Maminkou s emiminem už pár let - Od Dany "mořový"

Rodičovství

Tak jak jsem slíbila. Píšu deníček o naší cestě do Chorvatska. Na začátku několik základních informací. Jeli jsme do Bašky Vody do Bungalovů Uranija. Jsou to v podstatě takové apartmány. Chatka na patro nahoře dva pokoje každý svůj vchod a svoje sociální a sprchu. Balkon. Dole totéž. Pro čtyři rodiny. My jsme s mamkou měli objednaný přes cestovku celý vršek. Tzn. každá svůj pokojíček. Kluci že se budou na spaní střídat. Jednou Tomík se mnou a jednou Matěj se mnou. Z balkonu na balkon se dalo krásně přelézat, takže kluci pořád běhali sem a tam.

Cesta - však to znáte. Při odjezdu z Brna byla šílená, ale šílená průtrž mračen. Pod mostem, když jsme čekali na červenou jsem se bála, abychom tam neuvízli, nebo aby nám nenatekla voda do auta. Ale než jsme se prokousali Brnem, tak to přešlo a do autobusu už jsme s tou spoustou tašek mohli jít v pohodě. Odjížděli jsme v 17hod a cesta tam byla docela dobrá. Kluci v podstatě za chvilku usnuli a vzbudila jsem je asi dvakrát na čurání a jinak se vzbudili až ráno v Chorvatsku. Tam jsme přijeli v 8.00hod. Věci jsme si nechali v místnosti k tomu určené a šli se hned přivítat s mořem. Protože bylo brzo ráno tak nikde nikdo nebyl. Vzduch byl krásný, teplý, voňavý. Moře šumělo. Sluníčko svítilo a opíralo se do Biokova. Kluci se hned vyzuli a Matýsek - protože byl u moře poprvé, tak si líznul, jestli je opravdu moře slané.
No a ve 12 hodin jsme dostali pokojíčky. Tak jsme se ubytovali, trošku se natáhli a po třetí hodině šli k moři. Měla jsem trošku strach, co Matěj, protože není nějaký milovník vody, ale moře ho nadchlo a bez obav - pochopitelně s kruhem, ve vodě řádil.

No a následující týden byl následující. Ráno jsme se vzbudili, šli na snídani, potom k moři,od 12 - 15h na pokoj, natáhnout se a nebýt na tom prudkém sluníčku, potom moře, v 18 zpátky, vysprchovat, převléct a na večeři (hlavní jídlo výběr ze tří menu a z baru jste si mohli vzít kolik jste chtěli zeleniny - rajčata, okurky, salát, zelí, kukuřice …, polívky, ovoce, zákusek, většinou ještě něco na dojedení - špagety, rizoto, krokety…, prostě jídla strašně moc a dobrého). Noa po večeři - to měli kluci z celého dne nejraději - vycházka do města, až na samý konec k začátku Brely. Po cestě vínečko, pivečko, kluci colu a po cestě zpátky trampolína a hopsanda na ní. Všechno pochopitelně bylo hodně drahé, ale peněz jsme měli s sebou docela dost, takže jsme si dopřáli, co jsme chtěli. Občas jsme ráno vyměnili dopolední moře za vycházku kolem pobřeží, nebo na ovocný trh.

Ve středu jsme si zaplatili výlet lodí na ostrovy Hvar a Brač. Odplouvali jsme velkou lodí ráno v devět hodin. Za dvě hodinky jsme byli na Hvaru ve městě Jalsa - nádherné, malé rybářské městečko. Tam jsme měli hodinku na prohlídku. To byla opravdu nádhera. Potom hodinku přejetí na Brač a tam vodním taxíkem na Zlaty bol - takový výběžek do moře - pláž. Tam teda bylo milion lidí, sprchy se platili, nic moc. Před sezonou asi ano, ale jinak nás to docela zklamalo. Tak jsme se vykoupali a šli si projít městečko a potom zase plavba zpět. Po cestě tam i zpět byly ryby a vínečko. Kluci házeli rybičky rackům - z toho byli nadšení. Vrátili jsme se večer v 18 hodin. My s mamkou lehce ovíněné.

Sluníčko svítilo celý den, moře bylo teploučké, mušličky jsme si taky nějaké nasbírali. Vzduch byl horký, obden foukala bura - horký vítr, takže byly vlny jako hrom. Což se klukům líbilo.
No a takhle nám utekla celá dovolená. Zpáteční cesta - to už jsem naznačovala. Technicky proběhlo všechno v pořádku, jen jsme se vrátili rozlámané, ale s tím se počítalo a dnes s dvoudenním odstupem už mi to nepřijde. Jinak to bohužel nejde.

Tolik od nás od moře.

Dana a kluci

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 18.08.08 21:29

No to nechápu, vždyť jsem to teď odeslala!!! Lesi díky, jsi šikulka šikovná, rychlá!!!
No nic, tak jdu sázet ty fotky :o)

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 18.08.08 21:32

Jen jsme sešli z cesty od Bungalovů, po schodech dolů na pláž. Sem jsme chodili. Kluci jsou tam na kraji stínu, mají tam plavací kruh - kačena. Na těch kamenech jsme se taky vyřádili, kolem byli rybičky a hezky se po nich skákalo :o)

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 18.08.08 21:37

Tohle je v naší oblíbené restauraci. Bylo to až na samém konci Bašky Vody. Prostě pohodička, sedíte v lehátku, hraje příjemná hudba, popíjíte vínko, krásný číšník kolem Vás skáče. Děti hodné …

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 18.08.08 21:40

To je v jídelně. Takový bar do U - na jedné straně polévky a něco na dojedení, ve předu jak stojí kluci zelenina a z druhé strany zákusky a ovoce.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 18.08.08 21:45

no vidíš, jaká jsi šikulka :o) zrovna ti píšu ve starém deníčku, že to jistě zvládneš.  

Napíšu sem znovu zá:,–(ní informaci - naše třetí dítě dnes udělalo reparát z matematiky a postoupil do druhého ročníku střední zemědělské školy !!! To nám spadl kámen ze srdce.  

Více napíšu ráno, až si deníček přečtu.

Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 18.08.08 21:50

Ještě jeden „žánrový“ a pokračování příště. Musím éčko pokaždé zavřít a otevřít. Jinak se mi tam dává pořád ten stejný pvní obrázek. Je to tak vždycky. Dělám já něco blbě, ale nevím co. Můžete mi poradit?  

Ivčo a taky čekám na nějaké info o Itálii. Kde apod. a kdo hlídal pesana?  

Jiři jsem ráda, že se Vám to v Brně líbilo. To, že jsi hned v práci musí být hrozné. Já mám ještě týden dovolenou, takže úspěšně peru a věším apod. Na víkend jsme měli jet do JČ do Kaprouna - jak jsme jeli vloni, ale odpískali jsme to. Představa, že zase ve středu všechno sbalím … navíc přístí víkend máme vodácké vánoce na Templštýně, tatínek hraje, takže účast povinná. Tak jsme doma. Zítra asi vyrazíme na koupaliště a koncem týdne asi zase do ZOO, zkontrolovat méďany. S těmi opicemi to máš pravdu. Ale bude se budovat nový opičinec. Nechce se ani věřit, že tento, když před 45 lety otevřeli, byl super moderní v celé Evropě.  

Jinak manžel udělal fasádu na dvoře. Celé léto odizolovával a kopal apod. Teď máme krásný žlutý domeček, tak jsem si tam taky poklízela, kytičky apod. Vyfotím a vložím, ať můžete taky porovnat s tou fotkou, co jsem vkládala na jaře. Taky nám 24.8. začnou dělat novou cestu před domy. My jedinní máme zámkovou dlažbu, jinak je to tu, hlína, kočičí hlavy, starý asfalt… tak to budeme mít hezké. Chceme toho využít a když už bude rozkopaná celá ulice, tak si chceme nechat připojit vodu do domu. Máme jen tu studnu. No zase bude kopání, asi z toho nikdy nevyjdeme.  

No nic. Dost bolo Dany. Těším se na zprávy od Vás. Konec lenošení. Peťko, Ivčo, Mončo, Zuzko šup k PC.  

D.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 18.08.08 22:03

Dančo, k těm fotkám. Neděláš to blbě. V náhledu to vypadá, že je to pořád ta samá fotka, ale nakonec se pošle ta správná. Nechápu to, ale funguje to správně. Zkus a uvidíš :o))  

Já zase jsem docela ráda, že jsem v práci , i když se mi tam nechce - odpočinu si od dětí, v sobotu znova všechno sbalím a mám další týden dovolené. Znovu velebím sušičku. V pátek večer jsme přijeli a v sobotu odpoledne už bylo vše uložené ve skříních. To se to vybaluje a zase zabaluje :o))
Ty zbylé 4 dny v práci utečou … Navíc je pořád okurková sezóna a není moc co dělat, to co musím mám za dvě hodiny, dnes jsem si například přebrala svých 400 fotek a vybrala, které nechám udělat. Hrozná práce :o))
Na zítra plánuju procházet internet, co se dá zajímavého vidět na Trutnovsku (má-li někdo typ, sem s ním!)  

Ivčo, připojuju se k Daně, jak bylo v Itálii??? Ne že si necháš zážitky pro sebe !!!  

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 19.08.08 08:24

Upozornění pro všechny: toto není deníček jen pro mě a Danču, jste vítány i všechny ostatní !!!!

Dančo, úplně na mě dýchla ta mořová atmosfére. Fotky jsou nádherné, museli jste si to hezky užít. A kluci už jsou tak veliký!

Jak píšeš o penězích - mám to přesně taky tak - stálo to spoustu peněz, ale stálo to za to.

Já teda budu pokračovat v našem vyprávění.
V pondělí odpoledne jsme byli v Brně v ZOO, jak už jsem psala v minulém deníčku. V Bratislavě jsme měli sraz s mojí kolegyňkou mezi 16 a 18 hodin. Vypadalo to, že stíháme bez problémů, ale pak jsme se tak nějak zasekli a najednou byli tři hodiny a už jsme začali řešit, co vynechat (ještě jsme potřebovali cestou nakoupit a do Blavy to taky je ještě daleko). Načež mi Silva (to je ta kolegyňka, budu dál psát Silva, protože pak do děje vstoupí ještě další kolegyně) volala, kdy dojedeme, že ji bolí zuby a na 18 hod je objednaná k zubaři. Řekli jsme, ať klidně jde a sejdeme se potom, protože času se nějak nedostávalo. Nakonec jsme ze ZOO vyjížděli až asi v pět (přišli jsme tam po jedenácté), v Tescu nakoupili a do Bratislavy jsme dojeli před osmou. Ulici jsme našli bez problému (jak mám mapu, tak trefím všude - vůbec v autě plním funkci navigátora, informátora, svačináře a baviče :o))).
Zjistila jsem, že nemůžu na Slovensku volat. Ačkoliv SMS odcházely a přicházely normálně. Manžel se do mě pustil, že jsem pitomá, že si ani neověřím, že nemám rooming. On myslel, že ho nemá, ale z jeho telefonu jsme se dovolali bez potíží! Nakonec se ukázalo, že pitomá nejsem, jen mi mobil nějak blbnul, dvakrát jsem se pak ještě bez potíží dovolala a v mnoha dalších případech mi na totéž číslo hlásilo, že nemám oprávnění, tak to nechápu.
No nic, asi 20 minut jsme čekali a Silva dorazila. Vzala nás do bytu, stihli jsme si říct něco málo v rychlosti s tím, že zítra kolem šesté večer se znovu sejdeme a někam nás v Bratislavě vezme. Prý v bytě momentálně moc nebydlí, dala se dohromady s bývalým přítelem a je teď u něj. Byt má pěkný, moderně zařízený, někde vytasila DVD „Jen počkej zajíci“, dětem se to velmi zalíbilo a zbytek večera byl od nich pokoj :o))

Pokrač. za chvíli

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 19.08.08 08:37

V úterý ráno jsem byla domluvena s druhou kolegyní Božkou, že se sejdeme a půjde s námi na výlet na Devín. Původně jsme se domluvily mezi 9-10 hod a že si pošleme sms, nakonec jsem sraz posunula až na 10 a ještě jsme se zamotali na křižovatce a dorazili pozdě. Provezla nás Bratislavou a zaparkovai jsme pod Devínem. A tam restaurace a manžel že si musí dát pivo :o)) tak jsem si dala taky malé a děti objevily trampolínu, takže radost.

Devín je moc krásný, nad soutokem Moravy s Dunajem. Netušila jsem, že se Morava vlévá do Dunaje přímo v Bratislavě a že obě řeky jsou hraniční a za nima je už Rakousko, taky jsem měla pocit, že Dunaj teče z Blavy do Vídně a ne opačně, no zeměpisec jak hrom :o))

Devín je krásný, prostorný, upravený, členitý, prostě zřícenina, jakou máme rádi. Hodím pár fotek Devína

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 19.08.08 08:38

A ještě výhled na soutok - to tmavé vpravo je Morava, to světlejší je krásný modrý (zelený) Dunaj

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 19.08.08 08:50

odpoledne jsme se ještě prošli po Bratislavském centru, ale bylo hrozné vedro, takže asi v půl páté jsme se s Božkou rozloučili a jeli domů. Najedli se a čekali na Silvu. Jenže po šesté, když jsem se jí konečně dovolala, mi řekla, že jí zub pořád bolí a jde znovu na pohotovost a že zítra. Nebudu vás napínat, totéž se opakovalo i zítra, až přišla v noci sms, že jí zjistili, že jí ošetřovali nesprávný zub, ten co jí opravili plombu nebolel, zato bolela osmička vedle, kterou jí třetí den operativně vytrhli. Nakonec jsme se se Silvou díky tomu vůbec neviděli, což mě nehorázně mrzelo, ale co se dalo dělat. V pátek jsme jí hodili klíče do kaslíku, nechali dárečky na stole a odjeli.

Ve středu přišel na řadu plán B, tj. zabavíme se sami. Na internetu jsem našla nějaké tipy kam jet, kdby nebyl program, takže jsem je vytáhla a objeli jsme všechno. A byli jsme nadšení.

Nejdřív na Senec, tam jsme se chtěli vykoupat na Slnečných jazerech, ale ještě jsem měla v seznamu nějaké atrakce do 10 km od něj. Nejdřív muzeum a skanzen včelařství. Moc příjemné a krásné místo, spousta vystavených starých úlů, to se nám moc líbilo. Pak jsme navštívili starý mlýn s mlýnským kolem u Malého Dunaje, tam jsme poseděli i ve vedlejší hospůdce na oběd. Dýchla na mě taková ta mořská atmosféra :o))

No a nejúžasnější věc co jsem objevila a co mi nikdo nevěřil že tam bude, ale bylo. Oáza sibiřských tygrů. Na kraji vesnice kousek od Sence je chovná stanice tygra usurijského (možno vidět na www.tigre.sk). Manžel si ťukal na čelo, kde by se to tam vzalo, až jsme našli ukazatel s jedním slovem „TIGRE“ a jeli podle něj polní cestou a tam skutečně byli. Nejdřív velká ohrada, vysoká asi 4 metry bez stropu, říkali jsme si, že kdyby ten tygr opravdu chtěl, tak to překročí. No a v různých ohradách na dvacet exemplářů nádherných tygrů.

Tohle je mládě, které bohužel zrovna spinkalo, ale prý tam ještě nedávno chodilo normálně mezi návštěvníky

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 19.08.08 08:58

Kromě mláděte byly všichni tygři pořádný kusanci. Bohužel skrz mříže a ploty se nedalo moc fotit. K tomu tam mají vyhlídku. Mezi dvěma ohradama schůdky sotva půl metru široké, člověk jde přímo mezi tygříma klecema, na plošinu asi 4 metry vysoko. Ovšem výhled parádní, jeden krásný exemplář se tam zrovna vyvaloval, druhý se koupal v bazénku. Když jsem vyfotila toho odpočívajícího (v dalších klecích kam bylo vidět se všude spalo), šla jsem zpět dolů po schodech k manželovi - čekal tam s dětma, protože ty nahoru nesměly. Nějaké jiné děti šly skoro až k plotu a to koupající se „mládě“ (zvíře jak tele, ale prý staré jen asi rok a půl) náhle vyskočilo z bazénku, přilítlo k plotu a baflo na ně, že strachy odskočili dva metry. No a pak koutkem oka spatřil mě sestupující po schůdkách a plnou vahou hupsnul do toho plotu těsně po mé pravici. Ohromný zážitek, manžel se mohl potrhat smíchy, protože jsem byla pěkně zráchaná, jak to zvíře bylo mokrý a akorát se na mě vyždímalo. Nejsilnější zážitek z dovolené.

Tohle je ten vyvalující se focený z vyhlídky

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 19.08.08 09:05

Baví vás to ještě po mně číst?

Odpoledne jsme v Bratislavě jeli na dětské hřiště. No hřiště. Jmenuje se to areál hier radosť a je to obrovská plocha plná nejrůznějších prolejzaček, slejzaček, vylejzaček, houpaček, klouzaček a bůhví čeho. Děti jsou nadšené. To ovšem ještě netuší, že úplně vzadu jsou obrovské trampolíny a autíčka. To už je za peníze a nijak laciné - za jednu atrakci asi 25 Sk a to je tak na tři minuty. Nicméně co by člověk pro děti neudělal. Koupili jsme každému žeton na autíčko, ale Hanička se nakonec bála, takže obě jízdy odjel Jíra - usmíval se jak měsíček na hnoji - a Hanička šla na trampolínu.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 19.08.08 09:13

Čtvrtek byl poslední den, naplánovali jsme si hrad Červený kameň. Hrad je pěkný, ale vše v něm dost drahé, takže na prohlídku jsme nešli, ani do sokoliarského dvora, jak už jsem porovnávala při popisu Veveří. Děti dost zlobily, tak jsme je pěkně vydírali - ráno jsme slíbili každému na odpoledne 3 atrakce na radosti a za zlobení jsme jim ubírali a najít něco za co bychom je zase přidali se vždycky našlo, takže si nakonec odpoledne každý ty tři atrakce užil. Hanička šla na tři trampolíny, jelikož tam bylo prázdno, pokaždé ji nechali skákat déle než stanovené 4 minuty, takže byla vyskákaná nadmíru. Jíra šel na 2 autíčka a pak tam byl ještě velký bazén a v nej se jezdilo na člunkách, tak to taky vyzkoušel.

Ale to bylo až odpoledne, ještě jsme po Červeném kameni zvládli Biely kameň. To jsou ruiny zarostlé v lese, býval to hrad, ale už asi opravdu pradávno.

Jelikož Silva dětem slibovala, že půjdeme na UFO, nezbylo nám, než se tam s dětma vydat sami. To je rozhledna na jednom z nových mostů přes Dunaj a vypadá jako lítací talíř - ufo. Asi takhle

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 19.08.08 09:21

Navigace podle mapy byla stížena tím, že několik mostů přes Dunaj bylo zavřených, ale nakonec jsme trefili, zaparkovali v garážích a došli k ufu. Říkali jsme si, kolik tak bude vstupné? 200 Sk na osobu! Děti polovic, ale až od 111 cm. Hanička tolik ještě nemá, Jíra se zatvářil jako nejmenší na celém světě a tak šly děti zadarmo. Výtah jako do 16 patra a pak nádherný výhled na Bratislavu. Opravdu to stálo za to, i když to bylo jen na chvilku. Nahoře v tom prstenci byla ještě kavárna, ale když jsem viděla číšníka jak se tam nese, chuť na kafe mě přešla, určitě by za ni chtěli aspoň stovku a to už se nám tedy dát nechtělo.

No a v pátek jsme ráno uklidili byt, naložili se do auta a opustili milé pohostinné Slovensko a vrátili se zpět do Česka. V Čechách už od rána pršelo, mamka psala, jestli přijedeme už teď, když prší? Ale na Moravě bylo ještě pěkně (zážitky z Boskovic už jsem popisovala) a jak jsem psala, začalo pršet až poté, co jsme po poslední atrakci nasedli do auta.

Ještě jsem nenapsala, že ten poslední den měla Hanička svátek, takže jsem jeden dáreček vezla s sebou - dostala knížku „Moja, Tatu a tiplíci“ a po cestě zpátky jsem jim skoro celou přečetla v autě. Doma pak byla oslava v sobotu a dostala nějaké hry a další věci.

No a to je konec krásné dovolené a těšíme se na další - už v sobotu :o))

Dík, kdo mě dočetl až sem.
Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 19.08.08 09:26

Tyjo, ten soutok je super. Ta rozdílná barva vod!. Zříceniny to taky milujeme na Trutnovsku - tj. Český ráj, jsme byli na začátku prázdin. Tam je toho k vidění spoustu. Nevím, co bych vypíchla nejvíc. To stačí kouknout do mapy a vybrat si.  

Ty trampolíny - v Chorvatsku denní zábava. Skákalo se 8 minut a pro jednoho to stálo 10kn - čili 35 na naše. Jenomže vidět tu radost ze skákajdy - to jsem jim musela dopřát.  

Slovensko vůbec neznám. Manžel má ve Žiaru nad Hronom tetu a batrance …pořád nás tam k nim zvou. Zatím nám to nikdy nevyšlo. Spíš skrze psa, nemám odvahu se k někomu nabydlet i se psem. Ale třeba to jednou vyjde. O tom Dunaji, to jsem teda taky nevěděla, že teče z Vídně do Blavy - to se musím mrknout na mapy - já mám vůbec v zeměpisu značné mezery :o(
Dnes po O jdeme na koupák.  

papa Dana - těším se na další pokračování - nějak jsem ti vpadla do myšlenek, viď?

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 19.08.08 09:39

Taky ještě opožděně - Haničce  k svátku všechno nejlepší!!! Jiři obě tvoje děti půjdou v zimě k zápisu? Teď se dívám do seznámku, to bude dobré, budeš mít dva prvňáčky!!! To se těším jak budeme mít v zimě téma zápisy do školy!!!  

Jdu vařit a uklízet.
D.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 19.08.08 09:59

Kdepak, k zápisu půjde jen Jíra. Haničce bude 5 teprve v listopadu, takže půjde rok po Jírovi. Oba půjdou do první třídy skoro v 7 letech, ale to jim určitě neuškodí.
Dík za přání k svátku H.
 J.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 19.08.08 10:01

pozor Český ráj je Turnovsko, tam jsme byli loni, Trutnovsko je podkrkonoší. Sháním tipy, abych to nemusela hledat na internetu :o))

Tak mě napadá, že jsi o tom Českém ráji vůbec nepsala, nebo se pletu???

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 19.08.08 12:08

Aha já jsem viděla 2003 a už bych ji poslala do školy!!!
Jdeme k vodě. Pa D.  

S tím Trutno-Turno — vždyť jsem psala, že jsem na štíru se zeměpisem :o) tam to tedy vůbec neznám!!! Kde budete ubytovaní?
 D.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 20.08.08 07:42

ZUZKO, IVČO, PETRO, MONČO

HYNKU, VILÉME, JARMILO

KDE JSTE KDO MY SE TU S DANČOU SAMY BOJÍME !!!!!

NAPIŠTE NÁM TAKY SVÉ ZÁŽITKY Z DOVOLENÝCH, PROSÍÍÍÍÍM.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 20.08.08 09:55

Já se připojuju!!! Přece nejste všechny na dovolené!!!
 D.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.08.08 13:33

holky, čtu, ale jsem ráda, že mi teď malej usnul a můžu jít něco dělat. Ale slibuju - napíšu!!!

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 20.08.08 13:37

už se těšíme :o))
Co Mojda, půjde na tu operaci ucha?

J.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.08.08 15:30

zítra nastupuje, v pátek zákrok, tak na nás myslete!!!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 20.08.08 18:31

Já se přiznám, že jsem vůbec nepostřehla proč má jít Mojda na operaci s uchem? Každopádně přeju ať je brzo OK, ať se nebojí a ty Ivčo ať máš co nejmenší nervy. Můžeš když tak napsat co mu budou dělat?
 D.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 21.08.08 10:07

Ahoj vespolek,

tak se mi moc nechce psát, když tu nikdo není.
Ani nemám moc co. V sobotu odjíždíme na další dovolenou, hledám po netu, v práci mě to nebaví.

Práce před barákem už jsou skoro hotové, čekáme až zatvrdne nějaký beton a pak už mi snad tatínek začne plnit záhonek hlínou? Nejdřív ale musí odstranit zbytky materiálu. Nafotím to až to bude úplně. Ježiš já bych sázela až bych brečela :o)))))))))

Jiřina

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 21.08.08 12:42

ahoj, jsem tu:-))
byli jsme na dva dny v Praze, takova pididovolena, ale vsichni jsme si ji moc uzili- a potrebovali jsme to jako sul:-)) jen se z toho „lecim“ jeste ted:-) jsem silene unavena…
v pondeli jsme vyjizdeli v pet rano:-) (jeli jsme vlakem, pekne blbej napad:-)), v Pze jsme byli v deset, meli jsme domluveny sraz s holkama z DBZ na hristi ve Strasnicich (mimochodem, moc hezke), pak odvezt batoh akocar na ubytovani, tam jsme si dali zmrzlinovy pohar, pak s dalsi znamou na Petrin-bludiste a rozhledna, pak na hriste na Kampe, pak na pizzu, projit se po centru-Karluv most, orloj, Narodni divadlo a tak:-), rychla zrmzlina u McDonalda a spat:-) v utery jsme byli domluveni s holkama „odvedle“- s Suldou, Martou a Janou-letadlem v ZOO, taky moc fajn…ZOO je uplne nadherna, byla jsem nadsena z goril, tam bych vydrzela cely den:-) ale videli jsme jen asi tretinu z cele ZOO:-) pak metrem na nadrazi koupit listek a zjistili jsme , ze mame jeste hodinu cas, takze jsme sli na Vaclavak:-) a pak domu…prijeli jsme v 9 vecer, hned jsem nacpala pracku, vykoupala a nakrmila deti, ty usnuly okamzite a my s J vzapeti:-))
Zkusim prihodit nejake fotky…  

aha, tak nic:-( nevadi, jestli chcete, kouknete sem: http://zuziky.rajce.idnes.cz/…18.8.-19.8./

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 21.08.08 15:20

No vidíš Zuzi, my tě hledáme a ty jsi v Praze :o)) To jsi byla sama s klukama?

Co je DBZ marně přemýšlím … a nevím … :o(

Jinak u goril bych taky vydržela celý den. Moc hezké jsou gorilí pohádky v knížce, máte ji? První díl byl Moja a páv, druhou teď dostala Hanička Moja, Tatu a tiplíci. Zrovna večer budeme číst, kdo jsou to ti tiplíci :o)

Fotky prohlídnu doma, nevím proč mám v práci rajče zakázané.

Jiřina

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 21.08.08 17:54

puvodne jsem mela jet s detma sama, ale nakonec jel J taky- Fijek ho vicemene ukecal, ale uzili jsme si to vsichni 4 a zas je lip- doufam, ze nadyl nez jen na chvilku:-))
a DBZ je diskuze bez zvatlani:-))
je, gorili pohadky nemame, ale diky za tip- urcite super darek k vanocum nebo tak:-)
Z.
jo, a jeste- ponuchnala jsem si cerstveho synovecka- narodil se 11.8., jeste je uplne pidi-takovy kralicek:-)) to snad ani neni pravda, ze kluci byli takhle mrnavi:-)
 Z.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 21.08.08 21:58

Ahoj holky,
tam musím uznat, že mít 14dní dovolené v tahu je super. Dnes jsme jeli na návštěvu ke švagrové - s další švagrovou. Jeli jsme vlakem - což je pro mně velký zážitek, protože se všude vozíme autem. Zítra jedeme do Blanska do aquaparku - s kamarádkou a jejíma dětma. Opět jedeme vlakem.  

Doma je docela binec, ale užíváme prázdnin. Ovšem večer musím bezpodmínečně žehlit. Už zase patřím do klubu „vysoko žehlících“ (tzn. ti co žehlí až mají hromadu :o) )  

Zuzko  zajímá mě na jaké ubytovně v Praze jste byli ubytovaní!!! To je totiž náš problém, že bychom rádi vyjeli na víc dní - jen ta ZOO je vážně na celý den - a nikoho v Praze nemáme a tudíž nemáme kde být. Tak jeslti máš něco vyzkoušené tak dej prosím tip. Jsem ráda, že jste měli výlet jako rodinka.  

Jiři už balíš!!! To je hrůza to balení pořád dokola, viď!!!  

tak pa, jdu do hajan. V noci jsem nemohla spát, tak jsem koukala na desetiboj. Odpoledne jsem pak vytuhla u švagrové.
 Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 22.08.08 07:50

Zuzi a co dělá manžel, když máš sraz s kamarádkama? Já s tím mám docela problém, protože mám pocit, že se otravuje. Už teď v Bratislavě když jsme šli na výlet s mojí kolegyní, já jsem s ní povídala a on se vláčel s dětma. Sice nic nevyčítal, ale rozhodně si to nijak extrémně neužil.
Proto na srazy jezdím s dětma raději sama, což je zase problém já na ně oba a navíc když se máme sejít někde během dovolené …

Nuchání synovečka závidíííím. Já nemůžu uvěřit, že Jírovi už bude šest. Za rok mi půjde do školy a kde jsou malé děti???

J.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 22.08.08 08:06

Ahoj holky,

tak dnes naposled v práci a jupí zase na dovolenou :o))) To balení mi ani nijak výrazně nevadí, na 14 dní bych asi neměla dost oblečení. Dnes vyperu, vysuším, abych měla vše ve skříních a to se to pak balí, když je plný výběr :o)

Včera mě nadchlo vítězství Báry Špotákové v oštěpu. Úplně mi naskákaly slzy do očí. Bohužel sedím v kanceláři se Slovenkou, která to nijak neprožívala - je jí to jedno, tak jsem to aspoň písemně probrala s jinou kolegyní. Já teda nevím, když jsem na Slovensku, raduju se i z dobrých umístění Slováku (tady se o tom většinou nedozvím), pokud zrovna neporazí naše - ale i tak jsem jim ty tři zlatý z vodního slalomu přála. A ona neřekne ani hm, to je skvělý. Nějak mám pocit (a teď mě nikdo nekamenujte, jestli to máte jinak) že Slováci žijící v Čechách mají nějaký syndrom ukřivdění … i když moje bývalá kolegyně byla taky Slovenka a naprosto suprová, ale možná je to tím, že ona měla za muže Čecha, tahle tu žije se Slovenským manželem.

Včera v euforii po tom zlatu jsem přijela domů a šli jsme s dětma na kolo (teda oni), už oba jezdí v pohodě bez koleček, Haničce je ještě třeba pomáhat do kopce, z kopce a při rozjíždění, ale jinak taky jezdí. A bylo hezky, nikdo se nevztekal, pohodička. Pak jsme zajeli do hospůdky na jedno pivo. Tam po zahrádce běhala mladá kočička, krásná mourina, ale to světlé v srsti měla mnohem světlejší než klasické mouriny, až jakoby lehounce nafialovělé, prostě krásná. A hravá, děti jí dávaly klacíky a házeli jí šišky a ona po tom skákala, úžasná zábava. Pak jsme jí na větev přivázali provázek se šiškou a ona si s tím pinkala, no prostě takový krásný nával radosti z toho jak je všechno prima :o))

Pak jsme zašli k nám na zahradu a natrhali jsme dvě hrstě maličkých žlutých rajčátek a snědli jsme to k večeři jen s chlebem s máslem. Docela mi toho narostlo dost, ačkoliv jsem se o to vůbec nestarala, akorát to pomalu zraje. V sobotu jsem nasbírala asi 8 malých červených rajčátek - hruštiček, teď dozrály žluté, ani nevím, co tam všechno bude - dostala jsem sazenice od kámošky, měla jich přebytek.

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 22.08.08 08:14

Jo a ještě jedna příhoda, co mi vyprávěl Jíra (nejdřív po telefonu tatínek):

Jíra mi vyprávěl: „Víš co se mi dneska stalo? Tatínek šel nakoupit a nechal nás samotné doma. A mně připadalo, že už je tam moc dlouho, tak jsem mu zavolal telefonem. Ale byla tam nějaká paní a říkala, že není můj táta. Jak je to možný, číslo jsem vyťukal správně?“
Opravdu, číslo mi přeříkal a umí ho správně, tvrdí že se určitě nepřeklepnul, tak jak je to možný??? Nemůžu mu vysvětlit, že se to tak prostě někdy stane, i když číslo vyťuká správně (což si nemyslím že udělal), že se člověk dovolá špatně, moula maličkej.

J.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 22.08.08 13:19

No tak vidím, že dnes si tu s nikým nepokoecám :o(( Nevím, jestli se budu ještě večer připojovat z domova, takže vám přeju krásný týden, Danče pozvolný návrat do práce z dovolené a ať to tu úplně neumře.

Já se ozvu asi až po návratu příští víkend.

Páčko Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 22.08.08 20:51

Jiřinko, pokud se ještě připojíš, tak přeju příjemnou dovolenou. Počasí teda nemá být nic moc, ale snad to všechno vyjde, tak jak si představujete!!!  

My dnes měli výlet vlakem do Blanska (cca 30minut) do aquaparku. Naprosto úžasné, Tobogán nejmírnější obtížnosti, velikánská skluzavka, vířivky, divoká řeka, hříbek, chrliče, pro děti úžasné dětské hřiště a super plivátko - dvě úrovně, z jednoho do druhého skluzavka. Tak jsme vydrželi celý den, děcka v podstatě z vody nevylezla. Zkrátka hezký den.  

Jen pár hlášek - Tomáš - puberťák - maminko ty na té průkazce vypadáš jak ošklivka Katka!! další ty máš ale obrovský břicho …tak jsem mu řekla, že jsem zvědavá jakou krásnou štíhlou slečnu si jednou najde on :o)  

Ivčo, jak dopadla operace?
Všechny Vás zdravím a doufám, že mě tu nenecháte samotné příští týden!!!
D.
PS: Jiři, když ukazovali večer předávání medajlí Báře Špotákové, tak jsem regulérně brečela radostí a hrdostí. Na trápení Šebrleho jsem neměla nervy, včera jsem dokonce vstala ve tři v noci, abych ho mohla sledovat. Bohužel už má věk a výkony už nepůjdou. Je třeba, aby si to přiznal. Strašně mi bylo líto Štěpánky Hilgertové, tak moc jsem jí to přála!!!

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 23.08.08 20:55

Holky, jen v rychlosti: díky za optání - šli jsme ve čtvrtek ráno na příjem, čekali jsme tam dva a půl hodiny. No a pak ho dr. poslal ještě na předoperační vyšetření sluchu, zjistil, že se to o moc zlepšilo a že už slyší skoro na sto procent, tak nám řekl, že momentálně zákrok není nutný a pustili nás domů!!! Jsem jásala jak o Vánocích :). Tak teď se jen musíme modlit, aby se to zase nezhoršilo.
Někdo se ptal, s čím jsme vlastně měli jít. Mojda trpí na záněty středního ucha a časté rýmy, od toho se prý stane, že se to uvnitř ucha nějak „slepí“ a měl dost výraznou ztrátu sluchu, pozorovaly to i učitelky ve školce, že hůř slyší. Stály skoro u něj a on je prostě opravdu neslyšel. Takže jsem viděla tu operaci jako jedinou možnou cestu k nápravě, i když jsem to oddalovala, jak se dalo. Měli mu tam voperovat jakési trubičky - gromety, které by to ucho pročišťovaly…
Tomášek kňourá, ať jdu k němu, případně dopíšu podrobnosti,až budu mít klid. Ach jo :(.
Ivča a kluci

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 24.08.08 08:42

Ivčo to jsem se ptala já. Tak to je super, že to takhle dopadlo. Já vím, to jsou takové trubičky,které to ucho pročišťují a provzdušňují. Tak je fajn, že na to nemusel.
Jinak se těším na vyprávění o Itálii!!!  

Hezkou neděli.
Nenech mně tu trpět samomluvou!!!
 D.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 24.08.08 11:06

ahoj vsem,
nestiham, nestacim-jsme v kolobehu rodinnych oslav. do toho je tady vsude sileny neporadek-podrezavali nam barak-kvuli izolaci, do toho soused pod nama predelava komplet cely byt-vsechen bordel jde k nam:-( takze jsem od rana gruntovala detem pokojik, umyla okna, vbyprala zaclony, poradne vydrbala koberec, prevlikla periny-uz se to fakt nedalo.....
Dani, byly jsme ubytovani v Krestanskem domove mladeze- www.kdm.cz sice je to takove skromne, sprchy a wc na chodbe, ale na chvilku se to da vydrzet- a v tomhle nejsem az tak vybirava:-) hlavne byly ty sprchy i zachody ciste a vonave:-)) a ubytovani nas stalo dohromady 1000,– za noc, coz je uplne super, kdyz si vezmu, ze jsme byli v centru- je to hned u metra Namesti miru.....
jdu dat Matesovi polivku a ulozit ho, uz je pekne jedly:-)) Filip jel s tchanem do Terlicka na motorky a J si tady leci opici:-))
pristi tyden bude veeelmi vesely:-)) musim s matym k Dr kvuli potvrzeni do skolky, ja si potrebuju vyridit vstupni prohlidku, potvrzeni o oducene dobe, at mi to muzou zapocitat do praxe, maty ma ctvrtek-patek „skolkovo-zvykaci“, jeste taky potrebujeme dokoupit par veci do skolky, at pak nelitame- backurky, kartacky a takove ty hygienicke potreby…jinak pyzamka, teplaky a tak uz maji- jsem se zasmala- mamka koupila klukum teplaky- Matesovi velikost 98-104- a pry „snad to nebude mit moc velke“ - no , nema:-) ma je uplne akorat-po kotniky:-))) bodejt, kdyz jsem ho nedavno merila, ma 98cm:-)) prerostlik jeden:-))
jeste taky potrebuju s Fijkem na rehabilitaci a na urologii a s obema na ocn- asi to necham na zari:-))
a uz fakt jdu…
 Z.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 25.08.08 06:52

Fijek ma ze vcera jeste jeden zazitek- vzal ho tchan, ze pojedou vlakem na motorky-jel se tady Terlicky kahan- po docela dlouhe dobe…no, a Fijek chtel otevrit ve střanici dvere vlaku, nepustil kliku a vyplul ven i s dverma- takze spadnul mezi peron a koleje-pod vlak…takze z motorek nebylo nic, Fijek ma bouli na hlave, modrinu na pazi a modrinu a odreninu na noze…tchan byl na pokraji zhrouceni, ja to brala tak nejak v klidu…a Fijek vyklada, jak je vlak zespod zajimavy:-))
jdeme vyrizovat:-)) zatim pa, Z.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 25.08.08 09:53

Ježiši to je šílená historka!!! Hlavně že to dopadlo „relativně“ dobře.
Já jsem dnes po 15-ti dnech v práci. Uáá a až do 17.30h. Mám 225 přijatých e-mailů, na stole horu pošty a jaksi nevím co dřív.  

A venku je tak krásně. To se nedá vydržet!!! Kluci jsou do čtvrtka u našich. V pátek jedeme na Templštýn na vodácké vánoce.
pa D.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 25.08.08 13:43

Dani, skrtni sirkou a utec:-))

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 26.08.08 19:31

Holky, slíbila jsem napsat o té Itálii, ale pořád někde lítám :(, takže nestíhám.  

Myslete na mě zítra,prosím. Dneska jsem byla na pohovoru v jedné reklamce. Zítra si mám s panem majitelem volat, jestli jako padne oboustranné ano. Z mé strany panuje nadšení, neb se mi konečně po měsíci marného shánění něco rýsuje. Ale pán pořád váhal, protože potřebuje někoho, kdo bude fungovat a bojí se nemocí kluků - abych nebyla víc doma,než v práci. Takže uvidím, jak se mi k tomu zítra vyjádří. Kdyby to dopadlo, potřebuje co nejdřívější nástup, takže bych možná už prvního kráčela do práce. Což je na jednu stranu prima představa, na druhou stranu to bude po skoro šesti letech velká změna. Tak na mě myslete, aby mi to klaplo. Díky moc!!!
Ivča  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 27.08.08 08:26

Ivčo držím vše co mám a čekám na zprávu!!!!  

Nám včera přijela kamarádka z Českých Budějovic. Je v Brně na konferenci a dnes přijede i její manžel s dětma a budou u nás všichni do pátku.
Neviděli jsme se strašně dlouho, tak jsme seděli do půlnoci a povídali.  Dnes mám dlouhý den. Ale musím nakoupit nějaké dobroty na večer. Kluci jsou u našich a přivezeme si je až zítra.
Na víkend jedeme na ten Templštýn. Opět po roce akce vodácké vánoce, tak jsem včera chodila po městě a kupovala různé drobné dárečky. Dnes ještě musím nakoupit nějaké papírové sáčky, protože to všechno nebudu balit. To bych nezvládla. Mamka nám napekla vanilkové rohlíčky a perníčky.
Taky jsem si včera v CaA koupila zimní bundu!!! Venku krásně a já už mám bundu na zimu. Hrůza!!! A Matýskovi nějaká pyžamka do školky, tepláčkovou soupravu a podzimní bundičku. Ještě musím koupit nové papučky do školky a myslím, že máme všechno. Jo ještě musím koupit nový hrníček. Ale musí být s Káťou a Škubánkem!!! Ve školce se mu rozbil a trvá na naprosto stejném. Tož mám danajský úkol!!!  

Užívejte posledních pěkných dní a piště, ať má Jiřinka od nás nějaké nové informace!!!
Jo už mám dokonce první vánoční dárek!!!
D.  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 27.08.08 08:46

Holky přeposílám čerstvé zprávy od Jiřinky z dovolené!!!
Ahoj Dančo - a ostatní emimiňačky -
zdravím z dovolené, mám tu přístup na net, tak vás sleduju, ale nejde mi se na emimino přihlásit, tudíž nemůžu psát. Dančo, byla bys tak hodná a zkopírovala na emimino můj email? Aspoň se nebudeš sama bát :o)
Ubytování v Trutnově se nám moc líbí, je to 2+kk - přízemí ve starém domě, ale moc hezky zrekonstruované. Počasí taky jde, i když mohlo by být tepleji. Neděle propršela, tak jsme místo na hory jeli do Jilemnice do muzea Krkonoš. Mají tam moc hezký pohyblivý betlém.
V pondělí jsme vyjeli lanovkou (to byl zážitek) na Černou horu a přes černohorské rašeliniště pěšky sešli zpět do Janských lázní. Po cyklostezce - asfaltce - pěkný sešup dolů, našlapali jsme asi 8 km a nohy nás bolí ještě teď.
Ovšem včera jsme si to ještě protáhli, jeli jsme do Adršpachu, ušli půl okruhu v Adršp.skalách včetně jízdy na pramicích, pak Vlčí roklí do Teplických skal a ještě okruh tam. Je to tam nádhera, našlapali jsme přes 12 km, ve skalách jsme strávili 5 hodin. A to i děti ušli celkem bez velkých problémů. Dnes mě bolí na nohou každý sval, vůbec jsem třeba netušila, že je sval na kotníku :o))
Dnes jedeme do ZOO do Dvora Králové, musím končit, mějte se všichni fajn.
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 27.08.08 08:50

No to je super!!
V Adršpachu  jsme byli vloni i předloni. Na těch lodičkách nás stihla šííílená bouřka, tak jsme z projížďky nic neměli a jak jsem dorazili ke břehu, tak jsme se utíkali schovat do takového toho přístřešku co tam je kousek od  nástupu. Taky se nám tam moc líbilo. Homole cukru apod…  

Tak se těším na zprávy až dorazíte!!!  

Shodou okolností jsme byli včera u známých na ulici podívat se na fotky z Krkonoš. Nevěřila jsem vlastním očím, jak jsou Krkonoše velikánské hory. Prostě fotky jak z Alp. Já jsem tam byla jednou, když mi bylo 10 let a pamatuju si akorát traumatizující zážitek z jízdy lanovkou na Sněžku :o) to je ta moje fobie z výšek!!!  

Tak papa D.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 27.08.08 09:38

Tak asi ze mě bude pracující!! V pondělí ráno mám přijet podepsat smlovu a rovnou bych tam zůstala!
Tak hlavně, abych to všechno po těch letech doma zvládla a taky - aby tam byl dobrý kolektiv!! To je totiž hodně důležitý.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 27.08.08 09:56

SUPER!!! Gratuluju. Práce v reklamce bude určitě zajímavá. A taky budeš mít víc času na „éčko“. Všechno zvládneš, neboj!!!
Ivi, byli jste na té velké ceně? A viděla jsi se s Johankou? Jak se mají?
Peťko, Mončo, kde sakra jste!!!
D.    

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 27.08.08 10:14

Monča má asi práce nad hlavu, jen v rychlosti se mi ozvala a tím to zase skončilo. :) Snad se ozve, až kluci začnou chodit do školky.
Dano, nakonec jsem s klukama do Brna nemohla. Johanka nemohla, byli na chalupě a kluky by to tam asi celý den nebavilo.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 28.08.08 10:07

Ahoj všem,
vidím, že je tu stále silně prázdninově.
U nás nic nového. Dnes mě čeká velké balení na zítřek. Pak už bude chvilku klid. Přes noc už asi nikam nepojedeme. Zítra musím koupit Matýskovi nové papučky. Zapomněla jsem si dnes vzít  starou papučku a koupím prostě  o číslo větší. Do školky nové potřebuje a nemám kdy ho s sebou vzít do obchodu.  

Dnes jde mamka s Tomíkem na rehabilitaci (nevím jestli jsem psala, má vychýlenou lopatku) a protože to mají v poledne, tak jsem je pozvala na oběd - na meníčko. Odpo si je vyzvedneme u nich a zítra má manžel dovču.  

Tolik od nás intimní informace. A co děláte VY?  

pa Dana

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »