Maminkou s eMiminem už pár let - dětský mejdan od Jiřiny

Rodičovství

Ahoj všem,   Rozhodla jsem se, že s deníčkem nebudu čekat na rodinnou oslavu, letos žádná nostalgie, popíšu vám, jak probíhala oslava Haniččiných narozenin s dětma.

Pro začátek musím odbočit - dnes se mi vrátil Jiříček po týdnu s babičkou a dědou v Egyptě. Už asi v jednu mi volal do práce - sotva se ozvalo maminko, tady Jíra, mlask mlask - to mi pusinkoval telefon a pokňukával jako to dělá, když se mazlí - už jsem neměla v práci stání a sdělila šéfovi, že prostě MUSÍM si jet vyzvednout děti. Ve třičtvrtě na dvě jsem vypadla, vyzvedla Haničku ve školce a pak Jíru u babičky. Byl hrozně nadšený a natěšený, spíš Hanička se držela zpátky. Hned nadšeně vyprávěl, jak má zážitky seřazené podle atraktivnosti: na prvním místě byla ponorka, na druhém moře, na třetím mráčky (ještě jsem neviděla fotky, takže neutším, jestli šlo o nějaké speciální mraky nebo mraky z letadla), na čtvrtém nějaké černé koťátko, dál si to nepamatuju :o) Přivezl Haničce dárek, vybalovala jsem kufřík (plnej písku a navlhlýho oblečení - nevím jak je to možný, ze 7 spodních trenýrek za týden potřeboval dvoje :o)), chvilku s ní špásoval, že jí nedá dáreček hned, ona se začala vztekat … nakonec ho vytáhl, krásného plyšového velblouda - až večer v posteli jsme zjistili, že arabsky zpívá, to se jim velmi líbíl.  

 

Dozdobili jsme dort, na čtvrtou jsme měli pozvané děti ze školky na Haniččinu oslavu. Loni jsme pozvali 4 holčičky, přišly dvě. Letos jsme pozvali 4 holčičky a jednoho chlapečka. Přišli všichni :o)) V rozpětí asi deseti minut tu byli všichni. Nejstarší Báře je necelých šest, nejmladší Verunce čtyři a půl. Všechny děti byly předány mezi dveřma s ujištěním, že v šest si pro ně přijdou (napsala jsem to do pozvánky že od čtyř do šesti a ještě že tak, bylo to tak akorát). Každé dítě si ode mne nechalo sundat čepici, rozepnout bundu, sundat bundu, sundat boty - jak pět hadrových panáčků :o)) A hned odešli si hrát nahoru. Bára čapla Jíru, že jdou stavět dřevěné koleje, celý odpoledne se od sebe nehnuli. Hanička nevěděla s kým si hrát dřív. Dostala spoustu sladkostí, ani by k nám nemusel chodit Mikuláš :o)) panenku a la Barbie s jednou ještě malinkou a oblečky, nadšeně si vytáhla svou druhou, kterou od kohosi dostala a vůbec si s ní nehraje, a druhou malinkou, co si s ní taky nehraje, a krásně si s nima s holčičkama hrály. Kačenka si přinesla svoje šaty, oblíkla si je, kamarádka taky Hanička ( budu psát druhá H. aby se to nepletlo) že chce taky, tak jsme jí navlíkli Hániny šaty. Začali mi korzovat mezi dětským pokojem nahoře a obývákem dole, kde hrálo CD s dětskýma písničkama a kde bylo občerstvení. Každý dostal na svůj kelímek přidělen obrázek, aby si ho nepletli, což se ukázalo jako dobrý nápad. Verunka na cokoliv co viděla odpovídala: já mám taky xxx, a větší!!! Přinesla si svoji hračku, krysáka, ptala jsem se jak se jmenuje a řekla mi „kyšák", až po nějaký chvíli jsem pochopila, že se jmenuje Krysák, jen Verunka neumí R a S :o))  

Za chvíli přišel Filípek s korunkou oblečený do Hániných šatů. Kačka s Verunkou našly nahoře pingpongový míček a házely si ho ze schodů dolů - jak krásný zvuk to dělá :o)) Když začali být rozjívený, zavolala jsem je dolů na dort. Než jsem vyřešila, jak se u:,–(í k malému stolku v obýváku, vyřešili to za mě - zasedli k velkému jídelnímu stolu. Máme 8 židlí, takže se bez problémů u:,–(ili všichni. Několikrát jsem zapálila svíčky, společně je sfoukli, společně se vyfotili. Dortík jsem nakrájela, Bára snědla kousek a že už nemá čas a jde si hrát nahoru, druhá Hanička že už taky nebude, Filípek že taky ne a šli nahoru. Ve zbytku odpoledne jsem běhala mezi patrem a přízemím a dohlížela, jestli se něco neděje. Pak objevili kouzlo našeho přízemí, protože je průchozí skrz, lítali tu skrz obývák, dveřma na chodbu, chodbou do kuchyně a obývákem pořád dokola. Sedm svišťů lítajících a náležitě u toho řvoucích :o) Pak šla Kačka čůrat. Verunka že taky čůrat. Jeden čůral a tři stáli frontu. Ještě že máme dva záchody :o) Druhá Hanička že musí kakat. Této, a utřeš mi zadeček? No cizí děcko jsem ještě neutírala, ale co mám dělat, ne? Zvládla jsem to :O) Legrace. Filípek se šel napít a přišel, že to vylil. Utřít stůl, utřít polstrovanou židli. Nic se neděje. Drobečky na koberci přehlížím, však vyluxujeme. Snahu o hru na schovku jsem odrazila, nějak špatně snáším, když se mi cizí děti schovávají mezi oblečením. Pak si chvilku tancovali na písničky na CD. Načež začali jezdit po zadku po schodech. Když už byl řev největší, řekla jsem, že máme bubáka a ať moc neřvou, že ho probudí. Chvilku nevěřícně koukali a pět minut na to dorazil Lukáš. Že je to bubák mi uvěřili opravdu jen na pár vteřin. Šel k nim a hrál si s nima, honil se s nima. Bára si ho hned omotala okolo prstu a když měla odcházet, nechtěla se Lukáše pustit. On z ní byl taky hotovej, že takový holky se mu líběj nejvíc. No řekla jsem mu, že Bára má patnáctiletou sestru :o))) Za pět minut šest přišla sestřička vyzvednout Filípka a v šest nula pět byli všichni pryč. Ani nebylo moc co uklízet, v pokojíčku udělali nepořádek opravdu jen maličký. A vyluxuju až zítra, dospělí dokážou nadělat úplně stejně jako děti a ty naše stejně nadělají znova :o)  

 

Lukáš dal Haničce dáreček - princeznu z jednorožcem od playmobilu. Konečně ten playmobil vidím v reálné velikosti. Je to menší než jsem čekala, ale moc roztomilý. Zítra ode mne dostane kočičky, mikuláš donese adventní kalendáře. Princeznička se jí moc líbila, z toho kalendáře bude určitě nadšená. Už se na to těším.  

Zahnali jsme je asi v 8, Jíra už byl moc unavený, prý vstávali ve 4 hodiny ráno, aby stihli letadlo. Jsem ráda, že ho mám doma. Jsem ráda, že je vůbec mám. Oslava byla super, hlavně že už ji máme za sebou :o)) Zítra bude oslava s rodinou, ale tu dětskou to určitě nepředčí. Budeme probírat fotky a zážitky z Egypta … Taky se těším.  

 

Jedna perlička z Haniččiny postýlky. Hanička se ptá táty: hádej, kde mám kočičku (plyšovou). Táta: pod dekou: Hanička, nene, začíná to L. Táta neví. No Ležím na ní :o))  

 

Ahoj Jiřina s Haničkou, za dva dny 5 let a Jírou, 6 a 2 měsíce a něco, a Lukášem, za měsíc 17 let  

P.S: Fotkama nebudu obtěžovat adminy, takže jak bude deníček uveřejněn, šoupnu je do komentáře.

 
Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 22.11.08 10:31

Takže ty fotky. Hosti nad Haniččiným dortem

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 22.11.08 10:33

Tady jsou všichni hosti. Hanička první zprava, Jíra v oranžovém vzadu. Doufám teda, že tady dotyčné děti někdo nepozná a nebude mi nadávat, že je zveřejňuju bez dovolení.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 22.11.08 10:33

Hanička pavouk - takovýhle má dlouhý hubený ruce

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 22.11.08 10:34

Ještě děti v šatičkách - to první zprava je chlapeček :o)

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 22.11.08 10:35

Jíra s Bárou

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 22.11.08 10:35

Ještě jednou Jíra s Bárou - tohle stihli postavit asi za 10 minut

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 22.11.08 10:36

A teď dojemná fotka - Jíra s kufříkem a medvídkem

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 22.11.08 10:36

O tohle vás nemůžu ochudit - sestřenka dělala komusi dort „bazén“. Dokonalý, ne?

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 22.11.08 10:37

A koho zajímá moje loňské cukroví, tady je fotka

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 22.11.08 10:50

Na ráno jsem Haničce připravila pár dárečků u mě na nočním stolku: Nové kalhotky s kočičkama, barevné ponožky a playmobilové kočičky. Ty nás uchvátily obě. Jsou mnohem hezčí než na obrázku, maličké, roztomilé. Nejvíc je unešená z myšiček, pořád říká, že jsou miloučký. Na obrázku je to takové trochu humpolácké. Ve skutečnosti je to nádherné. Musím koupit ještě další :o)) Pak přišel i Jíra, hráli si chvilku v naší posteli. S Haničkou jsme pak šly dolů, najedly se, upekly dort na narozeniny. Jíra si zůstal hrát nahoře, v pyžamu si staví z lega (pořád máme duplo a nehodlám ho měnit, pořád si s ním nádherně vyhraje). Před chvílí přišel, že dosušila sušička, a zase si odešel hrát. Ani ještě nesnídal. Týdenní absťák po hračkách :o)  

Hanička si pouští CD co včera dostala. Je moc hezké. Písničky (neznámé) nazpívané vysokými dětskými hlásky. Nevím proč mi to připomíná vánoční koledy. Za oknem sněží, kocourek na nás kouká za dveřma se zasněženým kožíškem. Voní tu oříškový dort. No idyla :o) Včera když jsme to CD pouštěli, Kačka říkala, že by to CD chtěla taky (s Haničkou chodí na to zpívání, takže to taky zná). Říkám jí, ať řekne mamce, že jí ho taky může koupit k narozeninám. Jenže ona že by jí to mamka nekoupila, protože už si Kačka řekla o panenku s křídlama  a ta je moc drahá. No já nevím, i jako malá bych raději CD, oblečení a kočičky a spoustu dalších drobností, než jednu panenku ve stejné ceně. To je vysvětlení, proč u nás nejsou drahé dárky. Než jednu panenku za 700, raději tři playmobily. Stejně Hanička tu panenku nakonec dostane od někoho jiného, a ta za stovku jí udělá stejnou radost, jako za 700. Ne?  

Taky jsme včera prohlíželi fotky z Egypta, naši nám je nasdíleli, takže jsme je viděli ještě bez komentáře. Pak něco vyberu a taky pošlu. Jíra pořád přepočítává, co se mu tam líbilo. Na prvním místě je pořád ponorka :o) Když jsme přišli domů, sháněl se po teplákách na převlíknutí. Poslala jsem ho nahoru do skříně. Vkročil do pokojíčku a první, čeho si všimnul, bylo: Jé, vy jste převlíkli postýlky ??? No u mužskýho bych to vážně nečekala. Že si vůbec pamatuje, co měl před týdnem povlíknuto. Asi je to pro něj důležité :o)
Plavat se nenaučil, ale věřím, že se to příští rok naučí.
Končím, jdu zkontrolovat dort.
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 22.11.08 11:19

Jéžiši to je rychlost! Jdu číst. Tolik novinek a já musím vařit!!!
 D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 22.11.08 11:37

Tak dočteno.
Jiři děti na oslavě - úžasné. Včera jsem na Tebe vzpomínala, jak to probíhá. Ale ty dvě hoďky se to dá zvládnout. U nás to tedy bývá delší a nakonec ještě dojdou maminky „na zbytky“. Takže bordel skutečně je. Ale jednou za rok se to zvládne. Doufám, že na to budou kluci jednou vzpomínat, že mívaly na narozky oslavy.  

Jinak s tím Playmobilem - neboj oboje - kočičky i princezna jsou postavičky děti, takže jsou malé. Jinak „dospělí“ jsou daleko větší - však na krabičce je myslím napsáno 7,5 cm. Takže Mikulášské budou i větší. Jinak jsem ráda, že se to Haničce líbí. Já ještě pokukuju po tom lese - lišky a jezevci s norou a stromem pro Matěje a Tomovi po Pirátském kapitánovi - musím dát ještě něco k našim. Ještě já si teda zase naopak myslím, že panenka za stovku se rozhodně nedá srovnat s panenkou dražší. Je to velký rozdíl. Té levné odpadají brzo nohy a ruce, vlasy nejsou kvalitny, mnohdy jsou „odklápěcí“. Já teda raději kupuji ty kvalitnější hračky. A opravdová barbína je vážně nádherná. Ale teda nemusí to být takový kraviny jako mořská panna, nebo křídla. Ale chápu, že se to holčičkám líbí. Já jsem jako malá pořád chtěla princezny a krásné šaty a závoje. Dělala jsem jim je z kapesníku - k hlavě přidělané gumičkou… Měla jsem jednu barbínu z Německa od mamčiné kolegyně z práce, jejíž manžel byl čerpadlář - tzn. na benzínce.  

Dort - bazén je naprosto úchvatný.  

Další katastrofická informace od nás. Tatínek má 37,6 a rýmičku, tudíž je vyřazen z provozu. Průběžně vařím čaje, ředím džusy, nosím ibalgin, větrám bacily. Doufám, že se nám brzy uzdraví a nenakazí kluky!!!  

U nás taky sněží. K obědu jsou jenom párky s bramborem - přiznám to. Jdu umývat ty okna a nemůžu celý dopoledne jenom vařit.  

Ještě další „chuťovka“. Včera se nám chytil do pasti obrovský potkan. Ráno jsme ho chtěli vyhodit a potkan v pasti nikde není! Asi si ho odtáhli kamarádi. Je to hnus. Musím se pak projít po dvoře, kde bude zaseklý. Blééé.  

Tak papa
D.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 22.11.08 14:04

Dančo, já jsem z toho playmobilu tak nadšená, že po noře s jezevcema pokukuju taky :o) Jíra bude mít nějaké v tom kalendáři, tak nevím, aby to zase nebylo zbytečné (no zbytečné to není nikdy). Haničce bych pak přikoupila kurník a krmení ptáčků, aby měli tak nastejno. Hanička mi asi tak každých 5 minut přijde říct, že jsou myšičky miloučký. Uvidím podle nadšení, s jakým budou vybalovat adventní kalendáře.   Člověče s těma panenkama, já s tím nesouhlasím. Hanička má nejmilejší miminka dvojčátka, co stála asi 50 korun obě dohromady. Má je snad tři roky, všude je tahá s sebou. Kamarádky holčička kdysi dostala nějakou Chou´-chou  asi za 1500. Když jsme u ní byli na návštěvě a ona jí chtěla Haničce ukázat, mamka na ni: pozor, ale tahle panenka byla drahá!! Neber si ji ven, nepokládej ji na zem … Takže holka ji nechala v postýlce a vzala si jinou, kterou mohla s Haničkou beztrestně koupat. K čemu to je??? Haničce bohatě stačí ke štěstí takhle barbína - pozor, nevím kolik stojí, ale odhaduju, že tak max dvě stovky, protože jinak by jí to těžko dala kamarádka, ale můžu se plést, fakt nevím. Má troje náhradní šatičky, vůbec jí nevadí, že nejsou z hadrů, ale nějaké umělotiny. Aspoň hezky drží tvar. Nevím, jak bych reagovala, kdyby panence za sedm set vyndali nohy a používali je jako mikrofon, když se jim zachce, že ho potřebujou. Proto mi nepřijde, že by panenka za tolik peněz byla pro takovýhle mrně vhodná. Tím neříkám, že jim kupuju levný nekvalitní hračky, ale spíš co mi přijde únosný, úměrný tý ceně a potřebě. Za penenkou - a jekoukoliv - prostě víc jak tři sta nedám.  

No teda a mejt okna když sněží???
Dej si panáka na kuráž, až budeš hledat potkana .:o)) kdoví, jestli to není „kyšák“ :o)))
Papa a nesedři se u těch oken a nenastydni.
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 22.11.08 14:20

Jiři já jsem o těch panenkách a vůbec hračkách přemýšlela, já jsem nechtěla říct, že jim kupuješ levné věci, to ne. To vidím z fotek, že mají hračky krásné. Já jsem to myslela tak všeobecně. Ale je fakt, že jsem kupovalal kamarádčiným holkám barbínku a stála 140 a byla pravá. Pokud se jí líbí a hraje si s ní tak je to v nejlepším pořádku.  

Okno jsem umyla jedno a teď jdu na obývákové. A panák to je dobrý nápad!!!
Teď jsme se dívali na film pro pamětníky Nebe a dudy - je to můj nejoblíbenější film a vždycky u něj hrozně brečím.  Kluky jsem donutila aby se taky dívali. Kupodivu to i Matěj celé vydržel. Povídali jsme si u toho jak se dřív žilo, že neměli děti boty, jen na neděli…  

Potkyš stále nezvěstný. I tatínek vylezl a prolezl dvůr. To by mě zajímalo co se tady v noci všechno děje!!! Kočky tady nikde - bohužel - nejsou. Už jsme nasypali ptáčkům a je jich tam spousta.  

zatím pa D.  

Co dneska pečeš?

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 22.11.08 14:39

momentálně peču hranolky :o) my jsme obědvali ve 12, hranolky a kuřecí kousky v kari smetanové omáčce s kukuřicí. Manžel byl pracovat, Lukáš mu šel pomáhat, mají přijít každou chvíli na oběd, tak už jim peču hranolky, ať mají čerstvé. Dort je upečen, ozdoben šlehačkou. Až se chlapi najedí, zavoláme babičce, ať přijdou na oslavu. Hergot Hanička mi tu jezdí maličkou myšičkou po notebookový myši a skáče mi to sem a tam, s tím se nedá pracovat :o)) Uvařila jsem vánoční punč, asi si půjdu dát skleničku, než přijdou, abych měla tu správnou náladu.
S barbínkou za 140 souhlasím. Za 700 mi přijde ujetá, i kdyby byla ze zlata :o)))) Myslím, že se dají najít i pěkné věci ne tak draho. Ty hračkové firmy to mají předražené.  Prostě abych hračku koupila, musí mi přijít úměrné cena x kvalita x přínos. Abych nevypadala že jsem krkoun, ale v podstatě jsem :o)) Pokud to, po čem toužím, neodpovídá ceně, za kterou jsem to ochotná koupit, tak po tom přestanu toužit. A konec o penězích :o))
Hele jestli vám potkana někdo nepolil živou vodou,nebo třeba se jen tvářil, že je mrtvej, a čekal že ho pustíte :o)) A váš pejsek ho viděl?  

Nebe a dudy vůbec neznám, mám mezery ve vzdělání.
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 22.11.08 15:41

Ne ne neviděla. Ona se takových věcí štítí. A ve svém věku se jen rychle vyčůrá na trávník a frčí do obýváku do pelíšku a tvrdě spí.
Okna jsem umyla pouze dvě. Už tam mrzne a voda mi zamrzá na sklech, tak bude pokračování zítra.
Jiři a jak se vaří vánoční punč?
Lukáš je teda moc hodnej. To se musí nechat.
Hanička je s tou myšičkou roztomilá. Až uvidí i ostatní dárečky - to bude radosti. A co na to Jíra?
Tak hezkou oslavu!!!
 D.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 22.11.08 20:14

Uf, tak už jsou všichni pryč. Manžel s Lukášem přišli ve tři, naši v půl čtvrté. Přišlo pět lidí - naši, ségra s manželem a druhá ségra sama. Nás pět k tomu - deset lidí. Nejdřív dali Haničce dárečky. Od babičky s dědou dostala přívěšek na krk - motýlka a gelové pastelky, od tety korálky a náramek, od druhé tety to bylo nejlepší. Dostala tři oříšky pro Popelku. Opravdové. Tři kokosy a když je rozloupla, byly v každém jedny šatičky. Jedny světle modré, druhé tmavě růžové (ty se hodí spíš na léto) a ty třetí byly jen namalované, protože se tam nevešly, krásné karmínově červené nařasené šaty. Nevím, kde to teta schrastila. Bohužel jí přesně nesedí, je potřeba za krkem přišít nějaké poutko, protože má moc velký výstřih a padají jí. Od nás ještě dostala punčošky, knížku a od tatínka kufříček na šperky a ještě dva prstýnky a sponky. Nadšená byla náležitě. Vyfotili jsme se s dortem, snědli dort (byl moc dobrý - našla jsem ho na BC pod názevem „nejlepší oříškový dort“ a fakt název nelhal. Snědli jsme ho celý). Vypili jsme punč, dali víno (moje božole z práce), nanosila jsem slané tyčinky a křupky, které zbyly z dětské oslavy. Během chvilky se to snědlo a nic jiného jsem neměla připravené, tak jsem vytáhla z mrazáku 8 rohlíků, z lednice lučinu a tuňáka a udělala bleskovou pomazánku a z druhého mrazáku eidam a přidala česnek a majolku a oblíbenou česnekovou pomazánku. Dva talíře se bleskově snědly, naši přinesli svatomartinské víno, vypilo se, další dva talíře jednohubek, další láhev vína … Pak jsme si postupně zkoušeli Jírův šnorchl a brýle, jeden hezčí než druhý :o)) Nicméně 10 lidí bylo až až, po sedmé odešli, vykoupala jsem děti (s brýlema a šnorchlem), přečetla a je klid. Tatínek taky zalezl, není mu dobře, takže jsem sama. Idylka, konečně :o))  

Dančo punč je celkem jednoduchý. Uvařím 3/4 litru černého čaje. Přidám půl litru červeného vína, 2 deci rumu, 15 deka cukru, skořici, hřebíček (jelikož velikou konvičku nemám varnou, svařím víno s kořením a cukrem v malé a vleju do zbytku). Pak vymačkám 2 pomeranče a 1 citron a procedím to skrz sítko. Nápoj je to lahodný, pije se horký nebo aspoň ohřátý. Tohle množství bohatě stačí pro 10 lidí, u nás mělo 7 lidí každý jedno skleničku a já měla tři a ještě tam trochu zbývá :o)) Na Vánoce ho děláme skoro denně, jen je třeba mít zásobu surovin.
Papa J.    

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 22.11.08 21:01

neodpustím si další fotky:
Hanička s playmobiláčkama

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 22.11.08 21:02

šatičky z prvního oříšku

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 22.11.08 21:03

šatičky z třetího oříšku

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 22.11.08 21:03

a šatičky z druhého oříšku s potápěcí výstrojí

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 23.11.08 09:07

Ahoj,
vše nej nej nej Haničce k 5. narozeninám! Princeznička parádivá - troje šaty! :-)))
Já moc nestíhám ani číst, natož psát tak ani nejsem moc v obraze. Včera měl manžel nějaký kšeftík s počítačema = celý den, přijel o půlnoci. No ale stihla jsem toho s dětmi dost včetně umytí 3 oken. Dopoledne jsme si užili ten centimetr sněhu, nevěřila byvh, že i z tohoto množství se dá postavit sněhulák :-)
Chtěla jsem dát echo Playmobilofilům - na mimibazaru se dá sehnat lecos mnohem levněji! Vyhlídla jsem si na panáčcích takový stolní fotbal (Vítek je téměř maniak co se týče fotbalu) a na mimibazaru jsem ho našla za polovinu! No 700,– je teda sakra rozdíl… Pro Míšu mám vyhlídnutý ten svatební kočár s princeznou a princem, ten jsem teda našla cenově stejně. Taky asi děti propadly mašince Tomášovi, byli jsme včera v knihovně tak máme půjčenou jednu knihu. Takže další dárečky budou Tomáš a Percy na vláčkodráhu :-) U babiček dostanou doufám Lego, snažila jsem se naznačit, že objemné krámy neeeee.
Jedeme k našim tak se mějte, hezkou zasněženou neděli!
 Katka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 23.11.08 11:32

Ahoj holky,   Milé Haničce k dnešním krásným prvním polokulatým narozeninám - hodně zdraví - hodně štěstí, - hodně playmobiláků

- hodně hodné rodiče a bráchy (oba)
a vůbec všechno, co si přeje!

****
Jiři recept na punč je úžasný. Hned si to přepíšu a zítra uvařím.
Teď už musím jít vařit ozvu se později.
Mimochodem moc vám to na společné fotečce s Haničkou sluší!!!  

papa D.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 23.11.08 16:12

Děkujeme za gratulace, myslíš tu fotku v potapěčském? :o))  

Dopoledne jsme lenošili, děti si hrály, tatínek polehával. Šla jsem zamést sníh a nemohla jsem najít hrablo na sníh. Hádejte kde je? Manžel si ho včera vzal na tu stavbu a nechal ho tam !!! Grrr! To je každou chvíli, něco hledám a má to v práci. Jeden čas dělal v hospodě a postupně tam měl nastěhované skoro všechno nářadí. Ach jo. Po obědě jsem ho tak vyprudila, že šel bůhví kam pro klíče (pěšky), hrablo přinesl a sníh zametl. My jsme s dětma vylezli asi v jednu ven, byli jsme tam 3/4 hodiny, postavili na zahradě sněhuláka a úplně mokrý se vrátili zpátky. Teď koukám, že už sněhulákovi spadla mrkev a čepice, no jo no, je to mokrý. Doufám, že to moc nevydrží, silnice před barákem nám namrzne a já se budu bát autem.  

Celé odpoledne si hezky hrajou s tím playmobilem, postavili koťátkům domeček ze stavebnice blok. Už prolejzám net, půjdu do dalších. Jíra k mývalům pravděpodobně dostane noru s liškama a jezevcema (musím kouknout, jestli to v Pompu mají), Hanička pejsky, králíky a asi přikoupím ještě kurník a krmení ptáčků nebo kozí pastvu. Ona bude mít princezny a domácí zvířátka, Jíra lesní zvířátka. Určitě se nám to časem rozrozste. Budou další svátky, narozeniny … Teď si dali svačinku a koukají na Harry Pottera. Manžel si šel lehnout, já jsem skoro dvě hodiny louskala ty šíleně tvrdý ořechy, mám úplně oddělaný dlaně. Mám už toho skoro půl kila, ještě jich mísa zbývá. Mamka říkala, že mi taky nějaké dá, tak na cukroví snad bude dost. Do jednoho druhu je toho potřeba hodně (ty velké kostky na obrázku), v ořechách se obalují. Mimochodem žádná reakce na moje cukroví??? :o)
Na večeři jsem upekla šunkofleky, tak nic nemusím dělat. Jen bych asi měla vyluxovat, je tu naděláno z oslavy a taky ty moje ořechy, louskala jsem je na gauči. Paní na úklid budeme muset ze čtvrtka přeobjednat, protože manžel jde ve čtvrtek na vyndání bolavé osmičky a má být už v 8 v Praze a neměl by ji kdo vpustit a zaplatit.
Hanička chce na počítač, tak budu muset končit.
Papa Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 23.11.08 20:00

Omlouvám se za opomenutí!!! Cukroví je samozřejmě moc pěkné. Ty úlky děláš jak?  Zítra vyjde ona dnes s dalšími recepty, tak si musím taky koupit. Jste s Haničkou a Jírou šikulky!!!  

Já mám za víkend umytá okna a vyprané a vyžehlené záclony. Tak aspoň něco. Teď tu sedím s napatlanou barvou na vlasech.  A ještě si to potom musím nějak pěkně vyfoukat.  

Taťka nám totálně lehl - má přes 39, což je čírá hrůza. Tak jde zítra k doktorovi a určitě bude celý týden doma. Nedá se nic dělat. Bohužel to bude markantně poznat na výplatě - což se pochopitelně vůbec nehodí!!! Ale zdraví je přednější.  

Tím pádem padá i moje posilovna, protože povalím z práce rovnou domů, aby mohl odpočívat. Stejně přijdu až pozdě.  

Maťa jde zítra po šesti týdnech do školky, tak se strašně těší!!!  

Venku jsme byli taky, stavovali se tady naši z vycházky, tak jsme si dali čaj a potom jsme je šli s klukama a se psem doprovodit. Sněhu u nás je skoro nic. Bohužel, I tak sbírali každou vločku z parapetů a udělali si dvě kouličky.  

Tak je jdu zahnat  do postele a koukat na Pojišťovnu. Udělám si u toho jeden WC obrázek. Sněhuláka se stromečkem.  

Hezký týden všem.
Dana
Jo Jiři, ale dívala jsem se na ten Váš adventní kalendář pro Jíru a tam je všechno to, co je v těch jezevcích a liškách. Budete to mít dvakrát. Není lepší tedy koupit nějaký ten super set - tu zahrádku se studnou? Nebo to je moc peněz? Tak třeba bernardýna se štěňatama. Jé vy máte ještě takový výběr!!!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 23.11.08 20:02

Harryho jsme si pustili včera večer v televizi na DVD. Takže ani nevím kdo vypadl ze Star Dance.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 24.11.08 08:13

Jé Dančo, ty žehlíš záclony??? Já je většinou vyperu v pračce a pověsím hned zpět. Už jsem je dlouho neprala, ale teď to dělat nebudu. Budeme na Vánoce hodně topit v krbu, takže možná načuchnou. Asi to udělám všechno v lednu, až sundáme stromeček a budeme měnit ten nábytek.
Manžel je taky chcíplej, teplotu sice nemá (asi) ale šíleně kašle. Dneska mě v noci asi 4× vzbudil tím kašlem. Kašle taky Hanička, ale do školky jde - uvidíme, jestli vydrží. Mě začíná škrábat v krku.  

S těma liškama máš pravdu. Akorát v tom kalendáři není ta nora, o jednoho jezevce míň, taky tam nejsou ježci a myšička. Ale máš pravdu, kupovat to nebudu. Mám pro něj ty mývaly, který už tam taky jsou, takže přikoupím asi krmení ptáčků. Ať to má tematicky stejný. Bernardýny mám pro Haničku, tý to bude s koťátkama, králíkama a kurníkem taky ladit dohromady. Ty velký sety se mi kupovat nechce. To bych pak musela koupit i Haničce, aby měli cenově tak nastejno. Takhle to bude tak akorát. Já už se na ten kalendář tak těším !!! Kdyby tušili, co je čeká :o)) Taky mě napadl posed s krmelcem, ale jeleni a krmítko už taky jsou v tom kalendáři. Asi to skončí tím co jsem napsala, na jaře k velikonocům pořídím ty maličký zajíčky (už vím, budou hledat na Velký pátek poklad, konečně vím co do něj :o)) a k svátku nějakýho dražšího dinosaura. Dál se pak uvidí.
Dík za radu
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 24.11.08 08:24

Ahojky ještě jednou,
přes noc připadly asi dva cenťáky sněhu na to zmrzlý ze včerejška. U nás v obci samozřejmě neposypaný a neshrnutý nic, pouze jeden velký prudký kopec posolen. Naši ulici jsem jela na jedničku. Až na Zbraslav po silnici, kde normálně jezdím 90, se jelo asi 40 km/h. Takže místo před čtvrt na osm jsem dojela do práce po půl. Ale dojela. Je to úmorný, ale pořád je to o půl hodiny rychlejší než MHD. A v teple a pohodlí. Pondělky normálně bývají horší než jiný dny, tak snad zítra to bude lepší.  

Dančo, zapomněla jsem ti napsat k těm úlkům. Původně to byl klasický recept - nastrouhané piškoty, ořechy, kakao, rum, máslo, plnit vaječným krémem s rumem, dolů plácnout piškotu. Jenže já jsem ten recept tak předělala, že z něj zbyly jen ty piškoty. Když byly děti úplně malé, vynechala jsem rum a nahradila ho višňovou šťávou. Neměla jsem kakao, tak jsem ho vynechala. Do krému místo rumu jsem dala marmeládu. A Jíra to pojmenoval kuželky :o)) Takže když se nakousnou, jsou růžové s červeným krémem. Ještě jsem nahradila piškoty, protože vždycky tvrdly, kolečkama s rozinkama. To jsem dělávala jako cukroví samostatné, myslím že je to tam někde taky vidět, jsou to světlá kolečka, taky mi totiž jednou došly při vyrábění piškoty :o)) Jestli tě zajímá technika, je potřeba taková ta formička, stačí jedna. Z těsta udělám kuličku, obalím v moučkovém cukru, aby to šlo vyklopit. Ukazováčkem to zadloubnu dovnitř, tím se mi vytvoří důlek, do kterého koncem lžičky plácnu trochu krému. Přilepím na to kolečko a většinou se mi to za to podaří vytáhnout. Postavím a je to. Pak to ještě máčím v čokoládě. Až je budu dělat, můžu nafotit v akci :o) jinak chutnají  mnohem líp než ty s kakaem, já obecně kakao moc ráda nemám. No prostě je mám jiný než všichni ostatní :o))   

Koukala jsem na ty panáčky, ještě nemáme hříbátka, kozičky, kravičky, prasátka … Takže prostor pro několiv příštích let. A to až začneme s pirátama nebo rytířema … Raději postupně po malých dávkách než jednu velkou :,-(u najednou, tak já to mám se vším :o))  

Hezký den
Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 24.11.08 08:58

Dobré ránko,
hlásím, že za měsíc příjde Ježíšek!!!
Tatínek má zánět dutin a zánět horních cest dýchacích. Vyfasoval Clacid a a bude doma marod.
Zatím končím
 D.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 24.11.08 12:09

Ahoj vespolek,
tak jsem si odskočila ven a nepořídila nic. Chtěla jsem v Tescu koupit Jírovi sněhule, ale netroufla jsem si to bez vyzkoušení, navíc by potřeboval velikost 31 nebo 32 a ve všech modelech měli max 30 a pak až 33. Tatínek jede zítra s Jírou na logopedii, tak se můžou stavit v Tescu tam, spolu určitě vyberou.
Absolvovala jsem druhé kolo v parfumerii, Salvadora a Davidoff jsem si stříkla na ruku a musím říct, že teď jednoznačně vede ten Salvador. Tak mám dilema vyřešené :o) Ještě musím počkat, jestli dostaneme nějaké poukázky nebo si to budu muset zaplatit sama.
Taky jsem šla do Pompa najisto pro ten kurník a zase ho neměli :o( Budu ještě vyčkávat. Okukovala jsem ten posed, ale ty zvířata z něj stejně bude mít Jíra v kalendáři. Možná nakonec vezmu ty prasátka. Prostě uvidím.
Víc mě momentálně nenapadá.
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 24.11.08 12:13

Teda už si nás otevřelo 324 čtenářů. To by mě zajímalo kdo všechno si nás čte!!! Já v podstatě co otevření, to komentář.  

V práci se mně nic nechce, ale musím. Dneska jsem klasicky od 03.00 vzhůru a spát jsem šla o půlnoci. Manžel mně koupil časopis Historie, tak jsem četla a četla. Za chvilku jdu na oběd a potom zajedu do té dětské nemocnice objednat kluky na tu nosní mandli :o(  

Jiři ještě dotaz k tomu punči, kolik dáváš té skořice a těch hřebíčků na to popsané množství? Nebo nezkoušela jsi někdy koupit koření do punče? Mám na to strašnou chuť. Určitě to o víkendu udělám.  

tak zase brzy nakouknu
D.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 24.11.08 13:13

Já možná na dvě otevření jeden komentář. Kde je těch 300 ???
No co, no.  

Do punče dávám skořice jednu tyčinku, čili tak 5 cm? Hřebíčků pár, třeba 5. Teď jsem měla jen takovou drť ze dna skleničky, nevadilo to. Koření do punče jsem nezkoušela, do svařáku nebo grogu používáme koření od Kotányi „svařené víno“, ale do punče dávám opravdové koření.  

Pořád si musím očuchávat ruku s tím Salvadorem :o)) Stříkla jsem si to na ruku s hodinkama, takže mi trošku kazí dojem smrad z kůže z řemínku, ale i tak to hezky voní. Taková vzrušující vůně, že k ní pořád musím čuchat. Určitě si to koupím, tak díky za tip.
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 24.11.08 13:16

Dančo, teď na tebe myslím. Objevila jsem jednu strašně krásnou věc.
Betlém na okno. Zkus se podívat sem:
 http://www.pojdte-dal.cz/viewtopic.php?…

když sjedeš až dolů, je tam obrázek, těsně nad obrázkem je „ke stažení“ - jsou tam rozkreslené jednotlivé postavičky. Teď jsem si to všechno vytiskla, začnu to malovat WC barvičkama a každý den si nalepíme jeden obrázek a na Vánoce budeme mít celý Betlém. Budu to lepit ne na okno, ale na knihovnu. To budou děti nadšené.
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 24.11.08 14:48

Mám chvilku času, tak hodím ještě jednou to cukroví s popisem:
první zleva - ořechové houbičky. Chuťově nejlepší ze všeho cukroví. Těsto s obsahem velkého množství ořechů se vyválí, vykrájí houbičky. Po dvou se slepujou ořechovou náplní a pak se hlavička máčí v čokoládě.
druhé zleva - mandlové hvězdičky. To byl průměr, nic extra, ale jediné cukroví z mandlí.
třetí zleva - višňové kuželky. Dnes jsem již popisovala. čtvrté zleva - kokosky. Jsou úplně bez mouky, jen kokos, vejce, cukr, koření a sušené meruňky. Uhňátají se kuličky, upečou se a to je celý.
uprostřed ty velké kostky - to jsou prostě kostky. Oblíbené cukroví z manželovy rodiny (od babičky co u nás bydlela). Upeče se normální na plech, nakrájí na kostičky a ty se obalují v čokoládové polevě s hodně rumu, pak v cukru a ořechách. Je to hrozně pracný, ale hrozně dobrý. Tento jediný druh nepčeu s dětma, ale nutím manžela, aby pomáhal. Však je skoro všechny sežere on :o)
Vpravo od kostek bílé vykrajovánky - klasika, někdo je dělá jako podvodnice, tohle je „vínové cukroví“ - v těstu je jen mouka, tuk a pár lžic vína. Vykrájí se a obaluje v cukru. Velmi jednoduché a oblíbené.
Vanilkové rohlíčky nebudu dál popisovat, všichni vědí.
Teď to vezmu zprava - višňě v čokoládě. Višně se vypeckujou, naloží do rumu. pak se zabalí do hmoty z čokolády, ořechů a ??? nevím. Obalené se namáčí v čokoládě a sypou kokosem. Ty miluju já.
Vedle višní nahoře - rozinkové koláčky, už jsem popisovala, že je používám jako podložky pod kuželky a co zbyde, sní se volně. Těsto obyčejné - tuk, mouka, nějaký cukr a rozinky naložené do rumu. Úplně nahoře ty bílé placky jsou sněhové pusinky (jen bílek a cukr) - jsem ráda, že se mi daří aspoň takhle, ještě bych ráda aby měly tvar jako pusinky, ale vždycky se roztečou. Chuťově ovšem správné sněhové pečivo a miluje je Hanička.
Pod nima linecké - netřeba popisovat.
Ještě tam jsou tři „ořechy“, ty byly z mrkvového těsta, peču je jen když mi zbyde náplň z houbiček a tou je slepuju. Je to odlehčené těsto s mrkví, na rozdíl od klasických ořechů se dobře vyklepává.
A ještě jednou tu fotku, ať je to tu pohromadě: 

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 24.11.08 15:03

Ten betlémek je moc hezký. Mně to ale nejde stáhnout. Myslíš, že bys mi to  - pokud ti to půjde - mohla poslat e-mailem? Asi bych nedělala úplně všechno, ale to hlavní, jesličky, ježíška, zvířátka určitě. Je to dobrý nápad.   Že se ti líbí voňka, jsem moc ráda!!!  

Ještě k plejákům - teď přesně nevím kde, myslím v moderním domově, nebo tak někde - jsou morčata - když se Haničce tak líbily ty myšičky.  

Cukroví i s popisem jsem si vytiskla a prostuduju doma. Tady v práci mám počítač natočený tak, že každý, kdo vejde do dveří to hned uvidí, co mám na PC. Tak nechci provokovat.  

Jinak jsem se vrátila z dětské nemocnice a kluci jdou 18.2. na tu mandli. Bohužel je to jednodenní chirurgie a nemohou tam být rodiče. Prostě ráno je tam dám a večer po 18 si je vyzvednem. Uf. Už teď jsem nervez!!  

Už sem zase kdosi jde.
D.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 24.11.08 15:31

zkusím ti to poslat mailem, mám to stažený a uložený.
 J.

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 24.11.08 23:46

Čau holky!

 

Předně - všechno nejlepší, hodně zdravíčka, štěstí a lásky k Haniččiným narozeninám! Oslavu si parádně užila a dárečků bylo habaděj, tak to musela být Hanička mooooc spokojená. A Popelčiny oříšky byly opravdu maximálně originální dárek! Ve všech šatičkách to Haničce mooooc slušelo.

V rychlosti zdravím. Od čtvrtku mám Lukyho doma, protože ho bolela hlava, měl horečky a teď už se mu šíleně spustila rýma a pokašlává, tak ho aspoň ta hlava už nebolí. Ale kdybyste slyšely, jak šííííleně chrápe! V ložniči je to jak někde u dřevorubců. Včera se totiž spustila rýma i Tomovi, tak zařezávají oba.  

Dani - závidím umytá okna a vyprané záclony. Určitě musíš mít pocit dobře vykonané práce a takové té čistoty! Taky mě to čeká, ale zatím odolávám volání oken: umyj nás, umyj nás! :-)
A kluci jdou na tu mandli současně? Tak to bude fajn, že budou spolu v nemocnici a pak jim vaše absence snad ani tak vadit nebude.  

Jiři - jsi šikovná cukrářka! Já si plánuju, že se letos překonám a taky něco napeču (loni a předloni jsem to odflákla), ale jak to dopadne fakt netuším. Zato recept na punč prubnu 100%! A k těm parfémům - který Davidoff sis šplíchala? Já zkoušela ten Cool Water Women, Game i Wafe a ten  Cool Water Women mi voní naprosto úžasně. Ten Salvadore jsem taky zkoušela, ale zdá se mi spíš na léto - takový svěží. A taky jsem je hodně hledala na netu a zjistila jsem, že je strašný rozdíl v cenách parfémů a dají se koupit za dobrou cenu. Např. ten Davidoff Cool Water Women EdP 50 ml v ceně od 570 do 1000 kč a víc. Což je pořádnej rozdíl!  

Jinak musím napsat, že jsem kapku vystresovaná z blížícího Štědrého dne a z množství nedokoupených dárků! :-((( Teď když jsou oba kluci doma, tak ani nemám šanci nějak nakupovat. Před Tomem bych to možná nějak uhlídala a zatajila, že něco kupuju pod stromeček, ale Lukymu nic neunikne.  

Tak končím a jdu spát.
Dobrou
Monča    

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 25.11.08 07:36

Ahoj Moni,
moc děkujeme za gratulaci.
S oknama se domluv, že je umyješ na jaře, a budete mít pokoj :o)) Čtu že smrkáte a chrápete … my už zase taky. Počítám ještě tak dva tři dny a stejně lehnou. No uvidíme, abych nemalovala čerta předem. Šíleně kašle manžel, ale on vydává takový strašný zvuky, než normální zvuk kašle tak je to takový „chuchvachou“, někdy se musím až smát :o) Samozřejmě mě zase asi 3× v noci vzbudil a nemohla jsem pak usnout :o((
Stříkala jsem si Davidoff Cool Water Women, teď přemýšlím, jestli jsem se nespletla (ale byla jsem ve stejné parfumerce) nebo to neměli nějak vyčpělý, prvně se mi taky líbil, ale teď je v tom něco divnýho. Ten Salvador je opravdu svěží, proto se mi líbí. Klidně léto i v zimě :o)) Stejně jsem se musela rozhodnout pro jeden, tak mám dilema vyřešené.
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 25.11.08 07:45

Ahoj všem,
Dančo, přišly ti  ode mne dva maily s obrázky? Posílala jsem jeden ze seznamu a jeden z firemního mailu. Nějak to tu dlouho chrochtalo a pak už jsem musela odejít a vypnout počítač, ale obojí se tváří odeslaný.  

Včera odpoledne mi volala učitelka ze školky, že Hanička má na rukách nějakou vyrážku a bolí ji to, tak jestli s ní neskočíme k doktorce (je u nás v pondělí odpoledne a pak až ve čtvrtek). Tak jsem volala manželovi, ten děsně nadšenej tedy šel. Pak mi volal, že je učitelka úplně blbá, protože to je prý reakce na zimu. Tak ji dal zpátky do školky a já jsem za ní přijela na zpívání. Zase kašle, jsem zvědavá, jak dlouho ještě vydrží. Teď mi ji manžel dával k telefonu a teda nic moc. Dá ji sirup, tak snad se to uklidní, aby mohla být ve školce, teplotu nemá.  

Ukazovala jsem jim ten Betlémek a hned jsme namalovali čtyři postavičky - Josefa, Marii a dva krále. Namalovali jsme taky ten chlívek, ale koukala jsem, že je to moc mrňavý, budu to muset zvětšit a udělat znovu. Jinak byl Jíra na zabití, pořád provokoval, najednou třeba chytl Háňu za ruku a někam ji táhnul, ona začala ječet … několikrát dostal na zadek, pak se tvářil uraženě, ale za chvíli to udělal zase. Nevím, co blázní, ječela jsem jak pominutá. Přitom hezky spolupracovali, já jsem malovala, podávali mi barvičky a ještě jsme si je říkali anglicky. Někdy je jak zdivočelej a nevím co s tím.  

Jiřina

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 25.11.08 10:09

Ahoj,
taky přeju dodatečně Haničce vše nej k narozeninám, hlavně spoustu zdravíčka a štěstíčka!!!!  

Jiřinko, naprosto bravurně jsi zvládla oslavy, klobouk dolů! :-) Já mám z toho trochu vítr, protože Adámek byl teď prvně pozván na oslavu svátku holčičky ze školky (je to jeho láska, jak sám říká: „manželka“), byl tam sám, protože ani já ani Zdeněk jsme ten den nemohli jít s ním (ačkoliv jsme byli zvaní), nejdřív jsem ho nechtěla pustit samotného, ale pak mě jeho maminka uprosila (byla u nás v létě, tak se trochu známe), tak jsme ho pustili. Samozřejmě teď to musíme oplatit, jenže svátek má na Štědrý den, takže žádná oslava nehrozí, ale narozeniny má na konci ledna… Nevím jak zvládnu a hlavně Zdeněk ustát kravál dětí a lítání… Když byl Adámek na té oslavě, několikrát jsem tam volala, jak to vypadá, zda nezlobí atd. a sotva jsem Danu (tu maminku) do telefonu slyšela, jaký tam byl řev -  a to tam byly „jen“ čtyři děti …  

Cukroví obdivuji, tento týden se taky hodlám do něčeho pustit (asi vanilkový rohlíčky), protože Adámek má 12.12. besídku a rodiče mají přinést cukroví. Jelikož jsem ale pořád na nějakým školení, tak nestíhám doma téměř nic. Tento týden mám školení „jen“ ve středu, příští týden 4.a 5., další týden 8. a 11., další týden 16. a 17., tak toho moc v týdnu nestihnu a víkend vždycky uteče jak voda. Ještě že mám velkou většinu vánočního úklidu za sebou! V pátek a v sobotu už chci vyzdobit okna, když je v neděli advent, ale do pokojíčku ještě musím ušít záclony na 2 okna, upřímně řečeno taky nevím kdy. A o víkendu by měla přijet Zdenkova sestřenice s rodinou, ke kterým jezdíme do hotelu na hory, a měli by zůstat do neděle, či-li musím nablýskat celý byt......nevíte někdo, jak udělat, aby den měl aspoň 30 hodin?! Štěpánek teď v noci pěkně zlobí, chce mlíko cca po 3 hodinách, leze mu další zub (1 vpravo nahoře), prostě „super“. Je horší než když byl miminko :-( Jinak je přes den pusinka, udělá tak 4 kroky s jistotou, rekord má 12 kroků (přejití půlky kuchyně), začíná být učenlivý - umí už dávat kroužky na bodák a teď trénujeme kostičky na sebe :-) Včera jsme mu koupili první boty, krásný tmavě červený (má zimní bundu modro-červeno-zelenou) s kožíškem a jelikož je to dlouhán po tatínkovi, tak rovnou velikost 21. Je to už děsně velká bota, pořád na ni koukám a říkám si, kde je to „moje miminko“ …
Zatím pa,
P.    

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 25.11.08 10:30

Ahoj holky,
to je komentářů, to mám radost. Snad na všechno nezapomenu.
Jiři, e-mail přišel jen jeden - z firemního e-mailu. Seš moc hodná, nechci abys s tím měla nějaké problémy a práci navíc!
Mončo, jo kluci jdou na mandli oba. Zatím to neví kdy to bude. To jim řeknu až po novém roce. Matějovi je to celkem buřt, ale Tom docela histerčí. A já už vidím tragické konce - to se přiznám. Bohužel to nejde, abych tam byla s nima. Na jednodenní chirurgii si děti vezmou a večer vrátí. Nějaká pravidla pro pobyt s dětmi jsou jim šumák. Ale je fakt, že když tam budou spolu, tak se snad budou podporovat. A taky si myslím, že ta přítomnost vystresovaného rodiče může být opravdu na škodu. Bohužel nic jiného nevymyslím, tak to musím přijmout tak, jak to je. Ať už to máme za sebou!!!  

K tomu parfémku, máš pravdu je hodně letní. Proto jsem si ho kupovala, abych v létě byla taková svěží. Do těch horkých dnů je skutečně fajn. Tak jsem Jiři ráda, že sis ho vybrala taky. Ona je ta cena docela přijatelná. Teď ho mají v makru dokonce za 470!!! Nechápu. Jsou to darebáci. V parfumérkách za tisíc a stejně na tom mají oba zisk!!!  

K vánoční výzdobě. Chodím se dívat k Diny na Klárčin web - už mají krásnou výzdobu za oknem, větvičky chvojek s větvičkama šípků. Má můj velký obdiv, jak to všechno vůbec zvládá a ještě si udělá krásný domov!!! Tak se musím polepšit a udělat to také.  

Peťi, se Štěpánkem to je moc hezké. Úplně to vidím, ten soustředěný pohled na trasu, krok, dva, tři.....bác na zadek. Ale ono to bude brzo minulostí a bude lítat s bráchou po baráku!!!
Dneska jsem Matěje odvedla do školky a na dveřích cedulka, že jsou tam neštovice. Tak už vidím naše vánoce. Beru to odevzdaně. Přijdou přijdou. Snad se nezblázním.  

Jiři ať kašel překonáte!!! Je to otrava, ať už je květen :o)  

pa všem D.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 25.11.08 10:44

Dančo, poslala jsem ti znovu z firemního mailu tu první várku betlému. Seznam si s 10 přílohama neporadil. Teď bys to měla mít všechno. Napiš, jestli to přišlo.  

Já jsem ten parfém viděla v Marionnaudu za 900.  

Napiš prosím odkaz na Klárčin web, ať se taky pokochám. Jestli můžeš i s popisem, kde tam ta výzdoba je. My budeme vyzdobovat o víkendu.
Papa Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 26.11.08 08:29

Ahoj holky,
tak jsem včera byla s mamkou ve městě a byly jsme docela úspěšné. Mamka si vybrala pěknou koženou peněženku a naušnice. Tak koupím ještě nějakou maličkost. Já jsem nám do domácnosti koupila nové korkové prostírky. Máme na stole takové, co je nahoře obrázek. Bylo tam nějaké jablečné zátiší, ale už je dost jeté a já jsem nikde to velké nemohla sehnat. Až včera v jednom obchodě. Je tam obrázek, taková stará kavárna s markýzou, venku stolečky a židličky. Takový „starý žánrový obrázek“ moc hezké. Tak mám radost. Dáme si je až před vánocemi.  

Ráno Matěj začal brečet, že ho strašněééé bolííí v krčkůůů. Tak jsem mu dala napít a bylo to OK. Doufám tedy, že to je tím, jak spí s plným nosem a dýchá pusinkou. Že měl jen vyschnuto v krku. Protože po dvou dnech ve školce, to by mě asi škráblo!!!  

Dnes v práci plno úkolů. Před vánocemi je toho vždycky strašně moc.
Jo ještě jsem si koupila svíčky na adventní věnec a na stánku nové rukavice. Stavili jsme se do Mc Donaldu na taštičku. Prostě hezký podvečer. Domů jsem dojela akorát na VKVéčka. A dnes jsem opět od 03.00 vzhůru. Už jsem jako Napoleon - tomu taky stačily k spánku čtyři hodiny.  

tak papa D.
PS: u nás začíná posněhávat.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 26.11.08 08:53

Ahojky,
včera jsem byla nějaká votrávená z práce. Měli jsme poradu našeho oddělení, nesměle jsem se zeptala, jak mezi svátky, že si plánuju vzít všechny dny dovolenou. Asi jsem se neměla ptát tam a jít rovnou za šéfem, všichni na mě koukali jak na vraha, že oni teda budou mít práce nad hlavu, takže do práce půjdou. Jenže práce účetních je jiná než práce moje, mně to začíná, až když měsíc definitivně skončí. Že půjdu 2.1. s tím počítám, možná budu muset i jeden den následujícího víkendu, ať se s tou roční závěrkou stihneme vypořádat. Ještě ta moje těhotná kolegyně se tvářila, že bude práce spoustu a že mi bude něco předávat zrovna v té době. Vylítla jsem na šéfa, ať mi teda řekne, jestli jo nebo ne, no a on že nevíííí co bude a jestli to jen bude trochu možný, dovolenou si můžu vzít. Od 1.1. je spousta změn a nic není připravený, ale bude-li to jako loni, centrála před Vánocema zavře a stejně tam nikdo nebude. Prostě tu dovolenou si vezmu a hotovo. Ještě tu máme každý nárok na 2 stonací dny za rok a já je mám nevyčerpané, tak si je vezmu ať se děje co se děje. Jenže stejně mě to vykolejilo, že se musím doprošovat. Pak jsme byli na společném obědě v Pravěku, účtárna teda nešla, jen já se šéfem a tou těhotnou kolegyní. Byla nějak protivná, tak nic moc :o( Ale jídlo skvělý.  

V půl páté jsem přihasila domů a čekali mě tam dva osmnáctikilový krocani. Mamka je vždycky před Vánocema kupuje ve velkém, naporcuju to do mrazáku a mám maso na půl roku. Tak jsem se do toho pustila s kudlou, sekáčkem a zásobou pytlíků a v šest to bylo všechno nabalíčkované v mrazáku a uklizená kuchyň. Byla jsem docela vyřízená, ale ještě jsem šla cvičit. Večer Hanička kašlala, noc s tatínkem prokašlali jak blázen oba. Nicméně ráno prý děti nekašlou, tak dostali sirup a šli do školky. Tatínkovi se přidala teplota, tak půjde dnes odpoledne k doktorce a zítřejšího zubaře musí přeobjednat. Já jsem v noci taky pořádně nespala, asi hodinu jsem byla vzhůru. Taky to na mě leze, ale vzala jsem si paralen a je to lepší. Večer musím udělat těsto na perníky, chci péct v pátek odpoledne, až přijede Lukáš (píše mi přes týden mail, když je na intru a včera kromě obligátního „mám se dobře a vše v pořádku“ připsal, že už se těší na pečení cukroví). V sobotu by mi měla přijet kámoška, nejradši bych to zrušila, ale asi ji nechám přijet, ať už to máme odbyto - plánujeme to od září a pořád jsem to posunovala kvůli nemocem, tak ať už pak máme klid. Zítra jdu s kamarádkama na večeři, takže přijedu až večer, proto to těsto musím udělat už dneska.  

Uf, jsem se vypsala, ještě jsem Dančo chtěla na něco reagovat, ale teď už si to nepamatuju.
papa Jiřina        

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 26.11.08 08:55

jo už vím, ty prostírky. Já nemůžu na nic hezkého narazit. Naši kdysi měli korkový takový lakovaný, byly hezký a vydržely dlouho. My jsme je chtěli taky, ale sehnali jsme jen nelakovaný, který se hrozně brzo polámaly. Jsou takový humpolácký. Od té doby jsem nic hezkého neviděla. Vánoční máme hadrové nové od loňska, tak aspoň na Vánoce budeme mít hezký.  

S tím nočním nespaním je to hrozný. Poslední tři dny jsem taky každou noc tak hodinu vzhůru. Naštěstí pak ještě usnu, ale až tak třeba ve 4. Jsme už snad starý nebo co???
 J.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 26.11.08 09:15

Ještě jsem chtěla napsat, jaký se mi včera stal trapas. Volala mi paní ze statistického úřadu, že se se mnou chce rozloučit a říct mi jméno člověka, který ji nahradí. Tvářila se jako stará známá, ačkoliv jsem s ní komunikovala jen jednou ročně, telefonovala jsem jí asi 2×. Má takový mlaďoučký hlas. Tak se ptám - a kam jdete, na mateřskou? A ona ne, posílají mě do důchodu :o) To jsem pěkně přestřelila, no tak jsem to zamluvila, že má mladý hlas … Ještě mi děkovala za spolupráci, tak to bylo  milé, mně nepřišlo, že bych nějak extra spolupracovala, takových firem musí mít …
 J.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 26.11.08 13:50

Ahoj, zase nikde nikdo?
Vydala jsem se přes oběd si koupit nový podprsenky, kupovala jsem si dvě nový loni před Vánocema a jedna už je doslova rozedraná, zlomila se mi kostice a je na vyhození. Tak jsem si našla její číslo, že si koupím tutéž (loni jsem to tak udělala, řekla jsem kód a dali mi ji bez zkoušení). Haha. Nemají :o((((( V mojí velikosti měli pouhý jeden typ, tak jsem ji zkusila a šlo to. Měli bílou a smetanovou. Pán mi říkal, když vezmu obě, dá mi stovku slevu, tak jsem vzala obě, celkem vyšly obě dohromady na necelých 700. No prostě na mě něco sehnat, to je umění :o( Nebo měli by, ale za 700. Mám vyzkoušeno, že i podprda za 800 při pravidelném nošení nevydrží víc než rok, takže jsem chtěla do 500. Kvalitativní rozdíl v tom rozhodně není a ty různý krajky a ozdoby jsou mi akorát na obtíž. Pán mi i říkal, že když mám zlomenou kostici, že to mám přinést a vyreklamujeme, ale říkala jsem mu, že už je v takovým stavu, že je mi stydno ji někde ukazovat. Prostě víc než rok mi nevydrží, mám bílé dvě a točím je pořád dokola. Pravda, loni jsem si kupovala i černou a ta je na tom líp, ale přece jen ji nenosím tolik jako bílý. V prodejně Triumphu jsem nevybrala nic a ani nikde jinde, tak mi tyhle budou muset nějakou dobou stačit. Doufám, že mě nebudou škrábat nebo škrtit, to se při zkoušení nepozná, já jsem háklivá na všechno. Ještě jsem v HM přikoupila Lukášovi dvoje trenky, tak už mi nezbývá skoro nic.
V Pompu od Playmobilu nic nepřibylo, ale paní říkala, že tam chodí obchodní zástupce a pravidelně doplňuje, tak snad v pátek kurník bude.  

Děti jsou do půl pátý na angličtině, tak je budu vyzvedávat.  

Ještě k tý těhotný kolegyni, vypadá to, že se se šéfem budeme muset naučit kompletně její práci, teda každý část. Než nám totiž schválí centrála nového člověka, než se vybere a než nastoupí, to může být bůhví kdy. A my se tu pak zblázníme a nebudeme to umět, centrálu nějaký personální problémy nezajímají. Navíc i pro riziko kdyby nový sice nastoupil, naučil se to, a ve zkušebce odešel. Takhle prý šéf na mojí pozici, než jsem přišla, za rok vystřídal 3 lidi, on to od toho prvního převzal, naučil to druhého, ten skončil ve zkušebce, naučil to druhou, tu vyhodil, protože zjistil že je to alkoholička, pak to dělal dva měsíce sám a pak to naučil mě. No tak teď nás to martýrium čeká společně. Nic moc :o(( Po novém roce to bude šílený, spousta novot a k tomu její odchod (prý by měla nastupovat na MD na konci února). Jo a dozvěděla jsem se, že k těm novotám by mělo být 17-18.12. školení v Itálii, tak ještě týden před Vánocema budu muset na služebku. Ach jo.
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 26.11.08 14:24

Teda fakt nekázeň, nikde nikdo, jen my tu pořád strašíme :o)  

S těma podprdama si pamatuju, to jsme vloni vedly odborné debaty o velikosti mezery mezi košíčky. Naprosto souhlasím, že nevydrží o nic víc ta drahá. Já jsem zase sáhla vedle, koupila jsem si v HaM krásnou za 350, ale pravý mám větší a leze mně z toho košíčku ven. Jenomže to při  zkoušení v kabince nepoznám. To se musí za běžného provozu a při natřásání prostě…  kousek popovyleze. Tak ho můžu jen pod takovou vestu. Jinak to je blbé, pochopitelně. Jinak je krásná a mně z HaM perfektně sedí.  

My máme taky v práci od nového roku plno novot. Všechno se převádí na síť, tak chodíme po různých školeních. No taky jsem zvědavá.  

Zprávy z domova, Matěj se ve školce pozvracel. Prý mu nic není. Tak nevím, protože on normálně nezvrací. Uvidíme, uvidíme.  

Dnes jde tatínek na hraní - už je mu lépe. Příští sobotu mají Mikulášskou-to je vždycky velká akce v hospodě. Sejde se tam plno lidí, tančí se. Tak zase budu slaměná vdova :o(  

papa D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 26.11.08 14:24

Jo včera jsem objednávala z netu ty jezevce s liškama a pirátskýho kapitána. TAky to tu nikde nemají. Snad to zvládne pan Bouček poslat. Bohužel budeme muset zaplatit poštovné, ale nedá se nic dělat.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 26.11.08 15:17

ano ano, moc dobře si tu debatu pamatuju. Však taky jsem si při tom na tebe vzpomněla (hergot při čem všem já na tebe Dančo vzpomenu :o))) Ty moje to splňují a ještě ten střed nesmí být moc vysoký. Právě v tom druhém krámě měly ten střed snad 10 centimetrů, tak jsem si ani žádnou nešla zkoušet. Prodavačka na to: „no v týhle velikosti to musí být bytelný“. A mám to. Taky jsem si zkoušela jednu v HM, střed měla nízký, ale zase ta velikost mezi byla až moc velká. Chtěla jsem jí vzít, ale až u pokladny jsem si všimla, že nestojí 250, ale 390, tak jsem ji tam nechala.  

Hehe, povedlo se mi prima spojení - měla jsem na papírku napsané, co mi ještě zbývá koupit. Měla jsem tam dole napsané pro sebe parfémy a podprsenky. Vedle toho jsem si připsala k playmobilu „podívat na kozičky“, tj. na krabičku „kozí pastva“.
No a už chápeš … z těch dvou sloupečků mi dole vyšlo „podprsenky na kozičky“.  

Zprávy z domova: manžel byl u doktorky a má na týden ATB. Hlásil, že zrušil práci na celý tento i příští týden. Bude trošku klid. No a mně přišel mail od ředitele, že mi za perfektní přípravu prezentací pro plán uděluje specielní bonus, hergot to tak zahřeje u srdce, až se mi orosily oči.
Papa J.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »