Jsem stará

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.18 20:04
jsem stará

Tak nějak jsem zjistila, že jsem stará :roll:

Nejdřív jsem myslela, že to sem nebudu dávat anonymně, ale jsem měkká a stará…

Je mi 39 a najednou mi přijde, že už mě nic nečeká.
Jsem vdaná, děti dvě, manžel, všechno v tomto směru je v pohodě. Máme domeček, auta, jezdíme na dovču hory, moře, výlety. Oba pracujeme, finanční situace v pohodě.

Ale já sama se sebou nejsem nějak vnitřně spokojená.
Vždycky jsem si přála cestovat, ale nikdy jsem neletěla letadlem a navštívila jsem jen pár zemí v Evropě.
Přála jsem se naučit se anglicky, ale ve škole jsem na to kašlala, pak to odkládala a teď…má to ještě smysl?
Postava by taky mohla být lepší, ale jde to.
Sex už taky nic moc. 1-2× do týdne si to „odbydem“ a jde se spát.

Co mne baví je běh, snažím se jít denně. Ráda čtu, koukám na filmy, poslouchám hudbu a věnuji se rodině.

Máte to taky tak? Jak s tím bojovat? Jak se vnitřně hodit do klidu a netrápit se datum narození?

Jsem fakt tak stará???

omluva za anonym, jsem z toho nějak v depresi :-(

M.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Heivka
Závislačka 2895 příspěvků 30.03.18 20:09

Nejste stará, tu angličtinu se klidně začněte učit. Cestu letadlem stačí naplánovat. A kromě toho, mojí mamce je 68 a teprve nedávno mi přišlo, že už je starší a to jen kvůli tomu, že po velké operaci břicha nemohla být tak aktivní jako dřív :kytka:

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 30.03.18 20:10

Myslím, že tohle občas trápí každou, hlavně po té třicítce. Asi před rokem jsme na to narazily s jednou známou v práci, které je 43 let a její maminka zemřela v 50 letech. Hodně si začala uvědomovat, že toho času už jí možná moc nezbývá…

Největší problém je asi v tom, když se člověk začne hrabat v minulosti, nebo si říkat, co chtěl dokázat a nedokázal… Myslím, že je hodně málo lidí, kteří opravdu udělali vše, co chtěli. Každý má asi nějaký ten nesplněný sen, který z nějakého důvodu už splnit nejde… Nejlepší je se z toho vypsat, nebo vypovídat, nebo si pustit nějaké super písničky a dělat něco, při čem se odreaguješ…

Čas plyne bohužel hrozně rychle, o to rychleji, když má člověk děti…

Russet
Echt Kelišová 9300 příspěvků 30.03.18 20:12
@Anonymní píše:
Tak nějak jsem zjistila, že jsem stará :roll:

Nejdřív jsem myslela, že to sem nebudu dávat anonymně, ale jsem měkká a stará…

Je mi 39 a najednou mi přijde, že už mě nic nečeká.
Jsem vdaná, děti dvě, manžel, všechno v tomto směru je v pohodě. Máme domeček, auta, jezdíme na dovču hory, moře, výlety. Oba pracujeme, finanční situace v pohodě.

Ale já sama se sebou nejsem nějak vnitřně spokojená.
Vždycky jsem si přála cestovat, ale nikdy jsem neletěla letadlem a navštívila jsem jen pár zemí v Evropě.
Přála jsem se naučit se anglicky, ale ve škole jsem na to kašlala, pak to odkládala a teď…má to ještě smysl?
Postava by taky mohla být lepší, ale jde to.
Sex už taky nic moc. 1-2× do týdne si to „odbydem“ a jde se spát.

Co mne baví je běh, snažím se jít denně. Ráda čtu, koukám na filmy, poslouchám hudbu a věnuji se rodině.

Máte to taky tak? Jak s tím bojovat? Jak se vnitřně hodit do klidu a netrápit se datum narození?

Jsem fakt tak stará???

omluva za anonym, jsem z toho nějak v depresi :-(

M.

Tak nejspíš už nebudeš rodit a učení anglických slovíček ti nepůjde tak lehce jako dřív, ale jinak nejsi ještě stará. Je mi stejně a nějak ještě nebilancuju - to budu asi dělat v šedesáti 8)

Denisa56
Kelišová 5476 příspěvků 30.03.18 20:12

Roky přibývají každýmu, s tím je potřeba se smířit. Mně je 56 a stará si nepřipadám, akorát když se kouknu na fotky, tak mi probleskne, no jo, holka, už ten věk začíná být vidět. Ale nějak se tím netrápím, jsem ráda, že jsem zdravá, neberu žádný prášky, nemám žádné alergie ani nic podobného, mohla bych krapet zhubnout, to jo, ale jinak jsem v pohodě. Moc se v tom nepitvej, ať si zbytečně neotravuješ život něčím, co nemůžeš změnit, protože ať je to jak je to, o příštích narozeninách ti bude 40 a kdyby ses utrápila k smrti, nezměníš to ani nezastavíš. A hlavně, pořád jsi ještě mladá a nějakej ten rok stále budeš. :kytka:

cecetka
Kelišová 7145 příspěvků 30.03.18 20:13

Pristi tyden oslavim 45. narozeniny. Jsem stara??? Pro dvacetilete ano. Pro sedesatilete ne. Tak si vyberme :mrgreen:

Janli
Závislačka 4992 příspěvků 30.03.18 20:14

Máš před sebou 50 let života. Je na tobě jestli to budou roky prožité naplno nebo jen čekání na smrt.

beeerush
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 30.03.18 20:15

Člověk zestárne tak rychle, jak sám sobě dovolí. Jestli máš pocit, že potřebuješ něco zlepšit, tak to udělej. Dnes jsou možnosti otevřené. Leťte s mužem na euro víkend, najdi si učitele angličtiny, v každém fitku je dnes k dispozici trenér, stačí se jen rozhoupat :kytka:

Mimochodem, dneska mi na toto téma uzemnil manžel, je mi lehce přes 30, 2 děti a dnes měl pracovní schůzku se ženou, což v jeho oboru není úplně běžné. Když přišel, tak jsem z legrace vyzvídala, padla otázka „a paní je stará, mladá?“ Manžel bez mrknutí oka „stará, už má 2 děti“ a prošel kolem jako bych byla vzduch :mrgreen: Takže tak

Heivka
Závislačka 2895 příspěvků 30.03.18 20:19

@cecetka Mě spíš děsí jak jsem v 15 považovala všechny nad 30 za starce nad hrobem a teď mi těch 30 už bylo a pořád si myslím, že jsem stejné „teď už ne mladé“ tele jako v 15 :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.18 20:21

Ani nevíš, jak ti rozumím. Brzy mi bude 40 a nějak se s tím neumím popasovat :nevim:

elen-ka
Extra třída :D 11855 příspěvků 1 inzerát 30.03.18 20:23

Zakladatelko, takovou či podobnou depresi jsem měla když se mě blížily čtyřicáté narozeniny. Manžel mi chtěl uspořádat oslavu, já prohlásila, že mi to přijde divný věl. No nyní skoro po 3 letech už tyto deprese nemám ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.18 20:24

Hmmm nevím jsem stejně stará a ty pocity jsem měla úplně stejné, jenže jsem se rozhodla že prostě ve 40 překopu život, takže jsem se přihlásila na školu, doplním si vzdělání, chci začít podnikat a splnit si pár snů

prosím anonym rodina neví že jsem se přihlásila na školu a pokud to nevyjde nechci poslouchat řeči, že staré neberou

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 545 příspěvků 30.03.18 20:25

Mě je 39 čekáme po dlouhém snažení druhé dítě, studuji další školu a nemám moc času na to stárnutí. Ale myslím, že právě to studium mě osobně hodně pomáhá, studuji jak svůj obor, tak jazyky, mozek nemá čas zlenivět a jsem i s mladými studenty na fakultě a člověk má trošku i ty studentské starosti jako oni:-) I když samozřejmě jsou chvíle kdy bych s tím sekla ale z legrace říkám, že ještě mám na poličce místo na dva červené diplomy:-)

Jitka79
Závislačka 3593 příspěvků 30.03.18 20:26

Jsem stejne stara :nevim: bohužel nemladneme… vnitrne se ale az tak stara necítím. i když jsem na tom podobne -2deti, manžel, jen ten sex tak dvakrát do měsíce 8o asi jsme už lini 8o
Nikdy není pozde na to, uzivat si život a brát, co se nabízí…urcite ve čtyřiceti můžeš ještě cestovat. Asi už se nerozhoupeme k cestě do Ameriky, ale nikdy neříkej nikdy…cizí jazyk je zapotřebí v dnešní době, sama chodim na němčinu. Při aktivním přístupu k životu me drží zvláště podobne laděne kamarádky - zajdeme na wellnes, i na taneček, na vínko…ne každý týden, ale snažím se minimalne jednou za měsíc. Dříve byly ženy v našem věku babičky, dnes není výjimkou, že se stávají teprve matkami, nebo jsou matky malých deti -moje mladší má čtyři roky, tak ještě nějaký ten rok musím zůstat aktivní alespoň pro ty deti ;) možná te trochu ubiji stereotyp a ta vidina, nic už me nečeká…třeba by pomohlo vyjít si sem tam s kamarádkou, najít nove zájmy :jazyk:

anivbl
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 30.03.18 20:28

Mně je 31 a jedna dvacítka (je jí 22) mi teď řekla, že by se mnou nešla do hospody na pivo, protože jsem stará a mám dvě děti, takže se mnou musí být nuda :lol: :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama