Brusinčata 116. díl o zdárném rozuzlení všech problémů

Ostatní

Ahoj vespolek, zdravím všechny brusinčata i emiminčata z jiných deníčků, kteří nás čtou a doufejme, že nám i něco napíšou, ať se to tu zase trošku rozjede. Tento deníček napíšu tak trošku sebestředně hlavně o nás. Prošli jsme za poslední měsíce spoustou změn a zdá se neuvěřitelné, že jsme nakonec všechny překážky zdárně přelezli a snad budeme zase chvíli trošku normálně žít.

Možná si pamatujete, o čem jsem poslední dobou psala, jak se nám začalo všechno hroutit. Místo plánovaného návratu do práce mě čekala výpověď. Babička půl roku po nemocnicích a nakonec jsme jí slíbili, že ji přestěhujeme k nám. Dodělávání pokoje, vlekoucí se fasáda na baráku, nemocné děti, problémy ve školce, manželovy problémy v práci.

Nakonec mi nezbylo, než to uchopit z té pozitivní strany. Konec v původní práci? Fajn, dají mi 7 platů odstupné, pořídím si auto, naučím se řídit (sice mám skoro 18 let řidičák, ale jak manžel tvrdí, najezdila jsem toho míň, než on nacouval), dovybavím byt a najdu si práci lepší, blíž a za víc peněz. Stěhování babičky? Aspoň se probere a vyhází spousta krámů, doděláme naši ložnici (léta odkládanou), pronajmeme babiččin byt a budeme mít další příjem. Takže jsem začala dávat a odpovídat na inzeráty. Práce - pošlu několik životopisů, druhý den smršť telefonátů, všichni mě chtějí vidět, takže nestíhám obíhat agentury. Super, takových nabídek! Jenže pak trošku nadšení opadá, je to totiž všechno na dlouhé lokte. Týden trvá, než si sjednám schůzku v agentuře. Další týden, než mají odezvu od klienta. Volají mi, zvou mě na pohovor, což trvá další týden. Pohovorů jsem absolvovala pět s dost rozdílnými výsledky, přestože se všude ucházím o podobnou pozici. První - nedostatek odborných znalostí. No co, stejně se mi ta firma nelíbila. Druhá by se mi líbila moc, ale ozvou se prý až tak za 3 týdny, mají hodně kandidátů a výberové řízení budou uzavírat až na konci října (neozvali se dodnes). V další firmě jsem oslnila svými analytickými schopnostmi, že mi dokonce odpustili tápání v oblasti účetnictví. Konkurs jsem sice nevyhrála, ale druhé místo je taky pěkné, ne? Slibují mi nabídku jiné pozice, ale než se rozhoupali, už bylo pozdě.

Do toho hledáme nájemníky na babiččin byt. Odpovídám na desítky inzerátů, s nadějí čekám, ale jsem překvapena, když se mi ozývají samé realitky - to je ošklivý způsob podnikání, tvářit se, že hledám byt pro sebe, a přitom jsem realitka! K tomu inzeráty na auto - člověk by neřekl, že je tak těžké sehnat Feldu starou 8 let v dobrém stavu a málo najetou kolem 60 tisíc. Několik nabídek bylo, ale jelikož se v autech moc nevyznáme, většinou to ztroskotalo na tom, že jsme nemohli zrovna sehnat známého automechanika, který by byl ochotný se nám jet na to auto podívat. Nakonec se objevilo ideální autíčko, mělo být dovezené z Německa, super stav i vybavení. Bohužel to byl podvodník, na kterého jsme posléze museli podat trestní oznámení, protože už se neobjevil a zaplacená záloha 6 tisíc zmizela s ním (to jsme blbci, co!)

Takže se tak plácáme ode zdi ke zdi - hurá, tři nabídky práce, dva zájemci o byt, ach ne, jedna ta práce je na druhém konci Prahy, další má zase pracovní dobu denně do 6 a tu třetí ob:,–(ili z vlastních zdrojů. Zájemci by se byt líbil, ale chce 3 pokoje stejně velké a my máme velký obývák a dva krcálky. Nakonec jsme byt slíbily dvoum Ukrajinkám a těšili se, že aspoň toto máme z krku. Den před podpisem smlouvy odřekly, což jsme si nakonec docela oddechli, protože kdo ví, co by nám přinesly za další problémy. Nakonec i práce na fasádě skončily (a je to moc pěkný, Jírova oblíbená „žutá" barva), firma nám měla ještě dělat venkovní obklady na terasách, ale nakonec chtěli 40 tisíc jen za práci, což by i s materiálem vyšlo skoro na 60, takže jsme je odřekli a sehnali známého, který nám to udělá za polovic.

Babičce jsme slíbili, že ji přestěhujeme do konce září a chtěli jsme to za každou cenu dodržet. A dodrželi :o)) Ještě o den dřív jsem k ní naklusala s pytlema a přepravkama (děti jeli s babičkou a tetou na celý den do ZOO do Liberce - mimochodem tam se Jíra blýskl svou logikou, když si nemohl vzpomenout, jak se řekne šimpanz, tak říkal „ty šampaňský opičky" :o). Já jsem tedy vtrhla k babičce a začala jí obsah bytu ukládat do pytlů a přepravek, abychom ji ještě ten den mohli převézt k nám a dva dny poté přestěhovat vše náklaďákem. Musím říct, že jsem na sebe velmi pyšná, jak jsem to všechno zvládla, Za nějakých 8 hodin jsme zvládly vše zabalit, spoustu věcí se při té příležitosti vyházelo - o něco se dokonce hned vzápětí prali bezdomovci u kontajnerů :o))

Druhý den se vrátil manžel z práce, že dnes u firmy skončil. Udělali na něj dost ošklivou habaďůru. Chtěli, aby prodejci přešli na OSVČ a dělali na své živnosťáky, ovšem bylo to dost riskantní a to nehodlal podstupovat. Tomu, kdo nechtěl, dali odstupné 20 tisíc v hotovosti na ruku. Jenže mého drahého si vybrali jako jednoho z dvou nejlepších, kterých se zbavit nechtěli, a vymysleli pro něj ukrutnou pozici „střídače", který bude zastupovat ty, co omarodí nebo tak, prostě bylo by to sice nadále jako zaměstnanec, ale prakticky neustálá pohotovost a navíc ještě za míň peněz než měl dosud. Tak se nas…al a dal výpověď sám a jako jediný blbec odešel bez odstupného. Takhle si ta jejich firma vážila těch nejlepších :o(( Další problém byl ten, že počítal na stěhování babičky firemní auto, které ovšem musel hned vrátit.

No nakonec se to tedy stejně zvládlo. Půjčil si Tranzita, kterým se sice muselo jet dvakrát, ale za to v klidu, a hlavně druhý den nemusel do práce a měl (a má dosud) konečně dostatek času, aby dodělal všechno to, na co mu čas nezbýval. Babičce jsme uvolnili náš pokoj a dočasně se nastěhovali k dětem. Vešlo se to tam bez problému, takže nás nic netlačilo - konečně se v klidu dodělala naše ložnice, babičce jsme zařídili její pokojík - má to tam moc hezké, obývákovou stěnu, křeslo, postel, televizi. Ještě v přesíňce či chodbě, jak to nazvat (prostor nad schodištěm, dal by se tam případně udělat další menší pokojík) jsme jí udělali kuchyňku - má tam sedací soupravu, jídelní kout, regál a ledničku s mikrovlnkou, je to tam moc příjemné a sedáme tam pomalu víc, než v našem obýváku :o)) Týden po stěhování jsme byli hotovi se vším všudy, i s obrázky natlučenými na zeď , záclony, svítidla - dosud ze stropu trčely jen dráty se žárovkou :o) A do toho já pořád pohovory kvůli práci, inzeráty na byt, rozhazování sítí kvůli autu …

… A najednou se během týdne vše rozlousklo. Minulou středu se ozval jeden známý, že jeho soused prodává auto - manžel se na něj jel podívat a hned se dohodli. Ve čtvrtek jsem se dozvěděla, že nám prominuli dluh 100 tisíc, o kterém jsme jednali víc než rok (dostali jsme dotaci na stavbu, která měla být za určitých podmínek nevratná a my jsme ty podmínky nedodrželi). Na byt jsme se rozhodli kontaktovat realitku, kterou mi kámoška doporučila (kdepak, žádnou z těch, co mi volali na podvodné inzeráty!). V pátek vedli prvního zájemce podívat se na byt a tak se mu to líbilo, že jsme se hned dohodli. V sobotu dorazil ten známý zedník a udělal nám beton na terasách (dlažbu už taky máme, pokládat by ji měli zítra). V neděli jsme se nastěhovali do naší vlastní krásné ložnice!!! V pondělí jsme byli podepsat v realitce smlouvu na pronájem bytu. V úterý jsem měla pohovor kvůli práci a tušila jsem, že to prostě musí vyjít a JOOO!!! Odpoledne jsme si byli vyzvednout mé první vlastní auto. Škoda, že jsme na středu nedali sportku, protože by tam určitě něco padlo. Zkusíme to na neděli, ale to už bude řetěz radostných událostí přerušen :o) Ještě jsem si pořídila úžasnou obrovskou skříň do předsíně - konec přetejkajícímu věšáku a poházeným haldám všeho možného - a zítra nám přijdou montovat šatní skříň do ložnice, na kterou se těším od té doby, co jsme ten pokoj postavili :o)

Ještě s tou prací. V srpnu jsem v bývalé práci podepsala výpověď a pak mě napadlo, že vlastně jsem nezaměstnaná a že bych tedy mohla dostat nějakou podporu v nezaměstnanosti. Nešla jsem na úřad práce hned, ale jak šel čas a práce pořád nebyla, došla jsem se zaregistrovat (nakonec jsme šli s manželem oba najednou, když i on v práci skončil). Pohovor s úřednicí trošku na úrovni nižší obecné - a kdy že byly děcku čtyři roky? Budou v listopadu tři. A proč teda jdete na úřad práce, když můžete být do čtyř let doma? Já nechci být doma, já chci do práce. A proč? Prostě chci pracovat a potřebujeme peníze. To se ale nemusíte registrovat na úřadu práce. Ale můžu, ne? Můžete, ale proč byste to dělala? Protože ono to hledání práce je docela i finančně náročné. Mám přece nárok na podporu a to bez ohledu na to, že pobírám rodičák. No to máte pravdu. A kolik mi ta podpora udělá? Chvilku počítala a pak řekla, že jsem tedy měla vysoký plat, a že strop je 11 tisíc a na to že bych měla půl roku nárok. No tak vidíte, proč se tedy jdu registrovat! Nakonec mě docela mrzí, že to netrvalo ani měsíc a práci jsem si našla (sama, samozřejmě, no ve vašem oboru zrovna žádnou nabídku nemáme - kde by ji asi tak vzali, že) a těch 11 tisíc si nestihnu užít - po těch letech almužny 3,5 tisíce, že jo.
No a k mé nové firmě. Docela jsem o ni stála, protože firma splňovala všechny mé požadavky - vzdálenost na dojezd půl hodiny autem (navíc mimo Prahu, takže po vedlejších silnicích - sídlí u dálnice na Brno blízko Průhonic, jestli to tam někdo znáte). Sortiment - rychloobrátkové zboží, což je super, protože to jsem dělala, plat mi dají pro začátek rovnou o 3 tisíce víc než jsem měla před mateřskou. Nějak mám pocit, že byli předem rozhodnuti, že mě budou chtít, protože pohovor vypadal divně - skoro se mě na nic neptali, jen vyprávěli a občas se zeptali, co já na to. Vypadá ta firma trošku rodinně - majitel je Němec, který je tu 14 let a má za ženu Češku, která je jednatelka a s nimi dvěma jsem nic netušíc měla pohovor. Prý jsem asi 10. uchazeč a vůbec nevím, proč si mě vybrali, snad proto, že jsem nebyla nijak namachrovaná jako asi mí předchůdci, navíc se zdá, že chtěli přesně to, co jsem dělala a nebudou chtít to, co jsem nedělala, čili kde mám nedostatky … Akorát budu muset hodně mluvit anglicky, což jak jsem zjistitla, za ty 4 roky doma se mi angličtina zcela nepochopitelným způsobem zlepšila :o)) Taky to bude obnášet občas nějakou zahraniční cestu - prý tak 2× měsíčně ráno tam a druhý den večer zpět, ale co, teď bude na mateřský tatínek a já se na to cestování docela i těším. Takže jestli se ještě něco nezmění, snad ne, hned jsme si dohodli 6. listopadu den nástupu, na jednu stranu se těším a na druhou mám trošku strach, jak to všechno zvládnu. No, budu muset. A taky se naučit řídit mé krásné nové autíčko zelené metalízované :o)) Zatím jsem s ním jela 2× a doufám, že na té trase domů - práce a zpět se trošku vyjezdím a pak si troufnu i dál. Firma má obrovské parkoviště (má v areálu sklad, tak aby se tam mohly točit kamiony), takže tam snad se zaparkováním problém mít nebudu - nakonec došlo na má slova, že si budoucího zaměstnavatele vyberu podle velikosti parkoviště :O))))

Skoro mi připadá jako hříčka osudu, jak to bylo všechno neuvěřitelně načasované.

No tak to by byly peripetie našeho osudu, doufám, že jste napětím až do konce nedýchali, jak to dopadne :o)))
Ale abych taky něco o dětech. Poslední dobou mě trápí, vztekají se, neposlouchají, všechno jim musím říkat stokrát a stejně to neudělají. Závisláci na mně, pořád „maminko, já chci být u tebe". A přitom prudí. A Hanička se hrozně vzteká, je skoro legrační, jak u toho vždycky začne skákat a chce si to vydupat. A já na ně nemám čas, s těma starostma okolo. Ve školce jsme byli 2 týdny v září, pak začal Jíra hrozně kašlat, až se v noci několikrát z hlenů poblinkal, takže zůstali doma. Šli jsme k doktorce, jako tradičně nic nezjistila. Za týden jsem je už chtěla dát do školky, ale noc před tím opět prokašlal, že jsme se nikdo nevyspali, takže opět k doktorce. Donutila jsem ji udělat výtěr a krevní obraz. Týden na to v pondělí (už se nekašlalo) mi řekla, že krevní obraz naprosto super a ať je tedy dám do školky. Tak jsme po 3 týdnech šli, chvíli jsem byla s nima, než se zabrali do hry, pak mi dovolili odejít. Když jsem přišla po obědě, Jíra brečel do talíře, že chce maminku a prý se v tomto duchu nesl celý den, hned jak jsem odešla :o(( Už mě zase chytala depka. Vzápětí mi volala doktorka, že jí přišly výsledky výtěru a že má Jiříček bacil spály. Konečně vysvětlení, proč se mu to pořád vracelo - byl tím oslaben, takže se mu každé nachlazení a únava projevily. Troufám si tvrdit, že ten bacil musel mít už hezky dlouho, protože v podobném duchu se nesly předchozí dva podzimy. No takže antibiotika - sirupek, který jim moc chutnal, doporučila ho dát i Haničce v polovičním množství, aby se neztrácel čas dalším výtěrem, dalo se čekat, že by to mohla mít taky. 14 dní doma, pak jsme šli znovu na výtěr a v pondělí budou výsledky. Budou-li ok, po 3 týdnech opět zkusíme jít do školky, doufám, že už konečně pokročíme o kus dál ve zvykání.

Jinak snažím se odbourat nočníky, dala jsem je na chodbu, ale na záchod chodí střídavě, někdy je načapu, jak trůni na chodbě na nočníku před dveřmi záchoda, mezuláni. Hanička tvrdí, že ji na záchod nejde kakat, ono na tom něco bude, když se nemůže nohama zapřít o zem, takže jí to tiše toleruju. Navíc říká nočníku roztomile „maličkej záchůdek". Háňa se v noci nepočůrává, troufám si říct nikdy, Jíru v noci 1× vysazuju a občas se i tak nad ránem počůrá. Lenoch jeden, chlap, no.
Jak jsme teď všichni doma a pořád někde jezdíme, odbourali jsme poobědové spaní. Má to tu výhodu, že večer neprudí a v 8 už fakt spí, ráno spí tak do 7,30 (ještě že posouvají čas, jinak bychom neměli šanci stíhat školku). Ale abych si odpočinula, po obědě jim většinou pouštím pohádky na videu a nutím je být v klidu. Většinou to zabere. Mají tedy rádi pohádky hodně dětinské - a jsem za to ráda - poslední dobou vedou Byla jednou koťata, Domeček u tří koťátek, Maková panenka, Víla Amálka a teď Káťa a Škubánek. Nahrávám jim to z Večerníčků, osvědčilo se mi číst jim před spaním stejnou pohádku, jako viděli na večerníček (docela dost z nich zrovna máme v knížce). I když Hanička čtený text moc nevnímá, spíš kouká na obrázky a odvrací mi pozornost, zato Jíra poslouchá důkladně. Ale on poslouchal hezky už snad od toho roku, nebo kdy jsme mu začali číst, to Hanička nežačla dodnes.
Hodně si vyhrajou sami, nejoblíbenější hra je „jedeme na vodu", to mě chytá amok, protože vysypou hračky z košů (to jsou lodičky), nanosí na hromadu všechny hračky, které vezou na vodu s sebou, seberou mi vařečky jako pádlíčka a sedí v lodičkách a jedou :o)) Ale nemůžu je donutit to pak po sobě uklidit a někdy tu fakt zuřím a kopu jim do hraček a občas i něco rozšlapu, když není kudy chodit!
A ještě si hrajou hezky s panenkama - Hanička má dvě malý miminka dvojčátka za pár korun, co dostala k svátku, tak jedno je Anička a jedno Emička a pro ně by udělali cokoliv - vaří jim, zpívají atd. atd. určitě to znáte.

Venku to děti moc nebaví a někdy ven vůbec nechtějí, i když zrovna včera jsme si to venku parádně užili - bylo nádherně, udělala jsem jim z listů „draka" - tedy jenom ocásek, svázala jsem javorové listí a lítali s tím a vlálo to za nima a moc si hezky vyhráli, nakonec jsme to zavěsili v předsíni na zeď a je to docela hezká výzdoba :o)) Dnes jsme vyrazili na malý výlet, abych se pocvičila v řízení auta (docela to šlo), cestou jsme koupili opravdového draka a nádherně si na jakýchsi polích užili jeho pouštění. Dokonalá rodinná idylka :o))

Musím už končit, jinak to nebude nikdo číst, mějte se krásně a jestli můžu poprosit, aby se každý v komentáři trošku „představil" - co má za děti, věk, odkud …, kdyby se chtěl přidat někdo nový, ať je v obraze :o)))

Díky, že jste mě přečetli až sem a pište, pište!
Jiřina (brzy 36), Jíra (4 roky a 2 měsíce) a Hanička (brzy 3 roky)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
frndulka
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 27.10.06 21:13

Ahoj Jiřko,
klobouk dolů, jak jsi to všechno dokázala vyřešit a zorganizovat. Držím palečky, ať se Ti v práci líbí, ať to všechno zvládáš bez stresů. Děti si ve školce zvyknou, uvidíš,a tím, že budeš chodit do práce a nebudou Tě mít pořád po ruce, tak přestanou být „závisláčci“ a budou samostatnější.
hodně štěstí,
Martina a Šíma

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.10.06 03:39

Jiřino, no super, konec dobrý, vše dobré, teď ještě zvládnout tu školku, ale ono to půjde. Možná se změnou režimu a s tím, že budou více s milovaným tátou se zlepší i jejich vnímání pobytu ve školce.
Popis baráčku je super, konečně už i z venku krásné bydlení - žlutá fasáda je i moje oblíbená. S babiččinou „kuchyňkou“ jsi mě pobavila,  taky jsme jako první dozařidili při stěhování babičku a dodnes si k ní chodíme posedět ke stolu, má to tam útulný a tak nějak po staru, jak jsem odmala zvyklá - brala si svůj oblíbený nábytek, jen jsme vyměnily obr třídilnou skříň za naše, jinak spousty věcí, co dělal dědeček, např. křesla - a v těch se sedí. Standa nechápe, proč si nepořídíme nová modernější, ale když tyhle jsou zkrátka ty naše. No a její lednička a špajzová skříň už byla párkrát záchranou, že se nemuselo běžet hnedle pro olej nebo mlíko, když chlapi dobrali a nezapsali na seznam - prostě babičky mající vlastní kuchyň jsou k nezaplacení.
no a Aničku a Emičku máme taky, Johana je dostala před dvěma lety od už zemřelé babičky, zase je po čase objevila a udělala z nich ty špindíry panenky, co se musej každý den koupat s ní. Občas sice musím dohledat končetiny, ale to se přihodilo i značkové panence, takže neřeším. Zlatí ťamani. Teď mi došlo, že Joko stále odmítá své panenky pojmenovat, ani jedna jméno nemá - tahle dvojčátka jsou prostě miminek a miminka.
Takže gratuluju k zvládnutí všeho tak parádně, k novému autíčku metalizovanému a k snad již zdravým dítkům. A vopovaž se vsázet tu sportku, tu si chci v:,–(it v neděli já, tak abychom se pak nemusely dělit :-))))))) Taky se mi začíná konečně dařit řešit všechny průšvihy a snad už taky budeme mít klidný život, ještě nějakou tu práci dořešit, ale nespěchám, vzhledem k šikulce paní na pracáku to asi protáhnu do konce roku. Takže jsi mi inspirací a nadějí.
 Romana

 
naivnikacatko
Kecalka 140 příspěvků 29.10.06 09:19

nazdarek jirinko,
tak jsem se sem jukla skoro po roce - a co nevidim! jirinka pise! :-)) mam radost, ze jsem se o tobe zas neco novyho dozvedela, jen me mrzi, zes mela tolik starosti.. :-E no hlavne ze to vlastne bajecne dopadlo, vid :)
a musim priznat, zes mi udelala i radost - posledni dobou mam pocit, ze ta vztekla jecici matka co nechce furt dokola uklizet, jsem jen ja. uz jsem si zakazala chodit k nekomu na navstevu - kazdej si vypuliruje celej byt, predvadi dokonalou rodinku a ja z toho pak mam jen vetsi deprese, proto si rada poslechnu o cizich haldach obleceni, rozsypanych hrackach a neposlusnych detech, aspon vim, ze v tom nejsem sama! :-)))
verunka (4 roky) taky letos zacala skolku, docela se ji tam libi, hlavne teda zacatkem tejdne, od stredy uz premlouva, ze by zas mohla zustat doma… vikend si uzije a v pondeli jde zas s radosti. az do dalsi stredy :-)) ale nosi ze skolky furt rymy a kasle, takze eliska (skoro 10 mes.) to chyta od ni a mela uz 2× pichany obe usi… nechali jsme ji teda ockovat, tak uvidime, jestli to zabere… ájé, uz je tolik hodin, v 10 jsme domluveny s babickou, ze pujdeme obchazet hrbitov s kytkama.. a zrovna je tak hnůůůůůůůůůůů­ůůůůsne!!!!!!!
tak preju hodne stesti do vrabciho hnizda,at se vam dari uz jen lepe, hehe
cao, byvale naivni kacatko

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 29.10.06 10:58

Ahoj Jiřino,
samé dobré zprávy.  Někdo vám to krásně načasoval, tak teď už bude všecko šlapat jako po másle. Děti jsou šikulky a už jsou větší, takže ve školce si taky určitě brzy zvyknou.
Tak ať se daří
Jana Verča Filda

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 29.10.06 16:46

Uf, Jiřinko,

to jste to měli teda pěkně náročný…drama jak blázen, ale nakonec se šťastným koncem…to jsem ráda, že to všechno vyšlo.
Jo, z takových her mám taky radost :-)))

Měj se a přeju Ti moc úspěchů v práci…to zní jako klišé, ale myslím to dobře…(už jsem chtěla napsat upřímně)…

papa VABE (Veronika Adámek a Berunka Ema)

 
Jirina
Extra třída :D 13234 příspěvků 30.10.06 10:27

Ahoj Romčo,
babiččina lednička je sice fajn, ale obsahuje pouze to, co babičce sami nakoupíme, takže jako záloha moc nefunguje :o) navíc babička si sama nevaří, má tam jen pár věcí - jogurty, sýry, pečivo, mlíko, ovoce … co si vezme sama, vařeným ji zásobujeme my.
Sportku jsem dala a vyhrála jsem dvě páté, což v konečném výsledku asi tak pokryje náklady :o))
 Jiřina

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 30.10.06 13:34

Ahoj Jiři,

připojuju se ke gratulantům :), fakt ti nakonec všechno výborně vyšlo, to je dobře! Teď už jenom aby se Jíra s Haničkou zajeli v té školce a bude z tebe super spokojená pracující matka.

U nás nic novýho, od začátku září mi vyhrožují předčasným porodem a já už kroutím 37. týden, takže mimčo bude minimálně stejně donošené jako Viki :).

Pozdravuj ty svoje Vrabečky a dej o sobě zase vědět!

Iva

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 30.10.06 18:16

Ahoj naivní káčátko!
Jsem ráda, že ses po tak dlouhé době ozvala a napsala o sobě něco nového!!!! Psala jsem kdysi k tobě do těhotenského deníčku, tak jsem při čtení tvého příspěvku trochu zavzpomínala…
Měj se moc krásně a ozvi se častěji!!!  

Ivča z deníčku Maminkou s emiminem už pár let
a kluci Mojda (skoro 4) a Tom (rok a kousek)

 
sykorka1
Nováček 3 příspěvky 02.11.06 16:34

Ahojky!

Omlouvám se, že jsem se dlouho neozvala - nemám přístup k internetu. Ráda bych se s vámi podělila o naši obrovskou radost - 15. září se Jankovi narodila sestřička Nikolka (3840 g a 51 cm). Porod byl pohodový  a dost rychlý - necelé 4 hodinky. Nikolka je čiperka a Janek ji přijal úplně parádně. Jinak z Janka už je školkáček - včera nastoupil a je moc nadšený. Posílám pozdravy všem brusinčatům
Sýkorka a Janek (téměř 3 roky) a Nikolík (6 týdnů)

 
AndreaNarozna
Povídálka 39 příspěvků 03.11.06 20:21

Ahoj holky,
zdravi Andrea ze severo západu s Jolankou a Ondrou… Jiřko, moooc gratuluju k práci!!!! Jsi fakt dobrá, že jsi to zvládla! Hlavně v takovém stresovém období. Teď už jen, aby si dětičky zvykly ve školce a byly zdraví…
Sýkorko, moooc gratuluju k Nikolce. Přejeme jí hodně zdravíčka. To je ze všeho nejdůležitější…
My teď chodíme s Ondrou na cviceni vojty a zatím dobrý. Prý je to kvůli tomu, aby v dospívání neměl problémy s páteří. Tak doufám, že mu to bude k něčemu dobrý.
Jinak, Jolce se ve školce zatím líbí. Asi je to i tím, že chodí každej den. Ty děti, co chodí jen na 5 dní v měsíci, tam pořád pláčou. Ale tím si musí projít asi každej.
Zatím se mějte hezky a přeju pšknej víkend.
Andrea, Jolanka (skoro 3 roky) a Ondra (4 měsíce)

 
Jirina
Extra třída :D 13234 příspěvků 07.11.06 09:50

Ahoj všichni,  

tak vás zdravím z pracovního procesu. Je to stejně hrozný, jako všechny začátky, valí se na mě spousta informací a na druhou stranu na mě nikdo nemá čas, takže tu mám několik manuálů a nevím co dřív a pak zase nemám co dělat a lezu si po internetu :o))
Autem jsem do práce zdárně dojela (i když občas na mě někdo troubí, když se nemůžu rozhoupat, jeslti na kruháč vjet nebo ne apod.) ale to snad časem vychytáme. Cesta mi trvá půl hodiny a večer jsem v 5 doma. Děti jsou hodně ukňourané, Jíra pořád ve školce nespolupracuje, dnes je poprvé sám bez Haničky, protože ona může až do narozenin pouze na 5 dní v měsíci a teď v listopadu jsme je již vyčerpali a tak až do 23.11. bude doma. Nevím, o co tý školce jde, proč takový trápení, i když Hanička do školky stejně nechce (i když je tam pak celkem hodná, na rozdíl od Jíry, dokonce už i 3× malovala - jednou vybarvovali vodovkama ježka, pak pastelkama jablíčko a včera mi Jíra říkal, že Hanička malovala lampion - on stále nemaluje, protože nechce). Dnes je tedy jíra ve školce a Hanička s tatínkem jela nakupovat a pak s ním půjde k mamce na firmu, protože mamka on manžela něco potřebuje vyrobit a o Haničku se podělí - je to fakt pakárna.
No a já tu mám před sebou výsledovku Slovenska a vůbec se mi nechce se do toho ponořovat…
Doufám, že se zase někdo ozvete, ať tu nekecám sama.
 Jiřina

 
AndreaNarozna
Povídálka 39 příspěvků 08.11.06 09:00

Ahoj Jířo, tak gratuluju k začátku!! To víš, že všechny začátky jsou těžký, ale když jsi zvládla výchovu dětí, přestěhovat babičku a ostatní, tak to v práci taky zvládneš, uvidíš. Řízení po Praze ti fakt nezávidím. Vy bydlíte přímo v Praze nebo někde na okraji?Já jsem strašně ráda, že teď u letiště staví to nový nákupní centrum, protože je to hned u příjezdu od Chomutova, takže nemusím nikam zajíždět daleko, až se mi zasteskne po nákupech…
Co dárky na vánoce? Už je máte nakoupený? Já jsem začala jen nějaký drobnosti a jolče kočárek od baby born. Byl z bazarku a za poloviční cenu, ale i tak byl drahej. je takovej celej růžovej, Jolča ho někde viděla a chtěla taky růžovej kočárek, tak snad bude spokojená. Ještě jsem koupila takovej pult pro kutili s nářadím.To ji děsně bere, když může manžovi pomáhat.Tak snad si s tím taky vyhraje. Ještě uvažujeme o lyžích, ale taky asi nějaký jetý. Nový asi neají v tomto věku smysl… teď koukám, že má zatím všechny dárky z bazárku… Přihoďte nějakou inspiraci…
Holky, nemáte nějakej fígl jak naučit dítě smrkat? My teď rýmujeme a je to děs, když nechce smrkat a musím ji honit a utírat nos…
Dneska se ve školce fotí, tak jsem zvědavá.Tvrdila, že se fotit nebude, tak doufám, že ji učitelky nějak spacifikujou. Asi bude ten samej případ jako Jíra. Taky nějak nespolupracuje, i když chodí do školky ráda. V šatně mají vyvěšený obrázky co namalovaly a Jolka tam žádnej nemá. No snad se to zlomí a začne se zapojovat.
Tak se mějte a pište, ať to tu trošku žije…
 Andrea

 
AndreaNarozna
Povídálka 39 příspěvků 08.11.06 09:03

Jo, holky, ještě mám jednu prosbu. Chci koupit Jolče takovej ten dětskej průhlednej deštník s Medvídem Pu, ale nikde ho nemůžu najít. Už jsem prošla snad všechny odkazy na netu, ale po deštníku ani vidu, ani slechu. Neviděli jste o někde???? Prý ho mají v HM, ale na Cernym Moste jsem ho nenašla. Budu vděčná za každou radu!!!
Díky, Andrea

 
Jirina
Extra třída :D 13234 příspěvků 08.11.06 12:39

Andrejko,
díky za povzbuzení.
Já právěže přes Prahu vůbec nemusím. Bydlím na okraji Prahy (respektive za okrejem) a hezky si ji po tom okraji objedu. Jediný problém je, že po té silnici vede hlavní tah od plzeňské dálnice na brněnskou (jižní obchvat má být hotov asi za dva roky), takže je docela provoz, i když většinou naštěstí větší v protisměru, ale včera to bylo ucpaný přes tři vesnice až do Jesenice (přejíždí se tam Vídeňská - výpadovka na Benešov), takže jsem popojížděla krokem. Dnes to chci zkusit ještě jinou cestou přes totální prdele světa (sorry za ten výraz, ale pro ty vesničky s děravýma silničkama mě jiný název nenapadá :o), uvidím, jeslti to bude rychlejší.  

Vánoční dárky už mám celkem vymyšlené. Pro děti už mi přišly knihy (Víla Amálka, Křemílek a Voch. a jednoho krtečka), ještě mám objednané Broučky. Pak už mamka pro děti koupila polštáře a deky, byly v Makru za dobrou cenu. Ségra dětem koupí lego duplo - možná jste viděly TV reklamu, jsou tam figurky zvířátek a dost se mi to líbí, oni si s legem hodně hrajou, stojí to asi 1500. Druhá ségra má za úkol magnetický tabulky na malování. Já ještě pořídím nějaké drobnosti - skládanky apod.
Pro ségry mám pro každou objednanou knihu, jejich partnery odbydu láhví něčeho, pro rodiče mám digitální váhu, pro sebe už taky něco mám (spoustu knih :o) a pak si něco s manželem koupíme spolu - potřebujeme peněženky, hodiny, já hodinky, babička taky potřebuje hodiny … a tak nějak bude vystaráno :o))
Jiřina 

 
AndreaNarozna
Povídálka 39 příspěvků 09.11.06 06:49

Ahojda,
jestli to mam dobre napsany v kalendari, tak Pavlik slavi dneska 3.narozeniny!!!! Prejeme mu vse nej a hlavne hodne zdravi. At se mu libi ve skolce!!!!
Andrea, Jolanka a Ondra

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 13.11.06 22:16

Ahojte,
Andrejko, díky moc za blahopřání !!! Škoda, že nám nevyšel ten čtvrteční minisrazík. Doufám, že je už Ondrášek v pořádku a brzy se uvidíme.  

Jiřko, blahopřeju k úspěšnému získání místa i úspěšnému rozuzlení problémů - vyšlo vám to nakonec výborně, i když nervy to musely být pořádné. Jiřík si určitě ve školce brzo zvykne, zvlášť, když tam hnedle bude moct mít Haničku denně.   

U nás zdárně proběhly oslavy narozenin - dárky Pavlík dostával od čtvrtka do včerejška a nej úspěch slavila pravděpodobně obří helikoptéra se dvěma vrtulemi od kmotříka :-) Naše slabost pro vrtule stále trvá, na horách kousek od nás teď postavili tři větrné elektrárny a když vylezem na kopec, jsou vidět, takže skoro denně lezem na kopec…
Já na Pavlíkovy narozeniny podepsala výpověď pro nadbytečnost (počítala jsem s ní), dostala dvouměsíční odstupné (nepředali se :-)) a odevzdala režijku (to jediné mě trochu mrzí, volné cestování vlakem mi bude chybět).  Školka stále stejná, 2 hodiny jednou týdně, vyhovuje to Pavlíkovi i mě, tak nebudu spěchat na zvykání.
Vánoce pro malého už jsou téměř nakoupené, dostane dřevěnou vláčkodráhu, auto na ovládání a lego - hasičské auto. U nás je lego v kurzu, máme kupu po holkách, ale auta se z toho moc dobře nestaví :-), musíme doplnit kolečka apod. Ještě chci koupit nějakou knížku, jen nevím jakou - taky je jich doma dost a ještě chodíme do knihovny.  

Tak se mějte hezky. papa  

Hana a Pavlík (3 roky a 4 dny)

 
Jirina
Extra třída :D 13234 příspěvků 14.11.06 08:51

Ahoj Hani,
dodatečně Pavlíkovi vše nej k narozeninám! Jak sis zavzpomínala na jeho narození?
Zaráží mě, že ti dali jen 2 měsíce odstupné - mně říkali, že 5 je ze zákona (2+3, ty 3 jsou snad jako na hledání nové práce či co) a ještě mi 2 přidali za dlouhá léta u firmy (11 let), takže celkem 7, to už je rozdíl! Takže budeš doma do 4 let nebo jak to plánuješ? Potřebovala bych posílit od nějaké maminy z pracovního procesu, všichni jste doma :o)))
V práci nic nového, pořád mám hodně času brouzdat po internetu, zaškolování probíhá pomalu - už jen to, že jsem na nově otevřené pozici, takže náplň práce se bude vytvářet časem sama, a taky tu nic nehoří… Ale je příjemné za to brát takové peníze, takže si neztěžuju :o) Po týdnu jsem si zvykla na ježdění autem a moc se mi to líbí. Dokonce ráno nevstávám s nechutí, když vím, že mě čeká půl hodina za volantem a že si budu poslouchat rádio… někdy mě až mrzí, že už parkuju a musím vylézt ven :o)
Docela jsem si zvykla i na to vstávání (není to tak tragické, vstávám v 6:45, umyju se, oblíknu a pomůžu manžovi s dětma, snídám až v práci) a vyjíždím asi v 7:20. Pracuju od 8 do 16.30 a když není nějaká zácpa, jsem v 5 doma. To je ještě dost času, abych stihla něco rychlého uvařit, abychom v 6 večeřeli - nechci o moc později, protože děti jdou hned po Večerníčku spát, aby stihli trošku vytrávit. Když potřebuju vařit něco náročnějšího (co dýl trvá), řeším to tak, že si ten den dáme něco hotového a vařím na zítra - aspoň to mám i pro babičku na druhý den k obědu. I nějaký ten úklid zvládám, prádlo taky, takže můžu říct, že jsem se zaběhla nad očekávání dobře. Ale zatím by to nešlo, abychom pracovali oba, takže takhle to minimálně do jara zůstane a pak se uvidí.  

Ahoj a zase napište, ať se tu nebojím sama!
Jiřina bez Jíry (4 roky, 2 měsíce a 9 dní) a bez Haničky (bez 9 dní 3 roky)

 
AndreaNarozna
Povídálka 39 příspěvků 14.11.06 19:46

ahojda holky,
taky se divim, ze ti Hani dali tak málo… to docela naštve co? Budeš si něco hledat nebo budeš do těch 4 let doma? Vím, že od MC organizovali nějaký kurzy pro maminy co chtějí nastoupit do práce. Ale už asi začaly v září, mám takovej pocit…
To mně se dneska dařilo… jela jsem s malým na kontrolu na neurologii, zaparkovala jsem na parkovisti v kopecku (hanka to tam zna), mezi 2 auta. Jak jsem vylezla, tak jsem si všimla, že zabírám víc místa, tak jsem trošku chtěla popojet dolu. Jenže jsem si nenastartovala a jen povolila ruční brzdu. V tu chvíli mě ovšem nedošlo, že to nebude brzdit… honem šlapu na brzdu… a ono nic! panikařím a rychle šahám na ručku, ale ouha bum bác, narazila jsem do auta přede mnou! Naštěstí jim se na utě nic nestalo, paní se tam objevila za chvíli, tak jsem jí vylíčila co jsem udělal, ona mávla rukou, že jim se na autě nic nestalo. Tak jsem byla ráda, ovšem naše mondeo má rozbitej přední nárazník, docela to vypadá blbě. Ale manža naznal, že to zas tak velký není, takže kvůli tomu nebudeme platit minimálně 6tis. za výměnu, když pak třeba zase někde nabourám!!! Nejvíc mě ětve, že jezdím fakt opatrne, neriskuju a pak taková blbost!!!!! Ach jo…
Tak jsem se z toho vypsala, ulevilo se mi, tak jdu zase dělat něco užitečnýho!!!
Jiřko, tobě přeju příjemný pracovní den…
Hani, snad se uvidíme příští týden nebo někdy jindy… moc se na vás těším. Nevím, jestli ti to Verča říkala, ale dr naznala, že kdyby měl Ondra nějakou tu horří verzi laryngitidy,tak už by se hned dusil na začátku. Tak doufám, že to nebude tak hrozný jak se to zdá…
Holky, nemáte některá zkušenost z laryngytidou? Nebo vaše kamarádky????
Andrea, Jolanka a Ondra

 
Jirina
Extra třída :D 13234 příspěvků 15.11.06 08:48

Ahoj Andrejko,
no to je pech s tím autem. Vůbec by mě nenapadlo, že nenastartované auto nebrzdí ???
Do mě tuhle někdo ťuknul zezadu - v Jesenici se najíždí šikmo na hlavní a do kopečka to tam pomaličku popojíždí, já si stojím a najednou duc zezadu - byla to jasně jeho chyba, ale naštěstí to bylo nárazník na nárazník a v minimální rychlosti, nic na autě není znát, docela mě udivilo, že se výrobci aut dohodli a dělají nárazníky ve stejné výšce, tohle bylo něco většího, typ jako Berlingo, já se v autech moc nevyznám.
Mně se teď dost blbě jezdí z práce. Je už skoro tma, já jezdím přes samé vesnice - zatáčky, hrozné silnice, samá díra … Tak jedu pomalu a většinou nějaký chytrák se lepí těsně na mě - chce mě předjet, ale v těch zatáčkách to nejde, tak mi zuřivě svítí do zrcátek a já nic nevidím a jedu ještě pomaleji … Bohužel aspoň pro nejbližší tři měsíce se to nezlepší, pak už snad zase budu jezdit za světla. Ráno je to zatím v pohodě.
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13234 příspěvků 20.11.06 08:53

Ahoj Marti,
ráda bych se stavila, ale nevím, o kterém kruháku mluvíš. Já Vídeňskou přejíždím kolmo v Jesenici, pak jedu přes kruhák jen ve Zlatníkách a v Břežanech. Kdyžtak mi spíš napiš ulici, já si to najdu na mapě, takhle se mi nejlíp orientuje.
Akorát je problém, že většinou pospíchám domů. Můžeme se domluvit některý pátek, to jsme si doma domluvili, že je „můj den“, akorát tento pátek už mám plný, tak příští.
 Jiřina

 
AndreaNarozna
Povídálka 39 příspěvků 23.11.06 08:15

Jirko,
moooc velka gratulace Hanicce k dnesnim narozeninam. Hezky to oslavte a pak napis jak si to Hanula uzivala.
Andrea, Jolanka, Ondra

 
Jirina
Extra třída :D 13234 příspěvků 23.11.06 10:14

Ahojky,
díky za gratulace k narozeninám, určitě vyřídím! Hanička bude mít oslavu až v sobotu. Ale slíbila jsem jí, že když má ty narozeniny už dneska, jeden dáreček dostane dnes. Ráno jsem jí do postýlky přinesla knížku - Vílu Amálku. Hanička se tvářila zklamaně, že „Já nechci tu knížku, já nechci vůbec žádnou knížku, dej to pryč“, tak jsem ji nechala na stolečku. Tatínek je s nima doma (jsou nemocní), dopoledne hlásil, že si nechali pustit Amálku na videu a podle knížky kontrolujou, jeslti obrázky souhlasí :o) Takže snad úspěch. Ještě pro ni mám panenku - nechtěla jsem žádnou mluvící ani krkací a co to dneska všechno existuje za nehorázný peníze, ale nemohla nic takovýho sehnat, nakonec jsem koupila u nás v bazárku veliký mimino, je sice použitý, ale není to na něm nijak znát, akorát už mu došly baterky a nekrká :o) a místo 1500 stálo 300, takže doufám, že radost udělá. Má ještě dudlík a lahvičku. Nevím jestli je to Baby Anabelle nebo ChouChou, jednu značku má na čepičce a druhou na dupajdách. Tak nahlásím, jeslti bude nějaké nadšení.
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13234 příspěvků 24.11.06 13:53

Ahoj Marty,
prosím napiš mi svůj e-mail, ať se dohodneme na návštěvu. Hodilo by se ti příští pátek (1.12.) tak okolo16,30 až 17 hod? Cestu mám naštudovanou, snad tam žádný zádrhel nebude. Parkuje se u vás snadno - možno přímo před barákem? Já zatím parkovat moc neumím :o)))
Napadlo mě - nestýkáš se s někým z Brusinčat? Že by dorazil ještě někdo, udělaly bychom takový mini-srazíček?

Moc se těším, snad to vyjde, prosím ozvi se.
Jiřina

 
AndreaNarozna
Povídálka 39 příspěvků 26.11.06 14:44

Ahojda,
dneska jen jedno pranicko k narozeninam­.Jestli se muj kalendar nemysli, tak Kikous od Bary ma dneska narozky! Takze obrovska gratulace a poradne to holky oslavte!!!
Andrea, Jolanka a Ondra

 
Jirina
Extra třída :D 13234 příspěvků 01.12.06 12:47

Ahojky,
napíše někdo nový deníček, nebo jsem tu sama?

Jiřina

Vložit nový komentář