Porodnice ve FN Brno - Bohunice

Tato porodnice je odnoží fakultní nemocnice, pod kterou ovšem spadá i porodnice na Obilním trhu. Tato „menší“ klinika přesto poskytuje kapacitu 55 lůžek. Rodičky zde mají veškerý komfort a k tomu ještě různé přidružené subspecializace zajišťující bezpečný porod.

Rodí se na celkem šesti porodních pokojích - z toho polovina je nadstandardně zařízena. Na jednom pokoji je k dispozici porodní vana a lze rodit do vody.

Každý čtvrtek si za cenu 100 korun můžete prohlédnout porodní sály. Tato prohlídka je bez informací.

Porodnice také nabízí ucelenou předporodní přípravu:

  • Informativní schůzka se koná v úterý a sobotu vždy od 14 hodin. Je určena pro těhotné nad 30. týdnem těhotenství. Poplatek je 550,– (a 410,– doprovod).
  • Speciální intenzivní příprava na porod se určena rodičkám, které se zúčastnily informativní schůzky. Koná se 2 krát za měsíc a objednat se na ní můžete na tel. čísle 532 233 961. Cena je 550,– pro rodičku a 410,– pro doprovod.

Chcete-li konzultovat porodní plán, objednejte se na tel. čísle 532 233 961 u paní Marie Lacinové.

Kurz Přípravy ke kojení se koná 2× za měsíc dle telefonického objednání na tel. čísle 532 233 969 za poplatek 550 korun.

Webové stránky

Kompletní průvodce celou klinikou nalznete zde.

Doporučují maminky porodnici Porodnici ve FN Brno - Bohunice?

Hodnoceno 181x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: prim. MUDr. Robert Hudeček, PhD.

Ambulance porodního sálu: +420 532 233 962

Porodní sál: +420 532 233 961

Gynekologická ambulance: +420 532 233 953

Adresa: Obilní trh 11, Brno 625 00

URL: http://www.fnbrno.cz/gynekologicko-porodnicka-klinika/k1447

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Bohunice

15.09.20

So vsetkym uplna spokojnost, personal na vsetkych oddeleniach velmi prijemny. Kazda izba ma svoju kupelnu, co je v porovnani so žilinskou porodnicou na Slovensku velky luxus - tam su 2 na celu chodbu..Urcite doporucujem vsetkym vahavym maminkam, ja som sa tam citila ako v hoteli:)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Toaletny papier a nejake dobroty.

1206
26.08.20

Musím říct, že celkově spokojenost. Už předporodní péče jak v rizikové poradně, tak na ambulanci supr. Jen tedy šílený čekání někdy i na 3 hodinky. Měla jsem domluvený císař a jak jsem se šíleně bála, musím říct, že díky super obsazenosti na operačním sále a taky velké důvěře mé dr. to byl docela dobrý zážitek. Pooperační péče taky super. Sestřičky i dr. na gyndě taky dobrý.
Trošku sranda se sestřičkami na novorozeneckým, kdy ta tvrdí to a ta zase tohle. Ale hodný až na jednu černovlasou, ta přiletěla asi z Marsu. Celkově pobyt v 6. patře se dal zvládnout.

Personál:

Dr. Papíková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Toaletní papír, něco dobrého na jídlo nebo pití.

8
04.08.20

Jsem prvorodička a vzhledem k negativním recenzím jsem nejdříve do této porodnice nechtěla, ale vzhledem k tomu, že ve FN Brno pracuje moje mamka, tak jsem se nakonec nechala přesvědčit. Musím říct, že nakonec to zde nebylo tak hrozné jak jsem myslela.
Již při převzetí z gynekologie byli všichni milý a ochotní, jak sestřičky tak všichni lékaři. To stejné i následně při příjmu na vyvolání, při samotném porodu a i na oddělení šestinedělí.

15.04.20

Moje zkušenost je velice čerstvá, rodila jsem zde 8. 4. 2020 v době karantény, kdy musíte projít přes stan, aby vám změřili teplotu a rodíte bez otce. Musím ale napsat, že navzdory nastalé situaci, byl veškerý personál úžasný, klidný, milý a příjemný. V ambulanci vždy příjemné kontroly. Na porodním boxu jsem téměř nebyla sama, každou chvilku docházela porodní asistentka, takže jsem se sama rozhodně necítila. Na oddělení šestinedělí byly sestřičky i paní doktorky úžasné a to samé platí i pro novorozenecké oddělení, které se mi 2 dny staralo o syna, když jsem já nemohla. Všichni všechno vysvětlí, nemusíte se ničeho bát. Vůbec jsem se nesetkala s žádnou arogancí nebo podobným chováním, stačí, když se k sobě lidi chovají hezky, pozdraví a poděkují…
Maminky, je to sice hloupé, že otec nemůže k porodu, ale věřte mi, že to zvládnete, jen musíte si musíte trochu věřit!:-)

Personál:

Veronika V., Eva P., Ingrid S., Romana G.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Brát to v klidu, i když to moc dobře nejde a věřit si, že to zvládnete:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

V době karantény určitě více než 20 poporodních vložek, i když si myslím, že v případě potřeby vám je personál dodá.
Počítat s tím, že musíte mít věci i pro miminko na odchod z porodnice, nebo vám je manžel/přítel předá dole ve dveřích.
Ponožky pro miminko.

14.04.20

S porodnicí jsem byla velmi spokojená, ať už se jedná o přístup personálu na porodním sále, tak i sestřičky na šestinedělí. Všichni byli velmi ochotní a příjemní. Sestřičky z novorozeneckého vám radí každá něco jiného, ale myslím, že každý si vybere to, co mu vyhovuje. Nemohu říct nic negativního na tuto porodnici. Pokoj jsem měla nadstandard, pokojík sice menší, ale útulný. Jídlo se moc na šestinedělí neřeší, přinesou to, co má celá nemocnice, což sice chápu, že nebudou vařit zvlášť pro porodnici, ale některá jídla se pro kojící moc nehodila.

Personál:

porodoní asistetka: Regina Kohoutková, lékař: Tereza Tesaříková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek hygienických potřeb, poporodní vložky i jednorázové kalhotky.

14
10.04.20

Chodila jsem cca od 7. měsíce pravidelně na kontroly do rizikové poradny a spokojenost. Sestřičky i doktorky byly milé, vše vysvětlily, jen občas bylo dlouhé čekání, ačkoliv jsem byla objednaná.
Na oddělení šestinedělí bylo také v pořádku, co se týče personálu. Co se týče jídla, samozřejmě bída. Sestřičky z dětského oddělení byli až na jednu výjimku milé a snažili se poradit. Dětské doktorky byli dvě, jedna milá a druhá hrůza děs, po její kontrole se člověku chtělo brečet…ale celkově jsem byla spokojená.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravit se na to, že můžete narazit na blbě naladěné sestřičky, že v poradně se často dlouho čeká, protože doktorky odbíhají k porodům nebo k akutním případům. Nebát se na cokoliv zeptat a pokud kojení nejde hned, tak si nechat poradit od místní laktační poradkyně - příjemná sestřička, co poradila.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě dostatek toaletního papíru, vlhčené ubrousky, přebalovací podložky a když to jde, domluvit si, aby manžel nebo rodina donesli ovoce nebo rovnou jídlo, protože to nemocniční vůbec neodpovídá kvalitě jídla pro kojící maminku.

14
16.03.20

Ačkoliv se povídá kde co, a i já měla strach, byla jsem spokojená. Doktorky na sále (císařský řez/spinál) byli skvělé, vše mi v klidu a trpělivě vysvětlily. Na oddělení šestinedělí opět skvělé ženské, dokonce se našly i dvě sestřičky, které mi opravdu pomohly s kojením, které nám nešlo. Jen paní doktorka z dětského oddělení byla opravdu na ránu. Nelíbilo se jí nic včetně toho, že jsem nešla hned vyměnit body, kam si ubrkl…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravit se na to, že se pár dní uskromníte a šup dom, pokud je vše v pořádku, ano je to tam trochu jako ve fabrice, ale je to velká nemocnice.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě si doporučuji vzít dostatek hygienických potřeb jako vložky do podprsenky a poporodní vložky včetně wc papíru. Oblečení pro miminko není nutné, erární mají dost a hezké. Kojící košile nejsou nutné, ty jejich nemocniční byli nakonec stejně nejlepší.

04.03.20

Když jsem se chystala na svůj první porod v Bohunicích, z recenzí zde jsem nabyla dojmu, že mě čeká otřesný zážitek, předpotopní vybavení a nepříjemný personál. Nakonec se můj porod hlavně právě díky personálu stal nádherným zážitkem a dobrým startem do nového života s miminkem. Všichni ke mně (a později k nám) přistupovali laskavě, s respektem, zájmem. Porodní asistentka mi všechno vysvětlila, zajímala se o moje preference, podporovala mě.
Porodní pokoj (standardní) byl velice příjemný, prostorný, nebylo co vytknout. Následné tři dny na oddělení šestinedělí byly také fajn, neustále za námi chodily sestřičky, jestli něco nepotřebujeme, jak se cítíme, naučily nás, jak se o miminko starat, jak ho koupat atd. Když jsem uprostřed noci přišla s tím, že mi mimčo brečí, vždy mi ochotně poradily, jak na něj. Personál byl všeobecně milý, vstřícný, ochotný, od lékařů až po uklízečky (hrozně milý pán nám třeba nosil jídlo vždy s úsměvem a se slovy „nechte si chutnat, dámy, krásný den!“). Stavila se za námi dokonce i fyzioterapeutka, aby nám poradila cviky po porodu. A jídlo bylo na nemocniční poměry moc dobré (vždy výběr ze dvou jídel, k snídani Skyr a podobně). Zkrátka jsem se synečkem odcházela spokojená, informovaná, pohýčkaná a těším se na příště zase v Bohunicích:-)

Personál:

nepamatuji si

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nenechat vystresovat negativními recenzemi na internetu:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, mýdlo a další hygienické potřeby, 2 ručníky (na prsa je potřeba mít zvláštní ručník). Přezutí.

51
21.02.20

Byl to můj druhý porod v Bohunicích po 10 letech. Překvapilo mě, jak se vše změnilo jak na porodním, tak i na novorozeneckém odd. Vše bylo bez komplikací, takže nás propustili po 48hod a pro mě to byl velmi krásný a pohodový zážitek (až na dobu „propouštěcí“, kdy mě i malé sebrali postel přímo pod zadkem).

2
11.01.20

Porodní asistentky byly úžasné a moc jim děkujeme, při porodu byly milé a díky nim byl porod pro ženu snesitelnější, nakonec porodní asistentka manželku i zašila a krásně se s přáním hodně štěstí s námi rozloučila. Na druhou stranu ty staré ježibaby (s mladýma byla zkušenost dobrá) na poporodním by měli vyházet, za to že celej den sedí na prdeli u kafíčka, jsou na maminky zlé a drzé a neřeknou jim základní věci, jako že mají miminko vážit, nebo kolik jim mají dát příkrm, řeknou mamince, že se má 6× denně sprchovat, ale kde přitom bude miminko vůbec neřeší - no hrůza. No a ještě stojí za zmínku ta mladá hvězda Papíková - škoda mluvit, ale naštěstí ženu jen jednou vyšetřila a už jsme s ní nemuseli mít tu čest.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodnici ano, poporodní určitě ne.

35
05.01.20

Myslím, že na porodnici nemám nijak vysoké nároky - chci vytlačit zdravého prcka a jet domů. Nejsem žádná alternativní biožena, neodmítám lékařské zákroky, nepotřebuju, aby nábytek byl nový a bylo vymalováno na růžovo. Proto jsem opravdu nečekala, že mě bude traumatizovat předporodní prohlídka Bohunic. Úvodní přednáška - slečna přečetla informace, volně dostupné na webu porodnice, na doplňující otázky odpovídala zásadně „nevím“ a „to je na domluvě“ (o tom více níže). Následovala prohlídka příjmu a porodních boxů, přičemž všude se ukazovalo, že „na domluvě“ není vůbec nic a veškeré řeči porodnice o podpoře moderních postupů jsou jenom řeči. Boxy byly plně obsazené, ačkoliv se podle naší „průvodkyně“ téměř nestává, aby bylo plně obsazeno, je to evidentně každodenní praxe. Asi nejvíc mě na prohlídce štvalo právě tohle mlžení a vyhýbání se jasné odpovědi. Porody se prostě vedou podle toho, jak rychle je potřeba uvolnit box pro další rodičku, o nějaké přirozenosti nemůže být řeč (viz i ostatní komentáře tady - všimněte si, že skoro 100 procent porodů, ať jsou hodnocené na 5 nebo na 1 hvězdičku, tady končí lékařským zásahem a urychlením). Na slibované pomůcky jako míče nebo stoličky zapomeňte, možná mají 1 ks někde na nadstandardu, ale určitě se s nimi běžně nepracuje (odpověď na dotaz na změny poloh při porodu: „ano, postele jsou polohovací!“) Prostory stísněné, v chodbách naskládaných tolik věcí, že se dá sotva projít. Vybavení z roku 1982 mi nevadilo, pocit špíny a smrad už ano. Takový odporný nasládlý puch jako na porodním v Bohunicích jsem cítila jen jednou v životě v jedné staré LDN, kde byla 1 ošetřovatelka na 8 - 10 podělávajících se pacientů. „Nadstandardní“ box s vanou nemá ani okno, aby se dalo vyvětrat. Odporné prostředí (omlouvám se, ale kdo tady píše o „příjemném“ prostředí asi bydlí v kanále…) se podepisuje na chování personálu, který už jen prohlídka porodnice obtěžovala (protočené oči, komentáře „těch zas je“ apod.), přitom jsme proběhli oddělení asi za 5 minut a nemocnice za to kasírovala 10 - 15 000. Pokračovali jsme na šestinedělí, které se nachází ve vyšším patře a s porodním zřejmě válčí, protože všechno, co řekli dole, tam okamžitě popřeli (např. přítomnost otce při ošetření miminka pediatrem – podle porodního běžná praxe, podle sestry z neonatologie vyloučeno). Prostředí opět hrozné, pokud si neplatíte „nadstandard“ nedostanete ani toaletní papír na WC na návštěvy jsou omezeny na cca 4 hodiny denně a nesmí na pokoj. Sestra neochotná, obtěžoval ji každý dotaz (hodně štěstí prvorodičkám, která na ni narazí), např. odpověď na otázku jak se řeší případné problémy s kojením, jestli někdo v nemocnici pomůže: „no to je už VÁŠ problém, pozvete si laktační poradkyni, ne sem, až budete doma!!“ Doporučuji každému, kdo má možnost, jít se podívat, jak to může fungovat v jiné porodnici. Strávila jsem týden v „okresní“ porodnici, která vypadala proti Bohunicím jak Hilton (což není tak důležité), a ačkoliv mě přijímali zrovna v den otevřených dveří:D a ještě se rozhodlo rodit tolik maminek, že museli přidávat na pokoje postele navíc, nikdo se neutrhoval a skvěle se o mě postarali. Ono nejen ve fakultce mají práce nad hlavu… Za ten týden jsem poznala skoro kompletní sestavu od uklízeček po doktory a i ta nejnepříjemnější osoba z nich by působila v Bohunicích jako anděl. Nejsem žádná citlivka ani nečekám extra zacházení, takže mě opravdu šokovalo, jak vyděšená jsem z Bohunic odcházela. Mrzí mě, že moje osvědčená porodnice je vzdálená 100 km a tak z praktických důvodů skončím v Bohunicích, kde se jim za 2 hodiny povedlo mě dokonale znechutit a vystresovat.

Personál:

nepředstavili se

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Bohužel - nic pozitivního nečekat, pokud nemají jinou možnost než jít sem, připravit se na protivný personál, „služby“ a vybavení z doby socialismu a vydržet to pro své miminko.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně všechny hygienické potřeby pro sebe i pro miminko, jak píše každý. A zvážit vlastní oblečky, zavinovačku atd., protože na novorozeneckém nám nemocniční zavinovačku na ukázku hodila sestra na stolek na chodbě a z těch 30 lidí co prošli kolem si na ni mohl kdokoliv sáhnout, případně se do ní vysmrkat…

29.12.19

S porodnicí jsem strašně spokojená! Ještě tu ležíme na šestinedělí a od začátku se tu cítím dobře.
V poledne mi praskla voda a jeli jsme, na ambulanci mě vyšetřili a ubytovali na jipce.
Na Jipce úžasné sestřičky,pořád chodily a vyptávaly se, zda-li něco nepotřebuju, dělaly monitory. Když jsem odcházela sbalily mi věci a pomohly se přemístit.
V noci se mi rozjely kontrakce a o půlnoci jsem šla na porodní box, tam na mě čekala porodní asistentka, bohužel si nepamatuji jména (ještě jsem se na něj pořád dívala)
PA se o mě starala suprově, když jsem došla, ptala se sama, zda mám porodní plán, pomáhala mi a radila mi, ke konci na mě byla trošku přísnější, ale úplně její pozici chápu, blbě jsem tlačila a miminko bylo zaseklé a ztrácelo ozvy.
Nakonec se musely zavolat doktorky a pomohly malé na svět. Šestinedělí taky super, nejlepší je ovšem sestřička Vodačková, to je kouzelná teta na správném místě ♥️

Personál:

Nepamatuji si

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si Bepanthen, Tělové mlíko pro miminko a více síťovaných kalhotek

26.11.19

V Bohunicích jsem absolvovala svůj druhý porod a rozhodně je nedoporučuji, protože dle mých zkušeností je tam přístup k pacientovi otřesný. Porodní asistentka byla velice milá, ale tím to končilo. Během porodu jsem ztratila celkem dost krve, takže mě hned převáželi na operační sál, aby provedli revizi dělohy, tam jsem byla na operačním stole svlečena a i přes mé opakování jaká je mi příšerná zima, si vedle mě všichni několik minut vesele povídali a nikdo si mě nevšímal, dokud nepřišla další sestřička a nezeptala se, proč mě někdo nepřikryje, načež se tedy někdo slitoval a něčím mě přikryl.
Později jsem byla převezena zpět na porodní pokoj, kde mi porodní asistentka vysvětlila, že je mi pořád zima z toho úbytku krve a přinesla mi ještě další přikrývku. Ta mi však byla po chvíli zase odebrána nějakou jinou sestrou s tím, že se přece nebude plýtvat přikrývkami. Po převezení na oddělení šestinedělí jsem se dotazovala na nadstandardní pokoj, o který jsem měla zájem, ale bylo mi sděleno, že momentálně není žádný volný, ale že si mě napíší do pořadníku a jakmile se uvolní, tak tam budu přesunuta.
Zůstala jsem tedy na normálním pokoji, kde mi druhou noc pozdě večer přivezli novou spolunocležnici s miminkem. Nehledě na pozdní hodinu a fakt, že jsem i s dítětem spala, rozsvítila sestřička všechna světla a asi hodinu mamince vysvětlovala, jak má s miminkem zacházet. Čekala bych alespoň nějaké ‚promiňte, že vás budíme, ale nová maminka to potřebuje vysvětlit‘, ale nic takového… (pro srovnání, na Obilním trhu, kde jsem rodila poprvé, si sestřičky v případě potřeby nechaly v noci miminko u sebe a ráno pozvaly maminky hromadně na sesternu a tam nám to všechno vysvětlily) Další den jsem se od jedné sestřičky dozvěděla, že se uvolnily nadstandardní pokoje, kam byla má nová spolunocležnice vesele odvezena, takže jsem se šla otázat, jak je to s tím pořadníkem a na sesterně mi bylo suše oznámeno, že pořadník mají, ale přemýšlejí, že by mě další den už pustili domů, takže jim nestojí za to ten pokoj kvůli jedné noci uklízet. (Tolik k tomu, že se za nadstandard každý den platí - člověk by řekl, že ten poplatek úklid pokryje, ale nemocnici to za to asi nestojí, nemluvě o tom, že mě unavené by to za tu jednu noc v klidu, kdy by mě nebudila další maminka a další dítě stálo). A celá starostlivá péče vyvrcholila v den propuštění, kdy mi byla v deset hodin odebrána postel, aby ji mohli připravit pro další maminku, ale propouštěcí papíry ještě samozřejmě nebyly hotové. Takže nehledě na únavu a jiné příjemné pocity způsobené nastřižením během porodu, jsem byla nucena sedět hodinu a půl v pokoji na židli. Asi po hodině do pokoje, který není nijak velký, přivezli novou maminku, načež jsem byla seřvána za to, že jsem ještě nevyklidila svoji tašku ze skříně, protože jak si to představuji, nová maminka potřebuje místo na svoji tašku, takže jsem seděla ještě půl hodiny na židli nacpaná mezi dvěma postelemi, s taškou pod nohama, než mi konečně přinesli propouštěcí papíry. Asi můžu být ráda, že mi aspoň nechali do konce postýlku pro miminko a nemusela jsem ho celou dobu mít na klíně…

Kdybych tam byla jako prvorodička a nevěděla nic o tom, jak všechno probíhá a jak se o miminko postarat, tak bych asi byla hodně otřesená a ve stresu. Určitě bych spíš
doporučila Obilní trh, kde jsem rodila poprvé. Tam se taky našlo pár protivných sester, ale celkově tam byl přístup mnohem lepší. Měli tam speciálně vybavenou místnost, kam chodilo hodně maminek kojit - hlavně prvorodičky, co s tím měly problém a sestřičky jim pomáhaly - v Bohunicích jsem nic takového neviděla. Sestřičky tam měly jednu místnost, kde jsem jednou byla, ale moc vybavení tam nebylo, maminky taky žádné, ale ve vedlejší místnosti byla spousta sester sledujících televizi a pijících kafe. Na Obilním trhu byla také místnost pro návštěvy, kam jste mohli s miminkem, když za vámi někdo přišel, abyste se nemačkali všichni v malém pokoji, v Bohunicích opět nic takového nebylo. Takže za mě rozhodně ne.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

toaletní papír, poporodní vložky

56
22.10.19

S Bohunickou porodnicí mám skvělou zkušenost. Naprosto všichni byli ochotní, milí, rádi pomohli, poradili ať už na porodním pokoji, nebo potom na oddělení šestinedělí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Celý seznam je na stránkách nemocnice Bohunice.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně doklady, všechno ostatní donese tatínek.

20.09.19

Nejsem typ člověka, který si stěžuje, a už vůbec ne veřejně nebo na internetu, ale moje zkušenost je taková, že jsem se veřejně musela podělit o svůj „kufřík plný zážitků“ (pozn. kufřík s tímto názvem, který obsahuje různé vzorky, obdrží každá maminka při odchodu z porodnice).
Co do porodu, nemůžu si stěžovat, úžasná paní porodní asistentka Andrea Pospiš a celý tým lékařů a lékařek, sester atd.
Ovšem co do oddělení šestinedělí, KATASTROFA. Nemůžu házet všechny do jednoho pytle, našlo se pár výjimek, které se snažily komunikovat se mnou jako s člověkem, ostatní sestry arogantní a svým jednáním povýšené. Jednoduše řečeno, pokud nemáte žádný problém, který se týká kojení, kojíte ihned, jistě každý bude toto oddělení vyzdvihovat v superlativech, ale pokud nejedete učebnicově, tvrdě narazíte. Nikdo vám nic jako prvorodičce pořádně neřekne a nevysvětlí a pokud ano, tak vzápětí dostanete od jiné sestry nadáno, že to děláte špatně.
Takže jedna sestra vám něco řekne, vy to děláte, druhá vám to vytkne, že je to špatně. A takto pořád dokola. Během pobytu na oddělení šestinedělí mi nechali malou natolik vyhladovět (dokrm mi některé sestry odmítaly dát a stále mě posílaly přikládat), že jsme skončily s velkým váhovým úbytkem, dehydratací a začínající žloutenkou na JIP, o mých prsách netřeba psát, jak vypadaly… Sestry z oddělení gynekologie byly překvapené, že mě s prsy v takovém stavu nechaly stále přikládat. JIP byla pro nás vlastně záchrana. Měli zde absolutně odlišný režim, takže mě v klidu nechávali zkusit nakojit a automaticky dokrmili. Mezitím mě nechávali stimulovat prsa na nemocniční odsávačce a poskytli mi i kloboučky, díky kterým se mi prsa doma postupně začala hojit. Sestry zde byly úžasné. Odcházeli jsme s příbytkem na váze a já částečně rozkojená, a hlavně v klidu. Vypisovat tu další zážitky z oddělení šestinedělí nebudu, bylo by to na dlouhé čtení, navíc chci zapomenout, pro mě to byl zatím nejotřesnější zážitek, co se týká péče a jednání. Pokud bych se takto měla chovat já k lidem v práci, můj zaměstnavatel by mi dal okamžitě výpověď.

Pokud bych měla zde znovu rodit, tak ano..... možná i to oddělení šestinedělí bych už přežila, protože bych byla zkušenější. Ale jako prvorodičky nečekejte žádnou větší pomoc a ochotu, pokud budete mít s něčím problém. V opačném případě se to tam dá vydržet.

Personál:

porodní asistentka Bc. Andrea Pospiš

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zjistit si všechno o kojení a krmení novorozence. Veškerou teorii nejen o kojení, ale i krmení umělým mlékem, jelikož na oddělení šestinedělí chybí celkově informační systém. Být v kontaktu s laktační poradkyní, která by za vámi mohla do porodnice přijít. V případě, že byste se nerozkojili nebo měli problémy s kojením, koupit kloboučky, elektronickou odsávačku medela swing na stimulaci prs, mastičky na prsa, chladicí polštářky na prsa.

Vlastní oblečení pro miminko. Malá se mi tam hned první den osypala. Opravdu to bylo z nemocničního oblečení. Ale každý nemusí mít tak náchylnou pokožku.

V neposlední řadě bych doporučila pevné nervy.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pokud vás kvůli přeplněné kapacitě rodiček „šoupnou“ s vaším miminkem na oddělení gynekologie, budete potřebovat pod sebe do postele savé podložky. Říkala jsem si o ně x krát, ale nikdy mi je nedali, takže jsem si pod sebe dávala kojenecké podložky. Ale až mi došly, dostala jsem vytknuto, proč je pro miminko nemám.

04.09.19

Od začátku jsem měla jasno, že chci rodit v Bohunicích. Co by těhulka bez komplikací s porodem v termínu (39+5), nebylo potřeba uvažovat o Obilním trhu.

Můj názor je kladný na samotný průběh a vedení porodu je kladný. Neměla jsem žádné zbytečné a nesmyslné přání a prosby. Cílem bylo porodit a mít u sebe partnera. Porodní asistentka, která se nás ujala, byla velice vstřícná, vše nám vysvětlovala, trpělivě opakovala, čekala než si namyslíme, co a jak…

Můj porod začal o půlnoci a v sedm hodin ráno jsem měla princeznu už na prsou. Nechala jsem si nejprve vzít krev (skrz Epidural), poté následoval klystýr (který jsem po všech zácpách během těhu opravdu uvítala a zároveň krásně prohřál spodek). Potom jsem čas trávila ve sprše (teplá voda mě dělala neuvěřitelně dobře, skoro jsem o kontrakcích nevěděla). Čas běžel a stále mně nepraskla voda, tak jsem si ji nechala napíchnout. Tím se celý porod rozjel, Epidural jsme nakonec ani nestihli. Asistentka byla u mě, když jsem to potřebovala a zároveň respektovala soukromí, řekla, co mám a nemám jak a kdy dělat… když jsem chtěla být ve sprše, nechala mě ve sprše.

Personál:

Bohužel si nepamatuji

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučila bych všem maminkám zachovat co největší klid a hodně s personálem komunikovat. Vím, není lehké ani jedno, když na vás přijdou bolesti a kontrakce.
Určitě doporučuji tatínka/kamarádku s sebou, aby vám podali pití, chytli vás za ruku a prodýchávaly tu bolest s vámi… ve dvou se to líp zvládá.
A hlavně se nebojte, personál nemocnice ví, co dělá a chce vám pomoct!
Rodila jsem své první dítě a pokud někdy bude druhé, zase půjdu do Bohunic - nikam jinam.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na předporodní konzultanci (kurzu) vám dají v Bohunicích seznam věcí, co si máte do porodnice vzít - více věcí opravdu třeba není. Ve finále vám všechno dají (košilku, vložky).

Co doporučuji vzít a dobře vybrat jsou poporodní kalhotky vhodné velikosti a na první dva/tři dny po porodu velké a savé vložky (doporučuji Canpol babies na noc, sama jsem je měla a nedám na ně dopustit - nemusela jsem ani jednou řešit protečení a nebo vložky vrstvit, stačila vždy jen jedna).

6143
03.09.19

Naprosto skvělá:) měla jsem výbornou porodní asistentku, která mi vše v klidu říkala, co mám dělat. Všude byli velmi příjemný a ochotný, nemám si na co stěžovat. Za mě doporučuji:)

23.08.19

FN Bohunice byla jedna ze tří porodnic, mezi kterými jsme vybírali. Upřímně mohu říct, že rozhodnutí rodit právě zde nelituji, a příště bych tuto porodnici zvolila znovu.
Zúčastnili jsme se s manželem i předporodního kurzu, který všem maminkám, hlavně prvorodičkám, doporučuji. Dozví se tam spoustu užitečných a potřebných informací včetně prohlídky porodních boxů a oddělení šestinedělí.
Před porodem jsem musela využít i ambulance a nikdy jsem se nesetkala s negativním přístupem. Vždy mě přijali ochotně a profesionálně.
Porod probíhal na standardním porodním boxu, měla jsem zde k dispozici vše, co jsem potřebovala. Sprcha se dá využívat neomezeně. Chtěla bych zdůraznit skvělou péči porodní asistentky, která mě jako prvorodičku během celého porodu skvěle vedla, radila mi, pomáhala, doporučovala různé změny polohy a byla i mou velkou psychickou oporou.
Po porodu nastala komplikace, při které šlo o život a právě díky profesionalitě a rychlé reakci lékařů a porodních asistentek vše dopadlo dobře, jak pro mě, tak i pro naši malou holčičku. Personál byl skvěle sehraný a každý věděl ihned, co má dělat.
Po jednodenním odpočinku na pooperačním oddělení, kde jsem byla pod neustálým dohledem a kde se o mě starali jako o vlastní (opět musím vychválit personál) jsem byla přesunuta na standardní pokoj šestinedělí, odkud mě ještě v ten samý den přesunuli na nadstandardní pokoj, o který jsem měla zájem. Na nadstandardním pokoji byla klimatizace, která se v půli července velmi hodila a hlavně vlastní koupelna se záchodem. Celkově velmi pěkně a moderně zařízené.
Co se týká sestřiček a doktorek na oddělení šestinedělí můžu opět jen chválit. Vzhledem k tomu, jaký je ve FN nával v těchto letních měsících, o kolik miminek a maminek se musí starat, si na mě vždycky někdo udělal čas, dokázal mi skvěle poradit a pomoct. Nikdo mě nikdy neodmítl. Vzhledem k mému delšímu pobytu ve FN, jsem se potkala s každou směnou a nenarazila jsem na nikoho, s kým by se nedalo vyjít nebo domluvit.
Ráda bych některé maminky poprosila, aby brali v potaz to pod jakým tlakem personál je. A když se náhodou bude někomu zdát, že je sestřička přísnější nebo odpovídá úsečně atd., berte to prosím s nadhledem a zkuste se vžít do jejich kůže. Tento odstavec píši z toho důvodu, že právě na toto si některé rodičky zde na fóru stěžovaly a věřím, že hodně maminek to mohlo ovlivnit a možná i zbytečně odradit.
Zachránili mi život … co víc říct, snad jen to, že porodnici FN Brno Bohunice bych doporučila všem rodičkám.

Personál:

Mohu uvést alespoň dvě jména a to Romana Vacková - porodní asistentka, Tereza Tesaříková - lékařka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Co bych doporučila - asi co nejvíce odpočívat a spát :) Po porodu a s uzlíčkem štěstí, se už toho odpočinku ani spánku moc nedostane…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

S sebou doporučuji vzít si poporodní kalhotky a vložky (aspoň 2 balení), vlhčené ubrousky, toaletní papír, osušku a alespoň dva menší ručníky. Papuče, nejlíp takové, které můžou přijít do styku s vodou. Kosmetika - sprchový gel, šampon na vlasy, intimní mýdlo, bepanthen krém. Na doplnění energie hroznový cukr a třeba i energy tyčinky. Noční košile jsem měla s sebou svoje, ale nevyužila jsem je. Používala jsem jejich košile, protože jsem hodně krvácela.
Pro miminko plenky jednorázové i látkové, dudlík, oblečení (ne vždy je volné a k dostání erární z porodnice), kosmetika - krém, nebo olejíček na tělo a jak jsem zmínila bepanthen krém, ten využijete i pro miminko. Jednorázové podložky. Nějaký ten hřeben na vlásky, pokud budete mít vlasaté miminko jako já :)

21.06.19

Do porodnice mne odeslal gynekolog na větší UZ, protože se mu nezdála váha miminka, to bylo 14 dní před termínem. Paní doktorka na ambulanci mě tak řádně a bolestivě spodkem vyšetřila, že jsem začala za pár hodin krvácet, další od té doby jsem měla slabší kontrakce a večer odpadla hlenová zátka. Za dalších 24 mi praskla voda. Porodní naprosto skvělí, ochotní, starostliví. Což nemůžu říct od oddělení šestinedělí, hned ve startu ve 22 hod mi bylo řečeno ať nezvonim, ale přijdu osobně, nádobí si umýváte sami a čaj vaříte sami na nadstandardním pokoji, dětské sestry neochotné, zlé a arogantní. Kromě sestřiček na JIP. Měla jsem začínající zánět prsa a trpěla jak pes a když mě laktační sestřička poslala za sestrou ať jí to ukážu koukla se mi na prsa přes košili a prý dobrý. Hold jsem trefila na špatnou směnu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nějakou sváču, jídlo nebylo nic moc. Homeopatika na podporu kojení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ručník, pantofle

11.05.19

Kvůli preeklampsii mě hospitalizovali 4 dny před termínem s tím, že porod je třeba vyvolat. Pustili mě domů, abych si sbalila věci a poté mě hospitalizovali. Oddělení bylo úplně plné, měli problémy s umisťováním. I tak však byl personál milý a ochotný. Lékaři, sestry a další personál vždy zodpověděli všechny mé otázky. Další den mi vyvolávali porod. Měla jsem štěstí na nadstandardní pokoj pro porod. Bylo zde WC a sprcha, míč a další. S pokojem jsem byla moc spokojená. Výborná byla i porodní asistentka. Vše mi vysvětlovala, navrhovala různé možnosti (například různé porodní polohy, nejen na zádech v leže), rozhodnutí bylo na mě. Za její rady a doporučení jsem byla moc ráda. Byla i velmi trpělivá, když jsem se zrovna necítila na rozhodování, dala mi čas a prostor. I lékařka, která mě kontrolovala, byla profesionální, ale milá a vše vysvětlovala. Vše šlo dobře, ale na konci malá nešla vytlačit a horšily se ozvy. Musela jsem na císařský řez. V tu chvíli se kolem mě seběhlo hodně personálu, byli neuvěřitelně sehraní a rychlí ale stále ochotni vše vysvětlit. Vše mi vysvětlovali na pokoji, když mě chystali a stejně tak i na sále, dokud jsem neusnula. Vysvětlovali mi, proč mi poutají nohy, proč dostávám kyslík, že mi zakrývají břicho, prostě vše. Bylo to pro mě velmi uklidňující. Miminko i já jsme v pořádku. Nejhorší byla jizva po císaři tak tři dny po provedení. Nebyla jsem schopná vstávat, chodit a to mi komplikovaly problémy s tlakem. I na poporodním ale byli stále milí a ochotní. Nepříjemní byli jen, když jsem nechtěla chodit dost brzy po tom císaři. To je ale zřejmě nezbytné pro dobrou rekonvalescenci. Personál mi pomohl i s rozkojením, což se podařilo.
Nejedná se o wellness hotel, kde Vás opečovávají a vyvařují samé lahůdky. Je vidět, že zde mají hodně práce. Ale kvalita práce a přístup personálu je velmi dobrá, cením si práce všech.

12.03.19

Příjem kolem půlnoci, PA ochotná, příjemná, doktor na můj vkus až moc zíval :-) Rodila jsem na standardním porodním boxu. Ráno se vyměnila směna, další PA také příjemná. Já už méně, už jsem toho měla dost a teď zpětně vidím, že jsem na ni byla ošklivá až nepříjemná, samozřejmě neprávem. Porod probíhal bez komplikací, PA vždy jen doporučila, nic nenutila, rozhodnutí bylo na mě. Malý se narodil v 9.50. Ostatní personál také v pohodě, porod jako takový proběhl dle mých představ.
Oddělení šestinedělí- jsem ráda, že já žádné problémy neměla, dost laxní přístup co se týká informovanosti i mého poporodního vyšetření. Měla jsem pocit, že jejich hlavním cílem je, nás odtamtud co nejrychleji vypakovat.
Novorozenecké oddělení- malý měl problémy a hodně mi plakal, problémy s kojením. Sestřičky ale byly milé, ochotné, měly pochopení.
Na novorozenecké jsem jezdila celkem dost. Jako nepříjemné vidím to, že člověk musí naložit malého do vozíčku a štrádovat výtahem o patro níže. Nelíbilo se mi také, že je váha pro miminka na chodbě, kde svítí zářivky jako blázen, pro řadu miminek dost šokové prostředí.
Nevýhodu vidím také v tom, že oddělení šestinedělí a novorozenecké spolu nekomunikují a nejsou v řadě věcí za jedno.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajít se podívat na porodní sály, oddělení šestinedělí i novorozenecké oddělení, ať víte, do čeho jdete, budete se pak cítit jistěji.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

K porodu- ze svých věcí jsem využila jen přezůvky, ručník, pro odchod z porodního boxu jednorázové kalhotky.
Oddělení šestinedělí- ač vám dají nemocniční košile (já měla k dispozici 2, využila jen jednu při příchodu), tak jsem ráda, že jsem si vzala své noční košile. V té nemocniční jsem si připadala jako v brnění. Pak klasika - jednorázové kalhotky, poporodní vložky, herbalon a další kosmetiku, ručníky.
Pro miminko - pleny, jednorázové podložky, ubrousky, kosmetiku na prdelku, mastný krém či olej na tělíčko. Oblečení jsme využili erární, svoje jsem měla jen při odchodu z porodnice.

05.03.19

S porodnicí Bohunice jsem byla nanejvýš spokojená,jestli budu mít někdy druhé dítko, tak zase jedině tam. Pan asistent Hruban je, jak to říct,zkrátka a dobře borec. Miminko jsem měla kp, ale jelikož byla hrozně velká, tento způsob porodu mi nebyl doporučen a podstoupila jsem obrat, protože jsem chtěla rodit přirozeně. Porod mi vyvolávali. Po 13h se malá bohužel obrátila do polohy obličejem nahoru, kdy s jejími mírami by porod nemusel proběhnout v pořádku a byl mi doporučen císařský řez, nikdo mě k němu nenutil, měla jsem na výběr. Už jsem nemohla, takže jsem souhlasila. Operace proběhla v pořádku. Oba dva doktoři pak za mnou osobně došli na pokoj a celou situaci se mnou zpětně rozebrali. Jejich přístup na jedničku. Byla jsem spokojená i s gpk oddělením a i dětským. Mám na porod jen hezké vzpomínky, díky této porodnici.

Personál:

Mudr. Hruban, Mudr.Tvarožek , pa Matoušková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, podložky pod mimi, dostatek plen, olejíček, mýdlo na ruce a toaletní papír

11
13.02.19

Bohunice mohu jen doporučit. Profesionální , příjemný, empatický přístup PA, díky ní jsem se během porodu cítila dobře, což mi umožnilo prožít krásný porod. Sestry, lékaři, sanitářky na novorozeneckém oddělení a šestinedělí taky na 1 :) všichni byli moc ochotní a bez problémů mi vždy poradili, pomohli se správnou technikou kojení, koupání, atd… V případě potřeby bylo možné si vyměnit oblečky na miminko, dostat novou zavinovačku…
Nemám nic, co bych porodnici vytkla, byla jsem naprosto spokojená!

16.01.19

Na porodnici jsem od známých neslyšela dobré hodnocení a když jsem volala na Obilňák a řekli mi, že jsou plní, ať volám do Bohunic, znejistila jsem, ale říkala jsem si, že to tak asi má být. Každého zkušenosti jsou individuální a já za sebe mohu říci, že jsem byla s touto porodnicí NANEJVÝŠ SPOKOJENA.

Během porodu a po něm o nás bylo naprosto skvěle postaráno. Pan Hruban nám maličkého zachránil, neboť se vyskytly určité komplikace. Všichni byli velmi příjemní, soucitní, ochotní a jejich přístup byl maximálně odborný. Ptala jsem se na vše, co nejvíce, abych potom doma měla spoustu otázek vyjasněných a vždy jsem se setkala s velkou ochotou pomoci.

Velmi pěkné prostředí, porodní boxy dobře vybaveny, pokoje jakbysmet. Pokoje na šestinedělí jsou dvoulůžkové, sdílí se sprcha a wc vždy mezi dvěma pokoji. Já původně uvažovala o nadstandardu, ale nakonec jsem moc ráda, že byly obsazený. Maminky spolu sdílí zkušenosti mezi sebou, vzájemně si hlídáte děti, když si jedna potřebuje na chvíli odskočit a návštěvní hodiny od 14 do 18 h jsou podle mě plně dostačující, návštěvníci mohou být s maminkami a miminky přímo na pokoji, což jsem taky uvítala.

Na tuto porodnici budu vzpomínat jedině v dobrém a s obrovskou vděčností, že nám všichni, co zde pracují, pomohli zahájit tuto novou životní etapu takovýmto způsobem.

Personál:

Hruban, Čermáková, více jmen si bohužel nepamatuji

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na vše, co vám není jasné, se ptejte, všichni vám zde velmi ochotně poradí a pomohou a doma si pak ušetříte nějaký ten stres spojený s nejistotou. Též doporučuji zajít si na předporodní kurz, jak ten úvodní (stihla jsem pouze ten), tak kurz o kojení, protože to vzbuzuje po porodu pochopitelně nejvíce otázek. Často se prý stává, že maminky přijedou domů z porodnice a nalejí se jim prsa, která začnou tvrdnout - tak se stalo i mně i přesto, že jsem v samotné porodnici s kojením problém neměla. Díky známé jsem se s tím vypořádala a vyhnula se tak teplotě a dalším komplikacím s tím spojeným, ale ne každý takové známé má.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Možná si přeci jen vezměte svoji noční košili. Ty jejich jsou dobré, to jo, ale dají se odepínat pouze do dvou prvních knoflíčků, což mi trošku komplikovalo přípravu prsa na kojení, když jsem do toho musela držet maličkého. Papuče, poporodní vložky - hodně jich, ručník, mýdlo, šampon, sladké na dodání energie. Určitě doporučuji koupit si jednorázové - ale SÍŤOVANÉ poporodní kalhotky. Pro miminko pak jednorázové přebalovací podložky, vlhčené ubrousky, plínečky. Doporučuji vzít si své overálky na spaní. Já využila dvoje z nemocnice, ale pak se mi stalo, že kvůli vyšší poptávce neměli a byla jsem ráda, že jsem si dva vzala z domu.

Chystají se rodit v porodnici Bohunice

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici

Diskuze o této porodnici