Těhotenství

eMimino.cz je v tom s vámi! Řekněte si o radu a zkušenosti, zjistěte praktické informace od odborníků nebo vyhledejte recenze výbavičky. Průvodce pro budoucí rodiče prozradí vše, co potřebujete vědět o těhotenství.

Výběr jména s eMiminem

Nastal čas vybrat jméno pro miminko. Inspirujte se v našem seznamu jmen, kde zjistíte i datum svátku, domácí varianty i význam jména. Ať už hledáte křestní jméno pro holčičku, nebo pro chlapečka, eMimino vás v tom nenechá samotné.

Vybrat jméno pro miminko

Nové recenze

Lucky

"TOP kočárek, který miluju. Těžko se mi bude teď hledat sporťák, abych s nim b..."

Marita

"Mám kočárek z druhé ruky a i tak slouží výborně. Pořizovali jsme ho jako druh..."

Uno

"Korba je prostorná a mimčo ji jen tak nepřeroste. Používali jsme do osmého mě..."

Tuttis Viva Life II / 2020

"Máme kočárek Tuttis Viva Life II. Mně kočárek vyhovuje, akorát je ideální do ..."

Vanička

"Absolutně vyhozené peníze. Koupací kyblík je pěkný na pohled, ale absolutně n..."

Porodnice

Čeká vás přivedení potomka na svět? Zjednodušte si výběr porodnice a dejte na hodnocení maminek před vámi.

Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
načítám data pro mapu...

Vše, co potřebujete vědět

Těhotenství od A do Z

Seznam nejčastějších otázek nastávajících maminek zodpovězených zdravotníky, průběh těhotenství, co jíst, co pít, kde levně pořídit výbavičku nebo jak cvičit v těhotenství. To vše vám prozradí náš průvodce těhotenstvím.

Zobrazit tipy
Snažení a snažilky

Poraďte se

Příznaky těhotenství - jak poznat, že jsem těhotná

Pokud miminko plánujete už delší dobu, pravděpodobně sledujete dny, kdy máte ovulaci a používáte ovulační test.

Jakmile se nedostaví menstruace, můžete začít testovat. Těhotenský test detekuje hormon hcg v krvi – zvyšující se hladina hcg (a tedy sílící čárka na testu) pak značí prosperující těhotenství.

Pozitivní těhotenský test

Na těhotenském testu jste objevila dvě čárky a začínáte se těšit na miminko. Jste teď správně na eMiminu, kde najdete všechny informace o těhotenství, můžete si popovídat v diskuzi o svých pocitech a o tom, co právě prožíváte s dalšími maminkami.

V čem eMimino pomůže?

 • Ve všech odborných pojmech týkajících se těhotenství, stejně tak se na našich stránkách dozvíte o vyšetřeních, která vás čekají v jednotlivých týdnech.
 • Poradíte se, co smíte a nesmíte jíst, když jste těhotná.
 • Jaké jméno vybrat pro chlapečka? Která jsou nejpoužívanější jména pro holčičky? Chcete klasické, nebo spíš neobvyklé jméno? Podívejte se do našeho seznamu s 5500 českými i zahraničními jmény.
 • Co sbalit do porodnice a jak se připravit na porod?
 • Kterou porodnici vybrat?
 • Výbavičku nakoupíte v bazaru na eMiminu.

V jakém týdnu těhotenství jsem?

Pro výpočet týdne se podívejte do svého menstruačního kalendáře. Podle něj snadno určíte, v kterém týdnu těhotenství právě jste. Máme pro vás několik těhotenských kalkulaček, které vám pomohou se zorientovat ještě lépe.

Stačí zadat datum poslední menstruace a okamžitě se dozvíte:

 • V kolikátém týdnu těhotenství jste + přesný počet dní a v jakém jste trimestru.
 • Okolo kterého data pravděpodobně porodíte a kolik dní vám do porodu zbývá.
 • Kdy byste měla nastoupit na mateřskou dovolenou.

Registrace do porodnice

Nezapomeňte se včas registrovat do porodnice, do některých porodnic je potřeba se zaregistrovat on-line už okolo 12. týdne těhotenství.
Podle čeho ji vybírat?

 • Zjistěte si informace přímo na stránkách jednotlivých porodnic. Najdete tam fotografie, možnosti předporodních kurzů, lékaře i vybavení porodních sálů a pokojů.
 • Podívejte se na recenze porodnic ve vašem kraji.
 • Zamyslete se, co vy sama od porodu očekáváte. Nekteré ženy hledají špičkové zázemí v podobě nejlepších lékařů, přístrojů a vybavení, jiné zase spíše privátní atmosféru, klid a soukromí.
 • Vyberte si porodnici hlavně podle sebe a svých pocitů. Skvěle vám můžou napovědět naše recenze porodnic.

Co smím jíst a jaké léky mohu brát v těhotenství

Jak je to s jídlem, když čekáte miminko? Co smíte a nesmíte jíst? Okolo jídla hodně diskutujete, podívejte se na vše o výživě v těhotenství a lécích v těhotenství.

Vyšetření v těhotenství

 • První ultrazvuk pravděpodobně proběhne u vašeho gynekologa asi v 7. týdnu těhotenství. Gynekolog zjistí aktivitu srdíčka a také vyloučí mimoděložní těhotenství.
 • Screening v 1. trimestru je speciální vyšetření, které probíhá okolo 12. týdne těhotenství a lékaři zjišťují případné vrozené vývojové vady plodu.
 • Zda je vývoj plodu v pořádku dále gynekolog kontroluje na velkém ultrazvuku okolo 20. týdne těhotenství.
 • Další vyšetření je tzv. test na těhotenskou cukrovku, tedy orální glukózo-toleranční test.

Sex v těhotenství

Pohlavní styk v těhotenství je individuální záležitostí a určitě se ho během těhotenství nemusíte vzdát.

 • Některé nastávající maminky však trápí krvácení v těhotenství, nejčastěji v 1. trimestru a mohou tak mít sex od lékaře zakázaný.
 • Na druhou stranu vám sex může doporučit porodní asistentka na konci těhotenství, protože může pomoci vyvolat porod. Více si o tématu přečtěte v našem článku.

Těhotenství s eMiminem

Nastavte si termín porodu na svém profilu a my vám každý týden do e-mailu pošleme zajímavé informace o průběhu těhotenství. Získáte tak přehled jak je vaše miminko zrovna veliké, jaká aktivita mu v bříšku prospívá a co v těhotenství uleví vám.

Těhotenství s eMiminem
Jdu do toho!