boule - 29.týden

Těhotenství

Zdravím všechny břišulky! Normálně píšu deníček až v úterý, ale protože mně to minulý týden nevyšlo, hlásíme se hned při pondělku.

Minulý týden jsme odjeli opravdu nakvap, jak jsem napsala do starého deníčku, takže jsem ani nestihla nic napsat. Myslela jsem si, že po návratu už budu moci radostně oznámit, co se nám (tedy sestře) narodilo. Co byste řekly? Pořád nic. Minulý týden dostala sestra ve čtvrtek kapačku, v sobotu dvě tablety do dělohy, což vyvolalo jen slabší bolesti v podbřišku. Dnes jsme si volaly, tak další kapačka opět nezabrala. Budou to prý zkoušet do středy, pak by asi hrozil císařský řez. Takže doufám, že to zabere.

Jak to tak vidím, tak to přenášení máme nějak v genech. Mně se Ondra narodil čtrnáct dní po termínu po třetí indukci, sestře Lukášek po čtvrté. Doufám, že alespoň já budu v srpnu rodit v termínu.

Minulý teplý týden jsme tedy strávili u babi. Vše bylo v pořádku až na to, že o víkendu, jak už jsem psala, jsem pohyby cítila míň, zvlášť v sobotu. Už jsem se radovala, jaké mám vlny a teď jsem byla ráda ze tři, čtyři slabší kopanečky za den. Dnes už to bylo lepší a jak si myslím, záleží v téhle době, jak se mimísek zrovna natočí. Za nějaký ten týden už mu to půjde hůř. Nevíte, kdy se má miminko otočit hlavou dolů? V kterém týdnu?

Zítra jdu k doktorovi, takže napíšu, co a jak, kdy jdeme na další ultrazvuk a samozřejmě pošlu aktuálně zprávičku hned, jak budu tetou.

Mějte se a opatrujte si v těch vedrech bříška.
Jana (28t.+4)

Hodnotilo 1 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  03.06.03 07:18

Ahojky,

také já Vás zdravím po delší době.
My jsme byli(y)? v poradně minulý týden. Celá natěšená, že mně bříško přestalo bolet a netvrdne, jsem čekala na pochvalu a na páteční výlet do Vídně - to bylo martirium, protože člověk na neschopence si neriskne odjet na celý den pryč. Tak jsem si zajistila na 6:30 zubaře, abychom stihli vlak v osm hodin. No nic takového se nekonalo, ani pochvala, jen upozornění, že děloha se nachází nízko a musím dál ležet. Další dávky Mg a Diazepamu. Jaký je můj celkový zdravotní stav nevím. Pan doktor do průkazky skoro nic nepíše, a to co tam píše od začátku a při každé návštěvě stejně, nemůžu přečíst. Takže ani neznám CS. Myslela jsem si, že mi udělá UZV - byla jsem 29+3, ale asi to nechal až na příští návštěvu.

Jinak mrňousek sebou pěkně mrská - pokud se zrovna nenachází pod Diazepamen, ale už i tuto překážku zdolává, protože dávku máme sníženou na 1× denně ráno, tak si to večer vynahrazuje. Naštěstí v noci spinká a nedivočí. Snad jen jednou jsem se probudila jeho pohybem a to ještě nevím, jestli se mi to nezdálo. Naše mrňousátko má nejraději pravou stranu bříška, kde se vysloveně nacpe a ještě k tomu nahoru. Nechápu jak to dělá, když existuje něco takového jako zemská gravitace.

Rozhodla jsem se pro případ nouze na dovybavení výbavičky. A tak jsme si místo pátečního výletu do Vídně zajeli alespoň do Brna (manžel měl už nahlášenou dovolenou, já zajištěný volný prostor), dokoupili jsme zbytek oblečků - to tedy bylo jediné, co jsme koupili, zašli si do KFC na oběd a jeli domů. Cestu jsme zvládli bez problémů a komplikací.
Ještě pořád čekáme na dovezení postýlky a tím i koupení matrace, neboť asi bude muset být na míru. Také mi chybí obyčejné plínky a povlečení na postýlku. Mastičky a olejíčky koupí manžel až budu v porodnici.
Dle seznamu, co jsme dostali na předporodnickém kurzu, bych měla mít zajištěné vše (pokud všechno dovezou) a co bude chybět dokoupím po porodu.

Jinak, protože nemůžu nikam chodit, jsem se opět dala do pletení svetříků. Kdo má pořád vymýšlet, co uplést a jakou velikost, abych něčeho neměla moc a něčeho málo. Teď pletu svetřík na 1 rok a potom asi začnu dělat pléd na přikrytí cca 1×1m, abych se zabavila na tak dlouhou dobu.

Holky, už se tak těším, až bude mrňousek venku a my si budeme moct vyrazit na procházku kdykoliv budeme chtít.
Snažila jsem se zjistit riziko předčasného porodu při mém stavu, ale nikde na netu, jsem žádné informace nenašla. Snad ještě měsíc v bříšku vydrží a pak už by to šlo. Jediné co vím, že jsme se nám zatím podařilo vyhnout nemocnici a kapačkám.

Holky a mrňousci, mějte se fajn a opatrujte si bříška.

Evka 30+1

 
Anonymní  03.06.03 09:57

Ahoj holky a bříška.

zdravím Vás zase v jednom z mnoha parných dnů, je to hrůza, když si představím, kolik nás jich ještě do porodu čeká. Do ložnice nám skoro celý den svítí sluníčko a tak je pěkně vyhřátá, spíme samozřejmě při otevřeném okně a ani se nepřikrývám, ale stejně se každé ráno probouzím úplně mokrá.
Taky mi v těch vedrech začaly pořádně otékat nohy, koupila jsem si sice pantofle o číslo větší, ale jsou mi jenom občas, budu si muset ještě pořídit jedny nejlépe s nastavitelnými pásky přes nárt.

Musím se pochlubit, už konečně máme kočárek, takže teď už budeme dokupovat pouze nějaké maličkosti. V Tescu měli od pátku do neděle akci dětský a kojenecký textil za 50%, takže jsem oběma našim dětem obohatila šatník, ikdyž na miminka zase ten výběr nebyl tak moc velký.

Některé píšete, že pohyby někdy skoro necítíte. To se mi zatím nestalo, náš Matýsek dává o sobě vědět velice často. Zrovna teď už má asi čtvrthodinovou diskotéku a při jeho tanečních kreacích mi břicho skáče ze strany na stranu a boule se mi objevuje tu nahoře tu dole a někdy pomalu až na zádech. Neumím si vůbec představit, jakou polohu teď zaujímá, ale doufám, že do porodu stihne zaujmout tu správnou.

Ještě Vám musím napsat, že se mé kamarádce narodil v pátek chlapeček Filípek, porod nepatřil sice k nejlehčím, ale ihned po porodu prý prohlásila, že by klidně porodila ještě jedno miminko. Rodila v Podolí a moc si to chlálila, akorát spatřuje velký rozdíl mezi nadstandartem a normálním oddělením a to nejen ve vybavení ale i v personálním obsazení. Sestřičky na nadstandartu jsou prý všechny úplně bezvadný , což se o ostatních prý říct nedá, ikdyž samozřejmě existují i vyjímky.

Tak to je pro dnešek všechno, mějte se prima.

Jana č.2 + Matýsek ( 29t. + 1 )

 
Janajka
Povídálka 42 příspěvků 03.06.03 10:27

Ahoj Evko,

překvapuje mě, že se bojíš na celý den pryč, když jsi na neschopence. Já jsem na neschopence od začátku těhotenství a pohybuji se zcela volně, můj lékař mi do kolonky vycházky doplnil dle potřeby a tak mám volné pole. Ty máš pevně stanovené vycházky? Jestli ano, tak mi to připadá dost hrozný. když si nemůžeš zajet nebo zajít, kam potřebuješ a kdy potřebuješ. Teď si vlastně vzpomínám, že moje kamarádka má taky pevné vycházky a dokonce u ní už dvakrát byla kontrola.

Měj se hezky a opatruj se
Jana č.2

 
Vendula
Kecalka 102 příspěvků 03.06.03 11:06

Ahojky holky,
taky mě zmáhají ta vedra. Navíc máme kanceláře v půdní nástavbě a bez klimošky, takže to tady je jako ve skleníku. Prostě není úniku. Kupuju si zmrzlinky, to bude zase váhový přírůstek.

Když se mimi rozkope, tak to teda taky pěkně cítím. Naše mimi je zase zatížený na levou stranu. Cítím kopanece hlavně vlevo a taky se mi tam nejčastěji tvoří boule. Co tam dělá, si teda neumím představit, ale asi to budou pěkně akrobatický výkony :-)

Četla jsem, že by se mimi mělo přetočit v 8. měsíci, ale v jakém týdnu přesně, nevím. Zdá se mi, že to teď začalo trochu rychleji utíkat. Hlavně když se podívám na svůj seznámek nákupů, tak mi přijde, že toho času je už málo!!! Objednala jsem si nějaký věci přes internet, ale nevím, jestli to kdy zopakuju, protože asi všichni předpokládají, že jsem doma celý den a nabízí mi, že mi to dovezou mezi 12 a 3 hodinou a podobný nesmysly. Když jim řeknu, že buď brzo ráno nebo pak odpoledne, tak jsou nevrlí a ještě mi prý zavolaj......to je síla. Jestli takhle všichni pracujou, tak za chvíli polezem po stromech.

Holky, jaký rozměry peřinek kupujete a jak moc teplý? A jakou matraci? Kokosovou nebo nějakou s pérama? Molitan jsem zavrhla.

Zítra jdu poprvé na předporodní kurzy, jsem na to zvědavá. Docela se těším.
Mějte se krásně a chlaďte se!!!!!

Vendula

 
Anonymní  03.06.03 11:27

Ano, mám vycházky „ukecané“ od 14-18hod. Jinak jsem je měla klasicky 10-12, 14-16. Zjistila jsem, že tady na olomoucku neomezené vycházky nedávají vůbec. Prý maximálně 7 hodin, ale ani ty jsem nedostala, ačkoliv jsem doma již od konce října.
Jediné, kdy má člověk nárok být „celý“ den pryč, je lékařská kontrola. Proto jsem si vždycky žádala o kontrolu co nejdříve ráno, abych stihla někam vyrazit.
 Evka

 
Anonymní  03.06.03 11:38

Ahoj Vendulo,

o matracích jsem si povídala přímo s výrobcem a ten nám doporučil dvě. Buď sendvičovou - je tvrdá a levná (u něho - výrobce stála kolem 500-600 Kč, cenu si přesně nepamatuji, protože jsem právě zjistila, že mé poznámky asi manžel zkofiskoval) a pak pružinovou, která je ale 15cm vysoká a nehodí se do některých postýlek. Kokosová je prý moc měkká, ale my máme kokosové na manželské posteli a zase mi moc měkká nepřipadá. V každém případě od něho ty matrace nebyly dražší než 1000Kč a vyrábí nejen klasické rozměry, ale i na míru. Vyrábí i molitanové. Pokud jste někdo z Moravy a vyplatilo by se Vám tam zajet, tak jeho prodejna je v Horních Moštěnicích a dodací lhůta je cca týden.
My jsme rozhodnuti pro kokosovou, ale ještě si ji prohlédnu nakolik je měkká.
 Evka

 
Anonymní  03.06.03 14:42

Ahoj,
zdravím všechny po delší době. Nyní jsem v 29. týdnu, včera jsem byla v poradně, tak vše je v pořádku a za dva týdnu jdu na poslední ultrazvuk. To to utíká. Co se týče pohybů, tak ty nejvíc cítím večer, když jsem v klidu, ale boule zatím moc nepozoruju, spíš takový vlnění břicha. Ve spánku mě to zatím neručí. Téma matrace - my jsme koupili matraci molitanovou, je vysoká asi 6 cm, myslela jsem nejdřív, že bude moc měkká, ale když jsem ji ohmatala, tak myslím, že bude dobrá. Pod ni dám asi ještě matraci, původní, chci ji pořádně vyčistit - máme totiž postýlku ještě po mě. Uvidím, jak to bude vypadat, jestli nechám matraci jen jednu nebo dvě. Prostěradla už taky mám, ještě nějakou podložku pod prostěradlo - aby se neznečišťovala matrace. Jinak co se týče velikosti peřinek, tak jsem zjistila, že dělají jen jednu univerzální, a ta mi přijde moc velká (tuším 130×90), tak ze začátku asi budu používat malou larisu (ta má rozměr 70×90) nebo rozbalenou rychlozavinovačku (90×90). Mamka mi na ně ušije povlečení, já nemám šicí stroj. Rychlozavinovačky mám dvě, ale přijdou mi moc teplé, no záleží jaké bude na začátku září počasí. Jinak ostatní výbavičku mám už nakoupenou, už jen vyprat a vyžehlit, ale na to je zatím snad ještě čas.
Mějte se krásně
ahoj
Jana č. 3 + mimi
 28+1

 
Anonymní  03.06.03 21:49

Ahoj těhulky,
tak nevím, kde se ztratil můj poslední příspěvek, ale myslím, že jsem ho asi zapomněla odeslat.
Dneska jsem byla na předposledním cvičení, pak už jde naše paní cvičitelka na mateřskou dovolenou :-). Musím říct, že se mi tam dneska opravdu moc nechtělo. Ráno jsem nakupovala v Hornbachu a SICO nějaké zařizovací předměty do koupelny a dost mě to v tom horku zmohlo.
Přestavba bytu trvá už měsíc, já bych si tak přála, abysme se tam už vrátili a já si mohla připravovat koutek pro Emu!
Doufám, že se jí moje psychické rozpoložení moc netýká, snažím se myslet optimisticky. Když ale vidím, co tam ty elektrikáři zase vyvedli… škoda mluvit.

Co se týká nemocenské, jsem na ní taky už poměrně dlouho a neumím si představit, že bych byla pořát doma. Doktor říkal, že si mám udělat program jaký chci, a kdyby přišla kontrola, tak to nějak zařídí - nevím tedy jak :-). Musím říct, že doktora mám moc fajn, udělá mi vždycky ultrazvuk, takže vidím mimíska každé tři neděle.

Malá mě těď v těch horkách kope nějak míň a je to, jak tu někdo psal pravičák :-), boule se mi dělá na pravé straně břicha.

Spíte ještě na bříšku? Mě to tedy nedělá problémy. Mám totiž dost malé, jako po dobrém obědě :-).

Mějte se pěkně a piště,

Olinka, 30 tt

 
boule
Kecalka 140 příspěvků 03.06.03 22:36

Ahojky!
Tak jsem dnes absoluovala kontrolu. Vše je v pořádku, přibrala jsem další dvě kila (dohromady +9kg), mimísek roste jako z vody, na grafu jsme u horní hranice (velikost fundu 29cm). Nejhorší na celé akci bylo to horko, k doktoru jsem šla v poledne, vlak měl opět půl hodiny zpoždění, autobus mi ujel a já se vlekla přes celé město tam i zpátky pěšky. Na další kontrolu jdu za čtrnáct dní, to bude i s odběrem krve a stěrem čípku, mezitím si mám dojít na UTZ. Doktora mám benevolentího, nenapsal ani přesný den, stejně jako mi na mou žádost už vypsal nástup na mateřskou, (abych ji mohla včas dopravit do zaměstnání), datum nástupu si mohu doplnit sama po dohodě se zaměstnavatelem ( v rozmezí 6-8 týdnů před termínem).
Sestra je zatím celá, dnes jí kapačku nedali, zítra ji má dostat a už to prý musí být nějaké, jejími slovy - „už to dotáhnou do konce“, tedy buď se to rozběhne, nebo hrozí císař. Takže držte palečky, zítra se ozvu.
Jana (28t.+5)

 
Kukatko
Kecalka 278 příspěvků 04.06.03 17:11

Aho Vendulo,

my jsme koupili polo-kokosovou (jádro z molitanu a kolem kokos) - připadá mi docela tvrdá. Ale říkám si, že asi lepší než měkký molitan… (stála 720 Kč, 120×60 cm, v Ostravě). Peřinky jsem už taky koupila, ale bohužel špatný rozměr (a to jsem se ptala prodavačky… :-( Povlečení na peřinu se totiž dělá standardně v šířce 90 cm a naše peřina má 100 cm. Takže na tohle si dej pozor.

Hanka (32tt)

 
boule
Kecalka 140 příspěvků 04.06.03 22:43

Před chvílí jsem mluvila s mami, sestru vezou na císaře. Ráno jí píchli vodu a ani po dvou kapačkách se porod nerozjel. Ráno dám vědět, jak to dopadlo a co máme. Jana

 
boule
Kecalka 140 příspěvků 05.06.03 08:56

Konečně jsme se dočkali. Včera v noci (23hod. 38min.) se sestře narodil císařským řezem chlapeček. Jmenuje se Patrik, je to kus chlapa - míry jsou 4,20 kg, 54 cm, oba jsou v pořádku, jen si poleží v nemocnici o nějaký den déle. Všichni máme ohromnou radost. Už se těším na toho našeho bobánka. Bude to potom u nás pěkná „chlapská“ sešlost, když se sejdeme u babi (4 kluci - vnuci), alespoň předpokládám, (máme mít totiž také chlapečka).
Porod se včera nechtěl rozjet, když jsem se sestrou včera okolo druhé mluvila, dávali jí druhou kapačku, ráno už jí píchli vodu a když nic nezabíralo, museli řezat. Hlavně, že je všechno OK, už se moc těším, až mimíska uvidím. Za dva týdny tam pojedeme, tak to už snad budou doma.
Jana (dnes 29.tt.)

 
Anonymní  05.06.03 09:04

Tak to gratuluji!!!!!
Evka

 
Vendula
Kecalka 102 příspěvků 05.06.03 11:08

Díky za upozornění. To se může hodit. Taky mě občas štvou prodavači, aby měli zákazníka z krku, tak ho odbydou, občas ještě dělaj chytrý a z nás hlupáky, a kdo na to doplatí? Důvěřivý zákazník!
Měj se krásně a neupeč se v tom vedru!
Vendula

 
Vendula
Kecalka 102 příspěvků 05.06.03 11:17

Ahoj Jani,
tak to vypadá na pěknýho chlapáka. Gratuluju tetičce :-))
Napiš, jak sestra zvládla císaře. Mě asi taky čeká, tak se pídím po zkušenostech ostatních. Úplně ti závidím, že si budeš moc pochovat tohle malý mrně.
Hodně štěstí Patričkovi a mamině.
Vendula

 
boule
Kecalka 140 příspěvků 05.06.03 13:00

Díky za přání,
v poledne jsme splu mluvily, jsou v pořádku, nejhorší prý bylo to čekání celý den. Jedinou nevýhodou je, že mimi dostane sestra až za dva dny, (to se dělá běžně), ale co mě překvapilo, že ho po porodu ty dva dny ani neuvidí, protože ho na kojení nepřinesou, má odstříkávat. Mimča leží na jiném oddělení - dětském, což je v jiné budově. To by mně dost vadilo. Tatínek se na něj půjde dnes podívat, ale mamince ho přinesou až ten druhý den. Mám známou, ta rodila v Domažlicích císařem a dítě jí tam nosili na kojení na pokoj a v Klatovech ne. Na druhou stranu při normálním porodu je tam rooming in a mimčo jsem měla u sebe (s výjimkou vážení a měření) pořád. V Domažlicích ho prý přináší až po šesti hodinách, co se maminka vyspí. Tak jsem zase trošku na vážkách. Nejdůležitější ale je, že jsou v pořádku.
Jinak velká mimi byla u nás všechna - sestřin Lukáš 4,05 kg, Ondrášek 4 kg rovná. Tak jsem zvědavá, jakého „obříka“ porodím já. Dodávám, že všechna mimča byla přenášená.
 Jana

 
Anonymní  06.06.03 17:30

Ahojte holky,

zdravím Vás všechny při pátku. Právě se u nás chystá bouřka, ale moc tomu nevěřím, protože nás už dnes jednou obešla a včera také nepršelo. Škoda. A na zítra už zase hlásí skoro třicítky.

Dneska jsem si udělala spací den, protože mrňousátko s bříškem zase vyvádělo. Včera jsem měla dojem, že už se mu chce ven. Pomalu ani nedojdu do obchodu, aby mě břicho nerozbolelo. (Tašky nosí samozřejmě manžel). Nedovedu si představit ještě takovou dlouhou s pocitem nicnedělání a povalování se. No nějak se to udělat musí.

Ještě jednou gratuluji k Patričkovi. Nám se v rodině před čtrnácti dny narodila holčička Magda.
Bohužel mám i jednu smutnou zprávu, ale píši ji sem, aby si maminky daly pozor!! V nemocnici (nepíši které) se jedné čerstvé mamince udusil mrňousek, protože moc hltal mlíčko. Takže pokud se něco takového stane, obrátit ho hlavičkou dolů a plácat a plácat po zádíčkách.

Evka 30+4

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama