Máte rády děti z předchozího vztahu vašeho partnera?

Anonymní
18.11.15 22:32

Máte rády děti z předchozího vztahu vašeho partnera?

Ahoj, přečetla jsem si tu jednu diskuzi, kde se hodně opakovalo, že žádná macecha nemá ráda děti z předchozího vztahu. Je to pravda, že i když jste si našly muže a věděly o dětech, že vám časem začaly vadit? Já za sebe musím říct, nechtěla bych partnera s dětmi. Vadilo by mi to. Takového muže jsem našla. Prosim napište klidně anonymně, ale pravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2422
18.11.15 22:36

Ano, měla jsem, už je ex, ale z naprosto jiných důvodů, nicméně krev není voda a určitě bych měla problém neprotěžovat vlastní dítě před nevlastním, i když bych se samozřejmě snažila o rovnováhu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.15 22:42

Pritel ma dceru 7 let, dalo by se rict ze ji nesnasim, pak ma jeste jednu 16 let s tou vychazim v pohode a nevadi mi mame se radi.Ale s tou mladsi to je fakt des..navic je rozmazlena, kdyz se ji neco neumete zacne bulet coz uplne nenavidim a jeste je ma slusnou nadvahu-zrala by jen sladky a rohliky coz je ten nejvetsi kamen urazu ja jsem na stravu velmi zatizena.. takze asi tak..mohla bych tady vypsat roman..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.11.15 22:42

Pouze pět dětí z naší školky patří do úplné rodiny. U těch zbývajících mi bohatě stačí, co vidím v šatně. Rozhodně ty macechy nejsou mírumilovné macešky. Dětem neubližují to ne, ale ten přístup je tak hrozně rezervovaný, až z toho mrazí…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.11.15 22:44

Mela jsem partnera s detma a nemela jsem je rada.Ale doted je mi to lito, myslim to, ze sem to tak citila. K detem sem se chovala hezky, nemeli tucha.Ale proste ja je nemusela.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.11.15 22:47

Partner ma „nevlastni“ dceru ( vyzenil ji jako malou, bral a bere ji jako vlastni )- uz dospelou, s vlastni rodinou…a ja nevim, mam k ni takovy zvlastni vztah, nicmene jeji dite mam moc rada :-) ( ten muj zvlastni vztah k ni me mrzi, zvlast, kdyz vidim, jak partner bere moje dite, ale ona je proste prototyp rozmazleneho jedinacka :nevim: )

• Nahlásit
  • Citovat
jjelena
18.11.15 22:48

Expřítel měl jedno dítě své (10), druhé osvojené(14). Já mám děti dvě (8 a 9,5). Já jeho děti, obě, i to osvojené, tudíž „cizí“, brala jako své vlastní. Stejně tak on ty mé dvě. Spolu jsme dítě neplánovali. Dárky jsme jim dávali obdobné, svým dětem jsem samoźřejmě kupovala víc, protože jeho děti u nás byly jen jednou za 14 dnů na víkend. Ale rozdíly jsem nedělala. S jistotou můžu říct, že chci jedině partnera s dětma, aby věděl, co péče obnáší a nikdy mi ty mé nevyčetl.
S expřítelem jsme se rozešli z jiných důvodů, než byly jeho/moje děti.

• Nahlásit
  • Citovat
jjelena
18.11.15 22:50
@Anonymní píše:
Pritel ma dceru 7 let, dalo by se rict ze ji nesnasim, pak ma jeste jednu 16 let s tou vychazim v pohode a nevadi mi mame se radi.Ale s tou mladsi to je fakt des..navic je rozmazlena, kdyz se ji neco neumete zacne bulet coz uplne nenavidim a jeste je ma slusnou nadvahu-zrala by jen sladky a rohliky coz je ten nejvetsi kamen urazu ja jsem na stravu velmi zatizena.. takze asi tak..mohla bych tady vypsat roman..

Tohle už je zaujatost, to jídlo obzvlášt, to ti vadí už z principu.

• Nahlásit
  • Citovat
11401
18.11.15 22:54

Ano, mám je ráda. Především syna. Ale ty děti jsou mí vrstevníci a nemusím se o ně starat, už se o sebe umí postarat sami :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
18.11.15 22:56

JInak ještě musím říct, už jsem to tu tedy v obdobné diskuzi psala, že jako matce, jejíž děti jezdí k takové, jako jste vy - tedy k nové partnerce, mi tyto názory docela dost vadí. A upřímně jsem ráda, že partnerka mého exmanžela je taková, jaká je a naše děti má ráda a stejně tak ony jí. Je mi zle z představy, že by mé děti jezdily k některé z vás. Tím nemyslím nikoho konkrétně z této diskuze, ale není to tak dávno, co tu byla obdobná a ta tedy byla skutečně plná nenávisti vůči partnerovo dětem, potažmo i těm chlapům s dětmi, jako by byli prašiví. Přitom já bych už chtěla jedině partnera s vlastníma dětma

• Nahlásit
  • Citovat
1210
18.11.15 22:58

Přítel má dvě děti, co k nám jezdí na víkend. Jsou v pohodě, poslouchají mě, nijak extra nezlobí (je třeba ale říct, že zase u nás doma nemají žádné povinnosti, co chtějí - třeba koukat do rána na televizi - to jim přítel dovolí atd.). Nesnažím se je nijak vychovávat, stojím spíše v pozadí jako ta hodná teta. Ale jak už jsem psala, nejsou to zrovna žádní raubíři. Mám je ráda, ale určitě ne jako vlastní děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2412
18.11.15 23:01

Můj partner má tři děti z předchozích vztahů. Z prvního manželství dvě dcery 18 a 14 let. Ty k nám ze začátku našeho vztahu jezdily a celkem to bylo dobrý. Pak se to nějak pokazilo a už nejezdí. Asi je naočkovala matka. Tak jednou za půl roku přijedou a sedí tu jak pipky. Většinou přijedou, když potřebují peníze navíc. Pak má ještě šestiletou dceru a ta jezdí pravidelně každýchh 14 dnů a s tou je to v pohodě. Já ji mám moc ráda a zdá se, že i ona mě. Máme ještě společnou tříletou dceru a ségry spolu vycházejí výborně. Naštěstí její mamka má také nového partnera a další dítě, takže z její strany nejsou žádné problémy a dceru má celkem vychovanou. Bereme ji na dovolenou, někdy jí taky něco koupím, ale nechávám většinu na její mamince. Teď se jí chystám k Vánocům koupit hračky, které by jí tatínek nekoupil, ze zásady nakupuje jen oblečení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.15 23:06

Já mám manželova syna moc ráda. Vždycky se na něj moc těším. Dovedu si představit, že bychom si ho vzali do péče. Jediná nevýhoda je, že už „kvůli němu“ nebudeme mít další dítě. Dvě nám stačí - psychicky i finančně.

• Nahlásit
  • Citovat
8138
18.11.15 23:10

Moje nevlastní dcera k nám jezdí jen 1× za měsíc. Jak si to nastavili rodiče, takové to mají. Osobně mi je líto, že ji nikdy nebudeme mít třeba na Vánoce…nebo do doby, než si to prosadí proti mamce.
Také ji nevychovávám, nemám ani ambice nahradit její matka. Tohle jsme si kdysi spolu vyjasňovaly. Má tu ale určitý režim a nesmí dělat koniny (např. flákat se do noci venku apod.). Jasně, měly jsme spolu ups and downs, ale zvládlo se to. Mám ji ráda. Mám ji ráda moc. Snažím se, aby se jí u nás líbilo, převážně se starám já (jídlo, program apod.), dárky pro ni také vybírám já, chodíme spolu nakupovat oblečení atd.
Ano, není má dcera a tak blízká mi prostě nebude. Ale pro malou je její starší sestřička, pro chlapa jeho malá holčička a pro mně občas testr nadhledu ;) :mrgreen:

Taky mě docela mrazí, že bych se mohla ocitnou v situaci, kdy by moje malá holčička jezdila k někomu, kdo by ji neměl rád :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.15 23:17
@jjelena píše:
Tohle už je zaujatost, to jídlo obzvlášt, to ti vadí už z principu.

Ver ze to neni z principu, ona totiz nic neji..nad vsim dela sceny, buli atd…jako kdyby byla nejaky nejedlik a bylo to na ni videt nereknu nic, ale ona je vylozene tlusta-vykrmena, pritel mi vypravel jake jeho byvala u deti vedla stravovaci navyky, me nejvic vadi ze to od ni odkoukava ma dcera ktera je tak zlata ze ji vsechno.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama