Brusinčátka 32.díl

Rodičovství

Hanička zdraví po dlouhém měsíci všechna Brusinčátka a hlásí se se svými zážitky. Mamka už psala, jak jsem byla před dvěma týdny strašně nemocná. Fuj, nechci na to vzpomínat, vysoký horečky, celé noci jsem stála v postýlce a plakala nebo byla přisátá k mamince, dny jsem prokňourala a prospala. Ve čtvrtek mi naskákala vyrážka, mamka tím identifikovala šestou nemoc a od neděle už je mi zase dobře. Ještě že mě těch předchozích pět nemocí minulo, žádá sranda to nebyla.

Teď je mi čerstvě osm měsíců, takže vím aktuální míry. Vážím 7,1 kg a měřím 67 cm. Kristýnko, Aničko, jak jste na tom? Jsem nejmenší?
Za poslední dva měsíce jsem poskočila skoro o kilo a jsem už trošku oplácaná a mám syslí tvářičky. Po té nemoci jsem se konečně pořádně rozpapala. Mamka tvrdí, že je to tím, že už se tolik nekojím, ona mi totiž poslední dny to svoje mlíčko odpírá, takže si ?utěšováka?, jak říká, vykňourám jen párkrát za den a jinak mi nezbývá, než se pořádně napapat něčeho jiného, protože mám prostě hladík.

Brzy ráno se tedy kojím, při snídani mám buď jogurt nebo pribináček (spapám tak půlku, někdy i celý), dokonce jsem dostala i koláček ? hihi to jsem ze zaprasila! a pít většinou nic nechci (tedy já bych chtěla, ale ne z lahve). Okolo půl desáté jdu spinkat a spím tak do 11. Okolo 12 mám oběd ? zeleninu, poslední dobou mi mamka dost dělá bramborovou kaši s květákem, jindy zase třeba mrkvičku nebo něco dalšího. Já v tom rozdíl moc nedělám, spapám tak mezi 50 a 100g, podle nálady. Většinou podle stavu ukňouranosti a protivnosti mě mamka kojí buď před obědem nebo před po-obědovým spinkáním. Usínám kolem 13 h. a vstávám okolo 15. K odpolední sváče papám ovoce nebo ovoce s jogurtem nebo piškotama zase okolo 100g. Odpoledne okolo 17,30 si vykňourám odpolední kojící dávku, abych vydržela do večeře, protože poslední dny už potřetí nespinkám, kolem 18,30 sním lžičkou kaši z cca 100 ml vody a v 19,30 jsem tuhá v postýlce. Přes den mi mamka kromě sunaru nutí ještě šťávičku z lahve, ale tu taky moc nechci, takže to vycucnu, ale zase to pouštím z pusinky ven a teče mi to po bříšku :o) V noci na mě mamka poslední dny zkouší habaďůru ? nechá mě spát s tatínkem a sama si chodí lehnout k Jírovi, takže za poslední dvě noci jsem vstávala jen jednou, vybumbala trochu sunaru a spala až do rána do 6-7 hodin, kdy si ke mně přišla maminka a milostivě mi dala prso. Zato jsem byla přes den protivná a vykňourala si další dva utěšováky. Skóre za poslední dny: pouhé 3 kojení za den (včetně noci).
Anketní otázka: vy co se kojíte, kolikrát za den? Vy ostatní, kolik mlíčka za den vypijete?
Když ráno vstanu a mamka ještě vstávat nechce, tak si dá deku na zem a lehne si tam a já si po ní lezu a pak si jdu hrát a někdy třeba ještě s maminkou usnu. Na posteli to nešlo, protože buď lezu na peřiňák, nebo se mamka bojí, že žuchnu na zem, když jsem na zemi, tak se zase vztekám a škrábu se za ní nahoru.

S bráchou jsme si vyčenžovali židličky, v té dřevěné já jsem se pořád vykláněla a všechno mi padalo na zem (nebo jsem to tam házela, hihi), takže teď mám Jírovu plastovou, kde jsem upevněna zašupovacím stolečkem, Jíra naopak sedí v dřevěné židličce a papá přímo na stole jako mamka s taťkou.

Poslední dny bylo krásně, takže po odpoledním spinkání jsme se vyvalili na zahradu, mamka nám napustila moji bývalou vaničku a mohli jsme se celé odpoledne čvachtat a dokonce i před spinkáním jsme se koupali venku! I když mě to ráchání moc nebaví, takže si lezu nahatá po zahradě, vůbec mi nevadí, že tráva píchá, a jsem spokojená. Včera babička přinesla Jírovi zmrzku, no hned jak jsem si toho všimla, byla jsem u nich a otvírala pusinku tak, jak mě mamka v životě neviděla, takže jsem dostala taky a to vám je mňamárna!

Jinak už lezu rychle jako drak, doma už se pohybuju kudy já chci, stoupám si kde se dá, pak si zase sedám nebo dělám dřepy a už umím ze stoje zase bezpečně slézt (většinou), takže už se nekácám a nebouchám. To jen venku jsem jednou vylezla na pískoviště (je překryto dřevěnou deskou) a lezla si po něm jak po pódiu, jen jsem pak nevěděla, jak dolů, tak jsem to zkusila po hlavě ? zaryla jsem se čumáčkem do trávy a samozřejmě ječela jak siréna!

Taky se venku klidně vyčůrám kde chci, třeba na deku :o) Jednou jsem si takhle stoupla u lavičky a mamka najednou kouká, co mi to leze po nožičce za oranžovýho slimáka … a ještě jsem si do toho šlápla oběma tlapičkama, ale jinak blíže prozkoumat jsem svůj výtvor nestihla a naši to ze mne utřeli a omyli :o)

Mamka se snaží mě posazovat na nočníček, ale to se mi nelíbí, takže se hned vzepřu a stoupnu si a ječím. Ale náhodou už jsem ho jednou použila, seděla jsem venku mamce na klíně (oblečená) a zdálo se jí, že tlačím, tak mě honem svlíkla, bobek vysypala do nočníku a čekala, jestli ještě budu pokračovat ? to jsem nehodlala, ale během těch pár vteřin, než jsem se rozječela, jsem se stihla vyčůrat. Protože jsme zrovna byly samy, tak mamka ten nočník schovávala a pořád čekala, komu by to ukázala, ale nikdo nepřišel, tak prohlásila konec sentimentality a vylila moje dílo na kompost. No nenaštvalo by vás to?

Ještě mamka Jírovi pořídila v sekáči kočárek ? golfáček, to když jdeme někam daleko nebo jsme odpoledne pryč z domova a potřebujeme oba venku spinkat. Takže sporťák je už jenom můj, i když občas nás tam na chvilku dává mamka oba, než přejede ulici a pak už jde Jíra pěšky. Akorát lidi se diví, proč je velké dítě (Jíra) v malém kočárku a malé dítě (já) ve velkém!

Tak miminčátka, mějte se krásně, užijte se čvachtání v bazénku, neupečte se a napište, co nového u vás!

Hanička, 8 měsíců téměř přesně a mamka Jiřina

P.S: Kdo čeká na Vrabčákův deníček, tak tentokrát se nedočká, Jíra totiž svoje vyprávění napsal k chytrákům a filuťákům. Tak na něj aspoň něco prásknu ? večer už spinkal a najednou slyšíme ránu, taťka se k němu šel podívat a nemohl ho v posteli najít, jen se divil, odkud slyší ten pláč ? představte si, Jíra spal pod postelí!

Váš příspěvek
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 27.07.04 10:21

Ahoj, Hani ty si už veľká slečna! Pozrela som si fotky a len som žasla ako si vyrástla. Skús mamku ukecať, nech ti ešte neberie mliečko veď aký to má zmysel zobrať to dobré a nútiť umelé, no nie :))) ???

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 27.07.04 11:30

ahoj Jiři,
mám jenom jednu poznámku, z mého pohledu podnětnou :-)).
Já jsem rušila noční kojení úplně stejně jako ty. Ale nedávala jsem sunar. Děcka prostě nedostaly nic, dokud jsem se nad ránem neuvolila k prsu. Díky tomu jsme pak neměli problémy s nočním návykem na pití (sunaru, čaje) a vyspíme se celou noc.
Mějte se a vzrůstejte
Jana od Filutků

rendy1
Stálice 60 příspěvků 27.07.04 21:19

Ahojky holký a klucí,
tady Markétka! Už vám dnes píšu po druhé. Napsala jsem vám dlooouuuhý dopis a když jsem ho chtěla odeslat, tak se někam ztratil :-((( Haničko, máme asi podobný režim v jídle. Akorát že poslední dobou chodím spát po 21,00 nějak mi nejde zabrat. Jestli mě náhodou netrápí ty zoubky. Vždycky se zahryznu mamce do brady a koušu a koušu. Ale zuby ještě nikde. Mě mamka kojí 2× denně. Ráno v posteli, když se jí ještě nechce vstávat, tak mi strčí prsíčko a ještě podřimuje a odpoledne. Jinak prý vypiju z láhve celkem asi 400ml no, někdy se mi nechce tak je to míň okolo 330ml. JInak jsi moc šikovná Hani, jak se pěkně přemísťuješ z místa na místo. To já teda pěkně sedím, už skoro bez opory, ale to lezení mi ještě nejde. Babička říkala, že jestli budu po mamce tak budu nejdříve chodit a potom lézt jako to dělala mamka. Jenže tý se to moc nelíbí, prý by to mělo být naopak, kvůli nějakým svalům na zádech. Tak nevim.
Mějte se krásně, doufám, že se mi to odešle a bude to v deníčku jinak se z toho asi picnu.
Markétka ( za pár dní 7.měs.) od mamky Rendy

barban
Kecalka 102 příspěvků 27.07.04 22:43

Ahoj Brusínci,

konečně máme náš deníček a tak i já Vám přidám pár svých dojmů a postřehů za poslední měsíc. Dnes jsme byli plavat a pak mě mamka hnala nebo spíš sporťák, k paní doktorce do poradny (aby jsme to stihli), tak hlásím aktuální míry a váhy v 8. měsíci - 6950gr a 67cm - no mám dojem, že si to předsednictví udržím.

K tomu papání - už mě taky začli krmit jinými věcmi než je jen mlíčko od mamky - tak dlouho mi to upírali (přes sedm měsíců), ale už Vás doháním mílovými kroky - papám zeleninku v obměnách a kombinacích (mrkvičku, brambůrku, cuketu a brokoličku) a ovoce, už jsem vyzkoušela jablíčko, hrušku, broskev (to vše zatím podušené) a syrový banán. No moc tomu nerozumím, ale mamka mluví o nějakých alergiích a má strach, aby se to nerozjelo. Jinak mě mamka ještě kojí a já si to patřičně vychutnávám (občas i kousnu, ale už fakt jen občas). V zubech zatím žádné přírůstky nemám, pouze ty dva dolní řezáčky, ale teď jsem trošku víc lítostivější a umrčená, tak možná něco vyleze.

No a k těm dovednostem - no Háňo, ty jsi šikulka. Já zatím napodobuji vojáky a plazím se kam to jde - no průzkum bytu je samozřejmost a tak - no, to Vám byla sranda, to Vám musím říct - mamka se plazila po bytě, já si myslela, že si se mnou chce hrát, ale ona ne, jen pořád lezla pod stolky, za skříňky a podobně a hledala, jestli tam není nic o co bych si mohla ublížit, a tak mi sebrala takový dobrý věci (jako žehlící prkno - to byla super prolízka a taky za tu šňůru se mi dobře tahalo, vysbírala v pokojíku všechny tašky, igelitky a baťůžky - to všechno tam natahal můj pubertální bratr - v tom se hrabošilo a vytahovalo věcí, občas i nějaká zapomenutá svačinka se tam našla a ty tašky tak šustili) no mám po ptákách. A dokonce si představte mi Taťka ze srandy říká mop - prý všude vytřu naši plovoucí podlahu ( no něco na tom asi je, mamka mě furt převlíká). Jinak se mi vede dávat kolínka pod sebe a zvednout se na rukách, ale toto cvičení ještě dlouho nevydržím, ale v čem jsem nebezpečná (dle mamky), že se stavím - v kočárku, hluboký jsme už zrušili, protože v něm nešly připnout šráky; v postýlce a občas i u nábytku - kdy se doplazím a ručkováním jdu na kolínka a vstávám, ale hlavně padám.

Představte si Brusínci, jak mě mamka naučila spát v mé postýlce - já odmítala, křičela, nemohli mě uspat a když mě uspali v posteli nebo mamka u prsu a chtěli dát do postýlky - to byl kravál. Tak mamka udělala to samé jako před deseti lety u brášky a zrušila tu sundávací stěnu v postýlce a výškově ji nastavila na stejnou výšku jako její postel a já si můžu pohodlně přelézat tam a zpět tak dlouho, že většinou během pěti minut vytuhnu, ale ve svém a spím po většinou skoro celou noc - no jedno malé kojení na žízeň (no spíš na zjištění, jestli už mamka spinká a netrčí u počítače)a ráno se budím kolem osmé.

No nočník - co to je . Já jsem o tom ještě neslyšela, ale něco proletělo etérem, že to začnem zkoušet, ale zatím chodím do plíny, protože kajdím i 5× denně (sice bobíky)a hlavně do čisté plíny ( mamka mi říká estét nebo je to jinak, no nevím budu se muset naučit brzy číst, abych se podívala do slovníku) jo a velikostně furt MIDI a prý na nich asi skončíme (no nevím, nevím - plány by byly, ale záleží na mě jak dlouho do těch plen budu čůrat)

No budu končit ať nejsem dočíst zbytek, ale asi se zde ještě mihnu. Mějte se krásně prázdninově, volejte sluníčko,ať můžeme být celé dny venku a užívejte si s rodiči dovolené.

Ahoj Vaše Kristýnka osmiměsíční s mamkou Bárou

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 28.07.04 13:42

Ahojky kamaradi,

jak pak se mate vsichni? To jste vsichni nekde na prazdninach, ze je tu tak pusto prazdno?
Nejdriv musim, jako slusne vychovany chlapec poprat vsechno nejlepsi k svatku Kristynce a Anicce, sice trosku opozdene, ale snad mi to damy prominou!? A chci se zeptat holky, co to mate s tema nocnikama? Vy uz jste takovy sikulky, ze ho pouzivate? Ja mam teda taky uz nocnik, takovej modrej ve tvaru tulene, ale zatim je jeste schovanej v komore. Jeste neumim ani poradne sam si sednout, mamca me obcas po:,–(i, ale po chvili sebou zuchnu na zem.
V patek jdeme s Matyskem naposledy plavcit, pak bude mit bazen mesic prazdniny a od zari zacnem zas. To uz budem ale ostrileni borci a budem chodit do pokracovaciho kurzu. Dneska se mnou byla pod vodou i mama, konecne, ze ji to taky napadlo, at si to zkusi, jaky je to vykon!
Mejte se vsichni pekne
ahoj Filda

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 28.07.04 22:17

Ahoj kamarádi,

tak jsem konečně zpět v civilizaci. Mamka mě vždycky odvleče někam do lesů a tvrdí, že mi tam bude dobře, že je tam dobrý vzduch, že se mi tam bude dobře spát - no má pravdu. Ale pěkně zlenivěla, v lese mě strčila do kočárku, zahoupala, já usnul a ona odešla plkat s babičkou a kamarádkou. Kdežto doma musí se mnou běhat po městě, to se jí nelíbí, tak mě radši uspává v posteli u prsu :o)

Zuby nemám, vlasy taky ne, nesedím - zato lezu po kolenou, pomalu, ale jistě. Mamka mi říká eskamotére. Nejradši se dokolením k zrcadlu, tam je totiž můj kamarád Martínek (to je náhoda, jmenuje se stejně jako já), povídáme si spolu, smějeme se na sebe, plácáme se po hlavě a dáváme si pusinky - v té chvíli mi mamka říká Ty můj malý Narcisi.

Papám jen mamčino mlíčko, a to 5 x denně a 2× v noci. Mamka je lenivá mě přikrmovat, asi se bojí alergií, zkouší na mě ovoce, dnes po prvé zkusila mrkev a hrozně se divila, jak jsem hezky papal. Nic nebylo zapatlané, ani poprskané - proč by taky mělo být, co by si o mě Mišutka pomyslela :o)

Spím od 8 do 8 někdy i déle. Usínám sám, ale v noci si mě mamka nechává v posteli a zaléhává mě. Mě to nevadí, dělá mi to dobře, jen mamka se už pak moc nevyspí. Abyste toi pochopili, mám seboroickou kůži (to vám pak mamka vysvětlí) a hodně se drbu. Tak mi mamka drží ručky, abych se nerozškrábal do krve, ale ne vždy to uhlídá a já pak ráno vypadám, jako by mě napadl medvěd :o)

Tak se mějte zatím fajn a piště, ať vím, jak jste šikovní

Ahoj
Martínek 7,5 měsíce

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 29.07.04 14:00

Ahoj holky a kluci! A hlavne ty muj ztracenej a ted uz zase nalezenej MArtinku!!!!
Mamka rikala ze napsala denicek a asi hodinku po nem se objevil nas denicek od tety Jiriny. To je super mit dva denicky, ne? :)Mamka vcera uklizela v kuchyni a tak nebyla na internetu a on si sem hned pise Matrinek a Pata a ja to klidne nevim. :(
Martinku! copakze te to trapi? To ja se taky drbu, ale jen kdyz sem svlecena a tak me mamka porad oblika abych vzdy neco na nozickach mela. Ale kdyz na nich nic nemam, tak me stejne neuhlida… :) a rozskrebana sem taky, hlavne a hlavicce a v ousku. takze me porad maze a maze… ted pouzivame SebaMed extra jemny. drbu se hlavne kdyz usinam, ale to me nechava sama, protoze kdyz je semnou tak z ni mam akorat tak radost (nebo spis srandu… DArka) a smeju se a nechci spat. :)
Od vcerejska papam uz i bramburku s mrkvickou a dnes mamka nestacila prihrejvat. A pak si predstavte ze rekla dost a dostala sem uz jen mlicko. TAkze ja se krmim tak 5× a nekdy i vice a z toho 1× v noci tak okolo 2-5h. :) Pak zase spim a kdyz se probudim tak si me vezme mamka do loznice do postele a spime az tak do 9 nekdy mene a nekdy vice. No, ja nespim, ale mamka jo. Ale ja ji to vratim ze si semnou nechce povidat az budu lest. To si asi na ty svy postely 1,15m vysoky nedovol usnout. :)))
A martinku, vyrid mamce ze se musime nekde a nekdy videt, jo. :)

Patrisku, ty si ale jedlik! No, ostatne uz to taky na tobe je videt. :) A vis to, ze mam stejnou zidlicku jako ty? :)

No, tak to asi je vse a ja budu koncit. vecer sem jeste nahlidnu, jestli tu nekdo nebude. :)
Tak papa Misutka 6mesicu a kousek

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 01.08.04 14:35

Ahoj kamarádi,

že to ale utíká, co? Teda tenhle měsíc stál za to! To vám bylo novinek a zážitků, že mi utekl snad rychleji než voda v potůčku.

První novinka - začala jsem baštit i jiné věci než je mlíčko od mámy nebo to, co si najdu na zemi. Nejdřív jsem dostala jen mrkvičku k obědu, k ní později brambůrky, brokolici atd. Když jsem papala hezky v poledne, přidala máma ovoce na svačinku kolem čtvrté hodiny. Protože toho sním fakt hodně, dostávám ten banán nebo jablíčko i s bílým jogurtem a je to moc dobrý. No a abych hezky spinkala, dostávám po koupání cca v 19,30 kaši. Mamka mi vaří jen instantní - rýžovou nebo rýžovo-kukuřičnou. Ale je to dobrůtka, zblajznu všechno. Mamce kašička chutná taky, proto jí vždycky nachystá trošku víc, ale já jí většinou nic nenechám.
Ale nemyslete si, že když baštím to opravdický jídlo, tak už nepiju mlíčko. Kdepak!! O to já se ochudit nedám! Ta zeleninka je prostě jaksi navíc. Takže mamka mě kojí na snídani, dopolední sváču, většinou hned po obědě (když spapám všechno, co mi nachystá), pak si dávám mlíčko ještě kolem druhé před šlofíčkem. K ovoci mi většinou stačí ten jogurt. Pak jsme buď venku až do koupání a to dostanu jen vodu nebo čajík na zahnání žízně, nebo je škaredě a tak si můžu ještě tak kolem šesté trošku sosnout od mámy. V sedm se vykoupu a pak je ta dobrá kaše, mňam. Samo že ji ještě zapiju mlíčkem a u toho skoro vždycky usnu. Někdy se tak do hodiny vzbudím na pár loků a pak spinkám buď celou noc, nebo si dám neště jednu kojící pauzu. No a druhý den je to to samý.
Jak je vidět, v jídle se ani trochu neflákám, 200ml pro mě není žádná velká dávka. Však mi taky naši už museli koupit větší misku.

Můj apetit se nemohl neprojevit na váze, takže táta říká, že jsem tlustá a vyhlíží celulitidu (asi nějaká teta?). Máma se směje nám oběma. Tátovi, že se mu nemůžu nějak zavděčit (předtím zas měl obavy, že přibírám moc málo), a mně, že budu vyloučená z klubu hubeňourů! A to jsem si se svými 6 kg v půl roce vedla tak dobře. No, co se dá dělat, buď budu muset na:,–(it redukční dietu, nebo zaútočím na nějakou funkci u mišelínů. Vím, že 7,3kg a 68cm v 7 měsících není nic extra (viď Davídku), ale uznejte, že ten váhový přírustek není až tak zanedbatelný.

A co umím ještě kromě ukázkového baštění? Excelentně prskám! Ale takový prskanec si musí každý zasloužit, je to nejvyšší možné uznání, jaké můžu udělit. Z toho důvodu nechápu, proč se máma čertí, když ji chci vyznamenat třeba během večeře, že mě krásně krmí.
Snažím se zvednout do sedu, ale ty břišní svaly ještě nejsou tak pevné, jak bych potřebovala, musím ještě makat. Ale když mi naši pomůžou, to je vám výhled! Zatím se ale ani v tom sedu moc neudržím, tak to máma tátovi zakazuje, že na sezení mám ještě čas.
Jo a super věc - dostanu se k jakékoli hračce, co leží na zemi! Nejlepší hračky jsou pantofle (krásně voní), různé papíry a sáčky, otevřené dveře, šňůra od pračky a máminy brýle. Máma je má asi taky ráda, protože mi je furt bere a schovává, lakota jedna! Nevím proč si myslí, že já si budu hrát s nějakýma chrastítkama pro mimina, když ona má tak skvělý věci jako jsou nůžky, propisky, knížky, skleničky atd. Proto musím využít každé nestřežené chvilky a k vytouženým předmětům se sama dopravit. V pohybu mi pomáhají hlavně otočky, na bříšku se vždycky nasměruju a pak ještě musím často i kousek uplazit (mrskám nohama a rukama a sunu se vpřed). Je to fuška, ale ten list od kytky za to většinou stojí (teda než mi ho někdo sebere!!!!).
V kočárku se mi pořád líbí, ani mě nemusí posazovat. Když jsem ve formě, můžu se vízt hezky na bříšku a mám pak výhled na keře a auta.

Uznávám, že tak šikovná jako Hanička nejsem, ale já tě, Hanko, doženu, jen to bude možná trochu trvat.

Martínku - teda ty máš trápení. Moc na tebe i s mámou myslíme, aby se ti ulevilo a nemusel ses pořád škrábat. Třeba pomůže pan homeopat nebo nějaký bylinky. Držímě pěsti.

Patrýsku - to jsem ráda, že ti taky chutná, musím to dát přečíst tátovi, aby mi nena:,–(il nějakou drastickou dietu:-))

Teda to jsem se rozepsala, co? Jestli je ze mně „přečíst zbytek“, tak se moc omlouvám.

Mějte se fajn,
Anička (7m)

PS: Děkuju za přání k svátku.

Vložit nový komentář