Filutové z Chytrálkova - Jírovy lotroviny

Rodičovství

Ahoj kamarádi, právě jsem si uvědomil, že je řada s deníčkem opět na nás. Jelikož nemám žádné konkrétní téma, napíšu vám, jaké lotroviny momentálně provádím a čím mamku vytáčím. Vzhledem k tomu, že jsme poslední dobou skoro pořád sami, nebývá to až tak těžké :o)) Taťka je totiž skoro denně v práci do noci a když nepracuje, hraje s kapelou, takže ho vídáme jen na chvilku dopoledne :o((

Tak třeba na zahradě. Babička nám s Haničkou pořídila prima konvičky na zelejvání - mamka to schválila, protože když jsme zalejvali kyblíkem, vždycky jsme se hrozně zlili. Já zalejvám moc rád, jenže ne nějaké rostliny, jak by si mamka přála. Já zalejvám schody, pískoviště a nejradši ze všeho kočičku :o))) Mamka mě vždycky žene, ale kočičce se to určitě líbí, představte si tu srandu, když ji po zahradě honím s konvičkou vody :o) Kočkou já se vůbec rád bavím, tuhle jsem třeba mamce sebral venku nůžky (stříhala nějaké bylinky a dovolila mi stříhat trávu), ale když jsem projevil přání ostříhat kočku, zase mi je zabavila :o(( Tuhle jsem komentoval, že kočička ráno nesedí za oknem a nepozoruje nás při snídani. Mamka mi vysvětlila, že venku prší a kočička by zmokla. Prohlásil jsem že škoda, že by se dobře osprchovala :o)

Na písku si hraju zá:,–(ně tak, že si do něj lehám. I bych se zahrabal, ale taky mi to není dovoleno. Nějaké bábovičky mě moc neberou, to jen v případě, že je udělá někdo jiný, s oblibou je šlapu.

Velmi rád se svlíkám a zouvám. Venku často, doma neustále. Mamka mi pořídila nové bačkory jen nazouvací, protože ty na přezku jsem si uměl zout a nebavilo ji pořád mi je zapínat. Takže tyhle nové mám dole neustále, ale náhodou sám obout už si je taky umím, ale to jen když hodně moc chci, jinak jsem stále bos. Náhodou i mamce občas pomůžu tím, že svlíknu i Haničku - rozepnu jí botičky nebo i kaťata jí svlíknu, když se máme převlíkat naven.

Jinak si chci hrát zá:,–(ně s tím, co má zrovna Hanička, takže ječení je u nás na denním pořádku. Mamka nechápe, proč si zrovna musíme z milionu hraček vybrat tutéž, ale vy mě jistě chápete, že :o) Taky si s hračkama hraju jinak, než na co jsou určené, třeba Haniččin kočárek vysypu a složím ho, to mamku vytáčí doběla :o))
Kromě tahání o hračky ale vůbec soupeřivý nejsem, marně mi mamka vyčítá, že se počůrám při odpoledním spaní, když Háňa zůstává suchá, ale to mně je fakt srdečně jedno :o))

Mějte se krásně a pište!
Jíra, už za 2,5 měsíce 3 roky

Váš příspěvek
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 19.06.05 10:33

Ahoj Jíro a ostatní kámoši!

Tak koukám, že ve zlobení jsi skoro takový přeborník, jak já :D, také si hraju s věcma jinak, než k čemu jsou určený, Tobík má vždycky ty lepší hračky, než já a proto mu je musím vzít, doma si dělám autíčka - vrším všechny hračky a všechny věci, co kde najdu na jedno místo - a pak nutím mamku, aby se mnou v tom autě jela, a tak podobně.

Taky se dost vztekám a nově i urážím, zalezu si třeba pod stůl a jsem dotčen, když mi třeba rodičové něco nedovolejí, ale zas nějak moc dlouho mi to nevydrží.

Můj nejčerstvější hit je konečně Krtek, ano, vyměnil jsem je za Pata a Mata, ale nevím, na jak dlouho ;). Nejradši to sleduju celý den, ale to mi mamka nedovolí, jako zrovna teď (proto konečně můžu napsat :) ). Dokonce jsem se dneska vzbudil s pláčem a se slovy Mami pusť mi toho Krtka!! Ani vám nemusím vykládat, jak je mamka ze mě šílená :D.

Včera jsme byli s maminou v lese, byly tam dvě hřišťátka, ale nevzali jsme s sebou bábovky, jen jeden kyblíček, ale stačilo to. My jsme teda spíš šli na prochajdu a ty hřišťátka tam byly nově, tak o nich mamka ani tak moc nevěděla. No a koupili jsme si taky zmrzku, mě mamka koupila nějakou jahodovou vodovou (omylem), tak to pak po mě teklo, ale vlhčené ubrousky to zachránili :D.
Dneska si prý dáme odpočinkový den!

Tak zatím pá Kuba.

frndulka
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 20.06.05 13:29

Hoj, hoj!!! :o))))

Už jsem se chystal psát do starýho deníčku a koukám, on tu nový…
Chci pogratulovat Joko, jak zvládla paní psycholožku a pogratulovat mamce, že s ní přežila tu popisovanou vztekací cestu v MHD :o))))).
Taky zdravím Ivu, mamku od Viky a držíme s mamkou pěsti do dalšího kola!
Doufám, že Verunce už se aftíky zahojily a že už jí pusinka nebolí, posílám na dálku pofoukáníčko :o)
Ve středu jedeme s mamkou na výlet do bazénu ke kamarádce, má být krásně, tak se těším na koupačku. Předtím prý ještě zajedeme k tetě Jiřce jí to tam zkontrolovat a trochu pozlobit, máme to při cestě :o))), takže pak písnu, jaký že ti dva, Jíra s Hani vlastně jsou.....
O víkendu jsme byli zase na chalupě, znovu jsem jezdil po lese na koníkovi Damiánovi, už je ze mě žokej těžký váhy :o)))). Během zítřka doplní mamka fotky z koně, tak mi omrkněte Damiána :o))).
Tenhle víkend budeme v Praze, mamka s taťkou naplánovali výlet, kdo budete mít zájem, určtitě se připojte!!!!!
Pojedeme v sobotu v 9hod ráno parníkem od Rašínova nábřeží (linka Praha-Slapy), vystoupíme v 11.25 v Davli-Sázavě, tam si dáme nějaký dobrý obídek a zpátky pojedeme ve 12.46 mašinou zase zpátky do Prahy na Hlavní nádraží. Budu rád, když se někdo z vás přidá, potřebuju do tandemu někoho na zlobení, co Joko? :o)))

Tak papa a v případě zájmu o výlet kontaktujte mamku :o))))

Šimůnek

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.06.05 15:22

Ahojda všichni,

hlásím úspěšný návrat z prodlouženého víkendu. Všechno jsme s mamkou pročetly, gratulujeme Joko k úspěšnému zmatení paní psycholožky a oceňujeme kreativitu užívání MHD :D.

Bohužel mamka nám na té víkendové taškařici nastydla, celý den se tu válí s obkladem na krku a horečkou, tak napíšem víc, až jí bude líp. Jo, a já samozřejmě nemůžu zůstat pozadu, takže aspoň rýmuju (a já se modlím, ať to ode mě nechytí, mám uzliny jak švestky :( - p.m.).

Tak zatím papapa!

Viki s mamkou Ivou

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 20.06.05 17:54

Taky hlásíme návrat z chalupaření, kupodivu krom neskutečně mnoha škrábanců a odřenin na tělech všech učastníků (na chalupě nám od loňska vyrostla pěkně pichlavá džungle) jsme všici zdrávi, ale všici kompletně zmožení a utahání. A tak zážitky popíšu později, stejně jako pár novinek.
Jdu nahnat zvěř do vany a chystat k večeři bezinkové květy v testíčku.
Ahoj, zítra více
Romana a ušmudlané zdrápané cikáně Joko

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.05 18:13

Omlouvam se, ze vam lezu do denicku, ale mam prosbu na Janu s Verunkou, co se tyce te nemoci s afty. Hledala jsem podobne priznaky na netu, ale nic smysluplneho nenasla (krom slintavky a kulhavky), jenom tady u vas v denicku. Zajimal by me prubeh te nemoci. Mam trileteho kluka, ktery to mel pred tydnem, jenom horecka jeden den(39C) a pak pusu plnou aftu 2 dny, pak uz jen ojedinele afty. Ja to vubec neresila, ze je to nemoc me nenapadlo, az to ted chytili kluci moji kamaradky, jeden trilety a druhy mimino, oba stejne kratky prubeh. Takze jsme byli obvineni, z prenaseni hrozne nemoci, vratili jsme se zrovna z Egypta, tak si kamaradka mysli, ze je to buhvico odtamtud.:) Jsem rada, ze je to mistni nemoc. Meli jste to nejak takhle podobne? Je to virove nebo bakterialni (ten penicilin)? A jaka je ta zminovana druha faze nemoci, za jak dlouho muze vypuknout?
Je to bezna nemoc, neco jako chripka?
My k doktorce nesli, protoze to byli u vsech tri rychle prubehy, ale kamoska to zacala hledat na netu a nachazela jen silenosti, jako slintavka a kulhavka, takze jsme zacali pochybovat.
Martina a Alex (skoro 3r)

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 20.06.05 18:46

Martino,
já jsem Janina ségra :-)). Ondra to od Verči chytil, projevilo se to po třech dnech - horečka, pak afty v pusince. Shodou okolností jsme šli druhý den k dětské dr., které se podařilo mrknout Ondrovi do krku (já to prostě nezvládám :-(() - měl to tam parádně zarudlý. Takže následoval odběr krve na CRP (ukazatel, zda je v těle bakteriální zánět), který byl zvýšený. Tudíž jsme to uzavřeli jako angínu. Takže Ondra dostal atb a dneska (pátý den) už se tváří relativně OK, pusinka se hojí. Horečky přešly do tří dnů. Ve středu jdem na kontrolu, ale myslím, že snad už bude všechno OK.
Co se Verči a penicilínu týče, tak jestli měla taky angínu, to netuším, ani Jana to neví, dr. jí řekl jenom to, že to má v tom krku příšerný (pochopeno jako že tam má spoustu aft), takže proto jí ho rozhodně na:,–(í. Odběry nebyly. Jo a jako diagnózu jí prý řekl aftózní stomatitida. Což sedí na virózu, s tím jako dr. :-))) musím souhlasit.
Takže Verča měla virózu zřejmě v takovém rozsahu, že kdyby jí na to nasedla nějaká potvora bakterie, tak by to nemuselo být dobrý. Proto penicilín. A teď už je prý v pořádku. Ondra měl bakteriální angínu s přidruženou virózou od Verči. Blbá shoda.
Takže se neboj, žádnou slintavku kulhavku určitě nepřenášíte. Je toho teď všude spoustu, tak měli holt děcka smůlu. I ty naše :-((( Škoda jen, že jsem kvůli tomu musela zrušit týdenní pobyt matek s dětma…no ale aspoň ségra se starším Filipem jeli. A mají se dobře :-)))

Snad to tak stačí, když si to čtu, nevím jestli je to dost srozumitelné :-))), mám holt vykojený mozek.

Ahoj Sylva od Špuntíků

frndulka
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 20.06.05 22:04

Ahojky,
holky, koukejte se rychle uzdravit a Viky, moc maminku nepusinkuj, ať nejsi marod!!!!

Šimon

frndulka
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 20.06.05 22:06

Hmmmm, bezinkové květy jsou mňamka, nechceš nám nějaký doručit :o)))))
Dej spát zvěř a pojď na chat!

Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.06.05 20:12

Ahoj Sylvo,
diky za odpoved, tak me to docela uklidnilo, ze je to jen viroza. To jsem rada, ze nejsme prenaseci neceho horsiho. :)) Ja jsem o takovehle nemoci jeste neslysela, tak to bylo prekvapujici. Inkubacni doba u nas byla 4 dny. Ale nastesti horecky jen 1 den a pak uz uplne bez teplot, jen ty afty. Celkove ale mely vsichni tri kluci nastesti asi slabsi prubeh. Kamaradka to dnes uz nevydrzela a sla k doktorce a ta ji potvrdila virozu, ze to ted radi.
Tak at se Ondra i Verunka co nejdrive uzdravi a jste v poradku. :) To je mizerie, takhle na leto, kdyz je venku tak hezky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.05 14:54

Ahoj kámoši a kámošandy,

hlásím rapidní zlepšení zdravotního stavu, mám jen malou rýmu a mamka má velkou :D.

Už máme fotky z víkendu v albíčku, bylo to naprosto super, vůbec se nám nikomu (hlavně tedy dětem) nechtělo vracet zpátky domů. Chalupa, na které jsme byli, je stále na spadnutí, ale protože bylo krásně, vůbec jsme vlastně nebyli vevnitř. Opejkali jsme buřty, řádili v bazénku a na vodní skluzavce, co nám přivezl strejda z Ameriky (mamka: báječný vynález, pruh plastu s nafukovacím brzdícím polštářem na konci; do boku pruhu se zavede voda, která celou atrakci kropí a děti (a v noci i opilí dospělí :) řvou blahem). V pátek jsme ještě navíc pekli krůtu a v sobotu prasátko, no napočítali jsme 37 dospělých a 15 dětí (3 týdny - 6 let), takže si jistě dokážete představit ten cirkus :D. Dneska ráno jsem se mamky ptala, jestli zase pojedeme na prasátko, už bych si to docela zopákla :D. Jo, ještě jsme všechny děti dostaly prima dárky z Ameriky, nejvíc v kursu tedy byl kompletně vybavený McDrive, zástěra a sluchátka šly na dračku (a na rvačku :).

Odpoledne jsme chodili spát do stanu (hihi, dvakrát jsem zdrhla zadním vchodem :) a večer k babičce, asi proto, abych nezdrhala nikam černou nocí, když se dospělí baví - bůhví, jak to vypadalo, když v neděli ráno skoro nikdo z nich nemluvil, jen chraptěli :D.

Každopádně v pondělí se nám s mamkou rozjela ta hnusná nemoc, a to se musíme rychle uzdravit, protože na víkend jedu k druhé babičce, aby taťka s mamkou mohli letos poprvé společně provětrat motorku.

Tož, to by bylo ode mě všechno, ještě sem pustím chvilku mamku.

Zatím ahoj,

Viki (34 m)

Mamka: Holky, díky za držení palců s tou prací, zatím se nic moc neděje, ale určitě až půjde do tuhýho, stavím se tu pro podporu (doufám, že ne v nezaměstnanosti :).

Ke srazíkování: máme volno zase až příští týden, tenhle je nabitý (nemoc+motorka).

Tak, to je všechno, máme tu jahody od babiček, tak jdu splácat dort, Viki už se na něj těší (a maminka taky - zajímavý, že mé choroby NIKDY neprovází nechutenství :).

Pa, Iva

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 22.06.05 14:56

Kruciš, omlouvám se za anonyma :( Iva

Jirina
Neúnavná pisatelka 15681 příspěvků 22.06.05 21:22

Ahojky,

tak návštěva Frndulky nám asi není souzená - nejdřív do toho vlezla Šímova školka, potom zase stávkovalo auto … Už jsem i myslela na to, že bych za vámi přijela v sobotu s dětma do Davle vláčkem - máme to tam 10 minut a oba pořád chtějí vlakem jet (s Háňou jsme ještě nikam necestovali), tak jsem si říkala, že to bych snad přežila. Jenže jsem zapomněla, že tu budeme mít babičku s bratrancem, takže třeba někdy příště. Chjo. Marti, ten příští týden to snad vyjde! Babička by měla v pondělí odjet, tak snad se nám podaří se setkat ještě než odjedete na léto pryč.

Představte si, mám Haničku bez plínek! To jsem nečekala, že jí to půjde tak dobře. Sice semtam nějaké kalhotky počůrá, ale většinou je to spíš moje vina, že u ní zrovna nejsem, když potřebuje (to se koneckonců občas přihodí i těm našim větším, že jo). Svlíknout se ještě sama neumí. Dnes jsem něco nesla do dětského pokoje a chvilku jsem se tam zdržela, děti seděly na gauči a pily mlíko. Vrátím se a oba seděli na nočníku - nejdřív jsem se lekla, že Háňa sedí oblečená, ale Jíra jí kalhotky svlíknul a po:,–(il ji :o)) Pak jsem tedy zjistila, že už byly kalhotky mokré, ale stejně!
Při odpoledním spaní je tak v 9 z 10 pokusů suchá. Chtěla jsem ji už dávat bez plínky, jenže matraci přece jen neriskuju, tak jsem chtěla koupit tu ochranu z Ikey, co radila Bublina. Mamka měla konečně cestu na Černý most, tak jsem ji přemluvila, že mi to v Ikee koupí. Vrátila se nas… a bez matracové ochrany - krom toho, že se tam nevyznala a bloudila a když konečně našla někoho neochotného, řekli jí, že na skladě není (přestože jsem se pár dní před tím koukala na internet a vylezlo mi, že na skladě jsou) a prý ani hned tak nebude, protože jim výrobce dodávku nepotvrdil. Umíte mi někdo poradit, co s tím? Ty podložky od Fixies už bych nejradši zahodila, Jíra na nich spí po-o a je pokaždé šíleně spocenej z toho igelitu. Ach jo.

Jinak se mi podařil pokrok - aspoň o kousek - s večerním a ranním mlíkem. Už několik dní ho celkem bez protestů pijou ještě před koupáním v obýváku. Totéž ráno, nenosím ho do postýlek, ale až hezky oblečené, umyté na gauči. Noční plínky byly výrazně lehčí, i když pořád ne úplně suché. Na druhou stranu jsem ráda, že aspoň to mlíko pijou, protože přes den mi toho vypijou hrozně málo (někdy třeba ani ne deci, ale zase si říkám, že mají spoustu čerstvého ovoce, tak v tom taky tekutiny jsou).

Už jsem se vypovídala, tak ahoj Jiřina

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 22.06.05 21:55

Ahoj Marťo,
Tak Verunka byla dneska na kontrole (s babičkou) a dostali za úkol se zeptat, jak to s těmi ATB teda bylo. Takže: je to virový, ale měla to v takovým rozsahu, že měl dr. strach, že by se to mohlo rozšířit do celého těla, což se prý může stát. Tak proto ATB, angínu chytil Ondra někde jinde. Teď už je Verča OK. Dr. to říkal babičce, babička manželovi, manžel mně, tak doufám, že se ke mně dostala ta správná formulace :-)).
 Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 22.06.05 22:17

Ahoj holky,
Hlásím se narychlo. Přijela jsem si prohodit děti a zítra do práce. Dovolená super, popíšu v deníčku.
Holky z Lokýnkova, rychle se uzdravte, ať si mamka tu motorku užije!!! My už jsme OK, Verunka bere v 23.00 poslední dávku penicilinu, a zítra po práci hurá zpátky do Mohelna.
Hanička jako vždy šikulka šikovná, už to ani nekomentujem :-)). A gratulujem.
Ostatní se mějte, užijte si parníkování a vláčkování a vůbec léta.
Ahoj Jana, Verča, Filípek - lomič dívčích srdcí :-)

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 22.06.05 23:06

Nemohla jsem si na to slovo vzpomenout, takze LAMAC :-)))
 Jana

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 22.06.05 23:24

Chichi, Jani, LOMIČ je mnohem lepší, už se těším na detaily :D. Děkujeme za přání zdraví, Viki už jen trochu smrká a já to asi zabila kombinací slivovice-jox-čaj s rumem, takže na motorku jedu, třeba v roláku, ale JEDU! Babička už je natřesená na hlídání, tak to snad vyjde :).

I.

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 22.06.05 23:28

Ahoj Jiři,

tedy, Hanička je fakt šikulka, fakt toho Jíru asi předběhne (a Viki taky :). Viki přestala večer pít mlíko úplně (dávám jí večeři později a k té stejně vylohní aspoň 2 deci vody), před spaním jde na záchod, plínka ráno není taky už tak těžká, ale zatím jsem nevysledovala, jestli to do ní pouští až po probuzení nebo někdy k ránu ve spaní (nejsem s to vstát třeba ve 3 a jít se podívat :). Každopádně ji to nebudí, spí celou noc jako špalek.

Tak tolik od nás, přeju hezký příbuzenský víkend,

Iva

David1
Kecalka 287 příspěvků 24.06.05 14:50

Nazdárek kamarádi

Koukám, že moc nepíšete asi si taky užíváte sluníčka. My jsme taky venku co to jde, jak nám to sluníčko a máma dovolí:) Já mám moc rád hry na písku a hry s většíma cizíma klukama. U mě je každý velký kluk Pingo (tak se jmenuje Fildovo spolužák ze školky - p.m.).

Minulou sobotu jsme byli v Zoo. Máma počítala s tím, že budu nadšený, páč jsem tam furt chtěl. Radost jsem měl ale všeho jsem se bál, takže jsem postával tak pět metrů od klecí:)) Aspoň tam teda byla lanovka, tou jsem jel poprvé v životě a ani se tolik nebál i když jsem teda jel tátovi na klíně. Naštval mě medvěd, protože na něho jsem se celou dobu těšil a pořád o něm mluvil a on se vůbec neukázal. No chápete to?

Já si taky zá:,–(ně musím hrát s tou hračkou, se kterou si zrovna hraje Filip. A protože jsme oba tvrdohlavci, tak se hádáme dokud na nás nepříjde máma. Venku se zase opičím po Filipovi a občas mám chuť dělat něco co bych neměl a ani mámino varování mě nezastaví, příkazy mě nezajímají:o))
Venku jsem hodnější než doma, aspoň to říká máma. Tety si pak myslí, že jsem hodný:o). Sice chodím vzorně vedle mámy (protože se bojí psů a aut - p.m.) ale jinak se taky umím vyřádit. Zrovna včera jsme šli s Filipem s mámou k doktorce (heč, byla zlobivá tak dostala pigáro:)) a máma nás chválila, že jsme byli hodný. Chvilku na to jsme šli zase do optiky a tam jsme předvedli hezkou scénu až se máma za nás styděla. Prostě jsme se s Filipem porvali o místo na židli (židlí tam bylo dost ale museli se hádat zrovna o tu jednu a ani Filip nechtěl ustoupit, tak se mlátili autama hlava nehlava - p.m.) Pak jsme řvali oba dva a máma už toho prej měla dost a šli jsme ven. A za trest nám máma nechtěla nic koupit:((

Od mamky:
Poslední dobou těch hádek bylo docela dost. Když jsme třeba s vámi venku, tak jsou stydlivější a nepředvádí se tak jako doma, vypadá to pak, že jsou fakt hodný. Ale jinak to jsou pořádný čertiska a každý mí říká ať se připravím, že to bude ještě horší. No tajně doufám, že ne:)) Plácnutí přes ruce nebo na zadek nepomáhá ale přišli jsme na to, že musíme přitvrdit trochu jinak. Možná by se to někomu zdálo divný ale aby se zklidnili, tak jim musím něčím pohrozit. Když se nedávno začal občas David počůrávat, nechával to na poslední chvíli a pak to neudržel, tak jsem mu nejdřív pohrozila, že jestli se bude pořád počůrávat, tak že už nebude chodit ven. To moc nezabralo a tak jsem pohrozila nůžkami. Vysvětlila jsem mu, že se takhle počůrávat nesmí, že už je velký kluk a že jestli se bude pořád počůrávat, tak vezmu nůžky a pindíka mu ustřihnu (docela drsný co? Ale zabralo to!!) Neříkám, že to zabralo hned, taky se mi počůral ale vzala jsem nůžky do ruky a to už si ho schovával a brečel, že ustříhnout nechce. Teď už se nepočůral dlouho a ví, sám hlásí, že musí jít čůrat dřív nebo mu mamka ušmikne pindíka:))
Takhle to zabralo i na Filipa. Byl vybíravý v jídle čím dál tím víc a ani motivací jsme ničeho nedosáhli, tak jsme mu řekli, že jestli nesní večeři, tak že půjde do ozdravovny. Nimral se v tom jídle půl hodiny ale když mu manžel říkal ať se jde teda oblíknout, že pojedeme, tak to pomalu snědl. A světe div se, Filip teď už toho sní víc než předtím. Jde to pomalu ale hlavně, že jí.
Snad jsem svým dětem nezpůsobila nějakou psychickou újmu (teda drsnější formy jako zavírání dětí na záchod apod. neděláme). Kolikrát fakt nevím jak se mám SPRÁVNĚ zachovat abych nic nepokazila. No jo, výchova dětí není prostě tak jednoduchá jak by se mohla zdát:))

Zase ode mě:
Máma mi sem nějak vlezla a možná by mi to nevrátila, kdybych se pořádně neozval.
Zítra už snad půjdeme na plavčo, jestli teda bude ještě pořád takhle hezky. Ale večer přijede teta s bratránkem, tak to už budeme muset být doma. Jůů, to bude zase zlobení. Mami těš se:))

Dnes jsem jel mašinkou (metrem - p.m.) jeli jsme pro dort a taky do nějaký banky. To vám byla nuda, tak dlouho jsme tam museli sedět vzorně na židli, já radši u mámy na klíně. Ale když jsme odcházeli, tak asi jako odměnu jsme dostali barevné hrníčky, tak jsem měl radost a hned si jeden vybral. A Filip pak zase obdivoval takovou divnou věc co dává peníze, prej je to fakt hustý:)) Já mám svou desetikačku co jsem mámě ukradl z peněženky a taky jí teda každýmu ukazuju. Naposledy asi tetě Jitce co má Domíska a Elinku, potkali jsme se s nima náhodou tady u nás.

Musím se rozloučit, jdeme ven. Mějte se prímově a užijte si hezký víkend.
Ahoj David s mamkou Evou

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 26.06.05 23:00

Ahojte vsichni,
vidim, ze uz jste se nastavili na prazdninovy rezim.
My uz jsme doma. Vratily jsme se v sobotu, ale hned jsme jely k babicce grilovat a slavit narozky a dneska jsem byla sestrence na absolvenskem predstaveni (baletka) - super. Takze se sem dostavam na skok az ted.
Chlapi taky vecer prijeli a jsou MISTRI CR!!! Filipek sice nehral, svoje prvni mistrovstvi si odsedel na lavicce, ale i tak byl naadsenej. A tatka asi dobre kaucoval :-)), kdyz tak dopadli (nejen on).
Tak se tady vsichni mejte, zitra se pokusim o denicek.
 Jana

Vložit nový komentář