Maminkou s emiminem už pár let - lyžařský od Dany

Rodičovství

Našemu odjezdu na hory předcházelo moje týdenní sýčkování, že to stejnak nemá cenu, že nebude sníh. Kromě „éčka byla nejnavštěvovanější stránkou stránka s počasím a zimními středisky na IDNES, kde jsem sledovala, jak to mizí a nevěřícně kroutila hlavou nad poznámkou u lyžařského střediska Bílá podmínky pro lyžování výborné.

Další, pro mě „temnou stránkou jakéhokoliv odjezdu", je balení věcí. A na hory - to je snad přehlídka naprosto všeho potřebného. Od plavek až po ty lyže, boby, hůlky, lyžáky, sněhule, normální boty, papuče …

Už třetím rokem jezdíme do Beskyd na Bílou do hotelu Pokrok (má isvoje webové stránky, kdyby někoho zajímalo). Jsme tam docela spokojeni. Je teda pravda, že my nejsme žádní nároční klienti a ubytování tam nám docela postačuje. Hotel se skládá z hlavní budovy, za kterou jsou dvě dřevěné třípatrové budovy. V každém patře jsou tři - čtyři dvoupokoje. Tzn., že každý dvoupokoj má tři postele a v předsíňce společnou sprchu a WC. Zařízení pamatuje jistě počátky ROH a zájezdy SSM, myslím, že kdybych pořádně prohlídla povlečení najdu tam poznámku majetek KSČ, ale nám to neva. Sprcha s WC je poměrně rekonstruovaná a ostatní nám je jedno. Chybějící postele - my čtyřčlenné rodiny vždycky doneseme z pokojů těch, kterých je míň - jezdíváme totiž velká parta. Tentokrát nás bylo16 dospělých a12 dětí. Měli jsme ubytování s polopenzí. Tzn. ráno švédské stoly - klasika, ale najedli jsme se a večer večeře. Letos jsme teda byli překvapení, protože to nebylo opravdu nic moc. Jenomže my už jsme sehraná parta a tak každá rodina veze z domu výslužku na večer. Já jsem letos vzala toustovač a velice se osvědčil. V přízemí toho našeho domu, je „společenská místnost" s TV, kterou náš Matýsek vloni nazval „obývákem" a u toho už zůstalo.

No ale abych se dostala k tomu lyžování. Když jsme dorazili, můj pesimismus nabyl vrcholu. Sníh ležel opravdu jen na sjezdovkách. Tomáš s manželem se hned, jak jsme vybalili věci - vypadalo to, že jsme snad přijeli dodávkou, protože tolik věcí se do osobáku nemůže vejít!!, převlíkli do lyžařského a vyrazili na svah. A ten nám leží přímo u hotelu, takže na pokoji obujete lyžáky, v lyžárně vezmete lyže a jdete 15 metrů na pomu - aostatní mohou koukat z okna jak vám to jde a kolik je na svahu asi lidí. Což je naprosto super a je to to, proč tam opakovaně jezdíme. Malé děti nemusí celou dobu postávat pod svahem, ale mohou být v „obýváku"a my rodiče můžeme nerušeně lyžovat.. Nebo můžeme asi 50 metrů na protější svah, kde je nová čtyřsedačková lanovka a sjezdovky téměř všeho druhu, modrá, červená a zelená.

Celý týden bylo krásné slunečné počasí, sníh byl nakonec naprosto super, 2× denně ho upravovala rolba, večerní lyžování, no prostě paráda paráda. Tomík už lyžuje jako drak a Matýskovi jsme zaplatili lyžařskou školku. Moc ho to bavilo, nevztekal se a příští rokuž bude určitě lyžovat sám. Je to sice drahé, ale zázemí lyžařské školky je rozmanité a děti dokáže zaujmout. Kromě barevných branek, tam mají ještě lyžařský kolotoč, posuvný pás - sjede kopeček, vleze na pás a ten ho vyveze jako eskalátor nahoru a malý dětský vlek.. Takže náš denní program byl, budíček 7.20 - snídaně - lyže - polední pauza - lyže do 16.00h a potom volná zábava. V 18.00 večeře, nevylyžovaní mohli na večerní lyžování a my ostatní jsme se bavili v obýváku.

Vprostřed týdne Matýsek slavil narozeninky, bylo to moc pěkné, děcka mu koupili a nafoukli nafukovací balonky a rozházeli je po pokoji, buchli jsme dvě dětská šampáňa a pak dostal dárečky. Od nás dostal tu stavebnici SEVA - kupodivu sklízí veliký úspěch, tři CD s Hurvínky a knížku Čmelák Aninka..

Kromě lyžování byl ještě manžel s Tomíkem v aqvuaparku ve Frýdku Místku, ze kterého se vrátili naprosto nadšení a dvakrát byli v hotelu hry od Lyžařské školky pro malé děti.

Poslední večer jsme ještě měli vyhlášení lyžařských expertů - předávání diplomů, medailí a sladkostí dětem. Ty se na to pochopitelně strašně těší a celý večer lítají s opravdovými medailemi po obýváku!

Týden utekl strašně rychle, bylo to moc fajn, nic jsem nemusela dělat a mohli jsme trávit veškerý čas spolu.

Loučím se lyžařským pozdravem SKOL SKI

Dana a kluci (Tom 11/Matěj 5)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Jirina
Extra třída :D 13113 příspěvků 02.03.08 15:29

Jejda to je rychlost, Šárko nebo Lesino dík moc za rychlé uveřejnění, Dančo, tobě jsem ještě v minulém deníčku popsala jak vložit fotky.
Jiřina    

 
Jirina
Extra třída :D 13113 příspěvků 02.03.08 15:37

Ahoj vespolek,  

Přidám i naše zážitky z hor. Bylo to krátké, ale fajn.  

Vyrazili jsme ve čtvrtek ráno, co šlo jsme sbalili večer a nanosili do auta, děsila jsem se, že se to tam nemůže vejít, ale vešlo :o)) Ráno jsme vstali asi v 7, dobalili zbytek a něco po osmé jsme vyjížděli - docela rychlé vypravení a to jsme i snídali a děti jsme nezaškrtili :o)) Celou cestu jsme slyšeli pořád dokola - kdy už tam budem? Dorazili jsme něco po desáté. Hory úplně holé, jen dole zasněžená sjezdovka na Špičáku (Byli jsme v Albrechticích v Jiz. horách v soukromé chalupě našich známých, o kterých jste ode mne už slyšeli - byli jsme s nima v létě na vodě).
Zaparkovali jsme za chalupou a tam překvapení - asi patnáctimetrový plácek mezi lesem a chalupou ještě nestihl roztát, takže hurá, máme sníh! Ještě jsme ani nenanosili věci do chalupy a Hanička už měla lyže na nohou. Kopeček to byl velmi velmi mírný jak pro opravdové začátečníky, tatínek s kámošem vzali lopaty a naházeli nám tam ještě shrabaný sníh ze stran, takže paráda. Hanička sjížděla dolů většinou za ruku, pak si sedla na hůlku a jako na vleku jsem ji vytáhla zpátky. Jíra byl jak hadrák, stál na lyžích neaktivně a když nevěděl co, zřítil se. Pak už lyžovat nechtěl. Po obědě jsme vyrazili na procházku, sjezdovky by okolo byly skvělé, asi 300 metrů od chaty dětský vlek na mírném kopici (nahoru tahá pouze lano), ovšem sněhu ani ň. Totéž na druhé straně kopce, všechno holé, aspoň jsme se pohoupali na visících pomách :o)) Jen na Špičáku mají sněhová děla, takže tam byly v provozu všechny vleky včetně dětského. Rozhodli jsme se, že tam vyrazíme zítra a zkusíme děti do školičky, ale nejdřív ať si to ještě osahají na našem plácku za chalupou.  

Odpoledne jsem padla, viróza nemilosrdně pokračuje, tatínek vzal děti a přes hodinu jezdili před chalupou. Večer jsme nevěděli co s dětma, tak jsme je v 8 uložili a usnuli jsme s nima :o))  

 

Ráno opět na plácek za chalulpou, Haničce už to šlo docela pěkně, i když sama nezatočí, ale nebála se a nepadala a stála na lyžích pevně. Rozhodli jsme se po obědě zajet dolů na Špičák. Jenže ouha, začalo pršet. Nicméně naši známí že lyžovat jdou, vleky fungujou, střídavě pršo-sněží a aspoň tam nebude tolik lidí. Ve 2 jsme tedy taky vyrazili. Vzali jsme si lyže i my, tatínek je zatím nechal v autě. Bohužel školička už měla plno, tak jsme děti vzali na kopec sami. Jenže tatínek si zapomněl hůlky :o)) takže si vzal moje a děti střídavě vytáhl kousek nahoru a dolů sjížděli. Kupodivu i Jíra, který tvrdil, že lyžovat vůbec nebude. Tak nás napadlo zkusit to na vleku. Ptala jsem se vlekaře, jestli to zvládnu nahoru s Haničkou - prý bez problému - nejdřív jsem si to zkusila sama, jestli jsem schopná sjet bez hůlek (nebyl to nijak prudký kopec, ideální pro začátečníky). Šlo to, tak jsem vyjela s Háňou. Bez problému :o) Akorát výstup z vleku nám moc nešel, nejvyjížděla jsem posledních asi 10 metrů, které byly prudké a zledovatělé. Ale ani jednou jsme nespadly. Dolů jsem jezdila s Haničkou za ruku a musím říct, že se nám to oběma moc líbilo. Nakonec u toho křičela Jupí, paráda, jupí, paráda, jestli existuje nějaký hormon štěstí, tak z nás musel tryskat :o)) a do 4 hodin než končily vleky jsme si to moc pěkně užily. Střídali jsme se s tatínkem, který si došel pro lyže a jezdil s Jírou, permice totiž měli na celý půlden a za hodinu ježdění se nám nechtělo platit 4×, takže vždycky než sjeli oni, my jsme si dole kousek vyšlápli a čekali na ně. Jediný nešvar byl sněho-déšť, chvílema jen déšť, za chvilku jsme byli úplně mokrý, ale naštěstí ne až skrz. Děti měly helmy, takže vlasy zůstaly v suchu a bundy tak akorát vydržely až do chalupy, spodní vrstvy byly suché. Jen mně se totálně promočila čepice, měla jsem úplně morké vlasy a to svoje nastydnutí si důkladně přiživila. Na druhou stranu je na lyžování v dešti ideální to, že to ostatní vzdají a byli jsme na té části svahu skoro sami, nehrozily dole fronty ani se nám nikdo nepletl pod nohy ani my nikomu, ideální podmínky :o))  

 

Chtěli jsme jít ráno určitě znova. Jenže večer začlo pršet a pršelo až do rána a bylo po všem, vleky se zastavily, foukal vítr, takže jsme se rozhodli to odpískat a jet domů. Nicméně i ten jeden den stálo za to, aspoň jsme zjistili „jak na to" a ujistili se, že i my nelyžaři lyžovat můžeme i s dětma. Příští rok už se budeme jenom zlepšovat :o)))  

 

Náhradní plán - návštěva Libereckého Aqua parku - se kvůli mému nastydnutí taky musel zrušit, takže nezbylo, než jet rovnou domů, k velké nelibosti dětí (ale co se dá dělat, když to nejde, tak to prostě nejde).

Cestou domů jsme chytli úžasnou zácpu na Liberecké dálici, až ze zpráv jsme dozvěděli, že na dálnici spadl sloup vysokého napětí, my jsme popojížděním strávili skoro dvě hodiny, no hrůza, ale domů jsme dojeli. Nebýt mého nastydnutí, bylo by to úplně super.

Do galerky jsem vložila tři fotečky, tak odkazy na ně, ať nemusíte hledat:

https://www.emimino.cz/…P2280056.JPG

tady je Hanička v lyžařské výbavě na plácku za chalupou, jak sama nazvala, že už je opravdová lyžovanička.

https://www.emimino.cz/…P2280057.JPG

to je Jíra na „vleku“ taženém tatínkem

 

https://www.emimino.cz/…P2280048.JPG

to je pohled na Albrechtice z naší strany, to bílé naproti je jediná funkční sjezdovka, my jsme jezdili zhruba ve spodní třetině či čtvrtině.

 

SKOL !!!

 

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13113 příspěvků 02.03.08 15:38

Hergot ty mezery mám nějak příliš velké, nevím, proč se tak stalo, omlouvám se.
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 02.03.08 17:07

Jiři super, to jste se měli báječně. U nás byl sníh proto, protože tam jsou sněhová děla a ten týden před tím byl mráz, takže urputně zasněžovali.
Ještě jsem ani nepopsala svůj „žlučníkový záchvat“. To je tak, když je někdo pažravec a po večeři splácá sladké, slané, mastné, alkohol a tak pořád dokola a nemá žlučník už 5 let, tak je to  těžký. Ale myslela jsem, že to bude má poslední hodinka. V noci jsem navštívila onu místnost 7× a pak ještě několikrát, ale to už jsem nezvracela, ale …
Druhý den jsem měla 38,2 a byla jsem slabá jako moucha. Naštěstí měli holky různé léky, tak jsem si něco 2× lupla a bylo OK. Do konce týdne už jsem byla disciplinovaná a už NIKDY nebudu takhle žrát!!!  

Manžel má dnes 45 let, tak jsme mu ráno s klukama přáli. Oslava bude až příští sobotu. Já jsem dnes udělala tři WC obrázky, nabarvila a usušila vlasy, vysála, vytřela a teď žehlím. Mám ze sebe dobrý pocit. Kluci hrají s tatínkem O:,–(níky z Katanu , Matěj říká Otazníky.  

Kdepak se nám poděla Klea? Delší dobu ani čárka?
papa D.  

PS: Jo ještě jak je ten vichr, tak včera se sousedům vyvrátila stará švestka, naštěstí k nim na zahradu a tak, že jim nic nerozbila a nám na dvůr přilítla stříška z komína, naše není a sousedům taky nechybí, tak nevím komu ji udáme. Nechtěla bych být teda zrovna venku a dostat s ní do hlavy!!  

Jiři díky moc za cestu fotka - galerka. Večer to taky zkusím.  

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 02.03.08 21:19

Ahoj,
Dano, Jiřino, lyže jste si užily fakt parádně! Když teda pominu Danin žlučníkový záchvat a Jiřinino nachlazení ;-)

Já se po víkendu neskutečně těším do práce… Děti na přesdržku - 2 dny doma, kdo by se divil. Dnes odpoledne jsme teda byli v Ikee a prckové si prvně vyzkoušeli tamní koutek. Na poslední chvíli, mají limit 6 let a 120 cm což Míša už lehce překračuje a paní se trochu ksichtila. Ale líbilo se jim, já nakoupila ve větším klidu než s dětmi. Při každém hlášení pro zákazníky jsem teda měla tlak asi 180 :-)))
Míša už je v pohodě, párkrát za den sice smrká a po ránu ještě trochu kašlala, ale do školky už zítra jde. Babička tu byla 2 dny a měla jsem dost. Je sice naprosto soběstačná a na Míšu dá pozor, ale v mnoha ohledech jako dítě, nebo spíš horší. Např. má už docela problém s hygienou, je to děsně trapné a nepříjemné, ale nevím jak jí to dát najevo… Ty 2 dny jsem nějak přežila, bydlet s ní déle bych asi nepřežila… Nebo bych ji musela zařadit do řady mezi děti a důsledně vychovávat… Aááách jo, jaká budu já až budu stará????
No nic, jdu spát, dobrou!
 Katka

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 03.03.08 07:36

Ahoj vsem!
Boze muj, jeste jeden takovy vikend a nepreziju to ve zdravi- kluci byli vyslovene odporni…vcera, jakmile prestalo lit, tak jsem je vytahla ven, ze zajdem do cukrarny na zmrzku- a cestou jsem mela chut je nechat stat uprostred chodniku a odejit „do poli“…  

Jiri, Dani, fajn, ze jste si hory uzili…
Za chvilku jedeme do MC domluvit se organizacne na karneval a na tvoreni s detma, tak jsem zvedava..:-) kdyz bude nejhur, tak deti proste „zapomenu“ v autobuse:-)))
Zatim pa, Z. a spol.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 03.03.08 07:53

Zuziky, teď jsi mě pobavila :). Chystám se sem totiž právě napsat, že víkend byl moje noční můra, takže si na příští týden zabírám deníček, název vím už teď: Deník zoufalé matky aneb Jak (ne)zvládnout výchovu… Pokud teda nejste žádná v pořadí a nemá nikdo nic proti,vypotím  článek na toto téma. Včera už jsem sáhla po dvou odborných knihách, jenže.. pořád si nemohu pomoci, ale spoustu věcí, které mám teoreticky zvládnuté, mi pak do praxe prostě aplikovat z různých důvodů nejde, už třeba jen proto, že v tu chvíli bych se ráda odborně věnovala výchově jednoho, ovšem ve stejnou dobu se mi sekne i ten druhej, a to už je fakt trochu na psychouše :D. Nebo spíš :(.  

Všem přeji co nejpohodovější dny, mě se to poslední dobou nějak nedaří… grrr.
Ivča a ti dva, co mně ničí nerovovou soustavu :)    

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 03.03.08 07:54

Jé, máme novinku, že jo? Jdou vkládat obrázky přímo do textu!!!! Nebo jsem si toho dřív nevšimla?  

 
Jirina
Extra třída :D 13113 příspěvků 03.03.08 09:01

Ivčo, Zuzko, ani nevíte, jak vám rozumím. I na těch horách jsme si užili perné chvilky, pokud děti zrovna nejsou zabavené, jsou fakt na zabití. Na rozdíl od vás mám naštěstí možnost celý týden „odpočívat“ v práci, takže těch momentů pak není tolik … nikdy jsem se v pondělí netěšila do práce jako teď, že si od těch raubířů odpočinu :o))
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 03.03.08 11:56

Ivi na deníček se moc těším, ještě bych tam přibrala - jak se nezbláznit z manžela.
Jsem po týdnu v práci a je toho moc, ozvu se večer z domu.
 Dana

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 03.03.08 13:30

Dano, na tohle téma bych se moc rozvášnila, to radši vynechám :D : D :D!!!! Zrovna včera mě „dojal“, když jsem Mojdovi dala pár na zadek o on mi před ním!!!! řekl: Ty neumíš nic jinýho, než tomu klukovi natlouct!
Tak to jsem přímo zuřila!!!!!! :(

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 03.03.08 16:22

Ivi, opet si myslim, ze mas doma meho chlapa:-) toto je klasika:-) a pak taky „pojd za mnou, mama jen rve, ze?“- to bych ho roztrhla vejpul…
 Z.

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 03.03.08 16:48

Ahoj,
koukám víkendové erupce na slunci…
18. a 19. března jedu na školení do Brna tak bude mít tatínek ty své poklady 48 hodin jen a pouze pro sebe :-))) Jsem na něj zvědavá…
 Katka

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 03.03.08 16:59

hehe, a to ma za odmenu nebo za trest?:))
Z.

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 03.03.08 17:05

Ahoj :)

dostala jsem na mail fotku k vašemu deníčku, ale k počítači jsem se pořádně dostala až dneska - tak jsem ji přidala se zpožděním :(

L.

 
Jirina
Extra třída :D 13113 příspěvků 03.03.08 18:09

Ahoj holky,
mě picne, pořád ještě kysnu v práci :o((( To kvůli čemu jsem tu minulý měsíc byla v sobotu, zase se to někde zadrhlo a čekáme na nějaké kontroly … Dnes to musí být hotové, takže tu budu , dokud se to nepovede. A to jsem tu od 7 hodin :o((

Náš tatínek je na děti sám a musím konstatovat, že se těm vašim naštěstí nepodobá (no on má zase své mouchy :o))) tak si můžu klidně kysnout v práci :o)

Jiřina

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 03.03.08 18:21

ToŤ otázka :-)))) Já to školení považuju za odměnu :-)
On je zvládne, ale bude jich mít nad hlavu a to měří 190 cm :-))))
 Katka

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 03.03.08 19:14

pokus o obrazek:-)) aneb podvecerni tvoreni:-)

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 03.03.08 19:14

jsem dobra:-))
Z.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 03.03.08 22:05

Lesi, moc moc díky za tu fotku do deníčku!!! Holky to je ten hotýlek, kde jsme bydleli a v popředí v modré bundě jsem já s klukama.  

Katko, když budeš v Brně, můžeme se vidět! Kde to máte? A máš být kde ubytovaná na noc!!!
Dnes byl rušný den. Po týdnu v práci hromada úkolů a pak jsme jeli do Hornbachu koupit mojí šéfové orchidej k narozeninám. Budeme slavit v práci ve čtvrtek, jenomže já se jindy nikam nedostanu. Potom jsme zcela netradičně skončili v Mc donaldovi - který je hned vedle. Nechodíme tam, opravdu jen vyjímečně, ale doma nic nebylo a tam mají super dětský koutek a navíc byly čerstvé stravenky. Děti byli pochopitelně nadšené.  

Zuzi, vidím, že u vás mají vodovky, pastelky a všechno výtvarné zelenou! To je moc dobře.
Jdu do hajan. Ahoj zítra.
 Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13113 příspěvků 04.03.08 09:31

Ahoj vespolek,

tak jsem včera dorazila domů ve 3/4 na 8 :o(( Doufám, že dnes to bude lepší.

Babičku přestěhovali do Třebotova, manžel tam za ní včera byl a brečela, že chce domů :o(( Leží tam na pokoji se 4 nehybnýma osobama, protože se počůrává, automaticky jí narvali cévku, takže trpí. No hrůza. Ale prý se trošku rozhýbala, manžel s ní trošku chodil, došla i na WC. Jsme rozhodnutý ji vzít domů, i když to bude těžký, někdo bude muset být pořád s ní, ale manžel holt bude ošetřovatel na plný úvazek, dostaneme nějaký příspěvek na péči, snad i nějaká ošetřovatelka by mohla docházet, uvidíme. Je to smutný. Doktorka říkala, že hybnost se babičce zlepšit může, ale mozek už ne. Snad to nějak půjde. Teď jí přesvědčil, že tam musí vydržet týden, bude za ní chodit každý den, aspoň má motivaci se rozhýbat.

Šéf jde, musím končit.
Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 04.03.08 10:01

Jiři klobouk dolů, že si chcete babičku vzít domů. Já bych to teda taky udělala, ale myslím, že to není samozřejmé. Určitě se babička zlepší, naštěstí jsou ty TENA pleny a bude hezky, na zahrádce se svými ji bude líp. Můžu se zeptat, manžel nemá rodiče nebo sourozence, aby ta péče nebyla jen na Vás.  

Teď jsem si přečetla ten první deníček - o úmrtí Ivušky týden před termínem porodu a musím říct, že jsem šťastná, že už mám odrozeno. Je to strašně smutné, co se všechno může kdykoliv komukoliv stát.  

Jdu pracovat.
Ahoj a hezký den
Dana

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 04.03.08 13:25

Zuzi, není on ten „Blíža“? :)
Jo a taky říká dětem na odchodu do práce: Tak to tady nějak s mamkou VYDRŽTE!!!!

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 04.03.08 13:36

Zuzko, no hlavně mi nepiš, že to „Matěj“ psalo tvé dítě!!! :) Takhle krásně!!! Mojda sice své jméno napsat umí, ale přiznám se, že já ho moc k psaní písmen a číslic nevedu. Říkám si, že do první třídy jde vlastně skoro za dva roky a obávám se, že by se pak nudil, kdyby všechno uměl. No a trochu to je taky alibismus, protože mi připadá,ž e na to není moc času :(. Jak k něčemu takovýmu sednem, máme Toma za krkem. Když Tomáš spí, tak to potřebuji využít na nějakou práci, místo abych se věnovala tomu staršmu :(.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 04.03.08 13:42

Dano, přiznám se, že takové věci už někdy ani nečtu, já na to pak musím opakovaně myslet, strašně se do toho vžívám a je mi z toho hrozně smutno :(.

 
Jirina
Extra třída :D 13113 příspěvků 04.03.08 14:32

Dani, babička bohužel nemá nikoho než nás. Manžel rodiče nemá a jeho ségra se neumí postarat ani o sebe a své dítě (ten náš 16-letý synovec, už jsem tu o něm psala), navíc vlastní blbostí přišla o byt a bydlí kdesi u jakési existence a navíc neumí normálně mluvit, ale jen se hádat jak trhovkyně. Jedině synovec, ten by nás mohl zastoupit, ale jedině o víkendu a navíc u nás.
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 04.03.08 15:17

Ivi naprosto s Tebou souhlasím, taky se to snažím eliminovat, ale někdy se blbec jen tak začtu - ať už je to článek na netu nebo v novinách a pak jsem z toho na prášky. Lepší je nevědět. Stejně to nezměním.
 D.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 04.03.08 15:33

Dano, tak jsem nevydržela a četla to taky… :(. Hned jsem si vzpomněla na mou hodně dobrou kamarádku, dneska mi psala sms, že je po kontrole a mimčo by mělo být do dvou dnů na světě, jak to musí být šílené, když se člověk těší a přijde taková rána v poslední chvíli… :(:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 05.03.08 10:24

Ahoj holky, hola hola, kde jste kdo?
Mám těžkou hlavu z Matýskovi oslavy s děckama ze školky, musím si najít chvilku a všechno sepsat. Tím jak jsem dlouho v práci, tak mám omezené možnosti. V pátek je beru ze školky a budou u nás a v sobotu hned od rána startuje oslava manželových 45 + Matějových 5. Přijdou naši i s bráchou a odpo známí a sousedi. Takže dnes musím všechno namyslet, sepsat, zítra to nakoupit a večer udělat dort zakysánek s jahodami nahoře.
Zítra ráno máme v práci poradu, ale takovou slavnostní. Šéfová má narozeniny, tak jsem objednala dobroty a chlebíčky. Koupili jsme ji s kolegyní orchidej v květináči a já jsem ji koupila specielní soukromý dar, dva drahé kameny pro znamení ryb. Nefrit a ametyst. Teď jsem ji ještě z netu stáhla k nim povídání, tak snad jí to udělá radost, protože je moc fajn. A o takové věci se zajímá.
tak pěknou středu, ráno byla u nás pěkná zima.
Dana  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 05.03.08 13:12

Holky, vy jste některé tak obětavé ohledně domácích párty pro vaše děti!! Já se přiznám, že jsem nic takového nezavedla, ačkoli u některých kamarádek to tak funguje. Asi nejsem ten správný člověk, co by dokázal zabavit třeba šest stejně starých dětí… Mám problém s těma dvěma, co mám doma :).

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 05.03.08 13:16

Ivi, taky nevedu domaci party…loni jsme deti pozvali do cukrarny s detskym koutkem, letos uz je cukrarna zavrena, tak smolik…ale Fijek mel oslavu na nekolikrat, takze ani neremcal…
 Z.

 
Jirina
Extra třída :D 13113 příspěvků 06.03.08 07:30

Ahoj s jedním denně, poslední dobou nějak nestíhám. Včera jsme odeslali uzávěrku, tak zase budu chodit domů normálněji. Zítra rozhodně hodlám jít ve 3.

Doma nic nového, s babičkou opět potíže - v Třebotově se jí nelíbí, prý jsou tam na ni ošklivý. Ale rozchodila se, převčírem s ní manžel chodil i venku, ale pro změnu mluvila úplně z cesty. Včera přišel a ležela na posteli, že jí hrozně bolí noha, šla na záchod a upadla. Je tam nějaký protivný zdravotní bratr, prý když s ní manžel šel na WC, říkal mu, že s ní chodit nemusí, že běhá jak srnka. Takže včera (když tam manžel nebyl) šla na WC sama, přece se nebude nikoho doprošovat o pomoc, zamotala se jí hlava a zase spadla. Doktorka ani po babiččině hodinovém naléhání nepřišla ji prohlídnout, až za ní manžel musel třikrát jít. Teprve pak se uráčila a rovnou nechala zavolat sanitku a převezli babičku někam na Karlák na chirurgii. Víc nic nevíme, slíbili zavolat, nezavolali. To jsou fakt poměry ve zdravotnictví. Prý je tam hezké prostředí, zprivatizované, ale jaksi by ještě někdo potřeboval privatizovat přístup k pacientům.

Musím končit, pořád ještě mám práce nad hlavu.
Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 06.03.08 13:58

Jiřino, tohle je hrozný, přála bych všem těmto bezohledným lidem, aby ke stáru poznali, co to je potřebovat něčí pomoc a zpětně se nad sebou zamysleli. někdy až nechápu, jak takové hyeny mohou existovat, co s lidmi jednají jak s věcí :(.  

 
Jirina
Extra třída :D 13113 příspěvků 06.03.08 14:41

Ivčo, máš pravdu. Já jen doufám, že ten nahoře vidí, jak se staráme o babičku a jednou se o nás taky někdo postará. Dnešní informace nezní dobře, babičku budou operovat, má nohu zlomenou v kyčli (jestli je to krček se ještě neví). Takže jsme znovu na začátku, vlastně ještě hůř. Když už se rozchodila, zase to takhle dopadlo. Vůbec netuším, jestli ještě bude mít sílu se s tím vyrovnat.
 J.

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 06.03.08 14:47

Ahoj holky!

Já se omlouvám, ale vůbec nestíhám! Mám toho nad hlavu! Březen - přiznání, dále příprava nových firemních web stránek, rekonstrukce obýváku a s ní spojené shánění nové sedačky a koberce!

Přesto jsem se vám dnes přiběhla pochlubit, že máme taky pětiročáka!!!! :-) Dnes v poledne tomu bylo pět let, co bobišek porvé vykoukl na svět! Byl z toho dnes celý unešený a nafoukaný! Hrdě si nesl bonbony a nemohl se dočkat, až je bude rozdávat. My mu popřáli už včera, protože je manža na služebce, tak aby to neměl se zpožděním. :-) Už o narozeninách mluvil od minulého týdne. Včera mi cestou v autě říkal: " Mami, zítra budu mít narozeniny! Bude mi pět let. TO budete potřebovat asi nějaký čas, že?!" Já nechápala na co! Tak jsme to chvíli řešili, na co že ten čas budem potřebovat, až mi po chvíli doblesklo (když jsem viděla jeho potutelný úsměv), že asi očekává nějakou oslavu! Myslím, že se ho někdo ve školce vyptával, jestli bude mít nějakou oslavu. Oslava bude v neděli. Přijedou babičky a dědečkové a taky teta se strýcem a sestřenicí. BUde určitě nějaký dortík, tak snad bude spokojen. Zítra má Tomík svátek, tak to spojujem dohromady.  

Přiznám se, že bohužel oslavu s partou kamarádů ze školky dělat nebudu. Sice jsem slyšela, že nějaké holčičky oslavu měly, ale nápodobně jako Ivča - na to nemám odvahu. Sice si občas berem ze školky některé z jeho kamarádů domů a stejně tak Luky občas k někomu jde, ale nějak hromadně si vzít více dětí k nám ......noooo..­.....asi by mě kleplo! Zvládnout ty naše dva (případně s nějakým tím kamarádem 3-4) mi dá pořádně zabrat i bez organizování hromadné zábavy. A stejně si se spolužáky ani Lukáškovými kamarády  k svátkům a narozeninám nepřejem, takže to neřeším.  

Takže Dani přeju hodně síly a ať to všechno klapne! A všem oslavencům přeji dodatečně všechno nej, nej, nej!  

Doufám, že se ozvu dřív než teď! Sedačka je už vybraná, koberec jsem dnes zamluvila, tak snad bude kapku víc času! Ahoj
Monča a kluci 

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 06.03.08 22:10

Ahoj holky,
tak jsem utahaná jako kotě, ale ještě Vám musím napsat.
Mončo, to je fajn, že jsi se ozvala, musíš častěji!!! Na fotečce předpokládám je Lukášek když se narodil, tak mu tedy k těm dnešním pětinám přejeme všechno nejlepší, hlavně zdravíčko a štěstíčko!!! A jaké budou dárečky? Jo a Tomáškovi k zítřejšímu svátku taky hodně zdraví a štěstí, mají to zaráz to je dobré! Náš Tomík má taky zítra svátek, koupila jsem mu v sekáčí maskáčovou mikinu na zip s kapucí. Je nějaká značková, stála 230,– kč a ještě jsem mu v knižním klubu koupila takové karty 100 otázek a odpovědí o zvířatech. Je to v pěkné plechové krabičce, tak snad bude mít aspoň trošku radost. Můžeme to pak večer spolu pročítat.  

K těm oslavám! Holky máte naprostou pravdu! Dělat nějaké oslavy je na nervy, ale když oni jsou kluci pořád někam zvaní a tak jaksi cítím potřebu to těm dětem oplatit a navíc oba hrozně žadonili, aby ji měli. S těma prťatama to ještě půjde, ale když tady Tom měl těch X předpubo, tak to bylo horší. Ovšem já jako bývalý zdatný pionýrský pracovník si poradím!!! Nebojte hned budu referovat! Akorát mě mrzí, že to vyšlo tak blbě, protže zítra je v Brně koncert Nezmarů a Mikyho Ryvoly - Jiři, ty určitě víš o čem píšu, tak nemůžu jít. Jde jen manžel.  

Takže dnes, když jsem přišla z práce (16.30) tak jsem začala dělat zakysánek s jahodama, ze dvou dávek mufinky  a sýrovou pomazánku. Potom jsem pochopitelně musela odderatizovat náš byt, umýt WC, uklidit všechny možné předměty a teď jsem vážně úplně hotová, jdu do sprchy a spát.  

Oslava v práci byla moc fajn. Dnes jsem v podstatě nic neudělala, protože jsme pořád řečnili a slavili. Ale ono je to občas taky potřeba pro utužení  kolektivu!!!  

Jiři, s babičkou to je tedy opravdu komplikovaná situace. Musím říct, že jsem vnitřně docela dost rozhořčená, jak se doktoři k lidem chovají. Samozřejmě nelze házet všechno do jednoho pytle, ale jestli se babičce zdravotní stav zhorší, tak je to jenom kvůli jednomu hňupovi, kterej prohlásí, že běhá jako srnka, ona pak chuděra nechce nikoho otravovat, tak jde sama na WC, tam upadne, nidko se na ni nechce přijít podívat a nakonec je to zlomenina!!! To je šílené!!! Řekni jí, že na ni moc myslím a ať se dá rychle dokupy a vytře jim zrak!!!  

Zítra je pátek hurááá. V sobotu je u nás další oslava - těším se, že už to skončí. Pořád jen stojím u linky a chystám nějaké žrádlo!!!  

Dobrou
Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13113 příspěvků 07.03.08 09:06

Ahoj vespolek,

hlásím se v trochu podroušeném stavu :o)) Včera jsme měli firemní „hospodu“, už mi bylo líp, tak jsem šla taky, původně jsem chtěla jen na chvíli, ale znáte to, nakonec jsem vypila snad 7 piv a dorazila domů před půlnocí. Naštěstí jsem to proložila pořádným dlabancem, mají tu tankové pivo a musím potvrdit, že jeho účinek není tak strašný jako u normálně čepovaného, no ale stejně.

Manžel mě hodil do práce až na devátou, já jsem si tu včera nechala auto, jen doufám, že odpoledne už budu schopná řídit, hodlám vypadnout co nejdřív.

Přejeme taky všem oslavencům všechno nejlepší, Lukymu krásné páté narozeniny a všem Tomíkům - a že jich tu je - vše nej k svátku. Fotka miminka je sladká, to už ani není pravda, že byly děti takováhle slaďoučká miminka, co?

Musím jít pracovat, ale ukrutně se mi nechce. Nejradši bych šla spát.
 Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 07.03.08 13:00

LUkáškovi přejeme vše nej k „pátinám“, hodně zdraví, štěstí a trpělivou maminku :)!!!!!! :D :D:D  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 07.03.08 13:08

Jsem truhlík!!! Samo všechno nej i Tomáškovi k svátku!!! My slavili už včera, dostal kolo, Lego duplo kostičky objednané z mimbazaru :), tričko a čepici od Ducati (pro neznalé - motorka) na které jezdí tatínek, takže byl unešen!!! Z toho kola od včerejška ještě neslezl. Bohužel nějak nechápe šlapání - nikdy jsme neměli pro kluky tříkolku, tak se jen odráží. Ale má už v nohách tipuju několik kilometrů :). To kolo vypadá jak motorka, takže u toho významně bručí, už toho naprskal hodně :).
Moni, přiznám se, že jednou si Mojda vzal domů kamaráda ze školky… bohužel s ním kamarádí nejvíc. Sousedky kroutily očima, když jsem řekla jméno - ony jsou starousedlice a tu rodinu znají. On ten kluk má dva starší sourozence - už tak 16 a 18 let, a dle toho je „vyškolen“. No manžel chvílema lapal po dechu,já rovněž, ve chvíli, kdy začal psa tahat za ocas a tak nějak různě mu škodit a padlo asi desáté dost hrubozrné slovo, tak manžel bez milosti pravil, že bych měla zavolat jeho mamince, ať si pro něj přijde, jeho šel srovnat a pak jsme se shodli na tom, že byl u nás naposled - neboť někoho, kdo málem leze do Mojdovy postele v botech, tady, s prominutím, fakt nechci :(. A pak, když jsem viděla, jak ve školce jedná se svým tatínkem: Neotravuj, dyk se strojim… , tak mi šla hlava kolem a docela jsem ráda, že už půjde do školy a trochu se Mojdovi vzdálí z povědomí :(. Nechci být ta, která svým dětem zakazuje kamarády, a ono to dost dobře ani nejde, ale tenhle týpek mě teda fakt děsí…

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 07.03.08 13:30

VŠEM ZDEJŠÍM TOMÁŠKŮM přejeme všechno nejlepší k jejich dnešnímu svátku!!!!
Iva a kluci

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 07.03.08 13:52

Ahoj holky!

Díky za přání! A také se připojujem s přáním vše nejlepší k dnešnímu svátku všem Tomášům!  

Jiři - 7 piv?! To jsi borka! To bych teda nikdy nezvládla. Ale asi to bude tím, že pivo nepiju. Jiný alkohol pro mě není naprosto žádný problém. V úterý jsem si dala u známe dokonce rum s kolou a jak mi pak bylo fajn! :-)  

Dani - no joooo! Vždyť ty jsi „pionýrská vedoucí“! Tak to mají děti i s programem, ne?!  

Ivčo - jak budu mít chvilku, písnu mailík. Teď musím jít péct s Lukáškem dort, tak se moc nerozepíšu.  

A co dostali kluci?! Tak od nás dohromady velkou :,-(u Lego Duplo vláčky 3771. Koupila jsem ji za super cenu při slevové akci v Intersparu. Váhala jsem, jestli ji vzít, ale jsem ráda, protože si s tím kluci hodně hrají. Od vánoc už mají docela solidní kolejiště a mašinku Intelli a tak už mají s tou novou stavebnicí pořádné vybavení. Pak dostal Luky knížku Rozum do baťůžku a Tomík takovou stavebnici. K tomu dostali oba tričko z Takka. Od babičky a dědy dostali barevné papíry, knížky, pyžama, ¨malou skládačku playmobil ,kreslící tabulku a peníze do pokladničky. Od druhé babičky a dědy dostanou dárky v neděli. Ale pořizovat je budu já. Tak to je zatím vše.
Tak zatím ahoj.  

M.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 07.03.08 13:56

Ivčo, vždyť ty máš taky Tomíka, tak vše nej!!!
A děvčata k zítřejšímu MDŽ - ať jste mladé, zdravé, krásné, bohaté a žádané - na věky!!!
Utíkám pro prťata - program na oslavu samozřejmě je!!
pa D.  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 07.03.08 14:19

Moni, taky ti ještě tuším dlužím jednu odpověď na mail nebo sz.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 07.03.08 21:23

Ahoj,
pred chvili jsem dotelefonovala s babi- deda ma zapal plic, horecku pres 39, dneska ji vubec nepoznal, lezel, oci v sloup a mudr rikal, ze uz je zle, ze opravdu umira…
Holky, mne je hrozne…porad to bylo „vsak nejak bude“ a najednou, kdyz to clovek slysi tak natvrdo.....
ja vim, ze se vsem ulevi, ze dedovi bude dobre, ale.....proste je to deda…deda, ktery mi delal volska oka se syrovym zloutkem-tajne, aby mamka nevedela:-), deda, ktery uz v duchodu delal hlidace v kravine, ukazoval mi cerstve narozena telata a vozil me ve voziku na krmeni krav…
omlouvam se, ze to sem taham, ale muselo to ven…jsem tu sama jen s klukama, jirka je kvuli prace pryc…
nejvic me stve, ze za nim nemuzu, je na ARU, pusti tam jen babi…
nikdy mi nikdo blizky neumrel, jen prababi- to mi byly 4, ani jsem nebyla na pohrbu a nepamatuju si to, takze…
byla jsem hrdinka, kdyz jsem rikala, ze se vsem ulevi, kdyz se deda nebude trapit, ale tohle je tak…tak hrozne definitivni…
 Z.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 07.03.08 22:05

Ahoj holky,
Zuzi, to je smutné. Buďte stateční, musíte babičku podržet, pro ni je to jistě obzvlášť těžké.
Ani nebudu psát o naší oslavě narozek. Teď se to nehodí. Napíšu zítra. 
hezký víkend všem
 Dana

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 07.03.08 22:25

Dani,
to ne, klidne napis o vasi oslave..ne klidne- proste NAPIS!!!
ja…proste jsem to potrebovala ze sebe dostat ven…je mi smutno, hrozne moc, ale vis co- zivot zacina a konci- vsichni to vime…jen to nekdy prekvapi, i kdyz si clovek mysli, ze je na to pripraveny…
koment k fotce: dedooo, ukaz, co mas dobreho…unor08 

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 07.03.08 22:36

Zuzi, chápu, že je ti v tuhle chvíli hrozně, ale dívám se na to z jiné strany… Představ si, že já poznala jen jednoho milujícího dědu!!! a i ten mi umřel, když mi bylo asi devět :(. Babičky umřely obě, než jsem se narodila - mamce umřela maminka, když jí bylo osmnáct, tátovi umřela maminka taky brzo a ta nevlastní zemřela tři dny před tím, než se mnou mamka přišla z porodnice, druhý děda o nás moc nejevil zájem,a i o toho jsem přišla v patnácti. Takže z mamčiny rodiny jsem se upínala ke strejdovi, který zemřel před měsícem, no a před týdnem jsme byli na pohřbu mamčiného bratrance. Dost šílený, viď? A o taťku se strachuju už víc jak rok, neustále chodí na chemoterapie, řekli mu, že se bez toho prakticky už do konce života neobejde. Čímž ti chci říct - dívej se na to z té lepší stránky!!! Buď vděčná za to, žes tu šanci mít doteď dědu měla (a ještě ho máš!)… Co já bych za to dala!!! Můj děda byl zlatej člověk, i když je to pětadvacet let, co umřel,stejně mám slzy v očích. Takoví lidé by tu měli být co nejdéle… Jenže ti dobří bohužel většinou odcházej, parchanti zůstávaj :(.
Tak se drž!!!!

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 07.03.08 22:39

Ivco,
dekuju…dekuju za ten jiny pohled, za pripomenuti toho duleziteho, toho, ze vim, ze nam byla dana takova spousta casu…
Diky!!!
 Z.

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 08.03.08 11:33

Ahoj holky,
pmlouvám se, že nepíšu důvod až trapný - nestíhám…
Velká gratulace všem oslavencům, je jich tolik, že musím otevřít seznámek ;-)

Lukáškovi k narozeninám vše nej!
Tomáškovi od Monči a Tomáškovi od Ivči vše nej k svátku!
Matýskovi od Zuzky dlouho dodatečně vše nej k svátku!
Gabče - Klee vše nej k svátku, jestli nás teda ještě čte!
A nám všem ženám vše nej k dnešnímu svátku :-)

Zuzko, je mi líto co prožíváte s dědečkem :-( Je to blbý, ale je to život. Věřím, že ho měl i díky tobě a dětem krásný a ten klid si už zaslouží. Drž se!

Jsem sama doma, M včera odjel s dětmi k rodičům. Tak jsem dnes odnesla tu mega tašku Ikeáckou plnou starých triček a věcí " na chalupu budou ještě dobrý" do kontejneru pro charitu. Ještě jednu určitě naplním, ale dnes už ne ;-) Chci si zajet pro změnu do Baumaxu pro hlínu na muškáty a budu se hrabat v hlíně :-) Sazenice mi začínají nějak čouhnout, evidentně potřebují změnit nádobu. Topení už netopí takže truhlíky jako každé jako zaujmou své místo než půjdou dělat parádu ven :-) Teď si jdu udělat minutku s hranolkama a pak hurá do práce. Hezký den!
 Katka

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 08.03.08 11:39

Katko, tak si užívej volna!! Většinou si taky naplánuji nějakou práci, když dětičky zmizej, ale tak nějak mi ta práce nevadí, hned mě to víc vadí, když mi to nikdo pořád nepřerušuje požadavkama: čůrat, pít, kakat, umejt ruce :), no dyk to znáte :D!!!!  

Jo a hezky jsi to napsala v Supermatkách :). Taky jsem měla ideály :D

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »