Brusinčátka 29.díl

Rodičovství

Zdravím všechna miminka brusinčátka i jejich maminky, opět se hlásí Hanička ? už sedmiměsíční. Tento měsíc nastal zcela zá:,(ní obrat v mém životě ? naučila jsem se sama pohybovat! Takže už umím lézt po kolínkách směrem, kterým chci, sednout si (i když se ještě přidržuju na straně ručičkou), STOUPNOUT SI a když mě někdo drží za ručičky, tak UJDU pár krůčků !!!! Tím se mi otevírá celá škála možností pro lumpárny :o))

Tak třeba máme doma moc prima věc, a to je nočník. Tedy já sama ho ještě nepoužívám, to mamka při mém zájmu o tuto věc vyzkoušela a dala mě na něj nahatým zadečkem, pár vteřin jsem zírala, co to znamená a rozječela se jak siréna, takže mě musela ihned sundat :o) Zatím mě zajímá jen nočník, který používá Jíra. To vám je taková srandovní věc. Jíra tam sedí, já lezu okolo, Jíra pak sleze a jde si hrát a když mamka zrovna není na dosah, celý obsah je můj :o)) Zatím se mi to podařilo jen dvakrát, mamka na vteřinku odběhla, Jíra se vyčůral a odešel a já jsem honem přilezla a mamka mě načapala, jak se v čůránkách čvachtám ručičkou a hrozně šibalsky se u toho tvářím :o) Nebo si Jíra hrál s pindíkem a pak načůral na podlahu a měl mokrý kaťata a já jsem tou louží prolezla a taky jsem měla mokrý kalhoty, tak nás mamka musela oba převlíknout až po ponožky. Mamka říká, že jsme s bráškou správná dvojka a už se nemůže dočkat, až budeme na nočníkách vysedávat ve dvou :o)

Jíra mě vůbec má moc rád (já jeho taky), třeba když jsem protivná při jídle tak mě mamka šoupne do postýlky a Jíra pak za mnou přijde a dělá na mě kuk a oba se hrozně řehtáme. Nebo když se já vzbudím dřív, tak mě mamka šoupne k bráchovi do postele a já po něm lezu a štípu ho a oslintám a on mě hladí a pusinkuje a objímá.

Když se jdeme koupat, tak mě mamka odloží v pokojíčku na zem a různě tam pobíhá a chystá věcičky a já si už klidně sama dolezu do koupelny. Poslední dobou se většinou s bráchou koupeme spolu ve velké vaně, to se mi líbí víc než v malé vaničce, kam už se skoro nevejdu. Navíc v horní koupelně co je vana nemám přebalovák, tak nás pak mamka utírá oba na podložce na zemi a nechá mě chvilku lézt úplně nahatou a to se mi hrozně moc líbí a mamce uteču a tak jí dá pěknou práci mě vůbec oblíknout. Nebo z obýváku si klidně dolezu za mamkou do kuchyně a pak tam radostně halekám (taky jsem pak náležitě zamazaná, jak pořád vytírám podlahu oblečkama).

Když jsem tak čiperná, tak jsem z toho taky pěkně utahaná, takže vzorně přes den spinkám v postýlce dvakrát po dvou hodinách, někdy mě mamka dokonce musí budit, když má pocit, že spinkám už moc dlouho. Spinkám zá:,–(ně odkrytá, protože v postýlce hrozně cestuju, jednou mě dokonce mamka nemohla najít a lekla se, že v postýlce nejsem, protože jsem byla nacpaná úplně na krajíčku a schovaná pod dekou, která byla přehozená přes okraj. Mantinel už je sundaný, protože jsem si párkrát stoupla a celý jsem ho servala :o)

Když jdeme ven, tak si před večeří ještě chvilku dáchnu v kočárku. Ovšem díky mým novým dovednostem je téměř odsouzen k odložení můj hluboký kočárek. Mamka mě do něj chtěla po dlouhé době dát, jenže já jsem si hned sedla, klekla, stoupla, balancovala jsem tam a řehtala se a už bych vyskočila ven. Tak jsem se dočkala strašlivé potupy, mamka vytáhla takové hnusné řemínky a přivázala mě do nich jak pejska, tak jsem se nejdřív strašně vztekala a pak jsem se do nich uraženě zahryzla a radši jsem usnula, abych tu potupu nemusela snášet. Mamka se bojí, že bych byla schopná ten kočárek převrátit, takže se teď s Jírou střídáme o sporťák ? buď v něm sedíme oba, nebo jede Jíra a já se nesu v klokance, nebo se já vezu a Jíra jde pěšky. Tak naši přemýšlí, že by ještě Jírovi pořídili nějaký úplně obyčejný levný golfáček, abychom se mohli vézt oba, když jdeme někam daleko.

Momentálně tedy moc daleko nechodíme, když je hezky, tak ležíme na dece na zahradě. Nejradši mám, když si mamka lehne na zem na bok a já se po ní můžu šplhat a stoupat si, protože když padám, tak mě chytí. To když si stoupnu třeba u postele a ztratím rovnováhu tak ta postel mě klidně nechá žuchnout na zem a já se bouchnu a hrozně pak ječím. Moc mě baví celou deku přelézt a pak škubat a ochutnávat travičku a lístečky a klacíky, ale to mamka nerada vidí. Dokonce si představte, že se mi venku do nožičky zakouslo klíště! Mamka pomalu přemýšlela, že by mi na moje capání dala botičky, ale ty nejmenší co existují jsou mi velké a během chviličky si je sundám, takže jsem jen v ponožkách (a nejradši bosatá).

Taky jsem si hrála na kaskadéra - jednou takhle ráno ležel taťka v obýváku na gauči a mamka mě k němu dala a šla do kuchyně. Já jsem si po tatínkovi hezky lezla a když mi usnul, tak jsem přelezla celý gauč, překonala i postranici a hopla jsem dolů, mamka už jen slyšela žuchnutí a můj řev. Naštěstí jsem spadla do šuplete s plyšákama, takže se mi nic nestalo, dokonce ani o ten dřevěný rám jsem se nebouchla, ale lekla jsem se pořádně a mamka pak tatínkovi pěkně vynadala, jak mě to hlídá.

Dneska bylo krásně a tak mi maminka poprvé oblíkla šatičky a já jsem v nich hezky stála a ťapala a prý mi moc sluší. Mám několikery, takže jsem si je klidně poblinkala a zítra zase dostanu jiné.

Papám už docela dobře. Na snídani mi mamka dává jogurt, ale ten mi samotný moc nechutná, takže skoro nic nesním a jen si žužlám kus chlebíčku nebo rohlíku. Ten mi chutná moc a taky se nádherně olepím drobečkama. Ale když dostanu pribináček, to dlabu jak nezavřená. Mamka mi ho moc nechce dávat, jen jsem dostala párkrát ochutnat co Jíra nedojedl, prý bych po něm byla tlustá. Jako bych snad byla nějaký tlouštík, pche já lehkovážná holčička, Jíra měl v mém věku skoro o dvě kila víc a přitom velká jsem stejně. Paní doktorka mě teď sice nevážila, když jsem byla na posledním pigáru (ani jsem moc neřvala, mamka mě měla do poslední chvíle v klokance a pak mě do ní hned vrátila), mamka mě totiž nechtěla svlíkat, takže nové míry a váhy budu vědět až v osmi měsících. Paní doktorka říkala, jaká jsem šikulka, když už v osmi měsících lezu, prostě si myslela, že jsem o měsíc starší. Když mamka řekla, že je mi necelých sedm, tak jen valila oči. A to ještě netuší, že pár dní potom už jsem si dokázala stoupnout.

Zpět k papání. K obídku mívám zeleninku, nejradši mám mrkvičku, ale už jsem papala i květák i tu hnusnou brokolici, když mi do toho mamka přidala masíčko a brambůrku. Jenom někdy ječím, protože nechci sedět v autosedačce (v židličce to ještě nejde, protože je mi nějaká velká a pořád v ní plandám), tak si mě mamka musí vzít na klín a většinou spapám všechno (asi tak 60 gramů) a někdy bych si dala ještě.
Odpoledne po spinkání mám ovoce, třeba banán nebo banán s jogurtem a už jsem taky měla jahůdky s tvarůžkem mňam! nebo ovocnou přesnídávku. Večer před spinkáním kašičku ze lžičky (zatím cca z 60 ml vody a taky spapám všechno). Kromě toho mě mamka jen kojí, v noci a ráno několikrát, přes den když jsem protivná nebo před / po papání, jak kdy. Z láhve pít moc nechci a mamka mě zatím nenutí.
Akorát se zlobí, proč proboha se s tím prsem tak peru, já do něj mlátím rukama nebo škrábu a snažím se ho držet a saju jak zběsilá, protože to prostě neteče tak rychle jako ze lžičky, mamka se rozčiluje, že ji tahám a že už mě kojit nebude, ale nakonec to nevydrží a stejně mě nakojí, co bych taky asi bumbala, ne? Ale prý tak ještě měsíc dva a budu mít utrum, no to se ještě uvidí. Nebo taky u kojení se najednou utrhnu, otočím, přetočím na bříško, šup na kolínka a rázem jsem půl metru od mamky a zdrhám pryč. Mamka se děsí, že spadnu na zem, ale zatím mě pokaždé na poslední chvíli zachytila.

Nejčastější slůvko, které říkám, je HEJE, moje vejskání se do písmenek ani zapsat nedá, ale při papání když dostanu něco, co mi chutná (nejčastěji kus chlebíku) tak říkám MAM MAM a taky BLAM BLAM a tím si radostně pochrochtávám.

Jo a mimouškové, už jste se houpali na houpačce? To vám je taková paráda! Zatím mě houpou jen maličko a ještě mě za chvilku z houpačky vyžene bráška, ale i tak je to moc prima, vřele doporučuju.

Tak se mějte prima a napište, co jste za ten měsíc zvládli vy!
Vaše lezoucí, klečící a stojící bezzubá Hanička, 7 měsíců

P.S: Pavlíčku, všechno nejlepší k svátku! Určitě napiš, jak jsi to oslavil a co jsi dostal za dárečky.

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.04 11:12

Jirinko,

gratuluji k sikovne holcicce. Mam syna, ktery je asi o 14 dni mladsi jak tvoje Hanicka a rozhodne neni tak fyzicky zdatny.
Jen k te vyzive: rohlik, chleba by nemel byt do jidelnicku takto stareho ditete zarazen (lepek), stejne tak tvaroh (prilis mnoho bilkovin) a take jahody (alergie). Jogurt ano (kravske mleko proslo jiz procesem kvaseni), pribinacek ne (alergie na kravske mleko).
Vim, ze se odborne nazory na vyzivu kojencu hodne ruzni, ale zavedeni techto potravin jiz v 7. mesici - tusim - nedoporucuje nikdo.
Hodne dalsich uspechu
 Jitka

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 29.06.04 11:25

Teda Hanička, ty si ale šikulka!!!
Ja som sa práve vrátila od tety doktorky, hneď som dala všetkým najavo, že si tie jej výčiny s pichancami veľmi dobre pamätám a celú dobu som sa strašne vážne tvárila. Až keď ma maminka zase obliekala, usmiala som sa :-)
Dnes to bola rýchlovka, u nás to je všetko nejako inak, očkovania boli len dve a ďalšie až o polroka. A do poradne ideme až v septembri! Takže ani polročná prehliadka sa u nás nekoná. Aktuálne miery sú 7150g a 66cm! To som ale modelka, čo? :-))) Teta doktorka ma len vytiahla na nožičky a povedala, že všetky baletky sa v piatich mesiacoch stavajú na špičky a to som teda splnila ukážkovo :-)
No, ale som nejaká unavená, takže si idem schrupnúť, teda ak sa mi podarí.

Pa a pusu Filípkovi, hihi ;-)
Noemka - 24 týždňov

vajo
Kecalka 272 příspěvků 29.06.04 14:54

Ahoj prťata,

tak se taky rychle přidávám, když mě mamka na chvilku pustila k počítači, ale bude to jen krátký, protože mamka musí prý pracovat.

Téda já ale čučím jak je Hanička šikovná. Já jsem si teď zase osvojila válení sudů a válím je docela rychle a dostanu se už dost daleko. Moje hrací deka mi samozřejmě nestačí a tak prozkoumávám koberec a parkety. Snažím se ty kolínka vecpat pod ten zadek ale nějak mi to pořád nejde a tak se vždy začnu moc rozčilovat.

Taky hezky papám dopoledne mám přesnídávku s jogurtem na oběd zeleninku, maso zatím nejím mamka mi ho dala jednou a bylo to dost bleee ! Večer mám kaši. Někdy ale namám na ty blivajzy chuť a tak se jen kojím. Mamka u toho dost trpí, protože ji pořád trápí ten exém a má to tam sem tem popraskaný. Taky mám už asi dva týdny dva zuby a jak mi povyrostly, tak jsem mamku při kojení tak řafla, že jí tekla krev. Představte si že mě to prso zebrala a klepla mě po tváři a nechala mě řvát. No tak jsem si to rozmyslela a koušu teď už jenom do lžičky.

Taky jsem hezky upovídaná, říkám be-be, ba-ba, va-va a taky ble-ble ( to hlavně když se zlobím).

Hrozná mamka se mi cpe zase k počítači a tak budu muset končit.

Melika

Chtěla jsem se zeptat, dáváte dětem už jídlo do ručičky a jaké ?? Já zatím nechci dávat ještě lepek ( jsem alergik na pyly a prach) a banán se hrozně patlá a nejde vyprat !

Eva

pasanek
Povídálka 28 příspěvků 29.06.04 21:33

Milá spolubrusinčát­ka!!!!!!!
Moooc Vám všem děkuju, že jste na mě mysleli a drželi mi palečky na ručičkách i u nožiček - já si je také držel - snažil jsem se vypadat u naší MUDr.naprosto zdravě - Díky Bohu se na to asi nachytala a tak mě do té nemocnice - se kterou mě pořád strašila - neposlala - nejvíc si oddychla asi mamka - pořád do mě něco včera lila, ale moc se ji to nedařilo - prostě nemám hlad ani žízeň a nikdo to nechce pochopit:-( mamka mě přemlouvá, pak uplácí nakonec prosí - ale já odolávám - prostě to nejde…Dokonce už přistoupil i taťka - chvilku jsem dělal, že piju, ale nakonec jsem jim oběma dal najevo, co si o celé věci myslím........
Holky a Kluci - mě Vám bylo včera taaaak špatně - už jsem nevěděl, co mě bolí a tak jsem plakal a plakal a mamka skoro se mnou - pak přijel taťka a vzali mě k MUDr - ta mě právě vyhrožovala, ale dnes jsem jí oblafnul:-)
Vše ale zůstalo jako před tím - nikdo neví co mi je a mě pořád trápí děsivý průjem - třeba 20× za den - ale už nezvracím!!!!!!!!!­To si mamka oddechla!Teploty mývám jen v podvečer a ne zase tak velké - takže dnes si MUDr.potvrdila, to co si myslela mamka - že to je bohužel od zubů - mám napuchlé celé horní dásně - zoubky se asi zbláznily a chtějí ven všechny - mamka mi je masíruje, maže gelíkem a dává mi nový sirup, co mi napsala MUDr.jmenuje se Ibalgin a má takovou malinovou ošklivou chuť:-)
ale jinak se směju a vyvádim - pokud mě to zrovna opravdu netrápí tak, že pláču - Haničko Ty jsi tedy všeuměl - jak to děláš, že jsi to všechno tak bravůrně zvládla už teď?Já jsme asi nejlenošnější z Vás všech Brusinčátek - zatím se snažím po:,–(it, což mi moc nejde - ještě se stále neotáčím, ale občas se mi jedna otočka za měsíc povede - omylem - samozřejmě!!!! Ale to sezení mě láká - taky už po všem bravůrně šmatám a bortím - vše žužlám a zkoumám - píďalkuju - ještě nezvládám techniku lezení - dát nožičky tam kam patří takže spíš skáču jako žába:-)))))
taky už mě mamka naučila pěkně papat, ale teď musím jíst jen samé roztoky na uklidnění střev a tak jsem lžičku a zeleninku nebo ovoce už týden neviděl:-(
Ještě jednou všem děkuju za palečky - budu končit - mějte se kouzelně a zatím pá - snad se už nemoc umoudří a v pá. mě MUDr dovolí papat.tak papapapa Tomík
Aničko - VŠE NEJ k 1/2roku!!!!!!!Po­sílám pusinky!!!!!!Tomík

rendy1
Stálice 60 příspěvků 30.06.04 16:08

Ahojky spolumimísci,
tady Markétka! Zatím co mě mamka pustila k počítači, abych vám něco napsala, sama tady trhá nějaký časák. Nebo to je naopak ?:-)))
Co je u nás nového? Zuby nikde, papám pořád stejně, jenom odpoledne mi mamka ještě dá jako svačinku - jablíčko nebo banán. mnammnam. Strašně se mi líbí sedět, žádný povalování na dece, nejlepší je ještě stát, mamka mě teda ještě drží, ale řeknu vám to je rozhled.. K. p. doktorce jdeme příští týden na půlroční kontrolu,no popleta jedna vždyt mě je půl roku už zítra!!
Minulou sobotu mě hlídal večer tatínek, to byla paráda. mamka si někam vyrazila s těma tetama co mě pořád okukují a říkají jaká jsem pěkná holčina. A přišla až ve 4 hod. ráno !!!
Haničko, já do prsíčka taky škrábu nebo chytnu kůži a točím s ní. A mamka říká, že bude mít všude modřiny. Chacha!! ale mlíčka je pořád stejně.
Tomíku, myslely jsme na tebe, hlavně že to nebylo nic vážnějšího a pěkně papej!

Musím končit mamku trhání časáku už nebaví, cpe si ho do pusy a to jí můžu říkat stokrát, že to nedělá !
Markétka - zítra půl roku od maminka Rendy
Ještě pusinku pro Davídka - kdepak tě mám ?

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 30.06.04 16:50

Ahoj Haničko a ostatní kamarádi!

Tady Amálka snad si mě ještě pamatujete táta není schopnej koupit počítač a tak vám napíšu od babičky.

Máme se s mámou a tátou moc dobře. Teda máma občas zlobí ale stejně jí mám ráda (teda doufám pozn. od mamky).

Téda Haničko ty jsi ještě větší drak než já, ted mnohem větší! Já už se doplazím kamkoliv a začínám lézt, ale to mi ještě moc nejde. Máma říká že jsem technickej typ hračky mě moc neberou to takhle ovladače od televize, telefony, zásuvky a věž to je moje je mě máma moc průzkumničit nenechá:o( Jinak už od 5. měsíce papám zeleninu i s masem a večer dostávám před koupáním kašičku, jinak mě maminka pořád kojí. Jen pořád bručí, že jsem hubenďour (7,10 kg a 73 cm) tak jí paní doktorka minule řekla ať se podívá na sebe a hned byl klid! Největší sranda je s taťkou ten se mnou dělá kraviny, hlavně při jídle, stoupne si takhle za mamku a rozesmívá mě, já se pak chechtám, prskám a mamka nadává!
Taky chodíme plavat společně s Janičkou a tetou Brusinkou. Já moc vodníček nejsem, protože je voda většinou studená brrrr! Ale zrovna dneska to bylo super, místo potápění a nacvičování poloh jsme blbli s kruhama a destičkama a to mě moooc bavilo. Největší plaváček z družstva je Janička, ta je šikulka!
Tak se mějte krásně už tady otravuje mamka. Kubíku posílám pusinku a snad se zase někdy objevím. Jo jukněte do galerie mám tam nové fotečky.

Pa pa Amálka skoro 7,5 měsíců

Ahoj Holky,

tak využiju chvilku a taky něco napíšu. Deníčky poctivě čtu a tak jsem jakž takž v obraze. Je to sranda, vždycky tam najdu to samé co „trápí“ nás, už si nepamatuju co kdo psal, ale tady jsou moje komentáře k probíraným záležitostem:

Nesamostatnost:
Je to asi tak měsíc zpátky byla Amálka „na zabití“ vyžadovala takovou pozornost, že jsem nestíhala ani se najíst. myslím, že to teď Lulu prožíváš s Noemi, já mám pocit, že je to nuda. Bylo to tak, že Amálka nic neuměla a tak se nedokázala zabavit, takže jak přesně popisuješ chvíli na zemi pak chovat, zpívat a pořád dokola. To se teď úplně zlomilo jak se začala pohybovat, dokáže si dolézt kam chce a krásně se sama zabaví.

Spaní:
Naše velké téma, Amálka je šílený nespavec. Teda v noci je docela vzorná usíná kolem 8, papá kolem půl 5 a pak většinou spí do 7 to je nádhera ovšem přes den skoro nic, dá možná tak 2×20 minut. Teda musím říct, že teď jak se víc hýbe se to trošku zlepšilo, ale pořád žádná sláva, no já prý byla stejná.

Jídlo:
Začaly jsme s příkrmama už od ukon. 5. měsíce, protože Amálka hubla a nějak nechtěla pít, takovej začarovanej kruh. Hodně se to zlepšilo, no ale váha stejně nic moc, na to že začínala na 3,5 kg. Lulu klidně začni zeleninu už teď pokud se vyhneš alergizujícím druhům mělo by to být v pohodě. Já jsem taky alergik, ale holt se nedalo nic dělat. Třeba má Noemi opravdu hladík.

Pití:
Vy co už přikrmujete pijí děti něco? Amálka totiž nic nechce, stěží do ní dostanu 100 ml a to i když jsme byly na výletě na jihu a přes den bylo i 45 stupňů. Mimochodem Amálka to vedro zvládala úplně v pohodě, byla ve svým živlu já moc ne:o)!

Holky nějak to tu blbne hlásí mi to chyby a mám pocit že to za chvíli spadne tak to radši pošlu. Mějte se krásně.

Jo Míšo na plavčo bychom určitě jely super nápad!

Pa Martina

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 30.06.04 17:04

To jsem zase já, tak to nespadlo, tak ještě kousek napíšu. Taky začínají být vaše děti maminko závisláčci? Já už to začínám pozorovat. Například včera jsem si po dlouhé době vyrazila, šla jsem s kámoškama na koncert Lennyho Kravitze a Amálka doma celou dobu plakala prý nebyla k utišení, jak jsem přišla domů tak úsměv od ucha k uchu tak nevím.

Jo Míšo a Darko ten ekzém, to je hrůza, snad se to nějak vytratí, má to teď hodně miminek. Amálka měla taky jako malá (copak už není?:o)) takovou hodně suchou kůži doktorka se tenkrát taky obávala ekzému tak jsem ji začala mazat obyčejnou modrou Indulonou a super, taky jsem jí koupala v černým čaji. Moje kamarádka má strašný ekzém po celém těle a jediné co na ní zabírá je právě ta Indulona tak to třeba zkuste.

Jo a ještě k mému „Princi na bílém koni“ se vším co jste napsaly naprosto souhlasím. Ten můj je taky občas na zabítí, ale jsou to fakt jen kraviny! Jsme spolu už přes 10 let, seděl na střední v lavici za mnou, první tři roky jsem ho nenáviděla tak intenzivně, že jsem se dokonce chtěla nechat přeřadit do vedlejší třídy no a ve čtvrťáku se to nějak zvrtlo:o) od té doby jsme s menšími pauzami spolu. Ty pauzy byly dost náročně trochu zlobil, já jsem cestovala on taky no ale nakonec jsme se zase sešli a už je to 5 let co spolu bydlíme. A svatba? Bude určitě až Amálka poporoste bude to ta nejkrásnější družička!

Tak já fakt končím, snad se naše dětičky nebudou zlobit, že jsem jim sem vlezla.

Pa Martina

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.04 20:00

Ahoj Brusinčata!!
Tady Davídek

Tak co je u mě nového…především jsem byl minulý týden u pana doktora s kyčlema a jadérka už mám, tak jsem na tom stejně jako moje Markétka a už za ním nemusím.

Co se týče jídla. Jím zeleninkové polívkokašičky. Ty mi chutnají a sním úplně všechno.
Pak taky jím ovoce: jablíčko, banán někdy zvlášť, někdy s přesnídávkou. A to my taky chutná a sním úplně všechno.
A novinka posledních dní je jogurt. Je to bílé jako mlíčko, trochu kyselejší a hustější. Nejdřív jsem se úplně lekl, co že mi to ta mamka dává, ale druhý den už to¨bylo v pořádku…a když mi to maminka smíchá s banánkem, to je teprve dobrota!!

Tomíku..mě zoubky nic nedělaly, ale maminka říkala, že bráška měl s každým zoubkem teplotu a průjem. Tak prý tě lituje a tvojí mamku taky. Pamatuje se jak byla vyděšená, jestli to náhodou není něco vážného.
Jo a PÍĎÁLKOVÁNÍ…já se taky prý píďaluju. Já sice nevím co tím myslí, já se snažím někam dostat a zkouším nejrůznější způsoby a oni, že jsem jak Píďala ;o)

Jen pro MARKÉTKU: všechno nejlepší k zítřejším půlročninám. Buď moc zdravá a šikovná jako doteď, aby měli z tebe maminka i tatínek jenom radost. Posílám spooooustu pusinek. Tvůj Davídek

David 6,5 měsíce

PS? Jo a maminka mě poprosila, abych za ní popřál ještě tetě LAJCE, protože má dnes narozeniny. takže všechno nejlepší, hodně zdraví, štěstí …

Jirina
Neúnavná pisatelka 15096 příspěvků 30.06.04 22:21

Ahoj děťátka,

děkuji za slova chvály a prozradím vám sladké tajemství proč jsem se naučila chodit. Moje babička totiž pořád říká, jak jsou ty dnešní děti opožděné, to že mamka a tety už bůhvíkdy brzo seděly, stály, chodily … mamka prý někdy v létě (je narozená v prosinci) ťapala v ohrádce … no uznejte že tohle se nedá poslouchat, tak jsem jí musela dokázat, že i dnešní miminka jsou čiperkové. Jelikož babička nemá přesný mamčin deníček, ale jen fotodokumentaci, tak se dá říct, že mamce směle konkuruju :o) To se nedá říct o Jírovi, který má pořád ještě plínky a taky si toho s mamkou vyslechnou (ach ty babičky ? pozn. mamky).

Hanička

P.S od mamky:
Jitko, výživu miminek mám taky zmáknutou a souhlasím s tvýma výhradama. Jenže … ten chleba nebo rohlík dávám jen do ruky na žužlání, spíš se toho víc nadrobí než sní, přímo do jídla suroviny s lepkem nedávám. To budu dávat až od 8.měsíce, přestože jsem koukala, že obilná kaše má klidně psáno že je od 6.měs. Život ohrožující to asi nebude :o))
Stejně tak ten tvaroh ? bylo ho jen pár lžiček, protože jsem byla u našich a potřebovala něco zamíchat do ovoce a neměli vhodný jogurt. No a pribináček ? vím že je zbytečně sladký a tučný, ale jeden týdně schválila i doktorka (a to zdaleka Háňa nesní) a koneckonců do nás ho cpali od 3 měsíců a taky žijeme :o) Alergie na kravské mléko mi bylo vysvětleno, že buď ji to dítě má nebo nemá , spíš jde o to, že nekysané bílkoviny obsahují příliš mnoho bílkovin a dítě zatěžují, každopádně v takto malém množství se to taky nezblázní.
Jahody dala Haničce ochutnat babička a jelikož žádná reakce nebyla, pak jsem je v malém množství povolila taky.

Jiřina

Jirina
Neúnavná pisatelka 15096 příspěvků 30.06.04 22:24

Teda to jsem přehnala, naučila chodit .. Jsem ráda že lezu a stojím a sem tam krůček za ručičky udělám :o))) Chtěla jsem napsat pohybovat :o)
Hanička

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 01.07.04 16:22

Ahoj kamosi a kamosky,

ted jsem se vratil z prochazky se strejdou (a jeste me chvili strejda hlida), tak vam muzu neco taky napsat. Jak se mam ja a co uz umim a tak.

Nejvetsi novinka pro me, ze jsme zacali chodit s maminkou plavat do bazenku, uz ne do te prtave vany, ale do opravdickyho bazenu. Plave tam s nama i Matysek od tety Evuly, pak si spolu vzdycky hrajem jeste v herne po plavcu. Matysek je sympatak, je porad vysmatej, az dneska se mu trochu voda nelibila, byl tam dneska nejakej spatnej vzduch, rekl bych. Ja jsem se teda drzel a plaval jsem o 106, ale jak pak na me ta plavaci teta pustila studenou, tak to jsem se uz taky nastval! Po plavani si dam vzdycky mlicko a vsechno me to tak zmuze, ze pak spinkam, jak andilek.

Taky uz mi mama zacala davat jakysi blivajzy na lzicce a cpe mi to do pusy, je to bud oranzovy a nebo zeleny. No, nekdy mi to chutna a mam porad otevrenou pusu, ze mama nestaci bagrovat, ale zrovna dneska a vcera to bylo nejaky nedobry, tak si to pekne musela spapat sama. Dobre ji tak, at si to necha, ja mam nejradsi mlicko od ni!

V utery jsem byl na pulrocni prohlidce, pani doktorka hned ve dverich zvolala - Co to sem jde za velkyho chlapa ? No jsem chlapak, netajim se tim, to ja kvuli Noemce, tak rostu. Urcite se ji libi poradni chlapi, ze jo? Tak mam 8.350 kg a 70 cm, uz ted tak nepribiram, protoze se zacinam pohybovat cim dal vic. Zvladam uz otocky na brisko ze zad na obe strany a parkrat se mi to povedlo uz i zpet. Pak se zvedam na rukach a tak se posouvam dozadu, to pak nekde do neceho narazim, coz me nastve a mama me musi vysvobodit. Nebo se taky tocim kolem dokola. pani doktorka mi jeste rekla, ze uz muzu papat skoro vsechno. A zjistili jsme jednu prekvapivou vec, pry jsem mel nejakou sestou detskou nemoc, ani jsme o tom s mamou nevedeli. To jsem mel totiz asi pred mesicem 2 dny hrozne vysoky horecky, znicehonic to preslo a pak jsem se 3. den osypal (tata mame zakazal jit se mnou k doktorce, at nezmatkuje, ze beztak neco snedla), byl jsem jeden velkej pupinek. Tak to pry byla ta sesta nemoc. To je divny, jaktoze jsem nemel 1. a 2..... a mel jsem hned 6.?

Tak se mejte vsichni pekne, ja si jdu jeste hrat.
Pa Filipek 27t

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 01.07.04 17:51

Ahoj kamarádi!

Konečně mě máma pustila k počítači, abych vám zas po dloooouhé době mohla napsat, co nového už umím.
Na Haničku teda nemám, ale malý miminko už taky nejsem. Vypilovala jsem otočky, takže se už přetáčím kdy a kam se mi zachce. Dokonce mi to jde i na záda, aniž bych se praštila do hlavičky. Samozřejmě se nejraději kutálím, když se nikdo nekouká.
Umím si podat hračky, když je odhodím, někdy se za nima snažím i doplazit, ale to mi ještě nejde, tak si musím vystačit s otočkama a na bříšku se vždycky správně nasměrovat. Taky dělám na břiše letadlo a chechtám se u toho. Jo a včera po obědě jsem začala prskat a bublat a strašně se mi to líbilo, takže to teď každýmu předvádím. A když mi někdo něco povídá, kývu hlavou, jakože chápu:-))
A největší novinka je, že mi mamka kolem poledne dává do pusinky takovou nějakou hmotu, co jí říká mrkvička nebo taky mrkvičkaabrambůrky. Vždycky když mi to dává, tak je taková srandovní, pořád říká „ham ham haaaam“, nebo „mňááám, no to je dobrota, ham haaaam“. Poprvé jsem nevěděla, co s tím mám v té pusince jako udělat, No tak jsem to spolkla a není to špatný. Mamka dokonce říká, že asi brzo přijdu o funkce v klubu lehkých vah, když budu takto baštit. Taky se chci zeptat, kolik vám té zeleninky mámy dávají - jestli mě ta moje nešidí:-))
Včera jsem měla půl roku, tak jsem dostala nějaký dárečky a od tatínka bílou růži, ta je moc krásná. Ještě mi přivez takovýho šášu chrastícího a s mamkou mi koupili hrníček s pítkem. Ztoho prý budu bumbat, čemuž moc nerozumím - přece piju od mámy už 6 měsíců a žádnej hrneček jsem k tomu nepotřebovala. No ale jako hračka je to dobrý, tak jsem je s tím nevyhodila:-))
Taky se mám zeptat, jestli dostáváte ten oběd ohřátej nebo jen takovej vlažnej a jestli vám do toho mamky dávají žloutek.

Markétko, k dnešním půlročninám ti přeju všechno nejlepší!!!

Tomášku, už se mi uzdrav, zlatíčko!!! Myslíme na vás každej den a přejeme si, ať tě ty zoubky netrápí. posílám ti veeelikou pusu a pohlazení:-)))

Mějte se krásně a pište!
Anička (6m)

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.04 19:00

Brusinčátka,
tak se vám musím pochlubit…i když mamka říká, že chlubení je ošklivé.

Ale stejně…dneska jsem se konečně po dloooouhém špekulování dostal na všechny čtyři!! Už klečím!!!
Maminka, když mě viděla, tak měla ohromnou radost a říkala, že jsem šikula. A to já slyším hrozně rád…no jo, jsem ješitný chlap už od mala ;o)

Tak ahoj
klečící Davídek ;o)

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 01.07.04 19:05

Ahoj Davídku,

tvoje mamka má pravdu, seš fakt šikovnej, to už si asi brzo budeš moct dolízt, kam budeš chtít, že jo?
Gratluju:-)))

Anička

PS: Moje máma vzkazuje tvojí, že děkuje za to přání:-)))

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 01.07.04 19:45

Ahoj kamarádičkové,

vy jste všichni tááááák šikovníííííííííí. To u mě zatím nic nového není. Vlastně je , ale s tím se moc chlubit nemůžu ...... naučil jsem se totiž vztekat . Je to celkem príma, když se mi něco nelíbí řvu jak pavián a mamka chťa nechťa musí přiběhnout, protože jinak by ze mě asi ohluchla. Tak ji mám pěkně pod kontrolou.

Jak už psal Filípek chodíme spolu do plavča. Je to super, máme tam spoustu nových kamarádů a kamarádek. Dnes se mi plavčo ale vůbec nelíbilo. Jenom sem vlez do vody, začal jsem řváááát a vydržel jsem až do konce. To byl panečku koncert, chudák Filípek vedle mě musel ohluchnout. Ale když jsem vylez z vody, to už mě nebavilo řvát a byl jsem zase hodný mimčo.
Teta Brendy nás moc hezky spolu s Fildou vyfotila , tak se na nás můžete kouknout.

Také jsem absolvoval první očkování, asi jako poslední tady mezi vámi. Dostal jsem dvě včeličky, jednu do ramínka a druhou do zadečku. Bral jsem to ale statečně, jenom jsem trošku zakviknul. A taky mě u p.doktora zvážili, tak moje váha je 8.30kg a míra 70 cm. To jsem špalek, co?

Dnes se mi vrací taťka z cesty z Itálie. Už se na něj moc těším, taky jsem ho dva dny neviděl a to je na mě moc. Když volal telefonem s mamkou, tak mi ho mamka dala k oušku a já jsem ho slyšeeellll, heč! Koulil jsem očkama a usmíval se, ikdyž jsem byl z toho trochu paf, kde vlastně ten taťka je????????????? A taky mi mamka řekla, že mi taťka veze dárek - novou jídelní židličku, to se budu mít, konečně budu papat u stolu jako ostatní.

Jééééé, málem bych zapomněl...... minulý týden jsme se setkali s tetou Barban a Kristýnkou. To je vám čiperka a teta je taky moc príma......

Tak já už budu končit, mějte se všichni moc hezoučky, ať vás netrápí ekzémy a další různé nemoci, kšááááá, kšáááá, kšááááá ........

papapa váš Matýsek

P.S. nechtěla by mě nějaká holčička? Zdá se, že mě Sabinka opustila.....­.........

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 01.07.04 20:04

Ahoj Davidku,
teda ty jsi tak sikovny, to ti gratuluju. Doufam,ze se mi to taky brzo podari jak tobe. Musim jeste pilovat!

Anicko, moja mamka, kdyz mi cpe do pusy taky tu lzicku s mrkvickou, jak ona rika, taky furt dela hammm a mnammm, mnammm a otvira pusu, me to pripada teda dost smesny, tak se ji vzdy smeju!

Matysku, to my teda vazime a merime uplne stejne, to je teda nahodicka, co?! Ty mas teda hodnyho tatinka, ze ti veze zidlicku, to se ti bude papkat!
Ja jsem dnes dostal na vecu kasicku, pry ryzovou, nejdriv to do me cpali lzickou a to mi nelezlo, tak mi to nasi naladovali do flasky a to uz bylo lepsi. (Pekne jsem u toho vytuhnul, takze jsem byl prenesen do postylky a dnes budu spinkat asi jak cunatko, neokoupany).

Tak vsem dobrou noc preje
Filipek

kostka
Kecalka 405 příspěvků 02.07.04 09:16

Ahoj holky a kluci,

konečně jsem se dostal ke kompu, ségruška jede prý k nějakýmu moři(nebyl tam někdo z vás, aby mi vysvětlil co to je?) a tak jsme tenhle týden pořád někda lítali po obchodech, že prý nemá co na sebe, no hrůza. Už mě vám to nebavilo, jen když mě dali do klokanky, měl jsem lepší přehled.

Haničko, děkuju ti moc za přání k svátku, dostal jsem houpačku,kruh na plavání a nafukovací balón, taky něco na sebe, ale to mě moc nezajímá. Jsme n tom teda podobně, já si taky dolezu, kam chci, po:,–(ím se, ale nejlepší je přilézt ke křeslu a rychle se postavit, jen se ještě moc neumím sám dostat na zem a dost často žuchnu. To se časem poddá.

A co mi dává mamka jíst - no nejradši mám jako většina z vás prsíčko, to většinou neodmítnu. Kolem poledne mám mrkvičku nebo brokolici s brambůrkem, někdy s rýží, taky už jsem měl kedlubnu a květák, ale toho jen malinko. Víc mi chutná jablíčko s banánem, přesnídávkou a jednou jsem měl i kousíček broskve. Do ruky mi mamka dává kousek mrkve nebo jablíčka, nemám ještě zuby,tak to jen žužlám. Tuhle mi dala piškotek, asi omylem, protože chleba ani rohlík ještě ne, a ten mi chutnal moooc.

V neděli jedu na svoji první minidovolenou, do úterka, ke svojí prababičce. To jsem zvědavej. Pak vám napíšu - nebo spíš mamka - jak jsem se tam měl.

Ahoj váš Pavlík skoro 8m

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 02.07.04 11:43

Ahoj kamaradicci!
TAk uz jsem na tom lepe! Uz odkaslavam, ryma me snad uz opousti, jen kdyby se mi veslo vic do briska mlicka. to sem porad zaplacnuta nejakejma blivajzama sladkejma (na dejchani, na kasilek a anitibiotika) a pak uz mi tam moc mista nezbude. Pani Dr. me poslouchala a uz se ji to libilo. jen mame zas prijit na kontrolu po svatkach aby si me jeste nejaka pani poslechla. Jinak vetsinu casu prospim, ale ted uz zas tak ne. NA zacatku tydne to bylo horsi, nebo ze by lepsi? No, to mi uteklo moc veci, takze horsi. :)
Jinak k mim dovednostem asi tak. Neumim nic, jak rika mamka. jo, suprove se rozcilovat a brnkat ji na nervy. :) Otacet se nebudu, staci mi otocit si hlavicku a do vytyceneho cile se jen koukat. :) prece se nebudu namahat. :) Dnes v noci se mi teda asi povedla jedna otocka, mamka nevi, protoze to nejak zachrapla a nevi jak me polozila. :) Ale sranda bude az se mi ta otocka podari a ja budu sama (jako me obcas mamka nechava) v pokojicku na posteli a odbehne si treba umyt odsavacku do nosu nebo ohrat cajit. To bude radosti az se ocitnu na zemi. :) Ne, ja ji tu radost neudelam a nebudu se otacet. aj budu rovnou chodit. :)
Pavlicku to more nevim co je, ale mamka me porad muci necim o cem rika, ze je morska voda (tak to by asi mohlo byt, ne? ) a caka me to do nosu… ale obcas se ji to povede me to striknout do oka a do pusi (a je to hnusne divny, to neznam…) protoze se porad vrtim a uz ji na sebe nenecham moc sahnout. furt mi jen ublizuje, odsava z nosu dobry nudle, porad me neco cpe strikackou a nebo zlickou do pusy (to je to hnusne sladky) a kdyz se moc hejbam, tak me vetsinou rejpne strikackou v pusince a to pak moc a moc brecim a i slzicky tam sou… .)
Uz vydrzim i nekolik vterin sedet aniz by sem se podpirala a padala. Trenuju to hodne pri oblikani. :) Dnes kdyz me mamka oblikala, tak sem si rvala tricko zpet. to vam byla legrace se takhle pretahovAt. :) (no, jak pro koho kdyz spechate k Dr. :) Darka)
Taky porad kadim… (sme vzhuru od 7h a uz mame 5 plinek).
Misutka

No, koncim, Misa je nejaka protivna… schrnuto uz je to lepsi, Astma snad nee, jen kdyby se to opakovalo nekolikrat. Tak papa a mejte se slunickove! My chodime ven jek kdyz je pod mrakem kuli tem antibiotikam, jinak sme zalezly a mame zatazino. :) TAk pa Darka + poseroutka Misutka

barban
Kecalka 102 příspěvků 02.07.04 22:03

Ahoj mimísci,

po dlouhé době jsme se s mamkou dostaly k počítači, aby jsme Vám napsaly pár řádečků (komentáře,ale čteme poctivě)

Všem Vám gratuluji k dovednostem a ani já nemohu zůstat pozadu - podařilo se mi se postavit v kočárku a v postýlce, a na koberci zvládnu nacpat nohy pod sebe, odrazit se a posunout (ale zatím mi nedošlo o co jde). Snažím se po:,–(it a když mi pomůžou - sedím jako hříbek, ale hned chci do stoje a chodit.

V úterý jsem byla v poradně, važím 6,45kg a měřím 67cm (asi to šefování udržím) no a dnes mě k doktorce mamka hnala znovu, že kašlu a mám rýmu a budou 4 dny volna (zase jenom planej poplach).

Spinkání Amálko a spol. - kapitola sama pro sebe, večer při usínání se několikrát vzbudím, ale kolem 22 hod vytuhnu a s 1-2 kojeními spím do osmi - 1/0 deváté a přes den 2× 20-30 minut ( pořád stejné, ale prý mamka ani brácha nebyly lepší - tak co by chtěli)

Minulý týden v pátek jsme se konečně srazili s tetou Evou a jejím Matyáškem - hezkej kluk a fajn kámoš a tak doufám (a mamka taky), že nám zase nějakej ten srazík vyjde a bude delší a možná i s větší účastí. Matyášku - ty umíš taky křičet? a na bazéně, no to bych chtěla vidět, doufám, že se v té vodě někdy potkáme jako dva vodníčci.
Pavlíku - tak Tobě jede sestřička k moři - ta se má , to já mám zase brášku v Tatrách, ale už se mi zítra vrátí.

Mimísci mějte se zatím hezky, dochází mi slina a na mamku se škaredě dívá koš s prádlem na žehlení. Krásné počasí než to uplakané léto

Vám přeje Kristýnka (7 měsíců+ 6 dnů) a mamka Bára

P.S. - Jiřině : plně s Tebou cítím, ráda jsem Tvé deníčky četla a chápu, že Tě mrzí, že na ně nikdo nereaguje (doufám, že ale Jíra nezanevře na eMimino a poctí nás svými příběhy i lumpárničkami u nás, ať naši prťousci mají z čeho čerpat).

pasanek
Povídálka 28 příspěvků 06.07.04 12:46

Ahooooj kamarádi!!!!

Už jsem zdráv - HURÁ HURÁ HURÁ:-)!!!!Už nemám průjem a v noci mě už mamka nemusí třikrát přebalovat i s postýlkou!!!! Já vám jsem tak rád..... Naši už z toho byli docela zoufalí - nakonec, si představte, jsem proděll 6.nemoc - a na to přišli, až když se naši jen tak zmínili, že jsem se jeden den trochu osypal - bohudíky - tohle rozhodlo!!
Teď už baštím zase skoro všechno - jen mi nějak po těch 10 rýžových dnech přestala chutnat rýže kašičky z ní a odvar - to už nemůžu ani cítit - tfuj, tfuj, tfuj:-)))) Taky mi nějak přestal chutnat špenátek - mamka se snaží mi ho nacpat, ale je opravdu nechutný - už jste ho někdo ochutnával?Doufám, že mi mé chutě potvrdíte:-))))
Doufám, že Vy všichni jste už na tom se zdravíčkem také lépe - to jsou ale trápení, že?
Musím Vám napsat, že jsem se sice uzdravil, ale venku počasíčko nic moc:-(jen včera tu svítilo sluníčko o 106:-)ale dnes zase nic moc:-(((čekám, až budu moct nosit jen letní oblečky - myslím, že se ani letos nedočkám - hlavně, že minulý rok, když jsem byl ještě v pupíku, tak to si to slunéčko svítilo jak o závod - to je ale nespravedlnost!!!Co vy na to?
Budu pomalinky končit - naši tyhle 4 dny pořád někam jezdí - byli jsme u babičky s dědou na chatě - to vám byla paráda - celý dny venku - ne jako v paneláku a taky jsem tam měl vééélkýho kamaráda - Sendíka - Dalmatina - ten Vám byl - pořád ke mě čmuchal a lízal mi ručičky, tak jsem ho naoplátku hladil:-)to vám byla paráda.
Budu pomalinky končit - mějte se krásně a ať už vysvitne slunéčko!!!pa­papapa Tomík

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 07.07.04 19:07

AHoj holciny a miminka!
Jen tak na skok sem doma bez Misi (sme na tydenich prazdninach u babicky) tak pisu. Koukam, ze denicek nikde, asi se nekdo flakal a neposlal ho vcas. :) Jinak hlasim prvni zoubek u Michalky! To bylo radosti … hlavne pro me, skakala sem jak o zivot a u toho rvala je tammmm!!!§ Mama si myslela ze sem se asi zblaznila a babicka se lekla ze se neco nekomu stalo. .) Sem ja to ale janek. :) Jen sem se dal nemela s kym o tu radost podelit. No, ale to nic. :)
Michalka uz zase zacina papat jako driv, pri ty nemoci byla zaplacnuta vsema moznejma blivajzama uzdravujicima a tak moc nejedla.
Jinak otocky stale nic, jen tak na bok a pretocit pas na brisko, ale vrsek porad nejak drhne… ta rucicka tam porad nestimuje. :)
ak uz budu koncit, mejte se fain a uzivejte slunicka pokud u vas nejaky je!!!!

Darka + nepritomna Misutka zubejda brzo 6 mesicu. :)

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 07.07.04 22:35

Ahoj Haničko a mimísci,

Hani, jen zírám co všechno předvádíš. Jsi čipera. O nějakém postavení se mi může jen zdát :o)) I když????? V kleče na všech čtyřech jsem začala vysunovat pravou nohu (většinou) a pokládám chodidlo na zem. Mamka se pěkně mračí, když mě vidí. Nechce mi dopřát stoupnout si. Napřed prý pěkně lézt, pak sednou a pak až mám nárok. Csssss. Stejně si to udělám jak budu chtít:o)))

Koukám, že tu obchází 6. nemoc a další nepříjemnosti. Ať vás nemoci moc netrápí a exémy zmizí, nebo alespoň hodně vylepší.

Darko: no jóóóó´. Flákali jsme se na dovče a pakk jen čučíme, že Emimčo prázdninuje :o)))
Tak aspoň mají špuntíci hafo prostoru:o))

V neděli jsme se vrátili z Pece. Prý nějaká ? pod Sněžkou. Najednou jsem se ocitla v jiném pokojíku, než na který jsem zvyklá. A co víc, úplně jinou postýlku jsem měla.
Takovou se sítí. Je strašně zábavné po sítí škrabošit nehtíkama. Postýlku jsem podědila po bratranci a ten taky objevil krásu škrabošení. Místy jsou malé diry. Ale neprolezu jimi :o(((

Byli jsme v Krkonoších spolu s Myšinkou a Terezkou . Taťkové si potrénovali ruce, když nás tlačili do kopců. Procházkovali jsme každý den a na tu počasí-bídu jsme ani nezmokli.

Blivajzíky: no na to jaký jsem pořízek a mamka doufala, že mi zeleninka a další bašta pojede, nic moc. Chutná mi jedině dva zeleninový (žlutý) blivajzíky od Hami. Brokolici mi tuhle mamka vpašovala do té žluté směsi, domnívaje se, že mě oblafne. Pche. Poznala jsem a odmítla.
Ovoce taky žádná sláva. No, třeba časem mamce udělám radost a zvládnu toho víc. Jo a ten jogurtík na mě už taky vyzkoušeli. Nejdřív jsem se oklepala, ale při druhém pokusu jsem trochu zblajzla.

Jo a normálně mi nedávno taťka začal říkat ?balvane?. Nostalgicky zavzpomínal, jaký jsem byla píďě, když jsem se narodila a už je ze mě takový balvánek. Drzost.
To vypadá, jako kdybych se neuměla hnout a dneska mě zrovna teta Martina od Amálky pochválila, jak se pokouším sednout a houpu se na čtyřech.

Zatím pááá,
Martina a Janinka (7.měsíců a 5 dnů)

rendy1
Stálice 60 příspěvků 08.07.04 13:57

Ahojky všichni,
tak jsme dneska byly u p. doktorky, tam mi navážili 7,10kg a dlouhá jsem 68cm. Mamka se divila, že jsem málo přibrala, minule v 5. měs.7kg, ale sestřička jí uklidnila, že se hodně hýbeme a vydáváme energii, tak už to nebudou také skoky jako dříve. Jinak vše proběhlo v pořádku další kontrola bude za 2měs. a potom ještě jedno žloutenkový pigárko. Chtěla jsem se zeptat, jaký jogurtek vám mamky dávají. Tak se jich zeptejte jo, díky
Tuhle sobotu pojedeme na velký výlet na Konopiště, jedna teta se tam vdává. potom večer mě bude hlídat babička a mamka s tatkou pojedou do Prahy si juchat na tetinu svatbu. Tak mi taky pořídily cestovní postýlku, prý ji budeme potřebovat. Jak se ti v ní spalo Janinko?

Mějte se krásně užívejte sluníčka PA PA
Markétka ( 6.měs.a týden) od Rendy

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 08.07.04 19:51

Ahojky prťata,

To bylo dneska dusno co? Měla jsem dnes premiérovou jízdu se slunečníčkem. Je to prima. Sice musí mamka co chvíli měnit polohu a natáčet správným směrem a někdy to hned nevychytá a trocha slunce do očiček svitla, ale lepší než plena. To jsem viděla jen bílo:o)))

MARKÉTKO: postýlka dobrá. Líbilo se mi v ní. Mamka se obávala, jak se budu tvářit. trochu jen hudrala, že se musí hodně sklánět a vyndavat mé těžké tělo je nárčné. Ale možná máte modernější typ - jako Terezka a tam se to dá napolohovat i trochu výš. Jo a asi budou mít tví rodiče z Tebe taky takovou prču jako mí, až Tě budu pozotovat zkrz síť. Je to jako akvárko.

Zítra se chystáme na víkend na chatu. Jako tradičně - budou padat trakaře.

Jo a dnes jsem taky ochutnala od Hami přesnídávku s banánem a mangem. Už teta Myšinka na horách říkala, jak Terezce šmakuje. A měla pravdu. Je dooooobrá. Snědla jsem půlku skleničky. Docela výkon.

Zatím pááá
Janinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.04 08:29

Ahojky kámošky a kámoši,

tak se mnou byla mamka v pátek na 6 měs.prohlídce a měřím 69 cm a vážím 8900g.Tak koukám,jestli nepovedu Michelin klub:-)

Janinko-mě taky chutná všechno možné od hami,ale brokolice a špenát fuj.

Taky mi maminka dávala pít mrkvičkovou šťávu a moc mi chutnala-nalámala do ní piškotky pro děti a to byla dobrota-denně po obědě jsem se tím dorážel a paní doktorka říkala abych jí pil méně,že mám žlutý obličejík:-)Takže kdo chce vypadat opáleně,tak mrkvičkovou šťávičku vřele doporučuji.
Jinak skleničky Hippu nabo hami sním 2:-)
A kolik vy?Je to málo nebo hodně?

A kutálel jsem se po celém pokoji,tak mi rodiče koupili ohrádku a tu mám plnou hraček.

A dnes mám narozeniny-je mi přesně 6 měsíců:-)

Tak mi jedeme na c hatu,tak se zase pak ozvu papa

Patrísek

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 11.07.04 09:07

Ahoj kamosi a kamosky,

my jsme se prave vratili s rodicema z vyletu, byli jsme na chalupe u tety a strejdy. Bylo tam jeste spoustu dalsich strejdu a tet a taky pejsek Zeko a byla s nema se vsema naramna sranda. Ja jsem se tak mel, porad se mnou nekdo delal skopiciny, lechtali me, chovali me a delali na me ksichtiky. Kdyz jsme z tama odjizdeli, tak jsem plakal, jak se mi nechtelo pryc. A taky jsem tam papal meloun a podle Janinky mi mama koupila tu presnidavku s bananem a mangen a taky mi moc chutnala a snedl jsem pul sklenicky, coz je na me uctihodny vykon! Hlavne byla stastna maminka, protoze se u me vyskytl takovy maly delikatni problem. Je to totiz par dni zpet, co jsem zacal kakat opravdicky bobky a hrozne me to bolelo,jak jsem musel tlacit a moc jsem u toho plakal :(( , tak teta Evula mamce poradila, at mi da stavicky. Ja je teda moc rad nemam a neumim je bumbat, ale ten merunkovy Kubik, byl docela dobrej a jeste do toho ten meloun a ta presnidavka a bylo to!
Jeste jsem chtel napsat Patriskovi, Pato ty jsi teda velkej chlap, to jsi asi vetsi nez ja a ja nejsem zadny orezavatko! Mamka mi te ukazovala ve fotogalerce a rikala, jak ses pekne zakulatil.Jooo, faldiky, to musi bejt!!!

Tak se mejte vsichni krasne, my jdeme dnes na obed k babicce na houbovou omacku, pry je to mnam, mnam, od rana tu basni rodicove. To jsem zvedavej, jestli taky dostanu :)
A zitra zas jdem plavat, jupiiii to se tesim, me to totiz hrozne moc bavi, uz se zacinam potapet pod vodu!
Kuc, kuc, ted mi zaskocil piskot :))

pa pa vas
Filda

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 11.07.04 12:55

Ahoj kamarádi,

tak si představte, že nám zas nešel internet - zrovna teď, když mě máma k tomu deníčku pustit musí. Ale už je to spravený, takže vám můžu napsat, jak baštím.
No, baštím prý docela hodně. Aspoň mamka si to myslí. K obědu si dám 150-200ml nějaké zeleniny a ještě si pak trochu sosnu od mamky mlíčka. Ale vůůbec mi nedávají ty přesnídávky, chtějí na mě asi ušetřit, protože máma to všechno vaří. Má to totiž pro ni ohromnou výhodu - může blafovat. Třeba když mi poprvé dávala brokolici, tak mi to vůbec nechutnalo. A co myslíte - honem ohřála mrkvičku s bramborama, která je mňam mňam a tu směs s brokolicí mi do toho začal po troškách přimíchávat, až mi nakonec dávala jen to původní a já to snědla - to na mě zkouší věci, co? Od té doby, když mi něco moc nejede, hned tam přidá víc mrkve a baštím. No a pak mi tu mrkev zas ubírá, takže teď už klidně sním i brokolici s bramborama nebo s rýží. Taky už jsem ochutnala kuřecí maso, ale bylo ho tam nějak málo, že jsem to ani nepoznala.
Nejraději mám svačinku, to dostávám rozačkanej banán nebo nastrouhaný jablíčko. To se můžu někdy i krmit sama, chi chi, to je vám pak sranda, máma prská víc než já:-)))
Chci se zeptat, jestli dostáváte na noc kaši a jakou. Mně ji naši jednou dali a byla moc dobrá (nutrilon rýžová), jenže mě pak bolelo bříško, tak už ji nedostávám. Ale já bych na noc potřebovala nějakou větší baštu, protože na mlíčko se musím hodinku po usnutí ješt vzbudit (někdy i dvakrát), abych pak vydržela aspoň do tří.
Taky jsem se rozhodla, že už nejsem malý miminko, abych spala dopoledne. Aspoň se naučím vařit (to se bude možná hodit, co Tomášku?), protože musím být s mámou v kuchyni, abych se někam nezakutálela. Kuchyň je fajn, nejvíc mi tam chutná podlaha:-))
Tak pozdravujte maminky a pište!

Anička (6m)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.04 11:42

Ahojky Lulu,
tady Ajda. Moc se omlouvam, ze jsem se neozvala, meli jsme problemy s pocitacem (prisla jsem o mailovou adresu se vsim vsudy, tedy i Tvoji adresou), k tomu Sami dostal diagnozu Autismu a ten stres hledani mu mista ve skolce na pristi rok… Zkratka se omlouvam, doufam, ze Noemka modelka je zcela ok a Ty taky. Kdyztak se ozvi na AlenaKrocakova@a­ol.com.

Vložit nový komentář