U Apolináře proběhne modernizace porodnice

V rámci projektu Porodnice 21. století vznikne v Praze moderní porodnické a neonatologické centrum, které umožní porodit v přirozeném rodinném prostředí. Rodiče navíc budou moci s nedonošenými dětmi zůstat po celou dobu hospitalizace.

U Apolináře proběhne modernizace porodnice U Apolináře se chystají změny. Zdroj: Profimedia.cz.

České porodnice jsou zastaralé

Premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci uvedl, že české porodnice už patří mezi nemocnice minulého století a je načase vybudovat nové, aby plně odpovídaly požadavkům pacientů i lékařů. Projekt Porodnice 21. století by to měl změnit. Vláda vyčlenila 2 miliardy korun na dostavbu pražské porodnice U Apolináře, která je součástí Všeobecné fakultní nemocnice (dále jen VFN). Tato porodnice patří mezi největší a nejvytíženější zařízení svého druhu v Česku. Ročně se zde uskuteční až 4 600 porodů.

Modernizace VFN vyjde stát na 3,5 miliardy korun

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dodal, že VFN je podle něho špičková nemocnice, jejíž prostředí je však značně zastaralé. Modernizace by se proto neměla týkat pouze porodnice, ale celého zařízení. Na to vláda vyčlení dalších 1,5 miliardy korun. Obě akce jsou součástí Národního investičního plánu.

Zmodernizovaná porodnice umožní ženám porodit v příjemném rodinném prostředí bez přítomnosti lékaře. Ten ale bude nedaleko, aby mohl kdykoliv zasáhnout. Velký posun přináší centrum také v oblasti neonatologie. Dosud museli rodiče za nedonošenými dětmi několik týdnů nebo i měsíců dojíždět. To se nyní změní. Rodiče budou moci být po celou dobu se svým miminkem, bez ohledu na to, jak je nezralé a nemocné. Zapojí se více do péče a budou mít lepší přehled o jeho zdravotním stavu.

Porodnici U Apolináře rozebíráte také na eMiminu

Téma Poslední příspěvek Reakcí

Porodnice u Apolináře nebo v Podolí?

3.5.20 19:09
5

Kdo bude rodit, nebo uz rodil u Apolináře?

15.10.16 23:20
80

Líbí se vám projekt Porodnice 21. století?

Autor:

Martina je maminkou osmiletého školáka a psaní je jejím koníčkem i prací. Většinu času věnuje redakční činnosti pro eMimino a Arome.cz. Píše převážně rozhovory, příběhy, aktuality i PR články. více

Témata článku

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
4263
2.6.20 20:32

Porodní sál.

Příspěvek upraven 02.06.20 v 20:33

  • Zmínit
  • Nahlásit
2688
2.6.20 13:15

@lampicka11 v Podolí teď dodělali kompletní rekonstrukci, jaké úpravy máš na mysli?

  • Zmínit
  • Nahlásit
14626
1.6.20 13:13

@lampicka11 Ono to hned tak nebude, bůhví jestli vůbec…

  • Zmínit
  • Nahlásit
4263
1.6.20 06:40

Jsem zvedava, kde se bude rodit :lol: Podolí taky chystá „menší úpravy“

  • Zmínit
  • Nahlásit