Porod online

Porod

Dny plynuly, přes pupek už jsem si neviděla a hrozně jsem se těšila, jak přispěji svým deníčkem o porodu. Ale že to bude tak trochu porod online, to jsem neplánovala.

Brr, tady venku je zima!

Naše malá princezna
3 komentářů

Konečně doma! Takhle odpočívám s tátou
2 komentáře

6. 4. 2011, poklidný večer u televize

Dívali jsme se s přítelem na film Post Coitum, kdo viděl, ví, kdo neviděl, prostě film „ze života“ - o sexu a nevěře. Brouček v břiše se rozhodl, že tohle teda ne, na tohle se prostě máma s tátou nebudou nebudou! Párkrát mě šťouchnul do těch nejlepších míst, tak jsem se zvedla a šla se vyčůrat. Najednou ve mně tak trochu luplo. Vůbec mě v tu chvíli nenapadlo, že by to mohlo být něco jiného, než střeva. Jenže mi začalo být divné, že by toho můj močák smrsknutý na velikost špendlíkové hlavičky vyprodukoval tolik! Seděla jsem na míse jak přikovaná a po chvíli jsem usoudila, že tohle opravdu moč nebude.

„Miláčku máme problém!“, volám na svého drahého. Na jeho otázku „jaký“ jsem odpověděla „mokrý“, jelikož bych bývala nerada sdílela poměrně intimní informace s celým panelákem, neb asi každý ví, jaké věci se kolikrát člověk dozví z bytového jádra. Láďa byl v mžiku u mně a vyjeveně koukal. Řekla jsem, že počkám, až to vyteče a že pak uvidíme, co bude. Vtipné. Až to vyteče, to bych tam seděla snad ještě teď a že uvidíme co bude? Nebylo nic!

Vzala jsem mobil, připojila se na net a hned v panice zakládala diskuzi o tom, že asi rodím a doufala, že tu před půlnocí někdo bude… a porodí za mě! Láďa mi nakonec přinesl notebook, protože už to vypadalo, že na tom hajzlíku budu nocovat. No musel to být pohled pro Bohy. Holky tady na eMimi mě začaly uklidňovat, některé mě okamžitě hnaly do porodky, jiné říkaly, že mám v klidu dobalit věci, že to může trvat dlouho. No, nebudu tady popisovat hodinu po hodině, protože se fakt nic nedělo, kromě slabých a hooodně nepravidelných bolestí. Přejdu k (alespoň pro mě) zajímavější kapitole a tou byl převoz do porodnice.

Jak už to tak bývá, a v naší domácnosti by to ani jinak nešlo, vždy se najde nějaký problémek. Proč by věci měly jít hladce, že? To by přece byla nuda. Naším problémem bylo auto. Přítel se už pěkně dlouho hrabe ve svém milovaném busíku a busík ne a ne dostat se do stavu, kdy by byl schopný dopravit rodící maminku dvacet kiláků do porodnice. Přítel zavolal sanitku, vysvětlil situaci a během snad pěti minut slyšíme houkání. Byli někde poblíž.

Do bytu přidusal už od pohledu protivný saniťák a mumlal něco o tom, že chci asi porodit doma. Ale že by mi před barákem pomohl ze schodů, to ne. Taky řekl, že tak velkou tašku mi nevezme do sanitky (jako kdyby tam na ni musel kvůli nedostatku místa sedět), takže jsem k porodu jela s kabelkou, z které mi ještě ke všemu vysypal mobil. Můžu vám ale říct, že jsem si připadala jak celebrita, protože se k nám připojila ještě druhá sanitka, v které bylo vybavení, kdybychom začali rodit. Takovej luxus. Doktor celkem vtipálek. Začal mi vyprávět, co měl k obědu a taky vyprávěl jak nedávno rodil v sanitě mimčo KP.

V porodnici mě humor přešel. Otevřená na 2 prsty, kontrakce prakticky žádný, aspoň že mimčo bylo v pořádku. Dali mi projistotu antibiotika a šup na porodní sál. Lidi, tam bych se klidně odstěhovala! WC,sprcha,tele­vize,pohodlný křesílko,sedací pytel,všelijaký serepetičky kolem. Mezitím, co jsem se nudila na sále a počítala minuty, kdy už dorazí tatínek s věcma, točili mi monitory a vzhledem k tomu, že se pořád nic nedělo, začínala jsem se obávat, že až za těch X let porodím, rovnou ze mne vypadne i jeho občanka! Průběžně jsem psala do diskuze, jak to s náma vypadá a holky se divily, že jsme ještě pořád 2v1, prožívaly to se mnou a podporovaly, za což jim ještě jednou děkuju! Do toho volá máma, prej co dělám a jak se mám a co mimi. Tak jsem se vymlouvala, že se válim doma u televize. Mamka je tragéd, tak co ji budu nervovat.

7. 4. 2011 18:30

Stále se nic neděje, tak se podívám na Ulici a Láďa si půjde koupit něco k jídlu. Začala jsem přemýšlet, jestli ho chudáka někam vyhodí, pokud se porod nerozjede, nebo jestli bude nocovat na křesle. Ale kolem osmé se moje milé porodní cesty rozhodly, že se začnou konečně otevírat. Hrabala se ve mne PA, hrabal se doktor a v 9 pěkně na klistýr. Kdo zažil, jistě ví, jak je to příjemné. Prý vydržte deset minut. Ha ha ha. Zkuste se s prominutím neposrat, když do toho máte kontrakce, že se až musíte chytat stojanu na kapačky, abyste ze sebe neservaly ty snímače a neutekly!

Když byla tahle chuťovka za mnou, radovala jsem se, že se mi třeba trochu uleví ve sprše. Já bláhová! Ze sprchy už ani nevim jak jsem se dostala na postel a teď začal ten pravý mazec. Jestli jsem někdy v životě řekla, že mě něco bolí, tak jsem kecala. PA se to lehko řekne „dýchejte a nekřičte“ Když si člověk pustí na nohu dvousetkilovou kovadlinu, taky prvně začne řvát! Kde se vzal, tu se vzal kde doktor, najednou se ve mne zas rýpal a já čekala jak na smilování na tu posvátnou větu „Můžeme tlačit.“ Přítel mezitím chudák stál vedle mne s hrnkem čaje, ani nevím, jak moc jsem mu drtila nebo nedrtila ruku.

7. 4. 2011 po 23 hod

Konečně přišly ty ‚tlačící‘ kontrakce, miminko už dorotovalo a já se do toho mohla opřít. Najednou jako kdyby všechnu bolest odnesl vítr a já věděla, že už brzy bude dílo dokonáno a miminko konečně mezi náma. „Tak ještě jednou, pořádně.“ řekla PA, lehla mi na břicho a já zatlačila naposled, jak nejlíp jsem dovedla. „Tak, holčička je na světě.“ Moment, jak jako holčička? Říkali, že by to měl být kluk!.-) Odsáli z ní plodovku, protože si chudinka lokla, zvážili a změřili (3380 g, 50 cm) tatínek jí podepsal na nožičku a konečně ji držel v náručí.

To byl jeden z nejkrásnějších pocitů v životě, vidět Láďu s tím malinkým stvořeníčkem v náručí, jak brečí dojetím a já vidím, jak je šťastný, i když jsme čekali Domíska a ne Dominičku. Mezitím jsem porodila placentu a byla ráda, že se celý porod obešel bez nástřihu, potrhání a následného šití. PA mi malou zkusila přiložit k prsu. Připadala mi tak křehká a bezbranná. Bála jsem se jí dotknout, nevěděla, jak ji chytit.

8. 4. 2011 něco kolem 1:15

Malou odnášejí, usedám na vozík, vezou mě na oddělení šestinedělí a hrdý tatínek vyráží směr domov, ale o tom zas někdy jindy, protože tím příběh malé princezny Dominiky teprve začíná.

Na závěr bych chtěla ještě jednou poděkovat holkám, které mne při mém „on-line“ porodu podporovaly a mé velké dík patří taky gynekologicko-porodnickému oddělení ON Příbram ale hlavně mému příteli, který byl se mnou v nejnáročnějších a zároveň nejhezčích okamžicích v mém životě - u zrození naší malé Dominičky.

Hodnotilo 22 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 14.04.11 07:14
Milá Verčo,

přeji Tobě, Dominičce i příteli, ať jste šťastná a spokojená rodinka!!!!

Tvůj porod on-line jsem pročítala a moc moc gratuluju k Dominičce, i když to měl být původně chlapeček. Hlavní je, že jste obě zdravé a šťastné. :kytka:
Moc hezky jsi deníček napsala :palec:

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 14.04.11 07:46

Přejeme hodně zdravíčka, sluníčka a mlíčka!!! :srdce:

Vtipně jsi to napsala, někdy to jinak ani nejde, že??

 
Marsi86
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 14.04.11 08:13

pěkný deniček

přeji hodně zdraví tobě i Dominičce

 
Alyss
Extra třída :D 10461 příspěvků 14.04.11 08:21

Taky jsem si pročátala tvou diskuzi:-)

Moc gratuluju k Dominičce :kytka:

 
mucinka2
Nadpozemská drbna 26633 příspěvků 14.04.11 10:12

moooc blahopřejik male dominičce :srdce: .vtipne napsany,ikdyž na tom asi nic vtipneho nebylo.ale stalo to za to :hug: vid???

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 14.04.11 10:33

:kytka: :kytka: Taky se přidávm k moc velké Gratulaci k malé Dominičce :srdce: ať vám dělá jen samou radost :kytka: :kytka:

Moc Krásnej deníček a velmy vtipnej moc moc :srdce: povedenej.

 
skritek Petra
Kelišová 5505 příspěvků 1 inzerát 14.04.11 11:04

Krasny denicek, a vazne, byla jsi moc statecna, tak ted hodne stesti a pevnych nervu a jen tak dal, uzasna rodinko! :)

 
mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 14.04.11 11:50

Super deníček. Přirovnání bolestí k pádu kovadliny na nohu mě dostalo. Moc gratuluji k Dominičce :kytka:

 
Katrinka
Závislačka 3011 příspěvků 14.04.11 13:15

Gratuluji k nádherné dcerce Dominičce :srdce: :kytka:
Deníček je krásný :hug:

 
Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2387 příspěvků 14.04.11 13:24

Pěkné!
Ještě jednou gratulujeme a přejeme Vám třem HOOODNĚ štěstí!!
Některé pasáže mě opravdu upřímně rozesmály: ,,zakládala jsem diskusi, že asi rodím a doufala že tu někdo bude ..... a odrodí za mě." :lol: :mrgreen:

 
ivma6
Kecalka 160 příspěvků 14.04.11 13:43

fakt parádní deníček, dost jsem se pobavila :lol: přeju vám oběma hlavně hrozně moooooc zdravíčka! :srdce: :kytka:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 14.04.11 13:54

Tak já jsem mrtvá smíchy z tvého popisu a zároveň bulim jak želva :mrgreen: :cry: :mrgreen:

Taky jsem tě sledovala online a jsem ráda, že jsi napsala deníček.

Překvápko z holčičky jsme měli taky :mrgreen: Dlouho byla v modrém, ale co, hlavně že jsou ty naše holky zdravé a krásné!!! :dance: :srdce:

Ať ti pěkně roste a dělá velkou radost!!! Jsi veeeliká šikulka! :hug:

 
MariSun
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 14.04.11 14:01

Moc gratuluju k vaší princezně :lol: :kytka: Krásně napsaný deníček :lol: :lol: Hodně štěstíčka a všeho nej nej :lol:

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 14.04.11 14:29

je to krásný, gratuluji k holčičce a přeji jí krásný život. :kytka: :kytka: :kytka:

 
žirafííí  14.04.11 14:30

nádherné :palec:
Moc gratulujmi k holčičce :kytka:

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 14.04.11 16:41

moc všem děkuju za gratulace :hug:
Zrovna dneska jsem si tak říkala, že jsem v životě konečně něco dokázala a že konečně vím, co znamená to slovo štěstí :srdce:
Za těch pár dní, co je malá na světě už máme tolik námětů na další deníček :mrgreen: Jak říkám, my se vážně nenudíme :palec:

 
AliceP
Závislačka 3622 příspěvků 14.04.11 18:54

obrovska gratulace..na tvoji diskuzi:pomoc asi rodim..jsem narazila az kdyz u vas bylo po vsem ale se zaujetim jsem ji precetla celou a hledala jak to vse dopadlo..no krasny prekvapko v podobne holcicky..:))at se mate porad k svetu a pekne rostete:))

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 14.04.11 21:33

Tak i já tu noc čučela do monitoru, kdy se ozveš, že jste už dva… moc gratuluju ještě jednou. :kytka: Krásný deníček! :huban:

 
bekky
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 14.04.11 22:34

Ahoj krásně napsaný a mooc blahopřeji k dceři :kytka: :kytka:
Sledovala jsem také tvoji diskusi. :-) :-)

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 14.04.11 23:28

Krásný deníček,také mě to všechno tento rok čeká tak si pěkně čtu zážitky těhulek z porodu :-) Jen se zeptám,kolikrát nebo v kolikátém týdnu vám řekli že to bude chlapeček?

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 15.04.11 10:26

gratuluji k holčičce :kytka: krásný deníček :-D

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 15.04.11 15:56

pro chica.p prvně nám chlapečka oznámili v 20.tt a pak o 6 týdnů později :palec:

 
lutrest
Zasloužilá kecalka 734 příspěvků 16.04.11 23:16

Gratulace :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama