Maminkou s eMiminem už pár let - víkendový od Jiřiny

Rodičovství

Ahoj všem, slíbila jsem nový deníček a slibuju, že nebude nijak dlouhý jen tak lehce letní odpočinkový o sobotním výletu do jižních Čech :o))

V pátek jsme měli návštěvu a šli jsme spát pozdě. I děti až po 21 hod. Naivně jsme mysleli, že si ráno přispíme, děti měly celý týden problém v 7 vstát do školky. No nepřišel Jíra už v 6,15 ? Začal křičet po bytě, přesvědčila jsem ho, že ještě aspoň do 7 byl ticho, pak už vzbudil i Haničku. Ach jo.

Jeli jsme do Hluboké nad Vltavou, tatínek měl hrát na festivalu „Folkový lok“. Celá kapela jeli i s rodinami. V 9 jsme vyjeli, před jedenáctou byli na místě.
Hraní se odehrávalo na nádvoří zámku Ohrada.

Bylo krásně a šli jsme do zoologické zahrady, prostě idylka. Pár fotek:

Psouni ochotně pózující:

Žábá na leknínu:

Medvěd hnědý:

Děti ochotně pózující:

Kočkodani se kočkují - úplně jako Jíra s Háňou

Pak jsme zašli do ZOO-restaurace na oběd. Mají tam super dětské hřiště - spoustu provazových prolejzaček, klouzačky, prostě paráda.

Taky kozičky, které bylo možné krmit granulema - Hanička s tetou byla ochotná k nim vlézt, ale jak se jí sápaly na granule, se řevem utekla.

Asi ve 2 jsme se přesunuli zpět na nádvoří zámečku, kde se odehrával konzert. Je to moc příjemné místo, na komíně obrovské hnízdo s čápy, kteří také mají rádi hudbu :o)) - prý přiletěli přesně ve chvíli, kdy se v pátek začalo hrát, jinak bylo hnízdo prázdné a už si mysleli, že letos bude bez čápů. Nezklamali. 

Pro děti připravený dětský koutek - malování, stavění kostek, házení míčků kamsi, dětská vozítka. Také boudička, do které Jíra zalezl - zcela nečekaně i s cizími kluky - ani se nedožadoval doprovodu a vydržel tam dost dlouho. Jen škoda, že mi nikdo neřekl, že si mám vzít deku na zem, sedělo se totiž přímo na trávníku a museli jsme se podložit jen pár kousky oděvů, co jsme měli pro případ zimy.

Asi v 17,30 začala hrát tatínkova kapela, děti si přišly ke mně sednout, Jíra se o mě opřel a na té zemi tam usnul.

Vydržel spát snad hodinu a půl. To je to jeho vstávání za úsvitu :o) Kolem sedmé už jsme se ho chystali vzbudit, ještě jsme lahvičky na cestu naplnili limčou. Šikovně jsem jí postavila za ležícího Jíru, ovšem lahvička se zvrhla a když jsem Jíru vzbudila, měl mokrý nejen triko, ale i mikinu, na které ležel. Samozřejmě jinou jsme neměli a nic cizího nechtěl a začal se vztekat. Nakonec si vzal přímo na tělo svoji bundičku - paličák. Ale to už jsme nasedli do auta a vydali se k domovu. Hanička usnula hned první zatáčkou. Domů jsme dorazili asi v půl desáté. Byl to moc příjemný den.

Jiřina, Jíra a Hanička

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 07.07.08 11:34

Hurááááá, jsem prvníííííí  

jdu číst

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 07.07.08 11:39

Jiřinko, príma, skvěle jste si to užili, jen co je pravda!  

Holky, mám novinu: v sobotu jsem našla Štěpánkovi první zub, jedničku vlevo dole, krásně to cinklo (a to mu je kontroluju každý večer, konečně jsem se dočkala) a včera se mu podařilo dostat se na 4, ale když se chtěl pohnout, rozplácl se zpátky na bříško. Šikulka jeden! Včera jsem mu vyprala a zprovoznila golfáče po Adámkovi, projel se s nima v ulici, moc se mu to líbilo, krásně seděl, paráda!
Musím účtovat, za chvilku jdu krmit hladový krky .....
Pa, P.

 
Jirina
Extra třída :D 13115 příspěvků 07.07.08 12:33

No tak to gratulace k prvnímu zubisku!!! A koupíš si za to něco???
Jen tak mimochodem - u obou dětí jsem všech 20 zubů postupně objevila já :o) takže si průběžně plním odměnu 40 ks oblečení - zatím jsem tak možná na třetině??? Kdo ví, nepočítám to.

Teď už pomalu čekám, kdy objevím první kývající se nebo první druhý zub (to je formulace ale jistě chápete). Letí to letí.

Štěpánek je šikulka. Ani se nenaděješ a bude běhat :o)

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13115 příspěvků 08.07.08 07:33

Ahoj vespolek,

Danča na dovolené a já tu snad budu sama …

Tak aspoň ať má Danča po návratu co číst :o))

Navážu na deníček a budu pokračovat. V neděli si konečně děti přispaly a nechaly nás v posteli snad do půl deváté. Komfort jednou za týden :o) Docela to s nima šlo, odpoledne si vzali na zahradu malování, Jíra vytahal stará Sluníčka a dělal si školičku psaní (teda nejde mu to, ale snaží se). Pak tam našel nějaké vystřihovací slepovánky, tak jsem jim vystřihla a slepila indiánský totem, indiánku, westernový obchod, prodavače a šerifa, z jiného dílu ještě šnečka a rybáře na loďce a vydrželi si s tím hrát až do večera. Pár kousků papíru a takové radosti :o)

Včera jsem přišla domů v 16,30 a tam nikdo. Tak jsem z toho byla vykolejená, že jsem zapomněla, že jsem chtěla péct - mamka má dnes narozeniny, tak jsem chtěla napéct sladké rohlíčky plněné tvarohem a povidlama. Došlo mi to až když v půl šesté přišli a tatínek nesl od slepic vajíčka. Byli jezdit na kole, už jezdí oba bez koleček, oba umí sami nasednout a oba umí zabrzdit, jen Hanička se bojí z kopce. Šikulítka malí, pořád nechtěli a najednou to jde. Říkali jsme, že si asi taky budeme muset pořídit kola, ať jim stačíme - běhat za nima nic moc.

Dnes odpoledne jdeme k našim na oslavu. Moc se mi to nehodí, zítra letím odpoledne rovnou z práce do té Itálie, takže se musím sbalit, ale hlavně ještě něco vyprat a usušit. Děti jdou zítra naposled do školky, ve čtvrtek jedou s našima na vodu (jen do neděle). Vyšlo to tak blbě. Bude je muset sbalit tatínek, protože budou odjíždět, když já budu pryč, a navíc vzít si je na víkend, kdy jsem doma a nemám co na práci, mi fakt nijak nepomůže, spíš by si je měli vzít ve všední den. Navíc na vodu my jedeme za 14 dní taky, no co nadělám. Vidíte že ani u nás to s babičkou není ideální.

Zítra nebo ve čtvrtek by u nás konečně měly začít práce na předzahrádce, manžel má objednaný bagr, který to připraví na vylití betonem. Takže než to bude hotové, nebudu moct do garáže, snad to bude rychle hotové. Moc si nedělám iluze :o(

Tak se mějte a prosím napište někdo, nenechte mě tu samotnou :O)
Vidím, že Zuzka už to tady asi definitivně vzdala …

Tak ahoj
Jiřina

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 08.07.08 08:02

Zuzka to nevzdala, Zuzka opet a zas nestiha:-))
ale ctu vas:-)) zrovna mazu oblikat zverinec a jdu s nima k MUDr a k babi na obed a tak:-))
ozvu se odpoledne nebo vecer…
 Z.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 08.07.08 14:46

jsem ráda, že tě vidím!!! Už jsem myslela, žes na nás zapomněla!!!  

Jiřino, já tě čtu, ale momentálně nepíšu :), když je hezky, jsme venku.
Mějte se a ahoj
Ivča  

P.S.. Zuzo, a napiš, třeba do soukromé, jestli už je LÍP!!!

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 08.07.08 21:46

Dančo, neboj, taky Tě v tom nenechám samotnou, aspoň pokud to jen trochu půjde!!!  

Zuzko, taky Tě moc ráda vidím, často na Tebe myslím a držím pěsti, doufám jako Ivča, že už je lííííp!  

Pa, P.

 
Jirina
Extra třída :D 13115 příspěvků 09.07.08 07:32

Ahoj vespolek,

dnes jsem do 15 hod v práci a pak letím do té Itálie na školení. Nakonec jsem z toho vyvázla docela dobře - já se budu „rekreovat“ na školení a manžel bude mít honičku. No posuďte: Dnes dopoledne mu přijede bagr vyhrábnout plochu na zámkovku. Ještě musí nakoupit nějaký materiál a během odpoledne to vyšalovat. Pak usušit dávku dětského prádla v sušičce, poskládat a dobalit děti na zítřejší odjezd. Zajet s nima koupit Jírovi boty a vypůjčit vestičky. Jestli to nestihne dnes odpoledne, musí tam zajet zítra dopoledne, zároveň přijedou asi 3 kubíky betonu a musí se vyšalované zabetonovat. Předtím je třeba to ještě proměřit a nastrkat různé trubky vedoucí elektřinu apod. Zítra okolo oběda by měli naši s dětma odjíždět na Lužinici (Jíra říká, že jedou Ložnici) a až bude všechno hotové, já se večer vrátím. Vyšlo to nejblběji jak mohlo.

Uvidím jestli budu mít možnost se zítra během dne připojit, ale je to školení počítačové, takže přístup na internet by snad měl být.

Mějte se a pište!

Jiřina

P.S: A co takhle Klea, Blanka? Taky už dlouho nepsaly. A rozloučená Katcha - nakukuješ aspoň někdy?

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 09.07.08 08:22

Ahoj,
slibotechna vcera slibila, ze napise a nic:-)) jsem desna, ale mam vymluvu-neskutecne me boli hlava-jsem myslela, ze je to zub-a od nej ta hlava, ale ono je to naopak…,.tak nevim, asi vymenit hlavu:-))
Dik, ze na me myslite, doma neni lip, ani hur, je proste neutralne-jako kdybyste soupli dva cizi lidi vedle sebe, ze spolu musi zit…tak zijeme, no…jesteze kluci mi nedaji cas premyslet nad kravinama:-))  

jdu vysvetlit prckum, ze cely den v pyzamu FAKT nebudou:-))
 Z.

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 09.07.08 10:47

Je vidět, že už mi DPH leze na mozek, samozřejmě že ne „Dančo“, ale „Jiřinko“, jak jsem myslela na to, že je Dana na dovolený, tak to takhle dopadlo, omlouvám se, jsem fakt mimo… Včera Štěpula vyblinkal jak dopolední sváču, tak oběd, který stejně moc nejedl, odpoledne jsem po jistotu jen kojila a večer kaši ustál. Já se z toho zblázním :-(((
 P.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 09.07.08 14:23

Holky, se tady směju… jsem začtená do vašich komentářů a pak jsem potřebovala zavolat na MOjdu  a místo toho mi z úst vyšlo: Jiřinoooo! :D
Ten chudák kouká ještě teď :).
Mějte se, jdu makat na zahradu.
Zuzi, ani nevíš, jak tě (to) chápu :(
Ivča  

 
Jirina
Extra třída :D 13115 příspěvků 09.07.08 14:36

No tak to je ovšem super :o))) Ráda bych slyšela jakým to bylo tónem :o))))
A že Mojdu pozdravuju :o)
 J.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 09.07.08 16:25

Ivco, dobryyyyy:-))))
chtela jsem zitra do kina na Bathory- a nic z toho-normalne jsou vsechna tri predstaveni uz plna-jsem v soku:-)) takze asi v patek…
 Z.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 10.07.08 09:35

Jiři, docela příjemným, nelekla by ses :).  

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 10.07.08 12:26

heeej, kde jste kdo?:-))
my byli dopoledne venku s kamoskou a jeji dcerkou (Fijek mel rande)) ) deti byly jak urvane z retezu, ale uzily si to:-)
ted spi-kupodivu oba a ja si pustila na dvd Kopretiny pro zameckou pani a jdu nostalgicky vzpominat na mladi:-))
 Z.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 10.07.08 13:45

Piju kafe, čekám, až Tom usne a půjdu něco dělat na zahradu.
Dopolko jsme byli u sousedky, co má dvě děti, všechny díťata byly nadšený, pohrály si, kupodivu ani nezlobily :).  

 
Jirina
Extra třída :D 13115 příspěvků 10.07.08 16:23

Ja sedim v Italii na skoleni, hura za chvili uz koncime. Je tu krasne, modry nebe, vedro, urcite tak bude zitra i u nas. A jak je dnes v Cechach?
 Jirina

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 10.07.08 16:30

v Čechách nevím, ale sever Moravy hlásí zataženo a dusno:-)) teeeeda, Itálii závidím:-)
 Z.

 
Jirina
Extra třída :D 13115 příspěvků 10.07.08 16:44

neni moc co zavidet, neni na nic cas, nic jsme nevideli, sedime v klimatizovane mistnosti bez oken. Jen pres obed jsme byli chvili venku, je tu nadherne jezero. Neco jsem vyfotila a o vikendu vam to kdytak stahnu.
Za chvili uz letime.
 J.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 10.07.08 19:21

ted uz prat stastny let je asi o nicem, tak aspon stastne pristani:-)
 Z.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 10.07.08 20:14

zas hláška dne… :)  

Mojda říká Tomovi: víš, že nejseš po taťkovi,ale po Lukáškovi, co se mnou chodí do školky???
On se rve,ty se rveš, on má černý oči, ty máš černý oči… :) se z nich jednou pominu, fakt :).  

A Tomík mi zase říká: Já vím, že tě zlobím, ale seš moje maminka milovaná :).  

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 11.07.08 08:05

prijde mi neuveritelne, ze Tom uz mluvi:-)) mam ho porad jako miminko:-))
 Z.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 11.07.08 08:09

Tomášek mluvil snad dřív, než seděl :D, to samo přeháním, ale oni byli kluci oba brzo ukecaný - no holt maj bejt po kom :).
Tomášek hezky mluvil snad na roce a půl. No a teď už říká dlouhá souvětí a vyjadřuje vlastní myšlenky, dost dobrej parťák pro komunikaci :).
Tomu miminku budou 18.7. tři roky :) :D.  

 
Jirina
Extra třída :D 13115 příspěvků 11.07.08 08:28

Ahojky,

tak jsem zdárně doma (a zase v práci). Včerejší cesta se trošku zdramatizovala, protože jednu kolegyni nechtěli pustit do letadla. Ačkoliv jsme měly všechny naprosto stejné elektronické letenky, tvrdil jí Ital u odbavení, že ji nemá v počítači. Někam telefonoval a pak řekl, že musí na Alitalia si změnit letenku. Jenže už nebylo moc času, já jsem ještě chtěla něco koupit dětem, tak další dvě kolegyně s ní čekaly a já jsem šla napřed. Byla tam šílená fronta u odbavení a rentgenů, zábradlím nastavená klikatá cestička která se pořád kroutila tam a zase zpět. Do letadla byl nástup v 18,40 a já jsem teprve v 18,50 z toho vylezla. Vlítla jsem do prvního krámu, koupila krabičku čokoládek a letěla jsem ke své bráně, byla to hrozná dálka, úplně na konci terminálu. Ještě jsem narychlo potřebovala na záchod a když jsem z něj vylezla, kolegyně akorát lezly do letadla. Bychom se snad nakonec minuly :o) Nakonec ta čtvrtá musela zaplatit 30 EUR, aby ji pustili, ačkoliv paní z Alitalia prý tvrdila, že tomu Italovi říkala, že ji má pustit, že ona ji v počítači má. Tak to nechápeme co se dělo. Nicméně nakonec jsme zdárně zasedly do letadla. Bylo jasno, krásný výhled, sice jsem byla na straně, kde bylo sluníčko, ale stejně jsem něco nafotila (doma to prohlídnu a kdyby bylo něco zajímavého, zítra vám to sem hodím). Krásný mraky, krásný Alpy pod náma. Když jsme před Prahou začali klesat, chytla jsem konečně orientační bod a viděla jsem přímo i náš dům!!! Letadlo nalítalo od jihu, ale pak obkroužilo celou Prahu a na Ruzyň dosedlo ze severu, takže závěr byl fakt vyhlídkový let.

Doma jsme si s manželem všechno řekli a v 11 jsem padla, ráno jsem si moc nepřispala, jen asi 20 minut oproti normálu.

Jinak jak jsem psala, v Itálii bylo příjemně, akorát jedna věc co budu muset vyčíst personalistce, a sice normálně se dává na zahraničních služebkách každému svůj pokoj, nevím proč nám teď dala s kolegyňkou dvoják. Kolegyňka zrovna není moc spavec, prý jí stačí 5 hodin denně, takže když jsme o půlnoci zalezli, já jsem chtěla spát a ona ještě 2 hodiny cvakala do počítače. Ráno zase vstávala o hodinu dřív než já, abychom se vystřídaly v koupelně, takže jsem byla v 6 vzhůru. Pořádně jsem se nevyspala. Skoro bych řekla, že když je člověk celý den v práci, pak se trmácí bůhvíkam a druhý den ho čeká náročný den celý v angličtině, tak si zaslouží aspoň večer trošku soukromí a pořádně se vyspat. Tak jí sdělím (té personalistce), že jestli mi ještě někdy dá dvoják, tak na žádnou služebku nepojedu!!! Naštěstí většinou jezdím na služebky s kolegou, takže tam jsou jednotlivé pokoje jednoznačné. Už máme na září naplánovanou dvojdenní služebku do Bratislavy (zase bude spousta změn, takže školení co nás nového čeká) a když to tak vidím, určitě na podzim ještě aspoň dvakrát někam pojedeme či poletíme. No nebudeme předbíhat.

Doma je prázdno, děti odjely, prý celou středu mávali všem letadlům :o)) Máme vybagrované díry před barákem, dnes má přijet mix s betonem, prý by se to za víkend mělo téměř i dodělat. No a já mám celý víkend volný pro sebe! Chtěla jsem, aby manžel na včerejšek odřekl paní na úklid, ale neudělal to, takže mám i uklizeno! Uvidím, čím se zabavím, ale rozhodně budu zítra dlouho v posteli a budu si číst.

Tak ahoj
Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13115 příspěvků 11.07.08 08:30

To jsou mudrcové k uchechtání :o)))
J.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 11.07.08 09:53

neuveritelne, jak ten cas leti:-)))  

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 11.07.08 09:56

jeeee, vikend jen pro sebe :hlubocezasne­nysmajlik: :-) moc ti ho preju, kdyz tak ctu ten tvuj pracovni zaprah,tak ho potrebujes jako sul:-)
 Z.

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 11.07.08 11:01

Ahoj,  

Itálii taky zááááávidíííím, já o sobě říkám, že jsem Italomil - rozuměj, nemyslím, že miluju Italy, ale miluju Itálii, italštinu a vlastně i ten italský temperament, Ferrari ..... Letos to musím ještě oželet, vloni tam byl Zdeněk s Adámkem sám, ale příští rok jedeme do Itálie, dokonce jsem se už tenhle týden koukala, kde že by se mi to líbilo - jsem praštěná co? Ale aspoň se mám na co těšit, i když za rok. Sice pojedeme, teda když to vyjde, v září do Chorvatska ke známým, tam to mám taky ráda, ale Itálie je holt Itálie…  

Ivčo, ty děti rostou jako z vody a taky mám pocit, že Štěpánek bude dřív mluvit než pořádně sedět. Už teď, když je mu ouvej, naprosto jasně volá „ma“, což opravdu znamená máma, protože přitom ke mně natahuje ručičky, krásně říká táta, bába, děda a Adámkovi říká „a“. Navíc je vidět, že by povídal daleko víc, otevírá pusinku, ale nepovídá mu to :-), ale vříská o 106.
A stejně jako Zuzka, taky mám nějak zafixováno, že Tomík je „mrně“ a on už to je takový chlapák, kde jsou ty doby, kdy jsi popisovala těhotenství s Mojdou… jak já Ti záviděla, že máš už porod za sebou, když já na něj s Adámkem čekala..... někdy mi to přijde, jako že vzpomínám na nějaký film a ne na něco, co jsem zažila…  

Musím makat,
krásný víkend všem
PetraK  

 
Jirina
Extra třída :D 13115 příspěvků 11.07.08 13:25

Peťko, víš co mě v Itálii ještě zaujalo? Stromy. Pamatujete v deníčku o zahrádkách jak jsem dávala fotku naší araukárie? Tak tam je mají běžně jako vzrostlé stromy, když si představíte stoletý smrk, tak v takovém provedení. Nádhera. Hezky jsme se povozili, jelikož jsme byli asi 50 km od letiště. Jedna kolegyně má araukarie taky ráda (byla překvapená, když jsem řekla, že ji mám doma) a pak jsme už jen pokřikovaly: hele tahle viděla jsi? Týýý jo a tamhleta, ta je! Dobře jsme se bavily :o) Už jsem tam byla potřetí, ale prvně jsem jela za světla, tak vidím, o co jsem byla ochuzena. Vůbec mají krásné stromy, přijde mi že mají úplně jiné druhy jehličnanů, to se mi fakt moc líbilo. Ve stejném duchu obdivování jsme pokračovaly v letadle, ona je stejný nadšenec jako já. Hele, jezero, tyjo a další. A ta řeka jako had. Největší auforie byla, když nás podletělo jiné letadlo - vyřítilo se pod náma (samozřejmě o náležitou vzdálenost níže) a za ním ten trysk bílé čáry.

A vůbec nejsi praštěná, že už se těšíš na dovolenou příští rok. Já taky :o)) Usoudili jsme, že bychom konečně mohli jet k moři, zatím máme vybrané Řecko a letecky a to je tak všechno :o)) Letos už na to nezbývá ani dovolená ani peníze, ale hrozně ráda se na něco takového těším. Taky na to, jak se dětem bude líbit v letadle, když jsem viděla, jak ty bochánky mraků působí na mě, co to musí udělat s dětským nadšením, že. Pořád jsem na ně myslela ve smyslu, co by tomu říkali a škoda že to nevidí.
Tak v tom nejsi sama.

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13115 příspěvků 12.07.08 13:08

Ahojky,
tak zase z domova :o) Včera jsem přijela a NIC MĚ NEHONILO. V klidu jsem si přečetla noviny, koukla se na televizi, pohoda. Večer jsem volala našim, jak se mají na vodě - ačkoliv u nás bouřilo a pršelo, u nich prý bylo zatím modré nebe a sluníčko. Děti jsou prý moc hodné. Mluvila jsem s nima - Hanička nadšeně říkala, že se málem potopili - babička to uvedla na pravou míru, že sjížděli menší stupínek a na Haničku trošku cáklo :o) Jede na lodi s babičkou a dědou a ve stanu spí s babičkou a tetou Věrkou. Jíra byl taky nadšen, jede na lodi s tetou Jitkou a svým oblíbeným strejdou a ve stanu spí s dědou a bratrancem Lukášem (aby nedošlo k mýlce, máme bratrance Lukáše dva, tento je od mý nejstarší ségry, se kterou se skoro nestýkáme a je mu 18. O druhém Lukášovi napíšu za chvíli). No takže snad pohoda. Dnes má začít pršet po celé republice, tak uvidíme, jak se budou mít dál.  

Zámková dlažba pokračuje, manžel si máknul a obdivuju ho za skvěle zvládnutou logistiku. Včera přijel mix s betonem, vybetonovali pasy a dnes přivezli postupně různě velké kameny jako podloží pod zámkovku. Nejdřív veliké, které se udusají, pak menší a nakonec jemné, do kterých se to už bude ukládat. No už tam zahučelo materiálu za 70 tisíc korun!!! Prý ale kdybychom si to nechali udělat od firmy na klíč, tak by to stálo dvojnásobek, takže jsme v podstatě nějakých 70 ušetřili.  

Dnes vstával manžel brzo a já jsem se válela do půl desáté, rozhoduju se, jestli budu něco dělat ale asi nic moc. Uvařila jsem oběd, chtěla jsem udělat džem z jahod, ale zjistila jsem, že nemám kyselinu citronovou. Šla jsem se podívat k našim, jestli bych ji nenašla tam. Mají tam toho teda spousty, v šíleně hnusným stavu, kyselinu jsem našla jeden pytlíček a teď se podržte: rok výroby 1982 !!! Je tu někdo, kdo je mladší než mamčina kyselina citronová???
Takže jsem ji tam nechala a poprosila jsem kámošku - teď se tu stavila a ta má ročník 1998, ale tu už asi použiju, o další vykopávky nestojím :o)
Chtěla jsem se pustit do sekání zahrady a pak ještě dětem trošku probrat a roztřídit hračky, snad se k tomu dokopu.  

Jo a ještě k tomu druhému Lukášovi (je mu 16 a půl) - asi si pamatujete, že ho měla svěřeného do výchovy babička, co nám v březnu umřela, protože jeho rodiče jsou lemplové (jeho matka je ségra mého muže). A taky víte, že jsme požádali o pěstounskou péči. Na tak teď po více než 3 měsících nám konečně přišlo předvolání k soudu, tak jsem na to zvědavá. Akorát zase bude opruz, chtějí po nás prokázání zdravotní způsobilosti, rejstřík trestů, potvrzení příjmu (což dost nerada ale dozví se to naše účetní, protože na tom papíru, který mi má potvrdit, je psáno, že se jedná o svěření Lukáše do pěstounské péče). Nemusí to vědět každý, tak doufám, že to nebude nikde rozkřikovat. Bude to po naší dovolené 29.7., určitě o tom ode mne ještě uslyšíte.  

Večer jdu ke kámošce na víno, tak doufám, že se moc neopiju :o)
Tak se mějte fajn
 Jiřina

 
Uživatel je onlineDanaCe
Echt Kelišová 8733 příspěvků 12.07.08 13:40

Ahoj holky,
hlásím návrat z dovolené. Přijeli jsme o den dřív - tzn. už včera  v noci. Matěj dostal alergickou reakci na atb. OSPEN, která na dovolené dobíral. Jsem docela s nervama pryč. Dnes se  mu to opět vrátilo, tak jsme letěli do dětské nemocnice na pohotovost. Opět injekce, dithiaden na noc prednisol… Takže je hezky a my už jsme třetí týden v podstatě zavření doma. Ale jinak byla dovolená moc hezká. Odpoledne nebo navečer si Vás vklidu přečtu a napíšu.    

Mončo ty jsi měla u malého tu reakci na atb, že? Co jste na to dostali a jak dlouho trvalo než jste byli bez fleků, pupenců a otoků?  

zatím pa.  

D.

 
Jirina
Extra třída :D 13115 příspěvků 12.07.08 13:55

A ještě pár fotek ze služebky - tohle je naše centrála v Itálii, pěkné místo, nemyslíte? A hlavně to krásné jezero.

 
Jirina
Extra třída :D 13115 příspěvků 12.07.08 13:56

Foceno z letadla - mraky z opačné strany a prosvítající vrcholky hor (zřejmě Alp)

 
Uživatel je onlineDanaCe
Echt Kelišová 8733 příspěvků 12.07.08 13:56

Uf, tak mám přečteno. Jste šikulky, chválím za komentářů „tak akorát“.  

Zuzko, vítej zpátky. Jsem ráda, že jste to prozatím ustáli. Všechno je to záležitost komunikace, já vím, mně se to říká!! Ale URČITĚ TO BUDE DOBRÝ !!!!  

Já už si o Ivčiným Tomíkovi neříkám, že je miminko - fotky z bazénu v minulém deníčku mě z tohoto omylu - který jsem si taky myslela - nadobro vyvedly!!  

Jiři, užívej pohodičky bez dětí. Já jsem sice po dovolené, ale cítím se unavená, jak kdybych nikde nebyla!!!  

tak večer
D.

 
Jirina
Extra třída :D 13115 příspěvků 12.07.08 13:57

A Praha z ptačí perspektivy - po konzultaci s mapou jsem usoudila, že jde o nejsevernější část Prahy někde v oblasti Suchdola. Je tu někdo kdo by to poznal a případně mě opravil? 

 
Uživatel je onlineDanaCe
Echt Kelišová 8733 příspěvků 12.07.08 14:05

Ježiši fotky z letadla!!! Motá se mi hlava jen to vidím na obrázku :o)  

Ještě jsem koukla do minulého deníčku. Ivčo Mojda je taky už velkej kluk, ale Tomík mi připadá „takový větší pořez“, ne? Jsou to kluci velcí. Ach jo. Nějak jim to dětství utíká, ne?
Ty kopretiny máš nádherný. To máš v truhlíku nebo v záhoně? A čím Ivi hnojíš? Já truhlíkuju, ale musím se přiznat, že mi to moc nejde. Už mám plno kvítek na vyhození. Musím se mrknout, zda nemají něco na výměnu. Protože je začátek léta a já už mám teda dost opelichané truhlíky.  

Mončo, jak je? Je už líp?
tak a teď už jdu vážně něco dělat. Pračka „odlétá“ (ždíme), za chvíli bude vyprána první dávka.  

D.

 
Jirina
Extra třída :D 13115 příspěvků 12.07.08 15:32

Dančo,
zrovna jsem si říkala, že už by ses měla vracet a že ti napíšu „uvítačku“. A nestihla jsem, napsala jsi dřív :o)
Tak ať se brzo alergické reakce zbavíte a těším se na zážitky z dovolené. Už jen proto, že v Českém ráji jsme byli loni a předpokládám, že jste byli někde kde my taky. Nenapíšeš nový deníček? Sice tenhle ještě není moc starý, ale předpokládám, že stejně nebudeš mít čas hned, takže za pár dní už tenhle může do propadliště dějin :o)))  

Jiřina

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 12.07.08 17:41

Hlasim, ze jsem stejny „rok vyroby“ jako ta kyselina citronova:-)))
Byli jsme v Archeoparku a v rybarne-bylo to fajn, jen siiiiilene vedro a temer zadny stin…musim stahnout fotky do PC,tak sem pak neco soupnu:-)
 Z.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 12.07.08 17:54

nez se nactou fotky, tak:
Dani, ahoj zpatky:-) teeeda, bobisek maly, takova silena reakce.....
u Matyho nam na alergologii prisli na dost silnou alergii na roztoce a na vajecny bilek- a byla jsem upozornena,ze se muze neco podobneho (otoky, vyrazka, problemy s dychanim) klidne kdykoliv objevit.....coz mam teda silenou radost:-(
Jiri, fotky krasne, ale taky mi to na pohled nedela dobre-stejne jako Dance:-))
jo, ke truhlikum-Ivco, naaaadhera:-) k tomu ja se asi nikdy nedopracuju-jsem naprosto nesikovny zahradnik…truhliky mi tak nejak vyschly na troud,takze musim vymyslet, co s nima…
Maty usnul, kdyz jsme prijeli domu-coz bylo kolem pul treti a porad jeste spi:-) by me zajimalo, co bude delat v noci…a vzbudit ho nejde:-))

 
Jirina
Extra třída :D 13115 příspěvků 12.07.08 19:44

Zuzko, málem jsem se počůrala smíchy :o)) Přesně na tebe jsem myslela, vím že jsi o maličko mladší než my ostatní. Určitě jsi zachovalejší než ta kyselina citronová :o))))
U nás dnes žádné vedro není, celý den pod mrakem, teď i trochu pršelo, žádné velké vedro. Manžel byl spokojen, mnohem líp se jim v tom počasí dělalo, než ve včerejším hicu, kdy betonovali. Už se to začíná rýsovat.
Mluvila jsem s dětma, určitě si to hrozně užívají. Měli bouřku v noci, teď to bodá a vypadá to na další, ale celý den vůbec nezmokli.
Těším se na tvoje fotky, vůbec netuším co je Archeopark.
 Jiřina

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 12.07.08 20:52

no to doufam, ze vypadam lip nez ta kyselina:-)) uz vzhledem k predpokladanemu datu pouzitelnosti:-))
archeopark je takove jakoby muzeum v prirode-patr k Muzeu Tesinska a je castecne vybudovany na miste byvaleho slovanskeho hradiste, uplne by to melo byt hotove v roce 2012…je otevreny od kvetna do rijna a zhruba jednou za mesic je tam prohlidka i s predstavenim nadsencu, co se venuji historii- dneska o Bretislavovi a Jitce a Oldrichovi a Bozene, i s ukazkou souboju a tak…
jeee, nejdou mi nahrat fotky…takze pro zajemce:-) jsou tady: http://zuziky.rajce.idnes.cz/Prazdniny_08/#… od tehle fotky dal…  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 13.07.08 10:32

Dano, jen v rychlosti, odběhla jsem od vaření … :)  

Tomáš je určitě větší pořez než Mojda a možná i díky tomu je mnohem průbojnější. Tak nějak jsme s manželem usoudili, že Mojda bude takový ten hloubavý tichý typ - pořád leží v encyklopediích, zatímco Tom bude takovej ten grázlík, co je ho všude plno a škola ho bude obtěžovat. Budou mu tři, v jeho věku Mojda odříkal všechny básničky z knížky, Tom umí první sloku Skákal pes a vypadá, že mu to stačí ke štěstí. Prostě ho to neba :(.
Dančo, osypanej byl náš Tomík, po těch ATB, vypadal strašně skoro týden.  

Já truhlíkuju snad celkem úspěšně, hnojím tekutým hnojivem Floria, tuším od Nohel Garden.
ahoj, jdu, at se mi na plotně něco nepřipálí!!!

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 13.07.08 12:33

Dano, kopretiny mám na balkoně ve velké nádobě. Příští rok je dám zase, jsou nádherné. Jen se nesmí nechat vyschnout, pak začnou zasychat a nejsou pěkné. Ale když se opravu pravidelně zalévají, rostou jak divé.  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 13.07.08 12:33

Fotečky z letadla moc pěkný!

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 13.07.08 12:35

Zuzo, pořiď si samozavlažováky, pokud zapomínáš zalévat :). Já s nimi teda moc dobrou zkušenost nemám, nějak to s nimi neumím. Radši mám klasické a obíhám pak třikrát denně s konví asi patnáct různých truhlíků… ale stojí mi to za to! :). Prostě mě to baví!  

 
Uživatel je onlineDanaCe
Echt Kelišová 8733 příspěvků 13.07.08 14:02

Ivčo, tak mám několik doplňujících dotazů:
k tomu osypání, co jste měli za léky? Matěj včera v nemocnici dostal injekci preparátu dexona a na doma má 3× denně půlku dithiadenu a 3× denně prednison. Dneska máme teda toho prednisonu dát večer jen půlku a ráno druhou a jít na kontrolu k doktorce. Ale abych pravdu řekla, pořád mu to vylízá. Už to po těle má míň, ale v obličeji, na krku to chvilku má, chvilku nemá. Tak jsme docela na nervy. A po jakých atb to měl? Po atb penicilinového typu?
K těm kopretinám. To si Ivi kupuješ každý rok nové, nebo ti to takhle přezimuje?  

Můj hodný muž mě včera večer vzal do OBI - prý když mám takové trauma, tak ať si jdu koupit nějaké kytičky. koupila jsem si malou hrnkovou růži, modrou hortenzii a šalvěj. Už sice jednu mám, ale hrozně se mi líbí. Krásně voní.  

Tak zatím ahoj. A díky za informace.  

Dana

 
Uživatel je onlineDanaCe
Echt Kelišová 8733 příspěvků 13.07.08 14:05

Ještě jsem se chtěla zeptat. Jaký jste měli režim. Chodili jste normálně ven?

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 13.07.08 14:56

Dano, kdybys mě přetrhla, tak si nevzpomenu,jak se ta ATB jmenovala - byla to jakási míchaná - takový prášek, co se z něj přidáním vody udělá suspenze nebo jak se to říká, prostě takovej sirup. A pak to musí být v lednici - nějaký Amoxen ??? Fakt si nevzpomenu :(. První tři dny se to stupnovalo, den ode dne se to rozlejzalo a víc červenalo. Já dávala jen zyrtecové kapky, ono to třeba za dvě hodiny zmizelo, tak jsem se uklidnila a pár hodin na to to vylezlo znovu a v ještě horším stadiu. Naštěstí ho to moc nesvědilo a nijak neobtěžovalo, tak to snášel statečně.  

Kopretinu nemám kde přezimovat. Loni jsemzkoušela u našich, byla někdy do listopadu zelená, pak jsme ji sestřihli, obrazila a pak zničehonic chcípla. Víc práce, než užitku :), takže budu kupovat nové. Nemám na to ty chladné prostory.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 13.07.08 14:56

ven jsme chodili, jen nesměl na sluníčko, to se prý s ATB nesnese :(

 
Uživatel je onlineDanaCe
Echt Kelišová 8733 příspěvků 13.07.08 20:28

Ahoja
Zuzko, koukala jsem na tvou galerku, jak jsi výše dávala odkaz na ty fotky. Můžu se zeptat, co to tam máte za srubovou stavbu? To stavíte Vy? A potom jak je tam ten malý model hradu. To jste dělali jak? To by si náš Tomáš hrozně přál na zahradě. Vždycky, když to někde vidí u někoho na zahradě, tak to strašně obdivuje. Je to moc pěkné. Máte to někde na zahrádce?  

Dnešní den u nás. Matěj střídavě bledne a zase vyráží, ale snad je nejhorší za námi. Odpoledne u nás dost hodně pršelo. A já jsem měla docela lenóru. Vyprala jsem dvě pračky - teda vlastně pračka, já jsem to tam jen dala a pak pověsila. A jinak jsem nic moc nedělala. Manžel byl s Tomíkem na kole a my jsme s Matějem leželi a koukali na DVD. Pak jsme hráli člobrdo a jinak se tak poflakuju.  

Na úterý jdu ke kadeřnici. O barvě už se nedá vůbec mluvit a střih by už taky nenašel. Zkrátka čarodějnice jako vyšitá, tak se těším, že zase budu vypadat k světu.  

Jiři, jaké máš zprávy z vody? A jakou vodu vůbec jedou? Jinak jsem Ti chtěla napsat, že od 18.8. jsem týden doma na dovči, tak kdyby jste v tom termínu jeli přes Brno, tak se určitě musíte stavit.  

Tak všem dobrou.
D.    

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »