Rozbila manželka rodinu, ano či ne?

Anonymní
1.8.20 00:23

Rozbila manželka rodinu, ano či ne?

Manželka se s dětmi začátkem prázdnin odstěhovala a já přemýšlím, zdali tím rozbila rodinu (jak mi tvrdí okolí) či nikoliv, nebo je to jen dočasné odloučení jak tvrdí ona. Ale si popořádku.
Poslední rok a něco to nebylo úplně ono. Už loni v létě přišla s tím, že žijeme jako sourozenci a chtěla by odejít, ale po několika rozhovorech jsem měl za to, že jsme to ustáli a obrací se to k lepšímu. Podnikli jsme i nějednu společnou akci bez dětí… Bohužel jsem se mýlil. Začátkem roku mi oznámila, že si pronajala byt a odchází i s dětmi. i když celé jaro se nic nedělo, a nemyslím, že to bylo jen pandemií, až začátkem prázdnin práskla do bot.
Jako důvody stěhování uvádí:

1. Za 10 let si nezvykla na společné bydlení s prarodči (bydlíme v patře velkého RD, oni v přízemí, vchod je jeden, ale byty jsou odděleny) a je z toho psychicky unavená.
  2. Ve 43 nemá nic svého, chtěla by něco vlastnit a užívat si života.
  3. Rozvádět se ale nechce, chce si odpočinout a zjistit, zdali ke mě ještě něco cítí a zdali ke mě najde cestu.

Zatím nám to odloučení „funguje“, o děti se staráme střídavě nepravidelně. Pokaždé jsme se vždy dohodli, kdy je kdo bude mít. Absolvovali jsme několik letních výletů společně, jakoby se nic nezměnilo, jen bydlíme každý jinde. I stran peněz jsme se dohodli, kolik jí přispěji na děti. Teď ale chce abychom šli na ospod, že potřebuje vše sepsat, aby mohla následně na sociálku zažádat o přídavky. Což se mi ale nezdá, o tom jsem nikdy neslyšel, ba naopak, ospod = předstupeň rozvodu.

Případy, kdy si chlap najde ženskou a odejde od rodiny s dětmi znám i osobně, ale opačně. Jo, když chlastal, mlátil jí, podváděl, hrál automaty, tak to ano, ale proč u nás.
Jsou výše uvedené body opravdu tak závažné, že žena opustí jinak fungující rodinu (finančně jsme byli zabezpečeni, pravidelně na dovolené, výlety, společné aktivity s dětmi… já napiju, nekouří, mimomanželský sex neprovozuji).

Logicky si tak kladu otázky:

1. Jsou její důvody skutečně tak vážné k odchodu?
  2. Chce si opravdu jen odpočinout jak tvrdí a nebo je to jen salámová metoda, která má člověka uspat a plynule přivést k rozvodu?
  3. Ať tak či tak, jak se k ní mám chovat. Pomáhat, vycházet vstříc, nebo se na ní vyprdnou a nechat jí v tom vymáchat.
  4. Je pravda, že ten zápis z ospodu opravdu použít pro sociálku na přídavky?
  5. Není žena i trochu sobec, zvážila co to udělá s dětmi, jak je to postihne?

Za těch několik týdnů jsem potkal nejednoho kamaráda, ale dokonce i jen lidi, které znám od vidění či sousedi. A všichni, z nich 1/3 žen, se divili proč to udělala. Že přeci máme děti, rodinu, že jsem se o rodinu staral. Vše nám klapalo. Když jsem jim důvody řekl, více jak polovina mi odvětila: „Tak se na ní y… na, když tě nechce, ať si jde se dvěma dětmi, ať si to zkusí. Ty jis ještě mladý někoho si najdeš (jsem o 2 roky mladší než ona)“.
Je mi ale jasné, že její kamarádky zase bijou na její stranu a schvalujou jí to…

Ženy, uvažovala jste některá takto, by dokonce i také odešla a jak to dopadlo? Jsou z vašeho pohledu uvedené důvody k odchodu, nebo je to jen zástupný problém?
Případně pánové, udělala něco podobného vaše manželka a jaké k tomu měla důvody?

Jinak já se rozvádět se nechci. Udělal bych téměř cokoli k zachování rodiny a manželky, kterou mám stále rád, svým způsobem jí pořád miluju (víte jak to myslím po x letech). Také kvůli dětem. I když se oba s ženou snažíme, tak je na dětech vidět, jak trpí. Starší 9 se tím doslova zžírá, když má jít od jednoho k druhému. Neví kam patří, chce být s oběma. Mladší 5 spíš tíhne k ženě a mě už dokonce řeklo, že mě nemá rádo.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6334
1.8.20 00:33

Já bych, když si vzpomenu na tchyni, manžela opustila i s 10 dětmi, kdybych s ní měla bydlet. Záleží na vztazích, pokud manželka v minulosti mluvila tak, že jí to spolubydlení vadí, tak tomu věř, že se jí teď dýchá lépe.

Otázka je, jestli bys ty mohl jít k nim bydlet do toho bytu, abyste byli rodina. Pokud jsi v minulosti plkal, že dům neopustíš, tak ona to bere jako hotovou věc a nepočítá s tebou. Proto se rozhodla a šla. Na tohle bych se já zeptala tak 2×, 3× a pak bych se rozhodla samostatně zrovna tak.

OSPOD a věci kolem rozvodu nevím, rozvedená nejsem.

Ale vím, že když se to v ženské zlomí, nezastavíš to. Obvykle se to láme po letech neúspěšného mluvení o něčem, co chlap přehlíží nebo to popírá. Pak to prostě skončí.

Zbytek je podle toho, co mezi vámi bylo. Jestli tě vůbec k životu potřebuje, protože chlap, který chce být roky neviditelný, potřebný není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.20 00:41

Víš co, nekdy ženský nestačí to, že nepiješ a nekouříš a nesouložíš jinde. Někdy ženská hledá skutečnou lásku, ne obchodní vztah s účelem zplodit děti. Nechci se jí zastavat, na to neznám podrobnosti, ale přijdeš mi takovej moc racionální a mám pocit, že ji vůbec nechápeš. Pokud bys svou ženu chtěl zpět, klidne se s ní přestěhuješ jinam, budeš ji vyznavat lásku a budete budovat neco spolecne. Muj muz na mne prepsal pulku domu, kdyz jsme se brali. Abych tu mohla byt opravdu doma. Soužití s jeho rodici, ac je mám velmi ráda, si uprimne nedovedu predstavit, a to i kdyz by byla jen spolecna zahrada. Mam z toho dojem, jako bys jí nedokázal vnímat…asi se za to přechodné období nic podstatného nezmenilo a ted se opravdu pripravuje na odchod. Ono to neni jednoduchy odejít…nema asi koule na to, udelat to hned, zvlast kdyz nema ten majetek. Takze si zvykala postupně a pravdepodobne to speje ke konci, viz. Ospod.

• Citovat
  • Nahlásit
780
1.8.20 00:45
@Anonymní píše:
Manželka se s dětmi začátkem prázdnin odstěhovala a já přemýšlím, zdali tím rozbila rodinu (jak mi tvrdí okolí) či nikoliv, nebo je to jen dočasné odloučení jak tvrdí ona. Ale si popořádku.
Poslední rok a něco to nebylo úplně ono. Už loni v létě přišla s tím, že žijeme jako sourozenci a chtěla by odejít, ale po několika rozhovorech jsem měl za to, že jsme to ustáli a obrací se to k lepšímu. Podnikli jsme i nějednu společnou akci bez dětí… Bohužel jsem se mýlil. Začátkem roku mi oznámila, že si pronajala byt a odchází i s dětmi. i když celé jaro se nic nedělo, a nemyslím, že to bylo jen pandemií, až začátkem prázdnin práskla do bot.
Jako důvody stěhování uvádí:
  1. Za 10 let si nezvykla na společné bydlení s prarodči (bydlíme v patře velkého RD, oni v přízemí, vchod je jeden, ale byty jsou odděleny) a je z toho psychicky unavená.
  2. Ve 43 nemá nic svého, chtěla by něco vlastnit a užívat si života.
  3. Rozvádět se ale nechce, chce si odpočinout a zjistit, zdali ke mě ještě něco cítí a zdali ke mě najde cestu.

Zatím nám to odloučení „funguje“, o děti se staráme střídavě nepravidelně. Pokaždé jsme se vždy dohodli, kdy je kdo bude mít. Absolvovali jsme několik letních výletů společně, jakoby se nic nezměnilo, jen bydlíme každý jinde. I stran peněz jsme se dohodli, kolik jí přispěji na děti. Teď ale chce abychom šli na ospod, že potřebuje vše sepsat, aby mohla následně na sociálku zažádat o přídavky. Což se mi ale nezdá, o tom jsem nikdy neslyšel, ba naopak, ospod = předstupeň rozvodu.

Případy, kdy si chlap najde ženskou a odejde od rodiny s dětmi znám i osobně, ale opačně. Jo, když chlastal, mlátil jí, podváděl, hrál automaty, tak to ano, ale proč u nás.
Jsou výše uvedené body opravdu tak závažné, že žena opustí jinak fungující rodinu (finančně jsme byli zabezpečeni, pravidelně na dovolené, výlety, společné aktivity s dětmi… já napiju, nekouří, mimomanželský sex neprovozuji).

Logicky si tak kladu otázky:

1. Jsou její důvody skutečně tak vážné k odchodu?
  2. Chce si opravdu jen odpočinout jak tvrdí a nebo je to jen salámová metoda, která má člověka uspat a plynule přivést k rozvodu?
  3. Ať tak či tak, jak se k ní mám chovat. Pomáhat, vycházet vstříc, nebo se na ní vyprdnou a nechat jí v tom vymáchat.
  4. Je pravda, že ten zápis z ospodu opravdu použít pro sociálku na přídavky?
  5. Není žena i trochu sobec, zvážila co to udělá s dětmi, jak je to postihne?

Za těch několik týdnů jsem potkal nejednoho kamaráda, ale dokonce i jen lidi, které znám od vidění či sousedi. A všichni, z nich 1/3 žen, se divili proč to udělala. Že přeci máme děti, rodinu, že jsem se o rodinu staral. Vše nám klapalo. Když jsem jim důvody řekl, více jak polovina mi odvětila: „Tak se na ní y… na, když tě nechce, ať si jde se dvěma dětmi, ať si to zkusí. Ty jis ještě mladý někoho si najdeš (jsem o 2 roky mladší než ona)“.
Je mi ale jasné, že její kamarádky zase bijou na její stranu a schvalujou jí to…

Ženy, uvažovala jste některá takto, by dokonce i také odešla a jak to dopadlo? Jsou z vašeho pohledu uvedené důvody k odchodu, nebo je to jen zástupný problém?
Případně pánové, udělala něco podobného vaše manželka a jaké k tomu měla důvody?

Jinak já se rozvádět se nechci. Udělal bych téměř cokoli k zachování rodiny a manželky, kterou mám stále rád, svým způsobem jí pořád miluju (víte jak to myslím po x letech). Také kvůli dětem. I když se oba s ženou snažíme, tak je na dětech vidět, jak trpí. Starší 9 se tím doslova zžírá, když má jít od jednoho k druhému. Neví kam patří, chce být s oběma. Mladší 5 spíš tíhne k ženě a mě už dokonce řeklo, že mě nemá rádo.

Pokud bys měl mluvit o rozbíjení rodinné, tak podle uvedeného ji nerozbila manželka sama, byli jste na to dva (ty a ona) a vaše přehlížená nevyřčená přání a obavy. Pokud ti řekla, že si potřebuje odpočinout, tak bych to brala jako fakt a snažila se dal fungovat. Ospod a další věci bych zatím neřešila, s tím že si chce přeci jen odpočinout a rozmyslet si co dál a o tom není třeba informovat úřady.
Společné bydlení s rodiči nemusí dělat dobrotu a ostatní se těžko hodnotí bez dalších informací. Chtělo by to, abyste si spolu sedli a vážně se o všem promluvili. Nejlépe v manželské poradne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
398
1.8.20 00:47

Za mě má tvoje žena naprosto legitimní důvody.
Divím se, že rozpad rodiny dáváš za vinu ji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
244
1.8.20 00:48

Tak zacala bych tim, ze nebudes vase intimni a soukrome problemy rozebirat se sousedy a s lidmi, ktere znas jen od videni.

Zrejme k tomu manzelka duvod mela. Nevim, jak myslis vetu: “Porad ji svym zpusobem miluju, vite jak to po tech X letech je.” - Nevime. Bud ji milujes nebo milujes, neexistuje nic mezitim. Neprekvapilo by me, kdyby tohle byl duvod jejiho odchodu, zeny to vyciti velmi dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3136
1.8.20 00:48

Já tedy bych s prarodiči nebydlela ani náhodou.. ač je můj muž milionovej, prakticky stejný jako prezentuješ ty sebe, tak i tak bych soužití těžko snášela..a kór tchýni..pokud o ni stojíš, rozhoupej se a bydlete někde sami, jedině tak je šance to zachránit..anebo ji to alespoň řekni, že třeba bych odejít bydlet s ní šel, ať to ví :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5561
1.8.20 00:51

Jo, deset let dvougeneračního bydlení mi zní jako hodně slušný důvod k rozchodu. Ty sám asi víš nejlíp, zda to s tebou za těch deset let zkoušela nějak řešit, pokud ano a ty jsi trval na tom, že tam zůstanete, tak se jí popravdě ani nedivím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
709
1.8.20 01:02
@Michelle_M píše:
Jo, deset let dvougeneračního bydlení mi zní jako hodně slušný důvod k rozchodu. Ty sám asi víš nejlíp, zda to s tebou za těch deset let zkoušela nějak řešit, pokud ano a ty jsi trval na tom, že tam zůstanete, tak se jí popravdě ani nedivím.

Zvlastni, ze mezigeneracni bydleni fungovalo tisice(no vlastne miliony, kdyz pocitame za bydleni i jeskyn apod) let, ale poslednich 20-30 let je pro pro dnesni fajnovky zeny nesnesitelne. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
709
1.8.20 01:05

Hele zakladatel, proste je to klasika, nudis ji, v sexu to uz nic moc neklape, ji se zapalujou lejtka z jinych chlapku. :nevim: Do toho to bydleni a ona chce proste svobodu, randit, stihnout jeste neco „najet“ nez bude v duchodu. Ale zaroven se nechce odstrihnout od penezovodu a hraje si s tebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4636
1.8.20 01:08

To okolí, to budou asi Tvoji rodiče, ze?
Její důvody jsou legitimní, 10 let je dlouhá doba. Mohl jsi to řešit dříve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4636
1.8.20 01:10
@Sandokanec píše:
Zvlastni, ze mezigeneracni bydleni fungovalo tisice(no vlastne miliony, kdyz pocitame za bydleni i jeskyn apod) let, ale poslednich 20-30 let je pro pro dnesni fajnovky zeny nesnesitelne. :mrgreen:

Zjisti si, v jakém věku dřív lidi umírali. Všechno šlo mnohem rychleji. Čili to vícegeneračni bydlení, nebylo na dlouho. Stejně jako péče o seniory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
709
1.8.20 01:11
@brisco píše:
Zjisti si, v jakém věku dřív lidi umírali. Všechno šlo mnohem rychleji. Čili to vícegeneračni bydlení, nebylo na dlouho. Stejně jako péče o seniory.

Zjisti si v jakem veku se lidi brali, treba uz v 15 :) Cili to vyjde uplne nastejno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22232
1.8.20 01:15

A ty ses ji na to neptal? Tím bych asi začala, protože my tu můžeme spekulovat a rozvíjet konspirační teorie, ale neznáme vás.

Chápu, ze ses ukrivdenej a ublizenej a mas potřebu o tom mluvit, ale sousedům a lidem, které znám jen od videni, bych soukromé věci tohoto druhu fakt nevykladala. Vadilo by mi to, kdyby tohle můj chlap dělal a choval se jako fňukna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22232
1.8.20 01:18
@Sandokanec píše:
Zvlastni, ze mezigeneracni bydleni fungovalo tisice(no vlastne miliony, kdyz pocitame za bydleni i jeskyn apod) let, ale poslednich 20-30 let je pro pro dnesni fajnovky zeny nesnesitelne. :mrgreen:

A ty bys dobrovolně bydlel u tchyně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama