Jak se vyrovnat se situací s tchyní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 14:59
Jak se vyrovnat se situací s tchyní

Ahoj, nastíním svou situaci.. Tchyně vlastní vinou přišla o byt. Rodina ji sehnala jiný na podnájem, ale jelikož nemá tak velký důchod, musíme doplácet. Na příspěvek na bydlení nárok nemá. Je invalidní a pracovat není schopná. Platíme každý měsíc 2tis + jednorázové výdaje (složenky, nákup - co je potřeba a nemá na to). Trvá to rok a půl. Do ted jsme s mužem oba pracovali, tak to nějak šlo, i tak je to pro nás ale každý měsíc zásah do rozpočtu.
Za pár dní nastupuji MD a ted mi hlavou stále běhají myšlenky na ty peníze, co jí musíme dávat. Strašně se bojím toho až budu brát rodičák, jak to budeme zvládat. Vím, že peníze jí dávat musíme. Nemůžu se ale zbavit pocitu, že je to na úkor nás, našeho dítěte. Všechno kupuji bazarové a jen to nejnutnější. Rozumem vím, že jí přispívat musíme, ale ten pocit..Sama v sobě to tchyni strašně vyčítám. Že kvůli její blbosti si budu muset najít brigádu místo abych si užívala doma první miminko. Že si nebudeme moc jen tak zajet na výlet nebo do kina.. Vím, že takhle žije spousta lidí a i hůř. Ale stejně se těch výčitek v sobě nedokážu zbavit.. Můj vztah k ní šel úplně do háje kvůli tomu a mrzí mě to. Přesto se přes to nedokážu přenést.. Poraďte.. Jak mám změnit přístup? Vyhnat z hlavy myšlenky, že doplácíme na její chyby.. Že kvůli ní nebudeme mít ten život jaký bychom mohli mít..? Nechci takhle o tom přemýšlet, ale nedokážu si pomoc.. Moje největší přání k Vánocům je, aby jí majitel nezvedl nájem a my nemuseli dávat ještě víc.. jsem z toho nějaká smutná a asi i naštvaná..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8395 příspěvků 26.08.19 15:05

Je ta má hodného syna :srdce: tak si ji vemte k sobě, ušetříte a ještě nonstop hlídání :palec:

Čičorečka
Závislačka 2785 příspěvků 26.08.19 15:06

Vážně jsou ty dva tisíce takový zásah do rodinného rozpočtu? Ty na brigádu nechoď, ať jde muž, je to jeho matka. Vydělat dvojku měsíčně není takový problém. Problém bude, až vy budete potřebovat víc peněz. Jestliže nejste schopni oželet tak malou částku, je to žití na knop. Nicméně podpora rodiny je v pořádku, zvlášť v (invalidním) důchodu.

Mysticlipstick
Ukecaná baba ;) 1414 příspěvků 26.08.19 15:16

No zrejme si bude muset manzel najit druhou praci :nevim: pokud chce zaobstarat nejak rodinu a diteti dat nejake zazitky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 15:21

@Bubla Bůčková k sobě určitě ne. už takhle rozhádala švagrovou s mužem a ani já ani muž si od ní nechceme nechat rozvrátit vztah. Je hodně zvědavá, plete se do vztahů, vyvolává hádky. To bych opravdu u sebe doma nezvládla..
@Čičorečka dokud oba pracujeme, tak v pohodě. Spíš mám strach až spadnu na ten rodičák. Chlap je připravený brát práci navíc, ale já to po něm nechci. Aby živil sebe, mě, mimino a ještě mamku. Chci mu vypomoc, jsme rodina.. Nejde o to, že bychom žili úplně na knop, jenže doděláváme dům a třeba ted v srpnu jsme nečekaně za tchyni museli dát 6tis a prostě je to na úkor věcí, které doma potřebujeme. Ale já vím, že ty peníze davat musíme a taky jí je dávat budeme. Jen mě štve, jak to mám v hlavě vyhrocený a nějak nevím, jak mám přepnout a nevyčítat..

terien
Extra třída :D 12392 příspěvků 26.08.19 15:22

A to si tchýně nemůže zažádat o městský byt, o místo v penzionu? Musí mít svůj extra podnájem, nemůže se s někým z rodiny sestěhovat? Pokud přišla o byt vlastní hloupostí, tak štědrá bych asi nebyla, popř ať to platí její syn a sežene si to kde chce.

NerozhodnaBedulinka
Stálice 51 příspěvků 26.08.19 15:28

Ne každý si může dovolit dávat dva tisíce měsíčně pryč. Řekla bych tchyni a manželovi, že dítě je na prvnim místě a jako první půjdou peníze na něj - když zbyde tak tchýně. Ona nemůže dělat ani drobné domácí práce? Nemá jiné děti, že by taky přispěly?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 15:30

@terien nepodarilo se nam sehnat nic levnejsiho.. jednu garsonku jsme nasli, ale to odmitla, ze se stehovat nechce.. to nejdriv chtela, aby ji muj chlap garsonku koupil, ale to jsem se dovolila uz ozvat i ja, protoze o byt prisla svou hlouposti a kdyby si chlap vzal hypo na jeji byt, tak bychom v zivote nemohli koupit uz nic sveho.. ja si muze vazim za to, ze se snazi mamce pomoc a urcite ho v tom nechci nechavat samotneho..

klenice
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 26.08.19 15:30

Ehm…mam uplne to stejne se svoji mamou, jen je to mesicne vyssi castka. :zed: Stvalo by te to stejne, kdyby to byla tvoje mama v nesnazi bez moznosti vydelat si korunu? A 2tis mesicne ti kvalitu zivota nijak zavratne nespravi. Rada na to neni, jednou jste rodina, v dobrem i ve zlem a rodice jsou bohuzel soucasti balicku, tvoje i partnera. Smir se s tim a treba ti to vykompenzuje jako babicka. A treba taky ne…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 15:32

Pro mě jsou třeba 2 tis. Kč docela dost. :(

llida
Kecalka 494 příspěvků 26.08.19 15:32

Co levnejsi podnajem? na vesnici ci okraji mesta…

stinga
Echt Kelišová 9025 příspěvků 26.08.19 15:39

@klenice to nejsou jen 2000,–- píše, že v červenci jí dali 6000,–- to už je vážný zásah do rodinného hospodaření

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 15:41

@klenice zkousela jsem na to myslet i takhle z druhe strany, kdyby slo o moje rodice.. Ale asi to uplne nedokazu takhle posoudit, protoze nasi maji jinou povahu. Nikdy se mi do niceho nepletli, nevyvolavali hadky, od malicka nas ucili, ze problemy se musi resit, neutikat pred nimi.. naopak tchyne je dost konfliktni typ, pomlouva, nabrala si strasne moc pujcek, nekomu se myslim i zarucila.. no a nikomu to nerekla, pak prisla o ten byt.. pritel za ni plati dluhy uz asi 10 let.. vzdy zavola ze potrebuje na neco, tak muz zaplati. Vime, ze kdybychom to nezaplatili, bylo by to jeste horsi. Dluhy se proste platit musi, nejde pred tim utikat.. Ma jeste jedno dite, co jde, tak si s muzem deli napul a staraji se oba.

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1416 příspěvků 26.08.19 15:42

My tchanovi platíme celý nájem (družstevní byt, cca 8000 se vším všudy), protože prý nevychází :nevim:.

Ovšem pak je schopnej vykládat, jak chodí každý týden na thajské masáže, že tam má jako důchodce slevu a je to jen za 1050,– :zed:

Teď už tedy nechodí, zhoršil se mu zdravotní stav, ale je to pro nás ještě horší, platíme uklízečku plus pečovatelku.

Za chvíli se nám narodí druhé dítě, to už bude finančně víc na knop, tam uvidíme.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 15:46

@llida uz ted bydli na vesnici :-D priznavam, ze zatim nezijeme jakoze od vyplaty k vyplate, spis myslim na tu budoucnost, na rodicak, kdyz pribyde jeste jedno mrne, najmy pujdou nahoru, znate to.. a proste nejsme milionari, ze bychom vyhazovali tisicovky z okna. Myslim si, ze ja i muz se k tomu umime postavit, postarat se. Jen me proste mrzi, ze to v sobe uz vidim takhle cerne, rada bych se s tim smirila, brala jak to je.. ale to prave nevim jak..mozna to ted muzu svadet trosku na hormony, ale nevim no :-D

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama