Filutové z Chytrálkova - Vrabčákův čůrací deníček

Rodičovství

Ahoj kamarádíčkové, při vymýšlení dnešního tématu jsem si říkal, že už jsme dlouho nemluvili o čůrání, kakání, nočníku, záchodu a plínkách ... takže dnešní téma bude trošku choulostivé, ale snad odpustíte :o)))

Jak je to se mnou? Já už jsem asi 3/4 roku přes den bez plínek. Posléze bylo nehod čím dál míň (myslím mokrých nehod, kakací byla naposled snad před rokem), až mi mamka přestala čůrání připomínat. Já jsem se obsluhoval sám, když bylo třeba, svlíknul jsem se, usedl na nočník, vykonal, vstal, oblíkl, odešel a většinou i vzorně nahlásil a požádal o vylití nočníku. Jenže asi před měsícem to najednou přestalo fungovat - najednou jsem neměl čas, takže jsem držel čůrání až do poslední chvíle a pak už bylo pozdě. Během tří dnů jsem se počůral třeba pětkrát a pak jen stál na místě jako oukropeček a hlásil: „Jía počůal, maminka Jíovi nabacá„. Když se mamka ujistila, že nejsem nastydlý a je to opravdu jen moje lajdáctví, najela zase na připomínací režim, tj. musí čůrání hlídat za mě a když se jí zdá, že už jsem dlouho nebyl, prostě mě donutí si jít sednout. Většinou se bráním „neci čůat, nepočůám ne!“, no ale většinou se hned vyčůrám a je pokoj, takže už asi 14 dní se zase nic nepřihodilo (zaklepat!). Taky používám různé vyjednávací metody - třeba se pořád hrabu mamce pod tričko a chci ukázat „pop:šenku", jednou jsem tam totiž objevil maličkou kytičku z korálků a prostě se mi tento kus objevu moc líbí (chlap, no - pozn. mamky). No a jednou na mě mamka zkusila, že mi kytičku ukáže když se vyčůrám, takže jsem jí hned ochotně vyhověl, no prostě snažím se všeho využít ve svůj prospěch :o)) Ale když to zkouším přímo - „Jía vyčůal, pop:šenku ukázat!" to mi většinou neprojde :o(

Asi dva měsíce jsem bez plínky i na odpolední spaní. Mamka nic neriskuje, takže pode mne dá nepromokavou podložku (pak se diví, že jsem spocený, jak se na tom igelitu pařím). Hned po probuzení mě tahá z pelíšku a já hlasitě protestuju. Jeden čas byla nehoda skoro denně, ale poslední dobou přes den málo piju (pozn. mamky - prostě ho nedonutím), takže i když hned nevylezu, asi 14 dní už jsem se nepočůral.

Další kapitolou je cestování. Na běžnou procházku okolo hodiny problém nemám, musím na nočník před odchodem a venku jsem ještě nikdy nepotřeboval ani nepočůral. Když jedeme autem na delší dobu, dostávám pro jistotu plínku. Nutno podotknout, že když jsme byli s taťkou 2× na tom očkování (asi 5 hod. z domova) tak jsem se vrátil s plínkou suchou, aniž bych cestou potřeboval. Ale mamka to nechce riskovat.

Na noc potřebuju plínku, protože ráno se prostě musím vyčůrat do plínky a většinou i jednou v noci. Ještě nikdy nebyla ráno suchá. Párkrát bylo mokré i pyžámko, protože to plínka nepobrala. Já mám totiž pořád velikost maxi (už asi 2 roky) stejně jako Hanička, mamka má radost, že konečně nemusí mít dvoje různé a taky doufá, že budu v noci čůrat čím dál míň. Nákup velikosti 4+ už byl na spadnutí, ale sešlo z toho, prý z těch mých 30 plínek a dvou pročůraných pyžámek měsíc se svět nezboří. (Pozn. mamky - obávám se, že noční plínky neodstraníme, dokud bude před spaním pít v posteli mlíčko. Vyčůrání po pití nepomůže, to se mu ještě asi nechce, navíc odstranit mlíko se nepodaří, dokud ho bude mít Hanička, takže to zatím budu muset tolerovat. V noci ho na nočník budit nechci a ráno to nestíhám. Třeba se to přes léto nějak pohne).

Mamka si myslí, že Háňa nakonec odbourá plínky ve stejnou dobu jako já. I když u ní tomu zatím vůbec nic nenasvědčuje, protože na nočník usedá tak 3× denně a aniž by cokoliv udělala, prohlásí „hotovo" a uteče. A ještě za to dostane lentilku a dokonce si „tětiťu" vydupe i za moje čůrání, to je drzost, co? No ale z rodiny.cz nám psali teprve teď, že by se mohly dostavit první nočníkové úspěchy, takže zase tak pozadu nebudu, ne?

Tak to by k nočníku stačilo a na závěr přidám pár mých humorných výroků.
Papám kiwi a mamka mě zkouší z barev. Po několika pokusech se shodneme, že kiwi je zelené. Mamka však chce vědět, jakou má barvu šlupka od kiwi. Mám jasno: chlupatou!
Po spinkání se probudím mrzutý a mamka mě chce rozesmát, takže si ke mně vleze do pelíšku a dělá na mě „píp". No nerozesmálo by vás to? I já jsem nevydržel a prohlásil, že mamka je „šandovní„. To se jí líbilo a večer chtěla, abych to převyprávěl tátovi. Mamka: „Jíro a co jsi říkal, když maminka dělala píp?“ Jíra: „maminka je pitomec" :o)))
Taťka mi něco vysvětloval a nakonec říkal, že je to složitý. Já si povzdechnul a povídám: „hm, je to složený" :o)
Mimochodem mě konečně naučili říkat „pivo" místo „pijo" (takhle to teď říká Hanička). Tuhle jsem se v jídelní židličce rozvaloval a klouzal dolů a když mamka nařídila, ať si sednu pořádně, prohlásil jsem: „už běžím" :o))

Mějte se kámoši prímově a napište, co nového u vás!
Ahoja váš Jíra s mamkou Jiřinou

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
naivnikacatko
Kecalka 140 příspěvků 27.02.05 07:58

ahoj vrabcacciiii! :o))
no koukam je u vas doma pekna rodinna pohodicka, to je prima :) taky jste me potesili - verunka je na tom s curanim tak podobne - pres den je to dobry, na noc a na cesty plinku. ale svagrovka me furt depta, ze jejich kloucek uz v roce a pul plinky nenosil… klasika, v kazdy rodine se nekdo chytrej najde :)
a vtipnych hlasek ma verunka taky dost, je to tedka fakt zabava :))) kolikrat se tomu s manzilkem smejem a ona chudacek ani nevi cemu, hlavne, ze se chechta s nami :)) treba ted na nachlazeni jsme si zdimali citron a pak to z panakovy sklenicky pili. a pak jsem sla s verunkou na prochazku a ona zacala na chodbe domu kricet „mamko, mas chut na panaka? das si dneska panaka?“ :))))
tak spoustu veselych zazitku a krasnou nedeli prejem, papaaaaaaaaaaa
kacatko s verunkou

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 27.02.05 22:44

Ahoj vsichni,
hlásíme se po návratu. Mamka si pekne zamarodila a nadále pokracuje, já jsem si zarádila s babickou a nadchla dedu.
Klávesnice nám porád jeste nefunguje, tak píseme obojate. Zajímavý je, ze ve wordu to funguje, ale internet je pasé.
Bez Filípka to bylo taky dobrý, mela jsem dedu jen pro sebe a naprosto jsem ho dostala. Ted prohlasuje, ze jsem úzasne chytrá, sikovná a ze se mnou objevuje nové svety. (Deda pry byl jako táta hrozne super, ale ted uz je mu skoro 78 let, tak si s námi az tak nehraje).
Mamka si vcera vecer myslela, ze uz je dobrá, ale prekvapil ji nový atak virozy, tentokrát se zbláznila peristaltika. Babicka prý ríkala, ze ty virozy se projevují bud na dýchacích cestách, nebo strevní chripkou, takze mamka muze být ráda, ze nemela obe formy zároven.

Ta telepatie asi fakt funguje, protoze mamka taky psala Stáni a uz celý víkend vám chce prepsat následující: „Ahojky, PC uz nam slape, v pondeli uz snad budem pripojeni, krome rymy jsme zatim zdravi, v praci v pohode, snih uz nemuzu ani videt, Terka zitra jede na hory, mejte se S“.

Já teda sníh videt muzu, predstavte si, ze u babicky byl pred kazdym domem obrovsky snehulák a pred jedním dokonce asi 3metrová zirafa - a dokonce ji druhý den nastríkali na zluto!! Na bobech to nejelo, takze jsme chodili na procházky, já jsem se drzela psího vodítka (i s pejskem, samozrejme) a bylo to super.

O curání a kakání moc novýho nepridám, od vánoc jsem bez plínek a vydelávám si tak tu tisícovku mesícne na plavání. Barvy uz taky ovládám bravurne, takze zádný zázitky nepridám…

To se mamka nejak rozkecala, pekne nám u toho kasle.

Tak se vsichni mejte

Verunka zrzecka (2r4m), mamka Jana a nasi lyzari tatka s Fildou

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 28.02.05 11:28

A vlastne jednu nocníckovou novinku mám. Vcera jsme zjistili, ze na dne mého nocníku zeje obrovitá díra. Jestli je to následkem prokopnutí, proslápnutí, Filípkovy nové pálky, nebo jen tak vekem, to jsme nezjistili. Kazdopádne ted nasi resí, jestli kupovat nový, nebo se na to uz vybodnout. Uvidíme.
Tak ahoj Verca

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 28.02.05 11:42

A jeste výsledek kvízu:
Jiri, uhodlas skoro vsechno, akorát puchokanky nejsou podkolenky, ale puncochácky :-))
A moje typy: brýle, tydýt, mimino?
Pozdravuj Hanicku
 Jana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.02.05 16:45

ahojky
byla jsem tu, četla jsem tu, jsem v jednom kole.
Stav stěhování babiček v Čechách: dnes podepsány smlouvy (jen s maličkýma obezličkama), pozítří domluveny poseldní úpravy v nových bytech, do konce týdne to vypukne
Stav našeho stěhování setrvalý - neměnný
Stav nočníkování: přes den doma bez nehod, na ven chodíme s plínou, kterou v 99% (tj. do cca pěti hodit pobytu venku) můžeme pak použít i na noc, Johanka prostě mimo byt nevyměšuje :-)))). Odpolední spaní bez plíny je tak třikrát do měsíce s nehodou, kterou nám zabezpečuje podložka z polyuretanu - igelit moc šustil a Johana se na něm i přes prostěradlo hodně potila, tohle je lepší, je to podobný materiál, jako prodávaj savé podložky do dětských postýlek v Ikee. Noční spaní je zá:,–(ně plínové a plína je vždy durch, i když už se občas Joko na noční čůrání budí, stejně má ráno mokro. Ale pije hodně večer i celou noc, takže zatím neřeším. Spíše hodlám řešit to, že v noci pije z flašky a začíná s tím otravovat i přes den, poslední dobou nějak ignoruje pítka i klasické hrnečky, zlenivěla. Takže dám jí ještě měsíc klidu a pak přijde rázné utrum.
No a poslední hlášení: Johanka je protivná a zlá holka, která bije hodné a milé Viktorky, lže a svádí na ně různá svá bebí a navrch odmítá komunikovat - takovou ostudu, jako bylo poslední Johanko.Viktor­kovské setkání, jsem ještě nezažila. Je fakt, že Johana byla nedospalá a rozmrzelá, ale co s Viki prováděla, to svět neviděl. Na rozevřenou náruč málem zareagovala fackou (napřahovala, ale pak se rozmyslela), půjčované hračky shrábla a potom Viki odstrkovala, na výzvy nereagovala, no prostě běs - ještěže měla Viki spoustu trpělivosti a nadšení, jinak bych se musela hambou propadnout. Uvidím, co se bude dít tento týden, kdy plánujeme další srazíky a už teď se bojím, co Joko zase provede. A to se mi zrovna podařilo ji ostříhat na půvabnou princezničku, ovšem co se skrývá za zjevem, raději nevědět.
Tak to by mohlo být na krátký vstup vše
Mějte se, ahojky
Romana a Joko

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.05 21:07

Ahojky,

mně nějak blbne připojení - nejen že to šíleně trvá, ale zasekává se to a pořád mi nejde na emimino přihlásit :o(((( Tak jsem z toho votrávená že už dnes nic jiného nenapíšu :o))

Doufám, že si to Stáňa přečetla (nebo jí to někdo vyřídil) a na bezterezkový deníček se budeme těšit příští týden.

Jano, taky trefa, jen idýt není tydýt, ale rohlík :o)))

Ahoj Jiřina

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 28.02.05 21:11

ahoj Romano :)

mam prosbicku,muzes se k vam v patek prifarit do Motylka ? Dneska u nas byla Missorka a tak krasne me navnadila :)

pa market a delfinek

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 28.02.05 21:46

Ahojky!!!!!!!!!!!!!

Hlásí se vám ztracený Vojtíšek! Tak už nám to konečně zase šlape (ťuky ťuk) a jsme tu zase za vámi!
V průběhu týdne se pokusíme prolouskat alespoň poslením deníčkem aby jsme o vás zase něco věděli, ale času je tak málo. Od té doby,co chodí mamka do práce, uléhá zá:,–(ně večer k televizi a usíná nejpozději v děvět :-( No a když zrovna do práce nechodí, pokouší ze po večerech zdolávat hory prádla atd., znáte to.
Taky se musíme omluvit za deníčkovou absenci, mamka to nějak špatně spočítala a myslela si, že na nás vychází až tenhle deníček. Nedivte se, mamka se momentálně nachází ve stadiu „dutá hlava“,nedávno například zapomněla milionkrát používaný PIN od bankovní karty, prostě díra trvalého charakteru a protože dbá pokynů banky, po zapamatování lísteček s čísly pěkně znehodnotila :-)))
A co je u nás nového? Tak za prvé jsem dnes čerstvě ostříhaný, heč :-) Terezka se před měsícem také zbavila svých dlouhých vlasů, zůstala u krátkého mikáda a může se konečně ráno česat sama. Taky mě Terezka opustila a odjela si na prázdiny zalyžovat, ale díky neohleduplným rodičům kteří poslali spolusedící kámošku do autobusu s teplotou, lyžuje tak maximálně prstem po peřině a k tomu si přitápí vlastním tělem.Dneska už to prý vypadalo nadějně, ale večer opět teplota, telefonovali jsme s ní (teda mě k tomu nepustili!) a má náladu značně pod psa :-(
Verunko, co jsou to ty barvy a na co se to používá? Já mám zá:,–(ně nejradši oranžovou a občas žlutou,to podle nálady, prostě barvy budou takový, jaký budu chtít já a basta! Maminka zaznamenala velký pokrok a po půl roce urputného snažení mě donutila namalovat dvě klubíčka a jedno kolo s očičkama, to bylo před čtrnácti dny, od té doby opět maluju pouze čáry máry podkočáry.
A jak jsem na tom s čůráním? Přes den jsem bez plen už od léta, čůrám v pohodě i venku i při jízdě autem (po zastavení),od­poledne nespím a tak mám plenu jenom na noční spaní, občas mám ráno plenku suchou a někdy jsem zase mokrý až na pyžámko, vše dle množství vypitého mlíka v průběhu večera a noci.
Proto jsem dnes sám a dobrovolně odevzdal lahev jednomu miminku, jsem už přece velký kluk, večer jsem to obrečel a chtěl jsem jít za miminkem domů aby mi flašku vrátilo, ale to neprošlo :-( Takže mi nezbylo, než usnout bez mlíčka,ale v noci udělám pěkný tóčo!
No,ale jinak vyžaduju při čurání maximální asistenci, nahlásím potřebu a čekám,až mě svlěčou a následně oblečou,i kdybych se měl počurat,sám si kalhoty nestáhnu ani za nic!!!
No tak jsem toho napovídal, mějte se prima,mamka vás taky pozdravuje, jde jí ze mně hlava kolem, sice prý poslední dobou moc nezlobím, zato neustále mluvím a mluvím a hlavně pořád proč a proč a proč, přece protože potřebuju všechno vědět!!!!
Pa Vojta ukecanej :-)

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 28.02.05 21:49

Tak to by me nenapadlo, u nas byl rohlik vzdycky o-ik:)
Me to jede sice pomalu, ale jede a hlasi me to automaticky.
 Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 28.02.05 21:51

Takoveto andilky dobre znam. Filipek takhle bezel dedovi do rozprazene naruce a pak udelal obrovsky kung-fu kop. Taky jsem myslela, ze se propadnu:(.
Musime si rikat, ze „asertivita“ je vklad do zivota :-)))
 Jana

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 28.02.05 22:02

Právě jsem si v minulém deníčku přečetla, že příště je deníček na mě, tak to beru!!!
Ahoj Stáňa

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 28.02.05 22:04

Ahoj Vojto ukecánku a navrátilče!!!!

To jsme rádi, že vás máme zpátky. Já taky pořád vykecávám, mamka mi říká kecalína. Mluvím si i sama pro sebe, teď z toho byla babička v šoku, když nás vezli autem.

To mi připomnělo, že jsem vám zapomněla vylíčit naši autonehodu. V pátek mamce klekla baterka u auta, tak si babička s dědou pro nás přijeli. A na cestě, zrovna jsem jim zpívala Kde domov můj, buch. Napálilo do nás auto zezadu. (Děda to ubrzdil, ten za námi ne). Byla to pořádná šupa, mysleli jsme, že máme zdemolovaný zadek. A představte si - děda měl jen malý škrábanec na nárazníku. Zato ti divočáci, co předjížděli kolonu a pak to do nás naprali, měli docela zrušeném předek. Patří jim to.

Vyřiďte naše pozdravy Terezce. To je nám líto. Známe to dobře. I když Filda většinou na lyže nemarodí, schovává si to na letní dovolenou.

Barvy umím pojmenovávat, malování mě nějak moc nebere, spíš mě baví, když mi maluje děda. Hlavně kozu a je jedno, jakou má barvu. Já teď spíš procvičuju navlíkání, šněrování a hlavně to kecání.

Tak se Vojto měj, a dej do albíčka nějaký vaše ostříhaný fotečky.

Verča
P.S. Tak to mamka zkusila napsat ve wordu a zkopirovat - a funguje to s interpunkci. Ale delat to s kazdym komentarem se ji teda nechce!

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 28.02.05 22:07

Chtela jsem se mrknout na chat, ale tuhne mi oko - pozustatek obrny licniho nervu. Tak to dneska balim a jdu si cist noviny.
Mejte se
 Jana

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 01.03.05 10:20

Nazdárek všichni, mlčící i ukecánci :),

nejdřív se budu držet tématu deníčku - jsem na tom jako Vojta, s vyměšováním i barvičkama :))). Za stavu bdělého chodím zcela spolehlivě, a to nejradši na záchod, kde se můžu zavřít a vymotávat papír nebo mávat štětkou (na nic jinýho z trůnu nedosáhnu). Na cestách autem taky vydržím na vhodné místo k zastavení. Odpoledne spávám málokdy a čůrám až po probuzení, takže mamka hodlá odpolední plínku zrušit. V noci mi ale zůstane asi hezky dlouho, protože nemám přes den čas pít a doháním to večer a navíc piju před spaním ještě pořád mlíko.

Barvičky poznávám nejoblíbenější OANŽOVOU, červenou, bílou, černou, občas se uvolím správně pojmenovat i zelenou, modrou a žlutou. Většinou je ale (nejspíš schválně - pozn.m.) motám, aby byla nějaká legrace. Ovšem když potřebuju nějaku z nich podat při kreslení, řeknu si správně, abych se nezdržovala ve výtvarném nadšení.

Tak, a teď k té zabijačce - že Johanka dorazila, už víte od tety Romany. No, byla trošku nevyspalá, tak neměla zrovna moc komunikativní náladu, ale já měla stejně radost, takže když si půjčovala moje hračky, ani jsem moc neřvala :). Bezvadný byly ty kotrmelce, co vyučovala moje babička, Joko je zvládla hned na místě a já poctivě trénuju po večerech, když dorazí táta z práce.

Jinak všem, kdo ještě na zabijačkových hodech nebyli (a mají rádi masíčko), vřele doporučuju. Dospělí se můžou přetrhnout, jak vám nosí dobroty - to libový masíčko, navíc s kečupem, byla lahůůůůdka. A když jsem měla dost masa, byly štrůdlíky a dortíky a koblihy. K tomu všemu si přičtěte spoustu tet a strejdů, kteří jsou za odměnu v podobě rozesmátého děťáka ochotni dělat donekonečna pásla ovečky, vláček, houpačku, letadlo, koně atd. atd.

Navíc jsem se naučila několik ne úplně výchovných básniček a pořekadel:

Koleje - bába tě poleje
Schody - bába letí do hospody
Dobrý den, celý den, bába letí komínem (včera s úspěchem použito na pokladní v místním supermarketu ;)
Osum - polib p…el kosům (to vytečkovaný slovo jsem zatím vykřikovala jenom doma)

Jo, a taky mi strejda dával ochutnat pivo (mamka nebyla nadšená), ale mě stejně nechutnalo, a tak mu povídám: Fuj, pivo mi nechutná, jsem ještě malinká, to pijou dospělí. (…taky vzpomínáte s láskou na dobu, kdy jsme se třásli na první větu s podmětem a přísudkem? :) - pozn. m.)

A ještě jeden vejšplecht - mamka včera v autě troubila na chlapíka, který jí nedal přednost, a já jsem to komentovala slovy CO DĚLÁŠ, TY JOUDO?!!!!!! s výmluvným poklepáním na čelo :))). (Zaplaťpámbu, že jsem se od určité doby začala mírnit ve výrazech za volantem, bůhví, co by mu jinak ten náš blonďatý „anděl“ vzkázal - pozn. mamka.)

Tak, a dost psaní - zrovna se přesunuju s papírem a razítkem ze stolu na gauč a mamka musí zasáhnout - asi půjdeme lopatovat, tak se mějte krásně a pište, my slibujeme, že taky budeme :).

Viki s mamkou Ivou

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 01.03.05 10:26

Romano,

jsem hlava děravá, kdy že to je ten Motýlek - že bychom se s Viki taky přifařily? …ať je nějaká změna :).

Díky, I.

David1
Kecalka 287 příspěvků 01.03.05 10:37

Ahoj Viki

Teda to jsme se s mamkou nasmáli při představě tvého komentáře v autě:))) Já zatím řízení nesleduju, nechávám to na našich a rád si prohlížím dění okolo:)

Brácha doma taky pořád říká Dobrý den, bába letí komínem a já jsem furt nechápal co s tím má. On to říká babičce ale ta mu nerozumí, tak mu to prochází. Jednou se ale babička ptala co to pořád říká a chtěla po mámě aby jí to přeložila, ta raději řekla, že to neumí:)

Ahoj David

David1
Kecalka 287 příspěvků 01.03.05 11:09

Ahoj kamarádi

Tak abych se vyjádřil k tématu. Já jsem ještě kluk plínkovej:) V nočníkování jsme měli pauzu kvůli tomu jak pořád máma jezdila pryč ale teď už zase trénujeme. Když mě mamka na nočník posazuje sama, tak to jde ale jak to nechává na mě, tak se občas zapomenu. Ale čůrám docela často, takže ven chodíme s plínkou. Až se venku oteplí, tak to chceme znovu zkusit i venku bez plínek. Odpoledne na spaní plínku mám a je trošku počůraná ale v noci je počůraná hodně, takže na noc plínku budu mít ještě hodně dlouho. I když mi teď mamka už nedává na noc tolik pít. Dříve jsem měl rád na noc láhev s čajem ale tu už mi máma vzala a mám jen hrnečky a ty mě teda moc nebaví. Poslední dobou chodím do lednice a beru si Colu a tu piju přímo z láhve. To je dobrota:o)))

S barvičkami si starosti moc nedělám, já mám nejraději zelenou a tak je skoro všechno zelený:o) Nejraději si kreslím s bráškou, jinak si pastelky sám moc nevytahuju. Když jsem přes den doma sám, tak si beru spíš stavebnice a stavím a stavím. U toho vydržím dlouho a máma si tak stihne třeba uklidit nebo sedí u počítače:o)) To je jediná doba kdy jsem hodnej a nezlobím:)))

Každý den chodíme sáňkovat ale já se ještě pořád bojím jezdit sám z kopce. I když tu máme jeden menší, tak se bojím. Prostě musí se mnou jezdit máma, jinak když mě pustí samotného tak pak už chci jít domů. Ale strašně mi vadí, když někde vidím nějakého psa, to pak říkám: pes pryč, abiju (zabiju). My by jsme doma nemohli mít žádné zvířátko, páč se všeho bojím:))

Jinak jsem taky ukecanej i když netvořím tak dlouhé věty. Já hodně opakuju po bráškovi, mě to prostě baví:o)) A taky se hodně ptám Co to je? Občas mi teda máma nerozumí, jako zrovna včera, kdy jsem říkal slonkaka a máma nevěděla co to je (ještě pořád nevím co to má být a slon kaká to není - pozn. mamky).
Občas chci něco říct a jako by mi nestačil dech nebo spíš nenacházím ty správná slova ale to jen když chci říct něco fakt extra:))

Vojtíšku jsme rádi, že jsi zase mezi námi. Budeme se těšit na nové ostříhané fotečky. Já byl taky nedávno u kadeřnice a máma se málem zděsila hrůzou, když viděla co to ta kadeřnice se mnou dělala:) Nahoře mi dávala skřipce aby mě mohla dole ostříhat strojkem. Pak zase chtěla abych si stoupnul a stříhala mě na zemi. Teda jiné paní kadeřnice byli o dost lepší, to jsem poznal sám. Ale aspoň jsem dostal 2 bombónky:))

Minulý týden jsme taky byli s nějakým strejdou a tetou v restauraci na večeři. Bylo to tam nějak nóbl nebo co, protože máma pořád říkala, že se musíme s bráškou chovat slušně a vůbec nás nechtěla nechat pustit aby jsme si tam mohli hrát s autíčkama.:( Měli tam sice hodně jídla, mohl jsem si vybrat sám ale nic mi nechutnalo, bráška snědl jen 3 malé bagetky s máslem:) Moje chvilka nastala když jsme odcházeli, měli tam na stole ooobrovskou mísu s bombónama a ten strejda mi teda naplnil obě kapsy:))

Lidičky už budeme muset končit, za chvilku bude oběd, už jsem teda párkrát ukořistil masíčko. Mějte se všichni hezky.

Ahoj David s mamkou Evou

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 01.03.05 15:38

tak v albíčku máme kromě nového sestřihu i naše kreslící zážitky.
Johana včera malovala u babičky, domalovala a přesně vyjádřila, co kde je - koušá a auťoká - když jsme s babi zaurgovaly, kde že má rybička očičko, milostivě bylo domalováno :D
Co se barev týče, tak Johanka rozlišuje všechny, tzn. donese červenou kostku, když jí řeknu, že chci tu červenou kostku, totéž se zelenou, žlutou apod. Ovšem pojmenováním barev se zatím nezatěžuje, asi se jí zatím nepodařilo vymyslet vhodné zkomoleniny.
Holky, moc se omlouvám, ale nějak nestíhám vnímat vaše novinky, stíží stíhám ty Johančí, tak se na mě za tu sebestřednost nezlobte, není úmyslná. Prostě nestíhám číst a ještě si pamatovat.
pa
 Romana

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 01.03.05 15:51

Ahojky Romi,

ostrihana Joko nema chybu, moc ji to slusi!!!! A ta rybicka je suprova, sice bych to spise tipovala na prasatko, ale to je moje blbost, ze mam tak pitomou fantazii:-)))

Pa a z toho stehovani vsech nezcvoknete!

Sulanek a Nika

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 01.03.05 16:46

Teda Joko,
ty výtvory jsou ú~asný, já jsem mamce neco takovýho zatím nepredvedla.
Nový úces taky peknej, ses fakt kocka, navíc ted máme dost podobnej strih:-)
Mej se a klidne bud sebestredna, jen obcas dejte vedet :-))
Verunka s mamkou

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 01.03.05 16:47

Ahoj Stáňo,

jsem strašně zvědavá, jak dopadla první noc bez flašky… já se odhodlávám už dlouho k výměně flašky za hrnek, ale mám obavy, že Viki (už tak dost málo pijící) zdaleka tolik toho mlíka nevymlaskne. V noci nepije, tak to mě netrápí, ale ona moc nepije ani přes den :). Čím budete ten „chybějící“ vápník nahrazovat? Předem díky za inspiraci!

Iva

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 01.03.05 16:50

Ahoj Joko,

tedy rybička je naprosto jasná, Viki ji identifikovala hned a bez popisku :). S tím autobusem to bylo horší, ale dvě kola a kabina jsou jasně identifikovatelný :).

U nás zatím vedou sluníčka všeho druhu a rybičky (všechny se jmenujou Nemo a jsou zá:,–(ně oranžový, Viki snad jinou barvou nikdy malovat nebude :).

Dejte vědět, jak s mamkou přežíváte stěhovací šílenství a taky kdy jdete do Motýlka… už jsem to psala nahoře, ale tvoje mamka asi (pochopitelně) nestíhá ani číst.

Zatím papa, teta Iva od Viki

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 01.03.05 16:53

Ahoj holky, kdyz tady tak dáváte k dobru ty veticky, tak dnesní Veruncina: (Na záver pohovoru o tom, ze si nesmí bez dovolení vzít a sezrat 2 musli tycinky za sebou. Ukoncila jsem to vetou:„Tak to bych prosila“) „Tak me teda popros, mami“.
Jinak se naucila spolehlive identifikovat puvodce vsech svych lumparen: „Filip“. Vubec neva, ze zrovna neni doma.

Tak se mejte, já jsem dneska mela TV den, mamka se snazila to strávit v posteli.

Cágo belo
Verca

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 01.03.05 16:55

Ahoj Davídku,

koukám, že únor byl ve znamení zkracování nejen u nás - ty, Joko, Vojtíšek, Terezka, …

Hehe, někdy je cizojazyčná babička dobrá, že nerozumí. My jsme dneska s mamkou viděly takovou podivnou paní v šátku (odporně špinavou - pozn. mamky) a já pěkně nahlas, zřetelně a SROZUMITELNĚ řekla: „Maminko, koukej, to je ježibaba… lítá na koštěti!!“ :D Mamka myslela, že se propadne a ta podivná babizna se dost ošklivě koukala :)… asi rozuměla.

Tolik k výhodám zřetelné výslovnosti ve správný čas na správném místě.

Hezký zbytek dne, jdu s mamkou strouhat jabka!

Viki

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 01.03.05 17:05

Chuděrko Janičko,
Sylva v pondělí vyprávěla na chatu, jak ti je, takže posílám spousty virtuálních vitamínků na průdušky a hodných bakteriek do střev, aby ses brzy uzdravila.
A až budeš něco po Verunce chtít, nezapomeň hezky poprosit. :-)))
 Romana

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 01.03.05 17:14

Ahoj všichni kámoši,

teda nějak to tu poslední dobou nestíháme, mamka furt vysedává na chatu, zjistila, že se tam dá kecat i přes den, tak je tam pečená vařená.

Tedy k tématu: takže přes den chodím výhradně na záchod, jak čůrat, tak kakat, poslední dobou mě tam mamka vysílá samotného a zvládám to i tak. Při čůrání si nejraději držím pindíka, ale mamka to nemá ráda, protože prý s tím dělám blbinky a je to pak všude počůraný (no, zas tak moc ne, nevím, co ta mamka furt má).
Přes den spím jen někdy a jen někdy mi mamka dává plínku, to podle toho, jestli se předtím, než usnu, stihnu vyčůrat. Většinou zůstane plínka suchá, ale kdyby mi ji mamka nedala, jistě bych to tam počůral (zákon schválnosti, pozn. mamky). No a na noc samozřejmě plínku dostávám a opět to, jestli zůstane suchá, záleží na tom, jestli mě mamka dokope vyčůrat. Většinou suchá zůstane, ale když se do ní po ránu tak krásně čůrá!!! :-) Teď to mamka se mnou zkouší za úplatek, když ji nepočůrám, dostanu bombínko, ale já si to přizpůsobuju podle sebe: když se vyčůrám do záchodu (ikdyž mám podojenou plínu), dostanu bombínko :-). To mi ale neprochází :-(.

No a taky přidáme pár mých znalostí barev :-), takže umím červenou, zelenou, žlutou (to je má nejoblíbenější), teď i oranžovou (to ze semaforů), modrou a to už je asi všechno. Teď poslední dobou mě z toho mamka moc nezkoušela, tak snad jsem to nezapomněl.

No a teď něco od mamky:
Dneska mě Kubíček docela veeelmi zlobil, dělá samý pitominy, neposlouchá, ach jo, furt na něj řvu, bolí mě z toho v krku, jsem to teda matka hrozná. Naštěstí dneska nespal a doufám, že už nebude, tak snad brzo odpadne :-) (mimochodem je taky schopnej usnout třeba i v šest večer, většinou tatínkovi, když já venčím pejska).
No nic, nebudu vás tím zatěžovat, jen jsem si musela postesknout :-).

Tak to by od nás bylo asi vše, mějte se všici fajn!!

Papá Kuba a Katka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 01.03.05 17:17

Motýlek se koná v pátek od 9:30 (znáš mě, dorazím tak s hodinovým zpožděním)
Zatím ohlášeni: Mismiska s Bárou, Missorka s Vojtou, Magráta s Delfínkem a Kacii s Matesem. Jestli se objeví i Vega se zvěřenou, je zatím ve hvězdách, Adámek je nemocen. Takže budete velmi vítání.
Motýlek končí v 11:30 a bude následovat hromadný přesun (my určitě pěšmo) do Ikey na oběd - tam se možná mihne i Smokie s Tobíkem (bez Kubíka).
Jo a něco se bude podnikat i ve čtvrtek, jestli bude nějaký zajímavý program, tak ti zítra dám vědět. (přijede totiž Lesina)
Takže se budu těšit
pa
Romana a Johanka
ps. Moc díky za fotečky - povedly se, nějakou tu společnou už jsi nevydolovala?

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 01.03.05 17:22

Evi,
nechtíc jsme tě s plánování srazíků vynechaly, takže jestli máš náladu, tak se ozvi nebo rovnou přijeď též třeba do motýlka.
Jinak rozhodně v dohledné době plánuju návštěvu vaší Prahy, musím jet zkontrolovat Olče pupíka :-)))), takže ti dám vědět a nějaké to společné ježdění po blátě spácháme.
pa
 Romana

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 01.03.05 20:51

Romano,

je mi líto, nejpovedenější společná vypadá asi takhle: 3/4 Viktorčiny hlavy (hodně rozmazaný) a řvoucí Johanka, taky mírně máznutá :))). Nic k chlubení, však je spolu ještě snad vyblejskneme.

Jinak díky za info o srazíkách, v pátek se hlásíme na 100%.

Dobrou, jdu padnout k televizi.

Iva

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 01.03.05 22:25

Ahojky všem!!!!

Vzhledem k množství komentářů všech komentářů se vše pokusím shrnout v jednom, snad na nic nezapomenu.
Tak v první řadě, po shlédnutí Johančiných maleb a čtení o tom, jak se už všichni alespoň částečně orientujete v barvách, připadáme si opět jako dementi :-( No nic,abysme nebyli za úplné voly, musíme se pochlubit hraním šachů. Děda neustále s Vojtou hraje, už ho naučil pojmenovat všechny figury a momentálně se snaží naučit ho správně je postavit. Ovšem nadále jsou všechny figury OANŽOVÝ - tímto zdravíme Viki :-)
Zároveň chválíme Viki básničky, u nás letí především ta o kohoutovi co … víte kam :-) Jinak jsme na tom s recitováním a zpíváním bledě, ale velmi oblíbené jsou výrazy hustý, ty vago,to je blbý a chvilku po hlédnutí Snowboarďáků dokonce stříkej!
Z Johanky už je pěkná baba, nový účes jí vážně sluší a ty krásný oči,tuhle barvu prostě můžu!
Na žádost Verunky jsem Vojtu dnes vyfotila, ale protože chci vložit ještě nějaké fotky, nemáme tam ani vánoce, a nemůžu najít příslušné CD, pro dnešek to vzdávám a pokusím se jindy.
Když už jsme u Verunky, tak si představ, že u nás taky za všechno může Filípek (sousedovic), nejen, že nám tady dělá neustále BONDEL,ale dokonce ruší Vojtu při usínání, neustále telefonuje cosi o spadlém komínu a velkém bebí :-)
Poslední zprávy z hor jsou pro nás příznivé, Terča už je bez teploty a zítra jde konečně lyžovat, ale jinak to viry berou lavinou a na příkaz lékařky jede několik dětí s teplotou přes 39 zítra domů, vedoucí jsou značně na mrtvici, zřejmě do konce týdne padnou i ti nejodolnější jedinci :-(
Vojtovo první noc bez lahve celkem ušla, vzbudil se asi desetkrát,ale hned zase usnul, pro jistotu jsem zabrala Terezky postel, jinak bych se uběhala.A vstávali jsme o hodinu dřív.Snad to bude dneska lepší, večer byl opět pláč kvůli mlíčku,ale netrval ani pět minut.
Ivo, mě Vojta nepije ani přes den skoro vůbec, stěží za den jednu skleničku pití a nejradši by pil taky z lahve, dudlík mezi zuby a tradá.Vzdala jsem všechny lahvičky, hrnečky apod., má prostě skleničku nebo hrneček a v něm brčko, předpokládám že nám žízní nezahyne, prostě nemá tu potřebu a násilím do něj nic nalévat nebudu a to Terča byla pro změnu průtokáč.
Jak budu řešit náhradu za mléko, netuším, je fakt že za večer,noc a ráno padl skoro litr kefíru,ale zase Vojta celé dopoledne nejdl. Dneska ráno nás málem snědl i s botama,ale kefír z hrnku jenom decentně usrknul a nazdar.Asi budeme snídat jogurty a časem uvidíme.
Tak ahoj, všechny vás zdravíme a tetě Janě přejeme rychlé uzdravování!!
Stáňa a pol.

David1
Kecalka 287 příspěvků 01.03.05 22:32

Rádi přijedeme jenom nevíme kdy a v kolik. Jestli se nepletu, tak je to zase v tom Motýlku na ČM?
Olča je fakt těhotná? To jsem nevěděla. Dnes jsem viděla v autě Jitku a i když jsem mávala jako na prvního máje, tak mě neviděla:) Asi jezdí k nám s dětmi na středisko, už jsem tam to jejich autíčko viděla vícekrát ale nebyla si úplně jistá, že je jejich.
 Eva

David1
Kecalka 287 příspěvků 01.03.05 22:36

Aha, kdybych si nejdřív dočetla všechny komentáře, tak vím kde se co děje:))
 E.

David1
Kecalka 287 příspěvků 01.03.05 22:43

Verunko, jsem na tom jako ty. Já na každou lumpárnu říkám" já ne" i když taky jinak nikdo doma není. A když jsem se před pár dny počůral do tepláčků, tak jsem se mámě taky pokusil vysvětlit, že jsem to nebyl já:))
Na někoho se to svést musí, že jo:)
Ahoj David

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 01.03.05 23:00

:-D :-D :-D
Verca

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 01.03.05 23:08

Ahoj Katko,
nic si z toho nedelej, ze na deti kricis. Ja na ne kaslu :-)).
Ale uz me to fakt nebavi. Mam pocit, ze se to vubec nezlepsuje, nejsem schopna jim precist ani pul stranky pred spanim, po prvnim odstavci nasleduje zachvat kasle.
To je divny, ze u deti bereme nejak samozrejme, ze kasel trva tydny i mesice, ale dospelaky to toci uz po prvnim tydnu. Tak jsem si uvedomila, jak si stezovala v prvaku na vejsce nase asi sedesatileta vyucující na obycejnou rýmu. A ríkala, teste se. Zacínám ji chápat.

Tak jsem si taky postezovala.
Jo a Verca dneska usnula o pul sedmé mne, hec. A nevencila jsem pejska, byly jsme si vyzvednout auto po technické a nadychnout se trochu mraziveho vzduchu (nez dojdete od vchodu pres chodnik k autu:-)).

Ahoj Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 01.03.05 23:11

Dekuji za spoluúcast. Velký nádech, vsechny vitamínky a bakterie jsem zhltla, asi i ty nevirtuální.
 Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 02.03.05 00:04

Viki,
ta první zena na mesíci je naprosto dokonalá. Ten umelec byla mamka?
Verca s mamkou

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 02.03.05 00:12

Koukám, že jsi naspaná do foroty, už končíš? Nezaskočíš na chat?
 Romana

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 02.03.05 11:19

Jani,
jenže ty za to nemůžeš :-), já bych se asi ovládat měla, ale nějak mi to nejde :-(((. No však už jsem si postěžovala holkám na chatě :-) (teda na chatu).

Ahoj Katka

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 02.03.05 11:32

Stáňo,

Kuba říká taky BONDEL :-). A jakmile jsme dali dudlíčka Jéžíškovi, nechtěl ani lahvičku s mlíčkem, teď zhruba po měsíci a půl si říká občas o kafíčko (dělám mu Inku s mlíčkem), ale vypije toho pramálo, ale aspoň něco a nebo někdy kakao, ale toho taky vypije málo. Jogurty moc nejí. Ale doktorka říkala, že holt některý děti nejsou mléčný.

Ahoj Katka

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 02.03.05 13:11

Verunko,

jestli myslíš, kdo fotil, tak mamka :), ale ty krátery a hory mi pomáhal tvořit taťka, akorát neměl rukavice, tak to brzy vzdal :)).

Pozdravuj mamku, že jí přejeme, ať už na vás nekašle, chudák.

Pa, Viki

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 02.03.05 14:34

Jé, to je smula, zaskocila bych, ale zrovna tou dobou si pro me Verunka prisla. Pak uz jsem sla radsi taky spát.
 Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 02.03.05 14:53

Ahoj holky,

Tak musím říct, že se můj stav rapidně zlepšil. Nechci to zakřiknout, kašlu stále hodně, ale už je to o něčem jiným.
Slyšely jste někdy o firmě Missiva? Je to česká obdoba Amwaye. Tak paní mi přinesla jejich nápoj Fytotonic a pěla na to ódy, v jejich letácích jsem si přečetla, jak je to zázračný, vylepšuje tělesný balanc a na nemoci prý naprosto úžasný. Musím říct, že včera jsem si dala 3 dávky, dneska už mám taky 2 v sobě a cítím se o 100% líp. Možná, že už by se to zlomilo i samo, kdo ví? Každopádně, Filípkovi začal ten můj otřesný kašel předvčerejškem, tak jsem to do něj taky lila včera i dnes, a výrazné zlepšení je i u něj.

Musím se vylepšit, zítra večer jdeme sestřenici na absolventský koncert na JAMU (klavír) a v pátek máme baseballový ples! (A k tomu bohužel ještě v pátek ráno pohřeb :-(, ale strejda už byl hodně nemocný, tak je mu líp.) Dneska jsem si koupila látku na sukni, tak to musím během večera ušít. Ale stejně s tím musím počkat až do šesti, až mi přijdou holky na angličtinu. Musím se poradit, jestli ji udělat skoro kolovou, nebo rozšířenou až dole. To jsou starosti, co?

A ještě mám jednu supr novinku, ale není to jisté. Jarňáky jsou v Brně od 14.3, takže pak to vychází 3 dny ve škole a hned velikonoční prázdniny. Možná budeme mít ty 3 dny ředitelské volno, tutíž 14 v tahu!!! To by bylo skvělý, protože ten druhý týden jedeme na hory a já bych tam jinak mohla až v úterý.

No, ale teď už končím s jásotem a jdu se vrhnout na opravu písemek, když jsem obě děti donutila k spánku.

Jo a jak uz od nedele nejim, tak na ples budu stihla. To byste neverily, kolik vází musli tycinka, kdyz ji nejaky blbec sni a jeste není v porádku. Pripadala jsem si jako vlk s plným brichem kamení.

Mějte se
Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 02.03.05 14:56

Verunka taky není mlécná, uz jsem to tu psala. MLíko do pusy nevezme. Opet se vrátila k jogurtum, ale uz nechce bílý. Te vede citronová Activia - je to jeden z mála ochucených bez kousku. Nadále pije kazdý den actimel. To je celý nás mlécný rezim. 1-2 jogurty denne a k tomu 1 actimel.
Nic moc, co?
Ale co, mléko zahlenuje a to Verca nepotrebuje.
 J.

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 02.03.05 22:38

Ahojky,
tak jsem měla super dlouhý komentář sepsaný,ale vzápětí mi zcela vytuhlo PC, což jsem dvě hodiny opravovala :-( Tak snad zítra, teď už musím padat do peřin, ráno mám budíček nechutně brzy :-((
 Stáňa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.05 15:24

Ahojky
Hlásíme, že zítra dorazíme do Motýlku po půl desáté. Davídek se už na to řádně připravil a „načančal“, má počmárané fixama ruce a krk, něco má i na obličeji, takže je jak indián:))
Ahoj Eva

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 03.03.05 15:29

Tak to už se na vás těšíme! :)

Iva

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 03.03.05 15:36

Ahojda všichni!

Koukám, že někde lítáte po sněhu, že skoro nikdo nepíše, zrovna, když nám se chce číst :).

Já mám dneska zážitky ze dvou školek, kam jsme se byly s mamkou podívat, a rozhodnutí je jasný - líbí se mi ta, na jejíž budově jsou namalovaný OANŽOVÝ sloni a žirafy :). Naštěstí mamce se taky líbila víc, jak paní ředitelka, která si nás na půl hodiny vzala do kanceláře a všechno krásně vysvětlila, tak i interiér, aktivity a okolí školky. Jedinou nevýhodou oproti té horší školce, která hlídá děti až do 18:00, je provoz jenom do 16:30.

Takže jestli mamka nastoupí do nějaké normální práce, bude mě asi vyzvedávat někdo jinej (a to bůhvíkdo, babičky nejsou k dispozici, takže asi budu hledat někoho na hlídání - pozn. mamka).

Už si maluju, jak budu ve školce spořádaně papat, spinkat, hrát si a chodit plavat, dokonce jsem statečně prohlásila, že já budu ve školce a mamka v práci, tak to s tím mamánkováním snad nebude tak hrozný.

No, mamka tedy nemá tolik starostí jako teta Romana, ale i tak je můj příspěvek taky dost sebestředný, takže se omlouváme :).

Pa, vaše Viki

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 03.03.05 17:26

To mi moc sebestředné nepřijde, upozornilas na docela zajímavý moment, právě jsem si ověřila, že tu školku, kterou plánuju jako nouzovku, když nebudeme ještě pořádně bydlet a vědět, co s prací - právě z toho důvodu můžu zrušit - taky je jen do 16:30, ta u práce je jen do 17ti, ale to už by se dalo stíhat. Mně tohle vůbec nenapadlo, myslela jsem, že jsou všechny aspoň do pěti. Díky
 Romana

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 03.03.05 18:05

Ahoj Viki,
my jdeme do té naší školky příští týden, máma se mě pořád snaží přesvědčovat o tom, jak to tam bude super, ale neberu jí moc vážně.
Ta naše školka je „Terezková“, takže jí už známe, jedinou nevýhodou je hodně malá zahrada,ale zase je to kousek do lesa a hlavně blízko z domova, vlastně na školku vidíme z okna, mamka říká, že není nic horšího, než táhnout ufňukanýho předškoláka v šest ráno ve špatném počasí, to prý jí i těch pár metrů přijde jako maraton :-)
Jinak u nás školky končí v 16,00, jedna možná až v 16,30, tak nezoufejte :-)) My ale máme tatínka s nepravidelnou pracovní dobou a hlavně hlídací babičku, takže si nemáme právo stěžovat :-)
Pa, Vojta

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »