Co objednáváte dětem v restauraci?

Napsat příspěvek
47786
6.2.17 11:39

Co si reknou, ze chteji. Pizzu sunkovou, bolonske spagety, miluji lassagne. Rize nebo gyros kureci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3258
6.2.17 11:41

Mám 2 děti - 3 a 5 roků. Dostanou většinou každý polévku a já si dám jídlo, které zhodnotím, že by mohli jíst. Buď se nají z polévky a druhé už nechtějí - tak to sním já nebo naopak já dojídám polévky a oni se nají druhého jídla.

Nesní toho moc a zbytečně by se to vyhazovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23346
6.2.17 11:42

@Mar__tanka1983 Lepeňák je slepený chleba s něčím 8)

Většinou to řeším po výletě teplou večeří. A na výletě polívkou a občas něčím nezdravým. Dcera má ráda hranolky, doma je nedělám, tak se občas svět nezboří.
Nerada chodím do restaurací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
6.2.17 11:43
@fia80 píše:
Mám 2 děti - 3 a 5 roků. Dostanou většinou každý polévku a já si dám jídlo, které zhodnotím, že by mohli jíst. Buď se nají z polévky a druhé už nechtějí - tak to sním já nebo naopak já dojídám polévky a oni se nají druhého jídla.Nesní toho moc a zbytečně by se to vyhazovalo.
:mrgreen: taky jsme to tak dělávali… ale kde ty časy jsou… teď obě sní jedno celé jídlo, nebo polévku každá a velké jídlo napůl…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.2.17 11:44

A ještě mě napadl sladký oběd - to mívají taky leckde, ovocné knedlíky, palačinky s ovocem
(my si dali teď luxusní oběd na horách na rozhledně, kde výběr opravdu nebyl nic moc…Ale nakonec to byl dlabec - my dospělí sme si mooooc pochutnali na hrachovce a děti se mohly za ušima olizovat z lívanců s borůvkama :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
6.2.17 11:46
@ngauruhoe píše:
Jak pisete, ze je to jednou za cas, tak to neresite, no ja to taky nijak neresila, vsak at si vyberou a uzijou. Ale ted jsme tyden na horach a aby mely tyden kureci rizek?! :nevim:
Nebo jak nekdy clovek cte diskuze, ze by lidi na tom nechteli byt financne tak, aby na vylete nemohli s deckem do restaurace, ze je jim lito tech deti, co musi jist lepenak. A co jako kdyz na ty vylety jezdite kazdy vikend?

Taky jezdíme na týden dovolenou, s polopenzí, takže co řešíme, jsou obědy. A ty řešíme v restauracích. Ale není nic snažšího, než jim ten řízek po dvou dnech zatajit. :mrgreen: Řízky nemají, což bývá kolikrát i pravda (v Krkonoších na hřebenech) :mrgreen: a dají si něco jiného. Nevím, jak ostatní děti, ale ty naše po dvou dnech i ten řízek přestává bavit.

Na výlety jezdíme, ale to taky neznamená, že řešíme pokaždé jídlo v restauraci. Někdy jedeme jen na půl dne, takže si dáme doma oběd, někdy udělám sebou tousty a někdy se na ten oběd někde zastavíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
6.2.17 11:49

Jo a když je nejhůř, tak se obětuji a dostanou pizzu… jednou za čas je to nezabije…

Jinak na dovolené jsme spíš objednali různá jídla, saláty a sýr a tak nějak jsme se podělili všichni, od každého kousek… a dost často měli nějaké takové jídlo pro tři až čtyři, tedy spíš takovou směs několika druhů masa (kozí, jehněčí, telecí), domácí hranolky, ten jejich chleba podle toho, kde jsme zrovna byli (kukuřičný, pšeničný, žitný) a hlavně zeleninový salát, obrovské mísy s čerstvou zeleninou, voňavou, chutnou, olivami, olivovým olejem a sýrem… ježíš, já už bych zase někam jela, jen o tom píšu a slintám tu… holky vždycky vybíraly olivy a rajčata, já zase hlavně ten sýr… snědly tam vždycky několikrát víc zeleniny než tady u nás… a tam jsem fakt nějaké ty hranolky neřešila, byly nesrovnatelné s těmi tady…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57514
6.2.17 11:49

Polívku, omáčku s knedlíkem, těstoviny.
to když byli mladší, nebo když jsme někde déle a stravujeme se v restauraci častěji. Ted ( 5,5 a 7 ) maj už povolený prasárn, y, když jsem někam vyjímečně. Jako vrcholovou premii, klidně i hranolky se smažákem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
6.2.17 11:50
@Regina Hero píše: :mrgreen: taky jsme to tak dělávali… ale kde ty časy jsou… teď obě sní jedno celé jídlo, nebo polévku každá a velké jídlo napůl…

No, to mi připomíná teď u nás sobotu. Byli jsme na oslavě narozek v restauraci. Kluci chtěli polévku. Jeden si dal vývar, druhý kulajdu. Bylo toho 330 ml, mísa za kterou nebyli pomalu ani vidět. Říkala jsem si, že to nemůžou v životě sníst, proto jsem si polévku neobjednávala s tím, že to dojím po nich. Nic na mě nezbylo a tu kulajdu jsem si musela doobjednat extra. :mrgreen: Pak si dali ještě ten svůj obligátní řízek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
6.2.17 11:53
@Fima píše:
No, to mi připomíná teď u nás sobotu. Byli jsme na oslavě narozek v restauraci. Kluci chtěli polévku. Jeden si dal vývar, druhý kulajdu. Bylo toho 330 ml, mísa za kterou nebyli pomalu ani vidět. Říkala jsem si, že to nemůžou v životě sníst, proto jsem si polévku neobjednávala s tím, že to dojím po nich. Nic na mě nezbylo a tu kulajdu jsem si musela doobjednat extra. :mrgreen: Pak si dali ještě ten svůj obligátní řízek.

jo, podobně to vypadá s našimi prťaty po túře na běžkách… polívka jen zahučela (hrachová s krutonky, ale taková běžná porce) a ta starší že chce ještě řízek… tak jsem si říkala, že si dojím, co nechá… menší chtěla borůvkové knedlíky… no, řízek nezbyl, ale knedlík jsem si dala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
6.2.17 12:01

@Regina Hero Aspoň něco :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.2.17 12:03

Pracuji v restauracích celý život, teď mám jednu svou tak si dovolím jen tak pro zajímavost uvést vzorek co jsem pochytila za svůj profesní život ohledně dětských jídel.
Bohužel ještě musím říct že za posledních dvacet let se toho změnilo jen opravdu málo a vedou pořád stejná jídla.
Je několik druhů rodičů.

1. Je jim to jedno, dítě má hlad tak ať jej zažene a hlavně ať to není drahý.

V této kategorii vede smaženej sýr, hranolky a kečup, občas mívají i tito rodiče záchvěvy zdravých myšlenek a místo hranolek objednají brambory. Dále řízek a hranolky, špagety, ale bez omáčky jen s kečupem a strouhaný eidam, protože parmezán dítěti nechutná- rozuměj je drahý. Na pití děcka dostanou 2dl Kofoly na půl se dvěma brčky. Toto je největší skupina hostů.

1. Rozumní rodičové co to nehrotí, ale nechtějí dítě za každou cenu omezovat. Objednají někdy jen polévku, záleží na velikosti strávníka, případně poloviční porci nějakého slušného jídla jako je svíčková, plněné kuře, guláš, těstoviny, rizoto, jde jim spíš o to aby jídlo nebylo z polotovaru a bylo domácí a poctivé. Bohužel nejmenší skupina hostů.
  2. Říkáme vystresovaní bio rodiče, objednají děcku ohřátý džus nebo čaj i když je venku 30 stupňů, dále polévku, nejlépe vývar bez nudlí, jen s rýží, ptají se na původ krávy co je v té polévce a jestli je rýže Fairtrade. Dále kuřecí plátek s bramborem, jen na olivovém oleji, bez koření, brambory bez másla a hlavně nesolit. Zjišťují původ kuřete a čím bylo krmeno. Maminka si dá Caesar salát bez zálivky, slaniny a krutonů. Otec pokud je hlava rodiny si dá kachnu se zelím a špekovým knedlíkem, pokud otec není hlava rodiny dá si většinou těstoviny, rizoto nebo salát se zálivkou i krutony. Tato skupina je tak uprostřed, ale troufám si říct že roste.

Poznámka- tento komentář slouží pro zasmání a pobavení. neberte to prosím doslova. Peťa.
Anonym z pochopitelných důvodů- zaměstnanci, klienti. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
663
6.2.17 12:07

Na co ma chut, nekdy je to řízek, jindy různé těstoviny, ale obcas vyhraje treba pizza :-) v restauraci bych to vážně neresila, hlavne aby chutnalo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19218
6.2.17 12:11

@ngauruhoe Zas tak často v restauraci nejime, takže přežiji vcelku vše, co si (zatím jen starší) vybere. Povětšinou volí omáčku s knedlíkem, rybu nebo těstoviny.
Naposledy chtěl sisky s makem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13904
6.2.17 12:14

Je a není hlava rodiny mě pobavila :mrgreen:
Jinak u nás - vzhledem k tomu, že ve spoustě restaurací dětské jídlo = nugety s hranolkama, tak objednáváme dětem polévku + jedno dospělácké jídlo napůl (co si vyberou - těstoviny, rizoto, řízek s kaší, maso s omáčkou a něčím,…). Já si pro jistotu beru jídlo, které děti jedí a případně to proměníme. Občas se stane, že to sežerou tatínkovi :-D. Nehrotím, co si vyberou, jen se snažím krotit je v harnolkách, každý den je mít fakt nemusí. K pití si berou jablečné džusy. Problém je, že jak začnou číst, těžko se zapírají položky v jídelním lístku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama