Nedokážeme se s manželem domluvit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.19 22:15
nedokážeme se s manželem domluvit

Dobrý večer, už si nevím rady, proto se zkusím poradit s vámi, s manželem jsme přes 10 let, máme dvě malé děti, poslední půl rok se neustále hádáme asi i kvůli blbostem a nedokážeme se domluvit. Hlídání nemáme žádné, obě babičky pracující. Jak to máte prosím, pokud jdete k lékaři? Manžel má rád svoji práci, ale mám pocit, že až moc, už si ani nepamatuju, kdy jsem byla někde venku s přáteli, možná 5 let? Teď řeším, že už půl roku si potřebuju dojít k lékaři na vyšetření, ale nechci jít s dětmi, myslím, že nemusí být u všeho a mladší syn je batole, takže bych ho musela držet nevím, jak dlouho v kočárku. No ale k věci, k doktorovi se nemůžu objednat, protože manžel prostě děti nepohlídá, jak to máte vy, vezme si manžel volno v práci nebo ne? Já nemám, kam děti dát, když mu říkám, že už půl roku se snažím dojít si k tomu doktorovi, tak mi začne vyčítat, že teda dá v práci výpověď a ať si chodím do práce sama, to opravdu jsem tak špatná, že chci jenom jít k doktorovi? Já se nemůžu objednat po jeho pracovní době, protože končí každý den v 17:00 a to už mi u doktora nevezmou, a on prostě dřív neskončí, ne že by nemohl, ale nechce. Starám se o dům, zahradu, děti, domácnost, on má jen tu svoji práci. Nebo chci jít se starším synem do knihovny, jen tak na dvě hodiny někdy odpoledne, tak mu říkám, jestli pohlídá mladšího syna, abych se mohla věnovat taky někdy staršímu, tak zase opět ta samá písnička práce práce… podotýkám, že pracuje v rodinné firmě. Co mám dělat? Mám se zase nějak přizpůsobit, už si připadám, jako robot, co dělá všechno. Díky

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
Reakce:
MyDestinka
Zasloužilá kecalka 599 příspěvků 04.09.19 22:19

8o manžel bez problému pohlídá, kdykoliv potřebuji.

mayunka
Zasloužilá kecalka 723 příspěvků 04.09.19 22:19
@Anonymní píše:
Dobrý večer, už si nevím rady, proto se zkusím poradit s vámi, s manželem jsme přes 10 let, máme dvě malé děti, poslední půl rok se neustále hádáme asi i kvůli blbostem a nedokážeme se domluvit. Hlídání nemáme žádné, obě babičky pracující. Jak to máte prosím, pokud jdete k lékaři? Manžel má rád svoji práci, ale mám pocit, že až moc, už si ani nepamatuju, kdy jsem byla někde venku s přáteli, možná 5 let? Teď řeším, že už půl roku si potřebuju dojít k lékaři na vyšetření, ale nechci jít s dětmi, myslím, že nemusí být u všeho a mladší syn je batole, takže bych ho musela držet nevím, jak dlouho v kočárku. No ale k věci, k doktorovi se nemůžu objednat, protože manžel prostě děti nepohlídá, jak to máte vy, vezme si manžel volno v práci nebo ne? Já nemám, kam děti dát, když mu říkám, že už půl roku se snažím dojít si k tomu doktorovi, tak mi začne vyčítat, že teda dá v práci výpověď a ať si chodím do práce sama, to opravdu jsem tak špatná, že chci jenom jít k doktorovi? Já se nemůžu objednat po jeho pracovní době, protože končí každý den v 17:00 a to už mi u doktora nevezmou, a on prostě dřív neskončí, ne že by nemohl, ale nechce. Starám se o dům, zahradu, děti, domácnost, on má jen tu svoji práci. Nebo chci jít se starším synem do knihovny, jen tak na dvě hodiny někdy odpoledne, tak mu říkám, jestli pohlídá mladšího syna, abych se mohla věnovat taky někdy staršímu, tak zase opět ta samá písnička práce práce… podotýkám, že pracuje v rodinné firmě. Co mám dělat? Mám se zase nějak přizpůsobit, už si připadám, jako robot, co dělá všechno. Díky

Když mám lékaře, jedeme všichni a muž s dětmi čeká tam. Babičky daleko a ja řídím jen tady v okolí.

Ennny
Závislačka 4233 příspěvků 04.09.19 22:20

Workoholik jak blázen, což by mi ani tak nevadilo jako že je to deebil :roll: já furt nevím proč se těch chlapů ptáte já zásadně přijdu a oznámím ve středu mám na tolik a tolik lékaře přijď dřív. Nadále o tom nediskutuju, ale asi mám doma nějakého nadpřirozeného člověka či co :roll:

P4ja
Extra třída :D 11016 příspěvků 04.09.19 22:22

Když nemůže babička, tak si manžel volno vezme. Resp.na nutnou dobu hlídá, a pak si to nadělá.

alilauter
Kecalka 457 příspěvků 04.09.19 22:23

Ahoj,
Asi tě nepotěším, ale tvůj manžel je sobec a velký. Samozřejmě, že si manžel vezme volno nebo se dohodne v práci, když potřebuju k doktorovi. O tom se vůbec nediskutuje… zařídí si volno, i když si chci vyrazit s kamoskou někam a potřebujeme vyjet dřív. Nejsem. přece služebna nebo otrok, jsem partnerka.

Tady je hodně co napravovat a doufám, že to půjde.

Drž se a to co chceš je normální žádný „nadstandart“

MichaelkaT
Kecalka 178 příspěvků 04.09.19 22:24

Muj pritel si bez remcani vezme volno kdybych to nutne potrebovala, navic si kvuli synovi zkratil uvazek aby s nim mohl travit vic casu, tzn pracuje 4×9 hodin a ja jdu do prace ten jeden den kdy on je doma. Syn je teda zatim maly (5m) ale nema problem ho pohlidat pokud potrebuju na chvilku nekam jit, nebo ho vezme ven vecer sam na prochazku pokud potrebuju uklidit nebo si jen odpocinout a uzit si hodinku samoty. Tvuj manzel na me podle tveho popisu pusobi jako sobec, urcite toho nechces moc. Nemas treba nejakou kamosku co je doma s detmi taky, ze by ty tvoje chvilku pohlidala nekde na hristi nebo u ni doma zatimco si skocis k tomu doktorovi? Ale manzeluv pristup urcite neni uplne v poradku, vsak je to taky rodic, mel by byt schopny se o deti taky starat..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.19 22:25

Jenže já všude musím s dětmi, jsem přece na mateřské, co mám dělat? Já potřebuju taky někdy vypnout, jako svoje děti miluju na de vše, ale myslím, že i pro ně bylo fajn, kdybych jim chvíli utekla… Jako neříkám, že manžel nikdy nehlídá, příjde z práce a s dětmi si hraje, ale já si potřebuju taky někdy něco vyřídit dřív jak v 17:00, kvůli mně nikdo do půlnoci pracovat nebude…

hanka.br.
Generální žvanilka 20491 příspěvků 04.09.19 22:30
@Anonymní píše:
Jenže já všude musím s dětmi, jsem přece na mateřské, co mám dělat? Já potřebuju taky někdy vypnout, jako svoje děti miluju na de vše, ale myslím, že i pro ně bylo fajn, kdybych jim chvíli utekla… Jako neříkám, že manžel nikdy nehlídá, příjde z práce a s dětmi si hraje, ale já si potřebuju taky někdy něco vyřídit dřív jak v 17:00, kvůli mně nikdo do půlnoci pracovat nebude…

Já tedy nevím, o jaké vyšetření se jedná, ale možná mu řekni, že když si tam nedojdeš, bude možná časem mít děti na starosti 24/7. A má po práci. Třeba to s ním pohne. Jinak neporadím, přijde mi takové jednání primitivní.

P4ja
Extra třída :D 11016 příspěvků 04.09.19 22:31
@Anonymní píše:

Holt to musí manžel pochopit. A nebo běž do práce ty. A on ať je každý den do 17 s dětmi.

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1291 příspěvků 99 inzerátů 04.09.19 22:38
@Anonymní píše:

A co si najít nějakou hlidacku?
K manželovi se nevyjadřuji, dělá jak kdybys chtěla zmizet na týden do wellness a nechat mu děti na krku :zed:

DalsiSycekObecny
Kecalka 291 příspěvků 04.09.19 22:38

Vysvetlete mu, ze je otec deti a tak se kouka jako otec chovat a ze roli otce neni jen vydelavat penize, ale starat se o deti i jinak. On si dovoli jen tolik, kolik mu dovolite, takze se nebojte malinko pritvrdit.

Pvln34
Kecalka 231 příspěvků 04.09.19 22:40
@Anonymní píše:

Nie, svoje deti tvoj manžel fakt nemiluje 8o to ze sa s nimi pohra pár minút denne, po práci, je síce fajn, ale deti potrebujú k životu oveľa viac! Z toho co si napisala mam dojem ze s nimi moc času sám (bez teba) netravi. Ako to bude až budu deti väčšie, v škôlke a v skole? Ty sa nadries ako kôň, všade ich budeš vodit a pán milostivý sa nebude obťažovať ani sadnúť s nimi na úlohy a pobaliť ich na druhý deň? 8o máš doma pekného sobce. Bohužial.
Som šťastná ze mam doma partnera ktorý chápe že i ja mam svoje potreby (ci už doktora, alebo len potrebujem vypnúť a zájsť na kafe s kamoškou).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.19 22:48

Můj muž taky nemůže chybět v práci. Já to chápu, je prostě takovej, má mraky pacientů, kteří nejdou nikam přeobjednat a asi by se jim ani nelíbilo, kdybychom jim zavolali, že dr. nemá čas a další termín je za 3 měsíce :?…ale pokud tolik pracuje a máte pravděpodobně tedy i hodně peněz, tak si zaplať chůvu, ne? Pokud jí nedůvěřuješ, můžeš jí vzít klidně s sebou k dr a pohlídá ti jen na dobu vyšetření. Já bych uvažovala o chůvě na stálo - tím myslím třeba 2× v týdnu na 2hodiny. Vždyt si taky potřebuješ někdy odpočinout!!! Pokud ty peníze nicméně nemáte, tak benefity vlastního podnikání zanikají a partner by měl vymyslet něco jiného, jak uživit rodinu..Protože čas a rodina je to nejvíc důležitý.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.19 22:49

Starší syn už chodí do školky, ráno nachystám oba a odvážím staršího do školky (takže budím mladšího) a po školce zase vyzvedávám já. Já už si připadám fakt vyčerpaná, nevím, myslíte má cenu nějaká manželská poradna? Já s ním prostě nehnu.
Paní na hlídání už mne taky napadla, jenom se bojím, nevím, jestli důvěřovat cizímu člověku, ale snad to mají nějaké třeba agentury podchycené.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
Váš příspěvek
Reklama