Mimizemšťánkový deníček č. 35

Rodičovství

Ahojdáááá maminky! Tak jsme nakonec dorazili domů až ve středu. Celá rodina totiž postupně chytla infekční průjem spojený se zvracením:( V neděli máme sbaleno, blinkací je zatím jen Filípek a tak jedeme s naloženým autem na nákup a pak na pohotovost, aby mě dr. uklidnil, že není Filda dehydratovaný.

Naštěstí je vše OK, dostáváme za úkol živit se rýžovým odvarem a chystáme se na cestu domů. Ještě tam vyzvedáváme hafana a co se nestane. Montička letí na onu místnost a je jasno, že cesty autem teď opravdu není schopna. Takže se všechno zas vykládá a já s Filípkem zůstávám u našich, manžel jede domů. Ráno volá, že už to má taky.
Zlatá babička a děda opět pomohly v nejhorším a ve středu jsme schopni odjezdu:) Děda nás odvezl a v noci ho to chytlo taky. Ještě, že ne po cestě, to nevím, jak by se dostal domů.

Filípek má pořád řídší stolici, takže jdeme dnes na kontrolu k doktorce, aby mi ho převážila, jestli nám moc nepohubl. Včera mi řekla, že mu mám koupit ORS 200 roztok, ale nemůžu to do něj dostat. Pláče u toho, nadavuje se a nic z toho. Takže jsem zvědavá, jestli dnes vyfasujeme něco jiného nebo co bude. Filda je teď víc uplakaný a mě je z toho smutno, ale snad je to jen dvůli tomu bříšku. Dnes v noci ho 2× vzbudilo bolení bříška a prdíky:(

Ptali jste se, jestli není Filípek po návštěvách „rozhozený“. U našich dodržujeme spinkání a všechno jako doma. Týden byl přesný jako hodinky, ale pak nás rozhodilo to noční blinkání. Já s manželem celou noc nespala a hlídali jsme každé jeho zakašlání. Hrozný strach jsme o něj měli.

No a druhý den spal Filípek v noci v kuse od 20.00 do 5, jenže pak od 5-7 plakal, že ho bolelo bříško a druhý den chtěl už v pět vstávat. Smál se, povídal si:))))

Aaaaa už se ozývá z postýlky, takže musím končit. Mějte se krásně

pá Montička + Filípek

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 08.04.05 13:24

Tak už jsem doma od doktorky i z procházky. Vážíme 6.730, takže na nás žádné blinkando není poznat a dostali jsme pochvalu:)
Taky máme povolení začít baštit zpátky nutrilon. Já ho teda teď dávala půl dávky do té rýže, ale od zítřka už můžeme postupně přejít jen na ten nutrilon. Ještě máme kapičky na zažívání, ale jinak OK. Na další prohlídku jdeme 25.4. a to už snad proběhne i to očkování. No nejsme my šikovní - mít první očkování ve 4,5 měsících:)

Koukám, že s tou váhou vás doháníme a některé i předháníme, že Sofinko:) Ale je to tak tak:)

Jsem ráda, že je Ládík OK. Určitě Vám spadl obří kámen ze srdíčka! No na vás se svou váhou nemáme, ale to nevadí, nemusíme předhonit všechny, že ano:)))))

Pusinko, jupííííííí, už můžeš běhat po venku jak se ti zlíbí! Tak teď si to určitě začneš všechno pořádně užívat!

Gabule ty plínky jsou na praní, ne jednorázovky a jsou takový „vycpávací“. Buď do těch kalhotek strčíš normální plínku nebo takovou speciální „vložku“ a tak. Vnitřek je z fleece. No nevím, jestli se jich dočkám, protože nám to nikdo na svou kartu nechce vzít, že se toho dá zneužít a tak neznámému obchodu nevěří. Chápu to, ale nemám ty plínky jak zaplatit, takže asi nic nebude. Ještě tam zkusíme napsat, jestli by to nešlo převodem na účet, ale manžel mi odjel a já anglicky neumím, takže musím počkat, až se vrátí:)

Filda už se taky nějaký ten týden otáčí na pravou stranu. V tom je mistr. Na druhou ani ťuk:) Ve čtvrtek chytl nádherný záchvat zmíchu, jen z toho hned dostal škytavku. Zopakoval to ještě v pátek, ale když přijel manžel a chtěl to vidět, tak se rozhodl, že neukáže a neukáže:) Pasení koníčků nám pořád nejde. Hlavičku mi zvedáme jedna báseň na tom overbalonu, mamce na rameni a tak, ale ručičky vepředu prostě držet nebudeme:( Dává si je k tělíčku a je jak „letadýlko“. Mamka mě uklidňuje, že prostě nebude pást koně, ale rovnou lozit, ať si z toho nic nedělám. Tak se snažím, ale občas mi to moc nejde:)

Jdu posbírat prádlo

pááá a mějte se

Montička + Filípek

 
Anonymní  08.04.05 13:47

Ahoj Montííííku, tak jsem se dočkala… :-) . Vyhlížím vás tady a ejhle vy si klidně protáhnete návštěvu u mamky. Teda až na ten závěr .-)))).
Vidím, že Filípek dělá samou radost a to je fajn. Váha je taky hezká a snad už bude opět dobře… i se spinkáním…
Pasení koníčků zvládne, neboj… vždyt je to šikula veliký.Vážně je to čahounek už.
Montíku u mě taky pár věcí nových, jezdím do Olčáku tak jsem si říkala, že jak zase budeš u rodičů a já pojedu nazpět , tak bychom si mohly dát u vás scuka a pokecat. Co říkáš? Když tak mi napiš SZ :-).

Tak se měj pohodově s Filípkem, venku je hezky, to je na procházky jak dělané.
Já jdu zase makat, mám toho hodně, nevím kde mi hlava stojí, ale nedalo mě to se ozvat :-))
 KATIA

 
Anonymní  08.04.05 14:05

Ahojky holky,

Montičko - to je super, nový deníček :o))). Já jsem si říkala, že se ti od vašich asi nechce, ale že jste takhle marodili, to mně nenapadlo :o((. Ještěže už jste v pořádku.
Taky moc gratuluju k super váze, Sofince nevadí, že jí Filípek předběhl, je starší, tak má nárok. Však Sofí je krásně tlusťoučka, na stehýnkách má už 4-tý faldík :o))

Dnes je v praze pěkně hnusně, nějak jsem se namlsala toho hezkého počasí, kdy jsme byly pořád někde venku - bruslit s kámoškou a našima dětičkama, na chalupě za mími rodiči atd. Dnes přijdou moji rodiče a babička, tak se na ně těšíme. Zítra jdeme dohodnout konečný návrh kuchyně a taky probrat koupelnu, potom vyrazíme za kamarády, ať si dětičky pohrajou, tak doufám, že bude lepší počasí.

Mějte se krásně, zdravím maminky i dětičky.
Lipka, Maruška a Sofinka

 
Anonymní  08.04.05 14:31

Ještě jednou Lipka.

Monti - ten hlasitý smích, to je úžasný, Sofí je k sežrání, když se směje nebo různě špulí pusinku a něco „povídá“ Tak jí odpovídám a vedeme rozhovor, je to sranda :o)). Koníčky pase, zase se neotáčí. jenom, když jí dám na bok, tak se dostane za chvíli na záda. No, oni si děti dělají co chtějí a kdy chtějí, tak nemá cenu to řešit, že jo :o))) Stejně jsou naše děti nejšikovnější, nejchytřejší, nejkrásnější, nej......... na světě :o)))))))
Tak čau
Lipka a holčičky

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 08.04.05 19:47

Ahojky,

tak dnes si tady budu psát sama :o)))

Montičko - mám prosbu. Už několikrát jsem se snažila vložit fotku mých zlatíček (taky se chci pochlubit :o))), ale bohužel mi to nejde. Zkusila jsem se i znova zaregistrovat, ale pořád nic. Tak mně napadlo, jestli bych ti fotku nemohla poslat e-mailem a ty bys mi jí do fotogalerie vložila. Myslíš, že by to šlo? Díky Lipka

 
Anonymní  09.04.05 16:54

Ahoj holky, musím Vám pochválit dětičky. Bohužel mi nejde přihlásit a tudíž asi ani ne vkládat komentáře k fotkám - nebo jsem slepá :o). No aspoň, že se mi podařilo poslat pár foteček.

Počasí se nám nějak zkazilo co? No snad to bude příští týden lepší.

Lipko jestli chceš, můžu to taky zkusit ti tam holky dát.

Zatím ahoj Petra a Tomík s Lukym

 
romda
Stálice 100 příspěvků 09.04.05 18:15

ahoj holčiny,

tak my jsme byli zase v poradně a jsme krásně tlusťoučký.:) Edík váží 7230 g a měří 63cm. Včera jsme si s manželem prohlíželi video a Edíka, když se narodil a je to strašný rozdíl jak moc vyrostl. Hrozně to letí, co?:) Dostali jsme další očkování a zvládl to docela v pohodě. 2 dny měl trošku teplotku, ale ani moc neplakal. První den skoro celý prospal, ten druhý byl horší, ale dalo se to.
To je ale hnusný počasí, co?
Já budu v úterý vědět ty výsledky, tak stále doufám, že to dobře dopadne.

Montičko: brzy se uzdravte:)
Lipko: zkusila jsi fotky zmenšit? Mě to taky jednou nešlo, protože byly hodně veliký a po zmenšení to bylo hned.

Musím končit, Edík si mě prosí:))
Pa pa mějte se krásně
 Romča

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 11.04.05 10:55

Ahojte!

Tak máme za sebou víkendík bez manžela. Teda v neděli na obídek už byl doma. S tím jsem ovšem nepočítala chi chi, takže jsem pak lovila, co budeme asi tak jíst:)))) Bramboráky - to byla záchrana:)))

Filikulda si dnes opět zasloužil medajli za spaníčko. Má na jedněch dupačkách takovou látkovou „medajli“ a tam mu vždycky před spaním říkám, ať spinká tak, aby si ji ráno zasloužil:))))) Dnes se tradičně vzbudil kolem třetí, ale po hamandu hned spinkal, pak hamando v 6.40 a další spinkáníčko do 8.39:))) Uf, to jsem potřebovala:))))

Dneska se jednu dobu tvářil, že se mu podaří otočit i na levou stranu, ale nakonec si to rozmyslel, prý si musím ještě chvilku počkat:)

Ve středu jdeme zase na rehabilitaci. Jsem zvědavá, jak dopadneme, protože kvůli těm našim střevním potížím jsme tomu cvičení moc nedali. No aspoň jsem se občas váleli na tom overbalonu. Lepší, než nic:) Přiznávám, že mám kapku krizi a do toho cvičení se mi nějak nechce:( Snad to brzo přejde.

Nevím, jestli to víte chi chi, ale ve středu přiletí do ČR naše dávná paní šéfová Ed:)) Máme v plánu se sejít, tak jsem zvědavá, jak to dopadne. Doufám, že se nám to podaří!

Romčo: držím palečky na ty testíky, ať je všechno OK a můžeš kojit dál!!!!

Měte se nádherně a užívejte sluníčkaaaa

pá Montule + včera 4. měsíční Filípek

 
romda
Stálice 100 příspěvků 12.04.05 13:26

Ahojky ženský,

tak výsledky dopadly dobře, takže můžu dál kojit, huráááááá.:) Musela jsem vám to napsat, opravdu mám radost i když by to šlo i bez toho.
Zdá se, že Edíkovi rostou zoubky. Už dvě noci byly katastrofální. Ta dnešní byla lepší, tak jsem zvědavá jak to bude pokračovat.Nemohl usnout, byl od 17:00 do 23:00 vzhůru, samozřejmě patřičně protivnej. Ale spinkal do 6:00. Chvilkama jsem si říkala, jestli to vydržím. Ale vím, že jo,je to přece můj chlapeček, pak už bude zubatej a budeme to mít za sebou.
Dnes je krásně, takže si moc užívejte a ať jste všichni zdraví a šťastní.

Papa Romča a Edík

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 12.04.05 20:11

Ahojte!

No Romčo to je SUPEEEEEEEEER! Gratulujuuuu. A Edíkovi posíláme pohlazení a mamince přejeme hodně sil. Filda dnes taky celý den prořval, takže jsem byla taky kapku rozladěna, ale máš pravdu, jsou to naše zlatíčka milovanýýýý!

Jo a dnes jsme poprvé papkali mrkvičku:) Opět máme totiž průjem a tak nám dr. říkal, ať zkusíme uvařit mrkvičku. No ani nevím, jestli něco sněd. Prý to byl šílený hnus. A i když jsem ho „obalila“ do plínky, ať není mrkev všude, byl šikovnější a vyrazil mi lžičku z ruky a mrkev všude byla:)))))

Zbytek mrkvičky jsem hezky nacpala do sáčků na led a můžeme rozmrazovat po pididávkách:)

Pá Monťule + Filípek

 
romda
Stálice 100 příspěvků 12.04.05 21:48

Čauvec,

Tak u nás se spinká (doufám,že to nezakřiknu), uvidím v kolik bude vstávat.

Dnes měl Edánek 37,3°C, doufám,že to bude zítra dobrý. Netuším, co by mu mohlo být. Rýmu nemá, je veselý, prostě v pořádku, jen ty zuby. Myslíte, že by to mohlo být od těch zoubků?
Pokud bude mít teplotku i zítra, tak asi budu muset zavolat našemu Dr.

Montičko:
Ty dětičky jsou šikovný. Tak Filípek i přes veškeré maminčino úsilí našel způsob, jak ti vysvětlit, že to opravdu jíst nehodlá:):)
Jen pro Filípka /Fildo, koukej se uzdravit a baštit mrkvičku, ať má maminka radost a ty jsi zdravý chlapeček./:)

Tak se mějte krásně pa Romča - jdu do peřin.:)

 
romda
Stálice 100 příspěvků 12.04.05 21:50

ještě jednou,
chci se zeptat, chodíte někdo s dětičkama na plavání? Chtěla bych s Edíkem chodit, ale ještě nevím kam.

teď už doopravdy PA Romča

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 13.04.05 01:18

ahojky,

Romčo - to je skvělý, že výsledky dopadly dobře a ty můžeš kojit :o))))
Teda, Edík už bude mít zoubky, to už je velký kluk :o))). Ta teplota by s tím mohla souviset, uvidíš, kdyžtak se radši poraď s dr., ale pokud mu nic jiného není a teplota není vyšší než 38 stupňů, tak to snad žádná nemoc nebude.
Taky se chystám se Sofinkou na plavání, chtěla bych začít od září. S Maruškou jsem začala taky od 8 měsíců a bylo to super a chodí plavat doteď. My chodíme do Juklíku na Praze 5 - Lužinách a můžu jenom doporučit. Je to tam moc hezký a mají i dobré zázemí po plavání - hernu s možností koupi jídla a pití. Od kdy chceš chodit plavat, třeba bysme mohli chodit spolu? Od dubna začaly nové kurzy, (jsou 3 během školního roku - od září, ledna a dubna), ale protože bych teď mohla chodit jenom do vany a to nechci, tak počkám na podzim, a půjdeme rovnou do malého bazénu.

Montičko - tak Filípek už začal jíst mrkev, ale moc se mu nechtělo, co, mlíko je nejlepší :o))))

Petra (Pusinka) mi vložila fotku holek do galerie (mně to pořád nešlo), tak se konečně budu moc taky pochlubit ,až se tam objeví :o)))))

Venku bylo krásně, byly jsme u kamarádky na zahradě a málem jsme se na slunci vypařily :o))) Doufám, že to dlouho vydrží, zítra chceme jet za mími rodiči na chalupu.

Mějte se nádherně. Čau Lipka, Maruška a Sofinka

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 13.04.05 16:37

Ahojky!

Tak mi včera Filda usl u flašky dřív, než jsem čekala, takže ani neměl pyžámko:)))) Prostě zatuhl v 19.00 a vzbudil se ve 4.20 a pak v 6.00. Ráno bobík tužší, měla jsem ohromnou radost. Ovšem jen chvíli. Na deset jsme šli na rehabilitaci. Všechno krásně odcvičil a šli jsme se napapat. Dvakrát potáhl z flašky a už nám to bublalo do plínky. Naštěstí s sebou nosím i náhradní bodyčko, protože to bylo taky durch. Ale punčošky jsem druhý neměla (poučení pro příště). Takže jsme se převlíkli a já přemýšlela, jestli mu mám dávat zbytek té flašky, protože další věci na převlečení už jsem s sebou neměla. Riskla jsem to a hurá, dojeli jsme domů čistí a voňavý a krásně vyspinkaní:) V poledne jsme si dali další mrkvičku. Opět s „velkou chutí“:) Ale podařilo se nám spořádat jeden ten dílek z těch pitlíků na led:))))) No a pak mlíčko a hned zas bublibubli Už je mi z toho vážně ouvej. To, že se pořád jen převlíkáme a umýváme a že nám sáááákra stoupla spotřeba plínek mi nevadí, ale to, že už nevím, co dělat, aby to bylo lepší, tak to mě štve. Uvidíme co zítra, jinak klušu opět k doktorce.

Dneska je Filípek zase to usměvavý sluníčko a tak mám radost. Zrovinka spinušká. Chtěla jsem jít ven, ale prší a když usl u flašky, tak ho přeci nebudu budit a oblíkat a chodit do deště:)

Jo a ještě z jiného soudku. Objednala jsem manželovi z Quelle tričko. Moc se nám líbilo, manžel si ho pochvaloval, jak jsem dobře koupila. Je červený a má bílý rukávy. No teda mělo. Po prvním vyprání jsou růžový. Když jsem otevřela pračku, šly na mě mrákoty… Takže to pošlu na reklamaci a budu doufat, že mi vrátí penízky. Jinak bude sec mazec:)

Plavat bych taky chtěla s Fildou chodit, ale nejdřív musíme dořešit ten průjmík:(

Mějte se krásně

pááá Montička

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 14.04.05 10:15

Ahojky,

Montičko - proooomiň, že jsem nereagovala (nejdřív otravuju a pak se ani neozvu :O))), ale jsem si vůbec nevšimla soukromé zprávy. Fotku mi tam zkusila dát Pusinka, ale zatím se neobjevily, asi není ještě schválená, tak ještě zkusím počkat a kdyžtak tě „zneužiju“.

Díky Lipka

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama