Reklama

Z deníčku malého Vrabčáka - 19.týden

Rodičovství

Tento týden mám pro vás dvě důležité zprávy. Jsem pokřtěný Jiří Václav a paní doktorku i s očkováním jsem přežil a vážím už 6,95 kg. Takže moje vyprávění bude dneska trošku delší :o)))

Tak nejdřív ke křtinám. Začalo to už ráno, protože mě máma musela v 8 vzbudit (já normálně spinkám skoro celé dopoledne a máma aspoň do devíti). Mamka řešila, jak to udělat se mnou s papáním, protože do toho kostela to máme asi hodinu cesty a abych neměl hlad a vydržel to celý, tak že se nejdřív stavíme u babičky (vlastně to není moje babička ale tátova) a že mě tam znovu nakrmí. Jenže já v těch 8 doma vůbec papat nechtěl, protože jsem papal před tím v 6 a ráno takový hladovec nejsem, takže mě jenom oblíkli a jeli jsme. Brrr, venku bylo -10 stupňů, ale autíčko se rychle zahřálo a za necelou hoďku jsme byli u babičky. Tam mě teprve máma nakojila a poprvé mě tam viděla teta - tátova sestřička. Chichi, moc se mi nelíbila, takže jsem spustil :o)) Taky se mi nelíbilo že mě máma přebaluje na stole v kuchyni a že mě hrozně navlíká, takže jsem to celý prořval. U kostela jsme měli být ve 3/4 na 11 a dokonce jsme tam byli ještě o chvilku dřív. Jenže. Pan farář si neuvědomil, že bude ještě před křtinama mše a že bude delší než normálně, protože svátečně končily Vánoce.

Takže jsme přes půl hodiny čekali před kostelem, až pak máma říkala, že tam přece nezmrzneme a nacpali jsme se dovnitř do kostela. Tam byla hrozná spousta lidí a táta mě celou dobu držel v autosedačce a houpal mě abych tam neřval (chachá, má z toho ruce vytahaný ještě teď) a já spokojeně usnul. Sice jsem byl dost nabalený (punčocháčky, dupačky, ponožky, kalhoty a bačkůrky a ještě jsem byl přikrytý lariskou), ale máma pořád vyšilovala, že určitě nastydnu v tý hrozný zimě a proč nám ten pán tak blbě řekl hodinu. No nakonec to skončilo a všichni odešli a konečně byl čas na nás. Současně se mnou tam křtili ještě další dvě děti. Přesně to popisovat nemůžu, protože jsem půlku prospal. Jenom vím, že mě táta pořád držel v tý sedačce a vedle stála maminka a z druhý strany můj kmotříček Vašík (jak jste jistě pochopili tak po něm mám to druhé jméno) a pan farář mluvil a měl hrozně příjemný hlas a každou chvilku říkal to moje jméno. Pak vím že mě všichni přišli pošimrat na čelíčko (to mi jako dělali křížek) a pak mě pan farář dvakrát popatlal nějakým olejíčkem - prý tím mazali i krále ! A pak mě měla vzít do ruky máma, jenže máma že mě s tou sedačkou dlouho neudrží tak mě vyndali a tím mě vzbudili a tak jsem začal natahovat. Pak mi sundali kapucku a obě čepičky a na tu moji plešatou hlavičku mi pan farář nalil vodu !!! No, naštěstí byla ohřátá a taky mi to hned utřel a hned mě oblíkli, takže to taková hrůza nebyla. Jenže mně pak začala být zima a máma zase vyšilovala tak mě pak zase uložili do tý sedačky a zabalili do larisky a pak jsme se fotili a pak už to tak nějak skončilo a nasedli jsme do auta a jeli domů. Ještě vám musím říct, že zrovna v tu neděli bylo výročí kdy křtili toho Ježíška co nám přinesl dárečky, hehe tak máma je s Ježíškem ve stejný den narozená a já s ním mám stejně křtiny :o)))

Doma měl být slavnostní oběd, máma jako že mě nakrmí a půjde ho připravovat. Jenže jak mě položila tak já začal řvát a vůbec nechtěl pít. Tak mě šla přebalit, změřila mi teplotku, já se u toho vykakal, takže mě oblíkla, položila na gauč že mě nakrmí a já zase řev. Pak přišli babička s dědou a teta a všichni se mě snažili uklidnit a já pořád řval jak v posledním tažení. Pak mámu napadlo, že jsem měl hrozně studený nožičky a že mě možná pálí jak se zahřívají. Tak mi je v koupelně nahřívala teplou plenkou, já se vždycky v koupelně uklidnil a jakmile jsme vyšli tak zase řev. Takhle to bylo skoro hodinu. Pak babičku napadlo, že možná mi vadí ten olejíček co mi napatlali na tvářičku, že mi možná smrdí, takže mě máma vykoupala. A já pořád řev. Tak si se mnou máma lehla do postele a snažila se mě ukonejšit a až pak dorazil kmotříček s tetou kmotříčkovou tak jsem se najednou uklidnil a konečně se přisál a napapal se. Byl jsem tak zmožený, že jsem spal hodinu a půl v postýlce, babička s tetou mezitím udělaly oběd a během mého spaní se všichni slavnostně naobědvali. Pak jsem se probudil a vyfotil se s dortem, na kterým bylo napsáno Jiří Václav, hehe, k velké radosti všech jsem do něj hrábl ručičkou a máma mi ji musela olízat :o))) A pak jsme rozbalili dárečky a pak už jsem byl celé odpoledne hodný. Máma mi pořád měřila teplotku, jestli jsem přece jen nenastydl a vyčítá si, že mi nevzala fusak. Jenže my máme fusak jen do kočáru a do sedačky nepasuje, máma sice věděla, že se v kostele netopí, takže mě hodně oblíkla, ale nikdo netušil, že budeme takovou dobu venku na mrazu.

Ve čtvrtek jsme byli u paní doktorky. Já samozřejmě začal brečet hned jak mě tam máma položila a začala svlíkat, doma totiž na svlíkání pouštíme teplíčko z kamínek a kdekoliv jinde mi svlíkání vadí. Paní doktorka mě zvážíla, to jsem řval jak janek, vymačkal jsem i několik slziček, ale pak když mě sestřička píchla tak jsem řval spíš z leknutí, tak hrozný to nebylo. Pak mě hned máma pochovala a já se uklidnil a pak mě položila na oblíkání a já zase trošku brečel, ale v porovnání s minulou návštěvou jsem byl docela hodný. Máma se taky vážila a má pořád o 2 kg míň než před rokem, takže to vánoční žraní se na ní vůbec neprojevilo, no, asi to odnáším rovnou já :o). Máma říká, že je to přesně rok, co jsem se nastěhoval k ní do bříška, ale to jsem byl prý menší než mám nehtíček na malíčku. Umíte si to představit?!? Ale že jsem za ten rok pěkně vyrostl, co? Pak jsme ještě dostali recept na nový kapičky, který nám akorát došly a taky mi má máma dát lžičku sirupku Panadol baby, to kdybych měl po tom očkování teplotku, a ještě máme příští týden přinést na kontrolu čůránky kvůli té nemoci co jsem měl. A ještě paní doktorka říkala, že už se mi ty zoubky opravdu rýsujou. Při oblíkání do kombinézky už jsem byl zase hodný a doma jsem pak krásně spinkal. Hehe, dřív jsem nesnášel oblíkání, ale teď mám novou kombinézu rád a naopak mi vadí, když mě z ní máma svlíká. Tu novou kombinézku od Ježíška co mi byla malá mu babička poslala zpátky, aby mi ji vyměnil za větší, a než to bude tak mi koupila v sekáči pěknou fialovou. Je to velikost 80, takže je mi ještě trošku velká, ale krásně se oblíká a je moc příjemná :o)

Ještě jsem nenapsal, co jsem dostal ke křtinám za dárečky. Takže dvoje dupajdy, už taky velikost 80, ale ty už mi tak za měsíc budou, pak flaušovou kombinézku na jaro až budu jezdit ve sporťáku, knížku o zvířátkách a závěsný motýlky se zvonkohrou (jenže na ty mi musí táta udělat nějaký stojánek abych si s nima mohl hrát). A ještě gumovou pískací mašinku, ta se mi taky líbí a tak na mě máma mašinkou píská a dělá tútútú a hůůůů a drndrndrn a mně se to líbí a taky dělám drrrrrn a hrooozně u toho slintám :o) Akorát na papírku u tý mašinky bylo psáno, že se nemá moc cucat, tak na žužlání pak budu mít jen kačenky a chrastítka. Jo a ještě nám tátova babička (prababička jí neříkáme, protože vypadá docela mladě :o)) dala celou bednu knížek po bratranci a po tátovi a po tetě, z čehož má největší radost mamka, protože tam našla „Zabloudilo kuřátko“ a další básničky který ještě umí zpaměti, takže si to tu pořád čte a skoro u toho slzí dojetím :o) A prý jí v tom kuřátku ještě chyběl veršík „pověz milý ječmínku jak mám najít maminku“.

Jůůů, to už je to dlouhý, takže se mějte krásně a honem piště kolik jste přibrali vy !

Váš Jíra

Vzkazy ještě k minulému týdnu:

Viky - s těma R ve jméně jsme na tom úplně stejně, já mám správně ještě navíc Ř. Ale neboj, zvládneme to, my v rodině taky žádného ráčkovače nemáme :o)) Cheche, táta má kamaráda, který se jmenuje Patrik Rampír a neumí R, takže když se představuje tak říká Patvik Vampív, ale tak my nedopadneme :o) A máma konečně pochopila proč máte adresu „ubernych“, to je prostě „u Berných“, že jo? A taky se u vás dočetla jak se jmenuje tvoje mamka tak se raduje jak ty její kámošky pěkně vylejzají z anonymity :o) No, máma už snad konečně taky vyleze, příští týden by měla přijet na návštěvu ta známá s digitálním foťákem :o)

Kubík od Máji - Kubo, neboj, mně už je přes 4 měsíce a jsem pořád plešatej, ani mi nemělo co vypadat. Teda, nějaký chmýříčko by se na hlavičce našlo, na šošolce mám pár chloupků asi 1 cm dlouhých, jinak nic moc. Nejsi náhodou taky blonďatej? Ale máma říká, že čím později chlapům vlasy narostou tím dýl jim vydrží :o))) A do pusinky hračky zatím taky nedávám, občas sice když se mi přikulí kačenka tak se snažím jí žužlat, ale pěstička to jistí :o)) A s dudlíkama na lahvi už jsme to tři měsíce nezkoušeli, nebyl důvod mi dávat něco jiného než cecík, takže nevíme, ale určitě je taky chtít nebudu :o)


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 17.01.03 10:39

Ahoj kamaradi ulicnici !!!

Vrabcacku, ze vseho nejdriv blahopreji k uspesnemu zvladnuti krtin !

Zdravim vas opet po tydnu vytrvaleho zlobeni ! Sice si ze mne maminka zoufalstvim vlasy nerve (docela skoda ;)))), ale sem tam nejake to poskadlenicko vymyslim. Treba dnes. Prisla ji z Rodiny.cz zpravicka o mem vyvoji (ktera je mimochodem super, predstavte si, ze uz mam 24 tydnu a jsem uz 168 dni na svete ! Je to prakticke, mamca se totiz s tema tydnama nikdy nechtela pocitat ! A to jsem prosim jeste mimino, tak by to urcite zas tak slozity matematicky ukon nebyl !). No a v te zprave bylo napsano, ze uz bych se mohla (opakuji: MOHLA!) umet otacet z briska na zadicka a dokonce i naopak (coz samozrejme jeste delat nehodlam). Ale maminka to vzala vazne a tak me porad dava na brisko a vali se mnou sudy a ja z toho vesele blinkam na postel (chacha, zrovna prevlikla povleceni) a rozciluju se u toho a nadavam svym novym vriskotem, co mi taky zbyva, ze? Ja totiz kdyz jsem na brisku, tak zkousim podsoupnout nozicky pod prdelku a pak se odrazit tak, jak jsem to v televizi vypozorovala u kamaradek stonozek, ale zatim nechapu kam s rucickama, ty mam porad dosiroka rozprazene a nakonec to dopadne tak, ze zaborim oblicej do periny a hraju si na pstrosika.

150×112 .{border:1} *]

Taky mi nejak vyrostly vlasky, vzdycky kdyz se probudim, mam na hlave neuveritelnym zpusobem vytvarovany dlouhatansky chochol a nasi se mi desne smejou (misto aby cloveka ucesali, tak si z neho delaji jundu). A po koupani se mi vlasky vlni, tak maminka sni o male princezne s dlouhymi vlasky? No to si teda jeste pocka, nez se z meho chocholu stane holcici uces! Akorat jednou se ji povedlo vycesat mi dva culicky a v tom jsem konecne vypadala trochu zensky. Pro nas holcicky je tezke fesandit se kdyz clovek nema vlasy, anebo jen tak malo! Zejo, holky?!

Stava se ze me zavislak na internetu (hadejte, po kom to mam;)))?), vzdycky kdyz se mamka pripoji tak zacnu vriskat dokud si me nevezme na klin. Potom chvili fascinovane ziram na obrazovku (je to neco jako televize, akorat tam ty obrazky behaji pomaleji, pozn.pro ty co to jeste neznaji;))) Pak rucickama zacnu busit do stolu a kdyz mam stesti, dosahnu i na klavesnici a v nestrezenem okamziku do ni zacnu datlovat jako silena, a tak to mamku bud posle uplne na jinou adresu nebo ji to rovnou odpoji. Ted zrovna jsem samozrejme na kline a bedlive sleduji jestli maminka nedela pravopisne chyby. (Psani ji jde mnohem pomaleji , tak si muzu dyl hrat;))) ?.Ted jsem objevila, ze to mekke na cem spociva muj vypolstrovany zadecek je maminka a uporne zaklanim hlavicku a smeju se na ni a zkousim ji sahat rucickou na krk?. Musim ji prece to psani trochu opeprit!

Predstavte si, mam novou hracku. Kdyz do ni zacnu kopat nozickama, zacne to delat sileny randal a behaji v tom kulicky a sviti tam svetylka. Nejdriv jsem se bala, ale pak se mi zalibilo do toho neunavne kopat a slapat na to a nozickama po tom ruzne lezt? Nejvetsi legrace je, ze me to vzdycky tak vezme, ze do pul hodiny tvrde usnu. Dovedete si predstavit, ze toho nasi znacne zneuzivajiL(((

A ted k tomu papani. Vase maminky nebyly nijak nadsene z napadu psani receptiku, ale treba je to jednou chytne tak jako tu moji? Ona si totiz mysli, ze je lepsi ukmochtit neco sama a vedet presne co v tom je, nez systematicky kupovat vyzivy ve kterych je sul, nekdy smetana?( to je ale samozrejme kazdeho vec a i my obcas kupujeme, nejsme zadni fanatici a nechceme se nikoho dotknout!!!! Pozn. Dita). Nedavno si koupila takovy desne sikovny minirobotik (?Babycook ?znacka ?Beaba?) a s tim je to pry hotove jedna dve. Vari to zeleninku i ovoce v pare a pak to rovnou mixuje, tak odpada nadobi a nezabira to misto v kuchyni. (A clovek taky usetri). Zeptejte se maminek, jestli je zajima, jak jsme k te zelenince vlastne prechazeli a jestli by uvitaly tabulku ktera zeleninka je vhodna pro ktery mesic veku. Nam se tyto informace dost hodily.

Tak piste, piste, uz se moc tesime na vase prispevky!!!!
Eden a Dita

 
Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 17.01.03 19:24

Čau kamrádi a kamarádky,

poslední týden jsem nějaká moc hodná, nechala jsem dnes mamku i přečíst Vrabčáka najednou :-)). Bude to asi tím, že je tu s námi babička, jinak je totiž mamka se mnou celé dny sama doma, tatínek chodí z práce pozdě večer a obě babičky daleko.

Jinak Vrabčáku, všechna čest mamince, že vydržela tvůj vytrvalý vřískot, moje maminka se mnou moc trpělivosti nemá, po chvilce takového mého usilovného řvaní se jí chce brečet taky, zvlášť když neví, co mi je. Já takhle vřeštím, když jsem už moc unavená, vydržím i hodinu v kuse a pak usnu jako špalek. A to se taky už nechci ani přísát, což je co říct, protože jsem žravec žravý a jím co dvě hodiny. Jo a taky jsem ráda, že jsi na tom s hmotností podobně jako já, Maminka s tatínkem mi totiž říkají, že jsem tlusťoučká a některé moje fotky raději nebudou nikomu ukazovat, ve 4 měsících jsem měla taky 6,90 kg. Teď už budu mít o něco více. Jsem taky narozena jenom o jeden den dříve než ty - 4. září. Tatínek si dělá legraci, že jsem jak panáček Michelin.

Taky bych chtěla říct, že jsem okoukala od Tomáška to nespaní a budím teď maminku v noci co hodinu až dvě, takže je po ránu nevyspalá. Musím vyzkoušet, co vydrží, spávala jsem i devět hodin v kuse, ale takhle je to větší zábava.

Už se taky převracím ze zad na bříško, sice mi občas zůstane ručička pod bříškem, ale často se mi ji i podaří vyndat a krásně pasu koníčky. Naši mi to budou muset zapsat do mé pamětní knížky.

Mějte se všichni moc krásně a jestli máte nějaký recept na klidné spaní, maminka ho jenom přivítá.

Lucka (4,5 měsíce) a mamka Eva

P.S. Jo, Eden, ty máš krásné páčo!! Mi se vzadu ošoupaly vlásky o matraci a mám tam teď lysinku, snad mi dorostou :-)).

 
Tony1
Stálice 83 příspěvků 18.01.03 00:03

Ahojte holky a kluci,

nejdřív gratulace Vrabčákovi k důstojnému zvládnutí obou životních událostí - jasně Jíro, musíme jim dát řvaním najevo, co si o tom myslíme :o) Jiřinko, ty jsi šikulka, že si tak držíš váhu, moje máma se radši ani neváží, aby se z toho nerozplakala :-) Sice to není žádná velká tragedie, ale do těch malých rifliček, co si koupila loni na Vánoce se teda opravdu ještě nevejde :-(

Eden, ty jsi tuze krásná holka, s tebou by se dobře rošťákovalo, máš to v očích. Jo, než na to zapomenu, jestli to pro tvoji brněnskou babičku není problém a pamatuje se, kde ty pískací hračky koupila, tak by tu informaci máma uvítala. My jsme taky z Brna a v takových těch hračkařstvích od České přes Svoboďák na Kobližnou jsme s hledáním neuspěli. A taky se zuřivě hlásíme o tabulku se zeleninkou, já si sice svoje mlíčko hlídám velmi pečlivě a hned tak ho vyměňovat nehodlám, ale až to začne, chceme být připravený.

Mám teď novou módu, chodím spát až tak mezi dvanáctou a půl jednou v noci a dopoledne spím až do oběda. Jako správnej hospodskej vožungr. Máma neví, jak mi ten režim má upravit, ale já si prostě spím, jak chci, žádný triky na mě neplatí. S vaší radou jsme zkusili anatomický dudlík na láhev, trošku jsem si toho fenyklového čajíku pocucnul, ale že by mně to nějak extra chutnalo, to teda říct nemůžu. Jinak jsem trošku smutnej, protože náš táta se tento týden musel vrátit do své práce za mořem a bude tam prý ještě 3 měsíce, chm, blbý. Ale nějak to musíme s mámou vydržet, každopádně si ji teď pořádně hlídám, aby mi neutekla, a nechci se chovat ani jednou z babiček.

Mějte se všichni hezky, ahoj Toník

Teď ještě krátce já - Jiřinka ve mně vyvolala vzpomínky, jak to bylo před rokem, tak si nostalgicky posmrkuju nad tím, jak jsme zjistili, že budeme mít miminko. Pamatujete se, jak to s váma bylo? U nás to bylo sice plánované, ale nečekaně rychlé, a zjistili jsme to na dovolené na Havaji. Ach, ta romantika - načurala jsem na papírek a těch pět minut jsme poskakovali na pláži v očekávání dalšího. Vlastně to bylo zpestřeno tím, že zrovna v tom týdnu byly na Havaji strašlivé větry a deště, takže jsme poskakovali taky trochu zimou. No a to překvapení, když se objevily 2 čárky!!! Pyšně jsme se s tím počuraným papírkem fotili asi 12×, ale na každé fotce vypadá jeden z nás jako úplný blbeček, takže to radši do alba zařazovat nebudeme :-) A taky si pamatuju, jak úžasný pocit to byl a s jakou obřadností jsem se pak ládovala na snídani palačinkama s vědomím, že to teď papá už i mimoušek. Taky jste to měli tak pěkný??? Ahoj, Mája

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 18.01.03 00:12

Ahoj pidilumpíčci!

Dneska píšu jenom krátce, protože pár hodin už sladce chrupčím v postýlce (usnula jsem za 5 minut po položení, aby mamka s taťkou měli čas). Zítra ráno totiž odjíždíme na hory a největší tašku bude mít hádejte kdo? - no samozřejmě, že já :))) Mamka je z toho už dva dny nervózní, furt doplňuje nějaký seznam a taťka bude ráno asi nafukovat auto, chacha!

Musím se vám pochlubit novými mírami - v 5 měsících 7,13 kg a 65 cm a jenom jeden malý mišelínek v pase (no dobře, tak dva, někdy i tři :))). U paní doktorky jsem dneska byla zlatíčko, povídala jsem při prohlídce jí a nejvíc teda medvědovi, který visí na vyšetřovacím pultíkem. Už jsem myslela, že to dneska bude v pohodě, ale pak mě zase píchli do stehýnka - no nenaštvalo by vás to? Mě tedy hrozně a taky jsem to dala najevo, dokonce jsem ještě nadávala v autě po cestě domů. Ale tam jsem se nadlábla a šla jsem v půl čtvrté spinkat a spala a spala, až mě máma v 6 musela vzbudit na krmení.

A teď pár vzkazíků - Eden, máš báječný culíky, já jsem teď nějaká zanedbávaná, mámě se do toho česání moc nechce… však já už ji nějak donutím (nejlíp křikem :). A taky pochval mamku, že pořád fotí, moc ti to v tý vaničce sekne (já mám stejnou, dokonce i barvu, a taky mi chybí něco pod nohy, hehe). Jinak s těma vlasama na hlavě jsme na tom stejně, jenom mně na tom místě, kde ležím, rostou trochu jiný, takový jemňoučký.

Jíro, ty jsi statečný kluk, že jsi nezmrzl - ovšem teď to máš bezva, dvě jména!

A vzkaz pro mamky ohledně váhy té mojí: má už o 2 kila míň, než když jsem se k ní nastěhovala do bříška - pořádně ji proháním, to se ví. Jenže teď si stěžuje, že má trošku jiný tvary, a tak cvičí (no, ne moc často - pozn. od mamky).

A poslední odstaveček o pokrocích - dneska jsem se naučila mlaskat, takže svoje jééé a héééj a hoooou prokládám novým zvůčkem :). Taky jsem se začala na zádech přetáčet na bok a nebýt ručičky, která mi překáží (nevíte někdo, co s ní?), už bych byla na bříšku. Ale já na to přijdu!

Tak nechám už mamku jít spinkat, ať je zítra na tu cestu svěží.

Pozdravujte maminky, mějte se krásně a já se ozvu příští víkend, abych vám dala vědět, jak jsem na těch horách zlobila :)

Pa, Viki a máma Bublina

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.03 01:19

Ahoj lumpíci,
musím se pochlubit-už týden spím v noci s maminkou v posteli-po 1,5 měsíci, kdy jsem ji budil co 1-2 hodiny(někdy i častěji) to vzdala a začala mě brát k sobě-za odměnu ji nechám spát někdy i 4 hodiny(před tím jsem v pohodě spal 6-9 hodin v kuse, ale když mě pořád svědí dásně..a zoubek ne a ne vylézt..to se potom moc spát nedá..).Co se týče hmotnosti, žádní tlusťoši nejste-já mám ve svých téměř 6 měsících 9.85 kg(a to jsem za poslední měsíc přibral jen 250 g), až do 4 měsíců jsem přibíral asi 400 g za týden..a to papám jen mlíčko od maminky–říká,že jí vysávám jako upír..
Eden, svou maminku uklidni-já jsem se naučil přetáčet teprve minulý týden(v pohodě to zvládám z boku na bříško, z bříška na záda mi někdy zavazí ručička..) a s pohybem to až tak moc nepřeháním-občas předvedu, že to umím, ale nadále se nechám nosit a hýčkat..
Musím tě taky pochválit, jak moc ti to sluší!!(jak tvoje maminka posílá fotečky ke komentáři? Mamka by to taky zkusila..)
A k té tabulce zavádění zeleniny - mamka by ji moc přivítala!! Od příštího týdne mi chce dávat papat i něco jiného než mlíčko-to bude legrace, až ji celou poprskám…Pokud by ostatní maminky neměly zájem-náš e-mail je:aja99@centrum­.cz.
Pro dnešek budeme končit,ať se ještě trochu vyspíme(já tedy spinkám už od osmi-s maminčinou košili v náručí.. a zatím s jednou kojící pauzou..).
Jen se přidáme k ostatním gratulacím-Vrabčáku,jste dobří, že jste ty křtiny tak hezky zvládli!!
Mějte se hezky a vyvádějte lumpačiny, ať máme příště co číst..Ahoj Ondrášek( v neděli 6 měsíců) a mamka Andrea
p.s. Omlouváme se, že jsme anonymous-mamka zapomněla heslo,tak si ho bude muset zjistit.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.03 07:17

Ahojky všichni Kulihráškové,
taky jako ostatní : Jíro,blahopřeji k Vašíkovi.Mamka pro mě taky chtěla dvě jména,ale nikdo od nás není věřící a normálka jen z matriky bych se musel všude podepisovat oběma jménama(když jsi křtěnej tak prý nee).Což se mamce nezdálo,protože sama má s podpisy problémy(třeba v bance).Její podpis nikdy není stejný.Horor je dodržení podpisového vzoru.Takže jsem jenom Kubík.A Jiříku VAšíku, u vás někdo věřící je? Nebo jste museli projít jen takvou tou přípravou?
Jo mamka se taky přimlouvá za tabulku se zeleninou.Taky se chystá mě na 6měsících dokrmovat, v tu dobu zrovna jede do Prahy ke svému doktorovi a už by mě raději nechala doma s babičkou.Teď jsme tam byli taky a já byl moooc hodný,protože tam byl se mnou táta a já když jsem u něj tak jsem zlatíčko a všechen obdiv sklízí taťka.Hele taky jste si všimli, že když jste s taťkou, točí se okolo vás plno mladých tet.A pořád se chtějí seznamovat?Říkají, že se mnou, ale známe to… ZAtímco, když jdu s mamkou, žádnej strejda se nekamarádí, natož mladej!Mamka říká, že je to nespravedivý,že už neni šťabajzna, že už je jen mamka,zatímco taťka najednou zatraktivněl(to mi napsala mamka,víte co to je?Mamka říkala, že vaše mamky to budou vědět a my že jsme na to trochu ještě malí.Jůůů, to se těším, až vyrostu…no jo, je po tátovi-pozn.Klára).Ale pak se mamka podívá na mě a říká, že by mě za nic na světě nevyměnila :o)Mňam..
Tak kamarádi, zatím se mějte papa a brzy, jo? Kubík+Klára

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 18.01.03 21:12

Ahoj kamarádi,

teda nejdřív musím vyseknout poklonu Eden, jak jí to tý fotce sluší. Kdyby moje máma nebyla lenivá, tak už sem občas nějakou fotku může šoupnout taky, ale představte si, že mě naposledy fotily skoro před 14ti dny. Od narození na mě vyfotili 7 filmů a najednou nic…

Máma se taky přimlouvá za tu zeleninovou tabulku, je na to zvědavá co kdy můžu.
Teda ty jsi taky pěkný papáček Viky, když po celý tý skleničce zblajzneš ještě 150ml mlíčka. Máma si totiž myslela, že až mi tu skleničku bude dávat celou, že mlíko už chtít nebudu, ale nejspíš se teda plete…já tedy zatím dostávám k obědu půlku tý skleničky a na to 120ml mlíčka. Je fakt, že občas mi i sama něco uvaří, zrovna včera mi uvařila mrkvičku s bramborem a dneska mrkvičku, bramboru a květák. Mě to tedy chutná víc než to skleničkový, to máma vidí, tak prý mi bude víc vyvařovat :o))), táta říká, že prý poznám, co je dobrý :o))).

A teď vzkaz pro Eden: kašičky mi máma kupuje práškový, nevím sice, jaký mají ve Francii, ale máma mi kupuje Sunarku banánovou nebo Milupu a už tady mi taky připravenou meruňkovou od Hami, ale tu jsem ještě neochutnal. Nejdřív si myslela, že jí tu kaši budu jíst lžičkou, jako jím zeleninu a přesnídávky, ale to se plete, protože já na noc chci dudlík a u tý kaše většinou usnu. Takže mi jí máma uvaří podle návodu - např. Sunarka má na 120ml převařený vody 3 polévkové lžíce kaše, to rozmíchá, ale je to pěkně hustý a mě to v tý flašce blbě teklo, tak mi do toho vaří ještě 60ml Nutrilonu 2 a rozmíchá to v tom a ono to pak krásně teče. U Aventu si koupila speciální dudlík na kaši a já jsem spokojenej a po kašičce chrním jak špalek až do rána.

Dneska u nás byla návštěva, která mě ještě neviděla. Přijeli i se čtyřletým kámošem na kterýho jsem se furt culil a půjčil mu svojí hrazdičku a hrací hračky. Přivezli mi krásný dárečky, musím se pochlubit, že jsem dostal :,-(u dětskýho nádobí od Disneye s Medvídkem Pú - talířek, mističku a hrneček, pak teplákovou soupravu vel. 92, protože máma všechny upozorňuje, že jsem na svůj věk poněkud větší, že ted mám vel. 80, pískací plyšový domeček a pak průhlednou kouli, ve který je voda a plavou tam rybičky, to se mi moc líbí :o))). Máma jse spokojená, že mám tedy i nádobí i příbor, který jsem dostal, když jsem se narodil . nerezový dětský příbor od Tescomy, na kterých jsou na rukojetích zvířátka.

Tak už mě nic novýho nenapadá, dělám zatím to samý co minulý týden - vlastně ne, máma se mnou začala pěkně blbnout, háže mě do vzduchu, dělá se mnou berany duc, a paci paci a taky „takhle jedou páni“ na kolenou a já se u všeho chechtám jak šílenec až se mi klepe bříško :o))). Taky jsem o něco pokročil v plížení plazení kupředu, za takových 5 min se odplížím pomalu o dva metry dál. Pořád se otáčím z bříška na záda a pak řvu, protože chci zas zpátky na břicho, abych mohl koukat, ale to mi ještě nejde, zatím trénuju, že se otočím na bok a pak jsem celej prohnutej a nožičkou se snažím odrazit, ale ono to nejde :o(. Tak do mě máma musí vždycky trochu strčit a já pak přepadnu na bříško. Už bych chtěl sedět, pořád se nahýbám do předu a jak to jde, tak se přitahuju do sedu, tak máma už se vážně zamejšlí nad tou jídelní židličkou ke stolu, i když táta si myslí, že mi zatím stačí to polohovací lehátko na krmení.

Prý taky dostanu novou autosedačku, který prý bude pořád v autě a nikdo mě v ní nebude nosit. Máma říká, že v tom vajíčku se se mnou může strhnout, že jsem strašně těžkej a navíc jak jsem dlouhej, tak mi čouhají nohy ven. Tak prý až začnu sedět tak půjdu do nový sedačky :o).

Tak už opravdu končím a vy piště - hlavně o tý zelenině!!!!

Čágo Šimůnek (ani nevím kolik týdnů, ale 4měs + 1 týden) a Martina

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.03 18:17

Ahoj Dito,
Velmi mě potěšil tvůj nápad se zeleninouvou tabulkou. Já ostatně stále nejsem spokojená s informacemi, které se mi dostaly od kamarádek maminek a z knih o péči o děti. Začalo to tím, když jsem po 14-ti dnech musela svou Šárku přikrmovat. Měli jsme potíže s bolením bříška a tak jsem dlouho pátrala, které mléko je u nás nejlepší. Ke všemu jsme oba s manželem alergici, tak nastal i problém, že mléko musí být i hypoalergenní. Nyní jsou nám necelé 4 měsíce a já začínám pátrat po internetu, co se vše smí a co ne, co může vyvolat alergie apod. Jenže nikde žádné kompletní lékařské rady či názory maminek. Již před časem mě napadlo, že by mohlo být dobré otevřít na emiminu rubriku, která se týká dětské stravy. Každý by tam přidal nejen odborné rady, ale i osobní názory na výživu mrňat. Totiž povídat si na deníčku o stravě je dobrý nápad, ale každý jistě ví více, než do deníčku napíše a taky je to nepřehledné. Naše společné zkušenosti by pak mohly sloužit i ostatním maminkám, které navštěvují jiné deníčky, nebo prostě jen hledají něco o výživě dítěte.
Jestli máš chuť, mohly bychom rubriku"nastartovat "společně. Co myslíš?
Jinak musíme pochválit všechny tvé fotky, je vidět, že fotíte poctivě. Nejsem žádný fotograf a tak málokterá fotka je fakt pěkná. Pozdravuj vláskatou Eden a řekni jí, že je krásná okatá slečna!
Milada a Šárka, za 10 dní 4m.

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 20.01.03 18:10

Ahoj Milado,

ten napad se zavedenim nove rubriky me zaujal. Je pravda, ze kdyz to napiseme sem, nebude to ucelene a pro jine maminky by to bylo tezke to hledat. Ja jsem takova desne pecliva a vsechno musi mit svuj rad, tedy i zavadeni pevne stravy, taky jsem nechtela davat Edenusce co a kdy me zrovna napadne. Rada bych se o sve zkusenosti podelila s maminkami, ktere jako ja ze zacatku tapaji a nevi ‚jak na to‘. Ja jsem to citila jako obrovskou zodpovednost, prece jen je ten maly tvorecek na nas po vsech strankach zavisly… Secetla jsem k tomu tematu kdeco, tak jsem i dobre vyzbrojena na pripadne dotazy.
Napis, kdy a jak s tim chces zacit, ja se rada pridam!!!!

Dita

PS. Eden dekuje za komplimenty a pozdravuje kamaradku Sarinku!!!!

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 20.01.03 19:06

POZOOOOR, zvysujeme skore komentaru!

Takove komplimenty a zpravicky nemuzou zadneho zlobilka nechat lhostejnym!

Jsem rada, ze se vam libim (jeste se z vas zacervenam!), to vite, mamka mi s tim fotakem neda pokoj, tak ji obcas udelam radost a spolupracuju a na jedne ze sta fotek se zasmeju… (hihi, fotime digitalni kamerou, to byste videli kolik ‚nepovedenych‘ fotecek mamka maze!!!).

Koukam, ze jste pekni nenasytove, vrhate se na nasi nabidku blivajzkove tabulky jako drava zver! Ale jen tak dal, pekne mamky premluvte, uvidite jak se potom kraaaasne plive a prska a blinka, vsechno prosim barevne!!! Uz se na te tabulecce pracuje, tak se teste a setrte sily !!!

A ted vzkazy:

Viky, tys me, clovece, predbehla, teda pretloustla a prerostla! Ja jsem mela v peti mesicich jen 6,8kg a 64cm! A s tou vanickou je to legrace, vidis, bydlime od sebe tak daleko a mame dalsi vec spolecnou (krome ksichtiku, pokusu maminek o ucesy a lumparen)!!!

Simunku od Martiny, diky moc za receptik jak na kasicku. To nam spadl balvan ze srdce, mamka si totiz myslela, ze se to ji lzickou! Tady se to totiz prodava v krabici po davkach a kdyz mi to nasypala do mlicka, bylo to na lzicku prilis tekuty a zaroven moc husty aby to proslo dudlikem… Tak mame taky Avent, ten trirychlostni, a ja to piju na ‚dvojce‘. A taky spim jak dudek. Ale kasicku dostavam jen vyjimecne, spis ‚za odmenu‘.Po pouhem mlicku totiz taky spim az do rana. A taky mam misticku s medvidkem Pu! Neni ta Tvoje nahodou cervena s obrazkem uprostred?

Lucinko, ten Tvuj Michelin bych rada videla, to musi byt roztomile, pospeste si s foteckami!!! A z tatinka si nic nedelej, ten muj taky chodi domu z prace pozde vecer, tak kolem osme… A to uz jsem vykoupana, najezena a taky unavena, tak se jen parkrat pomuchlujeme a ja jdu spinkat.

Tonicku, mamka se hned ptala babicky, kde mi koupila ty darecky. Tak bylo to pry v Tescu v oddeleni hracek. Mam bilyho gumovyho piskaciho medvidka a zelenooranzovyho pejska do vanicky (viz fotky). A mamka vzkazuje te Tvoji ze ty fotky z plaze s pocuranym papirkem musely byt fantasticky! To me pry mamka chtela oznamit originalnim zpusobem a tak tatkovi zabalila pozitivni testik do darkoveho papiru a tatka, ktery gravitest v zivote nevidel, si myslel, ze mu darovala kapesni nozik!!!

Ondrasku, clovece, ty jsi kus! Muzu se zeptat, kolik na tech 9,85kg meris? To ja, jestli to takhle pujde dal, docilim Tve nynejsi vahy nejmin az mi bude rok!!!
A mamka vzkazuje Tve mamce, ze fotecku, kterou chces prilozit, posles predem Sarce na sarka@emimino.cz s upresnenim do ktereho denicku a ke kteremu komentari, a je to!!!

Jupiii, to je zuzo, posilejte fotecky, at je to tady veselejsi a at se lip pozname!!!

Zase se ozvete, jeden komentar za tyden prece neni maximum ale minimum!!!!

Zlobeni zdar!!! Eden a Dita

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 21.01.03 21:03

Ahoj všechna zlobidla!

Vrabčáku moc gratulujeme ke křtu a k získání druhého jména. Také zvláště zdravíme Ondráška, jelikož maminka konstatovala, že já jsem podobný případ. V neděli mi bylo 5 měsíců a ještě se vůbec nepřetáčím. Když pasu koníčky, už pevně držím hlavičku a hodně se zakláním, mamka říká, že jsem pevný, ale nechce se mi samotnému se hýbat. Kdo by se měl přetáčet s takovou váhou. Ondrášku, kolik Ty jsi měl v pěti měsících? My se jdeme vážit až za týden, takže novou váhu nemohu sdělit.

Mamka moc závidí těm mamkám, které mají teď menší hmotnost, než když jsme se jim objevili v bříšku. Ona měla totiž celou dobu 2kg navrch a po Vánocích má už třetí. Když jsem měl asi 3 měsíce, tak si koupila novou úzkou sukni, ale teď už se do ní nevejde. (Tušila jsem, že nebude problém vrátit se na původní váhu, ale spíš si ji při svém apetitu udržet. pozn. Milada)

Jelikož jsem předchozí psal dopoledne a teď už je podvečer, musím se Vám s něčím pochlubit. S mamkou vždy blbneme na dece, mamka se mnou válí sudy a já jsem se poprvé sám přetočil z bříška na záda!!!! Bohužel se mi to povedlo pouze jednou, pak už ne ? možná to byla náhoda. Tak to mě zase bude mamka drezúrovat, abych to zvládal již bez problémů, ach jo!

Dnes již končím, píši to na pokračování, i když toho zase není tolik.
Mamka se moc přimlouvá za zeleninovou tabulky. Oba Vás všechny moc zdravíme a těšíme se na Vaše příspěvečky.

Adámek (5 měsíců) a mamka Milada.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.03 22:44

Ahoj Dito,
Nejdříve Vás se Šárkou obě zdravíme. Tedy Šárka z obýváku, přes pokročilou hodinu se probudila a něco si povídá sama pro sebe. Jsem moc ráda, že se Ti nápad líbil. Dnes se ale opět probudil můj počítačový talent. Jednak Ti píšu již po 3. a jednak jsem se pokoušela otevřít nový komentář na téma výživa. A ejhle, přestože jsem byla registrovaná jako mida, najednou nemám registraci. Nová registracwe se mi navíc nepovedla. Tak Tě prosím, abychom to rozjeli co nejrychleji, zkus to otevřít Ty. Já se zítra podívám, zda jsi zde byla a jestli jsi byla úspěšná, případně se budu snažit dál.
Děkuji Ti Milada a Šárka, Benátky nad Jizerou

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.03 23:26

Ahojky děcka,
Všechny Vás z mamkou moc zdravíme, já už sice chrupčím, ale pěkně jsem to před spaním mamce nadiktovala a to doslova. Mamka chtěla abych v 8 usnula jako obvykle, ale já pořád povídala a povídala. Mamka říkala, že čím dříve usnu, tím dříve mi zjistí, co je u Vás nového. Ale já ne, máma se mi smála, protože jsem se při broukání tvářila, jako obvykle, velmi důležitě a dělala ksichtíky, jako že je to velmi vážná věc. Mamka se pokusí poslat dle rady fotku, ale v počítači má fotky jen co mi byl 1 týden, pochybuji že se jí to ale podaří. Bylo by fajn se mezi sebou poznat. jinak obdivuji Šimůnka, jaký je šikovný a sportovně nadaný kluk. Já už se občas taky překulím z bříška na záda. Důvodem však je to, že já jsem od mala na bříšku velmi nerada, dokonce už si ani nepoložím hlavičku. Dokud se mi to líbí, tak koukám kolem, krásně pasu koníčky, ale potom se začnu rozčilovat a natahovat na pláč, tak mě mamka otočí. No, takže spánek na bříšku je pro mě absolutní tabu. Jinak se pořád snažím po:,–(it také. Bere mě to asi od dvou měsíců. Dělám u toho takový sklapovačky. Mamka říká, že musím mít na bříšku svaly jak kulturista.
Jinak nejlepším bodem dne je koupání. Mamka se se mnou chystá na plavání, už se těším. Mi to už ale pilně cvičíme dlouho. Dospěly jsme do bodu, kdy mě mamka přešplouchne vodou. Já tam ale jinak řádím tak, že se už na okamžik potopím celá, mamka mě nechá, ale jen chvíli, abych se prý neutopila. Vždy, když žbluňknu pod vodu, mamka se bojí, že se leknu, ale to já ne, pěkně zadržím dech a pak se tomu řechtám.
Jinak se těším na čtvrtek, pojedu sice na kontrolu kyčlí, ale sejdu se tam se dvěma kamarády, kteří se narodili se mnou ve stejný den. Máme to domluveno od minule, kdy jsme se tam všichni náhodou sešli, tak se těším. A taky mi mamka koupí nějaké nové hračky a tu hrazdičku. No bude to prima den.
Tak se všichni mějte, ahooooj Šárka, do 4m. týden a mamka Milada

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 22.01.03 02:02

Ahoj holky!
Miladko, nestrachuj se, ja se o tu rubriku postaram. Uz na tom pracuju, snazim se, aby to bylo prehledne a co nejkompletnejsi, tak to trochu trva…Budu se snazit rychle to dokoncit a doufam, ze se mi to podari poslat!!!
Mej se krasne!
Dita
PS.Eden posila Sarince pusinku a tesi se na jeji fotecku!

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.03 15:21

Ahoj Dito,
Podle času poslání Tvé zprávy vidím, že máš taky pěkně protáhlé noci, jako já. Moc díky, že na tom pracuješ. Mám už také připravené nějaké počteníčko do té nové rubriky. Moc se těším, doufám, že se to bude všem hodit a že nezůstane jenom u nás. Obě pozdravujeme Eden, mějte se fajn a pište, pište…
Milada a Šárka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.03 00:00

Ahoj rošťáci,
tak se ozýváme ještě jednou.Sedím mamce na klíně a vše pilně sleduji-občas ji taky kliknu na nějaké písmenko, ale hned mi ho smaže-taky vás ty mamky tak zlobí?!
Mám několik novinek-hraju už s taťkou hry na počítači(ťukám do klávesnice a on mi nadává,že mu to kazím..),rád si hraju s ovládačem od televize-docela úspěšně přepínám programy,jen se mi nepodařilo jej pořádně ožužlat,mamka mi ho pořád bere z ruky..a taky už jsem „pohladil“ našeho psa(vlčáka,má teprve osm roků a naši mu říkají„starouši“-divné, že?)-když mě očichával,chytil jsem mu čumák (mamka mi hned letěla umýt ruce,někdy to stou hygienou přehání…).Docela mě baví se přetáčet a mamku občas šokuji..v klidu jsem ležel na stole a žužlal chrastítko a najednou jsem udělal tři „točky“ ..od té doby už mě nechává ležet jen na zemi..někdy se mi už podaří se dostat téměř do kleku..už abych se naučil lozit-pak si aspoň „zajdu“,kam budu chtít ..a vše řádně prozkoumám.
A ještě jedna novinka-mamka už mi dává čajíček a šťávu z mrkvičky(zatím 2-3) lžičky,chválí mě, jak hezky papám, ale zase mě bolí bříško..měli jste taky takové problémy?
Ještě vzkazy(já už vesele spinkám-vydržel jsem vzhůru do desíti..snad to mamka zvládne i bez mé „pomoci“..)
Eden,mamka se snažila mě změřit (pěkně jsem se při tom vrtěl..)a zjistila,že mám asi 68 cm(když jsem se narodil měl jsem 47 cm a 3kg-jak říká mamka-malej,ale šikovnej-cvalík).Teď nosím body vel.80, dupačky mám dokonce 86(ale jsou mi trochu velké..tak snad to mamka dobře změřila..Děkujeme za radu,jak poslat fotky.Bohužel nám strejda odjel na Slovensko(má kameru a scaner a taky talent,co se týče práce na počítači–narozdíl od mých rodičů) a vrátí se až za 2 týdny-takže na mé foto si ještě chvilku budete muset počkat…Moc se těšíme na tabulku zeleniny!!Tvoje maminka je fakt šikovná,že stíhá tolik komentářů..a ještě novou rubriku..je fakt dobrá..
Adámku, v 5 měsících jsem vážil 9.60 kg.„Recept“ je jednoduchý-jedl jsem často a docela hodně, ale dost dlouho jsem se trápil s „prdíkama“-mamka dodnes neví,jestli za to mohla antibiotika(bral jsem je v 5ti týdnech a od té doby jsem měl problémy skoro až do 5ti měsíců) anebo moje žravost..určitě ta antibiotika!!Takže mamka si někdy povzdechne,že nemám 6 kg jako ostatní mimča(prý ji bolí záda..ale nosit mě musí)..měla by být ráda,že tak hezky přibírám..

Než mamča naťukala komentář,stihl jsem ji 3krát odvolat-jsem teď na ní hrozně závislý…takže zatím končíme..
Mějte se krásně a pište..Zatím papa Ondrášek a Andrea

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 23.01.03 00:40

Ahoj Miladko,
uz jsem to odeslala na ‚schvaleni‘, tak uvidime, jestli to projde. Zitra odjizdime az do nedele pryc, tak se zde neobjevim:(((
Uz se tesim, az to rozjedeme a az se nam tam nahrne spousta maminek s novymi zkusenostmi a poznatky…
Pusinku Sarince!
Dita a Eden

Vložit nový komentář