Fakultní Thomayerova nemocnice, Gynekologicko-porodnické oddělení

Gynekologicko porodnické oddělení ve fakultní nemocnici s poliklinikou s dlouholetou tradicí nesoucí titul Baby Friendly Hospital.
Porodnice je perinatologickým centrem připraveným na porody po 32: týdnu těhotenství. K dispozici v první době porodní jsou všechny moderní relaxační zařízení jako jsou vaky, míče, žíněnky nebo navození atmosféry hudbou.

Na oddělení šestinedělí je praktikován roomin-in. Pokoje jsou zde jedno nebo dvoulůžkové. Vortuální prohlídku oddělení šestinedělí v přízemí naleznete zde. Na část oddělení šestinedělí v patře se podíváte tady.

Na porodním sále jsou k dispozici 4 porodní boxy, které zaručují soukromí. K relaxaci může rodička využívat míče, sprchu, muzikoterapii (k dispozici jsou CD přehrávače). Porod v této nemocnici smí vést pouze personál nemocnice. Porodní plán doporučují konzultovat s pracovníky porodního sálu, přičemž tzv. předběžně vyslovená přání nebere nemocnice jako právně závazné.
Rodička si může na porodní sál vzít jednu osobu jako doprovod.

Porodní sály si lze prohlídnout jednou za 14 dní, vždy ve čtvrtek od 13 hodin. Cena prohlídky je 180 korun.
Pro ženy, které plánují rodit v Thomayerově nemocnici jsou připraveny přednášky s diskusí. Cena za lekci je 350 korun.
Cvičení pro těhotné probíhá každou středu a čtvrtek a cena za jednu hodinu je 120 korun.
Domluvit si účast na prohlídce sálu, předporodní přípravě nebo cvičení můžete na tel. čísle 261 082 390.

Seznam toho, co si přibalit do zavazadla do porodnice naleznete na internetu.

Webové stránky:

Doporučují maminky porodnici Fakultní Thomayerovu nemocnici, Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 222x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Petr Kolek

Ambulance: +420 261 082 355

Registrace k porodu: +420 261 082 390

Příjmová kancelář: +420 261 082 390

Adresa: Vídeňská 800, Praha 4 140 59

URL: http://www.ftn.cz/pacientum-a-verejnosti/oddeleni-a-kliniky/gynekologicko-porodnicke-oddeleni/

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Thomayerova

956
10.09.20

Naprosto skvělé! Respektující usměvavý personál. Ctil má přání a i když nakonec došlo na plánovaného císaře, bylo vše velmi milé. Na sále byla legrace, manžel se mnou směl být na přípravě. Na JIPu jsem se probudila a měla jsem u hlavy připravený telefon a na madle postele ručně psanou cedulku „Ahoj, maminko, já jsem Pavlík, vážil jsem…, měřil jsem…“ s nakresleným autíčkem. Pokoje jsou krásné nové. Lékaři jsou skvělí a odpovídají na otázky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nepotřebovala jsem vlastní toaletní papír (i když je v seznamu), plenek pár je na pokoji, podložky raději opravdu vzít podle seznamu.

28.08.20

Rodila jsem zde začátkem srpna a nemůžu si stěžovat. Všichni byli hrozně milí.

26.08.20

Rodila jsem zde své 4 dítě. Předtím jsem rodila ve Strakonicích. Za mě nejlepší porodnice. Super vstřícný personál. Porodní asistentky milé, vstřícné a ochotné.

185
16.08.20

V porodnici jsem rodila na začátku srpna. Každý s kým jsem se setkala byl milý a v tomto ohledu si nemohu na nic stěžovat. Jediné, co pro mě bylo nepříjemné, bylo to, že než jsem mohla na sál, tak jsem byla umístěna na normální pokoj, kde už byla maminka s miminkem. V těch bolestech a v tak malém prostoru s cizím člověkem to bylo dost nepříjemné. Příště budu určitě volit porodnici, kde se mnou můžu být v samostatném pokoji s partnerem celou dobu a ne jen na porodním sále. Kdyby partner nečekal venku, tak by nejspíš porod ani nestihl, protože než jsem z pokoje došla o patro níž na sál, tak už jsme byli skoro ve finále. Příprava se nestihla, ani žádné léky na bolest. Nakonec jsem dostala alespoň rajský plyn, protože jsem měla silné kontrakce v krátkých intervalech. Rodila jsem na zádech, ale to mi v tu chvíli bylo už jedno, jelikož pro mě nebyla úlevná žádná poloha. Malá byla na 3 kontrakce venku, bez nástřihu, pouze se 3 stehy. Bonding ani dotepaní pupečníku neproběhl, ale to proto, že si malou brala dětská doktorka a pomáhala ji trochu rozdýchat. Paní doktorka i porodní asistentka, co byly u porodu, byly skvělé!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nějaké sušenky na kojení a podobně, ať máte co jíst třeba v noci.:)
Vložky jsou k dispozici, plenky také i oblečky na miminko.

11.08.20

Rodila jsem zde svého prvního potomka a děkuju moc mé kamarádce, která mi tuto porodnici doporučila! Všechno bylo naprosto perfektní. Porod jsme měli trosku honičku, ale asistentka i paní doktorka byly naprosto úžasné a všechno proběhlo v pořádku díky jejich skvělému vedení.
Na oddělení šestinedělí jsem se za celou dobu nesetkala s nepříjemným chováním. Všechny sestřičky tak byly zlaté a moc mile, pomáhaly se vším, když si člověk řekl a celkově to pro nás s prckem byly příjemně strávené první společné dny. Pokud budeme mít druhého sviště, určitě zase do Krče!
Děkuji celému personálu!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

V nemocnici nám nic nechybělo, jídla bylo dost, oblečení pro miminka, plenky i vložky pro maminky taky byly.

11.08.20

Porodnici hodnotím velmi kladně, velmi ochotný personál, všichni byli v pohodě a opravdu mohu doporučit. Jsem prvorodička a jako taková jsem byla trochu ve stresu, což je asi každá z nás, protože nevíte co máte čekat. V porodnici byli všichni milí a vše bylo tak jak má být. Pokoje jsou poměrně nové i když budova zvenku vypadá staře, tak je to celkem OK.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučím se řídit tím, co Vám dají v poradně za soupis a pak si s sebou vzít různé mléčné shake, freshe ovoce a tak…po porodu se to hodí na energii a člověk se chce trochu posilnit před nástupem laktace.

08.07.20

Zde jsem rodila druhou dceru a byla jsem nadmíru spokojena. Jak s prostředím, tak celým personálem a hlavně s vedením porodu.

07.07.20

V Krči jsem rodila letos v lednu. Za mě celkově spokojenost. Asi měsíc před porodem jsem zde byla sepsat porodní dokumentaci. Samotnou poradnu (vyšetření, monitory apod.) jsem navštívila pouze jednou a to ve 39tt (do 38tt jsem byla v péči svého gynekologa). V poradně skoro nikdo tenkrát nebyl, vzali mě hned po pár minutách, sestřičky i mladá doktorka příjemné a všechno bylo OK.
V den porodu (přesně 40tt na den) mě doma asi ve 12:30 praskla plodová voda. Ve 14 hod jsem se dostavila s partnerem do porodnice na příjem. Vyšetřili mě a dali na monitory, vše v pořádku. Jelikož odtekla voda, ale neměla jsem žádné další příznaky začínajícího porodu (žádné kontrakce apod.), tak mě hospitalizovali. V 15 hod už jsem byla na jednolůžkovém pokoji. Sestry za mnou nestále chodily, kontrolovaly na kolik jsem otevřená a několikrát mě připojily na monitory (od 39tt jsem byla otevřená asi na 1-2cm). V 17 hod začaly silné kontrakce asi každé 3 min. Partnera už v 19 hod, kdy končí návštěvy nechali se mnou, protože se porod blížil. Bylo potřeba být otevřená tuším aspoň na 4-5 cm, abych mohla na porodní sál. Ve 20 hod jsem se přesunula nahoru do tzv. přípravny. Porodní asistentka mi udělala klystýr, pak wc, sprcha, v té přípravně mi bylo nejhůř (bolesti z kontrakcí), naštěstí byl se mnou pořád partner.
Asi ve 21 hodin jsem zaujala polohu na boku na sále, představila se mi milá porodní asistentka středního věku a ještě mladá studentka studující obor porodní asistentky. Ptaly se mne na porodní přání, jakou chci polohu apod. Vybrala jsem si klasickou v polosedu. Na zmírnění bolestí jsem dostala rajský plyn, epidurál by se už nestihl. Vždy, když přicházela kontrakce, tak jsem tlačila. Bohužel někdy kolem 23. hodiny se kontrakce začaly zpomalovat, takže mě dali za nějakou chvíli oxytocin (asi ho měli dát dřív a ne mě zbytečně déle trápit). Pak přiběhla doktorka a těsně před půlnocí se mi narodila krásná zdravá dcera. Proběhl ihned bonding, partner, který byl celou dobu u porodu, přestřihl pupeční šnůru, malou zkontrolovali, zvážili a změřili a nechali s partnerem na vyhřívaném lůžku. Mě museli zašívat, protože mě malá hodně roztrhla (nástřih ale nedělali, lepší se nechat přirozeně potrhat než umělý nástřih). Asi hodinu mě zašívali (bohužel bez znecitlivění, takže mě to bolelo pomalu víc než porod, zašívali mě i vnitřek) pak nás další hodinu nechali (celkem tedy 2 hodiny po porodu na sále) s malou a partnerem na sále, proběhlo první přisátí k prsu. Poté mě odvezli na pokoj, partner jel domů a malou si vzali na sesternu, abych se vyspala. Stejně jsem oči nezamhouřila bolestí. Sestry mě chodily každou chvíli kontrolovat a dávat čípky na bolest a ledovat bolavá místa.
Asi v 9 ráno mi přivezli malou, proběhla vizita. Gyn. sestry mi pomohly do sprchy a celkově byly milé a nápomocné. Dětské sestry mi ukázaly manipulaci s miminkem, koupání apod. Pak přišla rehabilitační sestra. Laktační poradkyně se vůbec neukázala. První den, kdy jsem se snažila přikládat k prsu, malá vůbec nechtěla, protože jí bylo špatně (při porodu si trochu lokla plodovky). Další den opět nikdo z laktačních sester nepřišel. Za celý pobyt v Krči laktační nepřišla. Dětská sestra a pediatr mi akorát řekli, že mám špatná prsa a dali mi na kojení kloboučky. Kojení tím bylo zkaženo (což jsem jako prvorodička nemohla vědět a už dávno nekojím).
Gynekologické sestry byly zlaté, ale ty dětské byly kolikrát protivné. Hlavně na noční jsem pokaždé schytala nepříjemný personál. Kojení mi moc nešlo, skoro ze mě nic neteklo. Musela jsem se v noci hádat o dokrm UM, protože jsem věděla, že má moje holčička hlad a já neměla kromě pár kapek v podstatě nic. Nachytala jsem i jednu sestru v noci jak spí a byla protivná, že jsem ji vzbudila.
Jídlo bylo docela dobré (měla jsem bezmléčnou dietu, kvůli intoleranci laktózy), takže jsem měla šunku, alpro sójová nebo kokosová mléka/jogurty, kuřecí, vepřový plátek a brambory. Akorát teda bílé rohlíky byly pořád a přitom pro kojící matky nejsou vhodné, protože čerstvé bílé pečivo nadýmá. Snídaně v 7 ráno, oběd v 11:30, večeře opravdu brzo - v 17 hod. Doporučuji s sebou nanosit od návštěv nějaké svačiny. Čaj je celý den k dispozici na chodbě.
Celý pobyt zde fungoval rooming, takže máte děťátko u sebe, což je pro seznámení a zvyknutí si na sebe to nejlepší.
Propustili mě 4. den po porodu s napůl rozjetou laktací a s doporučením dokrmovat UM. Laktace dlouho nevydržela (kloboučky).
S sebou domů jsme dostali pamětní listinu a kufřík plný kosmetických vzorků pro mámu i mimi, což bylo milé.
Důležité je přežít některé protivné sestry, obzvlášť takové ty “komunistky”, které už jsou starší a chytré jak rádio. Být slušná, ale nedělat ze sebe blbku. Matka ví nejlíp, co mimi potřebuje.
Pobyt byl lepší průměr, když bych měla hodnotit. Nebála bych se zde znovu rodit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ohlídat si vše kolem kojení. Nespokojit se s komentářem personálu, že máte moc malá/velká prsa, špatné bradavky apod. Já odešla z porodnice s kloboučky a doma jsem je už neodbourala. Malá se na ně bohužel naučila. Když byla větší už byla logicky “žravější” a z kloboučků teče mlíčko pomaleji a dá to větší námahu. Pak vlivem dalších okolností jsem stejně 3 měsíce po porodu přestala kojit. Kloboučky k tomu asi dost negativně přispěly.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

K dispozici je dostatek toaletního papíru, vložek, dětské oblečky a kosmetika. S sebou klidně 4 noční košile - na každý den jedna (po porodu se tělo hodně potí a celkově v šestinedělí), kojící podprsenky, vložky do podprsenky , mast na bradavky a hlavně hodně jednorázových síťovaných kalhotek, dětské pleny, ubrousky, podložky na přebalování.

05.05.20

Ve FTN jsem rodila v dubnu 2020. Mohu pouze napsat, že jsem byla nadmíru spokojená!
Už kontroly v poradně probíhaly velice dobře, žádné dlouhé čekaní a moc příjemné sestřičky.
Porod proběhl bez komplikací, především díky MUDr. Chromjakové, která je odborníkem na svém místě! Velice příjemná byla i porodní asistentka (bohužel nevím jméno). Prostředí porodního sálu hezké a moderní.
Po porodu proběhl okamžitě bonding, na sále jsme strávily s dcerou 2 hodiny a poté nás převezli na pokoj. Malá byla pryč pouze pár minut, poté se sestřička přišla zeptat, zda ji chci hned k sobě, nebo se prospat a poté mi ji zavezou.
Pokoje jsou na zdravotnické zařízení velice příjemně a relativně moderně zařízené, měla jsem na pokoji TV, rychlovarnou konvici, lžičku a plastové jednorázové příbory. Sprchu s WC jsem měla společnou pouze s dalším pokojem (můj pokoj byl jednolůžkový). Takže naprostá spokojenost!
Co se personálu týče, nemám jedinou výtku. Během 4 dnů jsem zažila 2 směny a všichni byli nadmíru příjemní a ochotní (především velké díky sestřičce Petronele za spoustu rad a instrukcí). Personál mi přišel vstřícný a empatický (od sestřiček, lékařů až po uklízečky).
Po přečtení různých recenzí před porodem jsem čekala provoz jak v „továrně“ a očekávala, že personál nebude mít moc času, ale ve finále to vůbec neplatilo. Pokud jsem potřebovala radu či pomoc, vždy se sestřička či lékařka dostavily během pár minut.
Ještě hodně propíraná nemocniční strava:-) Měla jsem s sebou nějaké menší „zásoby“ z domova (byly zakázané návštěvy), ale ve finále jich nebylo téměř potřeba (až na nějaké dobroty). Jídla bylo dostatek, především snídaně a večeře se většinou ani nedaly sníst. Obědy byly chuťově dost slabé, to je pravda, ale zase nejsme v All Inclusive 5* hotelu:-D. Hlady se určitě netrpí a není pravda, že pokud jídlo nesníte během hodiny, rovnou vám jej odnesou. Sestřička se vždy zeptala, zda si nechci nedojedené jídlo nechat na později, jen bylo potřeba ho přendat z nemocničního podnosu na tácek, který byl na pokoji k dispozici.
Celkové mohu Krč opravdu pouze doporučit, velice příjemné překvapení po všech stránkách!

03.05.20

Ve FTN jsem rodila v dubnu 2020. Mohu pouze napsat, že jsem byla nadmíru spokojená!
Už kontroly v poradně probíhaly velice dobře, žádné dlouhé čekaní a moc příjemné sestřičky.
Porod proběhl bez komplikací, především díky MUDr. Chromjakové, která je odborníkem na svém místě! Velice příjemná byla i porodní asistentka (bohužel nevím jméno). Prostředí porodního sálu hezké a moderní.
Po porodu proběhl okamžitě bonding, na sále jsme strávily s dcerou 2 hodiny a poté nás převezli na pokoj. Malá byla pryč pouze pár minut, poté se sestřička přišla zeptat, zda ji chci hned k sobě, nebo se prospat a poté mi ji zavezou.
Pokoje jsou na zdravotnické zařízení velice příjemně a relativně moderně zařízené, měla jsem na pokoji TV, rychlovarnou konvici, lžičku a plastové jednorázové příbory. Sprchu s WC jsem měla společnou pouze s dalším pokojem (můj pokoj byl jednolůžkový). Takže naprostá spokojenost!
Co se personálu týče, nemám jedinou výtku. Během 4 dnů jsem zažila 2 směny a všichni byli nadmíru příjemní a ochotní (především velké díky sestřičce Petronele za spoustu rad a instrukcí). Personál mi přišel vstřícný a empatický (od sestřiček, lékařů až po uklízečky).
Po přečtení různých recenzí před porodem jsem čekala provoz jak v „továrně“ a očekávala, že personál nebude mít moc času, ale ve finále to vůbec neplatilo. Pokud jsem potřebovala radu či pomoc, vždy se sestřička či lékařka dostavily během pár minut.
Ještě hodně propíraná nemocniční strava:-) Měla jsem s sebou nějaké menší „zásoby“ z domova (byly zakázané návštěvy), ale ve finále jich nebylo téměř potřeba (až na nějaké dobroty). Jídla bylo dostatek, především snídaně a večeře se většinou ani nedaly sníst. Obědy byly chuťově dost slabé, to je pravda, ale zase nejsme v All Inclusive 5* hotelu:-D. Hlady se určitě netrpí a není pravda, že pokud jídlo nesníte během hodiny, rovnou vám jej odnesou. Sestřička se vždy zeptala, zda si nechci nedojedené jídlo nechat na později, jen bylo potřeba ho přendat z nemocničního podnosu na tácek, který byl na pokoji k dispozici.
Celkové mohu Krč opravdu pouze doporučit, velice příjemné překvapení po všech stránkách!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na pokoji bylo opravdu velké teplo, takže župan byl úplně zbytečný

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

hodila se mi vlastní nádoba na čaj, mohla jsem si uvařit rovnou větší množství, než jen do hrnku, který byl k dispozici

1654
13.03.20

Moje zkušenost s porodnicí lze popsat jako veskrze pozitivní, i přesto, že když vyprávím známým o pobytu v porodnici, obvykle použiju spojení „šestinedělí bylo peklo“. Po gynekologické stránce není porodnici absolutně co vytknout, péče byla velice kvalitní a personál příjemný. Rodila jsem císařským řezem, všichni se o mě poté velice zodpovědně starali a jak říkám, proti přístupu lékařů a gynekologických sester nemůžu říct nic.

Bohužel dětské sestry, až na jednu světlou výjimku, která byla velice příjemná (dost možná jich tam bude víc, nicméně asi jsem neměla štěstí), byly na vyhození. Po císaři, s motající hlavou a bolavá, se zakázanými návštěvami, aby mi kdokoliv pomohl, jsem poprosila o pohlídání dítěte jen, než se osprchuji a dostala jsem přednášku, jak doma taky budu sama (zajímavé je, že sestra, co vypadala jako Beatrix LaStrange, akorát se 150 cm a 100 kg ví přesně, jak to doma budu mít) a ať si dítě přivezu ke dveřím a koukám na něj. Když jsem druhý den vyčerpaná a opět na omdlení poprosila, aby si dítě vzali na jeden kojící interval, že se potřebuju alespoň trochu vyspat, slyšela jsem podobné řeči. Když jsem pro dítě po hodině přišla, mělo dudlík, i když celá porodnice je strašně kojofriendly a nedoporučují je.
Naštěstí jsme já i dítě byli v pořádku a mohly domu, a i kdyby ne, byla jsem přesvědčená, že bych podepsala reverz, protože sem byla jako zombie. Přes den, když člověk usnul, do 15ti minut někdo vlezl dovnitř (jedna utřela stůl, druhá přinesla snídani, třetí přišla změřit teplotu, čtvrtá tlak, pátá odnesla snídani, pak přišla vizita a takhle furt dokola, takže spánek přes den nepřicházel v úvahu).

K dítěti mi nikdo nic moc nevysvětlil, jednou prostě jí přinesli a měla plínu na oblečení, když sem se zeptala, tak „kvůli kyčlím“ a to bylo všechno, co sem se dozvěděla. Když jsme se ptala sestry, řekla že to neví, ať se zeptám doktorky. Celkově bych čekala, že když mi dítě hned po císaři sebrali, že alespoň někdo přijde a celkově mi shrne „Dítě je v pořádku, udělali jsme tento a tento test…“ atd. O tom, zda dítě nemá cukrovku (já měla těhotenskou) jsem se dozvěděla až čtvrtý den na můj přímý dotaz.

Celkově by se mi asi pobyt zvládal lépe, kdyby alespoň byly ty návštěvy a někdo mi s dítětem pomohl, když nemůžu ani vstát a některým dětským sestrám by se hodil kurz empatie.

Personál:

MUDr. Pilná

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

I když možná popis nevyzní moc pozitivně, určitě bych neměnila, na to špatné člověk rychle zapomene. Nicméně na sestru LaStrange hodlám napsat i recenzi do porodnice, protože její přístup byl vůči prvorodičce opravdu zarážející.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nějaké sladké mlsání, pokud ho užijete, já měla ovocné kapsičky a přišly vhod. Vlastní toaletní papír nebyl potřeba.

2
13.02.20

Výborný personál. Prostředí sálu trošku horší - wc a sprcha společná, ale rodila jsem bez klystýru, tak mi to nakonec nedělalo problém. Jinak porodní sál je opravdu mini, s sebou není možné vzít téměř nic, ale je čas si to z kufru vyndat, převléknout se do vlastní košile, kufr zamknout ve skříňce u sálu, i když přijedete na poslední chvíli jako já. Pro partnera tam byla židle a to bylo tak nějak veškeré vybavení pro doprovod i případnou úlevovou polohu matky. Ale třeba jsou jiné sály lépe vybavené. Porod trval 6 hodin od vstupu na sál, v 10 bylo hotovo. Průběh porodu nebyl hezký. Ale za to nemohou lékařky ani PA a vzhledem k bezproblémovému těhotenství jsem to nečekala ani já. Naopak PA okamžitě a v klidu (na rozdíl od nás rodičů) reagovala na klesající kyslík dítěte při kontrakcích změnou mojí polohy a prodýchávala je s kyslíkem se mnou. Důvodem byla pupeční šňůra kolem nohy a krku. Taktéž při bondingu svými návštěvami odhalila zvýšené krvácení, které si vyžádalo okamžitý zásah obou službu konajících lékařek, ztratila jsem skoro 2 litry krve, poté jsem byla převezena na JIP, kde byla taktéž výborná péče personálu. Někdo by řekl, že nás tam PA otravovala při bondingu, ale já to tak rozhodně nevidím a vděčím jí za svůj život. Kdybych rodila v nějaké menší nebo hůř vybavené porodnici, museli by mě převážet na tuto operaci jinam, tady se kolem mě seběhlo 5 lidí vč. anestezioložky a naprosto sehraně a v klidu ji provedli okamžitě na tomtéž sále. Šestinedělí fajn, pokoj jsem měla pro sebe, ač byl dvoulůžkový. Ale byl opravdu mini, 2 lidi plus děti si tam nedovedu představit. Super bylo wc s bidetem, takže člověk nemusel pokaždé do sprchy. Na šestinedělí je rozdělená péče o matku a dítě. Tj. je potřeba oslovit nebo zvonit na tu správnou sestru. Dětská sestra mi ukázala jak kojit, mýt, přebalovat, čemu se vyhnout, což jsem jako prvorodička ocenila.

Jedinou výtku mám k dětské sestře, která mi dovezla pak dítě na JIP na přiložení k prsu, že mi neukázala ani jak na to v leže a ani nedohlédla na malou (nešlo sedět, v obou rukách kanyly, pořád se mi točil svět kvůli nízkému tlaku). Za 5 minut se vrátila, vzala mi ji a zase odjely.

Personál:

Biackova, Drdlova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravit si doma jídlo, které vám muž pak doveze. Lze využít místní lednici. Nemocniční se moc jíst nedá (těstoviny s masem a uho, Čína s mraženou zeleninou a uho,…), ani není při kojení vhodné (čerstvé pečivo k snídani a večeři).
Nebát se zeptat sester na cokoliv a říct si o pomoc, například tím, že si na 1 kojící interval v noci dítě vezmou k sobe. Já si neřekla a zbytečně hysterčila, že to nezvládám, protože jsem neměla ani 3. den mléko, takže jsem jela kolečko kojit, uspat, odsávat, a pak byl prostor na můj spánek cca půl hodiny a to celé znovu. Ale milá sestřička se sama nabídla, že malou uspí a přiveze až na další kojení, že je to běžné, stačí si říct.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Noční košile na každý den jednu. Kojící podprda, pleny, podložka na přebalování, kojící čaj a třeba kaši+misku+lžíci na zalití horkou vodou místo pečiva k snídani (konvice je na pokoji). Naopak na knížku jsem čas opravdu neměla.

04.02.20

Ráda bych zde napsala velkou pochvalu na tuto porodnici. Personál milý a vstřícný, jak sestry a lékaři u porodu, tak poté na oddělení následné péče o rodičku a miminko. Když jsem něco nevěděla nebo potřebovala, stačilo se jen ozvat, vždy jsme se na všem se sestrami dohodly. S kojením se mi snažily pomoct, nikdo mě zbytečně nestresoval častým vážením, což bylo fajn. Jídlo mi chutnalo a bylo ho dostatek, případně si lze odložit svoje vlastní svačiny do společné lednice.

26.01.20

Porod začal kontrakcemi, vzhledem k pozitivnímu streptokoku jsem však musela být v porodnici o dost dříve. Byla jsem na druhém patře, pokoje pro dva, naštěstí po celou dobu jsem ho měla pro sebe. Hezký, nový, čistý. Jak na hotelu.
Nechali mi po celou dobu porodu na pokoji manžela. Tedy od příjmu až do konce. 10hodin na pokoji a i po porodu ho nechali se mnou na pokoji ještě hodinu. Za to porodnici budu do konce života vděčná, protože mi to velmi pomohlo. Myslím, že by to tak mělo být vždy. Samotný porod byl komplikovanější. Celý tým na sále mi moc pomohl, do ničeho mě nenutili, jen navrhovali a mluvili o tom se mnou, co a jak. Porodní plán jsem jim nedala, měla jsem důvěru a vyplatilo se.
Nikdo mi netlačil na břicho, snažili se rozmasírovat hráz - nenastřihli mě, velmi mě podporovali, říkali co dělat atd. Miminko přiložili na chvilku, pak jej zase vzali a dali na měření hned vedle mně, zašili mi drobné vnitřní zranění, pak mi mimi dali zpět a nechali nás tak cca 2 hodiny.
Poté přišla sestra z dětského, slušně se zeptala, zda může dítě napřed odnést, že já pojedu hned za nimi. Pomohli mi do pokoje, vstát a na postel. Manžel byl pořád se mnou. Poté jsem dostala jídlo, a donesli nám miminko a nechali nás ještě hodinu. Pak manžel teprve odešel domu. Celkově porodní asistentky a gyn. sestry byly úžasné. Se vším mi pomohly, byly laskavé, podporující, ochotné, zkrátka zlaté. Nemohu jim vytknout nic.
Dětské sestry - některé hodné, laskavé, jiné otrávené, neempatické.
Dětské doktorky to samé. Většinou mladší byly více empatické. Starší sestry a doktorky tabulkářky s přístupem - když není přes norma a nekojí se přesně po 3 hodinách je vše špatně.
Jídlo by se dalo jíst, avšak ne po porodu. Skladba jídla - kroupy, cibule, rajče, zelí, hrášek, kynuté buchty - dietní sestra zjevně moc nepřemýšlí. Zarážející je vyměřený čas na jídlo, buď sníš do hodiny nebo máš smůlu. Velmi často nemáte šanci se najíst neboť pokoje jsou průchoďáky a za den vás tam navštíví nespočet personálu. Pokud máte pokoj blízko sesteren, přípravny jídla a úklidu máte smůlu se spánkem, protože tam neustále někdo povídá, hází příbory a mlátí věcmi. Trocha ohledu na maminky by neškodila.
Z laktačního jsou sestry ochotné, nejvíce mi pomohla dětská sestra starší s hlubokým hlasem. Jen díky ní kojím. Zbytek dětských mě naopak nic moc nepomohly, jen hodily manuál v noci po porodu, podepište, že jste ho četla a kojte. Když pak byla prsa zničená naopak řekli, že vše dělám špatně a bez tázání oznámily, že dají asi příkrm. Naštěstí k tomu nakonec nedošlo.
Prvním koupáním které provádí dětská sestra, dostala dcera šok, protože ji sestra nechala na chladné podložce bez topení, myla jí venku v chladu a pak až ji dala na oplach do vody. Za mě by takový člověk měl být vyhozen!
Závěrem bych řekla, že porodnice je dobrá pro ženy, co již děti mají a chtějí skvělou péči pro ně samé, vědí jak kojit, a nenechají se rozhodit hloupými řečmi od dětského oddělení, které když jste zkušená lze ignorovat a usměrnit je. Pro prvorodičku může být však tahle zkušenost fatální a vyvolat deprese.
Avšak otřesný, neempatický přístup dětských sester a pediatrů na šestinedělí je znám v každé pražské nemocnici bez výjimky. Bohužel na zlé lidi narazíte všude.
Porodnici bych volila na 90% znovu, z 10% bych přemýšlela o porodním domě na Bulovce či mimopražské porodnici.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pozitivní mysl, těšení se na miminko, trpělivost, a pevné nervy. Nebrat si nic osobně, ignorovat hloupé připomínky. Ale naopak vždy děkovat, usmát se a myslet si své:)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na stránkách je seznam, který odpovídá.
Možná jen hořkou čokoládu, vodu, kojící čaj, nějaké sušenky.

12477
26.01.20

Rodila jsem zde již po druhé. Poprvé v roce 2010, nyní v prosinci 2019 a musím říct, že jsem byla nadšená. Nemám absolutně nic, co bych vytkla. Od lékařů a sestřiček v poradně, přes porodní sál až po dětský i gynekologický personál na oddělení šestinedělí. Se vším mi vždy mile vyšli vstříc, o všem mě informovali, vše co jsem potřebovala vědět, mi vysvětlili, poradili.
Jako velké plus bych vyzdvihla pokoje, které jednolůžkové a dvoulůžkové a každý pokoj má svou toaletu a sprchu.
Osobně bych už rodit jinam nešla.
Jediné, co je slabší, je jídlo, ale to asi v každé nemocnici.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si s sebou nějaké jídlo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na stránkách porodnice mají seznam, řídila jsem se podle něj, případně přibalila ještě podle svých zvyklostí.

15.01.20

Lékaři a porodní asistentky super, gyn. sestry na šestinedělí taky bezva. Dětské sestry hrůza, asi jsem narazila na výjimku, ale po císaři se mnou neměla slitování. Stála jsem na sesterně v mdlobách, kdy mi ukazovala, jak mýt a oblékat dítě. Kdyby toto měl být můj první zážitek po narození, přijdu této paní dát zpětnou vazbu, až se naučím mluvit. Bez citu, bez něhy, jak kdyby miminko bylo nějaký kus masa. Celou tuto akci samozřejmě probrečel. Ona se mě na konci ptá, zda bydlím v paneláku..že si sousedi užijou.. Moc hezké toto říct čerstvé mámě.. nutno říct, že malý je po přesunu domů zcela v pohodě.. dále min tato sestra nutila pro malého příkrm. Neměla jsem žádný problém s kojením a malý pil. Řekla mi, ať si pro příkrm chodím po každém kojení. Když nebyla na směně a já si pro něj šla, jiná sestra mi řekla, že ho mám dát prý jen pokud je malý neklidný.. úplně nová informace. Jinak nabídku, zda chci dítě doprovodit k vyšetření, jsem dostala pouze jednou. Sestra vzala dítě a pálila si to rychlou chůzí pryč, zatímco já se ploužila, co mi stav dovolil. Když jsem tam dorazila, bylo hotovo. U fyzio porodů je to asi jiné, ale můj pokoj byl jak průchoďák. Nestihla jsem se pomalu ani najíst. Vizita jedná, druha, jídlo, úklid, kontrola, injekce, do toho se ještě snažíte postarat o dítě.. a už vám odnáší to studené jídlo:))

Jinak porodníci byli super, porod trval přes 20 hodin, nic mi netlačili. Vždy doporučili a nechali nás to probrat s manželem. Přestože porod končil císařem, mám na něj pozitivní zážitek. Po porodu mi malého přiložili a bylo to krásné. Vrátila bych se, tentokrát obrněná.

Jinak na místě je sice laktační liga, ale nikdo mi s kojením neporadil. Byla jsem předtím na kurzu, takže jsem nějak improvizovala.

Moc chválím sestry na gyn. Ty byly nejlepší..

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obrnit se vůči sestrám na dětském, nenechat si nacpat příkrmy. Musela jsem to pak složitě napravovat s laktační poradkyní. Říct si o to, že chcete mimi doprovázet, pokud vám to stav dovolí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Mají seznam na webu, který dává smysl. Já si navíc vzala kojící polštář a manžel mě nazásobil přesnídávkami, abych mohla mít energii a dost jídla.

06.12.19

Rodila jsem zde v roce 2017 a chtěla jsem opět v roce 2020 s tím, že posledně to bylo poměrně dobrý, ale pár věcí mi hodně vadilo - především nemožnost volby polohy, které dávám za vinu hodně věcí (nástřih, oxytocin, tlak na břicho, tahání miminka ven, jeho padající ozvy). Nečekala jsem, jak důležité to pro mě bude, až u prvního porodu jsem pochopila, že na zádech ani na boku to dítě sama neodrodím. Takže jsem chtěla vychytat pár much. Pan primář byl velmi laskavý, sešel se se mnou, aby mi postupně on, staniční sestra a nakonec i PA velmi slušně vysvětlili, že žádné vychytávání much nebude, že zkrátka bude ve všem po jejich a nevyjdou mi vstříc ani minimálně. Přestože jsme se sešli s tím, že máme probrat moje porodní přání (Dříve vyslovené přání), za celou dobu jsem ho ani nevytáhla z desek, nikdo se mě nezeptal, co bych vlastně chtěla. Jen mi vysvětlovali, že porodnice nedělá nic zbytečného, že vše je v mém zájmu. Ovšem můj zájem je nezajímal. U prvního porodu mě tyhle výroky uklidnily, na základě zkušeností už jim znova věřit nedokážu. Rozhodně jsem do porodnice nešla jako žena, která si jde diktovat svoje podmínky, několikrát jsem zmínila, že mi jde o spolupráci, že hledám porodní asistentku, pro kterou moje přání nebude představovat žádný problém. Bohužel jsem nenašla. Přestože se všichni chovají mile a zdvořile, pořád jste pro ně jen pacient, pro kterého udělají to nejlepší podle vlastního uvážení, ale který by se neměl sám nijak projevovat. Těžko se mi porodnice hodnotí podle hvězdiček, péče je zde obecně dobrá, ale nesmírně rigidní. Prostě si všichni jedou to svoje, protože to je nejlepší. Je mi jasné, že tímhle hodnocením se zapíšu jako potížistka, které je vlastní pohodlí přednější před zdravím dítěte, ale tak to není. Jsem prostě jen obyčejná máma, která se snaží co nejlíp porodit, aby dítě bylo co nejvíc v pohodě a dobře se adaptovalo, vychází z vlastních zkušeností a doporučení WHO. Moje finální hodnocení je asi „něco dobrý, něco blbý, na výběr nemáte“

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud chcete mít svůj porod aspoň trochu pod kontrolou, běžte jinam. Tuhle nemocnici bych doporučila jen těm maminkám, kterým vyhovuje rutina v téhle konkrétní nemocnici. Protože pokud budete chtít cokoliv jinak (třeba si na porodní lehátko kleknout místo lehnout), máte smůlu.

18.11.19

Pred 2 týždňami sa nám v TN narodil syn a ja som si asi ani nemohla vybrať lepšiu pôrodnicu. Personál, od recepčnej, cez každú jednu sestričku, lekárku, až po primára novorozeneckeho oddelení, bol naprosto skvelý, milý a ochotný. Samostatná izba ako štandard, každý deň uklid, potrebné hygienické veci, odsavacka mlieka k zapujceni ako aj oblečenie pre malého, všetko bolo na izbe. Najmilšie p. Borovičkovej a sestričke z JIP (meno bohužiaľ neviem) ďakujem za pomoc a podporu v prvých dňoch! Spolu s Arturom ďakujeme!

Personál:

p. Borovickova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Uvedomiť si, že je to pôrodnica, nie wellness pobyt s luxusnou reštauráciou a, že občas mame všetci zle dni aj sestričky/lekári, ale verím, že, ako vy k nim, tak ony k vám:)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

2-3 ručníky, ovocná výživa mi prišla o polnoci veľmi vhod:)

19
14.11.19

Já si na porodnici nemůžu stěžovat, jen mě překvapila porodní asistentka při příjmu, když mě jako prvorodičku poprvé odvezla sanitka do nemocnice s kontrakcemi po 7 minutách (jméno asistentky si už nepamatuji), ale zarazila mě její slova, když prohlásila, že jsem měla jet jako prvorodička do nemocnice taxi a ne sanitkou, ale to jsem překousla. Udělaly mi stěry, jestli je všechno v pořádku, nechaly si mě na pozorování do druhého dne, jelikož jsem se za celou noc nezačala otevírat a kontrakce postupně odezněly, ráno, když mě propouštěla, tak mi vysvětlila, že to byl planý poplach a můžu jít domů, měla jsem do termínu ještě 4 týdny, tak se mi nikdo nemůže divit, že jsem měla strach, abych neporodila doma, nakonec se jelo po týdnu znovu a tentokrát už to proběhlo výborně.
Při příjmu se zjistilo, že mám bohužel v sobě infekci, na kterou mi musí dát antibiotika, že mi odtekla část plodové vody a už si mě tam nechají, prý kdyby náhodou, začala jsem se i otevírat, tak mě radši ubytovali na šestinedělí, dostala jsem něco proti bolesti a udělali mi pro jistotu i odběry krve, prý kdyby náhodou.
Celou noc mě chodila kontrolovat velmi příjemná sestřička a pokaždý mě ujistila, že vše je v pořádku. Druhý den přišly výsledky krve, já tou dobou opět bez kontrakcí, a tak, že se bude porod vyvolávat. Ve 3 hodiny pro mě přišla sestřička, že už je volný box a můžeme jít na to. Musím říct, že porod jako takový, hrůza, sice mi opět píchli něco proti bolesti a dali dýchat plyn, ale moc to nepomohlo, epidural mi totiž nakonec nestihli ani napíchnout, jak to najednou šlo rychle.
To víte malé se nejdřív nechtělo, ale pak byla do hodinky venku. Po celou dobu porodu jako takového byl přítomen lékař, což bylo pro mě uklidnující. Pak šití a převoz na pokoj, kde jsem byla naštěstí sama. Jen jsem měla tu smůlu, že se večer rozhodla netýct v celém areálu teplá voda, tak první své koupání jsem odložila na ráno, malá se narodila 21:30.
Na péči si nemůžu jinak stěžovat, sestřičky pomáhaly s prvním koupáním i přebalením a krmením, bohužel se mi mléko spustilo až 4. den a malou nakrmily až 3. den, kdy už se klepala hlady. Jelikož stále nepřibírala, tak nás nechtěli pustit domů a já za to byla nakonec ráda, jelikož stále šla s vahou dolů a po týdnu skolabovala se zástavou dechu, a tak ji hned přesunuli na novorozenecké jip na kyslík. Na to, že je to v jedné budově, mi to přišli říct až po třech hodinách, kdy už jsem se byla zeptat, co se děje. Péče na Jip výborná, mimčo je možné klokánkovat, pokud to jeho zdravotní stav dovoluje a buď kojíte při návštěvách, nebo je možné krmit odstříkaným mlékem. Pokud se rozhodnu pro další mimčo rozhodně bych neměnila

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Plenky pro mimčo, mějaké čtivo, jídlo (něco na zub)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro mimčo, mějaké čtivo, jídlo (něco na zub), poporodní kalhotky, košili na spaní, ručníky

13.11.19

V porodnici jsem rodila v říjnu a byla jsem naprosto spokojená. Jelikož se porod teprve rozbíhal, dali mě na pokoj, než jsem se otevřela na 4 prsty - to už se dalo jít na sál.(Na pokoji jsem byla sama, koupelna společná s vedlejším pokojem. Ale za celou dobu jsem se s nikým nepotkala.) Poté jsem šla na přípravu a z ní rovnou na sál. Byly mi nabídnuty léky na bolest, vybrala jsem si rajský plyn. Rodila mě i šila porodní asistentka, doktor jen přihlížel a navigoval. Žádný nástřih, žádné tlačení na břicho. Všichni milí a vstřícní. Na šestinedělí vše také v pořádku. Z gynekologie super, dětské sestry také, vše vysvětlily, pomohly. Dokonce nikdo neměl řeči, ze jsem dala malému dudlík. Jídlo ušlo, bylo ho dostatek. Vybavení pokoje standardní, ocenila jsem, že jsem byla sama. Byla jsem nadmíru spokojená.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, vše bylo opravdu naprosto v pořádku: chovala jsem se ke všem slušně a tak se chovali i oni slušně ke mně.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě dostatek poporodních kalhotek. Ty mi musel manžel ještě dovést. Ze začátku je velká spotřeba.

3
08.11.19

Má zkušenost s touto porodnicí byla naprosto tragická a v životě už bych tam rodit nešla. Bohužel jsem dala na radu kamarádky, která si tuto porodnici nemohla vynachválit.
Ve tři ráno mi doma praskla voda a před pátou jsme byli už na příjmu. Přijala mě rozespalá sestřička, která uznala, že mám i pravidelné kontrakce a že se chystá porod, nicméně se mě zeptala, zda má volat doktora, nebo si počkám hodinu, protože je u porodu! Samozřejmě jsem zavolat doktora chtěla, prohlídl mě a zděsil se, že jsem začala masivně krvácet, takže jsem šla rovnou na sál. Na sále mě prohlídli znovu a řekli, že krvácení začíná být mírnější, takže půjdu na pokoj. Doprovod poslali domů, že to bude ještě na x hodin a nejsou návštěvy. Na co je tam teda doprovod, když ho nenechají u rodičky? Vůbec nechápu… nehledě na to, že kontrakce zesilovaly a já byla na dvojlůžkáči, kde mamince neustále plakalo miminko… Myslím, že tohle by měli nějak dělit a ne dávat bolavou prvorodičku k mamince s mímem. Na kontrolním monitoru zjistili, že malému padají ozvy, takže jsem šla zpátky na porodní sál, kde ho pořád kontrolovali… vždycky, když jsem měla kontrakci, tak se malému zastavovalo srdíčko, takže mi zastavili kontrakce s tím, že se stejně vůbec neotevírám a musejí čekat na krevní výsledky, kdybych šla na císaře. Naštěstí tam byla mladá milá doktorka se super sestřičkou Mirkou. Pořád čekali, co bude dál a nakonec se malej vzpamatoval, takže mi zase začali naopak rozjíždět kontrakce oxytocinem. Protože moje bolesti začínaly být docela drsnější, tak se rozhodli, že mi dají epidural…. Píchali mi ho 9× a ani jednou se netrefili, takže nic. Místo toho mi dali rajský plyn a čekali, co bude dál… Malému zase mezitím začalo zlobit srdíčko, já měla už opravdu časté a velké kontrakce, ale to se mezitím vyměnil personál a přišel opravdu nepříjemný arogantní mladý doktor, který když mě prohlížel, tak sem viděla všechny svatý… Pak proběhla příprava a zase zpátky na sál… Nová sestřička, co vstala něčím nehezkým napřed, na mě začala řvát, co tak skučím, a proč tam nemám doprovod - do té doby mi nikdo nedal mobil a neřekl, že se to už chystá, takže sem zavolala doprovod. Mezitím začal chodit doktor častěji, protože jsem už opět masivně krvácela, kontrakce po minutě, začínala jsem tlačit a nic, ani se nesnažili mi cokoliv říct, nebo vysvětlit, rodit mě stále nenechali. To už jsem začínala řvát bolestí (a věřte mi, nejsem žádná padavka), zvracela jsem a nakonec, když přijel doprovod, tak jsem omdlela. Podotýkám, že poslední hodinu jsem je neustále prosila o císaře. Když už doktor nevěděl, co dělat, protože malej na tom byl už špatně a já sem zkolabovala, tak zavolal primáře a ten zavelel, že musím okamžitě na císaře - konečně. Až po 19 hodinách mě kuchli a následně jsem se druhý den na jipu dozvěděla, že jsem nikdy porodit nemohla, protože měl malej omotanou šňůru kolem krku a proto nesestupoval - tudíž jsem se neotevírala. To, že jsem tam málem s malým zdechla, asi říkat ani nemusím.
Péče na oddělení šestinedělí nebyla o moc lepší, asi sem měla smůlu na sestry, ale nejčastěji u mě byla taková komunistka, která mi nechtěla dát ani prášky na bolest, max paralen (jiná mi zase klidně dala opiáty, takže v tom problém nebyl), jídlo nepoživatelný a strašně moc málo - jsem bezlepkář, takže radši mi jídlo zkrátka nedávali, než asi něco řešit. Naprosto žádné soukromí, i do koupelny mi lezly sestry. Navíc někde během mého pobytu prasklo potrubí, takže jsem nemohla několik hodin využít ani koupelnu, ani záchod - skvělý po porodu. A ta instruktáž, co se týče mimi? Hrozný zacházení s dítětem. Jediné pediatričky a laktační sestru můžu pochválit, jinak tragický. Čtvrtý den jsem si vynutila propuštění, jinak by se mi mlíko asi nikdy neudělalo z toho stresu tam…
Naprosto tragický přístup jak co se týče porodu, tak samotného pobytu, ani na stehy už jsem tam nešla.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nejlépe tam vůbec nechodit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Župan, poporodní kalhotky, plenky a pevné nervy.

23.10.19

Nejlepší porodnice v Praze, jinam bych už nešla, naprosto baby friendly přístup

01.10.19

V Krči jsem rodila letos v červenci. Ráno doma mi praskla, takže jsme do dvou hodin byli v porodnici, kde už si mě nechali. Příjem a přidělení pokoje byl docela zdlouhavý proces, ale nakonec jsem byla na dvoulůžáku sama. Bohužel se mi nedostavovaly kontrakce, takže se čekalo 24h. a ráno mi stejně museli zavést tabletku. Musím říct, že to čekání bylo strašné, návštěvy možné od 14h., takže jsem se těšila vždy na manžela. Tabletka celé dopoledne ani po o nezabírala, takže hrozilo, že mi dají druhou, ale na sálech bylo plno, takže se stále čekalo. Naštěstí, když přijel manžel, tak se kontrakce začaly pomalu rozjíždět. Při vyšetření sestrou se přišlo na to, že mi myslím ten vak plod. vod zablokoval cestu, aby mohla odtéct další voda, takže mi ho musela ještě trochu propíchnout. Což jsem říkala, proč na to nepřišli už předtím při vystřeních. Každopádně se to pak pěkně rozjelo a v šest jsme jeli na sál. Nejdřív proběhla příprava a v sedm jsme šli na box. Po promyšlení a šílené bolesti jsem si nakonec nechala dát kapačkou něco na zmírnění bolesti při kontrakci. Nejdřív jsem nic nechtěla, ale pak jsem byla nesmírně ráda. Pomohlo to i k otevření a za dvě hoďky v 21:00 byla malá na světě. Následoval bonding, pak mě museli zašít, takže malou přeměřili, zvážili, manžel ji popsal a pak ji celou dobu držel. Po dokončení šití nás nechali na sále do 23:00 o samotě. Pak nás převezli na pokoj. Sestry byly trpělivé, když se mi motala hlava a pak i čekala za dveřmi, když jsem byla ve sprše. Dceru jen na chvíli odvezli má vyšetření myslím a pak byla pořád se mnou.
Bohužel se mi netvořilo tolik mléka a malá se nechtěla nikdy pořádně přisát, takže po dvou dnech jsme už museli dát UM. Já byla hotová, na prášky, že nám to nejde. Měla jsem pocit, že některým dětským sestrám to nijak nevadilo. Nevěděla jsem pořádně v čem je problém, co dělám špatně. Jelikož byl víkend, tak tam nebyla lakt. poradkyně. V pondělí přišla a velice se snažila mi pomoct a myslím, že dělala vše, co se dalo. Jen přijde dost špatný, že tam je jedna poradkyně na celé oddělení. Někdy jsem na ni musela čekat nebo jí volali, aby přišla. Já jsem se jen modlila, aby malá přibírala a mohly jsme jít domů. Péče o malou mi přišla v pohodě. První koupání, přebalení a tak mi ukázala sestra druhý den.
Je to opravdu velký tlak, když nejde kojení, jste po porodu bolavá, do toho návštěvy, kontroly atd. Naštěstí v úterý ráno po vizitě, mi dr. řekla, že když se myslím, že to doma zvládnem, tak nás pustí. To mi teda taky nepřišlo moc povzbudivé, ale věděla jsem, že mi bude doma tisíckrát líp!!! Doma jsme jely pořád stejné kolečko…přiložit k prsu, dokrmit UM a ještě něco zkusit odsát. Bohužel se kojení nerozjelo na plno a malá se už nechtěla ani přisávat, když nic neteklo, takže jsem to takto zkoušela asi ještě 3 týdny a pak přešla už jen na UM a jsme všichni v klidu.
Zpětně si tak říkám, jestli má porodnice titul Lakt. centrum nebo jak, to je právem. Je to spíš poraď si sám a pak otravuj nás.
Ale člověk se nesmí opravdu bát ozvat se, ptát se na všechno a říct si, když potřebuje pomoct.
Jestli budeme mít druhé miminko, tak budu hodně přemýšlet, zda sem jít znovu. Porod samotný byl v pohodě, ale po něm na oddělení jsem se cítila velice špatně a zoufale.
Snad to budoucím maminkám, které se rozhodují ještě, pomůže :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přezůvky, župan, pití a jídlo. Něco na čtení. Plínky.

1593
24.09.19

Můj čtvrtý porod, ale první v této porodnici. Předtím jsem rodila v Podolí. Nyní jsem se rozhodovala mezi super porodním boxem a horším odd. šestinedělí v Podolí nebo opak v Krči. Nakonec vyhrála Krč, protože byla blíž a mé poslední porody byly poměrně rychlé, takže jsem porodního boxu moc nevyužila. Překvapila mě pohoda a příjemná atmosféra na kontrolách a monitorech. Skoro nikdy jsem dlouho nečekala.
Protože se malé nechtělo na svět, tak jsem nastoupila na vyvolání. Dostala jsem pokoj na odd. šestinedělí, kde byly všichni strašně fajn a milí. Po podání tabletky mi začalo tvrdnout břicho a po pár hodinách už dost pravidelně a bolestivě. Volala jsem tedy manžela, ať přijede. Praskla mi voda a šla jsem na sál. Bohužel přišla akorát na směnu docela protivná a nepříjemná porodní asistentka a mladá doktorka. Vylezla jsem na lůžko, narvaly na mě monitor, i když už jsem začínala tlačit. Vůbec mi nepomohly, dříve mi vždycky PA říkala, kdy tlačit a kdy ne, abych se nepotrhala. Tady vůbec. Tlačila jsem nakonec mimo kontrakci, když se mi hlavička sekla na půli cesty a já myslela, že mě rozerve. Dobrý, byla venku. Úleva veliká, dostala jsem malou na břicho, poprosila jsem, aby nechaly dotepat pupečník. Doktorka na mě vyjekla, že to je snad samozřejmý! Pak manžel přestřihl pupečník a vzali jí na zvážení. Mezitím mi doktorka začala mačkat břicho, aby vylezla placenta. Asi spěchala nebo nevím, ale bolelo to jako samotný porod a já místo, abych se radovala z malé, tak jsem brečela bolestí. Doslova ze mě tu placentu vytáhla a vymačkala. Pak vzala zrcadla, dost nešetrně je do mě vrazila, aby zjistila poranění. To byla taky chuťovka.
Byla jsem ráda, že jsem potrhaná nebyla, protože kdyby mě tahle sadistka měla šít, tak nevím nevím. Každopádně jsem byla ráda, že jsem to měla za sebou. Na oddělení šestinedělí to byla pohádka. Měla jsem jednolůžkový pokoj s vlastní koupelnou a wc. Sestřičky moc hodné a nápomocné. Měla jsem trochu problém s kojením, malá nechtěla přibírat, tak sestřička u mě byla asi 15 min a dohlížela, zda mám správnou techniku a věnovala se mi. Jídlo bylo dobré a denně mléčné výrobky a ovoce i zelenina. Velké plus této porodnice je, že už se nemusí vážit děti před/po kojení a miminko může být u vás v posteli (to jsem ocenila nejvíc). Pro mě byl pobyt v porodnici luxusní dovolená, jen škoda, že na pokojích není klimatizace. Rodila jsem v červenci v těch největších vedrech.

Celkové shrnutí: Porod jako takový byl propadák, naštěstí jsem na porodním sále strávila ani ne půl hodiny, plus dvě hodiny s miminkem. Doktorka s PA asi neměly nejlepší den, tak se rozhodly mi ho znepříjemnit taky. Ale vše vynahradila skvělá péče na oddělení šestinedělí, kde jsem se cítila spíš jako host, než jako pacient. Proto vím, že jsem se při výběru porodnice rozhodla dobře. Takovou péči natož luxus jednolůžkového pokoje bych v Podolí neměla.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové podložky a síťované kalhotky. Vložky, kosmetika pro miminko i oblečení jsou vždy k dispozici.

Diskuze o této porodnici