Maminkou s emiminem už pár let - od Dany - SKOL SKI!

Rodičovství

Tak se hlásím starým pozdravem lyžníků s krátkou reportáží z našeho výletu do Beskyd. Jak jste předminulý týden mohli téměř v přímém přenosu sledovat, bylo to u nás s odjezdem na hory docela dramatické . Chřipková epidemie se rozhodla, že když všichni onemocníme týden před odjezdem na hory, tak to teprve pro nás bude ten pravý adrenalin.

>Bohužel ani při nejlepší vůli to nešlo zařídit jinak. Na hory jsem nakonec odjela jen já s Matýskem a manžel s Tomem a s čerstvými ATB bohužel museli zůstat doma. Naštěstí, aby finanční újma nebyla tak velká, jela s námi kamarádka z ulice se svou skoro čtyřletou holčičkou. Přiznám se, že jsem měla trochu strach, jak to všechno uděláme s věcmi, jak to zvládnu sbalit, naložit to kamarádčina auta (skoro 20 let stará Mazda), odjet tam tak, aby se Matěj nedoblil, tam vše vytahat a odnosit do patra.....Jsem v tomto trochu rozmazlená, manžel je po této stránce nedocenitelný :o) Ale nakonec jsme to zvládli naprosto profesionálně. Na prvním styčném místě s ostatními - motorest v Drahotuších, jsme byli přesně na čas a první a ještě hodinu jsme čekali na ostatní. To stejné bylo i na cestě zpět. Byli jsme první spakované a naložené v autech, včetně lyží a bobů na zahrádce.

Tam jsme dojeli v sobotu a Beskydy nás přivítaly zimou a sněžením. Nádhera. Na svahu lidí tak akorát, vzduch úžasný. Tak jsme si to začali užívat. V neděli jsem šla Matějovi domluvit lyžařskou školičku - 4 hodiny - každý den jednu hoďku dopoledne. Stálo to 1500,– Kč. Je to opravdu hodně, ale jeden den jsem se odpoledne uvolila, že ho budu učit a porušila jsem všechna výchovná pravidla jaká vůbec jsou. Řvala jsem jak bizon a moje dítě mně připadlo ze všech na světě nejnatvrdlejší. Padal i na rovině při stání. Byla jsem na pokraji nervového zhroucení a v tu chvíli mi těch 1500 připadalo málo. Já bych to nedělala ani za nic. Musím ale říct, že se hrozně snažil. Ty první dva dny byly docela děs, ale ty druhé dvě hodinky byly o něčem jiném. Sjel krásně celý kopec, občas spadl, ale zatáčky točil, ručky na kolínkách…potom jsme slečně instruktorce koupili čokoládu a Maťa dostal diplom. Já jsem si vždycky, když měl Matěj hodinu, šla zalyžovat taky. Ještě pořád beru ATB, tak jsem to nechtěla moc hrotit a ta hoďka mně stačila. Dopoledne je svah stejně nejlepší. Tvrdý po noci, nerozjetý. Urolbovaný. Stejnak většinu sněhu tvořil umělý sníh a ten je dost těžký a rychlý.

V sobotu a v neděli tam probíhala reklamní akce Milky. Růžné soutěže pro děti i dospělé, pití - káva, čaj, tang zdarma. Děcka vyhrávala ceny - malé čokoládičky Milka a tak se nám to moc líbilo. Soutěžili jsme celé odpoledne a vyhráli jsme nalepovací plyšové rohy, angličáka kaminon Milka a já pěkné tričko Milka. Nechám si ho na kolo. Bylo to super zpestření.

Jinak jsme na horách odpočívali, chodili na vycházky, dobře jedli, po O spali a dobře jsme se měli. Dětí jsme tam měli 10, takže si i děti pohrály. Poslední večer jim tradičně děláme vyhodnocení, diplomy a medaile, pro každého pytlík dobrůtek a drobných dárečků. Na to se vždycky těší nejvíc. **

Ale chřipková epidemie dorazila i do Beskyd a tak nám část expedice onemocněla. Jedna rodina dokonce celá odjela - naštěstí, protože ti už tam nemocní přijeli a stačili nakazit půlku našeho „zájezdu". Takže jsem po této stránce v klidu nebyla, snažila jsem se Matěje separovat co to šlo. Hodně jsme chodili ven a zatím snad…nic neříkám.18.2. jdou na ty mandle - už začínám být mírně nervní!!!

V druhé půlce týdne se počasí pokazilo. Hodně se oteplilo, sníh tál přímo před očima, byla mlha a smrad z komínů nás docela dusil. Taky jedno odpoledne dost pršelo. Ale když to shrnu, bylo to moc fajn a s Maťou jsme si to moc užili. Hlavně jeden druhého a to bylo to nejdůležitější!!!

Fotečky Vám vložím, jak článeček vyjde.
ahoj
lyžníci Dana a Matěj**

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 07.02.09 09:43

Hurrrááá jsem první :))) (Teda doufám , že to stihnu odeslat a nikdo mě nepředběhne :))) )

Dano děkuju za pěkný deníček. Je z něj poznat, že jste si to s Matýskem přes všechny komplikace užili a bylo to fajn. Jak píšeš o tom Matějově učení na lyžích tak mi to připomělo loňské učení našeho Toma. Ve školičce byl den a půl a pak rozhodně řekl, že chce s taťkou na svah (takový malý cvičný). No tak manžel začal učit a musím říct, že přesně jak píšeš měl pocit, že máme největšího neschopnu a světě a byl úplně na nervy. Ale když oni mají krušné začátky, ale jinak se učí docela rychle, viď. Teda jen to my dospělí musíme rozdýchat :))
A jak to zatím doma zvládla druhá půlka smečky ?? Představa dvou chlapů samotných doma mě trochu děsí, ale je to určitě pouze můj subjektivní dojem a poznatek od nás …

Jiřko, teda vy jste skvělá rodina :) a myslím to jen a jen v dobrém. Musím říct, že takový krásný dárek by mě osobně asi rozplakal :)

Já jsem pustila alespoň do nejnutnějšího úklidu, protože je to tu už hrozné, co mám zkouškové tak fakt zvládám jen to nejnutnější. V poledne jdu do práce tak jen co zvládnu …

Zatím pa
Lucka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 07.02.09 14:02

Pěkné odpoledne, zkusím vložit nějaké fotečky.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 07.02.09 14:04
 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 07.02.09 14:05
 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 07.02.09 14:06

Tohle byla fotka při těch hrách Milky, soutěžil s holčičkou na natahovacím laně.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 07.02.09 14:07
 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 07.02.09 14:08

TAdy jsme děckám dělali různé soutěže, tohle byl vláček za odměnu. Matěj je čtvrtej z kraje.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 07.02.09 14:09
 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 07.02.09 14:11

TAk to by asi stačilo. Foteček je spousta. Lucko, doma to chlapi zvládli v pohodě. Manžel se o základní věci v pohodě postará, ale včera dnes a myslím i celý týden budu uklízet! No něco za něco.
Jo ještě zkusím najít ten Tomův dort.
 D.

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 07.02.09 18:13

Ahoj vespolek,
dnes jsme toho opravdu moc neudělali. Byla jsem sama s Jírou, ráno jsme došli do krámu - bylo třeba dokoupit jogurty, abychom vydrželi až do čtvrtka do velkého nákupu. Je to malý vesnický krámek, moc toho nemají, ale Jíra se chopil vozíku (prý košík nestačí) a jogurtů jsme přinesli asi 20 :O)) k tomu ještě sušenky, dva polárkáče, sotva jsem to unesla. Pak jsme hráli hry, na oběd jsme šli k našim na ten řízek (teda brsalát nic moc, ale darovanému koni …). Seděli jsme asi až do pěti, kdy už byly děti protivky, tak jsme šli dom. Ještě jsem udělala vaječnou tlačenku, zaujal mě recept a mamka mi dala želatinu, jen doufám, že ztuhne.
Hodím fotky z oslavy a pak komentář o včerejším zápisu.
Zatím papa
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 07.02.09 18:14

Dort - lodička

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 07.02.09 18:15

tady zmíněné tablo - sice fotky nejsou moc viditelné, ale pro představu …

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 07.02.09 18:16

a ještě ženská část naší rodiny - z včerejší oslavy, stály jsme u krbu a nahříbaly si zadky, protože byla docela zima. Kdo by mě nepoznal, jsem druhá zprava. Na kraji mamka, vlevo dvě ségry (mladší a nejmladší). Nejstarší nedorazila.

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 07.02.09 18:17

Dančo, zážitky z hor super. Nepochybovala jsem, že to bude prima. Já jsem včera sepsala zážitky ze zápisu, tak to sem zkopíruju:
Vypadla jsem ve 2 z práce, přifrčela pro Jíru a jeli jsme do školy. No, jeli, je to asi 300 metrů od školky a dalších 200 metrů od školy bydlíme, takže by to bylo rychlejší pěšky, ale přece nenechám auto u školky a nebudu se pak vracet, že?  

V chodbě bylo docela plno. Od družinářky jsme dostali instrukce - v kabinetu na kraji (kde sedí s druhou učitelkou moje sestra - nevím jestli jsem to psala, učí ve škole hudební výchovu a výchovný klub). Odevzdat dotazník, dostali jsme pořadové číslo s krtečkem a čekali, až přijdeme na řadu. Děti mohly jít do třídy a hrát si tam, ale Jíra do narvané třídy dětma nechtěl. Chodili jsme po chodbě, prohlíželi si fotky, dali jsme si v automatu horkou čokoládu. Pak jsme nakoukli do třídy klubu, jestli tam není ségra - byla tam velmi spoře oděna, protože zrovna učila nějaké holky břišní tance :O)) Vylezla učitelka Naďa, kterou znám - kdysi před sto lety dělala ve škole družinářku, pak s náma jezdila na tábor a pak jsme s jejich rodinou byli několikrát na putovní dovolené a na vodě, takže se známe velmi dobře. Sháněla číslo které je na řadě a přivedla si teprve devítku. My s osmnáctkou jsme ještě čekali. Trvalo to poměrně dlouho. Pak konečně vylezla učitelka, která momentálně učí druhou třídu - je to moje bývalá spolužačka
Petra . Je to legrace, jmenuje se Holubová a nedávno jsme spolu organizovaly sraz, já k tomu Vrabcová, tak jsme se smály, jestli lepší Vrabec v hrsti nebo Holub na střeše :o)). Těsně předtím šla sedmnáctka, takže jsem se jí hned přihlásila, že teď jdeme my. Nařídila mi sledovat zpovzdálí. Nejdřív dala Jírovi kartičku, jestli se na ni umí podepsat, že to je jako první vysvědčení. Nejdřív se mě držel jako klíště, ale když se podepsal, docela se uvolnil. Odvedla si ho k jednomu z asi pěti stolků (u ostatních seděly jiné učitelky s jinými dětmi). Ptala se ho, jak se jmenuje, kolik mu je a jestli ví, kdy se narodil. 5. září !!! Vykřikl Jíra.
Petra
se na mě koukla, jestli opravdu - přikývla jsem že ano, takže byl hned pochválen, že je první dítě, které ví, kdy se narodilo. Pak si s ním povídala, všechno jsem neslyšela, protože jsem stála přes celou třídu. Ukazovala mu tvary, všechno věděl, jen u trojúhelníku si nemohl vzpomenout a pořád tvrdil, že je to kosočtverec. Pak se ho ptala, jestli by řekl básničku nebo zazpíval písničku, Jíra že raději zazpívá a spustil: Ovčáci, čtveráci, pěkně hezky obě sloky, ani ho přerušit nemohla. Pak vstali a měl za úkol po jedné noze přeskákat panáka. Jíra v zimních botech vyskočil, vehementně se do toho vrhl a po dvou skocích se panák (složený z pěnového puzzle) rozdělil na dva kusy :o)) Pak s ním šla k jinému stolku a ukazoval jí, jak umí písmenka, přečetlí jí celou abecedu, pak snad měl ještě počítat kolik je kterých barev, to jsem moc neslyšela. Dostal samé hvězdičky :o)) Pak Petra přišla ke mně a říkala, že dobrý, že je Jíra moc fajn, dobře spolupracuje a ničeho se nebojí. Akorát že má problém s držením tužky - to víme, stydíme se, dostali jsme totiž od logopedky doporučení na grafologii či jak se to jmenuje, nějaké cvičení na jemnou motoriku, a ještě jsme tam nebyli. Ukazovala mi papír, co s Jírou vyplnila - měl namalovat tatínka (docela se mi líbil), a pak tam byly takové zvláštní klikiháky - to mi vysvětlila, že mu dala opsat asi tři slova psacím písmem. Ještě Eva se dala vyčíst, ale dál fakt ne. Jíra dostal na krk medaili, pak nějakou záložku s medvídkem a papírového tučňáka, co vyráběly prvňácií, pak švihadlo a hlavně pamětní list, kde je jeho jméno, fotka s tou učitelkou a je to zatavené ve fólii - docela jsem ocenila rychlost výroby. Ještě jsem se Petry ptala, kdo bude první třídu učit, je jasné, že první třidy budou dvě, takže máme tři možnosti - buď jedna z učitelek ze druhé třídy, které se budou slučovat, což je ta moje spolužačka
Petra
nebo mladičká Tereza, která chodí děti učit do školky angličtinu. Jistá je Naďa, ta naše dávná známá (je jí kolem padesáti let). Sama nevím, kterou bych zvolila, všechny varianty jsou velmi dobré, takže to necháme dál na osudu. Pak už jsme měli jít jen za ředitelkou. Ta mě přivítala slovy: jé, to jsi ty, vy už taky jdete do školy? Dneska sem chodí samí mí bývalí žáci !!! No aby ne, učí na té škole už skoro 25 let, když jsem byla v sedmé třídě, nastoupila jako učitelka chemie a přírodopisu coby čerstvá absolventka. Jojo. Ujistila se, že má datum narození vyplněné ze školky správně, vytiskla potvrzení o přijetí a šli jsme. Jíra byl pyšnej, ještě jsme si cestou vysvětlili, že se před učitelkou nestydí, ale stydí se, když jsou někde jiný děti, proto mezi ně nechtěl jít. Prostě celej já :o))  

 

Ještě při čekání mě zastavila Haničky učitelka ze školky, která byla u zápisu se svojí holčičkou. Moc Haničku chválila, jak udělala za poslední dobu velké pokroky, prý je z celé školky naprosto jednoznačně nejšikovnější a nejchytřejší. Jsou tam tři pětiletí, ostatní jsou čtyř- a tří-leté děti, ale ty ostatní dvě stejně staré děti jí prý nesahají ani po kolena. Moc hezky se to poslouchalo.  

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 07.02.09 19:14

Ještě jsem zapomněla na jeden zá:,–(ní postřeh.  

Na podzim jsem dostala nějaké cibule hyacintů, nevěděla jsem co s nima, tak jsem je zahrabala do skalky. Světe div se, dneska jsem šla kolem a hyacinty už se klubou !!! Čtyři jarně zelené výhonky, silné jako prst.
Takže nebojte, JARO UŽ SE BLÍŽÍÍÍÍÍÍ !!!!!!!
Teda doma tomu nic nenasvědčuje, dnes jsme konečně uklidili vánoční slupovací obrázky z oken. Jíra má rýmu jako trám. Ale ty hyacinty mi vážně zvedly náladu.
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 07.02.09 21:47

Jiři, úplně ti dávám za pravdu. Dnes opravdu byl takový předjarní den. U nás bylo 12 stupňů, ptáčci zpívali, vzduch voněl.Mně na dvoře celou zimu kvetou petrklíče!!! A hyacinty mně vykvetly dokonce před vánocemi. Mám jich tam docela hodně, protože tohle je doba, kdy si je kupuju v květináčcích do práce a potom je dávám do zahrádky. Včera jsem v sobě taky uzamkla zimu a už se strašně těším na jaro. Slupovačky taky už asi sundáme a uděláme nějaké jarní.  

Já jsem si teď nachystala  papíry kluků do nemocnice a jak jsem si to četla, tak jsem se úplně rozklepala. Podepisovat, že jsem si vědoma rizik plynoucích z celkové anestezie v závorce i úmrtí, brrr. Nesmím na to myslet.  

Zítra jedeme ke švagrové. Sejdeme se tam celá manželova rodina, protože synovec s přítelkyní jedou 17.2. na pět let do Austrálie, tak se jedeme rozloučit. A taky máme hodně lednových a únorových oslavenců, tak se to spojí v jedno.  

Jiři, ještě prosím popiš, co říkali rodiče na to překvapení. Protože to je vážně super nápad. Nechápu teda tu nejstarší sestru, ona nepřišla ani na tu oslavu? To je ta, co jste se viděli až onehdá? No přízeň si člověk nevybírá, že.
Já jsem dnes hodně vařila a žehlila a prala a převlíkala peřiny a skládala ponožky…už mně z toho zase hrabe. Odpočinek z hor je ten tam. Doma je člověk v jednom kole.
tak papa D.
PS: jak se ti jeví nový kolega v práci?

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 07.02.09 21:53

Ještě Jiři, taky gratulace k zápisu a k chválení dětí. Máme tu samé šikulky, že? Je to fajn, že víš kam Jíra bude chodit a všechny znáš. To je určitě výhoda.  

Ještě Lucko pochopitelně gratulace ke zkoušce za 1!!! To je ta, co jsi si musela odložit kvůli nemoci?
Vždycky chci na něco reagovat a potom zapomenu. Tak se omlouvám pokud dostatečně nereaguju na zá:,–(ní záležitosti Vašeho života.  

Jinak kde jste všichni ostatní. Zuzko, Katko. Holky co s tou Peťou, nepošleme jí e-mail nebo sms?
jdu si číst.
 D.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 08.02.09 10:30

Ahoj

Dano, fotky jsou krásné :). Jinak děkuju za gratulaci, já bych to tu neventilovala, ale byla jsem toho taková plná :) Vůbec se neomlouvej, že reaguješ pozdě, já mnohdy nereaguju vůbec, i když chci a pak na to při psaní zapomenu. No, budu si muset na to udělat nějaký systém …

Jiřko, zápis musel být fajn jak to popisuješ. Je fajn, že Jíra věděl jak škola vypadá a nestresovalo ho to. Je to šikulka :)

Holky, musím se přiznat, že vám tu předjarní náladu skoro závidím. Praha je taková  nějaká šedivá a já jsem tak uhoněná, že pokud vnímám tak jen zá:,–(ní zvraty (jako jestli leje nebo sněží).

Dano, z nemocničních papírů si nic nedělej, oni se jen „sichrujou“. Buď klidná, když si přečteš příbalový leták na jakékoli běžné léky tak se taky vyděsíš. Buď klidná oni to kluci z tebe vycítí, pokud se vynervuješ. Já vím, ono se mi to říká a sama taky řeším všechno …

Včera jsme měli v práci tu akci pro sponzory, tak jsem dorazila domů až po osmé a svalila se do postele jako špalek.
Pa
 Lucka

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 08.02.09 14:41

Ahojky při neděli,
od rána si čtu, lenoším. Oběd byl rychlý - krůtí steaky s broskví a hranolkama, takže žádné velké vaření. Teď se chystám na chviličku s Haničkou ven - ne že by se mi chtělo, ale musím, nemám jinak vůbec žádnej pohyb. Chci se stavit u našich donést jim kus té vaječné tlačenky, moc se povedla, krásně ztuhla, manželovi chutná, já už jsem sežrala si čtyři plátky.  

Jasně že byli naši překvapení. Ségra vyštrachala i fotky, o nichž neměli ponětí. Pak to vyprávěla, jak jim „loupila“ ve skříňce s fotkama, sotva se na chvilku vzdálili.
Nejstarší ségra nedorazila, ač měla, ale není to tak úplně její vina. Zaprvé - její holky krasobruslej a v sobotu brzy ráno měli nějaké závody v Litvínově. Za druhé její manžel je trošku despota - já bych řekla debil, kripl, slušnější název mě pro něj nenapadá. Když k nám ségra jezdí, jezdí „na zapřenou“, aby on o tom nevěděl. Děti se nesmí prořeknout. No a zřejmě něco čul, takže jel na závody s nima, takže jí nedal šanci. Na druhou stranu ona si to vybrala, říkali jsme jí, že je to debil, nedala si říct, tak to má. Synovec má v pátek maturiťák a naši tam za nima jedou, tak se uviděj. Já ji moc nevyhledávám, když se vidíme, ok, když ne, nijak mě to netrápí.  

Víc už nevím, na co jsem chtěla reagovat. Taky už se těším na jaro, teplo, sluníčko. Ani nevím jak je venku, ale přes okno nic moc. Jela bych někam do teplých krajin.  

Dančo, operace určitě dopadne dobře, vůbec se neboj. Už abyste to měli za sebou, viď. Ještě jsem chtěla napsat, že Matěj je na lyžích hrozně roztomilej, jsou to takový bobečci na lyžičkách, co. Hrozně se mi líbí prťousové, co umí lyžovat, já sama to neumím. Závidím jim to maličký tělíčko, určitě by mi to taky šlo líp :o))  

Jak jsme byli v té škole, najednou mi přišlo, jak je Jíra velikej. Některý holčičky byly víc než o hlavu menší. I kluky, který byli mnohem větší, najednou dorostl. Myslela jsem si, že je Jíra prcek, ale vůbec ne. Přitom měří asi 118 cm (Hanička 112).
Tak papa Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 08.02.09 15:08

Tak vidíš, jaké máš doma žirafky :). To my máme doma prcka - je o půl roku starší než tvoje Hanička a měří jen 109 :)))
Jinak problémy resp. komplikace se švagrem chápu, my je máme doma se švagrovou - brácha se taky rozhodl a musím říct, že on je asi spokojený, ale celá rodina ne všichni jsme ho přemlouvali, že to není ta pravá. No po svatbě a s dětma už nezbývá, než jim držet palce. Ale je to naprd … Švagrová mu teda nebrání, aby se snámi a rodičema viděl, ale musí to být tak jak ona chce a třeba děti našim nepůjčuje ani pochovat :(((
Mohla bys mi poslat recept na tu tláču - dostala jsem chuť a chtěla bych jí zkusit, tak jestli můžu poprosit …
Pa
 Lucka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 08.02.09 16:53

Lucko, já dělám taky tu vaječnou tlačenku a dělám ji přesně podle toho návodu na obalu - želatina na vaječnou tlačenku - když se to všechno smíchá, tak to vypadá jako blitíčko, ale jak to ztuhne, tak je to dobrá mňamka. Dělávám to, když čekáme nějakou velkou návštěvu nebo po velikonocích, když kluci přijdou s mrskutem.
Přijeli jsme z oslavy, tak jdu trochu pouklidit a napustit klukům vanu a nachystat si kabelku do práce a…znáte to.
 D.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 08.02.09 17:10

Je Dano děkuju, vidíš to mě nenapadlo, tak já to zkusím. L.

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 09.02.09 07:57

Ahoj vespolek,  

tak včerejší procházka vůbec jarní nebyla, byly asi 4 stupně a ledově foukalo. Jaro je pořád ještě daleko. Ale pookřála jsem ráno, ne že by ve 3/4 na 7 už bylo světlo, ale je to znát, že už brzo touto dobou bude. Doufám, že celý tento týden budu chodit domů za světla !!! Nahlásila jsem návrat k normálu, dýl než do 4 v práci nehodlám být, musím zase trošku rodinně fungovat.  

Lucko, zarazilas mě, vůbec o ségřině manželovi neuvažuju jako o švagrovi, ač to švagr vlastně je. On je to už její druhej, prvního si našla v 16, v 18 si ho vzala (byl asi o 9 let starší), ve 20 měla dítě a ve 25 se rozvedla. S tímhle už je taky asi 12 let, ale to ještě nebyli svoji, on se pohádal s našima. Byl to takovej hajzlík úlisnej, podvodník. Asi před 10 lety (je to možný, že je to tak dávno? ale jo, mají 9 letou dceru) za ním odešla na druhý konec republiky (někam do Mariánských lázní či kam) a prodala dům - druhou část našeho dvojdomu, který je mezi mnou a našima. Ačkoliv jí naši dali zadarmo pozemek a táta to s ní celý postavil, shrábla 3 miliony a zmizela. To jí naši nemůžou zapomenout. A ještě to před nima tajila. Takže tak. Překvapuje mě, že tvoje švagrová taky není stoprocentní, mluvilas o ní hezky, že máte stejně stará děcka.  

Na vaječnou tlačenku jsem našla recept na BC, dělala jsem ji tak, že jsem dala do mísy půlku velké sklenice směsi do bramborového salátu, 6 vajec natvrdo vařených na kostičky, 2 kyselé okurky na kostičky a 1 červenou papriku (mají být všechny barvy, ale jiné jsem neměla). Do toho cca 250 g majolky, masox rozmíchaný ve 150 ml vody a želatinu rozmíchanou ve 150 ml vody. Ztuhlo to krásně a hned a je to samovolně ochucený, nic jiného jsem nepřidávala.
Mám hodně práce tak končím, ať můžu jít odpoledne brzy.
Papa Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 09.02.09 09:38

Ahoj holky,
jen v rychlosti, že žiju. Po 14-ti dnech v práci je tu toho tolik, že ani nevím, kde začít.
Ozvu se později,
pa D.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 09.02.09 10:49

Jiřko,
za receptík moc díky.
No já o švagrovce ošklivě moc nemluvím  spíš jen když něco konkrétního vyvede co se mi nelíbí nebo nějak to zasahuje hlavně našim do života. Stejně staré děti máme a ty nás trochu sblížily, ale valné to není, protože ona má s bráchou úplně jiné priority v životě než my a třeba děti vychovává velice autoritářsky až je jim to na škodu. To je na delší povídání. Je pravda , že teda takový podraz jak píšeš brácha ani švagrovka neudělali, ale prostě do rodiny nezapadla a děsně se separujou …
Pa
Lucka 

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 09.02.09 11:03

Jo jo tak stejně je to na tom obalu „želatina na vaječnou tlačenku“. Já tam za zeleninu dávám sterilovanou mrkev s hráškem a trošku kukuřice. Vajec jen 4 a dávám na drobno nějakou šunku.

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 09.02.09 13:24

ano ano, šunka je tam taky, ale neměla jsem, tak jsem ji nedala. Tu chuť tomu stejně dodá hlavně ta sterilovaná zelenina. Měla jsem toho dva srnčí hřbety. Zbývají poslední dva plátečky :o))
 J.

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 09.02.09 13:39

Ahojky,
tak jsem zase na chvilku vyběhla ven po nákupech, nikde jsem nebyla už ani nepamatuju - jak máme nového kolegu, chodíme společně na oběd, takže moje courání místo oběda už není tak intenzivní.
Dnes jsem měla ze včerejška zbytky z domova, takže jsem šla do Tesca. Myslela jsem, že bych si koupila nějaké kalhoty, zkoušela jsem v T. i v CaA v každém asi čtvery, ale nic mi nesedělo. No nic, mám nějaký „ulitý“ peníze, tak jsem si chtěla koupit něco k svátku. Nepotřebuju je nijak urgentně. Aspoň jsem Jírovi koupila ponožky - jeden balíček modré a pak troje dinosauří, doufám, že bude spokojen a neotluče mi to o hlavu :o)
Co se týká těhotné kolegyně, je pořád v nemocnici a prý to vypadá, že tam bude ještě celý týden. Šéf s ní mluvil a nezjistil nic konkrétního, jen říkala, že minulý týden málem předčasně porodila, ale nyní že se nic vážného neděje, jen si ji tam nechají pro sichr. Rodit má až za dva měsíce, to má fakt ještě čas. Nový kolega tady tak vlaje, hledáme, jak by se to naučil jinde. Něco jsem mu ukázala já, něco mu poraděj z centrály, něco ze Slovenska … Má to náročný, ale určitě to zvládne.  

Pa Jiřina 

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 09.02.09 14:02

To mi uniklo, že je kolegyně v nemocnici? Co se stalo? Začala krvácet? No tak ať jí to každopádně dobře dopadne. To má první?

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 09.02.09 14:43

To právě nikdo nevíme, co se stalo. V pondělí nastoupil nový kolega, dva dny seděli spolu a ve středu nepřišla. Šéfovi jen poslala SMS, že je v nemocnici a bude tam zřejmě do konce týdne. S nikým nemluvila. Až včera prý byl kolega na tenise s jejím mužem a prý to není nic vážného. Jestli jí začaly stahy nebo krvácení nebo co, to se můžeme jen dohadovat. Vím jen to, co jsem napsala.
Počítali, že tu spolu budou sedět celý únor. To je život. Na druhou stranu mi tu moc nechybí, nebyly jsme žádné kamarádky, někdy dělala šílený dusno (ale o tom jsem psala) že se mnou třeba týden nepromluvila. Byla hrozně náladová. Kolega je super, už jsem ani nevěděla jaké to je přijít v pondělí a bavit se o tom, co jsme dělali o víkendu. Prostě s ní nefungovala taková ta normální lidská komunikace. Teda někdy jo a pak zcela naprosto nelogicky jindy zase ne, nevysledovali jsme v tom žádnou zákonitost, řešívali jsme to se šéfem, protože s ním na tom byla úplně stejně. Proto jsem taky přestala podléhat depresi, že je to kvůli mně osobně. Čeká první děcko, je jí 33 let.
 J.

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 09.02.09 14:46

Ještě chci dodat, že jí přeju jen to dobrý, práce počká, s tím se nějak popereme, hlavně ať jsou oba (či obě - údajně čeká holčičku) v pořádku. Ani za to, jak dokázala být nepříjemná, jí žádné komplikace nepřeju. 

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 09.02.09 15:14

Ahoj holčiny,

tak se hlásím už z domova. Dorazila jsem z práce, poklidila a chystám se pro Toma do školky a pak  s ním na nákupy: potřebuje nové bačkory do školky (taky jich vaše děti prošoupou takovou spoustu ??) a pak s ním chci do moiry koupit mu nějaké termo prádlo na lyže, aby mu nebyla zima, on je strašný zmrzlík.

Děkuju moc za návody k tláče, dnes večer se s ní poperu a dám info, jak jsem dopadla :) To já, abych se nemusela učit, dělám kde co :).

Jiřko, s tou kolegyní a miminkem jsou pro ní určitě nervy, ale chápu, že práce stát na ní nemůže. Tak je dobře, že jste si sedli s kolegou, hned je to asi v práci příjemnější, viď. Ohledně nákupů oblečení se nenervuj, já vždycky nevím na koho to šijou, ale taky mi nic nejde. Před časem jsem si koupila kalhoty - oteplováky na lyže v dětském !!! No myslela jsem, že mě omejou, ale jsou mi ještě volné :)

Pa

L.

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 09.02.09 22:39

Čau holky!

O víkendu jsem nestíhala, tak teď musím aspoň v krátkosti sepsat, co nového a jak proběhl zápis. No asi to nemusím ani nijak detailně popisovat - proběhlo to podobně jako u vás všech ostatních - rodiče vypisovali dotazníky, děti si povídali s učitelkami. Luky dle mého názoru (i dle názoru paní učitelky, která se ho vyptávala) všechno dobře zvládl a na školu je připravený. Tak doufám, že ho vezmou. Mají na vyjádření měsíc, ale když jsem se dívala do mailíku o přijetí dcery kamarádky, tak jsem vyčetla, že jim dali vědět za týden, tak doufám, že to bude nápodobně a budem za týden vědět, jestli můžem být v klidu.  

Jinak jsem byla s Lukáškem v sobotu lyžovat. Byla jsem naprosto spokojená. Kupodivu jsem tentokrát ani jednou nespadla a dost dobře se mi lyžovalo. Sníh byl vlastně jen na svahu, všude kolem bláto a parkovala jsem (vlastně všichni) v místech, kudy protékal potůček vody z toho, jak ze svahu odtával sníh. Bylo krásně slunečno, teplíčko (snad kolem 12 st.) a foukal větřík, který však díky tomu teplu vůbec nevadil. Sníh byl mokrý, ale oproti ledovici minule to bylo super . Pro Lukyho jsem měla domluvenou na jedenáctou hodinu instruktorku a byl s ní moc spokojený. Chtěl jet v neděli zase. :-) Ale to měl smůlu, protože jsme slavili mé narozky. Vlastně i v sobotu jsme po lyžovačce jeli rovnou slavit k tchá­novcům, kde už byl manžel s Tomáškem.  Doufám, že se sněhové podmínky ještě zlepší a ještě vyrazímě někam lyžovat.  

Dani, kde jste v Beskydech byli? Já plánuju na jarní prázdniny Velké karlovice, tak doufám, že se nám tam podaří sehnat nějaké ubytování a hlavně, že bude sníh. Myslím, že se vám akce „hory“ nakonec docela vydařila a byli jste spokojení, že?!  

Ahoj
M.  

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 09.02.09 22:47

Ziju…potacim se mezi dobrou naladou a udesnou depkou…v noci nemuzu spat, dospavam po odpolednich:-(( uz aby bylo jaro, fakt ze jo…
nemam ani docteno, jen jsem zahlidla- Moni, kdy budete v karlovicih? ze bychom se treba mohly videt:-)
 Z.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 09.02.09 22:49

fujtajbl, myslela jsem v Karlovicich:-))

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 10.02.09 07:45

Ahoj po ránu,  

uf zase sníh :o(( Cestu autem jsem zvládla - po neupraveném u nás po vsi už to mám natrénované - ale ne, kopec byl shrnutý, ale jelo se hrozně, sněžilo, už jen proto, že mám špinavý auto, okýnka, zrcátka a v dešti se ve zpětném zrcátku vůbec nedokážu orientovat, najíždím z prava na dvouproudovku (Strakonickou) a vůbec jsem nedokázala rozeznat, jestli ty auta jedou v krajním pruhu nebo v prostředním. Brrr.
Včera volala kámoška, co za nima chceme jet na hory, prý tam není moc sněhu, kopec, na který rádi chodí lyžovat, je úplně holý. Tak doufám, že něco dosněží. Vypadá to tak, že pojedeme ve čtvrtek po mé práci, v pátek bych měla dostat dovolenou. Je to tu s dovolenou těžký, je nás málo a plánovat něco předem se moc nedá - když na ten den zrovna něco důležitého padne, prostě se to musí udělat.  

Holky kdo znáte Beskydy, zrovna jsme si říkali, že jsme v Beskydech nikdy nebyli a chtěli bychom tam jet v létě (tak půlka srpna) na týden na dovolenou. Poradíte mi někdo konkrétní lokalitu či dokonce konkrétní chalupu. Prosím, odkazy sem !  

Mončo, u nás rozhodnutí o přijetí rozdávali hned. Včera jsem se bavila s učitelkou, přijali 36 dětí. Je to síla, loni jich nebylo ani 20. Aspoň se školka trošku uvolní a budou jich moct tolik přijmout. Naše škola je příznivá i domácímu vzdělávání, takže je do ní přihlášeno spousta dětí z celé republiky, které jsou vyučovány doma. Takže skutečný počet dětí ve třídě třeba nebude tolik. Každopádně první třídy budou dvě, to je osmnáct dětí na jednu. Nevím jak vy, ale já pamatuju v druhé třídě že nás bylo 35. Na druhém stupni přišly ještě děti z okolních vesnic, takže byly dvě paralelní a nás bylo na konci jen 21. Ovšem na gymplu nás bylo ve třídě v posledním ročníku 40 (každý rok někdo přibyl z počátečních 33) a to teda byla síla to do třídy vůbec narvat. Seděli jsme jak sardinky, sedm lavic za sebou.
Papa Jiřina

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 10.02.09 08:09

40lidi ve tride na gymplu??? nas bylo 25:-)) ale je fakt, ze v prvni, druhe tride nas bylo cca 33 v kazde tride- a my byli pismenko F- a tehdy bylo az do pismenka H:-)) klasicka sidlistni skola, no…:-)
u Filipa jich bude ve tride max. 17…ted tam je v prvni tride 13 deti a ve druhe jen 12- tam ma dokonce kazdy svou lavici:-)
jdu neco delat, Mates spal naprosto silene- nesnasim uplnek:-((
Z.
jo, ty Beskydy- pohledam, co znam a hodim odkaz:-)

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 10.02.09 10:53

Jiri,
takze: http://www.volny.cz/….studenicne/ tady jsou ted nasi studenti na lyzaku, my tady parkrat taky byli…prijemne misto, je primo v Mostech, ale zaroven na horach, takze se da turistika, je tam i bazen, v Mostech pak bobova draha, trampoliny a tak…na vyradeni decek super ( http://www.skimosty.cz/…/nabidka.php )…v Jablunkove je potom Ameryka (fakt s tvrdym Y:-) )- koupaliste a lanove centrum ( http://www.ameryka.cz/ )
jinak- ubytovani treba v Mostech je fakt spousta- a rekla bych, ze kvalitou tak nejak nastejno…jenze to je fakt uplne na severo-vychode:-)
pak jsou treba super ty Karlovice-v zime, v lete znam fakt jen hory,o jinem vyziti moc nevim… fajn je  i Frenstat- da se jet do Roznova do skanzenu, na Pustevny, podivat se na Radhost- je tam lanovka a tak…
zas na druhou stranu, ono je tady vsude blizko, takze pokud budete autem, tak neni problem dojet kamkoliv… zalezi jestli chcete fakt jen turistiku nebo i neco jineho:-) muzu doporucit Stramberk a vystup na Trubu, pak Hukvaldy, to je prijemna prochazka, pak Koprivnice- muzeum Tatry, archeopark tady u nas:-) kdyz se to tak vezme, tak je to vse max hodka jizdy autem:-)  

boooze, ja jsem jak cestovka:-) spousta info je i tady: http://www.beskydy.cz/

Z.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 10.02.09 10:57

Ahoj Zuzko,
i když jsem v kalupu - za chvíli jedu na zkoušku, nedá mi to a musím tě pochválit - to jsou ale vyčerpávající informace. A to myslím vyčerpávající v kladném slova smyslu :)
 Lucka

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 10.02.09 12:49

Ahojky,  

píše mi Danča, že mají v práci husto kvůli internetu, přísný zákaz chodit v pracovní době na net, takže bude nějaký čas chodit do deníčku jen z domova, než se to uklidní. Včera nám to chtěla napsat všem, ale prý byla tak hotová, že už na počítač nešla.
Lucko, původně jsme na zítřek plánovaly oběd, platí to? Zase ve 12 stejně jako minule?

Ještě jsem přemýšlela, jestli neposunout termín srazu (doufám, že to někomu nezpůsobí komplikace). Jde o to, že ten týden jsou u nás jarní prázdniny, a ač jsme nikam jet neplánovali, přece jen bych si ten víkend nechala volný, kdybychom se rozhodli ještě jednou jet na hory. Tak se nezlobte a jestli to teda nevadí, vyhovoval by termín 21.března?

Papa Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 10.02.09 18:59

Ahoj Jiřko, zrovna jsem Ti chtěla psát, mamka onemocněla a tak musím zítra odvést v jednu Toma na zpěv já a tak ten zítřejší oběd musíme zrušit resp. přesunout, navrhuji příští středu ?? Jinak termín 21.3. zatím nic nemám, tak by to šlo …
 Lucka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 10.02.09 18:59

Ahoj holky,
tak už všechno zá:,–(ní víte od Jiřky. Je to v souvislosti s tou Ostravou, jak si tam nechali udělat audit a zjistilo se, že nějaký chlápek hrál 5 hodin v pracovní době karty. Tak to máme v práci teď preventivně taky zakázané. Jsme monitorovaní. Tak to nestojí za to. I když těch mých pár nahlídnutí za den. Však se to uklidní, ale budu raději chvilku chodit až večer. Bože, jak to jenom vydržím!!!  

Jinak dnešní den byl masakr. Ráno, když jsme jeli do práce - manžel mně kousek vezl autem, protože vezl Matěje k našim, tak bylo krásně jasno, mrzlo. V rádiu hlásili, že v Praze hustě sněží, tak jsem si říkala, kdeže tady bude krásně. Ovšem ve 14.00 se najednou zatáhlo a do pěti napadlo takovejch patnáct centimetrů. Nádhera. Kdyby to tak bylo před vánocema nebo minulý týden na horách!!! Ale v Brně nastal totální kolaps dopravy. Nic nejezdilo, tramvaje stály v řadě a nic. Asi po půl hodině přijela moje tramvaj a cesta, která obvykle trvá 25 minut trvala přes hodinu a čtvrt. V závěru se 4 zastávky od našeho domu rozbila tramvaj - prostě zkolabovala, jak prohrnovala ty závěje :o), tak jsem šla čtyři zastávky pěšky. Domů jsem teda dorazila docela hotová.  Ono chodit v těch 15 centimetrech je docela náročné.  

Zuzko, můžu se zeptat, co je příčinou Tvých depresí? Neboj bude líp!!! Po všech stránkách, uvidíš.
Jiři, k posunutí termínu na 21.3. nemám žádných připomínek - naopak třeba bude ještě hezčí počasí - vždyť to bude první jarní den!!!  

Teď musím kouknout na panáčky - playmobil, Maťa si přeje nějaký pleják k narozkám a v obchodech v Brně nic nemají. Chtěl by ten super set s piráty, jak je tam ten vrak. Taky koukali na virtuální katalog, co nám pan Bouček poslal, to víš, že si přejí všechno. Nejvíc tu velrybu.  

tak to je asi všechno. Než půjdu spát, tak ještě mrknu.
pa všem D.  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 10.02.09 19:01

Jo ještě Mončo, v minulém deníčku, jsem Ti přála k narozkám, ale asi ses už nedívala. Já jen, aby Ti to nebylo líto, že se tu na Tebe zapomnělo!!
 Dana

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 10.02.09 22:55

Čau holky!

Joooo dnes bylo fakt zajímavé počasí! :-))) Dani - u nás ráno to samý! Krásně jasno, svítilo sluníčko, ale bylo mrazivě - ráno -6 st. Tak jsem nechala stát auto na nájezdu ani nezajížděla do garáže, že když je tak hezky, tak to není potřeba garážovat, že pojedu odpoledne stejně pro Lukyho. No a kolem jedenácté začala šílená chumelenice.Než jsem se rozhoupala, že půjdu s autem zajet do garáže, tak už na něm bylo tolik sněhu, že jsem si říkala, že ta břečka, která by se mi v garáži rozpustila mi za to uklízení nestojí! :-) No a teď jen doufám, že ten sníh chvíli vydrží a v sobotu nám zase klapne lyžovačka.  

Dani - o gratulaci k narozeninám v minulém deníčku nevím, ale neboj, netrápila jsem se. :-) Vlastně mě to ani nenapadlo. Ale mockrát za gratulaci děkuji. A taky jsem Ti chtěla ještě pochválit fotky z hor. Hlavně ta Maťova na čtyřkolce - ta by se našim klukům moc líbila. To tam dělali i nějaké „jízdy pro děti“?  

Zuzi - do Karlovic se chystáme předběžně asi v termínu 23.-25.2. To u nás budou jarní prázdniny. Ale ještě to nevím jistě  - záleží jak bude mít manžel služebku. Taky ještě nemáme žádné ubytování a jen doufám, že se mi podaří něco sehnat. Kdyby to vyšlo a mohli bychom se někde potkat, tak by to bylo super! A depku zkus zahnat - já obvykle zaháním nějakým dobrým pitíčkem (decentně - nepřháním to :-O).  

A Jiři k těm Beskydám - já musím pro letní dovolenou doporučit Rožnov pod Radhoštěm. Je zde bezva vyžití pro celou rodinu - lanové centrum, velké skákací trampolíny, dětský ráj - dětské hřiště venku, taky tam provozují zoorbing - takové to kutálení ve velké nafukouvací kouli, ale když jsme tam v létě byli, tak měli zrova nějakou „výluku v provozu“, tak jsme si to nevyzkoušeli, taky jen projít skanzen vydá aspoň na jeden den. Nám se tam v létě moc líbilo a hned bych jela znovu. Taky jsme jeli lanovkou na Radhošť a dá se jít i v Rožnově na koupaliště, případně ve Frenštátu je aquapark a myslím, že mají i vyhřívanou vodu. Což je vzhledem k tomu, že je to kapku vyšší nadmořská výška docela fajn. No jak říkám, hned bych jela znovu. My byli ubytovaní zde: http://www.hotelrelax.cz/   

Ahoj
Monča

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 10.02.09 22:55

A ještě  - vše NEJ, NEJ, NEJ Mojánkovi k dnešnímu svátku!
M.  

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 11.02.09 08:01

Ahoj všem,
včera jsem byla cvičit a tak mě všechno bolelo, že jsem sotva dolezla domů. Ono „bolest“ je teda silné slovo, ale možná to znáte, jak se třesou svaly, nohy neposlouchají… Uvidím jak se to rozleží do zítřka.
Dnes nás musím sbalit na hory, zítra přijedu z práce a hned pojedeme. Manžel s dětma dojede na nákup a do půjčovny lyží a pak to musí sám všechno nanosit do auta. Chceme vyrazit co nejdřív co dorazím z práce.  

Dneska se cestou do práce na nájezdu na Zbraslavský most nabouralo auto o dvě v řadě přede mnou, tak jsem dojela docela vyklepaná. Je to hrozná křižovatka, z mostu vede hlavní doleva, pak ještě jiná rovně a pak ta naše z prava. Chci-li na most, po jede jedno auto za druhým, musím doleva a dát přednost všem. Kolikrát tam z našeho směru stojí šňůra deseti aut a nemůžou se tam dostat. Takže tenhle se domníval, že to stihne, ale auto po mostě jelo moc rychle. Přitom se nesrazili v moc velké rychlosti. Naštěstí jsem byla hned za nima, takže jsme to objeli, chudáci zezdola tam stojí asi ještě teď. Vždycky propadám strachu, co bych dělala, kdyby se to stalo mně. Brrr.  

Díky všichni za odkazy na Beskydy. Je to těžký, vlastně nevíme, co chceme. Asi nejvíc by se mi líbila ta chata co dávala odkaz Zuzka. Podle mých představ by to mělo být někde v přírodě (netrvám přímo na samotě), společná chalupa, kde jsou pokoje s příslušenstvím a vaří se tam, čili člověk může (nebo nemusí) si zaplatit polopenzi. Nějaké to posezení venku … Ta kde jsme byli vloni by byla ideální, jen jednu vadu - byli jsme tam úplně sami a to my nechceme, rádi bychom se seznamovali s novými lidmi, taky aby měli děti nějaké vrstevníky. Nějak si sami nevystačíme, respektive se toho bojíme. A taky abych za ten týden nedala víc než deset tisíc (samozřejmě nepočítám, co stojí výlety). Dančo co ta chata, co jste byli vy? V Beskydech jsme nikdy nebyli, takže na výlet můžeme kamkoliv, klasiku bych viděla výšlap na kopec (či lanovkou), nějaké muzeum (ve Frenštátě jsem byla asi před 25 lety a ráda se tam podívám znovu), zřícenina, zámek, koupání … to by vůbec neměl být problém.
No uvidíme.
Papa Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 11.02.09 19:12

Ahoj holky,
Jiři my jsme byli na hotelu Pokrok. Webovky jsou myslím www.hotelpokrok.cz jak to tam vypadá v létě vůbec netuším. Je to na Bílé, do Rožnova kousek. Za ten se taky přimlouvám, jak psala Monča. Je to tam super. To lanové centrum je rozsáhlé, Skanzen super. To ubytování na tom Pokroku je strašně skromné, jídlo - já spokojenost - ale asi jsem byla jedinná. Ale je tam minigolf, hřiště, malý bazén. Ale vážně si netroufám něco doporučovat. Vůbec nevím, kam se dá takhle chodit. My jsme nikdy nebyly na dovolené, ze které bychom chodili na pěší výlety. Většinou jezdíme autem po hradech a zámcích. Nebo někam, pak jdeme kus pěšky tam a zpět na nějakou pamětihodnost apod. Takže Beskydy - ač jsem tam byla snad 10× na  chození vůbec neznám.  

Před chvílí jsem přišla z práce, tak si jdu umýt hlavu. Zítra bychom šli na tu výstavu Tutanchamon, tak se moc těšíme. Taky jsem Matějovi koupila rozšíření ke Carcassone - k narozkám. Pleják je objednaný, tak snad to bude brzo.  

Konečně je středa. Tak zatím pa
Dana
Jinak být během dne bez netu je fakt šííílené!!!.
Mojdovi taky přejeme všechno nej k svátku. Ale jeho maminka na nás nějak kašle! Ivčo, čteš nás aspoň. Můžeš se ozvat?  

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 12.02.09 09:54

Ahojky,
odjezd na hory přichystán, včera jsem se celé odpoledne nezastavila. Obalit a usmažit řízky, z odkrojků masa udělat večeři, buřtguláš s sebou. Pak všechno sbalit - sbalila jsem sebe a děti, jídlo co se dalo sbalit předem a na zbytek jsem tatínkovi napsala seznam, co má dobalit on. Dnes jedou nakoupit a s dětma do půjčovny pro lyže. Venku svítí sluníčko, tak snad budeme mít hezky. Nikdo není nemocný, snad nám to vyjde.  

Jsem v práci, chci vypadnout brzy a mám tu toho ještě spoustu, tak snad se to podaří.
Zatím pa
 Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 12.02.09 14:32

Ahoj,

tak se hlásím po odmlce - už fakt nestíhám ani ten web :( Už aby bylo to zkouškové za mnou..

Jiřko, přeju pěkné hory :) budete mít pěkné počasí  tak si to užijete :) Jseš dobrá, že se donutíš cvičit, já na to nějak nemám sílu (prostě jsem lenoch). Jinak já osobně obdivuju každého, kdo jezdí ráno do práce autem, protože to podle mě je fakt náročný. Já jsem ráda, že zvládnu dojet někam tramvají :)) Jsem zhýčkaná tím, že bydlím v centru :)

Dano, taky tvoji kluci hrajou Carccassone? Jaké rozšíření jsi koupila? My máme zatím jen první rozšíření k té základní hře. Tomovi to zatím stačí.

Já drtím na zkoušku (to je fakt změna, co) a za chvíli jdu pro Toma do školky. Tatínek nám přijede až v neděli :(
Chtěla jsem se zeptat: Už druhý týden marně sháním Tomovi bačkory nikde nemají č. 28. Prodavačka u Bati mi včera řekla, že je nedostávají už několik týdnů. Taky ste se s tím některá setkala??

Pa

Lucka

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 12.02.09 15:30

Tak za chvíli vyrážíme, mějte se fajn, v pondělí se ozvu.
Papa J.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »