Úplně první příkrm

3853
30.9.10 20:38

Úplně první příkrm

Ahoj holky,
prosím vás možná vám budu připadat jako trubka ale mohly byste mi polopatě jako pro „blbečka“ vysvětlit jak na první příkrmy?Pan dr mi dal brožurku no a v tom bylo tak 5 řádku a celkem k ničemu tak jsem z toho trošku vyplesklá. Chápu že se začíná zeleninkou ale jakou by ta kašička nebo polívčička mela mit konzistenci nebo hustotu, v jakém množství vody to mám vařit a mixovat to mám i stou vodou nebo jen samotnou zeleninku? Omlouvám se jestli se blbě ptám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4957
30.9.10 20:47

Příkm budeš dávat jako oběd, takže někdy okolo poledne. Jak ti to vyjde.

Nedříve se začíná brambůrkem, mrkvičkou a postupně budeš připávat další a další příkrmy.

Normálně uvaříš bramboru a půlku mrkve ve vodě(množství je jendo a když to bude dost měkké, tak to vyndáš z vody a pomixuješ, aby v tom nebyly hrudky(kdyby to bylo moc husté přidáš trochu té vody ve které jsi vařila zeleninku). Mužeš to i zkusit jestli mimču bude stačit to jen rozpatlat vidličkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3321
30.9.10 20:49

ahojky, myslím, že tohle řaší každá maminka :-) , bud v klidu :lol: .
Takže: já jsem jako první příkrm koupila Hami první lžičku mrkev( ujednoduší to práci a konzistence je přesně taková, jako má být), pak brokoloci, špenát, dávala první den jednu lžičku, pak dokojila, druhý den 2-3 lžičky, pak dokojila a vetšinou třetí den už mi děti snědli dobrou polovinu skleničky :lol: . Jinak u prvního jsem kupovala skleničky do roka, u druhého jen první měsíc, než se dcerka naučila přijímat jinou strukturu potravy :lol: , pak jsem začala vařit. Uplně jednoduše…Uvaříš např. mrkev + brokolici, vedle uvaříš ( pokud už má příkrm s masem) např. kuř. prsní řízek. Uvařenou zeleninu vyndáš, přidáš nakrájený uvařený řízek a podle potřeby a podle toho, jakou chceš konzistenci, postupně během mixování přidáváš vývar ze zeleniny + ze řízku. Dcerka mi to vždycky slupla jako nic :lol: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3321
30.9.10 20:53

já osobně bych brambory začala dávat až si dítko zvykne na mrkev a brokolici…brambory maj v sobě hoodně škrobu…jakmile dítě zvládne první zeleninku, přidala bych brambůrky s masem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3853
30.9.10 20:56

A ještě se chci zeptat když bych si to uvařila dřív když mrňous ještě spinká jak mu to můžu ohřát?Normálně v mikrovlnce?Neničí se tím nějak ty živiny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3321
30.9.10 20:58

Já normálně ohřívala v mrklovlnce :nevim: . Většinou jsem si toho totiž navařila víc a zamrazila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
351
30.9.10 21:01

ahojky, ja jsem uplne poprve dala banan, taky jablicka s piskotem. Co se tyka obedu - kureci vyvar ( bez soli a koreni ) - maso, mrkvicka to pomixovat s tim vyvarem. Rozlila jsem si to do kalisku a zamrazila a pokazde, kdyz ji vytahnu jeden z mrazaku, tak tam namixuju cerstvou bramburku. Moji male to strasne chutnalo a prospivala vyborne a u tohoto jidla zacala rikat haaaaam :D
A niceho se neboj, mas moznost experimentovat a zkouset. Konzistence zalezi jaka bude vyhovovat tobe a prckovi. Neboj se a zkousej ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23031
30.9.10 21:07

ahoj, zacina se mrkvickou samotnou,uvarim male kousky ve vode, zadna sul, olej nic takoveho pak mixnu, davam do avent via poharku… pekne se mi z toho krmi
Pokracuju mrkev+brambor, mrkev+ryzi cca po dalsich 3-4dnech.. pak cuketu,brokolici stejna kombinace
Kolik sni tolik sni, davam plastovej brindak + navlhcenejma ubrouskama utiram pusinku takze ani moc velkej neporadek neni:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3853
30.9.10 21:28

Děkuju holky, jste zlatý!!!! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23031
30.9.10 21:49

btw. http://www.kojeni.net tam jsou fajn tabulky a informace:) jinak treba me zacatky s prikrmy taky staly za to a byla jsem vyplasena! v klidu:) hlavne ditko do niceho nenutit, i dve lzicky jsou uspech! btw. a mozna ze zacatku lepsi pridavat do mrkvicky mixle MM dite je na mlicko zvykle a me teda osobne se osvedxcila spis kasovita konzistence, kdyby byla polevkova asi bych krmila dve hodiny:D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11314
30.9.10 21:50

Můžeš ještě mrknout sem
http://www.kojeni.net/prikrmy.php

Ta excelová tabulka má více listů (přepínání dole).
My se chystáme tak za 1,5 měsíce. Držím palce, ať chutná :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11314
30.9.10 21:51
Monjie píše:
btw. http://www.kojeni.net tam jsou fajn tabulky a informace:) jinak treba me zacatky s prikrmy taky staly za to a byla jsem vyplasena! v klidu:) hlavne ditko do niceho nenutit, i dve lzicky jsou uspech! btw. a mozna ze zacatku lepsi pridavat do mrkvicky mixle MM dite je na mlicko zvykle a me teda osobne se osvedxcila spis kasovita konzistence, kdyby byla polevkova asi bych krmila dve hodiny:D

juj, těsně jsi mě předběhla :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23031
30.9.10 21:54

jeste s tim ohrivanim, ja delam obvykle prikrmy rano na dalsi 2dny, prikmy ohreju v aventovske ohrivacce prikrmu a mleka, ale je mozna i mikrovlnka i vodni lazen:) mozna jeste, nevim jak holky, ale ja jsem strasne spokojena s temi via pohadky od aventu.. krasne se mi z toho krmi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2830
30.9.10 22:45

Tohle jsem řešila taky… asi před měsícem jsem tu zahlcovala diskuze :mrgreen: Neboj, ted vtom máš chaoz.. ale ono se to srovná. Já nejdřív uvařila mrkev.. to bylo v poho. Ale jak jsem jí do toho dala brambory tak to vůbec nechtěla. Plivala. Nechtěla ani kaše… nic.. jen tu mrkev. Tak mi doktorka řekla, at koupím skleničky.. že se na to děti líp učí a asi na tom něco bude. Ty první lžičky baští všechny.. a ted už i smíchané. Když jí zkusím dát něco uvařeného doma tka chce jen tu mrkev.. :-D :-D ale myslím že se to zpraví, protože už se naučila baštit kašičky.. ale nejdříve to jedla jen s banánem. Hodně štestí a málo fleků na oblečení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25324
1.10.10 11:13

Ahoj,nečetla jsem vše,ale prvním příkrmem by se mělo začínat v poledne,a se zeleninou,jak se mimi naučí na sladké ovoce,tak pak nechce zeleninu.Většinou se začíná mrkví.já jsem kupovala Hami první lžička,dělají malinké balení,a to nám vystačilo i na 2×.Dělají spoutu jednodruhových-mrkev,brokolici,květák,pak mrkev s brambory.Ohřívala jsem to v ohřívačce avent,akorát to do toho pasuje.V mikrovlnce se to prý neohřeje rovnoměrně,a mimi si může popálit jazyk nebo patro.Je fakt,že já už to teď malému taky ohřívám v mikrovlnce,ale dávám si velký pozor,aby se nespálil.Ono se mi to už do ohřívačky nevejde :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama