Rozčílená, asi hloupá tchýně?

Napsat příspěvek
49139
30.12.19 08:27

Já nevím, asi tam čtu něco jiného než ostatní. Zmínění školy jsem pochopila tak, že zakladatelka uvádí proto, že byla tak moc napřed nikoliv proto, že by to byly otázky na úrovni „to ví každý“, takže to, že toho věděla ve svém oboru víc než tchýně, je přirozené. Že by se měla přetvařovat a ředstírat, že něco nevím, jen aby tchýni potěšila? Mně to mezi dospělýma přijde poněkud pod úroveň. Mám stejně starou tchýni a tvářit se před ní, že něco základního ve svém oboru nevím, přijde jí to velmi brzo podezřelé a nejspíš by ji mrzelo, že se k ní chovám jak k malému dítěti. Pokud by teda nevěděla za pětadvacet let vztahu, co máš vystudováno, tak… no asi by nebyla hloupá, ale dost ignorant.
U nás by to asi probíhalo tak, že hrát s vědomostní hru s někým, jehož je o obor, předem bych se smála, že je to trochu nefér a vítěz jasný, nechala bych ho odehrát ta tři kola a zvítězit, pak bych řekla, že teda máme vítěze a teď si pořádně zahrajeme my ostatní. Scéna tchýně mi přijde dost nepřiměřená, tohle bych čekala od malého dítěte a pokud jsi na ní doteď neviděla známky podobného chování, taky by mě to dost zarazilo. Pokud viděla, asi byses tolik nedivila, ke hře přistupovala jinak a nezakládala diskuzi, nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16380
30.12.19 08:27
@Jana525 píše:
A nejzabavnejsi na tom vsem je, ze zminis, ze jsi studovala cestinu a pritom delas pravopisne chyby. Ja tu nikdy nikoho za pravopis nekritizuju, ale proste vzhledem k tvemu prispevku, kdy sama napises o druhem, ze je hloupy si to nemohu odpustit.

nápodobně, taky jsem si nemohla nerejpnout. Už jen po tom nadpisu diskuse o hloupé tchyni… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
612
30.12.19 08:28

Vystudovaná čeština, přitom nezvládá ani učivo základní školy. To se máš opravdu čím chlubit, paní studovaná :mrgreen: Jednou budeš taky stará a mozek už nebude sloužit jako kdysi, pak možná bude někdo zakládat diskusi o tobě, že jsi úplně blbá ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50142
30.12.19 08:32
@nonina píše:
Kdyby nebyl název diskuze takový jaký je, tak bych si i myslela, že nebylo Tvým záměrem vyhrát hru za každou cenu. Pokud však již v názvu diskuze napíšeš, Rozčilelá, asi HLOUPÁ tchýně, tak je jasné, jak ten večer u hry probíhal.

Nemám k Tobě sympatie, protože pokud bys hru chtěla hrát tak, abyste si zahráli všichni a ne proto, abys ukázalal jak jsi vzdělaná, tak by to takto rozhodně nedopadlo. Už z důvodu toho, co máš vystudováno, tak Ti muselo být jasné, že budeš ve velké výhodě proti sotatním hráčům a zralé by bylo, kdybys někdy také odpověděla chybně, nebo možná se zdržet odpovědi. Klidně tak, jako bys hrála s dětmi, také bys nechtěla za každou cenu vyhrát.

Vzdělání je fajn, ale pro mne osobně je sympatičtější empatie, kterou jsi boužel moc neukázala. Ještě na to potřebuješ založit diskuzi na internetu, místo abys zkusila tchýni pochopit a uklidnit. Povedlo se Ti ji akorát psychicky rozhodit a teď zde čekáš co? Poplácání po rameni, jak jsi chytrá a v pohodě snacha? Ne, promiň, pro tohle já teda pochopení nemám.

Proč by odpovídala chybně, když odpovědi zná? Starší lidi si to moc berou, taky začínají podvádět :D moje máma je to samý, nesnese prohru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.19 08:36

@nonina to jako vážně? Když hraju s dospělými, tak nemám potřebu hrát si na de. bila, předpokládám, že dospělý prohru unese… Pokud ne neměl by vůbec hrát :wink:

Já bych za ní v tu chvíli asi došla a zeptala se jestli je v pořádku, tohle opravdu může být začínající demence… A příště jí dejte k vánocům něco na podporu paměti ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16837
30.12.19 08:46
@pepina 11 píše:
Příspěvek upraven 30.12.19 v 07:00

To není jediné :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1825
30.12.19 08:48

Hry na Vanoce to muze byt vzdy rozbuska. Nemyslim, ze tchyne dementni, ma treba obecne obavy, ze uz vice zapomina a ted ji to rozhodilo. Nemyslim, ze by pomohlo ji pomahat jako decku. Asi bych ji prilezitostne rekla, ze ji nikdo nechtel ponizit, ze si ji vazim. Treba ma i nejaky komplex z minulosti.
My napriklad hrali ted o Vanocich Cink, co dostaly deti, mamka s babickou soutezily jak dive, hlavne 80leta babi, pak jsme zjistili, ze se to hraje uplne jinak, ze nepochopily navod :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16380
30.12.19 08:49
@Froseth píše:
Vystudovaná čeština, přitom nezvládá ani učivo základní školy. To se máš opravdu čím chlubit, paní studovaná :mrgreen: Jednou budeš taky stará a mozek už nebude sloužit jako kdysi, pak možná bude někdo zakládat diskusi o tobě, že jsi úplně blbá ;)
:mrgreen: :potlesk: :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
831
30.12.19 08:52

Ta vystudovaná čeština je k smíchu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6105
30.12.19 08:52

Mne i ten cely dotaz prijde hloupy. Opravdu se musi „vzdelana“ zena ve strednim veku ptat na takovou vec. Samozrejme, ze to klidne muze byt zacinajici demence. Demence muze klidne zacinat uz i ve ctyriceti. Zrovna tak to mohl byt jen emotivni vykyv nebo pusobeni alkoholu atd. My to tu asi tezko vyresime. Co tak misto hloupeho zakladani dotazu, normalne lidsky zavolat tchyni a rict, ze te mrzi, ze si to tak vzala a zeptat se ji, jestli je OK a napriste vymyslet jinou zabavu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23385
30.12.19 08:56
@Anonymní píše:
Dobre rano, prosim anonym nebo vymazat… stravili jsme vanocni vikend u tchanovcu, s manzelem jsme pres 25 let, deti odrostle, samostatne, ty se u nich vystridaly pres svatky, my meli moznost az ted o vikendu, tchyne 72 let, vitalni, spolecenska, vzdy jsme mely takovy zdravi vztah ani rivalita ale ani nejaka vrelost. No od tchana manzel dostal jakousi vedomostni hru o cesku, manzel ze si ji zahrajeme u pohadky…a tam nastal kamen urazu, mam vystudovanou cestinu, historii a zemepis.. a vetsina otazek smerovala timto smerem… po trech kolech jsem mela skoro vsechny zetony a v tom tchyne zahodila karticky, jak muj syn kdyz prohlal v pexesu v peti letech, a zacala rvat ze z ni delame akorat debila a ze si hrajem vsichni na neco vic nez jsme a zamkla se v koupelne..kde zacala hystericky rvat… mam strach ze ji zacina jakasi demence, ze se vraci na tu detskou uroven. Odjizdeli jsme asi v 9 vecer, po pulnoci psali ze jsme dorazili ok, a reagoval tchan ze tchyne inhaluje nejake bylinky a furt opakuje ze preci neni blba… ja si nemyslim ze jsme nejak soutezili, ona hlavne koukala na pohadku a na otazky odpovidala nevim a pak takovy hysterak… spis nez poradit tak se jdu vykecat..

Dej jí čas, at se s tím sama vyrovná…

Může čas do příští návštěvy, než si zase zahrajete :lol:, věnovat samostudiu a svému rozvoji, aby příště zvítězila… 8)

Navíc se ve stáří stupnují negativní povahové rysy, třeba se svým cholerickým tatínkem bych si něco zahrát už ani neriskla, už před lety nesnášel, když prohrál v „Dostihy a sázky“ anebo mu někdo koupil nejlepšího koně „Napoli“… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
525
30.12.19 08:56
@Anonymní píše:
Dobre rano, prosim anonym nebo vymazat… stravili jsme vanocni vikend u tchanovcu, s manzelem jsme pres 25 let, deti odrostle, samostatne, ty se u nich vystridaly pres svatky, my meli moznost az ted o vikendu, tchyne 72 let, vitalni, spolecenska, vzdy jsme mely takovy zdravi vztah ani rivalita ale ani nejaka vrelost. No od tchana manzel dostal jakousi vedomostni hru o cesku, manzel ze si ji zahrajeme u pohadky…a tam nastal kamen urazu, mam vystudovanou cestinu, historii a zemepis.. a vetsina otazek smerovala timto smerem… po trech kolech jsem mela skoro vsechny zetony a v tom tchyne zahodila karticky, jak muj syn kdyz prohlal v pexesu v peti letech, a zacala rvat ze z ni delame akorat debila a ze si hrajem vsichni na neco vic nez jsme a zamkla se v koupelne..kde zacala hystericky rvat… mam strach ze ji zacina jakasi demence, ze se vraci na tu detskou uroven. Odjizdeli jsme asi v 9 vecer, po pulnoci psali ze jsme dorazili ok, a reagoval tchan ze tchyne inhaluje nejake bylinky a furt opakuje ze preci neni blba… ja si nemyslim ze jsme nejak soutezili, ona hlavne koukala na pohadku a na otazky odpovidala nevim a pak takovy hysterak… spis nez poradit tak se jdu vykecat..

Ty se vystudovanou cestinou radeji nechlub :roll:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.12.19 08:58

Přesně tohle dělá moje matka, když je nacamraná, chová se jako pětiletá a navíc pitcha :roll: neměla babka o decku víc. Nech to bejt, nevracej se j tomu, vždyť je to prkotina.

• Nahlásit
  • Citovat
1176
30.12.19 08:59

Nechápu, co se na Tebe sneslo. Tak je logické, že by to bylo jinak, kdyby se kladly otazky z kvantove fyziky. Ty se ale nekladly, tak jsi holr byla ve výhode, měla štěstí a vyhrála. Kvůli tomu se snad naštvávají jen děti, ne? :mrgreen: :mrgreen:. A nebo má tchýně pocit, že to byl asi komplot i s tchánem, abyste jinvhudinku ponížili :cert: :lol:. Asi jáko má tchýně, tenkrát ještě budoucí. Když ji přítel oznámil, že mě vzali na vš, řekla, že se potřebuju ukázat, jak jsem lepši, než jejich rodina :mrgreen:. Tam to bylo o to absurdnějši, že oni mají oba vystudovaná práva, takže.. Ale v tu dobu se mladši syn na školu vykašlal, tak měla asi nervíky na pochodu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3093
30.12.19 09:00
@kve-tinka píše:
Nevím, já jsem asi tady oproti pisatelkám na tvé straně…co jsi studovala, jsi napsala, at jsme v obraze, proč si vše věděla. A to snad ví i tchánovci, že tohle je tvá parketa. A jak tu někdo píše - aspoň něco odpovědět špatně, tak to je gol :mrgreen: :lol: jako tchýně reagovala nepřiměřeně, jak píšeš, jak malé dítě. Nechalo bych to tak, vše odvá čas.

Víceméně souhlasím, akorát bych od teď už byla na pozoru, zda se něco neděje. Tedy pokud to byl opravdu ojedinělý případ a pokud jste jí u hry třeba nešpičkovali (nemyslím jen tebe, ale i tchána a manžela).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama