Miminko

Zase nespí? Na eMiminu najdete podporu v jakoukoliv denní i noční dobu. Zeptejte se ostatních maminek v diskuzích, položte otázku odborníkům nebo přidávejte recenze příkrmů a výbavičky... a hlavně načerpejte síly.

Nové recenze

Vitamin D3 400 IU v kapkách, 10,8 ml

"Koupili jsme před cca před 2 měsíci a jsme moc spokojení. Vhodné pro miminko ..."

Lucky

"TOP kočárek, který miluju. Těžko se mi bude teď hledat sporťák, abych s nim b..."

Přírodní pečující olej

"...Začali vyrábět někdy minulý rok, za mě srovnatelný s jejich klasikou. I kd..."

Pečující olej

"Bi-oil je jedním z nejlepších olejíčků, který znám. Používám jej na tělo i na..."

BWT Vida Mei + 1x filtr, filtrační konvice

"Dostali jsme od kamarádů. Přišlo mi to dřív jako zbytečnost, ale už bych neda..."

Vše, co potřebujete vědět

Kojenecké období

Kojenecké období označuje vývoj miminka od druhého měsíce do jednoho roku života. Během tohoto období prodělává děťátko výrazné změny ve svém psychomotorickém vývoji. Jaké jsou ty hlavní?

Zobrazit tipy
Kojenecké období

Vývoj dítěte

Vývoj miminka sleduje každá máma. Co by mělo dítě umět? Podívejte se na přehled, jak dítě roste a jaké má dovednost. Pamatujte ale, že přehled je orientační a každé dítě má své tempo. Nespěchejte na něj.

Zobrazit tipy
Umělé oplodnění

Poraďte se

Miminko je tu

Konečně je na světě vaše vytoužené miminko. Gratulujeme. Chcete vědět, co potřebuje novorozenec, jak se o miminko starat? Když přijdete z porodnice, možný budete řešit bolení bříška, dokupovat výbavičku a kojenecké oblečení.

Užijte si první kojení, procházky z kočárkem a blízkost svého miminka. Když nebudete něco vědět, zeptejte se maminek, nebo se podívejte do naší encyklopedie.

Máte po porodu psychické problémy? Trápí vás strach o miminko, nebo deprese? Neváhejte a napište do naší poradny.

Co zařídit po porodu

Chcete vědět, zna máte nárok na porodné? Podívejte se do přehledného článku. Výši mateřské si zkontrolujte na naší kalkulačce, rozhodněte se také, jak dlouho budete čerpat rodičovský příspěvek.

Nevíte jaký je rozdíl mezi mateřskou a rodičovskou dovolenou? Na mateřskou dovolenou maminka zpravidla nastupuje 6 - 8 týdnů před termínem porodu. Mateřská dovolená trvá 28 týdnů v případě, že porodíte jedno miminko, poté přecházíte na rodičovskou dovolenou a pobíráte rodičovský příspěvek.

Šestinedělí

Jak je na tom maminka a miminko v šestinedělí? Šest týdnů po porodu se se svým miminkem sžíváte, vytváříte si své rituály. Hojí se celé tělo rodičky a opět se postupně vrací do stavu před otěhotněním:

  • Oběhový a dýchací systém začíná během dvou týdnů fungovat jako předtím.
  • Pochva se zahojí přibližně za 3 týdny.
  • Děloha se zmenšuje na velikost jen o něco málo větší než před otěhotněním.
  • Stahuje se děloha.
  • Funkční poměry v těle se také upravují v řádu týdnů.
  • Hormonální cykly se upravují 10 i více týdnů.

Hodně maminek v tuto dobu řeší hlavně kojení a nevyspání. Miminka mohou trápit prdíky. Přečtěte si rady, které fungují a pomohou zbavit miminko bolestí bříška.

Důležité: Během šestinedělí byste neměli mít s partnerem sex, protože odchází z těla očistky, hojí se poranění a zavinuje děloha.

Kojení

Kolik by mělo vypít moje miminko? Co dělat, když mám zánět prsu? Jak nastartovat kojení? V porodnici využijte pomoci laktační poradkyně, která by měla pomoci miminku se správě přisát a nastartovat sací reflex. Pokud si stále nevíte rady, podívejte se do našeho průvodce kojením, nebo se zeptejte v poradně na eMiminu.

Maminky v hmotné nouzi mají nárok na příspěvek na kojení.

Najdi mezi maminkami kamarádku

Získejte přehled o tom, jak se vaše miminko v bříšku vyvíjí, i zajímavé tipy a rady, které vám v průběhu těhotenství pomohou. Nastavte si na profilu termín porodu a my vám každý týden pošleme e-mail nabitý zajímavými informacemi.

Těhotenství s eMiminem
Hledat podle věku dítěte Hledat podle města