Maminkou s eMiminem už pár let - plánovací od Jiřiny

Rodičovství

Ahoj všem, protože jsem se právě naštvala, jak už se dlouho deníček načítá (162 komentářů je úctyhodných !!!), jdu splodit něco velmi stručného a rychlého, ať se zase posuneme nahoru.

Uvědomila jsem si, že už za 14 dní nás čeká první dovolená. Řecko. Nikdy jsem tam nebyla a už se moc těšíme.
A tak mě napadlo - co pro letošní léto plánujete vy? Někdo už to psal v komentářích, ale byla bych ráda, abychom si to těšení se na dovolenou zkrátili tím, že si o tom napíšeme.

A co my kromě Řecka? V červenci, jestli to vyjde, se na pár dní sejdeme s Dančou v Českém ráji. Dále nesmíme zapomenout na celodenní výlet do pražské ZOO. Čekali jsme, až otevřou nový pavilon lachtanů, což učinili v sobotu (Jiříček mi hlásil, že to bylo ve zprávách). Musíme vybrat den, kdy 1) jezdí lanovka 2) nečistí se bazén lachtanům a ještě několik podmínek, tuším, že středa by mohla vyjít. Ale asi až v červenci.

Další „velkou“ dovolenou plánujeme až na srpen, týdenní pobyt v penzionku v Beskydech. Navštívíme v okolí spoustu zajímavostí - skanzen v Rožnově, zříceninu Hukvaldy, určitě bude výlet jen ryze přírodní - doufejme, že vlci a medvědi, kteří jsou prý čím dál drzejší, budou zrovna zalezlí - nerada bych je potkala. Pak nás čeká víkend v Jižních Čechách, teta se strejdou slaví šedesátiny a pozvali celou širokou rodinu na jejich chatičku.

A dál? Zbytek dovolené si chci brát jedno až dvoudenní, zaprvé se musíme v práci vystřídat a někdo musí zajistit pravidelné činnosti, zadruhé mám pak pocit, že mám dovolenou pořád. Kam budeme vyrážet, to ještě nevíme, třeba právě vy mě budete něčím inspirovat.

Tak hezké léto !
Jiřina

Hodnotilo 2 lidí. Score 1.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
DanaCe
Echt Kelišová 8703 příspěvků 25.05.09 21:53

Ahoj holky,
Jiři, jsi šikulka za ten deníček.
Tak abych dostála Tvé výzvě, tak my plánujeme na začátek prázdnin dovolenou v Českém Ráji, kam za námi doufám přijedou Vrabcovi, potom pojede Tomáš na tábor a manžel s Matějem taky na takový tábor - akce tatínci + děti. Částečně se mu to kryje s Tomovým táborem, potom jedu já s klukama do Chorvatska a následují dva víkendy - vodácké vánoce na Templštýně a sraz bývalých pionýrských vedoucích na Kaprouně v jižních Čechách. A ono se to nezdá a je po prázdninách !  

Dneska ráno jsme poprvé šli do školky docela nalehko. Já teda chodím naboso v sandálkách už déle než měsíc - v práci jsem tím docela za exota. Je pravda, že ráno v těch 8 stupních docela mrznu, ale to se vydrží a odpo je fajn. Zima na nohy mi nevadí. Ale Matěj je zmzlina a ještě minulý týden chodil do školky v teplé bundě.  

Dnes jsem byla s Tomem na té ortodoncii. Tak máme poukázku na RTG. Na stálá rovnátka to zatím není,  nemá vyrostlé všechny zuby a některé má ještě mléčné, takže asi zatím ty nasazovací na noc. Uvidíme. Tak si oddechl, že zatím nebudou ty na stálo. A já koneckonců také. Ona je to přece jen drahá záležitost.  

Mado, nevím, zda jsi to zde už psala, ale já nevím jakou práci děláš? Můžu Tě poprosit, můžeš mi to aspoň trochu přiblížit?  

Jiři, díky za recept na ten bezinkový sirup. Bez nám roste u domu a teď jsme byli se psem a hned jsem manželovi hlásila, že Ti musím napsat, jak to děláš, že ho udělám taky. A do čeho to namáčíš? Do velkého hrnce? A oplachuješ ho před tím?  

Jaka jsem dnes přišla z práce, tak jsem udělala večeři, nanosili jsme si to na zahrádku na stůl a večeřeli jsme venku a povídali si. Matýsek mi tuto mou naplánovanou romantiku ze začátku kazil tím, že vyřvával, že teda on ven rozhodně nechce - spratek! Matka se snaží a on to tak kazí! Pak jsem pověsila prádlo, manžel zalil jahody. Pohoda. Akorát mně trochu kazí radost, že máme jet na víkend až do úterý do jižních Čech a na sobotu hlásí 8 - 12 stupňů! A to dnes ráno mi připadal vzduch úplně stejný, jako když jsme v létě u moře a jdeme se ráno projít.  

No nic, hezký týden. Zkusím ještě vložit jednu fotku, ať to tu máme veselé.
 Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8703 příspěvků 25.05.09 21:56

Holky všimněte si té nádherné louky. Myslím, že jsem v životě nic podobného neviděla. Natrhala jsem si kopretiny i domů.

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 26.05.09 08:03

Ahoj vespolek,  

Danuš, Matýsek na louce je nádhernej !  

Jíra byl včera s tatínkem na rentgenu zubů, pak na motorice, pak vyzvedli Haničce pas a stavili se u mě v práci, potřebovali jsme nakoupit nějaký oblečení. To naše šídlo bylo neudržitelný, to byl hrozný, musela jsem ho pevně držet za ruku, jinak mi pořád zdrhal. Když jsme si konečně nabrali oblečení, že ho půjdeme zkusit (manžel potřeboval plavky a nějaký tílka, já jsem si zkoušela ty krátký kalhoty), vlítl nějaký paní do kabinky. Fakt jsem z něj byla na mrtvici. Ale vybrali jsme, manžel má konečně plavky, tak je spokojen, já taky, Jírovi jsme ještě vzali tričko a dvoje kraťasy, tak jsme na léto vybaveni všichni. Ale připravil nám pěkně perné chvilky, neposeda !  

Odpoledne jsem byla s dětma sama, ale ustála to a nekřičela :o)) Jírovi jsem dala kapitána pirátů jako odškodné za braní krve a rentgen, tak si zalezli nahoru a hráli si s pirátama. Koukala jsem na tu fotku zubů, jako laikovi mi připadá, že mu nejdřív porostou spodní dvojky, ty už jsou těsně pod mléčnýma. Horní jedničky jsou teda obrovský a nasazený úplně podivně šikmo od sebe, doufám, že mu to naroste aspoň trošku rovně. Bude mi líto mléčných zoubů, mají je krásný, když vidím ty mrňavý děti s obrovskýma dospělýma jedničkama … no nedá se nic dělat. Nějak se mi s tím k tý zubařce ale nechce …  

Celý večer jsem četla ty Anděle a Démony, zhasínala jsem až po jedenácté. Ráno jsem četla už od půl šestý, je to děsně napínavý, zbývá mi jen asi 70 stran, tak to odpoledne snad dorazím. Chci jít cvičit, je to asi naposled, příští týden budu asi dlouho v práci a pak dva úterky u moře a pak už bude poslední, kdy se chodívá místo cvičení na pivo, tak to si na to pivo raději zajdu s někým jiným.  

Dančo, já taky chodím ráda naboso, ale bohužel je mi na nohy zima a to mi vadí, takže až dnes jsem poprvé naboso hned od rána. Taky mě děsí to ochlazení, uvidíme, jak přesně se do předpovědi trefili.
Papa Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 26.05.09 12:53

Ještě jednou já,
Danuš, ty bezinky namáčím do největší mísy co mám - myslím že je tak na 5 litrů. Květy proplachuju (hodim je na cedník a proleju vodou), hlavně proto, aby se vyplavil hmyz. Letos jsme ty dva košíčky (fak maličký košíčky v průměru asi 15 cm) natrhali hodně plný, takže toho byly nádoby dvě. V receptu jsem měla původně že na 1 l výluhu dát ještě 2 litry vody, ale letos jsem to dělala jen z výluhu (respektive místo 1+2 litry jsem dala 3 litry výluhu), protože toho bylo tolik, že bych potřebovala asi 10 kg cukru.  

Jak píšeš nalehko do školky, Hanička byla včera konečně v šatičkách. Šla by i dnes, jenže jedny si zamazala v sobotu a druhý v neděli a tolik jich zase nemá … V pátek přinesla nový šatičky ze školky, prý to dala paní učitelka, že to dostaly její holčičky a bylo jim to malé. Druhé dostala její kamarádka. Byly ještě v igelitu a s cedulkou, hezky jí sedí, jen kdyby nebyla čuně :o) Tak musím učitelce koupit aspoň bonboniéru jako poděkování.  

Dančo co tvoje cvičení, chodíš ještě? Já jdu dnes a už teď se mi nechceeee, jsem zvědavá, jak to bude s těmi bouřkami a přívalovými dešti, zatím se tu k ničemu neschyluje.
 Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1307 příspěvků 26.05.09 13:57

Ahoj holky,

moc se omlouvám za mé dlouhé áčko :(( Bude to znít jako klasická výmluva, ale začalo mi zkouškové a tak opravdu nestíhám - spím tak cca 4 hodiny a jinak do sebe stále něco soukám :( K tomu máme kontrolu v práci z města! No a aby toho nebylo málo tak samozřejmě se musím normálně postarat o rodinu - včera slavil Tomík narozky. Měl je sice v sobotu, ale abychom se sešli se oběma babičkami a dědy, slavilo se až včera.

Nemám dočtený minulý deníček, polepším se zareaguju následně.

Jiřko, k programu na léto:
my jedeme poslední týden v červenci do Maďarska a Tom první týden v srpnu na tábor. Jinak zatím nemáme nic. Rádi bychom k moři, ale asi to letos necháme na last minute. Jiřko, to Řecko jen tiše v dobrém závidím :))

LuckaH

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 27.05.09 07:53

Ahoj vespolek,  

to je jako morálka tady, večer nikdo? Tak aspoň já se jdu vykecat :o)
Včera jsem přijela domů trochu dřív, chtěla jsem u babičky vyzvednout děti, ale oni že nééé že si chtějí hrát s koťatama. Tak babičku napadlo, ať si Cukříka vezmeme k nám a večer ho přijdeme vrátit. Cukřík je bílý kocourek světle mourovatý na hřbetě a bude náš, jenom počkáme až se vrátíme z Řecka, aby tu nebyl celý týden sám. Tak si s ním děti hrály asi dvě hodiny na zahradě, samozřejmě hned by lezl do díry v plotě, to mi není jasné jak ho tu udržíme. Ve sklepě být nemůže, protože sklep je plný bordelu a tam už by se v životě nenašel a do bytu nepřipadá v úvahu. No uvidíme, když u nás bude chtít být, tak bude.  

Večer jsem šla cvičit, cvičili jsme s bedýnkama na aerobik, naštěstí jen vsedě a vleže, docela to bylo příjemný a zároveň náročný. Knihu jsem nedočetla, zbylo mi asi 15 stran (z těch 600) a to už jsem na to neviděla.  

Včera nám v práci přišla pochvala až z Ameriky - jak pořád dělám to porovnávání jednotlivých systémů a průběžně na to nadávám - tak že naše práce je velmi cenná a jestli by naši analýzu mohli použít jako vzor pro celou Evropu ! Potěší to, ne že ne :o) Šéf ovšem pořád řeší, co když budou něco chtít, až budu v Řecku, no bude to s nima muset nějak vyhádat, že to udělám až se vrátím.  

Lucko, kdy jdeš na nějakou zkoušku, ať můžeme držet palce? Už máš něco za sebou?
Ještě jsem něco chtěla a vůbec nevím co, tak se loučím.
 Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1307 příspěvků 27.05.09 08:44

Ahoj,  

Jiřko - velká pochvala :))) Kocourek si zvykne neboj, taky bude trošku starší a zklidní se.  

Dančo, Matýsek je pěkný kluk :) moc pěkná fotka.  

Včera jsme byla s Tomem nechat mu udělat průkazku na MHD, tak už je velikej :) Když jsem řekla manželovi cenu za fotky, šel do kolen a strašně se divil, že když byl on se fotit stálo to půlku, pak z něj ale vypadlo, že to je tak cca 10 let :))  

Ohledně mých zkoušek - hotovou nemám žádnou ještě, ale zítra jdu rovnou na dvě v 11 a v 17 :( a pak hned v úterý na další … je to mazec.  

Jdu něco dělat a zase se ozvu  

LuckaH    

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 27.05.09 17:05

Ahoj holky,  

Lucko - držím palce na zkoušky!  

Ohledně dovolené - máme naplánovanou na příští týden - to budeme na chatě manželových rodičů a potom prvních čtrnáct dní v srpnu a to asi taky na chatě, nebo v nějakém penzionu v Čechách, uvidím jestli se mi podaří manžela na něco přemluvit, on je nejraději na té chatě. Do Řecka jezdím strašně ráda, Jiřino, hezky si to užijte! Věřím, že pochvala v práci Tě potěšila.  

Děti už mám skoro týden doma, byly nastydlé a měly teplotu, naštěstí oba najednou. Magdalenku už asi pošlu zítra do školky, protože se mají fotit, ale Ládík má pořád trochu zvýšenou teplotu, tak zůstane do konce týdne doma.  

Anjelica        

 
DanaCe
Echt Kelišová 8703 příspěvků 27.05.09 21:53

Ahoj holky,
omlouvám se za včerejší áčko, tak snad to dnes napravím vyčerpávajícím komentářem!
Jiři koťátka už jsou plně chodící po zahrádce? Když  jsem je viděla, tak teprve začínali lézt ven. Já se přiznám, že bych neměla nervy na to nechat ho tak malého samotného venku. Co když proleze plotem - jako že to není problém a něco ho zajede, zakousne… Co na to budou děcka říkat. Připadne mi, že naději na přežití má takto minimální? Já jsem na ty zvířata moc útlocitná. Snad to všechno dobře dopadne, protože je moc krásnej. Takovýho jsem ještě neviděla. Vypadá jak bílý tygr.  

Jinak dnes byl úřední den, tak akce se stěžovatelem vygradovala tak, že jsem  na něj zavolala Městskou policii. Teď jsem na úřadě velký hrdina, ale mám obavy z toho co bude. Vyhrála jsem dnes jednu bitvu, bohužel ne celou válku a myslím, že odveta bude jistě stát za to. Nicméně dnes to byl psychicky velmi, velmi náročný den.  

Dnes jsme měli ve škole v jídelně schůzku budoucích prvňáčků. Dostali jsme krásnou dělanou pozvánku, platila i pro děti. Jak jsme došli do školy, tak jsme měli seřadiště v jídelně. Paní ředitelka nás všechny přivítala a dvě paní učitelky z první třídy si děti vzaly na prohlídku školy. A nám zatím povídaly co a jak. Jak bude vypadat 1. září. Začínáme až 8.1, až všichni nedočkaví žáčí 2 - 9 tříd zapadnou do školy a máme to do 9.15. Potom si děti vezmou učitelky ze družiny a půjdou na půl hodiny hrát nějaké hry a my budeme mít třídní schůzku. Je to rozumné, že tam nemusíme zase běhat odpoledne. Myslím, že většina si stejně vezme na toho 1.9 dovolenou. Já teda aspoň ano. Chtěla bych, abychom šli potom všichni na nějaký pěkný oběd, nebo někam to oslavit. Podle dusotu a řevu jsme věděli, kde se asi tak nachází. Musím konstatovat, že náš Matěj je ze všech 44 prvňáčků nejmenší. Jsem z toho trochu špatná, ale někdo jím být musí, že. Paní učitelku bude mít tu stejnou, co měl Tom, což jsme nadšení a do třídy chodí se všema spolužákama a splužačkama ze školky. Tak to jsme taky moc, moc rádi. Vypadal nadšeně a celý večer o tom mluví.  

Holky ještě jsem se chtěla zeptat - možná už jsem se na to ptala, nevím. Kupujete dětem něco ke dni dětí? Oslavujete to nějak. Letos jsem jim koupila takové album na karty. To je taková hra, určitě to neznáte, opět je to tím starším sourozencem. Možná tak Duant by věděla o čem je řeč. Hra se jmenuje Magic. Takové fantazy, každá karta má nějaké schopnosti, které ničí schopnosti jiných karet…je to v angličtině a oba se v tom bravurně vyznají. Tak k tomu to album. Na vánoce jsem kupovala takové krabičky a obaly. Budeme v těch jižních Čechách, tak ještě koupím nějaká kokina zkusíme jim tam udělat nějakou šifrovanou nebo tak něco.  

Tom jede zítra na školní výlet, tak mu půjčuju svůj digitální foťák. Doufám, že mi ho doveze zpět. Manžel mi ho  vloni koupil a byl dost drahý, tak snad na to dá pozor.  

Víc mě nenapadá. Koupila jsem si dnes dva časopisy, tak si jdu lehnout a číst.
Všechno zdravím a piště!
Ahoj Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8703 příspěvků 27.05.09 21:55

Jo Lucko na zítřek držím vše co mám! Dej potom vědět!
Jiři gratuluju k pochvale! Však jsi si s tím dala práci, ne!

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 28.05.09 08:21

Ahoj vespolek,
nejdřív k vašim komentářům:
Anjelico, snad už je líp! Naše děti se ve školce fotí zítra, tak jsem na ně zvědavá.
Dančo - koťata už samostatně běhají, ale ještě tam bude 3 týdny, to ještě hodně vyroste. Ono je to těžký ho uhlídat, protože když bude chtít, stejně se při první příležitosti ztratí. Že by ho něco zajelo nemyslím, spíš zakouslo, ale s tím se holt musí počítat. Nemůžeme ho hlídat 24 hodin a přivázat taky ne. My jsme u našich zažili spoustu koček a koťat a některý vydrželi a některý ne. To je prostě kočičí život.
Ten stěžovatel je teda síla, ať už jde do háje! A na co si tak na tebe sztěžuje, můžu se ptát? Vůbec si neumím představit, že bych přišla na nějaký úřad a prudila tam asistentky … proboha proč?
1.září je pro mě noční můra, protože 1.den v měsíci jsem v práci nejdůležitější osoba a výsledky prostě udělat musím. Třeba na Slovensku mají 1.9. státní svátek, ale kolegyně do práce chodí, kvůli uzávěrce. Obstará to tatínek, nedá se nic dělat.
Na den dětí žádný dárečky nedáváme, popravdě mě to ani nenapadlo. Ale pamatuju že my jsme jako malé u rodičů v práci dostávali pytlík pomerančů :o)) Viděla bych to na nějakou dobrůtku a tu obecní akci. Prvního jsem stejně celý den v práci.  

Lucko, držím palce na dnešní zkoušky ! Nepochybuju, že to dopadne dobře.  

Jo Lucko a Dančo, jak jsme se bavily o velikostech těhubřich, našla jsem svoje zápisky. Dospěla jsem do rozměrů 107 (břicho), 90 (pas) a 115 (hrudník) čili zde se o břichu až tak mluvit nedá … Včera jsem našla v nějakém časopise tabulku velikostí, tak jsem se přeměřila, jak je to s tou mojí 38, ale fakt, až na horní obvod to sedí, naměřila jsem si 103 (hrudník) 73 (pas) 90 (břicho) a 97 (boky). Pak se člověk má divit, že na sebe nesežene komplet, když na spodku mám velikost 38 a nahoře 44, že :o) I když trička stejně kupuju většinou 38 nebo 40, ale třeba sako? To mám prostě smůlu.  

Zatím papa
Jiřina  

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 28.05.09 09:03

Ahoj ještě jednou,
tak mám ještě chvíli čas, tak napíšu, jak měla včera Hanička vzteklý záchvat a jak jsme to ustáli :o)) Ať je vidět, že to víckrát ustojíme než neustojíme.
Jela jsem z práce ve 4, že je v půl pátý vyzvednu po angličtině. Akorát jsem sedala do auta a psala mi babička, že mají angličtinu jen do čtyř a že je ve škole nějaká akce s korálkama, tak tam s nima jde (ségra vede školní klub a vzala tam kamarádku, která vyrábí různé naušnice a přívěšky, Hanička už od ní má asi patery). Bylo  mi to divný, že angličtina končí dřív, ale nic jsem neříkala.
V pět je přivedla domů, Hanička uřvaná, ptám se co se děje. Babička zase organizovala, aniž by se mě zeptala :o( ptala se ve školce, kdy angličtinu mají, řekli jí že od 15,30 do 16. Takže ve tři vyzvedla Haničku, šla s ní na půl hodiny do tý školy a v půl čtvrtý ji vedla zpátky do školky. Jenže kdyby se zeptala MĚ, řekla bych jí, že od čtyř do půl pátý. Takže tam byla brzo, když pro ni přišla na čtvrtou, tak tam musela půl hodiny čekat, mezitím akce ve škole skončila, ségra s kamarádkou odjela i s korálkama a když tam přišli na půl pátou zpátky, že si Hanička vybere, bylo už zavřeno. Takže řev jak blázen skoro hodinu. Když jsem jí vysvětlila, že já za to fakt nemůžu, že se mě babička neumí zeptat, pak se trošku uklidnila. Asi 5× jsem jí říkala, ať si jde převlíct venkovní kalhoty. Mezitím přišel tatínek, dodělala jsem večeři, už jsme jedli a Hanička se pořád vztekala na chodbě, že si ty kalhoty sama nesvlíkne. No vydrželo jí to asi hodinu. Pak jí tatínek přesvědčil, že když teda přijde a ty tepláky si přinese, že jí převlíkne. Už jsme byli všichni najedený, když ona teprve začínala jíst. Blbka. Ale neječeli jsme ani jeden, jenom Hanička.
V práci dnes máme velkou návštěvu z centrály, ředitelův nadřízený a nejvyšší finančák (přímý nadřízený mého šéfa), budou tu celé dva dny, tak jsou z nich všichni vyprděný. Dokonce kolega co je se mnou v kanceláři přišel v obleku a fialový košili a moc mu to sekne :o)) Vůbec je tu dnes nějak nadměrná štábní kultura. No snad to přežijeme. Odlítají až zítra někdy v pět odpoledne, takže tu bude dusno.
 Jiřina

 
mado
Závislačka 3756 příspěvků 28.05.09 09:32

Ahoj holky, blahopřeji Jiřině k pochvale z Ameriky, Lucce držím palce na zkoušky  a Danči závidím super předprvňáčkovský den ve škole. Tady je teď honička v práci, zaučuju novou holku -motorkářku, ale super si rozumíme.  Někdo se mě ptal kde pracuju, tak v ČSOB Pojišťovně, jsme malinká pobočka s dobrou šéfovou, takže když si plním svoje úkoly, tak si můžu dělat co chci a jak chci, ale teď je nová akce na pojištění aut, jakože když má jeden z rodiny všechny ty bonusy (jezdí hodně měsíců bez nehody), tak se to dá převádět v rámci rodiny (já mám plný počet, dám to i manželovi a bude mít taky všechno a tím levnější pojistku na auto), ztrácí to sice smysl těch bonusů, ale kdo to zjistil, tak už o to usiluje a jde to i na vnuky a družky, takže si dovedete představit, jaký je v tom mišmaš. Zlaté životní pojištění - to řeším nejraději.
K plánu na prázdniny zatím přesně nevím, ( i když jsem vyčerpala všechny kontakty, tak manžel dostane ten nejnižší postih, což je pořád půl roku bez papírů), tak to na moře nevidím, protože on má služební auto větší a vhodnější na daleké cesty, než naše staré rodinné, kterým popovážím děti po městě. Starší syn má hokejové soustředění a skautský tábor (ten je dva týdny), snad se uvolí babička a vezme si je na nějaký den a jinak uvidíme v průběhu. Na zahradě postavíme dětem stan a můžeme tam fungovat celé léto (teda já budu spát v chalupě se svýma bolavýma zádama).
Na dětský den nic zvláštního nekupujeme, mají děti oslavy ve školce i škole. Vojtíšek teď byl na výletě se školkou - to vám taky mám zážitek - paní ředitelka říkala jedné mamince v šatně ve školce, že toho jejího chlapečka s sebou nevezmou, že si stěžuje na bolavý zub a má to nateklé a co ona tam s ním by dělala, ani prášek mu dát nemůže. Ta matka pořád opakovala, že on se na výlet těší. Ředitelka že opravdu ne, ta matka tím klukem tak smýkla se slovy, to sis teda vybral.. že chlapec zastavil hlavou o skříňku v šatně. A tohle předvedla před všemi dětmi, co seděli připravené v šatně a několika matkama a učitelkama. No ještě teď mám husí kůži, když si to vzpomenu. Děti odjely autobusem do archeoskanzenu (nevím, jak moc ty pračlověky chápaly), ale jely busem, byly v lese, měly i soutěže a pohádkovou cestu - prostě zážitek, že byly na výletě. A tahle matka s tím bolavým zubem vzala kluka k zubaři, ten mu ten zoubek vytrhl a ona v tom velkým vedru s ním jela taxíkem na ten výlet, tam přijeli, zrovna, když už se chystali všichni odjet, takže chlapeček vystoupil z taxi a sedl do autobusu a jel domů - ale byl na výletě!!
Bezinky už „louhuju“ a místo kyseliny jsem tam nakrájela normální citron (příjde mi to míň chemické), tak uvidíme. Vytrhala jsem už na zahradě špenát, tak mám uvařený veliký hrnec - to je doma radosti (-: A už jsme byli 2× na třešních a máme první červené jahůdky.
Jo Vojta a prsty v puse ve fotbale - v úterý před tréninkem mu říkám, když nevíš, kam s rukama, dej si je za záda (kapsy na dresu nejsou), a pak hráli zápas se staršíma klukama a slyším trenéra, jak volá, " A Vojto, jak to stojíš, co ty ruce za zádama…"! Takže zas nic (-:
Ježiš, to je zas román, to se nikomu ani nebude chtít číst, tak končím Ahoj Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 28.05.09 11:30

Ahoj Mado, mně se to číst chtělo :o)))
popis matky teda šílený, já se  sice někdy taky neovládnu, ale takhle před lidma? Já když ovšem vidím některý matky ve školce, tak bych smýkla jima! Třeba tam máme jednu matku „socanku“, dcera šílená, do školy ji nevzali, že je nezralá, ředitelka školky řekla, že ve školce už ji nechce, takže prý půjde do školy do Prahy - nejlepší řešení. Všechno špatný co ve školce Jíra dělá má od ní, je to fakt příšerná holčička, všichni si na ni stěžujou, matka taky strašná. Jednou tam holku dala nemocnou a odešla, holka problila celý den, načež pak přiznala, že problila i celou noc, a matka byla celý den nedostupná. Byla to nějaká žaludeční viroza a chytla to půlka školky včetně učitelek.  

Půl roku bez papírů je smutný, na druhou stranu - uteče to, neboj. Však už má skoro měsíc za sebou, ne?  

Vojta ruce za zády, to mi přišlo legračí, že si toho trenér všiml a hned to negativně komentoval, jako by netušil, co ho to stojí úsilí, co? Ale myslím, že když to trenér bude vědět, tak to půjde, uvidíš. Hanička zase pořád pochrochtává a přesně jsem zjistila, že to dělá když je nervózní nebo unavená. Můžu z toho zešílet ! Ale pak si hrajou a najednou vidím, že to nedělá. No jsou to mameluci, co.  

Tu chaloupku se zahradou máte super, jak je chaloupka veliká? Jestli na přespání a na uvaření, tak je to tak akorát ideální. Paráda.  

Mně včera psala kámoška, co s nima jezdíme na vodu, nadhodili termín a přesně se nám to hodí do noty, takže od 18.července pět dní na Otavě - super. Červenec se rýsuje asi takto: 3 dny v práci - 3 dny prodloužený víkend - 4 dny v práci - víkend - 1 den v práci - 2 dny s Danou - 2 dny v práci - 5 dní na vodě - 2 dny v práci - víkend a pak zbývá ještě 5 pracovních dní a už bych to viděla, že středu si vezmu taky, v tomto rytmu se to léto v práci dá přežít, ne?
Hezký den všem
Jiřina      

 
mado
Závislačka 3756 příspěvků 28.05.09 12:49

Ahoj Jiři, tak tu vodu docela závidím, taky bych jela, musím něco vymyslet.
Naše chaloupka není chaloupka, ale statek, místností spousta, ale obytná je kuchyň a jeden pokoj, přes prázdniny se tam dá fungovat v poho, už jsme tam bydleli jedno léto, když jsme rekonstruovali byt.
Neměl mít dnes Jíra výsledky od doktrorky? Nevím zda si to dobře pamatuju. My máme jít na kontrolu na imunologii, je tam dobrá paní doktorka, možná tam vletím s Vojtíkem ještě dnes po školce, buď nás vezme, když tam nikdo nebude, nebo nás objedná. Byli jsme tam před dvěma měsíci, kluka důkladně prohlédla, vzala mu krev, na PC zkoušela kapacitu plic (náš chlapec totiž neumí dobře dýchat, prý zlozvyk, no, ale vysvětlete mu, jak se správně dýchá).
U nás zatím teplo, slunečno, ale hlásí pršení, to by pak neměl Vojta trénink, hokejisté (starší syn) jsou dneska v tělocvičně, tam počasí neřeší.
Ahoj všem Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 28.05.09 13:24

Jé vy jste taky vodáci?
Sorry za označení chaloupka :o))) To je vidět jak ta fantazie pracuje, četla jsem chaloupka (i když jsi psala chalupa) a úplně vím jak vypadá :o)) Tak teď si to musím představit znovu ve větším měřítku.  

Jírovy výsledky si pamatuješ dobře, dnes odpoledne mám doktorce zavolat, nemusíme tam osobně. Ještě žes mi to připomněla, mám tam volat po 14 hodině, tak jsem docela zvědavá. S tím dýcháním - většina lidí neumí dýchat !!! Jak chodíme s Jírou na tu grafomotoriku, první úkol byl nácvik správného dýchání. Nádech nosem do břicha a výdech pusou. Vůbec to není jednoduchý, tak se nedivím, že to děcka nezvládají!  

U nás není ani teplo, ani slunečno, pod mrakem a docela zima a bolí mě hlava - ovšem mě většinou bolívá když se má počasí zlepšit, tak snad …
 Jiřina

 
mado
Závislačka 3756 příspěvků 28.05.09 13:49

Jo jo, my jsme vodáci, ale takoví v " odstavu", pořádnou vodáckou dovolenou jsme měli naposledy -dva týdny jsme sjížděli Sázavu - tenkrát se dala i celá Stvořidla, -když byli staršímu synovi dva roky (letos je mu deset), bylo to fajn, malá parta - tři lodě, jelo se vlakem, vše se vozilo na lodi, vodácká tábořiště, kytary - super. Tahle parta jezdila vždycky každé druhé prázdniny, takže další vodu jsem měla termín porodu, pak za další dva roky rodila zase ta organizátorka výprav, vloni to taky nevyšlo a letos ta organizátorka čeká na „stará kolena“ prcka, tak musíme vymyslet jinou vodu. Jinak ještě za svobodna jsme sjížděli Vltavu, Berounku a malé kousky Moravy. Inspirovala nás k tomu písnička Vodácká holka od Hoptropu, kterou jsem jako žhavou novinku slyšela na festivalu ve Strážnici a úplně jsem si tu vodu vysnila, vím, že jsem tu písničku neznala celou a pak na nějakém jiném koncertě mi Samson Lenk psal ten text. Pak na vánoce jsem od svého budoucího manžela dostala poukaz jedné známé outdoorové cestovky právě na tu Vltavu.
Uf, to jsem se zas rozepsala, tak držím palce, ať má Jíra všechny výsledky dobré, já jsem vždycky tak vyklepaná, když se jedná o spojení dítě-lékař. A nebývala jsem, to s přibývajícím věkem a zkušenostma.
Tady už se taky zatahuje a to mám plnou lodžii prádla a ještě další kopu na vyprání.
Ahoj Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 28.05.09 14:23

u nás jsou vodáci hlavně naši. Kdysi na vejšce se ve vodáckém kroužku seznámili a vydrželo jim to :o) Společně jsme byli poprvé na vodě, když mi bylo 12 (a ségrám 14, 4 a 2). Jeli jsme Lužnici, já s tátou a malé ségry jsme vezlli jako porcelánky. S plnou bagáží … Postupem času s náma začal jezdit partner nejstarší ségry, další rodina známých, pak jsem jezdila s prostřední ségrou. Jeli jsme každý rok něco - Vltavu, Otavu, Sázavu, Ohři, Hron. Když jsem se seznámila s manželem, taky měl nějaké vodácké zkušenosti - jako dítě chodil do vodáckého oddílu, takže bez problému zapadl. To už jsme začali jezdit s vlastní partou - Berounku a pak zase Sázavu. Naposledy jsem byla rok před narozením Jíry na Ohři. Pak tedy 3 roky nic, ale chybělo nám to, když byl Haničce rok, jeli naši Sázavu a my jsme přijeli na 2 dny za nima a půl dne pluli s nima, Haňula tenkrát děsně ječela, byl jí rok a třičtvrtě, historicky nejmladší vodačka v naší rodině :o) Rok na to jsme byli na víkend sami na Sázavě, to už jsme se ale do lodi s plnou polní nevešli, takže jsme dali věci do auta, manžel odjel na další tábořiště a vrátil se vlakem. Další rok s jednou lodí známých, loni už asi v pěti lodích. Teď to máme komplikovaný, protože jedna loď  je na nás málo a dvě moc. Sice bych byla schopná kormidlovat, ale ne celý den sama. Takže co jezdíme s dětma, jezdí s náma můj taťka, já jedu s ním (jako za starých časů, akorát místo ségry vezeme Haničku), manžel s Jírou vepředu to zvládne. A jezdíme bez bagáže. Jezdíme na vydrách, naši mají dvě plastový a jednu laminátovou, my jsme se rozhodli si letos plastovku taky pořídit. Ale dva dospělý, porcelánek a bagáž pro tři lidi, to se tam prostě nevleze.
 J.

 
mado
Závislačka 3756 příspěvků 28.05.09 14:34

To je taky, co řešíme, jak jet? Nejideálněji s cestovkou, která půjčí raft (tam se vejdeme všichni), Kormidlovat se starším synem na háčku si troufnu na voleji a maloch by to dlouho neutáhl na háčku s manželem (my vždycky jezdili docela dlouhý štreky každý den). Nejlíp já háček, manžel zadák, Vojta porcelán a kam dáme staršího ? Lepší je parta, kde se to dá různě prostřídat. Něco musíme vymyslet. Vody se naše děti nebojí, odmala se hrnou do každé, kterou vidí. Na školkovním plavání byl Vojtík lepší než chlapec, jehož oba rodiče závodně plavou a odmala ho vodí na bazén, tak byl na to Vojta náležitě hrd!
Ahoj Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 28.05.09 14:59

Ahojky,
Mado, to je přesně to, jak se do lodí poskládat. Naši známí třeba už mají větší děti, které jedou na gumovém člunu spolu. Loni známí vezli malou neteř, jejíž rodiče a bráška jel na další lodi a ještě jedni známí mají jen jedno děcko, takže ti se vešli. Takže nás bylo 6 lodí, z toho jedna dětská posádka a 5 porcelánků.  

Právě jsem domluvila s paní doktorkou, výsledek je, že Jiřík je skutečně alergický, má vysoké hodnoty čehosi, co je projevem alergie. Docela si nadávám, že jsme se nechali uchlácholit předchozí doktorkou a nedonutila jsem jí mu nějaké odběry udělat. No co se dá dělat. Každopádně máme dávat Claritine každý večer a na podzim nás někam pošle - teď  to nemá smysl. Začátkem září bude Jírovi 7, půjdeme na sedmiletou prohlídku a tam se domluvíme, do té doby se nic dít nebude. Tak jsem ráda, že víme na čem jsme, nepochybuju že pak prokázaná alergie půjde nějak utlumovat, když ne léčit.  

Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1307 příspěvků 28.05.09 21:24

Ahoj holky,

jen letmo - přiběhla jsem domů ze školy, Tomovi dala večeři, vykoupala a uspala a teď musím uklidit, protože je tu jak po výbuchu :( Ale zkoušky mám jednu 1 druhou 2, tak v pondělí další … holky, děkuju za podporu po netu :)

Nemám dočteno, ale alespoň něco si pamatuju:

Jiřko, to je smůla ta alergie, ale aspoň se bude moci s tím něco dělat … jde o to na co bude alergický. Má v rodině někdo alergii?

Vodáci - tak to závidím, ale my fakt nejsme. Vody se nikdo nebojíme a několikrát jsme byli i na raftech, ale klidná voda nás neláká.

Mado - dýchání se asi naučit nedá, ale možná se dá zkusit zpívání nebo flétnička …

Matky ve školce - znám, u nás máme taky pár matek, které nechápu a občas mám chuť po nich něco hodit. Než projdou ode dveří do šatničky vyštěknou asi 20 povelů :(

Víc už si nepamatuju , tak zas později.

LuckaH

 
DanaCe
Echt Kelišová 8703 příspěvků 28.05.09 21:42

Ahoj holky,
jen letmo. Už si stejně nepamatuju, na co všechno jsem chtěla reagovat.
Lucko předně gratuluju ke zkouškám. Teda za 1 a za 2 seš borec!
Jiři a  čeká Jíru teda alergologie - takové to kapání na předloktí, aby se zjistilo na co je ta alergie?
Jinak holky my jedeme zítra do těch jižních Čech. Nabalila jsem věci. Zítra už se nepřipojím. Jiři Vy jedete v úterý na tu dovolenou, tak se tu mineme. Takže v prvé řadě Vám krásnou dovolenou a těším se na zprávy.  

Tom byl dnes na  školním výletě na Pálavě a v okolí. Dovezl dvě placky. Foťák taky a v něm spoustu intelektuálních fotografií. To mě překvapil. Jinak jsem byla docela vzteklá, protože zase vytáhl starou svačinu z aktovky, úklid nulový, jen počítač a televize. Zítra má klavír a za celý týden hrál asi 15 minut. Pacholek.  

Víc mě nenapadá!
Mado, hezky se Tě čte, jak popisuješ chalupu a vůbec.
Tak holky zatím ahoj! A nenechte to tu usnout!
Jo tu vodu to zááááávidím. Ale to už jsem psala. Jiři už Vám dorazila ta nová loď?
papa všem Dana

 
mado
Závislačka 3756 příspěvků 28.05.09 21:58

Lucko, gratuluju ke zkouškám, ty jsi teda šikovná, já vůbec nevím, zda bych se donutila učit se.
Na flétnu už jsme zapsaní, letos ho ještě nechtěli, prý dostávají dotace až na děti od šesti let, mám na ZUŠ kamarádku sekretářku, tak jsem ji u zápisu říkala, že potřebuji víc dýchání než umění, tak ať mi vybere nějakého dobrého učitele, a právě tam vešla ředitelka ZUŠ a hlásila, že „tady jsou dobří všichni“, tak kamarádka odvětila, že to se samozřejmě ví, ale my že máme specifické dítě, které potřebuje specifického učitele!! Tak jsem na to zvědavá, starší syn chodil dva roky do jiné ZUŠ taky na flétnu a ke konci už to byl boj - čtvrt hodiny diskutoval, proč nemůže pět minut cvičit a docela si myslím, že ani neměl hudební sluch, i když učitelky nás pořád přesvědčovali, že je hudebně nadaný, ale to jsou asi všichni, když potřebují naplnit kapacitu hudebky. Teď různě chodí po školkách na nábory a pár dnů po sobě jsme měli v šatničce ve školce lístečky, jeden den - byli jsme tu z výtvarného oboru ZUŠ, vaše dítě je abnormálně nadané, přijďte jej přihlásit k nám, druhý den tam byli z hudební oboru, taky byl nadán, třetí den dělali nábor do lakrosu, pro změnu byl sportovně nadán a nejen náš chlapec, ale stejné lístky měli ve skříňkách všichni, celá třída byla všestranně nadaná (-:
Holky předškoláčků, jak si užíváte posledních dnů ve školce? Nostalgie, že je to naposled?
U nás lije, začalo asi dvacet minut před koncem Vojtíškovýho tréninku, tak jsme zmokli. byl tam jeden hyperaktivní tatínek a můžu říct, chudák jeho syn, ten se nemůže ani nadechnout svobodně. Tatínek už je starší a navíc známý právník a ten jejich kluk je starší než Vojta, ale byl tam podruhé, tak trénoval s přípravkou, ale jak ho ten otec buzeroval a všechno komentoval a vybral si pro diskusi zrovna mě. Jedna jeho věta pro ukázku zněla: Již kvalitně lyžuje, tak teď ho ještě nadrezuruju ten fotbal a to nám bude stačit.
Hezký večer Mada  

 
mado
Závislačka 3756 příspěvků 28.05.09 22:05

Dančo, hezky si to užijte. S tím úklidem se přijď podívat k nám, děti doteď nepochopily, co to znamená, že věci mají své místo, tatínek to občas taky nechápe.
Ještě mezi školkou a hokejovým tréninkem staršího syna jsme stihli imunologii-alergologii, Vojta není na nic alergický, průdušky už mu nevržou - hurá a spirometrii, či jak se to říká měl nejlepší, co tam kdy foukal, kontrola za půl roku při potížích.
Teda to letí, to už příští týden letíte Jiři na dovču, cestovní horečka vrcholí ?
Ahoj Mada

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1307 příspěvků 29.05.09 08:09

Ahoj,  

Dančo, úklid ??? - co to je ???  včera jsem to vzdala a šla se alespoň jednou vyspat. Ale chápu, že u potomstva máme jiné představy … Užijte si jižní Čechy, ať máte slušné počasí. Včera tady stršně lilo a dnes svítí slunko, tak uvidíme, co se z toho vyvine.  

Mado, oni z těch ZUŠ asi loví koho můžou, ale zkusit se má všechno :) Školku si neužívám, mám to teď hektické, asi přijde nostalgie až na konci. U nás mi spíš přijde, že paní učitelky stříhají metr a byly by rády, kdyby už byly prázdniny, přijde mi, že to nějak flákají.
 LuckaH

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 29.05.09 08:18

Ahoj vespolek,
předně bych uvedla na pravou míru, že do Řecka letíme až v úterý 9.6. Ještě mě čeká týden v práci - kompletní uzávěrka za květen.
Lucko, moc gratuluju a držím palce do dalších bojů. Fakt jsi skvělá, já bych se už dneska nenaučila NIC ! Udám příklad - Jíra má na grafomotorice jeden úkol - je tam šest jakýchsi znaků a k nim popis, kdo to „namaloval“. Např. tohle namalovala opička, tohle namaloval ptáček atd, šest obrázků bez jakékoliv logiky. Dítko to bravurně zvládá a já musím pořád čumět do návodu, šest obrázků nejsem schopna pojmout.
Jinak my jako vodáci nejezdíme na klidné vodě, to by mě taky nelákalo :o)) Ale na tekoucí řece, pravda někdy je klidnější, ale jindy se kličkuje mezi šutry …  Loď by měla dorazit v úterý.  

Co se týká Jírovy alergie, domluvíme se s doktorkou na podzim, sama říkala, že teď to nemá smysl.
Pro dokreslení popíšu, že když mi bylo asi 20, na jednom táboře jsem začala taky hrozně kašlat, až jsem z toho měla zánět mezižeberního svalu. Zdravotnici tam dělala čerstvě vystudovaná plicní lékařka, tak mě pozvala, ať k ní přijdu, že se na mě mrkne. Plíce ok, takže na alergologii, tam mi dělali ten test na ruku jak píše Danča, výsledek - nic, lehká alergie na prach, což má každý. Zkuste zjistit, co vás dráždí. To jsem věděla docela přesně, byl to kouř (z cigaret a z čehokoliv), sama jsem nikdy nekouřila, vždycky mi to bylo odporný, ale často jsem se pohybovala v hospodách - chodili jsme tančit do klubu a hrát a zpívat do hospod a tam se bohužel hulilo. Pobytem v zakouřených prostorách jsem si uhnala nekončící kašel. Na alergologii mi tehdy na:,–(ili Zyrtec, posléze Zaditen, Claritine, výsledek nula, šílený kašel po ránu nebo po přechodu z teplého do studeného prostředí. Pak mě hnali na spirometrii a kdosi pronesl diagnozu - lehké astma. Měla jsem nějaké spreje do nosu, do krku (Aldecin a to druhé od B už si nepamatuju). Užívala jsem to asi dva roky, výsledek nula. Pak se alergologie přesunula někam na druhý konec Prahy, dvakrát jsem tam jela objednaná a jak na potvoru doktor musel odejít a nevzali mě a tak jsem se na to vykašlala (hehe doslova). Vyhýbala jsem se zakouřeným prostorám, po ránu jak jsem vylezla ven tak jsem si odkašlala svých deset minut a bylo to. No a pak se narodil Jíra a po porodu jako když utne. Sice se mi ranní kašel vrací po každé menší viróze, ale přes léto se toho většinou zbavím úplně, začne to až na podzim s první virózou. No a když slyším ten Jírův kašel (na rozdíl ode mne kašle v noci), tuším, odkud vítr fouká … Takže bych tipovala, že výsledek bude podobný tomu mému. Ale nepředbíhejme, uvidíme v září, důležité je, že víme co to je a co na to zabírá.  

Dneska ráno si Hanička nemohla vybrat co si oblíct do školky - budou se fotit. Musela jsem jí učesat culíky, já to moc neumím, takže nadvakrát, pak mi ještě znova volala babička, že jí to musí přečesat, tak ranní snaha zbytečná. Ach jo. Jsem na ty fotky zvědavá.  

Dančo, krásný prodloužený víkend, i když si to před ním už nepřečteš :o) Vlastně všem hezký víkend!
Na dnes hlásili zimu, zataženo a déšť, zatím sice zima je, ale modré nebe a slunečno, tak uvidím, jak se to bude vyvíjet.
 Jiřina

 
mado
Závislačka 3756 příspěvků 29.05.09 09:30

Ahoj holky, u nás zima, zataženo (jen náš starší syn se se mnou ráno dohadoval, proč nemůže jít v kraťasech).
Zítra je u nás ve městě dětský den, bývá to každoročně na sportovním letišti vedle kterého je přírodní jezero. Bývá tam vždycky všechno možné, od hasičů a vodáků na tom jezeře (vozí tam děti), pak vojenská technika, auta z autosalonu, stavební stroje, ale vyleštěné, aby po nich mohly děti lozit, kolotoče, sportovní letadla, která pak shazují dětem dolů bonbonky, všechny možné sporty tam mají ukázky, které si můžou zkusit všichni, veterinární škola doveze všelijaká zvířátka, na podiu vystupují všichni možní atd, každý rok je to víceméně stejné (vloni navíc ještě úžasné lanové centrum pro všechny věkové kategorie, potkala jsem známého kluka, který to zařizoval, tak říkal, že to navazovali celou noc). Chtěli jsme vyrazit (navíc to máme za barákem), jenom ta předpověď počasí se mi nelíbila. Včera odpoledne mi psala cvičitelka z klubu, kam jsme s klukama chodili roky cvičit, že jedou do aquaparku a zda nechceme s nima. Tak včera večer to bylo pořád dokola aquapark /letiště. Nakonec vyhrál aquapark, pojedou kluci (ať nejsme jak Hujeři), už to, že se jede autobusem je pro naše děti vzácnost a na odpoledne možná vymyslím dětský den v blízkém městečku, kde je jedna moje teta starostkou a už mnoho let nás tam na to zve. Manžel jenom kroutil hlavou, jak vše přeorganizovávám . Ten aquapark pořádá to cvičení, jak jsem nedávno psala, že tam cvičí celá školka a jak měli na závěrečném cvíču všichni ta stejná trička na aerobic. Tak to je ta stejná tělocvična a ta Jitka, co mi psala, tomu šéfuje, sama je ředitelkou školky a ještě 3× týdně cvičí s dětmi a sehnala takové skvělé vybavení, že to se jinde ani nevidí a ještě k tomu každoročně pořádá mikulášské nadílky, karneval, aquaparky, jednou dokonce zájezd na lyžel kde měli děti zdarma instruktory i vlek. Přestali jsme tam chodit je z toho důvodu, že je to původně myšleno pro menší děti, než byly ti naši nejstarší, ale jako parta mamin s dětma se scházíme doposud a jak je vidět, Jitka na nás taky nezapomněla.
Jiři,ono na té alergologii se málokdy zjistí o co jde, já mám taky pocit, že mé krční problémy pocházejí od alergenů, celou zimu jsem OK a jak se oteplí, bolí mě v krku, letos ještě jako bonus ta nemizející uzlina a Vojtík to samé, přes zimu ani kašel a v květnu chycené průdušky. Taky dostal Zyrtec.
Lucko, to je mi líto, že vaše školka stagnuje, u nás naopak, čím jsou blíž prázdniny, tím je těch akcí víc.Dneska paní učitelka vyzpovídala všechny rodiče, kdo by měl možnost a tip na nějaké zajímavé povolání, kam jít s dětmi na exkurzi.
Zatím ahoj, jdu něco dělat Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 29.05.09 11:21

Ahojky,
Mado, znovu musím sklonit poklonu tvé energii neustále něco podnikat. Já musím říct, že jsem po týdnu v práci tak utahaná, že se těším na tu svoji domácnost - jak něco upeču, uvařím, musím utřít poličky v šatně, protože tam už je vrstva prachu, dočtu včerejší noviny … Děti jsou zase nadržené na své hračky, že už se těší, že zítra bude hnusně a budou si celý den hrát. To zase bude boj o úklid! Je to vidět, že jsou taky unavení, koncem týdne už ani večer neprotestujou, že jdou v 8 spát. Zítra si pořádně přispíme a večer je nechám si hrát, dokud budou chtít. Taky máme dnes večer další díl o tygrech (zázračná planeta na ČT2), tak jsem zvědavá, jestli u toho do devíti vydržím :o)  

V naší školce moc akcí není, příští týden budou mít olympiádu, pak mají nějaké divadlo (to mívají zhruba každý měsíc), skřítkovou noc se spaním ve školce mineme - budeme na dovolené. To je tak asi všechno. Nostalgie mě ani nechytá, protože nám ve školce ještě rok zůstane Hanička. Tak snad potom :o))  

Mám doma ještě bednu starých brambor, které se dají pouze uvařit ve slupce a nevím, co z nich udělat, jistí to bramborové knedlíky a možná ještě nějaké placky, nevím. Budeme mít bramborový víkend :o))  

Je mi zima, jsem unavená - už abych byla odpoledne doma! Tatínek dneska hraje někde u Liberce, festival venku, tak si zoufal, že tam bude sněžit, nikdo nepřijde a ještě zima nesvědčí jeho harmonikám. Už aby bylo zase teplo.
 Jiřina

 
mado
Závislačka 3756 příspěvků 29.05.09 11:34

Ahoj Jiři, neboj unavená jsem taky, ale já jsem ten tip, co má problém ráno vstát, celé dopoledne jsem nepoužitelná, ale odpoledne, večer a noc to je moje doba. Ještěže musím ráno vodit Vojtu do školky, jinak bych se nedonutila ráno vylést z postele, A taky mě víc baví někam vyrazit mezi lidi, než uklízet, razím heslo Bordel v bytě, šťastné dítě! No ale zas tak zlé to není, dneska se chystám to trošku poklidit a vytřít, ať to tu zase trošku vypadá, ale venku je vážně tak akorát zalést do postele. Taky vymýšlím, co budeme o víkendu vařit, musím přednakoupit, nerada o víkendu chodím nakupovat, to mi příjde takové všední, hodící se k pracovnímu dni. Brambor máme taky ještě dost, ale máme na chalupě dobrý sklep, tak jsou brambory ještě úplně OK.
Starší syn jdou se školou ke dni dětí na novou pohádku Peklo s princeznou - natáčelo se hodně v našem kraji.
Mějte se Mada

 
mado
Závislačka 3756 příspěvků 29.05.09 11:51

Ještě k té školkové nostalgii, úplně živě si pamatuju na ten pocit, jak jsem stála na té školkovní zahradě, koukala na toho rytíře, jak společně s paní ředitelkou pasuje našeho chlapce na školáka a podávala jsem kameru manželovi se slovy, že budu brečet, ať točí on. A to jsem měla vedle sebe malého Vojtu, který vlastně od září do té školky nastupoval.  A ještě je zvláštní, že jak starší syn taky nebýval nemocný, tak měl zvýšenou teplotu a dle doktora v tom krku nehorázný, tak posledních 14 dní června promarodil, týden bylo jako dnes, ale ten druhý bylo úžasný vedro, kluk na ATB, ale nic mu nebylo, ale na slunko nemohl, já už z nich doma za ty dva týdny lezla po zdi. Pak začaly prázdniny a my vyrazili na tu už dřív zmiňovanou dovolenou do Prahy.
Ahoj Mada

 
mado
Závislačka 3756 příspěvků 30.05.09 21:48

Ahoj holky, tak koukám, že si tu budu povídat sama se sebou (-: Od včerejšího večera u nás lilo a to na letišti, které máme kousek od domu byl tradiční veletrh ohňostrojů, ani déšť jim nevadil, třískalo a mlátilo to až do půlnoci, kluci taky nemohli spát. Ráno lilo ještě víc, tak jsem byla ráda, že jsme se rozhodli pro ten aquapark, protože městský dětský den stejně zrušili, kluci tedy ráno jeli s tím bývalým cvičením do nedalekého bazénu, já prala, vařila, třídila oblečení, hlavně kluci ho mají hromady, tak jsem ve skříňkách obrátila hromádky (trička, která byla dole jsem dala nahoru, aby nechodili pořád v jednom, nějak mě nebaví pořád žehlit to samé). Úderem 11té hodiny vyšlo sluníčko a už tak zůstalo, tak jsem se domluvila s tetou, že pojedeme do nedalekého městečka, kde je další teta starostkou, na dětský den na sportovní střelnici. Bylo to tam fajn, takové jiné, kluci stříleli ze vzduchovky, malorážky, z kuše, házeli na cíl, byla tam navázaná lana na lození a děti zakšírovali a jezdili a lezli po lanech, vozili se na blízké řece na skútru a motorovém člunu, spolupořádali to hasiči, takže hasičská výstroj, děti v přilbách stříkali hadicema na cíl,pak byla ukázka opravdového zásahu a děti měli hasit přilehlý les, no líbilo se mi tam hodně, taková přátelská atmosféra, uzené makrely,lidí tak akorát, žádné zástupy a fronty.
Kluci mají mušku nejspíš po mě, protože se do těch terčů a pajduláků moc přesně netrefovali, i když ti instruktoři tam se snažili je správně navést. Já co si pamatuju, jsem se na těch branných závodech, co jsme mívali ve škole, nikdy netrefila do terče a to se ti vojáci, kteří tam vždycky asistovali taky mohly uvysvětlovat. Ale na opravdové sportovní střelnici jsem dneska byla poprvé, ale jen jsem koukala, raději jsem nestřílela.Jediný co mě mrzelo, že jsem nevzala na kluky foťák, v tom hasičským i při pekelným soutředění u střílení vypadali moc dobře.
Holky, pište, ať mám co číst (omluvenku má Danča, ta jela na jih)…Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 31.05.09 12:28

Ahoj všem a specielně Madě :o)
Včera jsem na chvíli nakukovala, ale byl tu poslední náš dialog z pátku, tak jsem ani nic nepřipisovala.  

Sobotu jsme strávili doma, celý den lilo, šedo, hnus, tak jsme ani nevystrčili nos. Děti zažily v pátek zajímavý akt přírody - poslala jsem je s tatínkem k babičce pro vajíčka. Stáli na schodech před vchodovými dveřmi a hráli si s koťatama. Najednou rána, do velikého okna vedle dveří v rychlosti narazil pták (prý strakapoud). Proletěl asi 20 cm Haničce od hlavy. Náraz, padl, zůstal ležet. Během vteřiny po něm skočila kočka a dorazila ho. Tak z toho byli celí vyjevení.  

Na sobotu se těšili, jak si pohrajou, přitom měli od rána zlobivou. Něco po sedmé začli mlátit skříní, vytahali neskutečný množství hraček, pak nám posílali autíčko na dveře, to jsou šílený rány, tak jsem si moc nepřispala. Výsledkem byl můj jekot, do oběda to uklízeli. Já jsem uvařila, klasický kmitání mezi myčkou, pračkou, sušičkou, sporákem, ale po obědě jsem se natáhla a pak už jsem nic nedělala. Asi v 5 hodin děti vyhrabaly nějaké DVD o tygrech, které bylo součástí jakéhosi časopisu, tak jsme na to na počítači koukli. Pak přišla  pro Haničku babička, Jíra si až do Večerníčka hrál na počítači a pak jsme spolu koukali na Zázraky přírody na ČT1. Tipovali jsme soutěže každý sám a měli jsme každý 3 body - stejně jako vítěz televizní soutěže. Já jsem pak koukla na konec Bridget Jones, když film skončil (nahrávala jsem ho na video) tak jsem si pustila ještě asi 20 minut ze začátku a vytuhla jsem. Dnes mi zbývá dokoukat asi 40 min uprostřed.  

Dnes je ten dětský den, sice neprší, ale nevím nevím jestli nezačne. Půjdeme tam a uvidíme. Jinak nic zajímavýho.
Dobrou chuť k nedělnímu obědu.
 Jiřina

 
mado
Závislačka 3756 příspěvků 31.05.09 14:56

Ahoj Jiři a holky,
u nás je dneska od rána deštivo, před chvílí přestalo, ale kdoví, na jak dlouho. Manžel s klukama sice dopoledne šli na náměstí, byla tam přehlídka a soutěže veteránů - aut, motorek a náklaďáků. Venku lilo, tak jsem klukům sbalila do batůžků pláštěnky a oni je zase tak sbalené donesli domů - šiltovky a bundy měli durch mokré. Náš tatínek taky odmítl deštník, přece to nebude nosit, tak už vím, po kom to ty děti mají.Chystám se na žehlení, Vojtíšek kouká na DVD na Bolka a Lolka, akorát to pořád přeskakuje, mám pocit, že poslední dobou se všechno vyrábí, aby to vydrželo co nejkratší dobu i ten přístroj i to DVDýčko. Manžel se „duševně“ připravuje, že zkoukne školní sešity a úkoly staršího syna, který dopoledne pravil: Kdybyste mě nenutili se doma učit, tak mám jedničky, co musím dělat úkoly, tak jsem se zhoršil"! A to jeho domácí příprava zabere denně tak 10 minut. Už se těším, až bude v pubertě.
Zatím ahoj, kafe už jsem vypila, tak jdu na to žehlení. Mada

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1307 příspěvků 31.05.09 18:38

Ahoj,
včera jsem celý den myslela na Danču, jak mají asi ošklivo  a že si to na návštěvě neužijí :( uvidíme, co bude líčit. U nás taky lilo a vichr - byli jsme na chalupě, ale večer jsme se vraceli, protože Tom měl dnes vystoupení se sborem. Tak jsem jen doufala, že už bude lepší počasí - a bylo :))) Krásně zazpívali, poprvé pod širým nebem tak měli nácvik na závěrečný koncert, který je čeká ve čtvrtek. Jsem na ně prcky zvědavá, prý budou mít hodinové vystoupení a to mi na šestileté špunty přijde dost, ale sbormystrová jistě ví, co si s nii může troufnout. Tom dnes poprvé zpíval solo, tak jsem byla hrdá matka :)

Já jdu zítra na další zkoušku, tak na mě prosím, myslete, budu to potřebovat, protože času málo, nervy na pochodu a k tomu mám ještě nějaké zdravotní obtíže, takže je to síla :(

Jiřko, no střet s ptákem, jak popisuješ, by Tom asi oplakal, chápu, že z toho byly děti vyplesklé.

Mado, krásně jsi popisovala, jak synka pasovali na školáka :)) u nás ani nevím, jestli něco bude, nechám se překvapit. Matně si pamatuju, že u nás vloni bylo nějaké rozloučení s budoucími školáky, ale to mě to ještě nezajímalo, tak jsem tomu nevěnovala pozornost. Já budu teda plakat asi až 1. září, ale to budu želva :((

LuckaH

 
mado
Závislačka 3756 příspěvků 31.05.09 20:22

Ahoj, Lucko, gratuluju, Tomášek je šikulka, taky bych byla hrdá matka. To máš opravdu velikého šikulu a ještě ten čtvrteční koncert. Bezva. Budu na tebe myslet se zkouškou.
U nás už se venku vyjasnilo, šupla jsem další prádlo na balkon, kluci už jsou v posteli, tatínek jim čte, předtím se učil se starším angličtinu a geometrii a Vojta se chtěl učit taky, tak probírali zvířátka a vymýšleli zajímavé věci, jakože Vojtík prohlásil, že maminka od jelena se jmenuju jelenice jelenová.. a pak došli k tomu, jak se jmenuje asi mládě od mravence,apod.Zítra oba kluky čeká dětský den, ve škole mají sportovní dopoledne a pak kino a Vojtk taky mají připravený nějaký extra program, říkala paní ředitelka, vloni měli olympiádu, včetně nástupu s olympijskou vlajkou na stožár a zapálení ohně…
Ahoj Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 01.06.09 13:17

Ahoj při pondělku,
jsem od rána v jednom kole (uzávěrka) tak se hlásím v rychlosti. Dnes bude dlouhý náročný den.  

Včera jsme strávili odpoledne na obecním dětském dni, počasí nakonec celkem vyšlo, bylo akorát. Byly tam klasicky nějaké soutěže - nošení míčku na lžíci, chůze na dětských chůdách, prolejzání sítí, kopání na branku a tak. Děti tam měly kamarády, takže super. Ještě jízda na lodi, nejdřív se tam vecpal Jíra, normálně s velkýma dětma (asi 6 lidí plus kormidelník na nafukovacím člunu), držel pádlo jak prase kost, ale byl spokojen, pak si to ještě zopákl i s Haničkou a kamarádkou Bárou. Za splněné úkoly dostail buřtík a pití, buřtík jsme opekli a snědli, pak měl vystoupení klaun, to se jim moc líbilo, řehtali se jak pominutý. Ještě tam byla jedna atrakce - lanovka - asi 4 m vysoko na stromě byl konec, sjelo se po laně dolů, na strom se lezlo po žebříku, ale na laně se jezdilo bez jištění, jen se držet pouta (zamotat do něj ručku). Já bych tam teda děti nepustila, ale jezdili i prckové, nakonec sjela Hanička, Jíra vylezl na žebřík a tam si to rozmyslel a zase slezl. Bavila jsem se se skautama, jak malé děti berou - prý by brali, kdyby jich bylo víc, aby nebyl prcek sám, tak už jsem se ptala Jíry, určitě by chtěl chodit, i s Bárou, tak uvidíme, jestli se nám je podaří umístit. To by bylo pro nás ideální - trošku sportu, trochu poznávání, výlety. Mají i odnož vodní skauty, tak by naše vodácké zkušenosti nepřišly vniveč.  

Včera ráno jsem si myslela, jak si přispím, když je doma jen Jíra, ale už asi v 7 nás vzbudil bojový pokřik - pomóooc, aúúú mě bolí bříškoooo, manžel vyskočil z postele a našel Jíru sedět na záchodě, řekl mu ať se teda vykaká, a Jíra ale já už kakáááám hlásil celému světu, takže bylo po spaní. Pak si šel lehnout k nám, sice byl ticho, ale pořád se mlel, tak bylo po spánku.  

Lucko, na tebe moc myslím, ať zkoušku uděláš! Dančo na tebe taky, jestli vám moc neprší. Mado na tebe taky, jak je možný, že jste měli v sobotu sluníčko :o))) Komentáře jsem přelítla jen letmo, jestli najdu chvíli, přečtu si je pořádně.  

Víc mě nenapadá, pokračuju v uzávěrce.
Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 01.06.09 15:44

Dneska se asi učekám … čekám, až mi účtárna něco zaúčtuje, abych mohla pokračovat v práci, bez toho se nehnu. Tak mám aspoň čas na chvíli nakouknout.  

Lucko, očekávám, že zkouška je už v tuto chvíli úspěšně zdolána? Jinak k Tomovi pěveckému výkonu blahopřejeme a tak trošku závidíme. Je to velký šikulka.  

Mado, já jsem se ptala učitelky ze školky, jak bude probíhat páteční olympiáda - tak prý dopoledne soutěže, cca od 15,30 před rodiči předávání diplomů a pasování předškoláků na prvňáky. Vím že v předchozích letech dostávali šerpu „prvňák“, tak jsem na Jíru zvědavá :o)) V předchozích letech (předloni a ještě rok předtím) nacvičovali předškoláci divadelní hru Šípková Růženka, bylo to úžasný, ale loni nic a letos taky nic, by mě zajímalo, jakou by Jíra dostal roli. Kámošky syn hrál krále a byl skvělej, vůbec to bylo celý hrozně legrační a zároveň dojemný. Chápu že stálo spoustu sil to nacvičit, tak to asi vzdali, škoda. No a pak se mají opékat buřtíky a kdo bude chtít posedět, tak uvidím, jaké bude počasí, ochotně posedím a pokecám a popiju …  

Jdu za babama zjistit kde to vázne.
J.

 
mado
Závislačka 3756 příspěvků 01.06.09 16:56

Ahoj Jiři, tak já s tebou pokecám, ať ti to čekání uběhne rychleji. Už jsem dnes doma, ještě jsem se cestou se školky stavila s klukama v Bille, když mají ten svátek, tak si mohli vybrat nějakou mňamku a ještě dostali u pokladny velký jabko.
U nás ve školce se ty akce taky mění, už jsem letitý pamětník, tak můžu srovnávat (nepřetržitě „chodíme“ do školky od roku 2002), starší syn taky v předškolácké třídě hráli divadlo, ne na závěr roku, ale na besídce ke dni matek, měl velkou roli, hrál loupežníka a všechny děti to krásně uměly a bylo to moc milé. S těma předškolákama už se toho dá hodně vymyslet.
Vojtík mě celou cestu ze školky líčil, jak dneska měli k svátku cestu za pohádkou, měli vytyčenou trasu fáborkama kolem školky, studenti z pedagogické školy měli na sobě pohádkové masky, různé vodníky, čarodejnice, krále a byli na stanovištích, kde děti ve dvojících plnili nějaké úkoly a na závěr trasy měli hledat poklad, což byla krabice sladkostí. Pak došli ´do školky, tam dostali zmrzlinu a pak byli v tělocvičně. Vloni měli den dětí jako opravdovou olympiádu s více školkama (vyhráli všichni), ale co se mi moc líbilo, byl na začátku nástup, každé družstvo mělo ceduli se jménem, na stožár stoupala vlajka, byl zapálen oheň, pak disciplíny, diplomy, odměny, špekáčky a myslím nějaký divadýlko.
Pasování předškoláků bývá akce ke konci školního roku, kde je to pojato jako zahradní slavnost, za začátku jsou nějakým mušketýrem děti pasováni mečem, vloni dostali krásná trička, vzdadu napsané spolužáky a ve předu logo školky a v něm: Školky jsme se nebáli, školka se bála nás..a nějaké pamětní listy, (starší syn má zase šiltovku s vyšitým logem školky a svým jménem a nosi ji doteď)pak bylo vystoupení šermířů a pak na zahrádce různé soutěže a úkoly pro úplně všechny děti a rodiče, zase odměny, sladkosti, paní kuchařky vždycky připraví nějaké dortíky apod, perníkové medaile se znakem třídy dětem na krk. Jo a ti školáci vždycky něco zazpívají, zarecitují a jeden rok tam byl hodně šikovný chlapeček, který měl připravenou řeč, jako poděkování paním učitelkám a to brečely, jak učitelky, tak rodiče.
Jo, jak jsme byli v sobotu na té střelnici na dětském dnu, tak pak jsme šli k té místní tetě domů na kafčo a Vojtíka zaujala strýcova lupa a dnes mě teta volala, že lupu nemůžou nikde najít, tak Vojta nejdřív, že o tom nic neví, a pak si vzpomněl a říkal něco ve smyslu „No já si myslím, že by ta lupa mohla být v květináči, tam jak jsou ty dřevěný schody..“, tak tam fakt byla.
Zítra mají Vojta ve školce ukázku výcviku policejních psů, oni jsou v poslední dob s policajtama jedna ruka.
Starší syn byli v kině na Pekle s princeznou (v rámci dětského filmového festivalu ve Zlíně) a prý moc hezká pohádka.
Jsem zvědavá, co napíše Danča, jak se měli na jihu.
Ahoj Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 01.06.09 17:13

Vojtík je borec s tou lupou :o) Ještě že ji nedonesl domů.
Akce máte krásný, u nás mi to připadá tak nějak pořád stejný. Jsme ve školce třetím rokem a už přesně vím předem co bude. Ale dětem se věnujou, na každou olympiádu vyrobí specielní trička, letos z dětí nemůžu dostat co vlastně vyrábějí. Akorát je to tak nějak spojené všechno dohromady - olympiáda, den dětí i konec školního roku. Ještě že tak, mám problém se dostavit na 15,30 jednou, natož třikrát … Vlastně ještě byly čarodějnice, taky pokaždý stejný …
 J.

 
mado
Závislačka 3756 příspěvků 01.06.09 18:52

Starší syn byl ještě lepší, když měl tak dva roky, tak jsme byli na návštěvě v Opavě, což je dost daleko od nás, u té tehdy ještě nestoleté pratety. A malý si tam hrál i dvířkama od sekretáře a fascinoval ho klíček v zámku skříně, skříňku nějak uzamkl a klíček jsem našla až doma v kapsičce od kalhot (pak jsme ho složitě posílali poštou do Opavy.)
Zítra máme ve škole třídní schůzku, vždycky je to za 10 minut hotové a ještě se dozvídám takové zajímavé věci, že náš introventní nemluvný chlapec je komik třídy a vše komentuje, (to se pak nestačím divit).
Ještě jsem znovu musela do obchodu, protože tatínek dal dětem návrh, co chtějí na večeři, když mají ten svátek a teď vyrábí langoše a palačinky - každému na přání a pak doufám, že uklidí i tu kuchyň (on když něco vaří, tak to je akce)!
Hezký večer Mada  

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1307 příspěvků 02.06.09 08:11

Ahoj,
Mado, závidím vařícího muže - můj je v kuchyni „služby neschopen“ :(
Jiřko, uzávěrku nezávidím, doufám že dopadla úspěšně :)  

Zkoušku mám za 2, ale bylo to maso :(( Dusil každého cca 40 minut :(  

Děkuji za gratulace k Tomovu zpěvu :) teď to máme doma náročné - mladík patrně včera nastydl a tak budeme kurýrovat, aby mohl zpívat ve čtvrtek. Není mu moc špatně, ale jak dnes fňukal, že s rýmou mu paní učitelka solo nedá  :)( Tak jsem na:,–(ila veškeré zdroje vitaminu C a dnes ho zaženu po večerníčku spát.  

Jde mi sem nějaká práce, tak já se ještě ozvu.  

LuckaH  

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 02.06.09 09:28

Ahoj vespolek,
Lucko, ty jsi hvězda, super ! Kolik ti toho ještě zbývá, kdy jdeš na další? Držení palců funguje :o) Myslím i na Toma, aby mohl zpívat.
Včera jsem byla v práci do 7, kdyby účtárna pracovala rychleji, mohlo se to klidně o hodinu dvě zkrátit, no co nadělám :o( Přijela jsem domů chvíli po tatínkovi, byl vyzvednout děti u babičky. Jíra má zase průser ve školce, už asi týden jim smrděl záchod a včera ho načapali, že čůrá na zem. Celou dobu byl ten smrad od něj. A ještě se tomu smál a tvářil se jak blbeček. Prý ho to už ve školce nebaví. Tatínek tam šel dnes ráno promluvit s učitelkou. Já jsem to říkala už v září, když oddělej do jedný třídy 6 dementů a k nim dají 4 normální děti (můžu-li tedy Jíru považovat za normálního) tak to nemůže dělat dobrotu. Jak jinak se vyrovnat blbečkům než být taky blbeček, ne? Skutečně do této třídy oddělili „elitu“, místní dvojčata, kterým říkáme chachaři, dementní už byla matka a pořád se šíleně množej. Je jim už 7 a půl a neuměj pořádně mluvit, jdou do první třídy rovnou do pomocný školy. Pak je tam ta šílená nezvládnutelná holčička, co už jsem o ní psala, dostala odklad, ale ve školce ji už dál nechtějí, tak půjde do školy do Prahy. Další dva sedmileťáci s odkladem, protože neuměj pořádně mluvit. A pak tam jsou asi 4 normální děti. No nic, ještě těch pár dní to musíme vydržet (počítala jsem že dnes to má Jíra za 14 - může stříhat metr :o)) V posteli se dál choval jak debil, tak byli bez čtení.  

Ráno jsem přišla do práce, práce na uzávěrce pokračuje, úžasný že mi tam přes noc spadly další náklady, tak čekám na šéfa, co s tím budeme dělat. To se fakt výborně pracuje :o((
Lehce depresivní Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 02.06.09 09:31

Můj manžel taky dokáže uvařit a taky u toho nadělá. Tedy palačinky a langoše by asi nezvládl … ale třeba zapečené špagety umí skvělé. Jen minule mě překvapil, v lednici byla mísa špaget a na kuchyni jsem žádnou újmu nepoznala :o))
 J.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1307 příspěvků 02.06.09 12:52

Ahoj,   Školní okénko (abych tu s tím neprudila pořád): zkoušky mě čekají ještě 4 - nejbližší v sobotu a v pondělí. Děkuju za pochvalu, ta vždycky potěší, jste skvělá opora na dálku :)  

Dostala jsem mail od manžela, kde mi popisoval jak náš Tom dnes byl ráno „uvědomělý“ ve věci svého zdraví. :) Když jsem mu pohrozila, že nebude moct zpívat, tak to nějak vzal asi opravdu vážně a řešil, co si vše vezme na sebe , aby už nedostydl a kolik kapesníků do kapes a tak, no jsem zvědavá, jak dlouho mu to vydrží.  

Jiřko, neboj Jíra je normální a šikovný kluk, ale už ho to tam prostě neba. Bude líp … Chápu, že je to opruz řešit věci typu čůrání na zem, ale vydrž. Tom už taky stříhá metr … (já taky , kdy už bude konec zkouškového)  

Práce   není zajíc a tak Jiřko nedepkuj :) Já teda mám co mluvit - balíme a připravujeme na Bambiriádu, takže máme taky „pěknej mazec“.
 LuckaH

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 02.06.09 14:28

Jiřinko promiň, ale docela jsem se tvému popisu nasmála…ale věřim, že to musí bejt na nervy, tak vydrž, on se ve škole srovná :)

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 02.06.09 16:37

Ahojky,
deprese je pryč, uzávěrku jsem dodělala (termín na odeslání je přitom až zítra v poledne), jen doufám, že nebudou chtít nějaké změny. Mám toho spoustu, co chci stihnout před dovolenou, ať mě to tu pak nestraší po návratu.  

Manžel volal, že dnes přivezli tu loď, je prý parádní a mnohem lepší než mají naši - škoda, že já na ní nepojedu :o))
Ale mně je to fakt jedno.  

Duant, co ty že nepíšeš? Že se směješ to je dobře, kvůli tomu to píšu, přece nebudeme pořád jen depkovat, ne?  

Tím jak končím dřív jsem se rozhodla že půjdu cvičit, tak snad to klapne.
Papa Jiřina

 
mado
Závislačka 3756 příspěvků 02.06.09 22:06

Ahoj holky,
Jiři gratuluju k lodi a Lucce ke zkouškám.
Dneska mám za sebou náročný den, stihla jsem zahradu, kde jsem posbírala, vše co už narostlo, vypadalo to, že zase začne pršet a to už by ty třešně a jahody nemusely vydržet. Vylezla jsem na strom a třešně jsou nádherný, tmavý srdcovky. Málem jsem se tam zapomněla, pak jsem se fofrem doma převlíkla a letěla do práce (zaučuju teď mladou svobodnou holku a mám ji všechno ukazovat, ale ona prý není schopná s ráno vypravit, tak chodí až na deset), pak po práci jsem letěla do školky, se starším klukem na trénink, pak na třídní schůzky /ty byly rychlé, máme rozumnou paní učitelku/, pak rychle s Vojtíkem domů, připravit věci na fotbal, kluci dnes měli speciální trénink na nejlepším hřišti s tribunama a trénovali spolu s chlapama, co hrají ligu, bylo to roztomilý, když kopali penaltu na velkou bránu s profi brankářem - a jak se snažili. Jen mě zas prudil ten jeden ambiciozní otec, v jednom kuse na toho kluka řve a komanduje ho, ale takovým stylem (kluci stáli v řadě a postupně trénovali slalom s míčem a on zařval: Michale, stůj vyrovnaně!! Pak zas na celý stadion" Neutírej si ruce do trika, stálo 500,–) a to jsem se dozvěděla, že je to právník se třemi tituly. No vydýchávám to celý večer.
Zítra si musíme přivstat, starší syn jde na přeočkování a odpoledne máme preventivku u zubaře celá rodina - no už aby to bylo za náma. Holky, mají vaše děti ještě nějaká jiná očkování než ta povinná?
Hezký večer Mada  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8703 příspěvků 02.06.09 22:37

Ahoj holky, že už Vám po mně bylo smutno? Mně jo moc.
Musím Vás tu pochválit, jak jste se činily. Měla jsem tedy co číst! Samozřejmě zapomenu na vše reagovat, tak se omlouvám, ale snad co jsem si psala poznámky:

  • Lucko, gratuluju, gratuluju. Víc nemohu dodat. Jsi šikulka!
  • Mado, vy tedy máte v okolí tolik akcí a jak to všechno stíháte, mi zůstává záhadou. Toho otitulovaného otce z fotbalu bych asi taky nerozdýchala. Chudák kluk. Moc mu přeju, aby se v pubertě co nejdřív vzbouřil a milého otce poslal tam, kam patří! Musím říct, že já na svou povahu bych mu asi něco řekla. Tak mu má kretén dát na trénink tričko za padesát ze stánku a nemusí to řešit! Jéžiš to mně nadzvedává!!!
  • Jiři, ta příhoda s tím strakapoudem je tedy otřesná! To bych z toho byla i já tedy dost hotová. Nicméně Vaší kočce se nedá upřít pohotovost, že! Naši mají chatu s prosklenou verandou. Tyto historky byly v době mého dětství taky na pořadu dne. Vždycky jsme těm chudáčkům dělali hrobeček pod hruškou. Až tam mamka dala záclonu. I u nás doma se to tak 1 - 2× do roka stane, ale většinou se zvednou, jsou dvacet minut zkoprnělí a potom odletí. Jo a já jsem si normálně taky myslela, že na tu dovolenou jedete už dnes?
 

No a k našemu prodlouženému víkendu. Holky to byl tedy mazec. Je to vážně pech, když je tři měsíce vedro jako hrom a jedinné dva víkendy, kdy někam jedeme - jeden na sraz do Prahy a jeden tento, je hnusně a prší. Tento víkend obzvlášť. A kdo trochu zná JČ, tak ví, že tam tedy dovede být hnusně!
Dojeli jsme v pátek večer. Byli jsme teda jako výprava na severní pól. Auto nemáme nijak zvlášť velké, ale bylo zaplněno vše do posledního místečka. Na střeše kola.  Na chalupu jsme dojeli až večer, zima jak v Rusku, tak jsme rychle roztopili krb a zapnuli přímotopy. Matěj si vlezl pod peřinu a klepal se zimou. Za chvilku teda bylo docela teplo. No a večer jsme ztrávili hraním na kytaru. Přezpívali jsme všechny zpěvníky od začátku do konce. Děcka si hráli, bylo to fajn. Sobota, škoda mluvit.  Zima, zima a déšť jak hrom. Dopoledne jsme se teda poflakovali v chajdě, já jsem si schrupla, chlapi hráli na kytary. Děckám jsme vzali (poprvé v životě, ale naštěstí!) notebook a filmy, tak si zalezli do postelí a koukali na Harryho Pottera. Odpoledne jsme teda naznali, že takto ne a zajeli jsme do Telče na zámek. Kupodivu jsme tam ještě nikdy nebyli, tak jsme aspoň koupili turistickou známku, mince Pamětník a šli na prohlídku. Dojeli jsme navečer a hráli jsme kostky, Carcassonne, Černýho Petra, pexeso… Rozhodně děti nemůžou říct, že jsme se jim nevěnovali! No a v neděli ráno to vypadalo, že bude  docela pěkně, tak jsme vzali kola a jeli jsme na Landštějn, takový náš obvyklý malý okruh. Po cestě zpět jsme hledali  „kešky“ (jeli s náma Ti známí, co taky propadli geoketchinku), ovšem my zřejmě nepřinášíme štěstí a poklad jsme opět nenašli. Začalo trochu krápat, tak jsme do toho šlápli a jeli na chatu. Celé odpoledne potom pršelo a pršelo. K večeru se to trošinku protrhalo, tak jsme se šli kousek projít, mrknout se na bizony.  

No a pondělí bylo konečně ucházející. Přes den vůbec nepršelo, ale mraky se honily pěkně a když zalezlo sluníčko, tak byla zima. Dopoledne jsme jeli jen kousek do lesa - objevili jsme tam takové kamenné útvary i s pamětní deskou jakéhosi starého lesáka, který ji věnoval svému knížeti. Tak jsme si to tam prolezli - hledali kešku - nenašli a potom jsme v lese stavěli domečky. Kluci to strašně rádi dělají, tak ať se aspoň trošku zahřejí a užijou si lesa. Odpoledne jsme jeli na další kešku, tu jsme tedy našli - Tom - a my se potom od známých odpojili a jeli na kolech dál, navštívit staré známé. Jet na kole tou krásnou krajinou je paráda balzám na duši. I když kopce fakt nemusím. Zvlášť když jsem na kole nabalená jako pumpa a mám tudíž omezený pohyb. Večer jsme hráli hry - viz předešlé večery. No a dnes ráno uklidit, sbalit, odjet domů. A dál to všechny znáte,  tanec mezi vybalováním, mytím dětí, praním, věšením.....  

Tak tolik zatím od nás. Musím si ještě vysušit vlasy a jdu do hajan. Ráno asi nevstanu. Vůbec se mně do práce nechce.
papa Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8703 příspěvků 02.06.09 22:50

Ještě zkusím dát nějaké fotky. Tak takhle jsme trávily ty deštivé chvíle. Snad se známí nebudou na mě zlobit!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8703 příspěvků 02.06.09 22:51

Tohle je ta chaloupka!

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »