Maminkou s eMiminem už pár let - Vánoční od Jiřiny

Rodičovství

Schválně, jaké spojení vás napadne ke slovu „Vánoční? Pokud stres, úklid, blázinec, nákupy, tak dál raději ani nečtěte :o)) Mě napadá vánoční nálada, punč, kapr, stromeček, výstava, dárky, vůně, koledy, františky, pohoda.

Když se řekne Vánoce, jaké období si představíte? Od 24. do 26. prosince?

Pro mě Vánoce začínají o první adventní neděli a končí Silvestrem. Ano, Vánoce pro mě jsou celý měsíc. 30.listopadu jsme vyrobili adventní věnečky, upekli a ozdobili perníčky, nazdobili větve. Vymyslela jsem, co budu péct za cukroví a rozvrhla si to na zbylé tři víkendy tak, abych neměla žádnou honičku. Dokonce jsme o jednom víkendu stihli s dětma návštěvu kina (vánoční pohádka o sobíkovi), návštěvu muzea strašidel, výstavu betlémů a Staroměstského náměstí (tam už se ovšem o pohodě moc mluvit nedalo, takže jsme rychle zmizeli).

   

Veškeré vánoční přípravy prostě miluju. Ať už jde o pečení cukroví, kuchání a porcování kaprů (letos jsem vlastnoručně vykuchala a naporcovala čtyři, vydloubala 8 očí - na to jsem už odborník :o)), přípravu bramborového salátu, vánočku, všechno. Omyla jsem si pár šupinek, usušila a schovala a na Štědrý den je budeme mít pod talířkem pro štěstí. Po Vánocích si každý musí schovat šupinku do peněženky a tam ji nosí celý rok. Samozřejmě milujeme koledy, máme asi 8 různých cédéček, které pouštíme pořád dokola. Děti si denně aspoň jednou pouští vánoční večerníčky na videu. Před spaním si čteme vánoční pohádky a zpíváme koledy - denně děti licitují o to kolik, většinou to uhádám na každému dvě a ještě dvě pro sebe :o)

Jen mě moc nebaví balení dárků, ale i to jsem už asi před 14 dny zvládla.

 

Poslední dny, přiznám se, už jsou spíš o tom čekání. Dětem zbývá poslední okýnko v adventním kalendáři. Poctivě otvírají každý den jedno, protože věří, že je zakouzlený a kdyby okýnko otevřeli špatně, obsah by zmizel. A já už se nemůžu dočkat, až budu plést vánočku, zdobit stromek, vařit punč a patlat bramborový salát.

   

Pokud se nestane nic zá:,–(ního, zbytek příprav u nás bude vypadat následovně:

Dnes kolem druhé vypadnu z práce. Manžel je doma, takže mi uvaří připravenou rybí hlavu na polívku a brambory a vejce na salát. Zadělám na vánočku. Oberu rybu, nakrájím zeleninu, udělám polívku. Udělám bramborový salát. Manžel během dne připraví stromeček do obýváku a připraví dříví ke krbu.

 

Když večer uložím děti, vystěhuji z pohovky v obýváku z úložného prostoru vše co tam je a nanosím tam zabalené dárky. Přikryju prostěradlem, kdyby náhodou někoho napadlo zítra během dne postel otevřít. Ale normálně to neděláme, tak snad i letos to projde.

  

Ráno děti přijdou k nám do postele. Manžel dnes odjíždí na hraní a vrátí se až nad ránem, takže ho nebudeme moct probudit :o)) Možná ho necháme spát a půjdeme dolů s dětma sami.

Připravím mísu s cukrovím a posnídáme vánočku. A začneme zdobit stromeček. Ještě večer na něj navlíknu světýlka (bez dětí). Budu podávat ozdoby a děti budou zdobit. Jen na vyšší větve budu muset věšet sama. Od 9:40 dávají pohádku Královský slib, na tu se určitě podíváme. Po ní jede Hodina zpěvu, tu budeme nahrávat, tyhle písničky milujeme a těšíme se na novou zpívanou Šípkovou Růženku. Potom prostřeme stůl vánočním prostíráním, udělám krutony a poobědváme rybí polívku (večer už jíme jen jeden chod). Po obědě se určitě na chvíli svalíme :o) Určitě se staví jedna moje kamarádka. Dáme si skleničku punče, určitě přinese ochutnávku cukroví, jak ji znám, takže musím připravit balíček i pro ni.

Kolem třetí odpoledne oblíknu děti, staví se pro nás mí rodiče a půjdeme na hřbitov. Manžel s námi nechodí, moji babičku a dědu moc neznal. Hřbitov máme kousek, vezmeme si s sebou do termosky punč, který miloval děda, hrst cukroví, které milovala babička, co jsou tam pohřbení, určitě potkáme sousedy (sousedí s námi domem i hrobem), popřejeme si krásné svátky. S naší rodinou si nad hrobem přiťukneme punčem a popřejeme si „ať nás neubývá a tady nepřibývá".

Po návratu ještě zajdeme i s manželem a Lukášem na místo, kde je rozptýlená druhá babička. Ještě loni s námi na Vánoce byla. Zazpíváme jí pár koled a zapálíme svíčku.

A pak už půjdeme domů a pomalu začnu připravovat večeři. Obalím a usmažím kapra, připravím salát do mísy. Manžel rozdělá oheň v krbu. A jdeme jíst.

 

Po večeři bude finta. Já s dětma odejdu nahoru zpívat Ježíškovi. Manžel s Lukášem dostanou za úkol uklidit ze stolu. Děti samozřejmě nevědí, že zároveň z úložného prostoru v posteli vyndají dárky a dají je pod stromeček. Přijdou za námi, zazpíváme si všichni a pak najednou zazvoní zvoneček.

A co se bude dít dál, na to si musíme počkat do zítřka.

Krásné a pohodové Vánoce všem !!!

Jiřina

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 23.12.08 10:08

ahojda!
tak jsem se těšila, jak si počtu v tvém novém deníčku, ale píšeš, ať raději nečtu (jsem ten případ, co  vidí ten stres, nákupy a hlavně pořád nestíhám! ) :D :D :D, tak nic no… :)

Každopádně všem přeji krásné vánoce, myslím, že děti záruka krásných vánoc jsou, protože jen ony se dovedou tak úžasně radovat! :)

Ivča a kluci

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 23.12.08 10:41

no teda doufám, že sis to nakonec přečetla celý :o)))  

Je to tak, děti jsou záruka. Já jsem uvnitř taky takové dítě, takže mám záruku, že i já si to užiju.
Ivčo, hlavně tobě přeju, ať se děti krásně radujou a ať si to užiješ a vidíš to krásné, ne jenom ten stres.
 Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 23.12.08 10:55

To víš, že jsem dočetla. Dýchá z toho skvělá atmosféra a fakt idylka…
Skoro (v dobrém) závidím!!!
 Ivča

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 23.12.08 13:52

Ahoj všichni!!!!
u nás teď momentálně blázinec. Stromeček už je  nazdobený, ale všude kolem krabice od baněk, na stole v kuchyni nádobí a kosti od oběda…Jdu do porychtovat. Odpoledne jdeme ke kamarádce a tak se ozvu a hlavně přečtu si nový deníček až večer.  

Všechno zvládněte, ať večer zalehnete k TV u voňavého bytu!
 d.

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 23.12.08 21:24

Ahoj vespolek,
vidím že všichni předvánočně připravují a nikdo na mě nemá čas :o( Snad aspoň Danča se ještě objeví.  

Dnes šlo vše podle plánu, z práce jsem vypadla nakonec ještě dřív, v půl jedné jsem byla doma. Udělala jsem to nejnutnější a řekla jsem šéfovi, že je mi zle (fakt bylo, to jsem moc nepřeháněla), na cestu jsem dostala ještě jako dárek dvě láhve vína. Ráno jsem byla nakoupit v Albertu nějakou zeleninu a ještě jsem přibrala láhev medoviny. Letos jsem ji měla zatím jen jednou, tak už se těšíme.  

Doma akorát dojídali bílou klobásku, na mě už nezbylo :o(( Ale tak jsme se na ni těšili, že jsme si ji udělali už včera k večeři a oni dojídali zbytky. Já jsem koupila v Albertu kuřecí křidýlka pro manžela s Lukášem k večeři, až se v noci vrátí z hraní, tak jsem si dala křidýlka a dojedla klobásku po Haničce.  

Pak jsem se vrhla na vaření, co mělo být uvařeno bylo, jen nestihli oloupat brambory. Zadělala jsem na vánočky, manžel míchal, víc jak ze čtvrt kila mouky totiž  moje ruce neutáhnou a dělala jsem z půl kila (dvě malé vánočky).
Manžel s Lukášem odjeli, Jíra si šel hrát nahoru a Hanička mi pomáhala s bramborovým salátem. Brambory sice nebyla schopná prostrkat mřížkou, ale nakrájela vajíčka a míchala to vařečkou. Hotovo bylo hned, nic složitého s tím nedělám, zeleninu dávám sterilovanou, jen jsem přikrájela asi tři okurky. Už je v lednici a rozlehává se. Pak jsem se pustila do obírání rybích hlav, Jíra začal prudit, pošťuchoval Haničku, očividně se nudili. Zařvala jsem na ně, ale tak strašně jsem se rozkašlala, že tudy cesta nevedla. Kvapem jsem to doobrala a šla jsem si s dětma sednout a pustili jsme si pohádku Lotrando a Zubejda. Vydrželi hezky celou, já jsem si odpočinula a pak byli hodný přesně tak dlouho, než jsem připravila zeleninu na polívku, upletla vánočky, dala je péct a uvařila polívku. Hanička mi pak kňourala, že už má strašný hlad a strašnou chuť na tu vánočku. K večeři jsme si dali zbylé brambory jen tak opečené s kečupem. Snědli krásně a pak si dali vánočku. Půlka hned zmizela. Za odměnu za tu trpělivost, že jsem na ně neřvala, se mi vánočka nádherně povedla, vždycky se mi zá:,–(ně na Vánoce zdrcne nebo rozjede. Je krásná. Hodím fotku.  

Pak jsme ještě z předsíně nanosili a připravili ozdoby na stromek, už stojí v obýváku. Zahnala jsem děti, přečetla, uložila, zaskřehotala s nima tři koledy a šla jsem dolů. Navěsila jsem na stromek světýlka a volám našim, jestli mi přinesou jejich dárky. Nepřinesou, ještě je nemají zabalené. Grrr! Hlavně že jsem to říkala, že bych je ráda předem. Mamka prý že je přinesou zítra až půjdeme na hřbitov a že je máme dát rovnou pod stromek. To jsem jí teda řekla, že spadla z višně, že je potřebuju uložit do tý postele. Jako by to snad nevěděla, jak to u nás chodí. Nevěděla, protože nechce vědět. No bude to muset manžel potají převzít a umístit. Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě, že. Ach jo.  

No a teď jsem si sedla a už nemám co na práci. Uvařeno je, stromek ozdobíme dopoledne s dětma. Hanička dnes měla v plejáčku růžovýho jednorožce, už má bílýho, tak má rodinku :o)) Zítra tam ještě bude mládě. Je nadšená, jsem zvědavá, co bude říkat na dárky. Dala jsem do postele aspoň ty svoje, myslela jsem jak jich je hodně, ale je to naplněné sotva z půlky. Nic velkého či spíš rozměrného letos nemáme.  

Jíra mi odpoledne říkal, že kdyby Ježíšek mohl zařídit a dát nám nějaký dáreček, abychom byli všichni zdravý, že by to bylo hezký. Brouček, ano, za všechny dárky bych to vyměnila, abychom byli všichni zdravý. Pak ještě říkal, že jestli nedostane toho vesmírnýho mimozemšťana, tak bude brečet - tak snad se mi ho podaří přesvědčit, že ten od lega je ten pravý :o) No bude veselo, s paličákem malým, vysvětlovat mu, proč ten který konkrétní dárek dostal, když si o něj nenapsal, případně proč je to jiný, než si to namaloval.  

Jdu stáhnout ty fotky, zatím papa.
Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 23.12.08 21:32

Hanička kuchtička s bramborovým salátem

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 23.12.08 21:34

ta vánočka takhle detailně zase tak dokonale nevypadá, ale dám ji sem, když už jsem to nakousla

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 23.12.08 22:17

Tak vidím, že nikdo nedorazil :o(
Před chvílí přišel táta a přinesl tašku dárků od nich - tak se mamka pochlapila a docela rychle to zabalila. Nevím ale proč vždycky musí dělat dusno, přesvědčí mě, že to bude jinak než chci a pak to stejně udělá opačně.
Tak máme postel naplněnou, musím na ni poházet nějaké věci, ať to nevypadá tak uklizeně.  

Jdu si číst do postele. Šíleně kašlu, zapnu si elektrickou nahřívací dečku.
Dobrou noc.
 Jiřina

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 24.12.08 09:31

Ahoj holky!

Nečtu nic, nestíhám! Ale pak to doženu!

Teď bych jen ráda všem popřála krásné a pohodové vánoční svátky a pod stromečkem kupu nádherných dárečků! Užijte si dnešní slavnostní den! My jdem právě strojit stromeček. Salát jsem udělala včera, dnes jen řízky a vaječný koňak! :-)  

Ahoj
Monča a kluci

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 24.12.08 10:17

Ahoj holky,
tak taky rychle utíkám abych Vám všem popřála.
Všem nám tady, i těm co nakukují, přeju pro dnešní večer hlavně pohodu. Žádné nervy. Ať dětem svítí očička nad dárky, máme je takhle malé jen na chvilku, tak ať si to užijeme a pamatujeme navždycky! A Vám taky nějaké příjemné překvapení. Do nového roku si popřejeme až za týden.  

Jiři jsi prostě šikulka šikovná. Vánočka je jak z obchodu. Úplně cítím, jak voní a určitě výborně chutná!!!
No a jaký byl u nás včerejší den? Ráno jsme zdobili ten stromeček. Taky Vám ho potom vyfotím a dám. Čímž zahajuji přehlídku vánočních stromečků. Holky fotky sem!!! Ale já vyfotím, až bude rozsvícený, to zatím nemůžeme, protože to by si Ježíšek myslel, že už u nás byl a nedonesl by nic.  Pak jsme uklidila a šli jsme k té kamarádce. Tam jsme jí pomohli nazdobit stromeček. Já jsem na něj namašlila světýlka a holky (její a její sestry) a moji kluci zdobili perníčky a slaměnýma ozdobičkama. Mají takový malý smrček a musím říct, že děsně píchal. Tak jsem ráda, že máme jedličku, ta sice taky uschne, ale nepíchá tak šíleně. Potom si děcka hráli a my jsme jí pomáhali vařit. Kamarádka se setrou dělali rybí polívku a já jsem jim krájela všechnu zeleninu na brsalát. Ochucení jsem nechala na nich. No a potom jsme povídali a popíjeli. Přišel tam její bývalý manžel a pro nás přišel můj manžel, tak jsme seděli v kuchyni a kecali. Bylo to fajn. Jen to víno bylo jakési silné!!! V sedm jsme došli domů a já jsem ještě vařila polívku na dnešek. U toho jsem měla puštěná VKV. Kluci koukali na cosi u sebe v pokojíčku. No a potom jsme si lehla a četla novou Marianne, kterou mi manžel ráno koupil.  

No a dneska jsme ráno leželi v posteli a najednou mezi dveřma dvě hlavičky, v ruce poslední playmobilové krabičky a šup za mnou do postele. Bylo to moc hezké. Teď si zdobí ještě malý stromeček u Matěje v pokojíčku - našla jsem ty dřevěné figurky, které na něj patří!!!  

Já si teď vyfénuju vlasy a půjdeme na vychajdu. Jsou celí nedočkaví, tak ať jim to trošku uteče. Hlavní logistický problém nastane večer. Dostanou ten počítač + monitor a několik objemných darů. Takže asi vyženeme mého otce se psem a s nima na vycházku před večeří, abychom to tam tomu Ježíškovi nachystali. Jiři taky doufám, že u nás nebude slzavé údolí, protože Matěj si přeje to Carcassonne a to dostane až 26.12. u našich. Taky dnes ráno prohlásil, že by chtěl krmení ptáčků a dostane ty jezevce :o) No uvidíme.  

Jiři, brzo se uzdrav.  

Holky ještě jednou krásný celý dnešní den!!
Dana a kluci

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 24.12.08 10:19

Jiři  a raději s předstihem!!
Všechno nejlepší k Tvým narozeninám. Hlavně hodně zdraví, štěstí, lásku, domácí pohodu a radost z dětí! Přeju také Vašemu Lukášovi, ať mu to ve škole jde a má štěstí už jen na samé hodné lidi. ****
Mimochodem, ozvali se mu rodiče na vánoce?
 Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 24.12.08 10:21

Já chci taky holčičku !!! Ach jo. Nebo aspoň my jsme dobrá partyje, máme dům, auto, jsme hodní :o) taková nevěsta z dobré rodiny by se šikla!!!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 25.12.08 08:04

Holky já jsem měla napsaný obr dlouhý komentář a jedním tlačítkem - nevím jakým - jsem si to smazala. POMOC! Teď už to teda psát nebudu. Dnes jedeme do Třebíče ke tchánovi, chtěli bychom se tam podívat na výstavu betlémů, je na zámku. Jako ta výstava, ne tchán. Přijedeme až večer. Tak se těším, že tu bude plno!!!  

Popíšu Vám to všechno znovu večer. Jen v kostce. Bylo to moc hezké. Ale nebojte, jsme normální rodina, občas proběhla vlna nervozity. To je normální. Neviděla jsem jedinný pořad v TV, protože pořád někdo přeblikoval TV až jsem se vytočila a řvala jsem, nahluchlý otec - který si to nepřipouští a nepřizná, vždycky, když jsme se deset minut o něčem bavili, tak potom se zeptal na samou podstatu všeho, ale byli jsme všichni spolu. Dárky byly přenádherné a bohaté. Kluci měli očička navrch hlavy. Všichni - až na mě - měli krásnou hvězdičku v jablíčku. Já jsem měla sice hvězdu taky, ale protože jsou to jablka ze zahrady, tak moje bylo červavé, tak jsem vzala druhé a to bylo zase kolem hvězdičky hnědé - nahnilé. No tak ještě že nejsem pověrčivá.  

Tak ahoj D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 25.12.08 19:08

Tak teda holky, vy mě tady necháte?
Ivčo, jaké to bylo u Vás. Musela jsi ke tchánům?
Zuzko a co u Vás, byl s Vámi J?
A co ostatní? Omlouvá Vás jen náhlá vánoční punčo-rumo-medovinová indispozice?
 D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 26.12.08 09:55

Končím svoji účast zde! Abych tři dny psala jen já, to nemá smysl :o(
 Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 26.12.08 12:00

Ahoj Danuš (pochopitelně i ostatní, ale Danča si zaslouží specielní oslovení),
konečně jsem se po třech dnech urvala a jsem tady.
Nevím kde začít, bylo toho hodně.
Předně mi vše kazí pořád kašel, nejhorší jsou rána, ale snad už mám to nejhorší za sebou.
Na Štědrý den šlo vše podle plánu. Vánočka byla nejen hezká, ale i moc dobrá, takhle měkká se mi dlouho nepovedla (prý když se povede vánočka, bude dobrý rok, tak se těším, protože i ten letošní byl docela dobrý a loni vánočka nic moc … no uvidíme). Manžel s Lukášem přišli z hraní až v pět ráno, v půl šesté jsem se vzbudila, potkala na chodbě Lukáše jdoucího z koupelny a pak už jsem neusnula. Ani Felína nepomohla. Kolem osmé přišli děti s poslední krabičkou, teda nejdřív Hanička, měla radost, že už jsem vzhůru, nechali jsme tátu spát a šli dolů. Posnídali jsme cukroví a vánočku a ozdobili stromeček. Pak jsme si nahráli ten Královský slib, viděla jsem jen část, pořád jsem odbíhala. Po Hodině zpěvu jsem udělala krutony do polívky, nějak jsem tentokrát dala moc másla, polívka byla dobrá, i Jíra si přidal (odebrala jsem jim bez jiker a mlíčí), tak jsem byla ráda. Zbytek jsem hned zamrazila. Ovšem pak mě to tak prohnalo, to jsem už dlouho nezažila. No nejsem na mastný moc zvyklá. Po obědě jsem chvíli zdřímla u pohádky, ale děti byly rozjívený, už se nemohli dočkat, nebylo pro ně co na práci.
Kolem půl čtvrté jsme šli s našima na hřbitov, cestou zpět Hanička šlápla do hovna, tak jsem jí říkala, že to znamená, že bude mít štěstí :o)) Ještě šli s našima se podívat na svítícího soba na nějakém baráku, já jsem zatím osmažila kapry a šli jsme jíst. Dětem jsem vyřízla kousek masa z prostředka kapřího boku, a dle očekávání neměli jedinou kost. Musím se pochválit, jak jsem to dobře naporcovala. Každý snědl jeden malý řízeček. Jíra když byl uprostřed druhého už to psychicky nevydržel a šli jsme nahoru zpívat. Lukáš s tátou uklidili stůl, dali dárky a přišli za náma. Jíra už byl nervózní, dokonce chvíli chtěl sklízet ze stolu s nima, ale ještě jsem ho přesvědčila. Pak jsem začala kašlat, šla jsem si do ložnice pro kapesník, kde byl mezi kapesníkama připravený zvoneček a zacinkala jsem … do toho jsem mohutně kašlala, takže dětem vůbec nedošlo, že jsem to byla já. Vlítli dolů, rozrazili dveře a než jsem stačila stromek s dárkama vyfotit, začali rozbalovat.  

Spokojený byli, očička zářila, Hanička měla těch playmobilů nakonec osm, Jíra 4, k tomu měl ještě lego náklaďák s cisternou, dvě malý lega s těma mimozemšťanama, prostě vše co jsem tu hlásila. Akorát pak druhý den říkal, že ta vesmírná stanice není to co chtěl a že to jsou smutný Vánoce, protože to nedostal. Pořád se mu to snažím vysvětlovat, čím to mohlo být … No však to byla blbost, co to v tom časopise viděl. Já jsem dostala to co jsem si sama zabalila plus další dva parfémy, takže mám čtyři :o) Manžel dostal krom toho ode mne samej chlast, tak říkal, že o něm má Ježíšek asi dobrý mínění :o)) Lukáš byl naprosto nadšenej, pyžamo si hned oblíkl, pořád opakoval, jak se mu líbí ty knížky. V podstatě až na toho vesmírnýho robota byli spokojení všichni. A co se nakonec osvědčilo nejvíc? Ta kutálící se koule s fretkou. Chlupatá koule tomu říkám. Hanička jí říká můj miláček milovanej Lízinka, pořád ji pouští a zase vypíná, už vybila čtyři baterky. Navíc je nadšená, že to dostala proto, že to zavolala den před Štědrým dnem Ježíškovi z okna (to jsem jí nakukala já a zavolala jsem si o ty pantofle, co jsem si koupila :o)) Ještě jsme dostali krabičku dřevěných hlavolamů, Jíra ty mikiny, z těch je nadšen a kapucínka nosí pořád, ale ve výčtu nejhezčích dárků oblečení nepočítá, jen hračky.  

Jen taťka to trochu zkazil, protože jak byl nevyspalej, tvářil se kysele, děti si pak rozbalovaly a stavěly ty playmobily a lega a on se koukal na televizi a s ničím jim nepomohl. Já jsem to s Haničkou všechno rozbalila a sestavila, Jíra se s tím popral sám, dokonce i tu cisternu podle návodu sestavil.  

Spát šli v nových pyžámkách v půl desáté, z nové knížky o Pipi jsem přečetla půl kapitoly a dál jsem kvůli kašli nemohla, usnuli hned. Manžel byl nevrlej, šel spát v deset, já jsem se koukla ještě na půlku nahraného Královského slibu a šla jsem spát taky.

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 26.12.08 12:01

Musím jít vyklidit myčku a sušičku. Za půl hodiny jdeme na oběd k našim, děti už jsou tam, tak jestli stihnu, popíšu včerejšek, pokud ne, vrátím se za vámi večer.
Ahoj JIřina

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 26.12.08 12:38

Tak jsem to stihla a ještě mám pár minut.  

Na Boží hod mě asi v 8 vzbudil kašlající manžel. Přinesl mi dáreček - cédéčko Johny Denvera, to mě moc potěšilo, nečekala jsem nic, však jsem hlásila, že si dárky koupím sama. Akorát ty moje dárky mi dal tak, jak jsem je nechala v taštičce, čekala jsem že to rozdělí a dají mi to s dětma, no nevadí. Ovšem Hanička mi přinesla svůj dáreček, vlastnoručně mi vyrobila náramek - k narozeninám dostala navlíkací korálky, různé mušličky a tak, tak mi je navlíkla. Vím  že mě minulý týden vyháněla, že se nesmím dívat :o)) Akorát mě ten náramek pořád nutí nosit, já si na to moc nepotrpím, protože mi všechno překáží. Ale je to miloučký. Jíra mi řekl, že jeho dárek je tohle a dal mi obrovskou pusu.  

Posnídali jsme kapra se salátem (ano, taky mi chutná studený víc než při štědrovečeři, proto ho děláme tolik). Manžel se původně kasal, že mi připraví oběd, koupil kvůli tomu vepřové panenky, ale pak se tvářil, že vlastně neví jak, tak jsem se chopila iniciativy a naporcovala a naklepala to, jen jsme to posypali kořením steak 7 pepřů a naložila do oleje. Mohla jsem být naštvaná, ale jako moudrá žena vím, že nemá smysl si něco představovat a pak být vzteklá, že je to jinak. Hranolky pak šel dát dělat sám, dodělali jsme to společně. Dali jsme dárky i Lukášovi, byl nadšený, protože nic moc už nečekal. Dostal velkou tašku na cesty na intr, další knihy, trenky, holítka (jak se říká těm špachtlím s vyměnitelnou ná:,–(ou???). Já jsem od něj dostala láhev griotky.  

Po obědě jsme chystali jednohubky, měli přijít naši na oslavu. Byli jsme domluveni na druhou. Jíra si hrál, táta připravoval oheń v krbu a Lukáš s Haničkou mi pomáhali. Opravdu pomáhali, šikulkové. Ve dvě nikdo nepřišel, v půl třetí ségra s přítelem, že zbytek přijde později. Druhý švára totiž nečekaně přivezl svou matku, která byla u našich na obědě, mamka se jí musela věnovat. Švára ji měl kolem půl čtvrté vézt do Prahy a při té příležitosti odvézt i druhou ségru s přítelem, takže aby si u nás aspon chvíli užili. Dostala jsem cédéčko Zelenáčů. Pak odjeli a zbytek přišel až asi vpůl páté. Nálada nebyla nic moc, bylo to takový divný. Ale dárečky jsem dostala hezký, od ségry dva sypané čaje a krabičky na ně, potom nějakou bomboniéru, od našich mraženýho lososa místo kytky :o)) oni vědí, že řezaný kytky moc nemusím, a uherák, to se nidky neztratí, tak mi udělali radost, jo a pak celý medovník, což je trošku nošení dříví do lesa, ale Lukáš určitě pomůže, aby se to snědlo, má trvanlivost do půlky ledna a nemusí být v lednici.
Naši odešli asi v 7, vypili jsme nějaký ten punč, víno, ale mamka zase rejpala do táty, já to tak nesnáším, když si tu řeší svoje problémy, začala se do něj navážet, že sliboval dětem zahrát loutkové divadlo a kde nic tu nic. Místo aby se dohodli sami, jak to udělají, a nás pak pozvali, ne?  

No a pak bylo to nejhezčí. Na spaní bylo brzy, takže jsme si v obýváku rozložili gauč, vlezli si do pyžam, přinesli si polštáře a peřiny, nechali svítit jen stromečkem a ohněm v krbu a pustili si pohádky, které jsme během dne nahráli. Nejdřív Nebe a Vincek a pak O bílé paní. Obě moc hezké, děti nezlobili, požírali jsme u toho chlebíčky, cukroví, popíjela jsem víno, slivovici, pak jsem si dala ještě kousek kapříka se salátem. Když to v půl desáté skončilo, Jíra nás přemluvil ještě na ty Kouzla králů, ovšem neviděla jsem to ani do místa, kam jsem to dokoukala první den a vytuhla jsem. Děti vydržely až do konce !!! Já jsem se probrala ve chvíli, kdy je manžel i s peřinama odnášel do postýlek. Já jsem došla sama :o))  

Ráno mi zase bylo blbě, ten kašel je příšernej. Vzbudila jsem se ve čtvrt na deset, ale pak jsem si všimla, že jsem se o hodinu překoukla, bylo teprve čtvrt na devět. Děti dostaly od tatínka zákaz mě budit, hráli si v pokojíčku, ale já jsem byla tak spocená, že jsem stejně vstala a musela jsem se jít vysprchovat. Pak se mi udělalo líp.  

K snídani jsme dojedli poslední porce kapra :o)) děti dojedly vánočku, dali si cukroví. Koukali jsme na pohádky, hráli si. Na oběd jdeme k našim.
V 11 pro ně přišla ségra se švárou, ať jdou s nima k vodě. Vysvětlení - švagr je totiž otužilec, chodí se koupat do Vltavy. I v tuto dobu !!! Tak chtěl, že by se zúčastnil Štěpánského koupání v Praze, jak je vždycky večer v televizi a jak je mi zima jen se na to dívám. Jenže pak si řekl, že se nepožene do Prahy a založí tradici vltavského koupání i u nás. No tak šel. Podrobnosti nevím, když se vraceli, vzali děti rovnou k nim a my teď jdeme za nima.  

Dančo, doufám, že už nejsi naštvaná, že nikdo nepíše a teď si zase počtu já :o)) Ale nevím kdy, možná až večer nebo zítra. Zítra chceme na výlet, podrobnosti až po něm. Lukáš odjel, jak ses ptala, co jeho rodiče - s matkou se viděl v pondělí, dnes jede k babičce a tátovi a bude tam asi tři dny. Jsem zvědavá, co u nich dostane.  

Tak hezký zbytek svátečních dní
Jiřina  

P.S: děti tvrdí, že Vánoce končí tím, že přijde Ježíšek. Nechápou, že tím to vlastně teprve začíná. Stejně je hezčí to těšení, než ty Vánoce samotné.    

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 26.12.08 13:42

Holky, u tchánů jsem nebyla, jel jenom manžel s dětmi. Jela jsem s našima k bráchovi…
Ale jinak jsme si Štědrý den užili docela hezky, v rámci možností.
Dneska jsem úplně sama doma, manžel odjel někam pryč až do zítřka a děti jsou u babičky, takže jdu poklidit, večer jedu ke kámošce na kafe, a v pozdní večer jdu s druhou kámoškou do kina na Austrálii. Takové méně tradiční, než rodinné trávení svátků, ale co se dá dělat…  :(.  

Mějte se,
ahoj Ivča (bez kluků)  

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 26.12.08 14:52

No a co Ivčo, jaká byla radost, co byl nejúspěšnější dárek? Myslím že ani moc nelituješ, žes nebyla u tchánů, ne? Koneckonců kafe u kámošky taky není k zahození.  

My jsme přišli od našich, děti šly s nima na procházku, my jsme šli domů - manželovi taky není moc dobře, natáhl se v křesle a spí. Mysleli jsme, že bychom se u našich zdrželi, ale máminy narážky na to divadýlko mě fakt vadí, pořád chce, abychom hráli dětem, nadává dědovi, že to nepřipravil, ale aby sama pomohla, to ne. Nejradši by organizovala, co má kdo dělat, na to se můžu vyprdnout - nesnáším, když mě někdo řídí. Tak jsme se vymluvili a zdejchli jsme se.
Tak mám taky chvilku klidu. Zítra chceme jít na celodenní výlet (v rámci možností, dokud je světlo), tak jsem vyndala mlěté maso a udělám s sebou nějaké karbanátky. Teda až trochu rozmrzne.  

Papa Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 26.12.08 22:09

Ahoj holky,
tak že by přece jenom?
Ivčo, takový pohodový vánoční den, to se docela hodí. Kafe s kamoškou a kino s druhou, to je super. Než se trápit doma, kam že asi jel… kluci si to u babičky taky užijí. Takže si to taky užij!!! A co Mojda na tu motorku?  

Zuzko, na svoje otázky jsem si odpověděla, když jsem se koukla k sousedům na deníček, jestli něco nepíšeš a ony tam byli Tvoje fotky. Moc hezké. Ten plyšáček, to je Vilík od včelky Májí? A ty besídkové moc hezké. Filípek je hezký okáček. Po kom je takový tmavovlasý?  

No a u nás? Dnešní den jsme šli k našim na kačeny se zelím a knedlíkem. Musím říct, že už jsem všeho totálně přežraná a stejně pořád něco uzobávám. No v rámci zachování duševní rovnováhy na váhu polezu tak 20. ledna!! Potom jsme se chtěli jít všichni projít, ale kluci i manžel byli po tom obědě nějací zmohlí, tak jsem se šla projít jen já s máti. Vzali jsme k nim i psa, tak jsme šli se psem. Ještě že ji mám!! Taky jsme to s máti potřebovali všechno probrat!!! Kluci tam pod stromečkem dostali každý společenskou hru - Matěj to Carcassonne a Tom Vikingové a dohromady dostali Playmobilového krále s trůnem. No pak jsme dojeli domů a já jsem musela trošku poklidit a dát prát pračku, teď jsem to pověsila. Pak jsem se stavila ke kamarádce z ulice - co s nima hráváme, půjčit si brusle, protože jsem zjistila, že ty svoje, co mám z páté třídy už jsou jaksi dost jeté, při té příležitosti jsem se domluvila s její dcerou (16), že zítra půjdeme ještě s naším Tomíkem na bruslení. Musíme vykonat nějakou činnost. A pak jsem ještě zajela autobusem k té své nejlepší kamarádce - dala mně pro Tomíka brusle po jejím synovi. Jsou to takové ty nastavovací. Takže zítra vyrazíme!!!  

K obědu bude zřejmě pouze dušená zelenina, brambor a maximálně plátek šunky.
zatím ahoj
D.
PS: Jiři, taky mám strašně ráda takové ty chvíle co popisuješ. rozdělat si sedačku, zalézt si všichni pod peřiny a užívat si rodinky!!!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 27.12.08 22:20

Ahoj všichni,
tak dnes proběhlo bruslení. Po deseti minutách jsem byla naprosto vyřízená, ale nohy si potom nakonec nějak zvykly. Bylo to super. Jen jsem z toho odpoledne asi na hodinu usnula a to dost tvrdě. Teď se tady stavili známí, tak jsme pokecali, bylo to fajn.  

Zítra jdeme taky celá parta, co jezdíme na ten Templštýn na výlet. Jdeme tady do Vranova. Je to kousek za Brnem. Je tam velký kostel a v něm vyhlášené pohyblivé jesličky. Za penízky vyleze i Pán Bůh a požehná nám a hrají koledy. Je to takový náš každoroční zvyk. No a navíc jsou tam asi dvě hospody a o ty jde především. Cesta je to tři kilometry lesem. V té zimě pro děcka akorát.  

No a pozítří zase do práce!
tak zatím ahoj
D.

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 28.12.08 13:08

Ahoj v rychlosti před obědem,
včerejší výlet mě totálně vyčerpal. Jeli jsme autem do Štěchovic, tam ho nechali a vydali se podle řeky a bývalých Svatojánských proudů do Třebenic pod Slapskou přehradu. Jeli s námi naši známí (Mirek a jeho rodina, co s námi jezdí na vodu) a ještě druhý známý z naší vesnice - ona je moje spolužačka ze základky, její muž zase kamarádí s mým, obecně vzato jsou to jediné dvě rodiny, které máme rádi všechny - buď od mých kamarádek nemusím jejich partnery nebo tak nějak. Mirek naložil i Lukáše, protože jeho otec, u kterého teď je, bydlí kousek od nich, navíc Lukáš má slabost pro Mirkovic Lucku :o))  

Na:,–(ili dost vysoké tempo, takže jsme vláli na konci. Na první zastávce jsme vypili všechen punč, co jsme si nesli v termosce, dali si cukroví. Pak se šlo podle řeky, dost vysoko na skalách, docela jsem měla strach, aby mi někdo neuklouzl a nesjel tam. Úzká cesta, ani nebylo kde pořádně se zastavit. Jíra pak chytil vztek, když se pořád muselo jít bez přestávky. K přehradě to bylo asi 8,5 km. Do Třebenic jsme došli asi v půl druhé, zpět byly tři možnosti: hodinu čekat na autobus do Štěchovic (hospoda byla zavřená), nebo dojít 3 km do Slap a odtamtud autobusem, nebo holt 5 km po značce rovnou do Štěchovic. Vyhrála třetí varianta. Pak jsme se nějak roztrhali, naši známí šli napřed a odjeli sami, Mirek se stavil v hospodě (s ukrutně pomalou obsluhou) a šli za námi no a my jsme se plahočili uprostřed. Ještě jsme se zastavili, dopili čaj a snědli studené karbanátky z batohu. Ke konci už jsem toho měla docela dost, našlapali jsme asi 14 km. Statečně jsme došlapali asi ve čtyři. Usoudila jsem, že moje výkonost je na úrovni pětiletého dítěte :o))  

Doma jsem padla vyřízená, dala si punč. Pak jsem šla děti vykoupat, přečetla jsem jim dvě kapitoly z Pipi a šli spát. Mně měla na osmou přijít kámoška, přišla, vypily jsme láhev vína, ale v 10 jí volala dcerka, že malá Kačka (Haničky kámoška) řve, tak musela domů. Já jsem ještě koukla na televizi a šla jsem spát asi ve dvanáct. Spala jsem do devíti. Dnes mě šíleně bolí nohy, škoda že je zrovna hezky, ale dnes ven nepůjdeme. Slíbila jsem dětem si celý den hrát doma. Kupodivu nikoho jiného nic nebolí.  

K obědu pečeme kachnu v zelí s jabkama a bramborový knedlík, jdu vyndat knedlíky a jdeme obědvat.
Ahoj Jiřina  

P.S: Ivčo, římovsští hadi skutečně sklidili úspěch, jako první jsou snědený. Jíra mě přesvědčuje, abych udělala další várku. Chutná jim nejvíc a jelikož mám dvě várky (každou jinou), tvrdí, že ta první placatá je lepší. Prý to budu dělat každému k svátku a k narozeninám :o))  

Jo a hláška dne: Jíra: „Haničko, my máme takový štěstí, že k nám chodí Ježíšek a ne debilní Santa Klaus “!!!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 29.12.08 09:46

Ahoj holky,
tak teda musím říct, že mě mrzí ta neúčast tady. Nevěřím tomu, že nemáte ani chvilinku čas napsat v kostce co a jak. Peťko, kde jsi? Mončo? Zuzko…  

Já se hlásím z práce. Jak jsem si myslela, že tady budu mít pohodu, tak omyl je pravda. Je toho tu tolik. Jsem tu sama a naštěstí nikdo nevolá. Tak snad se tím prokoušu. I když některé úkoly jsou docela protivné a vůbec se mi do nich nechce. Taky mám napsat zápis z porady, co byla před vánocemi - no kdo si má pamatovat co jsme si říkali a ze zápisků, které si píšu asi taky moc moudrá nebudu. No nějak to udělám.  

Jiři teda výlet byl docela drsnej!! Já jsem na tom s fyzičkou stejně. A navíc takové to nahoru dolů to je ještě horší. My jsme to včera měli v pohodě. Sluníčko krásně svítilo. Ve tři už jsme byli doma. Večer jsme si všichni pustili na DVD druhý díl NARNIE - princ Kaspian. Bylo to  moc hezké. Zalezli jsme si do rozdělané sedačky a požírali cukroví a my s Matějem jsme ještě dorazili kapra.  

Tak zatím ahoj. Doma se určitě hraje na PC - no jo maminka není doma, tak myši mají pré.
ahoj všem
 D.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 29.12.08 10:56

Musíme tomu asi nechat volný průběh. Koukala jsem, že holky se ozvaly na BC, tak asi žijou. Ale celkem chápu, že toho je kolem těch svátků hodně, lidi hodně cestujou nebo si užívají rodinek, tak třeba k pc ani nelezou.
Dneska jsem taky v práci, ale moc už toho tady není,asi mi to nebude moc utíkat.

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 29.12.08 11:52

Ahoj v rychlosti,  

jsem celá naměkko, musím se přiznat, vysvětlím proč - šla jsem stáhnout maily a psala mi kamarádka, která se 10 let marně snaží o miminko (je jí 37 let a manželovi o 2 víc), tak zázraky se dějou, 22.12. dostali k adopci (zřejmě, podrobnosti nevím) tříměsíční holčičku Aničku. Až mi jde mráz po zádech, není nikdo jiný, kdo by si to zasloužil tak jako oni.  

Musím končit, za chvilku přijdou naši na oběd na kapra na víně. děti otravujou. Určitě se zase ozvu, až bude chvilka, ale jak jsem pořád s dětma, jde to těžko. Chci stáhnout fotky a nějaké sem nahrát.  

Papa Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 29.12.08 12:05

Tak to je nádherná zpráva!! To je opravdu ten nejkrásnější vánoční dárek.
Já se tady prokousávám poštou a tím zápisem. Za chvilku půjdu do města na oběd, musím vybrat peníze a koupit si roční tramvajenku a musím se stavit v CA mám tama odloženou bundu a Tomovi musím koupit nějaké oteplené kalhoty na lyžování.
Tak zatím.
S fotkama jsem na tom stejně!!! Zatím zůstává jen u chtění!!!
 D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 29.12.08 14:58

Ještě jsem se chtěla zmínit o jedné věci, která mě každý rok na vánoce docela vytáčí. Předem podotýkám, že je to pouze můj názor a protože nevím, jak to děláte Vy, tak se nikoho nechci dotknout!!!  

Každý rok na vánoce a Silvestra chodí záplava SMS, různých přiblblých přání. Nevím proč, ale vytáčí mě to do nepříčetnosti. S manželem tomu říkáme „á další kudrnáč“ - to podle oblíbeného a také přiblblého přání novomanželům „… do roka dva kudrnáče…“ Letos jsme dostali dokonce jedno opravdu „vyvedené“ - Vánoce jsou svádky klidu, proto buďme pořád v lihu … v tomto a daleko horším duchu to pokračovalo. Ať se na mě zlobí kdo chce, to je prostě vrchol nevkusu. Napsat nějakou nablblou básničku a odpálit do všem v seznamu. Vždycky si říkám, to raději nic, než to, že nestojím ani za to, aby napsal nějakou sms pro nás.  

My od té doby, co máme děti, děláme každý rok vlastní PF s aktuální fotkou rodiny a rozesiláme to všem nám blízkým. Od poloviny chodí také pěkné přání a od zbytku, co se vždycky vyděsí, že jsme napsali přání, chodí něco podobného. Přání formou sms mi vůbec nevadí, pokud začíná - milá Dano, milá rodino … prostě pokud vím, že ten dotyčný si sedl a naťukal něco jen pro nás.  

Jak to máte holky Vy? Přimlouvám se, žádné kudrnáče!  

Dana

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 29.12.08 15:08

Dano, mám to stejně, přiznám se, že takové, co začínají už známým textem, dokonce ani nedočítám a mažu. Jelikož je fakt (a stydím se za to), že některým lidem skutečně píšu jen jednou, dvakrát do roka, tak se snažím pokaždé k přání dopsat něco osobního. Takže přiblblosti neposílám, též nemám ráda. Píšu na začátku oslovení a posílám každému individuální zprávu. Tak ze mě bys měla radost :)
 Ivča

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 29.12.08 15:13

A taky chci říct, že posílám přání většinou až na Silvestra, jako přání do nového roku. Docela mě pobaví, když někdo, s kým nejsem rok v kontaktu, mi najednou přeje hezké svátky a pak mi ještě pošle silvestrovskou smsku. Bojkotuji to i kvůli nadměrným ziskům operátorů, manžel taky, se přiznáme :D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 29.12.08 15:22

Tak to mám vážně radost. Taky to nedočítám jak čtu nasládlé …vločky padají, světýlka svítí… blééé. A vidíš zisk operátorům to je druhá věc.

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 29.12.08 17:34

My tomu říkáme s manželem „zase někdo votravuje“. Já též dělám PF s fotkama dětí (však jsem ji sem dávala, Dančo, pošleš mi tu vaši?), rozesílám e-mailem sice téměř všem v seznamu, ale ne bez rozmyslu. Podobných mi přišlo asi patnáct a musím říct, že tento typ mám ráda. Aspoň vidím, jak těm známým děti za rok vyrostly (někteří méně často vidění třeba odtajní, že mají další přírůstek). Někdo odpoví jen větu, že nám přejou podobně, i to beru. SMS mi přišly jen asi tři, jedna od slovenky Silvy - veršované ve slovenštině se mi líbilo, další nechápu od kámošky, se kterou jsem se viděla, odpověděla mi pééfkou, poslala sms k vánocům - nějaký obecný text evidentně rozeslaný všem - a ještě druhý den mi psala k narozeninám. Ta určitě napíše i na Nový rok. Jinak mi přišly jen asi dvě a většinou osobní. Ty „zase někdo votravuje“ spíš dostává manžel, ale letos toho taky nebylo moc.  

Jsem pořád naměkko z tý kámošky s Aničkou. Celý odpoledne na ně myslím.  

Jinak asi ve dvě jsme šli na procházku dolů k řece (Dančo, vlastně taky bydlíme u přehrady, jako vy, akorát jsme na kopci nad ní), vzali jsme si do batoho termosku s punčem (už asi šestá várka, museli jsme přikoupit pomeranče), pro děti termosku s čajem a pytlík prošlých kukuřičných cornflakes na krmení labutím. Přidala se místní kámoška s rodinou, jak s náma byli na výletě (chodím s ní i na cvičení). Bylo to fajn, na řece byly dvě labutě, nasypali jsme jim a během chvíle tam bylo spousta kachen a racků. Idylka. Na závěr děti lezly do kanálové roury a přišli jsme tak špinavý, že jsem bundy, čepice a kalhoty musela dát hned do pračky. Byli jsme venku asi 2 a půl hodiny.  

Udělala jsem rychlou studenou večeři (obložený talíř), najedli jsme se a teď se dívají na Příšerky s.r.o, které jsme odpoledne nahráli.
Počtu si co je kde nového a pak stáhnu nějaké ty fotky.
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 29.12.08 18:11

Tak to jdu trochu zahltit, doufám, že se někdo přidá:
Stromeček těsně poté, co zazvonil Ježíšek

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 29.12.08 18:11

Hanička s dárečkama

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 29.12.08 18:12

na výletě

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 29.12.08 18:12

rampouchy

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 29.12.08 18:13

culíkatá holka pod stromečkem - foceno bez blesku, konečně vynikne osvětlení stromečku

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 29.12.08 18:14

labutě na dnešní vycházce

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 29.12.08 18:14

na ledě

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 29.12.08 18:16

a ještě se musím podělit o to štěstíčko, které přinesly Vánoce mé kamarádce. Jak tohle stvořeníčko může někdo odložit? Vlastně ještě že tak, pak by se kamarádka toho svého štěstí nedočkala. Není to nádhera?

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 30.12.08 08:39

Ahoj holky,
předně, Jiři, stromeček, děti, výlet super. Vidím, že plejákové krabičky se u Vás hromadí. Ze začátku jsme to taky schovávali, ale teď už máme jen ty od supersetů. I tak je toho miliarda. Myslím, že my jsme už definitivně skončili. Mají toho tolik. Ale zase si pořád hrají. Sotva je s řevem donutím všechno uklidit, tak Matěj, tak fajn můžeme si zase něco rozdělat a začnou si zase hrát. Mají to rozdělené v různých Ikeových krabicích na jídlo, zbraně, zvířata, panáčky velký, děcka …  

Jiři PFku ti ráda pošlu, jen mi prosím na e-mail do práce napiš tu Vaši domácí adresu, já už si ji nepamatuju!!!  

Včera večer jsem měla návštěvu, přišla kamarádka se synovcem, co je o půl roku starší než náš Tomík, taky Tom. No počítač spojuje děti všech věkových kategoriíí ale po hodince už lítali po domě s mečama a řádili jak malý děcka. Kamarádka mi přišla popřát k narozeninám a domluvit se na Silvestra. Dáváme si spolu dárečky, tak jsme poseděly, popovídaly i manžel ji má rád, tak to bylo moc fajn.  

Na Silvestra jsme k ní pozvaní. Bydlí u řeky v mlýně a každý rok pořádá silvestrovskou zelňačku. Venku se udělá oheň a sejdou se různí známí a okolní sousedi vesměs chataři. Tím, že už jsme tam u nich byli letos mockrát (jak jsem tam čepovala to pivo), tak už je většinou známe. Máme donést víno na svařák a něco k snědku. Tak se těším. Každý rok totiž bývá Silvestr u nás. Ale já už jsem toho měla docela plné zuby. Plno lidí u nás i spalo - samozřejmě je o půlnoci nevyhodím ven - a já jsem celý večer jen lítala a chystala a druhý den se všichni rozešli do svých uklizených domovů a já jsem uklízela a myla nádobí jako divá. Taky to bývalo super, ale přiznám se, že jsem ráda, že letos někdo pozval nás. Pojedeme tam na dvanáctou na tu zelňačku a podle počasí uvidíme. Myslím, že tak o půl paté pojedeme domů. Máme doma psa a toho nemůžeme nechat přes ten blázinec doma. Taky si myslím, že nám to v té zimě bude stačit. No a pak budeme chvilku doma a večer se máme stavit k těm sousedům, co s nima hráváme. 1.1. jsme vždycky chodívali na výlet - teda všichni co byli u nás šli a já jsem většinou uklízela a tak jsem letos řekla, že budu 1.1. ležet doma na posteli a dívat se na pohádky. 2.1. jdu do práce. Musím říct, že všichni ti, co k nám chodí mně volají, jak to bude letos a je mi to nepříjemné je odmítat, ale chceme to tak a myslím, že to bude fajn.  

Dneska musím jít Tomovi koupit ty kalhoty na lyže. Včera jsem ještě proběhla město a nikde nic levnějšího nemají. Tak budu muset obětovat 800,– a ty kalhoty mu koupit.  

Tak se jdu tady v práci podívat, zda se po mě něco nechce.
zatím pa
 D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 30.12.08 08:41

Holčinka je to krásná, buclinka a jaké má dlouhé řasy. Je to super, že ji mají takhle maličkou!

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 30.12.08 11:42

Dančo, my plejákové krabičky neschováme, na fotce je to ještě před vybalením. Už jsou vyhozené. Jsou sice hezké, ale to se nedá. Jen jim nechám ty od adventních kalendářů, ty jsou bytelné jako kufříčky, tak si to tam můžou ukládat. Pokud ty krabice dřív nerozšlapou.
Adresu ti pošlu, ale myslela jsem e-mailem, nemáš to v elektronické podobě?  

My na Silvestra asi nikam nepůjdeme, na oběd přijdou naši na pečené koleno. A pak se uvidí, odpoledne by se měla stavit kámoška s Kačkou.  

Ráno jsem se vzbudila v 8, pak jsem si četla, manžel vstal s dětma a udělali mi snídani do postele :o)) Vylezla jsem v půl jedenácté. On naopak odjel vyhodit do kontajneru lahve (představte si 21 lahví od vína apod, nechápu za 14 dní !!!), plasty a papíry, už toho bylo hrozně moc, taky jel do OBI - Mirek nám dodělal další poličky do dětské šatní skříně (původně ve 2 dílech jsou poličky a ve třech šatní tyč, kterou příliš nevyužíváme) a zjistil, že nemá takové ty čudlíky, na kterých to leží a které musí navrtat. Taky potřebujeme dokoupit žárovky, nějak nám jich v patře hodně najednou popraskalo. Za chvíli by se měl vrátit.  

Já jsem vytáhla pracovní počítač, sjela jsem si výsledky, jak to vypadá (nic moc) a děti si hrajou na domácím. Je to s nima těžký, sotva si ho otevřu, už je mám na krku, tak je dobrý, že teď mám dva.  

K obědu budou zbytky kachny s knedlíkama - říkáme tomu mišmaš, měla bych to jít aspoň pokrájet.
Venku je hezky, ale zima, ještě nevím, co budeme dělat odpoledne. Už jsem toho ležení u pohádek docela nasycená, večer s dětma koukneme na Mrazíka.
Ahoj Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 30.12.08 11:46

Mám to elektronicky, ale mám jich ještě několik vytištěných, tak ti to ráda pošlu tak. Jak chceš. Když tak to pošlu až z domu.
Jdu na oběd.
 D.

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 30.12.08 12:00

Tak jsem ti poslala mejlík. Jestli ti Pééfka zbyli, ráda dostanu vytištěné, ale stačilo by i elektronické.
Musím zalejt kytky, už jsem je chudinky nezalila skoro 14 dní. Koukám, že jedna veliká tučnolistka mi kvete, to je neuvěřitelný, na to, jak na ně kašlu, ale asi jim to vyhovuje. Příští nebo přespříští víkend tu budeme všechno stěhovat a dávat ten nový nábytek - aspoň se mám na co těšit. Taky proberu všechen bordel uvnitř skříní a roztřídím, taky už se těším, kolik toho vyházím.
Jdu taky na oběd - uvařit ho.
Ahoj Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 30.12.08 14:27

Taky jsem se rozhodla, že leden zasvětím odbordelování bytu. Bezpodmínečně musím tu mou skříň, o tom tu píšu už rok a houby. Pak musím probrat povlečení. Máme ho kvanta a taky takový různý  a hodně nových, tak  ta stará vyhodím, ani to nebudu dávat na hadry, tolik hader zase nepotřebuju a taky musíme vymalovat WC a vyklidit totálně spíž a udělat nové police, taky vymalovat a tak 90% všeho vyhodit. Mám totiž spíž ve které je i vysavač, prádlo v koši na žehlení, všechny ozdoby v krabicích, prostě všechno.  

Za chvilku jdu domů. Odpoledne přijdou naši.
Tak zatím
D.    

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1483 příspěvků 30.12.08 15:11

Ahoj holčičky,
zdravím vás všechny po dlouhé době a tímto vse omlouvám za dlouhou pauzu.
Nejdřív byli nemocní oba mí kluci - tj syn i manžel a pak mě odvezli se zánětem ledvin do špitálu, abych se domů vrátila až den před štědrým dnem. Určite si dokážete představit ten šrumec, který pak nastal, protože jsem nebyla doma skoro měsíc a kluci bojovali sami a vánoce jako třeba úklid nebo výzdoba jim nic neříkají. Zvládli ale to nejdůležitější - ozdobit stromeček :)))
Naštěstí řízky manžel obalil  a salát  a cukroví jsme dostali od mamky a dárky už byly zařízené tak jsme to naknec zvládli , uuuffff. Vánoce byly krásné ne výzdobou a tak ale tím, že jsme už všichni pohromadě doma :))))))
Tak teď se snažím pomalu - stále mám klidový režim i když nemusím jen ležet - dát domácnost do pořádku.
Jdu číst příspěvky a zase napíšu
Ahoj všem
 LuckaH

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 30.12.08 19:42

Ahoj holky, Lucko obzvlášť,
to Ti teda nezávidím. Jednou jsem taky zánět ledvin měla, ale léčila jsem se doma, takže asi to nebylo takové jako jsi to měla ty. Určitě jsi si užila bolestí. No hlavně, že už je to všechno zatebou. S tím uklízením to moc nepřeháněj. On si člověk myslí, že už je OK, ale tělo si to bude řídit samo. A víš jak jsi k tomu přišla?
Tak se každopádně drž!!!  

Teď odpoledne se tady stavili naši a přišla i mamčina sestra. Buchli jsme šampaňské a příjemně jsme strávili večer. Mezitím jsem za pomoci mamky upekla maso na zítra a upekla bábovku - ta   je teda ještě v troubě, tak snad na ni nezapomenu.  

Manžel šel se psem, tak pak ho poprosím, aby mi stáhl ty fotky.
zatím D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 30.12.08 20:00

Jo Jiři, pořád ti slibuju ty hry na www.playmobil.com tak tady je odkaz
 http://www.playmobil.de/…GB/Link-Page?…

tam je přehled všech her. Jakmile na jednu klikneš tak to hned pochopíte, jsou to takové jednoduché hry.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 30.12.08 20:24

Ahoj vsem:-)
jsem ostuda ostudova:-) chtela jsem sem nacpat fotky- stejne jako k sousedum- a normalne mi to nejde:-(( no nic, kdo chcete, kouknete semhle: http://zuziky.rajce.idnes.cz/prosinec_08/ jsou tam fotky z Matesovy besidky, vanoc a z dnesni navstevy Koprivnice- to zas byl napad:-))) chlapi- jako Jirka a muj tatka- museli obhlidnout kazdicke auto (snad by si i lehli dolu, kdyby to slo:-)) ), ja dostala na hlidani bundy kluku a taky kluky:-)) prace pro vraha, fakt, ze jo:-)) Mates lital jak sileny a hulakal „jeee, auto, malinke, velike, dalsi“- fakt bezva:-))  

Dani- ten cmelak je Cmelda (nebo Brumda?:-)  ze Vcelich medvidku…moje milovana pohadka- Jezisek prinesl oba- kdyz se jim zmackne tlapka, spivaji Do peti musime byt u maminky v doupeti) a jsou fajne nuchnaci:-) ) a tmavovlasy? nemyslis spis Mateje? Fijkovi vlasy svetlaji- aktualne je ma takove ..hmm..asi hnede:-)) a Mates je ma teda tmave hnede- po mne:-))
jinak Jezisek prinesl klukum jeste tu kytaru s mirkofonama a zesilovacem, auto na vysilacku (uz je zaparkovane pod posteli- cekala jsem , ze to bude jen chvilkova zalezitost, ale nasi si to nedali vymluvit:-) ), obleceni, pokladnu do obchodu (dalsi nesmysl- tentokrat od tchyne:-)) ), par malych anglicaku- z tech byla snad nejvetsi radost:-), pak zas kousek koleji, dva mosty a masinku s vagonkem k draze (maji tu od Masinky Tomase- silene to leze do penez), knizky, doplnovaci sesity…a uz nevim:-))
nahanim ted seminarky do skoly- samozrejme na posledni termin- dve maji byt odevzdane zitra, dalsi v patek:-)) pristi tyden mam jednu zkousku ve stredu, dalsi dve v sobotu:-)) no, aspon se nenudim…
chci jeste jeden den vzit Fijka a zajet se s nim podivat do skoly- waldorfske v Ove… fakt to silne zvazuju, tak uvidime…a uz si vybral batoh- od Topgalu- tenhle: http://www.topgal.cz/…104/D---Blue , je k nemu i pouzdro, tak ho dostane k narozeninam:-)
Fijek jeste kouka na Mrazika- ma povoleni do prvni reklamy:-)), tak vas aspon doctu:-) a pak si jdu zalezt do postele a na pc si pustim Bobule:-)
zatim pa, Z. a lumpici

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »