Porodnice Bohunice

Tato porodnice je odnoží fakultní nemocnice, pod kterou ovšem spadá i porodnice na Obilním trhu. Tato „menší“ klinika přesto poskytuje kapacitu 55 lůžek. Rodičky zde mají veškerý komfort a k tomu ještě různé přidružené subspecializace zajišťující bezpečný porod.

Rodí se na celkem šesti porodních pokojích - z toho polovina je nadstandardně zařízena. Na jednom pokoji je k dispozici porodní vana a lze rodit do vody.

Každý čtvrtek si za cenu 100 korun můžete prohlédnout porodní sály. Tato prohlídka je bez informací.

Porodnice také nabízí ucelenou předporodní přípravu:

  • Informativní schůzka se koná v úterý a sobotu vždy od 14 hodin. Je určena pro těhotné nad 30. týdnem těhotenství. Poplatek je 550,– (a 410,– doprovod).
  • Speciální intenzivní příprava na porod se určena rodičkám, které se zúčastnily informativní schůzky. Koná se 2 krát za měsíc a objednat se na ní můžete na tel. čísle 532 233 961. Cena je 550,– pro rodičku a 410,– pro doprovod.

Chcete-li konzultovat porodní plán, objednejte se na tel. čísle 532 233 961 u paní Marie Lacinové.

Kurz Přípravy ke kojení se koná 2× za měsíc dle telefonického objednání na tel. čísle 532 233 969 za poplatek 550 korun.

Webové stránky

Kompletní průvodce celou klinikou nalznete zde.

Doporučují maminky porodnici Porodnici ve FN Brno - Bohunice?

Hodnoceno 135x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: prim. MUDr. Robert Hudeček, PhD.

ambulance porodního sálu: 532 233 962
porodní sál: 532 233 961
gynekologická ambulance: 532 233 953
možnost telefonické konzultace klientů: 532 232 500

Adresa: Obilní trh 11, 625 00 Brno

URL: http://www.fnbrno.cz/gynekologicko-porodnicka-klinika/k1447

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Bohunice

20.09.19

Nejsem typ člověka, který si stěžuje, a už vůbec ne veřejně nebo na internetu, ale moje zkušenost je taková, že jsem se veřejně musela podělit o svůj „kufřík plný zážitků“ (pozn. kufřík s tímto názvem, který obsahuje různé vzorky, obdrží každá maminka při odchodu z porodnice).
Co do porodu, nemůžu si stěžovat, úžasná paní porodní asistentka Andrea Pospiš a celý tým lékařů a lékařek, sester atd.
Ovšem co do oddělení šestinedělí, KATASTROFA. Nemůžu házet všechny do jednoho pytle, našlo se pár výjimek, které se snažily komunikovat se mnou jako s člověkem, ostatní sestry arogantní a svým jednáním povýšené. Jednoduše řečeno, pokud nemáte žádný problém, který se týká kojení, kojíte ihned, jistě každý bude toto oddělení vyzdvihovat v superlativech, ale pokud nejedete učebnicově, tvrdě narazíte. Nikdo vám nic jako prvorodičce pořádně neřekne a nevysvětlí a pokud ano, tak vzápětí dostanete od jiné sestry nadáno, že to děláte špatně.
Takže jedna sestra vám něco řekne, vy to děláte, druhá vám to vytkne, že je to špatně. A takto pořád dokola. Během pobytu na oddělení šestinedělí mi nechali malou natolik vyhladovět (dokrm mi některé sestry odmítaly dát a stále mě posílaly přikládat), že jsme skončily s velkým váhovým úbytkem, dehydratací a začínající žloutenkou na JIP, o mých prsách netřeba psát, jak vypadaly… Sestry z oddělení gynekologie byly překvapené, že mě s prsy v takovém stavu nechaly stále přikládat. JIP byla pro nás vlastně záchrana. Měli zde absolutně odlišný režim, takže mě v klidu nechávali zkusit nakojit a automaticky dokrmili. Mezitím mě nechávali stimulovat prsa na nemocniční odsávačce a poskytli mi i kloboučky, díky kterým se mi prsa doma postupně začala hojit. Sestry zde byly úžasné. Odcházeli jsme s příbytkem na váze a já částečně rozkojená, a hlavně v klidu. Vypisovat tu další zážitky z oddělení šestinedělí nebudu, bylo by to na dlouhé čtení, navíc chci zapomenout, pro mě to byl zatím nejotřesnější zážitek, co se týká péče a jednání. Pokud bych se takto měla chovat já k lidem v práci, můj zaměstnavatel by mi dal okamžitě výpověď.

Pokud bych měla zde znovu rodit, tak ano..... možná i to oddělení šestinedělí bych už přežila, protože bych byla zkušenější. Ale jako prvorodičky nečekejte žádnou větší pomoc a ochotu, pokud budete mít s něčím problém. V opačném případě se to tam dá vydržet.

Personál:

porodní asistentka Bc. Andrea Pospiš

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zjistit si všechno o kojení a krmení novorozence. Veškerou teorii nejen o kojení, ale i krmení umělým mlékem, jelikož na oddělení šestinedělí chybí celkově informační systém. Být v kontaktu s laktační poradkyní, která by za vámi mohla do porodnice přijít. V případě, že byste se nerozkojili nebo měli problémy s kojením, koupit kloboučky, elektronickou odsávačku medela swing na stimulaci prs, mastičky na prsa, chladicí polštářky na prsa.

Vlastní oblečení pro miminko. Malá se mi tam hned první den osypala. Opravdu to bylo z nemocničního oblečení. Ale každý nemusí mít tak náchylnou pokožku.

V neposlední řadě bych doporučila pevné nervy.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pokud vás kvůli přeplněné kapacitě rodiček „šoupnou“ s vaším miminkem na oddělení gynekologie, budete potřebovat pod sebe do postele savé podložky. Říkala jsem si o ně x krát, ale nikdy mi je nedali, takže jsem si pod sebe dávala kojenecké podložky. Ale až mi došly, dostala jsem vytknuto, proč je pro miminko nemám.

04.09.19

Od začátku jsem měla jasno, že chci rodit v Bohunicích. Co by těhulka bez komplikací s porodem v termínu (39+5), nebylo potřeba uvažovat o Obilním trhu.

Můj názor je kladný na samotný průběh a vedení porodu je kladný. Neměla jsem žádné zbytečné a nesmyslné přání a prosby. Cílem bylo porodit a mít u sebe partnera. Porodní asistentka, která se nás ujala, byla velice vstřícná, vše nám vysvětlovala, trpělivě opakovala, čekala než si namyslíme, co a jak…

Můj porod začal o půlnoci a v sedm hodin ráno jsem měla princeznu už na prsou. Nechala jsem si nejprve vzít krev (skrz Epidural), poté následoval klystýr (který jsem po všech zácpách během těhu opravdu uvítala a zároveň krásně prohřál spodek). Potom jsem čas trávila ve sprše (teplá voda mě dělala neuvěřitelně dobře, skoro jsem o kontrakcích nevěděla). Čas běžel a stále mně nepraskla voda, tak jsem si ji nechala napíchnout. Tím se celý porod rozjel, Epidural jsme nakonec ani nestihli. Asistentka byla u mě, když jsem to potřebovala a zároveň respektovala soukromí, řekla, co mám a nemám jak a kdy dělat… když jsem chtěla být ve sprše, nechala mě ve sprše.

Personál:

Bohužel si nepamatuji

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučila bych všem maminkám zachovat co největší klid a hodně s personálem komunikovat. Vím, není lehké ani jedno, když na vás přijdou bolesti a kontrakce.
Určitě doporučuji tatínka/kamarádku s sebou, aby vám podali pití, chytli vás za ruku a prodýchávaly tu bolest s vámi… ve dvou se to líp zvládá.
A hlavně se nebojte, personál nemocnice ví, co dělá a chce vám pomoct!
Rodila jsem své první dítě a pokud někdy bude druhé, zase půjdu do Bohunic - nikam jinam.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na předporodní konzultanci (kurzu) vám dají v Bohunicích seznam věcí, co si máte do porodnice vzít - více věcí opravdu třeba není. Ve finále vám všechno dají (košilku, vložky).

Co doporučuji vzít a dobře vybrat jsou poporodní kalhotky vhodné velikosti a na první dva/tři dny po porodu velké a savé vložky (doporučuji Canpol babies na noc, sama jsem je měla a nedám na ně dopustit - nemusela jsem ani jednou řešit protečení a nebo vložky vrstvit, stačila vždy jen jedna).

03.09.19

Naprosto skvělá:) měla jsem výbornou porodní asistentku, která mi vše v klidu říkala, co mám dělat. Všude byli velmi příjemný a ochotný, nemám si na co stěžovat. Za mě doporučuji:)

23.08.19

FN Bohunice byla jedna ze tří porodnic, mezi kterými jsme vybírali. Upřímně mohu říct, že rozhodnutí rodit právě zde nelituji, a příště bych tuto porodnici zvolila znovu.
Zúčastnili jsme se s manželem i předporodního kurzu, který všem maminkám, hlavně prvorodičkám, doporučuji. Dozví se tam spoustu užitečných a potřebných informací včetně prohlídky porodních boxů a oddělení šestinedělí.
Před porodem jsem musela využít i ambulance a nikdy jsem se nesetkala s negativním přístupem. Vždy mě přijali ochotně a profesionálně.
Porod probíhal na standardním porodním boxu, měla jsem zde k dispozici vše, co jsem potřebovala. Sprcha se dá využívat neomezeně. Chtěla bych zdůraznit skvělou péči porodní asistentky, která mě jako prvorodičku během celého porodu skvěle vedla, radila mi, pomáhala, doporučovala různé změny polohy a byla i mou velkou psychickou oporou.
Po porodu nastala komplikace, při které šlo o život a právě díky profesionalitě a rychlé reakci lékařů a porodních asistentek vše dopadlo dobře, jak pro mě, tak i pro naši malou holčičku. Personál byl skvěle sehraný a každý věděl ihned, co má dělat.
Po jednodenním odpočinku na pooperačním oddělení, kde jsem byla pod neustálým dohledem a kde se o mě starali jako o vlastní (opět musím vychválit personál) jsem byla přesunuta na standardní pokoj šestinedělí, odkud mě ještě v ten samý den přesunuli na nadstandardní pokoj, o který jsem měla zájem. Na nadstandardním pokoji byla klimatizace, která se v půli července velmi hodila a hlavně vlastní koupelna se záchodem. Celkově velmi pěkně a moderně zařízené.
Co se týká sestřiček a doktorek na oddělení šestinedělí můžu opět jen chválit. Vzhledem k tomu, jaký je ve FN nával v těchto letních měsících, o kolik miminek a maminek se musí starat, si na mě vždycky někdo udělal čas, dokázal mi skvěle poradit a pomoct. Nikdo mě nikdy neodmítl. Vzhledem k mému delšímu pobytu ve FN, jsem se potkala s každou směnou a nenarazila jsem na nikoho, s kým by se nedalo vyjít nebo domluvit.
Ráda bych některé maminky poprosila, aby brali v potaz to pod jakým tlakem personál je. A když se náhodou bude někomu zdát, že je sestřička přísnější nebo odpovídá úsečně atd., berte to prosím s nadhledem a zkuste se vžít do jejich kůže. Tento odstavec píši z toho důvodu, že právě na toto si některé rodičky zde na fóru stěžovaly a věřím, že hodně maminek to mohlo ovlivnit a možná i zbytečně odradit.
Zachránili mi život … co víc říct, snad jen to, že porodnici FN Brno Bohunice bych doporučila všem rodičkám.

Personál:

Mohu uvést alespoň dvě jména a to Romana Vacková - porodní asistentka, Tereza Tesaříková - lékařka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Co bych doporučila - asi co nejvíce odpočívat a spát :) Po porodu a s uzlíčkem štěstí, se už toho odpočinku ani spánku moc nedostane…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

S sebou doporučuji vzít si poporodní kalhotky a vložky (aspoň 2 balení), vlhčené ubrousky, toaletní papír, osušku a alespoň dva menší ručníky. Papuče, nejlíp takové, které můžou přijít do styku s vodou. Kosmetika - sprchový gel, šampon na vlasy, intimní mýdlo, bepanthen krém. Na doplnění energie hroznový cukr a třeba i energy tyčinky. Noční košile jsem měla s sebou svoje, ale nevyužila jsem je. Používala jsem jejich košile, protože jsem hodně krvácela.
Pro miminko plenky jednorázové i látkové, dudlík, oblečení (ne vždy je volné a k dostání erární z porodnice), kosmetika - krém, nebo olejíček na tělo a jak jsem zmínila bepanthen krém, ten využijete i pro miminko. Jednorázové podložky. Nějaký ten hřeben na vlásky, pokud budete mít vlasaté miminko jako já :)

21.06.19

Do porodnice mne odeslal gynekolog na větší UZ, protože se mu nezdála váha miminka, to bylo 14 dní před termínem. Paní doktorka na ambulanci mě tak řádně a bolestivě spodkem vyšetřila, že jsem začala za pár hodin krvácet, další od té doby jsem měla slabší kontrakce a večer odpadla hlenová zátka. Za dalších 24 mi praskla voda. Porodní naprosto skvělí, ochotní, starostliví. Což nemůžu říct od oddělení šestinedělí, hned ve startu ve 22 hod mi bylo řečeno ať nezvonim, ale přijdu osobně, nádobí si umýváte sami a čaj vaříte sami na nadstandardním pokoji, dětské sestry neochotné, zlé a arogantní. Kromě sestřiček na JIP. Měla jsem začínající zánět prsa a trpěla jak pes a když mě laktační sestřička poslala za sestrou ať jí to ukážu koukla se mi na prsa přes košili a prý dobrý. Hold jsem trefila na špatnou směnu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nějakou sváču, jídlo nebylo nic moc. Homeopatika na podporu kojení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ručník, pantofle

11.05.19

Kvůli preeklampsii mě hospitalizovali 4 dny před termínem s tím, že porod je třeba vyvolat. Pustili mě domů, abych si sbalila věci a poté mě hospitalizovali. Oddělení bylo úplně plné, měli problémy s umisťováním. I tak však byl personál milý a ochotný. Lékaři, sestry a další personál vždy zodpověděli všechny mé otázky. Další den mi vyvolávali porod. Měla jsem štěstí na nadstandardní pokoj pro porod. Bylo zde WC a sprcha, míč a další. S pokojem jsem byla moc spokojená. Výborná byla i porodní asistentka. Vše mi vysvětlovala, navrhovala různé možnosti (například různé porodní polohy, nejen na zádech v leže), rozhodnutí bylo na mě. Za její rady a doporučení jsem byla moc ráda. Byla i velmi trpělivá, když jsem se zrovna necítila na rozhodování, dala mi čas a prostor. I lékařka, která mě kontrolovala, byla profesionální, ale milá a vše vysvětlovala. Vše šlo dobře, ale na konci malá nešla vytlačit a horšily se ozvy. Musela jsem na císařský řez. V tu chvíli se kolem mě seběhlo hodně personálu, byli neuvěřitelně sehraní a rychlí ale stále ochotni vše vysvětlit. Vše mi vysvětlovali na pokoji, když mě chystali a stejně tak i na sále, dokud jsem neusnula. Vysvětlovali mi, proč mi poutají nohy, proč dostávám kyslík, že mi zakrývají břicho, prostě vše. Bylo to pro mě velmi uklidňující. Miminko i já jsme v pořádku. Nejhorší byla jizva po císaři tak tři dny po provedení. Nebyla jsem schopná vstávat, chodit a to mi komplikovaly problémy s tlakem. I na poporodním ale byli stále milí a ochotní. Nepříjemní byli jen, když jsem nechtěla chodit dost brzy po tom císaři. To je ale zřejmě nezbytné pro dobrou rekonvalescenci. Personál mi pomohl i s rozkojením, což se podařilo.
Nejedná se o wellness hotel, kde Vás opečovávají a vyvařují samé lahůdky. Je vidět, že zde mají hodně práce. Ale kvalita práce a přístup personálu je velmi dobrá, cením si práce všech.

Anonymní
12.03.19

Příjem kolem půlnoci, PA ochotná, příjemná, doktor na můj vkus až moc zíval :-) Rodila jsem na standardním porodním boxu. Ráno se vyměnila směna, další PA také příjemná. Já už méně, už jsem toho měla dost a teď zpětně vidím, že jsem na ni byla ošklivá až nepříjemná, samozřejmě neprávem. Porod probíhal bez komplikací, PA vždy jen doporučila, nic nenutila, rozhodnutí bylo na mě. Malý se narodil v 9.50. Ostatní personál také v pohodě, porod jako takový proběhl dle mých představ.
Oddělení šestinedělí- jsem ráda, že já žádné problémy neměla, dost laxní přístup co se týká informovanosti i mého poporodního vyšetření. Měla jsem pocit, že jejich hlavním cílem je, nás odtamtud co nejrychleji vypakovat.
Novorozenecké oddělení- malý měl problémy a hodně mi plakal, problémy s kojením. Sestřičky ale byly milé, ochotné, měly pochopení.
Na novorozenecké jsem jezdila celkem dost. Jako nepříjemné vidím to, že člověk musí naložit malého do vozíčku a štrádovat výtahem o patro níže. Nelíbilo se mi také, že je váha pro miminka na chodbě, kde svítí zářivky jako blázen, pro řadu miminek dost šokové prostředí.
Nevýhodu vidím také v tom, že oddělení šestinedělí a novorozenecké spolu nekomunikují a nejsou v řadě věcí za jedno.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajít se podívat na porodní sály, oddělení šestinedělí i novorozenecké oddělení, ať víte, do čeho jdete, budete se pak cítit jistěji.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

K porodu- ze svých věcí jsem využila jen přezůvky, ručník, pro odchod z porodního boxu jednorázové kalhotky.
Oddělení šestinedělí- ač vám dají nemocniční košile (já měla k dispozici 2, využila jen jednu při příchodu), tak jsem ráda, že jsem si vzala své noční košile. V té nemocniční jsem si připadala jako v brnění. Pak klasika - jednorázové kalhotky, poporodní vložky, herbalon a další kosmetiku, ručníky.
Pro miminko - pleny, jednorázové podložky, ubrousky, kosmetiku na prdelku, mastný krém či olej na tělíčko. Oblečení jsme využili erární, svoje jsem měla jen při odchodu z porodnice.

Anonymní
05.03.19

S porodnicí Bohunice jsem byla nanejvýš spokojená,jestli budu mít někdy druhé dítko, tak zase jedině tam. Pan asistent Hruban je, jak to říct,zkrátka a dobře borec. Miminko jsem měla kp, ale jelikož byla hrozně velká, tento způsob porodu mi nebyl doporučen a podstoupila jsem obrat, protože jsem chtěla rodit přirozeně. Porod mi vyvolávali. Po 13h se malá bohužel obrátila do polohy obličejem nahoru, kdy s jejími mírami by porod nemusel proběhnout v pořádku a byl mi doporučen císařský řez, nikdo mě k němu nenutil, měla jsem na výběr. Už jsem nemohla, takže jsem souhlasila. Operace proběhla v pořádku. Oba dva doktoři pak za mnou osobně došli na pokoj a celou situaci se mnou zpětně rozebrali. Jejich přístup na jedničku. Byla jsem spokojená i s gpk oddělením a i dětským. Mám na porod jen hezké vzpomínky, díky této porodnici.

Personál:

Mudr. Hruban, Mudr.Tvarožek , pa Matoušková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, podložky pod mimi, dostatek plen, olejíček, mýdlo na ruce a toaletní papír

13.02.19

Bohunice mohu jen doporučit. Profesionální , příjemný, empatický přístup PA, díky ní jsem se během porodu cítila dobře, což mi umožnilo prožít krásný porod. Sestry, lékaři, sanitářky na novorozeneckém oddělení a šestinedělí taky na 1 :) všichni byli moc ochotní a bez problémů mi vždy poradili, pomohli se správnou technikou kojení, koupání, atd… V případě potřeby bylo možné si vyměnit oblečky na miminko, dostat novou zavinovačku…
Nemám nic, co bych porodnici vytkla, byla jsem naprosto spokojená!

16.01.19

Na porodnici jsem od známých neslyšela dobré hodnocení a když jsem volala na Obilňák a řekli mi, že jsou plní, ať volám do Bohunic, znejistila jsem, ale říkala jsem si, že to tak asi má být. Každého zkušenosti jsou individuální a já za sebe mohu říci, že jsem byla s touto porodnicí NANEJVÝŠ SPOKOJENA.

Během porodu a po něm o nás bylo naprosto skvěle postaráno. Pan Hruban nám maličkého zachránil, neboť se vyskytly určité komplikace. Všichni byli velmi příjemní, soucitní, ochotní a jejich přístup byl maximálně odborný. Ptala jsem se na vše, co nejvíce, abych potom doma měla spoustu otázek vyjasněných a vždy jsem se setkala s velkou ochotou pomoci.

Velmi pěkné prostředí, porodní boxy dobře vybaveny, pokoje jakbysmet. Pokoje na šestinedělí jsou dvoulůžkové, sdílí se sprcha a wc vždy mezi dvěma pokoji. Já původně uvažovala o nadstandardu, ale nakonec jsem moc ráda, že byly obsazený. Maminky spolu sdílí zkušenosti mezi sebou, vzájemně si hlídáte děti, když si jedna potřebuje na chvíli odskočit a návštěvní hodiny od 14 do 18 h jsou podle mě plně dostačující, návštěvníci mohou být s maminkami a miminky přímo na pokoji, což jsem taky uvítala.

Na tuto porodnici budu vzpomínat jedině v dobrém a s obrovskou vděčností, že nám všichni, co zde pracují, pomohli zahájit tuto novou životní etapu takovýmto způsobem.

Personál:

Hruban, Čermáková, více jmen si bohužel nepamatuji

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na vše, co vám není jasné, se ptejte, všichni vám zde velmi ochotně poradí a pomohou a doma si pak ušetříte nějaký ten stres spojený s nejistotou. Též doporučuji zajít si na předporodní kurz, jak ten úvodní (stihla jsem pouze ten), tak kurz o kojení, protože to vzbuzuje po porodu pochopitelně nejvíce otázek. Často se prý stává, že maminky přijedou domů z porodnice a nalejí se jim prsa, která začnou tvrdnout - tak se stalo i mně i přesto, že jsem v samotné porodnici s kojením problém neměla. Díky známé jsem se s tím vypořádala a vyhnula se tak teplotě a dalším komplikacím s tím spojeným, ale ne každý takové známé má.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Možná si přeci jen vezměte svoji noční košili. Ty jejich jsou dobré, to jo, ale dají se odepínat pouze do dvou prvních knoflíčků, což mi trošku komplikovalo přípravu prsa na kojení, když jsem do toho musela držet maličkého. Papuče, poporodní vložky - hodně jich, ručník, mýdlo, šampon, sladké na dodání energie. Určitě doporučuji koupit si jednorázové - ale SÍŤOVANÉ poporodní kalhotky. Pro miminko pak jednorázové přebalovací podložky, vlhčené ubrousky, plínečky. Doporučuji vzít si své overálky na spaní. Já využila dvoje z nemocnice, ale pak se mi stalo, že kvůli vyšší poptávce neměli a byla jsem ráda, že jsem si dva vzala z domu.

01.01.19

Na porodním se o mě skvěle postarali, příjemný personál, přijali mě v 23:00 a malá byla na světě o půl osmé večer následujícího dne. Na oddělení šestinedělí je to se sestřičkama už trošku horší, některé poradí ale některé se vůbec nezajímají. Byla jsem tam o něco déle, protože malá dostala žloutenku, musela jít pod světlo a já co 3 hodiny musela chodit kojit. Pro mě jako prvorodičku to bylo celkem stresující nemít u sebe malou hned druhý den po porodu a to mi doktoři pomalu ani nesdělovali, jak vždycky proběhly výsledky, pokaždé jsem si to zjišťovala po sestřičkách, ani k běžnému vyšetření doktory mi nebylo nic sděleno, jelikož jsem malou neměla u sebe až po vyžádání jsem mluvila s doktorkou, jestli je s malou všechno v pořádku. Takže příště už bych raději rodila jinde.

Personál:

Hruban, Jílková, Jouzová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pořádný odpočinek.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Spooustu vložek, poporodní kalhotky, to se ví, jelení luj.

03.10.18

Naprosto perfektní zkušenost, ochota, starost… Všech od předporodní, porodní až po novorozenecké.

Personál:

Hruban

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Odpočívat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jelení lůj a teplé ponožky.:) Samo, že kalhotky poporodní.

11.09.18

Absolutní spokojenost. Přijali nás na porodní box ve středu v 11 hodin dopoledne a tam se o mě dokonale starali až do porodu malého, ktery proběhl ve 4:05 hodin ráno dalšího dne. Bohužel jsem dlouho nebyla otevřená tak, aby mi mohli dát epidural. Ten jsem dostala, až praskla voda a cesty se začaly konecne připravovat, ale ne dostatečně, takže po epiduralu, který parádně zabral a já začala opět komunikovat s partnerem, mi dali oxytocin, tím pádem jsem opět cítila kontrakce. Tohle byla třetí noc kontrakcí beze spánku, a tak když mi oznámili ve čtvrtek ve 3 hodiny ráno, že malý nesestupuje a navrhují císařský řez, jen jsem přikyvovala, protože už jsem neměla sílu na nic.

Operace proběhla v pořádku, cely personál byl celou sobu milý a ochotný. Měla jsem jen lokální umrtvení, takže malého mi partner donesl k obličeji a mohla jsem ho pohladit a popusinkovat. Najednou mi bylo jedno, že jsem pod kudlou. Poté as po 3/4 hodiny mě převezli na JIP šestinedělí. Tam byla opět příjemná sestra. Po 12 hodinách mě dali na normální pokoj. Tam byly také příjemné sestry, ale bylo potřeba se ptát. Poté vše sdělily.

Ale osobně jsem třeba netušila, kolik ma malý sníst a kolik ho mám dokrmit a pak mi doktorka na vizitě vynadala, že to nevím, ale jinak sestry byly milé a ochotné. Po císaři byl malý dvě noci u sester, abych nabrala sílu a vozili mi ho na kojení. Upřímně, bylo to třeba. Nedokázala jsem ty první dny vstávat z postele tak rychle, ani chůze nebyla dokonalá. Takže bylo fajn odpočívat po operaci.

Pokud budeme mít druhé miminko, Bohunice jsou jasná volba.

Personál:

Pehalova

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ručník na prsa a na spodek (zvlášť kvůli infekčním ocistkum), ručník na ruce, tři balení vložek po porodu, poporodní kalhotky 5-8 ks, využívala jsem je po císaři i doma, takže jsem přikupovala, mýdlo na ruce, toaletní papír, jednorázové podložky.

22.06.18

Vzhledem k tomu, že malý nedorotoval, museli mi pomoct vexem. Přesto jsem byla bez poranění a všichni na porodním sále byli skvělí. Podpořili mě, informovali mě o všem, co se bude dít a proč. I když jsem rodila poprvé a porod nakonec nebyl úplně standardní, moc ráda na něj vzpomínám a mám z něho krásný zážitek.

Co se týče poporodní péče, také nemůžu říct půl slova. Vzhledem k tomu, že šestinedělí bylo plné, ležela jsem v 7. patře na gynekologii. Sestřičky super, sestřičky z dětského taktéž. Před porodem jsem byla na kurzu ohledně kojení, takže jsem byla relativně připravena, přesto jsem měla problém s přisátím k jednomu prsu. Požádala jsem sestřičku, jestli by mi poradila, řekla mi, ať přijdu za nimi dolů na dětské. A opravdu poradily. Podpořily mě, že to dělám správně, ale jen to chce trpělivost. Pak jsem tam byla stejně ještě jednou, páč jsem měla pocit, že to prostě nejde a opět byly moc hodné.

Takže za mě přístup perfektní. Hlavně se nebát zeptat, o něco požádat.

Personál:

Šárka Harcová, MUDr. Petra Vinklerová, MUDr. Lukáš Hruban

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát, na porod se aspoň trošku těšit, věřit personálu. A kdo má možnost absolvovat předporodní kurz, ať do toho jde, je to dobrá příprava.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, mýdlo na ruce, hroznový cukr, čistou košili.

27.04.18

V Bohunicích jsem rodila 26.3. a kdykoliv na svůj porod vzpomínám, tečou mi slzy. Proběhl bez komplikací, bez zranění, všechno bylo prostě dokonalé.

Za to ale vděčím porodní asistentce Šárce Kružíkové. Budu ji opěvovat, kde to půjde, protože byla dokonalá. Vyšla mi vstříc ve všech mých požadavcích, nastolila krásnou přátelskou atmosféru. Hned na úvod se zeptala, jestli mi může říkat Peti a v tomto duchu se to celý den neslo. Měla k ruce stážistku slečnu Fajtovou a ta byla stejně úžasná. Obskakovala mě, vše, co jsem chtěla, mi zařidily, poradily, pomohly. Chodily mě kontrolovat každých 20 minut, stále se ptaly, jestli něco nepotrebuju, prostě pohádka. Po porodu, když šel chlap platit poplatky, mi dokonce sbalily věci, než jsme šli na oddělení šestinedelí. Porodní box jsem měla nadstandard a byl krásný. Jak jsou na tom ostatní, netuším. Měla jsem záchod a sprchu na boxu, byl vybavený úplně vším k úlevě od kontrakcí.

Oddělení šestinedělí už tak slavné nebylo. Nikdo nebyl vyloženě hnusný, ale od začátku jsem měla ze sestřiček pocit, že se nechtějí moc angažovat. Chtěla jsem být první noc sama, protože jsem nespala dva dny a chtěla jsem se dospat, abych měla na malého energii. No a sestra se na to moc netvářila. Chtěla, ať si vezmu malého už první noc k sobě. Sice vám řeknou, že kdyby cokoliv, máte si zazvonit, ale na pokoj za vámi nepřijdou. Musíte s dítětem chodit vy za nimi. Techniku kojení mi sestřička ukázala jednou. Pak už to nikoho nezajímá. Ale při vizitě, když jsem zrovna kojila, jsem sestru poprosila, ať se podívá, jestli kojíme dobře a bez problému nás zkontrolovala. Vyvolají ve vás pocit, že se raději nechcete jít na něco zeptat a poradit, abyste neotravovaly, ale když je nouze, tak stejně jdete a pak nemají problém pomoci. Malý mi prakticky celou porodnici proplakal. Já jakožto prvomatka jsem to úplně nezvládala, a tak jsem za nimi prostě šla a bez problému pomohly a uklidnily nejen syna, ale i mě. :-)

Jinak i na šestinedelí jsem měla nadstandard, tak nevím, jak klasické pokoje, ale na nadstandard nepotřebujete toaletní papír, je tam a doplňují ho. Každý den se mě ptali, zda chci čistou košili.

Akorát doporučuji donést si jídlo, které můžete jíst. Tím, že nosí akorát čerstvé bílé pečivo, které by se nemělo kvůli prdíkům miminka, jste prakticky hlady. Určitě sebou berte čaj pro kojicí matky. Rozběhla se mi laktační už druhý den a měla mlíčko. :-)

Personál:

Šárka Kružíková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Netřeba porodní plán. Porodní asistentka se vás zeptá, jaké mate představy, tak jí můžete vše říct.
Nebát se zeptat!!! Je to proces, který je jen o VÁS, takže mate právo být středem pozornosti a obskakována! :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, několik ručníků kvůli očistkám, čaj pro kojicí matky, vhodné jídlo pro kojicí.

Anonymní
19.03.18

Rodila jsem podruhé, ale v Bohunicích poprvé. Mohu tedy srovnávat s Obilním trhem.
Tlačili mě do vyvolávaného porodu, jelikož Hamiltonův hmat mi nepomohl. Desátý den po termínu jsem tedy nastoupila s kufříkem na porodní sál, kde mi porodní asistentka zavedla přesně v 8:00 tabletu. Byla velmi milá a klidně všechno vedla, dokonce vyslyšela i mé volání po epidurálu (který ale nakonec nebyl třeba). Její klid uklidňoval i mě. Porod byl překvapivě rychlý - syn se narodil už v 10:30.

Od předešlého dne (kdy jsem byla na Hamiltonovi) jsem se dožadovala nadstandardního poporodního pokoje. Času dosti! Bohužel po porodu mě převezli na trojlůžkový pokoj na prostřední postel, kde se přes mě bavily dvě maminky. Nebyl tam ani centimetr místa navíc. Bylo mi do breku a při každé návštěvě sestry jsem se dožadovala infa ohledně nadstandardu. Sestra v šest hodin mi řekla, že volný jeden je, ale že to už bude řešit večerní služba. Večerní sestra byla od rány a rovnou mi řekla, že večer se nestěhuje a že mají moc práce a že se uvidí, ale radši spíš až ráno. Myslela jsem, že umřu. Vypadalo, že si spíš mají s kolegyní hodně co pokecat, než že měly hodně práce. Když jsem ji ale šla požádat o čisté prostěradlo místo svého zakrváceného, tak se rozhodla jednat a přestěhovala mě. To bylo blaho! Od té doby jsem si tam vegetila sama pro sebe. V „roztahovacím“ křesle se bohužel nedalo spát, takže poslední noc šel manžel spát radši domů. Jinak ráno dětská vizita, gynekologická vizita…všechno v cukuletu, hlavně rychle dál.

Být prvorodičkou, tak jsem dost nešťastná, nikdo se tam s nikým nemaže a všechny informace je potřeba si vyžádat, sám od sebe se člověk nic nedozví. Potřebovala jsem se zeptat něco ohledně kojení (ačkoliv nám to šlo) a stejně jsem měla pocit, že hodně otravuju. Na Obilňáku je všechno strašně zastaralé, ale aspoň se o mně fakt starali a dávali rady a informace. Tady nic…prostě továrna na děti. Naštěstí se mi nic nedělo a všechno šlapalo, takže za tři dny adieu. Fyzioterapeutka nechodila, o resuscitaci jsem poučena nebyla… ve zprávě ale stojí opak. Tohle by prof. Ventruba asi nerad viděl.

Personál:

PA Eva Bedřichová, MUDr. Serpa-Nižnik

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid a připravit si otázky a ptát se, ptát se a ptát se, pokud něco není jasné. Prostě se obrnit. Mně bylo po porodu trochu ouvej a chtěla jsem svůj klid, takže mě přístup sestry trochu rozhodil.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Alespoň dva ručníky, vlastní košili, toaletní papír, vložky, vodu (ten čaj se dá pít jen po omezenou dobu), nějaké mlsání, plenky pro miminko a nějaké oblečení, erár nemusí vyhovovat.

12.02.18

Rodila jsem leden 2018 a absolutní spokojenost. Porod dlouhý, odtekla voda, nakonec bylo nutno jej vyvolat, měla jsem slabé kontrakce. Nicméně díky profesionálnímu vedení porodní asistentky jsem jako prvorodička vyvázla s kosmetickým poraněním a pořádné bolesti byly tak poslední 4 hodiny.

Poporodní oddělení už taková sláva není, není to ničí chyba, spíš zavedený systém. Ale připravte se na to, že rodíte v továrně na děti. Nikdo na vás nemá příliš čas, málokdo vám něco vysvětli, doporucuju mít svoji laktační poradkyni, jinak budete absolutně zmatené. Já ji neměla a z porodnice jsme odcházeli s dokrmem, který se bohužel do teď nepodařilo odbourat a mám málo mléka. :-/ To jediné mě hrozně mrzí a pořád doufám v zlepšení. Holt hormony a všechno okolo působí a myslím, že málokterá šestinedělka rychle a přesne pochopí nepřesné pokyny. A taky se nevyspíte, v noci pláče mimi, kojíte co 2 hodinky, po každém čůrání šup do sprchy a mezitím vám nosí jídlo, které byste měly rychle sníst, do toho přijdou 2-3 vizity, 2 uklízečky a odpoledne návštěvy.

Z vlastní zkušenosti doporučuju omezit návštěvy a věnovat se miminku nebo pospávat, protože odpoledne v době návštěv je jediná doba, kdy je konečně na chvíli klid.

Celkově jsem s porodnicí moc spokojena a hlavně vděčná za zdravé miminko. :-) Vážím si práce všech, a chápu, že i pro personál musí být náročné vysvětlovat vše stále dokola.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Malý ručníček na ruce a mýdlo k umyvadlu, hodí se i pro návštěvy. Toaleťák, kuchyňské utěrky na utírání spodních partií po sprše, gel z dubové kůry na hemoroidy, intim mýdlo. Náhradní košili, je fajn mít i svoji, protože 2× za den vám ji nevymění a stane se, že ji zakrvácíte. Náhradní bodýčka pro mimi, nebyli moc ochotní vyměnit, když chlapeček hodně blinkal. Mořskou vodu do nosu, je tam neskutečně suchý vzduch. Mastný krém na promazávání vašeho těla, po porodu jsem byla vyschlá, jak jsem celý čas trávila ve sprše.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kromě výše uvedeného klasika, co se běžne doporučuje.

Anonymní
23.10.17

Rodila jsem zde letos v září již podruhé a s porodnicí jsem byla opět velice spokojena.

Musím vyzdvihnout skvělou porodní asistentku Šárku Harcovou, která mi celou dobu byla oporou, byla milá, klidná, i když já hysterčila, :) na vše se ptala, nabízela, nevnucovala. Smekám a patří jí můj obrovský dík.

Líbilo se mi, že nijak nezasahovali do dobře rozjetého porodu a že automaticky nedělají nástřih. S miminkem nás nechali po porodu samotné a až po cca 2 hodinách byl přesun na oddělení šestinedělí.

Co musím také zmínit - oproti prvnímu pobytu zřejmě vyměnili sanitářky a uklízečky. Nové paní byly milé a věděly, na co jsou kliky a netřískaly dveřmi (jak dříve bylo skoro pravidlem).

Většina sester byla také příjemná a ochotně s čímkoliv pomohla či poradila.

Personál:

PA Šárka Harcová, MUDr. Petra Vinklerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu a pozitivní přístup.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro děti, vložky, ručníky, přebalovací podložky, kosmetiku.

Anonymní
20.10.17

Já jsem s nemocnicí spokojená nebyla z důvodu, že mě tlačili do hospitalizace kvůli tomu, že mi od 38. týdne těhotenství hrozila preklampsie a našli mi trombocitopenii a bílkovinu v moči a nesměla jsem přenášet. Ale údajně měli všichni na ulici přednost předemnou, aspoň tak mi to bylo řečeno.14.9. mě bezdůvodně hospitalizovali a nechali až do 19. úplně na nic tam. Už vystresovaná jsem šla na porodní sál, byla mi přidělena porodní asistentka velice příjemná, ale vyskytly se komplikace a musel mi být proveden císařský řez.

Nechali mě 2 hodiny v minutových kontrakcích tlačit, než jim došlo, že to nejde a smilovali se nade mnou, taky jsem jim tam dělala pěknou hysterku. :) Po porodu hned druhý den jsem byla jakž takž mobilní, tak mi přidělili malého k sobě, ale já prvorodička, že, takže bez mléka, malý tahal, ale na prázdno. Sestřičky na poporodním katastrofa, nechtěly mi dávat pro malého příkrmy, takže mi pořád plakal na pokoji a pořád jen říkaly, že musím přikládat k prsu. Tak mi to kojení zhnusily, protože malý mi plakal pořád hladem a bylo mi ho líto, že vůbec nekojím, jen odstříkávám, protože jedna sestra dala malému flašku a od té doby se ke mně už nechtěl přisát. :( Takže po 14 dnech jsem byla propuštěná domů s velkými zdravotními problémy, napřed chudokrevnost, poté vysoký tlak, hrozí mi borelioza, protože mi spadla půlka tváře, hemeroidy, trombóza, no prostě mě propouštěli v perfektním stavu domů.

Za mě Bohunice nikdy více! Nedoporučuji! Aspoň, že kolegyně na pokoji byly dobré, ale toť vše.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybrala bych si určitě jinou nemocnici.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně toaletní papír, ručníky, mobil.

22.04.17

Já jsem byla s porodnicí v Bohunicích naprosto spokojená. Asistentka u porodu strašně příjemná, hned se ptala jestli by mi vadila u porodu učnice. Řekla jsem, že ne. Za chvíli se tam holčina objevila a ptala se i ona, jestli mi to vážně nevadí.

Obě strašně příjemné, ochotné a hodně mi v té chvíli pomáhaly. Co se týče doktorky, tak od pohledu protivná, ale ve finále taky v pohodě a na oddělení po celou dobu, co jsem tam ležela, jsem nekápla ani na jednu sestřičku, co by byla jakkoliv nepříjemná. Naopak jsem byla až překvapená, jak tam jsou všichni hodní, ale ono ve finále asi záleží, kdo má směnu. Můžete kápnout na někoho nepříjemného, ale mně se to nestalo a určitě bych budoucím maminkám nemocnici na 100% doporučila.

10.03.17

Do porodnice jsem přijela ráno na plánovanou indukci jako prvorodička. Po monitoru a vyšetření při příjmu jsem šla na porodní box hezký prosluněný pokoj a k tomu skvělá PA p. Veverková. Velmi milá, ochotná a příjemná. Tablety na vyvolání přinesly jen velké křížové bolesti, jinak nic a tak PA s doktorkou rozhodly, že budu rodit až druhý den. Nakonec ale sama praskla voda a za 4 hod. byla na světě naše holčička i díky epidurálu a šikovné paní anestezioložce. Drobné šití lékařkou O.K.-umrtveno a neustále se ptala, zda to moc nebolí. Maličkou mi daly hned do náruče, pak zvážily, změřily, daly na přisátí-poradily jak a nechaly ji s námi a po čase odnesly na vyšetření.

Pohodu nám zkazila až sestra, která mě měla z boxu převézt na šestinedělí, protože jsem i kvůli tlaku nebyla schopna sama stát ani chodit. Byla nepříjemná a manžela z pokoje doslova vyhnala. Manžel byl u porodu, jen nám přišlo zbytečné, že musel běžet platit na pokladnu, že bude u porodu, do jiné budovy, při příjmu to nebylo možné.

Sestry na šestinedělí byly fajn, jen vrchní tam dělala vítr a nebyla moc vstřícná.
Dětské sestřičky byly také příjemné, až na jednu starší, která tam tu práci asi dělá za trest: nekomunikativní-nemá čas, má moc dětí, při prvním koupání si prý s malou zbytečně hraju… Kdykoli bylo něco s malou potřeba, zeptala jsem se, ochotně poradily, dalo se na ně bez obav zazvonit. Absolvovaly jsme vyšetření kyčlí i uší, měření žloutenky časté i s případnými kontrolními odběry těsně před propuštěním.

Jídlo chutné, vybírá se na týden. Jen trochu překvapilo, že jídlo bylo pro maminky někdy nevhodné skladbou s ohledem na nadýmání-kritizováno i dětskou sestřičkou. Na pokoji nám vadila klimatizace, která v prosinci fučela přímo na vás-vypnuta jen v noci. Spousta maminek chodila s ovázanými krky.

Při propuštění jsem ráno dostala propouštěcí zprávu (v ní několik chybných informací), u malé propuštění kvůli žloutence nebylo jisté-trochu obavy, jak to bude, když mě propustili, měli jsme to 100 km. Ale nakonec jsme odjeli.

Personál:

PA Veverková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si s sebou, co se běžně doporučuje, i tady v porodnici dostanete seznam.
Nepotřebovala jsem župan, vlastní košili, oblečení pro miminko
K porodu: pomádu, ručník do sprchy, vodu. Šestinedělí: síťované kalhotky, vložky, toaleťák, fén, ponožky, kosmetiku, papírové utěrky, ručníky, propiska. Košili vyměňují.
Pro miminko: pleny, přebalovací podložky, vlhčené ubrousky, krém na bradavky, rukavičky proti poškrábání pusinky, pro jistotu košilku na převlečení, látkové pleny 2-3 ks. Oblečení pro miminko dávají.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si s sebou, co se běžně doporučuje, i tady v porodnici dostanete seznam.

09.03.17

Rodila jsem 20. února 2017, podruhé v Bohunicích a byla jsem opět spokojená.
Personál na jedničku, prostřední v pořádku - rodila jsem v nadstandardu i na normálním boxu. Doporučuji normální box, protože jeho jedinou nevýhodou oproti nadstandardu je, že je menší. Jinak máte k dispozici vlastní koupelnu a i pomůcky k porodu (míč…).

Oddělení šestinedělí taky super, staniční sestra skvělá paní.
Co se týče novorozeneckého oddělení taky dobré (až asi na dvě sestřičky, které mi nesedly…ale to je čistě subjektivní dojem, já jsem se však nenechala odbít a bylo).
Takže Bohunice dle mého názoru super u obou porodů.

Personál:

PA K. Hrachovinová - super ženská, rázná, příjemná a dalo se s ní skvěle domluvit. MuDr. Andonovová - příjemná, milá, velmi pečlivá o všem mě informovala.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mluvte a ptejte se a domlouvejte se na dalších postupech během porodu. Zapomeňte na nějaký porodní plán a raději se domluvte konkrétně s PA. Je to nejlepší. Personál v porodnici je vstřícný.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ručníky, osušky, přezůvky, hygienické potřeby, vložky a kalhotky.

08.01.17

Do porodnice jsem přijela s kontrakcemi asi po 4 minutách. Z ambulance jsem šla hned na porodní box, který jsem si mohla sama vybrat (nešlo o nadstandard). PA byla milá a vstřícná, povzbuzovala mě. Nález vypadal tak, že by miminko mohlo být už za hodinu na světě, ale měla jsem příliš krátké kontrakce, na které nebylo možné zatlačit více jak jednou. Rozhodlo se proto asi po dvou hodinách pro oxytocin a nástřih.

Do té doby byla snaha ze strany PA, aby byl porod přirozený a bez nástřihu. Po oxytocinu už to šlo hodně rychle a dcera byla za chvíli na světě. Do porodnice jsem přijela v půl sedmé večer a malá se narodila o půl desáté. Paní doktorka byla velmi pozitivní a snažila se, aby pro mě šití bylo co nejméně nepříjemné. Péči personálu a postup během porodu ocenil i můj manžel, který byl po celou dobu se mnou na sále.

Na oddělení šestinedělí jsem byla také spokojená. Byla jsem na dvoulůžkovém pokoji ještě s jednou maminkou. WC a sprcha byla společná ještě s vedlejším pokojem, ale nikdy se mi nestalo, že bych musela čekat, protože by bylo obsazeno. Sestry i doktoři byli ochotní a milí. Je potřeba se akorát nebát zeptat nebo si říct o pomoc. Nesetkala jsem se s žádných negativním nebo neochotným přístupem.

Zpětně bych možná uvítala větší aktivní pomoc s technikou kojení.

Celkově jsem byla velmi spokojená s celým pobytem v porodnici, lidským přístupem i prostředím jak na porodním sále tak i na pokoji. Určitě bych v Bohunicích rodila znovu.

Personál:

PA Markéta Stránská, MUDr. Veronika Zajíčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěřovat personálu a nebát se ptát a spolupracovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro maminku: poporodní vložky, síťované kalhotky, ručník, toaletní papír, mýdlo, něco sladkého (např. hroznový cukr), Purelan na bradavky, vodu (noční košili jsem využívala nemocniční, při ušpinění požádáte o novou).

Pro miminko: jednorázové plenky, alespoň dvě látkové pleny, vlhčené ubrousky, přebalovací podložky, kosmetiku pro miminko (oblečení na miminko dostanete a pokud se ušpiní, požádáte o čisté).

06.01.17

Rodila jsem na konci 11/2016. Prostředí pěkné - jak porodní pokoje, tak i poporodní pokoje. Co se týká samotného porodu, tak porodní asistentka i lékaři naprosto v pohodě. Na poporodním sestry také v pohodě.

Bohužel dětské sestry naprostá hrůza. Nevím, zda jsem měla jen smůlu, ale laktační poradenství 0, neukázali mi ani přebalování, koupání a nic, o vše jsem si musela říci a navíc s Vámi mluví, jako kdyby jste byla méněcenná nebo co. Každá Vám navíc řekne něco jiného (např. kolik máte kojit nebo po kolika hodinách), což je teda také hrozné. Ještě že existuje internet, vše jsem si vygooglila. Pro prvorodičky bych asi nedoporučila, ale pokud bych tam šla rodit podruhé, tak již budu vědět co a jak a sestry budu (v duchu) ignorovat.

Pozitivně hodnotím rehabilitační sestru, která sice přišla až jsem byla oblečená k odchodu domů, ale vše mi vysvětlila a názorně ukázala.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemít vysoká očekávání od personálu, potom můžete být jen mile překvapeni. Na vše se ptát a o vše si říkat a povznést se nad některými reakcemi a chováním sester.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

K porodu jsem nepotřebovala nic kromě silné vůle, pomády na rty, ručníků a vlhčeného toaletního papíru. Na poporodním pro sebe: základní hygienické věci, vložky, ručník, přezuvky, telefon, pro miminko: pleny, čistící ubrousky, podložku na přebalování, pár plen, krém na opruzeniny, tělový krém.

Diskuze o této porodnici