Maminkou s emimi už pár let - Velikonoční od Dany

Rodičovství

Tak abychom poskočily zase na první stránku, tak jen v kostce napíšu naše Velikonoce! V kostce proto, aby Vás to nenudilo. O sobotním výletě do místa Tomova táboření jsem psala ještě ve starém deníčku. V neděli šli kluci sami ven a odpoledne jsme si vyjeli na kole. Já letos poprvé a ujeli jsme jen 12 km, ale i tak to bylo příjemné protažení. Matěj se vozí  na sedačce za manželem. Je to takový kozlík hubený, takže vůbec nepůsobí dojmem „co se to velké dítě veze na sedačce! Nejlepší bylo, když jsme se rozhodovali, jestli jet dál nebo ne, tak prohlásil, že už je unavený a chtěl by se vrátit. No ono to sezení a prohlížení krajiny unaví, že!

No a večer konečně nastala ta doba, kdy si nachystali do pokojíku židličky, na které jim zajíček do rána naloží nadílku. Tom si vtipně místo židličky dovezl své nové, velké křeslo od psacího stolu, tak jsem se ho ptala, zda si přeje od zajíčka nadívaného berana! Matýsek si dal svou malou dřevenou židličku. Jak šli spát, tak jsem jim já/zajíček naložila. Každý playmobilového panáčka, perníčky (nakoupila jsem dřív, než švagrová donesla svoje krásné), malý balíček čokoládového zajíce a tří vajec,balíček žvýkaček, Tom Tofife a Matěj Taťana - oříšková bomboniera. Jejich nejoblíbenější mlsky. Ráno mně vzbudiloštěbetání z obýváku, jak si prohlíželi plejáčky a baštili svoje bombonierky. Hned se na mě vrhli a vymrskali mě. I básničku řekli. Tom dokonce bez svých předpubertálních říkanek. Manžel vypadal, že spí, ale jak jsem šla do koupelny se vysprchovat, tak přiskočil a vymrskal mě na holý zadek. Čímž mě samozřejmě překvapil. No a potom jsme se velikonočně nasnídali a začalo moje neustálé ponoukání kluků aby se už konečně oblíkli, že už musí jít. Nevím proč se u nás skoro vše musí uskutečnit s mým zvýšeným hlasem. Nejraději by samozřejmě leželi u televize a kdyby jim tak všichni ty dobroty nanosili až domů. No nakonec jsem je vyhnala. Okruh měli docela velký jak kolem bydliště, tak potom ještě objeli oblíbené spolužačky a dcerky známých. Sraz jsme měli u rodičů, kam jsem já dojela sólo. Doma jsem čekala na syny kamarádů a rozdala nějaké čokoládky a vajíčka. Jednou se přiznám jsem neotevřela, protože za dveřmi stál Tomův spolužák s asi 5 klukama, který jsem vůbec neznala. Mlátili do dveří, nebylo mě to vůbec příjemné. Nepočítala jsem s nima, tak jsem samozřejmě nic pro ně neměla. Ani nevím, proč bych měla něco dávat cizím malým klukům Ať si chodí na spolužačky a kamarádky, ne na matku!
Jak jsem dojela k našim, tak už tam kluci byli a to co vymrskali mě šokovalo. Pokoušela jsem se to nějak spočítat, ale vařených vajec je 17 ks a čokoládových výrobků - že se to nedá spočítat. Kluci na sladké moc nejsou, tak z toho mám docela nervy, co s tím budeme dělat? Kdybych nebyla tlustá, tak bych věděla! No nějak to zpracujeme. Na jedné straně si toho hrozně vážím, že všichni měli pro naše kluky takové bohaté pomlázky. Radost z toho měli, to ano. Doma si to roztřídili. Jen kinder vajíček vymrskali 10!
U našich jsme měli oběd. Řízky vepřové, kapra a bramborový salát. Potom jsme šli s mamkou s klukama na hřiště a v podvečer domů.

Všechny tři dny byly moc fajn. Byli jsme všichni spolu, dělali jsme vše společně. To bylo pro mě to nejdůležitější. Jen bych teď potřebovala nějaký volný den, abych trošku poklidila, vyžehlila, něco podělala na zahrádce atd.. však to znáte!

Tolik naše jarní svátky.
Dana a kluci

Hodnotilo 1 lidí. Score 1.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
DanaCe
Echt Kelišová 8716 příspěvků 14.04.09 21:43

Lesi děkuju za rychlost!!!
Jinak Jiři, kruci, co to u Vás je? Celou zimu se držíte a teď, když je hezky, tak to na Vás jde? Tak ať je Hanička brzo OK  a nikdo to od ní nechytnete!!!
K těm botům. Jiři, je dobře, že jsi si koupila dobré boty. Na tom hrozně záleží! Já  na boty dbám. Mám od narození ploché nohy, propadlou klenbu a velké kostky. Docela mívám bolesti nohou. Takže si kupuju jenom Rieker, nebo v lékárně. Dneska už jsem šla v sandálkách. Ráno teda byla docela zima, ale přes den v pohodě. Ale máš pravdu, teď je to takové blbé období.  Já jsem dnes Tomovi koupila nové 3/4 kalhoty, pěknou košili a balík nízkých ponožek. Včera jsem zjistila, že mu musím probrat skříň. Nějak má nedostatek triček. Přes zimu se nám nějak vytáhl.  

Ještě jsem Vám neřekla, že se Matějovi v neděli ulomil kus zubu. 4. Dělala jsem jim na přání Topinky a už to bylo. On ty zoubky nemá nejlepší. Tak jsem dnes sehnala novou zubařku (chodí k ní mamka a brácha) a 28 jdeme ráno celá rodina. Nebolí ho to, tak snad to vydrží! Chudina. Naše zubařka je dost síla. Všichni známí už od ní odešli, tak manžel zavelel, že už tam taky nesmíme. Navíc ona teď byla 3/4 roku marod - máme pocit, že s nervama. Protože vážně ke konci byla docela psycho.  

Zítra budu dýl v práci. Náš náměstek byl teď na měsíc na dovolené v Iránu a zítra si budeme povídat a prohlížet fotky. Moc se na to těším, protože mě to moc zajímá. Přivezl nám každé takovou malou ručně tkanou dečku. Je to od něj moc milé. Tak nevím, jestli se zítra ukážu! Ale večer snad jo.
dobrou.
 D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8716 příspěvků 14.04.09 21:49

Ještě by mě zajímalo, kdo sem tak nakukuje! Za tu chvilku je tu plno přečtení! Napište nám kdokoliv! Těším se!

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 14.04.09 23:05

Ahoj holky,

ja sem nakukuju ;)…zacla jsem s tim uz v tehotenstvi, kdy jsem se tu jeste moc neorientovala a pak uz jsem proste byla zvedava :)

Lucka

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 15.04.09 08:02

zdravim vsechny:-)
Dani, diky za denicek…ja nejak nemam silu na nic- kluci jsou PORAD v sobe, vcera uz chytli par na zadek i od J-to uz je co rict:-) jsem z nich hrozne unavena, protoze na sebe zacinaji byt cim dal brutalnejsi..­...takze pc mam doma zapnuty cely den, ale pak to dopada tak, jako vcera, ze jsem si sem sedla na pet minut a oni se zvladli poskrabat nuzkama- vzajemne!!! nechapu…
nic, jdu je vyhnat na zahradu , at mi pomuzou s pradlem…jeste, ze jdu zitra do prace:-))
 Z.

 
Jirina
Extra třída :D 13102 příspěvků 15.04.09 08:06

Ahoj všichni specielně Danuš,
díky za deníček, je moc hezký. Máš pravdu, u nás se taky cokoliv nemůže udít, abych nezvýšila hlas. Já s tou velikonoční nadílkou, jak už jsem psala, já-beránek dávám jen čokoládová vajíčka a schovávám je dětem po pokoji, ráno je to děsná legrace, když začnou štěbetat a radostně výskat jak je nacházejí. Pak je musím přepočítat a hledat ty, co ještě chybí do počtu.  

S koledou to u nás dost upadá, nepřišlo jedno jediný dítě. Naši byli jen u kámošky, u našich, u sousedky a ještě asi ve 2 domech v naší ulici. Vykoledovaný vejce mi jako vždy nechtěli dát :o) Mně zbylo asi 5 (něco jsem naložila Lukášovi když odjížděl na intr), chtěla jsem udělat pomazánku a vaječnou tlačenku. Ale Jíra že ne, že si ty svoje tři sní sám. Hanička mi dala jedno a dvě chtěla oloupat. No tak jo, tak jsem věci na tlačenku zase uklidila, že teda bude jen pomazánka (rychlovka - vajíčka, sůl, pažitka, majolka). No samozřejmě že to ani jeden nesnědl, jen to rozklofali a přišli, že už to nechtějí, dokonce Jíra uvolil dát mi o to poslední, co si schovával na zítra, takže tlačenka je. Dnes jsem dlouho v práci, protože večer jdu na Rangers, tak jsem na si na odpoledne vzala půlku tlačenky do práce a s kolegama ji zdlábneme.  

Dančo, představ si, vyhrála jsem v countryradiu vstupenky na Kameloty a jejich nové CD !!! Máš Kameloty ráda? Já je docela můžu, tak jsem nadšeně volala manželovi, ale on že je nemusí a bude hlídat, tak snad se mnou půjde ségra nebo kámoška. Už dávno jsem nic nikde nevyhrála !  

Včera jsme byli odpoledne doma, sice je to hřích v takovým počasí, ale Hanička hodně kašle (a nechce smrkat potvora), Jíra taky ještě posmrkává. Snad se z toho vylížeme všichni současně a bude pokoj. Ani nemyslím, že to někde chytli, prostě nastydli, ono je to počasí zrádný, vypadá, že je krásně teplo, ale zem je ještě studená.  

Zatím pa
Jiřina  

 
Jirina
Extra třída :D 13102 příspěvků 15.04.09 08:07

To je překvápko, co? Tak jste se fotky předzahrádky dočkali ! Ty hyacinty už jsou teda odkvetlý …
 J.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1331 příspěvků 15.04.09 09:31

Ahoj holčičky,    
Dančo, díky za deníček - vy jste teda kolistiJDocela vám závidím. My máme kola na chalupě a zatím jsme je nevyndali, protože pod horama je ještě chladno a nahoře je ještě sníh.

Holky - ohledně nadílky - Tomík přinesl asi 23 vajec a k tomu slaďury - 2 Kinder vejce a jiné. Musím říct, že já dávám čokoládu z těch zajíců, které nikdo nejí do muffinů (prostě jí rozlámu a máme to s čokoládkouJ). Z vajec jsem udělala pomazánku a něco se už snědlo i jen vařené s chlebem a zeleninou.    
Jiřko, předzahrádka moc pěkná - tak jsme se dočkaliJ. Já nosím, buď lodičky na podpadku a nebo takové větrací adidasky. Na boso je mi ještě zima. A nešlo by se do auta vždy přezout?? Ale bytky , o kterých píšeš můžou být fakt bezva a pohodlné.    
Zuzko, neboj, ono je to přejde a pak budou kmoši, ještě když to jsou dva kluci, tak to chce jen přečkat tohle období (mně se to kecá, viď)    
Dančo, o oblečení mi nemluv, Tom skoro ze všeho vyrostl a chybí mu úplně všechno. Hrůza. Musíme vyrazit na nákup - asi do Německa - o víkendu-. Máme to z chalupy kousek a je to za polovic.    
Zdravím nakukující jmenovkyniJ    
Lucka  

 
 
Jirina
Extra třída :D 13102 příspěvků 15.04.09 14:38

Ahojky,
tak aby tu byl ode mne aspoň jeden komentář i odpoledne :o))
Rozhoupali jsme se koupit kolo i tatínkovi, ségra se švárou slíbili se podívat tam, co ho kupovali mně. Tak jsem zvědavá. No a pak budeme řešit, jestli Jírovi nové - má kolo takový těžký, nemůžeme se rozhodnout, jestli už mu pořídit kolo s volnoběhem nebo ještě pro letošek stačí co má. Zase se nechci vydat ze všech peněz. Ještě bychom potřebovali nový zahradní stůl a taky by se mi líbila zahradní houpačka - taková ta houpací lavička pro tři - no a peníze si netisknu, že :o)) Ale když Matěj od Danči ještě jezdí na sedačce za taťkou, tak by  Jíra mohl ještě letos vydržet s malým kolem. Mají s Háňou stejné, jen to Jírovo je trochu těžší. Luci jaké má váš Tom?  

Jo a milé přítelkyně, Jíra byl dnes naposledy na logopedii ! Minule jim říkala, že přizve na konzultaci kolegyni a když to schválí, už nebudeme muset chodit. Mluvila jsem s tatínkem jen letmo, ale prý má Jíra vysvědčení a už tam nemusí. Ta grafomotorika úplně stačí.  

A ještě k přezouvání do auta … samozřejmě by to šlo, ale to bych si vždycky musela přesednout a pak mít boty, který bych nechávala v autě a tudíž je nemohla nosit jinam. V práci se stejně přezouvám do pantoflí a přes den nikde moc nechodím, takže abych měla jedny boty do kanceláře, druhý na cestu z garáže do auta a třetí do auta to už bych byla jak blázen, takže když si kupuju boty, přihlížím k tomu, aby se v nich dalo i řídit. U většiny to jde, jen mi vadí klín a pantofle.  

Nevím co jsem ještě chtěla, tak končím … třeba si ještě vzpomenu.
Papa Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8716 příspěvků 15.04.09 20:39

Ahoj holky,
nakukujicí Lucko ahoj, doufám, že se Ti u nás  líbí! A ostatní nakukovatelky, odkud jste? Kouknu i k Vám!
Přišla jsem před chvílí z práce. Jsem dost hotová. Povídání o Íránu bylo super. Doma jsem měla nachystané věci na vaječnou tlačenku, ale teď už to teda fakt nedám. Věci jsem schovala do lednice. Snad zítra. I když nevím. zítra mám sraz s kamarádkou, má narozeniny. Tak se těším. Je to ta, co mají ten mlýn a u něj ten stánek u řeky. Mají nějaké zá:,–(ní trable, budou se muset vystěhovat, tak mi to chce popovídat.  

Jiři, Kameloty, jsme měli rádi moc. V podstatě do té doby než umřel Buček. Potom to šlo docela z kopce. Ale z vyhraných lístků bych měla radost a rozhodně bych šla!!! Když Buček ještě žil a já byla velmi mladá, byli jsme na jejich koncertě a on si potom sedl s náma k ohni a hráli jsme a zpívali. No měla jsem oči navrch hlavy. To CD bych si rozhodně ráda poslechla. Nemáš možnost ho někde okopírovat?  

Zuzi, bitky mezi kluky Ti nezávidím. Asi to musí být opravdu náročné. Tohle já neznám a přiznám se, že sebemenší náznak velmi tvrdě potírám. Ale kluci se mají moc rádi a moc hezky se k sobě chovají. Tomovi někdy nervy ujedou a zařve, ale on je Matěj hrozná mluvka a někdy je to s ním opravdu náročné!
Jinak houpajdu na zahradu doporučuju. Je to bezva. To je moje oblíbené o víkendu po O si tam lehnout s časopisem. S tím kolem, teď jsem se ptala manžela a našemu Tomovi jsme v první třídě koupili nové kolo s přehazkou vzadu. Až se někdy naučí Mates, bude jeho. Vy byste to takhle měli pro Háňu. My jsme za něj tehdy dali 2700Kč, což si myslím jde. Je žluté a vloni jsme mu koupili větší už s přehazkama vpředu i vzadu.
Jiři, předzahrádka s vajíčkama je moc hezká. Úplně to vidím jak se to rozroste časem. Koupila bych tam tu hortenzii, levanduli, srdcovku. Ať ti to tam krásně kvete!
Tak ahoj.
 D.

 
mado
Závislačka 3764 příspěvků 15.04.09 21:04

Ahoj, taky nakukuju, už asi rok. Mám dva kluky 5 a 10 let, takže jste tak nejbližší deníček. Nikde pravidelně nepřispívám, spíš jen nepravidelně čtu, co by mě mohlo zajímat.
PS: Taky jsem měla ráda Bůčka, když na festivalech  zahrál Zachraňte koně nebo Čas rozchodů, to byla paráda!!

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 15.04.09 22:25

Ja jsem v diskuzich Jarnatka 2009 a Lednatka 2009, protoze mam cerstve miminko, ale take uz mam osmnactiletou dceru a patnactiletyho syna, takze jsem ted takova ta klasicka ‚stara matka‘ - ze vseho vyjukana! :)

 
Jirina
Extra třída :D 13102 příspěvků 16.04.09 08:32

Ahojky,
jsem nějaká nevyspalá, koncert Rangers byl super, pokecala jsem s bývalýma kolegyněma - ještě že jsem z firmy pryč, koupila je jiná firma a zpátky na stromy, místo sapu jim budou zavádět něco podstatně primitivnějšího, jsou z toho všichni znechucený. No nic. Skončilo to po jedenácté, Praha byla prázdná, tunel otevřený, takže jsem byla za 20 minut doma a za dalších 10 v posteli. Nicméně 6 hodin spánku  nestačíííííííí.
Co doma nevím, viděla jsem děti spící a ráno mi Hanička mávala z okna. Tatínek s ní dnes zůstane doma, holt půjde pracovat v sobotu. V neděli plánujeme výlet do Prahy do botanické zahrady, nikdy jsme tam nebyli a Jíra slyšel v rádiu reklamu, tak jsem mu vysvětlovala co je botanická a on, že by ho určitě zajímaly kytičky. Jsou tam teď k vidění líhnoucí se motýli, tak snad to bude pěkný a nebude narváno.  

Jdu na angličtinu.
Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1331 příspěvků 16.04.09 11:49

Ahoj,  

Jiřko, Tom má kolo staré, teď dostane větší, protože z něj už vyrostl - bude zase po jednom dítěti, ale kvalitní. Je to od kamarádky, která má manžela zapáleného sportovce, takže se můžu spolehnout. Ale ještě jsem ho neviděla, příští týden ho přivezou z chalupy, kde je uskladněné.  

Gratuluju Jírovi k ukončení logopedie - o jednu starost míň, viď.  

Co se týká přezouvání do auta, tak jak to po¨pisuješ, byla by to fakt blbina, mít ještě jednyJ  

 

Dano, a jak se dostal kolega do Iránu? Mě se vždy vybaví ta kniha Bez dcerky neodejdu a mám takové smíšené pocity. Ale to je spíš o lidech, země to musí být krásnáJ  

 

Mado, zdravím Tě i tvé klukyJ  

 

U nás jinak moc nového není.  

Na dnešek u nás spala dcera mé kamarádky, potřebovala pohlídat, tak u nás není problém. Holčičce je 8 a kámoší s Tomem. To jsou ti, se kterými jsme byli na horách. Tak to pro mě byla změna mít najednou děti dvě, přece jen jsem zvyklá na poměrně klidJAle byli hodní, hezky si hráli a v 9 už spali. Jen v noci jsem měla vzrůšo, protože Tomovi tekla krev z nosu tak jsem 20 minut stavěla krvácení.  

 

Ode dneška u nás spí můj taťka, protože přijede mamčina sestřenka na návštěvu a oni mají malý byt, tak aby se nemačkali. Budu prostě růže mezi trnímJVečer mě čeká žehlení tak asi při ordinaci …  

 

Lucka  

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1331 příspěvků 16.04.09 11:49

Omlouvám se , ale udělalo mi to nějaké velké mezery :(
 Lucka

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 16.04.09 11:57

zdravim:-)
tak jsem do prace nesla…Mates se onestovicoval, takze sedime doma- mam OCR- jsem zvedava, kdy mi ho slavna CSSZ proplati-jeste neproplatila ani ten prvni:-))
jdu vysvetlit hadeti, ze se ma lezet a pokusim se jeste ozvat…
 Z.

 
Jirina
Extra třída :D 13102 příspěvků 16.04.09 12:52

Ahojky, teď jsem si byla pro oběd, kolegové ani jeden nejdou, tak jsem si skočila pro čínu. Čtu emimino a pak jsem se u toho pustila do kontroly nějakých faktur a první mi přišla do ruky Tomáš Hrdlička … Lucko mátě nějaké příbuzné  v Otovicích? Netuším kde to je.
Jinak Lucko, se dvěma dětma je sranda, to ti tu snad všechny denně dokazujeme, tak je dobře že sis to taky vyzkoušela.  

Zuzi, vás teda někam zahrabat … ale můžeš být ráda, že to budete mít odbyto takhle najednou. No já vím, najednou, spíš postupně, chápu že ti z toho hrabe … Tak přeji pevné nervy v krocení hadů.
Papa J.

 
Jirina
Extra třída :D 13102 příspěvků 16.04.09 12:53

to se povedlo, hned další faktura byl Čížek … tak jsem se podepsala kontrola Vrabcová :o))
 J.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1331 příspěvků 16.04.09 12:55

Jiřko,
tak to fakt příbuzní nejsou. Ani nevím, kde to je. Ono Hrdličků je fakt hodně, takže normální shoda jmen. :)
 Lucka

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1331 příspěvků 16.04.09 13:14

JO, jo ptáků je nás moc. Já jsem zas včera něco řešila a volala jsem paní Vorlové a panu Kohoutovi :))
 L.

 
Jirina
Extra třída :D 13102 příspěvků 16.04.09 15:51

To jsem ani nečekala, že to budou příbuzný, to by byla moc velká náhoda. Ale tak nějak mě taky zaujme, když se někdo jmenuje celým jménem jako někdo koho znám.
Já jsem třeba jednoho času znala tři naprosto nepřibuzný a neznámý navzájem Evy Kratochvílový. S někým kdo se jmenuje úplně jako já jsem se ještě nesetkala, jen kdysi když jsem byla v nemocnici na operaci slepáku se mnou byla na pokoji paní a jmenovala se úplně stejně, jen byla Brabcová místo V. To byl šok, když jsme to zjistily, protože to znělo úplně stejně.
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8716 příspěvků 16.04.09 21:58

Ahoj holky,
Mado ahoj, tak konečně někdo kdo má dva kluky skoro jako já! Tak se připoj a napiš nám o sobě něco? A co takhle písnička „Loď jménem láska“ to je teprve bomba!
Nakukující Lucko, ty máš teda velký rozptyl, ale musí to být krása. A co velkáči pomáhají? Nebo je výrazně mladší sourozenec prudí!  

Přišla jsem před chvílí. Byla jsem s kamarádkou na posezeníčku. Tento týden jsem si nějak vyhodila z kopýtka - jako s pozdními příchody - příští týden jsem v těch KV, tak toho bude trošku víc na taťku. Večer to byl příjemný.  

Zuzi, to se dalo čekat ty neštovice. Až to přijde na nás budu ti závidět. Mají u toho kluci teploty? Co se teď doporučuje na neštovice, čím to mažeš? Někde jsem četla, že se to teď maže teatree olejíčkem?  

Lucko, šéf byl v tom Íránu normálně jako turista. Procestovali ho v postatě celý. No hezká země, ani ne. Je to většinou poušť a o nějakém územním plánování, urbanismu nebo tak něco nemůže být ani řeč. Staré památky a výzdoba mešit hezké, ale mešity mě zrovna moc nezajímají. Spíš mě zajímaly takové ty všední postřehy.  

Jiři, SAP nám teď v práci nainstalovávají taky. Celý jakýsi soubor programů agendio proxio. Ale je to celé jakési šílené, nepřeklápí se do toho staré programy, nezaokrouhluje to, nelze storno a vůbec má to šíleně moc much. Což v naší organizaci je dost tristní!!! Já s tím naštěstí vůbec nedělám, tak jen vyslechnu stesky kolegů.  

Tak jdu do hajan.
D.  

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 16.04.09 22:29

AHoj holky!

Tak Tomášek je přijat do školky! Huráááá! Měla jsem docela strach, jestli ho vezmou. Školka je u nás strašně narvaná, ale dopadlo to dobře, tak jsem moc ráda.  

Zuzko - tak to si budeš i nadále „užívat“ doma kluků, viď?! Cítím s tebou. Jediný pozitivní na tom je, že už budete mít neštovice za sebou.  

Zítra jedu na sraz s výškou, tak se moc těším. Jedinou chybu to má v tom, že Tomík je docela nasmrkanej, kašle a včera měl teplotu. No snad bude jakžtakž dobrej a manžel to s nima zvládne v pohodě.  

Velikonoce byly super - krásné počasíčko, kluci spokojení, co si všechno vymrskali. Chodil i Tomášek a docela zvládal odříkat i koledu. No a nejspokojenější byl Lukášek, který chodil předtím pravidelně hrkat s ostatníma klukama a vyhrkal si 250Kč! My mu něco přidali a něco přidali i babičky (fakt se nadřel a tak jsme to museli ocenit) a má povoleno si něco vybrat a koupit. Ale asi bude šetřit na kolo, protože má vyhlídnuté nové kolo Author Energy a pokud splní podmínky, tak ho možná ke dni dětí koupíme.
Tak toť v krátkosti od nás.
Mějte se fajn.

Ahoj
Monča a kluci

 
Jirina
Extra třída :D 13102 příspěvků 17.04.09 08:22

Ahojky,
též vítám nakukovatelky a doufám, že z vás budou taky přispěvatelky !!! Jsem zvědavá stejně jako Danča, tak se taky přimlouvám, ať napíšete víc. Předem díky.  

Tatínek včera řešil s Haničkou holčičí problémy, blbka si strčila do pipky kus modelíny, ona sice tvrdí že ne, ale kde by se to tam jinak vzalo, tatínek jí to tam pak lovil. Tvrdila, že ji tam bolí modelína, ale přitom říkala, že ona si to tam nedala, tak kdo asi a jak by to asi věděla, že je to modelína, že. Večer už si nestěžovala, tak snad dobrý. Spala u babičky, ještě není ve školce, pořád kašle, ale přes víkend se snad už dají do kupy a bude zase chvilku klid.  

Tatínek šel večer hrát, tak jsem měla samotného Jíru. Na něj jsme zase měli stížnost ze školky, že je drzej, lezlo to z nich jak z chlupaté deky, ale pochopila jsem to asi takto: Dětem nějak trvalo umýt se v koupelně a už měli jít po obědě ležet. Učitelka na ně volala, že pustí televizi bez nich. Prý že už tam všichni jsou, jen oni dva (Jíra a nějaká holčička) se loudali. Jíra pak zjistil, že ještě další dvě děti nejsou v posteli, tak pak holčičce v koupelně říkal, že paní učitelka je blbá, protože říká, že už chybí jen oni dva v posteli a není to pravda. No a učitelka to slyšela a tak musel spát někde stranou ostatních. No úplně to chápu jak to myslel, jen to blbě řekl. Tak jsem mu vysvětlovala, že o paní učitelce se tohle prostě říkat nesmí - on si myslel, že ho neslyší - a tak jsem mu předvedla asi pět způsobů, jak se má omluvit, tak si z toho vybral, že jí dneska řekne: „paní učitelko nezlobte se, co jsem včera říkal“. Tak jsem na něj zvědavá.  

Dneska jsem domluvená v práci, že skončím dřív, potřebuju zajet do pneuservisu přezout auto, tak chci vypadnout kolem jedné. Dopoledne máme nějakou konferenci, to zase bude hrozný. Jinak tu hrůzu, co jsem tu pořád nadávala (porovnávání staré a nové metodiky) jsem teď dělala opět za březen a jak už jsem vycvičená, zmákla jsem to za den, takže to snad máme hotové. Docela mě to baví, když vím jak na to :o)  

To je asi všechno, ráno už trochu pršelo, tak se nám konečně zaleje zahrádka.
Papa Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13102 příspěvků 17.04.09 08:31

Tak to je super, že Toma vzali do školky, o starost míň, co. Paráda.
 J.

 
mado
Závislačka 3764 příspěvků 17.04.09 09:09

Ahoj holky, děkuju za pozvání, tedy to zkusím přispívat. Jak už jsem dřív psala, čtu vás, přes zimu jsem četla vaše problémy s nemocema - hlavně Danči, to jsem se úplně děsila.Tak mi bylo blbé psát a - teď si nechci o nic koledovat a nic přivolat - naše děti nemarodí, starší syn má už druhý rok 0 omluvených hodin a malý taky 100% docházku do školky. Teda ne že bychom se jinak nudili, kluci hrají hokej, fotbal a florbal, tak jsme trávili víkendy na hokejových turnajích, když nehrál jeden, tak druhý (v dubnu je volno před letní přípravou). Jinak malý je teoreticky předškolák, ale je letní, tak mu řeším odklad -máme suprovou školku,kde si ještě rok užije - starší to měl taky tak. Teď aktuelně vymýšlím letní dovolenou, doteď to byl stan, kemp, les - nejdál Slovenský ráj, tak chci malýmu ukázat moře - naposled jsme letěli k moři, když měl 2 roky, to už si nepamatuje, tak chci letos do tepla (konečně už znám termíny všech táborů a soustředění), tak vím kdy a kam, tak to ještě s "domácí radou "dát dohromady.
Hezký den - i když hlásí deštivo.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1331 příspěvků 17.04.09 09:55

Ahoj,    
Tak koukám, že tu jsou skoro samí kluciJ    
Neštovice- Zuzko, chápu, že už je to na palici, když lehl druhej, ale jinak závidím, protože Tom je neměl a naše dr. nám říkala, že pokud je nedostane do sedmi let, navrhovala by očkováníL    
Mončo, blahopřeju Tomíkovi ke školce, to už je teda velikej klukJ    
Jiřko, Hanička je fakt šikula  :( a co taťka, jak tu situaci zvládnul ?    Mado,jsem ráda, že ses přidala. Bude fajn, když napíšeš alespoň občas, jak čas dovolí. Psavky jsou hlavně Jiřka s Dančou (myšleno samozřejmě v dobrémJ) a já jsem se vlastně přidala až někdy k podzimku. Jak píšeš, že máš letňátko, já jsem koukala kolik je odkladů především u letních kluků. U zápisu byl náš Tom z kluků nejmladší a to je narozený v květnu. U našeho Toma, ale odklad nehrozil. Nehledě na to, že když máte bezva školku, jak píšeš, tak pak není co řešit.    
Přiznám se bez mučení, že jsem včera nežehlila - jak jsem se tu včera kasala - tak budu muset dnesL. Byla jsem nějaká líná a manžel přišel brzy z práce tak jsme spíš byli rádi, že je klid … 
Tady je hnusně, prší a odpoledne jdu s Tomem na trénink přes celou PrahuL. Jediné co mě uklidňuje, že pokud bude i odpoledne takhle pršet, budou děti trénovat uvnitř a ne venku, aby nemokly.    
Zatím pa 
Lucka  

 
Anjelica
Kelišová 5028 příspěvků 17.04.09 10:27

Ahoj holky,
já sem taky nakukuju. Zaujala mě zmínka Dany v minulém deníčku, že přečetla knížku Tisíc planoucích sluncí. Mám na ni rezervaci v knihovně, ale přede mnou ji mají rezervovanou ještě dva lidé, tak to asi chvilku potrvá, než na mě přijde řada:-) Moc se na ni těším. Četla jsem od stejného autora knížku Lovec draků a moc se mi líbila.
Anjelica+Ládík 6 let+Magladenka 4 roky  

 
mado
Závislačka 3764 příspěvků 17.04.09 14:17

Lucko, my jsme se s manželem na odkladu pro malého dohodli už dávno, jednak je jak za groš kudla, asi 18 kg i s botama, druhak už víme, co škola obnáší, díky staršímu synovi - i když  jeho domácí příprava čítá max 2 minuty a teď když je ve 3. třídě tak ani nevím, co se učí - zvládá to sám (tak si říkám, že dospěl taky díky odkladu a ráda bych to tak měla i podruhé). Navíc školka je opravdu bezva, syn je v předškolácké logopedické třídě, mají hodně akcí a zážitků a hlavně program adekvátní věku dětí - jsem v radě rodičů- tak vím, jaké záměry a vize vedení školky do budoucna má. A hlavně díky staršímu bráchovi dospěl ke kolektivním sportům nějak dřív a baví ho to. Takže ještě školu bychom do toho asi nevtěsnaly (-: (na další rok už ty jeho aktivity probereme, sám si vybere u čeho bude chtít zůstat, aby se to časově dalo zvládnout.)
Všude hlásí deštivo, u nás docela jasno a všude krásně kvetou pampelišky - má alergie je nadšená.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8716 příspěvků 17.04.09 15:42

Ahoj holký!
To mám radost, já se musím pochválit, jak jsem šikovná dotahovatelka nových duší do našeho často samomluvícího deníčku!!! Tak doufám, že to tady bude jen vzkvétat!
Anjelico, na tu knížku se těš, já se chystám si sehnat tu první o které píšeš Ty. Na této je hrozné to, co se potom dozvíš v novinách, že v Afgánistánu zastřelili ty dva milence, že žena musí být po vůli svému muži kdykoliv se mu zachce - takže ten rádoby optimistický konec je vlastně vniveč!  

Mado, vy jste teda sportovci. To obdivuju. Já jsem z nesportovní rodiny, manžel taky, takže jsme k tomu nevedli ani kluky. Tom chodí do toho turistického oddílu - jak jsem četla a pochopila, tak jste asi taky takoví přírodní lidi jako my s Jiřinou, do klavíru a třeba u fotbalu by mohl tak podpírat branku. Ne, že by nebyl nešikovný, ale nemá k tomu žádný vztah. U Matěje zatím nevím, ale asi to bude totéž!  

U nás dnes přesně ve 14.00hod, kdy jsem měla jít z práce začal tak strašný slejvák, padaly kroupy, tak jsem čekala v práci než to přejde. Hrozně hřmělo.  

Máme doma nějakého marodného psa. V noci šla 6× na zahrádku - má průjem a dnes chudina přes den to 2× nevydržela a vydělala se za vchodové dveře. nemůže za to. Máme tam takovou tu čistící zonu, tak jsem to vytáhla na dvůr a vysavovala. Teď ji vařím mrkev a dostane opět živočišné uhlí.
Holky musím končit. Vezeme kluky k našim a jdeme na oslavu.
 D.

 
mado
Závislačka 3764 příspěvků 17.04.09 16:47

Dančo, my s manželem jsme žádní sportovci nikdy nebyli, až děti nás „přinutily“. Oba kluci jsou pohybově nadaní (říkám, že to mají z mé strany, mám „sokolské předky“). Jsou to prostě takoví, jako že je v plavání mimin strčíš pod vodu a oni plavali, po:,–(íš je ve třech letech na malý kolo bez koleček - jedou, postavíš na lyže- jedou. Tak si říkám, když s tím sportem překonáme pubertu, tak to bude dobrý, žádné vrcholové ambice nemáme. Jsme na malém městě, tak jsou tu všechny ty aktivity přístupnější. Já zase obdivuju ten váš klavír, náš starší syn chodil dva roky do flétny a ke konci to už byl děs - čtvrt hodiny diskutoval, proč nemůže pět minut cvičit.
Nejvíc máme všichni rádi les, turistiku, vodáctví - naštěstí jsou kluci „po nás“, baví je chodit a takové ty zálesácké akce.
u nás nezaprší a nezaprší, ahoj!

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1331 příspěvků 17.04.09 16:56

Ahoj,
tak u nás leje a leje :(

Mado, aby to nevypadalo, že jsem proti odkladům - myslím, že to co říkáš, je rozumné a opodstatněné :)

Co se týká genů - tak já jsem z nesportovní rodiny a sportuju až s mužem - kola, horská turistika, lyže a od nedávna golf. Manžel je na tom o trochu lépe - za mlada hrál závodně stolní tenis. Tom , zdá se, podědil od každého něco, ale kolektivní sporty ho nebaví - je samorost.

Jinak jsme právě přijeli z tréningu - zmrzlí, zmoklí, no idyla. Toma jsem šupla pod deku s čajem a jdu zadělávat na koláče.

Vítám Anjeliku - konečně další holčička a s takovým krásným jménem.

Ještě písnu.
Lucka

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 17.04.09 17:33

Dobry den,

jsem z Prahy, takze cely den mam taktez proprseny…
Dani, jak ses ptala na ty pomocniky, tak to u nas moc nehrozi. Dcera ma par dni do maturity a prvnich 6 dni v cervnu dela pomalu kazdy den prijimacky, protoze si podala prihlasky na 5 oboru na filde a doufa, ze ji aspon nekam vezmou. Dela prijimacky na svedstinu, finstinu, norstinu, anglictinu - prekladatelstvi a politologii! Jenze datum zkousky na svedstinu se kryje s norstinou, tak je nastvana a uprednostni svedstinu.
A klukovi bych po pravde na hlidani nesverila ani psa, takze ten tak na chvilku postoji u prebalovaku kdyz si musim odskocit a parkarat za den se zastavi u jeji postylky a usmeje se na ni  - tot vse :)))
Ach jo, ani jsme dnes nebyly s Jasminou na prochazce :(

Lucka, Marie (18), Vojtech (14), Yasmin Nia (7 tydnu)

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1331 příspěvků 17.04.09 17:46

Ahoj Luci,

ta švédština norština mě zaujala - máte s těmi zeměmi něco společného - přece jen to není úplně běžné :) Já mám blízko k maďarštině (příbuzenstvo) taky ne moc standardní jazyk :) Jméno pro maličkou je krásné - tak ať pěkně prospívá , já už nějak ani nepamatuju, že ten můj Tom byl někdy takové škvrně :(
 Lucka

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 17.04.09 18:14

Luci,

zacalo to finstinou a bude to znit smesne, ale v podstate na zacatku toho vseho stali ‚Muminci‘ od Tove Jansen…tim vznikl zajem o Finsko ( v jejich asi 8 letech), no a pak se to prohlubovalo a prohlubovalo, takze rodinne vazby za tim nejsou.  Dostala v zivote uz hodne drahych darku, ale nejvetsi radost mela, kdyz dostala v antikvariatu zakoupene stare vydani Kalevaly (finsky narodni epos) :)).
Dekuju za pochvalu jmena nasi holcicky, jeji tatinek je Anglican, tak proto ta ‚trochu exoticnost‘ :)))
Take jsem si uz nepamatovala jake to je mit tak male mimco a je to velmi, velmi narocne (zvlast na psychiku)…v mem veku moje matka byla pomalu babickou. :) (je mi 39) …

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 17.04.09 18:52

jeee, tady je novych lidicek- to je fajn:-)
ja se od rana nezastavila- Mateje nejde udrzet v klidu- uz nevi, jak by se dostal ven, tak hazi hracky z okna a hned si obouva boty, ze pro ne jde:-))
prset zacalo az pred chvilkou, jinak bylo cely den pod mrakem…chtela jsem jit vecer s klukama na „strasidelny park“ poradany v Karvine u zamku- pak dostal prcek nestovky, tak ze pujdu jen s Fijkem…no a prsi, takze nic…
jinak jsem cely den jak sileny telefonista- Jirka je na stavbe, kde je kraval, takze nemuze brat tel- takze to dela kdo? ano ja:-)) fakt super, kdyz jednou rukou obalujete rizky, druhou od sebe odtrhavate rvouci se lumpy a zvoni tel:-) tech telefonatu dneska bylo- schvalne jsem se divala na vypis hovoru- 37!!! predevsim teda s projekcni kancelari- protoze je nejaky problem kvuli tepelne ochrane baraku…tak jsem volala do jine firmy, jak to delaji- a bylo mi naznaceno, ze se proste uplaci urednici, protoze jinak by srub stavebni povoleni uz nedostal…fakt super:-(
takze muz naznal, ze proda jerab, pilu a tak a koupi zmrzlinarsky vozik a bude prodavat zmrzlinu:-)))
ovsem fakt pobavil jeden „zakaznik“, ktery se chtel informovat, jakou pouzivame izolaci a tak…a vylezlo z nej, ze si nechal dovezt srub z Ukrajiny a ze ho vysel levneji, nez bychom mu ho postavili my, a ze chce, at mu objedname izolaci, ze on uz si to zatepli sam:-))) no, expert:-)
musim na vecernicek, zatim pa:-)
Z. a spol:-)

 
DanaCe
Echt Kelišová 8716 příspěvků 17.04.09 23:00

Zuzi takového zákazníka udeřit pěstí mezi  oči! Drzost opravdu nezná mezí!!!  

Já jsem se před chvílí vrátila z oslavy narozenin, manžela s banjem jsem tam nechala, máme to pár zastávek tramvají, tak dojede. Já jsem přišla kvůli psovi, zřejmě už je to lepší, protože doma nebyla žádná nehoda a venku už to bylo „formované“. Taky se přiznám, že jsem taková povaha, že nikde moc dlouho nevydržím. Nemám ráda dlouhé návštěvy, dlouhé akce… připadne mi, že být tam pět hodin bylo akorát. Navíc už začínají být všichni podroušení a hrají docela (omlouvám se, nelze jinak) sračky, tak byl nejvyšší čas zvednout kotvy.  

Lucko, je to jiné mít teď miminko? Ňuňáš si Jasmínku víc? Vůbec si nemyslím, že bys byla v 39 stará. Vždyť máš třetí dítě. A jaké to je zase se vrátit zpátky. Myslím, zase nikam nemoci jít, probdělé noci, Toto se přiznám jsem už docela ráda, že mám za sebou. Teda ty noci mám probdělé stále, ale doufám, že rozumíš co tím chci říct. Takové to, že se nemůžeš jít ani v klidu vyčurat…
Mado a odkud jste Vy? A jak se kluci jmenují?
Náš Tom měl jet zítra na ten výlet. S turisťákem byli pozvaní na Oslavku na jednu o:,–(u (v okolí Brna něco jako Sázava u Prahy -trempířů ráj). Měla tam být - teda je tam brigáda v lese a potom nějaké hry. Nakonec se ale rozhodl, že nikam nepůjde. Měli sraz moc brzo ráno, navíc jsou u našich, tak by musel manžel (po oslavě) velice brzo vstávat a jet pro něj, tak se to i docela hodí. Na Oslavce to zná a já ho zapřáhnu doma. V neděli konečně přijde kamarád vyměřit mu ten stůl pod okno, tak musíme odstranit police, tak protřídíme hračky.  

Jiři, co máte naplánované Vy na sobotu a neděli? Co Háňa už je lepší?
U nás je teď jasná obloha, déšť se nikde nerýsuje, tak pokud to tak bude i zítra půjdu s Matějem na kolo - to bude horor. To u nás nehrozí po:,–(it a jet! Ale spíš ne, že by nebyl šikovný, ale je strašně pohodlný a líný.
Holky tak dobrou.
 D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8716 příspěvků 17.04.09 23:02

Ještě já, Lucko to musíš mít z dcery radost! A kam by si přála nejvíce se dostat! Je zřejmě ambiciozní, viď? To je dobře.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8716 příspěvků 17.04.09 23:07

Jiři, ještě jsem si pročítala příspěvky zpětně, abych reagovala na vše. Teda s tou Háňou a modelínou to je teda dramatická historka. Mohla si ublížit. Šiška, snad tatínek všechno odstranil a nedostane nějaký zánět!

 
mismiska
Kecalka 178 příspěvků 18.04.09 09:00

Ahoj holky,

tak já se taky přiznám k nakukování, na Emiminu jsem už hodně dlouho, mám 3 děti, Báru 5,5 roku, Martina 17 a Kláru 20 let., takže se taky řadím ke starším matkám. S Jiřinou jsem se viděly na srazu v Motýlku a pak na srazu Filutů v Holešovicích ;)

M.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 18.04.09 09:07

hehe, koukam, kolik je tady najednou novy tvari) to je super:-) jen doufam, ze Vam nemusim vykat:-))  

nasla jsem moc pekny recept: http://www.mimibazar.cz/recept.php?… tak ho asi spacham s lumpama, at se zabavime…jen dospod upecu piskot…zas o pul hodky ( s jejich michanim a tak) vic ze dne pryc:-))
J je pryc, prijede az zitra vecer, tak mam fakt radost, ze tady sedime zavreni:-(
zatim papa, Z.  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8716 příspěvků 18.04.09 09:08

Ale o Tobě vím, mám pocit, že jsi nám občas něco napsala viď?
Holky to je super ty děti tak daleko od sebe. Předpokládám, že asi s novým tatínkem, viď? Určitě si tím prodloužíte „mládí“. Já už si připadám teď jak stařena, kluci už jsou jacísí velcí.
U nás je krááásně slunečno, musím rychle uklidit, je tu vážně otřes. Po O přijedou kluci od našich.
 D.

 
mismiska
Kecalka 178 příspěvků 18.04.09 09:10

jj, občas jo, Petr je tu webmaster, takže se občas snažím hasit velké průšvihy ;)

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 18.04.09 09:17

Dobre rano, ;)

Dani, ja musim nekolikrat zatukat na drevo, ale Jasminka se budi v noci na jidlo jen jednou, kolem druhe, nebo treti hodiny. Strasne rada bych si ji vic muchlala, ale mam po porodu nejak rozhasenou imunitu a vecne me boli v krku nebo kaslu, takze obcas funguju radeji s rouskou, kdyz ji mam na ruce.
Je to jine, v tomhle veku a za existence internetu je clovek vic ustraseny, kdepak jsem se driv zajimala o nejake rustove percentily?! Jakmile kychne, uz jsem v napeti, jestli se z toho neco nevyklube a tak, co vam budu povidat!
Starsi dcera Marie ani neni tak ambiciozni, ale co se tyce skoly a veci, ktere ji zajimaji, je perfekcionistka (jinak ve svem pokoji ma neskutecny bordel! ). Myslim, ze to studium svedstiny je dvouoborove, takze by nejradsi svedstinu a finstinu. No uvidime. Jestli nakonec bude studovat tu politologii, tak toho bych se tedy nenadala! :)))
To zas syn skolu moc neresi, jeho zajima jen kytara. Hraje nekolik let na elektrickou a ma opravdu neskutecnej talent, mel letos delat prijimacky na Jezkovu konzervator (jedina konzervator se statutem stredni skoly kde se uci elektricka kytara), ale oni letos elektriku neotvirali. :( Stava se to, kdyz nemaji kapacitu, tzn. ze asi nekteri prodluzovali studium po preruseni, nebo neco takoveho, berou jen tolik studentu, kolik jich v tom oboru v tom roce skolu opusti). K tomu, aby hral dobre na kytaru nepotrebuje konzervator, ale vzhledem k jeho vztahu a vysledkum v matematice on moc nema na studium treba gymnazia, tak nam to prislo jako nejschudnejsi cesta k maturite. Snad bude sance pristi rok!
Pokusim se sem dat odkaz, on nekdy hraje jako specialni host v Ozzy Osbourne revivalu (ale jinak ma svoji kapelu a sklada :))…tady na tech videich mu bylo 13 let.

http://www.youtube.com/watch?…
http://www.youtube.com/watch?…

Ja se omlouvam, ze ho tak propaguju :)))

Preju vam vsem moc hezky vikend :)

A to je nase Jasmina

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 18.04.09 09:22

Aha, ty odkazy (pokud vas to zajima), si asi budete muset zkopirovat a vlozit do prohlizece,nevim, proc nejsou funkcni :p

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 18.04.09 10:41

Luci, Vojta je FAKT dobrej, klobouk dolu:-)
a o bordelu v pokojicku mi nemluv- prave jsem stravila uklidem u kluku hodku a pul…nechapu, jak jsou schopni behem chvilky udelat takovej mrdnik…a ted jdu hledat nejaky vhodny obrazek, abych mohla premalovat tu hruzu, co Mates na stene vytvoril modrou kridou:-( mame strukturovanou malbu,takze to nepremaluju:-(
a malicka Jasminka je kraaaaasnaaa:-)
 Zuzka

 
mado
Závislačka 3764 příspěvků 18.04.09 10:50

Teda Duant… (celé si to nepamatuju), ty máš šikovné dětičky. Hlavně obdivuju to hudební vzdělání, protože u nás máme všichni hudební hluch, ale malého syna jsem teď přihlašovala do hudebky na flétnu - ne z hudebních ambicí, ale má problémy s dýcháním (nikoliv zdravotní, dýchá strašně povrchově, neumí do břicha), bylo nám řečeno, že je to zlozvyk a flétna by mu mohla trochu pomoci. A pro dceru tu politologii nezavrhuj, moje sestřenice se pro ni taky rozhodla, docela jsme se divili - holka z vesnice, kterou to táhlo vždycky ke koním, ale vystudovala, zaměřila se na lidská práva a už asi 7 let je komisařkou Rady Evropy ve Štrasburku - jezdí na pozorovatelské mise a fakt ji obdivuju. Ona zase „obdivuje“ mě, pro ni je největší nepochopitelné dobrodružství mít děti, já bych se zase nenechala dobrovolně ostřelovat v Čečně. Vídáme se málo, ale o to raději.
Dančo, pořád mám nějakou mírnou nedůvěru k volně přístupné diskuzi, tak konkrétnější věci o nás, ze mě polezou asi postupně (-:
Jdu chystat oběd, taky dneska budeme „zapřaženi“, zdědila jsem po rodičích chalupu s obrovskou zahradou a polem, takže jdeme sázet brambory, pod vedením tety - s ní spoluvlastním ty polnosti. Kluci (myšlen i manžel)už na chalupu jeli na kolech, já si uvařím v klidu doma a pak to tam vezmu autem a odpoledne vypukne hurá akce - to zas bude nadšení (a bláta), děti budou běhat v oranici, řídit traktor…máme to jak Lucka - ve městě žijeme, na vesnici se velmi často vyskytujeme.
Ahoj a hezkou sobotu.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8716 příspěvků 18.04.09 12:26

Lucko2 - tak už jsem tě přejmenovala! Teď jsem koukala na ta videa a musím říct, že u nás bychom řekli, že to je naprostý mazec!!! Je fakt dobrej. Když si představím, že je jen o dva roky starší než můj Tom a ten si doma hraje s panáčky!!! Hrozně obdivuju, když je někdo od mala takhle pro něco zapálený! Moc mu držím palce, aby se příští rok na Ježkárnu dostal. Je to super studovat něco, co tě baví. Jen myslím musíte dělat osvětu týkající se alkholu a drog asi tak 100× víc než my všichni tady, viď! Kéž by mu to nestouplo do hlavy, je fakt dobrej. Zavolala jsem manžela, ten hrál na střední a výšce na elektriku taky v kapele tak koukal!  

Jasminka je naprosto úžasná. Je jí 7 týdnů, že? Těch vlásků, je krásná. Chápu, že máš strach, ale zkus si říct, že co se má stát se prostě stane a nemůžeš udělat naprosto ni. Nesleduj ji tak a užívej si, už to niky nebude, každý den je jiný a ať ti to není jednou líto. Člověk si pak z toho pamatuje jen ty strachy a to podstatné  uteče mezi prsty.
Ty se určitě taky dej brzo do pořádku. Jsi moc krátce po porodu, určitě budeš brzy OK!  

Mado, „utajení“ naprosto chápu a respektuju. Napiš co uznáš za vhodné. Já s tím taky občas bojuju, ale pak si říkám, co. Myslím, že nepíšu nic, za co bych se měla stydět.  

Zuzi, já jsem teď douklízela celý byt. Opravdu mám vygruntováno, Ale klučíčí  pokoje čekají až se jim jejich majitelé vrátí od babičky a dědečka a bude tóčo. Protože co je tam, je fakt děs! Oni uklízí tak, že „to něco“, prostě někam odloží!
Lucko, ještě jsem se chtěla zeptat, psala jsi, že dáváš čokoládky do muffínů, máš nějaké recepty? Sem s nimi!
K obědu jsme - teda manžel - udělal salát, protože se pořád jen jí!!! Já jdu udělat vaječnou tlačenku - snad z toho nic nedostaneme, když ta vejce jsou už týden stará, uvařená. Ale jsou stále v lednici tak na to mrknu. Podezřelé vyřadím.
Jdu pověsit prádlo.
 Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8716 příspěvků 18.04.09 12:29

Zuzi dej vědět, jak se ti ten buchtodort povedl. A ty máš doma běžně maliny? Vypadá to úžasně. Škoda, že nikdo ještě nevymyslel teleport! Hned bych si dala!

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 18.04.09 13:07

Dani,
jj, neustale mam v mrazaku maliny, jahody, boruvky a ostruziny- vetsinu teda natrhane v lete, ale treba ty maliny a jahody uz normalne koupene mrazene z obchodu, protoze zasoby dosly:-) Filip totiz moc ovoce neji, takze to do nej dostvavam aspon takhle- i kdyz o mnozstvi vitaminu v mrazenem a pak treba pecenem silne pochybuju:-))
 Z.

 
Jirina
Extra třída :D 13102 příspěvků 18.04.09 14:15

Ahoj vespolek,  

tyjo tady to ožilo, skoro jsem měla pocit, jestli nejsem v cizím deníčku !!!

Vítejte nové mado (teď nevím, jak se vlastně jmenuješ) a Lucko2 (Nafte nebo jak to já si nejsem schopná zapamatovat) i ty mismisko (ano, pamatuju si tě ze srazů, jestli jsi to byla ty, jak jsme se sešly první před motýlkem - Barča byla tehdy miminko, co?) a taky jsme spolu nedávno řešily fotku naší zahrádky. Super, doufám, že budete psát pravidelně a zase to tu ožije !  

Co jsem to chtěla? Včera jsem v 1 vypadla z práce, jela jsem si přezout auto, byla jsem tam prvně vždycky mi přezouval manžel, ale zvládla. Pak pro Jíru do školky, učitelce se skutečně omluvil a prý řekla, že na to tedy zapomene. Měli tam seznam školkových akcí až do konce školního roku, hm tak 11.června, kdy budeme v Řecku, mají skřítkovou noc se spaním ve školce, tak o to přijde. Já mám ten samý den akci od práce - teambuilding, tak o to taky přijdu :o( No co se dá dělat. V pátek budou mít školkové čarodějnice s pečením buřtíků, což se mi teda vůbec nehodí, protože jsme chtěli slavit Jírův a dědy svátek a Jíra si ještě chtěl pozvat kamarádku. Tak holt s rodinou budeme slavit až po šesté po skončení čarodějnic a Báru si pozve v sobotu. Poslala jsem Bářině mamce vzkaz, ať mi napíše svůj telefon, tak konečně se můžeme domluvit konkrétně. Budu jí muset zavolat jak s tou školou, jestli teda budeme řešit, aby byl Jíra s Bárou v jedné třídě nebo ne.  

Hanička u babičky prý celou noc prokašlala, dnešní noc nebyla o moc lepší, pořád má rýmu, která jí nejde vysmrkat. Večer jsme koukali na Zázračnou planetu - bylo tam o hadech a jedovatých živočiších, v 9 šli spát a já klasicky vytuhla u Uvolněnte se, prosím, jako každý pátek :o( Ráno jsme leželi skoro do devíti, pak jsem dětem pustila video a byli v pyžamu až do 11. Pak přišla ségra si pro tu vstupenku na Kameloty (včera to dorazilo, ještě jsem pro to musela odpoledne na poštu, CD je fakt dobrý), švára si lístek přikoupil, takže půjdeme ve třech. Zdržela se tu skoro dvě hodiny, Jíra jí ukazoval svůj školní batoh a pak asi hodinu dělal úkoly v Chytrolínovi. Pak dorazil i švára a vybírali jsme pro tatínka kolo, vybrali jsme ze dvou možností, ať se rozhodne které. K obědu jsem dělala špekové knedlíky, tedy nakonec bez špeku, protože jsem zjistila, že ho nemám :o( ale konečně jsem použila ten ovařený krůtí hřbet, co mám asi měsíc v mrazáku. Zádrhel byl při vaření, chtěla jsem je vařit normálně ve vodě, ale první zkušební se totálně rozpadl, tak jsem dle receptu vymazala hrnky a uvařila to v hrnkách. No patlání s tím, ale byly docela dobrý. Ale každý týden to rozhodně dělat nebudu. Tatínek je dnes v práci, venku sice neprší, ale zůstaneme doma. Včera napršelo důkladně a zahrada doslova bují před očima. Miluju tuhle jarní zelenou.  

Zítra plánujeme výlet do botanické zahrady, nikdy jsme tam nebyli, tak uvidíme. Snad nebude moc lidí, měli by se teď líhnout motýli.
Jiřina  

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »