Porodnice Pardubice

, http://www.nemocnice-pardubice.cz/stranka/klini...

Porodní sál: 466 015 505
Oddělení šestinedělí: 466 015 508
Novorozenecké oddělení: 466 015 536

Primář: Dr. med. Germund Hensel, Ph.D.

Porodnice zajišťuje mnoho specializovaných operací a péči o patologická nebo riziková těhotenství. Za poplatek 570 Kč můžete využít nadstandardní porodní sál s relaxačním vybavením od vířivé vany, přes míč, stoličku po hifi věž. V porodnici vedou předporodní kurzy. Co s sebou do porodnice?

Doporučují maminky porodnici Pardubice?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Pardubice

Rodila jste v porodnici Pardubice?
doporučuje
Porodnice Pardubice - Dohnalova 17.05.19 napsala :

Od paní doktorky po sestřičky a péči o mě i dceru od začátku vše v naprostém pořádku a příjemné přes velký nápor rodiček

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby měly s sebou doprovod

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít tašku pro sebe i dítě

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Hammm 10.03.19 napsala :

Lepší přístup lékařů a hlavně sester v porovnání s HK. Perfektní péče při pobytu na JIP po císařském řezu (v HK se vám nestane abyste viděla lékaře, případnou medikaci řeší sestra - většinou značně neochotně - po telefonu) - opravdu velký dík tamním sestrám. Přístup dětských sester také skvělý (až na výjimky, ale to je snad i pochopitelné).

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Pardubice - Anonymní 13.02.19 napsala :

No po včerejším přístupu na porodním také nedoporučuji, doktorka arogantní a sestra ani nemluvim, tak sem už nikdy více.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Do Pardubic zásobu slov, a pevné nervy.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Pardubice - Nikol7Ý 05.02.19 napsala :

Bohužel si nepamatuji jména těch, co mě rodili, jelikož můj porod byl dlouhý a přístup skoro všech hrozný.
Tuto porodnici rozhodně nedoporučuji. Není snad nic pozitivního, co bych dodala. Rodila jsem tam 2018 květen. Miminko bylo nedonošené. Odtekla mi plodová voda a nečekali 24 hodin, jak se má, ale téměř hned začli s vyvoláváním porodu. Dva dny po sobě jsem měla 4 tablety na vyvolání porodu, ale neotvírala jsem se. Třetí den jsem dostala ještě injekci na roztažení hrdla, 2 infuze oxytocinu a bez mého souhlasu (ani se nezeptali) mi udělali Hemilgtona! Již při rozběhnutých kontrakcích! Že ho udělali jsem zjistila, až když jsem se zeptala, co mi to tam dole provedli, protože mi tvrdili, že to bude klasické (mimo jiné velmi bolestivé) vyšetření, jak se otvírám.
Vadilo mi, že mě pořád monitorovali a nemohla jsem být v takové poloze, jaká mi ulevuje. Nikdo mi neřekl, jak prodýchávat kontrakce. Nejvetší perlička byla,když podle sestry bylo vše v pořádku při dotazu partnera, co bude dál, že se mu to nelíbí a začla na mě na porodním sále při kontrakcích řvát, co si jako o sobě myslím a co jako jsem a řvala i na něj!
Tak mě tedy přišla vyšetřit doktorka (chtěli nechat porod ještě 4. den). Řekla, že porod nepostupuje (byla jsem otevřená jen na dva prsty a kontrakce jsem měla asi co minutu dvě a to i křížové bolesti). Tak tedy šlo vše rychle a šla jsem na císaře. Malá byla neodnošená, ale měla porodní váhu, i tak byla v inkubátoru.
Na pokoji se mnou byla maminka a měla donošené miminko s krásno mírou tuším 51cm a něco přes 3 kg a měla miminko v inkubátoru, protože ho oživovali a teď to nejlepší. Při propuštění mi bylo řečeno, že malá má poškozenej mozek, že se to někdy u císařského řezu stává, že musíme na neurologii. Cestou domů jsem študovala materiály z porodnice a moje obavy potvrdil můj gynekolog i praktická lékařka - císař byl akutní za porodu, protože se miminku nedařilo a museli ho 2× oživovat!! (já už toho měla taky plný kecky, byla jsme na pokraji sil) Možná proto i bylo tak dlouho v inkubátoru a nikdo se mi to neobtěžoval ani říct, protože asi měli staženou ****, abych jim tam neudělala cirkus. A nyní nevíme, co z toho bude nebo nebude a lítáme po doktorech.. A s kojením si taky moc hlavu nedělali.. Jednodušší bylo mě schovat za závěs a strčit mi klobouček místo toho, aby se někdo na moji žádost zabýval mým kojením. Moc pěkná porodnice.. ani tam nelezte…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Do Pardubické porodnice vůbech nechoďte, ani nad tím neuvažujte.
Jinak určitě ručníky, papuče, příjemné prádlo v hodné ke kojení, vložky, toaletní papír, spodní prádlo, peníze, něco na čtení

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

průkaz pro těhotné, doklady

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Anonymní 31.01.19 napsala :

Jelikož přítel nemá řidičák, byla pro mě Pardubická porodnice jedinou možností, vzhledem k tomu, že jsme museli volat sanitku. Jako prvorodička jsem měla rychlý porod od začátku bolesti po narození malého jen 3 hodiny. Po příjezdu do porodnice se mě ujala starší sesřička, byla věcná, radila jak dýchat a zvládnout kontrakce. Porod rychlý, celkem bezbolestný a i porodník příjemný. Personál na porodním parádní, bohužel na novorozeneckém jsem natrefila na nepříjemnou sestru, která mě jakožto prvorodičku, která je nezkušená, místo aby poradila a pomohla, spíše obviňovala, že se nedokážu postarat o vlastní dítě. Ale byla to jen tato jedna sestra. Jinak jsem byla spokojená. Není problém, když je maminka hodně unavená, nechat na chviličku miminko u sestřiček, aby si maminka zdřímla. Pokud budeme plánovat druhé miminko budu rodit také v Pardubicích.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přichystat si všechny potřebné doklady, rodný list, potvrzení o jménu dítěte a prohlášení otcovství (pokud nejste s partnerem sezdaní), nechodí totiž do nemocnice matrikářka a při příjmu se vše urychlí a ptají se jen na upřesňující informace. Všechny doklady, co je potřeba, se dají najít na stránkách porodnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Schenny 12.01.19 napsala :

Šla jsem na plánovaný císař, kvůli tomu, že jsem nechtěla (a ani mi nebylo doporučeno) rodit mimčo koncem pánevním. Co se císaře týče, byla jsem v částečně narkóze, takže jsem byla při porodu vzhůru. Operace byla bez problémů, měla jsem u sebe velmi příjemnou anestezioložku. Po operaci jsem den strávila na JIP. Musím říct, že sestřička, která měla noční směnu nebyla zrovna příjemná a těšila jsem se na tu, co přijde po ní… Každopádně poté jsem strávila 3 dny na oddělení šestinedělí a nemůžu si vynachválit veškerý personál. Sestřičky, které hlídaly nás - maminky, tak i sestřičky z dětského, byly úplně úžasné. Se vším pomohly, poradily. Kdybych si pamatoval jména, všechny bych je vyznamenala a měla bych o nutkání je najít na sociálních sítích a ještě jednou jim poděkovat. Za mě absolutní palec nahoru. I co se týče vybavení, bylo vše super, hlavně polohovací postel na ovladač jsem si nemohla vynachválit a snad si něco podobného pořídím i domů :D

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud půjdete na plánovaného císaře, a budete objednaná například na 7 ráno, doporučuji přijít o chvilku dříve. Já byla objednaná na 7, přišly jsme s přítelem přesně v 7, ale předemnou přišly další dvě maminky, které šly už na vyplňování papíru a přípravu na sál a pak na sál. Tím, že jsem byla až 3 v pořadí (protože jsem přišla jako 3.), tak jsem šla na řadu až někdy v 10-11 hodin. Takže necelé 4 hodiny jsem tam čekala.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vemte si vše, co mají napsané na stránkách Pardubické porodnice.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Pardubice - Miluse8 08.01.19 napsala :

Prosím již nikdy! Tak zlé a neochotné lidi jsem ještě nikde jinde nepotkala… Pro představu odcituji jen pár vět, které mi ještě po roce zní v uších: „už se těšíme až pojedete domů“, „jestli chcete něco vědět, tak si to zjistěte na internetu“, „nemyslete si, že vám sem budeme vozit mimino každý den“… Nechali mě bez pomoci a malého jsem viděla jen párkrát. Prosím nikdo zde neroďte. Děkuji

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyberte si jinou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Anonymní 29.10.18 napsala :

Chtěla bych moc poděkovat celému personálu pardubické porodnice, kteří pomohli naši dcerce na svět. Během porodu byli všichni empatičtí a snažili se mi co nejvíce pomoci. Veškeré zákroky se mnou byly podrobně diskutovány. Manžel mohl být se mnou po celou dobu. Chtěla bych i pochválit sestřičky na šestinedělí a sestřičky starající se o novorozence. Dceru jsem mohla mít celou dobu u sebe, včetně dvouhodinoveho bondingu.

Personál: Dr Mrvova, asistentka Dvorakova,asistentka Štvanova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěřovat lékařům. Každý má nějakou představu o porodu, je třeba si ale uvědomít, že lékaři mají více zkušeností a situaci rozumí mnohem lépe. Pokud přijdou komplikace, nemůžete čekat vysněný přirozený porod.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Úsměv a pozitivní přístup

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - baronka90 10.10.18 napsala :

Rodila jsem letos v červenci, porodnice praskala „ve švech“. Přesto musím moc pochválit veškerý personál, zejména porodní asistentky na porodním sále. Všechny byly usměvavé, empatické, povzbuzovaly mě, dostávala jsem spoustu rad. Díky nim byl můj porod nezapomenutelným zážitkem pro mě i mého partnera. Nesmím zapomenout i na sestřičky z poporodního oddělení. Pokud budu ještě někdy rodit, ráda se vrátím a pardubickou porodnici můžu všem doporučit.

Spokojená rodička

Personál: nepamatuju si, ale všichni se představili

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

hroznový cukr

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Bublina1423 21.09.18 napsala :

Až budu čekat druhé miminko, má volba je jasná. Rodila jsem zde nedobrovolně, neboť jsem rodila předčasně 33+5 a Chrudimská porodnice rodí až od 36. týdne těhotenství. Jsem za to nesmírně ráda. Všichni se ke mě chovali velmi pěkně. Porodní asistentka Petra se mi snažila pomoci od bolestivých kontrakcí všemi možnými způsoby, které šly, a jelikož jsem celou dobu byla na monitoru, tak bylo těžké si od bolestí ulevit. Porodník MUDr. Homola vždy přišel s úsměvem a celý porod, který byl rizikový, mi pomáhal a říkal, co se přesně děje. Chtěla bych všem hrozně moc poděkovat. Prožili jsme s manželem krásný porod a za to vděčíme Vám.

Dále bych chtěla poděkovat všem sestřičkám z IMP, kteří se o našeho špuntíka starali. Začátek života měl opravdu težký a díky Vám to zvládl na výbornou. Bylo úžasné vidět, jak to vše prožíváte s ním. Vaše práce je obdivuhodná a zasloužíte si uznání. Moc Vám děkujeme.

Maminka a tatínek Davídka K.

Personál: Porodník Homola, PA Petra, sestřičky z IMP

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nevěřit všem těm řečem o hrozném porodu. Kamarádky mě tak vyděsily, že jsem se bála jít rodit. Každý to má jiné. Já jsem si svůj porod užila.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Pardubice - sorciere 06.09.18 napsala :

V poslední době, byly na pardubickou porodnici podstatně lepší ohlasy než dříve, takže jsem jí dala šanci a rozhodla se rodit tam. Bohužel. Ne vše bylo negativní - pobyt na oddělení rizikového těhotenství byl v pořádku a dá se říct i fajn. Průběh vyvolávaného porodu a chování personálu během něj, bylo také výborné. Chování během následné sekce (bohužel) také na jedničku.

To ovšem jen do chvíle, než jsem zjistila, že pupečník nikdo ani minutu dotepat nenechá a dítě mi ani na chvilinku nedají a po doslova dvou vteřinách, kdy mi jej ukázali, jej odnesli, abych jej viděla až další den dopoledne. Přestože na stránkách píšou, že oboje dělají i při sekcích, pokud to je trochu možné. A tady bylo. Prosila jsem o to, než se šlo na sál a dostalo se mi neurčité odpovědi, něco jako „no možná jo, když to půjde, ale nezaručuju to“. Moje chyba, dnes bych postupovala jinak.

Den po porodu začala výrazně nemilá část mého pobytu zde. Dopoledne mi přivezla na JIP sestra ze šestinedělí miminko, abych ho mohla přiložit a vůbec se s ním konečně aspoň trochu seznámit. Přešoupla mi dítě na hrudník, chytla hlavičku a začala ji cpát k prsu. Když se nechtělo přisát, začala s hlavičkou lomcovat a tlačit ji. To už miminko plakalo a já jsem byla v takovém šoku, že jsem nevěděla ani čí jsem a neudělala nic. Po cca 2 minutách zhodnotila, že mám nepoužitelné bradavky a narvala na ně kloboučky a cloumání hlavičkou pokračovalo. Miminko se samozřejmě nepřisálo, a tak jej po celkově asi 10 minutách zase odvezla. To bylo moje první setkání s mým dítětem… které jsem doteď nerozchodila a lituju, že jsem sestru (mladá, dlouhé špinavé blond vlasy, vypadajíc, že včera odmaturovala) rovnou neprohodila oknem.

Od té chvíle jsem dělala vše proto, abych byla co nejdřív z JIP na šestinedělí u miminka. Což se podařilo a můj bez nadsázky traumatický pobyt v tamnějším „ústavu“ mohl vesele pokračovat. Lomcování hlavičkou plačícího miminka, které se nedokázalo přisát, tlačení na prso a doslova rvaní bradavky do úst, je asi místní folklor. Třepání hlavičkou, když miminko potřebuje chvilku pauzu při pití ze stříkačky, aby hlavně pořád pilo, taktéž. Škoda, že už nebudu mít příležitost, třepat sestrám hlavama při jejich pauze na svačinu a spát jim rohlíky i ušima. Pravděpodobně to mají moc rády a kdoví, jestli jim to někdo splní…

Tento průběh pokusu o rozkojení miminka, které se narodilo s nízkou váhou císařem a na sání evidentně nemělo sílu (nebo kdoví) byl okořeněn nepříjemný pohledy s očima navrch, o kterých si sestry myslely, že je nevidím, ale já je bohužel viděla a komentáři typu „no máš tady zase paní xx“. Komentářů bylo mnoho, ba přímo perel. Třetí den od sekce, už jsem si jakožto prvorodička, připadala jako naprosto neschopná, nesvéprávná a nekompetentní osoba k péči o jakékoli miminko, která se navíc, „probůh!“, ani po třech dnech nebyla sto naučit kojit a vědět všechno, protože tak debilní otázky, jaké jsem sestrám, které jsem původně považovala za odborníky, pokládala já, asi nikdy neslyšely.

Zde musím vyzdvihnout místí dobře fungující wifi, protože co jsem si nevygooglila, to jsem nevěděla. Na jednu stranu se strašně snaží, aby se maminky rozkojily, ale dělají všechno proto, aby ony, i děti, byly v neustálém stresu a i „technicky“ postupují špatně. Většině z nich, by prospělo několikadenní důkladné školení, které by zahrnovalo poznatky z tohoto století, obohacené o kulturní vložku s názvem „jak psychicky nedorazit matku po porodu“. Specialistkou na tuto disciplínu byla především lehce korpulentní dáma před důchodem, která zřejmě dělala komparz v Requiem pro panenku, protože jinak si její praxi těžko vysvětluju.

Je mnoho průpovídek, situací a detailů, které bych mohla popsat, ale toto myslím stačí. Moje těhotenství bylo moc hezké a pohodové, na porod jsem se těšila. Nejsem člověk, kterého hned tak něco rozhodí. A odsud jsem přesto odjížděla fyzicky, i psychicky téměř na dně a dalo mně, i mému partnerovi dost práce, uvést to do původního stavu.

PS: Ne všechny sestřičky na tomto šestinedělí jsou takové. Pacientky si ale přiřazují a mají je na starost po celou dobu pobytu. A já jsem měla opravdu štěstí na nejlepší výkvět. Naštěstí dvě z ostatních byly ochotné mi pomoct a aspoň trochu povzbudit, i když už to nezachránily. Jim děkuji. :) Ostatním přeji podobný zážitek v jakémkoli provedení, aby se dámy trochu probraly.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud jste žena, která nic neřeší a je jí vcelku jedno, jak vše bude probíhat, tak jen houšť… Pokud vám to jedno není a chcete aspoň trochu normální přístup a trochu přirozenosti v celém procesu, tak jeďte jinam.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Lexaurin (vtip).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - renata.613 15.08.18 napsala :

Za mě 100% nemocnici v Pardubicích doporučuji, rodila jsem podruhé, poprvé ve FN Hradec, nyní zde, mám co srovnávat, nebe a dudy. Je to vše v lidech a o lidech, o přístupu k rodičkám. Záleží, na koho natrefíte.

Už od příjmu na sále naprosto profesionální přístup ze stran porodních asistentek i studentek, lékařka, asi tam pracuje krátce, trochu tápala, ale i ta byla milá, příjemná. Rodila jsem císařem. Ve srovnání s přístupem na sále a sestrami na JIP, které mě se o mě ten den „staraly“, chtělo se mi chvílemi vážně brečet a chvílemi jsem litovala, proč jsem jela z Hradce do Pardubic. Asi nejsou všechny na JIP sestry stejné, ale co předvedla sestra Matysová s Hermanovou, to hlava nebere. Když se mi motala hlava při vstávání, tak jsem si vyslechla jen ironickou poznámku, že jsem po operaci, tak to bolí, co jako po nich chci a že prostě vstanu, aby mě mohly převézt na jiné oddělení, že potřebují ustlat postel. I lékař Gebels, co mi pomačkal hodně necitlivě břicho, až mi vyhrkly slzy do očí, se ani neomluvil, ještě byl hrubý, co blázním ,když jsem reflexivně mu chtěla ruku chytit, protože to opravdu bolelo. Choval se hodně namyšleně a arogantně. Takový mladý frajírek, v brýlích, navzdory vedru ve vestičce, jako by se chystal zrovna na tenis.

Naštěstí to bylo poslední a jediné utrpení a negativismus, co mě v této nemocnici potkalo. Přístup personálu na šestinedělí opět nadstandardní, neuvěřitelná podpora, vlídnost, úsměv a ochota a neskutečná míra tolerance. Mně samotné bylo chvílemi i trapně, když jsem si signalizací zavolala porodní asistentku, protože jsem se necítila sama dojít na WC. Přiběhla a ještě se omlouvala, že nepřišla hned, že vstávala s jinou maminkou vedle na pokoji a nemohla hned přijít, protože slouží po jedné a občas se stane, že požadavky má víc maminek najednou a nemůžou být všude.

Moje veliká poklona před vysokým nasazením a plnou profesionalitou všech sester na oddělení šestinedělí, to se jen tak nevidí, bylo vidět, že toho mají opravdu hodně, jsou unavené a jak mi potvrdil i manžel, který seděl a čekal chvíli na mě chodbě, pozoroval ten cvrkot na chodbě. Opravdu jen jedna porodní asistentka!!! na plné oddělení pacientek, běhala od zvonku ke zvonku, ze dveří do dveří, s prádlem čistým a špinavým,vyřizovala telefony… Totéž sestřičky z novorozeneckého, také běhaly kolem maminek a miminek a plně se nám věnovaly, co mohly, a když na nás zapomněly, omlouvaly se,že zapomněly.
Abych náhodou na některou sestřičku nezapomněla, CHVÁLÍM PŘÍSTUP VŠECH PORODNÍCH ASISTENTEK na oddělení šestinedělí i porodních sálech.

Personál: Matysová,Hermanová,Gebels

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Strava je nemocniční, občas se netrefí do chutí kojících žen, takže si nechte nosit „mlsky“ na přilepšenou, jogurty, kompoty, nanuky, lednice je na chodbě.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky pro miminko, jednorázové pleny, dostatek kapesníčků, až příjdou slzičky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Pardubice - Anonymní 09.08.18 napsala :

Dlouho jsem čekala se psaním recenze na porodnici, protože to, co bych sem napsala po porodu, by hezké nebylo, ale bohužel ani teď s odstupem času nemůžu změnit svůj názor.

Porodnici bych nedoporučila, možná jsem jen neměla štěstí na směnu, ale to, co předvádí porodní asistentka Štvánová na své pozici, nemá obdoby. Takový člověk nemá v porodnici co pohledávat. Bylo toho mnoho (zapomenutá antibiotika, každých 5 minut přicházela se doslova vysmívat mým kontrakcím, že tohle ještě vůbec nic není a že přinese oxytocin). Opravdu atmosféra pro rodičku na jedničku. Žádné povzbuzení, nic. Ten den bylo mnoho rodiček, takže se to nestíhalo, což se dá pochopit, ale v tak velké nemocnici i s tímhle musejí počítat.

V druhé době porodní, když už jsem tlačila, u mě nebyl nikdo kromě manžela a studující holčiny (která byla mimochodem suprová, ale bohužel na mě nemohla ani sáhnout). Občas se ukázala porodní asistentka, ale zase hned odběhla. Přišlo jich hodně, až když už bylo skoro pozdě a skoro vše špatně. Synovi klesaly ozvy a byl vyndán WEXem. Ano, vše nakonec díky bohu dobře dopadlo, ale rodit příště tady, to si už rozmyslím, i když věřím, že některé porodní asistentky jsou tam fajn, jen jsem na ně bohužel neměla štěstí.

Oddělení šestinedělí taky děs a hrůza. Za celý pobyt jsem narazila na jednu, maximálně dvě příjemné sestry. Nesmyslné stresování matek – kojit a hned vážit, k tomu pořád jezdit s dítětem na sesternu také moc na klidu nepřidá. Byla jsem svědkem opravdu nehezkého chování sester k matkám. Ale už to více rozepisovat nebudu.

Personál: PA Štvánová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a nebát se říct si o změnu personálu, pokud nejste spokojení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - kajisss 08.08.18 napsala :

I já musím přidat úžasnou zkušenost s Pardubickou porodnicí. Rodila jsem v termínu, kdy bylo všude přeplněno, Hradec maloval, Chrudim stop stav, Rychnov nad Kněžnou stop stav, vše co se dalo vozili do Pardubic, který měl ve chvíli mého příjmu také stop stav. Rodit jsem chtěla od začátku těhotenství v Pardubicích, tak jsem se bála, že mě převezou do ještě jiné porodnice (hrozil Kolín nebo Jičín), naštěstí se tak nestalo.

Do porodnice jsem přijela asi v půl páté ráno po prasknutí plodové vody. Sestřičky žertovaly, že nesmím porodit dřív, jak ve dvanáct, protože je plno. Ale protože jsem rodila poprvé, nečekalo se, že by porod mohl být nějak rychlý. Vzhledem k tomu, že bylo opravdu plno a jiné pacientky ani nepřijímaly, mohl být manžel po celou dobu se mnou. Nejprve jsem ležela na takovém přípravném pokojíčku, kde jsou tři lůžka, proto by tam se mnou normálně být nemohl. Celý personál se mi postupně přišel představit, a každou chvilku za mnou někdo přišel, zda něco nepotřebuji.

Ve chvíli, kdy už jsem šla na porodní sál, nás porodní asistentka dala zdarma na nadstandardní, kde mi napustila vanu s vonným olejem. Porod nakonec přišel docela rychle, když jsem si šla lehnout na porodní lehátko, aby mě porodní asistentka zkontrolovala, ještě jsem žadonila o epidural, na který jsem si v tu chvíli vzpomněla. Porodní asistentka mě zkontrolovala, usmála se a říká: „Jéjé, ten už nestihneme, honem sežeňte někoho, kdo to odrodí.“ Během půl minuty byl sál plný lidí, všichni uvolnění, veselí, díky jejich pozitivní náladě bylo všechno příjemnější a během šití už jsme vtipkovali všichni. :) Pak jsem si užila krásný dvouhodinový bonding a mohla jsem na pokoj.

Stejně tak na oddělení šestinedělí. Jako zázrakem se jediné místo uvolnilo na nadstandardním pokoji, který jsem tedy obývala také zadarmo. Samozřejmostí je tu rooming-in. Po porodu si můžete odpočinout a záleží jen na vás, na tom jak se cítíte, kdy si miminko vezmete k sobě. Všechny sestřičky tu byly nesmírně ochotné, chodily se ptát, zda něco nepotřebujeme, vždy se vším pomohly, poradily, člověk nikdy neměl pocit, že obtěžuje. A líbí se mi, jak tu trpělivě pomáhají každé mamince rozjet kojení, děťátko se maximálně dokrmí stříkačkou, aby se nekazilo správné sání. Nic není problém, dudlík, dotazy, všechno se domluví, vysvětlí, udělá.

Proto opravdu nedejte na negativní recenze, samozřejmě, vždycky člověk může narazit na někoho s blbou náladou, to může kdekoli, ale v Pardubicích se mi za tři dny pobytu nepovedlo potkat někoho negativního ani na sále, ani na oddělení šestinedělí. :)

Personál: strašně mě mrzí, že jsem v tom porodním shonu nebyla schopná si zapamatovat jména doktorů, PA a sestřiček, které mě obskakovaly...:( ale všichni byli úžasní!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nic nečekat! :) Já jsem opravdu neměla žádnou představu o porodu, a ze zkušeností kamarádek jsem nečekala, že by mohl být personál příjemný. Prostě jsem se připravila na nejhorší variantu a pak jsem byla příjemně překvapená. :) Také určitě doporučuji dát na rady lékařů, oni odrozují x miminek denně, a proto určitě vědí, co je v danou chvíli nejvhodnější. Nikdo nechce ublížit miminku ani mamince, všichni dělají to nejlepší, co jde.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě porodnické vložky, na pokoji jich balení je, ale nestačilo mi. Také doporučuji bepanthen, zachránil mi bradavky, :D pak tedy doporučuji třeba přesnídávky, nebo něco na zahnání hladu či chutí. Je pravdou, že jídlo by mohlo být o trošku lepší, ale to si nemyslím, že je chyba porodnice. Jeden catering vozí jídlo celé nemocnici. No a pak jen dobrou náladu, když se budete usmívat vy, personál vám to určitě oplatí. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - snowgirl 30.07.18 napsala :

Míle maminky, rodila jsem červenec 2018. Původně jsem chtěla do Náchoda nebo Chrudimi. Hlavně ne do Hradce. Ve finále i vzhledem k přeplněnosti jsem skončila v Pardubicích a bylo to to nejlepší, co mě mohlo potkat. Už sestra na příjmu mě s prasklou vodou přivítala se slovy: „No jo. Je ještě brzo. OBI má zavřeno, abyste si koupila těsnění“ a v podobném duchu probíhal celý můj porod. Všechny sestry byli neskutečně ochotné a rozdávaly dobrou náladu. Vyšly mi bez problémů vstříc i s entonoxem

Oddělení šestinedělí to samé. Sestra se před směnou vždy přišla představit a zda něco nepotřebujeme. Když jsem ještě neměla mlíko, sestřičky mi pomohly s glukózou. Dudlík, když malej řval už 2. noc, nebyl problém a hlavně měli obrovskou trpělivost při učení kojení. Klobouk dolů. Ať jsem přišla v jakoukoliv dobu, měla jsem pocit, že neruším. K miminkům, co měli na sesterně, se chovali báječně. I je chovaly, když nějaké plakalo a navíc mimča nenosí ty hrozné erární košilky, ale krásné miminkovské oblečení a dečky, což bylo strašně sympatické.

Tímto chci veškerému personálu neskutečně poděkovat. Pokud bych někdy ještě měla rodit, budete pro mě jasnou volbou.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu. Hroznový cukr a něco sladkého. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Anonymní 06.06.18 napsala :

Milé nastávající maminky, chci zde napsat svou zkušenost s porodnicí v Pardubicích. Pokud uslyšíte, jako já, téměř ze všech stran, že porodnice v Pardubicích „je špatná“ a proč nejedu do Hradce, zeptejte se nejprve těch vychytralých lidí, co tuto informaci slyšeli buhvíkde, bůhvíkdy a bůhví od koho, zda mají VLASTNÍ ZKUŠENOST. :)

Všichni v porodnici i na oddělení šestinedělí byli milí a příjemní, snažili se vyslyšet má přání.
Absolvovala jsem předporodní kurz - velmi doporučuji - vnáší klid do dní, kdy budete doma sama s miminkem a již o péči budete něco vědět. Parnera s sebou, :-) ať také vidí (prezentace) a slyš í(přednášky od kvalifikovaných), co čeká vás i jeho. Je pravda, že tatínků bylo nejvíce na prvních dvou lekcích, pak už to odpadávalo. :D

Mně velmi pomohla prohlídka porodního sálu - už nejdete do neznámého prostředí. Sestra říkala něco ve smyslu: Když přijdete a budete chtít porodit, porodíte, když se tomu budete bránit, neporodíte, či špatně se vám bude rodit.

Porod může být různý, bez komplikací nebo rizikový, ale přece všechny maminky chtějí zdravé miminko a v Pardubicích jsou lékaři, vystudovaní odborníci!

Během porodu se může ledacos přihodit.
Doporučuji Váš porodní plán konzultovat s LÉKAŘEM předem! Vězte, že o tom ví nejvíce a ví nejlépe, co ve které situaci udělat, aby zachránil rodičku i miminko! A o to přece jde, nebo ne?

Mnoho žen si nepřeje mít po porodu jizvu. Také jsem ji nechtěla, nakonec ji mám a je to úplně jedno. Vše se zahojí stejně tak jako vzpomínky na bolest z porodu. Ani na to při péči o mimi není čas myslet!

Prvorodičky jsou vyděšeny trýznivými zážitky nezodpovědných žen, co už porodily, které rozšiřují a popisují míru té ukrutné bolesti při porodu a jak je to hrozné atd. atd.
Každá žena má práh bolesti někde jinde.
Každá žena má jiný porod.
Proto se nebojte předem!

Já jsem se bála a je to to nejhorší, co můžete před porodem udělat, protože to stresuje nejen vás ale i miminko, které čekáte.
Do Pardubic půjdu, dá-li Bůh a povede se druhé mimi, rodit i podruhé.

Personál: MUDr. Valtrová, MUDr. Stěpanová, Sakařová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přijít v klidu, těšit se na miminko.
Mít vše včas zabaleno a připraveno; :) veškeré formuláře, vše najdete na stránkách porodnice Pardubice.
Absolvovat předporodní kurz.
Důvěřovat lékaři - lépe se vám bude rodit.
Po porodu si nestěžovat, že něco nebylo podle Vašeho porodního plánu, pokud Vám lékař sdělí, že to nebylo možné, on je odborník.
Názory od nedostatečně kvalifikovaných a rady, co jde a nejde, typu jedna paní povídala, do nemocnice nepatří!
Vykročit pravou nohou!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní tašku, tašku na oddělení šestinedělí, za ruku budoucího tatínka, kamarádku…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Anonymní 05.06.18 napsala :

Rozhodně doporučuji. Porod rizikový, ale vše lze s odborníky zvládnout. :)

Respektovali má přání, některá z důvodu průběhu porodu nebylo možné vyslyšet, ale s tím se přece musí počítat!

Lékaři profesionální, taktéž porodní asistentky i zdravotní sestry. Některé trochu přímočaré, ale každý člověk je jiný a má jinou povahu a způsob vyjadřování.

Personál: MUDr. Valtrová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Mandarines 24.05.18 napsala :

Podle recenzí a zkušeností od ostatních jsem vůbec nechtěla rodit v Pardubické nemocnici, ale nakonec jsem moc ráda, že jsem zde byla a byla jsem nadmíru spokojená. Několik týdnů před porodem jsem začala chodit do rizikové poradny, nakonec jsem byla hospitalizována týden před termínem porodu a rozhodlo se, že se z důvodu rizik pro miminko, provede císařský řez.

Na oddělení, kde jsem ležela před operací, vše v pořádku, sestřičky příjemné. Operace také v pořádku, miminko mi hned ukázali pak ho odnesli k ošetření, kde byl manžel a mohl ho chovat a mně ho přinesli ještě jednou, mohla jsem ho pohladit i pusinkovat. :-)

Po operaci na JIPce, to bylo jediné, kde nebyly moc příjemné sestřičky, měla jsem trochu pocit, že otravuju, když něco chci, ale na první vstávání z postele byli v pohodě, miminko mi přinesli do třech hodin po operaci na přisátí a krásně se přisál, poté ho nosili každé tři hodiny. Měla jsem strach z kojení po CS, ale rozkojili jsme krásně. :-)

Zato děkuji sestřičkam z novorozeneckého, které ho na kojení nosily, snažily se, aby se přisál, ukázali techniku. :-) Oddělení šestinedělí a novorozenecké bylo super, takže za sebe mohu jen doporučit :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě nadstandardní pokoj, když me převezli na z Jipky na ten třílůžkový pokoj, byl to trochu šok. Ale to už je na povaze každého, já byla ráda za soukromí, klid a vlastní koupelnu :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, pro miminko jednorázové podložky, kdyz ho musíte svlékat, je dobré to mít pod ním :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Jaana8 22.03.18 napsala :

Chtěla bych touto cestou vyjádřit velikou pochvalu porodnici v Pardubicích. V červenci 2017 jsem rodila na oddělení v Pardubicích. Přístup lékařů a porodních asistentek byl velice profesionální a zároveň lidský. Vše proběhlo bez komplikací a relativně rychle, i když jsem měla rizikové těhotenství. I péče na oddělení o miminko byla perfektní. Píši to proto, že je potřeba v dnešní době psát i pochvalné věci, ne jenom stížnosti atd. Před 3 lety jsem rodila ve Fakultní nemocnici v HK a přístup k pacientů, nebyl zdaleka takový jako u tady, i veškerá vyšetření miminek přehazovali na obvodního lékaře. Nerada píši něco na diskuzní fóra, ale o tyto zkušenosti jsem se chtěla podělit. Protože péče o novorozeňata byla úplně někde jinde než v HK.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - stepter 25.04.17 napsala :

Vzhledem k častým podivujícím se dotazům typu: „Ty jsi rodila v Pardubicích?!“ jsem se rozhodla napsat moji zkušenost s pardubickou porodnicí.

Rodila jsem zde podruhé (první porod před 7 lety) a v obou případech jsem byla spokojená. Je tedy znát lepší přístup k pacientkám.

Letos jsem před porodem byla nejprve přijata do rizikové poradny, kde jsem se setkala s velmi milým přístupem zdravotních sester i paní doktorky. Odpoledne jsem poté byla přijata na porodní sál a i tady byl až domácký přístup personálu. Myslím si, že je zapotřebí zmínit, že se nástřih nedělá vždy, protože druhý porod jsem měla bez nástřihu.

Oceňuji, že při změně směny se personál přišel představit a pozeptat se, zda je vše v pořádku.

Na novorozeneckém oddělení byly zdravotní sestry velmi milé a ochotné pomáhat. Jedinou výtku bych měla ke stravě - jídlo přesolené a jídelníček nebyl upraven pro kojící matky. Těch pár dnů se to dá přežít. Je to jediná věc, která, dle mého názoru, kazí reputaci porodnice.

Chci poděkovat veškerému personálu za jejich příjemný, přátelský a přesto profesionální přístup! Pardubickou porodnici vřele doporučuji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - PenAle 25.04.17 napsala :

Přidávám se s velmi positivním hodnocením GynPor Pardubice. Po předčasném porodu jsem strávila 3 týdny na šestinedělí a IMP.

Moje zkušenosti jsou výborně. Profesionální chování, ochota poradit a pomoci u celého personálu.

Porodní sály - tam jsem strávila 3 dny. MUDr. Gloserová a MUDr. Němcová - obě skvělé jednání a přístup IMP - znalosti a zkušenosti sestřiček a lékařů na vysoké úrovni.

Všem děkuji a skláním se před nimi.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a nebát se na všechno zeptat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - PenAle 21.04.17 napsala :

Připojují se s velmi positivní zkušenosti s GynPor klinikou Pardubice. Strávila jsem po porodu 3 týdny na IMP a chválím všechny sestřičky a lékařky/lékaře na této klinice. Profesionální přístup a zároveň vysoká míra empatie spolu s ochotou pomoci a poradit. Zaslouží si velké uznání.

Rodila mne MUDr. Gloserová a MUDr. Němcová a obě super. Na IMP nelze vyjmenovat všechen personál, ale pochvala patří každému z nich. Maximální spokojenost.

Řešit kvalitu jídla mi přijde malicherné v porovnání s tím, co všechno na IMP řeší sestřičky každý den.

Personál: MUDr. Gloserová, MUDr. Němcová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid a chladnou hlavu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Misafunky 18.04.17 napsala :

Ačkoliv tento typ portálu nevyhledávám a mám doma již napsaný rukou nelolikastrankovy děkovný dopis, který bohužel kvůli svému stavu (zánět prsu a atb) a starost o jedno nedonošené miminko a jedno 2,5 létě, nezvládnu v dohledné době přepsat a odeslat, rozhodla jsem se zaregistrovat a napsat zde recenzi,neboť si jistě zaslouží pozornost nejen všech případných či min .pacientek, ale i zdráv. personálu.

Každý máme jistě nárok na to, zanechat zde jakýkoliv komentář a pro každého je stupnice oblíbenosti porodnice měřená jiným metrem … možná však k zamyšlení pro všechny maminky, jaký komfort vlastně v porodnici hledáte?

Má osobní zkušenost s celou Gynek-porodnickou klinikou je naprosto úžasná. Strávila jsem zde přesně měsíc. Byla jsem a ještě stále jsem konsternovaná místní péči a profesionalitou. Mohu všem jen vřele doporučit. Od porodních sálu (rodila jsem ve 34 týdnu, nakonec akut.čís.řezem), poporodní JIP, odd.šestinedělí a imp.

Neskutečně milý a vřelý personál. Lidský přístup. Ochota pomoci. Profesionalita. Vše mi vždy bylo vysvětleno. Na vše jsem se mohla zeptat a dostala odpověď. Cítila jsem se spíše jako partner nežli pacient. Jsem nesmírně vděčná, že jsme se já i mě miminko svěřili do péče zde. Znám jména téměř veškerého personálu, od paní od úklidu po lékaře, ale nebudu jmenovat, neb bych na někoho mohla zapomenout a to bych nerada.

Pro mě to bylo velmi náročné období a začátek vstupu mého miminka na svět, ale díky všem jsem to zvládla jak nejlépe to šlo. Ano,je pravda, strava není jako v Hiltonu a někdy i sestřičky vypadají unaveně, ale to je lidské, zvláště, když pomyslíte na 12-ti hodinové nekončící směny. Skutečně od srdce za mne i celou rodinu moc a moc děkuji.

Někdy je jeden úsměv a ruka na pozdrav, slovo povzbuzení a pozitivní přístup víc než skvěle vybavena nemocnice se špičkovou stravou.

PS: Dopis komplet na ředitelství jednou přepíší a pošlu. Míša a Matýsek

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Pardubice - Wugirl 08.02.17 napsala :

Katastrofa. Kra.va jedna vedle druhý. Nebudu se rozepisovat, je toho dost, co pokazily. Pokud to někoho zajímá, napíšu zprávu, ale rozhodně nedoporučuju, nenaučili mě tam ale vůbec nic. Nadělaly víc škody jak užitku. Lepší zrušit tenhle šílenej špitál.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyhnout se obloukem!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Prášky na nervy.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - mafre 30.11.16 napsala :

V pardubické nemocnici jsem zažila jeden z nejhezčích zážitků mého života. V září se mi tam narodila zdravá holčička a můžu říct, že bych tam podruhé chtěla rodit zas. Možná jsem jen měla štěstí na personál, možná na bezproblémový porod, ale nemohu si stěžovat snad vůbec na nic.

Je mi moc líto, že jsem si v tom stresu nezapamatovala jméno porodní asistentky, která porod vedla. Byla skvělá a díky jejím instrukcím jsem to zvládla bez nástřihu a poranění. Takže preventivní nástřihy tam fakt nikdo nedělá.

V den kdy jsem rodila, bylo v porodnici našviháno, takže na nadstandard jsme se nedostaly a první noc jsem dokonce spala na oddělení rizikového těhotenství. Přesto péče byla skvělá. Samozřejmě se tam ke mně nechovali jako k princezně, ale o miminko se postarali moc hezky a jako prvorodička jsem dostala všechny potřebné informace.

Strava je nemocniční, ale pro kojící ženy plně vyhovující. Teď bych dala cokoliv za to, aby mi to někdo uvařil i doma.

Pardubickou porodnici doporučuji. Člověk se tam jenom nesmí litovat, je fakt, že pak to doma za vás taky nikdo dělat nebude.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porod není jenom o vás, důležitější je miminko, které se o sebe postarat nedokáže.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - benesma9 08.10.16 napsala :

Výborná zkušenost s porodním personálem.

Poporodní péče dobrá, novorozenecká péče na JIP super.

Jídlo v nemocnici příšerné.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - sajima 19.07.16 napsala :

Přidávám svou druhou recenzi a opět doporučuji!

Druhý porod jsem měla velice rychlý. Voda mi praskla v 1 hodinu ráno, v 1.50 mě přijali. Ve 2.15 jsme s manželem přešli na sál, ve 2.30 mi začaly kontrakce a ve 2.55 se narodil Jiříček.

Byl to takový fofr, že mě ani nestihli nastřihnout (tolik k nástřihům za každou cenu) a doktor přišel až na šití.

Porodní asistentka Ksandrová i kolegyně byly úžasné. Byla jsem hysterická, jelikož mě fofr
druhého porodu docela zaskočil, takže jsem nějak tápala a všechno dělala naopak. Všichni ale byli milí, ochotní a shovívaví.

Poprvé (v roce 2014) jsem byla hotová že sestřiček na novorozeneckém oddělení, kde mi to celé přišlo jako pro pokročilé matky. Tentokrát jsem se nesetkala s jedinou, která by „neměla svůj den“. Dva roky zpět byla jakákoliv prosba o čisté prádlo s komentářem a člověk tam šel pro příkrm, čisté věci a tak dále, pomalu se staženým zadkem. Teď? Nic není problém, všechno v klidu, sestřičky usměvavé a ochotné. Je fakt, že už jsem byla jako druhorodička celkově klidnější a hormony se mnou tolik netřískaly, ale ochota a přístup sestřiček byl nyní mnohem lepší.

Pokoj jsem měla nadstandard a ten klid a návštěvy u sebe mi za tu pětistovku na
den opravdu stála. Stravu neřeším. Až budu chtít hodnotit gurmánský zážitek, tak
vyrazím do restaurace a ne do nemocnice.

Pardubickou porodnici tedy doporučuji!

Personál: PA Ksandrová Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Pardubice - Anonymní 15.07.16 napsala :

Chci se s Vámi podělit o špatnou zkušenost s doktorkou Petrou Gloserovou. Má
nelidský přístup, je odměřená. Protivnější ženskou jsem dlouho nepotkala a je
vidět, že ji její práce nebaví. Silně jí obtěžují lidé, kteří po ní něco chtějí a ona to dává dost najevo. Člověk se jí bojí na něco zeptat.

Lituji toho, že sem si nechala líbit takové jednání. Nechápu, že ji ještě nevyhodili. Myslím si, že určitě nebudu sama, kdo s ní má špatnou zkušenost. Kvůli takové doktorce bych do Pardubic znovu nešla.

Personál: MUDr. Petra Gloserová Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Pardubice - alenaaaaaaaa 13.07.16 napsala :

Lékařská péče bez výhrady. Hodnocení ale kazí přístup sestřiček - absence
etiky v jejich praxi, která by měla být založena na pomoci druhým. Sestřičky ale naopak praktikují ponižující přístup k maminkám, které jsou slabé a zcela na
ně odkázané. Neustále kritizují, obviňují, nevyžádaně poučují a chyby, které se
vyskytnou v každém povolání a jsou pochopitelné, svádějí sestřičky již z
principu na matky. Někdy tak dochází i ke značně komickým situacím.

Přestože i tak považuji lékařskou péči (a o tu jedinou v podstatě jde) za nadstandardní a mám díky ní dvě zdravé holčičky porozené císařem, celou zkušenost převrství několik frustrovaných sestřiček, které baví týrat slabé a závislé a povyšovat se na ně.

PS: K šílenství vás po několika dnech začne přivádět stále se opakující věta:
„A jak to budete dělat doma?“, kladená zcela bezúčelně. Maximálně
jsem se totiž snažila spolupracovat a podřídit. Navíc byla kladena nesmyslně i v
případě mých dotazů a žádostí o konkrétní jednorázovou pomoc.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zvážit výběr porodnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Terrinkaa 06.07.16 napsala :

V Pardubické porodnici jsem rodila v dubnu 2016. Přivedla jsem na svět krásnou a zdravou dceru.

V této nemocnici jsem strávila ještě 2 týdny před porodem na gynekologii (rizikové těhotenství). Nemohu si na tuto nemocnici ani v nejmenším stěžovat, ba naopak. Chválím zejména oproti porodnici v Chrudimi, která mě velice zklamala.

Před lety jsem v ČR porodila syna. Byla jsem spokojená a rozhodnutá, že nikam jinam bych nešla, a proto jsem tedy teď šla znovu do Chrudimi. Měla jsem špatné jaterní testy a musela v 35+2 týdnu těhotenství nastoupit do nemocnice. Udělali mi vyšetření a nasadili mi Essentiale (při synovi jsem měla jaterky taky, ale až na konci a nasadili mi ty samé léky).

Druhý den mi dělali krevní testy a ráno přišla doktorka s tím, že to kleslo. Za hodinu přišla znovu, že to mám hrozně vysoké. Prý mě převezou do Pardubic, kde budu hned rodit, jelikož oni nejsou připraveni na porody v 36 týdnu těhotenství. V tu chvíli ve mě hrklo, protože na Pardubickou porodnici jsem neslyšela vůbec dobré recenze a každý na ni nadával. Švagrová z toho, kde budu rodit, byla hotová. A jistá osoba mi říkala, jak tam je nepříjemný personál.

Ale byly to jen řeči. Na příjmu (porodním sále) byly strašně hodné asistentky a paní doktorky. Všechno mi vysvětlily a řekly, co se se mnou děje a co bude dál. Nasadily mi léky, které mi ty jaterky snížily, aby miminko udržely co nejdéle a narodilo se alespoň hraničně zralé. Prostě se snažily, abychom neměli rizikové nedonošené miminko.

Já pobyt ve špitále nesnáším. První dny jsem ho těžce nesla. Když jsem ale viděla, jak tam o nás pečují? 3× denně monitor, každou chvíli se sestřičky ptaly na pohyby a prohlížely nás. Prostě úplný opak od Chrudimi, kde mi za odpoledne udělali 1 monitor a jinak nikdo nepřišel.

Byly tam moc milé sestřičky, asistentky, doktoři, jak na rizikovém a na porodním sále, tak na šestinedělí a novorozeneckém. Při porodu mi pomohli, udělali maximum proto, aby mi ulevili a urychlili porod. I holky, které tam chodili že školy na praxe byly super. Na novorozeneckém byly úžasné sestřičky a laktační poradkyně. A to že si s naší slečnou zkusily, protože se mi nechtěla chytat k prsu a pít. Měly trpělivost, zkoušely to dál a dál, předávaly si nás po službách. Uklidňovaly, že to bude dobré až budeme doma, že se malá srovná a začne pít ode mě.

Všude v porodnici v Pardubicích prostě naprosto super! Nedám na ně dopustit. Kdybych uvažovala o 3 dítěti, tak bych šla tam. Jediné mínus je ta dálka od nás, ale za to oni nemohou. Prostě to bylo super. Já jim moc děkuji za péči o mě a naší maličkou.

A ještě jedna věc. Aby měla porodnice špatné recenze, stačí jen protivná pacientka, která nesnese pobyt v nemocnici a to, že doktoři neskáčou a nedělají co ona chce. Nechápe, že to je pro její dobro a jejího děťátka. Taková, co ví víc než sám doktor a pak to šíří všude dle svého postoje. Toto stačí a špatné jméno je hned na světě.

Já Pardubice doporučuji! :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Ivazráje 14.03.16 napsala :

Včera jsem jela do pardubické porodnice, protože jsem necítila jedno z miminek. Jsem 32tt s dvojčátky. Jelikož jsem měla poslední týden docela komplikace, tak jsem na nic nečekala a jela. Přijímala mě MUDr. Sobotková a sestra Pithartová. Obě moc milé, usměvavé. :)

Paní doktorka udělala ultrazvuk, kde bylo krásně vidět, jak se děťátka probrala a začala pořádně divočit. Sestřička mi natočila monitor. Má můj obdiv za velikánskou trpělivost a ochotu. Moji raubíři bojkotují a sabotují všechna vyšetření a monitor především. Takže u mě sestřička byla a hlídala si miminka.

S přístupem a chováním obou jsem byla spokojená. Ještě před týdnem jsem byla rozhodnuta pro porod v HK. Ale přístup personálu v Pardubicích mě přesvědčil, že tam budu v dobrých rukách a moje děti také. Takže za mě pro Pardubice palec hore!

Personál: MUDr. Sobotková, sestra Pithartová Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Pardubice - trpas 09.03.16 napsala :

V pardubické porodnici jsem rodila v lednu 2016, a pokud se ještě někdy po této příšerné zkušenosti rozhodnu mít další děti, v Pce rodit nebudu.

Kontrakce mi začaly kolem 1 hodiny ranní v neděli. Do porodnice jsem se vydala dopoledne kolem 11, kdy byly bolesti silné a pravidelné. Sestra u přijmu mi hned oznámila, že to, co cítím, nic není (měla jsem totiž křížové bolesti, ty se asi nepočítají) a že jsem klidně mohla zůstat ještě doma. Ale když už jsem tady a jsem po termínu, tak si mě tam teda nechají (ach, jak laskavé), což mě jako prvorodičku dost vyděsilo.

Co mě překvapilo bylo, že mi klasicky udělala předporodní přípravu (yal, sprcha), ačkoliv říkala, že se rozhodně nic neblíží. Po přibližně 3 hodinách mi praskla vodu, aby se teda začalo něco dít a za další asi 4 hodiny mě přesunuli na sál. Nesnesitelné křížové bolesti stále přetrvávaly, já byla už hodně vyčerpaná, navíc do mě po celou dobu pumpovali oxytocin, skoro jsem se neotevírala.

Nevím, co jsem zrovna chytla za směnu, ale asistentky byly nepříjemné. Každý dotaz nebo požadavek je hrozně obtěžoval. Připadala jsem si vážně jak pitomec, když jsem se na cokoliv zeptala. Po dalších pár hodinách bolestí, točení monitoru, infuze s oxytocinem jsem už vážně měla dost a bála jsem se o malou, jak na tom po tak dlouhé době je a zeptala jsem se, jestli by nebylo lepší udělat císaře. To je evidentně pro zdejší personál sprosté slovo, tak mi pouze odsekli, že to není potřeba.

Takže abych to zkrátila, porod nepostupoval i nadále, zjistili, že malá přestává zvládat, nejspíš chtěli udělat císaře. Ale něž se k tomu rozhoupali, byla v porodních cestách, ale špatně natočená, takže museli použít VEX,. Porodní asistentky mi skákaly po břiše, malou nakonec vytáhli, nedýchala, apgar 2-6-7, skončila na JIP, kde nakonec byla skoro 3 týdny, protože tam navíc ještě dostala sepsi ze zavedené kanyly.

Takže nedoporučuji, budu se z toho dostávat ještě hodně dlouho. Malá měla kvůli jejich snaze provádět co nejméně císařů naprosto odporný start do života, můžu se jen modlit aby neměla následky.

Personál: MUDr. Germund Hensel, MUDr. Holcmanová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechat se odbýt a trvat si na svém.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hroznový cukr, ručníky, vodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - renata.613 15.02.16 napsala :

Můj porod byl plánovaný císařský řez ze zdravotní indikace. Byl to můj druhý porod, takže jsem věděla, do čeho jdu a co mě čeká. Personál při příjmu na sál příjemný, ohleduplný, nesetkala jsem se s nikým, kdo by mi vyčítal, že jsem se rozhodla rodit císařem a neptal se mě na důvody. Měli pochopení.

Stav po operaci rozporuplný .Jestli se JIP nazývá od slova „intenzívní péče“, tak můj názor byl opačný. Asi jsem měla zrovna smůlu na nevhodně naladěný personál, ale připadala jsem si s každým svým přáním, že je obtěžuji a ruším. Šestinedělí bylo přeplněné, a proto jsem se na tomto oddělení zdržela o něco déle, člověk to dokáže pochopit.

Na šestinedělí jsem byla maximálně spokojena s péčí a milým přístupem všech. Vysoká profesionalita, vstřícnost a empatie ,přesto bych za všechny zmínila por. asistentky Soukenkovou a Sládečkovou, těch jsem si na šestinedělí užila nejvíce a je to asi jedno z nejlepších,c o mě mohlo potkat. S tak citlivým přístupem a loajalitou jsem se vážně ještě nesetkala a smekám před jejich prací. I přes únavu bylo jejich pracovní nasazení vysoké a nikdy nezapomněly na úsměv.

Můj pobyt po porodu má jen dvě „vady na kráse“. Jednou z nich je „laktační poradkyně“ Hrdličková, která by se měla vážně zamyslet nad svým přístupem k matkám, protože z jejího arogantního chování spíše matky o mléku přijdou, než se rozkojí. Druhá je s. Labuťová, s kterou jsem si připadala jako provinilec, když jsem si dovolila v doprovodu manžela na sedačce odjet za miminkem kojit. Hlásila jsem jí to, když jsem jí našla na opačné straně oddělení pít s jinou sestrou kafe a byly lehce rozjívené. Asi měly radost, že po nich nikdo nic nechce. Možná mě ani nevnímala, ale pak jsem vážně brečela, když mě seřvala, kde jsem tak dlouho, že jsem měla dostat nějakou injekci. Neřekla mi jakou a když jsem jí oznámila, že na šestinedělí už mají volná místa a po obědě si mě vezmou,tak mě opět zpražila pohledem, že ona stlát postel nebude a vydržím to do rána…

Nezlobte se na mě, bylo to moc i na manžela a byl rozhodnut paní Labuťové tu postel převlíct a sám mě přestěhovat. Myslím si, že pokud si paní Labuťová chce léčit jakýkoliv komplex, tak ať si to nechá na doma a nevylívá si svoji náladu na pacientkách po operaci, nebo ať jde pracovat jinde, kde jí pacienti nebudou obtěžovat.

Personál: MUDr. Vašíček, MUDr. Glosserová, sestra Labuťová,sestra Hrdličková, s.Soukenková, s. Sládečková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady a vše, co se na portále píše. Manžel nějakou svačinku k porodu a dvě dvacetikoruny do automatu na oblečení k porodu. Dostatek kapesníčků, když se ozvou hormony, není jich nikdy dost. Plínky pro miminko a ubrousky a poučit návštěvy, ať vám nosí dostatek stravy pro kojící matky, protože to, s čím jsem se tam setkala já, se jako strava pro kojící matky nazvat nedá. Měla jsem hlad a pouze 3 jídla za den a 2. večeře ve formu nějaké chemické rolády či pardubického perníku mě vážně v noci nezasytila.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - eliska.k89 05.02.16 napsala :

Do pardubické porodnice jsem docházela na doporučení své gynekoložky již před porodem a to do rizikové poradny. V poradně jsem vždy narazila na MUDr. Mrvovou nebo MUDr. Sobotkovou a byly senzační :-)

K samotnému porodu jsem dorazila v noci, bohužel nevím jména toho kdo mě přijímal. Paní doktorka a sestry nebyly špatné, ale trochu od rány - moc nechápaly, že jako prvorodička asi moc zkušeností nemám. Ráno jsem byla přeložena na nadstandard. porodní sál (zdarma :-)) a všechno šlo krásně. Nejprve proběhlo vyšetření a pak pořád kolem vás někdo pobíhal a staral se. Celou dobu jsem měla puštěné rádio, aromalampu a sestry mi mazaly záda levandulovým olejem.

Samotný porod proběhl hladce, rychle a bez komplikací a za účasti tatínka. :-)

Na oddělení šestinedelí jsem také neměla žádný problém. Některé sestřičky byly velice fajn, pouze jedna sestřička byla jak psí čumák a moc maminkám nepomáhala, ale já jí naštěstí nechytla.

Co se mi moc líbilo je, že každá maminka má přidělenou vlastní sestřičku, a na tu se během její služby obrací a není to o tom, že pokaždé chytnete někoho jiného. První den jsem chodila kojit k sestřičkám, kde u mě vždy stály a radily jak miminko přikládat. Druhý den už jsem kojila sama na pokoji.

Já Pardubice doporučuji na 100% a jinde už rodit nehodlám.

Personál: MUDr. Vašíček, MUDr. Sobotková, MUDr. Mrvová, PA Štvánová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se toho, co jste o porodnici slyšely špatného. A hlavně klid, pohodu a nebojte se na cokoliv zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozepínací noční košile, mýdlo, šampon, ručníky, jednorázové kalhotky a dostatek poporodních vložek. A pro miminko dost jednorázových plen (cca 8ks/den) a látkových plen, vlhčené ubrousky. Taky jsem miminku brala bavlněné rukavičky, ty v porodnici nemají a naše dítko mělo pořád studené ručičky. :-)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Pardubice - Viktorka_von_Ram 13.01.16 napsala :

Rozhodovala jsem se zda rodit v Pcích, HK nebo Chrudimi a volba padla na Pardubice. Jako prvorodička jsem navštívila předporodní kurz, kde mi byla vysvětlena všechna rizika zásahů lékařů do porodu. Z domu jsem odjížděla s porodním plánem, kde jsem si přála bonding a pokud možno ne epidurál, oxytocin a chtěla jsem porod vést co nejvíc přirozenou cestou.

Velkým zklamáním byl pro mě příjem. Sestřička (Pitthartová?) byla hodně od rány, byť některé věci nemyslela zle. Nebyla jsem v situaci, kdy lehce strávím poznámky o tom, že tam „víc prstů prostě nenarve“, „jakto, že rodím, že mají plno a že jsem si nemohla přijít jindy“ atd. Na příjmu byla také paní doktorka (Glosmannová?). Velmi rázná, veškerým argumentům proti lékařským zásahům se vysmála a doslova mi vtloukla do hlavy, že neporodím, jestli mi neprasknou vodu, nedají epidural, oxytocin.

Nakonec po 11 hod, kdy mi praskli vodu, dali 2 epidurály, oxytocin, opiáty, antibiotika, přišel pan primář a zjistil, že se miminku vůbec dobře nedaří. Poté zavedli mimču sondu na hlavičku a my viděli, že je to stále špatné. Nakonec rozhodli o akutním císaři. Rozhodnutí to bylo správné, dítě mělo pupečník kolem krku. Jestli tam ten pupečník byl celou dobu, nebo jestli se tam dostal po podání oxytocinu nebo amniotomii, to už nikdo nezjistí.

Oddělení šestinedělí a novorozenecké bylo fajn, sestry až na výjimky milé, na novorozeneckém byly sestřičky báječné a nápomocné při kojení.

Celkově jsem byla zklamaná z porodu, ale zbytek pobytu v nemocnici byl bez problémů.

Personál: MUDr. Germund Hensel, Ph.D., MUDr. Holcmanová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy, partnera a hlavně se těšte na miminko!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Měkký toaletní papír, přesnídávky, mýdlo a ručník. Potřeby pro miminko - pleny látkové, plínky, Bepanthen.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - LenkaLenkaF 11.01.16 napsala :

Chtěla jsem původně rodit v HK , ale tam byl stop stav, takže nás poslali do Pardubic. Mám s porodnicí v Pardubicích jen dobré zkušenosti. Měli jsme nadstandardní sál, nabídli mi napuštění vany (nechtěa jsem) a aromaterapii a olej na masáž (využila jsem), a také balon na kterém jsem hodně seděla. Všichni byli velice milí.

Nejvíce oceňuji pomoc porodní as. Petry Pospíšilové za její úžasný přístup. Paní doktorka byla také velice příjemná a porod proběhl podle mě velice hladce. Dokonce jako u prvorodičky bez nástřihu, paní doktorka viděla, že nebylo potřeba. Proběhlo dotepání pupečníku, bonding, přisátí miminka ještě na porodním sálu. Všechno perfektní, není nic na co bych si stěžovala. Dokonce byl volný i nadstandardní pokoj, který je opravdu k nezaplacení. Být na pokoji sama, bylo to nejlepší, co se mi mohlo stát.

Sestřičky na dětském byly také milé a některé dokonce naprosto úžasné. Podařilo se nám zvládnout kojení a dokonce jsem byla i poplácaná po ramennou, když se Honzíkovi podařilo vypít poprvé dostatečné množství mlíčka. Pustili nás hned třetí den.

Takže mám na svůj porod a pobyt v Pardubické porodnici jen dobré vzpomínky.

Personál: MUDr. Mrvová Veronika, PA Pospíšilová Petra, PA Straková Iva

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tatínek potřebuje drobné do automatu, kde si koupí sadu oblečení na sebe na porodní sál.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přezůvky (které můžete vzít i do sprchy), vlastní ručníky, vložky, noční košile (erární jsou k dispozici, ale dřeli mě na prsou), vlastní měkký toaletní papír (ten nemocniční je fakt betonový), plínky látkové, plínky jednorázové, ubrousky na mimi, Bepanthen (dobré i na bradavky).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - vambra 29.10.15 napsala :

Rozmýšlela jsem se, zda rodit v Pce a nebo HK. Rozhodla jsem se pro Pardubice, jelikož jsem na gynekologii podstoupila operaci a byla jsem naprosto spokojená.

Moje spokojenost a chvála patří i oddělení porodních sálu, sestry i doktoři milí a sestry pomáhaly.

Oddělení šestinedělí, zde je to hlavně o lidech. Rodila jsem v den, kdy bylo hodně příjmů a rodičky byly ubytované i na pokojích rizikového oddělení o patro níže. Přístup doktoru dětských i doktoru na rodičky super! Horší je to už se sestrami, až na jednu protivnou jsem měla všechny super. Není nic lepšího, když po dvou dnech své dítě nakojíte tak, že konečně
přibere a přijde za vámi sestra a poplácá vás po rameni a pochválí. :) Bohužel takové nejsou všechny.

Jediné, co mě mrzí, co dělají v Hradci, učí ženy kojit. Tady vám ukáží jednu polohu a je to. Pořádně nic neřeknou a nevysvětlí. To je podle mě velké minus.

Za mě bych ale nemocnici doporučila i dalším rodičkám.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Objednejte si u rodiny jídlo a nečekejte, že vás tu naučí kojit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - KrestinaCh 22.10.15 napsala :

Termín porodu jsem měla 9. 10. 2015, jako prvorodička jsem přenášela, tudíž jsem byla objednaná na vyvolání porodu v pondělí 19. 10. 2015. Z pátku na sobotu jsem začala mít bolesti, ne poslíčky, ale skutečné kontrakce, nespala jsem od 4h rána a rozdejchávala to. Za několik hodin jsem jeli na ambulanci, tam mi MUDr. Zbořilová řekla, že ještě nerodím, a jsem otevřená pouze na dva prsty a poslala mě domu s tím, ať přijedu, až mi praskne voda, nebo budu krvácet.

I následující noc se situace opakovala, v neděli ráno jsme jeli do porodnice s tím, ať mi prasknou vodu, že se ta bolest nedá vydržet. Měla jsem štěstí na MUDr. Němečkovou (Němcovou?) řekla, že jsem otevřená na 5 cm! a že budu rodit. Mladá, profesionální, klidná doktorka. S cítěním! To samé porodní asistentka Pospíšilová - prohazuje vtípky a pomáhá udržovat dobrou náladu.

Co se týká novorozeneckého: Systém nic moc. Proč nejsou na pokojích elektronické váhy?! Každá matka musí jet s dítětem, zvážit ho, nakrmit a opět ho vážit, výsledky hlásit sestrám a přitom se zapisují do sešitu! Další věc - slečny „poradkyně“ - každá říká něco jiného, mně bylo vše vysvětleno v jeden den po 24 h na JIPce (vážení, kojení, přebalování, co se smí, co ne). Chtělo by to vytisknout „postup“ pro maminky a dát je na pokoj. Prvorodičky by to jistě ocenily.

Musím pochválit sestru Herglovou z novorozeneckého. Strašně příjemná a milá.

Stravování: Chybí zdravé jídlo! Jako pardon, ale paštika, tavený sýr, místo másla margarín?? To se musí podávat maminkám, který mají krmit dítě?

Wifi nic moc!

Personál: MUDr. Němečková, PA Petra Pospíšilová, Bc. Marina Herglová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Natrefit na správný personál.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně vody, k dispozici je čaj bez chuti a taky jídlo, protože z toho co nabízejí, nevyžijete.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - elsi 28.07.15 napsala :

V pardubické porodnici jsem rodila přirozeně a bez komplikací. Přijala mě sympatická porodní asistentka (bohužel jsem zapomněla jméno), která i u porodu byla k nezaplacení - poradila, jak dýchat a měla opravdu přiměřenou dávku humoru pro odlehčení situace. Porodní asistentku už předčil jen pan doktor, MUDr. Müller, perfektní doktor bez jakéhokoliv stereotypního přístupu. Dělal zcela očividně všechno pro to, aby se vyhnul nástřihu, což se také vyplatilo a porodila jsem bez zranění. Z jeho přístupu jsem byla vyloženě nadšená.

Vytknout se dá jen příjem, který je zdlouhavý a člověk podepisuje papíry, které pochybuji, že někdo v podobné situaci čte. Úsměvné už je jen to, že mi kdosi dal podepsat i papír, který jsem měla podepsat až na oddělení šestinedělí (poučení o čemsi), a sama sestřička se pak divila, že už tam ten podpis je. Další problém byl s ochranným oděvem pro doprovod. Na chodbě je na to automat, který bere jen dvacetikoruny a navíc byl zrovna prázdný. Bez těchto plášťů a roušek ale doprovod k porodu nepustí!

Sestry jsou různé, je to hodně o štěstí, na koho člověk narazí. Co se týče dětských lékařů, někdo mě zejména zapomněl informovat o zdravotním stavu dítěte. Neřekli mi, že máme novorozeneckou žloutenku a taktéž mi neřekli, že profylaxe ATB u porodu nebyla účinná. Vše si člověk samozřejmě může přečíst ve zprávě o novorozenci, ovšem za předpokladu, že zná lékařské pojmy a zkratky. Ve zprávě je jako největší ironie napsáno, že matka byla o zdravotním stavu informována. Podepsána MUDr. Sabová.

Na oddělení šestinedělí bohužel návštěvy nemohou na pokoje, ale to se dá pochopit. Jídlo je tragické už od pohledu. Snídaně a večeře jsou chleba na sto způsobů, zelenina zde neexistuje a ovoce cca 2 kompotované meruňky při obědě. Pozitivní překvapení byl neslazený čaj (cukr k dispozici). Počítat se taky musí s tím, že na záchodě není mýdlo ani toaletní papír. Od druhého dne navíc nějak došly čisté košile, ale měla jsem svoje, takže jsem se na to nevyptávala.

Personál: MUDr. Petr Müller

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pročíst si zprávu o novorozenci a na všechno se vyptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dvacetikoruny na ochranný oděv pro doprovod (pro jistotu možná zakoupit předem?), svačinu, propisku, toaletní papír a fén.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - KatchaS 19.06.15 napsala :

Byla jsem spokojená. Velmi jsem se všeho obávala, protože jsem byla prvorodička, ale už na příjmu ze mne obavy spadly.

Pokud jsem potřebovala jakoukoli pomoc či radu, mohla jsem se kdykoli obrátit na sestry, které byly vstřícné a chápavé.

Rozhodně zde budu rodit i podruhé.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Theodoula 29.05.15 napsala :

V Pardubicích jsem rodila podruhé, prvně porod vyvolávaný, nyní plánovaný císařský řez. Celkově jsem vděčná za kvalitu péče, která se mi dostala, ale pardubická porodnice je velká a takový je i přístup personálu. Jak na běžícím pásu, rutina, chybí mi více empatie. Přeci jen pro mě to byla největší událost mého života, pro ně jedna z tisíce…

K rozhodnutí, že budu rodit císařem, jsem došla s lékařkou v riz. poradně téže nemocnice. Když jsem se dostavila ráno na objednanou hodinu, zodpověděla tisíc otázek a souhlasila, že se na mě bude zaučovat por. asistent (chlapec)! Plná očekávání a strachu, ale rozhodnutá, přišla doktorka (bohužel jsem zapomněla jméno, ale byla v 11/2014 vrchní lékařkou), ani se nepředstaví a spustí na mě, proč nerodím přirozeně a že mi porod vyvolají vaginálně atd. Cítila jsem se v tu chvíli hrozně.

Holčičku jsem měla hlavičkou nahoru a odhad váhy byl už hraniční, nechtěla jsem riskovat, že ji přidusím, vykloubím ramínka a atd. (hlavně po té zkušenosti, kdy jsem měla vyvolaný porod syna a ten šel hlavičkou). Tato dr. také sekci prováděla, ani po zašití si nemohla odpustit poznámku, že jsem mohla teda rodit normálně - její slova. Toto jednání mi přišlo velice neprofesionální. Druhá dr. byla moc milá, myslím, že se jmenovala Myslivečková.

Na oddělení JIP byly sestry velmi ochotné, příjemné. Na oddělení šestinedělí jsem sestry nijak nepotřebovala a dětské sestřičky na oko fajn, ale zaslechla jsem jejich rozhovor, kdy se o maminkách bavily, jako že je otravuji. Vadilo mi, že podepisuji spoustu papírů a oni pak stejně nebrali ohled na to, že si nepřeji, aby se o miminko staraly žákyňky, stejně i bez dohledu o mimi pečovaly. Jak jsem již psala, je to velká nemocnice a bere se to asi jak na výrobní lince, bohužel. Ale jinak si myslím, že kvalita péče je velmi dobrá.

Personál: MUDr. Myslivečková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Seznam je na stránkách nemocnice, je tam vše uvedeno. Mně vozili z domu nějaké jídlo, to nemocniční jsem nemohla, a to nejsem vybíravá.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně doklady uvedené v seznamu na stránkách.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Anonymní 06.05.15 napsala :

Porodnici v Pardubicích mohu jen doporučit.

Porodní sály jsou moderní a personál velice milý. Používají aromaterapii a po porodu je samozřejmostí bonding. Při něm však musí zůstat doprovod s maminkou, pokud chce doprovod odejít, tak i dítě odchází na novorozenecké odd. Pozor tedy, pokud chce tatínek honem utíkat slavit. :) Nejsem si jistá nakolik respektují porodní plány a přirozené porody, spíše mi přišlo, že preferují rychlý medikovaný porod s minimálními riziky. Pokud hledáte alternativnější pracoviště, jděte jinam.

Oddělení šestinedělí je příjemné. Pokoje jsou třílůžkové s koupelnou. Návštěvy mohou jen na chodbu. Jsou k dispozici i jednolůžkové pokoje, kam návštěva může. Pozor na normálním pokoji není v koupelně a WC k dispozici mýdlo ani toaletní papír.

Oddělení novorozenců mě trochu zklamalo. Jako prvorodička jsem měla spoustu dotazů a tápala s kojením. Jenže personál je různý a záleželo na kterou sestřičku člověk narazil. Některé zas až tak moc neporadily a někdy se rady lišily.

Chyběla mi profesionální rada ohledně kojení a vysvětlení, proč se dítě paušálně přikrmuje Nutrilonem. Taky často doporučují kojící kloboučky, i když by se to mělo zkusit bez nich. Takže za mě zklamání, ale pokud máte štěstí na personál, co má svou práci rád, tak věřím, že má pak člověk úplně jiné zkušenosti.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pozitivně se těšit na porod a strachy nechat doma! Vzít si doprovod, který vás podpoří ve chvílích, kdy to budete potřebovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Mýdlo, toaletní papír, ručník, psací potřeby, malou lžičku (k přesnídávce nebo jogurtu vám ji nedají:)).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Zuzka Pardubice 21.04.15 napsala :

V pardubické porodnici jsem rodila 10.4. Všichni na příjmu (v noci v cca 1:15) byli milí, ochotní a vše mi jako prvorodičce vysvětlovali. U porodu jsem cítila podporu všech, tudíž vše proběhlo hladce a rychle. Pro komplikace po šití jsem na porodním boxu zůstala cca až do 9 ráno a i přes to, že potřebovali místo pro další maminy, tak nikdo žádné řeči neměl a krásně se tam o mě starali.

Poporodní péče proběhla v pořádku. Všichni chápou, že se člověk pořád na všechno vyptává a ochotně a vždy s úsměvem odpovídají. Veškerý personál jak na oddělení šestinedělí, tak na oddělení novorozenců jsem si nemohla vynachválit.

Co se týče jídla, ani zde jsem si nestěžovala. Čaj stále k dispozici, jídlo 3× denně. Jen někdy se stalo, že mi připadalo, že k snídani a k večeři je pořád jen chleba.

Pro shrnutí tedy dávám pardubické porodnici palec nahoru a do budoucna jim přeji hodně spokojených maminek a miminek.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nenervovat, na porod se těšit a užívat si toho malého človíčka, který se vám narodí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Lehkou noční košili na rozepínání - na pokojích je hodně velké horko, klasické pantofle - v gumovým (nebo plastových) se nohy později hodně potí, později určitě i zásobu nějakých přesnídávek na zobnutí mezi jídly případně v noci po kojení (to jsem měla hlad).

Nahlásit
neutrální
Porodnice Pardubice - Anonymní 10.04.15 napsala :

Porod mi vyvolali z důvodu zdravotního stavu mého i miminka.

Rodila jsem přirozeně, péče v těžkých hodinách byla na jedničku, neustále se ptali, zda něco nepotřebuji, kontrolovali mne i miminko každých 20 minut. Porod byl díky prostředí opravdu snesitelný.

Obrovské mínus nastalo dny poté. Miminko bylo na JIPce, kam jsem mohla jen na kojení. Pokud jsem miminko odložila, řekli, ať odejdu, nenechali mi ani minutu navíc. Po otázkách, co bude následovat s mimčem, mi 4 dny nikdo nebyl schopný říct nějakou vizi nebo plán. Sestry nic sdělit nesmí a doktora (i když si jeho příchod hlídáte) nepotkáte.

Pokud jsem něco potřebovala, vrchní sestra mi to vysvětlila, ale při odchodu se nelibě podělila o můj problém s ostatními sestrami (několikrát). Na první pohled se k vám chovají moc hezky, ale po týdnu se vám z nich chce brečet. Jídlo mi chutnalo, nepotřebovala jsem jídlo z domova, čaj byl neustále k dispozici. Porodnici dávám 50%.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Pardubice - Anonymní 25.01.15 napsala :

Z porodu jsem byla zmatená. Objednána na indukci jsem přišla ráno na porodnici. Nekonečné množství otázek, co mě doprovázelo, následovala další v podobě, co tam vlastně chci.

Byla jsem 4 dny po termínu, vyšší tlak. Dr. jsem prostě asi obtěžovala, porodní sály prázdné… Na 3× mi píchala vodu (potřetí už to bylo krajně nepříjemné), pak odešla a dovedla si doktorku, která mě na indukci objednala se slovy, aby si vodu píchla sama. Té se to podařilo napoprvé. Rodila jsem v den, kdy zemřela Iveta Bartošová, tak se personál bavil touto senzací a ani trošku nebylo při mých kontrakcích příjemné chichotání a rozebírání celé situace za přivřenými dveřmi.

Při samém porodu mě přešly kontrakce. Ptám se doktora" „Co teď?“ Odpověď nepřišla a já vystresovaná, aby se mi tam dítě „snad neudusilo“, zatlačila a potrhala si čípek.

Následovalo zdlouhavé šití, kdy mi velmi potící se doktor řekl, že mu to pořád prosakuje (už jsem se loučila s manželem pohledem do očí a vybavila si ten nejhorší scénář, co šel). Přišel další doktor (už na mě byli dva). Další šití, a to už celkem bolestivé, jak vše přicházelo k sobě. Po cca půl hodině mi dr. povídá" „Už Vás to asi hodně bolí?“ (zvedala jsem bolestí zadek, což vadilo), „tak Vás uspíme, ať je to v pořádku a pořádně.“ Odešel zavolat anesteziologa. V tom potkal dalšího doktora, již třetího. Ten přilítl na sál: „Tady se uspávat nebude, aby se mohlo pak hned kojit.“ Další půl hodina šití s bolestí a věčných výčitek, že nespolupracuji.

Shrnutě: přišla jsem v 7 hod., vodu píchli v 8:30, porodila jsem ve 13 hod. a na pokoj jsem se dostala v 16 hod. Na odděl. šestinedělí a vše kolem si stěžovat nemůžu.

To byl můj druhý porod. První byl v chrudimské nem., a druhý zde. Další dítko mít nebudu a za mě přístup doktorů velmi zvláštní, sestřičky vstřícné.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Anonymní 20.01.15 napsala :

Rodila jsem v srpnu 2014. Nebudu se zbytečně rozepisovat o mém porodu. Bylo to komplikované, ale nakonec vše dobře dopadlo.

Doktorka i sestřičky u porodu prostě super. Já měla panickou hrůzu z porodu a ony se chovaly bez jediné výtky. Opravdu s čistým svědomím doporučuji.

Malého jsem měla 10 dní v inkubátoru, a i tam sestřičky měly skvělý přístup. Jediné, kdo jim vše kazí, je dětská lékařka MUDr. Sabová. Má naprosto příšerný přístup k maminkám a myslím, že už tam dávno nemá co dělat.

Personál: MUDr. Sabová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Andria88 15.01.15 napsala :

Rodit v pardubické porodnici jsem se rozhodla až ke konci těhotenství. První dceru jsem před 6 lety porodila v Chrudimi s naprostou spokojeností. Když jsem tam začala jezdit letos na kontroly, přístup byl katastrofa! Tudíž rozhodnutí padlo na pardubickou porodnici.

Přijeli jsme na porodní ve 12 hodin s kontrakcemi po cca 3 minutách, otevřená na 4 cm. Ve 12:15 už jsem byla na monitoru a začaly se vypisovat papíry. Něco málo před 13h mě přesunuly porodní asistentky na porodní sál a pustily ke mně partnera. Celou dobu se porodní asistentky o mě parádně staraly, kontrolovaly mě a když už se naše princezna chystala ven, přišla paní doktorka Sobotková a vše šlo parádně rychle, ve 13:55 byla dcera na světě a partner si ji mohl vyfotit při vážení atd., nikdo s tím neměl žádný problém.

Po 2 hodinách mě převezly na pokoj šestinedělí. Ihned jsem dostala jídlo, dceru jsem mohla vidět, ale na noc byla u sestřiček. Když to celkové shrnu za mě pardubická porodnice 1*.

Personál: MUDr. Sobotková + dvě úžasné porodni asistentky, bohužel jména nevím

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se ničeho, zkušený personál se vším pořadí a pomůže.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka k porodu. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Zuzka F. 03.12.14 napsala :

V pardubické porodnici jsem rodila 3. 11. 2014. Do porodnice jsme přijeli ve 13 hodin, do cca 17 hodin jsem byla na pokoji, kde jsme čekali, jestli se mi rozběhnou kontrakce.

Po 17. hodině mě přestěhovali na porodní sál. Manžel mohl být (mimo vyplňování papírů při příjmu - cca hodina) celou dobu se mnou. Sestřičky mi ochotně radily s prodýcháváním kontrakcí, pravidelně mě kontrolovaly a vše mi vždy vysvětlily. Porod proběhl v pořádku, Matyáška jsem hned po porodu dostala k sobě na hrudník a mohli jsme si ho užít, než ho šla sestřička s manželem umýt a zvážit. Jen jsem měla problém s porodem placenty, při kterém jsem ztratila víc krve. Právě v tuto chvíli jsem nejvíce ocenila profesionalitu všech pracovnic, které se u mě vystřídaly a kterým moc děkuji za jejich ochotu, trpělivost a příjemné chování.

Na porodním sále mě nakonec hlídali až do rána (Matyáš se narodil 22.46) a ráno mě přestěhovali kvůli plnému obsazení na oddělení rizikového těhotenství. Ještě ten den po obědě mě ale převezli na oddělení šestinedělí, kde jsem měla štěstí na nadstandard, kde už jsem byla i s miminkem.

Oddělení šestinedělí bylo také v pořádku, sestry ochotné, vždy vše vysvětlí, pravidelně kontrolují. Jídlo ok, pokud nečekáte nějakou „vysokou gastronomii“ :-), úklid několikrát denně, vše bez problémů.

No a oddělení novorozenecké… Z toho jsem tak nadšená nebyla. Sestřičky tam nejsou špatné, vše vám vysvětlí, jen mi jejich práce přišla taková celá moc automatická a trochu jak na běžícím páse. Nikdo tedy na mě nebyl protivný nebo nepříjemný, to ne, jen bych čekala trošku jiný přístup a více informací. Informace získáte, pokud se zeptáte.

Shrnula bych toto oddělení tak, že pro „pokročilé“ maminky v pohodě a bez problémů. Pro prvorodičku, jako jsem já, to bylo trochu stresující, protože mi přišlo, že se bere, že vím, jak s miminkem pracovat, jak se o něj postarat a tak. Např. z kojení jsem byla úplně šílená, ještě v porodnici jsem si domů pozvala laktační poradkyni, protože v porodnici se s tím tedy vůbec nemažou. Ukážou vám jednu polohu, všem se měří stejným metrem a poučky, jak správně kojit (které visí snad všude) se moc neřeší. Hlavně ať je to v klidu a když se mimčo nenakojí, tak se dokrmí Nutrilonem. A když se vám miminko nechytá hned, tak vám doporučí kloboučky, které se potom dost blbě odnaučují. Přitom formovač bradavek by byl vhodnější.

Vzhledem k tomu, že díky žloutence jsme měli pobyt od pondělí do neděle, tak jsem se už neskutečně těšila domů. Sestřičky nejsou špatné, svoji práci dělají dobře, ale co mám od kamarádek aktuálně možnost srovnání s přístupem sester v Chrudimi a Havlíčkově Brodě, tak se to nedá srovnat. Od porodnice, která se pyšní Baby Friendly Hospital titulem, bych čekala trochu víc.

Komplexně ale pardubickou porodnici hodnotím kladně a rodila bych zde znovu. Jako jedinou slabší stránku tak vidím pouze oddělení šestinedělí a z toho už podruhé tak vyplašená snad nebudu nebo se to do příště třeba zlepší. :-)

Personál: denní směna - lékař: I. Zámečníková, sestry: R. Ksandrová, L. Dvořáková, M. Labuťová, noční směna - lékař: M. Zbořilová, sestry: J. Pithartová, P. Pospíšilová, A. Sovová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Když to má člověk za sebou, tak se to lehce říká, ale nebát se nebo být z toho moc nervózní, personál v porodnici vám pomůže, poradí a všechno vysvětlí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

K porodu doporučuji balzám na rty (prodýchávání kontrakcí hodně vysušuje) + vodu na pití. Vložky po porodu (2 balení mi tedy nestačily, navíc jsem je pak využila i doma) a jednorázové kalhotky, kruh na sezení (po nástřihu se na něm sedí fakt příjemně), granul. těhotenský čaj pokud nemáte v oblibě nemocniční čaje. Je asi zbytečné to do porodnice tahat všechno, já to měla připravené doma v krabici a manžel jen nabíral, co bylo potřeba, když za námi jel. :-)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Pardubice - Dendaaa 30.11.14 napsala :

Rodila jsem v pardubické porodnici na konci června. Porod byl plánovaný, na poslední kontrole rozhodli o vyvolání porodu.

Rozhodnutí to bylo dobré - voda masivně zkalená, já najednou vysoký tlak a nakonec malá měla problémy i na monitoru. Porod byl veden klasicky, ale byla jsem upozorněna, že to třeba bude řešeno císařem. Vodu mi vypustili v 8 hodin. Malá ale měla problémy a tak to pořád rozjížděli a pak zastavovali. Porodní asistentka byla super, radila nám masáže a utěšovala, že miminko bude určitě v pořádku. Bohužel porod byl komplikovaný a nebyla jsem sama. Vedle byl porod velkého miminka a taky komplikace. Najednou tam byli všichni lékaři a za pár minut zase nikdo. Takže když malá měla už velké problémy, tak to musel podle monitoru zjišťovat manžel a volat o pomoc (takže jsem tam zůstala sama).

Pak už to šlo rychle, v 15 hodin - hned odvoz na císaře, celková anestezie. Nakonec jsem se pohlaví miminka a jeho stav dozvěděla z SMS od manžela na oddělení JIP.

Podle zprávy pro dětskou lékařku jsem se dozvěděla, že porod byl proveden normálně - nikoliv císař - a malá měla otok na hlavě z průchodu porodními cestami. Asi se to zapletlo z jiného porodu. Ale to bylo v pořádku, naše dětská je super - upravila si to do karty podle mé verze.

Co bylo super na nemocnici? Dětské sestřičky. Parádně se staraly o miminka, všechno bylo vysvětleno, trpělivost a pohoda byla úžasná. To klobouk dolů a ještě jednou díky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nezapomeňte tatínka! Pokud tatínek nechce, tak kámarádku.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Pájule P. 16.11.14 napsala :

V pardubické porodnici jsem rodila 27. 10. 2014 a vše naprosto super.

Měli jsme komplikovaný porod, takže mám možnost hodnotit, jak to funguje, když nejde vše tak, jak má. Jak doktorky, tak i porodní asistentky byly prostě neskutečné. Profesionální, ale navíc i příjemné. Porodní asistentky pomáhaly, podporovaly. Prostě super.

Při porodu jsem byla nachlazená, měla oteklý nosohltan a nemohla skoro dýchat. Jednu porodní asistentku napadlo přinést aroma lampu a použít nějaký olejíček. Nejen že to tam nádherně vonělo, ale během 5 minut jsem mohla krásně dýchat. Při bolestech mi masírovala uvolňujícím olejíčkem kříž. Poslední porodní fáze nešla tak, jak měla, ale díky profesionalitě všech na sále vše dopadlo dobře a narodilo se nám krásné miminko. Bohužel muselo být několik dní na IMP oddělení.

Sestřičky na tomto oddělení jsou naprosto skvělé. Je vidět, že to nemají jen jako práci, ale s miminky si povídají a dávají jim veškerou péči. Dostala jsem od nich strašnou spoustu rad a informací o miminku.

Oddělení šestinedělek hodnotím opět na jedničku. S jídlem jsem byla spokojená, ale já nejsem na jídlo moc náročná. :-) Uklízečky chodí několikrát denně uklidit, vysypat koše atd. Na návštěvu v jinou než návštěvní dobu nikdy nikdo nic neřekl.

Takže za sebe mohu pardubickou porodnici doporučit, a navíc jí opravdu chválím. Byla jsem zde 9 dní a za celou dobu jsem byla se vším spokojená. Všem velké DÍKY.

Personál: MUDr. Kokrdová, MUDr. Mňuková, PA Pajznerová, PA Pouchlá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát, naopak se těšit, že den D je zde a konečně budete mít v náručí své miminko. Navíc vám v PCE porodnici se vším pomohou a perfektně vysvětlí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam věcí do porodnice mají přímo na stránkách pardubické porodnice (podle něho jsem si balila věci). Ovšem co fakt doporučuji, je nafukovací kruh. :-) Nevzala jsem si ho, ale hned druhý den mi ho manžel přivezl, protože byl opravdu potřeba. :-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Pardubice - DusovkaM 25.09.14 napsala :

Rodila jsem zde 9.6.2010. Termín jsem měla hned druhý den.

Doma mi odešla hlenová zátka, do toho mírné kontrakce, při kterých mi unikla moč, ale to jsem bohužel nepoznala. Takže odjezd do porodnice, příjem okolo 17. hodiny, napojili mě na CT a nezájem. Cca po hodině dorazil doktor Göbel, šťoural ve mně a prý že se pomalu otevírám, tak mi píchl plodovku a ďobl vyvolávačku. Pak mě nechali přes hodinu stále na CT. Když jsem se odvážila ozvat, že mě ty stahy bolí, tak jsem byla označena za hysterku, chudák otec od malé musel čekat, než mě pustili na hekárnu. Až za jeho doprovodu mi povolili teplou sprchu, načež si nic vůbec nepamatuji.

Kolem cca 21. hodiny mě odvezli na sál, malé hrozila hypoxie a já se neotevírala. Jediné, co si po těch hodinách pamatuji, že mě někam vezli a dali mi kyslíkovou masku a něčím mě uspali. Malá se narodila císařem ve 21:20, v noci mi ji sestra přinesla ukázat na JIPku a pořádně jsem ji viděla až ráno.

Na JIPce jsem strávila 3 dny, až na poslední den a noc mě přestěhovali na novorozenecké oddělení. Bohužel jsem malou nesměla mít u sebe, na kojení jsme museli ještě s jednou maminkou chodit po schodech (!) o patro výš. Výtah jsme používat nesměly a že to po císaři fest bolelo. A ještě poslouchat kecy od žákyněk, jak jsme líné a neschopné a že si vymýšlíme blbosti. No měla jsem jich plné zuby. Sestřičky na novorozeneckém byly jakžtakž v pohodě, ale také žádná sláva, spíš se tvářily, že jsme jim tam na obtíž. Podle jejich slov jsme měli mít vše nastudované z knížek. :(

Co se stravy týče - jsem alergik na špenát a houby (vše bylo v papírech zapsáno) a co mi nedonesou k obědu? Ano ono „inkriminované“ jídlo. Bohužel po mém upozornění, že jsem na tyto potraviny alergická a že to je v mém spise, jsem si opět vysloužila remcání sestřiček, že jsem vybíravá a že ty mladé matky (bylo mi 20) nevědí co už si vymyslet, a jsou rozmazlené. :(

Konečně nastal propouštěcí den. Ráno přišel pediatr (jméno si nepamatuji, ale byl jediný normální), že je vše v pořádku a že odpoledne můžeme domů. I já byla ok, od sestřiček jsem ještě dostala čípek na vyprázdnění (dokonce zabral tak rychle, že jsem jednu sestřičku poprosila, zda mi počká u malé). Odpoledne už jsme měli sbaleno, vše bylo nachystané, když naklusal pan Göbel, že jako co to má znamenat, že jsem ještě nebyla na velké a kdy jsem dostala poslední injekci (kvůli srážlivosti krve tuším). Tak jsem mu řekla, ať se laskavě podívá do mých papírů a ať se klidně zeptá oné sestřičky, že jsem na velké byla. Bohužel sestřička buď měla sklerózu, nebo měla blbou náladu a pronesla, že si to nepamatuje, že kdyby si měla pamatovat každou blbost, tak by se z toho zbláznila. Mezitím musel pan „doktor“ na sál, takže jsme s dcerkou a rodinou čekali další dvě hodiny, aby mi pan doktor podepsal revers, neb na lůžkové už jsme se vrátit nemohli (bylo plno). No šílený.

Výsledek: díky tomu stresu jsem během týdne přišla o mléko, takže malá šla hned na UM. Mně zpackali jizvu, mám ji pokřivenou a pěkně velkou. Za mě Pardubice už nikdy víc! Jediný, koho mohu kladně hodnotit, byl pediatr, ale to je tak vše.

Personál: MUDr. Göbel

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klidně jeďte, záleží na vás, ale doufám a přeji vám, aby jste nenarazily na takový personál co já.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Lenule86 20.06.14 napsala :

Moje zkušenost s pardubickou porodnicí je velmi dobrá. Dlouho jsem se rozmýšlela, zda rodit v Pardubicích nebo ne kvůli negativním názorům. Mohu ale říct, že jsem ráda, že jsme se nakonec pro Pardubice rozhodli.

Byla jsem absolutně spokojená, přístup všech byl velmi profesionální a milý. Za celou dobu jsem se nesetkala s někým, kdo by byl neochotný nebo nepříjemný. Paní doktorka Mňuková je hrozně sympatická a hodná, všechno mi nejdřív řekla a vysvětlila. Porodní asistentky se o mě perfektně staraly už od příjmu a byly moc milé. U porodu mi hodně pomohla PA Petra Pospíšilová, která je bezvadná. :-)

Na oddělení šestinedělí jsem byla také moc spokojená s přístupem všech sestřiček - se vším ochotně poradily a pomohly. Na všechno jsem se v klidu zeptala klidně i víckrát a nikdy jsem si nepřipadala, že bych obtěžovala.

Já jsem využila nadstandardní porodní sál i jednolůžkový pokoj. Sál je super, vana to dokáže malinko zpříjemnit. :-) Jednolůžkový pokoj je taky moc fajn, zvlášť když čekáte hodně návštěv.

Jediné, s čím jsem nebyla úplně spokojená, bylo jídlo, ale to je asi v nemocnicích klasika. Snídaně a obědy v pohodě, ale chyběly mi odpolední svačiny a večeře také nic moc. A doporučuji nechat si přinést balenou vodu, na nemocniční čaj se dá zvyknout, ale pro mě byla voda lepší.

Personál: MUDr. Veronika Mňuková, PA Petra Pospíšilová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nedejte na špatné recenze a hlavně se nebojte zeptat na cokoli.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

YAL gel, porodnické vložky, dvě dvacetikoruny na balíček pro tatínky, pro miminko jednorázové plenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Anda78 13.06.14 napsala :

Rodila jsem poprvé, nejsem už také nejmladší a můj porod vyvolávali. Miminko bylo totiž malé, pomalu rostlo, měla jsem i vyšší tlak, ale vše dopadlo v naprostém pořádku.

Ležela jsem v nemocnici ještě před porodem na gynekologii. Příjem byl neplánovaný, byla jsem ze všeho vyděšená, ale měla jsem štěstí na moc milé sestřičky hned u příjmu na oddělení. Sestřičky Staňková i Sládečková mě hned po prvních minutách uklidnily svým osobním přístupem a úsměvem. Hned se mi obě představily, pak se mi naplno věnovaly a moje obavy z pobytu v nemocnici rychle opadaly. Byla jsem i ráda, že pak jsem je viděla o víkendu, kdy sloužily, protože jsem byla hned klidnější. I paní doktorka, která mě přijímala a pak ke mi chodila na vizity, byla moc příjemná a každé ráno mi znovu opakovala, co jsem chtěla vědět.

Za dobu svého pobytu jsem nenarazila na člověka, který by se ke mně choval neohleduplně - spíš naopak, maximální profesionalita a ochota (i od dam z kuchyňky), všem patří můj velký dík. Z mladého pana doktora u porodu jsem měla obavy, vypadal moc mladě, ale byl moc hodný. I sestřička Stuchlíková, která mi ráno pomáhala balit se na sál, byla moc milá a uklidňovala mě, protože jsem začala zmatkovat.

Můj velký obdiv a uznání patří zejména MUDr. Kokrdové,k terá se osobně i několikrát za den byla za mnou podívat, jak se cítími. I na ultrazvuku mi vše vysvětlila a podrobně a srozumitelně mi vysvětlila, jak se miminku daří a jak dále bude moje hospitalizace probíhat a co budeme sledovat a proč.

Porodní asistentky Jana i Katka na sále - obdivuji jejich trpělivost s ženami, které obtížně spolupracují a zmatkují. Měly hodně práce, ale věnovaly se mi maximálně, co to šlo. Poradily, pomohly, nesoudily. Sestřičky dětské i na šestinedělí, až na pár vyjímek, kdy jsem si připadala jako školačka, že jsem něco hned nevěděla, neuměla nebo mi to nešlo.

Moc bych chtěla také poděkovat právě sestřičce Sládečkové nejen za pomoc s nalitými prsy, ale i za celkový milý a osobní přístup, když jsem ležela už jako těhotná na oddělení. Kdyby nebylo její odborné rady, plné profesionality, úsměvu a povzbuzujících slov, asi bych byla až do teď jedno velké slzavé údolí.

Slyšela jsem často hodně negativ na tuto porodnici, ale já na tuto porodnici nedám dopustit, jsou to všichni profesionálové na svém místě a pan docent může být právem hrdý na takovýto personál, který je krásnou vizitkou vzorné péče o pacientky.

Jedinou a velkou výtku mám ke stravě. Nedovedu si představit, jak bych přežívala, kdybych si nemohla občas zajít do kantýny něco koupit jako je ovoce, zeleninu a jogurty. Porce jídla jsou malé, stále jen chleba, bageta k večeři, kde je jen plátek českého salámu a průhledný plátek okurky. To za nejvhodnější stravu nepovažuji, stejně jako věčně paštiky, tučné salámy, sýry (jednou jsem ho musela i vyhodit, protože byl prošlý a vevnitř byla plíseň). Je známo, že nemocniční strava nikdy nebyla žádné all exclusive, ale tohle byl fakt otřes. Přála bych si, aby si dietní sestra nebo ten, kdo stravu do téhto nemocnice distribuuje, tam šel třeba jen na 14 dní zkusit lehnout a uvidí, že bez vlastních zásob trpí hladem.

Personál: MUDr. Homolka, MUDr. Glosárová, MUDr. Kokrdová, MUDr. Mńouková, as. Pidhartová, Pohorelská, Stuchlíková, Sládečková, Staňková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, nedat na špatné recenze, co matka, to jiný názor, jiné zkušenosti.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, YAL, drobné do automatu na porodnický balíček pro tatínky (bere to jen dvacetikoruny a ty potřebujete 2). Dále pro mimčo jednorázové pleny, kosmetiku nemusíte. Pro sebe vložky a toaletní papír a zásobu kapesníčku, když se roní slzičky. ;-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - zuzka16 17.05.14 napsala :

Milé nastávající maminky, v pardubické porodnici jsem rodila letos v dubnu (2014) a s péčí a profesionalitou jsem byla velmi spokojená! PA, sestřičky i lékařský personál mi vždy vše laskavě vysvětlil a mohu pouze chválit. Při samotném porodu PA a lékaři byli perfektně sehraní. Já osobně DOPORUČUJI!

Personál: MUDr. Jitka Sobotková, primář Germund Hensel

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Všechny potřebné věci si dopředu připravit.
Nebát se a naslouchat radám personálu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové pleny, látkové pleny, poporodní vložky a jídlo z domova na přilepšenou, doklady.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Megi00 02.05.14 napsala :

Zkušenosti jsou jedině kladné. Sestry a PA při samotném porodu perfektní, stále se ptaly, jestli něco nepotřebuji atd. Doktoři na oddělení se také bezvadně starali a sestry okolo miminek také. S čímkoli jsem tam přišla, pomohly, poradily. Takže s pardubickou nemocnicí jedině dobré zkušenosti.

Jediné, co bych asi vytkla, je čaj, který je absolutně nevhodný pro kojící matky (černý, či co to tam bylo), když má vypít minimálně dva litry denně.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně výdrž a dobrou náladu. :-) Zařídit si svačiny z domu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky (čím víc tím lépe), omyvatelné přezuvky, látkové pleny (cca 6 pro mimi - mají jich tam nedostatek), 3 tmavé ručníky (na tělo, na ruce a na spodek), mýdlo na ruce, noční košile s krátkým rukávem (bude vám díky hormonům stále vedro).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Zástavanda 17.01.14 napsala :

Pardubickou porodnici můžu jen pochválit - nejen pro profesionální přístup, ale hlavně pro milé chování všech, kdo u porodu byli. Za mě můžu jen doporučit.

Personál: PA Mrvová, Kokrdová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Anonymní 03.01.14 napsala :

Rodila jsem zde na konci září druhé miminko. Poprvé jsem byla spokojená, po druhé v podstatě taky. Jen v druhém těhotenství proběhlo více návštěv pohotovosti porodního sálu, bohužel planých a byť byl personál vždy příjemný, necítila jsem se tam dobře a připadala si na obtíž a jako hysterka. Nicméně hormony pracovaly, tak je otázka, zda to nebyl jen můj pocit.

Nicméně porod samotný byl bez problémů jak zdravotních naštěstí, tak i co se přístupu personálu týká, jména PA si již bohužel nepamatuji, lékařkou byla MUDr. Stěpanová. Sice mladá, ale bezvadná doktorka, empatická, pohotová, příjemná, opravdu jsem se s ní cítila bezpečně a o to jde podle mě především.

Strava - dá se sníst, něco je slabší, něco lepší jako všude Nicméně mně osobně chyběly odpolední svačiny jako kojící matce, takže také doporučuji přísun stravy z domu, ale spíš na to odpoledne. Jinak to není tak děsné, jak většina píše, řekla bych.

Na oddělení šestinedělí jsou stejně jako všude některé sestřičky - zejména ty dětské - více a některé méně sympatické, ale to je všude. Milé byly všechny, spíš to je bych řekla o přecitlivělosti šestinedělek a o tom, že si prostě ne s každým člověk padne do oka. Nicméně jejich přístup hodnotím jako pozitivní určitě. Kdo má pocit, že se nic nedozví, je určitě jen problém toho, že se neptá. Nestalo se mi, že by měly problém nějaký dotaz zodpovědět, když neměly čas třeba hned, přišly samy později. Žádný učený z nebe přece nespadl, takže hodnotím pozitivně.

Personál: MUDr. Stěpanová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, celkově je období porodu a prvních dnů po porodu hormonální rozkvět a to je podle mě velké procento negativních hodnocení, že jsme prostě přecitlivělé.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové vložky, látkové pleny pro miminko.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Pardubice - Anonymní 10.12.13 napsala :

Přijímala mě MUDr. Janušová, nechápu jak taková doktorka může vůbec rodit pacientky. Je mladá a asi nezkušená, vše ji trvá strašně dlouho - i samotný UTZ, který mi jiný doktor v téže nemocnici dělal 10 minut, ona je schopná ho půl hodiny. :(

Poté se ale objevila paní MUDr. Musilová, záchrana a spása, která je pravým opakem. Je to zkušená a nadmíru příjemná lékařka na svém místě, která řekne rychle a jasně, co má člověk dělat! Porodní asistentky byly v první půlce porodu nepříjemné, jako prvorodičce mi nic neporadily, ani jak dýchat, nic. Byly to takové dvě starší dámy, které mi říkaly, že si časem na tu bolest zvyknu. Pak ale s paní MUDr. Musilovou přišly mladé asistentky, které mi vše vysvětlily, předvedly a byly neskutečné, úplně obrat o 180 stupňů a pak už vše šlo lépe!

Na poporodním oddělení i na JIP, kde jsem nakonec skončila, je vynikající personál. Létají tam, ani se nezastaví a přitom jsou příjemné a vyslechnou jakýkoliv problém! Dokonalé sestry, obdivuji! Moc jim děkuji.

Avšak na šestinedělí byly arogantní sestry, které se akorát diví: „Maminko, vy tohle nevíte?!“ Ale člověk se radši zeptá, když miminko nikdy neměl. Při žádosti o příkrmy také nepříjemné, jelikož právě sledují cosi na počítači. Malého jsem chtěla mít u sebe hned, jak to šlo, jelikož oni je nechají plakat a sledují pořady. Chápu, že je tam mnoho dětí, ale jejich přístup k novorozencům není zrovna příjemný - určitě ne všech, ale těch, co jsem zrovna narazila já. S radostí je píchnou do patičky, že už se těší na další píchnutí, mají divné poznámky. Jinak určitě jídlo je strašné, ale dá se něco málo vybrat a pojíst.

Pro citlivější povahy a vystrašené prvorodičky jako já určitě nedoporučuji.

Personál: MUDr. Musilová, MUDr. Janušová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Voda, jídlo, vložky po porodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Hanka91 02.12.13 napsala :

Super, super, super! Odeslali mě z fakultní nemocnice Hradce Králové, protože měli plno, bála jsem se, bulela jsem celou cestu, měla jsem strach.

Ovšem ten přístup - neskutečně milý, vstřícný, s takovým jednáním jsem se ještě nesetkala. Porodní asistentky byly se mnou nesmírně trpělivé (i s tatínkem, který chvílemi málem kolaboval). Od příjmu až po porod panovala všude nesmírná pohoda, přestože tam měli docela hodně práce.

Na šestinedělí také super, jen některé dětské sestry si asi neuvědomují, že maminky, co rodí poprvé nejsou chodící encyklopedie, co hned všechno ví a umí, ale hold se někdy potřebujeme zeptat znovu. Měla jsem standardní pokoj na šestinedělí i standardní box, ale vůbec mi to nevadilo, něco navíc bych asi stejně nevnímala.

Co však neskutečně přitěžuje této porodnici, je neskutečně šílené a nechutné jídlo. K čemu je naprosto špičková a profesionální péče personálu, když to naprosto ubíjí strava, kde chybí jen jediný kousek zeleniny nebo ovoce, jen pořád chleba, který je nechutný, paštiky a záhadné pomazánky. Polévky jsou spíše jen čistý vývar, těstoviny napůl rozvařené, omáčky ostré nebo jen nějaké univerzální bílá nebo hnědá omáčka, která chuťově spíše připomíná vodu s trochou rozvařené mouky. Pokud nemáte rodinu, která vám jídlo nosí, tak fakt máte na porodnici hlad. Nejsem vybíravá, sním všechno, ale tohle, tohle bylo často nepoživatelné jídlo. Nenajedlo by se z toho ani dítě, natož pak kojící matka!

Tuto porodnici všem doporučuji, fakt luxusní personál, jen se připravte na to, že pokud vám nepřivezou zásoby jídla z domova, budete mít hlad.

Personál: MUDr.Štěpanová, PA Pithartová, Prajznerová, Šimonovská, Culková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

V klidu si dopředu připravit potřebné doklady, zejména tatínek zkontrolovat funkčnost přístrojů, aby se mu nestalo jako nám, že došly baterie. Také drobásky na automat 2× dvacetikoruna, aby se mohlo zakoupit oblečení pro tatínky u porodu. Hlavně se nebát, sestřičky i lékařky jsou tak fakt moc hodné.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

YAL, toaletní papír, vložky, zásobu papírových kapesníčků na slzičky, když se ozvou hormony, doklady.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Pardubice - Anonymní 28.10.13 napsala :

Nikdy bych už nerodila v Pardubicích.

Rodila mě paní doktorka Laiblová, sice byla milá, jenže ty následky po porodu!. Šila mě 1,5 hodiny, cítila jsem každý steh. A nehledě na to, že mi píchla plodovku, která byla zakalená. Nechala mě stejně tak, až to přijde samo - to trvalo 4 hodiny! Hned jak mě odvezli z porodního sálu, měla jsem neuvěřitelně bolesti, tak jsem šla znovu na sál, protože jsem měla krevní sraženinu. Skončila jsem na JIP, vůbec jsem nebyla ničeho schopna. Ani jsem nevěděla pomalu, jak vypadá dcera.

Pak mě pustili domů, udělal se mi tam zánět, přitom jsem byla pořád ve sprše a stehy se rozpadly, takže jsem šla znovu na sál. A doktor měl takovou drzost se mě zeptat, jestli jsem dodržovala hygienu. Přítel to už nevydržel a udělal tam rachot a nakonec mě operoval pan docent. Měla jsem strašný zánět a dokonce mi to musel i škrábat. Měla jsem neuvěřitelně bolesti, rodila jsem začátkem srpna a až teď jsem ok. A nehledě na to, že těmi nervy jsem přišla o mléko. Takže mám strašně špatně zkušenosti. Ale sestřičky byly skvělé!

Personál: MUDr. Johana Laiblová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Anonymní 10.10.13 napsala :

V Pardubické porodnici jsem rodila před týdnem a mé dojmy jak z porodu, tak z oddělení šestinedělí i dětského jsou jen ty nejlepší. Porodnici tedy mohu na 100 % doporučit.

Porod byl hodnocen jako rizikový vzhledem k mým zdravotním komplikacím. Nakonec ale díky profesionálnímu a skvělému přístupu celého personálu (v čele s paní doktorkou Kokrdovou) jsem naprosto přirozeně porodila krásného a zdravého chlapečka. Porod trval 8 hodin, personál se maximálně snažil vyjít vstříc všem mým přáním, hned po porodu jsem miminko dostala na bříško a ihned jsme zkoušeli přiložení. Na poporodní ošetření si miminko odnesli jen na malou chvilku a hned poté jsem jej měla opět u sebe.

Péče sestřiček na oddělení šestinedělí i na dětském oddělení je obdivuhodná. Všichni jsou trpěliví, usměvaví a ve všem Vám vyjdou vstříc. Nebojte se na cokoli zeptat, s čímkoli se poradit.

Jediná moje připomínka je ke stravě - doporučuji si zajistit přísun kvalitní stravy z venku - čerstvý chléb k snídani a večeři a k obědu cosi na talíři, to opravdu není jídlo pro čerstvé maminky. Jediné, co přijde vhod a k chuti jsou polévky, ty se dají jíst. :-)

Personál: MUDr. Kokrdová, MUDr. Mňuková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se na cokoli zeptat a domluvit se na své představě o porodu. Nikdo se na Vás za to zlobit nebude.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Opravdu doporučuji mast Bepanthen na bolavé bradavky a chránící kloboučky do podprsenky. Také využijete vlastní noční košile, erárních byl velký nedostatek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Anonymní 26.09.13 napsala :

Zdravím všechny nastávající rodičky, kterým pomůže při rozhodování tato diskuse. Sama jsem rodila poprvé a nevěděla, jestli se rozhodnou pro Pardubice, nebo Hradec Králové, ale zvolila jsem podle citu Pardubice a udělala jsem dobře.

8.9.jsem porodila krásného chlapečka pod vedením MUDr. Mňukové. Všechno proběhlo v pořádku, a to hlavně díky porordním asistentkám a paní doktorce. Nevěděla jsem o porodu vůbec nic, ale ony mi všechno řekly, ukázaly, jak dýchat, kdy tlačit. Měla jsem pocit, že syna jsem porodila v pohodě hlavně díky nim.

Na oddělení šestinedělí taky super, využila jsem nadstandard. Sestřičky moc hodné, staraly se, jestli něco nepotřebuju. Oddělení novorozenců víc než super, sestřičky se o miminka postarají. Když se maminka potřebuje vyspat, nabídnou pomoc, všechno ukážou, vysvětlí. Jídlo mi chutnalo všechno, vizity OK, pediatři a všechna vyšetření taky OK. Nemám co vytknout, za mě jedině znovu pardubická porodnice!!!

Personál: MUDr. Mňuková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

3ks látkových plen, porodnické vložky, toaletní papír - lze nahradit kuchyňskými utěrkami (na utření po sprchování), osušky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Anonymní 23.09.13 napsala :

Zdravím všechny nerozhodné i rozhodné. :) Tuto porodnici mohu z mé zkušenosti jen doporučit.

Příjem byl fajn, jen jsem nevěděla, jestli mě nepošlou zpět, neboť mi plodová voda nepraskla, ale jen odkapávala, tak udělala sestra test a bylo hned jasno. Napojila mě na monitor, přišla paní doktorka, sepsala jsem povinné papíry a čekala. Pak to šlo šup na šup - příjem v 10:15, dcera vykoukla ve 12:41! Porod jsem čekala horší a delší. Vše proběhlo OK, u šití jsem si s paní doktorkou povídala a bylo. Náš poklad mi hned po porodu přiložili na hruď, krása. Manžel byl u všeho. :)

Nadstandardní pokoje byly obsazeny, ale nakonec jen dobře, nabrala jsem zkušenosti i od jiných rodiček. :) Na oddělení byly všechny sestry moc milé a ochotné - hlavně u kojení. Nemohu nic vytknout. Jídlo mi chutnalo, jen jsem na něj nějak neměla čas (kojení, návštěvy,…). Nejsem náročná, zrovna byla rajská, těstoviny na sladko, přírodní plátek s mrkví, klasika, ale dobrá. O malou se vždycky sestry hezky staraly, ukázaly jak koupat, čistit všechny otvory. Vizity také vždy OK. Pediatrie také OK. Maminky se mnou na pokoji byly v pohodě a také si na nic nemohly stěžovat.

Takže všem mnoho zdraví,štěstí a spoustu krásných chvil s vašimi miminky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Košile vždy byly na výměnu, ale stejně si vezměte i svoji, cítí se člověk hned lépe. Jinak vložky, toaletní papír, plínky a ubrousky pro mimi a hygienu pro sebe je nutnost.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Pardubice - Anonymní 19.09.13 napsala :

Na jaře 2012 jsem měla ve 14 tt autonehodu. Do břicha mi vystřelil airbag, sanitka mě proto odvezla do pardubické nemocnice na vyšetření. Moje zkušenost z tohoto vyšetření byla tak příšerná, že kdybych měla porodit u popelnice, raději porodím tam. Nikdo si mě 2 hodiny vůbec nevšímal, podepsali jenom předávací papíry ze sanitky a nechali mě sedět na chodbě. Ze sesterny bylo na chodbu slyšet: „Proboha proč nám ji sem vůbec přivezli, jo ona měla bouračku…“ Následně mi sdělili, že musím dál čekat, protože jsou všichni na sále u porodu.

Když po 2 hodinách konečně přišel doktor Miler, udělal mi tak necitlivé vyšetření, jaké jsem v životě nezažila. Řekl, že je to OK a zase odešel. Domů jsem ale jít nemohla, protože mi prý budou dělat ještě ultrazvuk, na ten jsem čekala další hodinu, než se uráčil primář Tichý osobně. Protože ale „důsledný“ doktor Miler jaksi zapomněl zaznamenat výsledek předchozího vyšetření do počítače, Tichý ho chtěl zopakovat, což jsem odmítla.

Na další kontrolu jsem již šla raději ke své gynekoložce. Když jsem jí to celé následně vyprávěla, nechtěla ani věřit. Nechci ani domýšlet, jak by to celé dopadlo, kdybych po té nehodě třeba potratila díky lajdáctví pardubických doktorů. Celé to moje vyšetření zabralo asi 5 minut jejich času. Po této zkušenosti jsem jela na podzim rodit do Chrudimi, kde bylo všechno skvělé a vřele doporučuji!

Personál: MUDr. Tichý, MUDr. Miler Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Anonymní 16.09.13 napsala :

Rodila jsem tam v roce 2013 a naprostá spokojenost jak s přístupem a komunikací, tak s prostředím, vedením porodu, personálem. Porod byl naprosto přirozený, bylu u něj PA, paní doktorka Štěpánová na narození a pak mě šila. Ta mi opravdu pomohla a myslím si, že bez ní a mého partnera by byl porod jiný. Celou dobu mě doktorka Štěpánová dost podporovala a respektovala má přání.

Ano, doporučuji všem.

Personál: MUDr. Štěpánová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dokumenty, porodní vložky, dudlík, ručníky, noční košilky, svetry, olej na masírování bříška po porodu, hodně kalhotek, vložky do podprsenky na odchod z porodnice.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Pardubice - Anonymní 04.09.13 napsala :

Raději vše napíšu ve zkratce, jelikož doteď je porod mojí noční můrou:

Můj porod začal ve večerních hodinách. Ve 22:00 jsem dorazila do porodnice, byla jsem prvorodička. Přes noc se mnou skoro nikdo nic nedělal, akorát mi byla prasknuta kolem 2:00 ráno plodová voda. Obě asistentky, co tam byly, byly nepříjemné a nemínily se zabývat skoro ničím. Doktorka Janušová, která mě přijímala, se na mě nebyla mimo té vody ani podívat za celou noc, či ráno rozloučit.

Přes noc jsem měla obrovské křížové bolesti a snažila se to nějak přetrpět. Díkybohu se ale ráno vyměnili směny. Nastoupily výborné porodní asistentky, které se mi snažily pomoci po všech stránkách a neskutečně vynikající (!) paní doktorka Musilová, jež dělala vše pro to, aby se porod konečně pohnul a já mohla po 12 hodinách mít vše za sebou. Jí také děkuji za zdravého chlapečka! Jelikož porod nepostupoval ani po veškeré snaze, skončil díky paní doktorce včas císařským řezem, jinak by hrozila hypoxie plodu atd. Děkuji paní doktorce Musilové za její přístup i péči a profesionalitu! Je to jedinečná lékařka.

Na novorozeneckém oddělení mě nic nepřekvapilo, ani nezklamalo.

Personál: MUDr. Ivana Musilová, Ph. D., MUDr. Janušová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, síťované kalhotky, vodu, ubrousky pro miminko a plenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - ZaziS 21.08.13 napsala :

Po počátečních rozpacích, kdy jsem jednoho krásného srpnového rána roku 2012 (cca ve 4 hodiny) ve 34. týdnu vyrazila na pohotovost s tím, že mi praskla voda a kde mi to bylo rozmluveno (omluva se přijímá, tím stresem se to asi zastavilo a zdálo se mi, že se fakt snažili), musím říct, že jsem byla spokojená.

Druhý den mě tam měli znovu a dost se mi věnovali :) Na příjmu mě velmi povzbudila MUDr. Musilová. Strávila jsem 2 dny v útulném pokojíčku na porodnici, kde jsme čekali na porod. Bohužel marně, takže pan doktor přikročil k vyvolávání. Ten den měl službu MUDr. Göbel, který mě „přijímal“ na ambulanci, což ve mně důvěru a nadšení právě nevzbuzovalo. Jako každý mladý lékař se učí praxí, ten den pracoval pod dohledem velmi sympatického MUDr. Hensela. Nakonec museli provést CS, protože moje tělo na hormony vůbec nereagovalo. Vybrala jsem si epidural, abych mohla prcka vidět. I na sále byli všichni skvělí!

Malý byl nedonošený, 2 týdny pobyl na JIPce, kde byly bezvadné sestřičky i paní doktorka (MUDr. Malá). Na klasickém šestinedělí jsem nebyla, po několikadenním pobytu na pooperačním jsem odešla domů a za malým denně (1 - 2×) dojížděla. Po 3 týdnech jsme šli domů. Podmínkou byla váha 2,3 kg.

Buď jsem nezměrný a nenáročný optimista, nebo jsem měla štěstí a potkala jsem ty nejlepší, protože na žádném z oddělení, kterými jsem prošla, jsem nenarazila na neochotu či problém.

Co by se dalo zlepšit, je jídlo, zejména „bramborová“ kaše byla nezapomenutelná.

Jedna rada na závěr - pokud Vás potká předčasný porod a miminko je ještě maličké (tj. pod 1,5 kg), jeďte zrovna do HK, protože stejně by ho tam po porodu odvezli.

Personál: MUDr. Göbel, MUDr. Hensel, MUDr. Musilová, MUDr. Malá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, jednorázové kalhotky, vodu a pro mimčo vlhčené ubrousky a pleny (jednorázové i bavlněné).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - petramrk 11.07.13 napsala :

Tuto porodnici mohu jen doporučit, rodila jsem zde 4.7. 2013.

Personál na porodním sále byl úžasný, profesionální přístup a velká ochota a poskytování pomoci i psychické podpory.

Sestřičky z novorozeneckého oddělení jsou moc milé a velmi zkušené, ochotně poradí a pomohou se vším i s kojením a přesto nikoho k ničemu nenutí, vše probíhá v naprostém klidu, což je velmi pozitivní. Sestřičky z oddělení porodnice jsou moc hodné a ochotné.

I ostatní pomocný personál je velmi příjemný a milý. Lékaři gynekologie byli profesionální a příjemní. Lékaři z novorozeneckého oddělení vše ochotně vysvětlili a až na jednu lékařku, která byla protivná, mohu jen chválit.

Personál: MUDr. Mňuková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam věcí, které má porodnice na svých internetových stránkách je dostačující, pouze doporučuji vzít si ještě 2 látkové plínky pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Anonymní 09.07.13 napsala :

S porodnicí jsem byla vesměs spokojena.

Rodila jsem plánovaně císařským řezem ve spinální anestezii, tzn. první den jsem strávila na JIP. Co se týká samotného porodu - jednalo se o plánovaný císařský řez kvůli KP - jak v rizikové poradně, tak poté na příjmu k porodu - na co jsem se nezeptala, to mi lékaři ani sestry neřekli - jak informace o volbě mezi SC a přirozeným porodem (já jsem měla vše nastudované z internetu, takže mi to vlastně vyhovovalo, ale představit si, že tam jdu jako nezasvěcená prvorodička), tak o organizaci porodu (ještě 10 minut před vstupem na sál jsem netušila, jestli budu rodit za 5 minut nebo za 2 hodiny).

Rodila jsem v 9 hodin ráno a od 10 hodin jsem čekala, že mi miminko přinesou na přiložení. Přinesli jej až v 17 hodin odpoledne, což mě dost mrzelo, ale vzhledem k vysokému počtu porodů v ten den a po zjištění organizace novorozeneckého oddělení, to nelze vytýkat neochotě personálu, ale spíše systému organizace. Na JIP pak vozili děti co 4 hodiny na přisátí.

Další dny jsem trávila s miminkem na nadstandardním pokoji, kterých má porodnice několik - nikdo nás nerušil, k dispozici byla dětská kosmetika, televize, wifi, sociální zařízení, přebalovací pult, váha a vanička. Miminko mi dali na pokoj, až jsem se cítila odpočinutá po porodu, což mi zcela vyhovovalo, předtím jsem den docházela za ním na oddělení novorozenců. Než se mi spustila laktace, dokrmovali miminko automaticky umělou výživou (celkem cca 3 dny). Personál byl vstřícný, pokud byl nějaký problém, tak poradili, pomohli.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Balík papírových plen - porodnice poskytuje pleny miminkům pouze v den porodu, stejně tak porodnické vložky (porodnice poskytne jeden balík - 10 ks), ručníky a župan porodnice také nepůjčuje.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Karolína Skácelová 13.05.13 napsala :

Maminky se můžou těšit na profesionální a lidský přístup. Byla jsem spokojená na maximum. Doktoři i sestry byli perfektně sehraný tým, stačil pohled a věděli co dělat. Sestry, které pak pomáhaly se staráním o miminko a s rozkojením, byly tak vstřícné a milé. Nečekala jsem, že to tak může někde fungovat. Je vidět, že v Pardubicích jsou nejen odborníci, ale také dobrý kolektiv.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - masa.dis 10.04.13 napsala :

V lednu 2013 jsem tu rodila už podruhé. A mohu tuto porodnici jen doporučit, a to především díky paní doktorce Kokrdové, která vedla oba mé porody.

První porod byl v červnu 2010 (viz dřívější zkušenost popsaná v této rubrice). Vyvolávaný porod ukončen císařem.

No a ten druhý byl tak rychlý a hektický, že bych si ani na nic stěžovat nestihla.
Ve 4:50 mi doma praskla voda, kontrakce v podstatě hned po 4 minutách. Hrdinsky jsem doma čekala až do 6:00, ale to už byly kontrakce po minutě a byly hodně citelné.

Do nemocnice mě manžel přivezl cca v 6:15. Hned u výtahu, který ne a ne přijet si mě převzala Dr. Kokrdová. Na sálech mě sestřičky bleskurychle z civilu převlékly do košile a rychle na sál. Jelikož jsem byla mírně hysterická, doktorka mě slušně usměrnila, uklidnila a vše vysvětlila. Začala jsem spolupracovat a hned bylo vše snesitelnější a porod proběhl hladce. Ze zprávy: příjem v 6:31, holčička narozena 7:12. Šití pak trvalo cca 2 hodiny, jelikož jak doktorka řekla, někde nám to teče. Ale všechno parádně zašila.

Na oddělení šestinedělí také příjemný personál i dětské sestry byly příjemné. A pokud mi nebylo něco jasné, zeptala jsem se a ochotně mi odpověděly.
Jídlo taky OK a ty 3 - 4 dny se to přežít určitě dá.
Jen bych příště jela dřív a hlavně bych personál poslouchala hned od začátku.

Personál: MUDr. Kokrdová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nepanikařit, naslouchat radám personálu a určitě se nebát zeptat se na to čemu nerozumí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Látkové a papírové pleny pro mimčo. Pro sebe vložky, měkký toaletní papír a vodu na pití (mají tu jen čaj). Je možně si vzít i svůj třeba kojící čaj a personál vám dá do konvice horkou vodu. Já jsem to velice ocenila.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Anonymní 21.03.13 napsala :

Rodila jsem v Pardubicích letos a s MUDr. Štěpánovou a také nemám dobrou zkušenost.

Pokud budete mít učebnicový bezproblémový porod, pak je to v pohodě, ale pokud budou nějaké komplikace, rozhodně ji nedoporučuji. Opravdu je to zabiják, jak je psáno v recenzi pode mnou. Chladná, neosobní, bez citu a hlavně zbytečně riskuje! Naopak MUDr. Kokrdová je super profík. Řekne, co bude dělat, co vás čeká. Jsem ráda, že mě šila především ona a ne sama MUDr. Štěpánová. Škoda, že mě také nerodila, i když už ji MUDr. Štěpánová volala na pomoc, jelikož to vypadalo špatně. Malou nakonec museli křísit.

Co se týče sestřiček na sále, mladý personál - super, ochotné, milé. Řeknou, co budou dělat, jak to vypadá. Starší sestry vás bohužel berou jako další kus. Vyšetří, nic neřeknou, odejdou a když se člověk zeptá, ještě jsou nepříjemné, a to docela dost. Připadala jsem si jako kus masa na stole, který obtěžuje svými dotazy. Asi bych měla ležet, mlčet a bylo by to ok.

Co se týče sestřiček, tak jak na šestinedělí, tak na novorozeneckém super. Samozřejmě je to o lidech, ale většina moc milá a ochotná! Jídlo mi celkem chutnalo, nebyla to zase taková tragédie.

Proto celkově, i když s výhradami, doporučuji.

Personál: MUDr. Štěpánová, MUDr. Kokrdová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechat se a modlit se, aby vás - pokud budou nějaké komplikace - nerodila doktorka Štěpánová.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kromě věcí uvedených v seznamu určitě balení vody.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Pardubice - Anonymní 14.03.13 napsala :

Vše začalo již v rizikové poradně, kam mne odeslala moje gynekoložka 3 týdny před termínem, kvůli šíleným otokům a kvůli mému neurologickému onemocnění. 3 týdny mne MUDr. Gobell a Brych nechali být s tím, že jsou pro přirozený porod. Malá vyrostla z krásných 3 kilo na 4,2 kg. Vzápětí mi bylo řečeno, že ji třeba ani neporodím.

Nakonec porod vyvolávali - ošetřující lékař MUDr. Anna Štěpánová- tohle ani není doktorka, ale zabiják (poznáte ji dle ruského přízvuku). Nechala mě rodit 14 hodin s tím, že kontrakce byly poslední hodiny po minutě, ale já se neotvírala. Vzhledem k mému neurologickému onemocnění jsme s mojí neuroložkou řešili několik měsíců před porodem, zda císařem nebo normálně. Nakonec jsme se rozhodly, že normálně s tím, že kdyby se něco dělo či porod nepostupoval, okamžitě císařem.

Když jsem po 11 hodinách doktorce říkala, ať, pokud mi nevěří, zavolá na neurologii a můj stav zkonzultuje. Řekla mi, že to nehodlá řešit a císaře na přání nedělá. Dopadlo to nakonec tak, že zavolala po dalších dvou hodinách MUDr. Kokrdovou. Ta okamžitě zavelela císařský řez, jenže mezitím se dítě začalo ztrácet. Vše dobře dopadlo, ale jen díky MUDr. Kokrdové, která nás zachránila!

Sestry na novorozeneckém i na šestinedělí byly skvělé, příjemné a úžasné, chovaly se ohleduplně a hezky. Díky nim jsem ten zážitek přežila.

Pokud Vás bude rodit MUDr. Kokrdová jste v nejlepších rukou, pokud MUDr. Štěpánov, tak se modlete, ať budete mít porod bez komplikací, které ona nezvládá (moje kamarádky s ní mají také velice špatnou zkušenost, což jsem zjistila až po porodu).

Po propuštění z nemocnice jsem jela na pohotovost do HK z důvodu podezření na trombózu - tamní gynekolog pročetl dokumentaci, změřil mi pánev a prohlásil, že to mělo jít od začátku císařem, protože dle měření bych zvládla porodit maximálně dítě o váze 3,5 kg.

I přes tyto zážitky nejsem schopná se rozhodnout, zda bych tam šla znovu. Myslím, že by to probíhalo a ukončilo se to daleko dřív, kdyby se mnou byl manžel (bohužel byl zákaz návštěv) a kdyby mě od začátku rodila MUDr. Štěpánová.

Personál: MUDr. Štěpánová, MUDr. Kokrdová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Látkové pleny, papírové pleny, poporodní vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Anonymní 16.12.12 napsala :

Před třemi lety jsem tu rodila syna, který kvůli komplikacím přišel na svět pomocí kleští. Velký dík patří doktorce Kokrdové, která syna tak obratně vytáhla, že neměl ani tu nejmenší modřinku na hlavičce, jako kdyby ani kleštěmi nešel.

Pobytu na oddělení šestinedělí jsem se bála, ale zbytečně. Všichni byli milí, profesionální, vše proběhlo perfektně. S plačícím synem mi hodně pomohla sestřička Horní.

Byl tam jen čaj a když vám rodina přinese něco na zub, taky to nebude úplně od věci. Ačkoli na nemocniční stravu to zase tak strašné nebylo. :-) Za měsíc se tam chystám znovu, doufám, že to bude zase v pohodě.

Personál: MUDr. Kokrdová, sestra Horní

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebojte, nikdo vám tam přece nebude ubližovat. Naopak.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vodu na pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Králíček Pája 22.10.12 napsala :

Já mohu pardubickou porodnici taky jen doporučit.

Moc jsem se bála, po všech různých hororových vyprávění kamarádek, ale pravda je, že je to všechno jen o lidech.

Můj porod byl velmi rychlý a to i díky paní doktorce Sobotkové (tímto ji velice děkuji), která mě hecovala ke tlačení a díky tomu druhá doba porodní trvala cca 8 minut a porod celkově 4 hodiny. Na prvorodičku myslím slušný. Šití proběhlo tak rychle, že mě to ani nestačilo zabolet. Porodní asistentky také naprosto perfektní, bohužel si nepamatuji jména.

K sestřičkám na odd. šestinedělí nemám jedinou výhradu, stále se staraly, jestli máme všechno, zda nechceme něco na bolest atd.

Sestřičky na novorozeneckém odd.- také naprostá spokojenost. S miminkama to umí prostě báječně. Hrozně moc bych chtěla poděkovat pí Stauberové, která mi vždy poradila, co se týče kojení a uměla ve mě vyvolat pocit uklidnění.

O jídle si asi umíte udělat maminky představu samy. Ale na druhou stranu s tím člověk při nástupu do nemocnice počítá, takže přežít se to fakt dá :-D.

Personál: Dr. Sobotková,pí Stauberová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zbytečně se nestresovat, ono to nějak dopadne.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, síťované kalhotky, látkové pleny!!!!!, vodu - pokud nechcete být jen o čaji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - marketi 28.09.12 napsala :

Tuto nemocnici mohu doporučit. Byla jsem velice spokojená.

Vzhledem k tomu, že jsem rodila dvojčátka, bylo o mě vážně krásně postaráno. Holky byli obě hlavičkami dolů a po domluvě s lékařkama jsem se rozhodla zkusit rodit normálně. Ovšem po všech vyvolávačkách a prasklé plodové vodě porod nepostupoval a tak jsem se rozhodla ukončit porod sekcí. Díky rychlosti a vstřícnosti paní doktorky Musilové, jsem byla během chvilky na sále a holčičky byli do 20minut na světě. Všem mohu jenom poděkovat!

Na oddělení 6nedělí to bylo taky fajn. Sestřičky, které se staraly o miminka byly úžasný a hlavně díky nim obě holčičky plně kojím.
Jenom to jídlo je tam trochu nic moc, ale dá se to vydržet :-).

Personál: Musilová, Kokrdová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebojte a pokud nebude něčemu rozumnět, tak se ptejte, personál je tam vážně skvělý.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Barditko 17.08.12 napsala :

Milé nastávající maminky.

Pardubickou PORODNICI mohu jen doporučit. Velmi profesionální a milý personál. Díky lékařům, kteří se včasně rozhodli ukončit můj porod císařským řezem tak zachránili mé dceři život!!! Během chviličky bylo rozhodnuto. Najednou jsem se octla na sále a za cca 15 - 20min i se spinální anestezií byla malá na světě! Hrozila jí hypoxie - málo kyslíku, protože měla omotanou šňůru kolem bříška. Lékaři co mě operovali, vč. anesteziologa (který byl opravdu velmi velmi empatický) byli skvělí - komunikovali se mnou, vše mi vysvětlovali, co se právě děje atd…

Ovšem na ODDĚLENÍ 6-TI NEDĚLKA to pro mě bylo tak trochu psycho.

1)Ke konci ,,pobytu´´jsem si uvědomila, že přehnaně milé chování sestřiček některé silně hrály a někdy to už bylo dost falešné :-(. Ono totiž před propuštěním dostanete dotazník přímo vytvořený docentem, kde se Vás ptá jak jste byla spokojená na tomto oddělení.. Takže výborné chování a jednání s maminkama je v zájmu každé té sestřičky, což není na škodu, ale mě to teda docela vytáčelo.

2)Co bych chtěla ještě podotknout je fakt, že si tam žádná laktační sestřička nenašla čas, aby nám vysvětlily zásady správného kojení, nikdo nám neukázal možné polohy kojení atd… A ve finále, kdy mi propustili dítě, ale mě ještě ne, protože jsem byla po císaři - pacientky pouští přísně až 5.den, mi sestřička večer (druhý den jsem měla jít taky KONEČNĚ domů) s úsměvem řekne, jestli jsem si vědomá toho, že mi dneska dítě kleslo na váze, protože málo pila a že teda domů rozhodně nepůjdu… Malá za celý pobyt v nemocnici zchudla 120g z celkové porodní váhy, což v našem případě nebylo zdaleka 10% PH!! V den propuštění při vizitě se nad tím pediatrička ani nepozastavila a řekla, že mi dcera krásně prospívá a že je naprosto v pořádku..

Maminky, co jsem se bavila s jinýma maminama, tak je to asi všude stejné co se týká těch laktačních sestřiček. Hlavně zachovat klid, být v pohodě, aby jste nepřišly o mlíčko a snažit se co nejvíce přikládat k prsu, odstříkávat, aby jste se rozkojily a pak nebude vůbec žádný problém :-)).

Teď, když už vím co a jak bych tam šla 100% rodit znovu :-).

Personál: MUDr. Hensel, MUDr. Göbel, asistentka Monika a Alena

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Noční košile, vody, vložky, plínky pro dítě a látkové pleny.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Pardubice - Anonymní 10.07.12 napsala :

Už nikdy více!!!

Doktorka Kokrdová mě nechala odrodit mé první dítě o váze 4100g bez jakéhokoliv ulevení od bolesti nemluvě o tom, že jsem poté mluvila s několika dalšími lékaři a ty jednoznačně tvrdili, že jsem měla rodit císařem. Ve finále po zaplacení aby se semnou partner mohl podílet na narození našeho syna ho ve finále vyhodili protože malý byl tak veliký, že jsem ho prostě nemohla vytlačit a začalo se dusit. Museli mě obrovsky nastříhnout a ještě ho ze mě tahat kleštěma.UPOZORŇUJI ŽE RODIT KLEŠTĚMA JE JIŽ DÁVNO ZAKÁZANÉ! Synovi je dnes 3 roky a do dnešního dne má promáčklou hlavičku od kleští nemluvě o tom že měl poporodní křeče.

Milá doktorko Kokrdová… příště budu raději rodit v pralese mezi domorodcemi a bude to 100× lepší než nechat se odrodit Vámi! O personálu po porodu raději nemluvit. O synovích křečích jsem se dozvěděla až ze zprávy, kterou jsem dostala při odchodu. Když jsem tam za synem chodila, z dětma tam zacházeli jak s hadrem. Kdyby jste to viděli, brečeli by jste! Syna jsem neměla za celou dobu ani jednou na pokoji. Za mě tedy už NIKDY!!!

Personál: Kokrdová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Když už tuto porodnici zvolíte nenechávejte se odrodit ,,doktorkou,, Kokrdovou a dávejte si pozor na to, jak se chovají k vašemu miminku.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Odvahu a prořízlou pusu. Nebojte se říct že se vám něco nelíbí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - K8 06.06.12 napsala :

S pardubickou porodnicí mám jen pozitivní zkušenost. Chce to jen mít vše v hlavě srovnané a být připravená na to, co Vás čeká (předporodní kurz, těhu cvičení - jak dýchat, kdy tlačit, atd.).

Na oddělění šestinedělí bylo vše OK, sestřičky mě naučily správně kojit a vždy zodpověděly všechny moje dotazy jako prvorodičky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Snažit se být klidná a v pozitivní náladě.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si vlastní látkové pleny (dostanete jen jednu a novou vám nedají).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - NeonN 23.05.12 napsala :

Rodila jsem zde 17.4.2012, porod byl vyvolávaný.

Skvělý personál, PA i doktoři. Po několilka hodinách nesnesitelných bolestí sice porod skončil akutním císařem pro hrozící hypoxii plodu. Ale rozhodně si na porod nemůžu stěžovat a bez obav sem půjdu rodit i příště ;). I to jídlo se dalo jíst.

Na novorozeneckým příjemné sestry, teda sem tam nějaká jedubaba, ale spíš jsem se setkala s těma lepšíma.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit doktorům.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, látkové pleny, ubrousky na zadek, pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - adam1 18.05.12 napsala :

V pardubické porodnici jsem rodila 17.4.2012 a byla jsem opravdu spokojená.

Na rizikovém i na novorozeneckém oddělení příjemný personál a ochotní lékaři. Na porodním sále též. Díky šikovnému panu doktorovi porod proběhl bez jakéhokoliv zranění (nástřihu jsem se trochu obávala). Takže nebojte se rodit v této porodnici.

S neochotou jsem se nesetkala.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oblečení, látkové pleny a vlhčené ubrousky na miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - evuska11 16.05.12 napsala :

V pardubické porodnici jsem rodila minulý týden a se vším jsem byla naprosto spokojena. Ikdyž byl porod dlouhý a ke konci rizikový. A musím poděkovat paní Kokrdové, která vše vedla a která zdárně přivedla malou na svět i přes komplikace.

Naštěstí se miminku dařilo po celou dobře, takže jsem nemusela jít na císaře. Sestřičky na novorozeneckém byly také moc příjemné a při každém mém dotazu ochotně poradily. Příští porod si zde ráda zopakuju.

Personál: Kokrdová, Müler

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se nebojte na nic ptát, je vidět snaha pomoci, když maminky tápou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky (látkové i papírové), vlastí košily (v těch jejich je velké teplo), vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - giannis 25.01.12 napsala :

Žena rodila akutním císařem, předtím hospitalizovaná na rizikovce. Chtěl bych moc a moc poděkovat panu dr. Brychovi a dr. Sobotkové, kteří prováděli císaře za jejich rychlé rozhodnutí a vůbec všemu personálu na rizikovce i šestinedělí. Všichni se chovali profesionálně a nemáme jim skutečně nic vytknout. Díky nim máme krásnou zdravou dceru. Všem patří obrovský dík. Pokud bychom jeli rodit a žena by měla ukončený nejméně 32. týden těhotenství (mladší děti už je lepší rodit v HK), určitě bychom jeli do Pardubic.

Personál: dr. Brych, dr. Sobotková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hhlavně zachovat klid, stres škodí

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - loka 11.01.12 napsala :

Po všech vyslechnutých a přečtených recenzích na tuto porodnici jsem měla trochu obavy. Nicméně osobně jsem byla velice spokojená. Personál byl jak na porodních sálech, tak na odd. šestinedělí i na odd. fyziologických novorozenců velmi příjemný a ochotný. Pravda že sdílnost informací na porodním sále by mohla být z jejich iniciativy větší, ale při dotazu ochotně odpověděli. Takže je to jen o tom se nebát zeptat :-)

Takže za mě - rozhodně bych tu klidně rodila znovu a musím říct že ne tak zcela chápu ty stížnosti na personál apod.

Co se týká jídla samozřejmě nic moc, ale to není vliv oddělení, ale prostě cataringu.

Personál: bohužel nevím

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se rodit v této porodnici.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Látkové pleny, vlhčené ubrousky, rukavičky pro mimčo, nafukovací kruh na sezení - já osobně teda nepotřebovala :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Haannuullka 02.01.12 napsala :

Super personál

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Bibi11 02.12.11 napsala :

Naprostá spokojenost,jak v porodce tak na šestinedělce.Sestřičky ochotné,příjemné pomáhaly jak s kojením tak i péče o miminko ukázaly.I doktoři jak dětský tak v porodce.Rodila jsem v sobotu a i tak byl dostatek košil a oblečení pro miminko.Co bych mohla jen vytknout je jídlo.Jinak jsem byla maximálně spokojená jak s péčí o mě tak o miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - lyrica 24.11.11 napsala :

V porodnici jsem rodila 18.11.2011, na příjmu byla paní doktorka Sobíšková, byla moc příjemná, jako PA jsem měla paní Hanku-příjmení bohužel nevím, což mě mrzí. Musím říct, že jsem byla spokojená s přístupem obou dvou a to vážně moc! Na to jak jsem byla hysterická, tak se ke mě obě chovaly moc slušně a mile (to já bych si nafackovala :-)

Na oddělení šestinedělí byly sestřičky opět super! Pomáhali ve sprše, ptaly se, jsetli je vše ok, klepaly, prostě nemám nic, co bych řekla špatného.
Oddělení novorozenců- musím zase jen chválit, sestry pomáhaly s miminky, člověk se mohl přijít kdykoliv poradit, některé maminky si dokonce miminka nechávaly na noc u nich, nebyl v tom žádný problém.

Takže za mě, Pardubice můžu jen a jen doporučit! Neměla jsem za celou dobu ani jeden problém, všichni se chovali slušně, mile, takže maminky NEBOJTE SE NIC a klidně jeďte rodit sem! :-)

Personál: Sobíšková, PA Hana ?

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Moc neřešit negativní názory, co se o porodnici říkají, buďte v klidu, když se budete chovat slušně vy k nim, budou se chovat i oni slušně k vám :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, jednorázové kalhotky…na šestinedělí jsem byla přes víkend, kdy se bohužel nepere, takže chyběly košile a erár pro miminka, takže alespoň jednu košili a něco málo na sebe pro prcka+látkové pleny, něco k jídlu-strava teda vážně nic moc :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Yamyna 06.07.11 napsala :

Rodila jsem zde 20.5.11 a i když jsem se bála jak nikdy ničeho, měla jsem u porodu paní doktorku Kokrdovou, která se o mě výtečně starala a tím pádem jsem díky ní byla o 80% klidnější !!! Snad jsem měla štěstí na lidi, ale jinou zkušenost nemám, takže můžu doporučit.....
Oddělení šestinedělí už bylo horší, ale je na každé, jestli si připlatí za samostatný pokoj a tím i soukromí a větší klid

Personál: Z.Kokrdová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte si balenou vodu, sušenky, a pak si nechejte přinést jídlo :-) Moc chutně tady nevaří :-(
Pro miminko papírové pleny, čistící ubrousky a pro sebe dostatek vložek

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Pardubice - Monny 28.06.11 napsala :

Viz. můj deníček porodu http://www.emimino.cz/…lo-byt-7910/

Ve stručnosti - neosobní, nelidský přístup. Nikdo nedbal na péči jak měl, 4hodiny mě nechali bez dozoru, trápili mě několik hodin, přestože bylo jasné, že přirozeně neporodím… A k akutnímu císaři došlo až tehdy (po 38hodinách), kdy se malej začal ztrácet na monitoru a já kolabovat. Nebýt manžela, který div nezfackoval doktora, bůhví jak by to dopadlo.....

Jména personálů nevím, a ani nechci raději vědět. Budeme podávat stížnost na tuto porodnici, aby se předešlo podobným případům, nebo aby to neskončilo stejně, ne-li hůř!!!!

Na oddělení šestinedělí byl personál jakž takž v klidu, ale ten přístup - žádné soukromí, nebraly ohledy na to, že v pokoji někdo spí (miminka) třískaly dveřmi, řvaly tam jedna přes druhou. No tragédie!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji NEJEZDIT sem rodit!!! Pro ty, kdo se i přesto rozhodnou - nestresovat a být silná. A hlavně se nedivit když se na Vás nikdo nepřijde za 4 hodiny podívat!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro sebe vložky, košili, pantofle.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - IvisekD 08.06.11 napsala :

Mému příchodu do porodnice předcházela týden předem návštěva rizikové poradny, do které jsem byla poslána svým gynekologem a to z důvodu neotočení se miminka. Jednalo se tedy o polohu plodu koncem pánevním. V rizikové poradně byla zrovna paní doktorka Kokrdová, která mi doporučovala císařský řez. Den D byl stanoven na 2.6.2011.

Když jsem dorazila do porodnice, převlékla se, vyplnila všechna potřebná lejstra a zodpověděla nespočet dotazů, dorazila paní doktorka Kokrdová spolu s paní doktorkou Sobíškovou. Paní doktorka Kokrdová mi ještě jednou zopakovala, co mě čeká, poté jsem jí podepsala doklady, že všemu rozumím, odešla. S paní doktorkou Sobíškovou, která asistovala panu docentovi Košťálovi u císařáku jsem se ještě domluvila, že chci pouze lokální anestezii.

Samotný zákrok byl zážitek na který se nezapomíná. Pan anesteziolog odvedl opravdu dobře svou práci, protože jsem vůbec nic necítila. Malou jsem viděla téměř okamžitě.

Poté jsem byla převezena na JIPKu. Sestřičky byly perfektní, k tomu není co dodat. V průběhu dne se na mě přišel několikrát podívat pan doktor a večer i násl. ráno raké pan primář MUDr. Tichý. Večer, myslím, kolem půl 9váté mi poprvé sestřička z novorozeneckého oddělení přinesla ukázat naši nádhernou dcerku Kristýnku. Bohužel jsem měla problémy s kojením, takže to bylo spíš jen mazlení. Ale pro mě to byl nejkrásnější zažitek (kromě prvního okamžiku,kdy jsem naši princeznu poprvé spatřila na sále) daného dne.

Násl. ráno jsem byla propuštěna na oddělení šestinedělí. Opět perfektní personál. Všechny sestřičky byly profesionálky a s dětičkami to opravdu umí. Vždy, když jsem si s něčím nevěděla rady mi ochotně poradily.

Takže za sebe můžu pardubickou porodnici jen doporučit. Opravdu nemám, co bych komukoliv vytkla.

Personál: MUDr. Zuzana Kokrdová, MUDr. Soňa Sobíšková, Doc. MUDr. Milan Košťál CSc., MUDr. Michal Tichý

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kromě ostatních věcí, které jsou uvedeny na webových stránkách porodnice doporučuji také látkové pleny a balenou neperlivou vodu příp. kojící čaj.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - PusinkaMartinka 05.06.11 napsala :

Má zkušenost… řekla bych, že pozitivní. Rodila sem plánovaným císařem. Vše proběhlo rychle bezbolestně a byly na mě všichni hodní. Den na JIP super sestry milé ochotné. Pak přeložení na odd. šestinedělí… sestry taky v pohodě… dokonce i dětské sestry byly moc fajn… porodnici můžu doporučit :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

být v klidu…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

nezapomenout dětské vlhčenné ubrousky pro mimčo, plíny papírové a 2látkové… a porodnické vložky

Nahlásit
neutrální
Porodnice Pardubice - salemek 05.06.11 napsala :

Rodila jsem tento rok 2011, příjem na porodnici celkem dobrý, ale pořádně nic nevysvětlí a také jsem postrádala intimitu na vyšetřovně, sestřičky se chovali celkem dobře(možná tomu přispělo, že jsem též sestra). Inzerují přítomnost otce u porodu, ale pravdou je, že ho zavolají z domu až na porod a bohužel to nastávající tatínek taky nestihne, neb může dojít k nenadálé situaci a vše se musí řešit hned. Výmluva-plná porodnice. Ale přítomnost otce je důležitá snad po celou dobu porodu a ne jen na pár posledních minut!!!Ještě mi vadilo, odbíhání asitentky z porodního sálu se slovy tlačte a kdyby vám přišlo něco divnýho, tak zavolejte.Ale jak bych se dovolala, když byla v úplně jiné místnosti to nevím…
Porod dopadl dobře, na šestinedělí to celkem šlo, jen když byla vizita, kojení nekojení, dítě položit a běžet na pokoj a s roztaženýma nohama čekat.Nejhodnější byl personál na novorozencích, tomu nemám co vytknout

Nahlásit
neutrální
Porodnice Pardubice - iluse 26.05.11 napsala :

Do porodnice jsme přijeli v nočních hodinách a dostat se dovnitř bylo horší než vykrást banku,nakonec se podařilo a já předčasně porodila císařským řezem.Miminko bylo v inkubátoru a již od počátku mělo potíže s dýcháním.Personál milý,všichni vstřícní,příjemní,ale velkým nedostatkem je sdělování informací o stavu vašeho dítěte.Všichni se usmívali a zřejmě pro můj klid nesdělovali žádná rizika a vážnost stavu,až čtvrtý den rozhodli dítě převézt do FN v Hradci Králové na specializované pracoviště pro předčasně narozené děti(odd.JIRP)-diagnóza prasklá plíce.Pro nás ,jako rodiče,nejčernější můra.Moře slz a trápení.Ale Hradec je vyhlášený péčí o nemocné dětičky a stav naší holčičky se pomalu začíná lepšit. Několik lidí tvrdí,že ji měli převézt okamžitě po narození a zjištění sebenšího problému.Proto doporučuji všem budete-li rodit v termínu,klidně Pardubice,bezproblému.Ale bude-li chtít miminko na svět dříve,jeďte rovnou do Hradce Králové a nebo uvidíte-li sebemenší zdravotní problém u mimča(připojení na dých.přístroje,…)usilujte o jeho převoz právě do HK.Tam mu totiž dokáží pomoci,v Pardubicích ne a zbytečně vyčkávají!Nám nezbývá nic jiného,než doufat,že to v Pardubicích příliš nepodělali!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v klidu a doufat,že vše dobře dopadne

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nějaké sušenky,tačinky,něco k jídlu,kuchyně tu není nic moc

Nahlásit
neutrální
Porodnice Pardubice - Kali.kal 30.03.11 napsala :

Na úvod musím napsat, že můj porod by nebyl příjemný asi v žádné porodnici.

Paní doktorka Kokrdová mě přijala v pondělí do nemocnice kvůli preeklampsii. Termín porodu jsem měla až za deset dní. Odpoledne jsem podstoupila nějaká vyšetření. Ležela jsem na oddělení rizikového těhotenství. Toto oddělení můžu jen a jen chválit. Sestřičky, paní doktorku (její jméno si nepamatuji) a hlavně staniční sestru. Všechny byly naprosto suprové.
V úterý ráno jsem šla na monitor a pak na porodní sál. Na příjmu mi znovu natočili monitor, vyplnila jsem spoustu papírů a pak jsem už šla na porodní sál, kde mě paní doktorka Kokrdová prohlédla a praskla mi vodu. Zjistila, že má miminko vyhřezlý pupečník a řekla mi, že musím zůstat ležet na lůžku a nesmím vstávat ani si sedat. V tu chvíli jsem se rozbrečela a paní doktorka se mě trochu snažila utěšit, uklidnit, ale v důsledku mě spíš jen zastrašila :-( Konečně přišel manžel a hned to bylo o něco veselejší. Navíc jsem nesměla od půlnoci jíst ani pít a už teď jsem měla hlad a žízeň, a to jsem ani netušila, co mě všechno ještě čeká.
Asi do osmi hodin se čekalo, jestli se porod nerozjede přirozeně a pak mi napojili kapačku. Už v deset hodin jsem měla kontrakce po třech minutách, bolesti velké, ale vůbec jsem se neotvírala. Tak zvýšili dávkování v kapačce, ale nezabralo to. V jednu hodinu jsem už žádala o cokoli na bolest. Píchli mi nějakou injekci, která vůbec nezabrala. Velmi nepříjemné bylo, že vždycky po hodině přišla nějaká doktorka, ani se nepředstavila, jen řekla „já si vás teď prohlédnu“ a začala se mi hrabat dole. Mám pocit, že pokaždé přišla úplně jiná doktorka a já nevěděla kdo je kdo. Nikdo mi neřekl co se děje, jak to vypadá a hlavně, jak dlouho to ještě bude trvat. Když jsem se zeptala, řekli mi, že se nemám bát, ale že to bude ještě chvilku trvat. Když jsem se chtěla postavit nebo aspoň posadit, protože mě příšerně bolely záda, tak mi to nedovolili a jen zastrašovali. „Přece nechcete, aby se miminku něco stalo!“ No jistě, že nechci, ale byly to muka. Kolem páté hodiny už přišli s tím, že porod vůbec nepostupuje a budou mi muset píchnout epidurál. Byla jsem za to ráda, protože bolesti byly opravdu kruté. Navíc už jsem neměla sílu, tak jsem byla ráda, že si trochu odpočnu. V šest mi píchli epidurál a asi do desíti to bylo v klídku, trochu jsem se prospala, nic mě nebolelo a hlavně jsem se otevřela na šest centimetrů. Kolem půlnoci už mi dovolili i vstát a zkoušela jsem s porodní asistentkou tlačit. Kontrakce ve stoje byly mnohem snesitelnější než v leže. Asi o půl druhé jsem si zase lehla a začalo se rodit. Ve dvě hodiny mi paní doktorka řekla, že pokud do deseti minut neporodím, jde se na císaře. Porodní asistentky mi tlačily na břicho a já jsem při každé kontrakci omdlela. Navíc se mi prodlužovaly intervaly mezi kontrakcema. Díky snaze porodních asistentek byla malá ve 2:13 venku. Vůbec mi ji neukázali, hned ji odnášeli pryč - šel s ní manžel. Za chvilku mi přišel pediatr říct, že je to holčička a že je v pořádku. Pak mi ji přinesli ukázat zabalenou v plínce, ale k prsu mi ji nepřiložili, což mě teda hodně mrzelo.
Ani nevím, jak se jmenovala doktorka, která mě rodila, myslím, že to byla slovenka, nepředstavila se mi. Ale jinak byla docela milá.
Po porodu jsem se vrátila na oddělení rizikového těhotenství, protože na šestinedělkách bylo plno. Péče tam byla opět na 110% výborná. Malou mi vozili na kojení. Druhý den už jsem byla převezena na šestinedělky. Sestřičky pro novorozence byly až na jednu výjimku hodné, milé a vstřícné. S kojením mi poradily, když jsem něco potřebovala, pomohly. Sestřičky gynekologické byly oproti sestřičkám na rizikovém těhotenství sotva průměrné, ale naštěstí už jsem je moc nepotřebovala. Vadila mi organizace vizit, vím, že je to asi těžké, ale mohli by se domluvit a obejít to najednou.
Od pondělka jsem měla zažádáno o jednolůžkový pokoj, ale na ten jsem se dostala až v pátek a v sobotu jsme byly propuštěné domů.
Abych řekla pravdu, nevím, jestli tam půjdu s druhým dítětem rodit znovu.

Personál: Kokrdová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby počítaly s tím, že budou rodit na „koze“ jako za stara.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nějaké jídlo a jinak věci, které jsou uvedeny na seznamu, který dává porodnice.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Pardubice - Anonymní 20.03.11 napsala :

MÁM VELICE POZITIVNÍ ZKUŠENOST S DOKTOREM BRYCHEM I KDYŽ JE OČIVIDNĚ DOST MLADEJ TAK JE POHOTOVEJ A NEBÝT NĚHO TAK BŮH VÍ JAK TO SE MNOU DOPADLO.

Personál: BRYCH

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

ČASOPISY,NOTEBOOK

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - jusinka 11.03.11 napsala :

Rodila jsem v červenci 2010 a byla jsem maximálně s pokojená. Všichni milý, vstřícní, byla jsem velice mile překvapená!!!

Personál: dr. Jágrová - rodila mě Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - masa.dis 03.11.10 napsala :

Do porodnice jsem nastoupila k vyvolání porodu ve 41+0 tt. Na příjmu jsem měla paní doktorku Kokrdovou a dr. Brycha. Oba byli moc příjemní. Jelikož jsem rodila poprvé a ještě ke všemu jsem neměla žádné bolesti, přišla jsem na porodní sály jak na hotel. U porodu se mnou byl manžel, kterého ale nechali čekat na chodbě a mě si vzali na sály. Po přijetí kdy mi točili monitor a nechali mě vyplnit asi 100 papírů mi dr. Brych pustil vodu. Nic se nedělo a tak jsem se procházena na chodbě před sály a byla s manželem. CCa po hodince si mě zavolali na sály, dali mi Yal gel, pak následovala očišťovací kúra, sprcha a nakonec došlo na vyvolání injekcema. To už jsem měla přidělen svůj sál kde se mnou byl i manžel.Na příjem jsem dorazila cca v 7, bolesti mi začali asi kolem 10 hod. Okolo 12 jsem začala rodit. I když mimi bylo hlavičkou dolů a já byla otevřená, porod nepostupoval.Dr. Kokrdová sledovala monitor a porodní asistentky mi dávaly rady jak na to. Když začal slábnout tep mimi ze 160 na 70. Dr. to ukončila slovy, nebudeme paní trápit jedem na sál. Za tyhle slova jsem jí vděčná. Došlo na císaře. Holčička se narodila ve 13 hod. Ze sálu si nepamatuju vůbec nic. Dcerku mi přivezli na pooperační až kolem 21 hod. Personál byl příjemný. Duhý den jsem šla na odd. šestinedělí a holčičku mi pravidelně vozily na kojení. Jinak zůstávala u sestřiček, ale mohla jsem si za ní dojít kdy se mi chtělo nebo si říc aby byla u mě. Celkem jsem v porodnici byla 4 dny, docela fofr. Na šestinedělí byly taky celkem příjemní, jen o co si člověk neřekl a nezeptal se to mu nikdo nedal a neporadil. Největší problém vidím taky ve střídání směn, protože si musíte vždycky najít tu setru, která vás má zrovna na starosti. Jediný problém jsem měla s kojením, nevím čím to bylo ale ani při odchodu z porodnice a ani po něm jsem dcerku plně nekojila, pořád jsme dokrmovali a cca po 2 měs. jsem přestala kojit úplně, což mi bylo líto. Jinak Pardubickou porodnici můžu doporučit. Jestli se rozhodnu znovu rodit určitě to bude tady.

Personál: Brych, kokrdová, Jágrová, Farag

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

porodnické vložky, jednorázové kalhotky po porodu, plenky pro dítě

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Anonymní 05.07.10 napsala :

Rodila jsem v Pardubicích 26.6.2010 naprosto jsem spokojená s porodníma asistetkama,paní doktorkou Višńovskou.
Celá gynekologie a po porodním super všechny sestry příjemné a ochotné.....vše s úsměvem bez problémů.Dětské sestřičky taky bezvadný to samé usměvavé a ochotné.....jen musím říct ,že černá ovce se vždycky najde takže vzkazuji sestrám Stránské,Michálkové a Sakařové.....naučte se komunikovat s maminkou tak at ji neurážíte a neponižujete.V šestinedělí kdy s ní lomcujou hormony se fakt neumí bránit.Jinak musím říct,že personál tuto práci opravdu provádí s láskou ke své práci.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - kača 2 23.06.10 napsala :

RODILA JSEM ZDE PŘED 3 ROKY A LETOS 01.06.2010 TUTO NEMOCNICI MOHU JEN DOPORUČIT VŠECHEN PERSONÁL JAK NA PŘÍJMU I NA ODDĚLENÍ ŠESTINEDĚLÍ BYL VELMI OCHOTEN.PORODNICI BYCH NEMĚNILA.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - kalkala 31.05.10 napsala :

Rodila jsem v Pardubicích v roce 2007. Porod nebyl příjemný-malý šel nakonec kleštěma-ale přežila jsem to :-). Ještě chvíli, po porodu jsem tvrdila, že už nikdy nejdu rodit, ale názor jsem změnila a jsem podruhé těhotná! Rodit půjdu nejspíš-určitě opět do Pardubic. Mám to nejblíže a myslím, že je jedno kde rodíte. Porodit musíte tak jako tak ať už je to kdekoliv. Je pravda, že jsem zažila i nepříjemné doktory, ale myslím, že na ty narazíte všude. Záleží na jakou směnu padnete a jaká jste nátura-co je podle vás špatný přístup-každý to má jinak. Taky se říká že v Pce nemocnici je hodně dobrá péče o novorozeňata, což myslím, že je dost důležité!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Pardubice - pap 09.04.10 napsala :

Je tu někdo komu se narodilo miminko předčasně??

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pardubice - Panuška 15.12.09 napsala :

Porodnici můžu jednoznačně doporučit, všichi ke mě byli moc milí a ochotní jak porodní asistentka jejíž jméno si bohužel nepamatuju tak pan doktor. měla jsem štěstí, že nás rodilo málo a tak jsme poměrně brzy byli na proodním sále, jinak se „pochoduje“ v přesálí nebo jak to nazvat. Ale po celou dobu se mnou mohl být manžel takže to bylo v pohodě. Po porodu mi malou hned odnesli a dali do inkubátoru (ale kvůli tomu že byla o měsíc dřív narozená) Díky tomu jsem zažila péči jak na předčasně narozených tak na normálním šestinedělí a všude byly sestry moc ochotné a příjemné. Kdykoliv jsem se na něco zeptala ochotně odpověděly nebo pomohly. Kojící sestry byly bezva, vlívali člověku do žil optimismus a že jsme ho potřebovali fakt hodně. Jinak když jsem odcházela měla jsem pocit že se o malou umím dobře postarat, od krmení, přes přebalování a koupání, vše mě naučili. Prostředí bylo příjemné, pokoje čisté a hezky zařízené. Trošku nepříjemné jsou návštěvy na chodbách, které jsou v pokojích slyšet a hůř se pak odpočívá. Ale jinak vřele doporučuji.

Personál: MUDr. Brychta

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vložky, plínky na mimčo a pak běžné hygienické potřeby, určitě doporučuju pak nechat si donést nějaké jídlo, já jsem měla pořád hlad.

Nahlásit

Fotky z porodnice

Anetka <3

Anička je na světě cca po 2 hodinách od prasknutí vody... rychlovka :-)

Naše berušky hned po porodu :-)

Na porodním sále

Eliška druhý den po porodu.

Eliška pár hodin po porodu.

Jmenuji se Damian a narodil jsem se 23.9.2010

...chvilu na světě

KAROLÍNKA UMYTÁ

KAJA KDYŽ MI JI PŘIŠLI UKÁZAT

KAROLÍNKA SPOKOJENĚ SPINKÁ

KAROLÍNKA CHVILKU PO PORODU

KAROLÍNKA U TETY ŠÁRKY

Přidejte Vaše fotky k porodnici Pardubice.>

Děti z porodnice Pardubice

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Pardubice
moncicak123456 Petr neznámé 02.06.2019
Děti narozené v porodnici Pardubice
Petííí92 Matyášek neznámé 26.04.2019
dohnalovabara Dražkovice Matteo vaneska neznámé 12.04.2019
Dohnalova Pardubice Ella neznámé 12.04.2019
Hani_Rudy Alexandr neznámé 30.01.2019
Nikola15081994 Emma 46 cm, 2460g 28.12.2018
Hana163 Chlapeček 54 cm, 3680g 16.10.2018
Sushiinka Václav 49 cm, 3060g 12.10.2018
Tutulik89 Pardubice Nikolka
50 cm, 3580g 10.10.2018
Migulici Nikolka
50 cm, 3580g 10.10.2018
Zástavanda Pardubice Lukášek 52 cm, 3390g 18.09.2018
Petikverka1209 Verka 50 cm, 3444g 12.09.2018
Nikolpurtikova Alex
45 cm, 1850g 11.09.2018
Pajus26 Antonín
52 cm, 4240g 26.08.2018
Natálka6 Natálka
51 cm, 3750g 23.08.2018
Pepco Izabella 45 cm, 2800g 15.08.2018
Nanny20 Kryšpín 50 cm, 4030g 25.07.2018
Hoffmannovi Jakub
51 cm, 3g 21.07.2018
Schneeveisova Viktoria
47 cm, 2940g 20.07.2018
adri26 Antonín
52 cm, 3140g 18.07.2018
snowgirl Kratonohy Vojtisek 50 cm, 3590g 15.07.2018

Rodily v porodnici Pardubice

Chystají se rodit v porodnici Pardubice

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Pardubice?