel už je fit? A už se s holkama chystáte pomalu na začátek nového školního roku?

Tak zatím všem přeji požehnaný den!
Demi.

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 07.08.06 13:58

Ahoj holčinky,
omlouvám se, že jsem teď dlouho nebyla, ale odešel nám velký počítač a tak se připojujeme jen na notebook. Na tom ale manžel často pracuje, tak je to složitější. Příští týden už to snad bude vyřešené.
Máme se hezky. Jen je teď Eli dost uvztekaná. Někdy vážně od rána do večera nepřestane kňourat. Občas z toho mám bolesti hlavy. Doufám, že už to brzy přejde. Mám zkušenost, že vztekací období přicházejí ve vlnách a trvají jen pár týdnů. (Ale vydržet to :(.)
V sobotu nás čeká oslava Elinčiných narozenin. Přijedou manželovi rodiče a moje mamka, tak se těším. Jen doufám, že Eli do té doby přejde to vztekání…
O deníčky jste se zatím moc hezky postarali, tak já si ten svůj nechám až na příští týden, až budeme mít v provozu PC.

maky - Jupí!!! To je skvělá zpráva, moc ti to přeju! Ať se miminku i tobě dobře daří, ať cítíš Boží požehnání na každém kroku. Jak víš, o toxoplazmóze a chování některých doktorů vím svoje. Jinak můj gynekolog mi říkal, že zvýšené hodnoty toxo jsou v těhu běžné, takže tvoje výsledky můžou znamenat jen to, že jsi toxo v minulosti prodělala.
sarah - Připojuju se k maxikovi, třeba budeme těhotnět spolu :). Chystám se v září na aktuální testy kvůli toxo a když nebudou komplakce, jdu na to :)!
Tak zatím končím. Jsem ráda mezi vámi!

Karolinka a Eliška (2r + 5d)
P.S. Jo a máme první stoličku!

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 07.08.06 18:59

Ahoj holky,  

zmena je zivot, takze misto vydechnuti z dovolene kmitam od rana jako fretka. Ozvala se nam totiz firma, ktera nam bude menit okna, ze prijdou uz o den driv. Musime mit tedy vyklizeno uz ve stredu vecer, stehujeme se k nasim do jejich bytu, jsou zrovna na dovolene. Pocitac rozebirame nejpozdeji zitra, jelikoz je v budoucim detskem pokoji, ktery projde i celkovou rekontrukci (skrabani, stukovani, malovani, podlaha.....) Nevim, kdy se mi podari a jestli vubec byt na siti. Snad od nasich.
Mejte se zatim moc krasne a myslete na nas, at to prezijem. Mam nervy lehce na pochodu!  

Stazi, 19+5tt

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 07.08.06 19:28

Tak to ti  Stázko nezávidím, ale pořád lepší teď než s miminkem na světě - my jsme měnili okna letos na jaře a kombinované s mým ukončením studia a taťkovou smrtí to bylo velmi výživné období :-(ˇ
Mějte se s miminkem hezky a až budeš moct, tož se ozvi. E.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 08.08.06 16:25

Ahoj holky tak zkouším druhý pokus měla jsem napsaný komentář a Zuzanka mi vypla počítač.
Takže u nás je vše ok.Manželovi je už líp a od září pujde do prace a holky do školky a do školy.Navím jak to doma zvládnu zvykla jsem si mít je všechny doma.Holky byly včera na výletě v Jeseníkách sice jim pršelo,ale přišly nadšené.Zítra jedou na výlet do jeskyní tak se už těší.Já jdu zítra do práce aspon toho na hlídání nebude mít Kamil tolik jen Zuzanku a babička si odpočine jedou i holky od švagra.Jedou s naší scholou.No zvládli jsme už i druhou vlnu vešek kterou přitáhly děti od švagra.Doufám že už je nikdy neuvidím ty vši.Jinak už pomalu obcházím obchody a nakupuji do školy a do školky at pak nestre¨suji honem honem.
Demi to je mi moc líto s tou tetou ,ale musíš to brát tak že jí je už opravdu dobře u Pána.
Už se těším na náš srazík tak co kdy to bude holky:Maxíku a Demi?
Maxíku vítám z dovolené doufám že jste si odpočali a nabrali sil.Co Dalísek ?
Karoli vítám taky z dovolené opožděně přejeme Elišce vše nej a hodně božího požehnání k 2.narozeninkám.At se vám vydaří oslava.S tím vztekáním je to u nás taky tak Zuzanka má sice 14 měsíců,ale vztekat se umí jen co je pravda doufám že to brzy přejde,ale hodně do ní dloube Anetka.
Stazi ty okna a rekonstrukci ti nezávidím,ale jak píše Maxík je to fakt lepší před narozením miminka.
My jsme přestavovali když měla Terezka rok a půl a Anetka šest týdnů přestěhovala jsem se s holkama k našim což nebylo nejlepší.Byli jsme s Kamčou rozděleni on dřel a já s dětmi u mamky trvalo to tři měsíce a už bych to nechtěla zažít.Takže přejeme hodně síly tvé rodince.A nepřežen to s prací.Pozdravuj mimiska a pohlad za nás.Strašně to letí jen co jsi napsala a už máš půlku za sebou.
Všem hodně božího požehnání přeje Barča a cácorky

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 08.08.06 16:25

Ahoj holky tak zkouším druhý pokus měla jsem napsaný komentář a Zuzanka mi vypla počítač.
Takže u nás je vše ok.Manželovi je už líp a od září pujde do prace a holky do školky a do školy.Navím jak to doma zvládnu zvykla jsem si mít je všechny doma.Holky byly včera na výletě v Jeseníkách sice jim pršelo,ale přišly nadšené.Zítra jedou na výlet do jeskyní tak se už těší.Já jdu zítra do práce aspon toho na hlídání nebude mít Kamil tolik jen Zuzanku a babička si odpočine jedou i holky od švagra.Jedou s naší scholou.No zvládli jsme už i druhou vlnu vešek kterou přitáhly děti od švagra.Doufám že už je nikdy neuvidím ty vši.Jinak už pomalu obcházím obchody a nakupuji do školy a do školky at pak nestre¨suji honem honem.
Demi to je mi moc líto s tou tetou ,ale musíš to brát tak že jí je už opravdu dobře u Pána.
Už se těším na náš srazík tak co kdy to bude holky:Maxíku a Demi?
Maxíku vítám z dovolené doufám že jste si odpočali a nabrali sil.Co Dalísek ?
Karoli vítám taky z dovolené opožděně přejeme Elišce vše nej a hodně božího požehnání k 2.narozeninkám.At se vám vydaří oslava.S tím vztekáním je to u nás taky tak Zuzanka má sice 14 měsíců,ale vztekat se umí jen co je pravda doufám že to brzy přejde,ale hodně do ní dloube Anetka.
Stazi ty okna a rekonstrukci ti nezávidím,ale jak píše Maxík je to fakt lepší před narozením miminka.
My jsme přestavovali když měla Terezka rok a půl a Anetka šest týdnů přestěhovala jsem se s holkama k našim což nebylo nejlepší.Byli jsme s Kamčou rozděleni on dřel a já s dětmi u mamky trvalo to tři měsíce a už bych to nechtěla zažít.Takže přejeme hodně síly tvé rodince.A nepřežen to s prací.Pozdravuj mimiska a pohlad za nás.Strašně to letí jen co jsi napsala a už máš půlku za sebou.
Všem hodně božího požehnání přeje Barča a cácorky

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 08.08.06 16:26

Omlouvám se nějak se to odeslalo dvakrát.Barča

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 08.08.06 16:54

Ahoj holky,
diky za podporu. Byla to i nase myslenka, ze lepsi ted nez s mimi. A tak hned, jak jsme zjistili, ze sem tehu, sme okynka objednali. Bohuzel to trvalo az do ted. Nebudu vzpominat na vsechny patalie s firmou a budu verit, ze to opravdu dobre dopadne. Kuchyn a obyvak mame uz sklizenou, jen olepit foliema, detsky pokoj dodelame dnes a loznici zabalime jako posledni zitra. Vezmeme tasky a stehujem - jeste, ze jsou nasi na dovolene, naramne se to hodi. Na uklid jsme si castecne pozvali uklidovou firmu manzelova kamarada (udela nam dobrou cenu) a jeste prijde na pomoc tchyne a moje sestry. Spis ted chytam nerva, ze nestiham nic schystat na mimi. Nemam nic a nedelam si iluze, ze to, co zitra vypukne skonci driv nez za mesic… :-((  

No nic, jdu pokracovat. Mejte se vsechny a vsichni bajecne!!
 St

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 08.08.06 22:41

Ahoj holky,
všechny vás moc zdravím.
Lamvinku: díky za útěchu. Pokud jde o srazík, viděla bych to na úterý 15.8. asi dopoledne, ale navrhuji, abychom se sešly někde „pod střechou“, vzhledem z nejistému počasí. Může být ten Shopping Park? Dejte vědět ty i Maxik.
Karolínko: dodatečně blahopřeji Elišce k 2.narozeninám i první stoličce. A s tím jejím vztekáním se netrap, určitě to přejde, stejně jako to přišlo. A tobě přeji, aby tvůj úmysl s druhým miminkem vyšel a už brzy jsi nám hlásila // na testíku :-). Bůh ti žehnej.
Dobrou noc všem přeje Demi.

 
siloenka
Kecalka 486 příspěvků 08.08.06 23:27

dneska poprve jsem zabloudila do tohohle denicku, a jak tak ctu,tak je to napsane asi pro me :o)…manzel planoval pred prazdninama dovolenou, jenze potom jsme meli nejake mimoradne vydaje a ze na dovolenou uz proste nemame . a tak si manzel vzal dovcu z prace a byli jsme doma. Manzilek se ovsem uzasne o vsechno staral,pomahal mi s malym,v noci hlidal,varil,u­klizel,pak jsme dali maleho na dva dny k rodicum a my jsme si udelali krasny vylet do hor. po precteni tohoto clanku mi dochazi,jaka to byla parada…ale kdyz se me manzel potom zeptal, co rikam na nasi dovcu, dostala jsem ze sebe jen, ze dovolena znamena nekam vyjet a ne porad sedet doma. Ted se mi chce z toho brecet,jaka jsem hrozna a ze manzel byl z toho k vuli me moc smutny. asi ho jdu vzbudit a jdem se usmirit.
diky moc za clanek
 vendy

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 13.08.06 12:32

Ahoj holky ja jdu jenom na skok hlavně kvuli srazíku 15/8 nemůžu Terezka má narozeniny tak musíme být s ní.Oslava už sice trošku proběhla,ale někam s ní chceme zajít.Jestli by to šlo tak až ten další týden.
Jinak holky prosím o modlitbičku tchyně se pohádala s exšvagrovou a odnášejí to děti modlím se o usmíření.
Všechny moc zdravím hodně božího požehnání všem Barča a sluníčka

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 14.08.06 10:36

Ahoj holky,  

hlasim se jen na skok od nasich. Stale bydlime v azylu, byt je totalne rozbouranej, kdyz si vzpomenu na delniky, otvira se mi kudla v kapse. Malta je uplne, ale uplne  vsude.
Dneska jsme byli i s manzelem na UTZ - nakonec to stihnul, i kdyz na posledni chvili :-)) Fifa sermoval a kopal, vypada pry podle pani doktorky „moc pekne“. Hlavne, pry je vsechno OK. Zitra jdu na krivku, tak se netesim.
Svistim domu, abych hlidala a slapala na paty tem umelcum se zednickou lzici. Manzel totiz zase musi do prace.  

pa, Stazi 20+5 (21+1 podle UTZ)

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 16.08.06 22:46

Ahoj holky,
zdravím všechny, které tady jsou. Doufám, že se vám daří dobře a užíváte si ještě léta, které nám zbývá. Ale snad i v září si budeme moci naplno užít sluníčka, jako loni. Také už se těším, že zase porostou houby, které ráda sbírám (ale už ne moc ráda jím).
Musím se s vámi podělit o radost: kupujeme pozemek pro stavbu našeho domu, kterou plánujeme cca do 5ti let. Budeme bydlet ve městě, odkud pocházím a kde mám i své rodiče. Nebudeme od nich daleko, což jsem moc ráda, protože člověk nikdy neví, kdy se budeme navzájem potřebovat.
Doufám, že se nám sen splní, ikdyž se zadlužíme. Ale všechno je v rukou Božích, to si stále říkám, a tak ani nemám žádný větší strach.
Jinak se sejdeme asi až v dalším deníčku, pokud jej Karolínka pošle zítra.
Ahoj, Demi.

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 19.08.06 14:30

Ahoj holky,  

tak se po dlouhe dobe opet hlasim, ale koukam, ze je tu docela mrtvo...... Jsme nastehovani zpet doma, u nasich to bylo fajn, ale uz sme se moc tesili zpatky. Holt doma je doma. Neporadek byl obrovskej, ale tchyne mooooooc pomohla, takze uz je to tu zase relativne OK, jen nejake dodelavky, ktere ani moc nesouvisi s okny, ale proste to uz bylo potreba udelat (vytrit a prebrat skrine atp.). Postupujeme do dalsi etapy - rekonstrukce posledniho pokoje, ktery ma slouzit jako detsky. Manzel jeste s kamaradem zacnou po nedeli skrabat, stukovat, malovat, podlahu delat… takze bude zase opet po klidu.
Jinak vam musim rict radostnou zpravu, v pondeli jdu (ac tehotna) podepsat smlouvu na dobu neurcitou, takze se budu mit po materske (i nekolikanasobne) kam vratit. Jsme s manzelem moc vdecni Panu Bohu, ze vyslysel nase modlitby.
Tolik asi prozatim ode me, jdu pokoukat, co je na emimcu noveho.
papa
St  

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 19.08.06 18:18

Tak ahoj holky koukám že můj komentář ze čtvrtku tu není ale neva stejně by ho jak koukám nikdo nečet.Kde jste všechny.  

Stazi gratuluji k tak rychlé výměně oken hlavně bud opatrná,to je fajn že ti tchýně pomohla.
A blahopřeji k té smlouvě to se fakt nestává je to dar boží at Vám vše tak vychází.  

Demi tak jak vidím Maxík se nehlásí asi necháme ten srazík na září co to už snad budem všechny doma líp se domluvíme.Coříkáš Demi a Maxíku.
Tak milé cestovatelky všem štastný navrat domů.
U nás nic moc nového chodíme ted s holkama do solné jeskyně tak uvidíme jaký to bude mít učinek na jejich a naše zdraví.Zítra jede Terezka s babičkou na třídenní výlet se švagrem a neteřema do Jeseníku tak ji musím jít sbalit, no a my budem podnikat s Anetkou a Zuzankou aby jim to nebylo líto.
Hezký víkend požehnaný sluníčkem přeje Barča a cácorky

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 21.08.06 13:10

Ahoj holky,
všechny vás po víkendu zdravím, teda, pokud tady vůbec někdo je. Říkám si, že v poslední době je nás tady opravdu jen pár, které občas písneme, jinak nikde nikdo. Mrzí mě, že nepíšou holky, jejichž komentářky jsem ráda četla (Maky, Gerberka, Karolínka, Maxik…). Doufám, že se zase ozvete, až budete moci. Jinak jsem ráda, Lamvinku, že jsi nezapomněla na náš srazík, na který se také těším. Myslím, že v září to bude reálné, do té doby se snad Maxik ozve? Jak si užíváte solné jeskyně? Jezdíte do té nové v Ostravě?
Dnes je tomu přesně rok, kdy jsme nechali pokřtít Honzíčka, moc ráda na to vzpomínám. Snad si to ještě alespoň jednou zopáknu :-)
Jinak Honzík mi roste před očima, má už 3 stoličky. Sní už toho také dost, ale nijak zvlášť nepřibírá. Ve 14 měsících vážil 10,8 kg. Pěkně chodí (lítá), byt už je mu malý.
Tak všem krásný a požehnaný den přeje Demi.

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 25.08.06 00:00

Ahoj holky,
dlouho jsem nepsala, snad si ještě vzpomenete:), neměla jsem připojení na internet, nicméně teď už by to mělo být v pořádku.
V červenci Bára oslavila své 1. narozeniny, taky jsme byli na dovolené -u tety v Chorvatsku. Hned nato nám taťka odjel do Španělska, tak se nám vrátil až o víkendu. Ale teď už tak daleko nejel, takže ho doufám zítra večer budeme mít doma.
Koukám, že moc nepíšete, asi dovolenkujete či máte lepší program než sezení na síti :). Já už te´d na to taky nemám tak čas, jak už Bár nní to mimčo, co kde necháš, tak najdeš, ale pěkně živé batole, které mne přes den teda u počítače nenechá, hned natahuje ruce a chce se chovat, nebo mlátí do klávesnice… no, však to znáte.
Tak budu končit, mějte se krásně

janka a Bára 13měsíců a 4 dny

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 26.08.06 18:08

Ahoj holky to je hruza nikde nikdo prošvihla jsem deníček ? Karoli co je s tebou děje se něco?
Holky tak kde jste všechny ?
Demi už se taky těším na srazík do jeskyně chodíme do té nové v centru Ostravy kousek od nové radnice.Je to tam super holkam se tam moc líbí.Dneska jsme zase byli a představte si šli jsme kolem katedrály Božského Spasitele kolem lidí a ochranky a hlídaču říkala jsem si že asi nějaká svatba VIP ale ona byla pout ostravsko-opavské dieceze tak jsme měli jeskyni od devíti do desíti a slavnostní mše začínala v deset vše jsme super stihli tak krásně nám to pán naplánoval kdybych tam chtěla jít určitě by mi to nevyšlo bylo to užasné byl tam biskupové a arcibiskup plno kněží a pobočník svatého otce no úžasná atmosféra holky se prodraly až dopředu tak byly nadšené ikdyž to trvalo 2,5 hodiny no konečně jsem se duchovně nabila.
Všem krásný víkend požehnaný.
Janko batole je mi moc blízké naše Zuzi bude mít 15 měsícu lítá kde může schody to je pro ni každodenní tělocvik vyházet skříně a vše co vidí to je denní ritual.A kolikrát mi vypla počítač ted ji naštěstí drží tatínek.
Ale už musím končit Zdraví všechny Barča a cácorky

 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 27.08.06 20:17

Ahoj Jesličkandy!

Zdravím vás všechny po delší době, byli jsme teď 14 dní mimo domov na různých dovolenkových aktivitách, hezky jsme si odpočinuli.

Jinak novinek mám spoustu… Zítra jdu definitivně odevzdat diplomovou práci a pak se začnu už pořádně připravovat na poslední státnici. :-) Mám za sebou kontrolu u gynekoložky, která mi udělala krevní rozbory a ultrazvuk a zdá se, že jsem v pořáku. Protože se ale otěhotnění nedaří, chce mě po novém roce poslat do nějakého specializovaného centra, protože ona prý vyčerpala všechny své možnosti. Prostě si neví rady… Ještě se uvidí, já na to nebudu tlačit, všechno bude tak, já to být má… A protože od konce června mám nějaký chrapot, vypravila jsem se na foniatrii a tam mi zjistili uzlíky na hlasivkách a vypadá to, že budu muset na operaci. Takže jsem teď učitelka bez hlasu… Musím se snažit nemluvit, není to lehké, ale užívám si ztišení… ;-)

Tak čekám, co si pro mě Bůh připravil! :-)

Těším se, až se tu zase po prázdninách sejdeme!
Požehnaný nový týden!

Šárka

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 29.08.06 13:22

Ahoj všem!
Tak jak si užíváte posledních prázdninových dnů? Jsou sice smutně deštivé, ale o víkendu má snad být opět teplo, tak konec léta možná bude příjemný. Také jsem slyšela, že letošní babí léto má být teplé, takže určitě porostou houby :-) Doufám, že jste všechny v pohodě, těhulky bez problémů a my ostatní vlastně také… A také doufám, že už brzy přibude náš nový deníček od Karolínky, která někam zmizela a nehlásí se nám. Ale věřím, že se má dobře a třeba odcestovala někam za hranice všedních dnů.
Lamvinku: to je úžasné, že jste si tak pěkně užili slavnostní mši. Viděla jsem záběry v TV, musel to být opravdu skutečný duchovní zážitek.
Jinak koukám, podle toho, co píšeš, že Zuzanka je pěkné šídlo :-). Já mám také doma jedno. K PC můžu až tehdy, když Honzík usne, protože jinak se mi drápe na klín a chce „psát“ také. Manžel našel starou PC klávesnici, vyčistil mu ji a Honzík si s ní strašně rád hraje. Snažím se ale spíše jej od PC držet stranou. Šárko: držím palce a posílám modlitbičku, aby ti celá ta anabáze okolo diplomky úspěšně skončila. Dost ses s ní nadřela, že?
Stejně tak držím palečky s miminkem, aby ses také brzy dočkala. Modli se a věř i lékařům, že své práci rozumí. Však jejich um je také darem od Boha, třeba právě proto, aby pomohli i tobě.
Tak se zase všechny mějte a pište!
Zdraví Demi.

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 29.08.06 18:22

Ahoj holky,
zdravim vas po delsi dobe, i kdyz podle poctu prispevku koukam, ze skoro vsechny mate asi jine aktivity, nez sedet u PC…
My mame po nekolika stavebnich anabazich, nejprve vymena oken, dost zdlouhava, na jejimz konci jsem skoncila na pohotovosti v nemocnici. Opravdu jsem nedelala nic namahaveho, o vsechno se postarala tchyne a manzel, ale prece jen to bylo pro Piďu namahave, a jak pani doktorka rikala, i v nejnevhodnejsi dobu, kdy miminko rychle roste a deloha „nestiha“. Zjistili mi zkracene delozni hrdlo, po nekolikadennim totalnim klidu v posteli se situace, diky PB, o hodne zlepsila. Nesmim ted delat nic, jen se na manzela koukat..... Tento tyden sem nastoupila do prace (mame pripravny tyden pred zahajenim skoly). Pani doktorka me pustila jedine pod podminkou, ze do skoly budu jezdit autem a budu to brat jako spolecenskou povinnost. Oboji poctive plnim. Manzel mezitim pokracuje v rekonstrukci, dnes po skrabani a stukovani vymaloval pokojicek pro mimi. Zitra pojedeme po nakupech (koberec, lustr, garnyz…)
V praci jsem nakonec dostala smlouvu na dobu neurcitou, coz povazuju za veliky zazrak. Prave proto se ode me ocekava, ze alespon par dni ve skole vydrzim - 5.9. jdu opet na kontrolu a na 99% i pro neschopenku.   Sarko -moc gratuluju k odevzdani diplomky. Uvidis, ze vsechno dopadne dobre. Jak si prisla k uzlikum na hlasivkach? Zpivas? Kazdopadne ucitelka bez hlasu je dost nevhodna kombinace. Kdy a jak te maji operovat? Nastupujes do skoly nebo jeste neucis? To je otazek. S miminkem si nedelej hlavu, On to ma ve sve peci. Pravidelne na te myslim.
Zatim pa  

Stazi, 22+6tt

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 01.09.06 15:00

Tak po delší době zase ahoj!
Včera jsme se vrátili z chaty (máme ji, resp. moji rodiče, u Prahy), cesta dlouhá se zastávkou v Telči, večer už jsem byla docela unavená. Dneska jsem celý den prala a uklízela bordýlek, který jsme tu před odjezdem nechali a po pravdě už mi začalo tvrdnout břicho a dostala jsem děsný hlad, tak jsem se rozhodla trochu zrelaxovat u PC, i když asi bych se měla spíš natáhnout :-)… K té relaxaci jsem doslova „sežrala“ dvě koblihy, rohlík se salámem a rajče a dorazila jsem to oplatkou! Hrůza! Já dovedu půl dne nejíst, zlášť, když mám práci, a pak se naláduju, že se sotva valím, hlavně teď, co jsem těhotná, mi tyhle nárazovky jdou náramně. Já nevím, čím to je, jetsli nějaký pokles cukrů nebo co, ale mně je někdy najedou až mdlo, tak se najím a je zas fajn. Když už jsem u toho těhu, tak už cítím i pohyby, začalo to snad už někdy 17+5, což je tedy docela brzy. nejdřív jsem si myslela, že je to jen nějaký planý poplach, ale pak už to bylo tak zřetelné, že to tedy rozhodně plané být nemohlo. takže jsem ráda, že už se s miminkem „dorozumíváme“. Příští pátek mám jít na velký ultrazvuk, tak jsem zvědavá, jestli mě okopává holčička nebo kluk. Žádné tušení nemám, ale asi bych radši (jetsli se to tak vůbec dá říct:-) chlapečka. Ale spíš to asi bude tím, že si nedovedu představit, že bych měla holčičku, když už mám Michálka. Dáme se překvapit, jetsli nám to mimi ukáže. Asi se divíte, že neřeším, jetsli je všechno ok, že se nestresuju, jestli je mimi zravé. Ale mě Bůh po tom třeštění s toxoplazmozou tak nějak vlil do srdce pokoj a přesvědčení, že všechno bude ok. Nevím, jestli to má znamenat, že všechno zvládnu nebo že je to skutečně v pořádku, ale já se v tom nešťourám. Ani jsem nevolala na výsledky tripple testů. Částečně proto, že jsme byli na té dovolené, ale hlavně proto, že jsem si říkala, že by se pro mě stejně nic nezměnilo, já bych to miminko, stejně nedala, tak co? (Nedá mi to abych tady nenapsala jednu odbočku. Vyrojilo se tu teď na emimi nekolik deníčků, kde mamky psaly, jak své dítě nechaly potratit nebo předčasně porodily ze své vůle dřív, protože mělo nějakou vývojovou vadu. Často to bylo ve stylu, já jsem chudinka, mě se mělo narodit vadné dítě, tak jsem ho dala pryč, nebo teď ten poslední, že doktoři nezajistili, aby se dozvěděla „včas“, že má postižené dítě, aby s tím mohli „něco“ udělat, tak je v ústavu a tak. Já nevím, nechci nikoho soudit, ale je mi z toho vždycky strašně smutno, kde ti lidi v sobě berou tu nepokoru. Musí to být hrozný šok, zjistit že místo zdravého miminečka, budu mít nemocné miminko, o které se budu třeba muset celý život starat, ale na druhou stranu, a neni to poprvé užitý argument, ale podle mě hodně pravdivý, kde berou tu jistoru, že se jim zítra nic nestane, že neochrnou, že nezačnou senilnět, že se jim dítě nezmrzačí, co budou dělat pak? Co by si přáli aby jejich příbuzní dělali s nimi. Kde berou tu jistotu, že nemocné dítě nemůže být šťastné? Je mi z toho strašně smutno. Nejvíc mě mrzí, že se to staví do roviny, že je to správné a zodpovědné rozhodnutí, jít na potrat. často se taky argumentuje slovy, že kdo nezažil nemůže vědět, jak by se zachoval a proč jako? Je to otázka životního postoje. Proč mají pocit, že potrat je demokratické rozhodnutí, zatímco, ti kteří ho odmítají jsou tmáři. Ale to už jsem se dotala daleko. Jen jsem chtěla napsat, že milující maminka, by mohla svému dítěti dopřát alespoň ty chvíle s ní, které spolu mohou prožít v bříšku. Pokud je stav tak vážný, že dítě po porodu zemře, dopřeju mu ten „luxus“ a budu ho „chovat“ alespoň těch deset měsíců, ten čas mu snad můžu ze svého života darovat, bude to težké, bude to možná smutné, ale horší by bylo ho předčasným porodem odsoudit ke smrti, třebaže by byla později neodvratná. A to nemluvím o tom, že se na potrat chodí i s dětmi s downovým syndromem, které jsou ve většině poměrně dobře vychovatelné, mnohdy zvdělavatelné… ach jo).
Abych neskončila tak smutně. Míša je šikulka, začal hodně mluvit, strašně ho baví někoho zdravit, každému říká „dobý den“, je to malý šibal, ale samozřejmě i pěkný raubíř, do všeho šťourá, začíná se vzpírat prosbám i příkazům, ale když se den vyvede, je to zlatíčko. Někdy mám pocit, že ho mám radši čím dál víc.
JankaI: Dodatečně ještě gratulace k Barunčiným narozeninám, je to už slečna :-).
lamvinek: Často teď na tebe myslím. Moje tchýně je sice zgruntu hodná ženská, ale někdy mám pocit, že se až příliš vtěsnala do naší rodiny a popravdě jsem dost nešťastná až naštvaná, když přijde, že se jde pro Míšu, že jí ho mám dát a tak. Já jsem hodně nekonfliktní typ, strašně mi nedělá dobře vymezovat si prostor, takže se snažím naznačovat, ale moc to nezabírá. Navíc bydlí kousíček od nás, takže jejich příchod není návštěva,ale prostě příchod, jestli mi rozumíš… Jinak holky jsou šikulky :-)
Demi: Vím, jsem ostuda, že tak málo píšu, ale já jsem děsně „upsaná“ (ukecaná už méně), tak je to vždycky na román a na ten zas není vždycky čas :-). Honzík je tedy zubatka, jak čistíte? U nás je to často boj, ale poslední dobou je boj vlastně všechno. Míša řekne, že chce čůrat a když přinesu nočník, tak si nechce svlíknout kalhoty a vřeští jak raněné podsvinčátko. Těš se! Ale třeba nebudeš mít takového zbojníka.
Stazka: Dneska jsem si přečetla o tom tvém pobytu na pohotovosti: Holka jedna nešťastná :-), tohle nám nemíš dělat! Ale jak já ti rozumím! Taky mi to nedá, vždycky jsem za hrdinku, co všechno zvládne, a pak někde přemýšlím, jestli to tvdnutí není přece jen trochu moc. S Míšou jsem to taky přeháněla a dopadlo to dobře, tak si teď říkám, jestli už se nerouhám, když se nešetřím a všechno tahám, jenže já si všechno radši udělám sama, než bych organizovala druhé, navíc věci strašně nerada odkládám a nerada odcházím od rozdělané práce, takže pak dopadám, jak dopadám… Říkám si, že musím začít s šetřením alespoň v posledním trimestru, tak jsem na sebe zvědavá.
Sarah: Gratulace k diplomce. Nedělej si z toho hlavu, nás na státnicích docela setřeli, a to jsme šli jen tři z celého ročníku na první pokus, mně zkazili červený diplom (o ten mi nešlo, ale o ty peníze od České spořitelny, která je tehdy přidávala ke studentskému kontu, jo), a teď už po tom ani nevzdechnu. Vím, lehce se to říká, ale člověku to nedá… Ber to tak, že při tom kolotoči, třeba někde přijdeš k miminku. A hodně požehnání ke zdárné operaci! Uzlíky jsou prevíti.
Všechny: Mějte se moc krásně, Bůh s vámi a zlé pryč, jak se říkávalo, já jdu brouzdat, co nového na emiminu.
Markéta + Míša (20m+3t) + Hrášek (19tt)
P.S. Omluvte ty chyby, ale nějak se mi z toho úklidu klepou ruce i mozek; chtěla jsem toho tolik napsat a už nemám sílu kontrolovat.

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 04.09.06 14:42

Ahoj holky,
tak nám nastal nový školní rok - že ale ty prázdniny rychle utekly, co? Mně to příjde docela nedávno, kdy byl červen a teď už je září… Asi je to tím, že nemám moc čas sledovat čas, tak se vždycky jen podivím, jak to letí.
Nevíte někdo, co je s Karolínkou? Nehlásí se, deníček taky nikde, tak kde se asi toulá?

Maky: to je fajn, že jsi napsala. Honzík má už opravdu dost zoubků, ale nedá si je spočítat, tak jen odhaduju, že okolo 13-14 už jich bude. Čistí si je sám - dám mu jeho dětský kartáček namočený ve vodě, sám si jej strčí do pusinky a „okusuje“ štětinky. Vždycky jej za to chválím, jak můžu, aby mu to vydrželo. Pastu nepoužíváme, stačí to až ve 3 letech.
Ovšem s nočníkem to není žádná sláva, Honzík se do něj 2× denně ochotně vyčurá, ale kaká do plenky. Když vidím, jak pravidelně po jídle „tlačí“, běžím s ním na nočník, ale jakmile na něj sedne, konec. Tak to vzdám, znovu jej obleču, a po chvíli už jen rezignovaně pozoruju, jak opět tlačí do plenky už s úspěchem :-)  

Pokud jde o to téma předčasných porodů a potratů, které jsi nakousla - to je něco tak složitého, že neexistuje univerzální rada, která by platila pro každého. Nemá každý tu sílu - ten dar - aby se smířil a přijal postižené dítě a podřídil tomu absolutně všechno. Já vím, že každého může v životě potkat nevyléčitelná nemoc, úraz, nehoda… Ale to nic nemění na faktu, že pokud vědomě přivedu na svět vážně nemocné dítě a pak se budu dívat, jak bojuje, trpí a pomalu umírá (a já jako matka mám na jeho utrpení zá:,–(ní podíl), je to něco jiného, než když onemocní náhle dítě, které se zdravé narodilo. Podle mě je na obou stranách řada vážných argumentů, a každé řešení může být stejně bolestné.
Pokud jde o mě, myslím, že bych k tomu kroku předčasného porodu asi nemohla přistoupit. Jsem přesvědčená, že o životě jiných my nerozhodujeme. Ale nejsou všichni stejně věřící… Proto si myslím, že je dobře, že na tomto serveru existují Jesličky. Jen si říkám, že naše deníčky by měly být takové, aby oslovily co největší počet „čtenářek“, které třeba něco v životě hledají, možná i odpověď na otázku, jestli Bůh opravdu existuje, když dopustí, aby moje dítě tak trpělo… Podle mě je tady dost i těch holek, které vyřešily otázku, zda mít nebo nemít těžce nemocné dítě předčasným porodem, a umím si představit, že některé z nich trápí výčitky a otázky - co kdyby… Musí to být strašné soukromé peklo, na které určitě trvale nezabírají doporučení typu: dobře jsi udělala,nebo já bych se taky tak rozhodla, jak tady často čteme.  

Každá z nás si přeje, aby její dítě bylo zdravé a normální, a pokud někdo tvrdí, že je mu to lhostejné, pak mu nevěřím. Protože normální matce nejde o to, mít zdravé dítě, aby měla ona snazší život, ale aby její dítě netrpělo, sotva se narodí.  

Tolik k této hodně ožehavé otázce.   Lamvinku: Maxik se nehlásí, co kdybychom se sešly jen ve dvou s dětmi? Pokud souhlasíš, dej vedět, kdy a kde.  

Zatím všem ahoj a požehnaný vstup do nového školního roku!
Demi + Honzík (14m+23d)

 
Marushka
Kecalka 116 příspěvků 04.09.06 16:17

Ahoj holky,
tak jsem se po dlouhé době dostala na emimino…stávalo se mi příliš často, že jsem se na tenhle web nemohla dostat (hlásilo to chybu) anebo jsem se začetla a ztratila jsem se v nových tvářích (zdravím, s kým se neznáme) a navíc je to tu opravdu fofr. :o)
Demi, docela mi ukápla slza…tohle mě taky často zahanbuje…nesnáším to svoje reptání a rezignaci. Pak mě Duch svatý usvědčí někým, kdo má mnohem větší důvod být naštvaný a on není.
My jsme si o prázdninách docela užili, bylo to fajn. Koupili jsme si nový auto a byli se projet (Jeseník, Bratislava, Val.Mez., Telč…možná jsem něco zapomněla)…vždycky když projíždíme Hradcem, tak vzpomínám na Karolínku a spol.
Jinak moje touha po miminku pořád roste, ale jakoby se za to stydím, když to na mě manžel někomu „práskne“…asi se cítím nezodpovědná :o/
Jak jsem kdysi psala o těhotné kamarádce, jak se bála, aby nebylo miminko postižené, ale stejně do toho šla, tak má zdravýho krásnýho osmitýdenního chlapečka :o) Líbí se mi její kočárek (má českýho patrona).
Dneska jsem odvedla Janíčka do školky, s Míšou jsme šli za bratránkem Martínkem do školy (je druhák) a asi mám pořád chuť Janíka učit doma.
Míšu doufám dokážu připravit do ledna na odchod do školky, prootže se mu tam hodně líbí (dneska se vrhnul na velký auto a pak ho chtěl s sebou :o)). Janí tam pak bude jako ryba ve vodě, protože má Míšu hodně rád a cítí se s ním asi mnohem jistěji a jakoby svůj. Přece jen jsou tak brzy od sebe, že jsou trochu jak dvojčata. :o)

Tak doufám, že se příště bez obtíží připojím a budu mít víc příležitostí (jak jsme se přestěhovali, tak internet tam nic moc, ale snad už konečně budu víc u sestry, jak jsem původně plánovala :o))

Vaše Maruška

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 04.09.06 18:20

Ahojte, jsem stále naživu a on-line, akorát se Dalísek naučil stavět a pochodovat kolem nábytku a je rozebírací typ zaměřený na detaily - čudlíky, kolečka, tlačítka, ovladače, zásuvky, kabely..... už snad měsíc mu rostou 4 zuby současně, čili v noci řve a ve dne  nespí, ale zato je parádní fňukal (ale už to vypadá nadějně, snad jen pár dnů a musí být venku…) a já se jaksi fyzicky rozkládám (z toho režimu se mi zhoršilo astma, pořádné léky nemůžu kvůli kojení a odstavit se Dalis prostě nenechá  - láhev ingoruje, z hrnku tak dobře pít neumí, takže se to moc nedaří stabilizovat, hodně nepříjemně se ozývá ruka, na které mám poškozený nerv (když moc Dalka nosím, brnmí a padají mi z ní věci…), no troska :-) takže moc nestíhám :-(  Než dohledám deníček, pročtu a něco zplodím, Dalek vypne počítač … Teď jsou s taťkou venku - „utekl“ z práce :-)
Porody / potraty - taky jsem si pár článků všimla, jeden mě dokonce přiměl uvažovat o deníčku na toto téma, ale nějak hledám správná slova. Je mi to dost blízké - pracovala s postiženými dětmi, vím, že oni sami se netrápí svým postižením, pokud to tak neberou jejich rodiče, a jednou jsem s nimi měla takový hodně silný rozhovor - tehdejší devítka, ve které bylo shodou okolností víc dětí s VVV než po mozkové obrně, měla před mým dějepisem rodinnou výchovu s jednou starší kolegyní a jen jsem vešla do třídy, cítila jsem, že se NĚCO stalo (učitelky potvrdí, že to jde poznat jaksi ze vzduchu, atehdy to bylo silné) - když jsem se ptala, tak nejdřív mlčeli a pak Radek vypálil, co si myslím opotratu, když se má narodit postižené dítě. Tak jsem mu řekla, že pro mě by to nebylo představitelné, že je to dítě živé, ale že naše společnost to bere jako možné řešení. A pak z nich vylezlo (najednou mleli jeden přes druhého), že to brali v rodince a paní učitelka jim vykládala, jak je to dnes dobré, že se ta UTZ pozná, jestli má miminko nějakou vadu, a maminka jde na potrat a pak má zdravé miminko a nemusí se starat o to postižené (a to se mi obrazně řečeno otvírala kudla v kapse a říkala jsem si, jestli se vůbec dívala na ty děcka, kterým tohle vykládala). Ptali se, jaké vady se tak řeší - no, došli jsme k tomu, že čtyři ze sedmi mají VVV zjistitelnou prenatálním screeningem.
A pak se mě jedna holčina, blondýnka, vlasy do půl zad, jedna troja a pár dvojek na vysvědčení, hubatá jako hrom, kupa kamarádek, tajná láska o ročník níž  a VVV s prognózou vozíku do 20 let zeptala: „A to jako kdyby to tehdy viděli na tom ultrazvuku, tak šla mamka na potrat a já nejsem?“
A vidět jejich oči v tu chvíli bylo něco neskutečně bolestného - do té doby jsem tak nějak věděla, že potrat nebo předčasný porod postiženého dítěte není v pořádku, ale bylo to něco vzdáleného, co se mě netýkalo. Teď, když vidím billboard ŽIJEŠ, PROTOŽE TĚ RODIČE CHTĚLI, vidím místo té utržené ručky Davida, Aničku, Žanetu a Radka.
Neříkám, že je to jednoduché donosit postižené dítě a starat se o něj, ale …
Nevím, jestli jste sledovali příběh Katty (myslím, že ve 30. tt zjistili miminku Edwardsův syndrom, kdy je  prognóza přežití velmi špatná, vyvolávali jí porod někdy kolem 36.tt, chlapeček žil dva dny) - hodně jsem se za ně modlila a viděla jsem, jak požehnáni byli vlastně s manželem tím, že chlapečka donosuïla, porodila a mohli s ním aspoň ty dva dny být, bylo to hodně cítit z celkového ladění jejích příspěvků před a po, samozřejmě byli nešťastní, ale vděční za čas strávený se svým miminkem; maminky, které šly na vyvolání potratu nebo předčasného porodu, psaly jinak. Obě strany o něco přišly.
A už jsou chlapi doma, že prý Dalísek venku fňukal - tak bude zas fňukat chvíli tady ;-) Tož telegraficky
Maruško - vítej zpět, doufám, že jste si ježdění po republice hezky užili.
Demi,  Lamvínku - jestli neva, taky bych se ráda sešla, Dalek má sice kvílivé období, ale s jinými dětmi to s ním nebývá tak zlé, je zvědavý, tak na ty své bolístky i pozapomene.
Stázko - budu se modlit, ať už jste s miminkem bez potíží a vydržíte spolu až do prosince. Dobře, že jsi nemusela zůstat v nemocnici na udržování. S tou smlouvou to je regulérní zázrak .-) Šárko - uzlíky? Takhle brzo? Teda, to je něco - ale operativně se to řešit dá, ovšem při té práci…
Maky - první pohyby jsou moc dojemné, pořád si pamatuju, kde a kdy a jaké to byla, já starý cynik jsem brečela radostí. Co Míša, už ví, že bude miminko?  Na to se těším, jestli se nám podaří druhé miminko, jak budu Dalískovi ukazovat, jak kope :-)
Pa. Eva    

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 04.09.06 20:17

TEntokrát to vyšlo, Dalek vypnul počítač pikosekundu po odeslání. :-)  Dobrou noc. E.

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 04.09.06 21:55

Ahoj všem dnes ještě jednou!  

Zdravím a vítám zpět Maxika a Marušku!!! To je fajn, že jste obě zpět, je nás tak zase více.  

Maxiku: určitě se můžeme sejít všechny, nevěděla jsem, kdy se vrátíš. Ovšem teď se zas pro změnu nehlásí Lamvinek. Tak předběžně navrhuju tuto středu, pokud budete obě souhlasit.  

Jinak potraty a předčasné vyvolávané porody vnímám téměř stejně jako ty. My máme v rodině děvče s Dawnovým syndromem. Nepřeju nikomu to, co si ona „užívala“ například v tanečních, kam ji rodiče přihlásili… Jinak je to ale moc milá holka, velice přátelská, zaslouží si vstřícný přístup od lidí, ale takových ohleduplných lidí ani dnes mnoho není. Rodiče jí mohou být samozřejmě oporou, ale například problémy s láskou, přátelstvím jí vyřešit nemohou pomoci.¨   Maky: já zapomněla… také jsem cítila první pohyby ve stejné době asi jako ty. Bylo to tak krásné… Opatruj se!  

Tak ahoj,
Demi.

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 04.09.06 22:32

Ahoj, středu můžu, ale myslím, že Lamvínek má asi napilno - Jedna slečna do školy s novou paní učitelkou, druhá do nové školky.....
Děcka s jakýmkoli postižením to mají složité mimo nejbližší rodinu a školu. Je fajn, že v posledních letech vznikají i v OV chráněné dílny a denní centra pro mladé, hlavně s mentální retardací, mohou se tam setkávat s kamarády, udržovat si dovednosti a návyky, které získali ve škole, a rodiče můžou vydechnout… Lidi s Downovým syndromem jsou většinou moc milí.
Byla jsem teď nedávno na zmrzce s jednou bývalou žačkou (super akce, protože jsem měla s sebou i Dalka, čili dvě vozidla ;-), je na vozíčku, bez opory nesedí, velmi špatně mluví, neobslouží se rukama, je to moc fajn děvče s naprosto normálním intelektem, už ve škole jsme dumali, jak jí umožnit být s lidmi, nejen mezi nimi, pořád mi leží v hlavě, tak aspoň mailíka napíšu, sice nic neřeší, ale potěší. A samo se za ni modlím, Pán je mocný.
 E.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 05.09.06 07:25

Ahoj holky tak třetí pokus s odesláním komentáře tak nějak nestíhám píšu zatím je n ke srazíku ve středy chodím do práce tak krom střed kdykoliv.Co tak v pondělí?Demi,Ma­xíku?Anetku mám ted nemocnou tak sice už je dobrá ale doškolky ještě nechodí.
Víc napíšu večer snažím se zjistit jak napsat nový deníček jsme už ostudy zapadlé vzadu.Nechcetze někdo napsat kdyby se mi to nepovedlo?Demi ty máš zkušenosti .
Doufám že je Karolínka ok.Víc naspíšu večer protože moje sahodlouhé komentáře se nějak nezdařilo odeslat.Barča

 
Marushka
Kecalka 116 příspěvků 05.09.06 07:43

Ahoj,
tak to zapínání a vypínání počítačů a jiných spotřebičů taky dobře znám!!! (Taky jeden z důvodů, proč tolik mých příspěvků zůstalo někde v éteru :o)) A to už je Míša dost starej, aby na to měl rozum (dvouletej), ale ty svítící čudlíky jsou prostě příliš velké pokušení (řeším to tak, že čudlík ukrývám za knihou apod.)
Ježdění bylo naprosto úžasné! Asi by nás nenapadlo koupit nový auto, kdyby pokaždé v našem starém autě nespustil Janíček modlitbu, abychom mohli koupit velký auto !!!:o?, pak nás taky popohnala změna vyhlášky (ve starý škodárně jsme neměli vzadu pásy) a taky nikdy nezapomenu na policisty, kteří nás zastavili před Jeseníkem a když se dozvěděli, že jedeme až z Mariánek, řekli, že jsou dnes i pohodlnější auta :o)
Maruška a Míša (Janíček je zase ve školce - jak vešel do třídy, nějakej kamarád začal výskat a utíkal k autu…měli to rozehraný ze včerejška :o)

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 05.09.06 08:12

Tak holky poslala jsem nový deníček komentář napíšu až do něj.Doufám že ho uveřejní je takový zmatený omlouvám se ale aspon bude kde psát.Barča

Vložit nový komentář