na přehled Encyklopedie

Nejlepší sexuální polohy v těhotenství

Sex v těhotenství si neodpírejte, pokud vám ho lékař nezakáže a cítíte se při něm příjemně. A jaké polohy jsou při milování v těhotenství nejpohodlnější?

Sexuální pozice v těhotenství

Žena nahoře


Muž leží na zádech, žena je na něm a opírá se rukama o postel, aby neležela přímo na břichu. Tuto polohu si dopřejte kdykoliv. V posledních měsících těhotenství budete na partnerovi spíše ve dřepu než vleže.

Poloha zezadu

Žena je na všech čtyřech, partner za ní klečí a proniká zezadu. Muž ženě netlačí na břicho a současně jí může dráždit prsa i klitoris. Tato poloha se hodí ve všech fázích těhotenství.

Přizpůsobená misionářská poloha


V této poloze leží partner na ženě, ale opírá se o ruce, aby jeho váha netlačila na miminko. Tato pozice je vhodná spíše v prvních měsících těhotenství, než se bříško zvětší.

Vedle sebe

Žena leží na zádech a má nohy přehozené přes partnera. Ten vedle ní leží na boku. Tento způsob nevytváří tlak na břicho a také umožňuje milování tváří v tvář.

Poloha vsedě


Oba sedí, žena muži na klíně, tváří k němu. Tato pozice je vhodná u nepříliš velkého bříška a umožňuje příjemné milování pro oba partnery.

Poloha lžičky


Oba partneři leží na boku, žena zády k muži, muž čelem k ženě. Muž se zezadu těsně přitlačuje na ženu a proniká do ní zezadu. Ona přimkne svou pánev k jeho, může ho obejmout svýma nohama. V této pozici může muž hladit ňadra a stimulovat klitoris ženy. Poloha bývá ženám pohodlná do pátého měsíce.

Orální sex v těhotenství

Uspokojování ústy můžete dopřát jak partnerovi, tak partnerce. Orální sex je skvělou možností, jak si užít v páru intimitu i v případě, že ženu bolí pohlavní styk. Jediná překážka orálního sexu v těhotenství je herpes a infekce v ústech.

Anální sex v těhotenství

Anální sex v těhotenství je možný. Některé páry ho praktikují, protože ženě nedělá klasický pohlavní styk dobře.

Je však potřeba velmi dbát na hygienu, použít lubrikační gel a nestřídat styk pohlavní a anální styk (hrozila by infekce).

Diskuse o tomto tématu:

Váš příspěvek
Jaká informace podle vás chybí v hesle
"Nejlepší sexuální polohy v těhotenství"?