Maminkou s eMiminem už pár let - od Jiřiny

Rodičovství

Ahoj všem,   Trošku jsme si zavýletovali, tak nebudu psát komentář, ale hodím nový deníček, aspoň se zase posuneme trošku nahoru. Doufám, že se nebudete zlobit, že zase já :o))

Čtvrteční svátek jsme si užili u známých na chalupě. Vídáme se s nima tak jednou ročně, mají nádhernou chaloupku nedaleko Benešova a je tam takový ráj na zemi :o)) Vyrazili jsme po obědě a zůstali u nich až do večeře - ugrilovali jsme masíčko na ohni (jak už mě asi znáte, pro grilování si nenecháme ujít  jedinou příležitost :o)) Domů jsme dorazili po osmé, rychle vykoupali děti náležitě zamazené celodenním pobytem venku a během chviličky chrněli. Smrkat začala i Hanička, ale jinak jsou v pohodě, takže páteční výlet jsme potvrdili.  

V pátek ráno jsme tedy vyrazili s našimi známými, se kterými jezdíme na vodu, na Kokořínsko. Kdo to tam trošku zná, nádherné pískovcové skály, zaparkovali jsme u Pokliček a vyrazili lesem. Naplánovali jsme si trasu asi 4 km do Mšena a podobným (ale jiným) okruhem zpět. Bylo krásně, šli jsme lesem příjemným stínem. Do Mšena jsme dorazili akorát na oběd, který jsme v místní restauraci ihned uskutečnili. Měli jen pár klasických hotovek, takže nedošlo na dětí oblíbené „žížeček", ale vybrala jsem jim rajskou s knedlíkem jednu porci na půl a překvapili mě, jak každý krásně snědli dva obrovské houskové knedlíky. Jíra mě překvapil dvojnásobně, protože snědl i maso (bylo to s plněnou paprikou a objednala jsem to bez papriky, takže měl jen trošku mletého, ale nečekala jsem, že ho vůbec bude jíst, dokonce mu i chutnalo). Po obědě jsme ještě zašli na zmrzku, mně se posléze ukázalo, že kombinace čevapčiči - pivo - zmrzlina asi nebyla nejšťastnější volba, ale o tom později.  

Děti šlapaly perfektně, ještě jsme sešli z cesty asi 1 km tam a 1 zpět ke skalnímu bludišti. Dětem se tam moc líbilo, i když jsme jednu část chca nechca museli sjet po zadku jako na klouzačce :o)) Skalní útvary Žába a Pokličky vám přidám v komentáři na fotce, moc se nám líbily. Poslední kousek už začal Jíra kňourat, že ho bolí nožičky, nebylo divu, měl v nich už přes 10 kilometrů. Před posledním sestupem k autu jsme dojedli všechny zásoby z baťůžku a pak se ještě zastavili v restauraci na závěrečné rozloučení - dali jsme si pivko (pánové řidiči nealko) a dětem nějakou dobrůtku za to, jak krásně šlapali (naše skromné dětičky si vybraly Jíra lízátko a Hanička žvejky).  

Domů jsme dorazili asi v 7, měli jsme toho všichni dost. Ještě jsem postahovala fotky a rovnou je naposílala do fotosběrny, než se to natáhlo, bylo 11 a šla jsem spát.  

Ovšem dál už to moc veselé nebylo. Asi v 1 hodinu (nekoukala jsem na hodiny) mě vzbudilo šílené bolení břicha, váhala jsem, zda už jít na WC netušíc, kterou stranou to půjde. Pro jistotu jsem si vzala lavorek pro tento účel používaný - teda to bylo něco otřesného, šlo to z obou stran současně, myslela jsem, že tam chcípnu. Dančo, myslela jsem u toho na tebe, takhle nějak si představuju žlučníkový záchvat. I když ten to nebyl, podobnou situaci už jsem jednou zažila, ale za plného poledního slunce na vodě a tehdy to byl úpal (či úžeh, v těchto dvou neduhách nevidím rozdíl). Marně jsem pátrala po čem to bylo, od 6 hodin jsem nic nejedla, jen jsem si dala večer decku vína a ta to rozhodně nemohla způsobit. No úplně se mi třásly nohy a naprosto bez sil jsem dolezla do postele. Nespala jsem celou noc, bylo mi prostě pořádně blbě a spala jsem takovým tím podivným způsobem, jak je člověk každou chvilku vzhůru a jen skučí. Asi ve 4 hodiny začala blít Hanička, ovšem u ní to byly hleny následkem rýmy, já jsem nebyla schopná ani vstát, tak jí šel postel převlíkat tatínek. Ještě si to zopákli ráno asi v 6, no ukrutná noc.  

Ráno jsme měli jet na další výlet - jen dopolední, protože náš tatínek měl odpoledne nějaké hraní - a sice naši jeli na Sázavu a slíbili jsme jim, že jim převezeme auto. Představa že sedám za volant byla naprosto nemožná, i představa dělat cokoliv jiného než ležet nepřipadala v úvahu. Tatínek tedy s dětmi vstal a zavolali babičce, že se jako spojky tentokrát omlouváme. Já jsem ležela a pospávala až do půl dvanácté, kdy mi tatínek přišel říct, že už by tedy potřeboval jet a ať se zmátořím a jdu k dětem. Haničce taky nebylo nic moc, ta polehávala na křesle, ale Jíra byl příliš akční. Chtěl se k tomu postavit jako velký chlap a pečovat o mě a nosit mi čaj a tak, na což je přece jen ještě malý, manipulovat s horkým nápojem. Taťka ještě zavolal ségře, která naštěstí byla u našich, jestli by se o Jíru nepostarala, než se naši vrátí z vody. Slíbila, že dovaří oběd, nají se a přijde. My jsme byli celý den bez jídla, postačilo pár piškotek s čajem, ještě teď je mi představa jíst cokoliv dost nepříjemná.  

Roztáhla jsem gauč v obýváku, svalili jsme se s Haničkou, která se dívala na pohádky, Jíra si naštěstí maloval a byl hodný. Ségra přišla ani ne za hodinu a odvedla si ho. Celé odpoledne jsem ležela a pospávala, Hanička se docela zabavila sama, i když bez pár vztekání se to neobešlo.  

Holky, nepamatuju, kdy jsem naposledy prospala celý den. Ale fakt mi bylo tak zle, že jsem nebyla schopná vůbec vstát. Hanička mě opečovávala, šikulka šikovná, odpoledne se na chvíli přišla podívat babička a já jsem střídavě spala tím neklidným spánkem až do 7 večer. Pak jsem asi hodinku hrála s Haničkou karty a jiné hry, v 8 si sama dobrovolně odešla vyčistit zoubky a oblíct noční košilku a teď už spí. No já to dopíšu a půjdu jí následovat, v tuto chvíli už je mi sice líp, ale pořád to ještě není ono.  

Přemýšlím, co mi to způsobilo, jestli jsem si přeplácala žaludek, či na tom čevapčiči k obědu bylo něco nekalého (přijde mi divné, že by se to projevilo až za 12 hodin), nebo to prostě bylo jen z fyzické námahy - na kterou upřímně řečeno nejsem moc zvyklá - nebo jen souhra nepříznivých faktorů.  

Odpoledne jsme ještě museli odpískat jednu návštěvu, kámoška, kterou už jsem přes rok neviděla, měla přijet s dvouletou dcerkou. Škoda, snad někdy příště.  

Zítra plánujeme pobyt na zahradě, za:,–(it stromky, ugrilovat oběd atd. (já si asi ugriluju maximálně brambory :o(( doufám, že se do pondělka dám plně do pořádku.  

Dost mě mrzelo, že tak krásný ažurový den celý proležím, ale můžeme se radovat, takhle krásně má být celý květen, koncem května prý i na koupání, takže snad není všem dnům konec :o) Ale ten včerejší výlet byl nádherný a rozhodně stál za to.  

Tak krásné slunečné dny všem !  

Jiřina a Vrabčata (Hanička 4 a půl, Jíra 5 a 8 měsíců)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13109 příspěvků 11.05.08 10:57

Ahoj ještě jednou,  

tak Hanička se včera poblila hned asi hodinu po usnutí :o(( Samozřejmě rovnou do postele na deku. Hrozně kašlala, ach ty hleny. Naštěstí to bylo naposled. Mně už je teď celkem dobře, ale jsem zesláblá, jenže zase chcípnul náš tatínek, je mu blbě i od žaludku i má hroznou rýmu, dokonce uvažuje, že zítra zajde k doktorce, to už je na pováženou. Děti asi taky nepůjdou do školky. Nevíte, kdy už to skončí?  

Jíra je u babičky, před chvílí přijel se strejdou na kole bez koleček !!! Strejda mu je sundal a prý už se krásně prohání na kole, jen si chtěl vzít helmu a chrániče na kolena. Tak vida, že se to nikdy nenaučí, stačí odložit rodiče a vzít si oblíbeného strejdu a jde to hned.  

Jiřina

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13109 příspěvků 11.05.08 11:02

Ještě pár skalních fotek

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13109 příspěvků 11.05.08 11:03

Zkamenělá žába

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13109 příspěvků 11.05.08 11:03

A jedna ze tří pokliček

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 11.05.08 17:15

Ahoj Jiři,  

teda výlet nádherný, jen co je pravda, ale to potom Ti teda nezávidím. Mně to spíš připadá na nějakou virózu, ve vzduchu furt něco lítá :-( Hlavně, že jste to zvládli a už je Ti líp.
U nás nic novýho, zahradničímé o 106. Thuje nám rostou taky jak ďas,ale Zdeněk je neustále hnojí a hojně zálívá. Jan nemají vodu, je to včudu. Jo a doslova milují hořkou sůl, koupí se kdekoliv v zahradnictví či květinářství, to je pro ně to úplně nejlepší.  

Pa, PetraK

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13109 příspěvků 12.05.08 07:18

Ahoj vespolek,

včera už nám bylo líp, teda mně určitě :o)) Odpoledne jsme vyrazili na zahradu na ty túje. Manželovi sice taky nebylo nic moc, ale překonal se :o)) No zjistili jsme že vykopat díru 30 cm hlubokou, 40 širokou (jak je doporučeno od dodavatele stromků) a navíc 7 metrů dlouhou není vůbec legrace. Manžel kopal a když za ním bylo dostatek místa, já jsem to zase začala házet zpátky :o) proložila jsem to hlínou z kompostu a sázela tújičky. Nakonec on to dokopal, ale posledních 6 jsem nedosázela, došel mi kompost. Babička vrátila Jíru, který byl na ránu, kňoural, že chce na kolo, byl protivnej a dělal naschvály. Hanička svědomitě pomáhala, celou hromadu hlíny pomocí lopatičky a kyblíčku přenosila do výkopu. Dnes odpoledne ještě musíme dorazit ten zbytek. Ty stromky jsou teda maličký, ale už teď to vypadá pěkně. Jestli se večer budu připojovat z domova, hodím fotku naší zahrádky, včera jsme i posekali trávu, tak to vypadá docela hezky.

Děti nejdou do školky, Hanička kašle a chraptí, Jíra zase prokašlal půl noci, takže s nima taťka půjde k doktorce.

Petro, myslíš že tu hořkou sůl můžu přidávat hned těmhle prťoulínům, nebo mám nějakou dobu počkat až zakoření? Ještě doporučujou nahoře přihrnout mulčovací kůrou, tu ještě budeme muset koupit.

Jdu PRACOVAT ale NECHCE SE MI :o(((

Jiřina

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13109 příspěvků 12.05.08 07:25

Ještě jsem chtěla napsat, že jsme mluvili se známými, co s náma byli na tom výletě - ona prý zažila podobnou noc jako já, jen bez toho zvracení. Tak mi řekněte, co to bylo, nejedly jsme nic stejného, jen to pivo v poslední hospodě jsme měly jen my dvě … No ať to bylo co to bylo, hlavně že je to pryč.
Ráno jsem vstoupila na váhu a začínalo to 65, aspoň něco mě potěšilo - otázka je, jestli jsem to schopná aspoň udržet, za takovouhle cenu hubnout nechci.

J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8727 příspěvků 12.05.08 08:35

Ahoj holky,
tak jsem zpátky z príma víkendu. Ale o tom napíšu až večer. Taky jsem měla v plánu deníček, ale to nevadí.
Bohužel teď se nemůžu rozepisovat.
zatím ahoj Dana

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13109 příspěvků 12.05.08 09:04

Dančo, klidně nový deníček napiš, vůbec nevadí, že budeme mít dva rychle za sebou. Aspoň ty mý trávicí potíže přestanou být aktuální :o)
Nechci se trápit pocitem, že jsem ti ho „sebrala“.

Jo a holky, nechcete všechny nafotit a pochlubit se svýma zahrádkama????

Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 12.05.08 12:49

Když ono to ještě není moc ke koukání, dám jen takový jarní pozdrav: :) 

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13109 příspěvků 12.05.08 12:55

Ivčo moc hezký!!!
Tak zkus nějaký globální pohled pro celkovou představu …

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 12.05.08 23:27

Jiři, to právě nejde, záhony jsou „ve vývoji“ :), děláme obrubníky, dovážím kůru, prostě stadium výstavby :), nic ke chlubení.

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13109 příspěvků 13.05.08 07:41

Ahoj všem,

Dančo, kde jsi?

Včera jsme dorazili sázení stromečků, strávili jsme na zahradě celé odpoledne až do večera, samozřejmě i něco ugrilovali - maso připravené na sobotu, kdy mi bylo špatně. Hodilo se :o))
Tatínek byl u doktorky, má ATB. Děti nemají nic, Hanička jen pít teplé nápoje a kdyby začala vykašlávat, na:,–(it bromhexin. Jírovi udělala výtěr z nosu a znovu napsala Pamycon. Takže jsou doma, ale můžou být venku, tak žádná tragédie, akorát chtěl manžel jít pracovat a to nemůže, s těma svýma ATB by ale stejně neměl, takže i jemu to prospěje.

Dám vám sem fotku naší zahrady. Travička je čerstvě posekaná, tak vypadá krásně, ale jinak je to samá pampeliška a sedmikráska a trávy nemnoho. V levé části nahoře vidíte vzrostlý živý plot a v levé dolní části ty nové tújenky.
Jinak vpravo vzadu kompost, mezi kompostem a složeným dřívím není vidět bylinkový záhonek, čouhá jen kus libečku. A nezbytné ohniště vidět je :o)
V pravé dolní části se nevešel do záběru dětský bordýlek - mají tam pískoviště a spoustu hraček.

Co stojí za zmínku je strom v levé zadní části, nevím jestli to bude viditelné, to je tak trošku naše chlouba :o)) Poznáte někdo co to je? Prozradím později.

Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 13.05.08 07:50

Nešel by vyfotit jen ten strom??? Takhle moc není vidět - stříbrný smrk to asi není, co třeba korejská jedle??? Fakt to moc není vidět …  

Jinak mají děti pěkný výběh :), paráda.  

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13109 příspěvků 13.05.08 09:40

vyfotím z blízka a pošlu večer z domova.
Teď jsi s fotkama zase na řadě ty :o))))))
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8727 příspěvků 13.05.08 10:22

Ahoj holky,
omlouvám se, ale teď momentálně nestíhám!!! Večer jsme dojeli domů v 19.00. Vyzve­dávali mě v práci a jeli jsme ještě na nákup a koupit děckám sandálky a tenisky a pak ještě do Penny pro chrániče na brusle - teda pro bruslaře na lokty, kolena, dlaně. Večer jsem už byla hotová, tak nestíhám. Jinak Jiři zahrádka je nááádherná. To asi ani nedám tu naši chuděru k dispozici. Asi bych se styděla.
Dneska zase další fofr. Z práce jdu na sono prsů, vždycky mě jednou za dva roky objedná moje paní doktorka z gyndy, tak jdu. A v 16.30 jdeme všichni k zubaři. Tak snad to bude OK.  

Taky jsem včera prala a zaprala jsem si úplně novou bílou halenku. Tak jsem na sebe naštvaná, nestává se mi to. Prostě zbloudilá ponožka, tak zkusím dnes koupit  Vanisch. Jsem blbá. Zaprané prádlo nesnáším.  

Jiři není to smrk omorika?  

papa Dana

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13109 příspěvků 13.05.08 10:57

Dančo klíííd, nech deníček až budeš mít čas :o)) A zahrádku určitě nafoť, prosíííím :o)

Na sono prsů jsem byla na podzim, určitě to člověku dodá klidu, když ví, že je to ok.

Jo a samá voda - ani smrk, ani jedle, ale máte pravdu, že se to nedá moc poznat, nafotím večer znovu.
 Jiřina

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13109 příspěvků 13.05.08 19:58

Tak tady je ten můj tajemný strom - kdo přijde na to, co to je? 

 
DanaCe
Echt Kelišová 8727 příspěvků 13.05.08 20:28

Tak teda připojuji taky naši zahrádku. Ale upozorňuji!!! Jsou to rok staré fotky, letošní jsou částečně ve foťáku a zahrádka je stále ve výstavbě. Je to foceno za normálního provozu. Takže jinak bych všechny konve, kbelíky apod samozřejmě uklidila!!!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8727 příspěvků 13.05.08 20:43

Tak ještě další pohled. Vlevo ta přístavba je Tomíkův pokoj. To okno pod kterým je stůl a dveře na dvoreček to je z kuchyně.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8727 příspěvků 13.05.08 20:48

A ještě jedna fotka. Je to pohled od dveří do zahrady na růže. Už jsou kousek vidět na té předešlé fotce. Máme dvoreček, kousek trávníku a za těma růžema jsou čtyři terasy na kterých jsou jabloně a růže. Nahoře u plotu je rybíz. Dole v zahrádce je vidět „pítko pro ptáčky“ - vidět na té přechozí fotce. Naše oblíbené kino.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8727 příspěvků 13.05.08 20:49

vlevo dole vykukuje kousek levandule.

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13109 příspěvků 14.05.08 07:44

Dančo, dík za fotky, zahrádka je krásná, úplně na mě dýchlo kouzlo starých dvorečků. O to my jsme ochuzeni.
A ty růže jsou nááádherný, hotová slavobrána :o))

Když vidím, jak jste pilné zahradnice, asi se nad sebou budu muset zamyslet a nějaká ta rajčata taky za:,–(it :o)) Když my to máme komplikovaný, protože jsme odkázaný na dešťovou vodu a pak když neprší, není čím zalívat. Včera už to vypadalo nadějně, honily se nad námi černý mraky, ale nespadla ani kapka. Máme blízko tři řeky a ty dvě co se vlévají do Vltavy (Sázava a Berounka) ty deště většinou strhnou, buď jedna nebo druhá, takže takové ty letní slejváky se nám dost často vyhýbají. Dům je napojený na obecní vodovod, kde máme nejdražší vodu v republice - vodné a stočné dohromady dělá přes 80 Kč na kubík, fakt nekecám, onehdá jsem někde četla, jak chudáčkům Pražanům vzrostla cena na 40 nebo 60 nebo už nevím kolik, to jsem se fat musela smát.

Včera byla Hanička celý den u babičky a Jiřík doma, takže docela pohodička - s každým zvlášť je to úplně o něčem jiném. Jíra si na zahrádce natrhal bylinky, že chce udělat čajík - mátu, meduňku a šalvěj, a pak to taky hrdinně všechno vypil :o)) Jen nevím, proč si na to nevzpomenu častěji, je moc dobrý a zrovna těchto bylinek mám spoustu.

Jiřina

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13109 příspěvků 14.05.08 07:49

A proč kvůli fotce uklízet kyblíky a konve? Ty tam přece patří :o)))))))))

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.05.08 07:54

venkovní araucárie nebo cryptomerie???

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.05.08 08:00

Dano, ta růže je nádherná!!! Taky bych toužila po těchto pnoucích, ale nemám vhodné místo pro ten oblouk :(

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.05.08 08:01

Jiřino, já jsem „nemocná“  - obrátím každou korunu - přemýšlím nad každým koupeným rohlíkem, ale jak vlezu do zahradnictví, absolutně ztrácím zábrany :(, včera zase pět stovek …

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.05.08 08:09

něco z minulého léta  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.05.08 08:10

a pohled z druhé strany  

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13109 příspěvků 14.05.08 08:12

Ten hafan je úžasněj, jak se tam vyvaluje :o))
Ukaž fotky ještě z dalších stran, ať vidíme, jak to máte celkově velký. A nehotový věci vůbec neřeš :o)
 J.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.05.08 08:12

tak to se moc nepovedlo :), druhý pokus:  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.05.08 08:15

celkovou asi moc nemám… tak aspoň ještě jeden pohled: 

 
DanaCe
Echt Kelišová 8727 příspěvků 14.05.08 08:37

Dobré ráno,
Ivčo zahrádka i pesan nááádhera. Je vidět, že se tomu hodně věnuješ. Mají kluci někde nějaký hrací koutek?
Ten oblouk na tu růži je jen dočasný, manžel vyrábí dřevěný, ono se to nezdá, ale ta růže je šíleně těžká. Vloni jsme ji dost ostříhali a letos hrozně podrazila. Mám ještě jednu oranžovou, krásně vonící, ale včera jsem se na ni dívalal a myslím, že chytla spálu, takže asi půjde pryč, ať mi nenakazí ostatní.  

Ráno jsem přemýšlela o tom Jiřinčiném stromečku a taky mě napadla venkovní araukárie, každopádně je to nádherný exemplář. Tak honem sem s názvem!!!
Ivčo i já jsem včera nechala tři stovky v zahradnictví. Koupila jsem si dva kameny a kvítka. Nemůžu tam chodit!!!!! Na:,–(ila mi levandule, tak jak pokvete, tak hned dám fotečku.  

Tak jdu něco pracovat.
Dana

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.05.08 08:39

hrací koutek mají kluci na druhé straně - on teda spočívá popravdě jen v malém pískovišti, nejradši lítaj s ostatníma dětma po ulici na odrážedlech a na kole… V naší ulici je totiž asi dvanáct malých dětí a nějak je nemůžem dostat „za ploty“, když viděj venku ty ostatní :), takže většina hraní se odehrává tak nějak mimo „dům“ :).  

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13109 příspěvků 14.05.08 08:41

Ježiš Ivčo, to je dokonalost sama :o)) Paráda.
Líbí se mi, jak to máš členitý - já mám pouze obdélník delší než širší, nějak mi tam chybí ty tvoje rohy :o))

Jo a s tím mým stromem máš pravdu, je to blahočet chilský, neboli araucaria araucana, strom hojně rozšířený na jižní polokouli od Chile až po Argentinu. V Evropě prý přežívá jen ve velmi mírném pásmu (hojně rozšířený je v Holandsku, odkud ten náš exemplář pochází). No a nám už vyrostl na trojnásobek původní velikosti, ještě asi 10 cm a bude větší než já :o))

Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.05.08 08:45

Holky, díky za chválu, já za sebe mám pocit,že to má k dokonalosti ještě hodně daleko :), tak jste mě potěšily.  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.05.08 08:53

Pročítám postupně diskuzi Kolik dáte měsíčně za domácnost? a docela zírám, za kolik je někdo schopen vyjít! Je fakt,že já mám na měsíc cca 10-12 tis. a z toho platím vše - potraviny, drogerii, sem tam dětem tričko, boty, někdy šílený částky za kytky. Ale i tak tipuji, že nejvíc padne za jídlo. Někdy jsem schopná na jednom nákupu nechat 2,5 tis. a nepřipadá mi,že bych měla zbytečnosti - spíš klasika: karton mléka, dva balíky nějakých balených vod, maso, jogurty, nějakou mraženou zeleninu, máslo atd., pak prášek na praní, toaleťák, jary, něco na vodní kámen, prostě to, co člověk dle mého koupit MUSÍ.  

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13109 příspěvků 14.05.08 08:55

Ivčo ještě mě napadá jak to máš se zalejváním? Asi máš umělé zavlažování, neumím si představit, že tam denně kroužíš s hadicí (jako naše mamka - ta má záhony kolem celého baráku a v létě klidně zalejvá dvě hodiny, na to já fakt čas nemám :o)

To nám to tu hezky rozkvetlo, co? :o))

Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.05.08 09:01

Jiřino, záhony mám zamulčované kůrou, nezalévám- ctím zá:,–(u: nejsilnější přežijí, ostatní mají bohužel smůlu - až budu chodit do práce, tak bych to prostě nemohla stíhat :( (máme jílovitou půdu, drží hodně vlhka, na nějaké písčité bych si to asi dovolit nemohla). Ono stačí, než oběhnu v létě truhlíky! Takže jediné, čemu občas dopřeju vláhu nadstandard :), to jsou hortenzie, a to ve chvíli, kdy už mají ve velkých vedrech skutečně svěšené listy. Jinak tomu nechávám volný průběh.
Na trávníky máme zavlažování, i kvůli tomu, aby se to pravidelně zalévalo a nezůstávaly fleky po psím čůrání :(.  

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13109 příspěvků 14.05.08 09:05

Já už jsem se s tím přestala vzrušovat :o)) Vím, že když jsem byla na mateřské, dokázali jsme náklady sešroubovat neskutečně nízko, protože jsme prostě víc neměli. Teď tak trošku hýříme, zapisuju si to a za jídlo to rozhodně není měsíčně pod 10 tisíc. No a ten zbytek, ani nemluvit. Ale myslím, že to tak je všude, ať má člověk kolik chce, utratí všechno :o)) od toho ty peníze koneckonců jsou :o))

Včera byl manžel na nákupu, když jsme sepisovali seznam, říkala jsem, že toho tentokrát nebude moc - a bingo, zase tam 2,5 tis nechal. A k tomu si ještě koupil nové boty a mulčovací kůru a bůra pryč …

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.05.08 09:15

Asi tak - kolegyně v bývalé práci dostávala od manžela cca 30 tis. měs - byl podnikatel a byli na tom hodně dobře. Takže klidně ty prachy mohla bez výčitek utratit a fakt je utratila - tu něco sobě-kosmetiku, oblečení, tady něco pro vnoučata a na konci měsíce říkala, že už  se těší na výplatu - čili k tomu měla ještě svých třeba patnáct :). No a jídlo vůbec neřešila - drahé salámy, sýry měli běžně k večeři, to, co já koupím jednou za rok, když je nějaká významná událost :) :). Holt každý podle svých možností, že jo.    

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13109 příspěvků 14.05.08 11:07

Ivčo, jdu si o poučení co se týká mulčovací kůry. To se pod tím fakt drží vlhko, že není potřeba zalívat? Třeba ty moje nové thúje, v popisu bylo zasypat mulčovací kůrou, což jsme udělali, ale stejně je hodně zalejvám - teda pokud mám vodu. Ostatní taky ponechávám osudu, ale nerada bych, kdyby mi ty thúje uschly… Jak to tedy funguje?

Taky nevím, jestli ty thúje už můžu pohnojit, nebo počkat až pořádně zakoření? Jsem takovej kozel zahradníkem :o)

Vůbec nevím co je hortenzie … to je to s červenými květy co máš na fotce? Pardon za blbou otázku, v kytkách se moc nevyznám :O))

Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8727 příspěvků 14.05.08 11:34

I u nás včera vypadalo, že sprchne a nakonec z toho nic nebylo. Jen asi deset kapek. Je fakt, že by bylo potřeba aby pořádně zapršelo. My zase nemáme vodu obecní, ale studnu a když je sucho, tak se modlím, aby nedošla voda. Můžu prát pouze jednu pračku denně. Takže peru denně.  

Ivčo, co děláš s odkvetlými tulipány. Myslíš, že je můžu po odkvětu ostříhat i s listem? Potřebuju si dát na záhonek nějaké letničky a pořád mají listy. Každý rok to tak teda dělám, ale nejsem přesvědčená, že se to tak má. Jinak já zalévám jako ďas každý den. Hortenzii mám taky. Jednou jsem si ji koupila  a několik let vůbec nekvetla a nerostla, tak jsem jí řekla, „holka ty půjdeš“ a další rok a od té doby stále, kvete krásně celé léto a už je poměrně velká. Taky mám nádhernou srdcovku - srdíčka, už je hodně stará, ale je velká. Je kousek vedle těch popínavých růží, tak mám hezký výhled z kuchyně. Snažím se tam mít pořád něco kvetoucího. Za chvilku to budou pivoňky, které mám taky velké. Mám tam asi čtyři trsy, červená, růžová 2× a bílá. Včera  jsme zprovoznili solární lampičky. Máme na zahrádce tři. Kluci to mají rádi. V létě, když sedíme u ohýnku (je vidět na té fotce, pohled přes růže na dům, zakryté dřevěným deklem), tak si ještě zapalujeme louče. No romantika. Kluci mají pískoviště, hraje si tam i Tomík.  

K těm penězům. Taky jsem se o tom včera bavila s manželem, jak je všechno šíleně drahé. Takový nákup za tisícovku a za dva dny v ledničce nic není. My jsme teda na tom s penězi teď poměrně dobře, takže i u nás jsou denně drahé šunky a sýry, kluci vyžadují hodně masa, tak  obden dělám něco vařeného k večeři. Je to tak jak jsi Jiři psala. Ať máš kolik chceš, stejně to utratíš. Jen se z obyčejného pracího prášku přeorientuješ na Ariel, nekoupíš šunkový, ale dětskou šunku za 220, koupíš Madeland místo Eidamu 30%. Taky nám hodně spolknou dovolené a oblečení a boty. Šetříme na nové auto a ono se to na konci měsíce utratí stejně jako těch 12tis. Ale obdiv a úctu všem, kdo s tím musí vyjít! Taky jsme pochopitelně takaové období měli, ale teď oba pracujeme, tak ty dvě výplaty jsou hodně poznat. Taky dost podporuju rodiče. Mají malé důchody. Ale musím říc, že je fajn, když můžu jít na trh a kupit děckám hrášek a jahody, nechat tam 150,–Kč a nijak o tom nepřemýšlet.  

Jdu něco dělat.
pa Dana

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.05.08 12:14

Jiři, hortenzie mají takové obrovské květy, někdy se používají i do suchých vazeb, když se nechají dobře uschnout. Zkusím ti najít fotku http://www.celysvet.cz/…foto-obrazky

A tady je k nim odkaz: http://dreviny.muflo.cz/…ce/hortenzie

Ty zasazené thuje určitě každý den zalévej, netroufnu si říct, po jak dlouhou dobu, ale určitě třeba měsíc, než zakoření. Jinak rychle zaschnou kořeny a bude po nich :(.
Před zamulčováním je chce pořádně prolejt, kůra to pak hodně zadrží, tu vláhu.
No a já je mám asi třetím nebo čtvrtým rokem, nezalejvám už vůbec, jen třeba hned zjara, když jsou vyschlé po zimě, aby se probraly :),ale pak maj smůlu.
Hnojila bych určitě až se ujmou. To bohatě stačí.    

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.05.08 12:20

Holky, ani nevíte, jak se těším na to, že jednou SNAD půjdu do práce a ty finance budou trochu lepší!!! Jenže zase přibudou náklady na školku pro Toma, cesty autem do práce, autobusem to od nás sice lze, ale byla bych na to pak hodně vázaná a nedejbože, kdybych spěchala do školky, zdržela se v práci a autobus mi ujel :(.
U tulipánů ostříhej odkvetlé květy, to by se dělat mělo, listy se mají nechávat, protože pomocí nich si střádají živiny pro kvetení na další rok. Odstranit by se měly vpodstatě až ve chvíli, kdy zežloutnou a skoro lehnou na záhon. Ale mě taky ty listy pak připadají nehezké, tak dělám aspoň to, že je sestřihnu třeba na polovinu nebo na 3/4, aby to bylo takové „urovnané“ :). A zatím jim to nijak neva, zdá se.
Mám hortenzii třetím rokem, je nádherná, bohatě olistěná, ale myslíš, že ta mrcha pokvete??? Přitom mi ji dali naši ze zahrady, kde jim dva roky před tím nádherně kvetla :). Nevím, jestli se jí u mě nelíbí nebo co. Asi ji taky budu muset pohrozit. Teda oběma. Mám dvě vedle sebe (dávám foto), stávkujou obě, potvory. Ale vypadaj hezky i v listu, tak maj ještě pro letošek milost :)

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.05.08 12:23

Jiřino, jestli jsi myslela to červené v květináčích, tak to u vchodu jsou verbeny, to v tom květináči v trávníku jsou million bells.  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.05.08 12:51

Koukám, že už jsme si tu zbyly asi jen my tři :).

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13109 příspěvků 14.05.08 13:33

no ale kdyby nám to šlo pořád tak hezky jako dneska, tak proč ne :o)

Mončo, Kleo, Petro, Blanko, Zuzko … hola hej, přidejte se zase !!!

Jiřina

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13109 příspěvků 14.05.08 13:36

Ivčo máš to fakt krásný, snad ani nevadí, že to nekvete :o))

Ještě jsem se chtěla zeptat, píšeš, že SNAD půjdeš někdy do práce. Jestli se nepletu, Tomíkovi budou v létě tři? Byli jste u zápisu do školky nebo ještě rok budeš doma, nějak jsem to asi nepostřehla, nebo jsi o tom nepsala. Do původní práce zpět cesta není?

J.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.05.08 13:52

Jiřino, do školky jsme se hlásili, ze 36 dětí, které se hlásí, jich berou pouze 16. Tak si nedělám iluze vzhledem k tomu, že jsou mu „teprve“ tři a je tam spousta maminek, co jdou taky do práce a dětem je už o rok víc :(.  

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »