Porodnice Thomayerova

Gynekologicko porodnické oddělení ve fakultní nemocnici s poliklinikou s dlouholetou tradicí. Jednotlivé porodní pokoje jsou stavěny tak, aby zajistily soukromí budoucím maminkám s jejich doprovody. K dispozici v první době porodní jsou všechny moderní relaxační zařízení jako jsou vaky, míče, žíněnky nebo navození atmosféry hudbou. Jako nadstandardní poskytujeme epidurální analgezii od firmy Anestar, která je dostupná 24 hodin. Zajišťujeme také tzv. rooming in.

Webové stránky:

Doporučují maminky porodnici Fakult.Thomayerova nemocnice - gyn. - porodnické oddělení

Hodnoceno 167x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Petr Kolek

příjmová kancelář: 261 082 390
recepce: 261 082 390
ambulance: 261 082 355
registrace k porodu: 261 082 390

Adresa: Vídeňská 800, 140 59 Praha 4 – Krč

URL: http://www.ftn.cz/pacientum-a-verejnosti/oddeleni-a-kliniky/gynekologicko-porodnicke-oddeleni/

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Thomayerova

01.10.19

V Krči jsem rodila letos v červenci. Ráno doma mi praskla, takže jsme do dvou hodin byli v porodnici, kde už si mě nechali. Příjem a přidělení pokoje byl docela zdlouhavý proces, ale nakonec jsem byla na dvoulůžáku sama. Bohužel se mi nedostavovaly kontrakce, takže se čekalo 24h. a ráno mi stejně museli zavést tabletku. Musím říct, že to čekání bylo strašné, návštěvy možné od 14h., takže jsem se těšila vždy na manžela. Tabletka celé dopoledne ani po o nezabírala, takže hrozilo, že mi dají druhou, ale na sálech bylo plno, takže se stále čekalo. Naštěstí, když přijel manžel, tak se kontrakce začaly pomalu rozjíždět. Při vyšetření sestrou se přišlo na to, že mi myslím ten vak plod. vod zablokoval cestu, aby mohla odtéct další voda, takže mi ho musela ještě trochu propíchnout. Což jsem říkala, proč na to nepřišli už předtím při vystřeních. Každopádně se to pak pěkně rozjelo a v šest jsme jeli na sál. Nejdřív proběhla příprava a v sedm jsme šli na box. Po promyšlení a šílené bolesti jsem si nakonec nechala dát kapačkou něco na zmírnění bolesti při kontrakci. Nejdřív jsem nic nechtěla, ale pak jsem byla nesmírně ráda. Pomohlo to i k otevření a za dvě hoďky v 21:00 byla malá na světě. Následoval bonding, pak mě museli zašít, takže malou přeměřili, zvážili, manžel ji popsal a pak ji celou dobu držel. Po dokončení šití nás nechali na sále do 23:00 o samotě. Pak nás převezli na pokoj. Sestry byly trpělivé, když se mi motala hlava a pak i čekala za dveřmi, když jsem byla ve sprše. Dceru jen na chvíli odvezli má vyšetření myslím a pak byla pořád se mnou.
Bohužel se mi netvořilo tolik mléka a malá se nechtěla nikdy pořádně přisát, takže po dvou dnech jsme už museli dát UM. Já byla hotová, na prášky, že nám to nejde. Měla jsem pocit, že některým dětským sestrám to nijak nevadilo. Nevěděla jsem pořádně v čem je problém, co dělám špatně. Jelikož byl víkend, tak tam nebyla lakt. poradkyně. V pondělí přišla a velice se snažila mi pomoct a myslím, že dělala vše, co se dalo. Jen přijde dost špatný, že tam je jedna poradkyně na celé oddělení. Někdy jsem na ni musela čekat nebo jí volali, aby přišla. Já jsem se jen modlila, aby malá přibírala a mohly jsme jít domů. Péče o malou mi přišla v pohodě. První koupání, přebalení a tak mi ukázala sestra druhý den.
Je to opravdu velký tlak, když nejde kojení, jste po porodu bolavá, do toho návštěvy, kontroly atd. Naštěstí v úterý ráno po vizitě, mi dr. řekla, že když se myslím, že to doma zvládnem, tak nás pustí. To mi teda taky nepřišlo moc povzbudivé, ale věděla jsem, že mi bude doma tisíckrát líp!!! Doma jsme jely pořád stejné kolečko…přiložit k prsu, dokrmit UM a ještě něco zkusit odsát. Bohužel se kojení nerozjelo na plno a malá se už nechtěla ani přisávat, když nic neteklo, takže jsem to takto zkoušela asi ještě 3 týdny a pak přešla už jen na UM a jsme všichni v klidu.
Zpětně si tak říkám, jestli má porodnice titul Lakt. centrum nebo jak, to je právem. Je to spíš poraď si sám a pak otravuj nás.
Ale člověk se nesmí opravdu bát ozvat se, ptát se na všechno a říct si, když potřebuje pomoct.
Jestli budeme mít druhé miminko, tak budu hodně přemýšlet, zda sem jít znovu. Porod samotný byl v pohodě, ale po něm na oddělení jsem se cítila velice špatně a zoufale.
Snad to budoucím maminkám, které se rozhodují ještě, pomůže :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přezůvky, župan, pití a jídlo. Něco na čtení. Plínky.

24.09.19

Můj čtvrtý porod, ale první v této porodnici. Předtím jsem rodila v Podolí. Nyní jsem se rozhodovala mezi super porodním boxem a horším odd. šestinedělí v Podolí nebo opak v Krči. Nakonec vyhrála Krč, protože byla blíž a mé poslední porody byly poměrně rychlé, takže jsem porodního boxu moc nevyužila. Překvapila mě pohoda a příjemná atmosféra na kontrolách a monitorech. Skoro nikdy jsem dlouho nečekala.
Protože se malé nechtělo na svět, tak jsem nastoupila na vyvolání. Dostala jsem pokoj na odd. šestinedělí, kde byly všichni strašně fajn a milí. Po podání tabletky mi začalo tvrdnout břicho a po pár hodinách už dost pravidelně a bolestivě. Volala jsem tedy manžela, ať přijede. Praskla mi voda a šla jsem na sál. Bohužel přišla akorát na směnu docela protivná a nepříjemná porodní asistentka a mladá doktorka. Vylezla jsem na lůžko, narvaly na mě monitor, i když už jsem začínala tlačit. Vůbec mi nepomohly, dříve mi vždycky PA říkala, kdy tlačit a kdy ne, abych se nepotrhala. Tady vůbec. Tlačila jsem nakonec mimo kontrakci, když se mi hlavička sekla na půli cesty a já myslela, že mě rozerve. Dobrý, byla venku. Úleva veliká, dostala jsem malou na břicho, poprosila jsem, aby nechaly dotepat pupečník. Doktorka na mě vyjekla, že to je snad samozřejmý! Pak manžel přestřihl pupečník a vzali jí na zvážení. Mezitím mi doktorka začala mačkat břicho, aby vylezla placenta. Asi spěchala nebo nevím, ale bolelo to jako samotný porod a já místo, abych se radovala z malé, tak jsem brečela bolestí. Doslova ze mě tu placentu vytáhla a vymačkala. Pak vzala zrcadla, dost nešetrně je do mě vrazila, aby zjistila poranění. To byla taky chuťovka.
Byla jsem ráda, že jsem potrhaná nebyla, protože kdyby mě tahle sadistka měla šít, tak nevím nevím. Každopádně jsem byla ráda, že jsem to měla za sebou. Na oddělení šestinedělí to byla pohádka. Měla jsem jednolůžkový pokoj s vlastní koupelnou a wc. Sestřičky moc hodné a nápomocné. Měla jsem trochu problém s kojením, malá nechtěla přibírat, tak sestřička u mě byla asi 15 min a dohlížela, zda mám správnou techniku a věnovala se mi. Jídlo bylo dobré a denně mléčné výrobky a ovoce i zelenina. Velké plus této porodnice je, že už se nemusí vážit děti před/po kojení a miminko může být u vás v posteli (to jsem ocenila nejvíc). Pro mě byl pobyt v porodnici luxusní dovolená, jen škoda, že na pokojích není klimatizace. Rodila jsem v červenci v těch největších vedrech.

Celkové shrnutí: Porod jako takový byl propadák, naštěstí jsem na porodním sále strávila ani ne půl hodiny, plus dvě hodiny s miminkem. Doktorka s PA asi neměly nejlepší den, tak se rozhodly mi ho znepříjemnit taky. Ale vše vynahradila skvělá péče na oddělení šestinedělí, kde jsem se cítila spíš jako host, než jako pacient. Proto vím, že jsem se při výběru porodnice rozhodla dobře. Takovou péči natož luxus jednolůžkového pokoje bych v Podolí neměla.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové podložky a síťované kalhotky. Vložky, kosmetika pro miminko i oblečení jsou vždy k dispozici.

20.09.19

Nikdy více, rodila jsem od rána do 21:30
Sice první směna mladá slečna a medička byly v pohodě. Ale pak přišla druhá směna starší obarvená blondýna a lékařka vyšší hnědovlasá, arogance nadřazenost, podávání oxytoxinu bez zeptání jak koňovi, rozkazování kdy a jak si pomalu mohu heknout a nadechnout, fuj, dodnes lituju, že jsem obě zkratkou neposlala kamsi. Myslela jsem si, že to rozdýchám, ale takové chování se nedá, je to pomalu už pul roku a pořád to mám jako noční můru.

Personál:

Bohužel se nepamatuji

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechodit tam

01.09.19

Dobrý den, přidávám svoji zkušenost s porodnicí v Krči. Vybrala jsem si ji z důvodu dobré dostupnosti a také po poradě se sestřičkou v gyn.poradně pro těhotné. Rodila jsem 08/18. Poradna pro těhotné vždy s čekáním, ale později jsem to vychytala a chodila ráno, ten skluz byl pak minimální. Sestřičky příjemné, lékaři jak kdo. Někdo sdílnější jiný řekl, že je vše o.k. a kontrola příště.
V den porodu jsem natrefila snad na nejlepší personál, který tam byl. Od sestřiček na příjmu až po lékaře na porodním sále. Prostě jsem si připadala dobře, a jelikož jsem byla prvorodička, tak jsem byla moc ráda za tuhle atmosféru. Pak JIP a opět super sestřičky. Sice mi byl syn přinesen na kojení a přisál se špatně a hrozně to bolelo a sestřička, která mi ho přinesla, jsem myslela, že má jen špatnou náladu, ale to jsem ještě nevěděla, že to je sestřička z dětského oddělení a dalších pár dnů si prožiju peklo. Nikdo mě neupozornil, jak malého držet na kojení, no a tak se za den (asi čtyřikrát přiložen, vždy špatně) syn rozhodl, že už nebude pít ode mne. Byl pátek odpol. a začátek víkendu a tak žádná laktační poradkyně.
Přešlo se na UM. Po přesunu na pokoj jsem byla hrozně zklamaná ze sestřiček na dětském. Bylo by to na dlouhé psaní. Ostatní maminky na tom byly stejně. Všechny byly zklamané z tohoto přístupu. Na cokoliv se člověk zeptal, tak se buď odpovědi nedočkal, nebo pouze pohrdavé pohledy a odseknutí. Hádky na chodbách byly normální (hádky sestřiček z dětského). Gynekologické sestřičky naopak velice vstřícné. Nakonec po třech dnech, kdy mi nešlo kojit, došlo k zatvrdnutí prsů. Sice jsem je nahřívala, ale i tak velké boule a bolest. Sestřička mi jen řekla, že jsem už stará na kojení, tak co chci! V pondělí došla laktační poradkyně i s jinou sestřičkou (starší, velice milá, která neměla víkendovou službu, bohužel) a začalo se s masírováním. Bolest to byla a k večeru už jsem i něco málo odsála. Další den jsem s radostí opouštěla porodnici. Už jsem se bohužel nerozkojila, syn se nechtěl už nijak přisát, a tak jsem ještě měsíc odsávala. Pak už jsem to vzdala. Syn zůstal na UM.

Takže moje pocity jsou hodně smíšené. Ale šla bych tam rodit znova. Snad tyto špatné recenze pomohou k zamyšlení o tom, kdo na dětském oddělení pracuje. Za dětské oddělení dávám čtyřku (moje ohodnocení ovlivnila velice milá sestřička - neznám jméno, jinak by to byla jasná pětka). Zbytek sestřiček na jiných odděleních hodnotím na jedničku, společně tak lékaře. Jídlo ani hodnotit nebudu. Myslím, že klasické nemocniční. Ale v době pobytu na šestinedělí jsem ho vůbec neřešila. Jinak pokoj super, jednolůžkový a není to bráno za nadstandard. Jen společná koupelna s druhým pokojem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy na oddělení šestinedělí.

Anonymní
30.08.19

Samotný porod byl pro mě ze strany personálu ukázkový. Všichni byli neuvěřitelně milí, profesionální, ale rázní, nenechali mě v bolesti zbytečně utápět, a i když nakonec došlo na vex, tak jsem utrpěla jen minimální poranění, dcera je naprosto v pořádku. Byť tedy kdyby to zůstalo na mladé paní doktorce, tak by nejspíš došlo na císaře, později na kyretáž kvůli placentě. Naštěstí byl k dispozici pan doktor Kvapil (doufám, že si jméno pamatuji správně) a v obou případech mě od zbytečného zákroku zachránil. K dispozici je samozřejmě základní vybavení jako míč a podobně. Samotný porodní sál je prostorný, čistý, klimatizovaný a s velkými okny, takže výhled na stromy a oblohu působí o dost lépe, než jen útrpně čučet do stropu. Porod nejdřív na boku, při závěrečném tlačení na zádech. Nevadilo mi to, takže po alternativách jsem se nepídila. Šestinedělí je bohužel trochu jiná situace. Sestra na noční směně mě totálně vyšťavenou nahnala do sprchy, že honem honem, já se tam málem složila, do toho mě poučovala, jak si mám a nemám otírat prsa, že mám vypít alespoň čtyři litry tekutin do rána (bylo devět večer), ať mi přítel donese kolu - v automatu jako jediná nebyla… Dcera se narodila předčasně a přes dva dny ji nechali brečet hlady, protože jsem nebyla schopna vytvořit dost mléka. Laktační poradkyně nepříjemná, s prsy mi zacházela jako s pytli s moukou a samozřejmě nezapomněla utrousit pár poznámek na velikost a nevhodné bradavky. Za ty dva dny jsem měla prsa totálně zrasená, protože jsem se snažila kojit pomalu co hodinu. Sestry jsou očividně v tomto v presu zeshora (některé mi to dokonce i přiznaly). Tím pádem samozřejmě dcera nepřibírala a já s děsivou vizí v očích byla na palici, že kvůli nim budeme muset zůstat v nemocnici zbytečně pár dní navíc. Přítel to trefně nazval gulagem. Naštěstí alespoň sestřičky měly dostatek rozumu a domluvily se s pediatričkou na pravidelném příkrmu. Asi bych neměla problém rodit v FTN znovu, ale tentokrát už bych zřejmě byla po porodu daleko více v ráži a nespoléhala se jen na rozhodnutí personálu. Ale to beru jako vlastní pitomost.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prvorodičkám rozhodně odvahu nebát se ozvat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní košile. Erární mi rozhodně nikdo ani nenabídnul. Vlastní podložky do postele a na přebalovací pult - sice denně doplňují na zhruba tři, ale mně to nestačilo. Určitě také vložky do kojící podprsenky. Na druhou stranu látkových plen jsem se za celou dobu nedotknula. A nějakou hotovost. Jídlo je klasická nemocnice bez chuti plus pětkrát za sebou totožný jogurt s rohlíkem. Vedle automatu na recepci je rozměňovač.

Anonymní
30.06.19

Můj druhý porod v této porodnici a znovu musím chválit. Bohužel si nikdy nezapamatuju jména lékařů, sester a porodních asistentek, ale všichni, s nimiž jsem se setkala, byli tentokrát skvělí (milí, profesionální, pomáhali). Při minulém porodu jsem se setkala s nepříjemnostmi na oddělení šestinedělí, jimiž je Krč celkem známá. Tentokrát jsem ovšem měla štěstí a dětské sestry a lékařka byly další skvělí lidé, které jsem zde potkala. Porodnici tedy mohu jen doporučit.

Důležitá informace: porodní boxy jsou klimatizované, alespoň ten můj byl, za což jsem byla nesmírně ráda.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěřovat místním lékařkám a lékařům, porodním asistentkám a sestrám.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Drobné do automatu na sladkosti a pití. Pro mě to byl vždy každodenní výlet při delší hospitalizaci.

15.06.19

Rodila jsem v březnu, první mimčo.

Poradny byly super, vždycky jsem tam jela hnedka na 8 ráno, nikdy jsem nečekala víc jak půl hoďky maximálně. Sestry i dr super.

Porod trval (vyvolávaný) 7 hodin. Jedna jediná sestra na oddělení byla na pěst, když mi při ctg praskla voda a ona mi řekla, že mi voda nepraskla a pokud se cítím mokře ať se jdu umýt. Od této chvíle kontrakce po 2 minutách až do konce. Naštěstí to bylo večer, takže na noční přišla zase fajn sestřička.

Na porodním sále i pak zpět na šestinedělí super, všichni milí a ochotní. Teda laktační přišla až na konci druhého dne, že dřív neměla čas, ale my jsme si poradily s malou samy :-)

Za mě fajn. Rodila bych tam znovu.

Jediný teda, že mě špatně zašili, zvenku mám na jizvě malý defekt - ale je to spíš o tom, že to vím já, na žádnou funkci nebo pocit při sexu to vliv nemá ani pro mě, ani pro partnera. Sice jsem s tím 2 týdny po porodu jela do Krče na ambulanci, kde mě nějaký mladý dr poslal domů s dubovou kůrou, až po 6nedělí mi můj gyn řekl, že je to opravdu šíté špatně. No co, u druhýho porodu si to nechám opravit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sedí ten jejich seznam. Akorát teda toaleťák jsem na nic nepotřebovala. Dostali jsme kromě plínek a ubrouskú vše. I spoustu jídla po návratu ze sálu (nebo jsem měla štěstí na sestry) :-D

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Sladkosti :-D

Anonymní
11.06.19

Protože jsem se sama podle hodnocení rozhodovala, přidávám svou zkušenost, třeba ostatním ulehčí rozhodování. Rodila jsem v Krči své druhé dítě (7.6.2019), takže mám porovnání (první porod byl v Motole 23.5.2017).

Oproti Motolu jsou v Krči všichni neuvěřitelně milí a usměvaví, nikdy jsem neměla dojem, že bych byla někomu na obtíž, nebo na mě neměl čas. Opravdu neuvěřitelně příjemný personál a to jak doktoři, tak sestry, asistentky, recepční i uklízečky! - prostě nádhera.

Na monitory jsem v průměru čekala kolem hodiny a půl, nic moc, ale v Motole to bylo minimálně 2, jednou dokonce 4!!! hodiny. V Krči jsou sestřičky na monitorech milé a ochotné.

Samotný porod proběhl jak v Motole tak v Krči naprosto v pořádku, ale v Krči více dbají na dobrou pohodu maminky a na bonding. Porodní asistentka byla úžasná, po porodu nechali dotepat pupeční šňůru a nahé miminko mi položili na břicho. Také mi neudělali nástřih, takže rekonvalescence je tak o 90% lepší. V Motole mi nástřih udělali (jak moc to bylo nutné/rutina/kvůli tomu, že to byl první porod nevím), sestry po mě v Motole chtěly v největších kontrakcích vyplňovat nějaké papíry, miminko mi přes mou žádost nepřiložili. Takže oba porody sice dopadly dobře, ale zpětně byl příjemnější a přirozenější ten v Krči.

Asi největší rozdíl je v šestinedělí. V Motole jsou sestry velmi přepracované a dávají to okatě najevo. S kojením prakticky nulová pomoc. Nikdo na vás nemá čas, jste na obtíž. Ze všech sester si vzpomínám na dvě milé. Jídlo naprostá katastrofa. V Krči oproti tomu panovala úplná pohodička, několikrát denně se sami chodí ptát, jestli je vše OK, jestli s něčím nepotřebujete poradit. Opět všichni milí, všichni na vás mají dost času, můžete se opakovaně na vše zeptat, nic není problém. Při odchodu mě taky v Krči o všem mnohem lépe informovali (jak dlouho je normální krvácet, kam se mám obrátit při problémech, jak mám cvičit etc.). A jídlo je v Krči takový průměr, něco jako jídelna na základce - uho, brambory, maso, těstoviny, hodně rohlíků… Ale oproti Motolu jde alespoň vidět, co jíte :-D

Takže jako shrnutí - určitě můžu všem Krč doporučit. Nevím proč jsem o této porodnici slýchala, že je špatná, možná byla dřív? Každopádně kdybych nyní měla vybírat kam jít rodit, tak bych 100% šla znovu do Krče. V Motole se určitě dá porodit taky, jen je to tam opravdu továrna - rychle dovnitř, rychle ven, nikdo se s vámi moc nemazlí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se, tady se o vás i o miminko dobře postarají.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

V Krči nemají erární košile a ručníky, takže těch hodně s sebou. Taky ubrousky, plínky a podložky pro mimčo. Dají vám seznam, kde je to vše vysvětlené.

27.05.19

Připravit tašku do porodnice, pozitivní náladu, vytrvalost a hodně štěstíčka.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trpělivost a úsměv

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Věcičky pro miminko, poporodní kalhotky + hygienické potřeby, župan a úsměv na tváři.

26.04.19

Tuto porodnici můžu jen a jen doporučit. Od poradny po šestinedělí. Při porodu porodní asistentky milionový! Na oddělení šestinedělí všechno vysvětlili, pomohli a vždy s usměvem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se:-) A na sál hroznový cukr.

24.04.19

Pro registraci do Krče jsem se rozhodla pro blízkost od bydliště a pozitivní doporučení jedné z mých klientek. Zároveň jsem ale za sebou měla negativní zkušenost po předchozí hospitalizaci na oddělení traumatologie TFN, takže volba nebyla zcela jasná od začátku a měla jsem jisté pochyby o Krči.
Oddělení mě ale velmi mile překvapilo. Již předporodní kurzy byly pro mě jako pro prvorodičku přínosné. Pro hrozbu předčasného porodu jsem byla následně hospitalizovaná přímo na porodních sálech na pokoji pro observaci. Personálu se podařilo předčasný porod zažehnat. Péče zde byla intenzivní a velmi profesionální.
Porod poté přišel v termínu. S péčí a instruktáží během porodu jsme byli s partnerem velmi spokojeni. Probraly jsme s lékařkou i porodní asistentkou porodní plán a vysvětlily si vše potřebné.
Oddělení šestinedělí mě také mile překvapilo. Sestry mi pomohly s kojením, ukázaly vše ohledně péče o novorozence.
A hlavně vše s úsměvem!
Jako zdravotník mám různé zkušenosti s českým i zahraničním zdravotnictvím, a tady jednoznačně spokojenost.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v klidu a nebát se zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu a sbalenou tašku do porodnice.

15.04.19

Jsem zaměstnanec TN, navíc na gynekologii zde mám i svou gynekoložku, takže pro mě byla volba jasná :-) Návštěvy a personál v poradně úplně v pořádku, vždy v dobré náladě. Nikdy jsem moc dlouho nečekala. Den před porodem v noci sestra na příjmu dost nepříjemná, pak asi zjistila, že jsem zaměstnanec, tak se začala tvářit normálně. No a co se týká porodního sálu asistentek a lékařek, tak si opravdu stěžovat nemohu. Byli úžasné a profesionální. Za mě jednoznačně the best péče. No a pobyt na šestinedělí byl už malinko horší. Sestřičky gynekologické opravdu profesionální, chodily vždy na kontrolu, před směnou před koncem směny. Tak jak to má být. Ošetřující personál a lékařky taky naprosto v pohodě. Ale co se týká sester dětských, tak už zase tak pozitivní být nemohu. Za mě bych očkávala k prvorodičkám intenzivnější přístup. Spousty věcí mi nikdo neukázal, ne že by nechtěl, ale nebyla jsem třeba na pokoji, nebo řekly že přijdou déle a nikde nikdo. Nehrotila jsem to, neb mám zkušeného přítele a věděla jsem, že to doma vše zvládnu nejdříve s ním. Koupání, přebalování atd. Samozřejmě propagace kojení , jako snad všude. Zbytečné stresování jak je do důležité a nutné a bez toho to nejde. Dle mého názoru zbytečné stresování pacientek. Protože samozřejmě, že mimino nikdo o hladu nenechá. Mě osobně opravdu stresovaly až dost. A to něco vydržím, ale už jsem byla rozhodnutá, že podepíšu revers. Ale péče opravdu celkově úžasná. Ještě bych dodala, že tak od půl páté jsem nemohla spát, protože každou chvíli někdo otevřel dveře na pokoj. V podstatě až do dvou hodin do odpoledne. Takže po porodu, jsem se vyspala až doma.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pitím ovoce, sýry, nějaké potraviny

05.01.19

Porodnici v Krči mohu jen doporučit, od příjmu až po pobyt na šestinedělí - doktoři mladí a velmi milí, sestry včetně novorozenecké péče ochotné a profesionální.

31.12.18

Rodila jsem v porodnici listopadu 2018 a všem co vybírají porodnici a neví kde tak učinit. Plně doporučuji zde rodit. Strašně jsem v nemocnici nechtěla rodit, ale byla to v Praze nejrozumnější volba (pořád jsem sem obávala, protože recenze nejsou nejlepší). A teď bych se profackovala, protože to byla ta nejlepší VOLBA! Vůbec se nebojte!

Všichni jsou zde profesionálové a naprosto přátelští, citlivý, ochotný. Přes gynekologické asistentky, lékaře, sestřičky, laktační, uklizečky atd. Nezažila jsem snad žádnou osobu, která by nepřistupovala s naprostou profesionalitou a citlivostí ke mně či k miminku.

Za to celému personálu moc děkuji. Jste úžasní, že v tak choulostivé situaci nejste necitliví a najdete pro každého pochopení a s velmi citlivým humorem vše podáte. Opravdu jsem se zde cítila „báječně“. Všichni byli kamarádští a doufám, že vedení je za to řádně odměňují, protože tak úžasnou atmosféru vůbec navozovat nemusí!

Personál plně respektuje Váše přání dle porodního plánu.

Nemusíte se vůbec ničeho bát. Jste v těch nejlepších rukách, kterých můžete být…!! Jestli někde rodit, tak jednoznačně tady.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud máte, vezměte si sebou těhotenský polštář, při porodu Vám hodně pomůže, můžete si opřít bříško…:-) a lehký župan je zde opravdu teploučko :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kromě plínek a vložek do podprsenky máte vše k dispozici (přes oblečky, dětskou kosmetiku, podložky, atd)

20.12.18

Mám stejnou zkušenost jako paní přede mnou. První porod v Podolí. Tím, jak jsem neměla srovnání, tak mi porod celkově přišel ok. Jediné mínus to čekání v poradnách a pak odd. šestinedělí, kde jsme byli na pokoji 3 a wc se sprchou jsme měli na konci chodby.
V TN opravdu super. Dokonce mě paní na recepci zaregistrovala dřív, než se mělo a bez el. přihlášení. Byli jsme tenkrát mimo Ohu a při tel. dotazu mi paní řekla, ať přijedu, že mi dá razítko do průkazky. Ač jsem měla daný čas, kdy dorazit, tak jsem tam přijela vždy na 7:30 a šla jsem 1. na řadu (chodí to tam i přes objednání stylem, kdo dřív přijde, ten dřív mele,). Mívala jsem to do hoďky vyřízené. Sestry milé, vždy se dalo domluvit na čemkoli. Doktorky také milé. Při porodu jsem přijela za 5 dvanáct. Pořád jsem si myslela, že kvůli nepravidelnosti stahů mě pošlou dom, že to jsou poslíčci. V ambulanci mi řekli, že do hodiny je syn venku a taky že jo.

Dovezli mě na příjem a pak na box. Porod za půl hod. Byl tam mladý doktor, PA a nějaká mladší slečna…asi na zaučení. Všichni příjemný. Pak klasika, 2 hod na boxu a převoz na šestinedělí. PA se mě zeptala, zda chci 1 nebo 2 lužák. Ihned jsem brala jednolůžák. Byla jsem v přízemí, pokoj takový po polorekonstrukci, ale úžasný byl ten klid a wc a sprcha na pokoji. TV (kterou jsem stejně nezapla), konvice, váha (oproti Podolí elektronická což oceňuju)…vložky k mání, pro miminko lih, koupací potřeby, mast na zadeček. Oblečky pro miminko, na které se vždy ptali, zda tam mám náhradní a vždy mi donesli další. Líh, krém na zadeček, slun. olej mi dali při odchodu sebou. Personál v pohodě. Všichni úsměv na tváři. Jen při odchodu jsem zažila jednu sestru gyndařku, která evidentně hoooodně chtěla, abych rychle vypadla a dle toho se chovala. Ale tím jak jsme jeli domů, mi byla už tak nějak u p…
Jídlo nic moc, ale to bylo i v Podolí.
Za mě bych šla rodit radši do TN než do Podolí. Dost lidí na mě koukalo, když jsem jim řekla, že podruhé jdu do TN a ne zase do Podolí. Nelituju toho, ba naopak. Nepůsobilo to tam na mě jako „továrna na děti“, což Podolí je díky kvantu rodiček.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jestli váháte, TN je opravdu skvělá.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Snad jen jak tu bylo zmíněno, plenky pro miminko. Kojící čaj mi bodl také. Mohla jsem si ho na pokoji uvařit.

12.12.18

Můj první porod se odehrál v Podolí a druhý v Krči, takže můžu malinko srovnávat,
Těhotenské poradny v Podolí jsem neměla, ale díky zkušenostem ostatních vím, že je to vždy na dlouho.
V Krči jsem byla 1× a bylo to rychlé, všichni příjemný - těšila jsem se na další kontrolu, ale tu už jsem nestihla.
První porod byl rychlý a druhý ještě rychlejší. Když jsem přijela do porodnice, už jsem měla kontrakce po minutě a 13 minut po příjezdu se dcera narodila, takže personál na sále se mi ani nestihl představit. Rodila mě starší porodní asistentka + tam byla v zácviku jedna mladá PA, která jen dohlížela.

Po porodu mi malou dali hned na bříško, manžel si střihl pupečník a malou po měření popsal. Pak nás nechali ve třech a my s manželem vybírali jméno, které jsme neměli.

PA občas přišla, zda něco nechci, opravdu krásný zážitek ( stejně jako v Podolí). Ani jedné porodnici nemohu nic, co se týče porodu, vytknout.
Obrovská změna ( oproti Podolí) přišla na odd. šestinedělí.
Pokoje jsou buď jednolůžkové nebo dvoulůžkové.
Ja přišla na krásný dvoulůžkový pokoj, s vlastní koupelnou a wc. Nové polohovatelné postele, paní co nosí jídlo mi ohřála oběd ( i když bylo už po obědě) a ještě se mi omlouvala, že se jim to dneska nepovedlo. Ptala se jaký chci čaj a zda chci sladký.
Na odd. jsou ženské sestry, dětské a laktační poradkyně.
Za celou dobu jsem se nesetkala s nikým nepříjemným ( oproti Podolí)
Včetně uklízečet - které vždy pozdravili, zaklepali a dali nám čisté oblečení pro miminka a ještě se ptali, jakou chceme barvu a aby nám to ladilo, no prostě jsem nevěřila, že jsem opravdu v nemocnici, která nemá moc dobré hodnocení.

Bála jsem se jít do Krče, ale jsem naprosto nadšená, že jsem tam šla.
Podolí není špatné, ale šestinedělí je staré, wc a sprcha na chodbě, personál jak který ( mají toho možná hodně, nevím, ale málokdo měl úsměv na tváři.
Při propuštění na vás nikdo nespěchá, v Podolí mě vykopli a čekala jsem s malou na chodbě v náručí ) přišli ráno a řekli, že do půl hodiny musím opustit pokoj.

Příště jedině Krč. Doporučuji všem, který chtějí být v klidu a mít pomocnou ruku při kojení ( laktační sestry se opravdu snaží rozkojit každou a mají citlivý přístup).

Jediné co mi přišlo zvláštní, že porod vyvolávají na šestinedělí, takže maminka vedle mě chudák hekala a prodýchávala kontrakce a snažila se být potichu, kvůli mojí malé ( mě to nevadilo, ale bylo vidět na ní, že by byla radši sama a nebo někde, kde jsou taky maminky na vyvolání. Asi měla pocit, že mě ruší, ale mě jí bylo spíš líto.
Co se týče vybavení, vše mají kromě vložek do podprsenek a plenek.
Mastičku na zadek, vložky poporodní, líh na pupík, oblečení, vše bylo v opravdu velkém množství.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, byl to krásný zážitek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

stačí plenky pro miminko a vložky do podprsenky

08.12.18

Rodila jsem 4× a velmi doporučuji.

04.12.18

V Krči jsem rodila koncem října 2018. V poradně vždy byly milé a ochotné sestřičky. Nikdy jsem nečekala déle než hodinu. Doktoři v poradně byli spíš mladí, ale vůbec jsem neměla pocit, že by byli nezkušení právě naopak. Na lékařích bylo vidět, že mají zkušenosti a jejich přístup k maminkám byl velmi profesionální. Také velmi chválím pohotovost pro těhotné, také velmi příjemné sestřičky a lékaři i v brzkých ranních hodinách. Jen je horší se na pohotovost dovolat, je opravdu lepší hned jet do nemocnice než volat o radu. Měla jsem vyvolávaný porod, takže jsem byla přijmuta na pokoj dříve a asi více v klidu. Dokumenty se mnou sepsala velmi příjemná studentka na porodní asistentku. V 1. době porodní jsem byla na pokoji, dle slov sestry mi nesměli dát nic na bolest. Asi každé dvě hodiny mě kontroloval lékař, ozvy kontrolovali asi každou hodinu. Od zavedení tablety do příjmu na porodní sál jsem byla na pokoji asi 9 hodin. Na porodním sále mě přijmula velmi příjemná PA a doktor mě průběžně chodil kontrolovat. PA i lékař byli velmi příjemní a atmosféra na sále byla velmi příjemná. Nikdo mě do ničeho nenutil a každý zákrok mi vysvětlili. Po porodu za mnou během celého pobytu chodily sestry asi 4× denně a vždy se ptaly zda něco potřebuji. Celkově gynekologické oddělení od recepce po péči po porodu na pokoji hodnotím na výbornou a šla bych tam rodit znovu. Ovšem novorozenecké oddělení v přízemí je dost otřesné. Především přístup sester. Za celou dobu mého pobytu nikdo na pokoj nepřišel s dotazem zda něco potřebuji. Chodily vždy jen na vizity a opsat si tabulku s váhou a kojením. Dítě mi doslova hodily do postele hodinu po tom co jsem byla převezena na pokoj po porodu. Sestra mi plačící dítě hodila ve 4 hodiny ráno do postele se slovy „…uklidněte si toho svého nerváčka…“ Dítě mělo v obličeji krvavý šrám. Dítě jinak bylo celou dobu pobytu se mnou na pokoji, jen si ho odvezli na odběr z patičky. Nikdo mi nevysvětlil a neukázal jak kojit, i když jsem o to žádala a oddělení se chlubí laktační ligou. Mléko se mi nespustilo a žádala jsem o dokrm, ten mi dali až po dvou dnech, takže dítě bylo ubrečené a hladové. Také množství dokrmu mi dávali malé, při poslední vizitě jsem dostala vynadáno, že mu dávám málo dokrmu, přitom mi sestra před tím potvrdila, že to množství je v pořádku. Jednou jsem dokonce musela sestru vzbudit, aby mi dala dokrm. Z chování sester na novorozeneckém oddělení jsem byla dost překvapená a smutná. Ale prý přístup sester v 1. patře je lepší. Strava byla v porodnici klasická nemocniční, ale dalo se to. Celkově porodnici doporučuji, jen je potřeba počítat s tím, že na novorozeneckém se podpory nedočkáte a obrnit se pevnými nervy a asertivitou.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Masku na oči proti světlu. Termosku na čaj. Dostatek nočních košil.

Anonymní
22.10.18

Vcelku jsem byla spokojená, jen některé dětské sestry nepříjemné a moc mi nepomohly s kojením, začala jsem kojit až v klidu doma. Jinak prostředí hezké, koupelna na pokoji a gynekologické sestry bezvadné.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně se nechat zásobit jídlem z domova

15.10.18

V Krči jsem rodila v říjnu 2018. Gynekologická péče a samotný porod naprosto bez problémů. Mílí a chápaví lékaři, nezlobili se, když jsem v den porodu přijela dvakrát než mě nakonec napotřetí přijali. U porodu mě rodila MUDr Hajdušková s PA. Paní doktorku jsem potkala už v poradně a chtěla bych ji poděkovat za lidský přístup a velkou podporu u porodu. PA byla spíše neutrální, ke konci už trochu nevrlá a očividně chtěla porod urychlit, aby snad stihla oběd nebo co a velmi se divila, že váhám před podáním oxytocinu. Předporodní příprava klystýr - nikdo se mě neptal, zda ho chci - ale já ho zrovna chtěla, tak nevím, jak by se tvářili při odmítnutí. Po porodu klasika - přiložení na prs a pak cca hodina s dítětem a manželem o samotě na porodním sále.
Převoz na šestinedělí. Nepotkala jsem tam jedinou nepříjemnou gynekologickou sestru, po porodu jsem silně krvácela a cestou do sprchy zašpinila celý pokoj i koupelnu. Nikdo se nezlobil, každý mě při sebemenším pocitu trapnosti nebo omluvy za obtěžování uklidňoval, že to, co prožívám je naprosto normální a přirozené. Pokoj jednolůžkový v rámci standardu, koupelna sdílená s druhou pacientkou. A tady moje chvála bohužel končí.

Pediatrická část péče ve mně zanechala smíšené pocity. Při krmení se čekalo až do třetího dne na podání umělé výživy. Jako prvorodičce mně stačilo ujištění, že dítě je napité z bříška a vydrží. Až fanatický důraz na kojení ve mně zanechal naprostou nechuť k tomuto procesu, dítě se nechtělo přisát, něměla jsem moc mléka, ale pořád mě ujišťovaly, že to přijde. Pak sestra nedodržela pokyn lékaře a čtvrtý den mi nenosila příkrm (já o tomto naordinování nevěděla, protože pokud se nezeptáte, nikdo vám sám neřekne). Pediatrická lékařka očividně stará škola, před každou vizitou jsem se cítila jako student, co se nepřipravil na zkoušku. Začínala jsem s pozitivním pocitem, že se o dítě dokážu postarat, odcházela jsem na vlastní žádost čtvrtý den vydeptaná a vystresovaná a s tříapůl kilovým dítětem, o kterého lékařka projevovala starost jako o nějakého nedonošence. To vše jen proto, že jsem si dovolila nemít mnoho mléka a mít dítě, které se zkrátka nechce přisát. Ale i mezi těmi pediatrickými sestrami se našly velmi milé a ochotné paní, kterým bych taky chtěla poděkovat. A pozor. Dudlík je u lékařů zakázán, před první vizitou přiběhla sestra a šeptala pozor paní doktorka jde, schovejte dudlík. Prvorodičkám radím, aby věřily svým instiktům a byly asertivní. Připravte se také na to, že jedna setra řekne něco jiného než druhá a ta druhá vás s největší pravděpodobností bude shazovat za to, že to děláte podle pokynů té první. Slova jako nemůžeme vám všechno říkat dvakrát také často uslyšíte. Na pokoj vám budou sestry chodit bez zaklepání Pokud máte hroší kůži, porod v Krči můžu doporučit. Pokud nejste fanatická zastánkyně kojení, nechoďte tam. A na závěr. Mléko se mi spustilo hned večer po příchodu domů. Dítě po nakrmení spí skoro celou noc. Já jsem teprve po několika dnech nabrala síly a zpětně si uvědomuju, jak moc mě přístup pediatra a některých sester psychicky vyčerpal.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Psychicky se obrnět a být spíš zkušená maminka, která porod a následnou péči lépe psychicky zvládne a nepotřebuje tolik pomoc od sester a lékařů.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vemte si víc ručníků, košil a jiných doporučených věcí. Po porodu budete velmi silně krvácet a občas se stane nehoda. Dohodněte si u příbuzných přísun jídla a hlavně nenadýmavého pečiva. Hlavní složkou stravy v krči je čerstvý bílý rohlík.

Anonymní
14.09.18

Nebyla jsme zde na porodu, ale na gyn. pohotovosti a na revizi. Vše proběhlo v pořádku, jen čekání na zákrok, ale to je asi normální. Všichni doktoři i sestřičky byli neuvěřitelně milí, až jsem byla hrozně moc překvapená. Včetně personálu na sále.

Jídlo je snad jediný mínus.

Anonymní
10.09.18

Jednalo se o můj druhý porod. První byl 2015 na Bulovce. Kazda z těchto porodnic měla nějaké pro a proti, ani jedna nebyla vyložená špatná, ale myslím si, že vše kolem těchto recenzí a zkušeností je hlavně to, jak váš porod probíhá.

Kontroly před porodem:
Nikdy jsem nečekala déle než 2 hodiny, i když maminek bylo celkem dost. Personál mladí lékaři, sestry ok. Vždy se chodilo první na to, co bylo volně (monitor - vyšetření).

Rodila jsem 21/6/2018. Den předtím v noci jsem měla již slabé kontrakce od noci. Ráno kolem 9 hodiny jsem měla mít zrovna kontrolu (již 6 dní po termínu). Jela jsem tedy do Krče, kde mi mladý pan doktor (v Krči byli většinou sami mladí lékaři) řekl, že jsem otevřena jen na 2 cm a kontrakce jsem měla nepravidelné, že mám jet domů a přijet, až budou kontrakce kratší. Byla jsem lehce zmatená, neboť sestry mi již předtím daly náramek na ruku a připravovaly na ubytování v porodnici. No ale lékař má hlavní slovo, tudíž jsem jela. Celý den jsem se tedy snažila přetrpět, co se dalo, doma, a když byla kontrakce po 3 minutách pravidelně, tak jsem jela, to bylo kolem 17. hodiny.

Hlásila jsem se tedy na ambulanci, kde sestra volala lékaře, aby mě přišel zkontrolovat, a ještě předtím mě vyšetřila sestra (nejhorší vyšetření rukou, co jsem zažila… sestra měla pravděpodobně dlouhé nehty, tudíž mě to neskutečně bolelo), poté přišel lékař, to jsem byla už na 7 cm a šla jsem rovnou na porodní sál. Stihla jsem se jen prevléct, klystýr mi už nedělali. Porodní sestra mi píchla vodu. Dostala jsem rajský plyn, který mi moc nevyhovoval, sucho v ústech, a celková ospalost. Bolesti neustupovaly, tak mi bylo píchnuto do žíly Dolsin, po kterém jsem se cítila krásně a přiblble až jsem snad skoro usínala. Nicméně porod již nepostupoval a bylo třeba už vše uspíšit, byl mi píchnut Oxitocin a to byla jízda. Hnedka kontrakce snad co minuta a konečně bylo vše připraveno k porodu. Při mém porodu se měnila směna zaměstanců a u porodu už jsem měla lékařku. Malá se narodila 19:58. Poté hned bonding, a nechali nás s přítelem 2 hodiny na pokoji.

Po 23. hodině jsem byla ubytována na pokoji, kde příjemná mladá sestra vše vysvětlila, donesla svačinku a pomohla za další 2 hodiny do sprchy. Po ubytování na pokoj mi zhruba za hodinku byla přivezena i dcerka.

Byla jsem na dvoulůžkovém pokoji ve 2. patře, na pokoji sprcha, wc, stolek, skříňka.

Jídlo se nosí na pokoj, asi není třeba zmiňovat, že každý den bylo čerstvé pečivo a při odchodu z porodnice nám bylo řečeno, že se máme vyhýbat čerstvému pečivu po dobu kojení:-). Jídlo nic moc, ale dalo se. Popř. je dole automat na dojedení se.

Svoji první dceru jsem kojila zhruba 2 měsíce a nyní jsem měla velký zájem nic nepokazit a kojit co nejdéle. Když jsem se zeptala poprvé na techniku přisání a kontrolu sestry, tak ok, ale po druhé už jsem byla sestrou upozorněna, že jsem se snad už jednou ptala, tak jsem se pak už raději neptala. Malá neustále brečela, moc mi to nešlo. Lékařka po kontrole rozhodla, že si mohu chodit v případě potřeby pro příkrmy, ale sestra mi vždy pomalu dělala výslech a koukala na mě jak na nejvíc špatnou matku. Jednalo se o starší sestru a jediná tato mi to tak nějak znepříjemnila zdejší pobyt.

Před odchodem z porodnice vám vše vysvětlí, chodí rehabilitační sestra, lékařka pro vás, dětská lékařka… to bych hodnotila jako vyčerpávající.

Závěr:
Po přečtení zprávy pro gynekologa jsem se dočetla, že můj porod byl veden jako rizikový, o čemž jsem vůbec nevěděla.

Dále když jsem poslední den jela domů a už jsem se těšila, jak si odpočinu, mi volali, že se mám vrátit , že mi zapomněli píchnout injekci (mám rhb neg krev a museli mi píchat protilátky), to také nebylo moc příjemné.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

S sebou doporučuji více než 1 noční košili a ručník, dále Bepanthen či gelové polštářky na popraskané bradavky.
Pleny a ubrousky.

10.09.18

V této porodnici jsem rodila již dvakrát a za mě naprostá spokojenost. Sestry na oddělení vždy milé, lékaři také. Předporodní péče bez jakýchkoliv problémů, lékaři vždy vše vysvětlili a zodpověděli veškeré dotazy. Během porodu milý a povzbuzující personál, ať už se jednalo o porodní asistentky či lékaře. Na oddělení šestinedělí taktéž vše bez problému. Dětské sestry vše vysvětlí, a když je potřeba, poradí a pomohou.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně se nebát na cokoliv zeptat a případně požádat o pomoc.

24.08.18

Rodila jsem v neděli 19. 8. 2018 a musím jen chválit. Za prvé porodní asistentky – skvělé dámy, velké profesionálky, patří jim můj velký dík! Oddělení šestinedělí a gynekologie – kompletní personál od doktorek, přes sestřičky až po paní uklízečky super, všichni se o vás starají, jsou pozitivní, milí. Péče na jedničku, rozhodně doporučuju!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nebát se

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

víc košilek na převlékání

Diskuze o této porodnici