Movember: Knírem proti rakovině

Muži po celém světě se první listopadový den hladce oholí, aby si poté během celého měsíce nechávali růst knír. Víte, proč to dělají a čeho chtějí docílit?

Movember: Knírem proti rakovině I redakce eMimina podporuje Movember.

Proti mužským nemocem


Název tohoto genderově zaměřeného charitativního projektu je slovní hříčkou. Vznikl z anglického pojmenování měsíce, ve kterém se koná – november, a anglického slova označující knír – moustache. Muži po celém světě si nechávají růst knír a tím veřejně podporují tuto osvětovou akci.

Cílem je upozornit na mužská onemocnění, jako je rakovina varlat nebo prostaty. Zvláštní pozornost je věnována podpoře prevence těchto nemocí. Důležité je jejich včasné odhalení, kterému napomáhá pravidelné samovyšetření.

Cíl projektu


Na konci movemberu můžete na konto organizace poslat libovolnou částku. Ze získaných peněz následně přispívá konkrétním osobám nebo skupinám lidí, které dar použijí buď na výzkum nemocí, nebo boj s nimi, případně na osvětovou činnost.

Od svého vzniku v roce 2004 financovala organizace Movember Foundation více než 1 250 projektů. Cíl organizace zní jasně: „Do roku 2030 snížíme počet předčasných úmrtí u mužů o 25 %.“

Co se za získané prostředky doposud podařilo v České republice, si můžete přečíst na internetových stránkách nadačního fondu Muži proti rakovině, se kterým Movember Foundation spolupracuje.

Přidat se mohou i ženy


Podpořit akci můžete nejen tím, že si necháte narůst knírek. To ani není pro mnoho z nás dost dobře proveditelné… Připojit se ale můžeme k „pohybové výzvě“ MOVE nebo lze uspořádat jakoukoliv menší, či větší společenskou akci, na které od účastníků vyberete příspěvky pro Movember Foundation.

Podpořme naše muže, ať již se nám s knírem líbí, nebo ne, a připojme se k Movemberu.

Máte doma v listopadu muže s knírkem?

Autor:

Petra vystudovala český jazyk a výtvarnou výchovu na pedáku – nikdy ale neučila. Dlouho žila studentským životem, studovala, žila ve Francii, poté v Anglii. Říká o sobě, že vždy byla písmenkový typ – hodně čte a čím dál tím víc i píše. Velmi ji baví i jazyky cizí, zejména francouzština. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...