Partner nesnasi psy a ja je miluju, navic si porizuji stene...

Anonymní
2.4.21 20:55

Partner nesnasi psy a ja je miluju, navic si porizuji stene...

Mam cca 2 roky partnera, zatim spolu nebydlime, i kdyz u me travi hodne casu - nekolik dni v tydnu. Brzo se mame stehovat do spolecneho bydleni, uz je koupeno. Ja mela od mala psy a mam je strasne rada (ostatne vsechna zvirata), nedovedu si bez psa zivot predstavit. Venuju se jim, chodim pomahat do utulku atd. Nedavno jsem tragicky a hodne osklive prisla o sveho milovaneho pejska, ktereho jsem mela 10 let, umrel mi v rukach a nejsem z toho jeste vubec venku, ale postupne se divam po dalsim pejskovi. Reakce meho pritele me ale velmi prekvapila. Vim, ze psy nijak zvlast nemiluje, ale ted vychazi najevo, ze je vlastne doslova nesnasi. Obcas mi vycital, ze se se svym psem moc mazlim, prislo mi, ze na nej vlastne asi zarlil nebo co. Ted, kdyz jsem noveho pejska vybirala, tak se drzel stranou, nic k tomu nerikal, jen to, ze nechce psa, co hodne pousti chlupy, tak jsem kvuli nemu domluvila stene nelinaveho plemena. Uz jsme se na nej byly s dcerou nekolikrat podivat, ale pritel s tím nechce mit nic spolecneho. Uz to doslo tak daleko, ze mu o psovi vlastne nemuzu ani nic rict. Nechce videt ani jeho fotku a pry, ze na to ma strasnou averzi, ze za to chci vyhazovat penize a ze o tom nechce vubec mluvit, ani to videt. Strasne me to zarazilo a zklamalo. Chapu, ze ne kazdy musi psy milovat, ale primo je nesnaset? Nevim, jestli tyhle dva protiklady dokazeme zkombinovat. Pro me je pes clen domacnosti, ale asi to nepujde s pritelem, pro ktereho je pes (podle jeho slov) jen uslintanej debil… Mozna to vyzni jako malichernost, ale pro me to je hodne dulezity a upromne ani nevim, jestli s clovekem s tak rozdilnym pohledem mohu sdilet domacnost.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1422
2.4.21 21:02

Kazdy psa nemusi, to neznamena ze je nesnasi. Psy taky nemusim smrdi, stekaji a navic kupa starosti s tim je a zrovna tvuj pritel s tim nechce nic mit spolecneho. Nedivim se mu. Najdi si milovnika psu se vsim vsudy :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1724
2.4.21 21:03

Obávám se, že tohle nejde skloubit dohromady.. ;)
Pejskomil a člověk, který je nesnáší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8538
2.4.21 21:04

Nebyla bych s člověkem, který nemá rád psy.
A celkově bych prostě nemohla být s člověkem, který nemá zvířata rád.
A pokud má názor, že pes je uslintaný de.bil, tak vám to stejně nikdy klapat nebude. Budete se akorát zbytečně hádat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
161
2.4.21 21:05

Je mi to lito co prozivas… take jsem mela takoveho partnera a jelikoz mluvim v minulem case, tak partner uz neni :mrgreen: ale tam to bylo jednodussi, nebydleli jsme spolu. Pro me to byl duvod rozchodu (tedy jeden z mnoha duvodu, ale tento byl nejvic zasadni)… asi tu ted schytas dost hejtu od ostatnich pisatelek, ale pro me clovek, co nema rad zvirata a takhle osklive o nich mluvi, je proste deb*l a ja bych s takovym clovekem byt nemohla. :pocitac: A jak pises o tom, ze partner na pejska zarlil, tak ja nevim, jestli to je zarlivost.. ja bych spis tipla, ze to je uplne bezcitny clovek :nevim: chapu, ze ne kazdy ma rad psy a jina zvirata, ale takhle osklive o nich mluvit? Proc?? Ja bych u takoveho partnera mela obavy, aby pejskovi v me nepritomnosti neublizil…

Skoda, ze uz mate koupene bydleni.. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2248
2.4.21 21:05

Ne, to nebude fungovat.. Pro mě je pes taky hrozně důležitý a bez něj by můj život nebyl plnohodnotný.
Loni mi taky v necelých 10 letech umřel můj milovaný pes a přítel z toho byl tak špatný, že hned koupil štěně stejného psa, i přesto, že ho to vyšlo skoro na 50 000.. Takže jsem to, co Ty, řešit nemusela..
Uvidíš, jak to bude fungovat, odejít můžeš vždycky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1156
2.4.21 21:06

Pro mě by to deal breaker byl. Já miluju kočky, mám 2 a kdyby nový partner něco namítal, tak půjde okamžitě od válu. Nejsem jediná ženská na světě, tak věřím, že by si jinou našel.

Obecně lidi, kteří nemají rádi zvířata, nemusím. Chápu to jen u alergií. Ale řeči o chlupech, slintech a otravnosti mě fakt neberou. :nevim: Ale na druhou stranu jim ten názor absolutně neberu! Jen vím, že bychom si dost pravděpodobně nesedli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
2.4.21 21:08

Já bych nemohla být s člověkem, co nesnáší kočky :))) vůbec si to neumím představit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
896
2.4.21 21:09

Tak pokud si poridis psa do domácnosti s tímto partnerem tak se obávám toho že pes bude chudák… Za prvé, budeš na něj sama… Když náhodou nebudeš moct ty tak on ho nevyvenci..a bohužel pes to cítí když člověk ho nemá rád, a proto bych si ho radši nekoupila než aby se pes trápil a ty taky… Člověk který nemá rád zvířata nemá rád lidi sorry… Takovyho chlapa bych nechtěla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1620
2.4.21 21:10

Pokud se budete stehovat do společného bytu tak je potřeba nějakého kompromisu, tvůj přítel nesnáší psy ale ty psa chceš. Nemá smysl se spolu sestěhovávat pokud ten problém nevyřešíte. Sice se mi nelíbí jak se o psech vyjadřuje, ale neprosazuješ psa třeba moc urputně. Snaž se pochopit i jeho, taky kdyby jsi něco nesnášela, tak si to do bytu nebudeš chtít vzít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5511
2.4.21 21:11

Na to se nemusíš nikoho ptát. Buď opravdu nemá rád zvířata a to nemá cenu se sestehovavat a nebo je to zástupný problém a to taky nemá cenu. Byt si chceš nechat? Budeš ho potřebovat. Myslím si, že se ti bude lépe žít se psem a dcerou, než člověkem, který ti bude prikazovat, jak máš žít. Dcera jeho asi nebude, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12491
2.4.21 21:12

Pro me by byl velky problem, kdyby si chtel partner poridit do bytu psa. K baraku na zahradu by mi nevadil, ale predstava psa do bytu ve mne vzbudi asociace jako smrad, chlupy, otravovani, slintani… Pritom zvirata mam rada, ale bydlet se mnou v jednom pokoji fakt nemusi. (Respektive jsme teraristi, ale to je neco jineho.) Pro me by to byla neprekonatelna prekazka. Stejne jako je asi pro Tebe zivot s nekym, jako jsem ja :think:. Co poradit nevim, tohle jsou veci, ve kterych se podle meho strasne spatne podrizuje, ustupuje, hleda kompromis… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
923
2.4.21 21:12

Mě trochu zaráží, že máte koupené společné bydlení a nejste domluvení na tom, jestli psa ano nebo ne.
Jinak ja bych tohle nedala. Ano, pokud by měl přítel alergii nebo nějaký zdravotní důvod, tak to chápu a beru, ale pokud je to jen o tehle pocitovosti, tak bych s ním žít nechtěla a pravděpodobně si s ním ani nic nezačala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3778
2.4.21 21:13

Nevim jestli bych to snesla. Ja mam psa bezmala sedmiletyho, s pritelem jedeme treti rok, muj pes je pro me proste skoro jako dite a ja bych ho nedala, ani bych nesnesla kdyby se k nemu hnusne choval. Muj chlap taky neni extra milovnik zvirat, ale obcas ji da kousek sunky nebo neco dobryho, vita se s ni vic nez se mnou, taky ho mnohem vic posloucha nez me. Vadilo by mi predevsim to, ze mu o tom nemuzes nic rict - nejde primarne o psa, ale o to, ze mas radost a jeho to nezajima. A aby ti vycital ze se s nim moc mazlis?? Vazne? Ja davam normalne psovi pusu na dobrou noc, hlasim mu kam jdu a kdy se vratim, tulim se, preju dobry rano :mrgreen: chlap maximalne protoci oci, ale nikdy jsem neslysela nejmensi vycitku. Na to bych si dala bacha. A hlavne pocitala s tim, ze budes naporad poslouchat, ze sis ho poridila ty - takze rozhodne bych nepocitala s jakoukoli pomoci napr. v dobe nemoci a podobne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61386
2.4.21 21:14
@Anonymní píše:
Mam cca 2 roky partnera, zatim spolu nebydlime, i kdyz u me travi hodne casu - nekolik dni v tydnu. Brzo se mame stehovat do spolecneho bydleni, uz je koupeno. Ja mela od mala psy a mam je strasne rada (ostatne vsechna zvirata), nedovedu si bez psa zivot predstavit. Venuju se jim, chodim pomahat do utulku atd. Nedavno jsem tragicky a hodne osklive prisla o sveho milovaneho pejska, ktereho jsem mela 10 let, umrel mi v rukach a nejsem z toho jeste vubec venku, ale postupne se divam po dalsim pejskovi. Reakce meho pritele me ale velmi prekvapila. Vim, ze psy nijak zvlast nemiluje, ale ted vychazi najevo, ze je vlastne doslova nesnasi. Obcas mi vycital, ze se se svym psem moc mazlim, prislo mi, ze na nej vlastne asi zarlil nebo co. Ted, kdyz jsem noveho pejska vybirala, tak se drzel stranou, nic k tomu nerikal, jen to, ze nechce psa, co hodne pousti chlupy, tak jsem kvuli nemu domluvila stene nelinaveho plemena. Uz jsme se na nej byly s dcerou nekolikrat podivat, ale pritel s tím nechce mit nic spolecneho. Uz to doslo tak daleko, ze mu o psovi vlastne nemuzu ani nic rict. Nechce videt ani jeho fotku a pry, ze na to ma strasnou averzi, ze za to chci vyhazovat penize a ze o tom nechce vubec mluvit, ani to videt. Strasne me to zarazilo a zklamalo. Chapu, ze ne kazdy musi psy milovat, ale primo je nesnaset? Nevim, jestli tyhle dva protiklady dokazeme zkombinovat. Pro me je pes clen domacnosti, ale asi to nepujde s pritelem, pro ktereho je pes (podle jeho slov) jen uslintanej debil… Mozna to vyzni jako malichernost, ale pro me to je hodne dulezity a upromne ani nevim, jestli s clovekem s tak rozdilnym pohledem mohu sdilet domacnost.

se divim, ze je ještě přitel…tohle opravdu nejde dohromady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat