Maminkou s emiminem už pár let - lednový od Dany

Rodičovství

Ani jsme se nenadáli a máme po vánocích, po Silvestru, po svátcích, prázdninách a dovolených, máme tady „měsíc svěšené oháňky (podle knížky Já Baryk) ... ale jsem optimista příští týden už je skoro půlka ledna a potom za chvíli huráá jaro! Žádné bilancování ode mě nečekejte, pro mě by ani Silvestr nemusel být. Nic nehodnotím, nic nebilancuji, z ničeho se v závěru roku nehroutím, tak Vám jen napíši jak jsme Silvestr prožili.

Už moc let slavíváme Silvestra u nás s několika spřátelenými rodinami. Většinou podle toho, kdo má jak nemocné děti a kdo tedy může přijít. Letos to vyšlo, kupodivu jsme byli zdraví a tak jsme se na Silvestra všichni sešli u nás doma. Tzn. jedni známi z ulice - mají holčičky ve věku 15 a 3 a další známí, kteří u nás vždycky přespávají, mají chlapečka 14 a holčičku 10. Takže s našima klukama to docela ladí. Ráno na Silvestra jsem ještě byla v práci a bláhově si myslela, že odpoledne ještě koupím nějaké klobásky a šunečky. Ovšem všude bylo už od 12-ti zavřeno. Tak bych měla jeden tip pro naše zákonodárce, zda by nemohl být Silvestr taky dnem pracovního klidu, protože v práci stejně nikdo nic není a všude je zavřeno, takže je to k ničemu. Ale nakonec jsem v Bille nakoupila a utíkala jsem domů. Tam jsem si napřed hodila šlofíčka, abych vydržela a kolem 18-té se začala scházet společnost. Letos bylo téma „nejlepší vegetariánská specialita", pochopitelně myšleno jako legrace, protože po svátcích už jsme všichni tak přejezení… Samozřejmě nakonec se stoly prohýbaly a začal poklidný Silvestr. Povídali jsme si, hráli na kytary, jedli, zpívali… kolem jedenácté jsme šli na krátkou procházku odpálit pár raket a potom o půlnoci přípitek šampáňem a děcka děckým šampáněm. No a potom jsme vydrželi ještě asi do 2h, dívali jsme se na Mrazíka na „slovácích" a potom spánek, Druhý den ráno jsme se v poklidu vzbudili, nasnídali a šli jsme všichni (i s těmi známými) na vycházku a potom domů na polívku.

2.1. jsem měla dovolenou, protože děcka měla prázdniny a tak jsme se viděli s kamarádkou. Přijeli k nám, na stromeček a na dárečky a potom my k nim na totéž.

Takže Vám všem přeji ať pro Vás tento letošní rok není horší než ten minulý, hlavně všem zdravíčko a porozumění. Užívejme si dětí, strašně rychle nám rostou a nezapomínejme na náš deníček!!!


Těším se tady na Vás celý tento rok!!!

Dana a kluci

PS: přece jenom jedno malé předsevzetí!! Zítra si kupuji MF Dnes, začíná tam seriál o hubnutí. Letos přece jen musím .....:o)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 04.01.08 07:27

Ahoj Dani,

dík za nový deníček. Silvestra jste si užili „podle mých představ“, akorát že my se scházíme jen rodina. Na kytary se tedy nehrálo, to jsme si odbyli na moje narozky. Mě vždycky na Silvestru vadí to, že hned jak se překulí 1.ledna, padne na mě vědomí, že už zítra, tedy 2.1., musím do práce. Takže většinou hned po půlnoci chodím spát. Snad jedině když je nový rok v pátek :o)) Jinak pro nás finančáky je začátek ledna nejhorší období v roce. I když pamatuju, že když jsem byla na vejšce, bývalo ještě hůř, protože hned v lednu bylo zkouškové období, pamatuju se, jak jsem se i přes svátky musela učit. Takže si vlastně nestěžuju, práce je brnkačka :o))

Co se týče hubnutí, taky bych trochu potřebovala (spíš opticky, to visící břicho je vážně hnus). Prvního ledna jsem stoupla na váhu a bylo tam 68, teď jsem se vrátila k běžným stravovacím návykům a ráno tam bylo už jen 66,5, tak kdyby se to dostalo až k 64, což vůbec není nereálné, tak bych byla spokojená. Vím, že v mém případě je to pouze o jídle. Cvičit zase začnu kvůli zádům, ale to mi nikdy od kil nepomohlo.

Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8709 příspěvků 04.01.08 07:57

Ahoj Jiři, no tak váhu máme úplně stejnou. Já bych to ráda shodila na 62, ale to jé čiré scifi. A kolik měříš? Já mám 164cm. Jinak o visícím břichu si můžeme psát. Vždycky i když jsem mívala 47 kg (od 5třídy do 1. těhu), tak jsem měla malé bříško. Ovšem teď se přes něj ani neohnu :o). Kolikrát si připadám jako ta prasnice v Jen počkej, jak měla těch x podprsenek.
Nic jdu něco dělat.
 Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 04.01.08 09:34

Dančo, já měřím 165, ovšem už v 18 letech jsem měla skoro 60 kg, před dětma jsem to dotáhla na 68, po dětech jsem se dostala na 63 až 65 jak kdy. Při 47 kg já bych už asi nežila :o)) Tak si dáme společný závazek? Ve dvou to půjde líp :o)))

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 04.01.08 17:56

Ahoj vespolek,

já jsem pořád ještě v práci. Uzávěrka finišuje, teď nám účetní doúčtovává poslední čísla. Jestli to klapne, odešleme to a jdu domů, tohle je fakt za trest. Šéf jde, končím.
 Jiřina

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 04.01.08 21:14

Ahoj ahoj!
Zdravím všechny pracující…snad Vás potěší „cizí“ neštěstí…já včera dorazila domů z práce v půl 12!!! Tedy v noci!
A to jsem fakt nikde v hospodě nebyla. Dneska v 10 (dopoledne:-)) jsme museli odeslat první report a nějak se nám ta čísílka v novém systému popletla, tož jsme to s mýma 2 šéfama rozmotávali. Šéf měl dneska ráno v 6 videokonferenci s pobočkou v Číně…to já dorazila do práce až v půl 9, takže pohodička:-)) Kolegyně se mi ráno smála , že jsme měli tam měli takovou pěknou trojku. No to tedy blééééééééé :-))))) Další report je v pondělí a to nastupují navíc ještě auditoři…tak­že nás čeká ještě víkendovka :-(( Účetní ráno dorazí poslední dohady a pak se s tím budu zase s… já :-(( Jo, Jiřino, leden ve financích je prostě hnus hnusovatej.
Včera byla ale docela vtipná Anežka. Když jsem volala, že fakt nedorazím než půjde spát, měla největší starost, kdo ji ráno odvede do školky. Aspoň že ráno si jí užiju.
Jinak Silvestra jsme slavili u sousedů. Mají holky 9 a 3 roky. A pak ještě jedni známí co mají kluka 9 a holku 6. S dětmi jsme kolem 10 vyrazili bouchnout pár rachejtliček. Když prckové lehli, hráli jsme hru „Hádej kdo jsem“. Kartičky jsme pak vymýšleli vlastní…když došlo na takový věci jako hodinový ručičky nebo vzduchovací filtr do akvárka měli jsme to na dlouho. Sranda ale byla! No, spát jsme šli v půl pátý. Anežku spící jsme přenesli (šoupli jsme ji do spacáku aby nám cestou přes zahradu nezmrzla:-))) Jen to ráno. Byla vzhůru v půl 9 :-(( Naštěstí se dala odlifrovat k televizi a my spinkali do 10.
Jen ta práce teď…fakt šílený. Já jsem navíc asi fakt magor, ale nedá mi to nějak to jednoduše zaonačit. Všechno se snažím dohledat a to je prostě ve výrobním podniku někdy nadlidskej úkol.
Tak hezký víkend!
Papa Blanka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8709 příspěvků 05.01.08 18:46

Ahoj holky,
tak je venku teda zima zimoucí, ani jsme dnes nikde nebyli.
Taťka šel odpoledne hrát, zatím ještě nedorazil a já jsem si schrupla. Kluci si krásně hráli s Playmobilem. Postavili farmu se zvířátky, tak se z pokojíčku ozývaly jen zvuky zvířat a teď jsme byli u sousedů (co u nás byli na toho Silvestra s holčičkama) omrknout stromeček.

No a teď se chystám na žehlení, ale žehlička (asi dva měsíce nová) mi nějak vyhazovala minule pojistky, tak to musím vyzkoušet a když tak jít reklamovat. Snad to nebude dělat, protože tohle věčné lítání po obchodech a výměny mě zničí. Na nic není spolehnutí.  

tak pěknou neděli
Dana

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 06.01.08 08:55

Ahoj,
Dani, díky za milý deníček! Do hubnoucí party bych se měla přidat, jsem v podstatě stejná výšková i váhová kategorie. Akorát se už radši několik měsíců nevážím, protože mě to dost stresovalo a to si zas říkám, že na tom svět nestojí tak je lepší nevědět. Pod 60 se už asi nedostanu, alespoň se k 60 přiblížit­...... A zpevnit břichoooooo!!!!!
Takže Jiřino, Dano, pište o jakýchkoliv aktivitách vedoucích k tomuto cíli! Já včera večer po přečtení tady (omlouvám se, že jsem hned nenapsala) zaposilovala to děsné břicho. A pak ještě manželské aktivity ;-)

Blanko, to je teda děs v práci! Dejte vše nové rychle do kupy ať už je příští měsíc líp! O finančnictví nevím zhola nic, ale jsem teď teda ráda za svojí chemii :-) Před koncem roku to byl frmol jako vždy a začátkem února nás čeká akreditace tak to bude určitě stresové hodně. Už to na mě začíná doléhat, přece jen dlouho jsem byla mimo a teď jsem navíc začala dělat něco trochu jiného. Takže vím, že mezery jsou tam ještě velké… Ale, nějak to dopadne, papíry máme v cajku a to je zajímá stejně nejvíc…

Veroniko, ať zvládnete stěhování! Jestli jsem to správně pochopila, není to jen tak ledajaká změna bydliště :-( Jestli se mýlím, byla bych jen ráda…

Hezkou neděli všem!
Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 06.01.08 20:59

Ahoj vespolek,  

tak když čtu, jaká byla uzávěrka u Blanky, mám v podstatě Havaj :o) My měli termín odeslání v pátek v poledne. Jenže účetní doúčtovávaly všechno o den déle než normálně, navíc nějaké manažerské úpravy, znáte to - ještě takovou rezervu můžeme rozpustit nebo naopak vytvořit, hodinové hovory s centrálou a pak hodinová práce, kdy bylo třeba to rozhodnutí uskutečnit. Termín odeslání jsme tedy nestihli, ale to se snad ani nečekalo. Asi ve 3 odpoledne bylo hotovo a šéf šel spočítat daně, já jsem musela zůstat, protože ty daně se ještě musely zaúčtovat a pak teprve můj úkol vše stáhnout, zkontrolovat a odeslat. Když jsem to stahovala asi v 6 hodin, najednou mi naskočil hrozný rozdíl mezi výsledovkou a rozvahou (jak se pak ukázalo, není systém až tak online jako jsem si myslela, prostě v té jedné sestavě se ještě poslední účetní zápis neobjevil a to byl ten rozdíl). Jenže jak jsem byla už unavená, tak jsem vyzuřila že se na to můžu vy … a že jim na to kašlu a že nám dávají nesplnitelné termíny … no šéf byl ze mě hotovej. Původně jsme měli jít do práce i v sobotu - tedy šéf to dostal nařízeno a prosil i mě a hlavní účetní, a sice kdyby bylo potřeba něco opravovat či vysvětlovat. Já jsem tam pak nadávala, že mě takhle vysávají a ještě tam mám jít v sobotu … nakonec jsme se dohodli, že tam zajde on a kdyby mě na něco potřeboval, zavolá. A nevolal. Tak jsem zvědavá, co mě čeká zítra. Během dne musím zpracovat nějaký šílený přehled, ale naštěstí se to dělalo každé čtvrtletí, tak to snad do odpoledne zvládnu. Naštěstí nám zrušili první týdenní report za leden v novém systému, takže tento problém se o týden odsouvá a aspoň budu mít čas se definitivně vypořádat s loňským rokem. Blani, audit k nám prý chodí až někdy v dubnu, takže od nich máme naštěstí klid. Ale zařekla jsem se, že do 7 jsem tam byla poprvé a naposled, protože pracovat 12 hodin v kuse prostě nezvládnu.  

Včera jsme měli na oběd rodinnou slezinu, sešlo se nás asi 22. Byli jsme i s dětma, v čínské restauraci někde na Vinohradech. Bylo to fajn, naštěstí tam byly dvě obrovský akvárka, tak se děti zabavily pozorováním rybiček. Ke konci se docela rozparádili, když se přestali stydět. Taky dorazil bratranec s 8-měsíčním miminkem, tak z holčičky byli nadšení, oba se s ní nechali ochotně vyfotit a pořád ji ochňuchńávali a hladili (naštěstí holčička není netykavka jako byli naše děti ve stejném věku). Domů jsme dorazili asi v 6, ještě jsme si nechali zabalit to, co děti nedojedly (tj. skoro všechno) a Jíra si to dal k večeři :o)) Večer jsem si pustila Hello Dolly, co jsem si nahrála na Silvestra a vytuhla jsem ani ne v půlce.  

Dnes jsme byli na obědě u našich, děda slaví narozeniny, takže jsem ani nemusela vařit. Vynahradila jsem si to pak odpoledne, protože tu není nic na další dny pro babičku, tak jsem uvařila dvě jídla. Jsem naprosto nadšená z papiňáku, dala jsem ovařit krůtí kostru (jinak ji peču a to maso je tuhý) a za hodinu vaření jsem vyndavala holé kosti, maso z nich prostě samo opadalo. Tak udělám rizoto nebo ještě uvidím.  

Taky nám něco nasněžilo, tak jsme s dětma a ségrou postavili sněhuláka, doufám, že to brzy roztaje, sáňkovat autem se mi vážně nechce a do práce prostě autem musím. Silnice jsou tu v hrozným stavu, celých 5 km až na hranici Prahy se neprotahuje, takže uježděná zmrzlá břečka. Bléé.  

Už jsem moc dlouhá, tak se loučím … a nezapomínejte na svůj 1 denně nebo aspoň obden!
Jiřina  

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 06.01.08 21:06

Katko, moje aktivity směřující ke snížení váhy tento víkend spočívaly v nehorázném žraní :o(( dnes po obědě u našich jsem si dala jen kousíček tiramisu a pár kousků cukroví, odpoledne doma škvarečky (naštěstí většinu sežraly děti) a pak jen maličký kousek pizzy (ta moje tvarohová). Zítra si do práce nesu oběd vlastní (francouzské brambory ze soboty, které chudák babička měla už dvakrát, protože my pořád jsme někde jinde na obědě :o)) ale vím, že by to spíš chtělo jen zeleninový salát.  

Jak jste na to s takovým tím užíráním? Já za normálních okolností (když jsem v práci nebo jíme doma a ne na návštěvě či v restauraci) se docela dokážu držet - snídaně rohlík a jogurt, dopoledne ovoce, normální oběd v celkem pravidelnou dobu mezi 12 a 13 hodinou, okolo 18 hod. pak lehčí večeře (když už ne složením tak aspoň množstvím). Cukroví doma už máme dojedeno, takže tady už hřešení nehrozí. V práci jsem před vánocema od někoho dostala jeden bonbon snad od Ferrera či co to je, taková ta balená koule, zařekla jsem se, že to prostě nesežeru, zatím tam pořád je :o)) Zvážím se až tak v úterý, jestli se něco změnilo (doufám, že ne směrem nahoru).  

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 07.01.08 08:15

Ahoj při pondělku,

tak jsem si hned ráno doma zapomněla taštičku s jídlem, tj. snídaně, ovoce i oběd, tak jsem musela vyrazit do Alberta. Zase budu jíst zdravě, protože na oběd jsem si koupila zeleninu a udělám si salátek, k tomu dvě kuřecí stehýnka. Ráno jsem vlezla na váhu a je tam znova 68, mám to fakt těžký :o))
Taky jsem si v tý taštičce zapomněla mobil, tak jsem jak bez ruky, ach jo, ta hlava.
Bála jsem se cesty na sněhu, ale celkem to šlo, jela jsem pomalu, ale bezpečně. Snad to během dne trošku odtaje. Zimu na silnici bych fakt nemusela.

Teď jsem koukala, že šéf se s dotazy z centrály v sobotu vyrovnal během chviličky, všechno odsouhlasil a šel domů, takže jsem tu být nemusela. Snad tento týden už bude trošku normálnější.

Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8709 příspěvků 07.01.08 09:08

Dobré ráno při pondělku,  

tak já se teda s jídlem nedokážu ovládnout jako ty Jiřï. Mít čokoládový bonbon na stole a nesníst ho, to bych nevydržela.  Přes týden - hlavně v práci - se držím a nemám s tím problém. Horší je to doma. Když dělám klukům večeře, tak užírám, tady kousek sýra, šup kolečko šunky … to je to nejhorší, jenomže já si nemůžu pomoct. Cukroví už je naštěstí taky snězené, ale na zub je doma vždycky něco.  

Celý víkend jsme se váleli, protože venku docela dost foukalo, ale včera jsme se vydali na procházku - naše obvyklá se psem k řece nakrmit kačeny starým pečivem. Byli jsme venku skoro dvě hodiny a tak jsem se těšila, jak si odpoledne lehnu k telce a budu se dívat na Můj přítel Monk. Bohužel jsem vydržela pouze do konce úvodních titulků a pak jsem se probrala u závěrečných titulků. Nějak mě ten vzduch zmohl.  

Dnes je dlouhý den. Dlouho jsem tady tak nebyla, protože byly ty svátky a dovolené, tak nevím, jestli to přežiju. Taky se musím stavit koupit Matějovi sněhule. Ze starých jaksi narychlo vyrostl. Tak jsem si obkreslila botičku, tak to snad trefím.
papa Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8709 příspěvků 07.01.08 17:04

Kdepak všechny jste?
Včera jsem si snad poprvé v životě udělala čas a nakoukla i do jiných deníčků. Neměla jsem na to čas, tak jsem to nikdy nedělala. Bylo to docela zajímavé zjištění, co se kde děje.
Nakukujete taky někam?  

Odcházím z práce. Přijedou pro mě, tak jsem ráda, protože tady hrozně sněžoprší.  Tak se mějte moc hezky a volám Ivčo, Blanko, Katko, Mončo, Peťo a nakukovatelky spojte se!!! Jiřinka nemusí, ta má splněno!
 Dana

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 07.01.08 18:31

Ahoj,
jdu  bleskově splnit :-)) Jsme po večeři, děti čučí na Kluky v akci, velmi oblíbený pořad! Už aby to uměly zúročit :-))) Měli jsme kuřecí s rajčaty a čínským zelím na kari, všem to kupodivu chutnalo, toho  kari ale musím dát decentně i když osobně bych snesla i víc. Ostatní to měli s rýží, já místo přílohy víc toho čínského zelí. Kolegyně v práci přišla se zajímavou dietou: dopoledne sacharidy, k obědu cokoliv, odpoledne bílkoviny. Nehladoví se, vše je vlastně může, akorát teda chleba s máslem ne což je pro mě problém. Takže mám vlastní variantu: ke snídani cokoliv, dopoledne ovoce, oběd cokoliv, odpoledne bílkoviny. Taky ovoce jen dopoledne, odpoledne jen zelenina. No, zkrátka se pokusím nežrat večer :-))) Po sobotě pěkně cítím břišní svaly, včera jsem byla lemra, ale dneska URČITĚ zaposiluju!
Pa pa!
 Katka

PS: Vítek dnes poprve ve školce spal a v pohodě, huráááá!

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 07.01.08 18:34

Dano, dřív jsem nakukovala víc (např. k vám než proběhl Velký třesk na emiminu :-)), teď jak mám míň času tak čtu Zebřičky. Mám několik kamarádek, které měly problémy s otěhotněním takže k těmto problémům mám blízko ikdyž zaplať pán Bůh jen zprostředkovaně.
 Katka

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 07.01.08 21:38

Ahojky holky!

Já vím, jsem jen občasná přispěvatelka…někdy nestíhám a někdy zase nemám vlastně asi co psát.  Mám takový emiminovský záchvaty:-))

K hubnoucímu teamu bych se ráda připojila, ale víceméně vím, že jsem slaboch a nevydržím… Pokusit se ale můžu, to zas jo. Já bych se tedy potřebovala spíš víc hýbat. Začala jsem s tím před svátky plaváním a skončila jsem angínou :-(( Hlavně časově je to problém. Tehdy byla Anežka nemocná a tak jsme šly plavat s kolegní ráno od 6! Jinak vodím Anežku do školky, takže před prací je to pasé… Odpoledne, nebo spíš večer a v noci :-))) jsem už většinou grogy. Už jsem se dlouho nevážila, ale ono je to fuk kolik vážím, když se nevejdu do oblečení! Jo jo, hlavně to břicho! No a prdel, stehna, a vůbec:-)))))

V práci jsem dneska byla jen do půl 6! Šéf byl neskutečně vtipnej, když utrousil něco jako že vypadám po víkendu docela odpočatě. Je to holt Dán a oni jsou maličko jiní.....
Auditoři se dneska naštěstí zatím rozkoukávali a prudili zatím jen účetní. My odesíláme výsledek až po auditu, tj. v pondělí. Tak jen tajně doufám, že toho moc v reportu nezmění a nebudu muset zase o víkendu!
Jiřino, ale to víš, že jsem taky vzteklá a dneska jsem už na něj fakt hystericky ječela, ať se tedy jasně dohodnou jaký dohady kam chtějí dát ať to nepřekopávám tisíckrát. Docela sklapnul a zalezl do akvárka…máme open space a ředitelé mají prosklené kanceláře:-)))  

Anežka dneska nějak fňukala, že ji bolí ouško, ale na zánět se mi to nezdá. Nemá vůbec rýmu, ani kašel, nic. Když jí tam zmáčknu tak taky nijak neječí. Tak nevím. V sobotu byli plavat, tak mě leda napadlo, jestli jí tam nezatelka voda, ale nezdá se, že by nějak hůř slyšela. Nafoukat by jí tam taky nemělo, když má na čepici „uši“..... Ach jo, tak čekám, co se z toho vyvrbí.
Jo a Anežka dneska prý taky spala ve školce…jenže ona ne poprvé… už je mazák a po o přece nespí!!!!:-))))
Mějte se a !¨
Blanka  

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 08.01.08 07:39

Blani, my tu naštěstí cizince nemáme. Máme jich tedy hafo ve světě a občas se na nás přijedou podívat, ale jinak tu jsou jen Češi (či Slováci). Šéfové se svýma cizíma šéfa všechno řeší telefonem nebo konferencí, což já nenávidím, ale naštěstí to dělat nemusím, já už pak jen čekám na ten výsledek.
Jo a akvárko mě pobavilo :o)) my tu máme normální kanceláře (pouze skleněné dveře, což je docela dobrý, protože nemusíš klepat do kanceláře a lézt dovnitř, když někoho hledáš, stačí se kouknout). Zasedačka je prosklená ze všech stran, je uvnitř chodby kde nejsou okna) a rozdělená na velkou a dvě malé a těm malým říkáme akvárka :o)

Jo a Jírovi pro změnu zase začíná rýma… včera huhňal, to poznám, když mi místo mami začne říkat babi, v noci párkrát kašlal. Jsem zvědavá, co bude říkat tatínek ráno.

Holky já mám hrozný zážitek z auta, ráno jsem vylezla ven, jedno velký kluziště, vyjela jsem z garáže a stáčela to nahoru do kopce a prostě jsem se tam nerozjela, místo nahoru mi to klouzalo do boku!! Ještě, že nemáme plot, jinak bych ho rozbourala, vjela jsem na zasněžené místo vedle garáže, tam jsem se otočila a místo nahoru jela dolů (táta, kterého vozím, za mnou přišel, chudák šel jak posranej na tom ledu), dolů už to pak šlo. U nás na vsi se totiž zá:,–(ně silnice neupravují, takže jak to v neděli napadlo a rozjezdilo se to, včera to trošku roztálo a v noci zmrzlo a na to napršelo, je to fakt jeden led. Doufám, že během dne to trošku odtaje, jinak se nedostanu domů.

Ráno jsem na váhu nelezla, ale večer jdu snad cvičit. Včera jsem měla pocit, že mě zase začíná bolet v krku, ale dnes ráno dobrý. Tak snad aspoň jednou cvičit půjdu. Takže si dám lehkou večeři ve 4 a večer po cvíču jen skleničku vína.

Tak ahoj Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 08.01.08 07:42

Ještě co se týče „nakukování“. Já si spíš přečtu cizí deníček (podle autora), ale diskuse pod tím většinou nečtu. Když jsem ještě psávala do Brusinčat, k „vám“ jsem nakukovala jen sporadicky, protože těch příspěvků tady bývalo šílený množství a navíc když některé ty přispěvatele neznám, nebaví mě to.
Tož tak.
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8709 příspěvků 08.01.08 09:44

Ahoj holky,
Blani, s tím nedostatkem času na cvičení to mám taky tak. Prostě když se dopravím večer o půl sedmé domů po celodenním kolotoči, tak po mě nemůže nikdo chtít, abych se půl hodiny zmítala na zemi v posilovacích cvicích. A o víkendu chci být s děckama, prostě je mi líto sebrat se sama a jít si někam do posilovny zacvičit. To jsou minimálně 2 hodiny pryč a to už by chybělo. Hold budu mít pupek až do té doby než děti odrostou a pak přijde rovnou osteoporóza, takže se s tím musím smířit, že už jsem štíhlá prostě byla. Jen taková perlička. Jak mám tu novou digiváhu, tak jsem se včera vážila před Wc a po Wc, samotnou mě to překvapilo! Jako ten váhový úbytek :o)  

Dneska máme premiéru, Tomík jde sám pro Matěje do školky a budou spolu sami doma asi hodinu. Doma už bývávají, ale ze školky ho ještě nikdy nebral, tak mám trošku nervy, ale prostě to jinak nejde. I tak musím jít o hodinu dřív z práce, aby doma nebyli sami.  

Jiři ráno jsem si na Tebe vzpomněla, v kuchyni na stole byli 3!!! čokoládové bonbony - nevydržela jsem, byli k snídani!!!  

Chválím Vás za příspěvky!!!  

Ještě jsem se s Vámi chtěla podělit, o víkendu jsem se dívala na DVD film " Návrat do Could Montain" (omlouvám se za případné chyby v AJ), je to nádherný film a na americké filmy v podstatě bez happyendu. Doporučuji! Je to z války sever proti jihu a je to teda dost smutné, ale krásné.  

Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8709 příspěvků 08.01.08 09:49

Jo ještě já,
Katcho, právě na Zebřičky jsem taky nakukovala, znám jejich problémy z vlastní zkušenosti. Tak je mi jich líto, čím si holky procházejí. Sami jsme na Tomíka čekali 2 roky, každý měsíc jsem brala prášky, nakonec jsem byla i na laparce, kde mi zjistili neprůchodný jeden vejcocovod. Už se uvažovalo i o IVF, když jsem si řekla, že na to kašlu a zadařilo se, pak byla smutná zkušenost s holčičkou a potom Matěj. Obě ty poslední těhu byli na první pokus, takže mi je jasné, že to s tím Tomíkem byla prostě hlava!!
Nakonec všechno dobře dopadlo i když MS bez braní antikoncepce nemám, kolikrát nepřijde i když ji beru. S Tomem jsem přišla do jiného stavu, aniž bych měla 3 měsíce MS. Taková já jsem.  

papa Dana

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 08.01.08 16:07

Ahoj,
Dano, to sis teda užila peripetie s těhotenstvími :-( Jsem zvědavá jak kluci zvládnou svoji premiéru s vyzvednutím ze školky, určitě dobře. Míša zrovna včera plánovala, jak bude příští rok vyzvedávat bráchu! Tak jsem jí vysvětlila, že ze školky ho pravděpodobně nebude vyzvedávat nikdy, maximálně až bude Vítek předškolák, to jí bude 9 :-O

Holky, to posilování břicha mám tak na 5 minut! Po klasických sedech-lehách (šílené ke skloňování :-))) mě bolí záda nebo za krkem takže to dělám obráceně - zvedám nohy. Taky cvičím 2 cviky z kalanetiky - pokrčit nohy, zvednout hlavu, tu podepřít rukama a 100× hmitat v malém rozsahu, totéž se zvednutýma nohama. V nejbližší době doufám začnu chodit zas na spinning jednou týdně a pak se třeba zas donutím i na rotoped. Chudák, je opuštěný…  Taky jsem začala pravidelně pít zelený čaj, měl by urychlovat metabolismus a působí na mě víc  podpůrně než kafe. Jen jsem zatím nenašla odvahu vlézt na váhu…

Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 09.01.08 07:40

AHoj po ránu,

silnice u nás opět hrozný, v jedný neposypaný zatáčce mi to trošku ujelo, ale dobrý, ustála jsem to. Včera jsem šla po vsi pěšky na cvičení a to vám řeknu to je síla, nikde není posypané naprosto nic, lidi zabte se, no jsem z toho znechucená, protože tohle hned tak neodtaje, bude-li zase mrznout.

Cvičení bylo docela dobrý, zatím mě nic nebolí (cvičí to fyzioterapeutka, je to hodina rehabilitačních cvičení, ale pokaždé jiné, posilovací, protahovací, zahřívací …), ale to přijde tak zítra.

Večer jsem vydržela už nic nežrat, na váze ráno bylo 66 něco, tedy skoro 67, ale důležité je těch 66 :o))) tak vydržet.

Jíra zase hrozně kašle, nevím, jestli ho dá tatínek do školky. Odpoledne mají tu vánoční besídku, co byla odložena, pokusím se vypadnout z práce brzy. Mají to snad od tří nebo od půl čtvrté, nevím, proč to dělají tak brzo.

Jinak mě v tuto chvíli nic nenapadá, tak se loučím.
A pište!
 Jiřina

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 09.01.08 12:48

Ahoj holky!

Zdravím vás! A přidávám se do klubu hubnoucích. Potřebuju shodit 3 kg, abych se pohodlně vešla do oblečení. Nějak se na mě ty vánoce taky podepsaly. Váhu mám sice i tak vcelku solidní (62 kg), ale oblečení je mi dost těsný. Po té, co se narodil TOm a já měla lítačku kolem něj a baráku a zahrady, tak jsem se dostala na úžesných 58 kg. Když jsem v Tomově 1,5 roce přestala kojit a začala brát HA, tak jsem přibrala na 60 a od té doby s tím střídavě bojuju. Ale i tak jsem vcelku spokojená. Před prvním otěhotněním jsem měla 64 kg.  

Jinak jsme si teď užívali sněhu. ALe jen dva dny. Včera to zase začalo tát. Přesto jsem na zítra objednaná s Lukym do Hluboček u Olomouce do lyžařské školičky. Už se dooost těší. Já jsem taky hodně zvědavá. Lyže si ani neberu, budu sledovat, jak se učí. Navíc mé lyže jsou dost hrozné - klasické rovné, takže plánuju nákup nových.  

Tak to je v krátkosti od nás.
Ahoj
Monča a kluci  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8709 příspěvků 09.01.08 14:48

Ahoj holky,
Mončo a Jiři, to máte super, že máte váhu pořád v podstatě stejnou, před i po dětech. To asi buďte v klidu, jenomže já jsem měla před dětma těch 47, pak 52 a po dvou dětech mám teď 67!!! Když si to tak vezmete, tak jsem za 12 let přibrala 20 kg. Nemůžu říct, že bych byla nějak tlustá, prostě normálně trochu oplácaná. Velikost 38 - 40 jak co, někdy i 42. Je fakt, že před tím jsem byla šíleně vychrtlá, ale s jídlem jsem nikdy problémy neměla. Prostě se mně ten metabolismus po dětech otočil o 100%. Snažím se držet, ale nemám vůli. Přiznám to. Večerní užírání je mor.  Kdybych věděla, že to takhle bude dalších 10 let, tak jsem v klidu, ale bohužel to pořád poznenáhlu leze nahoru. Potřebovala bych 5 kilo dolů, abych byla spokojená. Na jedné straně to není moc, na straně druhé je to nepřekonatelné. Musíme si o tom hodně psát a vzájemně se podporovat. Asi Mončo taky najedu na večerních 5 minut. Do léta je právě akorát!!!  

Jinak co se čajů týká, jsem odborník. Zelený čaj je super, ale lepší je čaj bílý. Má ho např. Teekanne - jmenuje se White tea, je jemnější - doporučuju!!! (doma mám bez přehánění cca 40 čajů - všechny používáme).  

Včerejší premiéra vyzvedávání ze školky, dopadla dobře. Takže vím, že když bude nejhůř můžu Tomíka pro Matěje poslat.  

zatím papa
Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 09.01.08 20:25

Ahoj holčiny,  

přidávám i druhý denně. Tak Jiříček zůstal doma, teplotu, rýmu, kašel, hleny, zase stejný jako obvykle. Ani na besídku do školky nešel (nevím, jestli jsem to psala, dnes měli tu odloženou vánoční, protože před Vánocema bylo ve školce jen asi 5 dětí a ostatní marodi). Když jsem přijela domů, spal na gauči jak lazar. Já jsem pospíchala do školky za Haničkou, zazpívali pár písniček, pak přišel Ježíšek, dostali spoustu hraček do školky a pak každý pro sebe cédéčko (samozřejmě máme 2 děti tudíž 2 stejná cédéčka, takže nabízím a daruji případně vyměním za něco jiného - jmenuje se to „V Zoo - písničky z Večerníčků a pohádek“ a vůbec to není špatný) a pak kluci autíčko - bagr a holčičky maličkou panenku s různými hřebínky, oproti loňské barbíně pokrok, Haničce se moc líbila, že je malinká (asi 10 cm) a mně docela taky. Pobyli jsme asi do třičtvrtě na pět a šli domů. Tatínek má teď nějakou práci, takže byl celé odpoledne ve sklepě (je tam dosud), takže jsem se 2 hodiny plně věnovala dětem, Jíra si přesedl na křeslo a poslouchal to cédéčko, z dárečků měl velkou radost, jen mu chudinkovi vůbec není dobře. No prostě z toho mám takový hezký pocit, jak jsme se užili. Tak jsem zvědavá, jak dlouho bude držet Háňa. To už snad není normální takhle si to pořád předávat, ne???? Koupili jsme jitrocelový sirup, teď mám v úmyslu od stejné firmy koupit echinaceový pro děti. Snad už ty věčné virózy musí skončit !!!  

V práci už se pomalu začínáme dostávat do normálu, ovšem dnes jsem se dozvěděla, že příští středu mám letět na otočku do Itálie na školení zase nějakých novot. Ještě nevíme, jak budou letenky, ale ideálně by to mělo být ráno tam a večer zpět. Prostě perný den. Ale co, aspoň nějaká koruna navíc, dávají nám kapesné přes 60 euro na den a vše tam máme obstarané, takže to můžu vesele utratit (většinou chodím do C&A a koupím si nějaké oblečení, tam se dá platit i eury, z minulých služebních cest jsem takhle manželovi vydělala na zimní bundu, je s ní ohromně spokojen a říká, že to byl nejlepší Ježíšek :o))  

Zaznamenala jsem jednu pozitivní věc, a sice včera jsem dorazila domů v půl páté a BYLO SVĚTLO. A teď už se to bude jen zlepšovat :o)  

Mončo, vítej do klubu hubnoucích. Uvidíme, jak nám to všem společně půjde. Je to fajn, že jsme všechny stejná výšková a váhová kategorie. Dančo, ty si to tak neber, že máš 20 kg navrch, ber to tak, že my ostatní tuhle váhu máme odjakživa, takže oproti nám máš výhodu, že ty jsi hubená někdy byla - to já neznám. Já jsem taková oplácaná byla vždycky a v pubertě jsem si kvůli velkým prsoum užila svý, takže pořád jsi na tom určitě líp :o))
Když už jsme u toho, dnes jsem měla k obědu pečené vepřové maso (ale studené), dva krajíčky chleba a šopský salát a byla to ohromná dobrota. K večeři totéž, jen bez toho salátu a s kyselou okurkou (a to mi ještě polovičku snědla Háňa ačkoliv včera totéž maso teplé se špenátem a knedlíkem odmítla. Dokonce se ještě pustila do zbytku usysleného pro tatínka a říkala, že jí to moc chutná a že to tátovi všechno sežere). A místo obvyklého piva jsem si dala skleničku červeného vína a už mám třetí :o))) Ve školce bylo na besídce i cukroví, ale snědla jsem jen asi tři kousky. A čokoládový bonbon v práci je pořád celý, ale mě čokoláda zase tak nebere, takže tam asi zůstane, než dostanu druhý a budu mít pro každé dítě jeden :o) Já na sladké zase moc nejsem, když bych si mohla vybrat, jestli čokoládu nebo pivo, volím pivo. Kaloricky je na tom to pivo snad ještě hůř, ne?  

Už jsem zase dlouhá, tak končím.
Jiřina

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 09.01.08 20:45

Ahoj,
já dneska odpoledne zblajzla velmi neplánovaně 2 rohlíky… No co se dá dělat… K večeři jsem dělala žemlovku, včera jsme s manželem nakoupili oba rohlíky tak jich bylo moc, k tomu několik unavených jablek co jsem nechala na balkoně v mrazu - ideální kombinace :-) Dojela jsem jen malinké zbytky po dětech, já budu mít zítra k obědu.

Jiři, chudák Jířa. Obávám se, že jestli to Háňa nechytne, rovnalo by se to spíše zázraku… Normální to bohužel je. Ten echinaceový sirup mě zajímá, můžeš napsat od jaké je to firmy? Jitrocelový máme a ochotně užíváme (tedy děti :-)) Ještě kdyby ta echinacea byla na etiketě, Vítek tomu jitrocelovému říká kytičkový a proto je velmi oblíbený :-))

Dneska se  Víťan předvedl ve školce a rovnou před paní ředitelkou: když jsem pro ně přišla, hráli si zrovna s Míšou a jejím spolužákem (ti nejmenší chodí po spaní o patro výš k předškolákům) s normálními kladívky a zatloukali nějaké hřebíky- ty byly plastové. V. byl nadšený, doma má jen plastová kladívka. No ještěže tak! Nejdřív nevěděl jestli má běžet ke mě nebo raději zatloukat, tak ho ředitelka pobídla, ať odloží kladívko a uhání za mámou. On ho bohužel ODHODIL ZA SEBE - no jistě, trefil toho chlapečka :-O Naštěstí jen lehce a asi tou dřevěnou částí, ne tím kovovým, kluk ani neměl červený flek a nebrečel. Zato Vítkovi jsem vyhubovala, že s věcmi se nehází tak řval asi půl hodiny…
Já mám nějaké gynekologické problémy - špinění uprostřed  cyklu, to vůbec neznám, leta beru stejnou HA a nikdy se mi to nestalo. To mám asi za to, že mi tak dlouho vždycky trvá se objednat na prohlídku… Tak se holt objednám, noooo!!!
Jdu vzbudit manžela, aby šel spát - uspával děti a je tam podezřele dlouho :-)))
 Katka

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 09.01.08 20:47

U nás veeeelmi zabírá, když Vítek nechce jíst, žertovně hartusit: ne že mi to všechno sežereš, to je moje!!! To se do jídla pustí a SEŽERE taky všechno :-)))

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 09.01.08 21:22

Katko, já mám ten Jitrocelový sirup od firmy „Přírodní přípravky Dr. Muller Pharma“, na příbalovém letáku jsou jejich další výrobky a mezi nimi „echinaceový sirup s vitaminem C“, píšou že jsou vhodné u opakovaných infekcí horních cest dýchacích,  při chřipce a v rekonvalescenci. Účinná látka podporuje imunitní systém, trávení a zažívání, působí antisepticky. Konec citace. Mají tam něco obdobné i v provedení pastilky a čaje. Na krabičce jsou úplně stejné kytičky jako ten jitrocelový, pochopitelně jiná kytička :o))) ale skoro bych řekla že hezčí. Už nevím co jiného, takže jsem odhodlána zkusit. Odkaz na web je tu www. muller-pharma.cz.  

Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8709 příspěvků 10.01.08 11:11

Ahoj holky,
Jiři s tím světlem o půl paté jsem si to stejné říkala včera, šla jsem z práce a nestačila jsem se divit. S tím echinaceovým sirupem, nechci Vás odrazovat, ale je to spíše opravdu jen podpora. Žádné zázraky nečekejte. Efekt je stejný jako u čehokoliv jiného. Lepší je dávat samotné C a E, popřípadě si nechat od doktora předepsat něco na podporu imunity, my teď bereme Bronchovaxon. Je to terapie na 3 měsíce od den jedna kapsle. Nechci nic zakřiknout, tak jen napíšu oklikou, že od 15 prosince jsem nepsala, že jsme nemocní.  

Musím končit, ozvu se později.
Jo Katko, krvácení mezi MS při HA není nic neobvyklého, myslím, že se neznepokojuj.
 Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8709 příspěvků 11.01.08 09:59

Ahoj při pátku!
tak mám v práci takovou hoňku, že se musím chvilku zastavit a vydechnout. Využiju toho a napíšu vám.
Jinak ranní vážení ukázalo 66! Bingo super, jsem šťastná!!!! Doufám, že za měsíc tam bude ráno 62!!!
Dneska jdou kluci spát k našim a my půjdeme plavat. V sobotu bude velká procházka s pejskem a potom úklid doma, protože je u nás opravdu šííííleně. V kuchyni na linu jsou „kočky“ z vlasů, psích klupů a prachu. Koberce poseté psímy chlupy a drobky od ptáků z klece. Všude je nádobí - v myčce, ve dřezu a všude po stolech i v obýváku, jak to komu odpadne od ruky.  Dál je všude poházená pošta za celý týden, noviny, které rozhodně musím přečíst a k tomu všemu se všude povaluje různé oblečení z celého týden. Prosím potěšte mě někdo, že je to u vás taky trošku tak. Kromě Jiřinky, která má pomoc k ruce.  

Nicméně úklid bude až zítra.  

Tak papa hezký víkend, nemoci pryč. V Brně od rána mrholí a pěkně to zase namrzá. Hnus, ale už je skoro půlka ledna!!! Za tři měsíce budeme kupovat letničky do truhlíků.  

Dana a kluci

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 11.01.08 14:15

Ahoj holky! Hlásím se po delší době. Od Silvestra jsem byla nemocná a sotva lezla, bylo mi tak zle, že jsem dokonce ani pc nezapla a to je co říct!!! :)  

Já vás snad ani s váhou nebudu provokovat. Jsem taková nitěnka, teď po svátcích jsem se dostala na pro mě úctyhodných 53 kg, jinak mám běžně kolem 50 a přiznám se, že se nijak neomezuji. Jenže ono lítání kolem těch dvou torpédoborců, to je nad všechny diety :(.  

Jdu si umýt hlavu, nalakovat nehty a tak nějak celkově se opečovat. Večer chceme jít do kina, to víte, tak to je událost, když vypadnu z domu bez dětí :).
Mějte se všichni krásně, hlavně buďte zdraví! Ivča

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 11.01.08 21:31

Ahojky holky,

jupí, jupí, jupí! Dneska skončil audit a já odeslala roční report!!!!!! Řeknu Vám, to je neskutečná úleva!!!! Bylo to letos fakt náročný. Navíc mě taky skolila nějaká choroba…asi spíš nachlazení, než chřipka, ale v hlavě mi hučelo, rýma jak blázen, na průduškách mě taky bolelo jako kdybych kouřila krabičku denně. Byla jsem na Coldrexu, ale do práce jsem musela. Dneska už je mi ale docela fajn. O víkendu hodlám odpočívat a taky se těším na vzduch. Minulý víkend jsem byla celý v práci, tak mi nějak chybí kyslík:-)))) Já se tak těšíííííím!

Taky už se těším na hory…jedeme zač. února, tak doufám, že na Šumavě bude nějaký sníh! Jen je to trošku blbej termín…bohužel v závěrce…ale za jeden měsíc toho moc nebude, tak snad to nějak stihnu. Musím!

A taky se těším, že až se pořádně vykurýruju, vyrazíme někam na véču. Včera jsem měla narozky, ale jelikož mi bylo blbě a z práce jsme přijela v 7 večer, nikam se mi už nechtělo. Martin tedy ukuchtil véču (nudličky z roštěné s hranolkama…mňamka veliká......jé pardon hubnoucí parto!:-)))) Anežka tedy už ráno nechtěně práskla, že dostanu podprdu. Byla slaďoučká…povídá mi „vzala sis maminko tu novou podprsenku?“ Pak si to uvědomila a hned povídá „Tedy tu starou podprsenku!“ No a pak si chci koupit ještě nové lyže…kdo to tu psal? Teď nevím, Monča?…Taky mám ještě rovné…prostě exot. Jenže s Anežkou nějaké pořádné kopce nemají smysl a na Šumavu mi to přišlo fuk. No, už ale asi uzrál čas na nové ski :-)))
Tak to byl takový „natěšený“ komentář…jo a na to jaro se taky těším!!!!!!!!:-)))) A moc!!!!!!!!­!!!!!!!

Tak se mějte moc krásně!

Papa Blanka  

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 12.01.08 20:14

Ahoj všem,  

Blani, všechno nejlepší k narozeninám !!! Vůbec jsem netušila, že jsi taky kozorožka :o) A tímto gratuluji i Ivče - kozorožce, sice nemám seznámek, takže si nepamatuju datum, ale musí to být někdy v těchto dnech. Takže vám oběma - hodně zdraví, ať si vás mužíčkové rozmazlují nejen v den narozenin a děti ať dělají víc radosti a míň ničí nervy :o)) Blanko, gratuluju k uzávěrce. U nás už taky to nejhorší opadlo, vše za loňský rok je hotovo. Ovšem teď se začínám babrat v letošním roce,  v pondělí poprvé týdenní report za leden a je tam spousta změn, v pátek jsem makala na přípravě všech změn jak blázen, ale zdaleka vše nemám připravené, tak to snad nějak zmáknu. Holky, visí nade mnou hrozba dvou dalších školení, ještě nevím kdy a kde, ale asi to zase bude v Itálii :o(( tak si zase zacestuju. Ach jo, mám tolik práce, radši bych seděla na pr…eli v kanceláři.  

Dančo, to je fajn, že kila jdou dolů. Já se pořád babrám okolo těch 67, včera u mě byla večer kámoška a vymlaskly jsme láhev vína a ještě brambůrky a křupky, takže ráno jsem na váhu ani nelezla. No nezbývá mi nic jiného, než se snažit jíst zdravěji. Na těch služebních cestách to ovšem moc nejde, tam je to ráno bageta, v poledne bageta … takže budu-li cestovat, s váhou se nehnu. Ach jo.  

Ivčo, o tobě vím, že jsi jiná váhová kategorie (pamatuješ naše debaty v naivním kačátku ?) takže se musíš dobře bavit, když čteš naše parametry. Tak holky aspoň někdo z nás má prima váhu „bez práce“ :o)))  

Včera byla Hanička večer u babičky, přišla až dnes před polednem, takže jsem měla čas se věnovat Jírovi. Je to něco úplně jiného jen s jedním, jak jsou oba, pořád řvou a pošťuchujou se (pak mi předvedli mega řádění před obědem, že jsem ječela jak pominutá) … ale to přece všichni znáte (asi až na Blanku :o)) Pak když jsem vařila si půjčil počítač, koukala jsem jak blázen - našel si hry (takové ty základ windowsovské) a všechny ikonky si umístil na plochu, to já jsem objevila teprve nedávno, jak se to udělá !!! Docela si zahrál solitaire, mám z něj radost, jak to pochopil, šikulka. Odpoledne jsem šla s Haničkou, kámoškou a její Kačkou na chvíli ven. Kačka má dnes narozeniny, tak pak šla Hanička asi na dvě hodiny k nim oslavovat a zase jsem byla s Jírou sama. Upekli jsme koláč (dala jsem si jen kousek místo večeře), Jíra mě pak ale namích. Chtěl rozepnout tu přezku na formě, tak jsme čekali až vystydne. Jenže když jsem ho pak volala, on neměl čas, tak jsem koláč naporcovala sama. No a samozřejmě všechno špatně a vůbec ho pak nechtěl. Místo toho snědl k večeři tři chlebíky se sýrem. Až večer před spaním konečně řekl, že by tedy měl chuť na koláček, tvrdá palice povolila, chuť zvítězila :o)) ale jen si kousnul a nechal si ho na ráno. Hanička byla u Kačky nadšená, chtěla by tam chodit víc, ale kámoška se moc nadšeně netváří (bydlíme na dohled od sebe už od dětství, ale ani tehdy jsem já k nim skoro nechodila, spíš ona k nám. Já mám tedy pochopení, ale vysvětlujte to dětem!). Jsem ráda, že i naše holčičky jsou kamarádky. S touhle kámoškou já navíc ještě pracuju asi 5 minut od ní, takže spolu ráno jezdíme autem. Jen jejího manžela moc nemusím :o((  

Dančo, na bordel my trpíme pouze co se týče hraček. Nádobí, prádlo, poštu atd. se nám daří udržovat pořád ve snesitelném stavu, na špínu chodí paní, takže opravdu jen ty hračky, které se válí všude a na jejich úklid jaksi nejsou lidi :o)  

Mám pocit, že jsem ještě něco chtěla, ale nemůžu si vzpomenout, tak končím.
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8709 příspěvků 12.01.08 20:15

Ahoj holky,
Blani já mám taky ještě rovné lyže. A přiznám se, že je mi to docela jedno. Na hory jedeme poslední týden v únoru, jak se láme do března, takže kdoví, jak to bude se sněhem. Přiznám se, že je mi líto vyhazovat peníze za lyže, když jdeme lyžovat jednou za rok. A lyžuju ve šponkách, které mám od 7 třídy!!! Což je už… počítám …ježiši kriste 20 let!!! No jsou jako nové :o)))  

Ivi, to je fajn, že jsi se ozvala, napíš něco o klucích, jaké byly svátky. Chybí mi zprávy o Mojánkově zlobeníčku a chytré hlavičce.  

Včera jsme si byli zaplavat. Bylo to super, ještě jsme vklouzli do páry a do relaxační vířivky. Pak jsme se stavili k jednomu známému a ten půjčil manželovi banjo. Hrůza Jiři mysli na mě! Je to strašně hlasité a manže pořád pydliká, zatím se držím, ale přiznám se, že banjo nesnáším asi stejně jako dudy. Blééé.  

Dneska byl super den bez dětí. Je to hrozné, že se raduju, když nejsou doma, ale je to tak vyjímečné, že nelze jinak. Ráno jsme dlouho spali a pak jsem si četla noviny a pak teda samozřejmě prala, uklízela tu výše popsanou hrůzu a den utekl tak, že už jsme si pro ně jeli. Teď jsou doma a plní si svůj abstinenční počítačový deficit. Já se půjdu dívat na Tristana a Isoldu, tak papa.  

Dana a kluci

 
DanaCe
Echt Kelišová 8709 příspěvků 12.01.08 20:18

Jé Jiři teď jsme psali obě zaráz.
Blani samozřejmě všechno nejlepší k narozeninám. Hodně zdravíčka a ať ti Anežka roste do krásy!!!
 Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 12.01.08 20:18

Jo už vím, co jsem ještě chtěla. Jitrocelový sirup je docela fajn, Jírovi se choroba výrazně zlepšila, teď už jen trošku kašle. Mě začalo včera bolet v krku, bych se z toho picla, tak jsem začala užívat taky a dnes je to pryč !! Na:,–(ila jsem ho i Haničce, včera se zdálo, že se jí spouští rýma a dnes taky dobrý. Koupili jsme i ten echinaceový a dávám dětem denně lžičku a sama beru tři, tak doufám, že to bude mít účinky (aspoň psychologické) a neberte mi prosím naději, to je to poslední, co mi zůstává :o)))))
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8709 příspěvků 12.01.08 20:19

Bože psaly s Y jako ženy. Omlouvám se.

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 12.01.08 20:40

Ani nevíš, jak moc ti rozumím. Já nesnáším jakýkoliv nástroj, když se na něj jen tak brnká nebo zkouší. Ovšem kapela s banjem je zase úplně jiná káva … ale ty manželky hudebníků to mají těžké, že?  

Lyže já mám od 7.třídy taky rovné a dlouhé, ale už je na nohy nevezmu. Nestála jsem na nich snad 15 let!!! Je to vůbec možný? V mezidobí jsem párkrát stála na běžkách, ale na sjezdovkách fakt naposled ve čtvrťáku na VŠ. S manželem jsme spolu 16 let a určitě jsem po tu dobu sjezdovky na nohou neměla, takže vlastně víc než 15 let. Letos se chystám na hory od práce a rádi bychom to zkusili s dětma (i když Jíra mi říkal, že on bez hůlek jezdit nebude, takže prý mám smůlu … a Hanička se bojí už teď - jsou celý já :o)) a pro tuto příležitost mi ségra slíbila půjčit její carvingy, které si loni pořídila a použije je taky asi tak 4× za sezónu, ona dřív jezdívala na těch mých, takže má co oplácet :o)) Prý to na nich jde samo, takže jsem zvědavá - jestli k tomu tedy dojde - jak si s nima budu rozumět.  

Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 13.01.08 22:16

Dano, Tomík jde v Mojdových stopách, takže jejich hlášky - to je na denním pořádku, občas se musíme s manželem hodně držet, abychom nevybuchli smíchy před nima… Je toho denně několik kousků, ale jak si to nenapíšu, je to z hlavy fuč :(.
Jo, pamatuju si jednu někdy před týdnem. Mojda navrhoval Tomáškovi, aby s ním šel spát do jedné postele a Tom, který měl trochu rýmu, mu říká: Mojdo, to nemůžu, mě není dobře, tak s tebou nemůžu spinkat, byl bys ode mě nemocnej, víš?
A pak mají takovou bratrskou soudržnost. Třeba Tomíka za něco hubuju a Mojda ho odtáhne a za rohem mu řekne: Tome, nic si z toho nedělej, maminka má nějakej špatnej den… No, a tohle je u nás fakt denní chléb :).

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 14.01.08 07:31

Ahojky,

o víkendu jsem byla s dětma sama, páč manžel má nějakou práci, tak se musíme vystřídat. Tak jsem aspoň něco navařila do zásoby :o) S dětma to docela šlo, včera jsme byli necelou hodinku venku, Jíra se dobře zabahnil. Tohle nejvíc nesnáším, led a k tomu bláto, ale co se dá dělat, je to jen špína :o) Po procházce jsem pustila nějakou pohádku, kterou jsme asi před 2 lety pouštěli denně a oni si ji vůbec nepamatovali, to mě překvapilo. A já jsem si u toho hezky zdřímla :o) Jíra už půjde dnes do školky (teda snad), sice ještě trošku kašle, ale jinak mu nic není, tak snad to půjde.

Večer jsem s nima plánovala v pokojíčku, jak bychom dali nábytek. Vystěhovali jsme jim tam totiž téměř všechny hračky z obýváku (kvůli stromečku) a nemají tam žádný nábytek, tak je to v bednách na zemi a vypadá to šíleně, uklidit se to nedá. Plánovali jsme jim pokoj zařídit, až než půjde Jíra do školy, ale asi to uděláme na dvě etapy a knihovničky a regály pořídíme dřív, na psací stolky necháme místo a pak nebude problém je dokoupit. Tak jsem z toho nadšená, jen to teď zrealizovat :o) Nemáte někdo něco pro inspiraci?

Tak se mějte
Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8709 příspěvků 14.01.08 10:26

Ahoj při pondělku,
my jsme včera odstrojili stromeček a všechnu vánoční výzdobu a odpoledne jsme se jen povalovali. Ono je to občas taky potřeba. Celý týden lítáme jak hrom, tak aspoň o víkendu trošku „voraz“
Jiři s těma pokojíčkama je to u nás tak. Bydlíme v rodinném domku, který patří mému tatínkovi - zdědil ho, ale naši bydlí celý život jinde. Domeček byl prázdný a jak jsem se vdala - před 13-ti lety, tak nás tam naši nechali bydlet. Jenomže otec celý život šíleně zasahuje do dění v domku. Sice se to postupně, jak stárne zmírňuje, ale stejně musíme cokoliv děláme konzultovat s ním. Je šíleně konzervativní a všechno hrozně těžce nese. Kolem všeho )výměna oken apod..) jsou spory. Domek měl tři místnosti. Jedna z nich je jeho. Říkáme tomu skanzen, protože tam je starý nábytek a je to naprosto nevyužitá místnost k ničemu. Má ji jen z piety, že je to jeho dům. Dvě místnosti nám samozřejmě nestačili a tak jsme před 8 lety přistavěli do dvora jednu místnost - to je Tomíkův pokoj. Je to taková atipická stavba, tak akorát pro jedno dítě. Nemá klasické rozměry pokoje. Takže teď máme tři místnosti. Obývák, Tomíkův pokoj a ložnici ve které jsou v rohu manželské postele a přes skoro celou zeď skříň, jinak je zařízená jako děcák pro Matěje. Letos to vypadá, že snad otec chce na mě přepsat barák, ale místnosti se nechce vzdát. Je to šílená situace, kterou nikdo z našich známých nechápe. Jsou okamžiky, kdy bych se nejraději odstěhovala, jenomže už jsme tam tolik investovali a jsme tam jinak šťastní, že nám nezbývá než čekat. Otec vešekeré debaty na téma pokojíček odmítá. No ale jinak v tom ložnico-pokojíčku máme police z IKEA - ten Billy systém. V tom jsou různé ikeové bedýnky s hračkama, knížky. Je to takový styl jak ve školce, ale pro tuto věkovou kategorii myslím dobrý. Pak stačí přikoupit dveře a může z toho být skříň. Každopádně zařizovat děcký pokojíček a vůbec cokoliv doma, je strašně příjemná záležitost. Moc ráda to dělám.  

Tak jsem se vyplakala a jdu něco dělat.
Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 14.01.08 12:53

Ahoj Dančo,

to jsem vůbec netušila, že to máte tak složitý. Hlavně, ať to na tebe tatínek přepíše, ať pak jednou nemáš nějaké dědické potíže (ani nevím, jestli máš nějaké sourozence).
A oni do toho skanzenu jezdí, nebo je plně nevyužitý? Jestli tam třeba jako malý bydlel, chápu, že na to má vzpomínky, ale zase takhle vám bránit v bydlení … když už to jednou dovolil.

Naše děti mají pokoj celkem veliký, je to obdélník asi 6×4 metry. Budou tam oba, do té doby, dokud se snesou. Myšlenku, že budou každý jinde, rozhodně zavrhují. Až jednou nebude babička, jeden z nich bude moct být v pokojíku po ní, ale to zatím netřeba řešit. V tom velikém pokoji je na jedné kratší straně okno, na druhé dveře a vestavěná skříń. Celý zbytek je volný, u zdí proti sobě mají postele a uprostřed krámy. Takže nějaké police to nutně potřebuje. Taky uvažuju o nějakém regálovém systému, ale asi nez Ikea, tam je to na mě všechno nějak moc moderní. Nedaleko od nás na Kocandě (kousek tam odtud jsem dřív pracovala) je obrovský obchoďák s nábytkem, většinou domácí výroby, takže jde jen o to, abychom se s manželem zhruba dohodli co, za kolik a jeli se tam podívat.
 Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.01.08 14:05

Jiřino, tak s tím, že máš ve snesitelném stavu nádobí a poštu, to mě ani neděs :)!! Já teda papíry nezvládám, náš barový pult je snad líheň všech možných i nemožných papírů :( a dokladů. Jeden den se na to vrhnu, roztřídím, uklidím a za týden to tam vypadá stejně :(, brrr!  

Jinak díky za gratulaci, slavím 15.!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8709 příspěvků 15.01.08 12:39

No má k tomu citový vztah. Když byl na vojně a jezdil domů, tak pomáhal svému strýci ten dům stavět. Ovšem spíš tomu za ty roky uvěřil, jako tomu co povídá. Protože domů se z vojny dostal na opušťák až po roce a na vojně byl o 5 měsíců dýl, protože v tu dobu byla nějaká Karibská krize, či jaká. Takže to asi tak úplně nebude. V pokoji je starý gauč na kterém spáváme na střídačku, já nebo manžel, podle toho, kdo ráno dřív vstává. Tom spí ve svém a jeden z nás s Matějem na tom manželském dvoulůžku. To kvůli jeho časté nemocnosti, všechny jeho nemocnosti jsou provázené velkými horečkami. A taky pořád čekáme, že už… když tam v podstatě v tom pokoji bydlíme.  

Mám ještě bráchu. Ale naši nám už od mala říkají, co koho bude. Já barák, brácha má byt po babičce a zdědí byt po našich a chatu. Ale to jsou samozřejmě předčasné úvahy, protože než k tomu dojde (a ať to samozřejmě hrozně dlouho ještě není!), tak mně bude skoro sedumdesát a brácha je o 6 let starší. Čili nám to třeba bude už jedno. Jinak domeček máme myslím moc pěkný. A prostoru je jinak taky dost. Obytná plocha je kolem 120 m2, cca. Na úklid to stačí až nad hlavu.  

Jinak jak vidím, zase tu trpíme samomluvou! V Brně od rána prší, je hnusně. Za chvíli musím pracovně vypadnou a vůbec z toho nemám radost.  

pa Dana  

Jo holky, ještě jsem se chtěla zeptat, co máte doma za domácí zvířata?

 
DanaCe
Echt Kelišová 8709 příspěvků 15.01.08 12:41

Ivi, k Tvým narozeninám také samozřejmě všechno nejlepší. 15 je krásný věk :o), tak hodně zdravíčka a štěstíčka!!!
A napíšeš nám ještě někdy?
 Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8709 příspěvků 15.01.08 12:45

Jé Ivi, omlouvám se, nevšimla jsem si, že jsi mi psala víš. Je to super, když si kluci takhle hrají. Naši jsou taky fajn. Ráda je poslouchám, když o tom neví. Tom organizuje a poroučí, co kdo bude dělat a Matěj je většinou šťastněj, že se mu starší bratr věnuje, tak by si nechal všechno líbit.  

Jinak mám zá:,–(ní hlášku všem hubnoucím! Nemáme nadváhu, ale podvýšku!Včera kluci poslouchali Hurvínky a já jsem myslela, že se skácím. Konečně jsem na to kápla. Ale teď už vážně končím.

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 15.01.08 13:07

Ahoj všichni - a hlavně Dančo - podvýška jako argument je super :o)) Ráno jsem stála na váze a je tam pořád skoro 68. A to jsem našla nějaké záznamy z loňska, kdy jsem v březnu měla 63!!!

Manžel mi volal, že babička doma upadla - zamotala se jí hlava, našel ji na zemi, bacila se do hlavy, odřela si loket. Má prý bouli nad okem, pak začala blábolit z cesty, tak jí zavolal záchranku a odvezli ji na Karlák :o(( tak zase máme komplikace. Navíc já jsem zítra v té Itálii, manžel měl někam jet pracovat, ale asi to bude muset zrušit. Já jsem si na čtvrtek domluvila částečně náhradní volno za zítřek a vyberu si půlden dovolené, takže sem nemusím. Jedeme s Jírou na logopedii, pak jsme se rozhodli stavit se v nábytku podívat na nějaké ty skříňky pro děti. Manžela to taky nadchlo, takže jsme rozhodnuti realizovat. Uvidíme, jaká bude nabídka.

Jinak za nás v práci rozhodli, že se máme přestěhovat do jiné kanceláře (jsme tu 2, ta nová je pochopitelně menší), protože do té naší se nastěhuje jedna managerka, která má mít samostatnou kancelář a zatím nemá žádnou. A jelikož my sedíme vedle jejího oddělení, padlo to na nás. Ta nová kancelář je úplně na druhém konci a donedávna v ní seděl náš ajťák, který tam kouřil, takže šílené smrdí, ač ji vymalovali a mají vyčistit koberec :o(( Mělo to být dnes, ale ještě nejsou ty koberce, takže se to přesunulo. Kolegyně říká, že už jim na to s..e, dostali jsme to příkazem a nedostaneme na to žádnou pomoc, takže budeme vyčkávat.

Tak se mějte
Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 15.01.08 13:59

Jiřino, co se týká nábytku - my taky nějak nejsme na Ikeu, nevybrali jsme si tam, tak jsme si vyhlédli nábytek v Domestavu. Jenže to teda není nic levného. nakonec jsme odtamtud koupili nábytek jen do herny, do dětských pokojů jsme kupovali v Želvičce. Nevím, jestli mají prodejny i po republice, mrknu na net a dám ti sem přímo odkazy. Třeba aspoň jako inspiraci.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 15.01.08 14:01

Jiřinko, a jinak jsem natvrdlá - samozřejmě i tobě přeji vše nejlepší k narozeninám, nemám teď dost času, abych otevřela seznámek, ale když jsi ten Kozoroh, pravděpodobně jsi už taky slavila nebo slavíš!!! Takže vše nej a hezky si to užij!!!

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 15.01.08 14:04

http://www.jandik.cz/…e_pokoje.htm

k Domestavu je dokonce zde na emimču diskuze: https://www.emimino.cz/modules.php?…  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8709 příspěvků 15.01.08 14:34

Jiři, přeju ať je babička brzo OK. Snad ji jen zakolísal tlak! Stane se to vždycky, když se to nejmíň hodí, viď. Tak na Vás myslím.
D.
Teda holky, jak to, že se Vám nelíbí IKEA. Bez ní bych zemřela :o)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »