Porodnice Bohunice

, http://www.fnbrno.cz/gynekologicko-porodnicka-k...

ambulance porodního sálu: 532 233 962
porodní sál: 532 233 961
gynekologická ambulance: 532 233 953
možnost telefonické konzultace klientů: 532 232 500

Primář: prim. MUDr. Robert Hudeček, PhD.

Tato porodnice je odnoží fakultní nemocnice, pod kterou ovšem spadá i porodnice na Obilním trhu. Tato „menší“ klinika přesto poskytuje kapacitu 55 lůžek. Rodičky zde mají veškerý komfort a k tomu ještě různé přidružené subspecializace zajišťující bezpečný porod.

Webové stránky

Doporučují maminky porodnici Bohunice?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Bohunice

Rodila jste v porodnici Bohunice?
doporučuje
Porodnice Bohunice - Janaa123 11.05.19 napsala :

Kvůli preeklampsii mě hospitalizovali 4 dny před termínem s tím, že porod je třeba vyvolat. Pustili mě domů, abych si sbalila věci a poté mě hospitalizovali. Oddělení bylo úplně plné, měli problémy s umisťováním. I tak však byl personál milý a ochotný. Lékaři, sestry a další personál vždy zodpověděli všechny mé otázky. Další den mi vyvolávali porod. Měla jsem štěstí na nadstandardní pokoj pro porod. Bylo zde WC a sprcha, míč a další. S pokojem jsem byla moc spokojená. Výborná byla i porodní asistentka. Vše mi vysvětlovala, navrhovala různé možnosti (například různé porodní polohy, nejen na zádech v leže), rozhodnutí bylo na mě. Za její rady a doporučení jsem byla moc ráda. Byla i velmi trpělivá, když jsem se zrovna necítila na rozhodování, dala mi čas a prostor. I lékařka, která mě kontrolovala, byla profesionální, ale milá a vše vysvětlovala. Vše šlo dobře, ale na konci malá nešla vytlačit a horšily se ozvy. Musela jsem na císařský řez. V tu chvíli se kolem mě seběhlo hodně personálu, byli neuvěřitelně sehraní a rychlí ale stále ochotni vše vysvětlit. Vše mi vysvětlovali na pokoji, když mě chystali a stejně tak i na sále, dokud jsem neusnula. Vysvětlovali mi, proč mi poutají nohy, proč dostávám kyslík, že mi zakrývají břicho, prostě vše. Bylo to pro mě velmi uklidňující. Miminko i já jsme v pořádku. Nejhorší byla jizva po císaři tak tři dny po provedení. Nebyla jsem schopná vstávat, chodit a to mi komplikovaly problémy s tlakem. I na poporodním ale byli stále milí a ochotní. Nepříjemní byli jen, když jsem nechtěla chodit dost brzy po tom císaři. To je ale zřejmě nezbytné pro dobrou rekonvalescenci. Personál mi pomohl i s rozkojením, což se podařilo.
Nejedná se o wellness hotel, kde Vás opečovávají a vyvařují samé lahůdky. Je vidět, že zde mají hodně práce. Ale kvalita práce a přístup personálu je velmi dobrá, cením si práce všech.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Bohunice - Anonymní 12.03.19 napsala :

Příjem kolem půlnoci, PA ochotná, příjemná, doktor na můj vkus až moc zíval :-) Rodila jsem na standardním porodním boxu. Ráno se vyměnila směna, další PA také příjemná. Já už méně, už jsem toho měla dost a teď zpětně vidím, že jsem na ni byla ošklivá až nepříjemná, samozřejmě neprávem. Porod probíhal bez komplikací, PA vždy jen doporučila, nic nenutila, rozhodnutí bylo na mě. Malý se narodil v 9.50. Ostatní personál také v pohodě, porod jako takový proběhl dle mých představ.
Oddělení šestinedělí- jsem ráda, že já žádné problémy neměla, dost laxní přístup co se týká informovanosti i mého poporodního vyšetření. Měla jsem pocit, že jejich hlavním cílem je, nás odtamtud co nejrychleji vypakovat.
Novorozenecké oddělení- malý měl problémy a hodně mi plakal, problémy s kojením. Sestřičky ale byly milé, ochotné, měly pochopení.
Na novorozenecké jsem jezdila celkem dost. Jako nepříjemné vidím to, že člověk musí naložit malého do vozíčku a štrádovat výtahem o patro níže. Nelíbilo se mi také, že je váha pro miminka na chodbě, kde svítí zářivky jako blázen, pro řadu miminek dost šokové prostředí.
Nevýhodu vidím také v tom, že oddělení šestinedělí a novorozenecké spolu nekomunikují a nejsou v řadě věcí za jedno.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajít se podívat na porodní sály, oddělení šestinedělí i novorozenecké oddělení, ať víte, do čeho jdete, budete se pak cítit jistěji.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

K porodu- ze svých věcí jsem využila jen přezůvky, ručník, pro odchod z porodního boxu jednorázové kalhotky.
Oddělení šestinedělí- ač vám dají nemocniční košile (já měla k dispozici 2, využila jen jednu při příchodu), tak jsem ráda, že jsem si vzala své noční košile. V té nemocniční jsem si připadala jako v brnění. Pak klasika - jednorázové kalhotky, poporodní vložky, herbalon a další kosmetiku, ručníky.
Pro miminko - pleny, jednorázové podložky, ubrousky, kosmetiku na prdelku, mastný krém či olej na tělíčko. Oblečení jsme využili erární, svoje jsem měla jen při odchodu z porodnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 05.03.19 napsala :

S porodnicí Bohunice jsem byla nanejvýš spokojená,jestli budu mít někdy druhé dítko, tak zase jedině tam. Pan asistent Hruban je, jak to říct,zkrátka a dobře borec. Miminko jsem měla kp, ale jelikož byla hrozně velká, tento způsob porodu mi nebyl doporučen a podstoupila jsem obrat, protože jsem chtěla rodit přirozeně. Porod mi vyvolávali. Po 13h se malá bohužel obrátila do polohy obličejem nahoru, kdy s jejími mírami by porod nemusel proběhnout v pořádku a byl mi doporučen císařský řez, nikdo mě k němu nenutil, měla jsem na výběr. Už jsem nemohla, takže jsem souhlasila. Operace proběhla v pořádku. Oba dva doktoři pak za mnou osobně došli na pokoj a celou situaci se mnou zpětně rozebrali. Jejich přístup na jedničku. Byla jsem spokojená i s gpk oddělením a i dětským. Mám na porod jen hezké vzpomínky, díky této porodnici.

Personál: Mudr. Hruban, Mudr.Tvarožek , pa Matoušková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, podložky pod mimi, dostatek plen, olejíček, mýdlo na ruce a toaletní papír

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - TerezaGA. 13.02.19 napsala :

Bohunice mohu jen doporučit. Profesionální , příjemný, empatický přístup PA, díky ní jsem se během porodu cítila dobře, což mi umožnilo prožít krásný porod. Sestry, lékaři, sanitářky na novorozeneckém oddělení a šestinedělí taky na 1 :) všichni byli moc ochotní a bez problémů mi vždy poradili, pomohli se správnou technikou kojení, koupání, atd… V případě potřeby bylo možné si vyměnit oblečky na miminko, dostat novou zavinovačku…
Nemám nic, co bych porodnici vytkla, byla jsem naprosto spokojená!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Zav_Marketa 16.01.19 napsala :

Na porodnici jsem od známých neslyšela dobré hodnocení a když jsem volala na Obilňák a řekli mi, že jsou plní, ať volám do Bohunic, znejistila jsem, ale říkala jsem si, že to tak asi má být. Každého zkušenosti jsou individuální a já za sebe mohu říci, že jsem byla s touto porodnicí NANEJVÝŠ SPOKOJENA.

Během porodu a po něm o nás bylo naprosto skvěle postaráno. Pan Hruban nám maličkého zachránil, neboť se vyskytly určité komplikace. Všichni byli velmi příjemní, soucitní, ochotní a jejich přístup byl maximálně odborný. Ptala jsem se na vše, co nejvíce, abych potom doma měla spoustu otázek vyjasněných a vždy jsem se setkala s velkou ochotou pomoci.

Velmi pěkné prostředí, porodní boxy dobře vybaveny, pokoje jakbysmet. Pokoje na šestinedělí jsou dvoulůžkové, sdílí se sprcha a wc vždy mezi dvěma pokoji. Já původně uvažovala o nadstandardu, ale nakonec jsem moc ráda, že byly obsazený. Maminky spolu sdílí zkušenosti mezi sebou, vzájemně si hlídáte děti, když si jedna potřebuje na chvíli odskočit a návštěvní hodiny od 14 do 18 h jsou podle mě plně dostačující, návštěvníci mohou být s maminkami a miminky přímo na pokoji, což jsem taky uvítala.

Na tuto porodnici budu vzpomínat jedině v dobrém a s obrovskou vděčností, že nám všichni, co zde pracují, pomohli zahájit tuto novou životní etapu takovýmto způsobem.

Personál: Hruban, Čermáková, více jmen si bohužel nepamatuji

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na vše, co vám není jasné, se ptejte, všichni vám zde velmi ochotně poradí a pomohou a doma si pak ušetříte nějaký ten stres spojený s nejistotou. Též doporučuji zajít si na předporodní kurz, jak ten úvodní (stihla jsem pouze ten), tak kurz o kojení, protože to vzbuzuje po porodu pochopitelně nejvíce otázek. Často se prý stává, že maminky přijedou domů z porodnice a nalejí se jim prsa, která začnou tvrdnout - tak se stalo i mně i přesto, že jsem v samotné porodnici s kojením problém neměla. Díky známé jsem se s tím vypořádala a vyhnula se tak teplotě a dalším komplikacím s tím spojeným, ale ne každý takové známé má.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Možná si přeci jen vezměte svoji noční košili. Ty jejich jsou dobré, to jo, ale dají se odepínat pouze do dvou prvních knoflíčků, což mi trošku komplikovalo přípravu prsa na kojení, když jsem do toho musela držet maličkého. Papuče, poporodní vložky - hodně jich, ručník, mýdlo, šampon, sladké na dodání energie. Určitě doporučuji koupit si jednorázové - ale SÍŤOVANÉ poporodní kalhotky. Pro miminko pak jednorázové přebalovací podložky, vlhčené ubrousky, plínečky. Doporučuji vzít si své overálky na spaní. Já využila dvoje z nemocnice, ale pak se mi stalo, že kvůli vyšší poptávce neměli a byla jsem ráda, že jsem si dva vzala z domu.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Bohunice - Kikii 123 01.01.19 napsala :

Na porodním se o mě skvěle postarali, příjemný personál, přijali mě v 23:00 a malá byla na světě o půl osmé večer následujícího dne. Na oddělení šestinedělí je to se sestřičkama už trošku horší, některé poradí ale některé se vůbec nezajímají. Byla jsem tam o něco déle, protože malá dostala žloutenku, musela jít pod světlo a já co 3 hodiny musela chodit kojit. Pro mě jako prvorodičku to bylo celkem stresující nemít u sebe malou hned druhý den po porodu a to mi doktoři pomalu ani nesdělovali, jak vždycky proběhly výsledky, pokaždé jsem si to zjišťovala po sestřičkách, ani k běžnému vyšetření doktory mi nebylo nic sděleno, jelikož jsem malou neměla u sebe až po vyžádání jsem mluvila s doktorkou, jestli je s malou všechno v pořádku. Takže příště už bych raději rodila jinde.

Personál: Hruban, Jílková, Jouzová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pořádný odpočinek.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Spooustu vložek, poporodní kalhotky, to se ví, jelení luj.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - vojninka 03.10.18 napsala :

Naprosto perfektní zkušenost, ochota, starost… Všech od předporodní, porodní až po novorozenecké.

Personál: Hruban

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Odpočívat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jelení lůj a teplé ponožky.:) Samo, že kalhotky poporodní.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Michalka88 11.09.18 napsala :

Absolutní spokojenost. Přijali nás na porodní box ve středu v 11 hodin dopoledne a tam se o mě dokonale starali až do porodu malého, ktery proběhl ve 4:05 hodin ráno dalšího dne. Bohužel jsem dlouho nebyla otevřená tak, aby mi mohli dát epidural. Ten jsem dostala, až praskla voda a cesty se začaly konecne připravovat, ale ne dostatečně, takže po epiduralu, který parádně zabral a já začala opět komunikovat s partnerem, mi dali oxytocin, tím pádem jsem opět cítila kontrakce. Tohle byla třetí noc kontrakcí beze spánku, a tak když mi oznámili ve čtvrtek ve 3 hodiny ráno, že malý nesestupuje a navrhují císařský řez, jen jsem přikyvovala, protože už jsem neměla sílu na nic.

Operace proběhla v pořádku, cely personál byl celou sobu milý a ochotný. Měla jsem jen lokální umrtvení, takže malého mi partner donesl k obličeji a mohla jsem ho pohladit a popusinkovat. Najednou mi bylo jedno, že jsem pod kudlou. Poté as po 3/4 hodiny mě převezli na JIP šestinedělí. Tam byla opět příjemná sestra. Po 12 hodinách mě dali na normální pokoj. Tam byly také příjemné sestry, ale bylo potřeba se ptát. Poté vše sdělily.

Ale osobně jsem třeba netušila, kolik ma malý sníst a kolik ho mám dokrmit a pak mi doktorka na vizitě vynadala, že to nevím, ale jinak sestry byly milé a ochotné. Po císaři byl malý dvě noci u sester, abych nabrala sílu a vozili mi ho na kojení. Upřímně, bylo to třeba. Nedokázala jsem ty první dny vstávat z postele tak rychle, ani chůze nebyla dokonalá. Takže bylo fajn odpočívat po operaci.

Pokud budeme mít druhé miminko, Bohunice jsou jasná volba.

Personál: Pehalova

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ručník na prsa a na spodek (zvlášť kvůli infekčním ocistkum), ručník na ruce, tři balení vložek po porodu, poporodní kalhotky 5-8 ks, využívala jsem je po císaři i doma, takže jsem přikupovala, mýdlo na ruce, toaletní papír, jednorázové podložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - manetka 22.06.18 napsala :

Vzhledem k tomu, že malý nedorotoval, museli mi pomoct vexem. Přesto jsem byla bez poranění a všichni na porodním sále byli skvělí. Podpořili mě, informovali mě o všem, co se bude dít a proč. I když jsem rodila poprvé a porod nakonec nebyl úplně standardní, moc ráda na něj vzpomínám a mám z něho krásný zážitek.

Co se týče poporodní péče, také nemůžu říct půl slova. Vzhledem k tomu, že šestinedělí bylo plné, ležela jsem v 7. patře na gynekologii. Sestřičky super, sestřičky z dětského taktéž. Před porodem jsem byla na kurzu ohledně kojení, takže jsem byla relativně připravena, přesto jsem měla problém s přisátím k jednomu prsu. Požádala jsem sestřičku, jestli by mi poradila, řekla mi, ať přijdu za nimi dolů na dětské. A opravdu poradily. Podpořily mě, že to dělám správně, ale jen to chce trpělivost. Pak jsem tam byla stejně ještě jednou, páč jsem měla pocit, že to prostě nejde a opět byly moc hodné.

Takže za mě přístup perfektní. Hlavně se nebát zeptat, o něco požádat.

Personál: Šárka Harcová, MUDr. Petra Vinklerová, MUDr. Lukáš Hruban

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát, na porod se aspoň trošku těšit, věřit personálu. A kdo má možnost absolvovat předporodní kurz, ať do toho jde, je to dobrá příprava.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, mýdlo na ruce, hroznový cukr, čistou košili.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - pitriseeek92 27.04.18 napsala :

V Bohunicích jsem rodila 26.3. a kdykoliv na svůj porod vzpomínám, tečou mi slzy. Proběhl bez komplikací, bez zranění, všechno bylo prostě dokonalé.

Za to ale vděčím porodní asistentce Šárce Kružíkové. Budu ji opěvovat, kde to půjde, protože byla dokonalá. Vyšla mi vstříc ve všech mých požadavcích, nastolila krásnou přátelskou atmosféru. Hned na úvod se zeptala, jestli mi může říkat Peti a v tomto duchu se to celý den neslo. Měla k ruce stážistku slečnu Fajtovou a ta byla stejně úžasná. Obskakovala mě, vše, co jsem chtěla, mi zařidily, poradily, pomohly. Chodily mě kontrolovat každých 20 minut, stále se ptaly, jestli něco nepotrebuju, prostě pohádka. Po porodu, když šel chlap platit poplatky, mi dokonce sbalily věci, než jsme šli na oddělení šestinedelí. Porodní box jsem měla nadstandard a byl krásný. Jak jsou na tom ostatní, netuším. Měla jsem záchod a sprchu na boxu, byl vybavený úplně vším k úlevě od kontrakcí.

Oddělení šestinedělí už tak slavné nebylo. Nikdo nebyl vyloženě hnusný, ale od začátku jsem měla ze sestřiček pocit, že se nechtějí moc angažovat. Chtěla jsem být první noc sama, protože jsem nespala dva dny a chtěla jsem se dospat, abych měla na malého energii. No a sestra se na to moc netvářila. Chtěla, ať si vezmu malého už první noc k sobě. Sice vám řeknou, že kdyby cokoliv, máte si zazvonit, ale na pokoj za vámi nepřijdou. Musíte s dítětem chodit vy za nimi. Techniku kojení mi sestřička ukázala jednou. Pak už to nikoho nezajímá. Ale při vizitě, když jsem zrovna kojila, jsem sestru poprosila, ať se podívá, jestli kojíme dobře a bez problému nás zkontrolovala. Vyvolají ve vás pocit, že se raději nechcete jít na něco zeptat a poradit, abyste neotravovaly, ale když je nouze, tak stejně jdete a pak nemají problém pomoci. Malý mi prakticky celou porodnici proplakal. Já jakožto prvomatka jsem to úplně nezvládala, a tak jsem za nimi prostě šla a bez problému pomohly a uklidnily nejen syna, ale i mě. :-)

Jinak i na šestinedelí jsem měla nadstandard, tak nevím, jak klasické pokoje, ale na nadstandard nepotřebujete toaletní papír, je tam a doplňují ho. Každý den se mě ptali, zda chci čistou košili.

Akorát doporučuji donést si jídlo, které můžete jíst. Tím, že nosí akorát čerstvé bílé pečivo, které by se nemělo kvůli prdíkům miminka, jste prakticky hlady. Určitě sebou berte čaj pro kojicí matky. Rozběhla se mi laktační už druhý den a měla mlíčko. :-)

Personál: Šárka Kružíková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Netřeba porodní plán. Porodní asistentka se vás zeptá, jaké mate představy, tak jí můžete vše říct.
Nebát se zeptat!!! Je to proces, který je jen o VÁS, takže mate právo být středem pozornosti a obskakována! :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, několik ručníků kvůli očistkám, čaj pro kojicí matky, vhodné jídlo pro kojicí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 19.03.18 napsala :

Rodila jsem podruhé, ale v Bohunicích poprvé. Mohu tedy srovnávat s Obilním trhem.
Tlačili mě do vyvolávaného porodu, jelikož Hamiltonův hmat mi nepomohl. Desátý den po termínu jsem tedy nastoupila s kufříkem na porodní sál, kde mi porodní asistentka zavedla přesně v 8:00 tabletu. Byla velmi milá a klidně všechno vedla, dokonce vyslyšela i mé volání po epidurálu (který ale nakonec nebyl třeba). Její klid uklidňoval i mě. Porod byl překvapivě rychlý - syn se narodil už v 10:30.

Od předešlého dne (kdy jsem byla na Hamiltonovi) jsem se dožadovala nadstandardního poporodního pokoje. Času dosti! Bohužel po porodu mě převezli na trojlůžkový pokoj na prostřední postel, kde se přes mě bavily dvě maminky. Nebyl tam ani centimetr místa navíc. Bylo mi do breku a při každé návštěvě sestry jsem se dožadovala infa ohledně nadstandardu. Sestra v šest hodin mi řekla, že volný jeden je, ale že to už bude řešit večerní služba. Večerní sestra byla od rány a rovnou mi řekla, že večer se nestěhuje a že mají moc práce a že se uvidí, ale radši spíš až ráno. Myslela jsem, že umřu. Vypadalo, že si spíš mají s kolegyní hodně co pokecat, než že měly hodně práce. Když jsem ji ale šla požádat o čisté prostěradlo místo svého zakrváceného, tak se rozhodla jednat a přestěhovala mě. To bylo blaho! Od té doby jsem si tam vegetila sama pro sebe. V „roztahovacím“ křesle se bohužel nedalo spát, takže poslední noc šel manžel spát radši domů. Jinak ráno dětská vizita, gynekologická vizita…všechno v cukuletu, hlavně rychle dál.

Být prvorodičkou, tak jsem dost nešťastná, nikdo se tam s nikým nemaže a všechny informace je potřeba si vyžádat, sám od sebe se člověk nic nedozví. Potřebovala jsem se zeptat něco ohledně kojení (ačkoliv nám to šlo) a stejně jsem měla pocit, že hodně otravuju. Na Obilňáku je všechno strašně zastaralé, ale aspoň se o mně fakt starali a dávali rady a informace. Tady nic…prostě továrna na děti. Naštěstí se mi nic nedělo a všechno šlapalo, takže za tři dny adieu. Fyzioterapeutka nechodila, o resuscitaci jsem poučena nebyla… ve zprávě ale stojí opak. Tohle by prof. Ventruba asi nerad viděl.

Personál: PA Eva Bedřichová, MUDr. Serpa-Nižnik

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid a připravit si otázky a ptát se, ptát se a ptát se, pokud něco není jasné. Prostě se obrnit. Mně bylo po porodu trochu ouvej a chtěla jsem svůj klid, takže mě přístup sestry trochu rozhodil.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Alespoň dva ručníky, vlastní košili, toaletní papír, vložky, vodu (ten čaj se dá pít jen po omezenou dobu), nějaké mlsání, plenky pro miminko a nějaké oblečení, erár nemusí vyhovovat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - KKKopretina 12.02.18 napsala :

Rodila jsem leden 2018 a absolutní spokojenost. Porod dlouhý, odtekla voda, nakonec bylo nutno jej vyvolat, měla jsem slabé kontrakce. Nicméně díky profesionálnímu vedení porodní asistentky jsem jako prvorodička vyvázla s kosmetickým poraněním a pořádné bolesti byly tak poslední 4 hodiny.

Poporodní oddělení už taková sláva není, není to ničí chyba, spíš zavedený systém. Ale připravte se na to, že rodíte v továrně na děti. Nikdo na vás nemá příliš čas, málokdo vám něco vysvětli, doporucuju mít svoji laktační poradkyni, jinak budete absolutně zmatené. Já ji neměla a z porodnice jsme odcházeli s dokrmem, který se bohužel do teď nepodařilo odbourat a mám málo mléka. :-/ To jediné mě hrozně mrzí a pořád doufám v zlepšení. Holt hormony a všechno okolo působí a myslím, že málokterá šestinedělka rychle a přesne pochopí nepřesné pokyny. A taky se nevyspíte, v noci pláče mimi, kojíte co 2 hodinky, po každém čůrání šup do sprchy a mezitím vám nosí jídlo, které byste měly rychle sníst, do toho přijdou 2-3 vizity, 2 uklízečky a odpoledne návštěvy.

Z vlastní zkušenosti doporučuju omezit návštěvy a věnovat se miminku nebo pospávat, protože odpoledne v době návštěv je jediná doba, kdy je konečně na chvíli klid.

Celkově jsem s porodnicí moc spokojena a hlavně vděčná za zdravé miminko. :-) Vážím si práce všech, a chápu, že i pro personál musí být náročné vysvětlovat vše stále dokola.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Malý ručníček na ruce a mýdlo k umyvadlu, hodí se i pro návštěvy. Toaleťák, kuchyňské utěrky na utírání spodních partií po sprše, gel z dubové kůry na hemoroidy, intim mýdlo. Náhradní košili, je fajn mít i svoji, protože 2× za den vám ji nevymění a stane se, že ji zakrvácíte. Náhradní bodýčka pro mimi, nebyli moc ochotní vyměnit, když chlapeček hodně blinkal. Mořskou vodu do nosu, je tam neskutečně suchý vzduch. Mastný krém na promazávání vašeho těla, po porodu jsem byla vyschlá, jak jsem celý čas trávila ve sprše.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kromě výše uvedeného klasika, co se běžne doporučuje.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 23.10.17 napsala :

Rodila jsem zde letos v září již podruhé a s porodnicí jsem byla opět velice spokojena.

Musím vyzdvihnout skvělou porodní asistentku Šárku Harcovou, která mi celou dobu byla oporou, byla milá, klidná, i když já hysterčila, :) na vše se ptala, nabízela, nevnucovala. Smekám a patří jí můj obrovský dík.

Líbilo se mi, že nijak nezasahovali do dobře rozjetého porodu a že automaticky nedělají nástřih. S miminkem nás nechali po porodu samotné a až po cca 2 hodinách byl přesun na oddělení šestinedělí.

Co musím také zmínit - oproti prvnímu pobytu zřejmě vyměnili sanitářky a uklízečky. Nové paní byly milé a věděly, na co jsou kliky a netřískaly dveřmi (jak dříve bylo skoro pravidlem).

Většina sester byla také příjemná a ochotně s čímkoliv pomohla či poradila.

Personál: PA Šárka Harcová, MUDr. Petra Vinklerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu a pozitivní přístup.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro děti, vložky, ručníky, přebalovací podložky, kosmetiku.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 20.10.17 napsala :

Já jsem s nemocnicí spokojená nebyla z důvodu, že mě tlačili do hospitalizace kvůli tomu, že mi od 38. týdne těhotenství hrozila preklampsie a našli mi trombocitopenii a bílkovinu v moči a nesměla jsem přenášet. Ale údajně měli všichni na ulici přednost předemnou, aspoň tak mi to bylo řečeno.14.9. mě bezdůvodně hospitalizovali a nechali až do 19. úplně na nic tam. Už vystresovaná jsem šla na porodní sál, byla mi přidělena porodní asistentka velice příjemná, ale vyskytly se komplikace a musel mi být proveden císařský řez.

Nechali mě 2 hodiny v minutových kontrakcích tlačit, než jim došlo, že to nejde a smilovali se nade mnou, taky jsem jim tam dělala pěknou hysterku. :) Po porodu hned druhý den jsem byla jakž takž mobilní, tak mi přidělili malého k sobě, ale já prvorodička, že, takže bez mléka, malý tahal, ale na prázdno. Sestřičky na poporodním katastrofa, nechtěly mi dávat pro malého příkrmy, takže mi pořád plakal na pokoji a pořád jen říkaly, že musím přikládat k prsu. Tak mi to kojení zhnusily, protože malý mi plakal pořád hladem a bylo mi ho líto, že vůbec nekojím, jen odstříkávám, protože jedna sestra dala malému flašku a od té doby se ke mně už nechtěl přisát. :( Takže po 14 dnech jsem byla propuštěná domů s velkými zdravotními problémy, napřed chudokrevnost, poté vysoký tlak, hrozí mi borelioza, protože mi spadla půlka tváře, hemeroidy, trombóza, no prostě mě propouštěli v perfektním stavu domů.

Za mě Bohunice nikdy více! Nedoporučuji! Aspoň, že kolegyně na pokoji byly dobré, ale toť vše.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybrala bych si určitě jinou nemocnici.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně toaletní papír, ručníky, mobil.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - tereza00smidova 22.04.17 napsala :

Já jsem byla s porodnicí v Bohunicích naprosto spokojená. Asistentka u porodu strašně příjemná, hned se ptala jestli by mi vadila u porodu učnice. Řekla jsem, že ne. Za chvíli se tam holčina objevila a ptala se i ona, jestli mi to vážně nevadí.

Obě strašně příjemné, ochotné a hodně mi v té chvíli pomáhaly. Co se týče doktorky, tak od pohledu protivná, ale ve finále taky v pohodě a na oddělení po celou dobu, co jsem tam ležela, jsem nekápla ani na jednu sestřičku, co by byla jakkoliv nepříjemná. Naopak jsem byla až překvapená, jak tam jsou všichni hodní, ale ono ve finále asi záleží, kdo má směnu. Můžete kápnout na někoho nepříjemného, ale mně se to nestalo a určitě bych budoucím maminkám nemocnici na 100% doporučila.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Jeanicka 10.03.17 napsala :

Do porodnice jsem přijela ráno na plánovanou indukci jako prvorodička. Po monitoru a vyšetření při příjmu jsem šla na porodní box hezký prosluněný pokoj a k tomu skvělá PA p. Veverková. Velmi milá, ochotná a příjemná. Tablety na vyvolání přinesly jen velké křížové bolesti, jinak nic a tak PA s doktorkou rozhodly, že budu rodit až druhý den. Nakonec ale sama praskla voda a za 4 hod. byla na světě naše holčička i díky epidurálu a šikovné paní anestezioložce. Drobné šití lékařkou O.K.-umrtveno a neustále se ptala, zda to moc nebolí. Maličkou mi daly hned do náruče, pak zvážily, změřily, daly na přisátí-poradily jak a nechaly ji s námi a po čase odnesly na vyšetření.

Pohodu nám zkazila až sestra, která mě měla z boxu převézt na šestinedělí, protože jsem i kvůli tlaku nebyla schopna sama stát ani chodit. Byla nepříjemná a manžela z pokoje doslova vyhnala. Manžel byl u porodu, jen nám přišlo zbytečné, že musel běžet platit na pokladnu, že bude u porodu, do jiné budovy, při příjmu to nebylo možné.

Sestry na šestinedělí byly fajn, jen vrchní tam dělala vítr a nebyla moc vstřícná.
Dětské sestřičky byly také příjemné, až na jednu starší, která tam tu práci asi dělá za trest: nekomunikativní-nemá čas, má moc dětí, při prvním koupání si prý s malou zbytečně hraju… Kdykoli bylo něco s malou potřeba, zeptala jsem se, ochotně poradily, dalo se na ně bez obav zazvonit. Absolvovaly jsme vyšetření kyčlí i uší, měření žloutenky časté i s případnými kontrolními odběry těsně před propuštěním.

Jídlo chutné, vybírá se na týden. Jen trochu překvapilo, že jídlo bylo pro maminky někdy nevhodné skladbou s ohledem na nadýmání-kritizováno i dětskou sestřičkou. Na pokoji nám vadila klimatizace, která v prosinci fučela přímo na vás-vypnuta jen v noci. Spousta maminek chodila s ovázanými krky.

Při propuštění jsem ráno dostala propouštěcí zprávu (v ní několik chybných informací), u malé propuštění kvůli žloutence nebylo jisté-trochu obavy, jak to bude, když mě propustili, měli jsme to 100 km. Ale nakonec jsme odjeli.

Personál: PA Veverková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si s sebou, co se běžně doporučuje, i tady v porodnici dostanete seznam.
Nepotřebovala jsem župan, vlastní košili, oblečení pro miminko
K porodu: pomádu, ručník do sprchy, vodu. Šestinedělí: síťované kalhotky, vložky, toaleťák, fén, ponožky, kosmetiku, papírové utěrky, ručníky, propiska. Košili vyměňují.
Pro miminko: pleny, přebalovací podložky, vlhčené ubrousky, krém na bradavky, rukavičky proti poškrábání pusinky, pro jistotu košilku na převlečení, látkové pleny 2-3 ks. Oblečení pro miminko dávají.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si s sebou, co se běžně doporučuje, i tady v porodnici dostanete seznam.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Terezz33 09.03.17 napsala :

Rodila jsem 20. února 2017, podruhé v Bohunicích a byla jsem opět spokojená.
Personál na jedničku, prostřední v pořádku - rodila jsem v nadstandardu i na normálním boxu. Doporučuji normální box, protože jeho jedinou nevýhodou oproti nadstandardu je, že je menší. Jinak máte k dispozici vlastní koupelnu a i pomůcky k porodu (míč…).

Oddělení šestinedělí taky super, staniční sestra skvělá paní.
Co se týče novorozeneckého oddělení taky dobré (až asi na dvě sestřičky, které mi nesedly…ale to je čistě subjektivní dojem, já jsem se však nenechala odbít a bylo).
Takže Bohunice dle mého názoru super u obou porodů.

Personál: PA K. Hrachovinová - super ženská, rázná, příjemná a dalo se s ní skvěle domluvit. MuDr. Andonovová - příjemná, milá, velmi pečlivá o všem mě informovala.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mluvte a ptejte se a domlouvejte se na dalších postupech během porodu. Zapomeňte na nějaký porodní plán a raději se domluvte konkrétně s PA. Je to nejlepší. Personál v porodnici je vstřícný.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ručníky, osušky, přezůvky, hygienické potřeby, vložky a kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - anet_st 08.01.17 napsala :

Do porodnice jsem přijela s kontrakcemi asi po 4 minutách. Z ambulance jsem šla hned na porodní box, který jsem si mohla sama vybrat (nešlo o nadstandard). PA byla milá a vstřícná, povzbuzovala mě. Nález vypadal tak, že by miminko mohlo být už za hodinu na světě, ale měla jsem příliš krátké kontrakce, na které nebylo možné zatlačit více jak jednou. Rozhodlo se proto asi po dvou hodinách pro oxytocin a nástřih.

Do té doby byla snaha ze strany PA, aby byl porod přirozený a bez nástřihu. Po oxytocinu už to šlo hodně rychle a dcera byla za chvíli na světě. Do porodnice jsem přijela v půl sedmé večer a malá se narodila o půl desáté. Paní doktorka byla velmi pozitivní a snažila se, aby pro mě šití bylo co nejméně nepříjemné. Péči personálu a postup během porodu ocenil i můj manžel, který byl po celou dobu se mnou na sále.

Na oddělení šestinedělí jsem byla také spokojená. Byla jsem na dvoulůžkovém pokoji ještě s jednou maminkou. WC a sprcha byla společná ještě s vedlejším pokojem, ale nikdy se mi nestalo, že bych musela čekat, protože by bylo obsazeno. Sestry i doktoři byli ochotní a milí. Je potřeba se akorát nebát zeptat nebo si říct o pomoc. Nesetkala jsem se s žádných negativním nebo neochotným přístupem.

Zpětně bych možná uvítala větší aktivní pomoc s technikou kojení.

Celkově jsem byla velmi spokojená s celým pobytem v porodnici, lidským přístupem i prostředím jak na porodním sále tak i na pokoji. Určitě bych v Bohunicích rodila znovu.

Personál: PA Markéta Stránská, MUDr. Veronika Zajíčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěřovat personálu a nebát se ptát a spolupracovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro maminku: poporodní vložky, síťované kalhotky, ručník, toaletní papír, mýdlo, něco sladkého (např. hroznový cukr), Purelan na bradavky, vodu (noční košili jsem využívala nemocniční, při ušpinění požádáte o novou).

Pro miminko: jednorázové plenky, alespoň dvě látkové pleny, vlhčené ubrousky, přebalovací podložky, kosmetiku pro miminko (oblečení na miminko dostanete a pokud se ušpiní, požádáte o čisté).

Nahlásit
neutrální
Porodnice Bohunice - Dag6 06.01.17 napsala :

Rodila jsem na konci 11/2016. Prostředí pěkné - jak porodní pokoje, tak i poporodní pokoje. Co se týká samotného porodu, tak porodní asistentka i lékaři naprosto v pohodě. Na poporodním sestry také v pohodě.

Bohužel dětské sestry naprostá hrůza. Nevím, zda jsem měla jen smůlu, ale laktační poradenství 0, neukázali mi ani přebalování, koupání a nic, o vše jsem si musela říci a navíc s Vámi mluví, jako kdyby jste byla méněcenná nebo co. Každá Vám navíc řekne něco jiného (např. kolik máte kojit nebo po kolika hodinách), což je teda také hrozné. Ještě že existuje internet, vše jsem si vygooglila. Pro prvorodičky bych asi nedoporučila, ale pokud bych tam šla rodit podruhé, tak již budu vědět co a jak a sestry budu (v duchu) ignorovat.

Pozitivně hodnotím rehabilitační sestru, která sice přišla až jsem byla oblečená k odchodu domů, ale vše mi vysvětlila a názorně ukázala.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemít vysoká očekávání od personálu, potom můžete být jen mile překvapeni. Na vše se ptát a o vše si říkat a povznést se nad některými reakcemi a chováním sester.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

K porodu jsem nepotřebovala nic kromě silné vůle, pomády na rty, ručníků a vlhčeného toaletního papíru. Na poporodním pro sebe: základní hygienické věci, vložky, ručník, přezuvky, telefon, pro miminko: pleny, čistící ubrousky, podložku na přebalování, pár plen, krém na opruzeniny, tělový krém.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 19.09.16 napsala :

Skvělé prostředí i personál, porod vyvolávaný, průběh rychlý - trval 1 hodinu, bez nástřihu i bez šití.

Na dětském dobré sestřičky i doktorky, až tedy na jednu starší, ta byla zlá a nepříjemná. Hodně maminky strašila a deprimovala. Pro prvorodičky není vhodná. Měla by spíš léčit alkoholiky, tady se nehodí. Ale celkový dojem pozitivní.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte si i nějaké věci a drogerii pro miminko.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 02.09.16 napsala :

Bohunice už nikdy! Byl to pro mě ten nejhorší zážitek v mém životě.

Rodila jsem velmi mladá a při porodu byla doktorka, jejíž jméno mi nikdo nesdělil a která tam na nás rodičky křičela, že „vy tady dneska všechny řvete jako nějaký hérečky!“ A mě nadrzo doporučila antikoncepci (přitom mimi jsem moc chtěla). Jenže jsem byla u porodu tak vyčerpaná, že mi to tehdy nedošlo, jinak bych k ní byla asi dost nepříčetná, co si to ke mě dovoluje… no škoda slov! Její chování celkově bylo děs a hrůza.

A celkově personál nic moc. Moje děťátko se sice narodilo dost brzy, ale bylo zdravé a ani se mi ho neobtěžovali ukázat, natož mi ho položit na prsa! A to bych mohla ještě vyprávět.
Díky této porodnici mám dodnes hrůzu z porodu a dodnes mě trápí, že jsem po porodu nemohla ani na pár vteřin vidět, natož si pochovat své dítě.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud se chystáte rodit tam, tak HODNĚ ŠTĚSTÍ. Budete ho potřebovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nervy z oceli.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - xvendy 25.08.16 napsala :

Porodní boxy jsou prostorné, každý s vlastním sociálním zařízením a vybavené pomůckami - míč, vak, postele jsou polohovací, je možné zvolit jakoukoliv polohu, která je vám příjemná. Je možné konzumovat vlastní nápoje i potraviny, dávají k dispozici slazený či neslazený ovocný čaj.

Rodila mě PA Dáša Schořová, velmi příjemná a trpělivá, měla na starosti ještě jednu rodičku ve vedlejším boxu. Při porodu byla velmi podpůrná, snažila se pomáhat, oceňuji především její lidský přístup.

Miminko hned po porodu zvážili, změřili a hned mi ho vrátili na první přisátí a nechali mi ho cca dvě hodiny po porodu, i při šití. Pak si ho odvezli na dočištění a kontrolu, mě ponechali další cca hodinu odpočívat na boxu. Šila mě MUDr. Zajíčková, velmi příjemná a pozitivně laděná. Porod byl pro mě neskutečným zážitkem i díky personálu včetně anesteziologů.

Na oddělení šestinedělí jsem strávila 4 další dny na dvoulůžkovém pokoji, který měl společnou sprchu a toaletu s dalším pokojem. Někdy bylo znát, že jsme na sociální zařízení čtyři. I když je v pokojích klimatizace, byla jsem v létě za ni ráda, odpoledne do pokoje svítilo a bývalo tam docela teplo.

Za těch pár dní jsem měla možnost potkat velké množství doktorů i sester. Sanitářky nekomentuji, ty nebyly moc příjemné, ale důležitější jsou doktoři a především sestry. Celkový dojem je spíše pozitivní, nicméně ne všichni byli tak příjemní, ochotní a hlavně nápomocní prvorodičce. Rozdíl je patrný především u dětských sester - každá má jiný styl, přístup, některé jsou méně trpělivé a dávají najevo, že ony vědí a vy ne. Není to tak naštěstí u všech, jedna sestra, bohužel nevím jméno, mě velmi podpořila, když jsem ještě nebyla rozkojená - stačila jedna dávka příkrmu a vše bylo zase v pořádku.

Neváhejte se ptát a pokud dostanete různé informace, tak se zeptejte znovu a nenechte se vystresovat. Podstatné je, abyste byla v pohodě vy i vaše miminko.

Co se týče vyšetření miminka, tak každý den měřili žloutenku, absolvovali jsme i kontrolu sluchu, kyčlí a 3 návštěvy dětského pediatra. Nás kontrolovali každý den při vizitě, prohmatem bříško, jednou i kontrolu šití.

Personál: PA Schořová, MUDr. Zajíčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemít žádná nebo „přehnaná“ očekávání. Ne vždy všechno probíhá tak, jak si naplánujete, je lepší všemu nechat volný průběh a věřit personálu porodnice.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro maminku - poporodní vložky (30-40 ks, nemocniční jsou krátké a látka se lepí na ránu), papírové utěrky na utírání intimních míst (lepší jak ručník), toaletní papír, obyčejné mýdlo na ruce (není ani na pokoji, ve sprše, ani wc), několik kusů síťovaných kalhotek, noční košilku (pokud nechcete nosit jejich, ale doporučuji více kusů kvůli intenzivním očistkům), osušku + ručník na ruce, krém na bradavky (zkraje jsou velmi citlivé, než si zvyknou na pravidelné kojení, doporučuji mast Infadolan nebo lépe Purelan), sladkosti (ideálně hroznový cukr na dodání energie), vodu (pokud nechcete pít jen čaj), propisku na zapisování váhy miminka.
Pro miminko - jednorázové plíny 20-30 ks, 2-3 bavlněné, 2 vlhčené ubrousky, 2-3 přebalovací podložky, krém na opruzeniny (jeden pravděpodobně dostanete), oblečení pro miminko také dostanete (ale každopádně doporučuji ponožky a čepičku, i v létě), vatové tyčinky, líh na pupík (pokud si ho necháte odstřihnout).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - RomieG 01.08.16 napsala :

20.7.2016 jsem měla možnost zažít nádherný porod pouze za přítomnosti manžela a výborné porodní asistentky Hruškové.

Těhotenství i porod byl bez komplikací a asistentka mi ve všem vyšla vstříc. Celkově porodnice super, doporučuji porodní plán, který se mnou probrala jak právě asistentka, tak na novorozenckém oddělení, kde si do karty udělaly i poznámky.

Malou jsem mohla mít od porodu stále u sebe. Očista od mázku a kontrola dětskou doktorkou proběhla až po přibližně 4 hodinách, a to za mé přítomnosti.

Ostatní personál na novorozeneckém oddělení také super. Zbytečně neotravují, ale když něco potřebujete pomohou a nevypadají, že je to obtěžuje. Jídlo a prostředí také ok.:)

Personál: PA Gabriela Hrušková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - barca.ch 29.07.16 napsala :

Za mne nejlepší porodnice.

Byla jsem velmi spokojená, jak s úžasným a lidským personálem, tak moderními pokoji a vybavením.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - baunka7 24.07.16 napsala :

Mohu jen a jen doporučit! Zachránili život mě i mé dceři!

Rodila jsem císařským řezem z důvodu, že byla malá koncem pánevním. Moc hodný a pečlivý byl MUDr. Texl, který mě měl v péči na ambulanci i mi dělal císař, vše mi vysvětlil. Po císaři, který jsem měla s epidurální anestezií, se za mnou byl podívat i na pokoji, jak se mi daří.

Celý „porod“ trval 10 minut. Co se týče sestřiček na poporodním, byly velice vstřícné, staraly se o mě jako o vlastní, cokoliv jsem potřebovala nebyl problém!

Na oddělení šestinedělí jsem měla zaplacený nadstandart a jsem za to moc ráda. Měly jsme s maličkou klid na kojení a celkově se spolu pomazlit. Manžel se mnou byl skoro celý den, což bylo úplně super. Byla zde i vlastní koupelna a WC.

Na neonatologii byly některé sestřičky trošku zpruděné, ale jinak se to dalo. Maličkou jsem dokrmovala, nestačilo jí mlíčko ode mě, měla vyšší porodní váhu.

Nemám co vytknout, za mě jednička! Určitě sem půjdu rodit i druhé dítě.

Personál: MUDr.Texl, MUDr.Zajícová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud máte císař, nebojte se, na všechno se zeptejte, klidně 2×. Co nejvíce si odpočinout doma a být v pohodě. Těšte se na to maličké a zbytek hoďte za hlavu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Noční košili 2×, toaletní papír, vložky, prsní vložky a kojící podprsenka, síťované kalhotky, oblečení pro miminko, plenky, koupací emulzi, mlíčko, tamponky, vatové tyčinky, jednorázové plenky, 3× bavlněné plenky, hygienické potřeby, župan.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Lendeš 01.07.16 napsala :

Součástí všech porodních boxů je sprcha se záchodem, k dispozici jsou různé pomůcky - míč, porodní stolička, vak. Je možné připlatit si nadstandard s vanou.

Miminko mi nechali hned po porodu na břiše, mohla jsem si ho nechat i během šití, pokud bych chtěla. Umytí a první prohlédnutí miminka po porodu probíhá asi až po dvou hodinách, do té doby zůstává na porodním boxu, pokud je vše v pořádku. Porodní asistentka i lékařka u porodu byly příjemné, povzbuzovaly mě a odvedly skvělou práci. Šití po porodu se krásně rychle zahojilo.

Téměř všechen personál na oddělení šestinedělí byl příjemný, setkala jsem se jen s jednou dětskou lékařkou, která se mi jako vyplašené čerstvé matce zdála moc rázná a jedna dětská sestra, která mě trochu vystresovala svým přístupem.

Plusem bylo také vyšetření kyčlí ještě v porodnici a vyšetření uší. Neabsolvovali jsme ale vyšetření ledvin, čemuž se divila dětská doktorka v poradně a na vyšetření jsme šli až v 6 týdnech.

Personál: PA Marie Xenoponthos, Dr. Zajíčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Neplánoval si porod do puntíku, jen mít určitou představu. Pokud se Vám některá rada na oddělení šestinedělí nezdá (např. budit miminko na kojení), zeptat se i jiné sestry.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oblečení pro miminko - dostane jen košilku a zavinovačku a na oddělení šestinedělí je klimatizace. Dále doporučuju kojící polštář, alespoň 50 poporodních vložek, mast na zadeček pro mimi, dětský olejíček, vlhčené ubrousky, krém na bradavky, 2-3 látkové pleny, hroznový cukr, teplé ponožky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Katy2013 07.06.16 napsala :

Pozitiva: Porodní asistentka super, doktorka u porodu taky. Ostatní personál taky v pohodě.
Košilku na převlečení, když jsem ji měla špinavou od krve, mi taky dali. :-)
Za mně není se v Bohunicích čeho bát.

Negativa: Jedna dětská doktorka trochu drsná, ale nic co by se nedalo zvládnout. :-)
Malého mi donesli jen v košilce a v plínce - takže veškeré oblečení na malého sebou.
Při odchodu domů jsem na výstupní papíry dlouho čekala. Slíbeno v 11h a odcházeli jsme ve 12,30. Další negativum: suchý vzduch na pokoji. Musela jsem si stříkat do nosu mořskou vodu.

Monitor dechu: Našemu synovi ho paní doktorka nenapsala, tak ho neměl. V porodnici mi to nevadilo. Měla jsem ho furt na očích. Doma už jsem ho chtěla mít.

Personál: PA Leona

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit personálu. Se mnou a s malým to mysleli jen dobře a dobře to dopadlo. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít s sebou oblečení pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 26.05.16 napsala :

Stručně a jasně. Rodila jsem zde potřetí. A potřetí musím říct - porodní část super a neměnila bych. Fantastický přístup, snaha o přirozený porod. Klidný a rozhodný přístup.
Poporodní odd. - opět katastrofa. Jestli má z něčeho vzniknout poporodní deprese, tak místní sestry (ty starší) jsou výborným spouštěčem.

Je mi líto těch pár mladých výjimek, které se o matku opravdu starají a nejsou to zahořklé zpruděné ženské, které tam bojují mezi sebou.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechte si šlapat po důstojnosti na poporodním oddělení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Mýdlo. Na poporodním odd. není k dispozici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 03.05.16 napsala :

Bohunice jsem si vybrala na doporučení švagrové, která tu rodila obě své holčičky, a neměnila bych. Porod jsem měla poměrně dlouhý - vystřídaly se u mě tři směny. Chtěla bych poděkovat veškerému personálu, se kterým jsem přišla do styku, všichni byli ohleduplní a milí, zejména podpora zmíněné PA a obou doktorek byla neskutečná! I díky nim přišel na svět náš klouček, nakonec přirozeně, i když jsem měla jednu chvíli strach, že to nakonec skončí císařem.

Na šestinedělí a novorozeneckém jsem si rovněž nemohla stěžovat. Zpočátku jsme měli trochu problém s kojením a doporučuju se chodit ptát - většina sestřiček ráda poradí. Problém je v tom, že každá vám dá trochu jiné rady, zkouší s vámi jinou polohu a pak můžete mít pocit, že vám z toho praskne hlava. Už to tady někdo psal - je dobré mít v záloze nějakou laktační poradkyni, většina z nich za vámi po domluvě přijede domů a pokud je potřeba, i opakovaně.

Personál: PA Hana Znebejánková, MUDr. Michaela Filová, MUDr. Veronika Zajíčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně optimismus, nebát se. Ten moment, kdy vám miminko položí na bříško, ten za to prostě stojí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, poporodní vložky, 2-3 ručníky, toaletní papír. Pro miminko plenky a jednorázové podložky, ubrousky, nějaký olejíček nebo možná lepší Infadolan. Oblečení pro mimi vám dají, stejně tak noční košili pro vás.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - verunak86 23.04.16 napsala :

Před týdnem se nám narodil malý Honzík. Měla jsem problémy s otevíráním se. 40tt a stále zavřeno na deset západů. 40+3 jsem byla objednána na zavedení tyčinek, aby se roztáhl čípek. Ráno kontrola od lékaře, zadařilo se a otevřena na jeden prst.

V 8 ráno mi byly na porodním boxu porodní asistentkou zavedeny vyvolávací čípky. Do hodinky nastoupily kontrakce, v 10 hodin už jsem skoro lezla po zdi, čekala jsem že zavolají manžela. Tomu jsem nakonec volala sama, ať už dojede (první negativum pro porodnici, myslela jsem, že kontakt na manžela se bere z důvodu, aby mu oznámili jak jsem na tom, popř. ať dojede k porodu).

Bohužel ve 12 hodin už byly kontrakce k nevydržení (a to něco snesu). Na to, že jsem šla rodit s tím, že chci co nejméně tlumících léků, nechala jsem do sebe napíchat úplně všechno - vždy mi bylo řečeno, co to je a na co to je.

I přes veškerou snahu PA i pana doktora Hrubana nakonec musel náš miláček na svět císařským řezem v celkové narkóze.

Po pravdě jsem za to ráda, ta bolest byla neúnosná a kontrakce po pul minutě taky. Nemohla jsem ani zkusit tlačit, byla jsem otevřená pouze na 2 cm.

No každopádně - byla to za 30 let života má první hospitalizace, takže jsem měla strach jak malé dítě. Relativně zbytečně.

Na pooperačním pokoji skvělá péče sestřiček (pouze jednou na noční směně jsem zvonila a nikdo nedošel, až po asi 10 minutách šel kolem doktor a zastal práci sestřiček). Na šestinedělí super. Se vším mi každý vždy poradil. Jen je potřeba se ptát a asi nějak zbytečně nefňukat.

Sanitářky, až na jednu super paní, byly dosti nevrlé, se vším mlátily, prostě na facku.
Až poslední den/noc bylo vidět, že sestřičky na dětském nemají už moc radost, když se za nimi chodí s něčím, co už byste „měli vědět“. Nicméně neochotně, ale poradí.

Mé shrnut je však takové že Bohunice rozhodně doporučuji a velký dík panu doktoru Hrubanovi, p. doktorce Zajíčkové a PA Jílkové.

Též všechny studentky v nemocnici byly příjemné a když se na mě učily nahmatávat dělohu, byly velmi ohleduplné. :)

Personál: MUDr. Hruban, MUDr. Zajíčková a PA Jílková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Brát vše s nadhledem, nebrat si vše osobně, být statečná, někdy má i sestřička nebo doktor den blbec, a ač by si to neměli dovolit, občas prostě ta náladička není. A na konec s pozitivím přístupem a úsměvem na tváři stejně všechny odzbrojíte tak, že na vás budou milí . :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ručník, pleny pro mimčo, jednoráz. podložky nebo látkovou plenu, TOALETNÍ PAPÍR, jednoráz. kalhotky, poporodní vložky, úsměv. :)
Já nic víc asi nepotřebovala. Oblečky pro mimčo jsme fasovali, stejně tak noční košili.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 07.03.16 napsala :

Za sebe můžu doporučit. Porod byl poměrně dlouhý, ale nechávali mě v klidu, na všechno se ptali, doporučovali, nenutili mi žádné urychlovací metody, takže jsem nakonec porodila úplně přirozeně, i když to dlouho trvalo… Paráda.

S porodem jsem byla moc spokojená. Potkala jsem 3 porodní asistentky a všechny perfektní. Paní doktorka, co dělala šití, taky dobrá.. mladá Slovenka, snažila si dělat srandu, aby odvedla pozornost. Bohužel jména nevím.

Šestinedělí už taková hitparáda nebyla, ale dalo se to přežít..:) Nejvíc mi vadilo, že se velmi rozcházeli informace ohledně kojení a péče o prsa, každá sestra měla jiný názor a odcházela jsem domů se špatnou technikou kojení a nalitými prsy, se kterými jsem si nevěděla rady (a to jsem byla před porodem na přednášce o kojení).

Naštěstí jsem měla v záloze lakt. poradkyni, ta hned druhý den přišla za mnou domů a zachránila mě od zánětu.

A pak ještě klasika… paní uklízečky začínají šúrovat kolem 6 a dost třískají a je jim to jedno… člověk by se rád vyspal, když už mu konečně usnulo miminko. :) Takže doporučuju špunty do uší. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít v záloze číslo na laktakční poradkyni, která v případě potřeby příjde hned jak dorazíte z porodnice. Když budete čekat pár dní, může to být o dost horší..

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - emonica 25.01.16 napsala :

Jsem prvorodička a rodila jsem v červnu 2015, když začala ta vedra. S Bohunicemi jsem byla maximálně spokojená a určitě tu budu chtít rodit zase.

Nejvíc jsem se bála „srážky s blbcem“, ale personál byl úžasný, milé sestry, doktorky, uklizečky, veškeré ŽENSKÉ osazenstvo (kromě blonďaté sestry, která bývala u kontrol na monitorech).

V pondělí byla velká vizita, kdy od brzkého rána bylo celé poporodní oddělení vzhůru nohama a bylo vidět, že se všichni bojí hlavních doktorů, kteří byli dost odměření a povýšení, jediní 2 chlapi, co jsem tam potkala.

Co se týče porodu, tak asi nejsem moc měřítko, protože jsem přijela a měla odrozeno za pár minut. Nepoznala jsem porodní bolesti a pořád si myslela, že se jedná o nějaké poslíčky a do porodnice přijela opravdu na poslední chvíli s hlavičkou na cestě, takže mi jenom praskly vodu, 2× jsem zatlačila a prcek byl venku.

Měla jsem porodní plán a nechtěla žádné časté kontroly (strkání ruky…), skákání na břicho, atd. což se nekonalo vůbec. Plánovala jsem epidurál, ale na ten nebyl čas a dalo se to bez něj krásně zvládnout.

Chtěla jsem rodit na porodní stoličce, ale v tom spěchu jsem to nestačila ani říct, takže v pololeže a kvůli tomu musel být malý nástřih. Myslím, že u stoličky by se to nestalo, protože je to přirozenější poloha. Pupečník nechaly na moje přání dotepat a malého jsem měla cca 2 hodiny na břiše a byl přisátý.

Nejsem vůbec zastánce domácích porodů, ale jsem ráda, že jsem byla do poslední chvíle doma a netušila, že rodím, protože jsem byla v naprostém klidu. Věřím, že díky tomu to ani nebolelo a všechno šlo hladce. Kdybych byla několik hodin v nemocnici a každou chvíli mě někdo kontroloval, něco mi píchal a stresoval mě, mohlo to dopadnout všechno jinak.

Na poporodním a novorozeneckém bylo vše v pořádku. Jen bych doporučovala, aby se sestry víc zajímaly o bradavky maminek, protože většina prvorodiček nevěděla, jak dlouho ze začátku nechat mimi přisáté a pak měly rozpraskané bradavky. Věnovaly se tam technice kojení, ale samotné bradavky moc nezkoumaly.

Personál: Michaela Janíčková a MUDr. Veronika Ťápalová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid a nestresovat se. Já měla porodní plán a určité představy, ale vše nakonec dopadlo jinak. Proto je asi zbytečné dělat si dopředu obavy.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechno už napsaly jiné maminky, ale viděla jsem super tip na kojící náramek a zaujalo mě to, že člověk pak nemusí pořád přemýšlet anebo si psát, z kterého kojil naposledy…

Nahlásit
neutrální
Porodnice Bohunice - Anonymní 08.01.16 napsala :

Rychlý porod, skvělé PA a pan doktor. Porod se neobešel bez nástřihu, ale o všem mě PA informovala a vše vysvětlila. Šití jsem necítila, pan doktor byl velice šikovný. :D

Na oddělení šestinedělí byli milí. Na oddělení neonatologie byly některé sestry velice nepříjemné a neochotné, některé sestry by tam neměly pracovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, jednorázové kalhotky, kosmetiku pro miminko - olej/krémy, plenky, jednorázové podložky na přebalovací pultík.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - renďa96 26.11.15 napsala :

Úžasný porod díky skvělé PA. Celkově jsem na sále byla 4 hodiny, samotné tlačení 25minut a dcera byla venku. :)Nestihla jsem se pořádně otevřít, takže se to neobešlo bez nástřihu, ale o všem mě PA informovala a vše vysvětlila, nedělali nic bez mého svolení.

Na oddělení šestinedělí jsou všichni strašně milí a hodní. Oddělení neonatologie kromě jedné sestřičky, která nemá ráda mladé matky, byly také sestřičky úžasné a se vším kdykoliv poradily. Za mě spokojenost!

Jen pozor na MUDr. Zajíčkovou, která mi dávala cizí lékařskou zprávu i s léky! A ve 36tt mi zastavila porod, i když jsem byla už na 3 prsty otevřená!

Personál: PA Hana Znebejánková, MUDr. Zajíčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se domluvit na nadstandardu. Návštěvy na pokojich jsou občas hlučné a není příjemné, když druhé paní na pokoji příjde 10 lidí, kteří kašlou a jsou hlasití a vy máte pár hodin po porodu a chcete spát.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papírové kuchyňské utěrky na utírání bolavého spodku po sprše a nafukovací kruh na sezení. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 20.11.15 napsala :

Byla jsem hospitalizovaná cca týden před porodem pro preeklampsii. Personál na gynekologickém oddělení super.

Po porodu jsem byla na šestinedělí a i tam super přístup a všechno až na jedno nedorozumění na neonatologii bylo OK. A určitě půjdu rodit znovu tam.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít vše připravené. A myslet na to, že i personál jsou lidé a dá se s nimi mluvit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady. Všechno ostatní se dá přinést a nebo dokoupit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Nuba 17.11.15 napsala :

Rodili jsme zde letos v červenci. Na příjem jsme dorazili někdy nad ránem, zde natočili monitor a přijali mě. Poté jsme dostali nadstandard zdarma, protože bylo jinak plno.

Porodní asistentka byla příjemná, nic nenutila, o všem informovala. Většinu času jsme s manželem byli sami , asistentka jen přišla zkontrolovat a natočit monitor. Co mi trochu vadí, je, že když už jsem byla unavená a bolesti byly těžko snesitelné, řekli mi že na epidurál je pozdě a že nemají anesteziologa, ale trvalo to ještě několik hodin, než jsem porodila.

Při tlačení jsem si mohla vybrat polohu, jaká mi vyhovovala , bez nástřihu, malou mi dali hned na břicho, zkoušeli jsme i první přisátí. Akorát placenta nevyšla celá, takže jsem nakonec musela na sál, ale malou měl manžel, potom si ji vzali na dětské. Za mě tedy samotný porod v pohodě. S péčí o matky po porodu si tak úplně jistá nejsem.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - andysek88 13.11.15 napsala :

Porod proběhl 30.11. 2014. Porodnici můžu 100 % doporučit. Jako prvorodička jsem nevěděla do čeho jdu, co čekat, co dělat. Po odtoku plodové vody jsme dorazili do porodnice, natočili mi monitor, prohlídl mě lékař a tady se vyřešila veškerá administrativa (vše trvalo cca 5 minut, pak už se mě nikdo na nic neptal).

Ihned mne vzali na porodní sál, tatínka se zeptali jestli chce se mnou počkat, či jestli chce jet domů a přijet až se porod rozběhne. Čekal se mnou na porodním boxu. Celou dobu (porod trval 13 hodin, měli jsme nadstandard) jsme měli naprosté soukromí, porodní asistentka přišla jednou za čas zkontrolovat, jak to jde, a natočila mi monitor.

Až do konce porodu probíhalo vše přirozeně, nenutili mne ležet na zádech, mohla jsem si sama najít polohu, která mne vyhovovala. Nepíchli mi nic na urychlení. Prostě byli trpěliví a nechali celý porod přirozeně plynout.

Po porodu mi malého hned přiložili na tělo a nakonec jsme měli dvě hodiny naprostého soukromí s malým ještě na porodním boxu. Takže přirozený porod, ale v porodnici. Takže za mě 100%.

Na šestinedělí to bylo ovšem trošku horší. Hlavně nezapomenu na důležitou paní uklízečku (s ruským přízvukem), která mě seřvala za to, že mám bordel na stolku. To jsem těžko rozdýchávala. Jinak sestřičky, poradkyně, PA s naprosto skvělým přístupem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 11.11.15 napsala :

Z Bohunic mám čerstvou zkušenost (listopad 2015), vybrala jsem si tuto porodnici pro porod druhého dítěte.

Ve středu v podvečer mi začali poslíci (39tt+4), kteří šli do bolestivých křečí a tvrdlo mi břicho. Tak jsem na ambulanci místo objednaného pátku jela již ve čtvrtek. Na ambulanci se personálu nelíbil monitor, takže děkuji doktoru Frankovi, že mě neposlal domů do horké koupele a rozhodl se mě přijmout na box na další pozorování.

PA sl. Kardašová, mladá, velmi profesionální slečna. Sice si mě moc dlouho neužila a vždy mi přišla říct, co mě čeká, co se bude dít, zkrátka profi přístup. Po pár vyšetřeních a především detailním utz se rozhodlo pro sekci (komplikace s pupečníkem/placentou, podezření na naléhání dítěte obličejem).

Personál při operaci špičkový, po celou dobu jsem jim plně důvěřovala. Poporodní péči na šestinedělí nemohu také nic vytknout. První noc jsem strávila na poooperačním pokoji, kde se o mě starala mladá blonďatá sestřička, co se pěkně usmívala a profesionálně se o mě starala (bohužel nevím její jméno). Druhý den jsem šla na nadstandard.

Syna mi vozily sestřičky na kojení. Převzala jsem si ho až po druhé noci, kdy jsem byla schopná se o něho plně postarat. Jako druhorodičce mi dítě přiložili a malý se hned chytl, takže kojení se vyřešilo naprosto intuitivně, na nic jsem se neptala. Věřím, že kdyby se prvorodička zeptala, sestřičky poradí co a jak.

Velký dík patří také studentkám - sestřičkám na praxi, které byly maximálně ochotné, často i nad rámec svých povinností. S jakýmkoliv požadavkem jsem se mohla na kteroukoliv sestru obrátit, vždy mi vyšly vstříc. Takže opravu nemohu personálu vůbec nic vytknout, jak zdravotnickému, tak pomocnému. Malý prospíval, 4. den jsme jeli domů. Jediné, co mi na nadstandardu chybělo, bylo křeslo či kojící polštář pro pohodlnější kojení (zažila jsem na Obilňáku 2 roky zpět a čekala jsem stejný nadstandard i zde).

Strávila jsem zde 4 noci, tj. 8 různých směn a nikoho protivného jsem nepotkala. Proto veškerému personálu patří velké díky!

Upřímně moc nechápu stížnosti maminek, které chtějí dítě na pokoj hodinu po sekci, což mě přijde nereálné. Člověk je min. 24 hod po operaci naprosto nepoužitelný sám sobě, natož se plně starat o novorozence.

Personál: PA Kardašová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěřovat personálu, nebát se zeptat, pokud si nejsou čímkoliv jisté, nemít nereálné představy.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, jednorázové kalhotky, kosmetiku pro miminko - olej/krémy, nabíječku na mobil a kojící polštář.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - eliskajirku 07.11.15 napsala :

Já jsem rodila v této porodnici 13. 10. 2015 plánovaným císařským řezem. Narodila se nám krásná a zdravá dcera Eliška. Tuto porodnici jsem si vybrala proto, že dcera byla otočena KP a já věděla, že v této porodnici mají zkušenosti s porody koncem pánevním. Čekali jsme, jak se lékaři rozhodnou, zda rodit přirozeně, ale z důvodu mé výšky 150 cm a díky kefalopelvickému nepoměru (nepoměr velikosti hlavičky a zadečku-bříška)se rozhodli na sekci.

Přístup všech bych profesionální. Příjemná atmosféra na sále - všichni na mne působili jako skvělá sehraná parta, kdokoliv přišel na sál se mi představil, vysvětlil mi, co a proč dělá, apod. Studenty jsem samozřejmě na sále nechala. :) Celkový výkon proběhl bez komplikací. Pan doktor mi musel břicho otevřít na cca 20 cm, ale určitě k tomu měl důvod. Jizva krásná. Manželovi poradili, aby si se mnou při výkonu povídal. Byla to rada nad zlato. :-)

Skvělá byla i péče na JIP. Všichni velice ochotní. A omlouvat se za košili od krve - úplně zbytečné. Postarat se o mne, cokoliv mi přinést, upravit - naprostá samozřejmost. Neměla jsem vůbec pocit, že někoho obtěžuji. Malou mi přinesly sestřičky brzy. A další pravidelné přikládání samozřejmostí. Po přeložení na pokoj jsem zvolila nadstandard. Tam mám tedy velkou výtku a to, že okno nešlo otevřít a lednice nefungovala. :( Za dobu mého pobytu nedošlo k opravě. Větrala jsem jen za přítomnosti manžela, který zvládl oooobrovské křídlo otevřít. Sanitářky holt jsou takové, jaké jste psaly. Je to škoda.

Protože jsem rodila císařem, bohužel jsem bojovala s laktací. Po dvou nebo třech dnech mi prsa brutálně natekla. Špatným přikládáním jsem měla krvavé, popraskané bradavky. :( Byla (jsem) prvorodička a podle mne, i když je mi jasné, že se sestry nezastaví, by měly sestry více sledovat prvorodičky a možná nejvíce ty, které mají potíže s laktací. Měla jsem toho spoustu načteno, nakoukáno, prodělala jsem předp. kurz… ale jiná věc je, zkoušet si kojení s panenkou a jiná je potom realita s miminkem.

Myslím, že dokrmování dětí stříkačkami je šílenost. Nechápu, proč mají takový systém, ale já jsem za sestrami byla asi třikrát, protože dokrmit dítě stříkačkou, když jste to nikdy nedělala, je holt umění a chce to praxi a cit. Po propuštění domů jsme hodně bojovali a jsem velice ráda, že se mi sestřenice zmínila o laktační poradkyni, která mi doporučila krmení hadičkou u prsa - něco jako suplementor. Úžasná věc. Je pravda, že někdy nám hadička vypadává a několikrát ji „nasazujeme“, ale určitě to není takové trápení jako krmení stříkačkou. Mlíčka bohužel nemám tolik, aby malé stačilo. Proto dokrmujeme přes hadičku.

Domů nás pustili čtvrtý den po sekci. Pokud budeme mít druhé dítě, určitě sem pojedeme rodit zase.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, oblečení pro miminko, vložky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Bohunice - Danča_87 25.10.15 napsala :

Měla jsem porod koncem pánevním. Ve 38 tt v podvečer mi praskla voda. Celou noc jsem měla křížové kontrakce. Druhý den mi v 8:30 ráno zavedli vyvolávací tabletku, protože jsem se otevřela za noc jen na 2 prsty volně. Nechali mě to celé odhekat a ve fázi tlačení už v 11:00 hod. dopoledne se rozhodli, že když jim nejde natočit pořádně monitor (nebo spíš taková ta sondička, která se dává dovnitř a která mi vypadávala z…), tak mě říznou. Dcera byla v pořádku, ale potřebovali podle mě uvolnit porodní box.

Baby friendly kojení - dceři narvali násilím moje prso do pusy, připadalo jim to OK a šlo se drbat na sesternu. Sestry byly protivné a některé se opravdu minuly povoláním - doporučuji jim navrhnout nabídku na pracovní pozici bachařky nebo vychovatelky v pasťáku.

Kojení na povel, neustálé vážení - jako nějaký závod dojných krav. Já jsem měla mlíko hned, ale nedovedu si představit, kdybych měla nějaký problém.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny potřeby pro sebe a mimčo včetně oblečení - tady mají prd.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Edin11 20.10.15 napsala :

Vzhledem k ke komplikacím ke konci těhotenství jsem zde ležela skoro 3 týdny a malá se narodila nakonec plánovaným císařským řezem 11.9.2015 (na konci 36.tt). Pobyt na JIP i následně na normálním pokoji před porodem byl v rámci možností fajn. Sestry, doktoři a veškerý personál moc milý… a i přes to, že člověk byl v nemocnici, ani to tak nevnímal.

Trošku šok nastal po porodu na oddělení šestinedělí a na novorozeneckém. Jako prvorodička jsem trošku tápala v tom, jak se správně drží miminko abych mu neublížila, v kojení (protože po císaři mlíko prostě nebylo hned) atd… Ale protože, jak jsem pochopila záhy, ve FN Bohunice se rodí o ostošest, nikdo z personálu neměl moc čas se vám věnovat, jelikož za rohem stálo dalších 20 maminek se stejnými nebo podobnými problémy jako vy. A tak nezbylo nic jiného, než si na vše přijít sama…

Porodnici jsem opouštěla s pořádným bolestivým zánětem v prsou. Sestry mi pouze řekly, ať to leduju a že to bude ok. Když mě pak viděla dětská lékařka mé dcery na první prohlídce, tak se popadala za hlavu, co to v těch Bohunicích dělají. Řekla mi, že to musím okamžitě nahřívat a přes úpornou bolest dostat všechno mléko ven, jinak o něj přijdu …
Ale i přes to všechno jsem zde nebyla úplně nespokojená. Mám krásnou zdravou holčičku, překrásnou jizvu po císaři, která už teď na konci šestinedělí není skoro vidět a vůbec nebolí. Císař, jako takový, proběhl naprosto hladce (jen epidurál).

Druhé mimi půjdu rodit určitě taky sem. :-) V Bohunicích je prostě jen moc rodiček a moc miminek a málo personálu, takže se vám tam nemůžou tak věnovat, jako v menších porodnicích.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, vlastní noční košili.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Bohunice - smitkoM 13.10.15 napsala :

Byla jsem v Bohunicích už dvakrát. Jako prvorodička i po kurzech jsem byla naprosto zanechaná napospas, personál naprosto netečný, nebýt maminky na pokoji by to bylo dost náročné.

U druhého porodu jsem říkala, Bohunice nikdy více. Porod byl velmi špatně veden, nechali mi placentu, a když se manžel ptal jestli je všechno OK, tak říkal, že no. Propouštěli mě s nesvinutou dělohou do domácí péče. Další kontrola opět jen zhodnotila, že není vše, jak má být, a že děloha doposud nesvinutá. Nepřipadlo jim divné, že pořád dost silně krvácím. To trvalo 6 týdnů, zhubla jsem asi 10 kilo ze své předporodní váhy.

Až jsem narazila na pana doktora Kříže a ten mě ihned nechal hospitalizovat s tím, že jsem měla velké štěstí.

Nemůžu doporučit, i když se možná leccos už změnilo.

Personál: MUDr. Kříž Nahlásit
neutrální
Porodnice Bohunice - princess137 12.10.15 napsala :

Rodila som v tejto pôrodnici 30.9.2015. Čo sa týka monitorov posledné dni pred pôrodom (prenášala som) a samotného pôrodu, oboje prebiehali v pohode a s príjemným personálom.

Pôrodná asistentka bola veľmi empatická a dôverovala som jej celú dobu (do pôrodnice sme dorazili už o 5tej ráno a malá sa narodila až po 15tej poobede). Celý pôrod ma „odrodila“ asistentka, doktor prišiel až na záver na tlačenie a ďalšia doktorka na šitie. Oceňujem možnosť bondingu a príjemného chovania personálu v pôrodnom boxe, i k otcovi dieťaťa, ktorý bol prítomný. Týmto ale moje príjemné zážitky končia.

Na oddelení šestonedelia už to nebola žiadna sláva. Nadštandard som si nevybrala kvôli tomu, aby som prípadne strávila čas s niekým, kto je na tom rovnako, ako ja, alebo so skúsenejšou mamičkou, pretože manžel hneď po pôrode musel odcestovať. To že tam stretnem pani, ktorá bola nervózna vždy, keď moje dieťa zaplakalo, som nečakala. Za to ale pôrodnica nemôže. Horšie bolo chovanie personálu, vždy keď som sa zastavila mala som pocit že strašne obťažujem, s kojením mi moc radiť nechceli, len mi hlavičku malej vcelku drsným spôsobom priložili k prsiam a šli si za svojou ďalšou robotou.

Úklid bol veľmi hlučný, častý ale nekvalitný. Strava bohužiaľ tiež nič moc - každý deň biele pečivo? A potom aby dieťa netrpelo prdíkmi. Prvú noc som mala ešte nižší tlak a dvakrát mi bolo aj zle, ale dieťa mi v noci nakoniec postrážiť nechceli. Poslednú noc som strávila na hostinskom pokoji, kde bolo veľa prachu, jeden záchod na velikánsku chodbu s x pokojmi a v prípade potreby sa mamička s dieťaťom musí prepraviť o poschodie nižšie za neustáleho zvuku vozíčku, ktorý drkoce. Takže na pôrod odporúčam a ďakujem za malú, ale od oddelenia šestonedelia radšej neočakávajte ústretový servis.

Keď sa vám ale narodí zdravé dieťatko, bude to najmenej a tých pár dní prežijete. Úprimne prajem veľa šťastia a zdravia všetkým nastavajúcim maminám a ich bábäatkám!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby dôverovali personálu pri pôrode a radšej mať nižšie očakávania, aby bol človek potom príjemne prekvapený. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oblečenie pre miminko (dajú na začiatku nejaké body, potom už len zastaralé koešieľky); sieťované kalhotky, vložky, uteráky, hygienické potreby (na izbe ani toalete nie je ani mydlo!), toaletný papier, tehotenskú preukážku, oddací list, doklady, kojaciu podprsenku (tampóny do podprsenky), prezuvky, plienky, podložku na prebaľovanie, vlhčené obrúsky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 29.09.15 napsala :

Vzhledem k mým problémům v těhotenství jsem si vybrala tuhle porodnici a opravdu nelituji! Úžasný profi přístup ke všem mým zdravotním problémům, nic se nepodcenilo a rodila jsem o dva týdny dříve, než byl termín císařským řezem. Můžu vřele doporučit! Šestinedělí pohodové, všichni milí a hodní.. Děkuji za zdravé miminko!

Personál: MUDr. Petr Janků, MUDr. Filová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu a žádné stresy. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, hlavně nesezdaným rodičům doklad z matriky o jménu dítěte, potřeby pro miminko, toaletní potřeby.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - alena0402 24.08.15 napsala :

Už jednou jsem tu psala o svém prvním porodu pod nickem 04021987 a teď jsem rodila znovu. :o) Naše princezna se nám narodila 25.4. 2015 ve FN Bohunice. Nikdy bych nešla rodit nikam jinak.

U dcery jsem nastoupila do rizikové poradny v Bohuncích asi v 32. tt, chodila jsem k lékaři Frankovi, byl velice milý a pečlivý, pokud si nevěděl rady, volal si na konzultace jiné lékaře. Dcera přestala růst a já chodila každý týden na přeměření a na monitory. V 36. tt jsem došla do poradny, MUDr. Frank tam nebyl a byla tam jiná lékařka. Jméno nevím, ale byla mladá a naprosto úžasná. Ta mi ovšem oznámila, že miminko nevyrostlo, ba naopak, má ještě menší odhad. Tudíž jsem měla druhý den dojet na testy skrz placentu (to mi dělali i u syna) a vzít si sebou rovnou i věci k porodu a poté, protože mě už domů nepustí. Jela jsem se rozloučit se synem a ráno alou na testy.

Přijali mě na JIP u porodních sálů, udělali testy a další ráno mi řekli, že nejspíš druhý den porod vyvolají. Opět vyvolávaný porod přesně v 37. tt po zavedení 1/2 tablety. To byla rychlovka, zaváděli cca v 9:30. Dcera vykoukla na svět 13:05 2400/46. Porod vedla studentka pod dohledem PA. Poté nastal menší problém s porozením placenty, následně jsem dojížděla na kontroly a vše dopadlo ok.

Šestinedělí super, až na sanitářku, která si myslela že sežrala celý svět, a já myslela, že ji kopnu do zadku, myslím, že toto bude mít ještě dohru a napíšu přímo do Bohunic. Byla velice nepříjemná, zlá a řvala na nás… Jinak personál super. Dcera byla na dětské JIP, tudíž mě přesunuli na hostinský pokoj a já byla šťastná že se s tou ženskou už nemusím setkávat. :o)

Na dětské JIP sestřičky na jedničku, akorát jedna měla asi špatný den, ale pak se mi omluvila. :o) Takže pokud ještě někdy budu rodit tak opět v Bohunicích. :o)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Skvělou náladu a nenechat se rozhodit. :o)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky a toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 15.07.15 napsala :

Rodila jsem zde 2× a vždy spokojenost. První porod my museli vyvolat, protože mi odtekla plodová voda a porod se nerozběhl.

Sestřičky a doktoři super. Sami mi nabídli epidurál. Šití po nástřihu mi umrtvili, takže jsem skoro nic necítila. Malý se narodil v pořádku, ale byl malý a po porodu se špatně adaptoval, takže musel hned pod kyslík. Sestřičky na novorozenecké JIP super. Hodné, laskavé a vstřícné. Vše vysvětlili a poradili. Nemám, co vytknout.

Druhý porod proběhl bez problémů. Porodní asistentka super, není co vytknout. Po porodu jsem víc krvácela, takže jsem zůstala na porodním sále asi o tři hodiny déle. Všichni se mi věnovali na profesionální úrovni. Vše mně vysvětlili.

Na šestinedělí jsem byla v obouch případech na stejném oddělení. Pokoje jsme měli po dvou. Sestry a doktoři v pohodě. Neměla jsem s nikým žádný problém.

Doporučuji vzít si pro miminko vlastní oblečení. Miminko dostane z novorozeneckého pouze košilku na zavazování a zavinovačku.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě doklady, porodnické vložky, vlastní oblečení pro miminko, toaletní papír, plínky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - HanaNov 22.06.15 napsala :

Moje zkušenost ze 4.6.2015.

Hodnotím Bohunice celkově pouze pozitivně, předporodní péči, porod a těch pár dní po porodu. Samozřejmě co se týče lidí, i zde můžete narazit na člověka, který vám prostě nesedne, ale to se může stát všude. Vybavení vyhovující, a to jak na porodním sále (měli jsme běžný porodní box, ale co navíc by tu ještě mělo být?), tak i na oddělení šestinedělí.

Protože konec mého těhotenství nebyl úplně bezproblémový, poměrně často jsem docházela na kontroly do ambulance porodního sálu. Zde jsem prakticky pokaždé narazila na MUDr. Jakuba Texla, který je milý, příjemný a hlavně pečlivý. Co se týče porodu, PA Gabriela Hrušková je skvělá! Ochotná, empatická, důsledná. Je to člověk na svém místě, který ví, co kdy udělat, ale taky neudělat. Plně jsem důvěřovala jejímu vedení a všem rozhodnutím, která v průběhu porodu udělala. PA již od začátku porodu mluvila o našem miminku jeho jménem, což mi v danou chvíli přišlo opravdu moc pěkné a povzbudivé. Ke konci porodu pomáhala MUDr. Veronika Ťápalová, která následně i šila všechna porodní zranění.

K oddělení šestinedělí nemám výtky, neměla jsem zde nejmenší problém. Snad jen bych doporučila zlepšit komunikaci mezi sestrami gynekologie a novorozeneckého oddělení, které se mezi sebou nijak nedomlouvají a občas udělají protichůdná rozhodnutí.

Celkově jsem byla moc spokojená jak se zázemím, tak s personálem a pokud někdy bude nějaké příště, půjdu sem rodit zcela jistě znova.

Personál: PA Gabriela Hrušková, MUDr. Veronika Ťápalová, MUDr. Jakub Texl

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Plně důvěřovat své porodní asistentce.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek porodních vložek, toaletní papír, doklady (hlavně nezapomenout oddací list pro matriku).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - M&H&J 14.06.15 napsala :

Zkušenost z 5.6.2015. Musíme pochválit porodní asistentku Šárku Kružíkovou,která byla milá a také dobře odvedla nástřih hráze. Velice nám vyhovovalo, že nás na porodním boxu nechala s přítelem nějakou dobu o samotě a my jsme tak mohli „v klidu“ prožívat porod spolu. Sami jsme při kontrakcích tlačili a udělali tak kus práce. :-)

Dále musíme pochválit paní doktorku MuDr.Karolínu Surgentovou, je to mladá doktorka, ze které jsme na první dojem měli obavy, ale pravda ukázalo se, že tato lékařka je perfektní a naprosto úžasné provedla zašití hráze, které se po cca 4 dnech zahojilo.

Co se týká pokojů, nevíme, jelikož jsme měli nadstandard, kde jsme spali celou dobu všichni 3 i s miminkem. Jinak sestřičky na oddělení jsou různé. Milejší jsou dětské, ale na ženských jsme měli známé od tchyně, tak se to dalo, i když blbec se najde všude. A v poslední řadě negativum, a to na lékařku z ženského MUDr. Michaelu Fílovou, byla absolutně neprofesionální. Asi se spletla v povolání. Na tuto lékařku pozor!

Jinak celkový dojem porodnice v Bohunicích hodnotíme: porod na porodním boxu díky Šárce Kružíkoví a MUDr. Surgentové na 100% a šestinedělí vzhledem některým opravdu protivným ženským sestrám na 92%. Jinak dětské sestřičky na šestinedělí v pohodě. Ale MUDr. Michaela Fílová je asi zakomplexovaná totálně!

Personál: PA Šárka Kružíková, MuDr. Karolína Surgentová, MUDr. Michaela Fílová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechat strach a obavy doma. ;-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Dada H 08.06.15 napsala :

Rodila jsem tady 2× a 2× to probíhalo docela v pohodě, oba porody jsem si celé prožila v porodnici, protože po 2 hod, co mi praskla voda a přijeli jsme do porodnice, nebyl žádný nález na porodních cestách a teprve se to rozjíždělo.

Druhý porod byl trochu těžší, ale asistentka pí. Kružíková mi velice pomáhala i se studentkou. Oba porody proběhly ke konci s epidurálem. Po prvním mě trošku brněli asi měsíc ruce, po druhém bez komplikací. Musím říct, že i personál z ARO byl příjemný.

Porod trval první 10 hod, druhý 8 hod. Samotné tlačení první 10 min (2770/49), druhý 25 min (3550/51 a 2× omotaná pupeční šňůra).

Personál na oddělení šestinedělí příjemný, dětské sestřičky byly ještě příjemnější. Celková spokojenost asi 90%, vždy by se dalo něco zlepšit. Třeba nechápu, že na oddělení není toaletní papír. Ale ubytování na pokojích je bezva: po 2 a 4 dohromady wc + sprcha. A musím říct, že mě teda vyhovovalo být na pokoji s druhou maminkou než být sama, ale asi to bylo tím, že jsem měl štěstí na sympatické maminy.

První porod proběhl v roce 2012, druhý 2014 a musím říct, že při druhém bylo k dispozici i více prádla a častěji nám převlékali postele.
Celkový dojem v pohodě. A doporučuji.

Personál: PA Šárka Kružíková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Netahat sebou zbytečnosti. Kdyby vás stěhovali z pokoje na pokoj, musíte tahat věci, miminko a není tam moc místa. Co budete potřebovat navíc, vám určitě doveze s ochotou rodina. Nezapomeňte na toaleťák!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Lexinka21 02.06.15 napsala :

Mé zkušenosti úžasné. Dne 3.5.2014 jsem porodila holčičku.

Měla 2440 g a 47 cm, praskla mi voda a moje malá prcinka byla během asi hodky a půl venku. Třikrát jsem zatlačila, malá zaplakala, dali mi ji a byl klid! Bez nastřižení i natržení, žádné šití, prostě mooooc šikovní…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jen pár věcí, nic moc s sebou nebrat, jen to důležité: vložky, vložky do podprsenky a věci pro vás dva.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Tom 12345 23.05.15 napsala :

Manželka rodila 3. 5. 2015. Kromě sestry na příjmu, která byla ve 4 ráno nepříjemná a měla tendenci poslat nás domů, mohu všechny jen pochválit. „Odrodila“ nás PA Znebejánková, která byla příjemná, povzbuzující a všechna její rozhodnutí v průběhu porodu pokládám za správná. Ostatní personál také hodnotím velmi pozitivně, bohužel jména si nepamatuji.

Na oddělení šestinedělí nám vycházeli vstříc a dávali cenné rady. Například jsme malého nemohli dlouho vzbudit na kojení, sestřička hned věděla jak na to. Jindy nám zase dlouho plakal, přišla sestřička a během pár sekund ho uklidnila. Znají různé finty, polohy, rychle vědí, co je potřeba. Pro nás jako novopečené rodiče to byly cenné počáteční zkušenosti.

Před porodem jsme dlouho přemýšleli, kde rodit a někteří nás od Bohunic odrazovali, že to je „továrna na děti“. Myslím, že ano, a dodávám „dobrá továrna“. :)

Personál: PA Znebejánková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobře se vyspat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Vozdinka 30.04.15 napsala :

Rodila jsem zde 16. 4. 2015, porod byl koncem pánevním. Byla jsem moc ráda, že mi porodnice tuto možnost dala. Měla jsem úžasnou porodní asistentku Evu Farmačkovou, která mě povzbuzovala i utěšovala. Samotný porod vedla MUDr. Veronika Ťápalová. Všichni byli naprosto profesionální a milí.

Na oddělení šestinedělí byly všechny sestry příjemné, pořád se ptaly, jestli něco nepotřebujeme a chceme se na něco zeptat.

Rodila jsem v této porodnici již podruhé a určitě bych ji nastávajícím maminkám doporučila.

Personál: PA Eva Farmačková, MUDr. Veronika Ťápalová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygienické potřeby, oblečení na miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Zbořek 24.04.15 napsala :

K odd. porodnickému: Naprosto fantastický přístup, zažila jsem dvě směny, nemůžu říct nic negativního. Porodní plán jsem ani nevyužila, protože PA Ftačníková byla naprosto perfektní, profesionální a empatická, a až zde budu rodit podruhé, chtěla bych jí znovu. Opravdu klobouk dolů před jejím celonočním výkonem. Šil mne MUDr. Nevrtal, velice příjemný a šikovný, pečlivý. Zhojeno naprosto bez komplikací.

Setkala jsem se i v rámci vizity s MUDr. Rejdovou, kromě milého přístupu mne překvapilo i to, že se mi paní doktorka představila. Marii Lacinovou jsem sice nepotkala při porodu, ale týden před na monitorech a chtěla bych ocenit její přístup k žákyňkám, které tam byly na praxi. Opravdu se jim věnovala, a i když se paní Lacinová zdá velmi přísná na první pohled, je ve skutečnosti velmi laskavá a ochotná.

K odd. šestinedělí: Toho jsem se bála, protože negativní recenze zde byly většinou právě na toto oddělení. Jedna maminka napsala, že kromě jedné vyzobané slunečnice byly všechny v pohodě a mně nezbývá než souhlasit. Ano, je pravda, že dvě až tři sestřičky dřívějšího data narození o etice k pacientovi slyšely asi jen z vlaku (pokud vůbec), ale musím podotknout, že i tyto dvě sestry se k miminku chovaly naprosto ukázkově. Pokud šlo o kojení, nebo když jsem cokoliv jiného potřebovala kvůli dítěti, tak mi vždycky pomohly. I když pak na chodbě pořvávaly, že kvůli mně nestihly oběd…

Porodní plán mi zde byl spíš ke škodě. I když jsem ho konzultovala přímo s místní sestrou i se sestrou na porodnickém a vycházel z předporodního kurzu, můj požadavek na umytí dítěte po 24 hodinách a Kanavit ústně mi byl otloukán o hlavu asi každým, kdo se mnou přišel do styku. Přišla jsem si v tu chvíli jako nekompetentní idiot, byť jsem se prostě jen snažila udělat to nejlepší pro miminko.

Důrazně bych chtěla upozornit citlivější maminky na množství vizit, kde budou miminko vážit měřit, vysvlékat, budit a dítě bude brečet. Neberte si to tak. Všichni zde manipulovat s miminkem umí a rychlost, se kterou úkony provádějí není na škodu - raději rychle a správně než pomalu a špatně. Jsou k dítěti opravdu citlivé, byť je to fakt fofr.

Moje obrovské poděkování patří především sestřičkám Malinkové a Vaňkové (omlouvám se, ale přesně jsem si nezapamatovala její jméno - mladá štíhlá blondýnka s obrovskými řasami :-)), které se mi věnovaly, pomohly mi se rozkojit a hodně mne psychicky podržely, když laktace nechtěla nastoupit.

Poměrně nepříjemným šokem na závěr byla vizita s místním panem profesorem, který si mne zřejmě spletl s nějakou studentkou medicíny a zkoušel mne dost neomaleně jak malou holku z porodní terminologie. Když jsem neodpověděla správně na otázku definice porodu, suše odtušil, že si bude muset promluvit s kolegy, aby mne s přesnou definicí seznámili, a odešel. Zůstala jsem jako opařená.

Myslím, že na mne působily hormony a nevyspání, proto jsem některé věci asi vnímala citlivěji než v běžném provozu. Je potřeba si toto uvědomit, když budete mít nějakou krizi a hlavně: jste tam kvůli miminku, a o to je precizně a citlivě postaráno kýmkoliv, koho tam potkáte. A když se vám bude zdát, že je někdo hnusný na vás, mávněte nad tím rukou a zůstaňte neprůstřelné. Mají toho fakt hodně a nemyslí to zle.

Personál: PA Leona Ftačníková, MUDr. Nevrtal, MUDr. Marie Lacinová, MUDr. Rejdová, Prof. Ventruba, lakt. por. Malinková a Vaníčková (Vaňková?)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se a věřte profíkům.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Podložky, pleny (látkové i jednorázové), oblečení pro miminko, mýdlo na desinfekci rukou, půllitrovou flašku na vodu, abyste po každé toaletě nemusely běhat do sprchy, vložky hodně dlouhé (SAMU MIDI). Krátké vložky se mi různě posouvaly, krčily podle toho, jak jsem si poposedávala na posteli a v obou rukou při tom držela mimino - a dost mne to tahalo za stehy.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Danza 17.04.15 napsala :

Krásný zážitek. Rodila jsem poprvé, všechno bylo perfektní, pro mě to byla celkem rychlovka. Paní porodní asistentka super, paní doktorka super, jen mi pomohly s plodovou vodou a pak to šlo raz dva.

Muž byl u toho (jen u hlavy). Šití super, všechno super. Šla bych tam bez rozmyslu znovu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať se zbytečně nestresují a nechají to na odbornících.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Blízkou osobu a pohodlnou noční košili.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Bohunice - Teruška85 11.03.15 napsala :

V Bohunicích jsem rodila 23.2. 2015, takže přidávám čerstvou zkušenost.

Porod začal odtokem plodové vody bez kontrakcí, takže jsem na porodním strávila dohromady skoro 24 hodin. Po pár hodinách jsem začala mít slabé kontrakce, ale nic velkého. Ležela jsem celou noc a den na takovém sledovacím pokojíku, nikdo se mnou nic moc nedělal, prostě se čekalo, jestli se porod rozběhne. Večer se to konečně pohnulo. Zrovna se střídaly směny a my vyfasovali anděla - opravdu, tak úžasnou porodní asistentku bych přála každému:milá, hodná, empatická - opravdový profík.

To už byly kontrakce pravidelné, já po přípravě a konečně mohl přijet manžel. PA nás dovedla na porodní box, který byl krásný a útulný (mají nově zrekonstruováno). Kontrakce sílily a na poslední hoďku jsem poslechla radu PA a nechala si dát epidurál. Pak to vzalo rychlý spád, najednou jsem byla otevřená na 9 cm, přišla mladá lékařka a šlo se rodit. Na pár zatlačení byl maličký venku.

Nástřih malý. Díky podpoře této úžasné PA mám na porod krásné vzpomínky. Na boxu jsme zůstali všichni tři ještě 2 hodiny a pak následoval přesun na šestinedělí. Tím bohužel idyla skončila. Na šestinedělí jsem strávila 9 dní, protože malý měl novorozeneckou žloutenku, takže jsem poznala většinu gynekologických i dětských sester. Podotýkám, že já jsem nic nepotřebovala, nikoho ničím neotravovala, ale i to minimum byl problém. Povětšinou jsem se setkala s neochotou a laxním přístupem. Zejména krátkovlasá blonďatá sestra kolem padesátky a sanitárka měly opravdu otřesné chování. Některé dětské sestry by také měly velice vážně uvažovat o změně profese, byly necitlivé a arogantní až hrůza.

Sama jsem zdravotník a něco takového, co tam jsem viděla, bych si v životě nedovolila! Ano, našlo se pár hodných duší, ale ty špatné je zastínily. Byla jsem psychicky na dně, protože malý byl 5 dní na fototerapii a byli jsme odloučení a každý dělal, že to nevidí. Nakonec jsem sama požádala propuštění a za malým dojížděla na kojení, protože ještě den a zhroutila bych se úplně. Ve zdejší porodnici se zkrátka snoubí vysoká profesionalita s chováním řeznického psa, a to je velká škoda.

Personál: PA Pavlína Hudcová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy, partnera u porodu a pořádně proříznutou pusu, jinak jste ztraceni.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, toaletní papír, porodnické vložky, látkové pleny a kojící noční košili.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 09.03.15 napsala :

Porod 14. 11. 2014. Rodila jsem v porodnici Bohunice poprvé jako prvorodička a jsem šťastná, že jsem se rozhodla pro tuto porodnici.

Neměla jsem žádný porodní plán. Porod jsem si nechala vyvolat sama. Malá byla přenášená týden a minimum plod. vody. Porod trval 15 hodin. Ke konci jsem zvolila epidurální anestezii, což bylo moje vysvobození. Na hodinku jsem z vyčerpání usnula a během hodiny jsem byla otevřena na porod. Do hodiny jsem porodila. Ke konci byl hrozící VEX, malé padaly srdeční ozvy a díky personálu a jejich podpoře jsem porodila zdravé miminko. Nástřih byl + vnitřní poranění. Dnes není ani památky. :)

Odd. šestinedělí také příjemné. Nesetkala jsem se s žádnou nepříjemnou sestřičkou, jak jsem tady četla. Byla jsem naopak ráda, že nám dávají prostor na klid a miminko a nechodí nás co minutu kontrolovat.

V porodnici nic nedostanete kromě oblečení pro miminko a maminku. Děkuji personálu za milý přístup, ochotu, profesionalitu… Po druhé váhat nebudu, :) a to nejsem z Brna.

Personál: PA Hana Znebejánková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, jednorázové kalhotky, pantofle, ponožky, ručníky, pleny, kosmetiku, dokumenty!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 21.02.15 napsala :

Přidám také svoji zkušenost s porodnicí v Bohunicích. Rodila jsem 7. 2. 15, porod byl velmi rychlý, takže k porodnímu se vyjádřím jen stručně. Vše probíhalo pod dozorem porodní asistentky, dělala jsem vše, co mi řekla, a syn byl velmi rychle na světě. :o)

Co se týče novorozeneckého oddělení, tak já osobně nemůžu říct jediný bod kritiky. Byla jsem spokojená s přístupem sester pro novorozence i gynekologických sester. Sestřičky i doktoři se chodili v pravidelných intervalech ptát, jestli něco nepotřebujeme, jak mi je, jestli něco nebolí a jestli je vše v pořádku. Velmi intenzivně se zde řeší kojení, což pro mě jako pro matku prvorodičku bylo celkem přínosné, lepší se „trápit“ v porodnici než doma a třeba se vůbec nerozkojit. To, že každá sestřička má trochu jiný názor na to, jak je to správně, osobně nevnímám jako negativní, protože více názorů, více zkušeností a alespoň jsem vyzkoušela více poloh na kojení. Chce to mít stále svůj rozum a vzít si ze všeho vždy to podstatné.

Já osobně porodnici v Bohunicích doporučuji a děkuji všem sestrám i doktorům!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozhodně si nezapomeňte alespoň dvě látkové pleny (jedna na koupání), dva až tři ručníky, jednorázovou přebalovací podložku, jednorázové pleny, olejíček na promazávání miminka, bepanthen.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 17.02.15 napsala :

Moje zkušenosti nejsou úplně růžové. Je to ale o lidech - někdo byl moc fajn a někdo byl na nic.

Při porodu byla mladá paní doktorka a sestřička Kružíková - byly obě naprosto výborné. Jejich přístup byl na jedničku.

Na odd byla sestřička mladá a myslím Bc - ta byla výborná. I jejich staniční byla bezva dáma. Ostatní byly buď neutrální a nebo naštvané. A místní sanitářka by měla odejít - její chování se k lidem naprosto nehodí. Někoho tak nepříjemného už jsem dlouho nepotkala.

Odd dětské bylo fajn až na jednu dámu, která vypadala jako vyzobaná slunečnice a chovala se strašně. Předávala nám děti do péče a její chování bylo k pláči - samá arogance a degradace nás matek. Musím ale pochválit obě laktační poradkyně, které se o nás staraly. Ty byly opravdu super a bez nich bychom to asi nedaly.

V této porodnici nám nikdo skoro nic neřekl a jen tak nás vypustily domů. Rodila jsem pak i v jiné porodnici a tam jsme info dostaly naprosto ke všemu.

A poslední je místní šetření - nebyl ani toaletní papír, ani ručníky, ani mýdlo - nic - všechno si člověk musí donést. Ale to je jen drobnost.

Personál: sestra Kružíková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, ručníky a mýdlo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Breberysek 14.02.15 napsala :

Úžasné prostředí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - zlaticzko25 06.02.15 napsala :

Dobrý den, rodila jsem 1/2015. Jelikož jsem už týden před porodem ležela na JIPce na hlídání, měla jsem to na porodní box kousek. :)

Jsem prvorodička a můžu říct, že jsem byla s porodnicí spokojená. PA Rohrerová, MUDr. Hladký i primář Janků byli skvělý. I když to byl chvílemi boj, byl to prostě porod. :) Bylo nás na porodním boxu více, kvůli porodu dvojčátek. Prvního chlapečka jsem skoro vůbec neviděla, jenom jsem ho zahlédla, když ho vytáhli a sestra mu zaškubla sondičku, kterou měl připevněnou na hlavičce a já na stehně. A poté ho hned odnesli na oddělení neonatologie do 6. patra. Druhého chlapečka mi ukázali, ale také ho hned odnesli.

S kojením mi hodně pomáhaly na JIPce, ale nekojila jsem. Dokrmovala jsem stříkačkou. Rozkojila jsem se až doma. Všechny sestry na oddělení neonatologie byly moc hodné a pomáhaly.

Personál: PA Rohrerová, MUDr. Hladký, primář MUDr. Janků

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tatínka k porodu a dobrou náladu. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, poporodní vložky, plenky a vlhčené ubrousky pro miminko, vlhčený i normální toal. papír, pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 29.01.15 napsala :

Taky napíšu zkušenost s porodnicí.

U nás proběhl porod naštěstí v pohodě, takže nemůžu nic vytknout. Šla bych do Bohunic znovu. Vnitřní vyšetření čípku tedy bolelo od všech vyšetřujících tam (podle mě by to bolelo i na Obilňáku). :-)

No, a jak to začalo: skončila jsem v porodnici o den dříve večer s teplotami 39°C. Nikdo nevěděl, co se děje, dlouho jsem byla na monitoru. Pak to blbé bolestivé vyšetření. No a nakonec si mě tam tedy nechali. Než mě uložili na pokoj, tak si mě přehazovali jak horký brambor, tašky mi teda nosili. Nejdřív mě dali na pokoj, kde byly ženské na udržování. Nakonec mě dali na nadstandard porodní box, kde jsem byla na kapačce na snížení teploty. Byla jsem nervozní a nemohla usnout a když už jsem zabírala, tak jsem slyšela rodící maminku jak „křičí“ a hned jsem měla oči jak tenisáky.

Ráno mě přehodili zpět na rizikové, tam jsem si poležela asi hodinku dvě, a pak mě přesunuli asi do 7. patra, kde byly také dvě těhotné. Udělali různá vyšetření, vezli na UTZ ledvin a zjistili, že mi miminko tlačí na ledvinu, a proto ty teploty, a že musí ven, tak že mi druhý den v 7 ráno vyvolají porod. Letěla jsem na sesternu, tam mě opět bolestivě vyšetřili a řekli, ano je to plodovka, a že i tak rodit ještě nemusím a budou mi porod vyvolávat až ráno. No, uf tedy… Kontrakce nikde.

Za chvíli mě převezli dolů na porodní box, až jsem se začala uhnízdovat, tak řekli, že půjdu na rizikový pokoj mezi ostatní. Takže zase stěhovaní. Tam jsem byla na monitoru. Ženské se tam koukaly na film a mě začaly bolesti, takže jsem jim tam trochu funěla. Nakonec mě PA řekla: „Balíme a jdeme na box, rodíme.“ V duchu jsem si řekla hurá a zároveň strach.

Bolesti se stupňovaly hrozně rychle. Podepsala jsem epidurál. Nečetla jsem ho, na to nebyla nálada. Nakonec jsem nedostala ani klystýr ani epi. PA říkala, že se otvírám tak rychle, že by to epidurál akorát zbrzdil nebo zastavil. Bolesti tedy šílené. Já myslela, že rozdrtím tu železnou tyč, které jsem se držela. Oxytocin jsem taky nedostala, protože mi praskaly žíly. Nakonec jsme to ale zvládly i tak.

PA pomáhala ještě jedna, už jsem ale zapomněla její jméno, ta mi tlačila na břicho při kontrakci, aby dcera byla rychleji venku. Měla už málo kyslíku. Taky ani neplakala, když byla venku. Do teď nevím, co tam s ní těch pár vteřin dělaly, ale naštěstí pediatra, kterého předtím volaly, poslaly pryč se slovy, že už je vše v pořádku. Já se ani neptala, byla jsem ráda, že je vše ok a že to máme za sebou. Partnera jsem viděla poprvé uslzeného. :-)

No a málem bych zapomněla. Jak už je tu popsáno níže, tak zkušenosti s novorozeneckým, no, šlo to, ale taky až na jednu protivnou, která mi řekla, že kdyby takhle chodil každý na sesternu na každé kojení, tak by ony nedělaly nic jiného. Ale ostatní byly ok, jen ta jedna byla taková můra a myslím, že byla i mladší jak já, ale to chce tolik neřešit.

Personál: L.Čuperová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kuchyňské role na utírání spodku - lepší jak ručník.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - buryx 30.12.14 napsala :

Já tedy nerodil, ale byl jsem u porodu mé ženy. Nicméně musím říct, že ze strany personálu bylo vše maximálně v pohodě a podruhé už nebudeme vybírat. :)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Bohunice - Krče 04.12.14 napsala :

Dobrý den, rodila jsem v 6/2014, měla jsem nadstandardní porodní sál, příjem v odpoledních hodinách. Nikdo tam nebyl, všichni se mně ihned věnovali, na nic jsem nečekala. Cítila jsem, že jsem u odborníků a personál na jedničku. Můj první porod, a i přes tu dosud nepoznanou bolest si nesu krásné vzpomínky a pocit velkého pochopení a podpory. Porodní asistentky opravdu neměly chybu, profíci! Na všechno se mě ptaly, upozorňovaly, co budou dělat a jak to bude probíhat.

Bohužel tímto mé krásné vzpomínky končí. Personál na novorozeneckém (až na výjimky s dřívějším ročníkem narození + primář ten byl zlatý člověk) byly ženské, co tam nemají co dělat. Domnívám se, že každá žena, natož prvorodička, potřebuje pomoc a podporu. Místo toho jsem se dozvěděla něco o tom, že když si nevím rady se svým dítětem, tak je to holt těžké (reakce na můj dotaz, když syn zajíkavě dvě hodiny řval a já dostala strach že tomu mrňouskovi něco je).

Opravdu nevhodné chování: „Málo se snažíte, špatně vážíte a děláte v tom zmatek. Že vy jste tam na váze nechala plínku? To už si ale nepamatujete, co? No, ale jestli vám kluk začne hubnout, tak vás domů jen tak nepustíme“. „To je vaše první dítě?, ahaáá tak to je pak jasný,“ všimli si, že má sopel v nose a já si toho nevšimla.

Pokoj nadstandard - krásný, opravdu perfektní. Jediné, co vytknu, je to, že klima nejde vypnout, je to centrální. V jídle nejsem vybíravá, ale nic moc. Na těch pár dnů se to dalo a partner může cokoliv donést. Sama vím, že po porodu je ženská velmi citlivá a většinou dojatá, což samozřejmě ovlivňuje celkové vnímání, ale domnívám se, že to dobře ví i personál, a proto by se měl podle toho chovat, což se neděje.

Takže mé shrnutí je, že porodní oddělení si zaslouží odměny a novorozenecké oddělení minimálně proškolení personálu!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prvorodičkám přednášky o kojení a porodu, ale na Obilňáku. Byla jsem v obou porodnicích a na Obilňáku to bylo neporovnatelně na lepší úrovni, v Bohunicích přednášející vnášela svoje postoje a názory a nedomnívám se, že je to ok. Každá žena by měla mít možnost rozhodnout se sama a měla by mít pocit, že to porodnice akceptuje.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozhodně oblečení na miminko, bodička s dlouhým rukávem + kalhoty, porodnice poskytuje jen takové košilky/andílky a nestačí to. Klukovi byla zima i kvůli klimatizaci a třetí den po návratu z porodnice už měl antibiotika. Vezměte si s sebou látkové plénky a vlhčené ubrousky - jedny mně nestačily.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 16.11.14 napsala :

Tak já už s Bohunicemi nechci mít nic společného, nikdy více.

Miminko zůstalo koncem pánevním, paní doktorka navrhovala obrat, který jsem odmítla, tvářila se na to všelijak. Když jsem řekla, že bych raději volila sekci (měla jsem strach o mimi), tak mně bylo řečeno, že jsem druhorodička, miminko bude malé, tak do 3 kg podle UTZ, že tak to tam prostě chodí. Paní doktorka, která mě vyšetřovala, byla velice nepříjemná. Na monitor jsem čekala snad hodinu.

Takže jsem se naštěstí rozhodla pro jinou porodnici, kde sekci naplánovali. Syn měl 3,9 kg, takže si ani nechci představit, jak to mohlo dopadnout. Bohunice si zřejmě zakládají na tom, že mají nejvíce přirozených porodů, ale někdy za jakou cenu? Že nechají maminku vytrpět kontrakce a když už jde do tuhého, rychle akutní císař. Možná jsem jen měla smůlu na arogantní paní doktorku, které ještě ani nezaschl inkoust na diplomu, ale za mě rozhodně ne. Prostě továrna na děti, trochu lidského přístupu by jim neuškodilo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 23.10.14 napsala :

S porodem v Bohunicích (červen 2014) jsem byla velice spokojená, ale především proto, že jsem si k porodu domluvila (a „zaplatila“) PA Blanku Čermákovou, která má v Bohunicích zároveň smlouvu a se kterou jsem předem probrala všechna má přání a možné komplikace.

Měla jsem těhotenskou cukrovku, ale odmítala jsem vyvolávání porodu v termínu i nabídky Hamiltona, jelikož jsem měla při kontrolách stále vyšší cervix score a vypadalo to, že porod by měl spontánně začít. Ve 40. + 3 tt jsem už ale měla nastoupit na indukci, porod naštěstí začal sám chvíli před tím. Příjem byl dost chaotický, protože byly všechny boxy obsazené a musela jsem po monitoru ještě hodinu hekat na vyšetřovně. Potom se uvolnil nadstandard (měla jsem jej zdarma, protože jinde nebylo volno :-)), kam za mnou přišla i paní Čermáková a celou dobu mě povzbuzovala a moc mi pomáhala - masáže, sprcha, zkoušení různých poloh, polohování lůžka.

Porod byl absolutně přirozený, bez medikace, jediný zásah byl nástřih na úplném konci, bez kterého bych neporodila. Musela jsem ale s nástřihem dát výslovný souhlas a byly mi vysvětleny i nevýhody nástřihu. Syn se narodil po 4 hodinách na boxu, dostala jsem ho hned na břicho. Ošetřen a zvážen byl až později a při vyšetření na novorozeneckém s ním byl tatínek. Po porodu jsem mohla ještě 2 hodiny odpočívat na boxu, dostala jsem tam i oběd. :-)

Na šestinedělí jsme zvolili nadstandard, protože jsem měla tendenci omdlévat a na běžném pokoji bych nemohla mít mimi u sebe, na nadstandardu mi s ním mohl 24 hodin denně pomáhat tatínek a díky tomu si vlastně zvykl na péči o mimi od samého začátku. Na personál si nemůžu stěžovat, všichni kromě jedné dětské sestry milí a profesionální, respektovali i mé rozhodnutí ze zdravotních důvodů nekojit, což mě velmi mile překvapilo.

Bohunice určitě mohu doporučit - je to sice taková továrna na lidi, ale mají výborné lékařské zázemí a je možné si tam zařídit individuální přístup (domluvit si svou PA) a soukromí na nadstandardu. Stojí to sice nemalé peníze, ale porod jsme takto zvládli bez stresu. :-) Pokud ještě někdy budu rodit znovu, tak nejspíš znovu v Bohunicích a s pí. Čermákovou, které za pohodový porod moc děkuji. :-)

Personál: PA Čermáková, MUDr. Knéslová, MUDr. Filipínská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zvážit, zda nechcete svou PA či dulu, nadstandard při porodu i po něm (ta investice za to určitě stojí). Při prohlídkách před porodem vést s lékaři diskusi a nenechat si vnutit termín indukce bez skutečných důvodů jen proto, že se jim to tehdy hodí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co píšou ostatní, a navíc papírové utěrky na „spodek“, nezničíte si ručník. :-) Pro mimi se vyplatí své oblečení - pokud víc blinká nebo se pročůrává durch, nebudou vám tak často ochotně měnit erár. Navíc některá mimča se po eráru osypou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 16.10.14 napsala :

Porod byl přirozený, v termínu a s epidurálem. PA mi jej sama nabídla, anesteziolog perfektně a bezbolestně zavedl, pak už jsem necítila nic. Personál slušný, pomáhal jak mohl, porodila jsem v podstatě díky moc šikovné PA, která mi tlačila na břicho a mimi tak v podstatě porodila. Paní doktorka taky moc šikovná, zašila mi perfektně nástřih, manžel je moc spokojený. :-)

Doporučují nadstandardní porodní sál, kde máte záchod a sprchu jen pro sebe, na standardu jsou společně. Taktéž doporučuji nadstandard na šestinedělí, tam je také v pokoji sprcha a WC jen pro Vás, na standardních pokojích společně, což člověk po porodu hodně ocení.

Jídlo mi chutnalo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek plínek pro miminko a porodnických vložek pro maminku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 03.10.14 napsala :

Tuto porodnici mohu jen doporučit, byla jsem maximálně spokojená s přístupen skvělého personálu. Rodila jsem zde 9/2014.

Rodila jsem v době, kdy je asi babyboom, protože bylo všude (na sálech i pokojích) přeplněno. Nicméně to vůbec neovlivnilo chování personálu. Jako prvorodička bez předporodního kurzu jsem nevěděla, co mám vůbec dělat. Praskla mi voda, hrozil vyvolaný porod, naštěstí se vše rozjelo, ale neotvírala jsem se. Zabral až epidurál, byť jsem chtěla vše přirozeně, nakonec jsem se nebránila. Chlapeček byl velký a celkem mě potrhal, ztratila jsem dost krve a navíc jsem omdlévala. PA na první pohled velmi mladá, ale byla úžasná, pomáhala, povzbuzovala, komunikovala se mnou i s mým partnerem, radila, co mám dělat atd.

Celý personál - od přijímající paní doktorky, porodních asistentek, anesteziologa, sestřičky na poporodním i novorozeneckém byli prostě skvělí, nesetkala jsem se s žádným odmítavým postojem, všichni byli velice ochotní.

Doporučuji nadstandardní pokoj, kde máte sprchu a záchod pro sebe.

Personál: PA K. Rohrerová, MUDr. Petrová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se ptát se, kdo se neptá, ten se nic nedozví. Když jste na lidi příjemní, oni jsou pak i na vás.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě vložky, toaletní papír, jednorázové přebalovací podložky a plenky pro miminko.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Bohunice - Kvetinkanika 12.09.14 napsala :

Moje zkušenost s porodnici Bohunice byla katastrofická!

Kvůli přenášení miminka jsem šla na vyvolání porodu, celé to probíhalo strašně chaoticky a bolestně. Porodní asistentka byla hrozně protivná, zlá a neúměrně drsná při prohlídkách. Po celodenních bolestech v kontrakcích to nakonec skončilo akutním císařem. Myslím, že kdyby byla asistentka trochu mírnější, nepřestala bych se otvírat. :( Nicméně císař proběhl v pořádku.

Po porodu jsem měla teploty, ale bylo mi řečeno, že je to v pořádku. Pustily mě po 4 dnech domů. Hned druhý den doma jsem dostala šíleně vysoké horečky, jizva po císaři hrozně natekla a bolela jak čert. Jela jsem tedy zpět do porodnice, kde mi zjistily velký zánět. Neschopná doktorka na jejich pohotovosti mi píchla injekci a poslala mě domů.

Hned ráno jsem musela jet znovu, stav se mi rapidně zhoršil. Na ambulanci byla jiná doktorka, která mě po prohlídce okamžitě poslala na oddělení, bylo mi řečeno, že zánět je tak rozšířený, že mi jde o život. Takže mě hned hospitalizovaly. Můj ani ne týdenní syn byl ode mne odtržen, nemohla jsem si dovolit nadstandard a na normálním pokoji mi ho nedovolili mít. Léčili mě týden, dvoje silná antibiotika do žil.

Tolik bolesti, co jsem si prožila, si málokdo umí představit. Nemyslím jen fyzickou bolest, ale především psychickou. Kvůli antibiotikům jsem samozřejmě nemohla kojit, takže jsem odstříkávala každé dvě hodiny a doufala, že o mléko nepřijdu. Když jsem se ptala na důvod zánětu, nebylo mi řečeno nic. Po propuštění jsem se vůbec necítila lépe, přehazovali si mě mezi sebou jako horký brambor, nakonec jsem skončila ve vedlejší budově na chirurgii. Tam byli lékaři už o něco schopnější a začali mě konečně pořádně léčit. Od nich jsem se dozvěděla, že zánět vznikl tak, že mi na porodnickém nevytáhli všechny stehy, kus tam zůstal. Dokonce mi ho vytáhli až tam.

Nevěřila jsem vlastním očím! Pro mě jsou to neschopní fušeři a doktoráty by neměli vůbec mít. Celá nemocnice Bohunice je jako na běžícím pásu, maminky tam berou s prominutím jako dobytek, kus za kusem. Ještě půl roku po té jsem se z toho léčila, doteď mám v břiše asi 3 cm dlouhou prohlubeň, která už mi nikdy nezaroste. Kdybych v té době měla sílu, chuť a peníze, nemocnici bych zažalovala! Nemocnici nedoporučují a mě už tam nikdy nikdo nedostane. Jsem znechucená a zklamaná z jejich chování a neschopnosti.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nedoporučuji, raději si najdete schopnější nemocnici, ať nedopadnete stejně jako já. :(

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - klara_hola 11.09.14 napsala :

Od příjmu s počínajícími kontrakcemi až po propuštění naprostá spokojenost. Lékařská péče perfektní, sestry ochotné a milé, strava dobrá, na pokoji (nadstandard) se mnou mohl být manžel i celou noc.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - bosanova_vg 17.03.14 napsala :

Rodila jsem v 03/14 a celkově vzato jsem byla spokojená.

Co se porodu týče, zvolila jsem nadstandard a určitě nelituji - největší výhodou je sprcha se záchodem jen pro sebe - u běžných porodních boxů je to pro více rodiček na chodbě. Porod probíhal bez problémů, od příjmu po narození dcerky trval asi 5 hodin. Při příjmu je docela nepříjemné, když před dalšími maminkami na monitoru musíte hlásit veškeré osobní údaje - pokud si to nepamatujete jako já, připravte si rodné číslo manžela a jeho telefonní číslo. ;)

Při porodu byla PA Leona Ftáčníková, na kterou bych mohla pět jen samou chválu. Během porodu byla moc hodná, pohladila, podporovala, chválila, což jsem jako prvorodička velmi ocenila. U porodu byla i jedna studentka, která byla sice nezkušená, ale moc se snažila a byla velmi milá. Na porod jsem měla připravené masážní olejíčky atd., ale ve finále jsem vůbec nic nevyužila. Nevyužila jsem ani připravenou svačinku - na jídlo jsem neměla ani pomyšlení, zato jsem měla žízeň, takže voda s sebou se hodí, ale dostala jsem i nemocniční čaj.

Na oddělení šestinedělí jsem nakonec zvolila taktéž nadstandard - investice do soukromí a většího klidu se určitě vyplatí. Hlavně jsem ocenila, že se za mnou mohl stavit manžel či jiná návštěva v kteroukoliv hodinu a strávit tam dobu, co chtěli. Na pokoji byla malá TV, lednička, rychlovarná konvice. Strava - výběr ze dvou druhů jídel, čekala jsem, že to bude horší.

V dopoledních hodinách je to na pokoji poměrně rušné a člověk si moc neodpočine - vizita z gynekologie, vizita z dětského, snídaně, jedna uklizečka, druhá uklizečka, takže si tam člověk někdy připadá jak na Václaváku, ale s tím se holt musí počítat.

Výhrady bych měla u některého personálu z novorozeneckého. Bohužel co člověk, to jiný názor. Takže jedna sestra radí s kojením takto, druhá zas naopak a většinou nejsou moc trpělivé. Jako prvorodička jsem čekala, že mi všechno poctivě ukážou, poradí, ale musela jsem se se spoustou věcí poprat sama. Moc chválím sestřičku Malinkovou - má úžasnou trpělivost a nejvíc mě podržela, když malá nechtěla pít z jednoho prsa a v podstatě jen díky ní jsme se nakonec správně rozkojily.

Kvůli nov. žloutence jsme v porodnici strávily nakonec o jeden den navíc, na jednu noc jsem se tedy přesunula na tzv. hostinský pokoj, kde jsem byla ještě s jednou maminkou. Nevýhoda tohoto pokoje je sprcha a záchod na chodbě pro více maminek, ale byla jsem tam jen jednu noc, takže se to přežít dalo. Výhodou je, že tento pokoj je nyní bez poplatků a je docela hezky vybavený (na pokoji je i lednička a rychlovarná konvice).

Personál: PA Leona Ftáčníková, MUDr. Filipínská, sestřička Malinková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybavit se trpělivostí, načíst si informace o technice kojení, k porodu vzít s sebou tatínka.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek velkých vložek, jednorázové kalhotky (osvědčily se mi pratelné od Hartmann), toaletní papír (využila jsem 2), plínky pro miminko, vlhčené ubrousky, přebalovací podložky, líh na pupík a vatové tyčinky, Bepanthen, olejíček pro miminko. Určitě doporučuji vzít si s sebou 0,5 l pet lahev na omývání rodidel na záchodě, po každé potřebě jsem se opláchla a nemusela celá do sprchy.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Cathy_1 18.02.14 napsala :

Já jsem rodila v Bohunicích 2×. Poprvé 2011 a podruhé leden 2014. V obou případech jsem zde ležela již před porodem (3 a 2 dny), takže jsem zažila hodně porodních asistentek, sestřiček a doktorů, jak si měnily služby a nemůžu si vyloženě stěžovat. Poprvé jsem rodila císařem - plánovaným, takže žádné komplikace u porodu nebyly.

Teď jsem rodila přirozeně. Dva dny mi porod vyvolávali, i když jsem nebyla moc nadšená, že mi vyvolávali porod tak „brzy“ po termínu (5 dní). Nakonec jsem byla ráda, že jsem poslechla MUDr. Kneslovou na ambulanci por. sálu při běžné kontrole a dobrovolně nastoupila na vyvolání. Při porodu se ukázalo, že jsem měla zelenou vodu, ale nakonec jsem třetí den porodila krásnou, zdravou holčičku a za to vděčím personálu porodnice. Rodila mě PA Leona Ftáčníková a MUDr. Filipínská. Za sebe můžu říct,že byli všichni moc milí.

Měla jsem nadstandardní porodní pokoj - doporučuji, byla jsem tam celou noc a ještě dvě hodiny po porodu. Byla jsem ráda, že mám sprchu a WC na pokoji a nemusím v bolestech někde po chodbě. Při porodu jsem dostala epidurál, byla jsem za to fakt vděčná, po tom vyvolání jsem měla silné kontrakce. Pak jsem dostala ještě oxytocin na urychlení, taky mi to nevadilo, chtěla jsem to (bolesti) mít co nejdřív za sebou a konečně vidět svoji holčičku. Takže mně „zásahy“ do porodu nevadily, netoužila jsem rodit 30 hodin. Ty předchozí 2 dny bolestí nemůžu považovat za porodní, pouze se mi připravovaly porodní cesty na samotný porod, ale bolelo to taky.

Za ty tři dny na porodním oddělení jsem zažila víc porodních asistentek a doktorů, ne jen ty, co mě rodili. Všichni byli buď normální, v pohodě, nebo milí (většinou por. asistentky, fakt všechny, na které jsem narazila). Nepříjemné bylo vnitřní vyšetření, a to tedy hodně, za ty tři dny jsem si toho užila fakt do sytosti! A další nepříjemnost byla ta, že když jsem ležela 2 dny na JIP porodního sálu a byla vizita, tak mě vyšetřoval MUDr. tak, že zatáhli mezi postelemi závěs a vyšetřoval, takže ostatní pacientky (byli jsme tam 4) všechno slyšely.

Po porodu na šestinedělí byly všechny sestřičky moc milé (aspoň co já jsem zažila, poprvé 5 dní, teď 4 dny). Pořád se chodily ptát, jestli je všechno v pořádku, jestli něco nepotřebujeme atd. (a to i ty gynekologické sestry). Nepříjemná sestra tam byla jedna v r. 2011, ale teď už tam asi nepracuje, nenarazila jsem na ni. S kojením ochotně radily a pomáhaly, když byl problém, chodila jsem kojit k nim na sesternu, aby se přesvědčily, zda kojím správně. Jídlo teda nebylo dobré, resp. obědy, snídaně a večeře ušly.

Personál jako takový musím pochválit, mají toho opravdu hodně a snaží se každému pomoct a poradit. Jako musíme chápat, že nemůžou každé rodičce (prvorodičce) řešit její pocity a psychické stavy. Jako prvorodička jsem pobyt snášela hůř a přitom bylo, dá se říct, vše stejné, je to jen o pocitu (aspoň u mě). Důležité je zdraví matky a dítěte a po psychické stránce se s tím musí každá poprat sama, popř. pomůžou rodinné návštěvy jako odreagování.
Pediatři tam nejsou nic moc ochotní něco vysvětlovat, ale věděla jsem,že si to můžu po propuštění zkonzultovat s mou pediatričkou tak jsem to neřešila.

Personál: MUDr. Filipinská, MUDr. Gerychová, PA Ftáčníková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěřovat personálu, hlavně při porodu, myslím, že ví, co dělají při tom množství porodů, co tam mají na poporodním. Už byste se měly řídit svým rozumem a potřebami dítěte, např. kolem kojení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, vložky (velká spotřeba), 2 - 3 ručníky (1 na ruce), mobil, na dítě plenky (nedostanete vůbec nic, v r. 2011 jsme dostali 6 plen a 1 přebal. podložku, nyní nic (!), líh na pupík, mast na opruzeniny, oblečení pro sebe i dítě dostanete.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Bohunice - MakyKu 24.01.14 napsala :

Samotný porod probíhal dobře. Je to samozřejmě o personálu. Já měla to štěstí, že jsem narazila na super porodní asistentku paní Farmáčkovou. Moc příjemná paní, která věděla, co dělá.

Po porodu mě převezli na oddělení šestinedělí a tam si na personál taky nemůžu stěžovat. Našly se výjimky, ale každý nemůže být sympatický všem. Co se mi však nelíbilo, byl přístup sester a doktorů z novorozeneckého oddělení. Co člověk, to jiný názor (chápu, ale jako prvorodička jsem v tom měla pěkný guláš a ještě nervy na pochodu).

Když jsem měla problém, většina sester byla nepříjemná. Dětské doktorky byly většinou také nepříjemné. Myslím si, že kdybych neměla problém s kojením, asi bych to nevnímala. Malá místo, aby z prsa sála, tak jen bradavku s kloboučkem cucala. Ale všechny sestry mi chválily techniku kojení. Nakonec do malé rvaly Nutrilon, aby nás mohly pustit domů, a to ještě tím stylem, že jí to stříkaly do krku, div se neutopila.

Takže moje pocity z porodnice v Bohunicích jsou smíšené.

Personál: PA Farmáčková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Látkové pleny, přebalovací podložky, olejíček na mazání miminka, Bepanthen.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Raduli13 15.01.14 napsala :

Já jsem byla v Bohunicích opravdu spokojená. Na porodním boxu jsme se moc neohřáli, protože jsem měla opravdu rychlý porod. Na porodní box jsme přišli cca v 8:30 a malá byla v 9:40 na světě. Personál byl milý a ochotný. Do ničeho mě nenutili. Jen mě zašívala mladá doktorka, kterou kontroloval starší lékař, ale zas na druhou stranu někde se to naučit musí. :) Nástřih hráze mi nedělali, k poškození přišlo přirozenou cestou. Vše probíhalo spontánně. Kdybych chtěla epidurál, tak nebyl problém, ale vzhledem k průběhu porodu by byl stejně k ničemu.

Jen jedna negativní zkušenost z ambulance, kde mě nechali na monitoru strašně dlouho a sestřička byla méně příjemná. Pak ještě jedna dětská doktorka na oddělení byla nic moc, ale jinak byl personál fajn. Jen by mohli sami od sebe některé věci vysvětlit.

Jídlo bylo celkem ok, ale mnohdy nevhodné pro kojící matky z důvodu nadýmání apod. To mi moje pediatrička vysvětlila jednoduše tím, že je to velká nemocnice a vaří tam pro všechny stejně (tedy snad až na různé diety).

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Strach nechat doma. Tatínka s sebou. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Klasika - porodnické vložky, jednorázové kalhotky, přebalovací podložku, jednorázové plenky, látkové plenky (chlazení nalévajících se prsou), toaletní potřeby atd.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Bohunice - machalajn 12.01.14 napsala :

Jsem překvapená, kolik maminek tuto porodnici chválí, ale záleží, co od porodu kdo očekává. Pokud chcete epidurál, nevadí vám oxytocin, protržení vaku blan, Hamilton apod., pak je tato porodnice ideální.

V den, kdy jsem rodila já bylo naplánováno 8 indukcí! Já chtěla rodit přirozeně, měla jsem porodní plán, který se mnou PA konzultovala slovy „Tohle u nás neděláme, tohle je zbytečné,“ Prostě tam se to dělá tak, že vám ideálně píchnou vodu, pak epi, přidají oxytocin a porod tak mají krásně „pod kontrolou“. Na sále jsem byla 36 hodin, vystřídaly se u mě 3, resp. 4 porodní asistentky, první a zároveň i ta, co mě propouštěla, byla nejnepříjemnější. Když mě po porodu viděla, měla vtipné poznámky typu „Jste unavená, že?“ Kdyby bylo po mém, mohlo to být dřív.

Takže pokud chcete rodit přirozeně, obrňte se silnými argumenty a pevnou vůlí. Mně se PA Veverková, která byla u narození syna po porodu omlouvala za vše, co mi způsobili, jelikož mě natlačili právě do toho, co jsem nechtěla. Pomalu jsem se otevírala, tak mi „pro urychlení“ po několikahodinovém odmítání píchli vodu, pak po dalších hodinách „pro urychlení“ navrhli epi, pak byl logicky nutný oxytocin, protože tělo bylo totálně zblblé, nepřipravené.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Bohunice - zlodcera 06.01.14 napsala :

V noci tam bývají mladé studentky, takže až do rána je personál celkem příjemný a ochotný, i když nemotorný. :) Ráno se připravte na staré ostřílené porodní báby, co už za komančů radily, jak rodit, a které nic nerozhodí. Ty jsou ovšem jen pro silné povahy. ;) Doktoři nemají čas vás řešit, mají toho moc. Takže pokud rodíte moc dlouho (cca 5 hodin a více), připravte se na oxytocin (pokud odmítnete, zbavujete nemocnici zodpovědnosti za následky). Nečekejte moc lidský přístup - to je jako byste šli na exkurzi do jatek a čekali, že každou krávu před porážkou soucitně pohladí a zahledí se jí do očí. Pár lidí to dělá, ale je jich minimum a ti nepracují na jatkách :D

Porodní boxy jsou zařízené celkem pěkně, stejně jako oddělení šestinedělí. Jídlo nemocniční, čaj dobrý.

Plusem nemocnice je, že si ví rady se širokou škálou komplikací při porodu a po porodu. Můj velký obdiv patří sestřičkám na novorozeneckém oddělení.

Velké mínus je neinformovanost rodiček téměř o ničem. Jediné co u mě proběhlo byl jakýsi divný pokus ukázat, jak se v šestinedělí cvičí. Co laktační poradkyně, to jiný názor. Takže doporučuji studovat a studovat a studovat, protože být matkou je věda. ;)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Těšit se na miminko a obrnit se proti nejapným kecům některých sester a jejich hrubému přístupu a pásovému přístupu doktorů (pokud narazíte na ty mladé hodné, máte štěstí!). :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přebalovací podložky a jednorázové pleny, pár látkových plen, hodně velkých porodnických vložek, hygienické potřeby.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - sona20 24.10.13 napsala :

S touto porodnicí jsem byla velmi spokojená. Všichni jsou tu mili a ochotní poradit. Porodní asistentka byla bezvadná, přesně říkala, co se bude dít. Tuto porodnici jen doporučuji, nemám nic, co bych vytkla.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Žádný strach, tady se o vás opravdu výborně postarají.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě hodně dětských plenek a porodních vložek a také pití (ten nemocniční čaj se nedá pít =)).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Petulinekkuk 08.10.13 napsala :

Porod byl relativně rychlý, do boxu nás přijali asi o půl 11 a v 1 jsme měli holčičku na světě. Porodní asistentka byla chladná, strašně jsem se bála a slova opory nikomu neublíží. Paní doktorka byla úžasná, chodila jsem k ní na KO, tak sem byla ráda, že jsem dorazila zrovna, když měla službu. Porodní boxy pěkné, příště ale pokud možno nadstandard. Sestřičky na oddělení šestinedělí i na dětském úžasné milé a ochotné třeba i ve 3 ráno. Bohunice opravdu můžu doporučit.

Personál: PA Klára Ryšavá, MUDr. Petra Kneslová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tatínek u porodu, moc mi to pomohlo (nenutit)! Pití, poporodní vložky. Jídla je dost a porce jsou velké, akorát mě udivovaly broskve pro kojící matky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na zimu teplejší oblečení, určitě plenky, ubrousky, podložky nebo látkové pleny, hygienické a toaletní potřeby!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 01.10.13 napsala :

Samotný porod byl tak rychlý, že jsem měla sama se sebou co dělat, natož personál. Nestačili mi ani natočit monitor. Jsem vcelku ráda, že to tak bylo, protože jsem měla při porodu porodní asistentku, která mi nesedla. Byla ve středních letech a její přístup se mi nelíbil. Nic vyloženě negativního neudělala, jen třeba odešla z porodního boxu, když už to vypadalo, že potřebuji tlačit a nic neřekla. Šla rychle pro doktorku. Zase chápu, že to tehdy bylo hodně narychlo a ještě se tam přestavovaly porodní boxy, takže poněkud hloupé podmínky. :) Rodila s ní i kamarádka a té si zas stěžovala, že jí potřísnila poslední čistý mundůr. Pokud to byl z její strany vtip, tak mě by to teda moc nerozesmálo.

Ležela jsem pár dní na JIP a tam jsem měla možnost poznat vícero porodních asistentek a všechny mi byly velice příjemné a milé. I doktorky a doktoři. Ohleduplná péče, i sestřičky na šestinedělí byly milé. Samozřejmě se našla i taková, která mi byla proti srsti, ale převažovali ty hodné a nápomocné. Rodila bych tam klidně znova. Také bylo skvělé, že jsme byly na pokoji jen dvě maminky. :) Všechno čisté a nové i to jídlo se dalo. Hold ne žádný hotel, nýbrž nemocnice.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud si nejste jistá, na všechno se tam personálu ptát. Oni (ať už rádi či neradi) odpoví a pomůžou, je to jejich práce. Hlavně se nebát ozvat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Výbavu pro miminko (pleny, Bepanthen, vlhčené ubrousky, podložky), toaletní potřeby, pití. Já tam nakonec byla déle, než jsem si myslela, protože malá měla žloutenku - takže počítat i s touhle možností. Přítel za mnou nemohl tehdy dojet, tak jsem si musela vše půjčovat od paní na pokoji, což bylo nepříjemné.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 26.09.13 napsala :

V této porodnici jsem rodila svého prvního syna 10.5.2013. Vzhledem k tomu, že byl porod velice rychlý, v 5 ráno mi odtekla voda a v 9 byl malý na světě.

Nestihla jsem se ani rozkoukat, po monitoru rovnou na klystýr a hned rodit, na epidurál nebyl čas a upřímně. Měla jsem veliký strach z bolestí, ale fakt se to dá vydržet. PA mě stále chodila kontrolovat, byla strašně milá a příjemná. Po porodu mě nastaly komplikace, protože jsem se špatně vyčistila. Musela jsem na revizi, kterou dělal pan doktor Hruban, ke kterému jsem chodila i do rizikové poradny.

Oddělení šestinedělí super, bohužel se mi nespustila laktace, nikdo s toho nedělal vědu - prostě to nešlo a krmila jsem malého z lahvičky. Jídlo dobré, nedá se to množství ani sníst. Pokoje standard po dvou, sprchy čisté. Nemám opravdu co vytknout.

Takže maminky, co si zde stěžují, opravdu nechápu. Přeci jenom tam jste 3 dny a pak vás vykopnou domů. My jsme tedy byli 5 dní, protože Matýsek měl žloutenku.

Personál: PA Alena Jílková, MUDr. Hruban

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nebát, není čeho. Se vším vám poradí a pomůžou a za hodinu už nevíte, co to porod je.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně poporodních vložek a kalhotek, svoje pití, pro mimčo plenky (oblečení pro ně mají dost a pěkné).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - andrejkakvetinka 19.09.13 napsala :

Bohunickou porodnici můžu jedině vřele doporučit. 10. září jsem tam porodila naše 4. dítko. Jelikož to byl 4. císařský řez, byl porod naplánovaný.

Chodila jsem i celé těhotenství do rizikové poradny k panu doktorovi Hrubanovi. Právě jemu vděčíme za to, že se náš syn František narodil. On jediný mě od 4. těhotenství neodrazoval - ba naopak byl ochoten mě dovést až ke zdárnému konci. Staral se o nás opravdu svědomitě. A co se týče porodu, musím mu projevit velký dík. Zvládl můj 4. císařský řez na jedničku. I když nějaká komplikace tam nastala, i přesto to nevzdal a pro mě to dopadlo moc, moc dobře. Jemu vděčím opravdu za hodně. Pro mě je to zázračný doktor, díky kterému teď leží v postýlce naše miminko.

Personál v porodnici no prostě bezva, sestřičky úžasné, hodné, ochotné a vstřícné. I ty, které se starají o miminka, jsou moc fajn, pomohly nám s kojením, vše ochotně vysvětlily. Jídlo se také dalo, porce byly veliké, kolikrát jsem měla co dělat, abych je snědla.

Skutečně já za sebe můžu bohunickou porodnici jedině doporučit.

Personál: MUDr. Hruban

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě si vezměte tatínka, je tam důležitý, pomůže v těžkých chvilkách.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Petuliee 16.09.13 napsala :

21.7.2013 jsem byla přijata s porodními bolestmi, začínajícím porodem a brankou otevřenou na 6 cm. Čtu tu více méně negativní reakce na PA Ryšavou, bohužel v ten den a hlavně v tu dobu, co jsem byla v boxu, proběhlo asi 5 porodů a asistentka nevěděla kam dřív. Bohužel mi nestihli dát epidural ani nic jiného na zmírnění bolesti. Porod postupoval rychle (asi 3 hodinky). Paní Ryšavá mi každý zákrok vysvětlila, ale je chladná. Když už volali i paní doktorku Kneslovou, všechny mě chválili a povzbuzovali. V 1 hodinu odpoledne se nám narodila dcera Eliška.

Ani se sestřičkami na dětském a šestinedělí jsem neměla problém. :-) Všechny poradili a pomohli i co se týče kojení, nakonec se ale nezadařilo.

Mužů všem vřele doporučit. U druhého miminka nebudu váhat a zvolím opět Bohunice.

Personál: MUDr. Petra Kneslová, PA K. Ryšavá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tatínka (největší opora), nebát se o cokoli si říct, dobrou náladu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní vložky, jednorázové kalhotky a pití do boxu i na oddělení šestinedělí, čaje se nedají pít.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - resla 05.09.13 napsala :

Moje zkušenost s touto porodnicí je kladná. Přístup porodní asistentky byl super. Rodila jsem ve 40 letech své první dítě a tak nemám srovnání s jinými porodnicemi, ale Bohunice rozhodně doporučuji.

Syn se narodil o půl třetí ráno. V porodním boxu nás s manželem nechali asi 1 a půl hodiny, pak si malého odvezli na novorozenecké a já jsem odešla na pokoj se vyspat. Miminko mi přivezli asi o půl deváté, takže jsem měla dost času dát se dohromady.

Pokoje standard. Televize na pokoji je na mince, což mě trochu překvapilo, ale je pravda, že za celou dobu jsme ji nepustili. Nebylo proč, miminko bylo to jediné, co mě zajímalo. Strava - výběr ze dvou jídel, ovoce, jogurty, nedá se to ani za den vše sníst. Rozhodně by návštěvy neměly nosit nic k jídlu.

I co se týče kojení byly sestry perfektní, ani náznak že bychom je obtěžovaly, když jsme za nimi přišly na sesternu, vždy se snažily pomoct. Opravdu dělaly vše proto, abychom z porodnice odešli plně kojící. Porodnice poskytuje po dobu pobytu pro miminko oblečení, ale doporučuji pár kousků s sebou. Já jsem rodila v zimě a protože jsou na pokojích velká okna, bylo na pokoji nic moc teplo, tak jsem byla ráda, že jsem vzala malému oblečení z domu. Ale není problém nafasovat u sester oblečení navíc.

Personál: PA Ježová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky a vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Mimimi18 04.09.13 napsala :

Rodila jsem letos v srpnu císařským řezem.

Personál naprosto vynikající, s anesteziologem jsme se u píchání epiduralu i nasmáli. Zákrok byl trochu nepříjemný, ale čekala jsem to o dost horší. Jediné, co bych vytkla, bylo, že nikdo mi ani neřekl „Máte chlapečka,“ prostě ho odnesli a bylo, nikdo se se mnou nebavil. Po pár minutách mi už donesli fialový uzlík, abych se na něj aspoň podívala.

Následovalo převezení na JIP a malého mi dovezli okolo 13:00 (rodila jsem v 8:45), přiložení proběhlo až okolo 17:00. Mléko se mi nespustilo a sestry přikrmovaly Nutrilonem, na tom jsme už pokračovali. Sestřičky se s námi moc nepáraly, další den hned vstát na vlastní nohy a do sprchy, což je normální postup. Následovalo vytažení cévky a drénů. Vytahování drénů byla nejhorší část z celého porodu, ani jizva ani břicho vlastně pořádně nebolelo, nejspíš díky lékům proti bolesti. Když to shrnu, tak celý porod mě hodně bolel cca 10 vteřin, když ze mě tahali dřeň.

Sestřičky z dětského oddělení naprosto bezvadné, včetně paní doktorek. Se vším se snažily pomoct a hlavně s úsměvem.

Závěrem - tuto nemocnic jsem chtěla jako úplně poslední možnost. Nakonec skrz komplikace jsem šla sem a nelituji. Vůbec jsem neměla pocit že je to „továrna na lidi“. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Těšit se. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si jednorázové přebalovací podložky, opravdu využijete. Kojící čaj, něco na jídlo (obědy se někdy nedaly sníst). Min. dva ručníky, neparfémované mýdlo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - nikitomi 13.08.13 napsala :

Naprosto perfektní porodnice, ale měli jsme dva docela dobré porody, tak možná i to pomohlo.

Každopádně u druhého syna jsem měla nic netušíc překotný porod a při příjmu mě sestra nejdřív sjela, že se v čekárně „ozývám - křičím“, no měla jsem už finální kontrakce, syn byl pak během 5 minut venku (v té chvíli tohle ale nikdo netušil). Vzala mě dovnitř, posadila do židle a opásala mě těma gumami na monitoring. :) Díky bohu se však od počítače otočila jiná sestra nebo lékařka (nevím doteď, kdo to byl) a řekla mi: „Pojďte do vyšetřovny, podíváme se, jak to vypadá.“ No ona asi na mě poznala, že už jdu do finále. :D U vyšetření řekla: „Pojďte rychle na sál, vy už rodíte.“ :) Tak jsme docupitaly na sál, já si tam lehla, dle instrukcí zvedla kolínko a syn byl venku. :)

Jen jsem pak trochu víc krvácela, skoro 3/4 l, ale dvě dávky nějaké té látky na srážlivost pomohly a nemusela jsem pod narkózou na revizi. :) Nevím jména personálu, ale syn měl č. 37 dne 12.3.2012. Jo a jak jsem pořád tak krvácela, tak se kolem mě postupně shlukla spousta doktorů a personálu a všichni to společně řešili. Cítila jsem, že jsem v dobrých rukou, že jsou tým. V tom vidím přednost větších nemocnic, personálu je tam víc a když je potřeba, pomůžou.

No a jinak následná péče byla perfektní - kontrola zavinování dělohy, pomoc při kojení, ukázky poporodního cvičení, jídlo, úklid, vše super.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Cokoli budete potřebovat, dejte o sobě vědět, při revizích se ptejte a poproste sestry o pomoc. Jak vám začne nabíhat laktace, sestry mají k dispozici na půjčení z mrazáku taková ta zmrzlá chladítka. Zabalte to lehce do látkové pleny, položte na prsa a klidně s tím usněte. Nemusíte pořád chodit k umyvadlu a dokola namáčet plenu ve studené vodě. To stejně působí pár minut, to zmrzlé je ideální. Pokud by vás to moc chladilo, tak si tam vložte ještě jednu vrstvu nějaké tkaniny.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

1. Vícero ručníků - jeden malý jenom na obličej, druhý malý jenom na ruce, další malý jenom na rodidla a jeden velký na tělo.
2. Vezměte si s sebou půl litrovou PET lahev na omývání rodidel - jde to s PET lahvi velmi dobře na záchodě, po každé potřebě se opláchnete, budete se cítit lépe. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - RencaVlkova 27.07.13 napsala :

Byla jsem zde jen na jedné kontrole, na které jsme se domluvili na indukci porodu s MUDr. Knéslovou. Nastupovala jsem o dva dny později, ráno v 8 již byly všechny porodní sály plné, takže jsme dostali nadstandard zadarmo. Pokoj je teda otřesný, starý, bez oken a bylo tam strašné horko. Jediné pozitivní na něm bylo, že WC a sprcha je na pokoji a neslyšíte křičet ostatní maminky jako na normálním boxu.

Porod byl rychlý a porodní asistentka paní Veverková byla moc příjemná, milá a šikovná. Po porodu jsem ale musela čekat asi 45 minut na doktorkou na šití, protože bylo plno a rodilo se všude. Paní doktorka Bělehradová byla také strašně milá, i když přišla na oddělení na kontrolu. Strašně nepříjemná ale byla dětská sestra, která přišla a dobrou náladou nesršela ani dětská doktorka, ale ty tam byly jen chvíli. Po porodu mě nenechali ani dvě hodiny ležet, jelikož mi nic nebylo a nahnali nás do sprchy a nahoru na pokoj, aby mohli uložit další maminku, takže jsem se sprchovala a pokoj už byl plný uklízeček a chystaly ho.

Na oddělení byly sestřičky jakž takž milé, pokoje jsou pěkně zařízené, s vlastní novou koupelnou, což bylo super. Dětské sestry ve většině případů docela fajn, ale na co se nezeptáte, to neřeknou sami. Nutí vás do kojení, to je alfa omega, ale nic vám k němu neřeknou, jak na to atd.

Byla jsem nespokojená s dětskými doktorkami, jelikož malému brali od neděle krev na žloutenku, protože měl pořád vysoké hodnoty. Na foto ho poslali až v úterý, až byla hodnota nesnesitelně vysoká (a teprve tehdy se jim uvolnilo místo) a musel si tam teda poležet 2 dny. Horší bylo, že mě poslali domů, jelikož já jsem už na poporodním neměla co dělat (bylo narváno a nebyla místa) a hostinský pokoj volný neměli, takže jsem tam dva dny jezdila 20 km.

Až na toto jsem byla vcelku spokojená. Jídla byl dostatek, akorát trochu nevhodné pro kojící maminky.

Personál: PA Veverková, MUDr. Bělehradová, MUDr. Knéslová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní toaletní papír nebo kuchyňské utěrky, vodu na pití, a to hodně! Alespoň jednu noční košili a něco pro prcka, protože v sobotu večer dojde prádlo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - peťka82 20.06.13 napsala :

Rodila jsem tady dne 13.5.2013 svoje první dítko přirozenou cestou. Není nic, co bych Bohunické porodnici vytkla.

Měla jsem štěstí na úžasnou porodní asistentku, díky které mám na porod jenom hezké vzpomínky a hlavně jsem porodila bez nástřihu a jediného stehu. S lékaři moc zkušeností nemám, jenom z kontrol před porodem, což pravda nebylo nic moc (bolestivé vyšetření, Hamilton bez upozornění, při kterém mi doktorka praskla nechtěně plodovou vodu). Při porodu byla paní doktorka asi čtvrt hodiny, protože druhá doba porodní byla rychlovka a šitá jsem nebyla.

Šestinedělí bylo taky bez problémů. Sestry na gynekologii nic extra, ale jak která, některé byly příjemné, jiné méně, ale nic strašného. A sestřičky z neonatologie byly skvělé, díky nim plně kojím. Byly moc ochotné, chválily, povzbuzovaly, snažily se maximálně pomoci.

Byla jsem na normálním pokoji, myslím si, že nadstandard jsou vyhozené peníze, za které jsme raději koupili věci pro malého. Byla jsem na normálním pokoji, které jsou po dvou s vlastním sociálním zařízením. Byla jsem ráda, že si můžu popovídat a podělit se o dojmy, kterých bylo plno.

Za mě mají Bohunice 1*.

Personál: PA Gabriela Hrušková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, plenky pro mimi, vlhčené ubrousky, kojící noční košili (byl problém dostat čistou košili, nehledě na to, že ty jejich jsou fakt příšerné, takže na porod dobrá, pak už jsem se mnohem líp cítila ve své), oblečení pro miminko (aspoň něco teplého, malý měl pořád studené nožičky i ruce a nechtěli mi nic moc dát, takže jsem byla ráda, když mi manžel pro něj přinesl ponožky, svetřík a čepičku).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - ivetaii 19.06.13 napsala :

Zkušenosti mám jen ty nejlepší. Rodila jsem v listopadu 2010 plánovaným císařem (konec pánevní).

Naštěstí všechno proběhlo bez komplikací a celkem trval porod 5 minut. Nejdelší bylo zašívání, to asi tak 20 minut. Celou dobu jsem vnímala, nechala jsem si dát epidurál, ne celkovou narkózu a vůbec nelituji. Na rozdíl od maminek po celkové narkóze jsem se nemusela budit a nezvracela jsem. Navíc pokud jsem potřebovala doplnit léky na bolest, dostala jsem je ještě do druhého dne přes kanylu epidurálu, tak jsem nemusela mít další kanylu v ruce.

Opravdu naprostá spokojenost. Syna mi 3 dny nosili na kojení, potom jsem jej měla již u sebe. Za sestřičkami jsem mohla zajít i ve 3 ráno, když mi malý nechtěl usnout a poradily a pomohly. Dávám 1*.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte si závinku vlastní, malý mi erární prokakal a náhradní nebyla, musela jsem použít svoji a rychlozávinka je na houby, doporučuji obyčejnou záviku se šňůrkami, miminka mají ráda ten pocit těsna a bezpečí. :-) Jednorázové přebalovací podložky - než se s mimi naučíte, bude velká spotřeba. Dostali jsme jich jen pár, takže jsem museli přikupovat, ale co, doma se stejně hodily!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Ell.Z 11.06.13 napsala :

S porodnicí jsem byla moc spokojená. Porodní asistentka úžasná, lékařka taky. Měla jsem nadstandardní porodní box, ale protože porod trval od příjezdu hodinu, tak jsme ho nemuseli ani platit.

Na pokoji jsem byla na ženském, na šestinedělí měli plno. Trošku mi vadilo, že jsme byly na pokoji tři, je tam hrozně málo místa, ale dalo se to. Sestry byly příjemné, pořád se chodily ptát, jestli je vše v pořádku. Sestřičky od miminek taky super, hrozně moc mi pomáhaly s kojením.

Určitě bych Bohunice doporučila a jestli budu ještě někdy rodit, tak určitě tady.

Personál: PA Tereza Blažková, MUDr. Iva Vlašínová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kuchyňské utěrky, toaletní papír, mýdlo, vložky, jednorázové podložky, nějaký obleček pro mimi (malý mi pořád blinkal a když jsem si šla pro nový, sestra mi řekla, že nemají).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Ejmi 10.06.13 napsala :

Rodila jsem plánovaným císařem a všechno proběhlo v pořádku. Sestry byly strašně příjemné a milé. Na porodním sále jsem chvíli čekala na doktora, protože byl u nějakého akutního zásahu, ale i tam si se mnou stále nějaká sestra povídala a manžela pustili dovnitř taky dřív. Porod proběhl na jedničku. Na JIPce byly sestry také super, donesly cokoliv, co jsem potřebovala.

Na šestinedělí jsem pak měla nadstandardní pokoj - pro mne super, hlavně že má svoji sprchu i záchod. Byla tam i televize, rádio, lednice. Vybavení docela fajn.

Co se negativ týče, tak mne asi nejvíc zarazilo, že jsem žádala o čistou noční košili, ale bylo mi řečeno, že je sobota a že to je problém (to moc nechápu u takhle velké nemocnice). Takže jsem si nakonec nechala dovézt svoji.

Když se otevřelo okno, něco tam příšerně rachotilo - alespoň v pracovní dny, o víkendu bylo ticho - tipovala jsem to na špatně upevněnou klimatizaci někde na budově. To jsem ale děkovala bohu, že jsem tam přes víkend - mám ráda otevřené okno, pokud je venku hezky - ale možná by to nevadilo každému.

A třetí věc, která mne trochu překvapila bylo to, že dokud mimčo vozili na kojení sestry, mělo monitor dechu. Ale jakmile mi ho na pokoji nechaly, už monitor neměl. To jsem si říkala, že za ty peníze, co se za ten pokoj platí, by to tam nechat mohly.

Sestry u dětí byly docela protivné (aspoň podle mého názoru). A taky platí, že co jsem se nezeptala, to mi nikdo neřekl.

Takže abych to shrnula - personál byl milý a příjemný, až na pár výjimek. Prostředí nemocnice taky pěkné, jídlo dobré. Druhé dítko určitě přivedu na svět zase v Bohunicích.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně být v klidu. Pokud něčemu nerozumíte nebo něco nevíte, nebát se a zeptat se. Sestry jsou tam od toho, aby poradily a pomohly, když je třeba.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papírové utěrky, jednorázové přebalovací podložky, pár látkových plen, osušku a ručník.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Bohunice - sonata001 05.06.13 napsala :

Pro mě velký zážitek. Nucení do obratu miminka, když jsem odmítla, dále pro prvorodičku nucení do porodu KP. Po vydupání císařského řezu byl doktor naštvaný. Na šestinedělí velmi protivné sestry. Navíc učení kojit vypadalo tak, že mě malou hodili po císaři do postele a babo poraď si.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 27.05.13 napsala :

V porodnici ve FN Bohunice jsem porodila svoji dceru, porod trval kolem 12 hodin. Sestřičky na porodních sálech byly úžasné, celou dobu mi pomáhaly a radily mi. Lékaři na porodních sálech byly také úžasní.

Jediné zklamání bylo od sestřiček na novorozeneckém oddělení, jejich chování bylo značně neprofesionální a neempatické. Jedna z nich se na mě a maminku, co se mnou byla na pokoji, utrhovala, že nás přece nebude učit základní péči o miminko.

Jinak vybavení nemocnice mi přišlo celkem moderní a hezky upravené.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Bohunice - Ckka 23.04.13 napsala :

Po technické stránce je péče o rodičku a dítě perfektní. Personál je ochotný, milý a příjemný. Nic vám ale neřeknou sami od sebe. Musíte se na všechno ptát. Na co se nezeptáte, to se prostě nedozvíte. Prostředí je velice příjemné a nadstandard můžu doporučit, i když je drahý.

Na jídlo si můžete vybírat ze dvou menu, ale je to celkem jedno, protože nemocniční strava je hnusná. Na snídani jsou čerstvé rohlíky a většinou tropické ovoce - opravdu ideální pro kojící matky.

Jen nechápu, jak může být tato nemocnice Baby Friendly, když nedodržuje těch 10 bodů ke kojení. Na kojení dítě budí, podávají jim Sab Simplex apod., aby je nalákali k prsu. Dětské sestry jsou schopné tvrdit o kojení naprosté nesmysly a když nenakojíte přesně podle tabulky, tak vám dají Nutrilon, ať ho dokrmíte.

Z hlediska kvality péče můžu doporučit. Personál na dětském i na gynekologickém oddělení je opravdu moc ochotný a můžete se na něj obrátit kdykoliv to potřebujete. Ale co se týká kojení, je to veliká katastrofa a opravdu nechápu, jak mohou mít certifikát BFH.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příručku o kojení, jídlo, plínky, podložky, ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - bc 26.03.13 napsala :

S porodnickým oddělením jsem byla maximálně spokojená.

Měla jsem vyvolávaný porod (po termínu). Po pěti hodinách jsem si nechala dát epidurál, pak to už šlo rychle až na komplikace v závěru. Hlavička se zasekla a nemohla jsem ji vytlačit. Na poslední chvíli se mi to (s obrovskou pomocí doktorů a asistentky) podařilo, ale už museli malou oživovat. Bylo to jen pár sekund, když nedýchala, ale na ten strašlivý pohled nikdy nezapomenu. Díky úžasnému personálu ale vše dobře dopadlo.

Protože šla malá ven najednou a ne postupně, byla jsem hodně roztrhnutá. Při šití jsem (díky bohu za epidurál) nic necítila a ani později jsem neměla skoro žádné bolesti (díky šikovnému panu doktorovi).

Na šestinedělí to bylo docela dobré. Personál byl fajn, ale někdy bych uvítala víc ochoty. Některé sestry byly opravdu úžasné, některé se na mě dívaly jako na idiota (když jsem se ptala na jistou věc víckrát, ale člověk je po porodu unavený, a to by mohly chápat).

Malá se nemohla dobře přisát, tak mi sestřička strčila plastového kloboučku. Druhý den se jiná sestra zhrozila a musela jsem malou znovu učit, jak se správně přisát. A najednou to šlo, stačila jen dobrá rada a pomoc.

Trochu mě překvapilo, že tu nemají ani toaleťák a mýdlo na pokojích.

Personál: MUDr. Lukáčiková, MUDr. Hruban, asistentka T. Blažková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, jednorázové podložky pro mimino, pleny, osušky a ručníky, všechny hyg. potřeby: toaletní papír(!), mýdlo, dětsky olejíček.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - 04021987 24.03.13 napsala :

Už v těhotenství jsem byla hodně hlídaná. Proto jsem musela jet rodit do Bohunic, hrozně jsem tam nechtěla, je to pro mě továrna na lidi. Jsem zdravotní sestřička a znám to tam. Pro mě je lepší menší nemocnice/porodnice než fakultka o takové rozloze jako jsou právě Bohunice. No nakonec jsem tam skončila. A ke svému úžasu jsem byla nadmíru spokojená a pokud budu ještě rodit tak tam. :o)

Sestřička na ambulanci porodního sálu, kam jsem docházela každý týden na monitor, byla příjemná i přes nápor maminek, požadavky lékařů. Já sama se divila, toto bych nezvládla. Všechny ty dotazy, neustálé klepání, nervózní doprovody maminek, i nervózní maminky. No prostě sestřička má můj obdiv a to byla stále s úsměvem a klidná.

Poté, co jsem byla přijata na porodní sál k vyvolávanému porodu, jsem dostala přidělenou porodní asistentku. Ta byla velice příjemná, ptala se, zda s ní můžu spolupracovat. Člověk to bere tak „jdu do fakultky, tak s tím musím počítat.“. Samozřejmě jsem souhlasila, nějak se to ty holky naučit musí. :o) Každou hodinu za mnou chodily, zda něco nepotřebuji, zda mám pohodlí a tak dále. Jenže ještě to pro našeho broučka nebyl ten soudný den. Takže si počkal.

Druhý den přišla jiná porodní asistentka, říkala jsem manželovi, že nikdo příjemnější než ta první nemůže být, chyba - byla. :o) No chodili mě sledovat, zavedli epi, bylo vše supr, učili manžela jak mi má pomáhat od bolestí. Porod jsem měla krásný i přesto, že epi přestalo působit!

Po přesunu na šestinedělí jsem byla spokojena, dvoulůžkové pokoje, kousínek od pokoje neonatologie. Sestřičky z šestinedělí i z neonatologie chodily na pokoj tak nejmíň 5× za 24 hodin a stále se ptaly, zda něco nepotřebujeme.

Také se mi líbilo, že si maminka může vybrat jídlo jaké chce, jsou v nabídce dvě menu. :o)

Klinice porodnictví a gynekologie dávám za jedna! :o) A vřele doporučuji.

Personál: PA :Gabriela Hrušková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše potřebné pro miminko, ale mýdlo není potřeba, dítě v tom nekoupou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 14.03.13 napsala :

Perfektní přístup porodního personálu. Spolupracují, jsou milí, snaží se pomoci a vše vysvětlit.

Oddělení šestinedělí (pro miminko) totální katastrofa. Maminám haprují hormony a dělají z vás největšího blbce. Čekala bych profesionální přístup. Například krmení, když nic nenavážíte, tak si z toho nic nedělejte - nenechte se vystresovat! Prostě se to zlomí, hlavně klid.

Ženské oddělení (pro maminku) zkouší, co se má dělat při nalití prsou. Nejen mně, ale všechny 4 co jsme se vystřídaly na pokoji.

Celková „nevraživost“ mezi oddělením šestinedělí a ženským na to, že tyto dvě oddělení pracují s „křehkým materiálem“. Prostě něco potřebujete - není to jejich starost, pošlou vás na druhé oddělení. Druhé oddělení vás pošle zpět (mezitím se vystřídá směna) dojdete na to první a dají vám např. chladivé polštářky, které předtím vůbec nikdo nechtěl řešit.

Obrňte se trpělivostí a hlavně, ať vás hormony nepřekvapí a nejste vykulení z chování lidí, které zrovna potřebujete. Důležité je zdraví miminka!

I přes to, Bohunice doporučuji - především pro profesionály porodního personálu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravte se na nemístné komentáře personálu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Chladivé polštářky při nalití, Bepanthen PLUS (hojí prsa) - nikoliv obyč Bepanthen. Čepičku pro miminko a možná i alespoň jeden overal pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - eva1982 20.02.13 napsala :

Rodila jsem 16.12.2009 své první dítko.

Porod trval 8 hodin a při 7. hodině jsem už požádala o epidural. Hned jsem se otevřela a rodilo se. Jen stahy se vytratili, Petřík byl v cestách, ale mladá doktorka ho ze mě prostě prsty vytáhla. Porodní asistentky mi tlačili na břicho dávaly mi silnější kapačky, abych měla stahy, ale nic moc. Řekli mi, že ještě chvíli a bude se muset něco udělat, ale naštěstí neřekli co. Malý v cestách, ale na zvon naštěstí nedošlo a vytáhli mi ho, takže můžu doporučit. Porodní asistentky super i doktor a dětská doktorka. Nemohla jsem nic dělat, protože do stahů se nedalo tlačit , protože byly děsně slabé. Doporučuji porodní sál.

Jinak šestinedělí to byla soda pro prvorodičku. Gynda ta byla v pohodě, starali se poctivě. Jen jsem měla těhu cukrovku, tak to nevěděli kdy měřit, takže celkem vtipné. A dětské sestry katastrofa. Malý se mi nechtěl přisát, nevěděla jsem, jestli jsem ho nakojila. Pak mi někdo řekl asi po 3 dnech, že bych mohla mít opožděnou laktaci. Já už s nervy v háji, malý měl hlad. Nikdo mi neřekl, kde je mám hledat, protože jsem byla v patře výš. Neřekli mi, kdy by měl asi jíst nebo jak dojíst. Nikdo na mě neměl ani 5 minut. Ani na zavolání nedošli, takže jsem strávila u nich dole spoustu času, kdy mi malý žmoulal prso a pak za odměnu dostal příkrm! Chápu, mají málo sester a hodně práce, ale já v práci taky nejsem protivná. Naštěstí byly sestry celkem ochotné, jen pár protivných, ale držely se.

Pro prvorodičku celkem nepříjemné, pro vícerodičky je to asi standard.

Personál: Iva Viašínová - porodník

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, pití a sušenky, plíny, dětská krém na tělo, na opruzeniny, čepku, rukavičky, ponožky, hodně kuchyňských utěrek po sprše na utření.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - 1 simonka 07.02.13 napsala :

Byla jsem spokojená.
Vřele bych doporučila a moc bych poděkovala paní doktorce MUDr. Veronice Kováčové a porodní asistentce Gabriele Ježové. Byly moc hodné, usměvavé a ochotné.
Pokud bude druhé, tak bych chtěla rodit v Bohunicich.

Personál: MUDr. Veronika Kováčová a porodní asistenka Gabriela Ježová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Megic 24.01.13 napsala :

Já jsem byla mile překvapena. Dojela jsem před střídáním směn a na příjmu bylo vidět na sestřičce, že toho má za sebou dost, ale i tak se snažila a byla milá.
Na porodním boxu mi vše vysvětlili, kde co najdu, co a jak by bylo nejlepší, co můžu a nemusím zkusit. Prostě v klidu bez násilí.

PA dokonce i vtipkovala a fakt dokázala povzbudit i sestra. Potom přišla paní doktorka a to stejný - v klidu vše. Zase poradili, co můžeme zkusit, aby závěrečná fáze byla co nejkratší a byla překvapivě hodně krátká. Představovala jsem si to delší, :-) ale vůbec nevadilo, že to tak odsejpalo.

Pak jsem bohužel hodně krvácela, ale i to se vyřešilo. Jen jsem byla úplně k.o., tak mi z dětského vozili malou na kojení. Za to jim moc děkuji, protože nevím, jestli bych se jinak rozkojila, když jsem neměla malou u sebe. Když jsem měla potom malou u sebe, tak i v noci mi na novorozeneckým ochotně pomohli.

Takže já byla spokojena a tímto bych chtěla poděkovat všem oddělením, že se o mě a moji dceru tak dobře postarali.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 03.01.13 napsala :

Rodila jsem poprvé a musím dopředu přiznat, že jsem měla opravdu veliký strach z porodu. Na příjmu bylo spoustu těhotných, které byly objednané na monitoring. V první chvíli jsme se bála, že kvůli kapacitě mě ani na porod v Bohunicích nevezmou, polovinu svého porodu jsem strávila v čekárně. :o((

Jakmile jsem se dostala na porodní sál, ujala se mě PA B. Čermáková, velice milá a příjemná paní. Porod jsem zvládla velice rychle, a to i díky PA, která mi dodala spoustu odvahy a já jsem jí moc vděčná za celý nekomplikovaný porod, který trval cca 2 hodiny na porodním sále.

Poté jsem byla převezena na odd. šestinedělí, překvapilo mě vybavení pokojů, ačkoliv jsem původně chtěla nadstandart, co se týká vybavení pokoje, tak nebyl potřeba. Trošku zklamaná jsem byla ze sester, ne že bych měla vyloženě špatnou zkušenost, vše bylo profesionální, ale chyběla mi tam jakákoliv lidskost, porozumění a ochota věnovat se individuálně některé z nás. Např. s problémy s kojením, vždy jsem si připadala, že tam trošku sestry obtěžuji. Samozřejmě chápu, že to někdy není možné, kvůli kapacitě, ale někdy úsměv a vlídné slovo dokáže divy (jako to umí pí. Čermáková).

Celkově jsem byla v Bohunicích moc spokojená a vzkaz pro nastávající mamky: Nepřipravujte se na porod, na ten se připravit nelze, připravujte se na změnu, která přijde s Vaším prckem. Přeji všem hodně štěstí a zdraví v roce 2013. Mirka s dcerou Adinou.

Personál: PA Blanka Čermáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se.
Nebrat si zbytečně moc věcí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně porodnických vložek (ne síťované se stehy, au), aspoň 2 ručníky, přezůvky, porodnické kalhotky (ty síťované).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 26.12.12 napsala :

Všechen personál perfektní, snaží se to rodičce ulehčit, jak to jen jde. Měla jsem nadstandard a vřele doporučují všem. V mžiku mají z pokoje udělaný porodní sál, žádné stěhování. Pokoje na šestinedělí jsou po 3. Měla jsem taky nadstandard, protože jsem malou měla na JIP a docela mi bylo líto, že ostatní maminky mají děti u sebe. Sestřičky strašně fajn, jídla dost a dobrý. Na JIP sestřičky úžasné, hodně, milé a krásně si s miminkama povídají.

Personál: Mgr. Veronika Veselá, MUDr. Gerychová, MUDr.Lukášová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - lulu11 11.12.12 napsala :

S porodnicí jsem byla velmi spokojená, veškerý personál byl velice příjemný, porodní asistenka úžasná. Díky ní jsem měla docela pohodový porod, i když trval 9 hodin.

I na šestinedělí všechny sestřičky i doktorky hrozně příjemné, pořád se staraly, jestli něco nepotřebujeme, něco nás nebolí apod. Neustále pomáhaly s kojením i v noci. Když na ně člověk zazvonil, naprosto ochotně pomohly nebo poradily s čímkoliv. Jídla bylo taky dost a i chuťově dobré, jen dávali čerstvé pečivo - snad jediná vada. :( Všem můžu porodnici doporučit.

Personál: porodní asistentka Klára Ryšavá

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně něco na zub a pití, jelení lůj.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 01.10.12 napsala :

Příjem: velmi rychlý vzhledem k předčasnému prasknutí vody. Nenechali mne čekat, okamžitě řešili vše potřebné. K personálu nemám absolutně výtek, zmiňuji lékařku, která mne přijímala a to paní doktorku Ivanovou (velmi mladá, velmi příjemná a ohleduplná).

Předporodní pokoj: zde jsem čekala na porod, který musel proběhnout nejpozději během druhého dne. Je na porodním oddělení a je pro 4 těhotné. K personálu opět nemám výtek, ať už k porodním asistentkám, které nás kontrolovaly nebo k lékaři, který měl službu - zmiňuji pana doktora Študenta. Vadilo mi sociální zařízení, které k pokoji náleží a které je také přístupné z chodby porodního oddělení, takže tam sem tam vlezl nějaký zmatený tatínek.

Porod samotný popisovat nebudu, pro hodnocení porodnice není moc objektivní, každopádně kvůli nepostupujícímu porodu byl zvolen akutní císařský řez. Oceňuji, že když lékaři viděli, že to u mě asi opravdu nepůjde, nenechali mě trápit příliš dlouho. Porodní asistentka opět skvělá, lékaři také - pan doktor Frank a paní doktorka Gerychová. Chválím také anesteziologa a celý tým na sále. Porod proběhl jen s lokálním „umrtvením“, což bylo skvělé, protože partner mohl být u porodu. Doporučuji proto neodmítat katetr a epidural, kdybych ho neměla zavedený, musela bych pod narkozu celkovou, na částečnou by nebyl čas a partner by tak o zážitek narození syna přišel. Rodila jsem na nadstandardním pokoji, ocenila jsem vlastní sociální zařízení, když jsem hopkala ve sprše na balonu a manžel mě sprchoval teplou vodou. Nadstandardy jsou navíc klasické pokoje, standardy jsou jen papundeklové boxy.

Šestinedělí - opět jsem byla ubytována na nadstandardu (před tím asi 20 hodin na JIP), oceňuji opět soukromí, vlastní sociální zařízení a to, že manžel u mne mohl být kdykoliv, občas přijel i velmi pozdě večer a odcházel před půlnocí. K personálu opět nemám jedinou výtku a to včetně lékařů i sester. Překvapilo mne, že neproběhly žádné hromadné vizity (příjemně) a vyšetřovala mne stále jedna lékařka. Vnitřní vyšetření neprobíhalo vůbec, až těsně před propuštěním ve vyšetřovně.

Dětská JIP - nespadala jsem pod klasické dětské, ale pod JIP, kde byly velmi hodné sestřičky i hlavní lékařka.

Personál celkově - nemohu si na nikoho stěžovat, jen jednou jsem měla pocit, že dětská lékařka (nikoliv hlavní), se mnou mluvila chvíli jako s blbečkem, ale velmi rychle s tím přestala, možná to byla jen chvilková chyba v komunikaci.

Kojení - alfa a omega veškerého personálu, zda a jak kojím zajímalo snad i uklizečku a údržbáře. To je jediná věc, která mi dost vadila a upřímně řečeno mi celé kojení velice znechutila. Snahu o kojení dětí určitě v porodnici mají.

Negativa - pro mě by to byla při pobytu na standardu jednoznačně možnost návštěv na pokojích, což by mi velice vadilo s ohledem na kojení, novorozence a vlastní klid. Negativně hodnotím také pouze jednu el.odsávačku na celém oddělení v miniaturní místnosti. Pro tolik maminek to prostě chvílemi nestačilo. Bohužel mě nenapadlo pořídit si odsávačku vlastní, příště bych to řešila takto.

Personál: Gerychová, Frank, Študent, Ivanová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obecně nemít utkvělou představu o tom, že porod proběhne tak a tak. Proběhne stejně tak, jak chce dítě a matka je potom zklamaná a viní velmi často porodnici. Nejít dopředu přednaštvaná na personál, protože jak se budete chovat vy k nim, budou se chovat i

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kromě klasického seznamu určitě doporučuji kuchyňské role papírových utěrek, čím kvalitnější, tím lepší pro použití po koupeli kvůli očistkům.

Kdo nemá rád čaj, tomu doporučuji zásobit se balenou vodou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 07.09.12 napsala :

Dobrý den, taky se chci podělit s dojmy a zážitky z mého druhého porodu.

Rodila jsem v červenci. Přijeli jsme s manželem v noci, bylo vidět že se hodně rodí, museli jsme ještě chvíli čekat než mě někdo vyšetří, protože byli všichni u porodů -prý se tu noc narodilo 7 dětí. Musím ale říct, že i přesto, že bylo plno, PA se mi věnovala maximálně, byla vstřícná, strašně sympatická ,porod fantastický zážitek pro mě i manžela a musím říct, že hlavně její zásluhou.

První porod byl na obilňáku a nesrovnatelné. Šestinedělí a dětské v pohodě, prostředí moc pěkný a já jako druhorodička jsem nepotřebovala extra péči.

Personál: PA Dáša Schořová, Dr.Študent Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - jannaa 06.08.12 napsala :

V porodnici jsem rodila 25.07.2012 - v 22.00 jsem byla přijata, kontrakce jsem měla po 5 min., ale nebyla jsem ještě otevřená, vzala jsem si nadst.porodní box, bylo to super, záchod a sprcha i malá šatna, televize a válenda pro doprovod.

Porod se moc nerozjížděl i když kontr. od 24.00 min.po minutě, bolest šílená, pak že si nechám píchnout epidurál, no nakonec jsme to nestihli, jak rychle se to rozjelo, krev mi sice vzali i doktorku vzbudili :), ale nebylo třeba, ve 2.50 se narodila úžasná dcerka Adélka, por.asis. byla skvělá, milá, příjemná a samotné tlačení, no na 12× a byla venku, tak asi 10 min. to bylo už v pohodě, doktor mi tlačil na břicho a pí.Ryšavá pomáhala malé ven,krásně mě slovně podporovala, prostě sehraný tým, akorát to šití,to fakt bolelo :(, jinak porod úžasný zážitek.

Na šestin. to šlo, akorát pokoje - po třech záchod na pokoji, nejhorší místo u okna, je tam dost vedro :(, jídlo super i personál ženského byl v pohodě, akorát ty návštěvy na pokoji to je děs, doporučuji nadst.pokoj :)- dětské sestry jak která, jedna radí tak druhá jinak, kvůli tomu jsem tam musela zůstat o den déle, malá nepřibírala, měla jsem dost nalitá prsa a bez kloboučku to nešlo, dali mě na hostinský pokoj a tam to bylo v pohodě, nakonec nás ráno propustili malá přes noc naštěstí přibrala :).

Personál: por.as.Klára Ryšavá,MUDr.Študent

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud máte rádi klid,určitě doporučuji nadstandart na šestin.ty návštěvy na pokoji jsou děsné :(.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - leni26na 04.06.12 napsala :

Pro mně to je nejlepší nemocnice v jaké jsem kdy byla :-) Proležela jsem tam skoro 2 měsíce :-(, takže mám zkušenost co se týká JIP velice dobrou . Sestřičky tam jsou velice ochotné a hodné, no radost tam ležet :-).

Teď se tam chystám zase a dá se říct, že se teším už kvůli tomu, že si vás tam celou dobu hlídají a nic nenechávají jen tak a hlavně oddělení pro miminka, tam je snad ta nejlepší péče jakou jsem mohla zažít:-).

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si hlavně všechny doklady :-). Já jsem spoustu věcí vyřizovala pak, protože sem nic nestihla , pořád pro mně byl čas a nakonec si mně tam nechali :-(. Co se týká pyžama, to jsem vlastně ani svoje neměla a hygienu, ale tu si bere každý :-).

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Bohunice - zitorka 03.05.12 napsala :

17.9.2009 mi umřel chlapeček v bříšku v nedokončeném 32tt, ještě ten den jsem byla přijata do Bohunic k porodu. Pan doktor na příjmu příjemný, zřejmě mu nic jinýho nezbývalo, sestřičky byly příjemné..jen v den porodu se můj názor změnil, zřejmě se změnou služeb…ráno příjemný mladý pan doktor Vrána přišel a šlo na něm vidět, že mu to není příjemné, ale byl velice milý…kdybych toho druhého doktora viděla znovu, řekla bych vám i jeho jméno, protože ten vedl takový řeči, že to ani nebylo možné..mohl to formulovat jinak, ale říct mamince, která je totálně na dně, že jí můžou dát léky k tišení, který se běžně nedávají, protože u ní už vlastně o nic nejde, bylo dost hloupé…pana doktora Vránu si pamatuji, protože mi loni na Obilním trhu dělala amniocentézu…sestřička v době porodu měla na starost i někoho jiného, takže mě zkontrolovala odešla a řekla manželovi, že může odejít, že neporodím…ani ne do dvou minut jsem na ní zvonila, protože už jsem držela halvičku v ruce, zvláštní, protože mě úpřed tím kontroloval ai vevnitř. opět její jméno bych napsala, kdybych jí viděla, protože na ty obličeje do smrti nezapomenu…když jsem azzvonila, že už rodím, tak mě od dvěří sprdla, že mám teda tlačit a bylo jí úplně jedno, že by mohl malý spadnout na zem…fakt, že přišla sepsat papíry pro patologii a pro pohřební službu pět minut po porodu bez účasti, s hloupými řečmi, že za tři měsíce můžu otěhotnět v klidu znovu, že jsem mladá, to se taky nedá opomenout…je mi velice líto, ale nebyla jsem spokojená…hlavně s jednáním porodníků…porodila jsem v šest večer, ale v šest ráno druhý den už jsem měla nachystané papíry na propuštění a bylo jim úplně jedno, že jsem jim tam v noci omdlela…po porodu tam už nikdo nepřišel jen mě vyhnali do sprchy, že jsem rodila podruhé, že to zvládnu, ale odešli pryč…nebýt přítomnosti manžela asi bych tam ležela do rána, protože jsem omdlela jemu ve sprše…dokonce jsem si musela při propouštění znovu zavolat sestru, jestli by mi nemohla vytáhnout kanylu z ruky…Nikdo se nepřišel zeptat, jestli chci syna vidět, nikdo mi neřekl, co se bude dít a díky tomuto přístupu jsem neměla možnost syna ani pohřbít…a to jsem vyplňovala do papírů, že chci pohřeb s rozloučením…pohřební služba mi pak zaslala jen fakturu k proplacení s tím, že mi napsali, že pokud nezaplatím, nebude mi vydána urna…

takže si nemyslím, že jsou tam špatní lékaři, jen se chovali v mém případě jako hovada a pár hodin, kdy budou probírat s nějakým psychologem, jak jednat s takovýma maminkama by jim jen prospělo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Nika27 16.04.12 napsala :

V Bohunicích jsem přivedla na svět již druhé dítě. Ačkoliv jsem byla tentokrát přijata do porodnice dříve, než bylo plánováno a poležela si chvíli na JIP (chlapečka mi nakonec vyvolávali), vše dopadlo na výbornou :) Lékaři mi vše vysvětlili a kromě porodní asistentky se mi na porodním boxu věnovala i sympatická studentka LF MU. Na oddělení šestinedělí jsem natrefila jen na velmi ochotné lékaře a sestřičky, nic nebyl problém. Vyžádala jsem si dokonce i poporodní ultrazvuk. Chování personálu celkově hodnotím jako velmi profesionální. Na pokoji jsme byly jen dvě a soc. zařízení jsme sdílely s vedlejším pokojem (také tam byly dvě). Vše po rekonstrukci.

Personál: por. as. Eva Farmačková, MUDr. Lenka Paúrová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se říct si o cokoliv

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Teplé ponožky, ruličku kuchyňských papírových utěrek, na mimčo olivový olej z lékárny na promazávání pokožky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - SabinaK 16.04.12 napsala :

28.03.2012 jsem v Bohunicích porodila svého prvorozeného syna. Ikdyž jsem před porodem navštěvovala úžasný předporodní kurz ve kterém jsem se dozvěděla spoustu úžasných věcí co mě bude u porodu čeká i tak jsem byla ze svého prvního porodu dost vyplašená. Do porodnice jsme přijeli ve 2 ráno a maličkej byl v 7:15 na světě. Porodní asistentka Soňa byla opravdu úžasná, pravidelně nás chodila kontrolovat, vždy nás informovala o tom co se právě děje jak dalece to s maličkým vypadá. Neustále mě uklidňovala, že je vše v pořádku jak krásně se porod rozběhl. I přesto že jsem porodní bolesti snášela dost hrozně a pořádně si zařvala na jejím úžasným přístupu se za celou dobu nic nezměnilo.
Na odd šestinedělí bych také všichni fajn, ale jelikož maličkej ani já jsme neměli žádné komplikace a kojení šlo hned od začátku taky bez problému nemůžu posoudit péči v případě nějakých problémů

Personál: PA Soňa Šefčíková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

V Bohunické porodnici bych doporučila vybrat si porodní pokoj nadstandart z důvodu WC a sprchy na pokoji, jelikož při tom množství co ze mě teklo si nedovedu představit že bych na WC nebo do sprchy chodila přes chodbu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - tereza12345 15.03.12 napsala :

V této porodnici jsem na začátku února porodila svoji holčičku a byla jsem se vším naprosto spokojená. Byl to vyvolávaný porod po špatných monitorech. Odpoledne mě přijímali a další den jsem rodila. Porod probíhal v klidu, PA mě jen chodila kontrolovat, při porodu mi moc pomáhala. Paní doktorka byla milá a usměvavá. Na oddělení šestinedělí opět všechno na jedničku. Je to tam krásně opravené, takže prostředí je fajn a i když jsme byly na pokoji 3 maminky, vůbec nám to nevadilo. Doktoři i sestřičky všichni milí, ochotní a vždy rádi všechno vysvětlili a řekli. Dětští lékaři i sestry taky úplně v pohodě, až na jednu sestru, ale ta nebyla evidentně oblíbená ani u svých kolegyň ani u doktorů:-)Ale ta vám rozhodně náladu nezkazí. Důležité je na všechno se ptát, se vším se jít poradit a netrápit se s problémy sama, všichni vám tam ochotně rádi pomůžou a poradí. Na porod a pobyt v nemocnici mám jen ty nejlepší vzpomínky, nejen proto, že jsem si od tam přivezla svoji krásnou holčičku.

Personál: PA Dáša Schořová, MUDr. Jana Kadlecová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud to vypadá, že budete s miminkem v porodnici o víkendu, přibalte si pro sebe jednu noční košili a pro miminko jedno oblečení. Může se stát, že nebude k dispozici, protože centrální prádelna o víkendu nepere a když je moc maminek a miminek, prádla se

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu a pozitivní přístup:-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - rafika 13.03.12 napsala :

Bohunice jsou super!!!

Bohunicka nemocnice je skvela a nechapu, proc o ni obcas koluji tak spatne reference. Rodila jsem tam druheho syna. Na porodnim profici, pekne prostredi, pokoje pro maminky s detmi prima. Bylo nas tam tehdy hodne, oddeleni pro matky s detmi je v 6.patre, ale to bylo totalne plne, tak jsme byli se spoustou maminek take v 7.patre na gynekologickem a i tam se o nas pekne starali na to kolik meli prace, i jidlo mi chutnalo. Jen jak se mi spustilo mlicko, tak jsem poprosila s brekem sestricku, aby me presunula na nadstandard, i pan lekar vse pochopil a prestehovali me behem chvilky, krasne jsme si s malym odpocinuli, v noci s nami spal i manzik-tatinek, druhy den jsme pobyt zaplatili a sli domu. Bohunice jsou proste JEDNICKA!!! Mam srovnani, prvni synek se narodil v Ivancicich, sice to nebylo spatny, ale Bohunice byli jednoznaccne lepsi a v Ivancicich prehnali vyvovalavni a museli jsme rodit cisarem. Porodum v porodnicich ZDAR.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

At hlavne nepanikari

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - SvatkaM 12.03.12 napsala :

Rodila jsem před týdnem a mám velice dobrou zkušenost. Porodní asistentka velice milá, ohromně mi pomohla a dobře radila. Ostatní personál taky fajn. Jedinou malou výhradu mám k dr, která mě zašívala na sále, dělala to trochu necitlivým způsobem. Pokoje pěkné, zrekonstruované.

Personál: PA Iveta Stankovičová, MUDr. Pastorčáková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Vendy31 22.02.12 napsala :

Tak kdyz jsem mela po porodu, rikala jsem si, ze budu muset napsat, jak jsem byla spokojena… dostavam se k tomu az ted.
Porod jsem mela hrozny, ale zkusenost velmi pozitivni. Vystridali se na me 3 sluzby a vsichni moc vstricni a mili. Na sestinedeli pak uz uplne nadhera, pripadala jsem si jak v hotelu! Krasne se starali o mne i o Adamka, neustale se nekdo chodil ptat, jestli neco nepotrebujeme… A je to tam pekne. Takze moc doporucuju

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mela jsem nadstandartni porodni pokoj a byla jsem rada. Na sestinedeli jsem byla naopak vdecna za standart, byla jsem rada, ze tam nelezim sama

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - amelielie 17.02.12 napsala :

Moje zkušenosti jsou jen dobré. Rodila jsem zde před týdnem. Personál od MUDr. Pastorčákové, přes PA paní Menšíkovou, Hanou Znebejánkovou, MUDr. Šmerdovou, primáře Janků, asistenta Hrubana, staniční sestru na šestinedělí, sestřičky na šestinedělí až po mooc milé a ochotné sestřičky na novorozeneckém oddělení byl SUPER, vstřícný přístup, nesetkala jsem se s ani jednou neochotnou osobou.Starali se o nás vzorně, zvláště sestřičky z dětské JIP, oddělení 3. se vším mi pomohli,byla jsem po císaři, tak si ze začátku brali Lukáška na noc. Byla jsem tam jak v hotelu a ne v memocnici.Jsou to opravdoví odborníci.

Personál: MUDr.Šmerdová, primář Janků, PA Znebejánková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na cokoliv zeptat

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Thinpancake 03.02.12 napsala :

Celé těhotenství jsem chodila na kontroly k paní asistence Gerychové a nemohu si na nic stěžovat. Velice milá, profesionální a raději udělá nějaký ten utz navíc ať je jistota, že je vše v pořádku. Jelikož se na konci těhotenství u mě objevila preeklampsie, musela jsem být hospitalizována. Byla jsem domluvená s paní asistentkou, že jiný lékař začne vyvolávat porod a ona se ho potom ujme. Bohužel tím lékařem byl pan Huser, se kterým jsem měla velice špatnou zkušenost ze začátku těhotenství. Vyšetřoval mě utz a klidně u toho soukromě telefonoval a pak mi oznámil, že je to potrat… Ten potrat potom rodil. Odmítal mi porod začít vyvolávat… Trvala jsem na domluveném a to mi pěkně zavařilo u personálu na porodním. Na neštěstí mi jedna vyvolávací tableta způsobila (o několik hodin později) odtok plodové vody. Představa, že u mého porodu bude pan Huser mě dost děsila. Na porodním sále měla službu paní doktorka Lukášková. Řekla bych pečlivá, neutrální až milá. Porodní asistentka byla nejprve „bože, zase nějaká víkendová hysterka“, ale po 5h se z ní stala moc milá, hodná porodní asistentka. Na standardním boxu jsem byla 14h a myslím, že je tam úplně vše až na ty záchody, ale to mi nijak nevadilo. Málem bych zapomněla na skvělého anesteziologa dr. Šťourače, který mi dával epidurál a pak si se mnou povídal na sále během sekce.
Na oddělení…Mladé sestřičky (asistentky) jsou pohodové, usměvavé a nic je netrápí - poradí, popovídají si. Ty starší jsou protivné a vše je obtěžuje, neumí klepat a i ostatní slušné návyky jim chybí. Dětské sestry, až na jednu, jsou takové neutrální, milé i ochotné, ALE MUSÍTE komunikovat. O nikoho se samy od sebe nestarají. Takže i je chválím, protože jsem dostala odpověď na vše i pomoc.
Měla jsem nadstandardní pokoj (ten nejvyšší, cena za noc s dítětem 1600,–), neomezené návštěvy, sprcha a wc jen pro mou potřebu a navíc tam byla i postel pro manžela, který tam se mnou spal. Doporučuji.
Velké mínus patří dětské lékařce… Sekce byla kvůli akutní hypoxii plodu, malou mi ukázali jen na 5 sekund a manžel si ji nesměl ani pochovat a vůbec nesměl být přítomen… Věděla jsem, že je v pořádku, ale čekala jsem, že za mnou přijde i dětský lékař (jak je zvykem)… 3 dny jsem „otravovala“, že chci mluvit s dětskou lékařkou a pak naštvaně jedna přišla…

Personál: as.MUDr. Gerychová, as.MUDr. Huser,PhD, MUDr. Lukášová a porodní asistentka Adámková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ptát se, ptát se a slušně žádat o pomoc.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny pro dítě a vlhčené ubrousky na otření (nerada je používám, ale jsou nutné), neperlivou vodu!!

Nahlásit
neutrální
Porodnice Bohunice - maja83 10.01.12 napsala :

Milé maminky,
v této porodnici jsem přivedla na svět prvorozeného syna Františka, loni 30.9. 2011,na rizikovém těhotenství super personál…na šestinedělí jak kdo, ale většinou dobrý..akorát žádná rada, jak kojit, nic se nekonalo…měla jsem ze začátku problémy i doma, navíc mě kvůli nedostatku kapacity vyšoupli v naprosto nepřiměřeném stavu, do propouštěcích papírů jsem měla zaznamenánu kontrolu, která se vůbec nekonala!!!!a s nikým jsem nemluvila..prostě jsem musela uvolnit lůžko. a porod? otřesná hygiena - nezbyl na mne nadstandard, takže jsem musela užít společných toalet, kde nebylo uklizeno po mamince s klzstýrem a udělalo se mi při kontrakci ještě hůř…no tfuj…zvedá se mi kufr ještě dnes…za celý porod se přišla 3krát podívat stará PA a ke konci Dr. jinak nic - na prvorodičku s vyvolaným porodem děs a navíc neopomenu nevhodné vystupování PA a studentku, vyšetřtřující mne vždy po PA, takže vše 2krát…no nedoporučuji!!!!vystresovaným prvorodičkám…přístup na porodním 0…škoda, že jsem u porodu neměla Dr. Gerychovou, která je úžasná a ke které jsem chodila do rizikovky..

Nahlásit
neutrální
Porodnice Bohunice - veruszack 01.01.12 napsala :

Dobrý den,

Pro Bohunice jsem se rozhodla vesměs hned. Porod byl spontání, hned na příjmu byla sestřička velmi příjemná. Měli jsme štěstí na nadstandartní porodní box, který jsme teda moc nevyužili. Byla to rychlovka.

Velkou výhodu je wc na pokoji!

Porodní asistentka p.Kružíková byla SKVĚLÁ a profesionální!!! Akorát paní doktorka Šmerdová se mi zdála taková chladná.

Takže shrnutí porodní péče-výborná, pozitivní.

Ovšem péče na šestinedělí nebyla taková, jakou se si představovala. Na všechno se musíte ptát. Jako prvorodička jsem nevěděla, na co se ptát. Hlavně ohledně kojení.

Péče šestinedělí-neutrální.

Ale i tak bych zde šla rodit zase.

Personál: PA Šmerdová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - cilly 24.12.11 napsala :

Porod byl akutní SC, vše proběhlo naprosto profesionálně, partner byl na sále se mnou. I na odd. šestinedělí OK, personál více méně příjemný. Byla jsem i na hostinském pokoji, tam tedy nic moc, byla jsem ráda, že dceru propustili a my šly dom.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Miťulka 07.11.11 napsala :

Tak porodnici Bohunice mohu všem jen vřele doporučit. Rodila jsem zde dvakrát, porod syna vedl přímo přednosta porodnice prof. MUDr. Pavel Ventruba, porod dcery tam byla as. MUDr. Gerychová a MUDr. Filová a výborná porodní asistentka Bc. Blanka Čermáková. Výborné, výborné. Jediné k čemu mám trošičku výhrady bylo oddělení šestinedělí a novorozenecké (hl. přístup sester) ale jinak výborné. !!!!!!!!!!!!!!!!!! jen doporučuji

Personál: prof. MUDr. Ventruba, as. MUDr. Gerychová, MUDr. Filová, porod. asistentka Bc. Čermáková, velké díky také MUDr. Kamilu Frankovi Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Henesee 19.09.11 napsala :

Pro Bohunickou porodnici jsem se rozhodla prakticky ihned, jen jsem měla pár dnů před porodem nelehké spaní, protože měli stop stav, který byl naštěstí tři dny před porodem zrušen.

Porod jsem měla krásný, trval jen tři hodinky. v 5:05 mi doma praskla voda, na sál mě přijali v 6:47 (bohužel neměli nadstandard, ale byl to takový fofr, že bych z toho stejně nic neměla) a v 7 se měnil směny - díky bohu, protože jsem „vyfasovala“ skvělou PA respektive její studentku Martinu Vaněčkovou, které ještě musím jít jednou poděkovat. Slečna opravdu báječná, moc mě podržela a podpořila spolu s přítelem. Je fakt, že jsem si trochu zařvala, ale vzaly to v pohodě, nikdo na mě nebyl nepříjemný.

V 8:20 byla Annabellka na světě. Hned po porodu jsem ji dostala na břicho, přítel přestřihl šňůru a po porodu placenty a po šití mi ji hned daly na přiložení a nechaly nás půl hodinu o samotě.

Pak přišli s tím, že by potřebovali můj sál, protože na jiném je porouchaná postel a jestli bych s tím souhlasila (všechno ve vší slušnosti) a že mě zatím dají na poporodní JIP, kam se mnou může i přítel, akorát holčičku si teda odvezou na neonatologii. Nevadilo mi to, sice jsem tam ležela do půl jedné, protože jsem čekala na nadstandard, takže jsem tam zvládla oběd i sprchu a nakonec i UTZ břicha, protože se jim nelíbilo množství krve, co ze mě valilo, ale nakonec v pořádku.

Na šestinedělí to byla jedním slovem paráda. Všichni mi říkali, ať na nadstandard nechodím, že mi to dají vyžrat.. kdepak, všichni hrozně milí, nenarazila jsem na jediného nepříjemného člověka ani ze strany dětských sestřiček a doktorek.
Co se jídla týče.. no nechávala jsem si donést svoje, sníst by se to určitě dalo, ale přiznám se bez mučení, že jsem opravdu vybíravá, ale co jsem ochutnala, bylo docela dobré.

Musela jsem tam nakonec zůstat kvůli miminku o den déle, ale nechtěla jsem na hostinský, protože to je prý fakt hnus a navíc jsme brali nadstandard kvůli tomu, aby za mnou kdykoliv mohl přítel - opravdu ho bez řečí za námi pustili i v jednu ráno. A při placení nám neúčtovali ani jeho přítomnost u porodu, že prý ta hodinka nemá cenu, že to máme dárek a ten poslední den na nadstandardu jsme měli účtovanou jenom půlku, takže se nám snažili vyjít ve všem maximálně vstříc.
Celkově byl pro mě pobyt v porodnici krásným zážitkem a zároveň velmi příjemným překvapením, takže za 4 roky si jdu do Bohunic pro druhé miminko :)

Personál: PA Gabriela Hrušková, Martina Vaněčková, Dr. Veronika Kováčová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nebát

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, plínky a ubrousky pro mimčo, jednorázovou přebal.podložku

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - vilma.c 14.09.11 napsala :

Rodila jsem v Bohunicích letos v srpnu - nakonec neplánovaně císařem. Všichni na porodním sále - velmi příjemní a vstřícní, otevření, podporující, empatičtí!!! Následná péče také na jedničku - gynekologické sestry na 6.patře velmi příjemné, profesionální. Trochu výhrady mám k sestrám na novorozeneckém odd. - byly příjemné, ovšem s informacemi ohledně kojení se celkem rozcházely - také nevím, na základě čeho má tato nemocnice udělen titul Baby friendly - miminko po noci strávené na novorozeneckém mi přivezly k přiložení s dudlíkem v puse, příkrmy nejprve ve stříkačce, což je ok, později, když jsem nemohla kojit, jsem zjistila,že mimi je krmeno lahvičkou…největší problém ale vidím v tom, jak rozdílné info ohledně kojení jsem dostávala - co sestra, to jiný názor na frekvenci, množství, atd. - z toho jsem byla jakožto prvorodička hodně zmatená a raději jsem oslovila po příchodu domů laktační poradkyni.

Personál: porodní asistentka: Gabriela Hrušková, lékaři: MUDr. Rotter a Frank Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - jancakkk 05.09.11 napsala :

Tak tuto porodnici mohu doporučit všem nastávajícím maminkám. Personál je bezvadnej a zázemí je užasný… Nechápu, jak si nekdo muze stezovat na zdravotnictví. Za 60 korun za noc jsme s Jiříkem dostali veškeré služby. Starali se zvlášť o mamninky a zvlášť o miminka…
Ten, kdo se nebojí zeptat, se bude mít v teto porodnici jako v bavlnce!!! Jana

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - monilaub 07.08.11 napsala :

Ahojky zdravím všechny, ráda bych přidala zkušenost s porodnicí v Brně-Bohunicích. Dne 14.6.2011 jsem porodila císařským řezem trojčata. Musím pochválit hlavně pana doktora Hrubana, byl opravdu výborný a trojčátka přišla na svět úplně bez problémů. Po celou dobu mého pobytu byly všichni moc fajn. Strávila jsem tam tři měsíce, a nikdy jsem se tam necítila špatně.Tímto bych chtěla napsat všem maminkám, které čeká porod a budou rodit v Bohunicích, tak vřele doporučuji. Sestřičky na novorozenecké JIP byly super, pomáhaly jak to jenom šlo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě pleny, hygienické vložky, prsní vložky. Jinak jsem nic nepotřebovala.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - LeAnt 25.07.11 napsala :

V Bohunicích jsem rodila již podruhé (7/2009 a 7/2011)a opravdu si nemohu na vedení porodu a přístup, jak asistentky, tak lékařky, stěžovat. Byla jsem o všem informována, co se bude dít a co se právě děje.
Na šestinedělí jsem nejdříve narazila na nepříjemné dětské sestry, ale další směna byla skvělá. Sestřičky byly ochotné a lékaři příjemní, chodili se stále ptát, jak se cítím a jestli něco nepotřebuji. Od prvního porodu to byla velmi příjemná změna. Ženské sestry a lékaři byli úžasní jako po prvním porodu.
Byla jsem na nadstandardním pokoji a tak manžel s dcerkou mohli přijít za námi kdykoliv chtěli a měli jsme soukromí, takže vřele doporučuji.

Personál: MUDr. Anna Haraštová, por. asistentka Eva Farmačková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anabellka 16.07.11 napsala :

Rodila jsem v Bohunicích v srpnu 2010. Byl to naprosto úžasný zážitek. Měla jsem nadstandartní porodní box, takže jsem nemusela na wc přes chodbu. Přístup porodní asistentky a paní doktorky už od příjmu vynikající, všechno mi vysvětlily, byly opravdu skvělé. Malý se narodil 2 a půl hodiny po tom, co jsme přijeli do porodnice, byla to rychlovka.
Na oddělení šestinedělí jsem měla nadstandart, takže spokojenost. Velice mě vyhovovaly neomezené návštěvní hodiny na nastandartu. Jedna výtka by tam byla a to, že jsem celou dobu nedostala čisté prostěradlo. Před návštěvama vypadalo prostěradlo od krve opravdu nechutně. Ale asi by se stačilo jen zeptat sanitárek.
Personál na oddělení můžu rozdělit do dvou skupin: 6enské sestry a lékaři skvělí. Příjemní, chodili se ptát jak se cítím, jestli se něco neděje a tak. Za to dětské sestry příšerný přístup. Znechucené otrávené obličeje, člověk se bál na něco zeptat nebo si nedejbože jít v noci pro dokrm. Nic nevysvětlí, nepomůžou.
Jinak celkově hodnotím pobyt v porodnici jako skvělý a doporučuji všem.

Personál: PA Eva Farmačková, MUDr. Kateřina Sedláková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 13.07.11 napsala :

Jít do téhle porodnice bylo dobré rozhodnutí. Jen mě mrzí, že jsem malou odrodila v podstatě sama. Dostala jsem skvělou PA, udělala mi klistýr, píchla plodovku a od té doby jsem ji neviděla, protože šla pomoct rodit dvojčata. Já jsem to vzala taky šupem, za tři hodiny byla malá na světě. Je mi dodnes líto, že jsem na to byla v podstatě sama, i když tam byla jedna studentka, co se mi celou dobu snažila napíchnout jehlu do ruky, partner a na posledních patnáct minut tam přišly doktorky.
Navíc jsem odcházela s ragádama.
Přesto všechno si pořád myslím, že to bylo dobré rozhodnutí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Získat víc informací o kojení, např. na www.kojeni.cz.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - zimovka 09.07.11 napsala :

Celkově větší spokojenost než v porodnici Brno obilný trh. Porodní oddělení příjemné, přístup personálu profesionální, ale zároveň příjemný. Odd. šestinedělí velmi komfortně zařízené, přístup personálu byl ovlivněn velkým množstvím rodiček, na nikoho nebylo moc času. Z toho plynula menší ochota pomáhat s kojením a radši vše řešit přírkmem. moje dítě bylo na fototerapii a na požádání se mi dostala informací o jeho zdravotním stavu, což se mi na Obilňáku nestalo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - palasnice 21.06.11 napsala :

Rodila jsem v této porodnici na čarodky a to letos vyšlo na víkend(později vysvětlím) Přijetí na ambulanci v pohodě,personál příjemný.Porod jsem měla skvělý a rychlý s velkým přičiněním PA paní Menšíkové,s odstupem doby-když už člověk zapomene bolest,musím říct,že mám opravdu pěkný zážitek podpořen taky tím,že jsem u porodu měla manžela,který mi taky moc pomáhal.A paní doktorka Haraštová byla moc milá. Tím ale moje příjemné vzpomínky končí…na šestinedělí,snad možná? tím,že byl víkend a v neděli svátek práce :-),jeden doktor,na pokoji se jen otočil,neprohlíželi nás ani před propuštěním…sestřičky usměvavé,ale asi na nás neměli čas,nikdo nám nic nevysvětlil,o kojení a první pomoci nic neřekl,jen až s propouštěcíma papírama jsem dostala papír jak cvičit po porodu (jak první den…druhý…ale to už jsem nemohla stihnout,když nás pouštěli den čtvrtý)A korunu tomu nasadila ,,uragánová" uklizečka,která poletovala po oddělení a vykřikovala,že v sobotu rodilo snad celý Brno,a když nám poručila,než opustíme pokoj,stáhnout po sobě povlečení,které jsme měli mimochodem po celou dobu.No a teda taky ta hygiena s jídlem-jakože nám dnesli krajíc chleba a na něm položenej banán… Ale něco pěknýho přece,na pokoji jsme byly tři maminy,měla jsem štěstí na skvělé a moc příjemné holky:-)a tímto jim děkuji.
Takže z porodnice jsem odcházela absolutně nepoučená o čemkoli,ale šťastná a rodila bych tam zase:-)

Personál: PA Jana Menšíková, Dr.Anna Haraštová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Oblečení pro miminko-na pokoji foukala studená klimatizace
Cestovní přebalovací podložku,plynky…a do sprchy gumové boty,pozor na plíseň :-(
A něco na zub :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Katka_LEE 07.06.11 napsala :

Byla jsem s touto porodnicí velmi spokojená! PA Barbora byla vynikající a doktoři taktéž. Jedinou nemilou vzpomínkou byla zrtáta kožené bundy z ordinace :(.
Na oddělení šestinedělí byli všechny sestry a doktoři ochotní a milí a co se týče dětských sestřiček, tak se snažily ve všem pomoci a dokonce mi jedna dodala tolik „síly“, že jsem se krásně rozkojila :)

Personál: PA-Barbora Tománková, lékař - Dostálová, Texl Nahlásit
neutrální
Porodnice Bohunice - marketacka 23.05.11 napsala :

Rodila jsem v porodnici v Bohunicích, protože jsem se tam narodila i já a slyšela jsem jen samou chválu. Při porodu jsem měla ze začátku jen porodní asistentku Blanku Čermákovou, byla velmi příjemná, uklidňovala mě a velmi mi pomáhala. Nastaly komplikace a přišly ještě dvě lékařky,ale i ty byly super. Ovšem na oddělení šestinedělí katastrofa. Povlečení postele mi za celou dobu nevyměnili. Prý se o víkendu nepere. Takže krvavé povlečení vítalo moje návštěvy. I noční košili jsem si nechala dovést svou, čistou mi taky nedali. Jak kojit? Vůbec mi neporadili. Cvičení po porodu? Asi 5minut před propuštěním přišla sestra, která mi ukázala dva cviky. Mlíko jsem ještě neměla, takže syn to tam doslova prořval hlady, dávali mi nutrilon, ale tak málo, že cestou domů už neřval, jen pískal jak si vyřval hlasivky. Prohlídka kyčlí u syna? Nedělali. Mám si s ním zajet do dětské. Takže s týdenním miminkem jsem byla v nemocnici kde mohl cokoliv chytnout. Jídlo? Já s ním všechno, proto to nemůžu moc hodnotit, ale hlady se tam neumře. Kdybych to měla shrnout, tak bych tam šla rodit znovu, ale ležet bych pak chtěla jinde :-D

Personál: porodní asistentka Blanka Čermáková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hromadu vložek do porodnici

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - berry4 14.05.11 napsala :

Rodila jsem zde 20.12.2010 svoji krásnou dcerku Sáru pod vedením MuDr. Gerychové a skvělé PA Vaverkové a její studentky na praxi. Tímto chci poděkovat nejen jim za skvělý přístup, velmi profesionelně a s opravdu lidským zájmem odvedený krásný porod,ale i celému kolektivu lékařů a sestřiček na všech odděleních. Ležela jsem zde i s předporodními komplikacemi a nesetkala jsem se absolutně s ničím,co by se dalo sebemíň vytknout.Všichni se tu opravdu snaží odvést kvalitní práci a zajistit maminkám příjemný pobyt.
Děkuji i celému pomocnému personálu,zajištujícímu pohodlí maminek a chci vyšvihnout čest kuchařům této nemocnice,pracuji v oboru a dokáži si představit,jaká je to dřina odvařit tolik jídel v takové kvalitě,kterou zde prezentují !

Personál: MuDr Gerychová,PA Vaverková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nějaké věcičky na miminko,krémík na prcku a raděj i dudlík. A taky prořízlou pusu,kdo se neptá,nic se nedozví,sestry nejsou stroje,mají se co ohánět,nevidí do hlav maminek,je třeba se s problémem ozvat,vždy rády pomohou !

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

hlavně doboru náladu,strach nechat doma a věřit lékařům,jsou zde opravdoví odborníci .

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - teresna 08.05.11 napsala :

Moje zkusenosti jsou jen pozitivni. Porodni asistentka byla uzasna a zachranila nas od akutniho cisarskeho rezu. Pan doktor Franke moc mily. Porod byl sice dlouhy, vyvolavany, ale vsichni byli trpelivy, vysvetlovali a chovali se celkove bajecne.

Sestinedeli (nadstandard) - uzasny pristup jak detskych sestricek tak sestricek zenskych. To ze kazda radi neco jineho je jejich zkusenostmi a maminky si musi vybrat to co se jim hodi. Vsechny sestricky byly usmevave a vzdy ochotne pomoci! Pokoj krasny, se vsim vsudy a jidlo mi chutnalo moc, byla jsem tak hladova a stastna, ze mi jidlo nosi az na pokoj, ze si opravdu nemohu stezovat.

Takze za me Bohunice vedou :D

Personál: PA slecna Ruzickova, Mudr. Franke

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vemte si s sebou dobrou naladu, nebojte se porodu!!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostanete pouze 6 plen pro miminko na celou dobu, takze pleny a prebalovaci podlozky. Ja mela i sve obleceni pro malou, protoze v te nemocnicni kosilce se mi zamotavala..

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - chausson 19.03.11 napsala :

Maximální spokojenost, jak s předporodní péčí devátém měsíci u prim. Janků, tak porod vedený paní doktorkou Gerychovou a porodní as. Rašovskou, díky nimž mám krásnou holčičku. Poporodní péče také bez problémů.

Personál: as. Gerychová, prim. Janků, porodní as. Rašovská Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Sssara 16.03.11 napsala :

Moje zkušenosti byly jenom pozitivní. Určitě bych doporučila.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Lumpi1 16.12.10 napsala :

Porodní oddělení:
Svého syna jsem porodila 3.11.2010. Porod byl vyvolávyný a přesně týden jsem přenášela.
Tady jsem četla samé špatné hodnocená na PA Ryšavou a tak jsem si přála kohokoliv jiného. Nakonec mi byla přidělena paní Ryšavá a byla naprosto úžasná. V 8 hodin ráno mi zavedla tabletky a popsala postup celého porodu. Měla jsem nadstandartní pokoj se kterým jsem bla velice spokojená. U porodu se mnou byl mažel. Přesně jak mi PA řekla, tak porod probíhal. Tabletky, epidurál. Jen můj chlapeček byl moc veliký, takže jsme měli problém, že neklesal dolů, ale i s tím si paní Ryšavá poradila a pořád mě podporovala. Ke konci už se o mě staral i pan dr. Frank. Mrňousek se mi při porodu zaklínil a nemohli ho vytáhnout, nakonec vše dobře dopadlo a Davídek se narodil ve 14 hodin při váze 4460g.
Moc bych chtěla poděkovat personálu, paní Ryšavé a panu dr. Frankovi za skvělý porod. Takže co se týče porodního oddělení za mě jednička s hvězdičkou.

Oddělení dětské a šestinedělí:
Na oddělení šestinědělí bylo vše v naprostém pořádku, starali se o nás maminky moc krásně. I dětské sestřičky a lékaři byli bezvadní. Problém nastal, když mě jako matku po třech dnech propustili a mého syna na dětském oddělení ne. To potom natal opravdu děs. Na dětském oddělení chtěli abych v nemocnici zůstala kvůli kojení, tak jsem byla přeřazena na hostinský pokoj. V životě jsem neviděla nic děsnějšího. V létě se to určitě dá v pohodě zládnout, ale v zimě? Ten pokoj byl děsné, to že byly naprosto proležené postele a ani se nan ich pořádně nedalo ležet natož spát by bylo to nejmenší. Celým pokojem se táhl průvan, takže jsme nakone dostali topení. No děs. Nejhorší bylo, že miminko jsem dostala s sebou, takže byl chudáček navlečený, měla jsem strach že mi tam onemocní v nejlepším případě. Ale nakonec jsme tam byli jen jeden den. Takže tato zkušenost mi jedniná vadila.

Kdybych měla znovu rodit, jakože nebudu - dvě děti stačí, volila bych opět tuto porodnici. Už jsem rodila i jinde a můžu posuzovat.

Personál: PA Klára Ryšavá, Dr. Kamil Frank

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

v prorodnici je vše, jen ubrousky a plíny pro miminko jsem používala ze svého, přezuvky a hygienické potřeby.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Pirrippi 13.12.10 napsala :

Na porodním oddělení jsem se setkala s velmi profesionálním přístupem PA i Dr.
Na porod rozhodně nebudu vzpomínat ve zlém.
Velikánský dík PA Martině Štercové za velkou psychickou podporu a lidský přístup.U mého porodu byla mladá medička- bohužel neznám jméno, která mě dokázala povzbudit a sem tam i zavtipkovat :-D
Také děkuji Dr. Kováčové a Dr.Dostálové.
Na oddělení šestinedělí jsem byla na sedmém patře-přístup personálu hodnotím na jedničku s hvězdičkou.
Jediné co mě trochu štvalo bylo kojenecké- pro prvorodičku dost nepříjemné- sestry neměly sjednocený postup, každá říkala a ukazovala něco jiného a jedna byla ultra nepříjemná. Naštěstí i na tomto oddělení se našly zlaté duše- sestry, díky kterým nakonec kojíme :-D
Sama za sebe můžu říct, že další miminko budu chtít porodit zase v Bohunicích :-D

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Župan a pyžamo jsem opravdu nepoužila.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Solvejg 09.12.10 napsala :

Do Bohunic jsem nastupovala 10 dní po termínu porodu na plánovanou indukci. Co se týče porodního, nemám prakticky co vytknout. Celou dobu se o mě starala porodní asistentka Ilona Rašovská a mladá medička, která zkušenější kolegyni běhala neustále v patách jak pejsek a byla očividně vyděšenější, než já:-) Asistentka mě vždy přesně informovala, co mi bude dělat, jak to se mnou vypadá i co bude následovat a neustále se mnou i v nejhorších stavech vtipkovala, což mě vždycky neuvěřitelně povzbudilo. Opravdu jsme si sedly, takže porod byl pro mě i díky této mladé dámě skvělým zážitkem (nutno podotknout, že samotný průběh porodu byl zcela bez koplikací a opravdu v pohodě, což mělo jistě na celkový dojem veliký vliv). Sloužící doktorka Veronika Kováčová se na mě přišla podívat až bylo po všem, když prováděla revizi porodních cest. Ta byla také velmi milá.
A nyní k oddělení šestinedělí. Pokoje nádherné, koupelna i WC na pokoji, přítomna jedna spolubydlící. Nebýt budíčků v 6 ráno, připadala bych si jako v hotelu:-) Co se týče personálu, tak jednoznačně příjemnější jsou setřičky z gynekologie, než z neonatologického. Ale ani ty dětské sestry nebyly až takový otřes, jak sem čekala. Za tu dobu, co jsem „bydlela“ v porodnici, se tam vystřídaly snad všechny služby, takže jsem tam nepotkala dvakrát stejnou sestru. Měla jsem ze začátku problémy s kojením (malá se nalokala plodovky) a kdybych se neozvala, asi by je to netankovalo. Pak už se ale snažily. Člověk se prostě musí ozvat, někdy i naléhat, a pak poradí.Příkrm mi nikdy žádná nenutila a ani nenabídla. Vyloženě nepříjemná žádná z dětských nebyla. Sestry z gyndy ale jasně zvítězily:-) Zajímavé byly jakési semináře pořádané na šestinedělí (jak cvičit po porodu, jak koupat mimčo atd..)
Takže já byla z Bohunic velice příjemně překvapená a určitě tam jednou půjdu znovu:-)

Personál: Ilona Rašovská, Veronika Kováčová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plínky pro mimčo,podložku na přebalovák, vložky a jídlo vhodné pro kojící ženy

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - MinkaD 25.10.10 napsala :

V Bohunicích jsem rodila 19.9. Malý byl KP, takže 20.9. jsme měli termín vyvolání, přišlo to o den dříve, kontrakce byly již po pěti minutách, tak jsme jeli. Doktor na příjmu byl příjemný (MUDr. Hafez Al-Awad), po prohlídce mi sdělil, že jsem otevřená na 2cm a porod už začal. Přišla PA, velice milá, vyplnily jsem příslušné papíry a odvedla mě na pokoj. Nadstandart jsem nechtěla, pokoj sice má svou vanu a Tv, ale není tam okno, což normální pokoje mají a jsou také velice pěkné, zdálo se mi tam jen horko, takže to okno a přísun čerstvého vzduchu jsem ocenila. Jinak v pokoji je míč, žíněnka, což já jsem tedy nevyužila, jen na wc se musí na chodbu, ale já měla ten neblíže toaletám, (tuším pokoj „C“) tak se to dalo. Přítel tam byl se mnou, po přijetí se kontrakce zastavili, PA mě prohlédla a řekla, že se to nikam neposunuje a pokud se to nerozjede, ráno mi dají vyvolávačku. Přítele jsem tedy poslala domů,ať se vyspí, to křesílko co tam je, na tom se moc odpočívat nedalo. V 7hod ráno se střídaly směny, přišla jiná PA, (pí Znebejánková), která mě nakonec rodila. PA byla skvělá, velice empatická, při samotném porodu hodně povzbuzovala, nemůžu si stěžovat. Porod jsem měla rychlý, za 3hod byl malý na světě. Při samotném porodu byl přítomný ještě primář a dr, která mě pak šila, ale moc práce se mnou neměli, porod byl bez komplikací, i když byl malý KP.Ještě chci podotknout, pokud dítě leží KP, tak CS vám na požádání rozhodně neudělají, jedině snad pokud by dítě bylo větší než 3,5kg. Mě to tedy odhadli dobře, malý měl něco přes 3kg. Po porodu mě nechali hodinku odpočinout, osprchovat se, nabídli mi oběd a pak mě přesunuli do 6.patra. Pokoje krásné, po dvou, sprcha a wc na chodbičce vedle pokojů, společná pro 4 maminky. Po přijetí mi malého za cca 3hodiny přivezli a ohledně kojení a přebalování mi nebylo vysvětleno nic. Co se týče kojení, jediné co mi sestra řekla, tak že mám pravidelně přikládat, a kdyby moc brečel, mám se přijít pro příkrm. To bylo večer, v noci malý hrozně plakal, tak jsem byla vyděšená, že snad hlady a šla jsem za sestrou pro příkrm. Ta byla trochu nepříjemná, že mi ten příkrm klidně dá, ale pro půldenní mimčo se jí to zdá zbytečné, pokud přikládám a malý alespoň trochu pije, mlezivo je prý výživnější než MM a malému by to mělo stačit, prý až do doby, než budu mít mléko, což je většinou dva až tři dny. Takže pokud budu přikládat a malý sát, zcela jistě nebude strádat. Druhý den po porodu, jsem podle rady Dr. pravidelně vážila, malý měl úbytek, ale po zvážení si vždy 10ml vytáhl, takže žádný příkrm nebyl nutný, mléko jsem měla až 4. den po porodu. Takže má zkušenost je nedávat příkrmy, pokud dítě přibírá a je ok, i když máte pocit, že když nemáte mléko, dítě strádá, je to pořád lepší, než kdyby se naučilo na nutrilon a odmítalo MM. Dětské sestry většinou docela příjemné, ale moc vám toho neřeknou, pokud ale něco potřebujete, nebojte se zeptat. Pondělní vizity jsou naprosto otřesné a obtěžující. Pokoje a tak jak jsem již psala pěkné, jídlo celkem dobré, jen naprosto nevyhovující pro kojící - první oběd jsem měla guláš s fazolkama - vyjedla jsem jen maso, jinak bych byla hladem.Nakonec jsme pobyt v porodnici zvládli a to i přes to, že jsem prvorodička, moc jsem toho nevěděla a ani žádné kurzy jsem neabsolvovala. Celkově hodnotím pozitivně.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Župan není nutný, snad jen na porodním, já jej využila na cesty na wc, ale pak už není potřeba, mají tam přetopeno. Jinak porodnické vložky, košili ne, dávají jejich a každý den je možné si vzít čistou. Pro mimčo, plínky, vlhčené ubrousky, a přebalovací p

Nahlásit
neutrální
Porodnice Bohunice - Lucie.88 24.10.10 napsala :

Tak já mám čerstvou zkušenost s porodnicí Bohunice. Rodila jsem 30.9.2010. Porod byl vyvolávaný. Rodila mě PA Klára Ryšavá. Jelikož jsem tu četla na ní negativní hodnocení, tak mě to zaskočilo, přála sem si aby mě ona nerodila. Já měla porod rychlý, za 4 hodiny bylo hotovo. Co říci k této PA? Problémy sem s ní neměla, protože sem neměla žádné zvláštní požadavky ani problémy, ale je taková spíš chladnější. Vlastně na začátku se mi představila, dala tabletu na vyvolání a další skoro hodinu než stihl přijet manžel sem tam byla v bolestech sama, vůbec se na mě nepřišla podívat, že když sem začala zvracet, tak sem si jí přivolala, tak mě teda zkoukla. Jinak mě jenom vždycky po náké době přišla zkontrolovat, ale kdybych tam měla rodit sama, tak bych byla docela zoufalá z toho. No ještě že sem neměla žádné komplikace a bylo to rychlé, moc sympaticky nepůsobila. Jinak sem tam s porodem byla spokojená. Šestinedělí je o něčem jiném tak sem určitě spokojená nebyla. Pokoje krásné nové, byla sem v 6. patře, kde sou po dvou.
Asi 3 hodiny potom, co sem byla na pokoji mi přivezli malou s tím, že mi běhěm minuty ukázaly přebalení a tady ji máte. Jak kojit sem jako prvorodička neměla potuchy. Když sem v noci šla za sestřičkou, že nám to nejde, že se malá nechce přisát, tak mě div nesjela, že ju s tím vůbec obtěžuju. Vůbec mi neukázala jak kojit, malou, která spala, probudila pícháním do žeber, ta řvala jak tygr, takto řvoucí jí doslova narvala prso do pusinky, chudák byla celá červená, skoro z toho nemohla dýchat. Prostě některé sestry tam byly hodné, jiné dost nepříjemné a opravdu na vás nemají čas.
Nejhorší byl poslední den, kdy mě pustili a čekala sem na dětskou vizitu. Bohužel sem malou neměla připravenou, protože sem jí zrovna dávala příkrm, měla sem jí položenou na posteli. Do toho přišla doktorka sjela mě že ju mám na posteli, že ju špatně držím. Pak mě sjela že nepříbírá a jak to budu dělat doma? Přikládala sem totiž ale mlíko sem neměla.Tak já na to že budu zkoušet kojení a dokrmovat. Hlady ju asi nenechám. Pak kecala, že sem prvorodička a že malá nepřibírá. Podotýkám, že při narození měla 3300 a zhubla na 3100, což je podle mě úplně normální úbytek. Doktorka tedy malou nepropustila. Dali nás do 7. patra na hostinák. Tam sem z toho byla úplně psychicky v háji. Jediné co sem tam ten den navíc dělala bylo že sem chodila pro příkrmy co 3 hodiny. Ráno sem se děsila vizity, jestli nás už konečně pustí. Naštěstí tam byla jiná doktorka a normálně nás pustila.
Ještě taková perlička ani mi poslední den nepřinesli večeři. I když sem si dvakrát stěžovala. Nechápu, ještě že sem měla i svý jídlo.
Prostě jde to tam jak na běžícím páse a s kojením nepomůžou. Já neměla mlíčko a akorát malou naučili na nutrilon, protože odstříkaný mat. mlíko tam nedávají. Takže i když se mi pak mlíčko udělalo, malá to odmítala, protože byla zvyklá na nutroš.
Musím říct že sem byla štastná když sem si malou vezla dom.

Personál: PA Klára Ryšavá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

kurz kojení a péče o miminko

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

hodně por. vložek, přebalovací podložky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Nunysek 24.10.10 napsala :

Rozhodne mohu doporucit.. moc se mi tam libylo. ale myslim ze to neni jen o tom jak prijemne je prostredi ale hlavne o tom jaky chytnete personal… takze ja rozhodne doporucuji a doufam,ze tam budu rodit i podruhe…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - lukina1 24.09.10 napsala :

RODILA JSEM 13.5.2010 NA PRIJMU U PANA DOK.VRANY SUPER,VELMI MILY CLOVEK.PO NATOCENI MONITORU ME UBYTOVALY NA HEKARNU,KDE ME DOKTOR SERVAL CO TU DELAM,ZE JSEM JEN PAR DNI PO TERMINU.:RADOI PITÍ.CAJ,POSTEL,ZIDLE A HLAVNE MIC TEN MI MOC POMOHL.NA ZACHOD SE SLO PRES CHODBU,ALE NEBYLA TO TAKOVA HRUZA .EPIDURAL JSEM ODMITLA,NEUMELY MI NAJIT ZILU,TAK JSEM NERISKOVALA,BYL TAM SEMNOU MANZEL,TAK SEMNOU NEDISKUTOVALY,A DELALY CO JSEM CHTELA.JEDINE CO MI VADILO BYLY TY NASTAVAJICI SESTRY A DOKTORKY,BYLO JICH TAM MOC,ME SE NIKDO NEZEPTAL ,ALE VTU CHVILY MI TO BYLO JEDNO,CHTELA JSEM TO MIT ZA SEBOU.MALEJ MEL 4750,TAKZE DOST ZAHUL,PO PORODU JSEM TAM ZUSTALA 2HODINY,LEZET BEZ SITI,JEN TAK,PREJ BYL TEZKEJ POROD VEDLE,NO TAKY SUPER.ZA ZADALA JSEM SI O NADSTANDART,ALE SKRZ TY DVE HODINY MI HO VYFOUKLA JINA.TAK JSEM BYLA STEKLA.BYLO TO NA PORADNIK.TAK ASI NEUMI CIST,NO NIC MANZEL TAM VLITL A ZARIDIL MI HO ALE AZ DALSI DEN,ZE TED JI UZ STEHOVAT NEBUDOU.NAKONEC TO BYLO DOBRY,AZ NATY JEJICH VIZITY,POKAZDY KDYZ MALEJ USNUL TAK NEJAKA DORAZILA.MUSITE KOJIT, ZAPISOVAT PLENKY,ALE KDYZ NEMATE MLIKO,TAK VAM NIKDO NEREKNE ZE SI MATE JIT PRO PRIKRM A HLAVNE KAM,JA JSEM TO NEVEDELA.BYLA JSEM TAK VYSTRESOVANA AVYJUKANA ZE VSEHO,ZE JSEM SE ANI NEDIVILA ZE NEMAM MLIKO.SLA JSEM TAM NA DOPORUCENI DOKTORA KDYBY SE NECO ZVRTLO,TAK SE STEJNE PREVAZI DO BOHUNIC.PO PORODU V PAPIRECH JSEM SE DOCETLA ZE JSEM SLA NA VYVOLAVANI NE ZAPET ALE VE 12,MEL UZ NAZELENALOU PLODOVOU VODU CHUDACEK,KDYBYCH SI PAMATOVALA TO JMENO TOHO DOKTORA TAK TO NAPISU ALE NEVIM,MELA JSEM VHLAVE JINY MYSLENKY NEZ SE ZABIVAT NEJAKYM BLBEM.VSICHNI SE CHODILY DIVAT JAK PRVORODICKA PORODILA SKORO 5KILOVEHO MACKA ALE VSICHNI MI ZAS RIKALY ZE ME NEMELY NECHAT RODIT,KDYBY SE NECO PO… TAK JSME TAM ZUSTALY OBA.JSEM STASTNA MAMINKA,A NECHCI SE TIM UZ ZABIVAT,JEN ABYS TE SI NANEKTERE VECI DALY POZOR.PERSONAL ,JAK KTERA SMENA NA KAZDY SE NASLA JEDNA KRAVA KTERA VAM OPRAVDU SPRIJEMNOVALA POBYT ,HAHAHA.CELKOVE TO SLO,JEN TEN JEJICH PRISTUP.HOTOVA FABRIKA.ALE ASI BYCH TAM SLA ZNOVU,KDYBYCH CHTELA DRUHY.VCELKU JSEM ASI CHYTLA BLBOU SMENU.

Personál: DOK.VLASINOVA,A PORODNI ASISTENTKA JILKOVA.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

KURS KOJENI,TO VAM TAM NIKDO NEVYSVETLI,NEMAJI CAS.A PEVNE NERVY,A JA BULELA JAK MALY DECKO.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

SVOJI KOSILY,TY JEJICH SOU MOC TEPLY A MAJI TAM PRETOPENO,TAK ANI ZADNEJ ZUPAN,A NA MALIHO TAKY SI VEMTE,JEJICH OBLECKY KDYZ MALEJ POBLIL NEPO POKADIL,TAK MELY PINDY ZE JSEM TO NEUHLIDALA AZE TU NEJSEM SAMA,TAK JSEM SI PAK NECHALA DOVEST SVOJE,HLAVNE ZAVI

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 14.09.10 napsala :

Rodila jsem 5.4.2010 a vše proběhlo tak jak má, porodní box super-je tu balón, žebřiny, rádio..porodní asistenky milé, usměvavé a se vším rádi pomůžou, hlavně se nebát zeptat to platí pro prvorodičky, já jsem se ptala pořád :),rodila mě MUDr.Vlašínová, které bych chtěla moc poděkovat,taky svému příteli, který tam byl se mnou - je lepší tam toho chlapa mít :) odd šestinedělí super, je rekonstruováno, takže pokoje jsou po 2, na pokoji koupelna. Jenom to jídlo mi moc nechutnalo, ale to je asi všude v nemocnicích.

Personál: MUDr.Vrána, MUDr.Vlašínová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na porodní box určitě nějáké pití nejlépe vodu neperlivou, hodně porodnických vložek - ve stolečku je jich myslím 6, noční košile je zbytečná fasuje se erární, pro prcka taky není nic třeba na oblečení, jenom ubrousky, plínečky a nějáký olejíček nebo krém

Nahlásit
neutrální
Porodnice Bohunice - Anonymní 12.08.10 napsala :

Rodila jsem v cervenci 2010. Pro porodnici jsem se rozhodla kvuli oddeleni sestinedeli (mensi pocet lidi na pokoji nez na Obilnaku) s tim, ze si zazadam o nadstandard na porod a porod stejne nejak preziju. Porod byl skutecne priserny hlavne kvuli porodni asistentce. Bohuzel jsem ji dostala pridelenou pote, co se menily smeny. Prisla, ani se nepredstavila, hned mne servala, jakto, ze mam odtecenou plodovou vodu a jakto, ze nevim, kdy odtekla. Na mnou namitku, ze kdyby mi odtekla doma, tak to asi doktorka na prijmu i prvni porodni asistentka, ktera v sedm vecer odesla, poznaly, nic nerekla, resp. rekla, ze kazdy vi, ze plodova voda odchazi po castech a ze jsem si toho mela vsimnout (jen tak mezi nami, kdybych mela vedet to, co vi ona, tak nedelam svou praci v jinem oboru, ale porodni asistentku).
Dalsi davku epiduralu mi pichla pozde, takze uz pak nezabiral. Sondu kardia pro miminko neumela poradne pripevnit, takze ji manzel celou dobu, co ja jsem se zmitala v kontrakcich, musel drzet. Jedine uklidneni od ni vuci mne bylo: Co se divite pani, rodite. A jsou zenske, ktere to zvladnou bez epiduralu.
Na jinou mou reakci se normalne urazila a odesla z pokoje, ze tam taky nemusi byt. Fakt profesionalni pristup.
Zato bych chtela moc podekovat pani doktorce Vlasinove. Byla skvela a moc mi pomohla. Krome profesionalniho i lidsky pristup, coz strasne moc ocenuju.
Sestinedeli bylo fajn. byly jsme jen dve na pokoji. Pokoje jsou pekne a obrovskou vyhodou je sprcha a zachod na pokoji.
Ovsem je pravda, ze s informacemi se tam pytel neroztrhl. Treba okoupat miminko sice sestra prisla, ale jak miminko koupat jsem se nedozvedela. Take necekejte, ze v pripade dokrmu dostanete materske mleko, pouze nutrilon.
A vizity jsou skutecne neprijemne - zvlaste pondelni s ponekud zvlastnim prednostou porodnice - byla to pekna saskarna.
Takze sumo sumarum - priste asi zkusim Obilnak, abych nahodou nemela zase to „stesti“ a nenarazila na PA Rysavou.

Personál: PA - Klára Ryšavá, Dr. Iva Vlašínová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

mit s sebou osobu blizkou, nejlepe manzela
hodne cisticich ubrousku pro miminko a pripadne i vice plenek (nam se prcek po erarnich plenach oprudil)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 24.07.10 napsala :

Hrůza a děs, už od začátku byli všichni docela nepříjemní. Rodila jsem poprvé a tak jsem se docela bála. Porod jsem měla komplikovaný. Porodní asistentka (Klára Ryšavá) byla naprosto neprofesionální. Od začátku mi nikdo nechtěl říct co se děje, šuškaly si přede mnoun a já měla strach o sebe i malého. Manželovi táké nikdo nic nechtěl říct, když zavolaly konečně doktorku tak moji asistentku pořádně zpražila a zavolaly mi primáře, který řekl že musím okamžitě na sál. Ale nebýt té doktorky tak tam asi rodím dodnes. Asistenta se ukázala vždy jednou za hodinu a na moji otázku co se děje, nebo kdy začnu rodit odpověděla: „No tak si ho asi musíte prvně vytlačit, né?“ Jako bych tam celých 12 hodin dělala něco jiného :-( Příště budu rodit určitě někde jinde (asi obilňák) pokud ale budu znovu v bohunicích, tak rozhodně u mého porodu nebude Klára Ryšavá a vřele doporučuji všem budoucím maminkám, kdyby je měla rodit Ryšavá aby poprosily o jinou asistentku. Věřím tomu že pokud bych měla nekomlikovaný porod tak ani nepoznám co byla zač ale v mém případě ta paní vůbec nevěděla co má dělat a navíc byla fakt nepříjemná.....

Personál: Klára Ryšavá Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 22.06.10 napsala :

Já jsem v Bohunicích rodila v dubnu 2010. Pro tuto porodnici jsem se rozhodla poté, co jsem zde ležela už v průběhu těhotenství.
Určitě bych vyzdvihla přístup a práci pana doktora Vrány (amubulance riz.těh. a příjmová ambulance por.sálu) - vždy byl velmi vstřícný, laskavý a profesionální.
Rodila jsem ve standartním boxu - nevýhodou bylo, že to byl ten nejvíce vzdálený box, a WC se sprchou se tak nacházelo úplně na druhém konci chodby a bylo dost nepříjemné pokaždé tu dlouhou cestu v bolestech absolvovat. Rovněž nebylo moc příjemné umístění pracoviště personálu přímo za dveřmi por.boxu (bylo slyšet každé slovo, smích…) a působilo to značně rušivě. Jinak si na přístup porodních asistentek a doktora Al-Awada nemohu stěžovat, byl více než vstřícný, stejně tak sestry při porodu byly výborné.
Co se týká odd.šestinedělí, dětské sestry byly všechny velice ochotné až na jednu extrémě vynervovanou, která se chovala i k dětem doceka nepěkně (nemůžu zapomenout, jak se velice snažila narvat do mého děťátka narvat skoro ještě vařící příkrm). Rozhodně bych chtěla poděkovat paní Holubářové (snad to jméno nekomolím) za podporu ve chvíli, kdy se mi netvořilo mléko a byla jsem z delšího pobytu v porodnici psychicky vyčerpaná.
Dětské doktorky byly většinou milé a ochotné zodpovědět dotazy (až na jednu vyjímku). Bohužel informace ke kojení byly podávány občas rozporuplně, takže co bylo pro jednu lékařku v pořádku bylo pro druhou, kt. ji vystřídala další den, v nepořádku a vysloužila sem si pokárání atd. Jako nevýhodu vidím fakt, že se dětské sestry v 7. patře vůbec nenachází a je potřeba cestovat s miminkem v případě nutnosti o patro níž. Ženské sestry (7.patro) byly povětšinou příjemné a ochotné, až na jednu „takysestru“, která se ke všem chovala jako k nesvéprávným bytostem.
Jídlo mi přišlo vyhovující a pokoje jsou pěkné a účelné.
Kapitolou samou pro sebe jsou vizity. Je jich tolik (zvláště v pondělí), až je to neuvěřitelně rušivé. Přitom se evidentně nepočítá s tím, že by se pacienti měli behem nich něco dozvědět.
Celkově rozhodně porod v této porodnici doporučuji.

Personál: MUDr. Tomáš Vrána, st.Iveta Stankovičová, as.Marie Xenophontos, MUDr. Hafez Al-Awad Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Ma.tyl.da1975 09.06.10 napsala :

Omlouvám se za 2× stejný příspěvek…nějak se mi to nedaří zlikvidovat:o))

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Ma.tyl.da1975 09.06.10 napsala :

V Bohunicích jsem rodila už dvakrát.Oba mé porody byly vyvolávané,dětem se ode mě nějak nechce:o)První před téměř třemi lety trval 22hodin a nakonec dcera přišla na svět pomocí vakuové extrakce.Tenkrát jsem to docela špatně nesla..říkala jsem si,že jsem rodička nanic.Druhá dcera se narodila letos v květnu a i přes své uctyhodné míry(4400g) byla za 5 hodin na světě.Z velké části za to vděčím porodní asistentce Marii Lacinové,která díky skvělému vedení a profesionálnímu přístupu směřovala celý porod k rychlému a zdárnému konci.Myslím,že mít ji i u prvního porodu,mohlo vše dopadnout jinak i tenkrát.Jinak poporodní oddělení je nově zařízeno,maminy mají mnohem větší komfort(na 2pokoje WC+ sprchový kout),sestřičky a ostatní personál jsou moc příjemné a ochotné.Najdou se samozřejmě i vyjímky,ale těch je opravdu minimum.Jediné co bych nemocnici za ty tři roky vytkla je jídlo,které aspoň dle mého gusta šlo kvalitou rapidně dolů.Celkově však Bohunice doporučuji,kdybych náhodou ještě někdy rodila,určitě bych nešla jinam.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Ma.tyl.da1975 09.06.10 napsala :

V Bohunicích jsem rodila už dvakrát.Oba mé porody byly vyvolávané,dětem se ode mě nějak nechce:o)První před téměř třemi lety trval 22hodin a nakonec dcera přišla na svět pomocí vakuové extrakce.Tenkrát jsem to docela špatně nesla..říkala jsem si,že jsem rodička nanic.Druhá dcera se narodila letos v květnu a i přes své uctyhodné míry(4400g) byla za 5 hodin na světě.Z velké části za to vděčím porodní asistentce Marii Lacinové,která díky skvělému vedení a profesionálnímu přístupu směřovala celý porod k rychlému a zdárnému konci.Myslím,že mít ji i u prvního porodu,mohlo vše dopadnout jinak i tenkrát.Jinak poporodní oddělení je nově zařízeno,maminy mají mnohem větší komfort(na 2pokoje WC+ sprchový kout),sestřičky a ostatní personál jsou moc příjemné a ochotné.Najdou se samozřejmě i vyjímky,ale těch je opravdu minimum.Jediné co bych nemocnici za ty tři roky vytkla je jídlo,které aspoň dle mého gusta šlo kvalitou rapidně dolů.Celkově však Bohunice doporučuji,kdybych náhodou ještě někdy rodila,určitě bych nešla jinam.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Bohunice - Anonymní 25.05.10 napsala :

Zdravím všechny,
já rodila v Bohunicích 17.5.2010.
Na ambulanci porodního sálu jsem chodila na monitory již od 35. týdne. Tak laskavý a profesionální přístup, jaký na ambulanci panuje jsem opravdu nečekala. Sl. Kouřilová a pan doktor Vrána jsou opravdu perfektní a jsou lidé na „svém místě“.
Porod byl vyvolávaný, kvůli přenášení, nakonec skončil císařským řezem, kvůli velkým komplikacím (měla jsem to štěstí, že mě operoval také pan doktor Vrána, jeho přístup je opravdu nepopsatelný, nejlepší doktor, kterého jsem v životě potkala), ale přístup na porodním sále byl celkově ohromující. Všechny porodní asistentky hrozně milé, vše vysvětlí, vychází vstříc, doktoři jsou také úžasní, milí, pobyt na porodním sále se Vám opravdu personál snaží co nejvíce zpříjemnit. O epidurální anestezii nemusíte ani prosit, navrhují ji sami a jsou i samotní rádi, když si ji necháte aplikovat.
Na oddělení šestinedělí je přístup sester také velmi přívětivý, tak i doktorů, kteří chodí na vizity. Já problém s rozeznávání personálu neměla, vždy jsem poznala o koho se jedná.
Jediné, co mě opravdu zklamalo, tak chování dětských sester, mohu říci, že 1 z 10ti je příjemná a chová se „normálně“. Po císařském řezu Vám samozřejmě miminko nedají ihned k sobě, ale když jsem si pro něj šla, nic nevysvětlí, jsou velmi neochotné-hrůza, u koupání miminka na Vás jen řvou, že jste pomalá atd. Zarazili mne i kecy, které pořád měli, opravdu tam na svém místě není 90% personálu, ovšem dětské doktory jsou velmi ochotné a milé.

Personál: MUDr. Vrána, sl. Jílková-porodní asistentka, pí. Kouřilová-porodní asistentka, víc jmen si bohužel nepamatuji

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Žádný strach z chování personálu na porodních sálech a ambulanci

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

hodně porodnických vložek:)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymousss 21.04.10 napsala :

Rodila jsem v Bohunicích na začátku dubna 2010. Byla jsem prvorodička.

Svůj pobyt v Bohunicích bych rozdělila na pobyt na porodním sále a na oddělení šestinedělí - moje pocity jsou velmi rozporuplné.

Co se týče příjmu k porodu, velmi bych vyzdvihla nesmírně vlídný a profesionální přístup pana doktora Vrány z ambulance porodního sálu.

Na standardním porodním boxu (nebyl volný nadstandard) bylo všechno úplně v pohodě až na jednu maličkost. Na chodbě hned za dveřmi byla hromada různého personálu, který se velice nahlas a nenuceně bavil a hlasitě chechtal, což mne během porodu hodně rušilo. Člověk má co dělat sám se sebou a takový rachot mu zrovna moc nepřidá.
Sprchy pro obyčejné porodní pokoje (box A, B, C) jsou asi 30 m na chodbě, ale neviděla jsem v tom problém - stejně jsem tam nestihla jít - porod tak bolel, že jsem se jen válela po žíněnce. Nadstandard s vanou (box D) je na nic - není tam okno a klimatizace nefunguje, takže tam bylo k zalknutí už když jsme tam byli před porodem na prohlídce. Nejlepší je asi nadstandard bez vany se sprchami (myslím, že je to box E a F).
Měla jsem vyvolávaný porod, takže mi navrhli epidurál automaticky, ale jinak pokud budete mít zájem o epidurál, řekněte si na začátku porodu nebo nejpozději 2 hod předem - je třeba nabrat a vyšetřit krev, což zabere nějaký čas.

Oddělení šestinedělí: Pokoje jsou nádherné, jako na hotelu, po dvou a vždy dva dvojáky mají společné WC a sprchu. To místo má úžasný potenciál být příjemným místem pro nedělky. Tento potenciál je ale totálně zabitý přístupem personálu, který ustrnul někdy před padesáti lety a vůbec nebere ohled na to, že se jedná o oddělení, na kterém se nacházejí po fyzické stránce zdravé, ale psychicky (poporodní blues) velice zranitelné ženy.
Pokojem celý den procházelo velké množství personálu a obvyklá otázka byla: „Je všechno v pořádku?“. Problém byl, že jsem si nikdy nebyla jistá, jestli je to personál šestinedělí, novorozeneckého, sanitářky nebo kýho ďasa. Na jmenovky v té rychlosti nebyla šance dohlédnout. Takže jsem nikdy nevěděla, jestli má být všechno v pořádku se mnou nebo s malým nebo s povlečením na postel nebo s čím.
Pokud jsem na dotaz odpovídala, že je vše v pořádku, tázající vždy s podivem potřásl hlavou, že je to divné, že nemám dotazy a odešel. Problém nastal až jsem začala mít dotazy. Malý hodně brečel, nebylo mi jasných dost věcí ohledně péče o něj, ohledně kojení atd. Na žádný z dotazů, které jsem položila jsem nedostala ucelenou odpověď, vždy mi každý jen odsekl, takže po dvou dnech jsem měla ve všem totální guláš. Začala jsem se z toho hroutit, což malému nepřidalo a brečel o to víc. Specialita je kojení - nejenže informace nejsou ucelené, ale ještě co sestra/doktorka to originální názor, popírající názory jiných sester/doktorek. Za stejnou situaci jsem dostala ráno vynadáno, že jsem malého překrmila a večer zas, že jsem ho vůbec nepřekrmila, že dostal dávku kterou měl dostat.
Pokud se nedělkám něco vysvětluje, je to vždy totální rychlokurz bez prostoru na dotazy.
O rehabilitaci/posilování po porodu mi nebylo řečeno ani slovo. Seznam cviků je v takových modrých deskách, čehož jsem si naštěstí všimla a začala podle toho cvičit, ale upozornění, že něco takového existuje by neškodilo.
Třetí den jsem už byla ze všeho úplně na nervy (jsem klidný flegmatik) a jen jsem brečela. A nebyla jsem rozhodně sama. Celý ten pobyt na šestinedělí byl pro mě hororovým zážitkem, ze kterého jsem se ještě týden vzpamatovávala. Zvládla jsem to hlavně díky nesmírně citlivému přístupu manžela.
Samozřejmě nemohu házet veškerý personál do jednoho pytle, byly tam příjemné, méně příjemné i totálně nepříjemné doktorky/sestřičky, ale celkově tam bylo tolik lidí, že mi splynuli dohromady a ze všeho zbyla jen nepříjemná pachuť na jazyku. A bohužel ani ty příjemné sestřičky se co se týče kvality podávání informací nelišily od těch nepříjemných.
Chápu, že personál má hodně práce (hlavně na novorozeneckém). Ale dřív, dokud nebyl rooming-in měl té práce mnohokrát více. Když se tedy kompletně zbavil péče a zodpovědnosti za novorozence, neškodilo by vykompenzovat to systematickou pomocí rodičkám na šestinedělí. Tohle je polovičaté řešení, na které doplácí zejména nezkušené prvorodičky.
Doporučuji vřele všem před porodem navštěvovat NE kurzy přípravy k porodu (porod je zajištěn dobře), ale rozhodně kurzy péče o novorozence a kurzy kojení.
Obecně doporučuji s sebou na porodní sál a pokud možno i na šestinedělí (v případě nadstandardu) manžela nebo někoho blízkého z rodiny, nejlíp chlapa - personál se pak chová vstřícněji, ohleduplněji a pokorněji. Na samotnou ženskou, se kterou ještě ke všemu cloumají hormony si dovolí mnohem víc.
Příště půjdu zase do Bohunic. Porodním sálům plně důvěřuji. U druhého dítěte už budu mít už dostatek zkušeností a šestinedělí mě nerozhází. A pokud možno půjdu na nadstandard, i když stojí 1200 na den a jediné nadstandardní je tam to, že tam může být kdokoli z rodiny 24 hodin denně.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dostatečnou míru asertivity na oddělení šestinedělí.
Kurs péče o novorozence a kurs kojení.
Nadstandard na šestinedělí (i za tu cenu).
Chápajícího partnera na celý pobyt v porodnici.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Starší ručníky (2-3 ks), toaletní papír, látkové pleny (2-3 ks),
Není třeba vlastní oblečení - fasují se erární košile dle potřeby, není třeba župan - je tam děsivě přetopeno

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Bohunice - lenaska 06.03.10 napsala :

Nevěřili mi porodní bolesti.Ani nekoukli snad do papírů,že jsem asmatička a zprávu od mé gynekoložky,že mám problém s krví.Je to už pět let mám krásnou zdravou dceru díky dr.Husičkovi,ale od začátku věděli,že jsem prvorodička s r.těhotenstvím a po pěti hodinách se mi konečně dali pás,kde zjistili,že mám stahy po 2min. a že nekecám.No,epidural už nešel…a nešlo rodit ani po vyvolávacích injekcích…malou ze mně rvali násilým než přišel pan Husiška s kleštěma…Malá se nakonec narodila bez pomocí kleštů ,ale díky panu Husičkovi,kterej byl docela v šoku,když zjistil,že nikdo neměl ani snahu přečíst si,že mám zdr.problémy.Mimčo od narození dostávalo injekce proti bolesti-mělo hlavu samou modřinu a mně tam nedali nic proti bolesti-ani blbej čípek-TAKŽE NEDOPORUČUJU-Malá se narodila až 20 h PO ODTOKU PL.VODY A PERSONÁL MI NEVĚŘIL,ŽE MÁM KONTRAKCE…Původně mně chtěli poslat domů.Pan Husička pak uznal,že kdybych neporodila-obě jsme nejspíš nepřežily.Když jsem jim tam vypadla tak se ani prej nepokoušeli nic zjištovat.Je mi líto-NEMOHU DOPORUČIT.PAN DR.HUSIČKA JE ALE SKVĚLEJ:-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

foták na mimčo a odvahu-stojí to za toooooooooo!!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plinečky,pložky,možná i foták-ty fotky mimča jsou krásná vzpomínka jednou

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Bohunice - honorka 03.02.10 napsala :

Rodila jsem v Bohunicích koncem listopadu 2008. Před porodem na JIP super, porod proběhl dobře, i když byl komplikovaný. Tragédie nastala až na ženském a novorozeneckém. Kvůli nedostatku perzonálu trvalo více jak 4 hodiny, když jsem volala sestru o pomoc s mimčem, které vlbec nechtělo jíst. Když jsem říkala, že mé dítě je apatické a mě se to nelíbí, dělali ze mě hysterku. Poslali nás domů s poměrně vysokými hodnotami bilirubinu. Ve výsledku to dopadlo tak, že maminka (já) prvorodička hysterka nebyla, po dvou dnech doma jsme jeli do dětské nemocnice s hodně vysokou žloutenkou a tam se navíc zjistilo, že máme těžkou infekci, kvůli které můj mrňousek 7 týdnů doslova bojoval o život.
Pokud mohu doporučit, volte jinou porodnici. Při pohodovém porodu a zdravém dítěti jsou Bohunice jistě v pohodě, ale s kýmkoliv jsem mluvila, že měl nějaké problémy, tak by už nikdy do Bohunic nešel.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - kajdula 24.01.10 napsala :

Rodila jsem zde v dubnu 2008 a moje zkušenosti jsou veskrze pozitivní, až na pár maličkostí (ale to jsou opravdu maličkosti).
Rodila jsem na nadstandartu, bylo zrovna minimalně porodů, tak jsem si mohla vybrat a zrovna tady mi hodně vadilo, že zde není okno a možnost vyvětrat jinak, než, že se otevřou dveře na chodbu. Do dveří dá sice sestra paravan, ale i tak.
Jinak vana, sprcha a WC bylo velikou výhodou.
Přístup PA super, též doktorka bez problémů.
Zase jedna maličkost, která mě dost zarazila. Po porodu a následném přesunu na šestinedělí, přijela pro mě nějaká pom. síla, aby mě přesunula na odd. Přijela s vozíkem, na vozík hodila tašku a já si šupajdila hezky po svých.

Šestinědělí - před skoro dvěma lety se zrovna rekonstruovalo, takže jsme měly spol. sprchy na celé patro (hrůza), 3 na pokoji - WC pro 2 pokoje.
Sestry - jak která, většinou příjemné, ale nikdo se s ničím nemaže. Přebalení mi bylo vysvětleno během 5vteřin, koupání trvalo asi minutu, kojení mi naštěstí nedělalo nejmenší problém.
Jídlo - za mého pobytu bylo vynikající (měla jsem štěstí), porce obrovský - manžel si odnášel výslužku :-)

Příště půjdu určitě zase do Bohunic, až na pár maličkostí jsem byla spokojená.

Personál: PA - Romana Štrajtová, Dr. si nepamatuju Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Iruška 18.01.10 napsala :

Od začátku až do konce se o mě všichni perfektně starali, dostala jsem hodně informací.
Měla jsem komplikovaný porod a skoro celou dobu jsem proležela na JIP. Nejvíc bych teda vyzdvihla práci ženských sester na pooperační JIP, obdivuju jejich nasazení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Danulenka 17.01.10 napsala :

Porod dvojčátek naprosto super, rychlý, vše v pořádku, na šestinedělí už by se nějaký mráček našel ale dětské sestřičky na JIP fantastické, moc chválím!

Personál: p.as. Ilona Rašovská, MUDr. Al-Awad, MUDr. Vrána Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 07.01.10 napsala :

V Bohunicích jsem rodila v roce 2005. Por. asis. byla průměrná, žádnou větší ochotou neoplývala, doktorka přišla až na úplný závěr splnila co měla a odešla. PA mě nechala ležet na sále, chichotala se s ostatníma na chodbě, mě jen občas přišla omrknout a zase odešla. Měla jsem kontrakce po minutě od 14hod, malou ze mně doslova vymáčkly v 17.30 hod, už jsem nemohla. PA mi doporučovala jít během kontrakcí do sprchy ale tam jsem nebyla schopná sama dojít, pak mi řekla, ať si lehnu na bok, že to bude rychlejší ale to se nedalo vydržet vůbec, zvládla jsem na boku asi 3 kontrakce. Porodní sály pěkné, příště bych volila nadstandard, abych měla sprchu a wc na pokoji. A určitě si zapaltím porodní dulu, komunikace, rady a uklidňování mi moc chybělo.Rodila jsem bez epidurálu.
Odd. šestinedělí bylo normální, průměrné. Byly jsme dvě na pokoji s WC a umyvadlem, sprchy tenkrát byly na chodbě a to byla docela síla. Porsonál zde bych hodnotila tak průměrně, sestra na kojení byla celkem neochotná, měla jsem problémy s malýmy tvrdými prsy, na které se malé těžko přisávalo. Pořádně jsem se rozkojila až doma pomocí příručky :-)) , protože sestra v nemocnici na mě neměla čas. Naopak mě vytkla, že jsem kojení nenacvičila v nějakém kurzu :-)) . Takže příště musím prsa přesvdčit, aby se nalila mlékem před porodem, já někde půjčím mimino a budu trénovat......
Ostatní sestry byly vstřícné, pokud jsem něco potřebovala, pomohly. S výměnou košil nebyl problém.
Jídlo bylo normální, nepředstavujte si žádné pochoutky ale jíst se dalo. Mimochodem jsem byla ve špitále Bohunicích v listopadu 2009 a strava byla opravu k jídlu.Pobyla jsem si taky jednu noc přímo na odd. šestinedělí, byla jsem na nadstandardu. Je to moc pěkné, je tam malá TV, sociálka. Není toaletní papír. Zdi jsou hodně tenké, je slyšet vše, zvlášťě pláč mimin. Ale asi bych po porodu volila nadstandard kvůli soukromí.

Personál: PA Rašovská, MUDr. Mužíková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Veškerou kosmetiku pro sebe i mimi, plínky, vložky, toaletní papír, pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 03.01.10 napsala :

rodila jsem o prázdninách a váhala jsem,zda bohunice či obilní trh. porod proběhl dobře, v tomtosměru jsou opravdu skvělí - a je vidět, že to mají v malíčku :-)trošku mi chybělo takové to přehnané a starostlivé obskakování, ale asi jsem přecitlivělá a mám trochu vysoké nároky. jinak bych vam chtela poradit, ze kdyz budete chtit epidural, reknete si tak dve hodiny predem :-) a pripominejte se… takze porod pohoda. dalsich pet dni jsem travila se svym miminkem nahore, kde jsou dvoji sestricky - jedny pro vas maminky a druhe pro vase miminka. dodnes si vycitam, ze jsem se neozvala… praxe je takova, ze tam za vamiprijdou a zeptaji se :„mate nejaky problem?potrebujete neco?“ … ne, tak hezky den …nevim, jak vy,ale ja patrim k trem, ktere se pri teto otazce urcite nerozpovidaji a radeji reknoune, dekuji,vse je vporadku..proto radim -ptejte se uplne na vsechno i desetkrat! sestricky jsou tam jinak moc hodne,ale nektere si mysli, ze uz vsechno vite a ze je vse samozrejmost A NENI! nechte si asistovaqt u kojeni, treba pokazde, az budete mit jistotu,doma uz bude pozde na slzy! a pohlidejte si ockovani proti tbc, spatny vpich nadela paseku, nepreji nikomu… dneskauz bych delala spoustu veci jinak, ale je pozde, moje miminko uz ma pul roku :-) takze na stupnici do deseti bych dala osm! vadily mijen takove hlouposti, protoze jsem proste trochu jina, ale jinak je to dobra porodnice a sla bych tam znovu, jen bych delala vse jinak…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

trpelivost! a jdete tam zavcas :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

odsavacku,homeopatika na rozkojeni,pokud jste stresmenky :-) mleko ma kazda i prsa velikosti jedna,neni to o velikosti!!! jde to zevnitr… oblecky na mimčo,plenky, pyžamapro sebe aspon 5 :-) dobrou naladu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Lolinka_79 03.01.10 napsala :

V Bohunicích jsem rodila 6.12. 2009, bylo v době, kdy byla porodnice tak plná, že bylo štěstí, že člověka vůbec přijali. Porod byl spontánní a naštěstí v sobotu v noci, kdy bylo „volno“.

Rodila jsem na nadstandardním pokoji (žlutý) a nemohu si stěžovat. Mít vlastní sprchu hned u lůžka je fajn, choit po chodbě bych asi nezvládla. PA byla fajn, byla to paní středního věku a moc se s tím nepárala, ale někdy je to potřeba, člověk propadá občas hysterii.
Porod byl rychlý (přijeli jsme do porodnice cca v 0:30 a malý se narodil ve 3:30) a díky tomu se něj i divám pozitivně. Přístup personálu byl vstřícný.

Po porodu jsem šla na nadstandardní pokoj na 7. patře. Pokoj jako takový byl krásný. To, co mě opravdu zarazilo je fakt, že za cenu téměř 1300 Kč na den tam není ani toaletní papír a ručník. Obecně tedy zastávám názor, že za ty peníze by člověk měl dostávat vybavení navíc nebo alespoˇnelpší stravu (ta je mimochodem děsná, resp. pro kojící maminky totálně nevhodná…např. suchý rohlík s paštikou apod.).

Personál … dětské sestřičky byly moc fajn. Bohužel však když malý první dva dny plakal hlady, každá mi řekla něco jiného..přikrmujte…ne, musí se to vydržet. Jako prvorodička jsem nevděla co si počít a můžu říct, že ty čtyři dny tam byly, z tohoto pohledu, peklo. Nicméně, člověk za stestřičkami může kdykoliv přijít a zeptat se…ale pokaždý je tam jiná směna, takže někdo jiný..snad nikoho jsem tam neviděla dvakrát :) Ženské sestřičky ok…moc často tam nechodily :)

Vadily mi neustály vizity a návštěvy..v pondělí prošly pokojem 4 velké vizity…člověk neměl chvíli klidu. Začalo to v osm ráno a skončilo až kolem druhé. Pak už to šlo.

V závěru Bohunice však doporučuji, nejdůležitější je porod samotný a tam bylo vše ok a lidé okolo se snažili a byli mi nápomocni. Čtyři dny na šestineděli nejsou zrovna ráj,ale už to člověk přežije.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nadstandarní pokoje - chvilka klidu se hodí, hlavně když je člověk nervozni jako jsem byla já :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré vybavení pro miminko (kosmetika, oblečení) a sebe (toaletní papír, vložky, …).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - opoce 03.01.10 napsala :

Byla jsem přijata 7.května 2009 a personál byl velmi příjemný. Rodila jsem na nadstandartním pokoji s vanou, jelikož bylo vše obsazeno. Pokoj je velice pěkný a má vlastní koupelnu a WC, což jsem velice ocenila.
Po porodu jsem byla přeložena na pokoj v sedmém patře a byly jsme na pokoji tři. Je to tam krásně zrekonstruováno a pokoj má vlastní sprchový kout a WC. Byla jsem moc spokojená a rodila bych tam určitě znovu. Jedině snad to jídlo by mohlo být o něco lepší.

Personál: R.Štrajtová, st. kořínková, MUDr. Jitka Sládková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vlastní oblečení pro miminko, pleny

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

pití k porodu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Denulenka 31.12.09 napsala :

Rodila jsem zde před dvěma měsíci.Měla jsem indukovaný porod a rodila jsem neotočené miminko,takže žádná sranda.
Porodní sál, normálka, v tom stavu mi bylo šumafuk,na jaké posteli ležím a jestli mi hraje rádio…8 hodin v kuse jsem měla kontrakce po 3 minutách,takže jediné,co mě zajímalo, bylo, kdy bude konec.Mou PA byla paní Hrušková,což je anděl a jen díky ní a mému muži jsem to dítě vytlačila.Pravidelně za mnou chodila a snažila se mi ulevit,jak mohla, mezitím stihla i odrodit pár jiných dětí na vedlejších pokojích…Takže s porodním sálem žádné komplikace.Pokoje na šestinedělí jsou krásné (6patro),sprcha, WC hned u pokoje.Já jsem byla trochu na rozpacích z personálu ženského oddělění,nebyly zrovna přátelské a vlídné.Sestřičky na novorozeneckém odd.i lékařky byly super,milé a vstřícné.Bohužel jsem odcházela z porodnice nekojící, i když s mlékem,ale neměl na mně nikdo čas mně naučit správně skloubit mé malé miminko a má obrovská prsa.V porodnici jsem odstříkávala a krmila lahví.Doma jsem se rozkojila pomocí zavolané paní z laktační poradny.Co je děs, je to,že se tam rodí tolik dětí a personálu je tam jak na obecní špitál,sice je to spádová nemocnice,ale snaží se šetřit a sestry pak nemají čas se nám i dětěm pořádně věnovat,ale i tak dělaly co mohly.A jídlo,že je hrozné? Já myslím,že bylo docela dobré a hlavně mi to bylo jedno,byla jsem tak happy,že jsem máma,že nad jídlo jsem se povznesla:-))

Personál: Krajčovičová,Doubek,Dvořáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

špunty do uší

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Jana206 30.12.09 napsala :

Já jsem v této porodnici rodila dvakrát.Mám vrozenou srdeční vadu,měla jsem riziková těhotenství.Porod v této porodnici mi doporučil kardiolog.

Nemám srovnání s jiným pracovištěm,ale já jsem byla spokojená.Jak s jednáním a vyšetřováním porodní asistentky při natáčení ozev,při vyvolávání porodů,při porodech samotných.

Před prvním porodem Adámka jsem v porodnici týden ležela,bylo to v červnu 2006.Porod nešel vyvolat,tak počkali do termínu,kdy se spustil spontánně.Během porodu nastaly komplikace,musel být ukončen klešťemi..Můžu říct,že jednání a péče všech byla rychlá,profesionální..Klešťový porod mi dělal doktor Richard Husička..Můj názor na něho je jen dobrý.Nemám ty samé zkušenosti jako maminky,kterým se zdál arogantní a namyšlený.Naopak,profesionální.
Po klešťovém porodu jsem mohla hned kojit a druhý den už jsem měla Adámka u sebe.Když jsem něco potřebovala nebo nevěděla,sestřičky i lékaři mi hned pomohli,poradili.

Druhý porod mi vyvolávali pár dní před termínem.Udělali mi vstupní vyšetření,starala se o mě porodní asistentka Marie Lacinová a dvě stážistky.S přítomností studentů u porodu jsem souhlasila.Porod probíhal rychle,byl úplně bez komplikací..Jen jsem ztratila hodně tekutin,byla jsem unavená.Druhý den jsem měla Emičku u sebe,měly jsme problémy s kojením.Nechtěla se přisát.A to i přes to,že jsem v té době kojila ještě Adámka.Sestřičky s námi strávily hodně času na pokoji,aby nám pomohly.Stejně jako když byla malá na fototerapii s novorozeneckou žloutenkou.Poradily,pomohly.

Teď nedostatky.Koncem roku 2008 byl v porodnici baby-boom.Emička měla těžkou žloutenku způsobenou RH inkompatibilitou.V den,kdy ji vytáhli z fototerapie jsme jeli domů.Po týdnu jsme se vracely do nemocnice s kritickými hodnotami bilirubinu.Primářka dětského oddělení říkala,že je to částečně chyba porodnice.Měly jsme tam zůstat ještě min.24 hodin po ukončení fototerapie.

Na pokojích-neměla jsem nadstandart,byla taková zima,že jsme spali ve svetrech a miminka v kožíšcích z ovčího rouna.To myslím vážně.Bylo tam kolem 17 stupňů,to je ale po ženy po porodu,které jsou zesláblé,unavené,vrátily se z vyhřátého porodního sálu a pro novorozence opravdu málo.Já jsem se nachladila.A stěžovaly si i ostatní maminky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jednání lékařů i ostatního personálu na porodním sále,novorozeneckém oddělení i oddělení šeštinedělí - většinou milé,vstřícné,profesionální,ochotné..
V zimě s sebou teplé oblečení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

To,co obvykle.Vložky a plenky dávají jen určitý počet kusů pro začátek.Košile dávají ústavní.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 30.12.09 napsala :

Tak já mám naopak zkušenost dobrou - když jsem přijela na neplánovanej monitor kvůli bolestem po hodině a půl, tak ze mě nedělali žádnou hysterku (původně jsme měli plánovanou sekci, ale přišlo to samo o týden dřív a nakonec jsme rodili akutním císařem), stihli jsme i epidurál i tatínka u porodu, na sále jsme měli skvělej personál a dokonce jsme se i zasmáli :-)

Šestinedělí je krásně zrekonstruovaný, takže maximální komfort celých 5 dní pobytu. Denně dávají čisté noční košile, oblečení na mimčo na požádání. Personál až na malé výjimky vstřícný a příjemný.

Jedinej mínusovej bod dávám za jídlo - to byl fakt hnus a místo toho, aby mě to po porodu postavilo na nohy, tak jsem už při pohledu do talíře ztrácela sílu a zvedal se mi kufr. Naštěstí existují návštěvy a domácí vývar mě posilnil :-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Bohunice - Anonymní 29.12.09 napsala :

Zkušenosti jen a pouze negativní. Velmi nepříjemný personál na porodním sále i na oddělení šestinedělí. Další dítě už bych tu rozhodně rodit nechtěla.

Nahlásit

Fotky z porodnice

V porodnici

Už doma

porodní sál - nadstandard

porodní sál - nadstandard

porodní sál - nadstandard

porodní sál - nadstandard

Tomášek

březen 2012 - narodil se Tomáš - Nico má 2 roky a 5 měsíců

říjen 2009 - narodil se Nico ve FN Bohunice - 1.den

šťastná maminka po porodu se svoji holčičkou

naše sluníčko Adélka

pokoj na šestinedělí 7.patro pokoj č.9

porodní box nadstandart

Pokoj na šestinedělí

porodní box E

koupelna u porodního boxu

Porodní box- nadstandardní - E

koupelna - nadstandart 7.patro

Nadstandart 7.patro - TV

Nadstandart 7.patro

Nadstandartní pokoj 7.patro

Foto - novorozenecké

NADSTANDART ZATU CENU NESTAL ALE CLOVEK MEL SOUKROMI,A HLAVNE SVOJI SPRCHU.

JENOM VASE TO JE SUPER NE.

moje štěstí-moje láska

Přidejte Vaše fotky k porodnici Bohunice.>

Děti z porodnice Bohunice

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Bohunice
zakky Bílovice nad Svitavou Alfréd neznámé 25.06.2019
deeus Ben neznámé 20.08.2019
Děti narozené v porodnici Bohunice
Martinabébé Kuřim Kryštof
50 cm, 3500g 05.04.2019
Terkapali Jakub 51 cm, 4030g 26.03.2019
lorelai947 Brno Michal neznámé 19.03.2019
lorelai947 Brno Adam neznámé 19.03.2019
ErMaDo Brno Erik 51 cm, 4130g 02.03.2019
Hornovka94 František 53 cm, 4143g 25.02.2019
kikinaz Radeček neznámé 22.01.2019
MonD Brno Tamara 48 cm, 3300g 15.01.2019
Princezna..D Brno Toník neznámé 10.01.2019
Verunkaaa25 Adamek
neznámé 28.12.2018
Yukii Rajhrad Sára
49 cm, 3330g 21.12.2018
Denisa.visova Maxim 43 cm, 1990g 16.12.2018
Denisa.visova Samuel 43 cm, 1990g 16.12.2018
pajakac Helena
50 cm, 3180g 23.11.2018
Segraevik Peťa neznámé 23.11.2018
Aaajik Eliška
52 cm, 3900g 19.11.2018
smarket Matěj neznámé 23.09.2018
Weruu25 Danielek
49 cm, 3200g 23.09.2018
Barunka maminka Šitbořice Tamarka
52 cm, 4170g 21.09.2018
Jiri 770_ Štěpánek
48 cm, 2920g 14.09.2018

Rodily v porodnici Bohunice

Martinabébé, Terkapali, lorelai947, ErMaDo, Hornovka94, kikinaz, MonD, Princezna..D, Verunkaaa25, Yukii, Denisa.visova, pajakac, Segraevik, Aaajik, smarket, Weruu25, Barunka maminka, Jiri 770_, Janaa123, kaczen88, Jana8844, TerezaGA., Zav_Marketa, Kikii 123, vojninka, Michalka88, manetka, pitriseeek92, s0ftik, KKKopretina, Bubble gum, katka20211986, tereza00smidova, Jeanicka, Terezz33, anet_st, Dag6, macik6, melitea, xvendy, RomieG, barca.ch, baunka7, Lendeš, Katy2013, Beruška Liduška, Zuzana.Hodkova, verunak86, lenkovka, emonica, nelifuk, renďa96, Dvěstěnožka, Nuba, andysek88, Arena, eliskajirku, Danča_87, Edin11, smitkoM, princess137, Mamulicka, alena0402, SilvieB, HanaNov, , Dada H, Lexinka21, Zbořek, Danza, Teruška85, nina7, Breberysek, zlaticzko25, buryx, Krče, evak12, Pe86, bosanova_vg, Cathy_1, MakyKu, Raduli13, machalajn, zlodcera, sona20, Petulinekkuk, udazop, andrejkakvetinka, Petuliee, resla, Mimimi18, nikitomi, RencaVlkova, peťka82, Ell.Z, Ejmi, sonata001, Ckka, bc, 04021987, eva1982, 1 simonka, Megic, lulu11, Naima, jannaa, leni26na, zitorka, Nika27, SabinaK, tereza12345, rafika, SvatkaM, Vendy31, amelielie, Thinpancake, maja83, veruszack, cilly, Miťulka, Henesee, jancakkk, Anabellka, zimovka, palasnice, Katka_LEE, marketacka, berry4, teresna, chausson, Sssara, Lumpi1, Pirrippi, Solvejg, MinkaD, Nunysek, lukina1, berussskkka, Ma.tyl.da1975, Anonymousss, honorka, kajdula, Iruška, Danulenka, Madelen, deflin, Lolinka_79, opoce, Denulenka, Jana206, Žížala1 Rodila jsem v porodnici Bohunice (přidat na profil) »

Chystají se rodit v porodnici Bohunice

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Bohunice?