Nový muž chce po mě testy na pohlavní choroby

140
26.8.21 10:08

Nový muž chce po mě testy na pohlavní choroby

Zdravím a jdu s dotazem,

připadám si tak trochu, že jsem v začarovaném kruhu a nevím si s tím rady.
Potkala jsem muže, který se mi velmi líbí. Já jemu taky. Chtěl by se mnou mít i sex, ale pouze za předpokladu, že si nechám udělat testy na pohlavní choroby, ideálně na všechny. On mi svoje papíry už ukazoval. Pro mě je problém ten, že za kompletní testy chtějí v sexuologické ordinaci 11 tisíc. Ty já momentálně nemám. Půjčovat si na to mi přijde jako nesmysl. Když ty testy nepodstoupím, nebude nic. Když je podstoupím, je zde možnost, že by měl zájem časem i o vztah. Jsem z Brna. Můj dotaz zní spíš, kde v Brně si mohu nechat udělat STD testy, které mi bude hradit pojišťovna?

Předem děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1294
26.8.21 10:10

Já nevím, vztah je přece o důvěře. Jestli ti nevěří, ze jsi zdravá, tak je někde chyba. Já bych do toho nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24588
26.8.21 10:12

Tak v začátku vztahu se má stejně chránit, já bych se na něj vykašlala. Vztah má být založený na důvěře a ne na dokládání papírů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2792
26.8.21 10:13

Tady se připíchnu, to mě zajímá.
Přijde mi to jako fajn požadavek, lidi by si měli dávat pozor. Spousta lidí ani neví, že nějaké STD mají a vesele ho přenášejí dále. Jen mě překvapilo, že to není nijak hrazené pojišťovnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
405
26.8.21 10:14

Pokud sám předkládá svoje a nechce po tobě nic co by sám nepodstoupil, tak mi to přijde přiměřený. Samozřejmě je na tobě do toho jít/nejít.

Příspěvek upraven 26.08.21 v 10:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13373
26.8.21 10:15

Tak nekdo chce mit proste jistotu zdravi, coz je pochopitelny. Nikdo nemame na cele napsano, zda jsme promiskuitni apod. Ale rozhodne bych se tim nenechala manipulovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34816
26.8.21 10:16

Jestli jsou problém jen peníze, tak mu řekni, že je to pro tebe teď spousta peněz. Jinak by mi teda nevadilo, že mě chce otestovat. Asi má špatnou zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2792
26.8.21 10:17

Našla jsem zakladatelko třeba tohle:
https://www.hiv-testovani.cz/checkpoint-brno

Ale zkušenost s tím jak to tam chodí nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Annnemari
26.8.21 10:18

Mne to přijde zodpovědný.

• Citovat
  • Nahlásit
34816
@Kriss Tina píše:
Tak v začátku vztahu se má stejně chránit, já bych se na něj vykašlala. Vztah má být založený na důvěře a ne na dokládání papírů.

Možná minule věřil a nevyplatilo se mu to. Když je sám čerstvé předloží, nepřijde mi to až tak nepřiměřené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2792
@xavierka píše:
Já nevím, vztah je přece o důvěře. Jestli ti nevěří, ze jsi zdravá, tak je někde chyba. Já bych do toho nešla.

Vždyť to vůbec o důvěře není. Spousta lidí můžou být nějakou dobu bezpříznakoví a nevědomě to můžou šířit. Pokud se člověk nikdy nenechá testovat, tak je sice v jeho očích „zdravý“, ale realita může být úplně jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
497
26.8.21 10:20

Vztah sice má být o důvěře, ale řada pohlavních nemocí nemusí mít žádné symptomy, takže já jeho požadavek v celku chápu a přijde mi to zodpovědné. Ale překvapuje mě ta cena za kompletní testy, 11 tisíc bych za to tedy nedala. Možná se zeptej u svého gynekologa, zda by mohl udělat testy na nějaké základní nemoci (chlamydie apod.), potom na testy HIV se myslím dá jít anonymně zdarma. Ale pokud přítel vyloženě vyžaduje všechny testy za 11 tisíc, tak mu řekni, že na to nemáš nebo nejsi ochotná to platit. A třeba by ti to zaplatil nebo potom asi bude nejlepší vztah ukončit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1294
26.8.21 10:20

Možná má špatnou zkušenost z minulych vztahů, ale na druhou stranu muzete spolu spát s ochranou. Chápu ho, svým způsobem. Ale pro mne by to byl jako znak nedůvěry a to do vztahu nepatří. A nebo…chce to mít černé na bílém, tak ať ti to zacvakne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
235
26.8.21 10:21
@xavierka píše:
Já nevím, vztah je přece o důvěře. Jestli ti nevěří, ze jsi zdravá, tak je někde chyba. Já bych do toho nešla.

Důvěřuj, ale prověřuj, obzvlášť na začátku vztahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2836
26.8.21 10:22

Zkus mu navrhnout kompromis, že třeba půjdeš na test na HIV a ještě třeba nějaký, který je finančně dostupný, protože 11 000 je fakt dost..
Jeho přístup mi přijde v pohodě, aspoň víš, že kdybyste pak měli vztah, tak ti jen tak nezahne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat